Sansen SM li ioncarey-Sansen Schoten, IVin/ieliecs en Studenten In 't Binnenland. V. O. S. Poperinghe. Greats LaedSMf; POSTZEGELS M. BGSiirn Binders, Burgerstand van: Gasthuisstr. Poperinghe N HEROPENING DER KLASSEN GROOTSTE KEUS. ZIE ONZE PRIJZEN De Panne. Vlagenhuldfging. Heden Zondag zal het hier vossen regenen. 't is immers vlageninhuldiging voor den plaatsëlijken bond. Boschbeke. Baridietenstreek. Bij de 60-jarige gezusters Catry, winkelier sters, drongen Zondag drie gemaskerde en gewapende schurken binnen en na de ouder lingen te hebben mishandeld, bedreigd en op het bed te hebben vastgebonden, trokken zij er van onder met eenige juweelen en eene geldsom van 3000 fr. Men is op het spoor der stoutmoedige daders. Iseghem. Ongeval. Maandag tij dens de velokoersen, werd Ivo Ghyssens, die met noten leurde door den wielrijder Mestdag gevat. Beiden werden ten gronde geslingerd. Mestdag werd aan het hoofd ge kwetst en zijn velo werd gansche ontred derd. De leurder kwam er met den schrik en het verlies van een gedeelte zijner noten van af. Vermijd hot oontoonige in het bereiden van uwe avondmalen. Wissel ze af met eene door Corned Beef «Fray Bentos» der C'" Liebig. Zij zal U toestaan een zoo voedzaam als lekker maal op te dienen en U het vervelende van het koken sparen. Vlaamsche Vrienden s,ac* ^°°r cen auto onlvergeworpen geweest voor verzamelaars VOORDEELIG (ter tlrukkerij dezer. Priesterlijke Benoemingen. Ambtelijk Bericht. Sterfgevallen. HOPPE. Examens. Zifting van den GemeenteraadVerslag. BERICHT AAN DE LANDBOUWERS. Gedard .Vermeulen Antwerpen's Bouw- Hypotheekbank MA llk TPfUJZEX. bestelt op tijd uwen irakcsop vanu Amerikaansche leiën, Pennedoozen, Passerdoozen, Pastels, Schrijfboeken, Pennestokken, Klas dagboeken, Griffels, Blauw en Bruin omslagpapier Teeken- en Schrijfgerief, Gommen, Pennen, enz., enz. Gasthuisstraat, 15 PÜPEKSÏtiCaHIE SE In de provincie Ligttrië in Italië heeft een hevige wolkbreuk gewoed, die aanzien lijke schade aanrichtte. De ergste vernielingen werden aangericht te Bergeggi, een dorp, dat in October van 't vorige jaar grootendeels vernield was door de ontploffing van een nabijgelegen fort, maar gedeeltelijk weer was opgebouwd. Vrijdagmorgen om 5 uur vertiet de onderofficier Victor Staes eenq herberg, tegenover de kazerne van Obercassel gelegen, en keerde terug naar die kazerne, toen Duit- schers hem achtervolgden en van zeer nabij op den onderofficier en op den soldaat Buck- weert, die vóór het gebouw op schildwacht stond, schoten losten. Beiden vielen dood ten gronde. Zeven personen zijn gedood en elf gewond tengevolge van een brand in een slaapgelegenheid voor spoorwegmannen te Pittsburg in Pennsylvanië. Men vreest, dat er nog meerdooden zijn, wegens de snelheid, waarmede het gebouw werd vernield. Een groote aardbeving is Zaterdag morgen voorgekomen te Takïoko, in de provincie Formosa. De schade moet aanzien lijk zijn. Men vreest het verlies van vele; Verbond dier ChristsneVrouwen van PopeHnghe. Bedevaart uaarO. L V. van lourdes Op Zondag 24'September zuller, wij in bedevaart gaan naar dc mooie, nieuwe grot van O, L. V. van Lourdes in de Paters bos- schen opgericht. De vergadering val al de leden zal plaats hebben bij het klooster der Eerw. Paters Trappisten om van daar, stoetsgewijze, al biddende en zingende, naar de grot te gaan. Al de leden, eu elk in het bijzonder, moe ten propaganda maken en kennissen aan moedigen om den bedevaart mede te gaan. Het zal een geestelijk uitstapje zijn, een gezamentlijk gebed, een hulde van de Cliri- stene Vrouwen aan O. L. V. van Lourdes aan wiens voeten, alle intentien, alle noodwen digheden zullen neergelegd worden. Ons verbond is gesticht geweest in 1920 onder de bescherming van Maria, Hulpe der Christenen. Waar kunnen wij dus beter gaan om hulp en bijstand dan naar Maria, de Vrouw der vrouwen? Zij was: Moeder, echt- genoote,maagd,troosteres, helpster, en me- deverlosseres der menschheid. Daarom dus, allen te saam naar O. L. V. menschenlevens. Bijzonderheden ontbreken, 'van Lourdes, want nevens alle persoonlijke Terwijl een viertal werklieden bezigen e'8en belangen zal een algemeen gebed waren de rails te herstellen van de spoorlijn Iffc!^an worden voor het wellukkcn dei bij Holywell Flinthire naderde er een ex- Heilige Zending die hier zal gepredikt wor pres uit Holywell. Zij begaven zich nu op het andere spoor, maar op hetzelfde oogenblik kwam daar langs de trein van Rhyl naar Chester aanstoomen. De ongelukkigen wer den door dezen trein gegrepen en vermorzeld. In Amerika botsten in den tunnel, die onderden Hudsonstroom loopt, twee snel treinen op malkander. Er waren 25 dooden. Vrijdag zijn te Offenbach drie fabrieken door brand vernield een schoenenfabriek en twee fabrieken van metalen voorwerpen. In Indie wordt de toestand steeds erger. Vier nieuwe policekazernen zijn door de opstandelingen, die met duizendtallen in gewapende benden rondloopen, geplunderd. Veertig personen die aanzaten bij een bruiloftmaal ter Engelsche stad Liverpool, zijn de slachtofters geworden van een vergif tiging. Geen enkele heeft er het leven bij in geschoten, maar allen zijn erg ongesteld. De chocoladefabriek Delespaul te Marcq-en-Baroeul, is Donderdag avond grootendeelsdoor een ontzettenden brand in asch gelegd. Men schat de schado op ver scheidene miljoenen. Er werkten daar vijf honderd man. In Italië, nabij Chiesta, werd aan den spoorwegovergang een auto met tien muzie kanten door een trein aangereden. De mu ziekanten en de geleider werden letterlijk gemalen. Zeven schippers werden door eene wa terhoos, te Saustefano in Italië, in zee geslin gerd en verdronken. Bij de Koningsfeesten van den Koning van Roumenie moest een aanslag plaats hebben op de koninklijke tribuinen op het koersplein. Het complot werd ontdekt. In Califormie zijn 48 mijnwerkers, ten gevolge van eene instorting, bedolven. Men vreest geen enkele tijdig te kunnen red (ten. Te Cumberland (Vancouver) is, in eene mijn, eene ontploffing gebeurt. Er zijn één doode, talrijke gekwetsten en twintig ont- brekenden. Maandag brak brand uit in een muni tie-depot van Poitiers(Frankrijk), waar3000 groote obussen waren geborgen. De obus sen vielen op 1500 meters afstand. Al de soldaten konden veilig ontkomen. Te Issoirre heeft een vader Zaterdag avond, met koelen rade zijn 10-jarig doch terken den hals afgesneden, om zijn vrouw te treffen die van hem scheiden wou. Het grieksche leger, is totaal door de turken verslegen. Drie legerkorpsen werden bijna uitgeroeid en de turken rukken rap vooruit. De Grieken vragen een wapenstil stand. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. VAN DEPLAS. Ruzie onstond zaterdag avond in eene herberg der Yperstraattusschen drie vreemde mannen hier gekomen voor den pluk. Een bijgeroepen politie-agent stelde een einde aan de erge woordenwisseling met den natsten der mannen in 't droge te zetten tot 's anderdaags morgen. 't Is uwe eigene schuldindien gij nog aan hoofdpijn of rheumatiek lijden wilt want iedereen weet nu dat de onopoeders deze pijnen onmiddelijk stillen en altijd genezen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr, en van 3,00 fr. Volkshuis. Al de leden worden dringend verzocht om 9 12 ure te ver gaderen om gezamentlijk de Hoogmis in S Bertenskerk bij te wonen, ter gelegenheid van den Feestdag. Om 4 1/2 u. is er Feeslvergadering voor al de afdeelingen: Aanspraak, Verslag Zang, Prijsloting. Geen enkel lid mag afwezig blijven. Morgen Maandag namiddag houdt Senator Vandevoorde zijné maandzitting. De roode pillen uit samengetrokken plantensappen, die het bloed en de maag zuiveren, de ingewanden ontsmetten, zullen goede resultaten opleveren, aan degene die ze gebruiken. De doos: 2 frank bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM DUPONT, Rousselare. Let wel op 't merk Turn gilde Vlug en Vroom Wij zijn gelukkig te mogen melden aan onze jonge Turners en hunne ouders, dat M. J Van Ruymbeke, onze turnmeester, zijn examen heeft afgelegd voor de centrale jury te Brussel. Op meer dan 200 mededingers is hij de eerste van al uitgeroepen in theori tische en praktische opleiding van lichame lijke opvoeding. Proficiat en heil aan de Turngiide die hij africht. Proficiat! den in de drie Kerken, 't einde de maand October en die 't is te hopen, vele zegenin gen zal bijbrengen voor onze huisgezinnen, voor geheel de stad, voor gansch de streek. Christene Vrouwen van Poperinghe, toont dat ge fier zïjt over uw Verbond en gaat iri groot getal naar O. L. V. van Lourdes! vergeet niet dat de vrouw hulp en troost en sterkte noodig heeft, want zij is de rots waarop het huisgezin gebouwd is, en karaktersterkte in zake godsdienst vooral, vermag zooveel, Op 24tn September dus, zullen wij in be devaart gaan en zondag toekomende zullen alle schikkingen kenbaar gemaakt zijn. Het Bestuur. Belastingen. Den heer Toeziener der belastingen brengt ter kennis aan de in woners van Poperinghe die reeds hunne aangiften Belastingen op de inkomsten voor 1921 en 1922 ontvangen hebben dat hij, Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donder dag (11, 12, 13. 14 September) zitting zal houden in hel Stadhuis «Trouwzaal» van 9 tot 12 ure 's morgens en van 2 tot 5 ure 's namiddags voor het invullen, het nazicht en des gevallende, algemeene inlichtingen te verschaffen, omtrent de wijze waarop deze formulieren moeten ingevuld worden. Wij ontvingen volgende brief: Mijnheer, Laat mij toe namens de wettige erkende maat schappij DE NACHTWACHT een schrijven tot 11 te richten. Misschien zult u reeds vernomen hebben dat bijna gansch Belgie door, eene maatschappij yan waakdienst is ingericht voor doel hebbende eenige Invalieden en Oud-Strijders eenig werk te ver haffen. Gelukkig zijn wij u te kunnen melden' dat reeds een driehonderdtal Invalieden en Oud- Strijders een behoorlijk werk in deze instelling hebben gevonden, die hun eene zekere brood winning verschaft. Meerdere scJioone strekkingen heeft het nog in zich, dan werk te verschaffen aan de Invalieden en Oud-Strijders, doch 10°,der zuivre winst zal gestort worden in de kas der Invalieden van POPERINGHE. Hopende, heer Voorzitter, op uw hulp te mo gen rekenen ten voordeele van het grootsche werk, welke eerstdaags ook in POPERINGHE zal worden ingericht, zoo danken wij u tevens u groetende met de meeste achting. «DE NACHTWACHT». Oorlogsinvalieden en Oud-Strijders. De Bestuurder. Deze nachtwacht wordt ten zeerste aanbe volen aan al onze leden hen aanradende in te schrijven voor dit werk en alzoo mede te werken tot,lotsverbetering, op stoffelijk ge bied, van onze roemrijke oorlogsverminkten - Heden 10 September 1922 uitstap naar Handzaeme ter gelegenheid der Huldebe- toóging aan D: Adiel De Beuckelaere. Ver gadering aan de statie om met den trein van 12 ure 8 te vertrekken. Aangezien de waakdienst De Nacht wacht door het Stadsbestuur aangenomen is, verzoeken wij al onze Invalieden en Oud- Strijders die wenschen nachtwaker te wor den hun naani en woonplaats heden ten lokale Au Petit Paris aan te geven De h. h. Bestuurleden worden dringend uitgenoodigd aanstaande Zaterdag den 16 September 1922, om 8 1/2 ure aanwezig te zijn ten einde de winterfeesten te regelen. Deze vergadering is verplichtend (art. 9 dér standregels). Het Bestuur TooneeL - Op Zondag 5 November, Maandag 6 November en Zondag 12 Novem ber aanstaande, wordt in de zaal van Het Volkshuis» het prachtige bijbelspel De Verloren Zoon opgevoerd, van den dichter Jozef Vandenberghe. Het is eene zeldzame gelegenheid voor de liefhebbers van tboneel en letterkunde om eens echte kunst te smaken, hier in ons westhoekje. De uitvoering belooft prachtig te'zijn gansch nieuw dekor wordt vervaardigd on der de leiding van Bouwmeester Carpenfier Kapelmeester Neyrinckx bestuurt de Sym fonie en de koren worden uitgevoerd door de knappe zanggilde van den Christen Werkliedetibond Toekomende week zullen wij nadere schikking kunnen niededeelen over de op voeringen. De statiekermis zal dit jaar weer goed gevierd worden. Zaterdag 23 September: losbranden der kannontien. Zondag 24: Om 2 1/2 u. loopkoersen; 80 fr. prijzen. Om 4 ure: turnoefeningen te geven door De Onvermoeibaren». Om 5 ure: Prachtig Concert. Om 5 1/2 u. Mastklemroing. Maandag: Om 9 I 2 u. in S' Jans'kerk plechtig jaargetijde voor de overleden pa rochianen. Om 1 ure: Groote handboog- schietirig van S' Sebastiaan. On 3 ure Paardenloopstrijden. 800 fr. prijzen in 5 koersen, van de statie tot de herberg «De Meiboom en terug. Abeele. Haastige dood. Sainijn Alfons wonend Hooglede steenweg, 73, Rousselare was hier naar den hoppepiuk 'gekomen. Begin Oogst was de man in zijne V Is ^i'ltCnil en '1 is uiuir ooi». gansch ter trouwe, de schoonste Pel sen fouiruren (katten) verkocht worden bij Achiel Denys-Schelpe, «In den Tijger» Ooststraat Nr 60 te Rousselare. De keus is er,overgroot cn de prijzen zijn buiten alle medediYiging. Watou. Onderwijs. Ptaats van. onderwijzer is open in de gemeenteschool van Watou, gehucht Abeele, aanvragen aan het gemeentebestuur van Watou voor 25 September 1922. Dranoufer. Kmiswijding. Zon* ilag 17 September, verjaring der Kruiswij- cling bp de Zwarte-Mölen. Ten 2 1 2 vertrek van ccnen processiestoet uit Dranouter Kerk naar het vermaard Kruis. Daarna Sermoen in opene luoht door-eencn E. Pat. Minder broeder en vereering der rcliquie van 't H. Kruis. Hairili.-i ^tuilen laat weten dat zij haar komt te stellen, bij hare ouders, Pope- ringhestraat, Woesten, als Modiste/ eu aal- voorzien zijn van eene groote keus winter hoeden. SoasirsySise. - Raiffaisenkas. Zon dag 3 dezer was er algemeene vergadering voor onze spaar- en leenkas (Raiffaisenkas) en goedkeuring van de werking 192s. De heer De Poodt, toeziener van den belgi- schen boerebond van Leuven hield er een belangrijke voordracht over 1) sparen eu 2) leenen. Hij toonde hoe onvoorzichtig sommige merischen, en boeren vooral te werke gaan. ledereen luisterde aandachtig. Het mandaat van den voorzitter C. Van denberghe (beheerraad) en voorzitter J. Vandepitte (toezichtraad) werd vernieuwd met algemeene goedkeuring. Onze kas deed in 1921 voor een miljoen cn half zaken. Verder nam de E. H. Proost nog het woord oiji de bóeren aan te wakkerer de raad van den spreker te volgen. Na hem gaf de heer Coulier eenige nuttige wenken over zaken oorlogscha, rechtbank, veebonden, enz, en na eene tombola van eenige poeljen (uit den kweek van den E. H. Proost,) trok iedereen verheugd huiswaarts. Men telde in de vergaring 85 leden te genwoordig. Zoo vergaderingen moeten het zijn. West-Nieuw kerke. Begraving. Op maandag 4 September had de plech tige begraving plaats van M. burgmeester Pené Barbry, zoo vroegtijdig in zijn 51 jaar en het Hc jaar van zijn burgmeester- schap door den dood weggerukt. M. Co- laert, burgmeester van Yper, Heer Hoog- commissaris Brutsaert, M. Clinckemailie, Arrondissement-commissaris werden opge merkt. ondar de talrijke menigte die den geeërde afgestorvene ter uitvaart vergezel de. Onder het indrukwekkend toongeklaag der muziek werd de overledene ter noodkerk gevoerd, alwaar een plechtige lijkdienst te zijner zielelavenis werd gezongen. Bij het graf werden drie lijkreden uitgesproken waarin den betreurden afgestorvene eene treffende hulde werd- gebracht door M. P Therry, Schepen, in naam der gemeente, door M. J. Ollevier, Schepen, in naam van den Boerenbond, door M. Hoo.gcommissa ris Brutsaert, in naam der geteisterden. On der den diepstèn indruk verliet de menigte het kerkhof. Wulvertrtghem. Herdenking. Dinsdag aanst. herdenkt dit lieve dorpje op zijne beurt zijn gesneuvelden van den grooten oorlog. De maatschappijen zullenstoetsgewijzeter kerke gaan. 'n Gewezeo Krijgsaalmoezenier houdt het gelegenheidssermoen. Na den dienst aanspraak bij het gedenkteeken. 'n Banket voor de vossea sluit het feest. 't Zou wel kunoen stormen weg de bastaards, weg de lauwaards, ons behoort liet Noordzeestrand. Is uwe maag ontsteld, beproef eens Iixiilirker Vi riiiaiKSere'inj War»! kansiiilh-ii; verkocht: Apotheek Notre dame, Poperinghe. Oudzeele. Schurkenstreek. On bekenden hadden over den Blankenberg- schen steenweg, eenen sterken ijzerdraad gespannen. Al de autos die langs daar voor bij kwamen, zagen gelukkig bijtijds den hin derpaal één, uitgezonderd, reed er onder, dank aan een verweerstelsel vóór zulke hin derpalen. Naar men vermoedt, zou de schel menstreek aan weerwraak moeten toege schreven worden, omdat een wielrijder onlangs nabij dezelfde plaats gedood werd door een automobiel die zonder omzien zijn weg had voortgezet. Gemeente Handzaeme Zondag 10 September 19'"li. Huldebetoon, aan D' Adiel Debeuekelaere Een warmen oproep wordt gericht aan alle Vlamingen zonder onderscheid. De Be tooging wordt ingericht buiten alle bijge dachte van partij politiek om. Als sprekers treden op. Mevr. B. Pil, Heer Ph. De Pillicijn, en D' J. Leuridan. Het Komiteit doet een oproep in 't bijzon der aan de Vlaamsche jeugd, en niet het minst tot alle Vlaamsche Hoogstudenten. Ooteghem.Brand. Een opper droog vlas ter waarde van 25 tot 30.000 fr. is door het vuur vernield. Slechts het tiende gedeelde ervan kon door de toegesnelde geburen gered worden. Er moet kwaadwil ligheid in het spel zijn. Virtchern. Herdenking. Verleden week Donderdag heeft ons dorp op waardige manier zijn dooden herdacht. Jammer dat veel menschcn moesten inhalen. Toch nogal redelijk veel volk. Aan het gedenkteeken werd 'n treffende aanlpraak gehouden, die aan de ribben hield en 'n achttal,bloemenruikers werden neergelegd. (Vooral opgemerkt 'n reuzen- ruiker namens de Boldersgilde) t Schijnt dat de Vossen zich ook wel verzet hebben op hun banket, en wel honderd kilos roastbeaf binnenspeel- een. Toch 'n beetje te veel. De aardappelenoogst belooft overvloe dig te zijn, men schat de opbrengst op ^miljoen 130duizend ton, tegen 1.918.830ton in 1919 en 1920. De jaciittaks is van 120 fr. op 22Ófr. gebracht. Toen de taks 120 fr. bedroeg was de opbrengst 110.000 fr. Aan 220 fr. is de opbrengst nog slechts 65.000 fr. Zulks bewijst dat alle overdrevenheid, ook in zake belastingen, schaadt In 1914 waren er in België tien ministe ries én 45 algemeene besturen. In 1921 waren er elf ministeries en 68 algemeene besturen. Dit kostte in 1914 negen en half miljoen, n 1921 veertig miljoen. Ja, wij zijn heel wat rijker geworden. ..tt De bank van den Arbeid, waarvan de gewezen socialistische minister ArtSeéle stich ter is, heeft haar bilan gepubliceerd. Voor een kapitaal van één miljoen is de bruto winst 600.000 frank en de zuivere winst 300.000 fr. Dat maakt 30 ten honderd. Krabbers en Labbers zijn samen uit ge weest, en ze hebben reeds een respektabel bobijntjes gc-tutterd. Het wordt tijd om naar huis te gaan. We gaan er nog eentje snappen, voor 't afscheid zegt Krabbers. Neen, zegt Labbers, ik gevoel dat ik er genoeg binnen heb. Dat is geen reden daar kati er altijd eentje bij. Dat 's waa)... Maar ik ben eerst sedert gisteren verhuisd... En ik ken den trap nog niet goed in mijn nieuwe woning. STAD YPER van 16 tot 24 September. De landbouwtentoonstelling belooft uit- terst belangrijk te zijn. Groote feestelijkhe den zijn op touw gezet, en al de dagen der tentoonstelling zullen even aantrekkelijk zijn. Van 16° tot 24° September zullen vele bezoekers 'van een aangenaam en tevens nuttig uitstapje genieten. Hieronder het programma Zaterdag 16 September. Opening paarden- en veetentoonstelling met belang rijke betoogeii. 's Namiddags Om 3 ure Groot Concert door de harmonie Ypriana van Yper. Zondag 17 September. Om 10 ure Con gres der geteisterden met verslaggeving over de werking van 't ministerie van Land bouw. Om 11 1 2 ure Kunstconcert door de Sym phonie Ypriana. Om 12 ure. Uitvoering der Cantate Glo ria Flori door het' koor Ypriana; 100 uit voerders. Om 2 12 ure Turnoefeningen door de Turners van Zonnebeke. Om 4.ure Groote Muziekuitvoering door de Harmonie van den Katholieken Kring van Poperinghe. Donderdag 21 September.-Kunstconcert door de Philharmonie van Poperinghe, Zaterdag 23 September. Prijskamp voor Gelten, pluimgedierte, konijnen en tuinbouwvoortbrengselen. Om 3 ure Groot Concert door de Fanfare van Kemmel. Zondag 24 September. Ter gelegenheid der sluiting Luisterlijk Festival, voor Har monieën, Fanfaren en Maatschappijen der Verwoeste streek. Optocht naar de tentoon stelling om 2 ure namiddag. Op al de andere dagen blijvende tentoon stelling van machienen, veldvruchten, vee voeders, mestoffen enz. Gedurende de tentoonstelling plechtige uitreiking van den Prijs des Konings, en premiën voor het herbouwen der pachthoe ven in de verwoeste streek. Overlijdens. Marie Vandooren, 27 j.. lmishdüd- tir, echtg. van Eduardus Boudry. Oscar Dccrolx, I in. z v. Cyrillus en Mara Odent. Airtand Leroy, 00 j. inolser, wed. van Maria Devalter, echtg. van Marie Caeslecker. Charles Soenen, 78 J. landbouw- werkir, ong. z. v. Ludovicus en Rosalia Devos. Huwelijken. Maurice Mahieu, landbouwer le Poperinghe en Margaretha Ronimens z. b te Vlvuner- tinghe. Hieronimus Vatilerberghe, landbouwer te 1.' s Baux de Breteuil Eurei en Julia Riquicre z. b. te Vlamertinghe. YPER, maand Oogst 1922. Geboorten. -- De Rave Gustavo, Dickebuschsteenw. Malfait Simonne, Hoornwerk. Mnninck Maria, L. Tlmuroulstr. Oe Bei r Joseph, Meenenslr. Moerkerke Geórges, Vcurneskvnw. Carlier Achiel, Bukkerslr Pauwi Is Germaine, Kalfvaart (v. Ghe- luyèlt). Sinnaeve Francois, Bruggesteenw L-au- wers Roger, Dickebuschsteenw.—Merlevede Fernand, Mondstr. Cleenewerck Jean, Kalfvaart (v Pope ringhe). Esquelln'Christian, Mondstr. Vcrheye Daniel, Bruggesteenw. Vandoome Julien, Padde poclstr. Vermeulen Alidor. L. Thouroutst. Du bois Auguste, Bruggesteenw. Deruyter Florent, Meenensteenw. Busscliaert Jacqueline, Zonnebeke steenw. Verleure Gabtielle, Poperinghesteenw Gadeyne Roger, Kalfvaart Dassen Alphonse, El- verdlnghestr. Moerman Marguerite, Bruggesteenw Vaiisleenkiste lvonna, Rijsselsteenw. Duthoo Jean, Meenenstw.Desmit Auguste, L. Thouroutstr - Baert André, Surmont de Volsbcrghestr. Van Caeneghem Rolande, Postlioornenstr Cottegnie Michel, Dixmudesteenw. Logier Irene, Meenen steenw. Vandewalie Margareta, Waterkasteelstr. Dumortiér'Maile, Kalfv. (v. Rcninghelst Goethals Charles, Minneplein. Overlijdens Vandevoorde Marie, 55 j. Kalfvaart (v. Reninghelst). Degraeve Marcel, 19 j. Rijssel steenw— Zwaenepoel Julien, 16 J. Zonnebekesteenw. De Beer Joseph, 5 d. Meenenslr. Debusschere Camille, 3 m. Meenensteenw. Grlson Clemence, 81 j. wed. Hughebaert Julien, Zonnebekesteenw Brackx Hortense, 64 j ong. Kalfvaart (v. Dranoutre). Lignel Emile, 53 j. houthandelaar, eclitg. Bondue Romanie, Bruggesteenw. Vandenbroucke Elisabeth. 6 j Kalfvaart v. Zillebekci. Neysens Henrietta, 1 j. Minneplein. Vandendriessche Hortense, 50 j. wed, Wattiiy Honoré, Kalfvaart (v. Boesinghe). Duthoo Joseph, 2 J. Meènenstr. Moerkerke Hector, 37 j ondernemer timmerman, echtg. Baudrez Gabrietle Kalfvaart (v. Póperinghe) Wnllems Stephanie, 70 j echtg. Landerwyn Isidore, Waterkasteelstr Muylle Renée, 2 m. Dixmudestr. Accou Henri, 72 j. echtg. Tytgat liücie, Aardestr. Delcrolx René, 4 m. Pad devijverstr. Huwelijken. Tlioris Prosper, schrijnwerker en Gisqulére Blanca, naaister te Yper. Metsu Charles, automobielgcleider en Meulebrouck Adeline, z. b te Yper. lngels Raymond, dagiooner en Gryffon Mag- dalena, z. b te Yper. Vandenberghe Gerard, gas- werker en Vangheluwe Agnes, z. b te Yper —Ollevier Auguste, dagiooner eri Derous Jeanne, z. b. te Yper - Dams I.eon, schrijnwerker ai Gobert Blanche naaister te Yper. Bollein Maurice, cimentbewerker en Swyngedouw Germaine, z. b. te Yper. Degryse Camille, dagiooner en Deltombe'Felicle. z. b. te Yper Gabriel Achiel, melsersdiender en Baert Marie werkvrouw te Yper. Maes Jules, timmerman en Deruyter Elise, z. b. te Yper. Hombrouckx Louis wachtmeester v. gendarmerie en Deruttere Marie, z b te Yper Baekelandl Leopold, werktuigkundige en Devos Emma, z. b. te Yper Van Hee Julien. fruitkoopman en De Keyser Elodie, z b. te Yper. Deboosere Jules, werkman a. d. ijzerweg te Zillebeke en Verhaege Marie,.z b. te Yper. Pautlng Alfred hovenier te St Jan en Vanspranghe Bertha, w. rkvrouw, te.Yper. Forret Achllle. aardewerker te Zillebeke en Vanoudendycke Alarie, z. b. te Yper. Neels Adhemar, schrijnwerker en Desmedt Joanna, z. b. te Yper. Bartier Jules, steenbakkeren Recour Marie, dienstmeid te Yper. Vandevoorde Gustave, wacht meester v gendarmerie en Coffyn Jeanne, z. b. te Yper. Moenssons Remi, timmerman te Kieldrecht en Boudin Madeleine, naaister te Yper. Beste Engelsche PEPPERMINT Ö:RUMMÊ^' (^EOiSTE«Ê° voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortadeniing Zenuwverzwak-l.ing enz. enz. Te verkrijgen bij E Blondeel Policy, J Casselstraat, 67 I'ojXTin^lie IIUK.JVMKM <S" iioop. Tent, voor alle inlichtingen zich wenden raar Quintens Wandeling Gemeubelde huiswagen, bij Achiile Ghesquiere, handelaar, Oostvleteren (Elzendammé). ijzonder goede occasiegaz-motor, sijsteem Otto Deutz, 8 II. P.bij W' Allaeys, Priesterstr.Pop. oormachicn onlangs nieuw, per occasie bij Remi Deschilder, Pollinchove. Groote engelsche waterbak lm 80 I. lm 10 br. 90 cm. diep, voor 200 fr. Ten bureele. enneringen, in alle kleuren, bij Sanscn- Vanneste, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe, llerbeste groote harmonium. Zich wenden Groote Markt, 7, Poperinghe. Zeer goede beklante bakkerij, met verschilligë bijgevoegde contmercen. Adres ten bureele.. Groote tafel met twee schuiven lm 90 X Om 67, een spiegel 1 in 10 X 0 m75. Adres teil bu reele. Groote dubbele tent 9m X 6m. Vijf plaatsen beneden, zolder, achferstalling bij de We De- ceuninck, Woesfetisfeenweg, Poperinghe. ardappelmachien in goede sfaat, beste occasie, bij Ach. Denecker, Abeele. Thw mansvelos in goede staat bij Jozef Lant- mey, Casselstraat, 4, Poperinghe. Q ide gazetten aan 1 fr. de Kilo ter drukkerij dezer. Verkensbeenhouwcrsgast, 17-18 jaar, zoo moge lijk een weinig op de hoogte van den stiel kost en inwoon seffens betaald. Zich wen den Maison Delannoy, rue Léoti Gambetta, 14, Lille. eid voor alle werk, van 18 tot 20 jaar. Hötel Universel bij M. Decam, statiestraat, Yper. ekwatne voerlieden, bij voorkeur gehuwd, kun nende lezen en schrijven loon volgens over eenkomst. Petrolifère Nationale, Werf Pop. oede meid, in de bank van Kortrijk. en was sedert dien altijd onpasselijk. Woens- Woensdag avond aanstaande, ont 8 ure dag was Ihiij erg ongesteld en wilde met den gewone veertiendaagsche vergadering in den trein naar huis. In de statie moest hij uit den Katholieken Kring. trein gedragen worden in eene herberg der Onderwerp Over lioleliivisiiitt. buurt gaf thij na korte stonden, den geest. Ihitlizeele thtnliegaitg van 8 tot 17 September. Bedevaarders naar O. L. Vr. van Dad tzeele wendt U voor alle verbruik Ontbijt, Noen malen, enz., tot het oud gekend huis bakkerij en winkel hebbende thans voor uithangbord!.: YLAAMSCH KOFFIEHUIS gelegen rechtover 't park van 't kasteel- BISDOM BRUGGE. Is pastoor benoemd te Sint-Andries 1 wijk Sint-Baafsi, in vervanging van E. H. Dewispelaere, de E. H. Vandenberghe, bestuurder van het klooster der Zusters van Maria te Moeskroen. Bij Koninklijk Besluit van 23 Oogst 1922, is be- noxtnid als lid der Provinciale Schiflings Commissie voor het Fonds der meest Begaafden M' Brutsaert, geneesheer, Poperinghe. Zeer Eerw. Heer Hoornaert, eere Kanorik der kathedrale-kerk. te Brvgge, Pastoor van 't Prinselijk Begijnhof en hulpsecretaris van't Bisdom is overleden den 3 September 1922, in den ouderdom van 71 jaar. Sedert Maandag is de pluk omtrent overal begonnen in het Land van Poperinghe de hop- kweekers, die wel gespuit hebben, bekomen veel hoppe van goede hoedanigheid de andere, die den zwartenroetdauw niet bestreden hebben, klagen nu over het minderachtig beschot. In het Land van Aalst is de schade, door den zwarten roetdauw veroorzaakt, merkelijker dan te Pope ringhe. Intusschen zakken de prijzen ten minste voor Poperingsche hoppe, daar men in den han del eene ruime opbrengst voorziet Woensdag noteerde Aalst 180-200 fr. .Poperinghe 170-150fr Voor Belgie schaf men de opbrengst op 25.000 centenaren. POPERINGHE, van 3 tot 10 Sept. 1922 ■Geboorten. 224. Louwagie Maria, d. v. Leon en ILycUe Noppe. 225. Couttenier Marie, d. v. Arthur em Zenobie Segers. 226. Vancayseele Gerard, z. v. Valere ,en Marguerite Degraeve. 227. Dewulf Laura, d. v. Camille en Zulma Heyte. 228. Vercruysse Elza, d. v. Achiile en Silvie Bouw. 229: Garcy Ro ger, z. v. Georges en Alice Clabau 230. Debaene Alice, d. v. Maurice en Irma Wyffels 231. Coppe- nolle Maria, d. v. Achiile en Martha Dejonckheere. 232 Van Engeland! Georges, z. v. Henri en Martha Parret. Overlijdens. 147. Bafcop Maria, 12 d docht. v. Romain en Madeleine Carpenlier, Sektie C. 148. Samyn Alphonse, plafonneursgast, echtg. v. Marie Samyn, gehuisvest te Rousselaere, Sektie 1. Huwelijk.—95. Derycke Remi, 31 j. werkman en Du- rie Pliilontène, 35 j. kleermaakster, b. v. Poperinghe. Beloften. 130. Lobeau Jeröme, landbouwer v. Poperinghe en Opsomer Flavie, landbouwster v. Re- ninghelst. 131. Fernagut Ferdinand, landbouwer v. Vlamerlinghe, en Derycke Maria, z. b. v Pop. VLAMERTINGHE, maand Oogst 1922 Geboorten. Ghyselen Henti, z. v. Albe-rik en Urbania Debrttyne. Ovenberghe Robert, z. v. Henri en Euphemia Boxoen. Lemahieu Irma, d. v. Theo- phile en Clotilde Vanhaste. Barbez Paula. d. v. Gaspard en Jeannette Lacante. Barroo Karei, z. v. Julianus en Sidonia Vandooren. Vanhove Germana, d. v Petrus en Maria Van Maele. Vermote Maria, d. v. Einiel en Marie Denturck. Valckc André, z. v. Petrus en Anna Billiau. V KR M A K ELI J KII EI )EN Zondag 10 September Schaap te verhollen In den Landbouw bij Jules Deraeve, gegeven door Jerome Bollaert. Manskostuum te verhollen, (waarde 125 frank). In het Lam, bij Gustaaf Debruyne, Werf; van 4 tot 8 ure; gegevgn door Jéröme Maerten. Prijsbolling In den Vetten Os» bij Emile Creus, voor De ware Topbolders Oppervogel 50 fr. Vlamertinghe (Brandhoek) Groote Velokoersen Inschrijving om 2 u. bij Cyr. Logie Velo- maker. Koers voor beginnelingen200 fr. prijzen 2 fr. inleg. Koers voor parochianen boven de 50 jaar: 75 fr. prijzen. Zondag 17 September. Vette geit te verhollen. In den Jagerbij René Mahieu-Struye. Gegeven door Lievin Demolder. ÏP O S* T VOETBAL. De eerste match van het seizoen, 1922-23 welke Po peringhe's Football Cmb Zondag laatst speelde is vet-1 beloovend. Het elftal bevatte de volgende mannen: Camille Popeliere. O. Couwet. J. Roeykens. Gér. Popeliere. Eng. Sohier. G. Lebbe. J. Decrock. E. Druand. I.. Sohier. J. Battheu. Alhoewel het meestendeel van hen geene. vooraf gaande oefeningen hadden gedaan en dat zij sedert drie maanden niet meer samen hadden gespeeld, valt er niets over te beknibbelen De achterlinie heeft met eene ongemeene kunstige manier zeer gevaarlijke aanvallen der Engeischen afgeweerd. De center forwards REYNOLDS heeft het bijzonder hard gehad met Eug. SOHIER terwijl onze twee backs weerga loos schotten. Het spel was pas drie minuten aan den gang toen de Engeischen reeds ons net bezoch ten. Dat was een zweepslag aan onze mannen ge geven, zij sloegen meesterlijk alle volgende aanvallen af en namen de kans voor, om ter gelegenheid van een corner, door DECROCK geschot, BATTHEU te doen goal maken. De uitslag scheen 1-1 te worden, alswan- rieer op de allerlaatste minuten, een Engeischen extré me een gelukkigen bal In de goal stampte, zonder tusschenkomst noch van centers noch van insides. Dit was de wiuncrbal. De match eindigde op die wijze, zeer wel geslaagd Wij bedanken de groote menigte liefhebbers, die aanwezig waren en beloven hen dat zij gedurende gansch de winler zullen kunnen rekenen op alleraangenaamste ontmoetingen. Heden Zondag om 2 1/2 entraineineht voor alle spe Iers. BERTJE. Wielrijden. Het Kampioenschap van Vlaanderen op de baan voor Beroepsrenners, wordt betwist te Coolskamp, op Kermis Donderdag 14 September., M. Paul Maes. Van Vlamertinghe heeft met groote vrucht, voor de mictaenjury van Brussel, zijn examen afgelegd van Ingenieur in Handel en Nijverheid. Stoelen, Spiegels, Stoven, Mena- giegerief. Glas, Gleirsch, Stoors Gordijnen, Bloemen, Rouwk.ro- ncn. Kindervoituren, enz bij Bazar der Galerij. 's Zondags gesloten. In geheime zitting van den Gemeenteraad, Vrijdag 8" dezer, om 6 1/2 ure werden ais hoppe- keurders benoemd Devos René met 11 stemmen en 2 nietige briefjes Citteiren Jules 12 Sohier Jules 13 Dochy Clt.-L. 12 1 Vancaeyzeele Emeric met 13 stemmen. Werden vervolgens besproken Heropenen der teekenschool met aanstaande winterkwestie dér verlichting en waterleiding van stad. Daarover meer aanstaande week. u' Goede meid van 25-30 jaar voor alle #erk, bij W. Galant Gasthuistraat, 3, Poperinghe. ekwame smid en zinkwerker, bij H. Lacante, Boesinghe. Onnoodig zich aan te bieden zon der goed op de hoogte van het vak te zijn. Goed loon kost en inwoon volgens keus. ekwame brood cn pasteibakkersgastmoet goed op de hoogte zijn goed loon met kost en inwoon bij A. Deroo-Depoorter, bakker Lange- marek. Goede meid, van zekeren ouderdom, wat keuken kennend, voor Poperinghe. Adres ten bureele. Goede en brave meid, van 25 tot 35 jaar, moet dc keuken kennen. Goed loonAdres ten bureele. Zeer ernstige meid voor alle werk, in jong huis houden te Parijs, waar sedert 5 jaar een jonge vlaminge in dienst is; goed loon; de reis betaald. Zich wenden, 's morgens, bij Jules Ramon-Cou- vreur, West-Nieuwkerke. Goede meid voor klein huishouden, moet geen keuken kennen. Adres ten bureele. ekwame schitdersgasten, aanstonds, bij Ferdi nand Permeke, Boeschepestraat, 36, Pop. oede boerenmeid, adres ten bureele. Vraairt plaat». ecanicien, om in garage te werken. Spreekt Fransch. Adres ten bureele. Verloi-on. Gouden broche, zondag op Rousbrugge kermis. Tegen bel. terugdragen naar den veldwachter van Rousbrugge. Gouden keten met medaillon, Zondag laatst gaande van Elverdinghe naar Pioven. Tegen bel. terug brengen ten bureele. Portemonnaie met 60 fr. en briefje van veloplaat op naam Helene Vandewynckel. Tegen beloo ning terug brengen ten bureele. Te pachlea ieuwgebouwde herberg, dicht bij de statie te Pop. Ini. bij Mad. Masschelein, Yperstr. Aaingt'IiOinen hij NVatoustraat, Poperinghe, 29 Inlandsche Jaarlingen en volle Veerzen. JONGE LUIAARD - OUDE BEDELAAR, daarom... werk en zwoeg om... EEN AP PELTJE VOOR DE>J DORST TE BEWA REN... Het is niet genoeg met spaarcenten te vergaren, men moet ze ook in volle ge rustheid, weten te plaatsen. Wendt U in volle vertrouwen tot onve Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde iiilzetiingen a) Spaarboekjes op zicht aan 3.60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0") c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 12 C/Ü d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koe pons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiöele zaken aan de voor- deeligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij Kapitaal VIJF MILJOEN FRANK. ZetelXII Maer,denstraat, Nr 13, AMI WERPEN Gesticht in 1909.- Postcheck-Rekcning 019 Telefoon 3081. N, B. - Waar de Maatschappij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe J. VanhrtiwacMc, Noordstraat. 16. POPERINGHE -- 8 September. Tnrwe, 68-70; Rogge, 66,00Haver, 68.00 Aardappelen, 15.00; Boter, 14.50 Eieren de 25, 13:78 Hoppe, 1920 000.00.1921:200.00. 1922 170-000. KORTRIJK. 4 Septemb. - Witte tarwe, 62-64; rogge, 53-54; haver, 70-75; paardeboonen,- 76.77; hooi, 30-40 strooi, 12-15; aardappelen, 15-20; boter, 11-14; eieren 0.45-0.50koolzaadolie, 240-000; lijn olie, 209.50-210.00koolzaad, 100.00; lijnzaad, 94 105; koolzaadkoeken, 41 lijnkoeken, 72 sodani- traat, 74.00 anunoniaksulfaat, 096; duivenbooneti. 068; nieuwe oogst, 50. Vee te koop en verkocht; koeien, 80vaarzen, 90; stieren, 65ossen, 43. ROESSELAERE. 5 Septemb. Tarwe, 60 00; masteluin, 57.00; rogge, 50 00; boekweit, 80-00; h.iv.cr, 62 00gerst, 63.00; erwten, 80.00boonen, witte boonen, 120.00 lijnzaad, 095.00: kool- zklad, 105.00 strooi, 8 10; hooi, 32 00; lijnmeel. ?5.00 voederbeeten, 00.00; aardappelen, 17,00ruw vlas, 50,00 tabak, 3.75 boter, 14,00eieren, 0.50; kooldaadolie, 240.00; lijnzüadolie, 250; chicorei. oude en nieuwe, 65; klaverzaad, 550.nitraten. 73 00 ammoniak, 095; cyanamide, 06.00; viggens den kilo. 8 00.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2