De Bank van Poperinghe\ ontvangt van nu af, en zonder kosten de inschrijvingen van de Loten der Nieuwe Leening van erwoeste Gewesten AD. CHOI SKI.. G Reklaamweek In 't Binnenland, Inschrijvingsprijs 247-50 frank. Uitkeerbaar aan 800.00 UURTABEL der TRAMS op 1 Mei 1922 t Vrouw We Camille Verhulst-Donche en Kinders noodigen hiermede Vrienden en Kennissen uit naar het Plechtig Jaargetijde dat zal gezongen worden op Maandag 1 Mei, om 9 y« ure, in O. L. V. Kerk, tot zieleiafenis van BEOEVAART r-aar I.0URDFS BORSTPILLEN VERMAKELIJKHEDEN. Coliseum-Oinema. Burgerstand van OE DEPOT JEREMIE, 62, Pottestraat, Arthur Gelein, Boeschepestraat; Em. Dese- gher, Watoustraat; Ch. Cleenwerck, Vol- l kenberg; Maur. Deuwel, Pol den Bakker en iCyr. Millcville, Casselstraatgeven een 'schoon geschenk toe bij ieder pfire-crême kaasje zoo vet als boter, voor 2 frank, te beginnen van morgen 30 April tot 7 Mei 1922. Fonds der meest begaafden. Dins dag namidag had op het Stadhuis, de twee de bijeenkomst plaats van de afgeveerdig- den der aanpalende gemeenten, tot voorloo- pige aanduiding der kandidaten voor de toezicht kommissie. Gasthuisstraat. Het Stadsbestuur is nog niet 't akkoord geraakt met den Staat, nopens het verbreeden dezer straat. Aangezien men voorgesteld had, de straat enkel langs eene zijde te verbreeden, zou de Staat nu die verbreeding zooveel te grooter willen doen, en sedert den oorlog werden langs dien kant reeds verscheidene huizen herbouwd of hersteld, 't Zou voor lange ja ren een mooi spektakel zijn. Bertenplaats. Daar de plaats voor de maandelijksche zwijnenmarkt beschikt, te klein is, zal een deel van den hof inge trokken worden en in de markt gebracht. Hewel Sophietje, gaat gij ook gaan naar den Depot Jeremie om püre-crême kaasjes. Ja zeker, Katrientje, van morgen och tend zeer vroeg trek ik op, om niet te laat te komen; en hij zal een geschenk toegeven bij ieder kaasje; zeg, ge weet ook wel dat het de beste zijn niet waar. Botsing. Vrijdag morgen om 8 ure, botste de tram voor Veurne, op een wagen, in de Yperstraat omtrent bij de markt. Het machien werd licht beschadigd. Trager a. u. b. Nog steeds rollen autos, motos en velos in overdreven snel heid door de stad. Wilden gendarmen en politie een oog in 't zeil houden en, als 't moet, handelend optreden, 't ware een schoone zaak. De commissie voor het inrichten van het gedenkteeken der gesneuvelden vergaderde Vrijdag. Steeds kan geen beslissing geno men worden zoolang de zaak van onteige ning der herberg Het Stadhuisniet vereffend is. Wvstoutwr. Bliksem. Tijdens het onweder van Maandag morgen is de blik sem gevallen op de houten barak, dienende als voorloopige kerk. Het torentje werd af- Zondagrust. Alle Apotheken open geslegen en de bliksem drong in den grond tot den middag; heden Zondag namiddagizonder, gelukkiglijk, verdere ongevallen te alleen M. KESTELYN. veroorzaken. I'rovfn. Feest. Maandag avond was de muziekmaatschappij in volle feest ter gelegenheid van het naamfeest van den De stad New-York telt thans 7.820.676 zielen en de stad Londen 7.476.168. De Russische Randstaten Kurland en Letland, en het aangrenzende sovietgebied, zijn geteisterd door schrikkelijke overstoo- mingen van de Dwina, den machtigen wa terloop, die in de golf van Riga stroomt. Het water heeft onafzienbare streken overrom peld met een woestvernielend geweld. In den omtrek van Dwinsk staan twintig dorpen onder water. In het dorp Judowka alleen zijn 40 men- schen verdronken. Ook Polotzk in Rusland is ondergeloopen. Daniël Blavoet die poogde 550 kg. tabak binnen te smokkelen in eene schuit langs het kanaal te Ghyvelde werd Vrijdag nacht door twee tolbedienden aangehouden. De smokkelwaren hadden eene waarde van 14,000 fr. en het bootje dat zal vernietigd worden, werd op 500 fr. geraamd! Met de lente zijn de vijandelijkheden tusschen Grieken en Turken hernomen. In een autogarage te Atrecht is Zondag een brand uitgebroken. Auto's en loodsen zijn gansch opgebrand. De oorzaak der ramp, die op één millioen frank geraamd wordt, is onbekend. Ten gevolge van een loongeschil in de mekanieknijverheid in Engeland, is een lock-out uitgeroepen voor 2 Mei. 600.000 werklieden zullen zonder werk vallen. Op het derde verdiep van een huis uit de rue d'Alger, te Kales, Frankrijk, ontstond brand. De pompiers waren er spoedig bij en ontdekten, toen zij het vuur ge'oluscht had den, op een zolderkamer het ijselijk ver koold lijk van de wed. Lannoy, 70 jaar oud. Donderdag had in eene mijn te San Benigno(Spanje) eene grauwvuurontploffing plaats. Er zijn vier dooden en verscheidene gekwetsten. De reddingswerken werden door de gasuitwasemingen zeer bemoeilijkt. Uit de Estlandsche stad Reval wordt gemeld dat de overste der Amerikaansche hulpzending, in bet Russisch hongergebied van Ramara, door de uitgehongerden ver moord en opgepeuzeld is geworden. Een Fransch schip dat regelmatig dienst doet tusschen Brest en Rotterdam is Dinsdag in het Kanaal vergaan. Er zijn 27 slachtoffers. Het schip had eene lading steen kool aan boord, ter waarde van 300.000 fr. 't Is uwe eigene schuld! indien gij nog aan hoofdpijn of rheumatiek lijden wilt want iedereen weet nu dat de Monopoeders deze pijnen onmiddelijk stillen en altijd genezen. Te koop bij H Notredams Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1.75 fr. en van 3,CÜ fr. Zitting van den gemeenteraad der Stad Poperinghe, op Zaterdag 29 April, om 6 ure 's avonds. DAGORDE lu Punt. Voorstelling van drie kandida ten leden voor de schiftingskommissie, bij het tusschengemeentelijk fonds van meest- begaafden. 2C Punt. Mededeelingen Velodiefte. Zondagavond, rond 11 ure, werd uit den gang van het Palace hotel, Yperstraat, een velo, toebehoorend aan een engelschman, gestolen, binst dat den eige naar een glas bier dronk in de gelagzaal. Ongeval. Bij de Velokoersen van Zondag laatst, op den Vogelhoek, gebeurde weeral een ongeval. Een jongen werd om ver gereden en nog al erg gekneusd. Wanneer zullen de onvoorzichtige toe schouwers eens wat beter oppassen. Cirk Martin. Maandag nacht bij het afbreken van den cirk, tijdens de felle wind, zijn de beide groote masten omgevallen en gebroken. Het bestier kon ze hier ter plaatse nog vervangen krijgen en maandag avond kon de cirk Martin, reeds in Wervick, op nieuw het publiek foppen. De Roode Pillen uit samengetrokken plantensappen, die het bloed en de maag zuiveren, de ingewanden ontsmetten, zullen goede resultaten opleveren, aan degenen die ze gebruiken. De doos2frank bij H. Wotredame, Groote Markt, Poperinghe. Gouden bruiloften. Ziehier de lijst der echtelingen onzer stad, die meer dan vijftig jaar door het huwelijk vereenigd zijn. Gehuwd in 1862 Adriaen Seraphien en Roussey Philomène Pottestraat. In 1863 Depuydt Henri en Sansen Elisa Gasthuisstraat. In 1867 Verhaeghe Fideel en Catteeuw SophieElverdinghe steenweg. In 1868 Logie Louis en Quaghebeur Louisebij 't Speelhof. In 1869 Clabau Justin en Techel Amelie; Abeele steenweg. In 1871 Timperville Jan en Deraedt Louise bij 't Speelhof. In 1872 Zijde Alois en Minne Melanie Jagerstraat. Bortier Felix en Lahaye Leonie; Hofstraat. Dalleine Charles en Bortier Eu- lalie Bankelinde. Degruyter Alois en Lefe- ver Therese Hondstraat. Zone Gustaaf en Cossey VirginieYperstraat. Verhaeghe Hen ri en Galliot Philomene Pottestraat. Boucquey Gregoire en Valcke Cesarine; Boeschepestraat. Couttenier Justin en Cla bau Virgenie Boeschepestraat. Mogelijks zijn er nog inwoners in hetzelfde geval; maar, daar het huwelijk hier niet voltrokken werd, is het soms moeilijk dit te weet te komen. Volkshuis. Heden Zondagnamiddag om 4 ure, Vergadering voor de Landenaars Voordracht over den Hoenderkweek.Oinö u. Vergadering voor de Eere- en Werkende Leden van de Boldersmaatschappij. Morgen Maandag namiddag, houdt sena tor Vandevoorde, zitdag, en stelt hem bereid willig ten dienste van eenieder die zijne tusschenkomst begeert. Woensdag avond is er Studiebond. Zondag aanstaande, groote maandelijk sche Vergadering. Men denke er aan om zijnen namiddag vrij te houden. voorzitterGeorges Verfaillie. De zaal was j prachtig versierd en droeg het volgende jaar schrift: GeaChte DUUrbare Voorzitter,WIJ, j Jonge MUzIekanten Leeraar wensChen U inU Lange ögeLUkldge bestUUrJaren. j Menige lofbetuigingen werden uitgespro- ken, alsook eenen schoonen bloementuil i werd onzen heer voorzitter aangeboden. Tot slot werd menig glaasje bier op zijne ge zondheid gedronken. Leve onzen Voorzitter Yper. Koninklijke Bezoekers. Op 11" Mei aanstaande zal Yper het bezoek ont- j vangen van den koning en de koningin van i Engeland. De hooge bezoekers zullen ook verschil- lige Engelsche kerkhoven bezoeken, om een blijk van hulde en dankbaarheid te brengen aan dte tallooze engelschen, gesneuveld ter verdediging der stad Yper en die er nu hun laatsten slaap slapen. Yper, wiens grond vier jaren lang engelsch bloed heeft gedron ken zal er aan houden in 't aanschijn zijner vernieldehalle, hunne Masjesteiten temogen groeten. EereteekensBij koninklijk besluit wordt het Burgerkruis van le klas toegekend aan den Heer Cyriel Tyberghien, sedert meer dan 35 jaar, leeraar en bestuurder der jongensstadsschool te Yper. Tijdens zijne lange loopbaan schreef hij een lijvig album schoolliederen en componeerde menige schoone feestcantaten, waaronder deze van Komen en Meessen, den rheesten bijval ge noten. Aan de Heeren Lacante H. Cordenier R. en Simoens H. gewezen onderwijzers der stadssjongensschool werd insgelijks 't Bur gerkruis van le Klas toegekend. Proficiat Dronkaard. Dinsdag werd Sterck Felix, 31 jaar, van Erembodegem, die hier gedurig dronken liep en niet werkte, naar een bedelaarsgesticht verzonden, voor 3 jaren. Verdronken. Sedert 9 April was Gustave Weyne, 31 jaar, Zonnebeke steen weg, spoorloos verdwenen. Zijne familie vermoedde een ongeluk. Op Goede Vrijdag vond men eene klak in het water der vesting, aan de Meenenpoort; peilingen werden ge daan doch vruchteloos. Woensdag morgen zag men op deze plaats een lijk drijven; bo vengehaald, werd het herkend als dit van Gustave Weyne. In zijn bovenjas vond men nog zijne twee geldtassen onaangeroerd. Nieuw reglement. Sedert 15 April is een nieuw reglement op het vervoer in voege. In stad mogen de autos nog enkel rijden aan 10 Km. ter uur en de vrachtautos aan 5 Km. Er zijn nog eenige bepalingen in dit regle ment, dat de voerlieden goed zouden doen eens na te zien, want het zal zeer streng toegepast worden wat ten anderen dringend noodig was. Westvletereii. Donderdag laatst had de lijkdienst plaats van onzen diepbetreur- den Vriend August Regheere, oudstrijder en lid van onzen V. O. Ssenbond. De V. O. S. sen van Westvleteren hebben getoond hoe er warme broederliefde onder hen heerscht, want ze waren er buitengewoon talrijk te genwoordig. Op het kerkhof sprak de oud strijder Sylvain Vilainschrijver van den bond, eene treffende lijkrede uit. j'lvcnlintslMs Uitbetaling. - Van daag zijnde Zondag zal van af drie uur tot zes uur eene premie uitbetaald worden, bij Marcel Theirssen. Opgepast't is eene \premiedü& geene totale vergoeding. Bij misgreep given wij in deze aankorjdiging, deinschrijvingspr.op, aap 245.50. Ijel moest wel zijn 247 50' Intrewt £5 °L De rechthebbende zijn al degenen die in tijds de aangifte gedaan hebben van stal lingen of bergplaatsenniet van barakken tot woning dienende, en die daarbij land genoeg in gebruik hadden om premie te kunnen trekken. Bemerk wel, dit zij gezegd 0111 U alle nuttelooze looping te besparen dat de lijst uitbetaald wordt zooals die ons toekwam, en er aan de lijst noch toevoeging noch verandering kan of maggedaan worden. Eereteeken. De heer Jules Bultheel, onderwijzer en koster bekomt het Burger kruis van lc klas voor ruim 35 jaren dienst bewezen als onderwijzer te Elverdinghe. Voor deze eervolle en welverdiende onder scheiding dient de Heer Bultheel geluk gc- wenscht. ihicsinslii'. Heropbouw der kerk. De plans zijn zooals wij zegden of meenden nog altijd aan het rondreizen. Heel waar schijnlijk met een koupon van meer dan veer tien dagen. Dit moet ons niet verwonderen. Naar het schijnt is de kerk al zoo schoon of te voren en 't was een monument. Als.h*e nu al zoolang duurt om plans gereed 'te hebben voor gewone huizen wat moet het zijn voor eene kerk? Daarbij moeten er ook veel meer daar hun neus op leggen en goed of afkeuren. Lijk nen donderslag zal de bom ontploffen en de plans zullen uitkomen. Heropbouw van woonhuizen en pacht hoeven. Het is nu een jaar geleden dat de aanbesteding plaats had van eenige woon huizen op de plaatse en pachthoeven. In Mei 1921 begon de «Vooruit», die het bouwen op zich nain, aan de pastorij. Alle maande was er een ander gebouw in gang gesteken en een jaar nadien is nog NIET EEN huis opgedaan. Wat er op al die huizen te zeggen valt moet niet meer herhaald wordenMeer dan eens is er hier op gewezen geweest. Edoch alles zal heel voorzeker in orde zijn want het gezicht is gedaan door een afge- veerdigden van Mr Biebuyck, Toeg. Hoog Koninklijke Koramissaris van Yper. Dat de kelders onder water staan, de zolders zonder plancher zijn, enz. dat zijn maar bijzaken als het overige maar goed is en de heeren van den Vooruit op tijd gedaan hebben. Niemand zal toch kunnen reklameeren dat zij MEER DAN EEN JAAR noodig hebben om een werk op te maken waarvoor zij 180 werkdagen kregen. Daarbij den heer Toeg. Hoogkoninklijke Kommissaris is de eerste om dat toe te staan, gezien de «Vooruit» (die zooals wij zien niet op tijd zijn werk kan doen) nu-nog twee pachthoeven bij gekregen heeft... waarschijnlijk ook voor zes maan den. Maar de maanden zijn nu langer dan voor den oorlog alhoewel de dagen maar 8 uren meer tellen. Wie kan er daar wijs uit worden. Wftcren. V. O. S. Vaandaag 30 April zal onze bondsvlag plechtiglijk inge huldigd worden. Aan de talrijke maatschappijen die reeds hunne toetreding ingezonden hebben sturen we van harten onzen voorafgaanden dank. We verhoopen dat al onze leden op hun nen post zullen zijn in de algemeene verga dering om 9 1/2 ure 's morgens bij makker Vallaeys (Casino). Spijts spot en lastertaal moet ons feest wel gelukken en zal onzen Vossenbond blijven voortbloeien HET BESTUUR. Tooneclfeest. De Katholieke Vlaam- sche Studentenbond van Oostvleteren-Woes- ten zou Zondag laatst een tooneelfeest geven. Het programma door den gemeenteraad goedgekeurd werd door den Poperinghenaar en door plakbrieven aangekondigd. Talrijke kaarten werden reeds verkocht zoodat de toeloop beloofde groot te zijn. Tot ieders groote verwondering liet de heer Burge meester twee dagen voor de uitvoering aan het bestuur weten dat de redevoering door D1'J. Leuridan verboden was. Gevolg: het feest had geen plaats. Wat mocht daaronder schuilen? Onze burgemeester moest toch een ge gronde reden hebben om zoo zijn woord te eten of zou hij, «de katholieke vlaming», den strooien man zijn, in de handen van 2 of 3 franschgezinden? 't Schijnt dat hij lang geaarzeld heeften toch eindelijk verbod gaf. 't Is waar, Zondag wordt in al de herber gen volksbal gegeven, en dat zal oneindig meer bijbrengen tot verheffing en verzede- lijking van ons volk!? Arm Vlaanderen. Het Bestuur. Voordracht. Heden Zondag, 0111 3 ure namiddag, in De Voor stad leerrijke Voordracht door den Heer Simoens, landbouwkundige, over de bemes ting. Alle landbouwers worden uitgenoodigd. Nieuwe trams. Door eene bijzondere tusschenkomst van hier, verkrijgt Reninghe en de streek, van af 1 Mei, vier nieuwe trams, twee in den voormiddag en twee in den namiddag. Beste dank aan dien Volks vriend. Watou* Soloslim. Zondag avond werd bij Hri Paresys een soloslim gespeeld door Albert Ruckebusch. Medespelers Emiel Leys, Albert Lannoo, Camiel Huyghe. Verztnd. August Verbrugge,80 jaar, kostganger in het Oudemanhuis, moest de H.H. Gerechten ontvangen. Toen de E. H. Onderpastor ter plaats kwam was de man... vertrokken. Men vond hem in eene naburige herberg een pintje aan 't drinken en bezig smakelijk zijne pijp te rooken. Hij zegde niet haastig te zijn om naar den hemel te gaan SioileuySf-vio, Verdronken. Zater dag werd in een gracht het lijk gevonden van Alfons Vincke, 37 jaar, wonende te Moeskroen. De man die sedert eenige dagen droefgeestig was, had in den morgend zijne woning eensklaps verlaten. De gracht waarin hij zou gesukkeld zijn bevatte slechts eenige centimeters water. TlitoK.» Bandieten. Zondagochtend rond 5 1/2 uur zijn bandieten in de hoeve van landbouwer Meyvaart, op den steenweg naar Aerseele gelegen, binnen gevallen. Zij hebben de vrouw en den zoon van den pachter, die op 't sterven lag, aan dezes bed vastgebonden, en hebben onder doodsbe dreigingen eene som van 10.000 fr. gestolen. Toendegeburen, dooreenkind verwittigd, kwamen toegesneld, waren de schurken reeds verdwenen. KoilrijL. Vrijgesproken. Dekeirs- gieter die zekere Denis doodgeschoten had, omdat, hij met zijne vrouw was gaan loopen, werd deze week door het assisenhof vrijge sproken. Beide echtgenooten hebben zich binst het onderzoek der zaak verzoend. giarelheko*. Vreeselijk ongeluk. De vlashandelaar Victor Meyfroid werd, iu zijne fabriek, door net machien medegesleurd bij zijne kleederen en herhaalde malen tegen den muur en de zoldering geslingerd. Yselijk vermorzeld stierf hij weldra in de wreedste pijnen. Ii-mtkes lii1. Moordaanslag. Tusschen de gebaren Henri Meulemeester en Edmond Lannoye ontstond Zaterdag twist, toen de eerste in eene vlaag van woe ste razernij een geweer haalde en twee scho ten op den gebuur loste die enkel licht ge wond werd. De dader werd aangehouden. Ak«lbe3<.«.Verdronken. Het 2-jarig knaapje Alfred Lefevre, dat enkele stonden op de hoeve alleen gelaten werd, is ineen diepe gracht vol water gesukkeld en ver dronken. Sweveftliem. Brand. Zaterdag ochtend, is het huis met den heelen inboe del, bewoond door den vlasbewerker Ver- schueren, ten gronde afgebrand. Dieven zouden de ramp veroorzaakt hebben. <«lirvvlile. Smokkelaar. De dou aniers van den Fransch-Belgischen grens post Ghyvelde, bij Veurne, hebben Zaterdag eene goede vangst gedaan. Een Franschman werd betrapt, terwijl hij poogde 550 kiios tabak, ter waarde van 14.000 fr., in Fran krijk te smokkelen bij middel van zijn gespan. Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM DUPONT, Rousselare. Let wel op 't merk. )S»e*l*roeii. Laffe aanval. Aan de grens, werd een 11-jarig meisje door een kerel op afschuwelijke wijze mishandeld en vervolgens in een beerput geslingerd. Voorbijgangers slaagden er in het slacht offer tijdig te redden. De dader vluchtte naar Frankrijk. Hij kon aldaar aangehouden worden. itruwHel. Duitsche bom. Dinsdag nacht heeft de politie tusschen het 6e en 7e spoor van het Noord-Station te Brussel, een Duitsche bom ontdekt. Het gevaarlijk tuig werdt met alle moge lijke omzichtigheid in een der gebouwen van het station neergelegd, waar de recuperatie- dienst het kwam weghalen. lloSeiitieeii. Drama. Zekere De- coster die 's avonds dronken te huis kwam, zette de gaskraan open en legde hem te bed. Toen zijne vrouw van den schouwburg terug keerde, werd zij den hevigen gasreuk ge waar en riep om hulp. De man kon nog tot het leven terug geroepen worden, maar de drie kinderen, twee jongens en een meisje, 15, 13 en 6 jaar oud, die boven sliepen, waren reeds bezweken. Op Zondag 18 juni zal in gansch het land het weezenbloempje langs de straten te koop aangeboden worden. Binnen kort zal de Nationale Bank een nieuwe soort van blauwe bankbiljetten van vijf frank in omloop brengen. Op 8 Mei aanstaande ontschepen de Koning en de Koningin van Engeland te Do ver, van waar zij naar Brussel, op officieel bezoek bij onzen Koning, vertrekken. Op 15 Mei brengt de Groothertogin van Luxemburg een officieel bezoek aan 011s Vorstenpaar. De datum voor het bezoek van den Ko ning van Spanje is nog niet vastgesteld. De Koning van Zweden komt op 2 Mei ook op bezoek, maar dit is niet van officiee len aard. Onze Koning, ofschoon aan de beter hand, is nog niet volkomen hersteld. Met de Paaschdagen zijn door de Noordstatie te Brussel 745.000 reizigers ge trokken. t Vriendelijke uitnoodiging aan vrienden en kennissen, op Donderdag, 4 Mei a.s., om 10 ure, het Plechtig jaargetijde te willen bijwonen, dat zal gezongen worden in Sint Bertinuskerk, tot zieielafenis van Heer en Vrouw Benjamin BILLIAU - RYCKEBUSCH. Heer Camille VERHIJLST. Dit bericht dient tot uitnoodiging. Sterfgevallen. Te Poperinghe is overleden op 26 April 1922, Mijnheer Henri ÖECORTE, gewezen Burgmeester van Zuydschoote, Ridder in de Leopoldsorde. Priesterlijke Benoeming. BISDOM BRUGGE. De E. H. Van der Moere, onderpastoor in O. L. Vrouw, te Kortrijk, is bestuurder benoemd der Zus ters van de H. Familie, te Kortrijk de E. H. Maertens, onderpastoor in de H. Mag- dalena, te Brugge, is benoemd tot bestuur der der Broeders Xaverianen, te Brugge. VAN 22 TOT 30 ME!. Onder het Voorzitterschap en vergezeld van Z. H. Mgr. de Bisschop van Doornijk. Directeur Abbé Parot, La Louvière. Men kan alle inlichtingen bekomen .bij Pierre VALCKE, Poperinghe. Lid van de Commissie Bedevaart naar Oestacker. Woensdag laatst ging Vlaanderen in be devaart naar O. L. V. van Lourdes te Oostacker, onder leiding van pastor Bruloot, de geestelijke bestuurder van Viaanderens bedevaart naar 't verre Lourdes. Honderden bedevaarders uit alle Vlaam- sche gewesten waren er saamgekomen om Maria te vereeren. Het Westland was er naar toe getogen met eenen trein van 485 bedevaarders het spande verre de kroon. De plechtigheden in de kerk en aan de grot waren indrukwekkend vooral de twee sermoenen, dat van E. H. Verhamnie en dat van Z. E. H. Kanonnik Mahieu, beide aan Poperinghe verbonden, vervulden hert en ziel met doorchristelijke wetenschap en heilige gevoelens. 't Weder was wel wat min aangenaam maar toch was en bleef iedereen zoo tevre den, dat er misschien niemand was die niet zegde te naaste jare ga ik weerom naar Oostacker, en 'k leid er nog andere mede. Intusschen waren er ook verschillige die 't voornemen maakten of versterkten dit jaar naar 't verre Lourdes in bedevaart te gaan. De groep van 't Westland belooft nog tal rijker te zijn dan verleden jaar. Men late zich niet afschrikken door fabelachtig hooge onkosten, die niets zijn dan inbeelding. Alle inlichtingen zijn te bekomen bij E. H. Sobry onderpastor op St-Jan en Heer Fr. Vande plas apotheker, beiden te Poperinghe. van Monteyna genezen Hoest, Ver koudheid, Asthma, Influenza en alle ontste kingen der adempijpen en der longen doen de flijmen zacht en zonder pijnen afkomen en genezen op eenige dagen den strafsten hoest. Depót Apotheek H NOTREDANIE. VOiüTBAL. Onze voetbalclub ging Zondag laatst te WEVEL GHEM spelen tegen COURTRA1-SPORTS. Het was onze tweede match voor Wevelghems beker. Alhoe wel ons elftal een zijner beste matchen van het seizoen heeft gespeeld, toch heeft het't onderspit moeten del ven. Deze telden in hun getal menig speler welk meer van het taktiek af wist dan de onze, onder andere een vroeger promotie speler, verders 2 of 3 engelschen. waaronder de center voorwaarts niet de slechtste was. Nu het resultaat 3-0 geeft niet de echte physio- nomle van het geleverd spel weer. Onze Club heeft inderdaad meer aangevallen dan zijne tegenstrevers maar ongelukkiglijk leden zijne meeste aanvallen -schipbreuk voor den goal. bijzonderlijk door te laat naar het net te schotten Wat meer willen en durven voor den goal en onze team zal op nog meer over winningen mogen rekenen. Zondag 30" April gaat onze Club te THOUROUT spelen voor een bekerOp mannen. Bertje. POPERINGHE-VEURNE en terug. Poperinghe st. V. Watou - St Jan plaats Proven plaats Rousbrugge A. V- Beveren 5.37 Leysele statie 5.51 Wulveringhem 6.15 Veurne statie 6 38 7.55 10.40 15 50 19.35 8.13 11.05 16 13 19.55 8.30 11.15 16.31 20.12 8.46 11.3Ü 16.48 20.28 9.04 11.50 17.06 20.40 9.09 11.55 17.10 20.44 9.21 12.10 17.22 20.48 9.38 12.28 17.39 10.03 12.54 18.04 10.25 13.20 18.35 Den Woensdag 25 minuten later. Veurne Beveren 4.40 6.02 Rousbr. 4 51 6.13 Proven 5 06 6.30 Watou 5 23 6.48 7.43 10.50 15.15 18.50 8.40 11.55 16.18 19.48 8.57 12.15 16.34 20.04 9.12 12.30 16.48 20.07 9.30 12.52 17.08 W.-St J 5 35 7.00 9.42 13.08 17.23 Poper. 5 55 7.20 10.02 13.30 17.45 Den Vrijdag niet. Den Vrijdag alleen. POPERINGHE DIXMUDE en terug. Poperinghe st. 4.33 7.56 10.50 15.05 18.00 Crombeke 5.02 8.24 11 19 15.34 18.29 Westvleteren 5.10 8.32 11.27 15.42 18.37 Oostvleteren A.5.18 8 40 11.35 15.50 18.45 V.5.20 9.10 12.10 16.30 18.50 Reninghe 5.33 9.26 12 26 16.46 19.03 Noordschote st.6.39 9 32 12.31 16 51 19 09 Merckemst. 5.589 57 12.53 17.12 19.28 Dixinuide st. 6.35 11.00 13.42 17.56 20.10 Dixmuide st. 5.20 Merckem st. 6.00 Noordschote st 6.19 Reninghe 6.24 Oostvleteren A.6.40 V. 6.42 Westvleteren 6.48 Crombeke 6.56 Poperinghe st. 7.25 7.18 10.12 14.2018.50 8.00 11.00 15.08 19 30 8.19 11 14 15.22 19.49 8.2-1 11 22 15.30 19.54 8.40 11.40 15.50 20.10 9.20 12.10 16.30 20.15 9.28 12.18 16.38 20 23 9.36 12.26 16.46 20.31 10.05 12.55 17.15 21.00 YPER - KEMMEL - WAESTEN WEST-NIEUWKERKE en terug. Yper st. 0.40 9.20 11.00 14 45 18.00 Voormez. 6.57 9 3 7 11.17 15.02 18.1? Kemmel 7.17 9.55 11.37 15.25 18.37 Dranout.linde 7.21 11.41 15.29 1841 Westnieuwk. 7.45 12.05 15 53 19.06 s Zaterdags 1 uur vroeger. 11.37 12.12 12 25 12.48 Kemmel d. 7.55 Wytschaete 8 12 Meessen 8 20 Waasten p r. 8.31 Waasten m. 8.40 15.21 18.3? 15.36 1853 15.44 19.04 15 58 1920 19.26 Westnieuwk. 7.55 Dranout linde 8.18 Kemmel 8.25 Voormez 8.43 Yper st. 9 00 's Zaterdags 1 Waasten m. 6.50 Waasten p r. 7 00 Meessen 7.17 Wyschaete 7.28 Kemmel 7.45 12,10 16, 12.33 16. 10 10 12.40 17 10.28 12.58 17 10.45 13 15 17 uur vroeger. 8.50 9 15 9.32 9.43 10.00 35 19,15 58 19.33 09 19,45 25 20.03 40 20.20 13.50 18 14.15 16 14.28 16 15.10 17 5 .40 48 03 Yper st. Elverd. Woesten Oostvl. A. i) V. Hoogstade Loo Veurne y Vertrekt YPER-VEURNE en terug. V 4.30 7.45 11.00 15.15 4.55-8.16 11.24 15.40 5.02 8.25 1134 15.50 5.15 8.40 11 45 16.01 5.20 8.42 11.48 10.02 5.34 8.52 11.58 16.12 5.46 9.07 12.13 16.28 6 4t) 10.05 13.10 17.25 de Woensdag 10 minuten later. 18.00 18.28 18.38 18.50 18.52 19.01 19.1? DIXMUDE-ELVERDINGHE en terug. Dixmude 7 50 14.20 Merckem st. 8.32 15.04 Elverdinghe 9.10 15.38 Elverdinghe 9 35 15.45 Merckem st. 10.10 16.17 Dixmude 11.00 16.58 Veurne st. 4 60 7.42 10.46 15.00 18.52 Loo 4.54 8.39 11.44 15.59 19.50 Hoogstaede 5.06 8 52 11.58 16.12 20.00 Oostvl. A. 5.20 9.05 12.08 16.2520.10' V. 5 25 9.07 12.10 16 2? 20.12 Woesten 5.38 9 19 12.22 16.39 20.24 Elverdinge 5.45 9.30 1 2.30 16.47 20.32 i Yper 6.10 9.58 12.58 17.15 21.00 Vertrekt de Woensdag 40 minuten later. Zondag 30 N^ril Eerste tap. In den Vlaamschen Leeuw bij Maurice Room, Abeele steenweg. Proones Groot Dansfeest. «In den Werf» bij de W° Pinceel. Tent, met prachtige nieuwe orgel van Cyriel Thee ten: al de laatste nieuwe dansarias. Proones Groot Dansfeest. Bij Maurice Theeten, op den Werf. Prachtige orgel. Proones Groot Dansfeest. In tent met nieuwe orgel, van Julien Le grand, bij Het Lammetje. Nieuwe jachtgeweer te verhollen. In den nieuwen Keizei bij Désiré Claeys, Werfstraat gegeven door Camille Coubronne. Schaap te verhollen. In den Jager bij René Mahieu. Konijn van 5 K. te verhollen. In den Neerloop bij Jules Sergier, Werfvan 3 tot 7 ure gegeven door Wae- les (Sobry) Germain. Schoone Geit te verhollen. In 't Vinhevel bij Medard Deswarte, Westvleteren steenweg begin om 5 u. ge geven door Maurice Christiaen (Struye) Schoon schaap te verhollen. In de Voorzienigheid bij Heet. Durand O. H. boompje begin om 2 ure; gegeven door Achiel Looten. Luisterlijke Gaaibolling. «In de Lelie» bij H. Benoot. Begin om 2 ure. 140 fr prijzen. Oppervogel: 50 fr. Zij vogels: 25 fr. Kallen: 10 fr. Van heden of zal de Boltra van «A l'ln- dustrie» gebruikt worden door Evariste Hoevenaeghel. Westvleteren. Geit van I jaar te verhollen door den uil. «In de Rustplaats» (De muis) bij Om. Alleweireldt; gegeven door Louis Gombeir. S. Jan ter Biezen. Schoone Geit te verhollen. «In den haan» bij Cyrille Sweertvaegher; gegeven door Camille Butaye. Westvleteren. Schaap te verhollen. «In 't Vliegende Peerd» bij Pieter Pacco. Idou/nnst VEBfcBEKE Muml- «ra TandzivLlrii Yperstraat, 94, POPERINGHE, Raadplegingen Te POPERINGHE van 8 tot 12 en van 2 tot 4 uren. den Maandag,Woens dag en Vrijdag. 's Zondags van 8 tot 10 uren. Te YPER Maloulaan (hoek Pierstraat. van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uren. den Donderdag en Zaterdag (voor de ltem.opZat. 6 Mei. bij Ein. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 5 1/2 ure en Zondag om 1 1/2, 4 1/2 en 8 ure. 1Rampspoedige nieuwsjacht, bijzonder schoon drama in 4 d. 2. De schuimers van het zuiden, 7cen8° épis. in 4. d. 3. Bigorno, komische reis in 2 deelen. Maandag om 7 1/2 u. 2. De rechte weg, wonderschoon drama in 4 d. met MARIAM COOPER. De Stalen reus, 11° en 12° épisode in 4 d. 3. Bigorno, komische reis, in 2 deelen. Kiinlers worilrn («TO-Ialcn. Wisselagent aan de fondsenbeurs v. Brussel 14, Schaalstraat, Poperinghe. Geldplaatsingen, Uitvoering van alle beursorders. 9ioK(<>8«»oz«> inschrijving aan de Nieuwe Loten der Verwoeste Gewesten. POPERINGHE, van 22 tot 29 April 1922. Geboorten. 104. Scherpereel Jeanne, d. v. Hec tor en Anna Logie. 105. Van Eecke Anna. d. v. Wilfried en Jeanne Sauvage.—106. Florequin Robert, z. v Hector en Mathilde Noppe 107 Hardeman Antoine, z. v. Maurice en Irma Verdonck. 108. Matten Ciermaine, d. v. Camille en Romanic Ceuleers. Overlijdens. 70 Qombeir Aimé, 50 j. ongeh koopman in gist, St-Michielstraat. 71. Decorte Henri, 67 j. gewezen burgmeester v. Zuydschoote, wed. v. Lucie Vandromme, Bertenplaats. Huwelijken. 38 Desodt Jeróme, 29 j. statlebe- diende v. Houthem en Hauwen Marie, 24 J. z. b. v. Poperinghe. 39 Ooghe Theophile, 49 j. landbou wer en Vergeele Marie, 45 j. ziekenverpleegster b. v. Poperinghe 40. Vandenberghe Oscar, 22 j. tlm- merman en Dewachter Maria, 24 J. z. b. beid. v. Po peringhe. 41. Room Maurice, 23 J. koetsier en Cap- pelaere Marth, 22 j. z. b. beid. v. Poperinghe. 42. De Wachter Michel, 25 J. timmerman en Lemay Ma deleine, 24 j z. b. beid v. Poperinghe. Beloften. 68. De Corte Maurice, landbouwer v. Elverdinghe en Vandecasteele Marie, landbouwster v. Poperinghe. 69. Debruyne Richard, schilder en Logie Alice, z. b. beid. v. Poperinghe. 70. Logie Remi, beenhouwersgast en Steichler Ivonne, z. b. beid. v. Poperinghe. 71. Delanghe Maurice, tim merman v. Waiou en Masschelein Adronie, z. b. v. Poperinghe. 72. Hennebel Jeremie, werkman en Vanrobaeys Maria, huishoudster, b. v. Poperinghe.— 73. Boudry Jules, schilder v. Poperinghe en Tecloo Flavie, landbouwster v. Oostvleteren. 74. Huyghe Altdorej werkman v. Poperinghe en Arnout Maria, z. b. v. Kemmel. Te Koop. Eiken stakietstaken, aan 1 fr. 60 't stuk op wagon. Twee meters lang. Gewiekt omtrent 25 Kg. Schrijven: Villa Klipvetó. Bosch van Gheer, Waasten. 'f wee duizend witte duitsche hoppezogers bij Charles Verstaen, landbouwer li Steenvoorde. Onbewoond huisVolkenberg, 31, Popt ringhe. Inl. bij H. Clabau Volkenberg Nieuwe moto F. N2 3,4, bijzonder schoo ne occasie, 4 maanden geloopen, ti zien bij H. Lysy, velomaker, Hoek der Wa toustraat. Poperinghe. Voor verdere inl. zich wenden tot J. Lamey, Casselstraat, 4 Bij dezen nog te koop aan genadige prijs 2 vrouwvelos in goeden staat. Hoeveelheid suikerboonrijzen bij Arthr Quaghebeur, Boonaerd, Poperinghe. Deklatten bij René Deschuyter, St-jan-te: Biezen. Vierhonderd groote inlegperscn, een jaa: gestaan, bij Julien Battheu, Pottestraat 52; alsook ijdel vaten aan 2 fr. 50. Gebreveteerde bakstoof (cuisinière) zee: dienstig en in goeden staat. Alle dagen# bezichtigen bij Desiré Vanstraeseele-Defce- ver, Statiestraat, 14, Rousbrugge. Goede warmeluchtoven 3 verdiepen, 1 ra 9 X 1 m 40, voor brood en pasteibakkei Thouroutsche steenweg, 45, Oostende. Schoone zwarte hond, dienstig voor trek hond en keernhond, 2 1/2 jaar oud; bi Emeric Pyck, Roodenberg, Westouter. HlltlUHt. 20 kamions 3 tot 4ton uitm. staat,gewaarb., verwisselingsstukket 168, Chaussée de Boendael, Brussel. Schoon bad. in zink, bij E. Cossey, Groot markt, Poperinghe. Oude gazetten, 1.00 fr. de kilo, ter Druk kerij dezer. Kevraa^d. Goede meid, voor Brugge. Adres ten bi# reele. Goede meid voor Rysselgoed loon. Adrf- ten bureele. Deftige meid voor burgerskeuken, liet boven de 25 jaar, gesloten huis, getf kinderen; goed loon. Zich aanbieden «Bras serie du Chateau d'Or» Vilvoorde bij Brussel Meid werkzaam en goed van gedraf voor huisgezin van 2 personen, zonde' kinderen groot loon. Schrijven n. 888. Ba reel van 't blad. Goede en bekwame reiziger, voor Yper e' omstreken, voor verkoop van chicorei Zich wenden 's zondags van 9 tot 11 uf 's morgens, de werkdagen van 6 tot 8 uH 'savonds bij J. Burgho-Vierstraete, Hou' straat, Yper. Twee bekwame timmerfieden, om in St»' te werken aan 2 fr. 50 ter uur. Standva-' tig werk. Adres ten bureele. Goede meid voor alle werk; Thouroutsd' steenweg, 45, Oostende. Leergast bij suikerbakker, minstens ef jaar op stiel. Adres ten bureele. C^oede meid voor Avenue St Maur, J La Madeleine bij Rijssel. Inl. ten ha' Qoede meid, kunnende melken, voor Pf peringhe, goed loon. Adres ten buree" Timmermansgast of halve gast bij Can# Oreel, Lindenhoek, Kemmel. Leerjongen van 13 tot 16jaar, in brood-i! suikerbakkerij. Goed loon, eten, ondA houd en woonst. Ad, Hocquet, 109, Rue'- long pot, Fives, Rijssel. Goede keukenmeid, goed loon, Inl. bij E'|! Cossey, groote markt, Poperinghe. eid voor alle werk; café «l'Abri», Ype' Qekwame smidsgastAdres ten bureele- Bekwame winkeldochter van stad voot'| Patisserie H. Maes-Rommens, Ypif straat 24. 28. 30. Poperinghe. Goede meid, wat keuken en wat fra# kennend. Adres ten bureele. V«Hoi*cn. ouden bracelet-monter, ovaalvormig, de Yperstraat tot de Casselstraat. Te'1/ brengen ten bureele, tegen goede belooW*

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2