TRANSINTER Cirk De Jonghe Slechts uoor zeuen dagen. - uan zaterdag 3 lot uriidag 9 Juni. G1 IA" S' A H K ff 3J In 't Binnenland V. O. S. Poperinghe. BERICHT. PRIJSKAMP. Meubelpapier Burgerstand van H Coliseum-Cinema. V H D B L L Banque pour favoriser les Transactions Internationales KAPITAAL Alle Gent. bankverrichtingen aan de beste voorwaarden. Wissel. A G E T S C II A I» I» E s Algemeenen Bestuurder voor West-Vlaanderen FORREST L. Onweder boven de streek. BOEKEN Vlaamsche Vrienden. Verbond der Christene Vrouwen 5o Paarden Monsterprogramma. Eerw Heer C. BANCKAERT, fr. Winnende haan 100 fr. Verloting om Zondag dl Juni. Zondag 2 Juli, buurtspoorwegen' Zondag Offlcieele Berichten. AAti DE LANDBOUWERS. Medard Vermeulen GROOTE VEEPRIJSKAMP Prijskampen voor Merrieveulens en Kweekmerriën van inlandsch ras. VERMAKELIJKHEDEN. 4 Juni 1922 (Sinxendag' Pottestraat Kermis Maandag 5 Juni 2° Sinxendag. Bank tot bevordering NAAMLOOZE van Internationale Handelszaken VENNOOTSCHAP Voorheen 0. VA NDENBOSSCHE C° 3.000.000 - Maatschappelijke ZetelKoestraat, 10, Scli<M)nt> aardappelen vandestreek te koop aan 55 fr. het 100 Kilos, met 50 K. genomen bij Nestor LIETAERT, Yperstraat, Pope- ringhe en bij Gaston PAUWELS. Boom gaardstraat, 9, Poperinghe. Poperinghe, Qasthuisstr. 16, Telef. 89 90 Dlxmude, Zwartenonnenstraat, Telef. 44 Veurne, Ooststraat, 64, Telefoon 7 76 Moeskroen, Toerkoenjestraat, 109. Beveren, Leysele, Agent: Heer Joseph TAHON, Gemeentesekretaris, Beveren. Langemarck, Poelcapelle, Bixchoote, Boesinghe voor alle inlichtingen wende men zich bij den Heer MUYSSEN, Gemeentesekretaris, Langemarck. Wytschaete, Meessen, Hollebeke, Kemmel, Wulverghetn, Locre. Agent Heer FOURN1ER, Burgemeester, Wytschaete. In een ijzergieterij te Londen greep eene schrikkelijke ontploffing plaats. Twee werklieden werden de lucht ingeslingerd en gedood, en 8 andere doodelijk verbrand. Te Ascq bij Rijssel vond men in de stembus een titel van 25.000 fr. bij vergis sing, in plaats van den stembrief, ingesto ken. De verstrooide kiezer heeft zich laten kennen. In 't Zuiden van Frankrijk heeft men weer af te rekenen met de sprinkhanenplaag dieveel schade aan de vruchten veroorzaakt. De Amerikaan Harding, broeder van de President beweert dat het einde van de wereld aanstaande is! Misschien heeft die man te lang in de brandende zon geloopen! In een munitiedepot te Ferté (Frankrijk) is een brand ontstaan. Er hadden geweldige ontploffingen plaats, doch er zijn geene on gelukken van personen te betreuren. Te Lerchenfeld in Zwitserland is een munitiedepot in de lucht gevloggn. Geen huis van het dorp bleef onbeschadigd. Twee kinderen werden gedood en een veertigtal personen gekwetst. Vrijdag namiddag brak een hevig en aanhoudend onweder los. Donder en bliksem gepaard met regen en wat hagel schenen niet te willen wegtrekken. Om 4 ure viel de bliksem oplde schuur der hofstede bewoond door Maurice Buseyne, Werf. De pompiers werden opgeroepen. Schuur en stallingen brandden af. Aan het woonhuis kwam geen schade. In de stallin gen kwamen alleen de konijnen om. *ttadMnieuw* Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Maandag (2n Sinxendag) M. NOTRE- DAME. Zitting van den Gemeenteraad op Zaterdag 3 Juni, om 6 uur. DAGORDE 1® Punt. Politieverordening nopens het vervoer en verkeer in stad. 2e Punt. Reglement op feesten en ver makelijkheden,gegeven door maatschappijen of bijzonderen pp het grondgebied Pope ringhe. 3= Punt. Benoeming van een lid der schiftingskommissie voor het fonds der meestbegaafden. 4C Punt. Mededeelingen. Militie. De jongelingen, geboren in 1903, zijn verplicht zich in den loop der Junimaand te laten inschrijven voor de militie. Daarvoor moeten zij zich 's voor middags aanbieden op het Sekretariaat der gemeente in Belgie waar hunne ouders of voogd laatst een geheel jaar wonen. Zij moeten het trouwboekje hunner ouders meêhebben. De Duimpjesuitgave met zijne gezonde en hoog gewaardeerde lezing is herverrezen. Voor den prijs van 15 frank 's jaars ver krijgt men zes boeken. Op het bureel van De Poperinghe naar worden inschrijvingen aanveerd. Woensdag avond, aanstaande, om 8 ure gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. Onderwerp: Vlaamsche Letterkunde. Treinuren. Volgens het nieuw trein boek, uitgegeven de 1 Juni 1922, stopt de trein 2812, die te Kortrijk vertrekt te 15 ure 6 minuten, te Yper te 16 ure 4 minuten. Dit is nu verandert deze trein rijdt voort tot Poperinghe waar hij ten 16 ure 39 minu ten aankomt en dus aansluiting geeft met de lijn Poperinghe-Adinkerke Volgens zelfde treinboek vertrekt de trein 2819 (naar Brussel) uit Yper te 17 ure 55 minuten. Dit is ook veranderd deze trein vertrekt uit Poperinghe te 17 uur 12 mi nut" We zijn gelukkig te mogen aankondigen dat een der verbeteringen in ons blad van Jverledene week aangevraagd, en waarvoor |we geieverd hebben, reeds bekomen is. We 'vernemen ook dat de Heer Burgemeester van Poperinghe, M.Colaert, Volksvertegen woordiger en M. Vandromme, burgemeester van Westouter, deze vraag ten hoogste ge steund hebben. De Roode Pillen. De echte van L. Dupuis, Jumet, worden verkocht in alle Apotheken, in doozen omwonden met een rood lint vastgemaakt met een waarborg- loodje: Iedere pil is gemerkt: L. Dupuis, "umet. De Doos: 2 fr. bij H. Notredame Groote Markt, Poperinghe. Het feestje van Zondag laatst had veel bijval De leden waren zeer menigvuldig opgeko men en waren ten uiterste voldaan Zang en Muziek wierden prachtig uitge voerd en het blijspel deed een half uurtje lachen. De voordracht was heel belangrijk, inochte zij de verwachte vruchten bijbrengen. In een woord iedereen was tevreden Onze christene Vrouwenbeweging gaat hier met rasse schreden vooruit niet alleen bij feestvergaderingen en geestesontwikke ling, maar ook op gebied van vooruitzicht en welbegrepene naastenliefde. Ons verbond telt reeds 550 leden. Depot van paterskazen en camenberts. Beste versche boter der nieuwingerichte West-Vlaamsche inelkerijen bij C). Élela- (rial, l'operinsli)'. Aldaar ook te bekomen alle andere Kaas soorten, beschuiten en chocoladen van de beste merken Bijzondere prijzen voor voortverkoopers. Schielijke dood. De geburen hadden bemerkt dat deur en vensters toe bleven van het huis bewoond door Henri Debruyne, paardenkoopman, die alleen woonde langs de Watousteenweg. Maandag brak men de deur open en vond den bewoner dood te bed liggen, schielijk gestorven, misschien reeds van den Zaterdag namiddag Droevig geval. Zaterdag was men bezig met het ontgraven van lijken van ge sneuvelde Fransche soldaten op het kerkhof Remy, in de tegenwoordigheid der ouders. jaar, Een goede raad!Indien gij aan hoofd-schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij w M<u-aam Groote Markt, en A. Kes>* y Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van I 5 fr. en van J.00 fr Heldenhulde. Ter gelegenheid van den «MEMORIAL DAY» (Herdenkingsdag) heefi het Beheer der Amerikaansche kerk hoven in Europa, eene kroon laten aanbren gen in het Stadhuis te Poperinghe, om op de graven van Belgische gesneuvelden te worden nêergelegd ten teeken van huldebe- toog van het groote Amerikaansche volk aan het kleine heldhaftige Belgie. De prachtige kroon, in gegroeide bloemen en loover, werd Woensdagmorgen door de Stadsoverheid neêrgelegd op de graven der Poperingsche gesneuvelden 't einden het Stadskerkhof. Senator Vandevoorde komt Maandag en 8 dagen, 12 Juni, om zitting te houden in 't Volkshuis, 's namiddags van 1 tot 3 ure, vooralwie zijne tusschenkomst wil inroepen. In de post. De wijzigingen toege bracht met 1" Juni aan de uurtabel der treins, hebben voor gevolg dat in het uitdragen der briefwisseling ook verandering gebeurd is. De correspondentie uit het heele land komt nu toe 's morgens om 6 ure 6. Vroeger vertrokken de boden om 6 1/4 ure met de brieven die 's avonds toekwamen, en om 8 1 2 ure met de brieven die 's morgens om 7 ure toekwamen. Nu de brieven 's morgens omtrent een uur vroeger toekomen, zullen die twee distribu ties in eens geschieden en de eerste ronde zal nu uit de post vertrekken om 7 1 2 uur eens alles goed geschikt zal inert misschien zelfs om 7 14 kunnen vertrekken. We krij gen een uur later onze eerste corresponden tie, en een uur vroeger onze tweede. De volgende distributies zullen geschie den om 13 1/2 en om 18 1/4 ure. De boden voor buiten stad zullen vertrek ken om 7 1 2 ure. M. Louis Sarrazin, 76 jaar, uit de S imme, viel van ontroering in bezwiji ing, Opgeno men bij M. WL' Quaghebeur, is hij eenige uren daarna overleden. Nieuwe vensters. De nieuwe ven sters in het Hoogkoor van S. Bertens kerk werden deze week bloot gemaakt. Drie van de vijf zijn reeds geheel afgevrocht en bieden een prachtigen aanblik als afbeelding en kleurenspel. Het geeft ons den indruk in eene gansch vreemde kerk te recht te zijn. Volkshuis. Heden Zondag om 4'» uur groote maandelijksche it» e«-_ad<-Hii£: Aanspraak, Zang, Prijs- loting. De afdeellng «llnewderltweei»» houdt op tweede Sinxendag om 4 uur eene groote vergadering. Dagorde: Aankoop van maïs, vleesch-en beendermeel. Koop en verkoop van eieren, kiekens en hennen. De niet-leden worden ook toegelaten. Inschrijving van nieuwe leden. Ouderdomspensioenen. Voor de ouderlingen, die in 1921 eene aanvraag de den om hun ouderdomspensioen te bekomen en die overleden zijn voor dat zij het konden ontvangen, kunnen de erfgenamen nu het achterstel ontvangen, op voorwaarde dat het pensioen reeds toegestaan was toen de aanvrager stierf.Dit geldt alleenlijk voor het jaar 1921, en niet meer voor de volgende jaren. Deze erfgenamen mogen zich dus aanbie den op 't stadhuis om de aanvraag te doen. Zij moeten AL de papieren van de overlede nen mee brengen. Op Zondag 11 Juni 1922, uitstap naar Westvleteren voor de Onthulling van het Gedenkteeken en de Inhuldiging der bonds- vlag van de V. O. S. Wij vergaderen om 1 ure stipt bij Hoeve- naghel Hector, Veurnestraat, en vertrekken per rijwiel. Onze leden van de wijken A. B. C en D. worden uitgenoodigd bijeen te komen om 1 1/4 ure bij Druant Honoré In Spanje Degene die afzonderlijk gaan worden ver zocht in den stoet onze Vlag te vergezellen. Onze leden die in 1920 aan het E.T.R.D. gewerkt hebben en nog achterstallig loon te ontvangen hebben mogen op 11 Juni 1922 om 8 ure ten lokale Au Petit Paris ko men. HET BESTUUR. GROOTE MAItKT, YI'llIÏ. Vlaamsche Clowns en Augusts De beste artisten der wereld. Vlaamsche Clowns en Augusts uit den Konink lijken Cirk van Brussel. lederen avond om 8 ure vertooning. Zondag 4 en Maandag Juni (Sinxendagen) om 3 ure Groote Dagvertooning. ZATERDAG 3 JUNI, OM 8 URE 0P ENINGSVERTOONING, Let op! De boekerij moet heringe richt worden om in regel te zijn met de wet. Iedereen wordt dringend verzocht zijn leesboek terug te beschikken in 't Volkshuis op Zondag 4®" Juni. Zoo niet, het bestuur zal zich verplicht zien de achterblijvers te boeten. Westouter. Kermisfeesten. Zon dag 11 Juni, groote schieting aan de pers: 569 fr. Prijzen. Luisterlijke Gaaibolling 120 fr. prijzen. Maandag; Groote Baan- bolling: 220 fr. prijzen.Dinsdag; aller hande Volksvermaken. Donderdag; Irt* huldiging van het Muziek. Om 5 u. Groot Concert door de muzieken van Poperinghe en Kemmel. Zondag 18 Juni: Feest door dé Turners Vlugen Vroom» van Poperinghe tt Vsivlrterrn. Plechtigheid. Heerlijk en aangrijpend was het zondag avond in het stille bosch bij de S' Sixtusabdij Sedert maanden reeds kon men zien hoe de Z. E. Vader Abt en zijn kloosterlingen zwoegden en zweetten ginder diep achter 't klooster, t'enden de schoone nieuwe dreef met jonge beuken beplant. En nu staat zij er, de prachtige grot van O. L. Vrouw van Lourdes, met haar lief Mariabeeld, den be schermengel van 't klooster en van de streek. Zondag was het de plechtige wijding. Een uur vóór tijd stroomde er het volk reeds naartoe. Processiewijs gingen de klooster lingen en de geestelijkheid der parochie tot de grot, voorafgegaan door schoolkinders Congreganisten en een groep meisjes met verbeelding der mysteriën van den Rozen krans, gevolgd door een overgroote menigte, aan wier hoofd wij, onder talrijke mannen, het bestuur van gemeente en oudstrijders- bond konden opmerken. Aan den ingang van het bosch trok Z. E. Vader Abt zijne pontificale gewaden aan, en statig ging de machtige stoet, zingende en biddende, Lourdewaarts. Met gespannen aandacht en diepe ingeto genheid volgde de menigte het ceremonieel der wijding, en luisterde zij naar het treffend gelegenheidssermoen van den Eerw. Pater Prior.' En als uit ééne borst stegen intus- schentijd ten hemel op, als afwisseling, prachtige tweestemmige lofzangen, Maria ter eere: zij stegen ten hemel op, vermengeld met het liefelijk lied der ruischende looveren en kweelende vogeltjes: Der kinderen bede, bij 't feestelijk uur, Stemt hertelijk mede in 't lied der natuur. Men zag het, ons christen volk was daar thuis, bij Moeder. Men las op de wezens onbegrensde liefde en mateloos betrouwen. Dank U, beste Moeder, Middelares van alle gratiën, dank U voor het heilzaam gedacht van die grot, dat gij den Z. E. Vader Abt hebt ingegeven! Wij zullen er dikwijls onze godsvrucht komen voldoen; wij zullen er al onzen nood komen klagen. O Moeder nooit volprezen, O Maged wonderschoon, Wil ons genadig wezen, Bid voor ons bij Jezus' troon! Inhuldiging. Verheugend nieuws komt ons toe de reeds vermaarde christene turngilde Vlug en Vroom van Poperin ghe komt met llJcn Juni ons feest opluiste ren. Dat zal wat nieuws zijn in Poperinghe weet men er reeds van te spreken. Verdere schikkingen te 10 ure, hoogmis met wijding van het vaandel der Oud-strij ders, en gelegenheidssermoen door den oud-krijgsaalmoezenier E.H. Vileyn. Te 2 ure, wordt een grootsche stoet gevormd om op te trekken door de dorpplaats naar het gedenkteeken der gesneuvelden dat zal onthuld worden na eene aanspraak van den Heer Jer. Leuridan. Daarna concert door het muziek van onze zusterparochie Oost- vleteren, en turnfeest. Alle handen samen aan 't werk en 't zal prachtig zijn 1 Diin'rlinitlie. Ontploffing. Donderdag verleden week was hét 12 jarig zoontje der echtgenooten: Marcel Pype-Doo- laeghe op den achter koer hunner woonst aan het spelen, toen er a! iaar alopeens een ontploffing plaats had, terzelv- rtijd hoorden de ouders de smartkreten van hun knaapje dewelke zij erg gekwetst aantroffen. Onmid- delijk legden zij hun zoontje te bed en een geneesheer werd in allerhaast ontboden, doch door de erge kwetsuren en veel bloed verlies is het knaapje twee uren nadien over leden. Uit het onderzoek is gebleken dat het knaapje getroffen werd door het springen van een koperen buisje (oorlogstuig). Het knaapje moet mogelijks ergens dit voorwerp gevonden en ermede gespeeld hebben. Wanneer zal onze streek van die gevaar ijke oorlogstuigen gezuiverd zijn?... V Cirk De Jonghe. De groote cirk De Jonghe, die in alle steden waar hij vertoefd heeft, den overgrootsten bijval ver wierf, komt hier heden Zaterdag toe en zal heden avond op de Groote Markt, om 8 uur eene prachtige vertooning geven, zooals voordezen nooit cirk alhier gegeven heeft. Al de beste artisten van dezen tijd zullen optreden, alsook de beroemde clowns van de Koninklijke Cirk van Brussel. Hij werkt- met 50 paarden en in een enkel nummer treden 30 paarden gezamentlijk op. De cirk blijft slechts 7 dagen in Yper en op Sinxen en tweede Sinxendag, om 3 uur, is er dag vertooning. Alle avond om 8 uur groote vertooning. - Samenstelling der tuchtkamer der no tarissen van 't arrondissement Yper, voor 't Jaar 1922-1923. Voorzitter: Reynaert A. Syndic: Masureel H. Verslaggever: Van Eecke V. Secretaris: D' Huvettere N. Schat bewaarder: De Simpel P. Leden: Van de Lanoite E. Thevelin E. Wn<on. Vernielers.-De brug lei dend naar de Palingstraat is een dezer nach ten verdwenen. De vernielers worden opge zocht om hun loon naar werk te geven. Koppige bolders. Maandag laatst was een gezelschap, als naar gewoonte, een partij aan 't bollen bij Spilleboudt. Dat wordt altijd gedaan op de tramlijn. De tram kwam af toen er juist moest gemeten wor den. René V... daarmede bezig, deed zijn werk zoo ernstig dat hij niet wildé ophouden en men hem moest wegtrekken om den tram door te laten. Ongeval. Jufvrouw Gabrielle Wer- quin dochter van Constant reed Woensdag per velo Watou op. Aan den draai der plaats, bij de tramstatie kwam juist een rijtuig, en het meisje en de velo verdwenen eronder. De juffer werd gekwetst aan hoofd en borst, gelukkig niet erg. De velo was heelemaal verwrongen. Proven. Groote bolt ing. Op Maandag, 2° Sinxendag is er eene buiten gewone bolling met 355 fr. prijzen 100-80 60-40-30-20 en 25 fr. te verloten. Inschrij ving om 2 u. in De Sterre Inleg 2 fr. per peloton. Waakten. Nog de Ontploffing. Zaterdag had hier bij deelname van eene groote rouwvoelende menigte de plechtige teraardebestelling plaats van de drie slach toffers van de verschrikkelijke ontploffing. Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM- DUPONT, Rousselare. Let wel op 't merk, Woesten. Gouden Bruiloft. Woensdag aanstaande zal gansch het dorp in feest zijn. Er wordt een dubbele gouden bruiloft gevierd: Staes Benjamin en Delie Leonie gehuwd op 10 Oogst 1864 en Suffys August en Suffys Amelie gehuwd den 26 April 1871Na een ontvangst op het gemeen tehuis zal, om 9 1/2 ure, eene plechtige mis van dankzegging in de parochiekerk opge- dregen worden. I)i xuiude, Ontploffing. In den beruchten loopgraaf Boyau de la Mort vonden Donderdag avond drie jongelingen een zware houwitser die zij wilden losvijzen, toen opeens het tuig ontplofte en groote opschudding verwekte. Genie-soldaten kwa men uit Dixmude toegeloopen en vonden het lijk van den genaamden Destelmans. Het bloedspoor volgend vonden zij aan den oever van den ijzer het lijk van den jonge ling Vermeulen Alfons, uit Vilvoorden. Een werkniakker F. W..., werd aangehouden en ingerekend. S. Tl ieliielN. Doodelijk ongeval. In de Brugeoise werd een werkman tusschen een paal en de rollende brug dood gepletterd. HiiGte.Levend verbrand.De twee jarige Medard Dedeyne viel Zondag in een ketel kokend vocht en werd zoo erg ver brand, dat hij na enkele uren overleed. Marcke. Veloongeval. De 14-jari- ge Robert Vanthuyne reed Zaterdagavond zoo geweldig met de fiets van zijn vader, dat hij hals over kop in een gracht stuikte Met eene erge schedelbreuk werd de jongen opgenomen. l>'-KM«'l£lieit). Dood gepletterd. Het 6-jarig knaapje van Theyne werd door een geladen vlaswagen verpletterd, het kind was op den slag dood. Var.Bt«enaere. Botsing. De in ternationale trein uit Oostende botste hier op een troep koeien die de baan overstaken. Twee ervan werden vermorzeld van onder de wielen gehaald. Tieghem. Oude misdaad. ln 1917 werd eene oude boerin alhier vermoord ge vonden. De dader bleef onbekend. De hoe ve werd betrokken door een gewezen knecht der hofstede die huwde en verscheidene kinderen heeft. In 't begin van dit jaar werd ten gevolge van een herberggesprek de ge wezen knecht aangehouden, hij deed wel tó«st volledige bekentenissen. Deze week werd hij tot levenslangen dwangarbeid ver oordeeld. C. L. Cogge de beroemde sluisineester van Veurne die in 1914 het noodige deed om het Yzergebied onder water te zetten, en al- zoo de vooruitgang van het duitsch leger stremde, wordt nu door den Staat een pen sioen verleend van 3000 fr. 's jaars. Men verneemt dat op dit oogenblik het Belgisch Gerecht zich onledig houdt met onderzoekingen gericht tegen den persoon van Vlaanderen's gewaardeerden priester en dichter Cyriel Verschaeve. Alle pogingen worden in het werk gesteld om hem te kunnen achtervolgen. Men be waart het grootste stilzwijgen over het on derzoek. M. Colaert heeft, in de Kamer, ge vraagd aan den minister van spoorwegen welke maatregelen hij denkt te treffen om het arrondissement leper van beter spoor wegverkeer te voorzien en vraagt eene spoe dige oplossing van de kwestie der militaire spoorwegen in de verwoeste gewesten. JUBELFEEST van Pastor van St-Jansparochie te Poperinghe. Woensdag. 31 Mei werd het plechtig ju belfeest, van 50 jaar priester, van den ver- dienstvollen herder van S'Jan, plechtig ge vierd. Van 's morgens vroeg hadden de jubelende klokken hun lustige akkoorden over gansch de stad gezonden. Om 9 1/2 uur werd de jubilaris plechtig uit zijn huis gehaald. Veel volk en veel blijheid, veel bloemen en veel vlaggen, alom versiering op den doortocht in de nabijge legen straten van de kerk. De kinderen der Kostschool «Sl Union» openden den stoet; daarna de kinderen der Zusters Penitenten met bloemen en jubelzang; daarna volgden de overheden vrienden en uitgenoodigden en eindelijk de priester-pastor, zienlijk aan gedaan. De Kerk was prachtig en kunstig versierd en was weldra proppensvol volk die de H. jubelmis kwam bijwonen. Aan de offerande werden een 500 tal gedachtenissen met het portret van den Heer Pastor uitgedeeld. Na mis en dankzegging werd de Jubelaris ten huize gelukgewenscht door vrienden en familieleden en een gezellig feestmaal sloot dezen heugelijken dag. Zijn Hoogweerdigheid de Bisschop en zelf zijne Heiligheid de Paus stuurden tele grammen naar den feestvierenden Herder van Sl Jans parochie. Aan hem nog menige jaren, in vreugde en welvaren. Eenige kijkjes utt den Stoet. uur. Begin om 6 uur stipt. Groote Velokoersen. in de Veurnestraat, om 2 uur, 300 fr. prij zen. Inschrijving van 12 tot 2 uur bij Hector Bruneel, Veurnestraat. Elverdinghe. Veloringsteking. «In de Galgebosschen» 100 fr. prijzen. Daarna Krakebolling voor mannen en vrou wen. Begin om 2 1/2 uur. Watou. (Drie Koningenhoek.) Groote Bolling. 1® Prijs: een schaap of 40 fr.-30-20-15-10- 8-7-5-3-2 fr. Inschrijving om 3 1/2 uur bij Jerome Dewilde (Drie Koningen.) Inleg 1 fr. per peloton. Dranouter. Velo te verhollen. «In de VereenigdeVrienden» bij Cyriel Doise. Het Bestuur der Burgerlijke Godshuizen van Poperinghe maakt kenbaar 'dat de behoeftigen welke heelkundige zorgen (ope ratie) behoeven te onderstaan in vreemde gestichten, zich voorafgaandelijk moeten wenden tot gemeld Bestuur, indien zij wen- schen dat de kosten ervan door de Gods huizen zouden betaald worden. Geene zulkdanige rekeningen zullen voortaan nog aanveerd worden door gemeld Bestuur, indien de zieken, zonder vooraf gaande toelating, zich gewend hebben tot de eene of de andere Kliniek. Het Bestuur. Het Liberaal bladje schijnt verwonderd omdat De Poperinghenaar dit jaar geen verslag gaf over de Pompiersfeestdag We vragen aan die menschen, die zich verwonderen om iets dat we niet drukten, ons een verslag te bren gen over Pompiersfeestdag door ons gegeven op vroe ger jaren.Zoo ze er een vinden zullen ze er goed voor beloond worden. Zijn te winnen volgende prijzen Voor het verslag van 1921 een pijp id. 1920: nog een pijp id- 1919: ook een pijp! Aan 't zoeken dus. O. O. bij Sansen-Vanneste Yper-West-Nieuwkerke. Ter gelegenheid van het feest te Kemmel I zullen op 5 Juni 1922 (2e Sinxendagj) de vol gende bijzondere treinen ingericht worden: Yper V 13,20 W.-Nieuwk. V 14,30 Kemmel V 13,55 Kemmel A 14,50 Kemmel A 13.55 Kemmel V 17,00 W.-Nieuwk. A 14,20 Yper A 17,30 Xe Koop. iken stakietstaken, aan 1 fr. 60 't stuk POPERINGHE, van 27 tot 3 Juni 1922. Geboorten 128. Van Merris. Clotiide, d. v. Leon en Elisabeth Dutordoir. 129. Deraedt Made leine, d v. Modest en Lucie Bottez. 130. Platteeuw Albert, z v. Camille en Adrienne Casier. - Vande- pilte Daniel, z. v. Henri en Maria Lemahieu. - 132. I Donche Omer, z. v Isidore en Lucie Artois. 133. Cleenewerck Charles z. v Albert en Bertha Temper- ill' 134. Devos Jeanne, d v. Maurice en Maria Taflin OveRLijDENS 88. Sarrazin Louis, 76 j z. b echtg. I v. Ricqu bourg Theodosie. seclie I 89. De Bruyne Henri. 66 J. koopman, ongeh. Seclie L Huwelijken. 62. Hoedt Jeröme 26 metser en I Dumoulin Romanie, 26 z b beid v. Poperinghe. 63. Baudrez Albert, 23 j autogeleider en Sansen Ivon- ne. 20 j. z. b beid v Poperinghe 64 Van Rumst I Remi autogeleider en LecKrcq Esther, winkelierster b. v Poperinghe, Beloften 92 Hauwen Georges, smid v Wyt schaete en Marev Mad lelne. z h v. Poueiinghe I 93 Prï sie Auguste, timmerman v Poperinghe en D wilde Ast ria, breister v, Ouckene. 94. Lertnytte Victor, statiebediende en Boudry Martha, z. b. beid. v. Poperinghe. ook alles Aug J> I» O H X YIÏIOS. In den omloop van Zondag laatst, in den Velodroom te Oostende, k am Cyriel Defoor van Elverdinghe, d n eersten aan in de eerste ronde s in de tweede en I de di rde ronde was hij telkens de tweede; op het b ste en vermaarde rijwiel Dolly. M. Willaert, hoofdgreffier bij de recht-1 bank van lc aanleg te Yper is benoemd tot vrederechter te Contich. ilsn^i'liomen l»ij Watoustraat, Poperinghe, 20 Inlandsche Jaarlingen en volle Veerzen. ROUSBRUGGE- HARINGHE. gegeven door het Syndicaat Eendracht maakt Machtvooral zijne ingeschrevene dieren, op IJonderdaK 15 Juni 1029, (H. Sacramentsdag) om 9 1/2 ure, op de plaats van Rousbrugge. 1. Stieren. 2. Veerzen zonder tanden, 3. Veerzen met 2 tanden. 4. Koeien. 5. Wedstrijd voor het schoonste lot tentoon gestelde dieren, bestaande uit 3 melkgevende dieren. 6. Premie te verloten onder de deelnemers die geen prijs bekomen hebben. Voor verdere inlichtingen, zie de plakbrieven. J! bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 7 1/2 ure en Zondag om 1 1/2, 4 en 8 ure. 1. De aangenomen dochter, drama in 4 deelen. 2. 9C en 10° ep. van de diamanten koningin 4 deelen. 3. La lettre d'amour, komiek in 2 d. Maandag om 4 1/2 en 8 u. 1. Het noodlot vervolgt ons,drama in 4 deelen. 2. 3cen 4" ep. van het geheim der zeven, 4 d. 3. Bigorno in den Haiem, komiek in 2 deelen. Brugge, Dinsdag 20 Juni om 10 12 uur. Thourout, Maandag 19 Juni om 11 1 2 uur. Ghistel, Maandag 19 Juni om ll 1 2 qur. Veurne, Woendag 21 Juni om 10 1/2 uur. Kortrijk, Woensdag 28 Juni om 11 uur Yper, Dinsdag 27 Juni om 10 3 4 uur. om 3 ure namiddag Groote V UU R V O G E L SC H I ET I N G 320 Fr. Prijzen Fr. 320. Inschrijving om 1 uur in Den Engel De Kermis zal opgeluisterd worden door de muzikale kring De Philharmonie Het Bestuur. Zondag en Maandag. Dansfeest. Dansfeest, tent Maurice Theeten, Potte- straate boven (Kazenmarkt)-Maandag avond, Tombola, 100 fr. prijzen. Dansfeest. «In den leegen Doorn» bij Julien Lëgrand, Pottestraat; in tent met prachtig orgel. Eerste Tap. «In de gouden Faisant» bij Julien Deryc- ke, Veurnestraat. Eerste Tap. «In den Voyagenr» bij Theophille Gous- sey, Veurnestraat, op wagon. Twee meters lang. Gewicht: (omtrent 25 Kg. Schrijven: Villa Klipveld, I Bosch van Gheer, Waasten. outen barak 7 op 5 m. met pannen be dekt, dubbel hout, mansarde kap; als- look stal met pannen bedekt, groen geverfd; alles in zeer goede staat; genadige prijs. Auguste Parret, Westvleteren. ioede jachtstoof, bij Oscar Maerten, Kerkstraat, Poperinghe. utomatieke orgel met 2 rollen bij Em. Hoste, meubelmaker, Statiestraat, Yper. ichoone uiteenneembare barak, zoo goed als nieuw, dubbel hout, schaliën dak, vijf plaat- sen, zeer dienstig voor alle bedrijven. Zich wen- den tot Achille Pil, Nieuwcapelle. Damen en heerenvelo, bij René Billiet, Steen- voordestraat, 29, Watou. Houten barak en stal in zeer goeden staat 8 m op 6 m., mansarde kap, met pannen bedekt, i Zich wenden tot Charles Samyn, West-nieuw- I kerke. Ioiturette, F.N. 10 H.P. type Sprider, 2 plaat sen. Zeer goede staat. Garage We Allaeys Zonen, Poperinghe. Deklatten bij René Deschuyter, St-Jan-ter Biezen. choon bad. in zink, Üij E. Cossey, Groote markt, Poperinghe. Oude gazetten1 fr. de kilo, ter Drukkerij dezer. uto-kamionette, Draagkracht 400 K. Adres ten bureele. Barak dienende voor herberg, te Yper, bij de Vischmarkt, 17, bewoond door den eigenaar Vandamme-Hofman «Café du Sau- mon» Herberg-Keuken-Drie Kamers, gansch bemeubeld. outen huis, zoo goed als nieuw, met dubbele panneelen en verdiep8 op 5 m. gansch af breekbaar. Inl, bij den bewoner Alex Mahieu, Watoustraat, 26. Abeele Dansfeest. Bij René Salomé. Crcmbeke Melkschaap te verhollen. «In dehoogeZaag» bij Desiré Wulleman; gegeven door Lisa Pacco. Reninghelst Krakelboliing. «In't Wieltje» bij Remi Vandelanotte. Abeele. Groot Bal. «Inden Nederdaal» bij Duflos-Matton. Grcote Velokoers (80 Km.). «In de Barrier» gegeven door Lenoir. 300 fr. prijzen in geld en verschillige pre mies. Inschrijving om 3 uur om daarna seffens te beginnen, Seultje steken. «Au Faubourg» bij Jules Ostyn (Bomme) Doornstraat. Begin om 9 u. 's morgens 10 prijzen - 50t. inleg. Stootkar en ledikant met ressort. Steenweg van Veurne, 32, Yper. Zeven nieuwgebouwde huizen met eene bakkerij inbegrepen, buiten de stad Yper. Inl."bij René Knockaert, Openbare roeper, Slachthuisstr. Yper. Stoommachien, 20-25 H. P. in goede staatCom- pond met condenseur. Adres ten bureele. abakplanten bij Remy Vandelanotte In 1 Wieltje Reninghelst. Negen vensterkassijnen met glas, deurkassijn met schoone voordeur 2 op 1.20 m., alsook nog verscheidene andere venstersalles in goede staat bij Hector Gelein, Timmerman, Prootsstr. 148, (statie) Poperinghe. outen barak gelegen te Reninghelst langs de Poperinghe steenweg. Inl. bij Ach. Vanloot, Busseboom, Reninghelst. Gevraagd. indermeid, 16-17 jaar, goed loon. Inlichtingen ten bureele. Reninghelst-Ouderdom. Velo-Ringsteking, 170fr. Prijzen: 40-30-25-22-20-15-10-8 fr. Inleg 1 fr. Inschrijving bij Victoor Du- mortier «In de Vos». Abeele. Sinxen Kermis. Maandag: Rings/eking; 150 fr. Prijzen. DinsdagGroote bolling in de Nieuwstr. Donderdag: Schieting aan de pers. Abeele Prijskamp op den Vogelpik. «In de Snelduif» bij G. Beddeleem. 80 fr. Prijzen: 25-20-15-12,50-7,50. Inleg 50c. per smeet. S. Jans-Cappel. Internationale Hanenkamp. «Au Chalet du Mont-Noir» bij Remi De- ramaut. 20 Sterke maatschappijen. Inleg 35 Bakkersknecht goed op de hoogte van den stiel goed loon. Adres ten bureele. Hiikerbakkersknecht goed den stiel kennend. bij E. Sansen-Schottey, Gasthuisstraat, Pop- Goede meid voor alle werk in Café de '1 Abri Yper. Keukenmeid en kamerknecht in menage of bei den afzonderlijk bij M. Henri Degroote, 41 rue du Rivage, Hazebrouck, (Nord) Frankrijk. efttge meid van 20-25 jaar reeds gediend heb bend. Adres ten bureele. Meid voor alle werk voor Brusselzeer hoog loon Schrijven Olijfenhofstraat, 11, Brus- i sel. Goede meld, moet geen keuken kennen. Adres ten bureele. Ireimachien. met toebehoorten, nieuwe staat gevraagd om te koopen. Adres ten bureele. Goede halve kleermakersgasten, praktische les sen voor het aanleeren der snede. Meisjes kunnende broeks maken en meisjes om te naaien mogen zich aanbieden In den Franschen Sol daat bij Maurice Staessen. Goede stukwerkers, vestenmakers Verzekerd werk in alle seizoen. Kleermakersgast en leerjongen bij Joseph Dumon, 17, Vlamingstraat, Poperinghe. attensplijter bij Mc Dumur-Gallet, aannemer te Auchel (P. d. C.) Frankrijk. Ernstig jong meisje, om kindje van 1 jaar te bezorgen, goed loon 34, Noordstraat. A ei'Ioi*en. avalière-, maandag avond van Yperstraat naar S. Bertens kerk. Terug dragen naar Leontine Verhaeghe, 23, Doornstraat. Klein medaillon met 2 kinderportretjes, verloren te Watouterug brengen tegen bel. ten bur-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2