Bericht aan de Landbouwers. BRIJKEN DER STREEK V H L' L K' B D L bank van porersnghe - In 't Binnenland. V. O. S Poperinghe hoppe:. TE KOOP Coliseum-Cinema. borstpillen Burgerstand van VEKMA&ELIJRHKhKN. G H V IP H GOEDE PLAATS Vlaamsche Vrienden Verbond der Christene Vrouwen. Linoleum Toile-Cirée. bij Sausen-Vsiniieste s o it rr Brusselsche, Henegouwsche Boomsche Vlamertinghe Yper Boesinghe. Zondag 21 Mei 1922. Donderdag 25 Mei 1922 Zondag 28 Mei '1922. Westvleteren. Kostuum te verhollen. Zondag 4 Juni 1922 (Sinxendag) Pottestraat Kermis Verloren. Gevraagd. j% elilergelateiiJ =3^ S~ '55=5= NAAMLO >ZE MAATSCHAPPIJ KclmHiMlraal, n° Geldplaatsingen in loopende rekening en op Spaarboekjes van 3.50 tot 5 vol gens den duur der storting. Aflevering van CHECKS voor Belgie en in den vreemde. Aankoop en verkoop van Beursweerden. Alle inschrijvingen op nieuwe uitgaven van Staatsfondsen of andere beursweerden worden Kosteloos aanvaard. Uitbetaling van koepons Leening van geld op titels van Oorlogsschade alsook op beursweerden. Allerhande Wisselbewerkingen. Alle coupons worden zonder kosten uitbetaald Verhuring van ISi-aiidkodWH. onder de volgende voorwaarden IAI.I .I.A.Alt Nr 1 Hoogte 11 cm. - Breedte 21 cm. Nr 2 12 cm. - 32 cm. Nr 3 20 cm- 32 cm .IA Alt 23 Kr. 35 Fr. 50 Fr. 15 Fr. 20 Fr. 30 Fr. Al deze koffers hebben eene diepte van 6o cm, Deze koffers, gemaakt volgens de laatste stelsels, leveren volledige waarborg van veiligheid op, tegen Brand en diefde. Bureel te Rousbruqge-Bsveren, bij M. Jules Louwgia, Bergenstraat Open alle dagen van 9 tot 12 uren. In de Fransche gemeente Maricourt, is Dinsdag een munitiedepot in de lucht gevlo gen. De schok was zoo geweldig, dat heel het dorp schier vernield werd en vier andere gemeenten in 't ronde groote schade leden. Persoonlijke ongelukken zijn er niet te be treuren. De landbouwstreek van Vendée is ge teisterd geworden door een wervelwind. De hoornen werden omgerukt, de wijngaarden vernield, de hovingen, weiden en velden om gewoeld. Niet minder dan 149 hoeven zijn totaal vernield en ruim 1.800 hektaren graan zijn verloren. Zondag morgend, heeft een hevige brand 26 barakken der wijk Villars te Valencijn, in asch gelegd. Niets is kunnen gered worden. Er bevinden zich 170 personen zonder dak. Nabij Perpignan heeft een treinbotsing plaats gehad tusschen twee reizigerstreinen. Twintig reizigers bekwamen min of meer erge wonden. De stoker Fabry werd op den slag ge dood; de machinisten Ferrer en Cantie, de treinoverste Jaume en de werkman Bousquet zijn zoo erg gekwetst dat hun toestand niet de minste hoop op herstel laat. De spoorwegbediende Albrecht Derij- ser, 43 jaar oud, werd Donderdag aan den overweg op de spoorbaan te Aire-aan-Leie in Noord-Frankrijk door een trein verrast, aangereden en het hoofd vermorzeld! Ter gelegenheid van eene bruiloft wilde de jachtwachter Aimé Berton te Godewaers- velde, Vrijdag 1.1., salvoschoten lossen met een ongebruikt Engelsch geweer. Bij het tweede schot barstte het geweer open en de man werd doodelijk aan het gelaat gekwetst. Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Donderdag (O. H. Hemelvaart) M. NO TREDAME. Overdreven snelheid. Door den Han- delsbond van stad werd aan het schepencol lege een schrijven gericht, waarbij gevraagd wordt dat, door een politiereglement, de overdreven snelheid waarmede autos, motos en velos, de stad doorkruisen, zou geregeld worden. Paard op hol. Zondag tegen den avond stond het peerd van M. P. H. van Dranouter ingespannen in de Pottestraat. Verschietend, ging het plotselings, met het rijtuig op hol, en rende langs de St Sixstraat, de Paters tot aan Westvleteren, waar het eindelijk kon tot staan gebracht worden door iemand die het per velo gevolgd was Gelukkiglijk gebeurde niet het minste ongeval. 't Is uwe eigene schuld! indien gij nog aan hoofdpijn of rheumatiek lijden wilt want iedereen weet nu dat de Monopoeders deze pijnen onmiddelijk stillen en altijd genezen. Te koop bij H NoPedame Groote Markt en A. Kesteiyi, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1 75 fr. en van 3.00 fr Val. Maandag avond viel de orgel blazer van den trap van het hoogzaal in St Janskerk, toen hij eenige stoelen naar beneden bracht. De man bloedde nog al erg aan het hoofd. OiulmlotnHpFiiNioeiien. Het tweede Kwartaal zal uitbetaald wor den Maandag, Dinsdag en Woensdag aan staande van 9 tot 12 uur. Woensdag avond, aanstaande, om 8 u. gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. Onderwerpli»*t üiempiMcli Volks lied. Jubelfeest. De E. H. C. Banckaert, pastoor van S. Jansparochie, wierd priester gewijd den 25 Mei 1872. Dit is nu vijftig jaar: een gulden jubelfeest van priesterdom. Deze blijde gebeurtenis zal, volgens wij vernemen, luisterlijk gevierd op 31 Mei aan staande. De Roode Pillen uit samengetrokken plantensappen, bereid volgens de theoriën van Pasteur, zijn samengesteld uit sappen getrokken uit gezonde planten, zorgvuldig kiemvrij gemaakt. De doos2frank bij H. Notredame. Groote Markt, Poperinghe. Aanbesteding. Zaterdag 27 Mei, heeft, op het stadhuis, de aanbesteding plaats voor het herstellen der gebouwen van de stadsschaal. Op Zondag aanstaande 28 Mei is er een zomerfeest voor ons Verbond. Te 3 ure zeer stipt in de groote zaal van het Volkshuis, zijn al de leden verwacht. Het pragramma bevat: Muziek mooie liederen een blijspel in een bedrijf: «Een bezoek aan Tante Lo» gevolgd van een Voordracht een kluchtzang: «De nieuwe moden hoeden» en dan een prachtig slotkoor. Wij zullen dus het genoegen hebben een Voordracht te hooren van Mej. Vanhoutte, bestuurster van de Kantnormaalschool van Brugge. Zij zal spreken over de edele kunst der kanten en al wat er dient gedaan te zijn voor den heropbloei van dezen tak onzer vlaamsche nijverheid. Het onderwerp is zeer belangrijk zoowel voor de spellewerksters en steksters, als voor deze die handel drijven, die zich willen oefe nen in het vak, die zich tot dit onderwijs bereiden, of eenig belang stellen in dit kunstvak. Wij vragen aan de leden wel in tijds te komen want het feest begint om 3 uren stipt en de lidkaart zal gevraagd worden bij 't ingaan der zaal. Men aanveerdt altijd nieuwe leden, ledereen verwittige Vriendinnen en Ken nissen. Het Bestuur. N.B. Vrijdag aanstaande om 7 uren zal in St Jans Kerk eene Solemneele mis gezongen worden tot zielelavenis van Vrouw Jules Berat-Prem. Beroepsschool. Van den 15 Mei tot den 15 September worden de avondleergan gen opgeschorst. Om tot het leerwerkhuis te kunnen aan- veerd worden, moet men gedurende zes maanden deavondlessen van teekenen, werk tuigkunde en meetkunde gevolgd hebben. Beter verbindingen a. u. b. Met 1 Juni komt er verandering in de uren der treinen. We nemen de gelegenheid te baat om de aandacht onzer heeren Volksvertegen woordigers te trekken op een verandering die aan onze stad een betere verbinding zou geven en aan vele reizigers van 'tGentsche en 't Kortrijksche menige kostelijke uren zou doen winnen. De reizigers uit Gent en Kortrijk komen te Yper toe 's morgens om 9 u. 1 en kunnen slechtsomll 1 2u. te Poperinghe toekomen. De reizigers uit Brussel om 7 u. 8 vertrek kend komen slechts om 11 u. 26 te Poperin ghe toe; ze hebben geen 2 uren noodig om de87 km. van Brussel naar Kortrijk af te leggen en gebruiken 2 1 2 u. om van Kortrijk naar Poperinghe 44 km. te reizen. Kan de trein die om 9 u. 1 te Yper toe komt niet zijnen weg voortzetten tot Poper. Kan de reis naar Poperinghe met trein 2810 niet verbeterd worden om te beletten dat men te Yper een uur omtrent opgehou den worden? Met trein 2812 zou, met de aanstaande veranderingen van 1 Juni, de toestand nog eens verslechten. Deze trein komt hier nu toe om 16 u. 39, maar zou met 1 Juni te Yper stoppen en niet meer doorrijden tot Poper. Door den Handelsbond van Poperinghe werd'aan den Heer Minister gevraagd deze wijziging niet door te drijven Door zelfde bond werd nog gevraagd dat trein 3685 die nu in Yper toekomt om 12 u. 17, daar blijft staan, en terug uit Yper ver trekt om 13 u. 30, de reis heen en weer naar Poperinghe zou voortzetten. We verhopen dat deze billijken vragen zullen ondersteund en ingewilligd worden. Het Bestuur heeft de eer al zijne leden en bijleden (vaders van gesneuvelde makkers) uit te noodigen heden 21 Mei 1922 om 2 ure namiddag ten lokale te komen om ons dan met Muziek en Vlag, stoetsgewijze naar het gehucht Vogelhoek te begeven waar eene staakbolling plaats heeft uitsluitend voor onze leden en bijleden. Nieuwe leden zullen ingeschreven worden van 8 tot 11 ure in ons lokaal Au Petit Paris alsook vóór de boiling begint. V. O. S.sen allen op postDe V. O. S viert hoogtij. Wij vernemen uit goede bron dat 432 spaarboekjes voor de kinders onzer leden eerstdaags zullen uitgegeven worden. Deze berusten reeds ten postbureele van Pope ringhe en wij noodigen onze leden uit, bij ontvangst eener kaart van het postbureel, onmiddelijk hunne boekjes van 100 franken te gaan af halen. Het Bestuur. Keinmel. Feest Zondag laatst greep hier het feestje plaats, dat door «De Poperinghenaar» in zijn vorig nummer was aangekondigd. Ten 4 ure werd de oud-Strijder, Gaston Het bestek en lastenboek linnen ter inzane Ennaert> door Geestelijke en Burgerlijke hit overheden uit zijn huis afgehaald en stoets gewijze muziek aan t hoofd naar het lokaal «De Engelsche Club» geleid. Mijnheer de Burgemeester van Kemmel nam er de eerste het woord. Hij schetste het heldhaftig gedrag af van Gaston Ennaert in den wereldoorlog 1914 1918 en zegde gelukkig te zijn hem het Rid- op het Stadssekretariaat op alle werkdagen, van 9 tot 12 uur. j Cirk. De vermaarde cirk Dejonghe komt voor 3 dagen naar Poperinghe. Er zullen hier vertooningen gegeven worden op Dinsdag 30 en Woensdag 31 Mei en op Donderdag 1 Juni. Nationale Militie. De jongelingen, geboren in 1903, zijn verplicht zich geduren de de Junimaand aanstaande te laten in schrijven voor de militielichting van 1923. Daarom moeten zij zich begeven met het trouwboekje hunner ouders naar het Sekre- tariaat der gemeente in België waar hunne ouders of voogd wonen sedert meer dan een jaar. Herinrichting der Boekerij. EEN IEDER: die een boek in lezing heeft van de boekerij van 't Davidsfonds in 't Volkshuis is vriendelijk verzocht dien zoohaast moge lijk terug te brengen, ten laatste Zondag 28 dezer. Indien ieder van goeden wil is, zal de boekerij maar een korten tijd gesloten zijn. Grootste Keus Genadige Prijzen Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE. derkruis der orde van Leopold II te mogen overhandigen, welke zijne Majesteit de Ko ning hem zoo wel verdiend kwam toe te ken nen. Terwijl M'de Burgemeester het eere- teeken op Gaston borst speldde, deed het muziek de zaal dreunen door het uitvoeren van ons vaderlandse!) lied. Daarna hield de E. H. Pastor eene ge moedelijke rede. Hij wees er op hoe tijdens den oorlog de Geestelijkheid in het bezette deel van België de verdrukte bevolking op beurde en hoe de aalmoezeniers in het leger evenals de priesters in het kleine vrij geble- vene hoekje van ons Vaderland de soldaten aanmoedigden en troostten en wel vooral diegenen, die zonder hulp of troost van hunne familie gescheiden waren. Hij wensch te Gaston Ennaert hartelijk geluk met de zoowel verdiende en vereerende onderschei ding en deed zien dat het grootste genot lag in de overtuiging van den volbrachten plicht Hij bracht hulde en wenschte zijne brave ouders geluk, die van jongs af die edele ge voelens in de harten hunner kinders hadden geplant. Hij wenschte al de oud-Strijders geluk niet hun koen en moedig gedrag in den oor log en maande ten slotte iedereen aan om ten alle tijde en in alle omstandigheden hun nen plicht te vervullen. In naain der muziekanten wenschte de voorzitter, heer Henri Descamps, den nieu wen Ridder hertelijk proficiat en drukte er op dat zijne makkers en vrienden fier zijn zulken koenen strijder in hun midden te heb ben. Hij drukte den wensch uit dat die ver eerende onderscheiding lange jaren op zijne edele borst moge prijkenOnder daverend handgeklap bood hij hem van wegens het muziek een prachtigen bloementuil aan. Eindelijk sprak Mijnheer Onier Depuydt, Bestuurder van de Kemmelsche V. O. S. den lof uit van hunnen makker. Hij wenschte hem uit ganscher harte geluk met het wel verdiende ridderkruisen vooral met de ver vulling van den opgelegden plicht. Hij wenschte eveneens al de oud-Strijders geluk niet hun koen gedrag in 't leger en deed uitschijnen dat een deel der eere aan hunnen makker Gaston aangedaan op hen terugkwam. Hij wenschte insgelijks de ou ders van Gaston Ennaert geluk niet hunnen voorheeldigen zoon en wekte ten slotte al de makkers op om voort en spijts alle moeilijk heden hunnen plicht te vervullen. Geheel ontroerd bedankte Gaston over heden en vrienden voor de eere hem aange daan en eenige wel uitgevoerde muziekstuk jes sloten dit eenvoudig doch welgelukt feestje. Een die er bij was. SSiM'sinulie, Lessen over hoender teelt. De heer Voordeckers kwam Woens dag en Donderdag tegen avond zijne lessen geven over hennenkweek. Bitter weinig toe hoorders hadden aan den oproep beant woord. Eenigen hadden vergeten dat er nog altijd iets te leeren valt. Jammer genoeg dat ons volk niet mee wil met den vooruitgang en niet inziet dat door beredeneering en goe den raad alleen het meer geld winnen, dat ze anders toch zwoegend betrachten, kan bekomen worden. Heropbouw der kerk. Naar wij hooren zeggen en reeds zien kunnen aan de bezoe kers moet onze kerk in aanbesteding komen Maandag dus morgen. De laatste week in derdaad zijn nog al eenige heeren komen zien naar de puinen der oude kerk. Indien zulks waar is, dan is het een eerste stap. Daarna nog een groote zaak: Wie zal ze bouwen, en in hoeveel tijd? Van het ant woord op beide vragen zal veel afhangen. Muziek. Zondag laatst deed ons muziek een uitstap naar Zuydschoote, al waar het aan de feestelijkheden der V. O. S. (sen) deel nam. Het genoot veel bijval die zeer verdiend was. Dit is nu de derde maal dat ons muziek te voorschijn komt en altijd van lang om beter. <«lieluv«-K. Ontploffing. De drie kinderen van het huishouden Cauillit, Lea, 14 jaar, Gaston, 3 jaar, en Maurice, 4 jaar, waren Zondag avond, tegen hunne woning aan 't spelen. Een van hen, was in het bezit geraakt van eene granaat, die eensklaps ontplofte. De drie kinderen werden ten gron de geslingerd. De arme kleinen lagen te midden de baan in eenen bloedplas uitge- trekt.Hetmeisje Lea,gansch het lichaam met wonden overdekt, gaf geen teeken van leven meer. Zij blies weldra den laatsten adem uit. Gaston was ook over gansch het lichaam gekwetst en had verscheidene zeer erge wonden. Maurice was min erg gekwetst. Hij had verschilüge wonden aan de beenen. Nog denzeifden avond werden zij naar het gasthuis van Yper overgebracht. De toe stand van Gaston is zeer erg. Ziiidnchoote. Feest. De inhul diging van't vaandel der V. O. S. was een eenvoudig doch welgelukt feestje. Herhaal den dank aan de talrijke Vossenbonden en beide muziekmaatschappijen. Dank aan de zoo groote menigte van omliggende dorpen hier tegenwoordig, dit was buiten onze ver wachting. Dank en tot wederdienst bereid. Woe*ten Begraving. Verleden Dinsdag 16 Mei, had alhier onder een grooten toeloop van volk, de plechtige ter- aardbestelling plaats van Medard De Wilde, gevallen nabij Langemarck den 29 Sep tember 1918. Trage en ingetogen ging de stoet van 't Gemeentehuis ter kerke, en van de kerk naar den doodenakker. Treurig sloeg de trom, en melancolisch schrijend galmden de tonen van den klaroen in trage treurmarsch door de heldere lucht. Op het kerkhof werd een aandoenlijke lijkrede uitgesproken door Meester Annoot, Voorzitter van den V. O. S. die opeenvol gens het woord stuurde aan het slachtoffer van den oorlog, aan de bedroefde Vader en bloedverwanten en aan het overgroot aantal aanwezige Vossen, burgers en kinderen. Talrijke aanwezigen waren door de lijk rede diep getroffen, tot zelfs de Vossen want hoewel deze laatste bijzonder hard zijn, toch blonk er bij hen een traan van innig medelijden. Dank weze gebracht aan de zoo talrijke burgers die hun plicht bewust waren, en vooral dank aan u Oud-Strijders die zoo talrijk opgekomen zijt om uwen broeder een laatsten huldeblijk te brengen. We verwachten binnen kort nog de ter- aardbestelling van dergelijke helden, en 't is te hopen dat het getal deelnemers aan der gelijke plechtigheden nog merkelijk stijgen zal en dat alsdan aan ieder huis, zonder uitzondering, op den doortocht van den stoet, de vlag half top zal uithangen. Lauwe. Hoefslag. G. Vercruys- sen, vader van 3 kinderen, hoeveknecht kreeg eene hoefslag in volle borst en werd in zeer bedenkelijken toestand opgenomen. Tleeneii. Brand. De fabriek Wie- kaert is dinsdag de prooi der vlammen ge worden. Dank zij de spoedige hulp kon de vuurpoel overmeesterd worden en verder onheil afgeweerd. Mot'Nltrocn. Ongeval. J. Dewis- pelaere kwam door de Gasstraat gereden. Zijn peerd sloep op hol en de man werd ten gronde geslingerd en kwam tusschen de hoe ven van het peerd te recht. Zijn toestand is hopeloos. U crvicU. Brandramp. Bij de fir ma Cock en Martens is een houtstapel en een groot werkhuis afgebrand. De schade wordt op 75.000 fr. geschat. llouHMeloere. Zeehaven. M. Ruzette, minister van openbare werken^ heeft eene afvaardiging uit Rousselaere ont vangen. De alvaardiging bepleitte de ver binding harer stad met Brugge door een waterweg. Dit ontwerp werd langdurig be sproken en het is bewezen dat de uitvoering ervan voor den oogenblik niet kan verwe zenlijkt worden. De Honins; vnn llnttelanii (e liniMMel. Groot was de verwondering der inwoners van de Hoogstraat te Brussel, toen de Koning Georges van Engeland, met zijn gerij voor eenen winkel stilstond en er een doos Wipers Butter Plunis kocht. Hij bood zijn reisgenooten de wereldberoemde Engelsche Wipers aan, en een glimlach op ieders gelaat vertolkte de fijne hoedanigheid van het suikergoed. Iedereen was verbaasd dat een koning den kleinen winkel -inging, maar toen hij vertrok werd hij door honder den toegejuicht. iNenberslie. Festival. Zondag aanstaande heeft een groot wederlandsch Festival plaats waar 15 muziekmaatschap pijen aan deel nemen. De Koning en de Koningin van Italië zullen waarschijnlijk rond half Juni a. s., onze Vorsten te Brussel een tegenbezoek brengen. Minister Theunis heeft besloten dat alleen de spijshuis-rekeningen van minimum 20 fr. per persoon aan de weeldetaks zullen onderworpen worden. De Konferencie van Genua heeft 50 millioen frank gekost aan het Italiaansch gouvernement. Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM DUPONT, Rousselare. Let wel op 't inerk Het bezoek der Spaansche Vorsten aan Brussel is om rouwreden uitgesteld. De Belgische post deed in 1921, bij 't verzenden van stukken, voor boven de 90 millioen frank zaken. Op den spoorweg werden bijna 7 millioen en half abonne mentskaarten voor werklieden afgeleverd. De nieuwjaarsgiften voor Z. H. den Paus bedroegen dit jaar rond de 110.000 fr. De leden van Kamer en Senaat, door de Maatschappij der Waters- en Baden uit- genoodigd, zullen den 3 Juli a. s. een speel reisje naar Spa ondernemen. In de laatste tijden hebben 4,500 mijn werkers uit de streek van het Center zich terug getrokken uit het socialistisch syndi- kaat. IN DE KAMERS. Vraag van den heer Dierkens: lk roep de aandacht van den achtbaren heer minister op de hanengevechten die te Roeselare en omgeving, bijna regelmatig ie dere week gegeven worden. Soms worden die «feestelijkheden» per affiche aangekon digd, wordt een inkomgeld van zes frank ge- ëischt en wat erger is, terwijl de gendarme rie de oogen sluit voor de wetsovertredingen op dit gebied, zendt de fiscus zijne agenten om den taks te innen alsof het eene cinema- vertooning gold. Wil de lieer minister maatregelen nemen om de wet te doen eerbiedigen voor wat de hanengevechten betreft? AntwoordInlichtingen zijn gevraagd. MBBBESHaBMUSBHnnB umTWBhwwMBBaa Eene algemeeneVergaderingzal gehouden y/orden tot Herinrichting der Peerdenverze- keringsmaatschappij van Poperinghe en aanpalende gemeenten op 28 Mei aanstaande om 4 uren namiddag bij Arthur OSSTYN, Hof van Commerce bij G. L. Vr. Kerk te Poperinghe. Degene die begeeren deel te nemen zijn vriendelijk verzocht te willen tegenwoordig zijn. DAGORDE 1. Schikkingen tot Herinrichting der Maat schappij. 2. Inschrijving der leden. Voor het Bestuur De Onder- Voorzitter, De Voorzitter, Lebbe Maurice. Devos René. De Schrijver, Vancaeyseele Félix. VELOS. Zondag laatst in de Koers van 75 Kim. te Oostende, op 40 rijders, kwam Cyrille Defoor van Elverdinghe, alhoewel 2 maal plat gevallen, derde aan met het goed merk Dolly BEROEP. Camille Malesys beroept Geor ges Lahaye, Pottestraat, op eene koers van 50 Kim. voor 50 frank. Dat zal zoo gemakkelijk niet gaan dan er over sprekeu in den cinema. Ca mil te Malesys. Londen, 15 Mei. Markt beter gestemd dan voorgaande weken aanhoudende vraag naar goede hop. Volgens de handelstatistiek werd er van September laatst tot den 30 April 1922, inge voerd 114.246 centenaren vreemde hop; er werd maar 4.750 cent. Engelsche hop uitgevoerd. Brussel, 17 Mei. Sedert veertien dagen schijnt de handel kalmer geworden, met prijzen van 360 tot 370 frank voor Aalstersche en Pope ringsche hop in andere landen gaat het nu zeer kalm. Voor nieuw gewas 1922 biedt men 260 fr. tot nu toe is de toestand onzeker. Ii<»« IKM. Alle dage inlandsche bees ten te bekomen, aan zeer genadige prijzen, bij Medard Vermeulen Poperinghe. Ilienxt der l ernoeste Gewesten. alsook in de Gemeentemagazijnen te Zich te begeven bij den bestuurder. bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 7 1/2 ure en Zondag om 1 1/2, 4 en 8 ure. 1Een straal in de nacht cow-boy drama In 5 deelen met BLACK BILLY. 2. De diamanten koningin en 6 ep. 3. 't Is nog hem, komiek in 2 deelen. Maandag om 7 1/2 u. t. Rien faire et la seduire, 5 deelen met WILLIAM RUSSELLE. 2, De Stalen Reus 17 en 18 ep. einde. 3. 't Is nog hein, komiek in 2 deelen. Donderdag ter gelegenheid van O. H. Hemelvaart zullen er 3 vertooningen gegeven worden 1 1/2 uur 4 ure en 8 ure. 1. Alleen tegen allen, cow-boy drama in 4 d. met William Farnum. 2 De onkwetstbare met Geor ges Wals in 4 d. L'homme a la peau d'ecumoire komiek in 2 d. van V. Ilonleynr genezen Hoest, Ver koudheid, Asthma, Influenza en alle ontste kingen der adempijpen en der longen doen de flijmen zacht en zonder pijnen afkomen en genezen op eenige dagen den strafsten hoest. Dépot Apotheek H. NOTREDAME POPERINGHE, van 13 tot 20 Mei 1922. Geboorten. 123. Dumon André, z. v. Arthur en Zoë Bossaert 124. Prinzie Godelieve, d. v. Maurice en Lucie Bruneel. Overltjdens.—S\. Orbie Jacques, 3 w. z. v. Antoine en Elvire Populier, Sectie K. -82 Lebbe Henri, 64 kleermaker, echtg. v. Philomena Devynck Poltestr. Huwelijken. 52 Debruyne Richard, 32 jschilder en Logie Alice, 21 j. z. b. beid v. Poperinghe. 53, Logle Remi, 22 j. beenhouwersgast en Steichler Ivonne, 19). z b. beid. v. Poperinghe 54. Delan glie Maurice, 23 j. timmerman v. Watou en Massche lein Adronie, 28 j. z. b. v. Poperinghe. 55 Dele- piete Jutten, 26 J. statiebediende en Demarey Emma 281. z. b. beid. v. Poperinghe. 56. Suffis Maurice 23 Ju' voerman en Worm Jeanne, 30 J z. b. beid. v Poperinghe. De Corte Maurice, 32 landbouwer v Elverdinghe en Vandecasteeie Maria, 37 j. land bouwster v. Poperinghe. Beloften. 87 De Beer Lucien, werkman v. Pope ringhe en Barroo Ivonne, z b. v, Boeschepe. 88, Soenen Celeste, beenhouwer v. Poperinghe en Strag er <)ermaine, z. b. v. Elverdinghe. 89. Poissonnier Alphonse. timmerman v. Poperinghe en Saesen Eve line, strijkster v. Watou. 90. Vermeulen Jeróme postbediende v Popeiinghe en Capoen Marie, z. b v Roubalx. —91. Lobeau Camille, landbouwer en Vitse Madeleine, z. b. beid. v. Poperinghe. TU RN FEEST der Katholieke Turngilde, "Vlug en Vroom,, op 14 Mei 1922. De Turners op marsch. Een der Pyramiden op de markt. Twee konijnen te verhollen door den tuin. In den Landbouw bij Jules Deraeve, Werf. Begin om 5 u. gegeven door Emile Robaeys. Woesten. Velokoers. Bij .lollen Rourspciiw, velomaker, voor alle beginnelingen van Woesten en aanpalende gemeenten, uitgenomen voor dezen die koersen van 50 Km. gereden hebben. Begin om 3 ure. Inleg 1 fr. Prijzen 100 fr. 30-20-15-10-7-5. De koers zal door J. Rousseeuw beslist worden. Vlamertinghe. Brandhoek. Groote Ringsteking met velos; eierkoers koekebijting. Te zaïnen: 400 fr. prijzen. Groot bal. Westvleteren. Schaap te verhollen. «Inden Hil» bij Florimond Devloo. Herbergkermis en Dansfeest. In de oude Heide» bij Blootacker. Watou. Herbergkermis. «In den Gasthuismolen» bij Em. Deprez. Vlamertinghe. Flesscheschieting. In den Hazewind bij Henri Truant, (O. H. Hemelvaart.) In den Vetten Os om 4 ure, voor de Gaaiboldersgilde De ware topbolders a) Koningbolling; b) Kostelooze prijsbolling voor de leden. Een houten barak, gedekt met pannen, groot 12 op 5 m. Verdeeld in 6 plaatsen, daarbij 2 af hankelijkheden gedekt met terrepapier. Een houten barak groot 15 op 6 m. Een gebouw ge metst tusschen stijlen, gedekt met pannen, ver deeld in 2 plaatsen, ieder 15 v.m. groot. Hangaars met ijzeren platen gedekt en eene tota le oppervlakte beslaande van 260 v.m. Zich wen den tot Laton Arsène, Poperinghesteenweg. 24, Yper. Vrouwveto, goeden staat, voor 240 fr. bij Jozef Lammey, Casselstraat, 4, Poperinghe. egoten keukenstoof en ijzeren kinderbed. Zich wenden bij Felix Liefooghe te Proven. outen barak en stal in zeer goeden staat 8 m op 6 m., mansarde kap, met pannen bedekt. Zich wenden tot Charles Samyn, West-nieuw- kerke. oiturette, F.N. 10 H.P. type Sprider, 2 plaat sen. Zeer goede staat. Garage We Allaeys Zonen, Poperinghe. Gerievige huiswagen met cuisinière, bij sterfge val te koop bij de We Duthoy, langs de Abeele straat, Watou (plaats). Camions Lomor-Car 2 12-3 ton. Idler, 3 ton. liellr, 4 ton. Tlaxwel op pneus, 1 ton. I68,Steenw. van Boendael, BRUSSEL. Nieuwe moto F. N. 2 3 4, bijzonder schoo- ne occasie, 4 maanden geloopen, te zien bij H. Lysy, velomaker, Hoek der Wa- toustraat. Poperinghe. Voor verdere inl. zich wenden tot J. Lamey, Casselstraat, 4. Bij dezen nog te koop aan genadige prijs: 2 vrouwvelos in goeden staat. Deklatten bij René Deschuyter, St-Jan-ter Biezen. Schoon bad. in zink, bij E. Cossey, Groote markt, Poperinghe. Westouter (Zwarten Berg) Hanenkamp. «Au Limbourg» oud huis R. Flauw-Ridez, bij Castrique-Flauw. Begin om 3 ure. Inleg 35 fr. Winner 100 fr. Er is plaats voor velos en rijtuigen. Watou. 5 Fr. te versmijten. 5 Fr. te verhollen. In den Gasthuismolen bij E. Deprez. Westvleteren. Schaap te verhollen. In de nieuwe straat bij J. Vandewalle. Schaap van 3 maanden te verb, door den uil. In den Casino bij Meeuw Camille, ve lomaker; gegeven door Henri Gombeir. In den Jager bij Maurice Baelen. Stilhangende flesch-en pateel schieting. In S. Hubert bij Richard Meeuw, Po peringhe steenweg. Inleg 5 fr.prijzen vol gens de schutters. Alle slag van Munitie te verkrijgen. Proven. Melkschaap te verhollen door den tuin. In denkleinen Keizeibij Arthur Pieters; gegeven door Arthur Demolbegin om 5 u. om 3 ure namiddag Groote VUU R V O G E LSC H 1 ET I N G 320 Fr. Prijzen Fr. 320. Inschrijving om 1 uur in Den Engel De Kermis zal opgeluisterd worden door de muzikale kring De Philharmonie Het Bestuur. Abeele. Groot Bal. «Inden Nederdaal» bij Dublos-Matton. Kt gazetten1 fr. de kilo, ter Drukkerij dezer. uto-kamionette, Draagkracht 400 K. Xe Koop- outen huis, zoo goed als nieuw, met dubbele panneelen en verdiep; 8op5m. gansch afbreekbaar. Inl. bij den bewoner Alex Mahieu, Watoustraat, 26. C 'luizend kilos occasie POIJ. OU TREILEN, van 1 tot 7 meters, aan voordeelige prijzen, bij Cam. Coven- maeker, 4, Watoustraat, Poperinghe. Bij zekere hoeveelheid, kosteloos geleverd. Eiken stakietstaken, aan 1 fr. 60 't stuk op wagon. Twee meters lang. Gewicht: omtrent 25 Kg. Schrijven: Villa Klipveld, Bosch van Gheer, Waasten. Piano automatique schoone occasie), groot model met spiegels en twee ver schillende rollen. Zich wenden tot J. Dumor- tier, Herseaux (plaats) Slaapkamer In de Keizer» Groote Markt, Poperinghe. Houten barak 7 op 5 m. met pannen be dekt, dubbel hout, mansarde kap; als ook stal met pannen bedekt, groen geverfd; alles in zeer goede staat; genadige prijs. Auguste Parret, Westvleteren. 1 Limous. L«»r, 6 plaatsen. 1 Torp.irk n «benard ék Waller. 6 pi. 16 H. P. j D te zorgen. Zich wenden, Noordstraat, 34, Pop, verlichting en beweging 2 Torp.(toede halve kleermakersgasten en meisjes, voor -nrrp,*/ U maatwerk op atelierverzekerd en standvas tig werk in alle seizoen. Maurice StaesseH Fransche soldaat Poperinghe. AL M Adres ten bureele. Vulkan-Melly, stock verwisselings stukken, radiateurs, cyl. pistons, enz. 168, Steenweg van Boendael, BRUSSEL, outen barak van 5 m. breed op 6 m. 50 lang, gedekt met terrepapier. Verders een platen stal van 5 m. op 3m. Zich wenden tot Theophiel De Bey, Lizernestr. Boesinghe. Te verwisselen Adler, 2 1/2 ton tegen Kelly, 4ton, liefst niet in marschorde. 168, Steenweg van Boendael, BRUSSEL. Barak dienende voor herberg, te Yper, bij de Vischmarkt, 17, bewoond door den eigenaar Vandamme-Hofman «Café du Sau- mon» Herberg-Keuken-Drie Kamers, gansch bemeubeld. oiture, in zeer goeden staat, aan kleine prijs, bij Remi Lievois, Wagenmaker, Abeele steen weg, Poperinghe. Qillard; Adres ten bureele. roede en bekwame reiziger, voor Yper en U omstreken, voor verkoop van chicorei. Zich wenden 's zondags van 9 tot 11 ure. 's morgens, de werkdagen van 6 tot 8 ure. 'savonds bij J. Burgho-Vierstraete, Hond straat, Yper. Goede meid, gevraagd voor handelshuis te Gent. Adres ten bureele. eergast bij suikerbakker, minstens een jaar op stiel. Adres ten bureele. Kleermakersgast en leerjongen bij Joseph Dunion, 17, Vlamingstraat, Poperinghe. Smidsknecht van 16 tot 20 jaar. Adres ten bureele. Qoede meid, voor alle werk. Adres ten bureele. Goevernante, van 25 tot 50 jaar, goed loon. Inl. bij René Senechal, Westouter. De Internationale Landbouwvereeniging, bureelen gevestigd te Ichtegheni (Belgie), vraagt in Poperinghe of omstreken, talent volle en gezaghebbende persoon, man of vrouw, met de omstreken goed bekend, om landbouwers te bezoeken. Goede winst. Plaats van toekomst. Seffens schrijven. attenspiijter bij Mc' Dumur-Gallct, aannemer te Auchel (P. d. C.) Frankrijk. Leerjongen van 16 tot 20 jaar, om bakkerstiel te leeren. Adres ten bureele. leer makers gast, broeks en gilets kunnende maken, bij Maurice Huys, Reninghelst. akkersleerjongen, 16-18 jaar, goed loon; bij Louis Vandelanotte, Rijsselstraat, Yper. akkersknecht goed op de hoogte van den stiel; goed loon. Adres ten bureele. immerliedenloon volgens bekwaamheid. Drie meiden voor alle werk in Hotel te Blanken- berghe, goed loon. Inl. bij Francois Leys, Casselstraat, Poperinghe. Bekwame smtdsgast bij Emile Arnaert, Westou ter. Qchendig meisje, rond de 15 jaar, om voor kind elektr lli'liilliii-si(|ut> (1914), 6 pi. buitengew. prijs. 1 Torp. Ford, zeer lage prijs. 1 Torp. Citroen, 4 pi. goede staat. 1 Chassis F. H. Type 2100, uitmuntende Steenw. van Boendael, staat, lage prijs. 168, BRUSSEL. Goede jachtstoof, bij Oscar Kerkstraat, Poperinghe. Automatieke orgel met 2 rollen bij Em. Hoste, meubelmaker, Statiestraat, Yper. Schoone uiteenneembare barak, zoo goed als nieuw, dubbel hout, schaliën dak, vijf plaat sen, zeer dienstig voor alle bedrijven. Zich wen den tot Achille Pil, Nieuwcapelle. amen en heerenvelo, bij René Billiet, Steen- voordestraat, 29, Watou. ansvelo (n.94070) door Jules Dondeyne, Za terdag laatst tusschen Warande en Brand* Maerten, j hoek Vlamertinghe. Tegen bel. terug dragen I naar Petrus Carron, bij Middelburg, Poperinghe- est in leder met 2 paar pedallen, zaterdag laatst van Wytschaete naar Meessen. Tegen bei- terug brengen naar Oscar Lysy, Velos, \Vyt* schaete. t Portefeuille met som geld, Vrijdag vóóaY^" trein van 11 ure bij de Kinders Billiau, v f straat.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2