"TRANf INTER MEUBELPAPIER Windolie 33 Bedevaart naar '1 verre Lourdes. uiaamscne Toeristenbond. COLISEUM - CINEMA. P G' B Banque pour favoriser les Transactions Internationales Bank tot bevordering van Internationale Handelszaken NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP KAPITAAL Voorheen 0. VANDEN BOSSCHE C° 3.000.000 - Maatschappelijke ZetelKoestraat, 10, Gent. bankverrichtingen aan de beste voorwaarden. Wissel. A U lï T S SI I» I* E Algemeenen Bestuurder voor West-Vlaand eren FORREST L. Het proces Debeuckelaere. In 't Binnenland. HOPPE. Vlaggenfeest Yper. Ambtelijke benoemingen. VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 20 Oogst. Zondag 27 Oogst. Bericht. Vrouw ZELIA DEVOS Linoleum Toilecirée voortafels en bedden Gecaontchouteerde schorten bij Sanften-Vanneste Burgerstand van Oorlogssch a de BERICHT AAN DE LANDBOUWERS. Medard Vermeule Groote Vertooning Antwerpen's Boow- Hypotheekbank t* S* O X ifandewalle van Rousselaere :v°0orkS Xe Koop. Gevraagd. o Vraagt plaats. Xe pachten. B G L MARKTPRIJZEN. Alle Poperinghe, Gasthuisstr. 16, Telef. 89 <S 90 Dixmude, Zwartenonnenstraat, Telef. 44 Veurne, Ooststraat, 64, Telefoon 7 76 Moeskroen, Toerkoenjestraat, 109. Beveren, Leysele, AgentHeer Joseph TAHON, Gemeentesekretaris, Beveren. Langemarck, Poelcapelle, Bixchoote, Boesinghe voor alle inlichtingen wende men zich bij den Heer MUYSSEN, Gemeentesekretaris, Langemarck. Wytschaete, Meessen, Hollebeke, Kemmel, Wulverghem, Locre. Agent Heer FOURN1ER, Burgemeester, Wytschaete. Een groote auto, dicht bezet met reizi gers die op speeltocht waren in de omstreken van Genua, kantelde op een gegeven oogen- blik, in volle vaart om. Vijf der reizigers werden gedood, vijftien anderen min of meer erg gekwetst. Een gemeentearbeider te Tiel (Holland) krabde de vorige week een puistje op zijn neus stuk. Tengevolge daarvan ontstond bloedvergiftiging, waaraan hij Maandag overleden is. De motorboot Gaarden van de firma Krupp is bij Gjedsseriff in de Baltische Zee ten gevolge van een hevigen storm vergaan. De kapitein en 8 man kwamen in de golven om. De andere manschappen waren erin geslaagd, over boord te springen, en zich aan de drijvende reddingboot vast te klampen, 's Avonds werdemde schipbreuke lingen door een Zweedsche stoomboot ont dekt, die hen naar Sasnitz bracht. De groote warmte, welke dezer dagen in Italië heerste, blijkt thans naar het Noor den op te gaan. Zoo wordt thans tot 37 gra den waargenomen in de streek van Toulon en het Var-departement. De sneltrein Berlijn-Keulen is bij Spandau ontspoord. Zes wagons werden omvergeworpen. Eenige reizigers werden licht gekwetst. Op het gehucht Drie Linden», grond gebied Hondschoote, werd Woensdagnacht door de tolbeambten een gepantserd voertuig tot staan gebracht, gevuld met honderden kilo smokkeltabak. De sluikhandelaars kozen het hazenpad en lieten alles in den steek. De in beslag genomen smokkelwaren hebben eene waarde van ruim 60.000 frank. De werkman André Bouchez, 33 jaar, was te Saigneville (Frankrijk) in het muni tiekamp bezig een houwitser los te schroe ven. Het gevaarlijk tuig ontplofte eensklaps en toen andere werklieden toesnelden om te zien wat er gaande was, vonden zij van hun makker nog slechts een hoop verhakkeld vleesch. De 6-jarige Simonard, neef van een paardenafrichter te Ronsilly, zat op een merriepaard, toen het dier plotseling op hol sloeg. De kleine werd uit den zadel gelicht en verscheidene meters ver medegesleurd en ten slotte doodgetrappeld. In een kaarsfabriek van de stad Vene- tie is een vreeselijke brand ontstaan. Aan blusschen viel er niet te denken. De pom piers moesten verscheidene uren arbeiden om de aanpalende gebouwen te vrijwaren Ongelukken van personen zijn er niet te be treuren, doch de stoffelijke schade overtreft één miljoen frank. De Fransche bladen mogen, terecht, uit roepen Wat een zonderling proces! Van Cleemputte, die Woensdag moest ver schijnen, en wiens verklaringen bij den krijgs auditor, de meest bezwarende waren voor De Beuckelaere, heeft nu een brief geschreven om te zeggen, dat hij gehandeld had onder den drang van de omstandigheden. Bij het openen der zitting verklaart de heer auditor Mathieu, dat de auditor heer Stie ziek is. Hij vraagt daarom de voortzetting der zaak tot Vrijdag uit te stellen. Meester Van'Dieren stelt voor zijn klient in voorloo pige vrijheid te stellen, gezien de gunstige wending die dedebatten nemen voor hem. De Raad verwerpt dit voorstel en ver schuift de zitting tot Vrijdag. ^tadanieuwf*. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. VAN DE PLAS. Een goede raad!Indien gij van hoofd-schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zorfder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H Notredame, Groote Markt en A. Kestelyi, Gasthuisstraat, Poperinghe in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Het Gedenkteeken. Maandag voor middag, 14 dezer, kwam in het Stadhuis onder voorzitterschap van den Heer Burge meester, de kommissie bijeen voor het Gedenkteeken. Lezing werd gegeven van een brief waar door de beeldhouwer laat weten dat het voetstuk gereed is en dat hij verlangt dat de afgeveerdigden der kommissie ter plaatse gaan om met hem de overname van het werk te doen. Inhuldiging op S.Jans parochie. Ze was eenvoudig de inhuldiging van den nieu wen pastor, maar welgemeend. 'tWas eer der een feestelijke intocht die de E. H. Lootens rond zijne nieuwe parochie deed. Voorafgegaan door het muziek waarop de meisjes en knechtjes der parochie volgden, wuivend met bloemen en takken en loflie deren zingend, omringd van vrienden,bloed verwanten en overheden, stapte de nieuwe herder opgeruimd en minzaam door de be- vlagde straten, vriendelijk en genegen be groet door zijne parochianen. In de opgesmukte kerk hadden de ge bruikelijke aanstellingsceremonien plaats, waarna een plechtig lof gezongen werd waaronder een gemoedelijke aanspraak door Z.E.H. Deken Vervaeke. We wenschen den nieuwen Pastor harte lijk welkom. Mocht hij, tot heil zijner paro chianen, hier veel jaren wijs bestieren. De Roode Pillen uit samengetrokken plantensappen, bereid volgens de theoriën van Pasteur, zijn samengesteld uit sappen getrokken uit gezonde planten, zorgvuldig kiemvrij gemaakt. De doos: 2 frank bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Tegenslag. Men had de gaaipers geschilderd in het park S. Joris en de on voorzichtigheid begaan de koeien niet kort te houden. Een dezer dieren heeft nog al veel verf afgelikt en werd 's anderendaags dood gevonden. Het beest was 1500 frank weerd. Half Oogst. De processie van dezen dag is de eenige van dit jaar die ongestoord haren gewonen omgang kon doen, met ta melijk gunstig weder. Kon 't weder nu voort mede willen, en 't heeft er de meening toe, en ons nog een warme en zonnige nazomer verleenen De oude weerkenners beweeren dat het weder gewoonlijk verandert met O.L.V. Hemelvaart, 't Ware toch niet meer te vroeg om den zomer te beginnen. Examens. Voor het ingangsexamen ter normaalschool van Thourout hebben zich 7 leerlingen van het College aangebo den, en allen hun examen goed afgelegd; Prijsdeeling. Morgen Maandag 21 Oogst,o:n 2 ure namiddag, heeft de prijsdee ling plaats voor de leerlingen der gemeente school, in de lokalen der school (Kouter). Eenige dichtstukken en liederen door de schoolkinderen, met eene aanspraak en de plechtige prijsuitdeeling, zullen een van die gemoedelijke feestjes daarstellcn; feestjes die een blijvenden goeden indruk maken op kinderen en eene aansporing zijn en aan moediging voor kinders en onderwijzers. Valsch alarm. Woensdag morgend rond 11 ure klepte de alarmklok op O. L Vrouw toren, 't Was gelukkig maar een valsch alarm. Een oud vrouwtje, bij toeval in de kerk opgesloten, had geen beter en zekerder middel gevonden om uit hare ge vangenis verlost te worden Volkshuis. Woensdag aanstaande om 8 uur is er studiebond. Ouderdomspensioenen. Het derde kwartaal zal uitbetaald worden Maandag, Dinsdag en Woensdag aanstaande van 10 tot 12 uur voormiddag, op 't Stadhuis ten bureele van den heer Ontvanger der belas tingen. Bericht aan de familieleden der burger lijke oorlogslachtoffers. De kommissie voor het Gedenkteeken heeft in hare verga dering van Maandag beslist, op bijplaten van het Standbeeld ter eere der gesneuvel den, ook de namen der Burgerlijke slachtof fers te laten vereeuwigen. Hieronder dient verstaan, de slachtoffers die Poperinghe bewoonden op 1 Oogst 1914, en die, 't zij te Poperinghe, 't zij elders, als burger door een oorlogsfeit werden gedood. De inwoners worden dus verzocht, voor het einde der aanstaande week, de namen hunner gevallen familieleden of vrienden te gaan aangeven op 't stadhuis; zooveel mo gelijk zullen zij gelieven een trouwboekje of ander officiëel stuk mee te hebben om de juiste schrijfwijze der namen aan te geven. Parket. Deze week is het parket alhier afgestapt om een onderzoek in te stel len nopens het overrijden van het kind Techel in den Keer va'n den Ommegang. Kemmel. Belangrijke Vergadering. Op initiatief van M. Bruneei, burge meester, werd hier Woensdag eene verga dering gehouden van al de burgemeesters en secretarissen der gemeenten van 't arrondis sement Meesen, zijnde Meesen, Ploeg- steert, Waasten, Wulverghem, Dranouter, Nieuwkerke, Kemmel, en Wytschaete. Bij deze gemeenten voegden zich ook Rening helst, Voormezeele, en Dickebusch. Het doe! der vergadering was naar de Op voorstel van den heer Burgemeester! beste middels te zoeken om de gemeentebe wordt overeengekomen dat Zaterdag 19lastingen te innen en voor al deze gemeenten I 1 rl t-|é> H A Ir A rM I AAIA /IA r Al A M A O f* -- Oogst vier leden der kommissie de reis naar de steengroeve te Zonningen zullen onder nemen om tot de overname van het be- wrochte steen over te gaan Als het in de reis eenigzins schikt, zullen deze afgevaardigden ook de afgegoten beelden (de hoofdfiguur en twee zijfiguren) gaan nazien te Brussel. Zooals uit bovenstaande blijkt, is dus het gedenkteeken zoo goed als afgewrocht. Een brief werd ook sinds de laatste bij eenkomst aan de kommissie geschreven door fami'ieleden van burgerlijke oorlogs slachtoffers, om de vragen dat ook deze laatsten, is 't niet op denzeifden voet als de soldaten, dan toch eenigszins op het gedenk teeken zouden vermeld worden. Na eene bespreking besluit de kommissie dat onderaan het voetstuk tegen de grond- plaat, twee of meer gedenksteenen zullen geplaatst worden, waarin de namen der burgerlijke slachtoffers van Poperinghe zullen gebeiteld worden. dezelfde maatregelen nemen. De vergadering lukte ten beste en na grondige studie en bespreking kwam men goed t' akkoord Er werd ook besloten bij M. De Brouwer aan te dringen om neffens het gaslicht en ook op al die gemeenten electriciteit te krij gen. Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM- DUPONT, Rousselare. Let wel op 't merk Ktoewins;lie. Processie. Het we der van Maandag gaf weinig moed aan de menschen om voorbereidselen te maken voor de processie van half Oogst. Doch O. L. Vrouw bracht haar zonneke mêe en reeds Hoogdag morgen was iedereen de vuile straten aan 't schoon maken. Het weder was heerlijk, wel een beetje wind maar toch schoon weder. Nog eens kunnen wij bestatigen dat er nieuws was in den stoet. De engelbewaarder en zijn kindje prachtig aangedaan, de dragers der beelden Westvleteren. V. OS. De Vlaamsche Oud-Strijdersbond noodigd drin gend al zijne leden uit, deel te nemen aan den algemeenen optocht ter eere van Renaat Derudder op Zondag 27 Oogst. Vergadering statieplaats Oost-Vleteren om 10 1/2 uren. Om samen inet den stoet te kunnen vertrekken naar Westvleteren. De vlag gaat mede. Dus V. O. S. allen op uwen post. Dit bericht dient als uitnoodigingskaart. Het Bestuur. Yper. Prijsuitdeeling. De plechtige uitdeeling der prijzen aan de leerlingen der jongens- en meisjesstadsscholen zal plaats hebben op Woensdag 23 Augustus, in de groote feestzaal van het Hotel «Excelsior» Groote Markt, te Yper. Te dier gelegenheid zal er uitgevoerd worden: l. Eene cantate: «Hulde aan 't Va derland». Woorden van Mr Joseph Van den Driessche, onderwijzer; muziek van Cyr. Tieberghien, Schoolbestuurder. 2. Turnoefeningen door de leerlingen met begeleiding van muziek. Lomlent en Moord lün^land over Zeebnisge Harwich. Dagelijksch, niet Maandag. Groote paketbooten met hotelcomfort. Bezuiniging van tijd en reis kosten door de overvaart bij nacht. Brugge vertrek 22.37; Londen aank. 8 u 's morg... Snel vervoer van vruchten en koopwaren. Great Eastern Railway, Brussel, Ad. Max- laan, 41, en Zeebrugge Möle. Onder-Agent: T. OXLEY, 90, Kathelijnestraat, Brugge. Moordttehoote. Inhuldiging. Zondag laatstleden hadden we een prachti ge inhuldiging van den Heer Th. Soenen als Burgemeester. 't Feest was buiten ieders verwachting, t Was een gematig weder. Vele vreemde lingen en inwoners bewonderden den prach- tigen stoet. Huizen en poorten waren bevlagd en versierd om 't meest. De muziekmaat schappij van Oostvletereri wist het feest op te luisteren door weluitgevoerde muziek stukken. Ook de schoolkinderen spaarden hun stem niet. 't Ware te lang om alles te beschrijven, maar allen die aan den stoet meewerkten verdienen lof. En 't mag gezegd worden, een groote gemeente, ja een kleine stad zou moeten ijveren om een zóó luisterlijke inhuldiging te hebben ais Zondag te Noordschoote. Een Toeschouwer. Lovsele. Erg ongeval. De 26-ja- rige motorrijder Jules Vervoort, kwam Zaterdag langs de groote baan op het ge hucht Ciachoire in botsing met een bierwa gen dien hij wilde voorbijsteken. De man werd op de straatsteenen geslingerd en be wusteloos opgenomen. Zijn toestand, zegde de bijgeroepen geneesheer, boezemt on rust in. Is uwe maag ontsteld, beproef eens Apotheker Vermandere's Ware llaaspiilen; verkocht: Apotheek Notre dame, Poperinghe. OoMileteren Ongeval. De ver- ledene week kwam de meid van den land bouwer Rooryck aan een ongeluk. Op de kamer van haren meester wierp zij per toeval den revolver op den grond; een schot ging af en den kogel vloog haar dweersch door het been. Zij werd ter verzorging naar het Gasthuis te Yper overgebracht. Stavcle. Groote velokoers voor be ginnelingen, op het gehucht den Hondspoot; 200 fr. prijzen 50 Km.; op Zondag 3 September om 5 u. (officieel uur.) Inschrij ving bij N. Wydoodt, verscheidene schoone premies zullen te winnen zijn. De Oxo Blokje** der O Liebig. buiten hun gezingen prijs, bieden het voor deel van een gemakkelijk gebruik en van eene groote spaarzaamheid. Veuriie. Vreeselijk ongeluk. De genaamde Cyriel Ghouwy, 21 jaar oud, sol daat, kwam per velo afgereden. Aan den hoek van 't Statieplein is het een gevaarlijke draai. Ghouwy en zijn makker Traversier, van Avecapelle, hadden den tram niet be merkt die in de nabijheid was. Ghouwy botste op het machien en werd schrikkelijk verminkt en op den slag gedood. Zijn mak ker is er met den schrik van af gekomen. De vader van het slachtoffer is tijdens den oorlog gekwetst geweest door een houwitser en aan zijne wonden overleden, eene weduwe ach tergelaten met negen kinders. De droefheid der moeder is onbeschrijflijk. Nog een ongeluk. De landbouwer Deeren van Wuiveringhem kwam woensdag naar de markt met wagen en peerd. De voortrein van den wagen brak en het peerd ging op hol. De kleermaker Vanhee, van Isenberghe, werd ten gronde geworpen en in hopeloozen toestand opgenomen. De landbouwster en de zoon die op den wagen zaten werden ten gronde geslingerd en licht gekwetst. Het paard werd in de Vleeschhou- werstraat tegen gehouden. Mlieuvxpoort. Bloedige ontploffing. Arbeiders die een betonnen schuilplaats wilden in de lucht doen vliegen zwaaiden een waarschuwingsvlag om wielrijders te waarschuwen. Deze begrepen dit echter niet en werden tengevolge van de ontploffing te gronde geworpen. Een hunner bekwam geen letsel, de ande re hevig aan het hoofd verwond, werd per auto naar Leffinge gevoerd, maar overleed onderweg. Lel*®. Ongeluk. De 71-jarige grij saard Frederik Ramboer die ronddoolt van de eene hoeve naar de andere, was Zaterdag bij den landbouwer Vercamer nachtverblijf gaan vragen op den hooizolder, 's Ander daags vond de boer zijn kostganger dood uitgestrekt liggen op den schuurvloer. De ongelukkige had oogenschijnlijk bij'topklim- men der ladder een misstap gedaan en moet beneden getuimeld zijn. Bnvicliov®. Kerkdiefte. Maan dag namiddag is een onbekende kerel in de kerk gedrongen en heeft er al de offerblok ken opengebroken en den inhoud geroofd. Kmck!i®iii. Ongeval. De wielrijder Reinsonel Van den Berghe liet zich Zater dag met eene koord op sleeptouw nemen door een motorrijder, toen op zeker oogen- blik door eene verkeerde beweging de wiel rijder ten gronde geslingerd werd en in zorgwekkenden toestand naar het huis ge bracht. Schooljongen verdwenen. De ge naamde Werner Geldolf zoon van Basiel, hovenier op 't kasteel der Heeren Van den Bogaerde te Iseghem, heeft Donderdag 3 Augusti, de school van S'-Josefsgesticht verlaten buiten wete zijner meesters en ou ders. Volgens het schijnt zou de jongen al 't Kotje Lendelede op gegaan zijn en den Vrijdag morgend in Kortrijk gezien geweest zijn aan de Leie. Opening van dl® jaelit. De pa trijzenjacht zal op 2 en de hazenjacht op 16 September opengesteld worden. Onze ftl nut-penningen. De Nationale Bank heeft, in hare kassen, zes miljoen nickelen stukken van 1 frank ont vangen, bestemd om de papieren franks te vervangen. Van week tot week zal de Munt een miljoen nieuwe stukken aan de Natio nale Bank bezorgen, totdat er genoeg zullen zijn om de bankbriefjes van één frank te vervangen. Westvlttj»iiincIi® V r n i i m voor den l'aardenlitteeli. Deze vereenigingwerd gestichtdoor de voornaam ste Paardenkweekers der Provincie met het doel de belangen der Paardenkweekers te behartigen het inschrijven der paarden in het Belgisch Stadboek te vergemakkelijken; de paardenkweek in Westvlaanderen te bevorderen en naar omhoog te voeren. Het bestuur dat zich vóórdeze vereeniging heeft aangespannen zal geene maatregelen laten voorbijgaan om den Paardenkweek in Westvlaanderen naar zijnen vroegeren bloei terug op te voeren en het verhoopt dat alle paardenkweekers der Provincie zich hij zijn pogen zullen aansluiten en lid der vereeni ging zullen worden. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot den Secretaris der Vereeniging den heer G.Vandervennet,opziener, Eerneghem. Doorgaans blijft de stand der hoptuinen vol doende, in de meeste hopstreken over de wereld, daar de bladluizenplaag niet te erg voortwoekert dank aan het onverpoosd bespuiten met tabak- sap. In het Land van Aalst en in de streek van Poperinghe bloeit de hop nog al overvloedig mocht er goed weder komen, wij zouden een goede opbrengst hebben. In Amerika integendeel heeft de roode spin veel kwaad gedaan. In Beie ren heeft men het plukken der vroege hop begon nen in onze streken integendeel zal de pluk later beginnen dan naar gewoonte. Sedert eenigen tijd gaat de Belgische markt niet vlotnieuw gewas noteert Poperinghe zoo tot 210 fr. Aalst 210-225 frank. De premien werden gewonnen door Voor de schoonste vlag. Herenthalst V. O. S., Linth N. S. B., Rousbrugge Yzer- wacht, Sinay V. O. S., Thielt V. O. S., Bisseghem N. S. B., Rousselaere N. S. B., Loth N. S. B., Marcke N. S. B., Pope ringhe V. O. S. Verstkomende maatschappij. Parijs, Belgische Oud-Strijdersbond. Grootste getal. Nieuwpoort V. O. S. Muzieken. Kemmel, Zonnebeke, Wyt schaete, Becelaere, Voormezeele. Premien voor Oud - Strijdersbonden. Langemarck, Templeuve, Ploegsteert, Dra nouter, Uitkerke, Gulleghem, Koekelberg, Ste-Kruis, Meenen, Zantvoorde. Te dien einde zullen de naastbestaandenln "ieuwe togen en veel yolk der gevallen burgers, bij monde der twee! Het was kort weggezeid, heel wel. plaatselijke weekbladen verzocht worden, Heropbouw. - Sa, onze Vooruit om in den loop der aanstaande week, opstkkelt goed voort zijn slekkengang. Als het het stadhuis de namen te komen aangevenal wel mêe wil, zullen de huizen in opbouw der burgerlijke slachtoffers, die op 1 Oogst door voorgemelde en alom vermaarde firma Woensdag aanstaande 23" dezer vertrekken de twee bedevaarttreinen uit Vlaanderen naar 't verre Lourdes. 1025 pelgrims gaan er Maria's zegen afbidden over hen zeiven en dezen die hun dierbaar zijn. De Poperingsche groep vertrekt met den twee den bedevaarttrein, Woensdag te 14 u. 35 uit Kortrijk, om Donderdag te 17 u. 28 in Lourdes aan te komen. Alle jare gaan er meer en meer bedevaarders Maria's zegen vragen dit jaar telt deze groep 80 bedevaarders, waaronder 5 arme zieken. Wij herinneren onze bedevaarders dat zij moe ten zorgen voor mondbehoeften tot aan hunne aankomst te Lourdes. ledereen gaat naar Kortrijk zooals hij verkiest. Verre het meeste deel zullen vertrekken uit Po peringhe te 10 u. 36 om te 12 u. 02 te Kortrijk aan te komen. De heilige Moeder Gods bescherme de bede vaarders. Zijn benoemd als Staatskommissarissen bij de Rechtbank voor oorlogsschade Arrondissement Yper de heer Voordeckers Leopold, Staatslandbouwkundige te Roeselaere Arrondissement Veurne De heeren Jans Mi- chiel, Staatslandbouwkundige te Veurne Si- moen Urbaan, Staatslandbouwkundige te Pope ringhe. WAAROM wensch ik mijn steun te verleenen en lid te worden van den V. T. B. OMDAT de Vlaamsche Toeristenbond 1° het toerisme onder de Vlamingen gemakkelijk wil maken door het verleenen derzelfde voordeelen als soortgelijke bonden 2° het reizen in de Vlaamsche landstreek te helpen bevorderen 3° alle Vlamingen, naar eigen aard en in eigen taal, wil doen deelnemen aan alle uitingen van toeristisch leven 4° mede wil werken tot het verspreiden van de kennis van het Vlaamsche land bij landge- nooten en in den vreemde 5° mede ijveren wil voor het behoud van het natuur- en stedenschoon, enz. in Vlaanderen 6° belemmeringen in het verkeer wil trachten te doen verdwijnen 7° wegwijzers, waarschuwingsborden, enz. in het belang van den toerist plaatsen wil 8° het aanleggen van rijwielpaden, het verbete ren en onderhouden der wegen ter hand wil nemen of daadwerkelijk wil steunen 9" een krachtig orgaan in de wereld wil zenden waarin zijn belangen zullen verdedigd wor den 10° DOOR EEN GROOT AANTAL LEDEN nog zooveel méér tot stand zou willen bren gen Het lidmaatschap kost fr. 7.50 per jaar, waar voormen twee maal in de maand het orgaan van den Bond ontvangt. Leden van eenzelfde gezin betalen slechts fr. 3.50 doch ontvangen geen orgaan. Men zende zijne toetreding naar het Secreta riaat van den Vlaamschen,Toeristenbond, St-Jans plaats, 29, te Antwerpen. Melkgeit en 10 fr. te verhollen. «In den Boterpot» bij Ch. Billiau, werf; gegeven door Daniel Vandromme. Schoon schaap te verhollen. «In 't Hooge» bij Camille Gesquiere; be gin om 4 uur; gegeven door Marcel Theeten, Vogelhoek. Westvleteren. Konijn te verhollen. In den Jager bij Maurice De Baene gegeven door Henri Bouve. Vlamertinghe. Ringsteking met Velos. In den nachtergaalbij E. Delplace, Galgebosschen 100 fr. prijzen. Dansfeest en Koekenbijting. Woesten. Hondenloop. In de Gulden Spoor» Inschrijving om 2u. Voormezeele. Groot bal door de accordeonspelers Bellein, bij Hector Lannoot, herbergier en schoenmaker. Vrije ingang. tousbrugge. Flesch-en Pateeltjeschieting. «in 't Jagershof» bij Maurice Meeuw aan de statie, Croinbekestraat. Abeele. Bolling. «Au Pont de Pierres» bij de We Declerck- Canele. 50 fr. prijzen35 en 15 fr. 3 bol len voor 1 fr. Inschrijving om 3 1/2 u. De H.H. Aannemers en bazen, die vak mannen en werklieden zoeken of kunnen gebruiken worden vriendelijk verzocht zich te wenden tot het Secretariaat van het Werk- loozenfonds (Kazerne) Yper. Het zelfde dient gezegd voor werklieden die werk zoeken. Het bureel is open van 9 1/2 tot 11 1/2 u. -'G-v. '-..TT" t Vriendenen kennissen worden vriende lijk uitgenoodigd tot het JAARGETIJDEdat zal gezongen worden in St-Bgrtinuskerk op Maandag 21 Oogst,om 9 1/2 uur, tot lafenis der ziel van echtgenoote van Heer Maurice Hauwen. 1914 te Poperinghe gehuisvest waren. Deze namen zullen elk afzonderlijk vermeld worden. De andere vreemde slachtoffers echter, zullen in ééne gedenkplaat, gezamenlijk herdacht worden. Medegedeeld. wel afgedaan zijn tegen het jaar 30. Alle halve uur een lepelke, dit is de voorgeschre ven medecijn voor zieke menschen. 'k Geloof dat voor hetgeen het bouwen aangaat onze socialen... in Boesinghe ten minste ook én pille verdienen. Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE. POPERINGHE, van 13 tot 20 Oogst 1922. Geboorten. 201. Marey Jeanne, d. v. René en Emilienne Devylder.202. Logle André, z. v. Arthur en Elisa Verhulst. 203. Verhaeghe Jenny, d. v. Ju- lien en Celeste Bustraen. 204. Rubben Maria, d. v. Hector en Irma Beernaert. 205. Blanckaert Ghys- lain, z. v. Guillaume en Julia De Hullu. 206. Dru- ant Roger, z. v. Ernest en Marie Battheu. 207. Deman Frangois, z. v. René en Maria Laheye. 208. Devolder Joseph, z. v. Henri en Silvie Verly. 209. Dezuttere Franginne. d. v. Valère en Maria Derudder. Overlijdens. 132. Defrancq Antoinnette, 7 d. docht. v. Julien en Rachel Borrey, Sektie. D. 133. Bacrot Emile, 70 j. z. b. ongeh. Bruggestr. 134. Kiecken Auguste, 75 J schoenmaker, echtg. v. Eme- rence Duflou, Sektie G. 135. Verhulst Felix, 10 m. z. v Petrus en Irma Vaneechoutte, Sektie G. 136. Vercruysse Charles, 77 J. landbouwer, echtg. v. Julie Notebaert, Boescheepstr. Beloften. 122. Ollevier Camille, werkman v. Houthem en Terry Emerence, werkvrouw v. Pope ringhe. 123. Border Georges, landbouwer en Knockaert Irma, z. b beiden v. Poperinghe. 124. Depuydt Arthur, landbouwer en Debergh Marie, z. b. beiden v. Poperinghe.125. Dervcke Remi, werkman en Durie Philomène, kleermaakster, b. v. Poperinghe. L00, maand Juli 1922. Geboorten. Billiet Roger en Billiet Robert, zonen v. Joseph en Adeline Barzeele.— Matthys Roger z. v. Remi en Maria Boudry. Overlijdens. Sanders Hilaire. ong. z. v. Henri en Lucia Lobbedey, 11 m. Decrock Phllomena, ong. d. v. Joannes en Henrlca Maes, 77 Decoster Maria, echtg. Alois Dezwarte, wed.Joannes Provoost, 73 j. Huwelijken. Bauwen Victor, pontonnier van Steenkerke, weduwn. v. Paulina Muylaert en Clarys Veronica, wed. v. Crombez Petrus. Debaenst Ca mille, landb. v. Veurne, weduwn. v. Romania Dedrie met Maes Irma, bijzondere v. Loo. - HuygheGeorges, landbouwer v. Wuiveringhem, met Ellsa Degry land bouwster v. Loo. W0UMEN, maand Juli 1922. Geboorten. -- Joseph Colaert,z.v. Cyrille en Maria Soenen. Gabrielle Vantuyne, d. v. Jerome en Go- delieve Degrauwe. Marguerite Dryson, d- v. Alex ander en Helena Hoornaert. Roger Dumoulln, z. v. Leon en Celina Clauw. Georges Geldhof, z. van Cyrille en Celina Verstraete. Roger Raes, z van Georges en Marie Detailleur. Overlijdens. Leonie Depoorter, 71J. rentenierst teWoumen, wed. Désiré Rommens, d. v. Karei en Rosalie Vlaminck. Marie Vermeesch, 85 j z. b. v. Woumen, wed. Pleter Pysson, d v. Philip en Cathar. Deleu. Petrus Maekelbergh, 82 j. z. b. te Woumen, weduwn. van Romanie Degraeve. Justine Quartler, 89 z-b. te Woumen, weduwe v. David Decap Rosalie Oorreel, 84 j. z. b. te Wouwen, wed. Amand Huyghebaert. Romain Roelens, 55 J. bakker te Woumen, echtg. v. Marie Jacob. Huwelijken.-—Julien Jacobs, aannem. te Avelghem en Jeanne Vanoverschelde, z. b. te Woumen. Guillelmus Verhaeghen. landbouwer te Rlllaer en Marle Cremmery, naaister te Woumen. P0LLINCH0VE, v. 25 Juni tot 25 Juli 1922. Geboorten. Geldof Agnes, d. v. Désiré en Augusta Deweerdt. Niville Irma, d. v. Florent en Ellsa Trooster.—Maton Mathilde, d. v. Maurice en Martha Bau. Overlijdens. Boone Robert, 6 m. z. v. Julien en Elisa Deseure. Verbrlgghe Jeroom, 7 m. z. v. Elie en Maria Notredame. Huwelijken. Prinzie Oscar, landbouwer, te Merckem, weduwn. van Elodie Deleu met De Kuwe Eugenie, te Polllnchove, wed Henri Schillewaert. Fremault Firmin, bakker, te Pollinchove met Parret Emma, landbouwster, te Polllnchove. In de laatste zitting der Scheidsrechter lijke Kommissies werd de schade op Ien Au gusti 1914, als volgt vastgesteld voor de hiernavermelde geteisterden VLAMERTINGHE. Noliet Eugénie fr. 11060. Gruwier René 445. Boxoen Jules 2895. Costenoble Théophiel 2297. Debruyne Emiel 7245. Desodt Pharailde 2620. Flahou Henri 1100. Casier Amand 1430. Beun René 1115. Pauwelyn Ernest 6305. Descamps Marie We Riquiere 11327. Angillis Léonie We Boccarren 650. Dehaene Emile 1155. Gryson Auguste 1940. Segers Marie 1360. BOESINGHE. Storme Hector 800. We Soenen Maerten 7359. LANGEMARCK. Descamps Marie-Louise We Monsy 2175. Mylleville Jérome 4155. Dujardin Cyrile 3480. Callens Camille 22525. Puype Cyrille 1578. Duthieuw Henri 8775. Dewilde Alois 3925. Descamps Alphons 3578. Vandenbroucke Jules 1445. We Descamps Fieuw 1700. Flyps Goemaere Cyrille 4755. Biesbroeck Ernest 8610. Lechat Charles-Louis 1986. We Cappelle-Vermeersch 11835. Flijps Achille 4365. WAESTEN. We Verbeke Léon 907. Dumortier Louis 1166. We D'Haluin Désiré 1432. Vanexem Aloïs 4334. Padie Pierre 1691. Provost Henri 4222. Pillaert Marie 2436. Follet Hippolyte 1816. Roussel Fr et soeur 20906. Lemoine René 1093. D'Hondt Jules 1794. PLOEGSTEERT. We Gillon Passchier 2542. Muylle Bossaert Pierre 1577. We Grignon Emile 2550. i Aangekomen bij Watoustraat, Poperinghe 20 Inlandsche Jaarlingen en volle Veerzen. "Au Nouvel Aigle d'0r„ M. G. DEGROOTE Groote Markt, Poperinghe. Zaterdag, Zondag en Maandag, Zaterdag om 8 ure, Zondag om 1 1/2 4 en 8 ure, Maandag om 8 ure. i VEEL MEER STERVEN VAN TE VEEL DAN TE WEINIG DOOR DE KEEL. daarom VERZINT EER GIJ BEGINT Zijt niet roekeloos, wanneer gij wat spaar geld hebt, met het in ongekende onderne mingen te storten, maar wendt U eerst in volle vertrouwen tot onze Agenten uwer streek die met de meeste bereidwilligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde uitzettingen up a) Spaarboekjes op zicht aan 3.60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0"1 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0, d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen eersten rang van Hypotheek. g) Uitwisselingvan vreemde munten en koe pons, koop en verkoop van Fondsen inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voor deeligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij Kapitaal VIJF MILJOEN FRANK. ZetelXII Maandenstraat, Nr 13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019 Telefoon 3081. N. B. - Waar de Maatschappij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe J. Vanbruwaene, Noordstraat, 16. SCHIETING. Aan de pers van Willem-Teil had Zondag eene prijsschieting plaats ingericht door en voor de Studenten. Er waren 70 deel nemers. Schoten: de oppervogel Paul Debaenst van Stavele; zijdvogels Robert Cambie, Poperinghe en Gerard Ryon, Proven; kallen Robert Cambie, Poperinghe en André Top, Beveren. Aan den Eere Voorzitter van Willem-Teil, heer Denis Dehouck onzen innigsten dank. De Inrichters. kindertjes tegen 't zuur, buikpijn en winden. Te Poperinghe te bekomen in alle Apothekerfjen Kestelyn, Notredame en Vande Plai aan 3.75 fr. de flesch en 2.00 de halve f'lesch. roote en schoone barak in ijzeren platen, 8 op 5 m.; kan dienen voor stalling. Zich wenden tot Isidore Verbeke, Zonnebekest. (Potyze) Yper. archemin boterpapier, mag in 't water liggen, ter drukkerij dezer. Bijzonder goede occasiegaz-motor, sijsteem Otto Deutz, 8 H. P. bij W" Allaeys, Priesterstr.Pop. Qakkerij in vollen bloei. Adres ten bureele. Tent, met pannen gedekt, gemakkelijk uiteen neembaar, dienstig voor winkel, Poperinghe- straat, Watou bij Ch. Gesquière (dikken Karei). Boormachien onlangs nieuw, per occasie bij Remi Deschilder, Pollinchove. Huis in de Watoustraat, A. Nr 4, terstond in gang. Zich wenden tot den bewoner Frans Denolf. Vrouwvelo, goede occasie, 250 fr. bij Jozef Lam- mey Casselstraat, 2, Poperinghe. Piano-automatiek bij Edmond Versavel In den Transvaal» Vlamertinghe. Groote engelse he waterbak lm 80 1. lm 10 br. 90 cm. diep, voor 200 fr. Ten bureele. Henneringen, in alle kleuren, bij Sansen- Vanneste, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe, Yzerwerk van oven op kolen, refractaire tegels en ijzeren trog bij Em. Sansen-schottey, Gast huisstraat Poperinghe. Allerbeste groote harmonium voor 2000 frank; Adres ten bureele. Jde gazetten aan 1 fr. de Kilo ter drukkerij dezer. ezaagde karresnak en wilgen boomen voor wagenmakers en timmerlieden bij Jules Des- sein, Westouter steenweg Poperinghe. Twee motors (Sarolea en Triumph) zoo goed als nieuw bij Cyrille Bollaert, Watoustraat, 42, Poperinghe. Schoone engelsche kindervoituur, zoo goed als nieuwzeer voordeelige prijs. Buitengewone occasie. Voor inlichtingen: Bertensplaats, 17, Poperinghe. Tent in hout, uiteenneembaar, met terrepapier bedekt9 m. 25 op 4 m. 65, langs de kalsijde Dranouter-Westnieuwkerke, bij Louis Evariste, Dranouter. Goede meid, in gesloten huis, bij twee personen goed loon. Adres ten bureele. Goede meid voor Poperinghe. Adres ten bureele. Goede meid voor klein huishouden, moet geen I ■■■■■■ÉMlfl keuken kennen. Adres ten bureele. Bekwame schildersgasten, aanstonds, bij Ferdi nand Permeke, Boeschepestraat, 36, Pop. ekwame metsers bij Maurice Vandevoorde, Veurnestraat, Poperinghe. Goede schrijnwerkers en halve schrijnwerkers bij de Gebr. Ollevier, Yper steenweg (bij de statie) Poperinghe. ekwame stokers voor dorschmachien bij Henri Verhaeghe, Watou. Bekwame smidsgast, aanstonds bij Vanstaen, smid, Noordschote. oede meid in het hotel Gouden Arend Rousbruggegoed loon. eerjongen, 17-18 jaar, om den bakkersstiel te leeren, bij Jules Daal, bakker, Zonnebeke steenweg (Bascule) Yper. Goede meid voor alle werk, 20 tot 30 jaar, in Palace hotel, Yperstraat, Poperinghe. Jongeling van 24 jaar bij zink en loodwerker. Adres ten bureele. Chauffeur (oud-strijder) vraagt plaats of werk in garage, in de Vlaanderens: Armand De potter, 74, Stavele. Ter brouwerij Feys-Callewaert, Rousbrugge: de herberg S. VictorProven (dorpplaats); de herberg De Tulipaan Ghyverinchove (Weegschede). POPERINGHE. 18 Oogst. Tarwe, 69-00; Rogge, 68.00; Haver, 69.00; Aardappelen, 40.00; Boter, 14.00 Eieren de 25, 10.00; Hoppe, 1920 000.00.1921:250.00. 1922 200-000. KORTRIJK. 14 Oogst. - Witte tarwe, 64-06; rogge, 53-56; haver, 70-75; paardeboonen, 76.77; hooi, 30-40 strooi, 12-15; aardappelen, 15-20; boter, 11-12; eieren 0.35-0 38koolzaadolie, 275 000; lijn olie, 232.50-235.00koolzaad, 100.00 lijnzaad, 108 109; koolzaadkoeken, 48; lijnkoeken, 71 sadosi- traat, 72.00; ammoniaksulfaat, 093; duivenboonen, 070; nieuwe oogst, 52. Vee te koop en verkocht koelen, 77 vaarzen, 078; stieren, 69ossen, 21. ROESSELAERE. 16 Oogst. <- Tarwe, 65 00! masteluin, 60.00; rogge, 52,00; boekweit, 85-001 haver, 68,00; gerst, 69.00; erwten, 80.00boonen, 70 00; witte boonen, 120.00 lijnzaad, 103.00: kool zaad, 115.00; strooi, 8-10; hooi, 35.00; HJnmeel, 75.00; voederbeeten, 00.00; aardappelen, 20,00 m* vlas, 50,00tabak, 3.75 boter, 14,00eieren, 0.37 kooldaadolle, 240.00; lijnzaadolle, 240; chlcorel, oude en nieuwe, 71 klaverzaad, 550; nitraten, 71 00; ammoniak, 092; cyanamlde, 65.00; vlggena, den kilo. 7 50. Beurs van Brussel. Wisselkoers op 18 Oogst. Amsterdam 513.00 523.00 Londen 50.00-59 00 Keulen 0.75-1.75 N.-York 13.00-13.# Genève 252.00 256.00 I Parijs 105.50-105.74

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2