TRANSINTEF BRANDKOFFERS. Ife JATTER pL^fe B BRIJKEN DER STREEK Zaak Muiier. V. O. S. Poperinghe. 11( Juli feest. Burgerstand van ut BLEENÜRANK ZUIVERDRANK Banque pour favoriser les Transactions Internationales Bank tot bevordering van Internationale Handelszaken NAA.ML,OOZE VENNOOTSCHAP Voorheen 0. VAN DEN BOSSCHE C° KAPITAAL 3.000.000 - Maatschappelijke ZetelKoestraat, 10, Geilt. Alle bankverrichtingen aan de beste voorwaarden. Wissel Algemeenen Bestuurder voor West-Vlaanderen FORREST 1.. In. 't Binnenland. Sterfgevallen. Amliteiijkc benoemingen. Naar Lourdes. BERICHT AAN DE LANDBOUWERS. Gedard Vermeulen GROOTE VEEPRIJSKAMP Verkoop in 't groot0. BERLAMONT, BERICHT Speelkaarten ten bareele dezer. VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 1' Juni. Zondag 18 Juni. PAARDENKOERSEN Op Kermismaandag, 19 Juni, orn 6 ure. 500 FRANK PRIJZEN verdeeld als volgt Zondag 2 Juli, Tc. Koop. TE KOOP Brusselsche, Henegtiuwsche Boomsclie Vlamertinghe Yper Boesinghe. K BI T S C II A I» 8» E i\ Poperinghe, Oasthuisstr. 16, Telef. 89 90 Dixmude, Zwartenonnenstraat, Telef. 44 Veunie, Ooststraat, 64, Telefoon 7 76 Moeskroett, Toerkoenjestraat, 109. Beveren, Leysele, AgentHeer Joseph TAHON, Oemeentesekretaris, Beveren. Langemarck, Poelcapelle, Bixchoote, Boesinghe voor alle inlichtingen wende men zich bij den Heer MUYSSEN, üemeentesekretaris, Langemarck. Wytschaete, Meessen, Hollebeke, Kernmel, Wulverghem, Locre. Agent Heer FOURNIER. Burgemeester, Wytschaete. Mijnheer Spectator is kwaad. We hebben hem bij zijn tong gepakt en hem doen be kennen dat hij de zaak Muiier in'een valsch daglicht stelde. Hij dacht dat de Vlamingen nog christe lijk» genoeg waren om kommerloos hun volk te laten misleiden, maar die tijd is weg, m'en jongen. Gij spuwt gal en scheldt ons uit voor stomme bekrompen politiekers Uw woede doet ons genoegen 't En is maar de waarheid die kwetst zegt een spreekwoord. Uw woede bewijst dat we U goed getroffen hebben. 1. M. Spectator zegde eerst dat een voor barig oordeel vellen oneerlijk is hij bekent nu dat hij het gedaan heeftdus volgens eigen redeneering is hij een oneerlijke kerel. 2. Hij bekent dat hij beter BEoordeeiing dan VERoordeeling had geschreven. Er is pertank een oneindig verschi! tusschen die twee woorden. Hij bekent dus te rap laat ons zeggen onverstandig geschreven te hebben. 3. Op 21 Mei schreef hij letter!ijk De heer Minister heeft HEEL DUIDELIJK als volgt geantwoord. Volgen vier antwoor den door hem geschikt om de zaak heel te verdraaien. minister aie antwoorden Uitsprak Op 5 Juni schrijft hij bedrukt weg Die vragen en antwoorden zijn NIET DUIDE LIJK gesteld geweest in de Kamers Die man doolt en weet niet wat hij schrijft; er zal voor hem moeten gezorgd worden. ik geloof dat alle lezers voldoende over tuigd zijn dat M. Spectator de waarheid ver draaid heeft. We sluiten hierbij die zaak maar houden goed een oog in 't zeil. 'n Klauwaert. In Poperinghe, gelijk in meest alle steden van 't Vlaamsche land, wordt gepoogd een buiten politiekstaande komiteit samen te stellen om hier het 11 Juli feestte vieren. Alle landen vieren de grootsche daden hunner voorouders en het is een onbetwist baar geschiedkundig feit, dat, zonder de overwinning van 1302, het tegenwoordige Belgie nooit zou bestaan hebben. Sommigen trachten het feestin een valsch daglicht te stellen. Wanneer Waterloo her dacht wordt, dan gaat het niet om het toen malig-overwonnen land te vernederen Als in Amerika de bevrijdingsdag gehuldigd wordt, daar komt geen spot bij voor den toenmaligen verjagen bezetter als Jeanne d'Arc plechtig gefeest wordt gaat het niet om den verdrukker van dien tijd te lasteren, enz. Neen, men viert feest om het heugelijk feit zelf, en dit zonder nevenbedoeling. Ten anderen, door het vieren van 11 Juli, zijn wij gehoorzaam aan het woprd van onzen grootenKoning: «-Vlamingen,gedenkt den slag der Gulden Sporen Onderstaande brief werd deze week naar de Voorzitters van al de in Poperinghe bestaan de Maatschappijen gestuurd Poperinghe, den 7 Juni 1922. Geachte Heer Voorzitter, Op Zaterdag, 3Juni laatst, in de Stadsschaal kwamen de afgeveerdigden samen, van de drie ondervermelde maatschappijen, om het vieren van het 11 Juli-fcestte bespreken. Tusschen deze drie maatschappijen werd het voorloopig komiteit samengesteld, dat thans de eer heeft UEd. beleefd te verzoeken, op Zondag aanstaande, 11 Juni, te 11 uuTvoormiddag, inde «Stadsschaal de vergadering bij te wonen, waar al de maatschappijen der stad uitgenoodigd zijn.' Daar zullen, ingemeenen overleg, de schikkin gen getroffen worden in het vooruitzicht van het Guldensporenfeesf. Mocht Gij in belet zijn, gelief Ued. op die ver gadering door een gevolmachtigd bestuurslid te laten vervangen. Op Uwe medewerking vast betrouwend, bieden wij UEd., geachte Heer Voorzitter, de verzeke ring onzer broederlijke achting. namens De V. O. S. Julien MERLEVEDE. De Vlaamsche Vrienden»Albert BAERT. De Vrije Burgers Alfons CREUS. P. S. - Indien, spijts 'al den goeden wil van het voorloopig komiteit, toch eene of andere maatschappij werd vergeten, dan wordt gij beleefd verzocht, boven staande bericht als uitnoodiging te aanzien, en op de vergadering aanwezig ie zijn. ^tudjmleuw*. Zondagrusi. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. VANDEPLAS. Senator Vandevoorde. Houdt zitting in 't Volkshuis, morgen Maandag, van 1 tot 3 uur. In 'i water. Zondag morgen viel het 5 jarig kind Knockaert uit de Hondstraat, in de beek op den Werfmet een nat pak 'ge- rocht het te huis. Den zelfden namiddag viel het zustertje van 7 jaar in de vaart, op de markt. Het kind was reeds een paar ma- len onder geweest, toen een voorbijganger in liet water trad en er in gelukte het kind te redden. Toen men het kind wat later huiswaarts leidde waren de ouders afwezig en op wandel. Zou die afsluiting aan de vaart daar niet kunnen in orde gebracht worden Reizen. Indien gij u op reis begeeft, verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is heteenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd-en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razende tandpijn en rhumatiek. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kesteiyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Bertenplaats. Men is bezig den hof wat op te knappen. Daaromtrent een derde zal in dé markt gebracht worden, en het gedeelte, op de lengte van het oudste ge bouw van 't kollege, verfraaid en in open baren toegankelijken tuin herschapen wor den. Heden Zondag, 11 juni 1922, uitstap naar West-Vleteren. Vergadering bij ons lid Hoevenaeghel Hector, Veurnestraat. om l ure stipt. Vertrek om 1 ure 1/4 langs de Kruisstraat om langs de West-Vieterensteen- wegin de herberg «In Spanje» onze leden der wijken A. B. C. en D. te vervoegen. Eenige Bestuurleden en leden worden verzocht heden insgelijks naar Meenen te gaan waar om 10 ure een congres voor Groepsecretarissen plaats heeft onder Voor zitterschap van onzen Algemeenen Bestuur der Dr Jef Verduyn. In den namiddag vorming van den stoet en optocht door de stad ter gelegenheid der inhuldiging van het nieuw Vossenhol van Meenen. Op Dinsdag, 11 juli, zal in S. Bertens kerk een plechtige Mis opgedragen worden tot tafenis der ziel van onze Gesneuvelden Het Bestuur. De roode pillen uit samengetrokken plantensappen, die het bloed en de maag zuiveren, de ingewanden ontsmetten, zullen goede resultaten opleveren, aan degenen die ze gebruiken, De Doos: 2 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. tr .-lr TlJf- i net Gasthuis het meisje Lazoore, van aan de Kruisstraat, 7 jaren oud, deerlijk verbrand, aangebracht. Het had bij ongeval in eenen ketel kokend voedsel, die op den grond stond, gevallen en was erg verbrand aan been en lijf. Electriciteit. Binnen enkele dagen jkomt M. De Brouwer om met het schepen- college te onderhandelen nopens de gebeur lijke plaatsing der electriciteit in onze stad. 1 Het voorstel is hetzelfde als dit welk aan de stad Yper gedaan werd. Eerste mis. Heden Zondag draagt de E. H. Nys, bewaker in 't College, zijne eerste H. Mis, op in de kapel van 't College. Bolders. Ons peloton-fort dat te Poperinghe regelmatig tegen zijne botten krijgt, schikt nu boipartijen tegen de liefheb bers der omliggende gemeenten. Maandag laatst, in den combat 2 van 3 in «De Papegaai» won Crombeke de eerste partij. Op het einde der 2" partij kreeg een onzer beste bolders de poepers, hij trappelde wat rond, hij vreesde vooral den 2e blok, maar 'twas «Kletse Martien op den le. Zijn maat schoot uit: «Mieten, Mieten, wuk doejenu, je bolt gadikke tjuiste lik jantse Tootelboom» enCrombeke was gewonnen. Door dezen tegenslag is de match tegen Meenen onbepaald uitgesteld. Binnen eenige dagen entrainement tegen Zoetenaeye. Vervoer van drekstoffen. Hel Colle ge van Burgemeester en Schepenen der stad Poperinghe acht het nuttig hier eens het re glement te herinneren op het vervoer van ale en mest in stad ART. 1 Het ruimen of vervoer van aie, mest en hoegenaamde drekstoffen is enkel toegelaten in de stad den Dinsdag en Woens dag van iedere week en dit T' Voor 8 1/2 's morgens en na 7 uur 'sa- vonds gedurende de maanden April tot en met September; 2e Voor 10 uur 's morgens gedurende de overige maanden van het jaar. Op alie andere uren en dagen is de ont ruiming of vervoer totaal verboden. ART. 2 Het vervoer van aie, mest en welkdanige drekstoffen is geheel verboden van den woensdag voor de jaariijksche ker mis tot den woensdag na de kermis. Kermis. Voor de aanstaande kermis werden door de volgende foorkramers, aan vragen ingediend en toegestaan Ovenneer, paardenmolen;Verhulst, schui ten Decraene, schietkraam Consael-Over- meer, wafelhuisVandekerckhove-Consaei, cake-walk Dumont, wafelhuis Deprez, wafelhuis Debaere, photo Dewuif, schiet kraam Booghs, paardemolen Witdoeckx, suikerkraam Mathys, id.; Bossuwe S. id.; Bossuwe L., id.; Aers, id.; Baelen, panora ma-porceleinkraam Minnaert, Eden-The ater Driessens, Busten-Theater, wonder kind Depoorter, suikerkraamDemeyere, cirkRosseel, oorlogsmuseum Parrcyn, suikerkraamDebruyne, slaghamer. Bopsigighe. Heropbouw. 't Schijnt dat ze allichte zullen beginnen aan de herop bouw van de kerk. Wij zien al alle dagen en vooral tegen avond eene heele reek wa gens staan bij het kerkeplein. Het moet voorzeker voor de kerk zijn, want anders zou dat niet mogen zijn dat ze wagens laten staan op den processieweg. Anderen beweeren dat ze aan liet gemeen tehuis zuilen beginnen. Het gaat nu gebouwd zijn, niet meer rechtover 't klooster, op de plaats der oude liberale school, maar 't einden het katspel. Schoon naar het schijnt, met nen dubbelen trap open al onder een soorte wachtkotje. Ze zeggen dat liet zal beter zijn daar een kantientje te maken, juist onder 't Sekretariaat. 't Zou kunnen dienen voor den eersten tap voor de trou wers; alleen zullen ze geen korten drank mogen verkoöpen en 't zal gesloten niet de politieuur. Eens of anders, 't en zou voorzeker al niet lange meer duren vooraleer ze er zullen aan beginnen, want ne keer dat men er be gint van te spreken Iijk van den electric, komt het er seffens. Slecht nieuws. Naar men verneemt zouden al deze die schavergoeding gekocht hebben om te herbouwen, leelijk gefopt zijn. inderdaad, onlangs kwam bericht uit Brus sel dat al die gevallen reeds bij den recht bank moesten ingehouden worden. Is dit echt, dan gaat die maatregel regelrecht te gen den heropbouw onzer gemeenten, want de huizen of de scha zullen niet meer ver kocht en noch min herbouwd worden. Ja, ja, besparingen moeten gedaan worden op d,en rug der frontgemeenten en elders aan bureelratterij en legers, enz. mag er geld verkwist worden. Menschen van het front, zult gij dat dulden? Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM- DUPONT, Rousselare. Let wel op 't merk. W^Ktileteren. Inhuldiging van het Gedenkteeken. Eindelijk is de groote dag daarDonderdag avond is het gedenk teeken toegekomen, op open camion en de voerman zei dat ze 't hem langs den weg op vele plaatsen hebben willen ontstelen. Maar de beeldhouwer had wei gezeid 't is voor Westvleteren aileene En gelukkiglijk, 't is eren prachtig afgewrocht. We verwachten al de V. O. S.sen kwart voor 10 u. in de kerk voor de vlaggewijding, gedaan door den Z. E. Vader Abt van Sint-Sixt. 's Achternoens wordt de stoet gevormd te 2 ure op de kalsijde van Oostvleteren op tocht tot aan de Kruisstraat, en terug. Ver scheidene prachtige wagens zullen er zijn, verbeeldende liet soldatenleven in den oorlog, de vrede, huide aan de gesneuvel den, enz. versierde peerden openen den stoet, en nog eenige andere groepen worden vermengeld met de verscheidene V.O.S.sen- honden, de turngilde van Poperinghe, en drie muziekmaatschappijen. Het tuinfeest grijpt plaats, na de. aan spraak bij het gedenkteeken en 't concert, in de weide van M. Ch. Vai\denbussche. Dezen dag zal Westvleteren zijn eigen zeiven niet meer herkennen 't Doet in één zake 't is dat, volgens oud christen vlaamsch gebruik, niet één op dien dag zal laten van onze helden ook op christene wijz te herdenken. ïoorraezeele. Ontploffing. - Donderdag morgen was de landbouwer X., pas sedert drie weken getrouwb, op het ge hucht S. Eloy, bezig met een keizelweg uil te kappen. Hij botste op een verborgen gra naat die ontplofte. De man werd erg ge kwetst opgenomen en naar het Gasthuis van Yper overgebracht. Het slachtoffer van dit pijnlijk ongeval is Maurice Decorte-Vandecasteele van Elver- dinghe. Te Yper aangekomen is hij, tijdens de operatie, overleden.. Vkoesten. Gouden Bruiloften. Het dubbel gouden bruiloftfeest werd hier Donderdag laatst welgemeend en algemeen gevierd. Aanstande week geven wede por tretten der jubilarissen met verslag der feest. Croiiibcke. V. O. S. Heden Zondag zal onzen V. O. Ssen bond deelne men aan de inhuldiging der vlag en stand beeid der V. O. Ssen te West-Vleteren. Al de leden worden vriendelijk verzocht daar tegenwoordig te zijn en zich achter de vlag truriwpnAn Nprgaitegrd'a.TPhst' Vlaanderen. Ooftt*ieteren,V.O.S. V.O.S sen op morgen zondag 11 Juni allen naar onze Zustergemeenfe Westvleteren. Bijeenkomst bij makker Denecker (tramst.) Voor deze die afzonderlijk gaan wil zoo goed zijn ter plaats de vlag te vervoegen. Harop mannen, vergeten wij niet dat Westvleteren verleden jaar ook sterk verte genwoordigd was op onze beide feesten,en dit niettegenstaande er bij hun ook eene wijkkermis was! Namens het bestuur V. O. S. SVov<n>. Koeke zondag. Zondag 11 Juni. Allerhande volksvermaken: Zakken looping, koekebijten enveloppetrekking, enz. Inschrijving, van 4 tot 5 u. zonderinleg, bij Felix Liefooghe. Prijsdeeling bij Henri Struye. Geld te verloten onder niet winnende bij Cyr. Desmedt. Vele schoone prijzen zul len uitgedeeld worden. Om 7 ure prachtig concert door het muziek van Leuteghem. Om 10 ure overgroot vuurwerk afgescho ten door den heer Fusée. Voor de Commissie. *4. Jnn os- Tram. Don derdag is de tram die toekomt rond 12 1/2 u. hier aan de statie, ontspoord. Er gebeurden geen ongelukken en na een uur werkens, kon de tram zijne reis voortzetten. llat'wieh I, Sneldienst overnacht. Hotel Comfort in pracht-paketbooten. Dagelijksch vertrek uit Zeebrugge te 23.15 uitgenomen maandag. Doorgaande trein van Brussel (NJ) vertrek 20.16 voor den boot. Zich te melden Great Eastern Railway, Ad. Max laan 41, Brussel en Zeebrugge-Kaai. Yper. Onweder. Tijdens het hevig onweder welke Vrijdag over het Ypersche drie uren aanhoudend woedde, viel de blik sem op het huis bewoond door Wc Dedier, statiestraat en sloeg een deel van een muur omver. Een deel van het dak der Sl Jozefs- school en ook van heihuis De Geest, kruis straat, werd afgerukt. Bij den smid G. Delahaye werden eenige steenen uit de smis gerukt en bij Hugo Serrijn Waterkasteel straat viel de bliksem in de schouw, zonder groote stoffelijke schade te veroorzaken. Itejiti nette. Heropbouw. Deze zomer wordt er hier nogmaals veei gebouwd, 't Is spijtig dat de werken aan de kerk zoo traag vooruitgaan, bij gebrek bijzonderlijk aan goede metsers, 't Is nu reeds op de 10i' maand dat men er aan bezig is, en niemand kan zeggen hoevele maanden het nog zal duren, 't Is nu nogtans het goede seizoen om rap te bouwen. Laat ons hopen op ras sere vooruitgang! Kortrijk. Doodelijkval. Donder dag ging Remi Laurens, handelaar, geboren te Poperinghe in 1871, vader van 4 kinde ren, met zijn knecht, op het dak om herstel lingen na te zien. Hij kreeg draaiingen in het hoofd, verloor het evenwicht en viel. De knecht kon hem bij een der broekpijpen vastgrijpen, en riep oin hulp, doch werd heiaas niet gehoord. De broekpijp scheurde aan stukken cn de ongelukkige Laurens plofte met het hoofd voorwaarts op de straatsteenen. Hij werd den schedel geklo ven en op den slag gedood. Onweder. Tijdens het onweder dat hier over de streek loeide werd de hoeve van Aug. Decuyper, te Sweveghem, door den bliksem geraakt en brandde af. De schade is aanzienlijk. De vlasfabriek Van Baekelandt, G., te Guileghem, brandde grootendeeis af met veel vlas. De schade is zeer groot Te Heule brandde eene woning af. Te Kortrijk werd de 53-jarige Achiel Verrot doodgeslagen door den donder op zijne hoeve. Doodgebliksemd. Zaterdag viel de bliksem op de hoeve van Leop. Warhoes. Deze werd aan de zijde van zijne vrouw in de keuken doodgebliksemd. Nadien brand den de woning en afhankelijkheden af. gBureiftcke. Levend verbrand. Het 3-jarig meisje Alida Desimpelaere dat Vrijdag in eene kuip kokend zeeploog strui kelde is Zaterdag aan de bekomen brand wonden overleden. Bonhu.vI. Verdronken. De 31-jari- ge Suzanna Van Malleghem is Zaterdag alhier in de vaart gesukkeld en verdronken. Het lijk werd Zondag opgetrokken. *5eeit. Twee personen van Yper ver dronken. Maandag avond rond 10 u. zijn de twee gezusters Marie cn Eveline Legrand, 47 en 51 jaar oud, kantwerksters, afkom stig van Yper, in de vijver van het park ge sprongen. Beide slachtoffers waren gehuisvest te Brussel, alwaar zij sedert 1914 ais vluchte lingen uit Yper verbleven. Zij verdienden hun brood met kanten te maken en trokken een kleine som van het ondersteunigskomi- teit voor vluchtelingen. Sedert eenigen tijd genoten de gezusters niets meer van het komiteit. Aan hun bestaan niet meer gerakend kwa men zij, wanhopig naar Gent en verdronken zich in den vijver van 't Park. Marie, die kon gered worden is naar 't gasthuis overgebracht. Hare zuster Eveline werd naar het doodenhuis gevoerd. Een wetsontwerp tot het leiden van electrischen stroom over gansch het land is ter studie bij de verschillende betrokken ministerieele afdeelingen. Reeds 2 jaar gele den was er sprake van. De zaak Muiier is nu naar de kamer van inbeschuldiginstelling gezonden. Indien Mulier voor het assisenhof komt, zal het waarschijnlijk zijn in den zittijd welke aan vangt op 17 Juni. Het Hof van Beroep van Brussel heeft Woensdag morgen uitspraak gedaan in de zaak Duysters. De uitspraak luidt als volgt 10 jaar ge vangenis; 1500fr. boete; 2,000,000 fr. scha devergoeding aan de burgerlijke rechten. De gevangenisstraf wordt dus verdubbeld. Het wetsontwerp van de liberale minis ter Deveze,strekkende om de beigische jeugd te militariseeren, werd in al de afdeelingen der Kamer, met eene groote meerderheid verworpen. De Kamer heeft Donderdag de schor sing der huidige huishuurwet gestemd. De dagbladen melden dat Z. H. de Paus, erg ongesteld is. Het onderzoek der zaak De Beuckelaar is bijna geëindigd. Het proces zal waar schijnlijk einde [uli opgeroepen worden. Heden Zondag 11 Juni, opening der vischvangst. De eerste reeks brandkoffers zijn aange komen in de Banque de Courtrai groote markt te Poperinqhe, ten dienste van het publiek. Nopens de verhuuring, gelieve men zich te wenden aan het winket gelast met dezen dienst. De E. H. Bouché, pastoor te Risquons-Tout, is aldaar godvruchtig in den Heer ontslapen. Te Proven is overleden, In den ouderdom van 72 jaar, de E. H. Garmvn, gewezen pastoor van Meetkerke. De E. H. Vermeersch, te Dixmude geboren In 1878, is overleden te Grasse-bij-Nizza. NOTARIAAT. Zijn notaris benoemd: te Boesinghe, de heer Lahousse U., notaris te Thorout, plaatsver vangend rechter van dit kanton, ter vervanging van ué standplaats van den lieer Lahousse, notaris te Boesinghe, is overgebracht naar Yper. Te Yper, de heer Vandermeersch A., kandidaat notaris, rijkskommlssaris bij de rechtbank van oor logsschade te Brugge, ter vervanging van den heer Vandecmeersch E., dirhls zoodanig aftreedt. Met de goedkeuring van Mgr. Waffelaert; Bisschop van Brugge, onderneemt Pastoor Bruloot zijn 16e Vlaamsche bedevaart naar Lourdes van 23 tot 31 Augustus. Op aan vraag zorgt het bureel voor verblijf te Lourdes. Prijs van de reiskaart uit Kortrijk272 fr. in 2e klas, 180fr. in 3e klas. Inlichtingen: E. H. Sobry, Sint-Janskruis, H. Frans Van deplas, apotheker, Bertenplaats, beiden te Poperinghe. POPERINGHE, van 3 tot 10 Juni 1922. Geboorten. 137. Dezeger Robert, z. v. Hilalre en Zoë Inion 138. Boutez Marguerite, d. v. Gerard en Adrienne Barbez. 139. Vanhove Maurice, z. v Camllle en Maria De Coninck. Huwelijk. 07. Lobeau Camille, 34 j. landbouwer en Vltse Madeleine. 26 j. z. b. beid. v. Poperinghe Belofte. 95. Noppe Camille, werkman en Van etcke Alice, z. b. beid. v. Poperinghe. YPER, maand Mei 1922. Geboorten - Debusschere Camille, Meenensteenw. Taccoen Denise, Statiestr Ceuninck Maurice, Zonnebek-steenw. Bruge Emile, Esplanade. Samoy Antoinette, Poperinghest-, enw. Knop Marie, Meenensteenw. Werrebrouck Solange, Hondstr.— Wolters Marie, Statiestr. Debusschere Rosanna, Bukkerstr Debeer Simonne, Dickebuschsteenw. Vandermeersch Simonne, Hoornwerk. Deruey Henri, Zonnebekesteenw. Bogaert Idalie, Zonnebeke- steenw. Bulckaen Medard. Dickebusteenw. Ugllle Agnes, Meenensteenw. - Bertier Marie, Rijsselstr. Decroix Margarela, Wulvestr Seys Roger. Bolling str. Dewilde André, Bruggesteenw. Desraniault Godelieva, Hondstr. Logie André, Minneplein. Degraeve Ivonna, Rijsselsteenw.— Demeyer Francois L. Thourouistr - Six Hubertina, Paddevyverstr. Rébéré Jeanne, Zonnebekesteenw. Van Wymeersch Etienne, Augustinusstr. De Rutter Cyrille, Pope- rtnghesteenw. Blommaert Armand, Statielaan. - Berghman Maria, Posthoornenstr.—Roelandt Simon' ne, Hondstr. Dewitte Roger, Veurnesteenw. Overlijdens. Desmidt Augustin. 71 j. z. b. wed. Meneboo Leonie, echtg. Dezwaene Sidonie, Malou- laan- - Ivory Lilian, 5 m. Waterkasteelstr. Van Ronsse Sidonie, 57 j. huishoudster, echtg. Verheke Emile, Dixmudesieenw. Baert Emile, 15 d. Pilckem sir. Ronsse Emile, 59 j. koopman, echtg. Verfaillie Sylvia, Blinde Liedenstr. Merlevede Emma, 49 j. huishoudster, echtg. Gryson Henri, Dickebuschstw. - Santy Jeanne, 31 j. z. b. echtg. Code Maurice, Wa terkasteelstr. Coullet Lea, 8 j. Kalfvaart. Wye land Stephanie, 59 j. z. b. ongeh. Rijsselstr.Verfaillie Zoë, 36 j. landbouwster te Oostvleteren, echtg. Ges- quiere Hector, Kalfvaart. Maroy Maria, 75 J. kloosterlinge, ongeh. Rijsselstr. De Taey Richard, 22 j. daglooner te Burst, ongeh. Kalfvaart. Huwelijken.Deruyter Arthur, metser en Lacante Bertha, z. b. te Yper. Hullaert Isidore, aardewer ker en Kerrinckx ivonna, z. b. te Yper. Warlop Achille, vlasbewerker te Voormezeele en Blootacker Anna, z. b. te Yper. Becarren Maurice, automobiel geleider en Lewyllie Maria, z. b. te Yper,— Lemahieu Alphonse, voerman te Oostvleteren en Vanraes Ger- niaiïie, z. b te Yper. Dewitte Robert, bediende en Vancayscele Martha, z. b te Yper. Gisquiere Leo, timm-rman en Deleu Margareta, stoelvlechtster te Yper. Adriaens Charles, wachtmeester v. gendar merie te paard te Brussel en Hollebeke Adrienne, z. b te Yper. Carton Florent, tolbediende te Waasten en Degryse Madeleine, z. b. te Yper. Jaussens Isidore, bediende bij het arrondissement-commissari aat cn Goethals Berthe, z. b. te Yper. Lesage Oscar, aardewerker en Woussen Jeanne, z. b. te Yper. Bruyer Isidore, automobielgeleider en Gisquiere Rachel, z. b. te Yper. WATOU, maand Mei 1922. Geboorten. Kesteman Gerard, z. v. Cyriel en Bernadette Ruckebusch.—Dtraeve Anna, d. v. Camiel en Estella Lacante. Bellynck Marie, d. v. Marcel en Zuima Verbouwe.Vancayzeele Maria, d. v. Jerö me en Helena Russe. Debruyne André, z. v. Henri en Leonie Poissonnier, Gadeyne Alice, d. v. Con stant en Helene Vermeersch. Soenen Jeanne, d. v. Jeröme en Maria Dequidt. Ingelaere Paula, d. v. Remain en Godelieve Six. Overlijdens. Leterme Julie, 71 j. wed. Pieter Descamps. Detnuytick Maria, 55 j. echtg. Joseph Lecointre (Moorsledes. Huwelijken. Bekaerl Jerome, 27 j. werkman te Langemarck en Breyne Germaine, 22 j. werkster te Watou. Dejonckheere Gaston, 23 j. timmerman te Moorslede en Pluvier Flavie, 22 J. werkster te Watou. Vercaigne Henri. 23 j. brouwersknecht en Berthe- loot Julia, z. b. te Watou. Degrauwe Medard, 27 j. smid ie Reninghelst en Vercruysse Emma, 34 j. win kelierster te Watou. Deroo Omer, 25 j. werkman en Cnaep lynck Julia, 28 j. dienstmeid, b te Watou. - Vanneste Eineri, tolbeambte te Proven en Prenzie Zoë, z. b. te Watou. l'oissonnier Maurice, 28 j. timmerman te Poperinghe en Saesen Eveline, 25 j. strijkster te Watou. Beloften, -r Delanghe Maurice, timmerman te Watou en Masschelein Adronie, z. b. te Poperinghe. Goupy de Beauvolers Raoul. rentenier te Watou en Desagher Augusta, z. b. te Forest Descamps Leo, werkman en Kerckhof Madeleine, dienstmeid, b. te Watou.—Breyne Remi, autogeleider le Poperinghe en Top Lucia, werkster te Watou. Retsier Valere, onderwijzer te St-Baefs Vyve en Werquin Julia, z. b. te Watou. RENINGHELST, maand Mei 1922. Geboorten. Deberdt Jeanne, d. v. Maurice en Vankemmei Maria. Vandooren Gerard, z. v. Julia nus en Plateau Silvie. Malbrancke Godelieve. d. v. Camiel en Leclercq Magdalena. Roelens Henrl, z. v. Leopold en Vanloot Madeleine. Houwen Clara, d. v. Gentil en Dumoulin Sylvle. Bossaert Magda lena. d v. Elie cn Bailleul Marie. Carlier Martha, d. v. Camiel en Verhille Felicie. Overlijdens. Huyghe Ida, echlg. Vercruysse Emlel, 39 J. Bafcop Florent, echtg. Capoen Estella, 35 j. Deforche Michel, 1 m. Huwelijk. Maertcn Cyrle! en Sonneville Anna, b. te Renlnghslst. .4ttn$?ekomeini l>ij Watoustraat, Poperinghe, 20 Inlandsche Jaarlingen en volle Veerzen. MARKTPLAATS, HARINGHE. gegeven door het Syndicaat Eendracht maakt Machtvoor al zijne ingeschrevene dieren, oji üoinJenla^ f5 Juni lltti'd, (H. Sacramentsdag) om 9 1/2 ure, op de plaats. 1. Stieren. 2. Veerzen zonder tanden. 3. Veerzen met 2 tanden. 4. Koeien. 5. Wedstrijd voor het schoonste lot tentoon gestelde dieren, bestaande uit 3 melkgevende dieren. 6. Premie te verloten onder de deelnemers die geen prijs bekomen hebben. Voor verdere inlichtingen, zie de plakbrieven. Assebrouck - Brugge. Het Bestuur der Burgerlijke Godshuizen van Poperinghe maakt kenbaar dat de hohoeftigen welke heelkundige zorgen (ope ratie) behoeven te onderstaan in vreemde gestichten, zich voorafgaandelijk moeten wenden tot gemeld Bestuur, indien zij wen- schen dat de kosten ervan door de Gods huizen zouden betaald worden. Geene zulkdanige rekeningen zullen voortaan nog aanveerd worden door gemeld Bestuur, indien de zieken, zonder vooraf gaande toelating, zich gewend hebben tot de eene of de andere Kliniek. Het Bestuur. Zuivert de koe van allen inwendigen brand, wekt den eetlust op, doet de melk in grootere hoeveelheid aankomen en neemt allen sterken smaak der boter weg. Onfeilbaar hulpmiddel om in korten tijd goede en vaste boter te kernen. Bijzonderlijk aanbevolen als uitmuntend zuiveringsmiddel, na het halven. PRIJS S FRANK. Te verkrijgen ter Apotheek MONTEYNE, opvolger H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. OolioaiimJlinflma bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 7 1/2 ure en Zondag om 1 1/2, 4 en 8 ure. 1. Drama in een slaapwagon, drama in 4 deelen met Stalen arm. 2. De diamant koningin, 11° en 12e ep. in 3 deelen. 3 Sheriff op vier pooten, komiek in 2 deelen Maandag om 8 u. 1. Zwarte Jack, cow-boy drama in 6 d. 2. Het geheim der zeven, 5e en 6e ep. in 4 deelen. 3. Bigorno, Vaderlander,komiek in 2 deelen. Kinder* worden toegelaten. Eerste taps. «In Westvlaanderen» Noordstraat bij Omer Melis-Deceuninck. «Au Nouveau Passage» statieplein bij Lionel Brabandts. Schoone Geit te verhollen. In de Voorstad bij René Couwet, Pro- vensteenweg; gegeven door Nestor Truant Geit te verhollen. «In de oude Pompiers.» Hondstraat; ge geven door Cyrille en Jordan Houspie. Groote Veiokoersen. In de Veurnestraat, om 2 uur, 300 fr. prij zen. Inschrijving van 12 tot 2 uur bij Hector Bruneel, Veurnestraat. Velokoers voor beginnelingen. 30 fr. prijzen gegeven door Camiel Ler- myte, bij de Coppenolle, Woesten steenweg Elverdinghe. Veloringsteking. «In de Galgebosschen» 100 fr. prijzen Daarna Krakebolling voor mannen en vrou wen. Begin om 2 1/2 uur. Watou. (Drie Koningenhoek.) Groote Boliing lc Prijs: een schaap of 40 fr.-30-20-15-10- 8-7-5-3-2 fr. Inschrijving om 3 1/2 uur bij Jerome Dewilde (Drie Koningen.) Inleg 1 fr per peloton. Reninghelst. Herbergkermis. «In het Lindegoed» bij Maurice Debergh. Mastkliinming en Seultje steken. Rousbrugge. Konijn te verhollen. «Inden Leegen Waayenburg» bij Henri Vanlaeres; gegeven L. Coutteure. Westvleteren. Schaap van 4 maanden te verhollen door den uil. «In het Gouden Hoofd» bij Camiel Ther sen; gegeven door Camille Feryn. Vlamertinghe. Groote Ringsteking met Peerden. langs den steenweg van Vlamertinghe naar Reninghelst, bij de Potente. Vele groote prijzen; daarna bal in tent met prachtig, orgel. Meessenstraat. Groote Ringsteking met velo. 200 fr. Prijzen: 35-30-25-20-15-10-8-7-6-4; te verloten 40 fr. De prijskamp is voor Damen en Heeren inschrijving van 1 tot 3 u. «A la Ville de Messines»; inleg 1 fr.Prijsdeeling «Au Centre»; Verloting bij Henri Verhaeghe en bij de Wc Lietaert. Om 9 u. bij Modest van Brabant; zang prijskamp voor Damen en Heeren. Langemarck. Velokoers voor Beginnelingen. 170 fr. Prijzen; 50-40-30-20-15-10-5. Be gin om 3 u. Inleg 2 fr. 50. Inschrijving bij Ach. Weene. Om 4 u. velokoers voor de Parochianen; 80 fr. prijzen: 30-20-15-10-5. Inleg 1 fr. Inschrijving bij Jules Delaye. CROMBEKE (handicap) gezadeld of ingespannen voor vreemde liefheb bers en parochianen. Voor vreemde 75, 60, 50, 40, 30, 20, 20, 20, 20, 15 frank. Voor parochianen 40, 30, 25, 20, 15, 10, 10 frank. Inschrijving van 5 tot 6 ure bij Jul. Denye. Muilezels worden toegelaten. Velo te verloten. «In de Fabriek» Groote Markt. 1 fr het lot. Dranouter. Velo te verhollen. «In de VereenigdeVrienden» bij Cyriel Doise. I™ «itsis.enti kilos occasie ï'Oli- Q U TltSLI-Hift, van 1 tot 7 meters, aan voordeeiige prijzen, bij Cam. Coven- maeker, 4, Watoustraat, Poperinghe. Bij zekere hoeveelheid, kosteloos geleverd. Een houten barak, gedekt met pannen, groot 12 op 5 m. Verdeeld in 6 plaatsen, daarbij 2 af hankelijkheden gedekt met terrepapier. Een houten barak groot 15 op 6 m. Een gebouw ge metst tusschen stijlen, gedekt met pannen, ver deeld in 2 plaatsen, ieder 15 v.m. groot. Hongaars met ijzeren platen gedekt en eene tota le oppervlakte beslaande van 260 v.m. Zich wen den tot Laton Arsène, Poperinghesteenweg. 24, Yper. Eiken stakietstaken, aan 1 fr. 60 't stuk od waaon. Twee meters lang. Gewicht: omtrent 25 Kg. Schrijven: Villa Klipveld, Bosch van Gheer, Waasten. Houten barak 1 op 5 m. met pannen be dekt, dubbel hout, mansarde kap; als ook stal met pannen bedekt, groen geverfd; alles in zeer goede staat; genadige prijs. Auguste Parret, Westvleteren. utomatieke orgel met 2 rollen bij Em. Hoste, meubelmaker, Statiestraat; Yper. Schoone uiteenneembare barak, zoo goed als nieuw, dubbel hout, schaliën dak, vijf plaat sen, zeer dienstig voor alle bedrijven. Zich wen den tot Achille Pil, Nieuwcapelle. amen en heerenvelo, bij René Billiet, Steen- voordestraat, 29, Watou. Houten barak en stal in zeer goeden staat 8m op 6 m., mansarde kap, met pannen bedekt. Zich wenden tot Charles Samyn, West-nieuw- kerke. Voiturette, F.N. 10 H.P. type Sprider, 2 plaat sen. Zeer goede staat. Garage We Allaeys <S Zonen, Poperinghe. Deklatten bij René Deschuyter, St-Jan-ter Biezen. Oude gazetten, 1 fr. de kilo, ter Drukkerij dezer. uto-kamionette, Draagkracht 400 K. Adres ten bureeie. Houten huis, zoo goed als nieuw, met dubbele panneelen en verdiep8 op 5 m. gansch af breekbaar. Inl. bij den bewoner Alex Mahieu, Watoustraat, 26. Zeven nieuwgebouwde huizen met eene bakkerij inbegrepen, buiten de stad Yper. inl. bij René Knockaert, Openbare roeper, Slachthuisstr. Yper. Stoommachien, 20-25 H. P. in goede staatCom- pond met condenseur. Adres ten bureeie. Tabakplanten bij Remy Vandelanotte «In 't WieltjeReninghelst. Parchemin boterpapier, mag in 't water liggen, ter drukkerij dezer. Houten barak, gelegen te Reninghelst langs de Poperinghe steenweg. Inl. bij Ach. Vanloot, Busseboom, Reninghelst. Negen vensterlcassijnen met glas, 2 in. op 1 m. 20 deurkassijn met schoone voordeur, alsook nog verscheidene andere vensters en deuren alles in goeden staat bij Hector Gelein, Timmer man, Prootstraat, 148, (Statie) Poperinghe. Drie motos in goeden staatTriumph, Douglas en Scaldis. Genadige prijs bij Gerard Bilcke, Proven (Canada). Mechelsche schippershond en twee jongen, bij Ernest Verstraete, Veurnestraat (aan 't Vlie gende Peerd) Poperinghe. Vrouwveloen jongensveto bij J. Lammey, 4, Cas- selstraat Poperinghe. Aicvfaagtl. akkersknecht goed op de hoogte van den stiel goed loon. Adres ten bureeie. Deftige meid van 20-25 jaar reeds gediend heb bend. Adres ten bureeie. Goede meid, moet geen keuken kennen. Adres ten bureeie. Goede halve kleermakersgasten, praktische les sen voor het aanleeren der snede. Meisjes kunnende broeks maken en meisjes om te naaien mogen zich aanbieden In den Franschen Sol daat bij Maurice Staessen. Goede stukwerkers, vestenmakers Verzekerd werk in alle seizoen. jy leermakersgast en leerjongen bij Joseph rVjsPumon, 17, Vlamingstraat, Poperinghe. Lattensplijter bij M° Duinur-Gallet, aannemer te Auchel (P. d. C.) Frankrijk. Goede en bekwame reiziger, voor Yper en omstreken, voor verkoop van chicorei. Zich wenden 's zondags van 9 tot 11 ure. 's morgens, de werkdagen van 6 tot 8 ure. 's avonds bij J. Burgho-Vierstraete, Hond straat, Yper. Goede meid, gevraagd voor handelshuis te Gent. Adres ten bureeie. Meid van 16 tot 20 jaar, gevraagd bij deftige burgersfamilie. Adres ten bureeie. eftige boerenmeid van 16 tot 20 jaar, Adres ten bureeie. Goede kleermakersknecht en halve gast, kunnen de broeks en gilets maken. Kost en inwoon bij Henri Parent, kleermaker, Rousbrugge. Meid 16-17 jaar, gevraagd te Poperinghe. Goed loon. Inl. ten bureeie dezer. Suikerbakkersgast of reeds op stiel geweest bij J. Verpoot-Goemaere, Veurnestraat Pop. Goede meid, te Poperinghe, goed loon. Adres ten bureeie. ÜAienst der Verwoeste UewesteH. alsook in de Gemeentemagazijnen te Zich te begeven bij den bestuurder. FABRIEK van

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2