"TRANSINTER MEUBELPAPIER Sansen-Vanneste IftaM ioncarey- •Sausen! Gastiiuisstr, Poperii)gk| J BRIJKEN DER. STREEK In 't Binnenland. V. O. S. Poperinghe. Burgerstand van TE K O O P Banque pour favoriser les Transactions Internationales Bank tot bevordering van Internationale Handelszaken NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Voorheen 0. VANDEN BOSSCHE G° KAPITAAL 3.000.000 - Maatschappelijke ZetelKoestraat, 10, Gent. Alle bankverrichtingen aan de beste voorwaarden Wissel A ii i: A T S t 81 I» B» r. Y t Algemeenen Bestuurder voor West-Vlaand eren FORREST L. Poperingsche Samenwerkende Vennootschap voor Oorlogsschade. Erg Moto-ongeluk te Vlamertinghe. Kaders I Portretten De 3e Yzer-beevaart. HOPPE. Naar Lourdes. Apotheek H. Notredame, BERICHT AAN DE LANDBOUWERS. Gedard Vermeulen VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 25 Juni Zondag 2 Juli, BLEENÖRANK ZUIVERDRANK Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Verkoop in 't groot 0. BERLAM0NT, Antwerpen's Bonw- Hypotheekbank I» O Sfi X Xe Koop. Gevraagd. Verloren. {russelsche, Henegouwsche Boomsche Vlamertinghe Yper Boesinghe» ■BB Poperinghe, Gasthuisstr. 16, Telef. 89 90 Dixmude, Zwartenonnensiraat, Telef. 44 Veurne, Ooststraat, 64, Telefoon 7 76 Moeskroen, Toerkoenjestraat, 109. Beveren, Leysele, AgentHeer Joseph TAHON, Gemeentesekretaris, Beveren. Langemarck, Poelcapelle, Bixchoote, Boesinghe voor alle inlichtingen wende men zich bij den Heer MUYSSEN, Gemeentesekretaris, Langemarck. Wytschaete, Meessen, Hollebeke, Kemmel, Wulverghcm, Locre. Agent Heer FOURNIER, Burgemeester, Wytschaete. van Saut-du-Tarn, te Albi, ie een ijzeren vorm gesprongen. Zes werklieden werden door de stukken getroffen en erg gekwetst de toestand van drie hunner is zeer onrust wekkend. De toestand in Rusland moet zeer cri- tiek zijn. Tenzij er terstond verandering in treedt, zou Rusland opnieuw het tooneel worden van een revolutie, die even belangrijk zou zijn als de bolsjevieksche. Trotzky zou het leger voor alle gebeurlijkheden samen getrokken. hebben. Een expresstrein in Italië is op een stil staande trein gebotst. Er waren 3 dooden en 20 erg gekwetsten. Ten gevolge van erge stortregens is de stad San-Salvator in Amerika overstroomd. Het aantal dooden zou zeer groot zijn en 2000 personen zijn dakloos. Te Taupa in Amerika hebben aard- schokkingen plaats en men vreest voor eene aanstaande groote ramp. Te Hamburg is eene stoomboot gezon ken; er zijn een 100 tal slachtoffers. De groote tapijtenfabriek Hansa, te Hamburg is afgebrand. Er is voor 100 mil- lioen schade. De Turken hebben in de laatste veertien dagen ongeveer dertien honderd vrouwen en kinderen uit Samsoen verdreven en naar het binnenland vervoerd, waar zij bij Kavaczijn vermoord. Daar in Rusland het ijs aan 't smelten gaat ziet men nu duizenden lijken met het water meêdrijven. Te Akkoiousbinsk zijn er ëortogsweezën te "steunen" naar schatting wel 10,000 lijken bijeen ge spoeld in eene kromming van de rivier. In de velden ziet men ook duizenden en duizenden lijken, die nu ontbloot zijn van de sneeuw welke ze bedekte. Nieuwe ziekten doen hun ne intrede en ontaarden weldra in besmetting. zeikopjes, ingetogen en zelfbewust, in hunne helle kleederdracht te zien voorbij stappen. De stoet die reeds zeer merkweerdig was, werd gesloten door de nieuwe groep: Hulde der volkeren aan het Hert van Jesus. Dat was eene verassing; prachtige kleedij, edele houding, flinke voorstelling. Ook, zag men de bewondering op alle wezens, en had de plechtigheid van het oogenblik de toejuichin gen niet onderdrukt, ze waren gewis meer malen luidruchtig losgebroken. De katholieke Turners ook verdienen allen lof om hunne flinke houding en hunne voorname deftigheid. Wanneer we ze flink en fier, ingetogen zagen voorbij stappen, bewust van den eerepost hun aangewezen, konden wij onze bewondering niet verduiken voor die prachtige schaar jongelingen, voor 't meestedeel werkmanskinderen. Hun groet en trompetgeschal was heerlijk. De burgerlijke overheden: HH. Provin ciale Raadsleden, Gemeenteraad met den H. Burgmeester aan 't hoofd, de HH. van den Rechtbank en anderen volgden het Allerheiligste op zijn doortocht rond de stad. De roode pillen uit samengetrokken plantensappen, zijn het eenige bestaande middel dat het heele lichaam doet herople ven, en alzoo hij degenen die ze gebruiken, vele gevaarlijke en ernstige ziekten doet voorkomen. De Doos: 2 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Weezenbloempje. Men vergete niet heden het Weezenbloempje te koopen, waarvan de opbrengst dienen moet om de Algemeene vergadering van Zondag 18 Juni. Plaatsgebrek belet ons het verslag volledig over te drukken. Sedert het onstaan der Vennootschap in 1920 tot op 31 Mei 1922, werden door hare bemidde ling naar Brussel verzonden en toegestaan 345 Titels voor een bedrag van 6.232.100 fr. 508 Voorschotten van 70 °/0voor een bedrag van 3.656.600 fr. Wat betreft de overeenkomsten, van 8 Oogst 1921 tot 31 Mei 1922, werden 260 akkoorden tus- schen geteisterden en Staat, naar Brussel verzon den, vooreen gezamentlijk bedrag van 1.152.230 fr. Van deze akkoorden waren op zelfde datum slechts 102 goedgekeurd, voor een bedrag van 234.145 fr. Het bilan werd als volgt vastgesteld ACTIEF. I. Vastliggend kapitaal Mobilair 1.631,90 fr. II. Verwezenlijkbaar kapitaal 1. Samenwerkers Onderschreven, niet gestort 115.670,70 2. Waarden 5 aandeelen Verbond B. 500,00 III. Beschikbaar 1. Kas 7.217,02» 2. Postchecks 25,00 3. Bank van Poperinghe 9.172,30» 134.216,22 PASSIEF. 1. Schulden der Coöperatieve jegens haar zeiven. 1. Aan Kapitaal 125.700,00 fr. 1257 aandeelen. 2. Aflossingen 652,76 II. Schulden jegens anderen. Onderschrijving 5 aandeelen Verbond 500,00 lil. Over te dragen Overschot voor algemeene onkosten 7.363.46 134.216,22 Na goedkeuring worden de HH. Coevoet Geor ges en Gombert Willy als beheerders der Ven nootschap met algemeene stemmen herkozen en het mandaat van H. Hector Lebbe, als commis saris, met eenparigheid van stemmen vernieuwt. Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Militie. De jongelingen, geboren in 1903, zijn verplicht zich in den loop der Junimaand te laten inschrijven voor de militie. Daarvoor moeten zij zich 's voor middags aanbieden op het Sekretariaat der gemeente in Belgie waar hunne ouders of voogd laatst een geheel jaar wonen. Zij moeten het trouwboekje hunner ouders meêhebben. Reizen. Indien gij u op reis begeeft, verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd-en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razende tandpijn en rhumatiek. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Turnfeest. Heden 25 Juni om 4 u op de Groote Markt, na een optocht door de stad, zal de turngilde «De Onvermoeibaren hare oefeningen uitvoeren met medewerking van het liberaal muziek. 's Avonds om 8 u. Concert op de Groote Markt. H. Sakraments processie. De regen dreigde de schoone plechtigheid te verhinde ren, maar toch kon de kerkelijke plechtig heid ongestoord plaats grijpen. De gewijde stoet schonk eens te meer onze bevolking gelegenheid hare christelijke gevoelens lucht te geven. Overal waar zij voorbij trok, werd eerbied betoond aan het hoog beginsel dat hier werd vereerd. De bevlagging was omzeggens algemeen en het getal deelnemers aan den stoet en toeschouwers overgroot. De geestelijke stoet, voorafgegaan door het katholiek muziek, muntte uit door fris scheiden keurigheid. Heerlijke en kraaknette groepjes zagen wij voorbijtrekken. Het is immer lief om aanschouwen die blonde kroe- HH. Gerechten. Donderdag mor gen heeft de E.H. Banckaert, pastor van S'Jan de HH. laatste Sackramenten ontvan gen. Mocht de goede man, wiens jubelfeest nog zoo onlangs plechtig gevierd werd, eene spoedige en volledige herstelling beko men. Begraving. Donderdag werd alhier begraven de Heer Theodoor Dewancker, Sergeant bij het stedelijk pompierskorps waarvan hij sedert 50 jaren deel miek. Onze hulde aan dezen verdienstelijken en eerzamen burger die gedurende zoo lange jaren een der beste leden was van een keur korps, waarvan de zelfsopoffering de grond slag is, en die steeds de waardeering van alle weldenkende lieden verdient. Stadshorloge. We vernemen dat binnen enkele dagen het stadshorloge, op S. Bertens kerk, zal in orde gebracht wor den. Het wordt in Mechelen afgevrocht en men verhoopt dat het tegen Poperinghe-Om- inegang zal aan den gang zijn. Volkshuis. Zondag aanstaande, groote maandelijksche algemeene vergade ring. Aanspraak en liederen. Niemand blijve ten achter. Woensdag vergadering voor den Studie- bond. Gemeenteschool. De Gemeenteover- heid samen met de Schooloverheid hebben beslist dat de Gemeenteschool een eigen Vaandel moet bezitten. Tijdens de vader- landsche feesten, op 21 Juli, zal het ingehul digd worden. Het vaandel wordt aangekocht door de leerlingen der Gemeenteschool. Heden 25 juni tusschen 8 en 11 ure zuilen de aanvragen opgemaakt worden voor het familieaandeel van 300 franken voor de onlangs gehuwde Oud-Strijders. Onze leden die het spaarboekje van 100 franken nog niet ontvangen hebben of ook nog geene uitnoodigingskaart om ten Post- bureele te komen, kunnen desaangaanden inlichtingen bekomen in ons lokaal «Au Petit Paris». Nieuwe aanvragen voor de spaar boekjes der pasgeboren kinders zullen heden gedaan worden. Gelieve het trouwboekje en de militaire papieren mede te brengen. Voor den plechtigen lijkdienst voor onze Gesneuvelde Helden welke op 11 Juli 1922 om 9 12 ure zal opgedragen worden, zie de aanplakbrieven welke eerstdaags zullen uit gehangen worden. Alle Vossen moeten aan wezig zijn! Het Bestuur. Maandag laatst, eenige minuten voor 9 ure, kwamen twee twintigjarige jongelingen van Yper,op één zelfde Indian motocycle gezeten in volle vaart langs de groote baan uit de richting van Poperinghe. Van Dickebusch kwam Willy Berat, met ecu auto van M. Vanbruwaene Gaston, al gedurig signaal gevend de straat uit juist langs de herberg «De Gouden Brander». De autogeleideT zag twee motocycles in zotte vlucht afkomen en stopte, heel de groote haan vrij latend. In volle vlucht botste de eerste motocycle op den auto. De geleider en zijn gezel wer den tien meters ver in de straat geslingerd. De eerste was zijn linkerschoe gescheurd en zijn gebroken been stak erdooris ge kneusd aan den buik, ribben gebroken en erg aan het hoofd gekwetst. De tweede werd het linkerbeen gebroken. Na de bestatigingen door de gendarmerie, werden beide gekwetsten met den auto van M. Vanbruwaene naar het hospitaal van Yper gevoerd. jammerlijke maar harde lessen voor vele onvoorzichtige snelrijders Yper. lle Juli feest. Dit feest zal hier dit jaar plechtig gevierd worden door eenen optocht van maatschappijen, en een concert gegeven door het muziek en door het gemengd koor dat vlaamsche liederen zal uitvoeren. Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM- DUPONT, Rousselare. Let wel op 't merk Grootste Keus Genadige Prijzen l)lj ^aiiNeii'Vanaiestp Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE ook lioesin^he. Boerinnenbond. Zon dag laatst hadden wij een gezellige bijeen komst. Op de algemeene vergadering die gehouden werd in de nieuwe feestzaal waren drie en veertig leden tegenwoordig. Juf vrouw Lauryosen der staatslandbouwschqol sprak er over het huishouden en bereiden der maaltijden. Het was heel belanrijk en nuttig. De eerweerde proost bedankte en drukteden wensch uit nog meer leden te zien, hij beloofde verder de vergadering ook aangenaam te maken. Ten bewijze werd reeds, een kluchtspel opgevoerd door eeni ge meisjes: De suikernichten. Zij gaven een bewijs te meer dat willen kunnen is want hunne eerste opvoering was boven alle verwachting wel. Jonge speelsters, proficiat! Feest van het H. Hart. Dees jaar werd dit hier nog beter gevierd dan andere jaren. Elke avond van den Triduüm was er veel volk om te luisteren naar de onder richtingen van Pater DomHildebrand, bene dictijn, gewezen legeraalmoezenier en vriend van onze pastoor, 't is de eerste die wij hooren zoo schoon handelen over de gods vrucht tot het H. Hart. Ook was de toeloop Vrijdag, feest van H. Hart, groot en het aantal communiën buiten verwachting. Van 's morgens 4 1/2 u. ging het volk op en af ter kerk en de sluiting 's avonds was waar lijk troostend. Neen, ons volk heeft zijn geloof niet verloren maar meer en meer is het aan het herleven. Heropbouw. De bedrijvigheid der aannemers is groot. Langs alle kanten zien wij nieuwe gebouwen aanleggen, van 's morgens tot 's avonds is het een weg en weer rijden van autocainions en wagens. De huizen en hofsteden rijzen uit den grond als het kruid in de weiden. Als er nog een tijdeke zoo voort gebouwd wordt is binnen kort, Boesinghe gansch nieuw en schooner als vroeger. Jammer toch dat sommige werken zoo aausleepen. Reeds een maand geleden is de kerk nu aanbesteed en nog niets. Dan ver der de huizen van de Vooruitop de plaatse, maar ja daar moeten we niet veel over zeggen, de naam is reeds gemaakt. Vooruit als een slekke. Ze hebben nu aan hunne nieuwe aanbesteding begonnen, nog ne keer ten nadeele der gebouwen die reeds over acht maanden moesten gedaan zijn. Als 't zeer wel gaat zullen die den naasten win ter gereed zijn, een jaar na tijd. Feesten. Ter ge legenheid van de inhuldiging der Statie- Rousbrugge, zullen op 2 Juli 1922, volksspe len en vermakelijkheden plaats hebben. Om 4 u. groote velokoers met 250 fr. prijzen en groote Baanbolling met 100 fr. prijzen. 'f. - liarwieli- I.OD- «len Dagelijksch niet 's Maandags. Ver trek Zeebrugge: 11.15, aankomst Londen 8 u. 's morgens. Groot paketbooten met ge makkelijke kajuiten. In Harwich rechtstreeksche verbinding naar het Noorden. Snel vervoer van vruch ten. Great Eastern Railway, Zeebrugge (móle) en BrusselAd. Maxlaan, 41. Weatouler. Turnfeest. Zondag laatst kwam de Christ'ene turngilde Vlug en Vroom», uit Poperinghe naar Westouter. Vlug en Vroom waarlijk kon die vlugge en vrome knapen- en jongelingenschaar geen beter naam gekozen hebben. Door ons muziek werden ze aan den inkom der gemeente afgehaald en onder het spelen van opwekkende deuntjes stapten kranig en fier door de straten van ons herrij zende, schilderachtige dorpje. En wat gezegd van hunne oefeningen die door eene groote menigte voik bijgewoond werden. Prachtig! Gedurende vijf kwart uur was het eene gedurige afwisseling, en die gezamenlijke oefeningen die heel wat aandacht en oplettendheid vergen waren perfect. De pyramiden die in turnoefenin gen, feitelijk maar bijwerk zijn, en enkel als phantasieën en varianten doorgaan, werden met veel zwierigheid en knapheid uitge voerd. Bravo! Vlugge en Vrome Katholieke tur ners van Poperinghe gij hebt reeds uw naam verdiend. Dank! Gij hebt schoon werk ver richt, door uw feestje, heeft de omhaling onder het volk voor het oprichten van een gedenkteeken aan onze gesneuvelde helden een mooi stuivertje opgebracht. Dat noem ik, ook edel werk verrichten. Tot weerziens. Montagnard. ISrugge. Hevige brand. Zondag nacht is er brand ontstaan in de nieuwe bor stelmakerij Delhaize en Co. De brand is ontstaan in de machinezaal. Na twee uur werkens waren de pompiers het vmir meester. Heel de machinezaal werd vernield. De schade wordt geschat op 300,000 frank. De oorzaak van de ramp is onbekend. Ardoye. Doodslag. Een twist heeft hier aanleiding gegeven tot een gevecht waarbij de messen voor den dag kwamen en een der betrokken personen het leven beno men werd. De feiten gebeurden nabij de herberg «De Leeuw», tusschen Ardoye en Pitthem. De genaamde Vanryckeghein be kwam een zoo geweldigen messteek dat hij weinige stonden nadien een lijk was. Een onderzoek werd onmiddelijk ingesteld en leidde tot de aanhouding van den dader. -tseli. Vliegersongevallen. In de militaire vliegschool van Asch, zijn er drie schrikkelijke ongelukkengebeurd. Komman- dant Lints, professor in de vliegschool, is van verscheidene honderden meters naar beneden gestort en op den slag gedood. Korporaal de la Censerie is tijdens eene proefvlucht ten gronde geduikeld, zijn motor ontplofte en de vlieger werd levend verkoold. Korporaal Mertens is te Lanklaer nederge- ploft en werd doodelijk gekwetst. Volksvertegenwoordiger Guyaux kloeg bij den minister dat onlangs te Oloy drie ge- rapatrieerde soldatenlijken toekwamen, ver gezeld van tolaangiften inet de melding in t fransch Ruwe dierlijke stof niet bijzonder getarifieerd Wat meer eerbied a. u. b. Zaterdag was te Brussel het gerucht in omloop dat M. Vandervelde te Moskow vermoord was. Zaterdag namiddag ontving Le Peuple eene depeche uit Berlin, die het gerucht uitdrukkelijk logenstraft. Over enkele dagen is te Veurne Karel- Louis Cogge overleden, de man die het Belgisch leger ter hulp kwam in 1914, met de streek van Veurne-Ambacht onder water te steken. Nu juist als iedereen zoo tevreden was dat het Ministerie van Landverdediging eindelijk de diensten, door den nederigen held in 1914 bewezen kwam te herkennen, 't Is naar de acht jaren geleden dat Cogge het plekske grond dat nog van Belgie over schoot van de Duitschers bevrijdde. Op Zondag, 27 Oogst, zal ons Vlaamsche bevolking haar jaarlijkschen beevaart doen naar de graven van 't Yzerland. Twee jaar geleden knielden wij in den plasregen op het graf van Joe English, teSteenkerke. Verleden jaar hebben wij gebeden, in den stormwind, op 't terpje van de gebroeders Van Raem- donck. Dit jaar zal Vlaanderen, onder de laaiende Augusti-zonne, zijn gebeden plen gen en zijn eed aan de dooden hernieuwen bij het schamel gebeente van den gevallen jongen, Renaat Derudder, begraven te West- Vleteren. Student is 't college te Eekloo, werd Ren. Derudder in 1914 oorlogsvrijwil liger; hij bezweek, geschoten en uitgebloed in een ijzig-kouden vriesnacht van 1917, tus schen 't pinnekensdraad vóór de loopgrach ten van Merckem. Metzijn laatsten ademtocht blies hij de heilige woorden uit: «Alles voor Vlaanderen, Vlaanderen voor Christus». Hij bloedde dood voor Vlaanderen, in den dienst van België. Dit België vergeet hem, op 27 Oogst zal 't dankbare Vlaanderen hem niet vergeten! MENGELINGEN. 't Is al verloren te derschen en te slaan als er geen graan in tie are zit gelaan. Mama Nu, wie moet nu den grootsten appel hebben? Georges Ik mama, ik ben de oudste. KareiNeen, ik, mama want Georges heeft reeds twee jaar appelen geëten, eer ik geboren ben. Van Zwui kwam, met een stuk in zijnen kraag, aan een brug, die slechts ééne leu ning had. Dat 's nu een flauwe uitvinding zei hij, denken ze hier dat een mensch maar langs eenen kant zat kan worden Hoe laat is 't Wim, vroeg van uit het bed de vrouw, die haar man, strompelend den trap had hooren opkomen. Bijna één uur. Op dat oogenblik sloeg de klok drie. Man. Wat drommel, wat mankeert die klok? die hakkelt Een man ging met zijn zeer nerveuse vrouw naar den dokter om haar te laten on derzoeken. De dokter plaatste een thermometer in den mond van de vrouw en liet haar zoo een poosje zitten. De man verbaasd over het minutenlange zwijgen van zijn vrouw, dat hij niet gewoon was, vroeg den dokter Wat kost zoo'n instrumentje Uit de voorname Engelsche hopstreek van Kent komt een bericht dat de hop veel deugd gehad heeft van den regen der verledene week; thans is het nog niet noodig de hop te bespuiten tegen insektenplaag, aangezien er tot nu toe geen ge vaar van voortzetting der vliegen bestaat. In de vergadering derhopplanters te Maidstone, donderdag I. 1., heeft de bestuurder der Engel sche hopcontrool verklaard, indien de hopoogst dit jaar eene middelmatige opbrengst geeft, er meer hop in Engeland zal opgedaan worden dan er noodig is voor de iniandsche brouwerij; en dat, er geen vreemde hop (noch Belgische, noch Duitsche, noch Amerikaansche) van het gewas 1922 zal mogen in Engeland ingevoerd worden. Daaruit besluit het weekblad der Engelsche hopplanters dat de hop aldaar goedkooper zal vallen, en dat het er niet goed uitziet voor den hoppekweek. Wat zouden de Belgische hopplan ters dan denken, als er geen uitvoer naar Enge land of elders geschieden kan Intusschen gaat de hophandel in Engeland kalm vooruit. Integendeel in Frankrijk houdt de vraag aan voor allerhande goede hopsoorten 1921 zoo noteert Boeschepe 400 tot 420 frank en Elzas 700 tot 750 frank. Op de Belgische markt blijft het gewas 1921 zijn prijs-houden, terwijl de vraag naar nieuwge- was(1922) wat verslapt is, om reden van het ongunstig vooruitzicht voor den handel. POPERINGHE, van 17 tot 24 Juni 1922. Geboorten. 144. Andries Roger, z. v. Gustave en Emma Rosselle. 14». Allaeys Jeanne, d. v. Ur- bain en Elisa Verstappen. 146. Lietaert Leon, z. v. Jullen en Celina Liebert.— 147. Debruyne Theophile, z. v. Maurice en Martha Van Cayseele. Overlijdens. - 97. Tliorls Albert, 10 weken, z. v. Odile en Maria Bondue, Sectie D. 98 Dewancker Theodoor, 73 j. winkelier, echtg v. Julia Swaenepoel, Sectie C. Huwelijk. 71. Noppe Camille, 29 j. werkman en Vaneecke Alice, 22 J. z. b. beid. v. Poperinghe. Beloften. 98. Vanpeteghem Leon, werkman en Devacht Adrienne, kleermaakster, b. v. Poperinghe. 99. Platteeuw Oscar, werkman en Cappoen Maria, b beid. v. Poperinghe. KEMMEL, maand Mei 1922. Geboorten. Derycke Julia, d. v. Jerome en Marie Defever. Dequirez Norbert, z. v. René en Alida Caesteker. Behaeghei Marie, d v. Nestor en Pha- raïlde Sohler.— Descamps Jean-Baptiste, z. v. Camille en Maria Dochy. Overlijdens.—Ployaert Gerard, 18 d. z. v. Jerome en Magdalena Wittouck. Victoor Maurits, 23 m. z. v. Celestinus en Oreel Eudoxle.— Pinck Sophie, 76 J. wed. Deschlldre Jozef, echtg. v. Koukuyt Ferdinand. Huwelijken. Clynckemaillie Jeremie v. Renin- ghelst met Barbez Maria v. Kemmel Boudry Julien met Arnout Orinda, b. v. Kemmel. Huyghe Alidor v. Poperinghe met Arnout Maria v. Kemmel. Craye Jozef met Turck Maria, b. v. Kemmel. CR0MBEKE, maand Mei 1922. Geboorten Vlane Hedwigs-Julia, d. v. Henri en Deprey Julia. Dumon Gerard, z. v. Maurice en Devos Maria. Parmentier Maria, d. v. Elias en Van- denbroucke Emma. Hahn Mauritius, z v. René en Denys Emma. Overlijden. Coene Virginie, 77 j. wed. Debacker Charles. Belofte. Baelde Michel v. Crombeke met De backer Bertha v. Westvleteren. OOSTVLETEREN, maand Mei 1922. Geboorten. Gesquiere André, z. v. Hector en Zoë Verfaillle. Riem Marcel, z- v. Gaston en Euge nie Dehouck. Overlijdens. Catteeuw Angèle, 3 m. Zoë Ver faillle, 30 Huwelijken. Haezebrouck Honoré met Biliiau Zulma.—De Beer Franclscus met Barbier Zenoble. Deprince Gaston met Barbier Elodie. Boudry Julius met Eecloo Flavie. Sesier Arthur met Vanden Bussche Rachel. Belofte. Rybens Adolf, ordekierek met Bebruyne Ida, z. b. beid. fe Oostvleteren. ROUSBRUGGE-HARINGHE, m. Mei 1922. Geboorten. Portier Marcel, z. v. Camille en Rosselle Marie. Delerue Georges, z. v. Jullen en Capoen Helene. Verschaeve Joseph, z. v. Raphaël en Decrock Marguerite. Pattyn Denlse, d. v. Julien en Dornseiff Ciemence. Top Simonne, d. v. Lucien en Adam Elza. Delcu Henri, z. v. Petrus en Coop- man Maria. Camerlynck, d. v. Achiei en Boeket Emma. Overlijdens Braem Henri, 25 j. echtg. v. Rey- naert Maria. Portier Marcel, 20 d. Huwelijken. Quaghebeur Camille v. Proven mot Cambier Lucie v. Rousbrugge. Nuytten Camille v. Meenen met Callens Zulma v Rousbrugge. Beloften. Duflou Camlel en Couteele Rachel, b. v. Rousbrugge. Depouvre Cyrille v. Rousbrugge en Vangheluwe Helene v. Wevelghem. Devloo Maurice v. Rousbrugge en Denys Julia v Beveren. WESTVLETEREN, m. April en Mei 1922. Geboorten. - Delboo Martha, d. v. Julien en Ser- gier Eugenie. Huyghe Gaston, z. v. Achille en Bru- neel Felicie. Rubbe Maurice, z. v. Achille en Van- steene Sldonie. Devloo Felix, z. v. Sylvère en Alleweireldt Lucie. Sergler Maria, d. v. René en Baelen Irma. Overlijdens. Carbon Feiix, 71 j landwerker, echtg. Vandermeersch Pauline, vluchteling v. Poelca pelle.—Huyghe Gaston, 4 d. z. v. Achille en Bruneel Felecie. Six Roger, 18 j. student, i. v. Alphonse en Landtsheere Eudoxie. Deberdt Philomene, 80 j. huishoudster, echtg. Decroos Pieter. Recour Ro- manie, 60 j. huishoudster, echtg. Vandenbussche Ch. Huwelijken. Metsu Jerome, landbouwer v. El- verdlnghe met Thores Rachelle, z. b. te Westvleteren, Sedeyn Camille, bakker te Oostvleteren met Fre- mault Maria, z. b te Westvleteren Lebbe Maurice, landbouwer met Candaele Madeleine, z. b. beid. te Westvleteren. Baelde Michel, voerman te Crom beke met Debacker Bertha, z. b. te Westvleteren. Deroo Julien, metser met Meeuw Godelleva, z. b. beid. te Westvleteren. Beloften. Minne Cyrille, landwerker v. West vleteren met Delplace Lucie, z. b. v. Poperinghe. Alleweireldt Romain, slachter te Westvleteren met Declerck Agnes te Rexpoede. Gombelr Achille, landbouwer met Gruwier Angella, z b. beid. te West vleteren. Deroo Julianus, werkman te Westvleteren met Rousseeuw Augusta, dienstmeid te Veurne. Peperstraete Romain, pasteibakker te Westvleteren metVerheye Martha te Knocke. Met de goedkeuring van Mgr. Waffelaert Bisschop van Brugge, onderneemt Pastoor Bruloot zijn 16e Vlaamsche bedevaart naar Lourdes van 23 tot 31 Augustus. Op aan vraag zorgt het bureel voor verblijf te Lourdes. Prijs van de reiskaart uit Kortrijk272 fr in 2e klas, 180 fr. in 3e klas. Inlichtingen E. H. Sobry, Sint-Janskruis, H. Frans Van deplas, apotheker, Bertenplaats, beiden te Poperinghe. Deze siroop doet aanstonds de stikhoe- sten verdwijnen en verschaft de volkomene genezing op zeer korten tijd. Prijs: IV. cl4» ilvKcli. 18' Groote Markt, 18, - POPERINGHE Inn^ektrincn liij Watoustraat, Poperinghe, 20 Iniandsche Jaarlingen en volle Veerzen. Schoon schaap te verhollen door den tuin. «In de drie Koningen» bij Modest Van Brabant. Begin om 4 u.bekorting om 9 1/2 u. Gegeven door M. Devos en G. Keignaert Geit te verhollen door den tuin. «In den Landbouw» bij Jules Deraeve van 5 tot 7 ure; gegeven door Jules Deraeve. S. Jan ter Biezen. Geit te verhollen. «In de Spuit» bij René Maerten; gegeven door Achille Vanhee. Westvleteren. Schaap te verhollen. «In S. Hubert» bij Richard Meeuw; gege ven door Delaplace Cyrille en Lamaire Leon Oostvleteren (De Wippe). Velo te verloten «In den Hert» bij Pieter Danco; 1 frank het lot; Reninghelst. «In den Busseboom> Ouderdom steenweg. Dickebusch. Inschrijving tot 3 u. 175 Fr. Prijzen: 50-35-25-20-15-10-5 nog premies. Velo te verloten. «In de Fabriek» bij Justin Gequiere, groote Markt, 1 fr het lot; toebehoorend aan Bou- ton Maurice. Dranouter. - Velo te verloten. «In de VereenigdeVrienden» bij Cyriel Doise. Watou. Schaap te verhollen. «In de Vereeniging» bij Alfons Beun. Westvleteren. Schaap van 6 m. te verhollen «In de Rustplaats» (De Muis) bij Om. Alleweireldt; gegeven door Julien Deroo (den kleinen.) Herbergkermis. bij Achille Vanloot Groote Velokoers. bij Marcel Saelen en Zuivert de koe van allen inwendige» brand, wekt den eetlust op, doet de melk in grootere hoeveelheid aankomen en neemt allen sterken smaak der boter weg. Onfeilbaar hulpmiddel om in korten tijd goede en vaste boter te kernen. Bijzonderlijk aanbevolen als uitmuntend zuiveringsmiddel, nn liet kuiven. PRIJS 2 FRANK. Te verkrijgen ter Apotheek MONTEYNE, opvolger H. Notredame, Groote Markt Poperinghe. Geschenken en Gedachtenissen voor EERSTE COMMUNIE iGroote keus van KERKBOEKEN. Servietten voor Scholieren. (PORTEFEUILLES - SPIJSKAARTEN| Zilveren en andere Paternosters. m.i Assebrouck Brugge. IEDER HUISKEN HEEFT ZIJN KRUIS- KEN... maar... DE VOORZICHTIGHEID IS DE MOEDER VAN DEN PORCELE1N- WJNKEL... zegt gij die een spaarpotje be zit, en om redelijke intresten en eene verze kerde plaatsing te vinden, wendt U in volle vertrouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en koste loos, alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde uitzettingen op a) Spaarboekjes op zicht aan 3.60 0/0 Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars.Alles Vrij van taksen. Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten rang van Hypotheek. g) Uitwisselingvanvreemde munten en koe pons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voor- deeligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij Kapitaal VIJF MILJOEN FRANK. ZetelXil Maandenstraat, Nr 13, ANTWERP! N Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019 Telefoon 3081. N. B. - Waar de Maatschappij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe J. Vanbruwaene, Noordstraat, 16. lïerichïei». De ondergeteekende, sectieoverste der accynzen, herinnert al de tabakplanters hun nen tabakteelt van 1922 regelmatig aan te geven voor den 1 Juli aanstaande, ten einde zich niet bioot te stellen aan overtredingen en lasten voorzien door de wet. (get.) Emile Vincart, Werf, 151. Voethal. De elndmatch voor het belgisch kamploenmaat F afdeeling werd Zondag gespeeld te Oent tusschen de Union St-GIlloise en de Beerschot Antwerpen die beide gelijk getal punten bekomen hadden. Beerschot won met 2-0 en is dus kampioen voor dit jaar. Wieli-I.i<len. Het belgisch baankampioen- schap werd Zondag betwist te Spa onder al onze klasrijders. Vermandei René behaalde het met Thys, Sellier, Rossius enz. op een lengte. Donderdag aanstaande wordt de ronde van Westvlaanderen gereden voor beroepsrenners. Ze telt 214 km en wordt gereden op den weg Thoiirout- Rousselare- Kortrijk - Meenen -Yper - Kemmel - Pope ringhe -Veurne - De Panne - Oostende - Heyst - Brugge- Thourout. TE CROMBEKE werd de 50 kim. koers gereden in 1 u. 32 min. 1. Durleux O. Reekem, 2. Desmet V, Reninghelst, 3. Bourgeois A. Hemelghem, 4, Lenoir E. Poperinghe. Malesys leed bandbreuk in den aanzet en hoewel hij heel de koers alleen reed, ein digde hij enkel op eenige meters der eersten. Ha ntlhooy. H. Oswald Gruwez van Po peringhe, schoot Zaterdag de pers van Ctombeke ledig op 2 u. 7 min.er was item 2.30 u. toegelaten. Stoelen, Spiegels Stoven, Mena- giegerief Glas, Gleirsch, Stoors Gordijnen, Bloemen, Rouwkro nen, Kindervoituren, enz bij Bazar der Galerij, 's Zondags gesloten. rr «luizend kilos occasie B»or« U TBI LLEV, van 1 tot 7 nieters, aan voordeelige prijzen, bij Cam. Coven- maeker, 4, Watoustraat, Poperinghe. Bij zekere hoeveelheid, kosteloos geleverd. Voiturette, F.N. 10 H.P. type Sprider, 2 plaat sen. Zeer goede staat. Garage We Allaeys Zonen, Poperinghe. Oude gazetten, 1 fr. de kilo, ter Drukkerij dezer. Auto-kamionette, Draagkracht 400 K, Adres ten bureele. Zeven nieuwgebouwde hulzen met eene bakkerij inbegrepen, buiten de stad Yper. Inl. bij René Knockaert, Openbare roeper, Slachthuisstr. Yper. Parchemtn boterpapier, mag in 't water liggen, ter drukkerij dezer. Vrouwvelocn jongensveto bij J. Lammey, 4, Cas- selstraat Poperinghe. Huiswagen kunnende dienen voor vervoerwa- gen, 5 m.lang op 2 1/2 breed,in goeden staat, aan zeer voordeelige prijs. Adres ten bureele. Groote bakkersoven op kolen, in heel goede staat, door uitscheiding aan voordeelige voor waarden te koop. Zich wenden tot Felix Cambie, Werfstraat, Poperinghe. eni nr 300kiloskloek FMOALLAQEfa- oULLJEl PIEK per pak van 30 kilos aan 1 fr. de kilo ten bureele dezer. Barak in goeden staat, met pannen bedekt, 4 plaatsen. 2 boven en 2 beneden bij Arthur Menu, Reninghe. Schoone en gerievlge tent. mer pannen bedekt, vier benedenplaatsen, zolder en werkplaats met poort en stal, bij Ach. Lesage, loodgieter, steenweg Abeele, Poperinghe Negen vensterkassijnen met glas, 2 m. op 1 m. 20 deurkassijn met schoone voordeur, als ook nog verscheidene andere zensters en deu ren alles in goeden staat bij Hector Gelein, Timmerman, Prootstaat, 148, (Statie) Pop. Goede occasie-moto, zoo goed als nieuw Voor 800 fr. bij Gerard Bilcke. Proven. (Canada) Bakkersknecht goed op de hoogte van den stiel goed loon. Adres ten bureele. Goede meid, moet geen keuken kennen. Adres ten bureele. Goede en bekwame reiziger, voor Yper en omstreken, voor verkoop van chicorei. Zich wenden 's zondags van 9 tot 11 ure. 's morgens, de werkdagen van 6 tot 8 ure. 'savonds bij J. Burgho-Vierstraete, Hond straat, Yper. Goede meid, gevraagd voor handelshuis te Gent, 14, Koestraat. eid van 16 tot 20 jaar, gevraagd bij deftige burgersfamilie. Adres ten bureele. eid 16-17 jaar, gevraagd te Poperinghe. Goed loon. Inl. ten bureele dezer. Goede meid, te Poperinghe, goed loon. Adres ten bureele. Jufvrouw dactylo kennendvoorbureel van aanne mer; Vlaamsch en Fransch noodzakelijk; vaste plaats. Adres ten bureele. Kind van welstellende lieden, om op te voeden, bij gezin van drie personen. Timmermansgasten en leerjongen bij Modest Huyghe In den Sultan Reninghe. Goede meid bij René Stamper, beenhouwer, Sta tiestraat, Yper. Qoerfe smidsgast. Adres ten bureele. Meid kunnende naaien en eene voor de keuken, in katholiek huis nabij Meenengroot loon. Zich wenden of schrijven rue de Lincelles, 14, Halluin, France, (Nord.) B ovenmeid en keukenmeid, zeer groot loon, II, Olyvenhofstraat, Brussel. Goede bakkersgast, goed loonkost en inwoon.. Adres ten bureele. Meid van 16-17 jaar, kunnende wasschen. Zich: begeven Statiestraat, 17, Yper. Goede meid, kunnende melken; goed loon, bij Arthur Bafcop, Reninghelst. oede boerenmeid voor stad; adres ten bureel. Vr«atft plant». ongen van 18-19 jaar om den bakkerstiel te leerenadres ten bureele. Parapiuie, zondag laatst in S'. Bertenskerk, na de 9 ure mis terugdragen mits goede beloo ning bij M. Blanckaert, schoenmaker, Gasthuis straat, 12, Poperinghe. Regenscherm, zondag laatst in S' Bertenskerk, na de 9 ure mis. Tegen bel. terug brengen ten bureele. IJicnHt «lei* Verwoest® ftewestcn. alsook in de Gemeentemagazijnen te Zich te begeven bij den bestuurder.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2