TRANSINTER PIIBILPÜPM POSTZEGELS BRIJKEN DER STREEK B B H Banque pour favoriser les Transactions Internationales Bank lot bevordering van Internationale Handelszaken NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Voorheen 0. VANDEN BOSSCHE &C° KAPITAAL 3.000.000 Maa'schappelijke ZetelKoestraat, 10, Gent. Alle bankverrichtingen aan de beste voorwaarden - Wissel. iïm'rsrn s»12 x Algemeeoen Bestuurder voor West-Vlaanderen FORREST E. srooie Landbouuitentoonsieliini, In 't Binnenland. V. O. S. Poperinghe. Op Zondag 10 September Grootsche Huldebetooging aan ioord te iioutkerke. Bijzondere Trams DADIZEELE-OMP/IEGANG YLAAMSCH KOFFIEHUIS l>ij §atisen-l annesie w f* B* T RIT OOSTENDE-SPA VOETBAL. voor verzamelaars VOORDEEL1G ter <ii-ci8iKt«Nrij tlezec. Priesterlijke Benoemingen. Hier en Daar. Burgerstand van: Priesterlijke Wijdingen. Lourdes. BERICHT AAN DE LANDBOUWERS. Medard Vermeden VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 3 September. Zondag 10 September AntwerpeiTs Bouw- Hypotheekbank TE KOOP Brusselsche, Henegtsuwsche Boonische Vlamertinghe Yper Boesinghe. Verkoop in 't groot0. BERLAMQNT, Afe-Ril Bij ons te verkrijgen ¥i*aa^t plaats. MARKTPRIJZEN Poperinghe, Gasthuisstr. 16, Telef. 89 90 Dixmude, Zwartenonnenstraat, Telef. 44 Veurne, Ooststraat, 64, Telefoon 7 76 1 Moeskroen, Toerkoenjestraat, 109. Beveren, Leysele, Agent. Heer Joseph TAHON, Gemeentesekretaris, Beveren. Langemarck, Poelcapelle, Bixchoote, Boesinghe voor alle inlichtingen wende men zich bij den Heer MUYSSEN, Gemeentesekretaris, Langemarck. Wytschacte, Meessen, Hollebeke, Kemmel, Wulverghem, Locre. Agent Heer FOURNIER, Burgemeester, Wytschaete. Te Nikolai in het district Piess, reed een goederentrein op een passagierstrein. De botsing was zoo hevig, dat de beide locomo tieven en tien goederenwagens totaal ver nield werden. Tot nu toe zijn tien dooden en acht gewonden gemeld. De stoffelijke schade is zeer groot. De «Times» heeft vernomen, dat de ex-keizer aanstaanden winter in het huwelijk zal treden met een Duitsche weduwe van hooge afkomst en van bijna koninklijken bloede. Bedoelde weduwe heeft drie kinderen Men meldt dat de stoomboot «Itaba» aan eene Chiliaansche maatschappij behoo- rende, vergaan is. De 160 passagiers, welke hij overbracht, evenals de bemanning, wor den als verloren aanzien. Dieven zijn er in gelukt binnen de loka len te geraken van de «Aciéries de France», te Grandsac, en er eene som van ruim 300,000 fr. te stelen. Er hebben zich in de wijk Galata, te Constantinopel, twee gevallen van pest, J waarvan een met doodelijken afloop voor-1 gedaan. Te Saint-Ouen werden in de maand Augustus drie gevallen van pest vastgesteld. Maandag had in eene fabriek van Mehlis, in Thuringen, eene ontzettende ont ploffing plaats. De gebouwen werden ver nield. Een werkman is gedood en elf anderen zijn gekwetst. Smokkelaars die te Zuydcoote, Vrijdag nacht poogden de grens te oversteken met smokkelwaren, meenden zich verrast en vuurden hunne revolvers af. De onwelkome gasten waren echter eveneens smokkelaars. Een hunner moet doodelijk getroffen geweest zijn. 's Anderdaags vond men hem dood in een gracht. Vrijdag ontstond er brand in de kool- putten Matthias Stinnes, te Essen. Een ge- doode mijnwerker en vier verstikte arbeiders werden boven gehaald. In Spanje, te Castellon, vloog een auto met inzittenden over de ijzerbaan heen, toen hij door een trein verrast werd, welke koop waren geladen had. Terwijl de chauffeur en vier reizigers op het oogenblik zelf gedood werden, liepen drie andere levensgevaarlijke kwetsuren op. M. Marcel Fournial, bediende bij den ouderaardschen spoorweg te Parijs, vond Woensdag avond, ten 8 1/2 ure, op de lijn, tusschen de staties Oberkampfen Répu- blique een houtwitser van 37 mm. De man nam den houtwister op. Op hetzelfde oogen blik ontplofte het helsch tuig en de ongeluk kige werd gedood. Tijdens een waterhoos aan de kusten van Kamtchatka (Japan) is de kruiser Nutaba met de gansche bemanning be staande uit drie honderd man gezonken, Volgens inlichtingen verstrekt door het Admiraalschip zou gansch het personeel verdronken zijn. STAD YPER van 16 tot 24 September. Fr<>st|tr^r«ninia Zaterdag 16 September. Opening. Om 3 ure Groot Concert door de harmonie Ypriana van Yper. Zondag 17 September. Om 111/2 ure Kunstconcert door de Symphonic Ypriana. Om 12 ure Cantate:* Gloria Flori door het koor Ypriana100 uitvoerders. Om 2 1/2 ure Turnoefeningen door de Turners van Zonnebeke. Om 4 ure Groote Muziek uitvoering door de Harmonie van den Ka tholieken Kring van Poperinghe. Donderdag 21 September. Kunstconcert door de Philharmonie van Poperinghe 80 uitvoerders. Zaterdag 23 September. Om 3 ure Groot Concert door de Fanfare van Kemmel Zondag 24 September. Luisterlijk Festival. Om 2 ure Optocht; van 2 1/2 tot 6 ure Concerten. Sladunleuwit. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Een goede raadIndien gij van hoofd-schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H Notredamt, Groote Markt, en A. Kestolyn( Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 Ir. Zitting van den Gemeenteraad op Vrijdag 1 September 1922, om 5 1/2 uur namiddag. DAGORDE. 1' Punt. Krediet vast tc stellen voor de uitbetaling der kosten van het Fonds voor het 4 kwartaal 1922. 2" Punt. Toelaag te storten voor het oprichten der Landbouwtentoonstelling te Yper. 3* Punt, Goedkeuring der schoolreke- ning van 1920. 4' Punt. Toelating tot het stichten van het liefdadig werk De Nachtwacht 5e Punt. Benoeming van 5 hopkeur- ders voor de Stadschaal waarvan het man daat der Heeren Devos René en Citteiren Jules dienen vernieuwd te worden en de drie andere overleden zijn. Zie verslag op derde blad. Velodiefstal. Woensdag avond rond 8 1/2 u. werd de nieuwe velo van N. S. ge stolen van bij de deur van het hotel «Au Pavilion» aan de statie. Wonder. Bij den landbouwer Ma- hieu-Struye kwamen deze week twee aan- eengeboren zwijntjes ter wereld. De beestjes zijn niet het iijf aaneengehecht, hebben elk vier pootjes die over elkaar kruisen, wat hun het staan of gaan belet en verplicht gedurig zijlings plat te liggen. Echt zonderling! De beestjes zijn Zondag te zien van 1 tot 8 uur namiddag bij den eigenaar in de her berg «Inden Jager». Hoppepluk. Morgen begint schier algemeen den hoppepluk. Kerkdieven. Zondag heeft men ge poogd de bus van den H. Antonius, in S. Bertens kerk. open te breken. De boos doeners werden waarschijnlijk binst hun werk verrast en mieken zich uit de voeten. De Roode Rillen. De echte van L. Dupuis, Ju met", worden verkocht in alle Apotheken, in doozen omwonden met een rood lint vastgemaakt met een waarborg- Ioodje: Iedere pil is gemerkt: L. Dupuis, Jumet. De doos: 2 frank bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Maandag laatst had onder een grooten toeloop van volk de plechtige teraardbestel- ling plaats van ons lid Van Cayzeele Geor ges. Een groot getal leden hadden er aan gehouden onzen diepbetreurden strijdmak ker tot aan zijne laatste rustplaats te verge zellen. Aan den boord van het graf sprak onzen heer Bestuurder eene treffende lijk rede uit. Wij manen nogmaals onze leden aan, om aan dergelijke plechtigheden nog meer in getal deel te nemen; het is een troost voor de achtbare familieleden. Heden Zondag 3 September zal ons klachtenbureel open zijn van 8 tot 11 ure in ons lokaal Au Petit Paris Noordstraat. De aanvragen voor de spaarboekjes van 100 franken voor de pas geboren kinde ren der Oud-Strijders zullen gedaan worden in ons lokaal op zondagen 17 en 24 Septem ber 1922 tusschen 8 en 11 ure voormiddag. De aanvragen voor het familieaandeel van 300 fr. zullen op deze dagen insgelijks gedaan worden. Trouwboekje en militaire papieren medebrengen a. u. b. Het Bestuur. - Volkshuis. De zitdag van Senator Vandevoorde is verschoven voor 8 dagen en zal dus maar gehouden worden Maandag eij 8 dagen, 11 September. - De maandelijksche vergadering van den 1" Zondag is voor acht dagen uitgesteld omdat wij op 2e Zondag (lOSeptember) onze feestvergadering hebben met Concert, bij zondere Aanspraak en Prijsboiling voor al de Leden van 't Volkshuis met hunne vrouwen. COLLEGE. Het klein College in de Boeschepestraat aanveerdt leerlingen geboren voor ln Janu ari 1917. Het onderwijs is kosteloos. De leerlingen moeten alle dage om 8 ure, in 't College zijn en er de H. Mis bijwonen. De Ouders die 't begeeren mogen hunne kinders in de avondstudie laten. De leerlingen zijn verplicht des Zondags naar 't College te komen. Die begeeren hunne kinders naar 't Col lege te zenden worden vriendelijk verzocht de namen aan te geven aan den Heer Principaal. De klassen worden heropend den 26" September. Belastingen. Den heer Toeziener der belastingen brengt ter kennis aan de in woners van Poperinghe die reeds hunne aangiften Belastingen op de inkomsten voor 1921 en 1922 ontvangen hebben dat hij, Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Vrijdag (4, 5, 6, 7 en 8 September) zitting zal honden in het Stadhuis «Trouw zaal» van 9 tot 12 ure 's morgens en van 2 tot 5 ure 's namiddags voor het invullen, het nazicht en des gevallende, algemeene inlich tingen te verschaffen, omtrent de wijze waar op deze formulieren moeten ingevuld worden. Prijsuitdeeling. Donderdag namiddag had de plechtige prijs uitdeeling plaats voor de vrije jongens- en meisjesscholen der gemeente. De feestzaal, wonderwel geschikt voor dergelijke feeste lijkheden met haren grooten theater was zeer wel gevuld, door de ouders en vrienden der kleinen. Op de eerste rangen bemerkten wij eenige leden van den gemeenteraad en voor name burgers en in 't midden de weledele Heer Burgemeester en de herder der ge meente. Het feest was effenop prachtig. Al de kinderen, tot de kleinste toe wedijverden om ter best. Hunne nummers opsommen ware te lang, ten andere ze waren allen evenwel. De Bohemer spande evenwel de kroon. Iedereen zegde Wat men toch bekomen kan Daarop had de deeling der prijzen plaats en iedereen, kinders, ouders en genoodigden trokken voldaan/huiswaarts tEiv«-rdtns:!ie. De bevolking. De bevolking van Elverdinghe groeit stil aan. Dit is te bespeuren, bij 't getal schoolplich tige kinders. Over een jaar waren er 273 leerlingen van 6 tot 14 jaar, nu zijn er 284 dus 12 II. meer. Jammer,honderdmaal jammer,dat er geen vooruitgang gedaan wordt aan de knech- tenschool. De peerdenfeest van Maandag laatst. Van den zondag af was er veel bedrijvig heid en alles voorspelde eene goede feest. Den Maandag rond 11 urestonden er 161 peerdebeesten uitgestald, meestal jong goed daarbij stonden er 16 koppen bij H. Baes, en 17 in den Engel. Dit is te zamen 194 beesten. Den Zondag tevoren, wierden zeker en vast 23 koppen verkocht, die den zelfden dag reeds vertrokken dat is 217. Rekent daarbij de peerden die stonden in andere stallen b.v. in den Casino, in den Steenen Molen en elders, waarbij nog de verkochte dieren die reeds naar huis waren, zoo kan met berekenen dat er op de peer denfeest van 240 tot 250 peerden moeten geweest zijn en dit dezen keer, zonder de Bohemers. Elverdinghenaren, zorgt voor meer stal lingen eri overdekte kooien. Gemeente Handzaeme. Dr A diet Debeackelaere Om 2 1/2 uur optocht door al de bijtreden de maatschappijen, daarna aanspraak door gevierde sprekers. Het Komiteit. De schrijver, De voorzitter, Em. Demot Dr Reytiaert. U 8* gekend en 't is waar ook, dal: gansch ter trouwe, de schoonste Pel sen fourruren (katten) verkocht worden bij Achiei Denys-Schelpe, «ln den Tijger» Ooststraat Nr 60 te Rousselare. De keus is er overgroot en de prijzen zijn buiten alle mededinging. lton«bi'ii£K4>. Kermis. Op Kef- mis-Zondag 3 September In de Crombeke- straatGroote Velokoers 30 Krn. 150 fr. Prijzen. Inschrijving, ten 3 ure, bij Maurice Beelcaen. Op Kennis-Maandag 4 Septemberin de Haringhe-straatRingsteking per veto 125, fr. Prijzen, Inschrijving, ten 3 ure, bij Joel Wulles. Met de jaarlijksche kermis worden onze gesneuvelden herdacht. Op kermis Donderdag is er ter hunner nagedachtenis, om 9 ure, een plechtige lijkdienst. De Oud-strijdersbond zal officieel aan die plechtigheid- deei nemen. Vergadering bij Delplace, k-wart vóór negen ure. Alle Oud-strijders zijn ook vriendelijk uitgenoodigd op Vrijdag 8 September, om 9 ure, zijnde O.L.V. Geboorte, tot het bijwonen eener plechtige zielemis voor mak ker Schqonaert. Het Bestuur. Hoerengilde. Zondag den 3 September, vergadering der Boeren- gilde bij Benoit Notredame «ln de Zwaan» om 5 1/2 ure. Dagorde: Verslag; Mededeelingen. Bestelling van veevoeders, messtoffen, kalk en aardappelen «Industrie uit Polen». Erge val. Zaterdag den 26 viel den genaamde Jeroom Gykiere metser, van zijne stelling en bleef bewusteloos. In een naburig huis binnengedragen bleef hij gedurende gansch den dag zonder spraak, 's Ander- daahs is zijn toestand wat verbetert, die toeliet hem naar huis te voeren, waar hij te genwoordig volop aan de beterhand is. Warilia Mnrie» Iaat weten dat zij haar komt te stellen, bij hare ouders, iPope- ringhestraat, Woesten, als Modiste, en zal voorzien zijn van eene groote keus winter hoeden. Poolcnpclle. Ontploffing. Gis teren voormiddag om 8 en half ure is er eenen houwitser ontploft te midden eene plaats waar drie werklieden aan den arbeid waren aan de vereffeningswerken op het front gedaan. Een hunner was op den slag gedood, een andere zijn been aigerukt, en den derde vreèselijk gewond opgenomen. De toestand der twee overlevenden is doo delijk. Clerken. Nog eene ontploffing. Engelsche werklieden waren bezig, Maandag voormiddag, in het bosch van Houthulst aan de lediging van gazbommen. Eensklaps ont plofte een dezergevaarlijketuigen, waardoor drie Engelschmans vreeselijk verbrand wer den. Twee hunner verkeeren in doodsgevaar Is uwe maag ontsteld, beproef eens Ipoilit-ker V«riiMnd(re'« Ware ^8<if»s«»Ülea»verkocht: Apotheek Notre dame, Poperinghe. Onvoorzichtige baders. Wederom hebben zich twee gevallen voorgedaan van onvoorzichtigheid bij het baden. Twee dames werden door de baren medegesleept en konden maar met groote moeite gered worden. En nochtans worden ze gedurig verwittigd door het trompetten van de mannen van den reddingsdienst. De levenadttiirte wordt doelmatig bestreden door het gebruik der Oxo Bouillon Blokjes bereid met Vleesch-Extract der O Liebig. Maandag, bij een twist onder buren loste een daglooner, met name Andries, 47 jaar oud, wonende te Houtkerke, revolverschoten op de leden van het gezin des landbouwers Benoit Dehaene'. Deze, een grijsaard van 66 jaar, werd door een kogel in het hart ge troffen en viel dood ten gronde. Andries liep toen naar huis, en begon nogmaals met zijn revolver en ook met een geweer in de rich ting van de woning zijner vijanden te schie ten Toen de gendarmen kwamen om hem aan te houden, bood hij niet den minsten wederstand. Het parket van Hazebroeck heeft ter plaatse van de misdaad een onder zoek ingesteld. Miu'siirocn Brandramp. In de groote spinnerij Motte is een groote brand ontstaan. Maandag IJ., ofschoon de brand weer spoedig ter plaatse was om het vernie lend element te beteugelen, wordt de schade toch reeds op 150.000 frank geraamd. On voorzichtigheid van een rookende werkman zou de oorzaak zijn. WeD(nfeuwkerli<>. Woensdag laatst is M. Barbry de volksgeliefde en dienstwillige burgmeester overleden. Hij droeg de achting weg van al zijne dorpsge- nooten aan wier genegenheid hij veel te vroeg ontrukt is. De begraving grijpt Maan dag aanstaande plaats. De zinken muntstukken van 50 centie men worden alleen ingetrokken, en zullen na 30 September aanstaande ongeldig en on gangbaar worden. De overige zinken muntstukken van min dere waarde, de stukken van 5,10 en25 cen tiemen, blijven geldig, en tot nu toe worden zij nog niet ingetrokken, zij blijven dus in den omloop. Het is dus vast besloten dat het vors tenpaar van Italië, in October naar Brussel komt. Bij deze gelegenheid gaat nog eens de ronk vaneen huwelijk tusschen onzen kroon prins en de Italiaansche princes. Vraagt bij ons of aan uwen verkooper, het nieuw boeiend mengelwerk van A.Hans: DE VERSTOOTÉLING in afleveringen aan 25 centiemen. van Vrijdag 8 tot Donderdag 14 September YPER-DADIZEELE. Yper 8.30 11.48 Becelaere 9.17 12.35 Dadizeele 9.58 13.20 DADIZEELE-YPER. Dadizeele 6.21 9.19 Becelaere 7.31 10.42 Yper 8.18 11.19 14.44 15.31 16.20 12.09 13.25 14.12 15.25 16.19 16.58 Wyt- KEMMEL-KERMIS. Vervroegde Trein: Waasten 13.10 schaete 13.38 Kemmel 13.55. Bijzondere Trein: Yper 13.30Voormezeele 13.47 Kemmel 14.05. Dndizeele Omineran^ van 8 tot 17 September. Bedevaarders naar O. L. Vr. van Dadizeele wendt U voor alle verbruik Ontbijt, Noen malen, enz., tot het oud gekend huis M. Bosiyn miters. bakkerij en winkel hebbende thans voor uithangbord gelegen rechtover 't park van 't kasteel. Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE. Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM- DUPONT, Rousselare. Let wel op 't merk. t Heer en Vrouw Jules Vancayzeele-De- poers zijn gevoelig geweest aan den blijk van genegenheid hen bewezen bij de herbe graving van hunnen diepbetreurden zoon ÜEORÜES. Zij drukken hunnen dank uit aan deri Heer Burgemeester die namens den Gemeenteraad ëene rouwkroon geschonken heeft; aan de Oudstrijdersmaatschappij V. O. S.aan den Footbalclub; aan de handbooggilde Willem- Teil en aan de talrijke vrienden en kennis sen die de begraving hebben bijgewoond. fr De kinders LIETAERT noodigen vrien den en kennissen uit om' het 8*1 ctSfj; .1 »sar8j te willen bijwonen op Maandag aanstaande, om 9 1/2 uur,1 in ;St-Bertinuskerk, dat zal gezongen worden tot lafenis der zielen van Imnne ouders, wijlen Elïe LIETAERT en Elisa VANHOUCKE. 1" Deze week is alhier overleden en be graven Mijnheer Louis DEQUECKER, ge wezen gemeenteraadslid en lid van den Raad der Hoppekeurders. De afgestorvene miek gedurende 25 jaar deel van den gemeente raad, en niettegenstaande zijne hooge jaren, bleef hij gansch den duur van den oorlog en in de moeilijkste omstandigheden trouw op zijnen post. In deze bange dagen nam hij het ambt van schepen van den Burgerstand waar, tijdelijk deed hij zelf dienst als Burgemeester. Hij was ^vereerd met het burgerlijk Eeretee ken Wij brengen onze hulde aan dezen ver dienstelijken burger, üry Deez' jaar werd de internationale wedstrijd Oosten- de-Spa voor baanpeerden geloopen van 24 tot 28 Oogsten gaf de gelegenheid aan onzen stadgenoot, den heer hamlet Degroote en zijn peerd Poilu hunnen naam neer te schrijven op de eerelljst. De koers werd betwist over eeneri afstand van ongeveer 373 Km verdeeld in 5 ritten. ingeschreven met 10, vertrokken ze met 9, waaron der de zoo vermaarde kampioenen Onward Star en Folies Bergeres alsook de belgische kampioe nen Queivitte en «-Prince». De 1" rit Oostende- Brugge, al over Biankenberghe, Zoute, 62 Km. zag de overwinning van Querville voor Onward Star», Folies Bergeresen Princk waren derde en vierde en Poilu klasseerde zich vijfde, allen op een geheel klein verschil. De 2° rit. Vrijdag, ging van Brugge naar Brussel, koersplein Stockil over eenen afstand van 108 Km. De deelnemers moesten dezen afstand van 's morgens 3 uur tot 's avonds 7 uur afleggen. Snelheid kwam hier niet In berekening. Querville van wiens krachten men daags te voren te veel vereischt had, moest, gansch uitgeput, den koers opgeven aan de brug van Swynaerde. De andere deelnemers legden den afstand in den gestelden tijd. Na dezen koers kwam Poilu vierde in de algemeene rangschikking. De 3e rit van Stockel naar St-Truiden al over Leu ven, Thienen bedroeg 60 Km. met een (allure libre) vrijen gang van 16 Km. Hier won Onward Star» voor Folies Bergeres tweede en Poilu derde. De 4U rit van St-Truiden naar Spa, 88 Km. was bij zonder lastig, 's Morgens hadden de deelnemers 50 Km. af te leggen van St-Truiden naar Esneux, al over Waremme met een (allure libre) vrijen gang van 19 Km. en 's namiddags een afstand van 38 Km. van Es neux over Remouchamps naar Spa. 's Morgens was Onward Star eerste voor Folies Bergeres tweede en Poilu derde, 's Namiddags echter moest Onward Star ziek en afgemat opgeven op 8 Km. van Spa. Poilu kwam eerst toe in den hippodroom te Spa waar hij luidruchtig toegejuicht werd. Na dezen koers was Folies Bergeres eerste in de algemeene rangschikking en Poilu tweede. De laatste rit de ronde van Spa bestond in een rit 's morgens van 32 Km. in 2 uren, over bergen en da len. Folies Bergeres was mank en gansch uitgeput. Na enkele Km. moest zij den koers opgeven en Poilu kwam eerste van 't klassement. Frisch en gezond zooals hij was, kon hij niet meer geklopt worden. Hij won 's morgens met eenen voor sprong van 14 minuten op zijnen naasten mededinger Prince» en 's namiddags in de (allure libre) vrije gang van 25 Km. kwam hij tweede op korten afstand van Cigarette II». De koerswas gewonnen ln prachtigen stijlDe me dedingers, die Poilu hadden willen volgen en zich tor het laatste verdedigd hadden, moesten afgemat en 't einden alle krachten onderweg blijven alleen de voorzichtige kampioenen, die aan «Poilu» de over winning niet wilden betwisten, konden den rit uitdoen. Buiten de eer en de geschenken, bracht deze over winning den gelukkigen winnaar den eersten prijs aan met öooo^frank. Bravo Kamiel, bravo Poilu de beste en recht zinnigste wenschen van allen die het sport liefhebben. Donderdag avond werd de overwinnaar feestelijk, met muziek, ter Statie afgehaald en gehuldigd. Heden Zondag om 2 1/2 ure,op het terrein van den kouter, groote liefdadigheidsmatch tusschen F. C. P. I" en het I" engelsch elftal van Remy. De opbrengst van dezen match komt ten voordeele der oorlogsverminkten. Pastor te Oostcamp, E H. De Wispelaere, pastor te St-Baafs-bij-Brugge. Pastor te Merckem, E. H. Van Ryckeghem, pastor te Caeskerke. Pastor te Caeskerke, E. H. V'lnck, dd pastor te Merckem. Onderpastor op O L.Vrouw te Kortrek, E H.Schrurs, onderpastor op SS. Petrus en Paulus, te Oostende, die aldaar vervangen wordt door E. H. Ruyssen, lee- raar aan de Normaalschool ie Thourout. Onderpas tor te Wevelghem, E. H. Verstraete, leeraar aan 't College te Kortrijk. Onderpastor te Wervick, E H. Delanghe, onderpastor te Gheluwe. in vervanging van E. H Desquiens, overleden. Onderpastor te Thou rout, E. H. Van Hevel, Econome aan de Normaal school aldaar. Onderpastor te Gheluwe, E. H. Hil- lewaere, leeraar aan 't College te Poperinghe. Onderpastor te Cuerne, E. H. Maftheeuws, leeraar aan 't College te Thielt. Onderpastor te Woumen, E. H. Debel, leeraar aan de Normaalschool te Thou rout, in vervanging van E. H Claeys, overleden. Onderpastor te Zonnebeke. E. H. De Jans, priester aan 't Groot Seminarie te Brugge. roMm-n Miss Jane Burr, een welbekende «femme de lettres» In de Ver. Staten, is, naar de «New- York Herald» meldt, methets.s. «President Polk» vertrokken om een wereldreis te on dernemen. Zij stapte aan boord, gekleed, alsof zij naar een gymnastiekuitvoering ging. Haar plan is om eenigen tijd te Londen en Parijs te blijven, waar zij de vrouwen er toe hoopt te brengen de rokken af te zweren. P 0 P E RIN G H Evan 27 Oogst tot 3 Sept. 1922 Geboorten. 217. Beauprez Carmène, d. v. Char les en Bertha Vanthurnout. 218. Dunton Marte, d. v. Joseph en Martha Camerlynck. 219. Mus Oc tave, z. v. Achille en Esther Calant. 22Ü. Dumelie Marie, d. v. Georges en Maria Decrock. 221. Te- taert Lionel, z. v Emile en Maria Brabants. 222. De Backer Paula, d. v. Julien en Lucle Logie. 223. Hauspie Antolne, z- v. Marcel en Victorlne Croo. Overlijdens. 141. Verbeke Andrea, 19 j. z. b. ongeh. d. v. Fidéle en Valerie Six, Yperstr. 142 Staessen Jean, 82 j. z. b. wed. v. Lucie Tresy, Groote Markt. 143. Dequeker Louis, 78 j. rentenier, wed. v. Barbara Lebbe, Boomgaardstr. 144. Bruneel Marie, 14 d, docht. v. Achille en Emma Pottie, sektie G. 145. Debergh Leonle, 71 j. z. b. wed- v. Albin Verleene, Gasthuisstr.146. Ulrick Antonia, 84 j. z. b. wed. v. L.ivln Luyssen, Sektie A. Huwelijken. 90. Dewancker Gustave, 37 j. brou wersgast en Techel Maria, 24 j. z. b. belden v. Pope ringhe. 91. Suffis Daniel, 20 j. brouwersgasten Truwant Alice, 22 j naaister b. v. Poperinghe. 92. Vermeulen Henri, 27 j. meestergast en Deschodt Martha, 25 j. kleermaakster, b. v. Poperinghe. 93. Maerten Ernest, 32 j. landbouwer en Boltengier Rachel, 30 j. z. b beiden v. Poperinghe. 94. De- puydt Arthur, 31 j. landbouwer en Debergh Mark, 28 j. z. b. beiden v. Poperinghe. Beloften. 128. Verinote Gustave, gareelmaker, vroeger te Poperinghe en Lecocq Laure, z. b. v. Chastrc-Vllleroux. 129. Delva Henri, werkman van Oostvletcren en Fostier Marttia, z. b. v. Poperinghe. BISDOM BRUGGE. Mgr de bisschop heeft de volgende HH. wijdingen toegediend. PriesterJoseph Berten, van Sint-Denijs. Diakens Gustaaf-Joseph Butaye, van Antwer pen; Arnold De Bouvery, Kortrijk; Henri Dè Brabandere, MeulebekeMarcel De Boysere, Alveringhem Joseph Dewert, Oostnieuwkerke Marcel Delanote, ProvenJérome Depuydt, Aertrijcke Karei Dubois, Oostende Emiel Le- fevere, Rousselaere; Lod. Maertens, Ronse; Jos. Maes. Oostduinkerke; Jos. Masquelier, Po peringhe Jules Roose, Oostnieuwkerke; Albert Ryben, NieuwpoortPaul Sobry, YperLeonard Vandewaele, ThieltPaul Vanden Weghe, Pas- schendaleWillem Vincke, Molendorp (Oostende). Bij het lezen van dit enkel woord zullen al onze lezers, die in hun leven liet geluk hadden Lourdes te zien, plots in verbeelding voor de wondere grot staan; en bidden en hooren bidden, zingenen hooren zingen den lof der lieve Vrouwe, met vele duizenden saam. «Ja wees gegroet, en bid voor 't lieve Vlaanderen. En wij die donderdagavond, afgemat naar lichaam, doch deugddoende verkwikt in de ziel, uit Lourdes terugkeerden, wij zullen nog even verzuchten omdat die schoone dagen zoo spoedig zijn voorbijgevlogen. Vóór ik naar Lourdes ging, vroeg ik aan een vriend die er geweest was, of hij mij zijne indruk ken over Lourdes wilde mededeelen; en hij ant woordde: «Mijn gedacht is, dat geen mensch in staat is de indrukken weer te geven welke men ondergaat te Lourdes». Ja, vertellen kunnen de bedevaarders wel van de hertroerende aanroepingen, dat ze er tranen van in de oogen krijgen van de zieken die met betrouwen bidden om steenen te bewegen,in eene uiterste krachtinspanning, de ^uitgemergelde ar men naar het zegenend H. Sakrament uitstrek ken, wijl tienduizenden monden ten hemel roe pen «Red ons Heer, wij bezwijken vertellen ook van wonderej genezingen van dat blinde meisje dat plots voo-r het beeld uitriepMoe der, ik zie U, ik ben genezenvertellen van vele andere dingen die ze HOORDEN en ZAGEN, ja, dat wel. Maar vertellen wat ze VOELDEN, wat er in hun binnenste al omging, neen want Goddelijke indrukken geeft men met geen menschenwoorden volledig weer. Lourdes is één groot Heiligdom, waarin de herten der honderdduizenden Mariaminnende pelgrims zoovele wierookvaten zijn, die lof- en smeekgebeden ten Hemel uitwalmen. De schoonste beoordceling hoorde ik op de terugreis, uit den mond van een Christen werk man ik kan niet gelooven, zeide hij, dat ik méér verschil zal vinden tusschen Lourdes en den Hemel, dan tusschen Lourdes en Poperinghe, want te Lourdes heb ik mij gemakkelijk eene gedachte kunnen maken van den Hemel; terwijl ik mij nog nooit te Poperinghe eene gedachte had kunnen vormen van Lourdes.Pelgrim AnttC'liOiiiim l>ij Watoustraat, Poperinghe, 20 lnlandsche Jaarlingen en volle Veerzen. Eerste tap. «Au Chasseur» bij Arthur Breyne, Brug gestraat. Schaap te verhollen ln den Keer van den Ommegang bij Leon Samijn. Van 4tot 8 1/2 uur. Geit en 10 frs te verhollen ln den nieuwen Keizei ».bij Dësiré Claeys, Werf, Poperinghe,gegeven door Cappelaere Luisterlijke Gaaiboliing In den Transvaal bij J. Lermyte. 120fr. Prijzen. Inleg 1 fr 30 voor 2 bollen. Melkschaap van 80 fr te verhollen In de Voorzienigheid bij Hector Durant, O. H. boompje gegeven door Cam. Metsu en Jules Verhaeghe van 2 tot 8 uur. Schoon schaap te verhollen A la ville de Dunkerque» bij Maurice Hauwen, gegeven door M.Demol en August Vandevoorde Petrole Ringsteking met velos. In den Meiboom en de Galgestraat steenweg van Yper. 100 fr. Prijzen. Abeele statie. Kermis. Luisterlijke baanbolling: 145 fr. Prijzen. Inleg 1 fr. per peloton van 2 man. In schrijving van 2 1/2 tot 3 1/2 uur bij Henri Huyghe. Groote velokoers voor alle beginnelingen: 155 fr. Prijzen en premien. Inleg 1 fr per rijder; afstand 30 Km. Inschrijving van 1 1/2 tot 2 uur stipt bij Maurice Denecker. Gheluvelt. Velokoers voor Beginnelingen. 25 Km. op goede baan. Prijzen: 100-75- 50-35-20-10-8-7 frank. Inleg: 2 fr. Vele Pre mien. Inschrijving om 2 uur bij H. Vanlaere Vlamertinghe Eerste tap In de Strooien Hen» bij Cyriel Cappoen, Brandhoek, Vlamertinghe. St-Jan-ter-Biezen Schoone Geit to verhollen A la Cour de Commerce bij de kinders Debaene; gegeven door Cyr. Buseyne. Schaap te verhollen In den Landbouw bij Jules Deraeve, gegeven door Jerome Bollaert. Vlamertinghe (Brandhoek) Groote Velokoersen Inschrijving om 2 u. bij Cyr. Logie Velo- maker. Koers voor beginnelingen200 fr. prijzen 2 fr. inleg. Koers voor parochianen boven de 50 jaar: 75 fr. prijzen. DOE WEL EN ZIE NIET OM... en. STEL NOOIT UIT TOT MORGEN WAT VANDAAG KAN GEDAAN WORDEN. Wacht geen oogenblik, wanneer gij wat spaargeld over hebt, en wendt U in alle ver trouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. VVrzitkerde uiUcttln^en op a) Spaarboekjes op zicht aan 3.60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0") c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars. Alles Vvij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten rang van Hypotheek. g) Uitwisseiingvanvreemde munten en koe pons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voor- deeligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANK. ZetelXfl Maanderistraat, Nr 13,'ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019 Telefoon 3081. N. B. - Waar de Maatschappij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe J. Vanbrnwaene, Noordstraat, 16. IDienut dk*r Verwoeste Gewestew. alsook in de Gemeentemagazijnen te Zich te begeven bij den bestuurder Assebrouck - Brugge. "'lij BUKEElilüEUBEIiS rM'e a-iiooiJ»- ijzonder goede occasiegaz-motor, sijstecm Otto Deutz, 8 H. P.bijW0 Allaeys, Priesterstr.Pop. Boormachien onlangs nieuw, per occasie bij Remi Deschilder, Pollinchove. Groote engelsche waterbak lm 80 1. lm 10 br. 90 cm. diep, voor 200 fr. Ten bureele. Henneringen, in alle kleuren, bij Sansen- Vanneste, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe, Yzerwerk van oven op kolen, refractaire tegels en ijzeren trog bij Em. Sansen-schottey, Gast huisstraat Poperinghe. ent in hout, tiiteenneembaar, met terrepapier bedekt9 m. 25 op 4 m. 65, langs de kalsijde Dranouter-Westnieuwkerke, bij Sohier Evariste, Dranouter. Allerbeste groote harmonium. Zich wenden Groote Markt, 7, Poperinghe. Zeer goede beklante bakkerij, met versclüllige bijgevoegde commercen. Adres ten bureele. Groote tafel met twee schuiven lm 90 X Om 67, een spiegel 1 m 10 X 0 m75. Adres ten bu reele. Keukenstoof 80 cm hoog 80 cm lang 60 cm breed, met 2 ovens. Zich wenden bij Al. Dobbelaere, minneplein, (huis Siroux) Yper. Tent aan genadige prijs bij Jules Depuydt; S. Jan ter.Biezen. roote dubbele tent 9 m X 6 m. Vijf plaatsen beneden, zolder, achterstalling bij de We De- ceuninck, Woestensteenweg, Poperinghe. Sehoone jachthond, 9 maanden, bij Prosper Le- roy, Wytschaete. Aardappelmachien in goede staat, beste occasie, bij Ach. Denecker, Abeele. Twee mansvelos in goede staat bij Jozef Lam- mey, Casselstraat, 4, Poperinghe. jde gazetten aan 1 fr. de Kilo ter drukkerij dezer. Meisje van 15-17 jaar, om in huishouden te helpen. Zich wenden of schrijven naar Louis Valenduc, boulanger, 73, rue de 1' Epinette; Mar- guette-lez-Lille. Zeer ernstige meld voor alle werk, in jong huis houden te Parijs, waar sedert 5 jaar een jonge vlaminge in dienst is; goed loon; de reis betaald. Zich wenden, 's morgens, bij Jules Ramon-Cou- vreuv, West-Nieuwkerke. oede meid, voor Doornijk, bij Vlaamsche Da me; goede occasie om fransch te leeren. Goed loon. Schrijven Me Lucas, rue du pont, 36, Tournai. Leerjongen 16-18 jaar bij A. Jarry-Vlaemynck, brood- en suikerbakker, nieuwe S. Jacob- straat, 15, Yper. Goede schrijnwerkersgast en halve gast bij de Gebr. Ollevier, lattenstoormaker, Ypersche steenweg, bij de statie, Poperinghe. Goede meid voor Poperinghe. Adres ten bureele. Goede meid voor klein huishouden, moet geen keuken kennen. Adres ten bureele. ekwame schtldersgasten, aanstonds, bij Ferdi nand Permeke, Boeschepestraat, 36, Pop. Goede meld voor herberg bij Henri van Braband, herberg Den Doorgang Yper. Goede meid voor alle werk bij M. Delett- Vanuxem, Tempelstraat, 6, Yper. eftige meid voor alle werk, een weinig koken, bij Mad. Catrice, 17, rue St-Scbastien, Duinkerque. Qoede boerenmeid, adres ten bureele. Chauffeur, oud-strijder, Fransch en Vlaamsch, bezit goede getuigschriften vraagt plaats bij bijzondere of handelaar of om in garage te wer ken Armand De Potter, 74, Stavele. evonden. este Jachthond, woensdag te huis gegaan bij Desiré Deprez, landbouwer, Watou. Vièflorctn» Gouden keten met medaillon, Zondag laatst gaande van Elverdinghe naar Proven. Tegen bel. terug brengen ten bureele. ortefeuille met 200 frank, in de statie te Pope ringhe, dinsdag morgen rond 5 1/2 u. toebe- hoorende aan Henri Devos (invalied) Proven. Terug brengen ten bureele tegen belooning. Radiateurstopsel voor auto, met kikvorsch ais figuur, Vrijdag 1 September, halfweg de Hondstraat. Iemand heeft het verloren stuk zien oprapen, doch de vinder was liem onbekend. Te rug brengen tegen bel. Garage Allaeys en Z. Priesterstraat, Poperinghe. Te pachten erberg L'OMNIBUS» te Rousbrugge (dorp). Zich wenden Pyck-Vercruysse, Poperinghe. POPERINGHE. - 1 September. Tarwe, 69-70; Rogge, 69.00; Haver, 70.00; Aardappelen, 20 00; Boter, 14.00 Eieren de 25, 13.00; Hoppe, 1920 000.00. 1921:, 200.00. 1922 170-000. KORTRIJK. - 28 Oogst. Witte tarwe, 64-66; rogge, 53-56haver, 70-75 j paardeboonen, 76.77 hooi, 30-40; strooi, 12-15; aardappelen, 15-20; boter, 11-14; eieren 0.40-0.45; koolzaadolie. 240-000; lijn olie, 222.50-225.00koolzaad, 100.00; lijnzaad, 100 105koolzaadkoeken, 48 lijnkoeken, 72 sadoni' traat, 72.50; arnmoniaksulfaat, 075; duivenboonen. 068; nieuwe oogst, 52. Vee te koop en verkocht: koeien, 81; vaarzen, 109; stieren, 69ossen, 5i. ROESSELAERE. - 29 Oogst. Tarwe, 65.00; masteluin, 61.00; rogge, 53 00; boekweit, 80-00; haver, 68 00; gerst, 65.00; erwten, 80.00boonen, 80.00; witte boonen, 120.00 lijnzaad, 101.00: kool zaad, 120.00; strooi, 8 10; hooi, 32 00; lijrimeel, 103.0 voederbeeten, 00.00; aardappelen, 15,00 ruw vlas, 50,00; tabak. 3.50 boter, 14,00; eieren, 0.40; kooidaadolie, 240.00; lijnzaadolie, 240; chicorel, oude en nieuwe, 70 klaverzaad, 550; nitraten, 70 00ammoniak, 095; cyanamide, 65.00; viggenSi den kilo. 7.50. Beurs van Brussel. Wisselkoers op I Sept- Amsterdam 544.00 -551.00 Londen 61.00-62 00. Keulen 0.20 1.20 N.-York 13 00-14.00 Genève 262.00 -266.00 I Parijs 105.00-105.5"

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2