"TRANSINTER De Hitte. In 't Binnenland. V. O. S. Poperinghe. Brievenbus. S' J Burgerstand van A L' Banque pour favoriser les Transactions Internationales Bank tot bevordering van Internationale Handelszaken NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Voorheen 0. VANDENBOSSCHE C° KAPITAAL 3.000.000 - Maatschappelijke ZetelKoestraat, 10. Gent. Alle bankverrichtingen aan de beste voorwaarden. Wissel. a E n t s n a i» e m Algemeenen Bestuurder voor West-Ylaanderen FORREST L. InMeliiU Miiottm te N88M. 3 Dooden, 2 gekwetsten. Ooliseum-Oine^na. Het Gedenkteeken der Gesneuvelden. Antwerpen's Bouw- Hypotheekbank BORSTPiLLEN H Koop. H VEKMAKELIJ Kil EDEN. Zondag 28 Mei 1922. Speelkaarten ten bureele dezer. - H Zondag 4 Juni 1922 (Sinxendag) Pottestraat Kermis Maandag 5 Juni 2" Sinxendag. G' GOEDE PLAATS Bj Poperinghe, Gasthuisstr. 16, Telef. 89 90 Dixmude, Zwartenonnenslraat, Telef. 44 Veurne, Ooststraat, 64, Telefoon 7 76 Moeskroen, Toerkoenjestraat, 109. Beveren, Leysele, Agent: Heer Joseph TAHON, Gemeentesekretaris, Beveren. Latigemarck, Poelcapelle, Bixchoote, Boesinghe voor alle inlichtingen wende men zich bij den Heer MUYSSEN, Gemeentesekretaris, Langemarck. Wytschaete, Meessen, Hollebeke, Kemmel, Wulverghem, Locre. Agent Heer FOURNIER, Burgemeester, Wytschaete. om die volksleiders uit den Poperingsclie Samenwerkende en 2ij werken weg te ruimen. Zien we nu eens wat Spectator schrijft Eerst 2egt hij Het woord van alle bezadigde menscfien is dat men geen voorbarig oordeel over Muiier mag vellen Dat is eerlijke taal en daarmede moet iedereen 't akkoord zijn Maar met zelfden adem schrijft Spectator dat men afwachten moet de beschul digingsakte en de veroordeeling door het gerecht Hoe kan men dat samenbinden Spectator zegt dat men geen voorbarig oordeel mag vellen en twee reken verder acht hij het zelf niet noodig het oordeel van 't gerecht af te wachten alleen op de VERoordeeling wacht hijeen vrijspraak is voor Spectator bepaald uitgesloten en vol gens hem is Muiier wel schuldig want hij eindigt zijn artikel met deze woorden Dat Muiier boete voor hetgeen hij mis daan heeft De lezers van Spectator moeten hem voor een goeden snul genomen hebben bij het lezen van die tegenstrijdigheden in zelfden artikel. Wij nemen hem voor iets anders. In zijn artikel geeft Spectator ons ook heelemaal gelijk toen we zegden en her haalden dat de strijd tegen Muiier een poli tieke strijd is, uitgaande der liberale fransch- kiljons en vlaamschhaters. Hij schrijft immers (we schrijven letterlijk af) Van langs om meer ziet men in, dat DE ZAAK MULIER nog meer EENE POLITIE KE CAMPAGNEIS bij de aanhangers van Muiier dan BIJ ZIJNE TEGENSTRE VERS. Dus volgens Spectator zelf is de zaak Muiier eene politieke campagne bij zijne tegenstrevers. 't Is hetgeen we altijd beweerd hebben en 't is dat, dat we schandalig noemen. Recht is recht en ons belgisch gerecht laat zich sedert eenigen tijd te veel beïnvloeden door liberale en vlaamschhatende schreeu wers Dus uit politiek, vervolgen de liberalen een jongen man, doen hem gevangen nemen en scheiden hem van vrouw en familie. We laten onze lezers zelf over zulk ge recht en over zulken schrijver oordeelen Spectator, jongen, de christene beweging zal zegepralen omdat de heerlijke gedachte, welke ze in haar schild voert, gedachten 2ijn van algemeene menschelijkheid en wereldvrede. 'n Klauwaert. Een vraagje In zijn artikel stelt Spectator 4 vraagjes welke hij uit de woorden van Poullet afleidt dus die hij naar zijn gedacht schikt en geeft er vier antwoorden op heel duidelijk door den Minister gegeven, zegt hij. We vragen aan Spectator ons te zeggen waar en wanneer de Minister die antwoor den uitgesproken heeft Komen die antwoorden tekstueel van den Minister Of werden ze geschikt door Spectator naar zijn gedacht We vragen klaar antwoord geen rond den pot draaierij Muller in vrijheid gesteld. Wij lezen in dagbladen van Donderdag: M. Muiier, die aangehouden was onder betichting van aktivism, is Woensdag in vrijheid gesteld geworden, daar in zijne familie de geboorte van een kindje verwacht wordt. Hmmmmmmem Vennootschap voor Oorlogsschade De Samenwerkende Vennootschap voor Oorlogsschade van Poperinghe, gelijkvor mig artikel 48 barer standregelen, maakt bij deze kenbaar aan al hare leden dat op Zon dag 18" Juni aanstaande, om 3 u. 's namid dags in de bovenzaal van het Stadhuis te Poperinghe zij hare jaarlijksche algemeene gewone vergadering zal houden, met vol gende dagorde 1Verslag van den beheerraad 2j Verslag der commissarissen 3) Goedkeuring der balans 1921 4) Kiezing van twee beheerders 5) Kiezing van éénen commissaris 6) Verscheidene De Beheerraad. Over enkele dagen kregen wij herhaalde lijk vorst bij nachte, en over dag was het weder nog ver van lentachtig. Plots is het weer omgeslagen in eene bui tengewone hitte, erger dan in Afrika. We telden hier deze week 32 graden warmte in de schaduw, en in de zon klom de thermo meter tot boven de 50 graden. In het observatorium te Ukkel voorziet men eene groote hitte en droogte. Dit zou kunnen rampspoedige gevolgen hebben voor onzen landbouw. De nadeelige gevolgen der droogte van verleden jaar zijn nog niet her steld en de voorraad drinkbaar water is ook ontoereikend. De weiden en oogstvelden hebben reeds zeer dringend regen noodig. Jammer dat de waterkwestie hier te Pope ringhe nog niet opgelost is. Wij die verleden jaar meenden dat alles maar kwestie was van eenige maanden gezien de zaak meer malen in de gemeenteraad besproken werd en de studie reeds in gang. Zou de uitvoe ring... in 't water gevallen zijn? In de tenten der Middelbare School was het ook niet uit te houden in deze warme da gen; Meesters en leerlingen stikten van de hitte. Gezien die school nu door stad aan- veerd is, wordt het tijd dat men naar ge schikter lokalen beginne uit te zien. Woensdag namiddag gebeurde hier eene ijselijke ramp veroorzaakt door roekelooze onvoorzichtigheid, Mannen van den verzamelingsdienst wa ren bezig met obussen op te laden in plaats dat gevaarlijk getuig voorzichtig te behande len wierpen ze de obussen van den eenen naar den anderen. Een ontglipte, viel op de steenen en ontplofte. Een landbouwer die met twee dochters en een zoon op eenige meters afstand op het land wrocht, werd doodgeslagen alsook zijne twee dochters de zoon werd niet gekwetst. Twee mannen van den verzamelingsdienst werden gekwetst De drie verhakkelde lijken werden naar het gasthuis van Wervick overgebracht. De ongelukkige landbouwer laat nog 5 kin deren achter zijne vrouw is om zinneloos te worden van droefheid. De gekwetste werklieden voerde men naar Yper. Hoelang nog zal onze streek zulke onge lukken te betreuren hebben Het slachtoffer is Camiel Devrière, gebo ren in 1867. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. VAN DE PLAS. Boschbrand. Zondag is brand ont- staan in de bosschen langs de Westvleteren kalsijde rechtover de herberg S. Joseph Gansch den dag smeulde het vuur voort en vernielde een aanzienlijk gedeelte bosch. Reizen. Indien gij u op reis begeeft verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt ganeesmiddel tegen hoofd-en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razénde tandpijn en rhumatiek. Te koop bij H Notredame Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 tr. Droevig. Niettegenstaande, en nog meer om reden zelf van den verschuldigden eerbied die wij de stoffelijke overblijfsels der geneuvelde fransche soldaten toedragen is het erg treurig om zien dat die lijken in zulk een stikkend heet weder ontgraven worden en vervoerd, 't Moet de aanwezige familieleden pijnlijk aari 't herte gaan de lijken in zulken toestand verhandeld te zien. Om gezondheidsreden ook behoorde dit werk opgeschorst en de gemeenteraad zou dringende maatregelen moeten nemen om deze lijkenontgraving voorloopig te doen staken. Drinkwater. Het Schepenkollegie der stad Poperinghe, gezien de aankomende droogte, vindt zich verplicht voorloopig de openbare waterpompen aan zekere uren te sluiten, ten einde, in de maat van het moge lijke, te beletten dat er gebrek zou zijn aan drinkbaar water. Deze maatregel ver- rechtveerdigd zich zooveel te meer, daar on bezonnen inwoners roekeloos zonder mate of reden, het drinkwater tot diensten gebrui ken die kunnen vermeden worden of ten grooten deele zouden kunnen verminderd zijn.Dat eenieder als plicht aanneme van nu af zooveel mogelijk het drinkbaar water te sparen, om later, tijdens eene mogelijke aanhoudende droogte het water, dat men nu als overvloedig aanziet, te kunnen bezigen. Handboog. In de Koningschieting van Donderdag laatst bij Willem-Teil, werd de oppervogel afgeschoten door M. Jerome Vandermarliere. Verschillige processen werden deze week opgemaakt voor overdreven snelheid van auto; velorijden zonder licht; id. zonder plaat; id. op het voetpad. Men krijgt daar over nu van 75 fr. tot 150 fr. minimum. Opgelet dus! De Roode Pillen uit samengetrokken plantensappen, zuiveren de maag, door de gal, fuimen en vettige stoffen die de maag bezwaren en de vertering bemoeilijken, te verwijderen; daardoor herstellen de ROODE PILLEN snel de vertering. De doos: 2 frank bij H. Notredame. Groote Markt, Poperinghe. Ontgraving. Verledene week wer den verscheidene lijken van Fransche mili tairen ontgraven en naar Frankrijk gevoerd Onder deze bevond zich het lijk van den Franschen Burggraaf d' André, kolonel bij het 5 Reg. Jagers te voet, die op Allerzielen dag 1914 doodelijk getroffen werd te Bix schoote en 's anderdaags godvruchtig over leden in 't Gasthuis te Poperinghe. Hij werd met muziek en grooten volkstoe. loop hier begraven. Het lijk beruste tot nog toe in den stads kelder. Ten blijke van dankbaarheid heeft de familie van dezen edelman 100 fr. ge schonken aan den heer Burgemeester ten bate van het werk der oorlogsverminkten. Het jubelfeest aan E. H. pastor Ban ckaert. Woensdag aanstaande, 31 Mei feestdag van O.L.V. middelares, zal het vijftigjarig priesterdom van E.H. pastor Banckaert plechtig gevierd worden op Jans parochie. Te 9 1/2 ure vergaderen de bloedverwan ten en vrienden van den eerweerden Jubela ris, in de pastorie. Vandaar trekt een kleine stoet door de Valkestraat, Yperstrkat, Janskruisstraat, naar de S4 Jans kerk, waar eene Solenineele mis van dankzegging door .den E.H. pastor Banckaert gezongen wordt j De parochianen, die op den doortocht van den stoet wonen, zullen er zonder twi. fel aan houden hunne huizen te bevlaggen. Na de mis, gaan de genoodigden ter pas torie, om er hunne gelukwenschen aan E.H pastor Banckaert aan te bieden. Treirturen. Het nieuw treinboek is nog niet verschenen. Aanstaande week ge ven we de nieuwe uurtabel voor trein en tram. !n de vaart. Woensdag morgen trok men alhier uit «De Kom» Jules tl..., ge brekkige, kostganger in het Oudemanhuis Hij had den Dinsdag zijn ouderdomspensi oen ontvangen en was naar het gesticht niet meer teruggekeerd. Tegen den morgen was hij in het water gesukkeld. Hij werd in het Gasthuis opgenomen en was spoedig vol komen hersteld. Herinrichting der Boekerij. led* reen die een boek in lezing heeft uit de Boekerij in 't Volkshuis wordt vriendeli verzocht dien aanstonds terug te brengen. Al de boeken worden nagezien en hernum merd, indien iedereen van goeden wil is, zal de boekerij slechts korten tijd gesloten worden. Volkshuis. - Op Sinxendag, zondag aanstaande, is er algemeene maandelijksche vergadering. De leden moeten hunnen zon dag namiddag vrij houden 'tzal belangrijk zijn. Cirk Dejonghe. De cirk zal op de Groote Markt zijn Dinsdag, Woensdag en Donderdag dezer week. Verbond der Christene Vrouwen. Op heden Zondag, feest in de groote zaal van het Volkshuis om 3 uren stipt. Het zal aangenaam en nuttig zijn en al de leden zijn verwacht. Geen kinders zullen toegelaten worden. Verleden zondag heeft de baanbolling op den Vogelboek plaats gehad. Veel volk en begunstigd door eene warme zon waren al onze Vossen in goede luim. Wij bedanken e bevolking van dit gehuoht voor ons goed onthaal. Buiten de vlaggen die uitgestoken waren was een praalboog opgericht waarop wij den - volgenden tekst lazen: - Wees welkom beste Vossen Wij zullen U niet lossen De Vogelboek is ook nog daar Wees welkom vriendenschaar. Een smakelijk glaasje werd gedronken en iedereen ging tevreden huiswaarts. Op zondag 4 en maandag 5 Juni l3te en 2de Sinxendag is ons klachten bureel gesloten. Het Bestuur. WeHtvleler«n. Gedenkteeken. Er hapert entwat te WestvleterenMen kan het hooren en zien: den helft van den tijd vergaderen de Heeren der Wet met V. O. S. sen en nog andere er bij een feestcomi- teit, zei er mij één, die er scheen meer van te weten; ze zitten lange te klappen en scheiden heel voldaan van malkander; hier en daar reeds hoort men van een boer die gevraagd is orn met den koppel peerden een versierden wagen te voeren; en er zullen ook poorten zijn, zeggen ze; en de schoolkinders zingen reeds dat het dreunt. Brave menschen, ik ben blijde dat ik het mag zeggen't is al voor 't gedenkteeken onzer gesneuvelden. De onthulling is nu ein delijk vastgesteld op den 2" Zondag van Ju ni. De Westvleternaren weten wel dat ze 't verdienen, en daarom is 'tdat ze al zoo geer- ne meehelpen, en geen ruzie noch kosten ontzien om een prachtig feest te maken. Ge heel 't programma uiteendoen kan ik hier niet, 't ware veel te lang; maar stelt u ge rust, 't zal wel zijn; en 't gedenkteeken vooral,- hebben er onze jongens wat lang moeten naar wachten, zal zooveel te prach tiger zijn, en, naar 't schijnt, iedereen ver bluffen. Dien dag ook zullen onze V. O. S. sen door 't gemeentebestuur met een nieuw vaandel begiftigd worden. Dubbel feest dus! !'rov«n. Groote bolling. Op Maandag, 2C Sinxendag is er eene buiten gewone bolling met 355 fr. prijzen 100-80 60-40-30-20 en 25 fr. te verloten. Inschrij ving om 2 u. in De Sterre Inleg 2 fr. per peloton. Y>*r. Vaderlandsche feesten.Ter gelegenheid der overhandiging van het vaandel aan de oudstrijders, zullen er op Sinxendag groote feesten op touw gezet worden. Een stoet zal in den namiddag de voor naam ste straten der stad doortrekkenDaarna Concert en muziekfeest, volksba! en om te sluiten een luisterrijk vuurwerk op de statie plaats en welk door den Heer Hebben van Wervick zal afgeschoten worden. Cirk. Met liet eindigen der Meifoor te Brugge komt de wijdvermaarde cirk «Dejonghe» zich voor eenige dagen in den loop der toekomende week te Yper vestigen. Eerlijke daad. Maandag morgend vond de Heer Joseph Vandendriessche, On derwijzer aan de jongensstadsschool in de Beluikstraat, eene geldtasch, inhoudende eene hoeveelheid bankbriefjes en andere papieren van weerde. De eerlijke vinder verhaastte zich de poli tie te verwittigen en denzelfden dag nog werd hetveriorene aan den eigenaar, de genaamde Deurilf van Nieuwpoort, terugbesteld Wo«»t*n. Brand. Maandag mor gend, gedurende de mis is er begin van aanbesteding plaats van onze kerk. Hier volgt de lijst der onderteekenaars: 1. Van Éegem, Brugge 979,240.12 fr.— 2. Lootens, Oostende 1.022,500 fr. 3. Ver beuren, S'-Andries 1.038,500 fr.4. West- Vlaamsche heropbouw, Rousselare 1.069,584 fr. 5. Vandecasteele, Oostende 1.090,000 fr. 6. Carron, Ardoye 1.152,975 fr. 7. Samenwerkende bouwwerklieden (Vooruit) Gent 1.179,438.54 fr. Laat ons nu hopen dat men spoedig zal beginnen opdat weldra onze kerk met haar prachtige toren uit de grond oprijze. Heropbouw. Nu zal het rap vooruit gaan. Het geen wij maar binst den oorlog zagen, krijgen wij nu ook te zien. Zes dagen in de week is niet genoeg er moet nog ge- vroclit worden op Zondagen of beter op hoogdagen. Op Ons Heer Hemelvaart was men aan het vloeren in de Pastorij. Best dat het daar is, immers onze pastor kan best aan gewijd water en zal er nog al mogen gebruiken om al die schietgebedekens en dergelijk zondagwerk uit te wasschen. Neen, de socialen zijn tegen den gods dienst niet maar rusten toch liever in de week. Hé! ThourouL Kind doodgereden. De 6-jarige knaap Albert Demarets werd Zaterdag bij het oversteken der baan door een wagen gevat en omvergereden. Een uur nadien stierf de knaap aan de bekomen kwetsuren. Wervick. Moordpoging. Zater dag avond tijdens een herbergtwist kreeg C. Dechambre, 22 jaar, eene messteek in de richting van het hart. Zijn toestand is zeer erg de dader werd aangehouden. Coiickrlacre. Verdronken. De genaamde Leon Casier, 19 jaar oud, ging zwemmen in een put gelegen te midden eener weide (Zandschen steenweg). Hij ver dronk in 't bijzijn van 4 knapen van 11 tot 12 jaar. Toen andere personen bijkwamen was het te laat. De ongelukkige had pas voor 't zemmen geëten. Eik Kef? liet voort. Een onzer mi nisters inoognito reizende, werd verleden week gezien in den omtrek van Dixmude. Terwijlz'nautodoordereis licht beschadigd, vermaakt werd, zag men ons staatshoofd eenen tabak winkel binnentrekken en hij kocht er een doosje Peppermint Snuif met een haantje op gedrukt! Hij bood het zijn reisgenooten aan en iedereen nam er eentje met groot genoegen. «Trés bon-Très bon», hoorde men zeggen! Niette verwonderen dat die gezonde, verfrisschende snuif zoo be roemd wordt I'atcr Siraeli# die deze week veroor deeld werd heeft zijne zaak voor het Verbre kingshof gebracht. HARWICH LONDEN en NOORD-ENGELAND. De dienst herbegint den 2dcn Juni, dagelijksch vertrek, uitgeno men 's maandags. Rechtstreeksche verbin ding met Gent en Brugge. Biljetten met prijsvermindering 2, 3 en 4 Juni. Snel ver voer van goederen.Great Eastern Railway. Zeebrugge-Kaai en Brussel Ad. Maxlaan 41. Verandering van benaming der statie Waayenburg en der halten Klein-Leysele en Elzentap. Ter uitvoering eener ministe- rieele beslissing, worden de statie Waayen burg en de halten Klein-Leysele en Elzentap van 1 Juni e. k. af, onderscheidenlijk Rous- brugge, Beveren (Ijzer) en Houthem-Wul- veringhem genaamd. a—mi ■■——BE LOCRE, maand April 1922. Geboorten. Roger Bonte, z. v. August en Celtna D'Huysser. Overltjdens. Jacobus-Ludovicus Nevejans. Huwelijken. Jozef Weuten en Maria Maes. bij Eni. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 7 1/2 ure en Zondag om 1/2, 4 en 8 ure. 1. Schijn en werkelijkheid, drama in 4 deelen. 2. Diamantkoningin, 7 en 8 ep. in 4 deelen. -- 3. Sabine wordt geschaakt, komiek in 2 deelen. Maandag om 7 1/2 u. 1. Het monster met zijn groene oogen, schoon dra ma in 4 deelen. Het geheim der zeven (in 5 we ken) 1 en 2 ep. In 4 d. 3. Bigorno, komiek in 2 d. brand ontstaan in onze voorloopige kerk barak Dank zij de koelbloedigheid en de hulp der aanwezige geloovigen, kon het vuur spoedig overmeesterd zijn, en eene groote ramp vermeden zijn, als men weet dat de kerk omringd is door een vijftiental woonstbarakken. Boerengilde. Vaandaag om 5 1/2 ure vergadering der boerengilde bij het lid Des. Devey In 't hof van Commerce Verslag Voordracht over de bemesting door M. Vermersch. Bestelling en betaling, i imn- rs Overreden. De 8-jarige knaap Achiel Barbry werd Vrijdag langs de baan door een auto verrast en over reden. De toestand van den knaap was zoo erg dat hij terstond naar het gasthuis moest worden overgebracht. Overreden. Maandag, rond den noen werd een zoontje der echtgenooten Theo- phiel Creus-Cheval door een auto overreden, rechtover de tent der «Kindervoeding». De toestand van het kindje scheen niet al te erg te zijn. Doodelijke hoefslag. Vrijdag was het 11-jarig kind Polydore Beauprez, zoon tje van kermisleurders in eene weide. Het kreeg een hoefslag vaneen peerd, op het hoofd, en werd in deerniswekkenden toe stand naar het Gasthuis te Poperinghe over gebracht. Zondag is het alhier overleden en werd Dinsdagmorgen begraven. Begraving. De verledene week werd alhier de oudstrijder Alfons Depuydt begra ven. Het is treurig om bestatigen dat bij zul ke droevige plechtigheden, zoo weinig me dedeelzaamheid betoogd en hulde gebracht wordt aan dezen die, in den wreeden oorlog, hun jong leven ten offer gebracht hebben. (lucc-Hicltc. Ontploffing. De 10-jarige G. Dewagenaere vond een plat gepletterd koperen buisje en keerde er mede huiswaarts waar hij het de stoof inwierp. Kort daarop knalde eene losbranding en de roekelooze knaap, die alles wilde gadeslaan, werd door de scherven zeer erg in het gelaat gekwetst. Hij zal zeker een oog verliezen en zijn algemeene toestand is weinig gerust stellend. Itocfecltici'c. Zee-haven. De stu die der Kommissie, gelast met de mogelijk heid te onderzoeken van de verbinding Roeselaere-Brugge per water te verwezen lijken, is geëindigd. De besluiten van het onderzoek zijn volkomen gunstig aan het ontwerp, en het verslag zal aan den Minister van openbare werken gezonden worden. S. Jtiai Ier lliccenOnderschei ding. Jozef Fossaert komt vereerd te worden met de Leopoldsorde. Onze beste gelukwenschen aan dezen oorlogsverminkte I.ciiivctf. Groote brand. Zaterdag werd de groote spiegelfabriek Van Hove totaal door brand vernield, ten gevolge eener ontploffing in de werkhuizen. Een werkman werd gedood en een andere vreeselijk ver brand. De schade wordt beraamd op 100.000 frank. ïïo»-«sna;lie, Nieuwe kerk. Maan dag laatst had onder het toezicht van den heef Hoog Kon. Kommissaris Biebuyck de Volgend schrijven kwam ons deze week toe Mijnheer de Uitgever, Verleden week vroegt Ge in uw gëeerd blad om beter treinverbindingen. Naar ik las werd ook door de Handelskamer eene vraag in dien zin aan het Ministerie gedaan. Wij kunnen niet genoeg uwe aandacht op die zaak trekken en vragen U dringend in dien zin voort te werken. Dat de Handelsbond ook gedu rig kloppe wil Poperinghe niet benadeeligd worden. Zelf is het reeds te laat en de verande ringen die in de treinuren met 1" Juni aangebracht worden, zullen voor onze stad zeer nadeeligen invloed hebben. Wil eens goed ingaan over volgende afschaffin gen en veranderingen die met 1" Juni aanstaande zullen toegepast worden. Trein 2812 die rechtstreeksch uit Brussel naar Poperinghe reed, zal te Yper ophouden. Die trein komt nu te Poperinghe toe om 16.39 ure en brengt hier dagelijks meer dan honderd reizigers Nu zullen die te Yper meer dan een uur mogen wachten en te Poperinghe een uur later dus toekomen. We raden al de reizigers aan dagelijks in Yper statie den register van reclamaties te vragen hij moet hun gegeven worden en aanhoudend over de afschaffing van die trein te protesteeren VerderTrein 2819 vertrekt nn uit Yper recht streeks naar Brussel in plaats van uit Poperinghe De reizigers uit_ Poperinghe vertrekkend naar Gent, Kortrijk, B'russel, zullen dus vroeger uit Poperinghe moeten vertrekken dan nu, te Yper veranderen en er alweer kostelijken tijd verliezen met wachten. Ten derde Met het afschaffen van trein 2812 tot Poperinghe wordt alle aansluiting afgesloten met den trein naar De Panne die hier om 16,45 vertrekt. Men zou oprecht meenen dat die heeren te Brussel het schikken om de reizigers te duivelen Die rechte weg van Rijssel, Meenen, Wervick Roebaais, Yper en omliggende naar De Panne is met trein van 16.39 te Poperinghe toekomen en er om 16.45 vertrekken. Het goede seizoen is daar nu op een dag hier werden reeds 70 reizi gers geteld op dezen trein de lijn begint gekend geraken en ze wordt door de heeren van Brussel eenvoudig afgeschaft. Welke kwade hand of welke kwaadwilligheid zit daar onder Heeft Poperinghe nog volksvertegenwoordi gers die voor hare belangen zorgen Is M. Colaert volksvertegenwoordiger voor Yper alleen of ook voor ons 't Zou ons genoegen doen het te weten 1 In alle geval mag die toestand niet geduld worden. Uw blad moet er heftig tegen opkomen en de Handelskamer mag zich niet vergenoegen met enkel te protesteeren Naar Brussel moet er gegaan worden met onze volksvertegenwoordiger meê Gelief Heer Uitgever,... Een groep handelaars. naar 63 De heer Burgemeester verzoekt ons het vol gende bekend te maken. Het gedenkteeken is bijna afgewerkt en wordt dezen zomer nog geplaatst in onze stad en inge huldigd. De namen der gesneuvelde Poperinghenaars zullen moeten binnen enkele dagen in het ardui nen voetstuk gebeiteld worden. Daarom geven wij hieronder de lijst der namen die in ons bezit zijn. Moest het gebeuren dat iemand nog een gesneuvelden weet die hier niet opstaat, dan wordt hij vriendelijk verzocht den vergeten naam te komen aangeven in 't stadhuis, VOOR VRIJ DAG AANSTAANDE, opdat wij dan de volle dige lijst kunnen opzenden naar den beeldhouwer N. B. De oudstrijders, die stierven tengevolge van ziekte, gedurende den oorlog opgedaan, worden natuurlijk gerekend als gesneuveld hun naam moet dus ook ingedregen worden t stadhuis. Batheu Gerard 1 Beheyt Sylvain Berghof Lucien Blanckaert Jozef Bossaert Jozef Bottez Julien Boucquey Adrien Boudeweel Achiel Bouthé Jerome Bouw Hector Bruneel Urbain Bulcke Marcel E. H. Carpentier Camiel Caulier René Christiaen Achiel Christiaen Hector Cleenewerck Joris Cordonnier Alfons Coutigny Nestor Couwet Marcel D'Amour Cyrille Danneel Oscar Debergh Henri De Boutte Julien Debyser Felix Decoester Maurice Decocker Firmin Deconinck Julien Decreus Auguste Degryse Elie Dehouck Jozef Dehouck Julien Delboo Cyrille De Marey Alfons Deneire Oscar Deraeve Hilaire Deroo Firmin Deroo Victor Derudder Remi Derycke Maurice Deswarte Michel Devos Gilbert Devos Maurits Devos Paul D'Hondt Joris Dochy Maurice Dumelie Alfons Duthoit Maurice Deschodt Julien Delbaere Cyrille Foquenoy Camille Geldhof Florent Gesquiere René Gruwier Joseph Garcy Etienne Gelein Julien Gryson Maurice Houwen Leon Huyghe Jules Indevuyst Jéróme Jacob Constant Lahaye Jozef 62 Lahaye Romain Laheye Jozef Lazoore Achille Lemahieu Florent Lemahieu Henri Lemoine Joseph Lermytte Ernest Lermytte Jozef Leroy Robert Lobelle Richard Loncke Firmin Kesteman Maurice Mahieu Jules Marico Gaston Monteyne Jozef Muylaert Jerome Ooghe Julien (Adrien) Pannekoucke Remi Paesschesoone Cam. Pauwels Frans Permeke Jozef Polley Jerome Provo Jozef Quaghebeur Felix Quaghebeur Jeremie Quaghebeur Camille Roffiaen Albert Rosseeuw Leopold Rouseré Gustaf Sergier Hector Sergier Julien Sergier Cyrille Smagghe Maurits Sohier Maurice Spetebroot Hilaire Temperville Nestor Top Camiel Truwant Maurice Truwant Felix Top Auguste Van Cayzeele Joris Vancayzeele Remi Vandepitte Jan Vandermarliere Oscar Vaneecke Omer Van Elslande Daniël Van Hee Marcel Vanhoucke Daniël Verbieze Julien Vercruysse Hector Verhaeghe Jozef Verhelst Henri Verleye Joris Vermeulen Camiel Verstraete Julien Verclytte Henri Vitse Maurice Vandenbunder Julien Vandemaele Maurice Vandevoorde Maurice Vermote Pierre Vincart Georges 124 DOE WEL EN ZIE NIET OM... en... STEL NOOIT UIT TOT MORGEN WAT VANDAAG KAN GEDAAN WORDEN. - Wacht geen oogenblik, wanneer gij wat spaargeld over hebt, en wendt U in alle vertrouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en koste loos, alle inlichtingen zullen geven. Vencvkerdc iiitzetlin^en op i a) Spaarboekjes op zicht aan 3.60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars.Alles Vrij van taksen. Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koe pons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voor- deeligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij Kapitaal VIJF MILJOEN FRANK. ZetelXll Maandenstraat, Nr 13, ANTWERPEN Gesticht in 1909.- Postcheck-Rekening 019 Telefoon 3081. N. B. - Waar de Maatschappij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe J. Viinl»rtim.aene, Noordstraat, 16. van At ülonleyn* genezen Hoest, Ver koudheid, Asthma, Influenza en alle ontste kingen der adempijpen en der longen doen de flijmen zacht en zonder pijnen afkomen en genezen op eenige dagen den strafsten hoest. Dépot Apotheek H. NOTREDAME. Te goed Geit te verhollen. «In't Hooge» bij Camille Ghesquiere; gegeven door Urbain Duthoit. Schaap te verhollen. In den nieuwen Keizeibij Desiré Claeys, Werf. Gegeven door Camille Metsu wonend bij Camille Desomer. Schaap te verhollen. «In den Keer van den Ommegang» bij Leon Samyn. Konijn te verhollen. «In de stad Dixmude» bij Ch. Worm, ge geven door Georges Pittelioen (zoon van Remi» begin om 5 ure. Poperinghe. Groote Velokoersen. Gegeven door Cam. Malesys en Jerome Verhaeghe voor al dezen die nog nooit in de 6 eersten toegekomen zijn. 100 fr. prijzen: 25-20-15-12-10-8-6-4-2-2. Inschrijving om 4 ure bij Jerome Verhaeghe «In 't Wit Peerd» Abeele steenweg. Inleg 2 fr. -Omloop 30Km. Na den koers: wedding tusschen Cam. Malesys en Georges Lahaye voor 50 fr.; zelfde omloop. outen huis, zoo goed als nieuw, met dubbele panneelen en verdiep; 8op5m. gansch afbreekbaar. Inl. bij den bewoner Alex Mahieu, Watoustraat, 26. i— n 'liiizendl kilos occasie POI- OU THEEEEN, van 1 tot 7 meters, aan vooraeelige prijzen, bij Cam. Coven- maeker, 4, Watoustraat, Poperinghe. Bij zekere hoeveelheid, kosteloos geleverd. iken stakietstaken, aan 1 fr. 60 't stuk op wagon. Twee meters lang. Gewicht: omtrent 25 Kg. Schrijven: Villa Klipveld, Bosch van Gheer, Waasten. Piano automatique schoone occasie), groot model met spiegels en twee ver schillende rollen. Zich wenden tot J. Dumor- tier, Herseaux (plaats) Q-laapkamer In de Keizer» Groote Markt, O Poperinghe. outen barak 7 op 5 m. met pannen be dekt, dubbel hout, mansarde kap; als ook stal met pannen bedekt, groen geverfd; alles in zeer goede staatgenadige prijs. Auguste Parret, Westvleteren. Cn oede jachtstoof, bij Oscar Maerten, 3 Kerkstraat, Poperinghe. Automatieke orgel met 2 rollen bij Em. Hoste, meubelmaker, Statiestraat, Yper. choone uiteenneembare barak, zoo goed als nieuw, dubbel hout, schaliën dak, vijf plaat sen, zeer dienstig voor alle bedrijven. Zich wen den tot Achille Pil, Nieuwcapelle. Damen en heerenvelo, bij René Billiet, Steen- voordestraat, 29, Watou. Vrouwvelo, twee maanden nieuw, in zeer goede staat bij Richard Papegaey, Zwijnland, 138. Een houten barak, gedekt met pannen, groot 12 op 5 m. Verdeeld in 6 plaatsen, daarbij 2 af hankelijkheden gedekt met terrepapier. Een houten barak groot 15 op 6 m. Een gebowv ge metst tusschen stijlen, gedekt met pannen, ver deeld in 2 plaatsen, ieder 15 v.m. groot. - Hangaars met ijzeren platen gedekt en eene tota le oppervlakte beslaande van 260 v.m. Zich wen den tot Laton Arsène, Poperinghesteenweg. 24, Yper. outen barak en stal in zeer goeden staat hm op 6 m., mansarde kap, met pannen bedekt. Zich wenden tot Charles Samyn, West-nieuw- kerke. Voiturette, F.N. 10 H.P. type Sprider, 2 plaat sen. Zeer goede staat. Garage We Allaeys Zonen, Poperinghe. Gerievige huiswagen met cuisinière, bij sterfge val te koop bij de We Duthoy, langs de Abeeli straat, Watou (plaats). Deklatten bij René Deschuyter, St-Jan-tf Biezen. Schoon bad. in zink, bij E. Cossey, Groote markt, Poperinghe. Oude gazetten1 fr. de kilo, ter Drukkerij dezer. uto-kamionette, Draagkracht 400 K- Adres ten bureele. Barak dienende voor herberg, te Yper, bij de Vischmarkt, 17, bewoond door den eigenaar Vandamme-Hofman «Café duSau- mon» Herberg-Keuke/i-Drie Kamers, gauscli bemeubeld. groep Gaarne nemen wij dit schrijven over en we hopen vast dat het bestuur van den Handelsbond in dien zin zal weten tot voldoening bekomen worden. De Poperinohenaar. Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM- DUPONT, Rousselare. Let wel op 't inerk POPERINGHE, van 20 tot 27 Mei 1922. Geboorten. 125. Indevuyst Marcel, z. v. Leon en Augusta Lacante. 126. Pinceel Roger, z. v. Jules cn Emma Beddeleem. 127. Amez Marie, d. v. Arthur en Rachel Dequeker. Overlijdens. 83. Vandevoorde Joseph, 2 j. z. v. Camille en Marle Vandevoorde, Komstraat. 84. Vandemaele Martha, 18 j. z. b. d. v. Emile en Maria Ghesquire, overleden te Houthem. 85. Beauprez Polydore, 9 j. scholier, z. v. Eduard en Maria Par doen, Gasthuisstraat. 86. Degryse Amelle, 76 huishoudster, wed. v. Charles Phlypo, Sectie A —87. Worm Elodia, 41]. huishoudster, echtg. v Jules Goe man, Sectie E. Huwelijken. 58. Chaerle Ignace, wed. v. Verhille Malvina, 51 J. werkman en Lermyte Rosalie, wed v. Monkarey René, 55 j. hulshoudster b. v. Poperinghe. 59. Demol Alidor, 30smid en Brabandts Gabrlelle, 25 j. z. b. beid. v. Poperinghe. 60. Beauprez Me- dard, werkman en Adams Alida, werkvrouw, b. v. Poperinghe. 61 Lesy Remi, 27 j. timmerman v. Gits en Lermytte Zoë, 21 j. z. b. v. Poperinghe. Boucquey Emiel, rentenier en Joye Madeleine, rente nierster b. v. Poperinghe. Beloften. 92. Breyne Remi, autogeleider v. Po peringhe en Top Lucia, werkster v. Watou. Westvleteren. Kostuum te verhollen. In den Jager bij Maurice Baelen. Stilhangende flesch- en pateel schieting. In S. Hubertbij Richard Meeuw, Po peringhe steenweg. Inleg 5fr.; prijzen vol gens de schutters. Alle slag van Munitie te verkrijgen. Proven. Melkschaap te verhollen door den tuin. In denkleinen Keizei» bij Arthur Pieters; gegeven door Arthur Demol; begin om 5 u. Crombeke. Schaap van 4 maanden te verhollen. «In de Voorstad» bij de Kinders Regheere; gegeven door Marie Luyssen. Proven. Geit te verhollen. In de Clytte bij Georges Liefooghege geven door Henri Borry. om 3 ure namiddag Groote V U U R V O G E LSC H IET IN G 320 Fr. Prijzen Fr. 320. Inschrijving om 1 uur in Den Engel De Kermis zal opgeluisterd worden door de muzikale kring De Philhartnonie Het Bestuur. bij voorkeur op stiel bakker in stad. Adres tel Abeele. Groot Bal. «Inden Nederdaal» bijDublos-Matton. Reninghelst-Ouderdom. Velo-Ringsteking, 170fr. Prijzen: 40-30-25-22-20-15-10-8 fr. Inleg 1 fr. Inschrijving bij Victoor Du- mortier In de Vos». Abeele. Sinxen Kermis. Maandag: Rings/eking; 150 fr. Prijzen. Dinsdag: Groote bolling in de Nieuwstr. Donderdag: Schieting aan de pers. j ongen van 16-20 jaar, geweest, v bureele. Goede halve kleermakersgasten, praktische les sen voor het aanleeren der snede. Meisjes kunnende broeks maken en meisjes om te naaien mogen zich aanbieden ln den Franschen Sol daat bij Maurice Staessen. Goede cn bekwame reiziger, voor Yper en omstreken, voor verkoop van chicorei Zich wenden 's zondags van 9 tot 11 ure. 's morgens, de werkdagen van 6 tot 8 ure 's avonds bij J. Burgho-Vierstraete, Hond- straat, Yper. oede meid, gevraagd voor handelshuisR Gent. Adres ten bureele. eergast bij suikerbakker, minstens eet jaar op stiel. Adres ten bureele. Kleermakersgast en leerjongen bij Joseph Dumon, 17, Vlamingstraat, Poperinghe- De Internationale Landbouwvereeniginj bureelen gevestigd te Ichteghem (Belgie). vraagt in Poperinghe of omstreken, talent volle en gezaghebbende persoon, man ofjj vrouw, met de omstreken goed bekend, oit landbouwers te bezoeken. Goede winst. Plaats van toekomst. Seffens schrijven. Lattensplijter bij Mc Dumur-Gallet, aannemer te Auchel (P. d. C.) Frankrijk. Leerjongen van 16 tot 20 jaar, om bakkerstiel" Ieeren. Adres ten bureele. akkersleerjongen, 16-18 jaar, goed loon; t'i Louis Vandelanotte, Rijsselstraat, Yper. Timmerlieden, loon volgens bekwaamheid. Adres ten bureele. Drie metden voor alle werk in Hotel te Blanke#* berghe, goed loon. Inl. bij Francois Le)'s' Casselstraat, Poperinghe. Bekwame smidsgast bij Emile Arnaert, Westo1, ter. ekwame timmer mans gast, bij Camiel Ore#'1 Lindhoek, Kemmel. Suikerbakker, reeds op stiel geweest, bijJ.V poot. Goemaere, Veurnestraat. choenmakersgast, bij Petrus Verbrugge, Cro#1' beke. rustig jong meisje, om kindje van 1 jaar bezorgen, goed loon 34, Noordstraat.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2