TRANSINTER MEUBELPAPIER it COLISEUM - CINEMA. G' D J 11 Banque pour favoriser les Transactions Internationales Bank tot bevordering van Internationale Handelszaken NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Voorheen 0. VAN DEN BOSSCHE C° KAPITAAL 3.000.000 - Maatschappelijke ZetelKoestraat, 10, Gent. Alle bankverrichtingen aan de beste voorwaarden. Wissel AGEN T SCHA I» E A s Algemeenen Bestuurder voor West-Vlaanderen FORREST L. Jaarlijksche Marktfeest met prijskamp In 't Binnenland. V. O. S. Poperinghe. Sterfgevallen. Ambtelijke benoemingen. Linoleum Toile cirée voor tafels en bedden Gecaoutchouteerde schorten by Sausen-V unueste Examens. SPORT. Verkoop in 't groot0. BERLAMONT HOPPE. Burgerstand van Groote Vertooning VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 23 Juli. Maandag 2i Juli. Zondag 30 Juli. Antwerpen's Bonw- Hypotheekbank N Xe Koop. Verloren. M V' MARKTPRIJZEN. Poperinghe, Gasthuisstr. 16, Telef. 89 90 Dixmude, Zwartenonnenstraat, Telef. 44 Veurne, Ooststraat, 64, Telefoon 7 76 Mocskroen, Toerkoenjestraat, 109. Beveren, Leysele, AgentHeer Joseph TAHON, Gemeentesekretaris, Beveren. Langemarck, Poelcapelle, Bixchoote, Boesinghc voor alle inlichtingen wende men zich bij den Heer MUYSSEN, Gemeentesekretaris, Langemarck. Wytschaete, Meessen, Hollebeke, Kemmel, Wulverghem, Locre. Agent Heer FOURN1ER, Burgemeester, Wytschaete. STAD POPERINGHE. Op IH JULI fOSS. I' Prijskamp Ruinpaarden van 3 jaar en daarboven. lE Prijs: Quaghebeur Arthur, Poperinhe. Billiau René, Poperinghe. Derycke Alidor, Poperinghe-Abeele. Coene Marcel, Dickebusch. Persoone Gaston, Poperinghe. Sohier Jules, Poperinghe. IIe Prijskamp Ruinpaarden gezegddertig maanders. lc Prijs: Demaerel Cyriile, Proven. 2' Deprez Edmond, Oostvleteren. 3° Top Amand, Proven. 4l' Van Becelaere Hilaire, Poperinghe. 5" Gesquiere Jerome, Poperinghe. 6e Vanden Bussche Jules, Rousbr.-Har. T Ruyssen René, Poperinghe. 8e Del va Jules, Vlamertinghe. Ille Pr ij kamp Ruinpaarden gezegd: achtien maanders. 1® PrijsHuyghe Henri, Poperinghe-Abeele. 2l' Huyghe Henri, id. 3' Mortaigne Benjamin, Watou. 4e Larou Camille, Yper. 5" Desmet Isidore, Vlamertinghe. 6' Leys Achille, Poperinghe. T Vandewynckel Achille, Proven. IVe Prijskamp Merriepaarden van 3 jaar en daarboven. le Prijs: Pil Jéróme, Stavele. 2" David Henri, Eggewaerscappelle. 3° Coene René, Moere. 4l Doom Bruno, Poperinghe. 5e Pil Jéróme, Stavele. 6° Pil Jéróme, Stavele. Ve Prijskamp Merriepaarden gezegdDertig maanders. lc Prijs: Joye René. Veurne. 2e Dochy Jéróme, Elverdinghe. 3e Joye René, Veurne. 4" Vandromme Gaston, Watou. 5" Dessein Sylvain, Stavele. 6" Desmyter Emile, Poperinghe. T Dujardeyn Hector, Polinchove. 8'' Godderis Emile, Pollinchove. VP Prijskamp Merriepaarden gezegd: Achtien maanders lc Prijs: Legrand Auguste, Westouter. 2° Coene Marcel, Dickebusch. 3* Coene Marcel, Dickebusch. 4" Wl Vancayzeele Germain, Poperinghe Huyghe Theophile, Dickebusch. VIP Prijskamp VEULENS: Hengsten en Merriën. Prijs: Pil Jéróme, Stavele. Coene René, Moere. Jacob Achille, Reninghelst. Deschuytter Achille, Reninghelst. Pil Jéróme, Stavele. Verdonck W' Auguste, Reninghelst. Coene Emile, Vlamertinghe. Longuépée Auguste, Vlamertinghe. Hardeman Benoite, Westoutre. Van Robaeys Henri, Vlamertinghe. Wc Huyghe Henri, Reninghelst. 5r lc 2e 3* 4C 5' 6e r 8° 9C 10e 11° üitadgnleuvg. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Kermisweek. De laatste dagen der kermisweek waren ook niet begunstigd met schoon weder, op Donkere Ommegangdag was het 's morgens een echt hondenweer en 't is ongelooflijk hoe 's namiddags, toen het weder wat opklaarde, in welke korte tijd, zoo eene macht van volk kon samenstroomen. Het weder op de 2C Zondag en op Pameltje was al even slecht. De week is dus kalm verloopen; voor herbergiers, winkeliers en foorkramers was ze, ten gevolge van het weer, niet al te gunstig. De politie had het ook niet te erg we hoorden enkel van twee of drie opstootjes in danszalen, waar spoedig een einde kon aangesteld worden. De schietingen aan de Gaaipers die steeds op beide zondagen veel liefhebbers aanlok ken, hebben ook erg geleden door het slecht weder. Een deel van de foorwagens blijven hier nog op de Paardenmarkt in afwachting dat ze naar Veurne Kermis vertrekken. De groote Paardenmolen Overmeer, om hem eenigsins te vergoeden voor het hooge standgeld door hem betaald, had de toelating gekregen om te blijven tot na dezen zondag Hij is toch op het onverwachts vertrokken omdat hij hem te hoog belast dacht van wege den staat. Een goede raad!Indien gij van hoofd-schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H Notredame. Groote Markt, en A. Kestelyn) Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Bericht aan de landbouwers. De landbouwers op wier velden er nog munitie of andere ontplofbare voorwerpen zouden liggen, zijn dringend verzocht dit bij de gen darmerie aan te geven. Spoedige maatregelen zullen genomen worden om deze ongewenschte voorwerpen te doen weghalen. Peerd verdronken. Dinsdag is het peerd van den landbouwer Jerome Huyghe in den weideput verdronken. Het dier was in den put gedaald en vernestelde in het ijzerdraad dat den waterput in twee deelen scheidt; het gerocht niet meer los en ver dronk. Het was een paard dat 3 tot 4000 frank weerd was. Gemist. Het gerucht liep dat de marktdag deze week den Donderdag zou plaats hebben, om reden van het nationaal feest dat op den Vrijdag marktdag viel. We vernemen dat hier en daar personen het waarlijk gemeend hebben, en dat landbou wers naar de markt kwamen met boter en eieren. Daar zijn geen potten mee gebroken, maar bij het weer naar huis keeren is men gewoonlijk niet wel gezind. Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM DUPONT, Rousselare. Let wel op 't tnerk. Het Bestuur heeft de eer zijne leden ter kennis te brengen dat eene algemeene ver plichtende vergadering zal gehouden worden in het lokaal «Au Petit Paris» op Zondag 6 Oogst 1922 om 11 ure voormiddag. Zeer belangrijke punten staan aan het dagorde. Onze groepsekretaris Heer Omer Car- pentier zal er het woord voeren, alsmede andere sprekers. V. O. Ssen dien dag allen op uw post. De Ouders en Weduwen onzer gesneuvelden worden insgelijks uitgenoodigd. Op 11 Juli 1.1. na den stoet werd de volgende motie aangenomen en gestemd door al de aanwezige leden De Oud-Strijders V. O. Ssen der afdee- ling Poperinghe tellende 941 leden teekenen krachtdadig protest aan tegen de handelwijze van den Raad van Beheer van het Strijders fonds en het Ministerie van Landsverdedi ging, die de uitbetaling der Begiftiging stelselmatig vertragen, en waarschuwt het Strijdersfonds en het Ministerie dat alle Oud-Strijders, zonder onderscheid als één man achter hun nog niet uitbetaalde mak kers staan Dat indien het macht tegen macht moet gaan de V. O. S. ertoe besloten is de hand schoen op te rapen; en dat van nu af reeds de maatregelen vastgesteld zijn om de uit daging te beantwoorden. Het Bestuur. Volkshuis. Heden Zondag om 4 uur, vergadering voor den bond der Landenaars. Bespreking over Hoenderkweek; aankoop van graan. Sint Medard. Deze waterheilige heeft ons6 weken lang slecht weder bezorgd, zoo wil het de volkslegende, met dat het op zijn eigen feestdag geregend heeft. Gelukkig dat we die zes weken achter den rug hebben en hopen mogen nu een lange tijd warm zomerweder te verkrijgen. Drollig is het dat, bijvoorbeeld op Renin ghelst, het op Sint Medard niet geregend heeft en dat ze daar toch ook zes weken lang slecht weder kregen Nationaal Feest. De traditioneele regen die telkene jare de nationale feesten opluistert heeft dit jaar plaatsgemaakt voor een prachtig zomerweer. Hier in Poperinghe wapperden de vlag gen van 's morgens vroeg aan al de huizen. Met genoegen hebben wij die gelukkige verbetering kunnen bestatigen. Welk ver schil bij over een tiental jaren, toen wij met enkelen het waagden op dien dag onze driekleur uit te hangen en onze uiting van vaderlandsliefde dan, op een minachtend schouderophalen, onthaald werd. Om 10 ure overhandigde de heer Burge meester, na eene gloedvolle aanspraak, de Belgische Vlag, aan de schoolkinderen. Dan dreunde de Brabanponne en de overheden, met de muzieken en de afgeveerdigden van een twintigtal maatschappijen met de vlag, en vergezeld van de schoolkinderen, trok ken naar St-Bertenskerk voor het Te Deum. 's Namiddags om 4 trok een stoet met de twee muzieken, al de deelnemende maat schappijen en de schoolkinderen door de straten der stad. Om 7 ure 's avonds gaven het Katholiek muziek, en om 8 ure De Philarmonie elk een puik Concert. De Roode Pillen. De echte van L. Dupuis, Jumet, worden verkocht in alle Apotheken, in doozen omwonden met een rood lint vastgemaakt met een waarborg- loodjeIedere pil is gemerktL. Dupuis, Jumet. De doos: 2 fr. bij H. Notredame Groote Markt, Poperinghe. i\oor<l*«'hote. Nieuwe Burgmee ster. Zondag laatst meldden de dagbladen het blijde nieuws dat Z. M. de Koning Heer Theophile Soenen tot burgemeester der ge meente benoemd had. Deze blijde tijding werd met vreugde vernomen en op alle wezens zelfs op de onverschilligsten stond die inwendige voldoening te lezen. Want Theophile is hier oprecht van iedereen geacht en bemind om zijn goed en luimig karakter, zijnen minza men omgang, zijne gedienstigheid en zijne rechtschapenheid voor al zijne medebur gers: zoo groot als klein, arm of rijk, alle man is hij hem welkpm, voor iedereen heeft hij een troostend en' opbeurend woord en niemand zal onverhoord vertrekken, indien zoo mogelijk. Het schoonste bewijs hiervan: zijn voorloopig bestuur. Hertelijk Proficiat dus Heer Burgemees ter'en veel geluk in uwe nieuwe bediening. Een der allereerste is hij hier in zijne to taal vernielde gemeente teruggekeerd. Wan neer de streek er nog akelig en doodsch uit zag: puinen, abris, loopgraven, obusputten doodeboomen, ontoegankelijke wegen, in een woord alles wat een menschenhart kan teleurstellen en bedroeven was hier het eenig te ontwaren schouwspel. Op eigen kosten timmerde hij eene barak om er zijnen intrek te nemen. Meermalen stond hij op het punt te vertrekken, maar zijne gehechtheid aan zijn geliefd dorp overwon en hij bleef Zijne eenige bekommering was, want dan vervangde hij wijlen Heer Burgemeester Butaye, die nog niet terug was, het her stellen der landerijen, de wegen en het bewoonbaar maken van het dorp door voor- loopige barakken, waarin hij dan ook ten volle slaagde. Allengskens kwamen nieuwe burgers bij die bij hem eenige dagen gastvrijheid genoten dit bracht meer leven bij en het eentoonige verblijf wat aan genamer, verzettelijker en min angstiger. Ook werden zijne pogingen en zijn onver poosd werken niet onbeloond gebleven. Op den dag zijner benoeming werd door de Heer Minister van Landbouw een bericht gestuurd hem uitnoodigende te willen aan wezig zijn te Brussel waar hij uit de handen van Z. M. de Koning op 21 dezer het bijzon der landbouw eereteeken van 2e klasse ontvangen heeft. Voor deze onderscheiding welke blijkt geenzins onverdiend te zijn wenschen wij hem nogmaals Hertelijk Proficiat. Aan seringen prijN, gemakkelijk gebruik, vlugge bereiding en ongeëvenaarde hoedanigheid, mogen de Oxo Blokjes der Ck' Liebig in geen enkel goed huishouden ontbreken. ItoeMinftli». Kermis. Oef... we zijn er, en 't zal er stuiven naar den aanleg dien wij te zien krijgen. De jongens zullen kunnen hun hertje ophalen en het jongvolk zal naar beliefte hunne gespaarde centen kunnen verteeren. Danskoten ontbreken niet, waarschijnlijk omdat er hier nog geen drankhuizen genoeg zijn. Eenige kramen, sneukelwinkels, peerdenmolen en wat van alles. Nu nog een beetje goe wêere het be looft reeds en men zal goed kunnen ker missen. Jaardiensten. Kermismaannag om 9 u. dienst voor de overleden pariochianen. Kermisdiosdag om 9 u. dienst voor de gesneuvelde soldaten. Zaterdag 29 dezer zal de plechtige ter aardbestelling plaats hebben van Masselus Alfons Gaston zoon van Victor en Evelina Delegher. Het muziek, de plaatselijke maat schappijen en de gemeenteraad zullen met hunne tegenwoordigheid aan de afgestorven held rechtzinnige hulde brengen. Die eene vlag hebben zijn vriendelijk verzocht ze half top te steken. V. O. S. Velokoersen. Op Kermiszondag 23 Juli groote velokoersen met 195 fr. prijzen. 1L' Koers voor alle beginnelingen (30 Km.) 120 fr. prijzen. Inleg 2 fr. 2" Koers voor parochianen, 70 fr. prijzen. Verschillige premien zullen gegeven worden. S. Jan-tcr-ltiezen. Onderschei ding. Lionel Vereecke, zoon van Victor, die nu voor het derde jaar, in de S. Lucas- school te Gent is, en er de klas van Teeke nen en Sieraadschilderen volgt, heeft twee eerste prijzen bekomen; een voor de dag school en een voor de avondschool. Beste geluk wenschen. De Peer denfeesten. Elverdinghe heeft drie peerdenfeesten. Vóór den oorlog waren zij gesteld op den 19n -en 20" Juli, gezegd de Zomerfeest; op 28" en 29" Augustus of Oogstfeest, en op 2" en 3" November of de Winterfeest. Nu is er iets veranderd. De twee laatste feesten blijven wel is waar op hunnen zelf den datum maar de eerste valt (waarschijn lijk bij vergissing) op 18" en 19 Juli, hetgeen maakt dat zij kan te zamen komen met den prijskamp van Poperinghe op den Dinsdag na de kermis of Ommegang, zooals het nu dit jaar 't geval is. Niettegenstaande waren er Dinsdag tame lijk veel peerden, achtienmaanders en kach- tels: van 225 tot 250. De zoogezegde Bohemers vereerden de feeste met hun bezoek WfNtvIclcri'ii. Eene schoone Vlaamsche familie. De verledene week werd alhier begraven Mevr. Wwe Benjamin Van Dromme, geb. Rosalie Huyghe. De achtbare overledene laat van haar 16 kin deren, dertien achter in leven. Een zoon is Minderbroeder-Capucien, Doctor in de God geleerdheid aan de Hoogeschool van Leu ven, thans Missionaris in Ubanghi, Bel- gisch-Congo, waar hij het ambt vervult van assistent van Mgr Fulgentius Carnonckel, van Geeraardsbergen, Apostolisch Prefekt van Ubanghi. Zeven dochters zijn Religieu zen, vijf bij de Zusters Annuntiaten, en twee bij de Zusters van den H. Vincentius. Vijf van de zeven Zusters zijn Oversten van on derwijsgestichten in Vlaanderen en in Bra bant (ltterbeek). ItixwHiotc. Ontploffing. Vrijdag laatst was eenen jongen van Kortrijk bezig met, voor rekening van eenen aannemer, den grooten duitschen onderstand in beton, af te breken, op 5 min. van de dorpplaats, aan den «Blauwen Molen». Daarvoor ge bruikte hij eene springstof die hij, van op afstand, bij middel van eenenelectriekdraad, deed ontploffen. Na de lading geplaatst te hebben, verwijderde hij zich, gaf het ver- eischte sein om de voorbijgangers, van de ontploffing te verwittigen en stelde zijne «electriek machien» in werking, maar... de ontploffing had geen plaats. Hij ging terug om te onderzoeken waaraan het scheelde, en op 't zelfde oogenblik ontploftte de poeder. De jongen ontving de «lading» in zijne beenen en werd door de geburen, geheel be bloed opgeraapt. Men verwittigde spoedig de Heer Doctor van Langemarck, die oor deelde dat hij erg gekwetst was, en dringend naar het gasthuis van Yper moest overge bracht worden. Korten tijd na het telefoon bericht, kwam eenen auto van 't Rood Kruis hem afhalen. Duizende jongens vielen binst den oorlog en nu nog bijna dagelijks vallen er op het front, als gevolg er aan. Wat gruwel!! Yper. Voor de slachtoffers van Wyt schaete. Ten einde de slachtoffers der ijzelijke ontploffing van Wytschaete ter hulp te komen, werd in Yper een komiteit gesticht om gelden bijeen te zamelen, om de wedu wen en weezen der slachtoffers te helpen. Door de zorgen van dit komiteit wordt op Zondag 23 Juli eene groote vlaamsche ker mis en foor ingericht op de Groote Markt. Al de maatschappijen der stad hebben er reeds hunne toetreding gezonden. Hopen wij dat de vlaamsche foor ten volle gelukke! Wevel^liem. Botsing. Dinsdag is er op den steenweg naar Meenen, een erg ongeluk gebeurd. De landbouwer Soete kwam met zijn gespan van zijn land terug en ging over den steenweg rijden. Op het zelfde oogenblik kwam de genaamde Rogge, van Dottenijs, per motocyclet uit tegenover gestelde richting afgereden. Er had eene ge weldige botsing plaats. De slag was zoo hevig, dat de motorijder verscheidene meters verder op de straatsteenen geslingerd werd. De ongelukkige lag in bezwijming in eenen grooten bloedplas uitgestrekt. Hij overleed eenige uren nadien zonder het bewustzijn herkregen te hebben. Het slachtoffer was 35 jaren oud. lti'usge. Vorstelijk bezoek.Woens dag heeft de Koning de stad Brugge met een bezoek vereerd, en hij werd er met de meeste geestdrift begroet. Zijne intrede in de stad was een ware zegetocht. Na de officieele ontvangst op het stadhuis bracht Zijne Ma jesteit een bezoek aan de H. Bloedkapel, daarna ging hij den ouden en zieken Burg meester M. Visart groeten. Met veel belang stelling bezocht de Koning de koloniale en maritieme tentoonstelling en eindelijk de welgelukte en prachtige landbouwtentoon stelling. Daarna begaf hij zich naar den muur der gefusiljeerden waar hij bloemen nederlegde en bracht nog een bezoek in de oude S. Sebastiaansgilde. De terugtocht des Konings naar de statie was een ware triomftocht. l*Ioe«Mteert. Aanhouding. De 20-jarige Maurits Braem, uit deze gemeente maar ais hoeveknecht gevestigd te Mont- sur-Marchienne, is daar aangehouden on der betichting een zeer ergen aanslag ge pleegd te hebben. Het aanhoudingsmandaat is door de raadskamer van de rechtbank be krachtigd. Itooscliire. Ontploffing. Dins dag heeft in het werkhuis van M. Lebon, handelaar in oud ijzer, eene erge ontptoffing plaats gehad. Er wordt verondersteld dat een granaatkop bij het oud ijzer moet ver- mengeld geraakt zijn, Vier werklieden wer den zwaar getroffen. Een verkeert in ge vaarlijken toestand de drie anderen zullen mogelijk kunnen gered worden. Veurne. Verdronken. Vrijdag heeft men alhier uit de vaart van Veurne op Loo het lijk opgetrokken van Désiré Tra- chet, 74 jaar van Meenen en woonachtig te S'-Paul-sur Mer. Het lijk werd op bevel der hoogere over heid naar het hospitaal van Veurne overge bracht. Trachet had nog rond de 40Ü fr. op zak. Volgens den zoon zou zijn vader de woning verlaten hebben en aan niemand iets gezegd hebben. Hij moest min of meer in hoofd geraaktzijn. Ongeval. Maandag kwamen Ver- meersch en Ballengier, van Houthem met htm bespannen rijtuig in de Ooststraat ge reden, toen het paard verschrikte door den stoomtram, zoodanig dat het dier begon zij lings weg te springen en op den stoomtram terecht kwam. Ballengier, sprong uit en werd gevat door het wiel. Ballengier werd door den tram gevat en medegesleept 5 of 6 meters verder in de straat, tot dat de tram eindelijk kon stoppen. De man mag van geluk spreken dat hij niet erg gekwetst werd. Het rijtuig is nogal erg beschadigd en men begrijpt niet hoe het paard ongedeerd uit den slag gekomen is. Couiliet.— Schrikkelijke ramp. Eene Schrikkelijke ramp heeft in de Usines mé- tallurgiques du Hainaut plaats gehad. Een der smeltovens is geborsten en veroorzaakte een ontploffing die den oven deed instorten. Een dertigtal werklieden werden door de brandende gaz, de ziedende erts en het brandend stof geraakt. Er zijn tot hiertoe tien dooden. Tien ge kwetsten zijn naar hunne woning kunnen overgebracht worden. Donderdag verbleven er nog 14 in 't gasthuis. De begrafenis der slachtoffers heeft Zaterdag plaats. De her stellingswerken zullen 3 of 4 maanden du ren. Er is voor een miljoen stoffelijke schade. De zaak De Beukelaere zal op 5 Au gustus e. k. behandeld worden. Maandag verschijnt M. Muiier voor het Assisenhof. De zaak zal denkelijk eene gansche week duren. De voorzitter der Kamer heeft tijdens de zitting van Vrijdag medegedeeld, dat de kwestie van de Vervlaamsching van Gent bij den aanvang van den parlementairen zittijd in October e. k. zal besproken wor den. De nieuwe huishuurwet werd ter Ka mer aangenomen met 74 stemmen tegen 37 en 24 onthoudoudingen. M. Colaert stemde tegen. M. Buthaye onthield hem en M Missiaen was afwezig. De Kamer is in verlof tot 17 October aanstaande. Met de nationale prijsvlucht op Dax zijn acht honderd duiven verloren ten gevol ge van het slecht weder. De Kommissie der Herstellingen heeft van de Duitsche regeering bericht ontvan gen dat de storting van de 32 millioen mark-goud, den 15 Juli schuldig, gestort is. Het IVpreldrreoril I»IJ ohm l.e- «er. Onze legersterkte bedraagt 113.000 man, waarvan 92.500 soldatener is dus één officier voor elke 18 soldaten en onderoffi cieren te zamen. En waaruit bestaat ons leger? Uit 5769 officieren, waarvan 31 luitenant generaals, 30 generaal majoors, 1191 kommandanten 1037 kapiteins en 2837 luitenants. Ieder Belgisch gezin betaalt jaarlijks 250 frank belasting! E. H. Jan Deleyn, vroeger onderpastor te West vleteren, is overleden te Moerkerke in den ouderdom van 71 jaar. Zijn benoemd als ontvanger der registratie te Rousbrugge M. Singelyn, thans in het bestuur te Brussel: te Meesen M. Geeroms, thansin het bestuur te Gentte Poperinghe M. Florent Delanote, thans te Nieuwpoort le YperM. Benoot, thans aan het bestuur te Brugge. M. A. Peene, burgmeester te Bixschote, heeft ontslag ingediend. M. Th. Soenen is benoemd als burgmeester te Noordschoote. Ontvingen te Leuven, den graad van Baccalaureus in de Godsgeleerdheid E. H. Maurits De Jonghe van Brugge, E. H. August Van de Velde, van Lichtervelde den graad van Licentiaat in Kerkelijk recht E. H Jozef Brys van Bavichove. Heeft zijn examen afgelegd aan de Hoogeschool te Leuven in Geneeskunde (derde studiejaar) M. An- toon Van Walleghem van Poperinghe. Rontle van Frankrijk 10 Rit. Nizza-Briangon, 274 km. Thys, Sellier Heusghem, Alavoine. 11 Rit. Brianyon Geneve, 260 km. Masson, Tyber ghien, Heusghem, Sellier. .12 Rit. Geneve-Straatsbourg, 371 km. Masson Muller, Rossius, Heusghem. 13 Rit. Straatsburg-Metz, 300 km. Gay, Rossius Thys, Tiberghien. Algemeen classementHeusghem, Lambot, Ala voine, Lenaers. 14 Rit. Metz-Duinkerke, 432 km Heden Zondag wordt de laatste koers gereden Duinkerke-Parijs, 325 km. Assebrouck - Brugge. Inde Belgische hoppestreken, ontwaart men dat de hop weinig scheeranken vertoontmoge lijks zal de bloei minder uitvallen dan men ver wachtte. Intusschen neemt de bladluizenplaag toein sommige dorpen van Brabant treedt de zwarte roetdauw op. Op de Woensdagbeurs te Brussel noteerde oud gewas 360 fr. nieuw ge was, Poperinghe 220 fr., Aalst 220 tot 235 fr. In Engeland staan de hopvelden voldoende. Het bericht van de handelaars Thornton en Manger Londen 18 Julimeldt dat de insekten- plaag toeneemt en dat men besproeien zal zoodra de bodem drogen zal. De regen heeft veel deugd gedaan, maar de storm heeft de ranken fel be schadigd. Indien het weder niet verwarmt, zou men geen volle opbrenst mogen voorzien. POPERINGHE, van 15 tot 22 Juli 1922. Geboorten. 169 en 170. Taffin Antoinette en Suzanne, d. v. Maurice en Adronie Devos. 171. Holcomb Walther, z. v. Albert en Marle Druant. 172. De Jonckheere Romatn, z. z. Oscar en Allee De- nys. 173. Messlaen Raimond, z. v. Julien en Irma Debaene. 174. Ooghe Gabrielle, d. v. Gaston en Helene Ooghe. 175. Duthoit Julien, z. v. Urbain en ldonie Dezeure. 176. Ballleul André, z. v. Jules en Lydie Vandenabeele. 177. Kesteman Antoinette, d. v. Julien en Julienne Quaghebeur.—178. Vandevoorde Suzanne, d. v. Marcel en Marguerite Helsmoortel. 179. Questroy Ivonne, d. v. Remi en Gabrielle Messlaen. Overlijdens. 116. Hauwen Emelie, 85J.z. b. wed. v. Charles Baelen, Veurnestr.- 117. Malbrancke Constant, 70 j. wed. v. Honqrlne Hallynck, Pottestr.— 118 De Gruyter Aloïse, 71 j. herbergier, echtg. v. Therese Lefever, Hondstr. Huwelijk. 77. Herpoelaert Jules, 35 j. koopman v. Eeghem en Denys Maria, 29 j. z. b. v. Poperinghe. Beloften. 108. Rondelez Edgard, sektie overste bij het Albert fonds v. Kemmel en Allaeys Antoinette, b. v. Poperinghe. 109. Mahieu Maurice, land bouwer v. Poperinghe en Rommens Marguerite, z. b. v. Vlamertinghe. 110. Desmytter René, smid, wed. v. Emma Waterbley en Vancayzeele Elisa, z. b. beid. Poperinghe. 111. Mahieu Emile, aannemer v. Yper en Boone Clara, bijzondere v. Poperinghe. 112. Vallaeys Maurice, bediende v. Poperinghe en Iremault Elisa, beenhouwster v. Marquette. BIXSCHOTE, v. I Januari tot 30 Juni 1922. Geboorten. Lahoutte Omer, z. v. Valère en De- bergh Flavie.- Aernoudt Omer, z. v. Jules en Depuvdt Flavie. Depouvre Agnes, d. v. Camille en Vangiie- luwe Ernestine. Degrendel Maria, d. v. Henrl en Debruyne Irma. Samyn Leopold, z. v. Alois en Pauwels Victorlne.—Vanhuyse Godelieve, d. v. Emile en Degryse Marie. Haghedooren Frans, z. v. Ca mille en Coussens Zulma.— Heughebaert Oscar, z. v. Jules en Lermlnez Flavie. Poissonnier Odile, z. v. Smile en Mahieu Emma.—Crombez Jozef, z. v. Henri en Desodt Irma. Verwarde Anna, d. v. Remi en Florissoone Lidy. Overlijdens. Bulcke Gérard, 6 m., z. v. Cyriile en Tierssoone Alice. Vantomme Karei, 81 j echtg. v. Depover Amelie. Dewulf Germaine, 10 m. d. v. Achille en Degrendel Marie. Depover Amelie, 73 j. wed. v. Vantomme Karei. Lahoutte Albert, 4 m. z. v. Cyriile en Debey Marie. - Vanwonterghem Zenobie, 55 j. wed. v. Vercaigne Charles. Huwelijk. Duprez Michel, automobielgeleider v. Yper en Tierssoone Martha, dienstmeid v. Bixschote. OOSTVLETEREN, maand Juni 1922. Geboorte. Coucke Gabrielle, d. v. Jeroom en Irma Hersoen. Overlijdens. Vandenbroucke Clementia, 74 j. wed. Carolus Bordan. Notredame Eugenia, ongeh. 45 j. Van Eecke Benoni, 8 m Huwelijken.—Boussemaere Gaston, verlakker met Vanden Bussche Agnes, b. te Oostvleteren. Rybens Adolf, ordeklerk der rechtstreeksche belastingen met Debruyne Ida, b. te Oostvleteren. Beloften. Bulcke Karei, metser te Oostvleteren met Vervisch Elodia, z. b. te Merckem. Kinoo Mauricius, molenaar te Oostvleteren met Meeuw Ga brielle, z. b. te Westvleteren. WESTOUTRE, maanden Mei en Juni 1922. Geboorten. Van Hoecke Augusta. Behaegel Agnes. Maeyens Helena. Vandenberghe Marie. Overlijdens. Deprince Henri, echtg. v. Massin Marguerite, 35 j. Caulier Eli, echtg. v. Debruyne Ambroslne, 40 j. Verkindt Maurice, 5 d Decrock Rosalie, wed. v. Theophiel Declerq, 77 j. Boïdin Pieter, wed. v. Silvie Broeyaert, 71 j. Huwelijken. -- Kesteman Julianus met Lejeune Adriana. Van Raemdonck Franciscus met Dewitte Antoinette. Belofte. Goudeseune Henri en D'hoine Maria L00, maand Juni 1922. Geboorten. Vandenbossche Gilberte, d. v. Geor ges en Maria-Theresia Dejaegher. Noterdaeme Maria, d. v. Michel en Helena Vulsteke. Vanden berghe Godelieve, d. v. Gustavus en Rosalia Denecker. Overlijden. Julius Deman, z. b. z. v. Florent en Maria Caesemaeker. WATOU, maand Juni 1922. .Geboorten. Leurs Martha, d- v. Gery en Allda Depuydt. Deprez Elza, d. v Raphael en Irma Cnaepelynck.jacob Clirnence, d. v. Maurice en Juliana Demey. Wullus Andrea, d. v. Emeri en Maria Decock. Overlijdens. Kesteman Zenobie, 48 j. echtg. v. Couture Karei. Leupe Camiel, 40 j echtg. Campel Gabrielle. Devos Désiré, 58 j. ongeh. Huwelijken. Descamps Leo, 25 j. werkman en Kerckhof Madeleine, 23 j. dienstmeid b te Watou. Breyne Remi, 29 j. autogeleider v. Poperinghe en Top Lucie, 29 j. werkster v. Watou. Retsin Valère, 33 j. onderwijzer v. St-Baefs Vyfve en Werquin Julia, 30 j. z. b. v. Watou. LOCRE, maanden Mei en Juni 1922. Geboorten. Struye Yvonne. Struye André. Vervisch Paula. Dekeuwer Maria. Delannoy Magdalena. Liefooghe Gerard. Bonte Roger. Vlamynck Jozef. Ghesquire Jozef, Deswarte Micheline. Overlijdens. Pauwels Jules. Nevejans Jacob- Lodewijk. Doise Hendrik. Huwelijk Weuten Jozef met Maes Maria. STAVELE, maand Juni 1922. Geboorten. Beddeleem Maria, d. v. Camille en Vanlaeres Eudoxie. -Temperville Maria, d v. Petrus en Declercq Renilde. De Came Andrea, d. v. Jo seph en Van Raepenbusch Elisa. Tytgat Joseph, z. v. Cyriel en Dequldt Margareta. Overlijdens Deroo Gabrielle, 30 j. d. v. Henri en Vannobel Irma. Toussaint Aloïs-Joseph, 26 j. z. v. Désiré en Toussaint Sidonie. ROUSBRUGGE-HARINGHE, m. Juni 1922. Geboorten. Wauters Hubert, z. v. Gustave en Clara De Sy. Ceenaeme Pieter, z. v. Joel en Mar- celllne Maes. Pauwcis Marie-Josée, d. v. Cyriile en Joanna Senesael. Overlijdens. Vanhoucke Julien, 53 j. ongeh. Maerten Aimé, 59 j. echtg. v. Scharre Romanie. Viane Jerome, 2 m. Decaesteker Michel, 7 m. Huwelijken. - Duflou Camille en Couteele Rachel v. Rousbrugge. Trigaux Urbain v. Mons en Cou teele Marie v. Rousbrugge. Parent Louis v. Pope ringhe en Verlynde Agnes v. Rousbrugge. W0ESTEN, m. April. Mei en Juni 1922. Geboorten. Simona Blanckaert, d. v. Kamiel en Maria Leroy. Stephanus Vandenberghe, z. v. Jules en Martha Malbrancke.—Maria Bamelis, d. v. Flrmin en Augusta Debaets. Michel Vanbelle, z. v. Petrus en Emelia Melis. Jeroom Deback, z. v. Isaïas en Eliza Glorie.— Gaston Lemahieu, z. v. Jules en Eliza Malbrancke. Johanna Decuyper, d. v Maurits en Adronia Baes. Maria Ramoudt, d. v. Jeroom en Emma DehoHCk. Agnes Petit, d. v. Maurits en Julia Haelewijn. Martha Ollevler, d. v. Renaet en Estella Dufloucq. Valère Lemahieu, z. v. Arthur en Bertha Malbrancke. - Maria Platteeuw, d. v. August en Emma Bruwier.—Jeroom Debruyne, z. v. Richard en Ludovica Eecloo. Overlijdens. Verroest Rosalia, wed. v. August Vereecke, 82 j. Vanacker Michel, z. v. Arthur en Julia Ugille, 16], Vandenberghe Stephanus, z. v. Jules en Martha Malbrancke, 3d Druant Philo- mena, 78 j. Huwelijken. Louwyck Maurits v. Boeslnghe en Desmarais Alida.— Hoevenagel Maurits v. Pollincho ve en Decap Martha. Debruyne Richard v. Oost vleteren en Eecloo Ludovica. Clarys Maurits en Verlinde Johanna. Verghote Hendrik v. Moorseele en Notredame Eudoxie. 'Au Nouvel Aigle d'Or,, M. G. DEGR00TE Groote Markt, Poperinghe. Zaterdag, Zondag en Maandag, Zaterdag om 8 ure, Zondag om 1 1/2, 4 en 8 ure, Maandag om 8 ure. Succesfilm van Charlie Chaplin in de tranchees daarna De Danseres van Alaska, groot drama in 7 dee len, enz. enz. Eerste tap. «In de Stad Brugge» bij Daniel Room, Veurnestraat. «Au Café Rubens» bij Henri Degraeve, Hondstraat. Reninghelst. Groote Velokoersen. gegeven door Ach. Taillieu, met medehulp van het gemeentebestuur, uitsluitelijk voor de parochianen. 220 fr. Prijzen. Inleg 2 fr. Inschrijving van 4 tot 5 ure bij Pieter Lermytte. Stad Yper. Groote Wielrijderskoers, gegeven door Jules Devos, Statiestraat, Yper. 25 Km. Uitsluitelijk voor beginnelin gen zonder licence; gegeven voor Yper en aanpalende gemeenten. 2" Koers: groote strijd tusschen Ypersche beginnelingen alleen, zonder licence, en nog nooit geen eerste prijs gewonnen hebbende. Westvleteren. Flesschenschieting en Pateeltjesschieting, In St-Hubert bij Richard Meeuw; ge geven door Achiel Gombert. Reninghelst. Groote Velokoers voor beginnelingen. 68 Km. 220 Fr. prijzen. 60 Fr. pre mie; gegeven door Cyriel Coolzaet. Inschrij ving van 2 tot 3 uur ter herberg De Leeuw van Vlaanderen Westouter. Groote bolling, In de Clytte bij René Sénéchal, Bra- bandhoek. 70 fr. Prijzen. Watou. Groote Baanbolling. gegeven door de gemeenfe aan alle lief hebbers, ten 3 uur. Acht prijzen 125-75-50 30-20-15-10-10. 20 fr. te verloten. In schrijving om 1 uur bij de We Accou, mo lenstraat. Inleg 2 fr. per peleton. OOST-WEST, T'HUIS BEST... want... ZOOALS HET KLOKJE T'HUIS TIKT, TIKT HET NERGENS. Waarom uw geld in vreemde handen en tegen vreemde waarden laten, wanneer gij uwe streek acht bare en vertrouwbare Vertegenwoordigers Agenten uwer streek vindt, die met de meeste bereidwilligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde uitzettingen «p t a) Spaarboekjes op zicht aan 3.60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0") c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 C/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars.Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koe pons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voor- deeligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij Kapitaal VIJF MILJOEN FRANK. ZetelXII Maandenstraat, Nr 13. ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019 Telefoon 3081. N. B. --Waar de Maatschappij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe J. Yanbruwaene, Noordstraat, 16. Oude gazetten, 1 fr. de kilo, ter Drukkerij dezer. Auto-kamionette, Draagkracht 400 K. Adres ten bureele. Parchemin boterpapier, mag in 't water liggen, ter drukkerij dezer. Bijzonder goede occasiegaz-motorsijsteem Otto Deutz, 8 H. P. bij We Allaeys, Priesterstr.Pop. Renteniershuis gelegen in de Bruggestraat, n' 2, te Poperinghe, 1 are 52 centiaren, met aan houdenden hof, groot 5 aren 75 centiaren. Voor alle inlichtingen zich wenden naar bovengemeld adres. Prachtige automatieke orgel in zeer goede staat, Veurnestraat, 80, Poperinghe. ieuwe ressortkar, voor twee diensten, Yper- straat, 44, Poperinghe. arisch nieuwe keukenstoof met 2 ovens, per occasie te koop. Adres ten bureele. Groote versche draven, wekelijksch te verkrijgen aan genadige prijzen in de brouwerij Feys- Callewaert, Rousbrugge. Bij ocasie 1 stoomketel met 2 foyers intérieurs getimbreert op 8 atmospheren, 60 m 2 opper vlakte, merk Brouchon 1 machien Boilings van 50 P. H. 1 dynamo van 160 amp. 120 volfs bij Cyriile Huyse-Goethals, Gentsche steenweg, 87, Kortrijk. Twee vrouwvelos, een van 140 fr. en een van 290 fr. alsook een koersvelo van 350 fr. en een nieuwe jongensvelo met 1 jaar waarborg voor 375 fr. bij Josef Lammey, Casselstraat, 4, Poperinghe. Barak te Woesten, 14 m 75 lang op 6 m 60 breed, gediend hebbende voor schooi. Voor alle in lichtingen zich wenden tot G. Bamelis te Woesten. otocyclette, merk F.N., 3 H.P. zoo goedhals nieuw, bij J. Saelen «Au Chasseur» Abeele. ierscharre, zoo goed als nieuw, bij Adolf Geloen, Dranouter. Gevraagd. Goede meid, moet geen keuken kennen. Adres ten bureele. Goede meid, te Poperinghe, goed loon. Adres ten bureele. Timmermansgasten en leerjongen bij Modest Huyghe In den Sultan Reninghe. Agenten voor Poperinghe en omliggende, voor sterke, belgische, algemeene Verzekerings maatschappij. Zich wenden tot I. John Everaert, Paulusstraat, 5, Oostende. Jonge meid, bij M. Delanghe, Pharmacien, 14 rue des Chats bossus, Lille. Goed loon. Dochters van goede familie om den stiel van modiste aan te leeren, bij Riem-Dcbusschere, Kortrijkstraat. 54, Wevelghem. (Liefst inwoon). Goede meid, in gesloten huis, bij twee personen; goed loon. Adres ten bureele. Porte-feuille, op de markt te Yper, Zaterdag 8 dezer. Tegen belooning terug brengen ten bur. Handzakje met fransch papieren geld, Zondag laatst van de Casselstraat tot aan de static. Tegen belooning ten bureele terug brengen. Handzakje met 70 frank en fransch eenzelvig' heidskaartJulien Pareyn van Vlamertinghe! nu wonende rue Lafayette, 130, Paris. Tegen bel. terug brengen naar Theodoor Pareyn, Vla' mertinghe. Vraagt plaats. eftige juffer, 18 jaar, vlaamsch en fransch kennend, in bureel voor Dactylographie; adres ten bureele. ongen van 15 jaar, zeer bekwaam en neerstig. om den timmermanstiel te leeren; kost e' inwoon inbegrepenliefst rond Poperinghe. Adres ten bureele. POPERINGHE. 2 1 Juli. Tarwe, 70-Ofl Rogq*, 69.00 Haver, 70.00 Aardappelen, 60.001 Boter, 12.00 Eieren de 25, 8.75 Hoppe, 1921) 000.00.1921:280.00. 1922 195-200. KORTRIJK. - 17 Juli. - Witte tarwe, 60-70; rogge, 60-65; haver, 65-72; paardeboonen, 75,001 hoof, 30-40 strooi, 7-10aardappelen, 25-30; boteh 11-13; eieren 0.36-0 38koolzaadolie, 240-250H|n' olie, 243.50-245.00 koolzaad, 100.00; lijnzaad,!®' 105; koolzaadkoeken, 45; lijnkoeken, 72 sadoni' traaf, 75.00; ammoniaksulfaat, 090; dulvenboone»' 093; nieuwe oogst, 57. Vee te koop en verkocht koeien, 98 vaarzen, 90; stieren, 92 ossen, 37. ROESSELAERE. 18 Jtlli. Tarwe, 68.00; masteluin, 64.00; rogge, 59 00; boekweit, 88:00! haver, 73.00; gerst, 70.00; erwten, 00.00booneft 76.00; witte boonen, 120.00 lijnzaad, 102.00: koo' zaad, 110.00; strooi, 8.00; booi, 40 00; lijnmeel. 76.00 voederbeeten, 00.00; aardappelen, 45,00ru* vlas, 95,00tabak, 4.50 boter, 12,50eieren, 0.36/ kooidaadolie, 235.00lijnzaadolie, 250chlcord. oude en nieuwe, 90 klaverzaad, 575; nitrate». 72 00 ammoniak, 090cyanamide, 65.00 viggen». den kilo. 7.50. Beurs van Brussel. Wisselkoers op 21 Juli Amsterdam 490.00-500.00 Londen 56.00-56# Keulen 2.0O 3.00 N.-York 12.50-BT Genève 240.00 244.00 Parijs 105 00-105.5.'

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2