MEUBELPAPIER MEUBELS Sansen-Vanneste Moncarey-Sansen PrllsKamoen uoor zuiare ireKpeernen. Gasthuisstr. Poperinghe I 50 SOLDE BRIJKEN DER STREEK In 't Buitenland. Linoleum In 't Binnenland. V. O. S. Poperinghe. Burgerstand van Coliseums-Cinema. De Zaak Muiier. TE KOOP Uitslagen van de Peerdeiiprijsfcanipen Toile cirée voortafels en bedden Gecaoutchouteerde schorten l>ij Sansen-Vanneste Vlaamsche Vrienden. MENGELINGEN. O It T - Speelkaarten ten bnreele dezer. Ambtelijke Berichten. HOPPE. Antwerpen's Bouw- Hypotheekbank BLEENDRANK ZU1 VERDRANK BERICHT AAN DE LANDBOUWERS. Medard Vermeulen VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 2 Juli, Zondag 9 Juli (Kermisweek). Maandag 10 Juli. Xe Koop. Gevraagd. Brusselsche, Henegnuwsche Boomsclie Vlamertinghe Yper Boesinghe. Ziehier de juiste namen der slachtoffers AUGUST COFFIJN, geboren te Yper, den 1 Augustus 1865 VICTOR COFFIJN, geboren te Yper, den 3 Augustus 1857 EDMOND DOOM, geboren te Roesselae- re, den 5 October 1863 HILAIRE DUMORTIER, geboren te Yper, den 11 Juli 1872 ARTHUR KERRINCK, geboren te Yper, den 16 Februari 1874 VICTOR MARVEILLIE, geboren te Kor- trijk, den 16 April 1892 (oorlogsverminkte); EMERIC TAILLIEU, geboren te Voor- mezeele, den 11 December 1858 CAMIEL VANHOECKE, geboren te Nazareth, den 15 Mei 1870 PIERRE VANSEVENANT, geboren te St-Jan-bij-Yper, den 23 Mei 1865 MEDARD DECROCQ, geboren te Buls- camp, den 20 Mei 1889 (Oud-Strijder) ISIDOOR ODENT, geboren te Yper, den 15 November 1867, deze laatste aan zijne wonden bezweken den Zondag. De Begrafenis. Dinsdag mórgend had te Yper de plechtige begrafenis plaats. De lijken werden op twee krachtautos met rouwfloers omhangen en bezijden met eenige kronen behangen gela den. Welk een geween en gekerm der weduwen en weezen der ongelukkige slacht offers, toen men de lijkkisten hunner duurbaren, aan elk waarvan een kaartje met naam was gehecht, voor hen bracht. Gansch Yper was te been en het was tusschen eene dubbele haag diep ingetogen deelnemers, waarvan velen weenden/dat de droevige stoet langs de Diksmudestraat naar St-Maartenskerk trok, alwaar de lijkdienst gezongen werd. Vooraf ging het stadsmu- ziek, dan een afdeeling Oud-Strijders met vaandel, de geestelijkheid, de krachtautos met de lijken,MM. burgemeester, schepenen en gemeenteraadsleden. Het Belgisch leger werd vertegenwoordigd door kolonel Derid- der, overste van den inzamelingdienst kolonel Deninck, van Yper kolonel Mas- sart, van Diksmude en luitenant Hiseux. in den stoet gingen ook de politiekommissaris en zijne adjunkten eene afdeeilng gendar men met hunne oversten, en ten slotte de familieleden en kennissen. Ten 0 ure 20 kwam men aan de kerk, en onder het spelen van treurmarchen werden de lijken in de kerk gedragen en voor het altaar tusschen eene dubbele rang branden de keersen op den vloer gesteld.De noodkerk was veel te klein en veel familieleden kon den geen plaats vinden. Het volk stond tot verre in de straat. Na den lijkdienst werden de lijken naar het stadskerkhof overgevoerd, nogmaals gevolgd door eene ontelbare menigte. Op het kerkhof werden treffende lijkreden uitgesproken door den heer Colaert, burge meester, door den kolonel Deridder,in naam van den luitenant-generaal, door een lid van den Bond der Verminkten en door een ploegbaas, makker der slachtoffers. Dit vreeselijk ongeluk, wel het schrikke- lijkste dat tot heden op het front gebeurd is, vermeerdert nogmaals de lijst der weduwen en weezen van den droevigen oorlog, want bijna al de slachtoffers waren gehuwd en huisvader. Deelneming H. M. Koningin Elisabeth. Hare Majesteit Koningin Elisabeth, diep getroffen door de schrikkelijke ramp, heeft eene prachtige kroon op de graven der arme slachtoffers doen neerleggen, de beproefde families aldus hare innige deelneming in hunnen rouw betuigende. Lijkrede uitgesproken op het graf der slachtoffers, door den Heer R. Colaert, burgemeester der Stad Yper. Heeren en Damen, Geachte Medeburgers, Het ware wraakroepend van het hooger bestuur dat werk daar zoo te laten voort doen. Dat de heer Minister of wie ook die hier de verantwoordelijkheid draagt dat eens kome bezien We weten wel dat dit werk moet gedaan worden,en dat het altijd een gevaarlijk werk zal blijven, maar het is dringend noodig maatregelen te nemen om eene goede ver- voerlijn te hebben, stevig ineengezet en plichtig zijn ze, en ze dragen de schuld van het bloed der arme slachtoffers, die in zulke slechte voorwaarden een uur daar het werk zouden doen voortzetten. De Gemeenteraad acht het zich een plicht deze treurige plechtigheid bij te wonen en, in naam der Stad, vaarwel te zeggen aan" de ongelukkige slachtoffers van de verschrikkelijke ramp van Wytschaete. Elf dooden, waarvan tien Yperlingen Is het te verwonderen dat gansch de stad in rouw is en dat heel de bevolking er deel in neemt Vaders van huisgezin, een oud-strijder en een oorlogs verminkte zijn gevallen allen moedige werklie den die, zonder vaar of vrees, zich gingen bloot stellen aan doodsgevaar om, in het zweet huns aanschijns, hun brood te verdienen, en om tevens de streek te helpen zuiveren van moordtuigen door een vreemden en hatelijken vijand achter gelaten Schamele gesneuvelden Wij vertrouwen ze hier aan de aarde, waar zij zullen rusten nevens hunne beminde zonen en vrienden die glorievol op het eereveld vielen in de gewijde aarde waar er zooveel hunner stadsgenooten door den oorlog getroffen, hunne laatste en bijna onbekende woonst hebben gevonden. Verdoemde oorlog, waarom hebt gij toch Yper verkozen om al uwe rampen op ons te doen vallen Was het niet genoeg dat de stad onder de puinen verdween; dat bij de duizend inwoners vielen door 't geschot uwer misdadige kanonnen dat wij onze vrouwen en dochters zagen kwijnen en eindelijk bezwijken van angst en verdriet Er schijnt, Beminde Aanhoorders, geen einde te moeten komen aan onze zoo lange beproevin gen. Is de vijand verdreven, veel zijner moord tuigen blijven bestaan, en God weet hoeveel jaren wij ze nog zullen te vreezen hebben. En toch wilt gij uwe stad en hare omstreken zien herleven, 't Is noodig en God helpeons 1 En gij, bevoegde overheid,die hier tegenwoor dig zijt, en die de macht hebt om de misdadige tuigen te doen verdwijnen gij ook die aangesteld zijt om ze op te zoeken en te doen ontploffen, doet uw werk voort met uwe gewone zorgvuldig heid en vergeten wij niet dat onze werklieden verplicht zijn te slaven om 't dagelijksch brood te verdienen. Gij weet evenwel dat zij min dan wij het gevaar kennen en het soms, door hunnen iever gedreven, niet inzien en zelfs inloopen. Gij, weduwen en weezen, hebt moed. Vrees lijk is de ramp die u treftmaar denkt dat uwe mannen en zonen de kroon der martelaars ver dienen. Denkt ook dat gij bij uwe stadsgenooten, die weten wat lijden is, troost en desnoods hulp zult vinden. En vooraleer deze rustplaats te verlaten zeg gen wij «Tot weerziens» aan onze gesneuvelden. Vaarwel in een beter leven waar vrede, eeuwige vrede zal bestaan 1 Op de plaats der ramp. Zoo men het waagt eenige stappen ver het bosch in te treden waar deze pijnlijke ramp voorviel, bevindt men zich terug in het volle front, akelig lijk in den droeven oorlogstijd.De ramp gebeurde een 20 meters het bosch in. Groote hoopen obussen en ander moordtuig liggen daar opeen, moeten, eens opgeladen, ongeveer 10 minuten ver voortgesteken worden, waar men ze doet ontploffen. De uitgestrekte plaats waar dit gebeurt, lijk oprecht de krater van een vuurberg. Een 'bezoek daar, maakt u koud en bang. Schuldige nalatigheid. Hoe het ongeluk voorgevallen is, zal wel licht nooit juist geweten zijn maar het is onverstaanbaar dat er niet veel vroeger reeds ddar rampen gebeurd zijn. De Decauville tramlijn loopt minuten ver het bosch in. We hebben heel de lijn afgestapt en goed nage zien. De riggels zijn enkel samengebonden met een ijzerdraad vele riggels zijn niet samengebonden en liggen enkel tegen een, soms een-twee centimeters ver van elkaar. Op plaatsen steekt de eene riggel, twee centimeters hooger dan de andere. Het is niet menschelijk zulk hoogst gevaarlijk werk in zulke verwaarloosde voorwaarden te doen uitvoeren. - Te Londen werd Maarschalk Sir Hen ry Wilson, algemeen overste van den kei zerlijken legerstaf van Groot-Brittanie, bij klaarlichten dag, aan de deur zijner woning, door twee leren doodgeschoten. Deze moord heeft eene groote en te begrijpen ontroering in gansche Engeland en Ierland, te weeg gebracht. De Heer Rathenau, Duitsch minister van Buitenlandsche zaken, begaf zich te Berlin, per auto naar het ministerie, toen hij door een man, die eveneens in een auto was gezeten, met een revolverschot werd gedood. De moordenaar nam ijlings de vlucht, en wist te ontkomen. Men schrijft deze moord toe aan de ophitsingen den keizersgezinden. De gemoederen in Duitsch- land zijn zeer opgezweept. Een reusachtige brand is te Stockholm, hoofdstad van Zweden uitgebroken, Zaterdag woedde het vuur sinds achten veertig uren, en had reeds gansch een deel der stad in asch gelegd. Prins Albert van Monaco is aldaar, in den ouderdom van 74 jaren, overleden. Volgens berichten uit Moskou is de toestand van Lenine in de laatste dagen veel verergerd. Er zijn Duitsche geneesheeren ontboden. Mgr Cholle't, aartsbisschop van Cam- brai, was met een auto op reis in het aarts bisdom om het H. Vormsel toe te dienen. De auto werd op zeker oogenblik met een schok, van den hoogen weg naar beneden geslingerd en sloeg in brand. Mgr Chollet en Z.E.H. Vercolier die den bisschop vergezelden, bleven zoo goed als ongedeerd, doch de vicaris-generaal kon uit het rijtuig niet geraken en werd levend verbrand. Wat den huisknecht betreft die moest van onder het rijtuig gehaald worden en had brandwonden bekomen aan voeten en beenen. Volgens statistische gegevens bedroeg de rijkdom van het Fransche volk in 19.14 bij benadering 300 miljard frank. Thans zou het niet minder dan 800 miljard omvat ten. Er zijn in Frankrijk 14 miljoen burgers .die minder dan 20,000 frank 1,500,000 die 50,000 frank, 500,000 die 100,000 frank, 800,000 die 150,000 frank, 400,000 die 400,000 frank, en 60,000 die 1 millioen, 30,000 die 2 millioen, 15,000 die 4 millioen, 5,000 die 6 millioen, 2,000 die 15 millioen, 1,000 die 50, en eindelijk 50 die honderd miljoen frank bezitten. Te Killem nabij Duinkerke konden de douaniers eenen smokkelauto tegen houden. De inzittenden konden toch nog ontsnap pen, behalve een hunner, zekere Bernart, die bewusteloos op den weg bleef liggen. Hij is naar de gendarmerie van Hondschoo- te overgebracht. De ontredderde automo biel vervoerde niet min dan 1500 kg. tabak, voor eene waarde van rond de 50.000 frank. In Perzie hebben verwoede gevechten plaats tusschen de oproerlingen en de regee- ringstroepen. In Canada hebben geweldige stormen gewoed. Er zijn drie personen gedood en een groot aantal gewond. De stoffelijke schade bedraagt honderden duizenden dol lars. Door het druk reizigersverkeer nabij Berlin, stonden Dinsdag een aantal reizi gers buiten op de treeplank. Bij het elkaar voorbijrijden van twee treinen werden een getal reizigers, door een openstaande deur, van de plank en onder de riggels geworpen. Men telde 18 dooden en 15 verwonden van 24 Juni tot Yper. I. Prijskampen voor Ruinpeerden. A) Van drij jaar en daarboven. 1° Prijs. Coene Marcel Dickebusch. Misplon Emile Staden. 3" Billiau René Poperinghe. 4C Quaeghebeur Arthur Poperinghe. B) Van dertig maanden. lc Prijs. Snack Alphonse Staden. 2Ü Delva Jules Vlamertinghe. 3° Desmedt Isidore Vlamertinghe. C) Achtienmaanders. V Prijs. Van Overberghe Alidore Yper. 2C Boudry Jules Dranoutre. 3° Callewaert Yper. D) Zuigers-Hengsten. le Prijs. Coene Théophile Vlamertinghe. 2C Baeckelandt Camille Brielen. 3" Bonte Emile Comen. 4° Goeman Henri Vlamertinghe. II. Prijskampen voor Merrie peerden. A) Van drij jaar en daarboven. Eerste ReeksKweekmerrie. 1° Prijs, Botelgier Victor Comen. 2Van Robaeys Henri Vlamertinghe. 3C Ingelbeen Jan Vlamertinghe. 4' Deraedt Désiré S' Jan. 5C Wc Evarist Vanheule Yper. 6° Baeckelandt Camille Brielen. Tweede ReeksMerrtën voor den handel bestemd. 1° Prijs. Lagrou Camile Yper. 2" 3e 4" 5C 6" B) Declerck Camille Merckem. 2" Dochy Jérome Elverdinghe. C) Van Achtien maanden. 1° Prijs. Coene Marcel Dickebusch. 2C Coene Marcel Dickebusch. 3° Steelandt Emile Vlamertinghe. D) Zuigers Merrien. 1° Prijs. Deraedt Désiré S'Jan. 2° Wc Evarist Vanheule Yper. 3° Vanrobaeys Henri Vlamertinghe. Verschillige premiën werden uitgedeeld aan kooplieden die loten van minsten vijf dieren te koop gesteld hadden. Deze eerste jaarmarkt en prijskampen zijn wel gelukt en voorspellen de beste uitslageu voor 't vervolg. Ghesquiere Emile Dadizeele. De Wachter Alphonse Boesinghe. Ghesquiere Emile Dadizeele. De Ceuninck Emile Reninghelst. Comin Charles-Louis Voormezeele. Van dertig maanden. Prijs. Grootste Keus Genadige Prijzen Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE. MtUllNBleUWN. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. VANDEPLAS. Stadshorloge. Sedert Donderdag is ons hersteld stadshorloge in gang. We hoo- ren weer van uit den toren van S. Bertens de klokken de uren aankondigen en de ge woonte die ons van vroeger bijgebleven was van naar de horloge op te zien otn het uur te kennen, is thans niet meer vruchteloos. Nog eene gelukkige herstelling van den vooroorlogschen tijd. Een goede raad!Indien gij aan hoofd-schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame. Groote Markt, en A. Kestelyn( Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Woensdag avond, aanstaande, om 8 ure gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. Onderwerp: De Nederlandsche Stam. (Verv Turners. Zandag laatst deden «De Onvermoeibaren van Poperinghe Les ln- fatigables de Poperinghe» hun eerste uit stapje met hun prachtig uitgedoscht bestuur. Voorafgegaan door het liberaal muziek en hun nieuw hemelsblauw vlagje, deden zij hunnen optocht door de schaarsch bevlagde straten. Hunne lichte eerste oefeningen, op de markt, werden goed uitgevoerd en hunne pyramiden, eens opgemaakt, waren geheel wel. Men heeft onze aandacht getrokken op het feit dat de maatschappij leeft en bloeit, zonder tusschenkomst of medewerking van vreemdelingen. We hebben kunnen bestati- gen dat zulks niet altijd voordeel bij brengt. Hunne voorstelling geschiedde wel met veel praal. Maar toch met inmenging van eene vreem de taal. De politiek werd er ook weeral bijgesleurd en wij gingen kunnen oordeelen over hunne kristene en eerlijke gevoelens. Over hunne kristene gevoelens zijn de inwoners niet be drogen,bijzonderlijkals ze zien hoe sommigen verwaarloozen hunne vlag uit te steken voor het H. Sakrament, op den dag der groote processie. 's Avonds om 8 ure gaf het liberaal muziek een mooi concert op de groote markt, en lokte niettegenstaande het ongunstig weder, veel volk. Schadevergoeding. In de Bureelen is men bezig de optelling te doen der tot nu toe nog niet onderzochte dossiers, en het be drag vast te stellen der nog gevraagde scha devergoeding. Volkshuis. Heden Zondag om 4 1 2 ure groote algemeene maandelijksche ver gadering: Aanspraak, Zang, Mededeelingen. Werklieden, zorgt voor uwe belangen en wees getrouw aan deze vergaderingen. Nie mand blijve ten achter. Maandag van 1 tot 3 ure komt Senator Vandevoorde om klachten op te nemen en raad te geven. De Roode Pillen uit samengetrokken plantensappen, bereid volgens de theoriën van Pasteur, zijn samengesteld uit sappen getrokken uit gezonde planten, zorgvuldig kiemvrij gemaakt. De doos2frank bij H. Notredame. Groote Markt, Poperinghe. Debey Achiel oorlogsverminkte wordt verzocht zijn geneeskundig boekje in het stadhuis te komen afhalen. Wijnen. De wijnen van het huis Pierre Valcke zijn gewaarborgd.Alle wijn zelf na verschillige jaren gelegen bij de ka- lant, die geene voldoening zou geven, wordt terug genomen en 5 intrest per jaar betaald boven den inkoopprijs. - Allerlei. Door Sylvain Vandromme werd een portefeuille gevonden met 130 fr. en aan den eigenaar teruggegeven. - Vrouw Valère Wyckaert verloor haar geldbeugel op de markt, Vrijdag, en kreeg dien terug van de We Edm. Recour. - Een porte-monaie met 2 fr. 05 en een bewijs van expresverzending uit Brussel berust ten politiebureele alook nog een ge vonden porte-monaie met 90 fr. - Bij Maurice Coene, landbouwer aan 't Hooge, is een schoone Mechelsche schapers hond t'huis gegaan. Bij M. Frimout, aan de statie, is sedert 14 dagen een schoone jonge pic- hond. Op Zondag 9 Juli (eerste Kermisdag) zal ons klachten bureel gesloten blijven. Noch tans mogen onze leden, die in den vreemde verblijven en die nog klachten in te dienen hebben, zich wenden tot ohs sekretariaat Duinkerkestraat N° 22 bij Leon Van den Eede, schrijver. Hoogstwaarschijnlijk zal op Maandag 10 Juli de plechtige teraardbestelling plaats hebben van de stoffelijke overblijfsels van onzen diepbetreurden vriend Indevuyst (broeder van onzen Vaandeldrager.) Al onze leden worden vriendelijk verzocht deze plechtigheid bij te wonen. Voor de feest van 11 Juli (kermisdins- dag) worden onze leden uitgenoodigd de aan- plakbrieven in de straten en veldherbergen te willen raadplegen. Geene persoonlijke kaarten worden ge zonden. Het Bestuur. Iloesin^he. Processie. Het ware ongepast niet een ziertje lof toe te kennen aan de medehelpsters onzer processie van het H. Sakrament. Reeds van het eerste jaar was Boesinghe gereed, maar dees jaar overtrof de stoet reeds ver de vorige jaren. Wij hadden vorenop het muziek dat het leven was van den stoet en, nog jong, deftig de processiemarsch speelde. Verbeeldingen komen meer en meer toe, maar yooral de H. Elisabeth met haren sierlijken mantel en zijden kleed deed reeds denken aan de vooroorlogsche jaren't kind Jezus, was ook met een nieuw zijden kleedje. Dank zij de milde hulp van liefdadige parochianen kan men er toe geraken meer en meer hulde te brengen aan het Aller heiligste. Boerengilde. Heden Zondag om 3 u. voordracht over eierhandel door de Heer Lamont van Leuven, in de feestzaal (Brug- gestraat). Deleden der boerinnegilde wor den ook uitgenoodigd. W orntcn. Boerengilde. Vandaag om 5 1/2 ure vergadering der boerengilde bij Desiré Staelen «In 't Vlaamsch Bierhuis». Dagorde: Verslagen der laatste vergade ring en van de Arrondissementsbondverga- dering; bestelling van veevoeders, mais, kalk en kolen; les over de bemesting. Flsen (lamme. Btand ontstond hier zaterdag namiddag in eene bergplaats achter het huis van Karei Samyn. De plaats opge vuld met 2000 kilos hooi, een maaimachien en landalaam brandde ten gronde af met heel den inboedel. De pompiers van Oost- vleteren kwamen ter plaatse en konden de naburige gebouwen vrijwaren. Loo Onderscheiding.—Wij vernemen met genoegen dat onzen stadsgenoot Heer Emile Briche voorgesteld is voor het Bur gerlijk Eereteeken.om 35 jaren goeden dienst als ondervoorzitter van het Pompierskorps van Loo. Dat zal een welverdiende belooning zijn, en genoegen doen aan zijne talrijke vrienden hier in Poperinghe. V|»cr. Heropbouw. Volgens eene verklaring van Minister Vandevyvere werden er te Yper op 1569 huizen, 767 we der heropgebouwd, 238 huizen werden door den Staat herbouwd, 242 door voorschotten en 322 door persoonlijk initiatief. In het ge heel zijn 525 huizen volkomen herbouwd 137 zijn bewoonbaar gemaakt en heden word nog aan 507 huizen gewerkt, Mochten de tallooze onvoltooide wonin gen weldra geheel bewoonbaar gemaakt worden 't ware een krachtig middel om den woningnood welk te Yper zoo hevig heerscht, te bestrijden. Eerlijkheid. Verleden maandag voiW/m .Daniël Depuydt en Deckazenier Maurice," eene portefeuille toebehoorende aan Vanden Busche Edouard, ijzerwegbe- diende te St Andries. Aangifte ervan werd gedaan op het poli- tiebureel. 't Is reeds de tweede maal in 14 dagen, dat leerlingen der Stadsjongensschool zoo een vondst doen. Eere aan die eerlijke jongens Processie. Zondag zal alhier voor de eerste maal sedert den oorlog, de S' Pie- tersprocessie uitgaan, door het toedoen van den ieverigen en beminden pastor, E. H. Neuville. Moge hij wel slagen in zijne on derneming. Benoeming. E. H. Jos. Seynhaeve, priester der laatste wijding, is bewaker benoemd in S' Vincentins kollege ter Stede. MoPHLriM-n Overreden. Devoer- man Jules Duquesne die met wagen en peerden eene onbewaakte bareel over moest zag een trein aangestoomd komen en sprong van den bok, de locomotief botste op de twee peerden die op den slag gedood werden. Op 't zelfde oogenblik kwam een trein uit tegenovergestelde richting en de voerman kon niet meer tijdig wegspringen en werd overreden. Zijn toestand boezemt veel on rust in. ft'ieuu poort. Rijk zonder het te we ien': Een persoon van Nieuwpoort die thans in De Panne woont ging te Antwerpen een stadslotje uitwisselen dat volgens hij bij toeval vernomen had, uitgekomen was in eene vroegere trekking. Inderdaad, te Ant werpen vernam hij dat in 1907 zijn lot uitge komen was met eene premie van 200.000 frank. Gelukkige verrassing? Iludd^rvooi'do Oude misdaad. Tijdens de bezetting, op 25 Mei 1915, hebben twee duitsche prinsen, den burg meester van Ruddervoorde laffelijk ver moord. De schuldigen zullen in 't begin van Juli, bij verstek, door het assisenhof van Westvlaanderen veroordeeld worden. lil ankenberghe Reuzenvisch. De visscherssloep B 15 stuurman J. De Bruyne, heeft een steur gevangen die 246 kilogram woog en voor de som van 1600 fr. verkocht werd. Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM- DUPONT, Rousselare. Let wel op 't merk. Er is in de Kamer een wet ter onder zoek neergelegd, waarbij wijzigingen zou den gebracht worden aan de wet van 29 Oogst 1919 op het alkoolbedrijf. Er is ook een wetsvoorstel neergelegd om eene toelage van een millioen te verlee- nen aan de hoogeschool van Brussel en een millioen aan deze van Leuven. Men verwachtte Vrijdag de uitspaak over de al of niet vervolging van M. Muiier. Het Beheer heeft besloten eene bro chure met de posttarieven, tegen 20 centiem het exemplaar, ten verkoop aan te bieden. Al de bedienden de brievenbestellers inbegrepen zullen bij den verkoop be hulpzaam zijn. De Kamer gaat in verlof rond 14 Juli. Dinsdag is te Vliermaal-Roordt, in Limburg, een vrouw bevallen van vier zoons. Een zeker getal oud-zouaven zijn noodlij dend. De overlevende Soldaten van Pius IX worden verzocht hun adres te laten gewor den aan hunnen ouden wapenbroeder M. V. Jaubert, 20. De Lochtstraat, Schaerbeek. Zwicht u van een hond die niet en bast, en van een vrouwe, die lichte krijseht. Waar werkt ge nu Ik, 'k werk niet meer, ik ben nu aan 't Ministerie van Arbeid. POPERINGHE, van 24 Juni tot I Juli 1922. Geboorten.— 148. Bruynooghe Marcel, z. v. Julien en Maria Geldhof. 149. Carpenlier Madeleine, d. v. Oiner en Francisca Calus. i50. Lava Denise, d. v Adrien en Irma Lobeau. 151. Moreels Albert, z. v. Remi en Maria Declercq. 152. Worm Roger, z. v Emile en Felicie Goudeseune. 153. Vercruysse Ga- brielle, d. v. Hilaire en Rachel Dochy —154. Vanden- berghe Anna, d v. Richard en Marguerite Verclyte.— 155. Deprez Achille, z. v. Charles en Maria Dehouck. 156. Quagebeur Irma, d. v. Arthur en Maria Devloo. Vanraes Roger, z. v. Georges en Louise Brabandts, Overlijdens.102. Vlrginie Debats, 82 j. z. b. ong. Boeschepestraat 103. Dezeger Robert, 3 w. z. v. Hilaire en Zoë Inion, Sektie D. Beloften. 100. Bentin Nestor, handelaar en Vanhoenacker Jeanne, bijzondere, b. v. Poperinghe. - 101. De Bruyne Jeróme, landwerker v. Watou en Top Julienne, kantwerkster v. Poperinghe. VLAMERTINGHE, maand Mei 1922. Geboorten. Riem Suzanna, d. v. Prosper en Margareta Vankemmel. Depuydt Cyriel, z. v. Mau- tits en Martha Deprince.—Barroo Maria, d. v. Camiel en Margaretha Debrycke. Boxoen Theophiel, z. v. Omer en Margareta Danneel. Maelbrancke Maria, d. v. Maurice en Christina Goemaere. Gheldof Mi chel, z v. Auguste en Flavie Ingelbeen.— Deschepper Magdalena, d. v. Henricus en Maria Vanhaste. - Ver- slype Maria, d. v. Emile en Aldegondls Van Gestel. Baert Julia, d. v. Henricus en Maria Vankemmel Duflou Roger, z. v. Camillus en Richilda Vandewater. Overlijdens. Debruyne Eugenia, 48 j. huishoud ster, echtg. v. Aloisius Deberdt. Beele Julia, 67 j. huishoudster, echtg v. August Cannaert. Maes Maria, 16 j. ongeh. landbouwster, d. v. Carolus en Maria Vanoverberghe. Onraet Octavle, 88 rente nierster, wed. v. Nazaré Clarebout en echtg. v. Theo dore Bafcop.Depuydt Alphonse, 41 metser, echtg. v. Maria Myny. Nuyttens Auguste, 6 j. scholier, z. v. Theophiel en Louise Bryon. Cailliau Ludovica 37 j. huishoudster echtg. v. Julius Demey. Pype Gerard, 11 j. scholier, z. v. Marcel en Victorina Doo- laeghe. Donche Petrus, 61 j. landbouwer, echtg. v Maria Poot. Huwelijken. Jerome Moury, wachtmeester bij de Belgische Gendarmerie, gehuisv. te Thourout en Allda Barbery, z. b. te Vlamertinghe.Hendrik Billiau, tim merman en Maria Duran, werkster, b te Vlamertinghe. t Vrouw W' R. DUMON-VUYBERT en Kinderen noodigen hiermede Vrienden en Kennissen uit naar het JAARGETIJDE dat zal gezongen worden op Woensdag 5 Juli, om 9 1 2 ure, in St-Bertinuskerk, tot ziele lafenis van Heer René DUMON. bij M. Georges Degroote, oud huis Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 7 1/2 ure en Zondag om 1 1/2, 4 en 8 ure. 1. Onder de Noorderzon, cow-boy drama in 5 d. 2. De Diamantkoning, 17» en 18» ep. in 4 d. einde. 3. Komiek, 2 d. Maandag om 8 u. 1. Voor een weinig goud, cowboy drama in 4 d. 2. Onder de Noorderzon, cowboy drama in 5 d. 3. Komiek, 2 d. I» Itonde van Frankrijk Uit Kortrijk stuurt men ons de tekst van navol gende motie: De Rechterzijde van den Provincialen Raad, beraadslagende over het geval Muiier; Gehoord de Bestendige Afvaardiging, waarvan de goede trouw aangenomen wordt in haar uit leggingen; Overwegende dat de leden der Bestendige Af vaardiging erkennen dat, vooraleer in de zaak Muiier hunne beslissingen te nemen, zij als ka tholieken voorafgaandelijk de Rechterzijde had den moeten raadplegen, Onderlijnende dat de Rechterzijde voor de toe komst eischt in persoonlijke zaken voorafgaande lijk door de Deputatie geraadpleegd te worden; Gaat over tot de dagorde, Eenparig hebben de 39 aanwezige leden deze dagorde goedgekeurd. Is benoemd tot Notaris te Glorie, thans Notaris te Eyne. Brugge, M. Armand Uit de verschillende Europeesche hopstreken komen steeds gunstige tijdingen over den stand der hoptuinen, alhoewel men zich in Bohemen wat beklaagt over den tragen groei der ranken, en dat mgn in enkele Engelsche. hoptuinen wat insektenplaag vindt- Op de Engelsche markt (26 Juni) was er een weinig meer vraag naar beschikbare iqlandsche hop, gewas 1921. Te Neurenberg (Beieren) gaat de handel vlot, met behouden prijzen. Op de Belgische markten schommelen de prij zen van week tot week, en soms van dag tot dag Over eenige dagen noteerde de beschikbare waar (1921) Aalst 380-385 fr,, Poperinghe 360 365 fr.op de laatste beurs te Brussel bood men tot 410 fr. voor Aalstersche hop, en 340-365 fr voor Poperingsche hop. Evenzoo boden de specujansen over eenige dagen 200 tot 210 fr, voor het aanstaande gewas te Poperinghe, en 225 fr. te Aalst: thans zouden zij zelfs 225 tot 240 fr. bieden ter markt van Brussel, Onbestendig schijnt de huidige noteering. GROOTE KEUS van iKerkeboeken, Registers, Spijskaarten, zil-l Iveren en andere Paternosters, Serviettenl Ivoor Scholieren, Passerdozen, Porte-mon-l Inaies en Porte-feuilles, Albums voor por-l Ttretten en postkaarten, Portretkaders, IPêle-Mêle's, enz. enz. Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. lc Rit. Parijs - Den Havre, 381 km. Jacquinot Christophe, Rossius. 2e Rit. Den Haver - Cherberg, 364 km. Bellenger, Thys, Jacquinot. Algem. klassementJacquinot, Christophe, Sellier. 3e Rit. Cherbourg - Brest, 405 km. Kaankoprs Tlioiirout-Thourout Deze koers, 245 kim Donderdag gegeven ter gele genheid der opening van het huis Marcel Buysse, rij wielen, te Brugge liep langs volgende wegThourout, Iseghem, Kortrijk, Meenen, Yper, Kemmel, Poperin ghe, Oostvleteren, Veurne, Panne, Nieuwpoort, Oostende, Blankenberghe, Heyst, Brugge, Thouroui. De renners doortrokken onze stad om 1.15 min. en in de Vlamingstraat was de orde der 5 eerste 1. Buysse Marcel, 2. Vanlerberghe, 3. Standaert, 4. Buysse Lucien, 5. Vermandei René De uitslag was 1. J. Van Hevel in 7 uren 48. 2. Vermandei op een lengte. 3. Vandenberghe Flor. 4. Mortier. 5. Dejaegher. 6. Van Eetveide allen wiel in wiel. 7 De Pauw om 7 u. 50. 8. Tuyten. 9. Huyvaert.10. Budh. ZORGEN VOOR MORGEN... maar... SPAREN BAART ZORGEN... Wilt gij zonder de minste bezorgdheid nopens nwe spaarpenningen leven, wendt U in volle vertrouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en kos teloos, alle inlichtingen zullen geven. \erzekertlc iiilzetiingen op a) Spaarboekjes op zicht aan 3.60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars.Alles Vin van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten rang van Hypotheek. g) Uitwisselingvanvreemde munten en koe pons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voor- deeligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij Kapitaal VIJF MILJOEN FRANK. Zetel :Xll Maandenstraat, Nr 13 ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019 Telefoon 3081. N. B. - Waar de Maatschappij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe .1. Vanliriiwaene, Noordstraat, 16. Stoelen, Spiegels Stoven, Mena- giegerief Glas. Gleirsch, Stoors Gordijnen, Bloemen, Rouwkro- nen, Kindervoituren, enz. bij Bazar der Galerij, Zuivert de koe van allen inwendigen brand, wekt den eetlust op, doet de melk in grootere hoeveelheid aankomen en neemt allen sterken smaak der boter weg. Onfeilbaar hulpmiddel om in korten tijd goede en vaste boter te kernen. Bijzonderlijk aanbevolen als uitmuntend zuiveringsmiddel, lift kalven. PRIJS FRANK. Te verkrijgen ter Apotheek M0NTEYNE, opvolger H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Aangekomen hij Watoustraat, Poperinghe, 20 Inlandsohe Jaarlingen en volle Veerzen. Oostvleteren. Velo te verloten. De velo, verleden Zondag verlot bij Pieter Danco In den Hert werd gewonnen door nr 29. De bezitter van dit lot mag hem komen afhalen. Eerste Tap. In den ouden Haan bij G. Goussey en Duthojt (bijgenaamd boer van 't Hooge) Groote Markt. Hespen regulateur te verhollen. In den nieuwen Kejzel bij Des. Claeys Werf. Geit en 5 frank te verhollen, In de Voorzienigheid bij Heet. Durant, bij O. H. Boompje. Schoone hesp te verhollen. In den Snoeck bij Jerome Decoker, Yperstraatvan 6 tot 9 ure. Schoon schaap te verhollen door den tuin. In de Voorstad bij René Couwet van 5 tot 7 ure gegeven door Jerome Maerten. Schoon konijn te verhollen. In den steenweg bij de Weduwe Jules Laconte, Reninghelststeenweg. Velo te verloten. «In de Fabriek» bij Justin Gequiere, groote Markt, 1 fr het lot; toebehoorend aan Bou- ton Maurice. Westvleteren. Geit te verhollen. In den Nachtegaal bij René Pyck ge geven door Gaston Hoet. Dranouter. Velo te verloten. «In de VereenigdeVrienden» bij Cyriel Doise. Watou. Schaap te verhollen. «In de Vereeniging» bij Alfons Beun. Westvleteren. Schaap van 6 m. te verhollen. «In de Rustplaats» (De Muis) bij Om. Alleweireldt; gegeven door Julien Deroo (denkleinen.) Begin om 6 uren. Dickebusch. Koekezondag. De tent van Maurice Theeten blijft hier heden Zondag staan. Dansfeest. Café de la Paix Groote Markt, in tent op den koer, met prachtige orgel van Maur. Dalieine. Jaarlijksche bolling. In den Braband bij de Wed. Quaghe- beur. 70 fr. prijzen. 's Zondags gesloten. «luizend kilos occasie l'OI- TKI.LkEN, van 1 tot 7 meters, aan voordeelige prijzen, bij Cam. Coven- maeker, 4, Watoustraat, Poperinghe. Bij zekere hoeveelheid, kosteloos geleverd. Oude gazetten1 fr. de kilo, ter Drukkerij dezer. Auto-kamionette, Draagkracht 400 K. Adres ten bureele. Parchemln boterpapier, mag In 't water liggen, ter drukkerij dezer. Vrouwveloen jongensveto bij J. Lammey, 4, Cas- seistraat Poperinghe. 300 kilos kloek EMBALLAGEPA PIER per pak van 30 kilos aan 1 fr. de kilo ten bureele dezer. Barak in goeden staat, met pannen bedekt, 4 plaatsen. 2 boven en 2 beneden bij Arthur Menu, Boesinghe. Schoone en gerievige tent. mer pannen bedekt, vier benedenplaatsen, zolder en werkplaats met poort en stal, bij Ach. Lesage, loodgieter, steenweg Abeele, Poperinghe Bijzonder goede occasiegaz-motor, sijsteem Otto Deutz, 8 H. p.bijW1'Allaeys, Priesterstr.Pop. Occasie maaimachien Mac Cormick met piktoe- stel, in zeer goeden staat, zeer voordeelige prijs, bij Jozef Devloo, Oostvleteren. Renteniershuis gelegen in de Bruggestraat, n' 2, te Poperinghe, 1 are 52 centiaren, met aan houdenden hof, groot 5 aren 75 centiaren. Voor alle inlichtingen zich wenden naar bovengemeld adres. J achtstoofBoomgaardstraat, 8, Poperinghe. Prachtige automatieke orgel in zeer goede staat, Veumestraat, 80, Poperinghe. Bakkersknecht goed op de hoogte van den stiel goed loon. Adres ten bureele. Goede meid, moet geen keuken kennen. Adres ten bureele. Goede meid, gevraagd voor handelshuis te Gent, 14, Koestraat. Meid 16-17 jaar, gevraagd te Poperinghe. Goed loon. Inl. ten bureele dezer. Goede meid, te Poperinghe, goed loon. Adres ten bureele, Jufvrouw dactylo kennend voor bureel van aanne mer; Vlaamsch en Fransch noodzakelijk; vaste plaats. Adres ten bureele. Timmermansgasten en leerjongen bij Modest Huyghe In den Sultan Reninghe. Goede meid bij René Stamper, beenhouwer, Sta tiestraat, Yper. Goede bakkers gast, goed loon; kost en inwoon. Adres ten bureele. Meid an 16-17 jaar, kunnende wasschen. Zich begeven Statiestraat, 17, Yper. Kind om op te voeden, bij gezin van 3 personen. Adres ten bureele. Leergast van 17 jaar om aan de velos te werken, bij Alidor Witdouck, velos, Oostvleteren. Jongen voor boodschappen en kuischen van auto en goede timmerlieden voor de Onderne mingen Somerville, zich aanbieden, Bertenplaats, 5, Poperinghe. Goede meid voor herberg, «In den Transvaal» bij Edmond Versavel, Vlamertinghe. Schrijnwerkers en meubelmakers bij Jerome Prin- sie, Casselstraat, 68, Poperinghe. Twee goede smidsgasten voor Komen, kost en inwoon, goed loon. Adres ten bureele. Mecanicien bij Pierre Vandemoortele, Cassel straat, Poperinghe. ,1 Meid voor alle werk, groot loon; 1 11Oly ren hofstraat, Brussel. fZamerierkunnende naaien,bij al~ leenwonende dame, groot loon; H, Olyvenhofstraat, Brussel. Dienat «Ier Verwoeste Gewesten. alsook in de Gemeentemagazijnen te Zich te begeven bij den bestuurder

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2