BUREEli|HEU£EIiS dan de werklieden. LAFOND-KOSTUMEN ET J BRIJKEN DER STREEK Burg-er stand van HOPPE. Hier en Daar. s* o as rr D H' B TE KOOP MENGELINGEN. Examens. Benoemingen. Priesterlijke Benoemingen, BERICHT AAN DE LANDBOUWERS. Medard Vermeulen VttllM A K EU J K LIEDEN. Zondag 15 October, Zondag 22 October. Spelkaarten ten bnreele dezer. s Bosw- Verkoop in 't groot0. BERLAMONT, Te oop. Vraagt plaat». G G Verloren. Brosselsche, leaegonwsche Boomsclie Vlimertiugiie Yper Boesinghe. MARKTPRIJZEN. Een goede raadlIndien gij van hoofd-schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H Notredame. Groote Markt, en A. Kestafynf Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1.75 fr. en van 3,00 fr. Davidsfonds. Heden avond om 6 u. in den Katholieken Kring eerste winterver gadering. Voordracht over Tinei door Dom Verhaeghen. De voordracht zal opgeluis terd worden met zang en klavierstukken. Volkshuis. Deze week is er geen studiebond. Heden namiddag om 4 ure vergadering voor den Hoenderbond. Aankoop van graan. Niemand blijve afwezig! De Heer Toeziener der belastingen brengt ter kennis aan de inwoners van Pope ringhe die reeds hunne aangiften Belastin gen op de inkomsten voor 1921 en 1922 ontvangen hebben dat hij Maandag, Dins dag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag, 16,17,18,19en21 dezer voorde laatste maal zittingzalhoudeninhet Stadhuis van 9 tot 12 uur 's morgens en van 2 tot 5 ure 's namid dags voor het invullen, het nazicht en des- gevallende, algemeene inlichtingen te ver schaffen, omtrent de wijze waarop deze formulieren moeten ingevuld worden. Stadsschouwburg. Op Maandag 13 Dinsdag 14 en Woensdag 15 November voeren de Barbaristen op Marie-Anna, beroemd drama in 6 tafereelen en eene Rat in de val, Blijspel. Kaarten zijn op voorhand te bekomen bij de We Albert Denut, Casselstraat. De Pectoral Depuis is een voor treffelijk geneesmiddel, een zeer gelukkig mengsel van kalraeerende en bederfwerende balsem, verbonden met verzachtende en borstgenezende uitwerksels van planten. Te verkrijgen in de Apotheek Notredame, Groote Markt Poperinghe. Velogestolen. Zondag rond midder nacht werd een velo weggenomen, in de Yperstraat, bij de herberg van B. Vanden- berghe. Dinsdag heeft men hem teruggevon den in de Brijkenbakkerij Den Yzer aan de Crombekestraat. Gevonden.Ten Politiebureele berust een gouden bracelet-monter, over eenige dagen gevonden. De eigenaarster mag hem daar terughalen. De Roode Pillen. De echte van L. Dupuis, Jumet, worden, verkocht in alle Apotheken, in doozen omwonden met een rood lind vastgemaakt met een waarborg loodje iedere pil is gemerkt L. Dupuis, Jumet. De doos: 2 frank bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Verbond der Christene Vrouwen van Poperinghe. Sedert verschillige weken vraagt men linksen rechts: Wanneer zullen wij toch een feestje hebben van wegens den Vrou wenbond? en wij haasten ons te ant woorden Beste Leden nog wat geduld, wij zijn aan het gereed maken van een klein feestje. Maar dit jaar is een heel buitengewoon jaar, want bij acht dagen begint hier ter stede de groote Zending in de 3 kerken der stad. Al de leden van het] Verbond der Christene Vrouwen zijn vriendelijk verzocht, voorbeeldig de oefeningen te volgen en ook al te doen wat ze kunnen om iedereen aan te moedigen, ook de man en de zonen en de broeders op te beuren en op te wekken om bit WMfnlehnea\ri! nÜI plaats hebben, niemand mag*«nbezorgd of onbekommerd leven in die dagen, want iets duurzaams moet tot stand komen en op godsdienstig gebied moet er gewerkt en ge- streven worden om de algeheele verheffing van ons volk. Christene vrouwen doet uw plicht: werkt, en bidt opdat God dat groot- sche werk moge zegenen. Na de Zending zal er dan in de groote zaal van het Volkshuis, een allerprachtigst parabelspel opgevoerd worden. De Ver loren Zoon is iets grootsch die hopen we veel bijval zal hebben. Wij moedigen onze leden aan daar naartoe te gaan, want 't zal een teeken zijn dat de Christene Vrouwen begrijpen wat schoon en edel is en dat ze kunnen waardeeren de zelfopoffering der uitvoerders en der aanleerders, want zulke werken verdienen ten hoogste geprezen te zijn en moeten ten allen kante ondersteund worden. Men voert tooneel uit niet alleen voor eigen voldoening maar om het volk hooger op te leiden om hun hert en geest te voeden met echte en ware schoonheid en waarheid en daarvan is er te kort in alle standen. Als men zulke stukken kan uitvoeren zoo als De Verloren Zoon men mag met reden zeggen dat de tooneelafdeeling van het Volkshuis, hoog geklommen is en men moet hulde brengen aan de edelmoedigheid, niet alleen van de uitvoerders, waar van al deze die hun tijd en geld en gezondheid ten pande stellen om te werken voor het goede en die dat zuiver christen ideaal begrijpen, door God zelf aangeleerd: «Bemint en onder steunt malkander. Na deze twee gebeurtenissen zullen wij dan onze Leden vergasten met een klein aangenaam feestje, waarvan de datum door den Poperinghenaar zal bekend gemaakt worden. Het Bestuur. 't I* (reikend «ii 'I is waar ook. dots gansch ter trouwe, de schoonste Pel sen fourruren (katten) verkocht worden bij Achiel Denys-Schelpe, «In den Tijger» Ooststraat Nr 60 te Rousselare. De keus is er overgroot en de prijzen zijn buiten alle mededinging. Boesinghe. V. O. S. Heden Zondag grijpt voor de eerste maal te Dix- mude de plechtigheid plaats van de zegening van het slagveld van den Yzer. Een proces sie van Vossebonden met hunne vaandels zal van de stad uitgaan naar den doodenakker, alwaar door de geestelijkheid de absouten zullen gezongen worden en den zegen gege ven over de zooveel onbekende helden die daar hunnen dood vonden en begraven werden. Vossen van Boesinghe er naartoe met uwe vlag. Spaar- en leenkas. Aan iedereen wordt bericht dat alle geldplaatsingen aan- veerd worden in de spaarkas van den Bel gischen Boerenbond van Leuven. De voor waarden zijn de voordeeligste die bestaan de zekerheid ongetwijfeld de grootste. Men moet zich enkel wenden tot den kas sier. Ten allen tijde kan men het spaargeld terug bekomen. Missiedag.Op Zondag 12 November zal alhier een Missiedag zijn, door de Eerw. Paters van Scheut. Onder de missen wordt er gepredikt, 's namiddags in de vespers en 's avonds voordracht met lichtbeelden over den Congo. Later daarover meer bijzonderheden. Bij «ns te verkrijgon Proven. Dieven. In den nacht van Vrijdag tot Zaterdag hebben dieven ingebroken in de kerk van Proven die men aan 't herstellen is. Drie offerblokken wer den opengebroken. De buit was zeer gering daar de offerblokken juist geledigd waren. Van de kerk zijn de dieven naar het kerkhol' van Mendeghem getrokken en hebben er wat landsalaam medegenomen. Kermis. De October-kermis is dit jaar wel afgeloopen schoone feesten en veel volk Donderdag was er eene schoone prijsschieting aan de pers. M. Henri Butaye, sedert 50 jaar roeper in de schietingen, werd gedecoreerd en stoetsgewijze naar de pers geleid voorafgegaan door de vier jonge trommelaars van het muziek. 's Avonds was ereene prachtige prijskamp om het meest liegen bij Henri Struye. De prijzen werden gewonnen als volgt 1 Cam. Maerten, 2 Cam. Ryon, 3 Edw. Ryon, 4 Al. Buys e, 5 Felix Roumens. Nu kent men de grootste leugenaars van Proven. Wytsehaete. Voor alle geldplaat singen en bankbewerkingen wendt U tot M. Fournier, burgemeester. Agent der bank Transinter. Brietan. Zending. Van 1" tot 10n October is er missie geweest te Brielen, gepredikt door de paters Dedier en Latn- mertijn Redemptoristen uit het klooster te Antwerpen. De missie is nu afgeloopen. Welk was de uitslag?... Buiten alle verwachting goed! De drie eerste dagen reeds kwam er tame lijk wel volk naar de sermoenen, maar van den Woensdag avond af, 3" Oct, ontstond er onder de bevolking eene ware algemeene beweging naar de kerk. De mannen zoowel als de vrouwen kwamen op en hoewel ver moeid door het lastig dagwerk hielden zij er aan de avondsermoenen toch in groot getal bij te wonen. Zondag laatst was er kruisprocessie, en niet alleenlijk was geheel de parochie te been om die bij te wonen maar van uit naburige gemeenten waren er toeschouwers gekomen om die aandoenlijke plechtigheid mee te leven. Het was een echte zegetocht van Christus toegejuicht door gansch) de bevol king. Het bleek zoo. klaar: de menschen van de frontstreek voelen weder dat het waar geluk te vinden is niet alleen in de stoffelijke herstellingen maar ook en bijzon derlijk in geestelijken heropbouw en zij willen Christus terug in hun hart, in hun huis, in de samenleving. Dat was de betee- kenis van die grootsche plechtigheid te Brielen, op Zondag laatst, en dat heeft de missie bewerkt op gansch de gemeente. Langernarck. Vooralle geldplaat singen en bankbewerkingen wendt U tot M. Muyssen, secretaris. Agent der bank Transinter. Yper. Verlaten? We schreven eenige woorden om de familieleden der slachtoffers van de ramp van Wytsehaete aan de Leden van het hulpkomiteit aan te bevelen. We kregen daarop een schrijven van M. Grnwez, schatbewaarder van het komiteit, schrijven dat ook medegedeeld werd aan en opgenomen door verscheidene weekbladen der streek. M. Gruwez zegt dat er twintig duizend frank verzameld werd en waar wij zegden dat op heden daarvan enkel 100 fr. per fa milie uitgedeeld werd, zegt hijdat is juist. Wij hebben dus niet lichtzinnig geschre ven over iets waarvan wij niets weten, aan gezien het juist is. M. Gruwez voegt erbij en dat is wel. Dat valt te zien. De ramp gebeurde einde Juni; door inschrijvingslijsten en feesten waar alles vroeg om geld om ter hulp te komen aan de beproefde gezinnen 2U.0UU tr. ingezameld en de eerste 100 fr per gezin wordt uitgedeeld begin October dus na 3 1/2 maanden I Ik weet niet of al dezen'van wie het geld komt zullen oordeelen of dat wel is, maar wat ik weet, 't is dat al die gegeven hebben het gedacht hadden dat het geld dat ze gaven zoo spoedig mogelijk ging ten goede komen aan dezen voor wie men het vroeg. Het geld werd toch ingezameld voor de slachtoffers der ramp van Wytsehaete, en 't is dit gru welijk ongeluk dat de beurzen heeft doen open gaan. Wij hebben ook niet beweerd dat dit geld seffens tot den laatsten duit moest uitgedeeld worden; maar enkel ge vraagd dat voor de slachtoffers zou gezorgd worden. Zoolang hun pensioen niet geregeld is dunkt het ons dat ze wat tegemoetkoming mogen verwachten en hulp van het geld dat eerst en vooral voor hen en door hun onge luk ingezameld werd. Wat aangaat dat er misbruik kan gemaakt worden; dat nemen wij aan en dat gebeurt, eilaas, maar al veel. Maar moeten allen zulks bezeuren. M. Gruwez zegt de zekerheid te hebben dat er weinig van onze centen in de kas van het hulpfonds zitten. Die heer weet nogthans dat hij nooit vruchteloos een beroep gedaan heeft op onze centen en dat nog voor min edeler doeleinden. Hij mag gerust de in schrijvingslijsten nazien. Indien hij en al zijne vrienden zooveel gestort zouden hebben als ik, dan zou er wat méér dan 20.000 frank in de kas zijn. Wij hebben M. Gruwez altijd aanzien als een kalm man, maar nu hij zijne kalmte schijnt te verliezen geeft het ons den indruk en de overtuiging dat hij in 't onge lijk is. De Poperinghenaar. - Akelige vondst. Dinsdag laatst heeft men in een obusput, niet ver van de herberg De Wegwijzer» kalsijde naar Boesinghe, het lijkje gevonden van een kind in een doek gewikkeld. De politie eerst, en vervolgens het parket hebben ter plaats geweest. Vol gens hunne bestatigingen moet het kind omtrent drie weken, in den put gelegen heb ben, want 't was reeds in ver gevordenden staat van ontbinding.Ook schijnt het dat het eenige dagen geleefd zou hebben, vooraleer het werd in den put geworpen. Het lijkje van 't arme wichtje werd naar 't doodenhuis overgebracht. Streng onderzoek is ingesteld, ten einde de plichtigen dezer gruwelijke kindermoord te ontdekken. - Vreeselijke ontploffing. Werklieden waren dinsdag namiddag aan de «polygone» bezig met obussen weg te ruimen. Al met eens ontplofte een der obussen met het ongelukkig gevolg dat de genaamde Joseph Lecleiregetroffen werd; een arm en een voet werden hem afgerukt en over ge heel het lichaam werd hij gewond. Het slachtoffer werd onmiddelijk naar 't hospitaal van Yper overgebracht, waar hij weldra den laatsten adem uitblies. Hij was nauwelijks 19 jaar oud, ongehuwd en werd vroeger reeds in eene ontploffing gekwetst Westvleteren.-—Nieuwe Burgemees ter. Vrijdag morgen waren al de huizen bevlagd en liet het driegeluid van den torre zijn blijde akkoorden over het dorp weer galmen. Het was om de benoeming te ver welkomen van Heer Louis Van Lierde als burgemeester der gemeente. Wij hebben van dezen keer een burgemeester die verre woont van 't herte der parochie; maar dat en doet er niets aan: als zijn hert maar dicht bij 't onze ligt en van liefde klopt voor zijn volk en zoo is het, wij weten het dan zal hij ook van verre onze belangen kunnen behertigen, en lijk zijn diepbetreur- de voorzaat, een ware Burgervader zijn. Vlamertinghe. Velokoers. De koers van Maandag 1.1. lokte veel volk. Om 2 1/2 ure vertrokken 14 renners. De strijd was ongemeen hardnekkig, en ondanks de groote snelheid bleef de groep bijeen. Is. Leroy, kampioen van Yper kwam de eerste. Dan volgden 2 Penninck C. Brielen 3 Tijtgat Cam. Boesinghe4 Boxoen, Vla mertinghe 5 Muylle, Ghyverinchove6 Vanspranghe E. Poperinghe7 Lenoir, Poperinghe. Rousseiaere. Schielijke dood. Vrijdag morgend, rond 7 ure, terwijl Leonard Demeulemeester, 17 jaar oud, wonende steenweg Beveren, aan het eten was, zakte hij eensklaps ten gronde en was een lijk. De dood moet toegeschreven worden aan een hartaderbreuk. Vraagt CH1COREI VANTIEGHEM DUPONT, Rousselare. Let wel op 't merk- Erg werkongeval. Zaterdag waren enkele werklieden werkzaam in den hof van het klein Seminarie om zavelaarde te trek ken, toen opeens eene instorting zich voor deed, waarvan de 33-jarige Van der meersch Cyriel, oud-strijder, het slachtoffer werd. Hij kon echter uit zijnen neteligen toestand gered worden, doch het been was aan de knie afgeslagen. Dr Van Herpe diende hem de eerste geneeskundige zorgen toe. S- Michiel. Gruwelijk feit. Een kindje dat buiten in zijn wiegje te slapen lag werd aangevallen door een haan die den kleine de oogen uitpikte. Op het geschreeuw kwam de moeder toegeloopen men vreest dat het arme wicht totaal blind zou kunnen zijn. Herseeuw. Moordpoging. A. Desmet, dagbladverkooper loste een revol verschot door het venster der woning van Verhainme. Dezes vrouw die bij den haard zat werd in den arm getroffen. Desmet had een uur te voren doodsbedreigingen geuit tegen de vrouw; de rekel is opgesloten. Lendelede. Dievenbende. In de streek gebéuren een aantal stoutmoedige diefstallen en men vermoedt het bestaan eener dievenbende. Als men loopende ge ruchten mag gelooven zouden de dieven met een auto op rooftocht uitgaan om des te sneller met den gekaapten buit te ont komen. Dixmutde. Absouten-processie. De geestelijke Overheid van Dixmuide, heeft besloten jaarlijks eene groote processie in te richten tot op de boorden van den Yzer, en daar de absouten te gaan zingen op dat onmeetbaar kerkhof waar er zooveel dappe ren vielen en nog zoovele lijken verborgen liggen. Die processie zal dit jaar op den 15 Oct. om 3 ure gedaan worden, maar toekomende jaar zal zij vastgesteld worden op een anderen dag, meer in 't zomerseizoen. Woensdag is het Koninklijk ekhtpaar van Italië te Brussel toegekomen waar ze door de bevolking geestdriftig ontvangen werden. Vrijdag 13' October hebben ze een bezoek gebracht aan de stad Antwerpen, 't Is in het belang der bezitters van bankbrieven van duizend frank, deze te gaan uitwisselen tegen de laatste nieuwe uitge geven bankbrieven. Verzwarende omstandigheid. Uit de biecht wordt niet gepraat, tenzij de penitent zelve denjmond niet kan houden, en hier hebben we zulk een geval: Kobus (tot zijn biechtvader). Ik heb ook de kleeren van mijn vrouw van de trap pen gesmeten. Biechtv. O, dat was niet heel erg, Kobus. Ja, maar, ze zat er in. O-o-o-oo 1 dat is een verzwarende omstandigheid 1 Onverbeterlijk. Godden Looten van Stavele is een onbermhertige dronkaard die dagelijks, in de kleine uurtjes, naar huis gesukkeld gaat. Bette, zijn wettelijke, heeft alles te vergeefs gepoogd om Godden het drinken af te leeren. Ten langen laatsten verzon zij een list en op zekeren nacht ging ze, diep in haren kapmantel gedoken, op den weg staan die Godden huiswaarts moest leiden. Na lange wachten ziet zij hem ein delijk konen afgesukkeld met zijn strooien beenen en zijn buik vol bier. En al met eens springt zij voor Godden, en ze roept met zware stem Geld of leven. Ja a, pufte 'Godden, en wie zijt gij. Ik, zei Bette, ik ben den duivel. Alia, als 'talzoo is, zee- verde Godden, geeft mij de vijve, ik ben van de familie, 'k ben immers met uw zus ter getrouwd, Goe meiskens en goe ganzen komen tijelijk thuis. Die groot zijn van ziel worden dikwijls niet begrepen; dat komt omdat er zooveel kleinzieligen zijn. Nog mooier Juffer Josfien, zei verliefde Wannes, indien ik wist dat gij het niet kwalijk zoudt nemen, kuste ik uwe hand. Mij is 't gelijk, zei het meisje achte loos, maar ik zal mij toch veroorloven u te doen opmerken dat mijne handschoenen moeilijk uittrekken, en mijn voilet overge- makkelijk naar omhoog schuift. De Heer Jozef Debaene, van Poperinghe, heeft te Leuven, zijn eerste examen voor Notaris, met vrucht, afgelegd. M. Jozef Dupont, kandidaat-notaris te Pope ringhe, is benoemd tot Notaris te Gheluwe. Bij Koninklijk Besluit worden benoemd tot Burgemeester: Heer Alf. Peene, te Bixschoote; Heer Louis Vanlierde, te Westvleteren HeerJ. Hemeryck, te Hooglede. Onze beste gelukwenschen. Zoowel in hetFransclie Noorden als ln liet Land van Poperinghe is de handel zeer kalm geen zaken van belang voor den uitvoer,en ook bitterweinig vraagvan wege de Belgische brouwers. De beurs te Brussel lijdt daardoorPoperinghe no teerde 110 tot 120 fr. Aalst integendeel 130-140 fr. In het Land van Aalst zal men minstens 3000 centen, hop te kort hebben om de contracten Aalst (lood en getuigschrift) te kunnen voldoen. Daardoor komt het dat al de gro»ne hop uit Poperinghe in losse balen weg trekt. BISDOM BRUGGE. Mgr. de Bisschop heeft benoemd bestuurder der Zusters St-Joseph, te Oostende, den E. H. Naert, leeraar aan het kollege in dezelfde stad onderpastoor in Ste-Anna, te Brugge, den E. H. Vande Kerchove, onderpastoor, te Gulleghemonderpastoor te Gulleghem, den E. 11. Van Antwerpen, hulp- priester te Wynghene hulppriester te Wynghe- ne, den E. H. Sap, leeraar aan het Klein Semi narie, te Roesselaere. Sterfgevallen. te Eerneghem, is den ouderdom Da Vlaamschs Toeristenbond houdt zijn provinciale vergadering van West-Vlaanderen te Kortrijk op Zondag 15 Oktober. Te 11 uur. Vergadering, Vlaamsch Huis, Groeninghestraat. Te 1 uur. Middagmaal. -_T>—2-JWr, cm.Reafif;!' anri de 81ari-Rpcriin- West-Vlaamsche V. T. B. ers allen op post 1 Het lot van 250.000 tr. Het lot van 250.000 fr. der verwoeste gewesten 1922, trekking van 10 October, is gewonnen door Jules Mignon, van Seraing, werkman der Cockerillfabrieken. Hij is 54 jaar oud, ge huwd en vader van drie kinderen. Het spekuleeren in Marken. - Sedert den oorlog heeft het Amerikaansche volk reeds voor 240 miljoen pond sterling Duitsche marken gekocht, natuurlijk met het gedacht dat de marken in waarde weêr zou den stijgen en er veel geld zou mede te ver dienen zijn. Maar 't is radikaal andersom uitgevallen. Die 240 miljoen in pond sterling uitgedrukt, zijn er maar 14 miljoen meer waard, zoodat er in werkelijkheid een verlies van 236 mil joen pond sterling moet worden aangestipt. Voor Engeland heeft men eene zelfde be rekening gemaakt en daar schat mem het verlies op 170 miljoen pond sterling, even eens door op de marken te speculeeren. En hoe groot zullen de verliezen niet zijn in andere landen, in België Frankrijk en Italië? ln werkelijkheid zijn aldus de winners de verliezers geworden, want daardoor werden kolossale sommen door de volken der bond- genooten aan Duitschland betaald. Militaire Zuinigheid Het ge wone budget voor het Ministerie van Oorlog bedraagt 484.037.160 fr. Er zijn 1565 bedienden en beambten die Min. Devéze behulpzaam zijn in 't verspillen van de zuurgewonen stuivers die de belas- tingsplichtigen jaarlijks in de Staatskas of feren 1 Aan het militair kabinet van Z. Ex. alleen zijn 19 officieren, 16 onderofficieren en 22 soldaten verbonden I Voor den oorlog wa ren daar niet meer dan twee officieren werk zaam 1 Zij besteden jaarlijks 110.000 fr. aan bureelbenoodigheden 120 000 fr. aan papier 180.000 frank aan druk- en bind werk. Het personeel van den minister betrekt 41 gebouwen waarvan de gezamenlijke huur 346.000 frank bedraagt. Er zijn in ons leger6 generaals, 149 ko lonels en 123 luitenant-kolonels. Onder luitenant-generalen zijn er 5 die het toezicht over de bewapening oefenen. Wat de 57 overige generaals doen laten wi dan liefst maar onbesproken, daar anders de 5 voornoemde toezichters ontstemd zou den zijn. Wij vragen enkel in gemoede aan allen die weten dat de openbare schuld van Belgie diep in de 40 duizend millioen loopt, of de voortvarendheid en de lieftallige onbezon nenheid, waarmede minister Devèze onze centen verkwist, niet een beetje zou mogen getemperd worden. POPERINGHE, van 8 tot 15 October 1922. Geboorten. 252. Ciabau Raymond, z. v. Henrl en Gcorgine Vanuxem.253. Cornetle Yvonne, d. v. Cyrille en Madel- ine Eeckhout. 254 Lecluyse Heclor, i. v. Albert en Madeleine Samyn. 255. Viareco André, z. v. René en Felecle HauspL'. 256. Benouwt Denlse, d. v. Mauriee en Maria Claeya. Overlijdens. 166. Lebbe Julle, 65 J. herbergier- ster. wed. v. René Cappoen, St-Jans Kruisstr. 167. Ciabau Matie, 49 herbergierster, echtg v. Tetnper- ville René en wed. v. Aloïse Vanhoucke, St-Michlelstr. Huwelijken. 107. Room Mauriee, 23 J. landbou wer v. Reninghelst en Vandevoorde Alle,-, 26 j. z. b. v. Poperinghe. 108 Gunst Cyrille, 26 J koopman In vee en Desomer Lydie, 30 J. z. b. beiden v. Pope ringhe. 109. Provoost Jeröme, 26 j onderwijzer v. Zillebeke en De Necker Julli, 29 i z b. v. Poperinghe. 110. Decaeslecker Joseph, 27 j. staatsbediende v. Yper en Kesteman Alice, 25 J. bijzondere v. Pop. Beloften. 159. Therry Georges, bijzitter ter rechtbank v. oorlogsschade en Van Tours Jeanne, bijzondere, b. v. Poperinghe.— löo. Dequeker Ernlle, beenhouwer v. Reninghelst en Derycke Alida, bijzon dere v. Poperinghe. 161. DevosMarc.l, werkman en Heze Irma, z. b. beiden v. Poperinghe. POLLINCHOVE, maand September 1922 Overlijdens. Rosseel Edward, rentenier, 86 j. wed. Marie-Therese Godderis Dehru.ne Helene, huishoudster, 44 echtg. v. Julien Uttenhove. Boudry Petrus, landbouwer, 64 j echtg. v. Eugenie Verroeste. Huwelijk. Di gryck Germain, ijzi-rwegbedlende te Brugge met Dequeker lrtna, landbouwster te Pollinchove. CROMBEKE, maand September 1922 Geboorte. Berten Agnes, d. v. Arthur en Des- camps Marie. Overlijden. Deschrevel Déslré, 56 j echtg. v. Boussemaere Octavle. Huwelijk. Peperstraete Camille, v. Westvleteren met Vienne Maria, v. Crotnbeke. Beloften. Noliet Honoré, v. Crombeke met Lams lrtna, v. Westvleteren. Cauweiier Camille v. Watou met Devos Alida, v. Crombeke. Meersseman Leon, v. Oostvleteren inet Deroubalx Maria, wed. v. Wyckaert Isidore, v. Crombeke Rammens Henri met Mahieu Elodie, b. v. Crombeke. WOUMEN, m. Oogst en September 1922 Geboorten. JerÓine Venneersch, z. v. Julius en Florida Strubbe. Siinone Benolf, d. v Adile en Augusta Braeckevelt. Jeanne Brouckaert, d. v. Ro main en Maria Tanghe. André Ryckaert, z. v. Remi en Julia Mackelberg.Yvonne Lecluyse, d. v. Me dard en Adronie Swaels. Overlijdens. Joseph Reybrouck, 3 m 16 d z. v Achille en Flavie Desmedts. Jeanne Lecluyse, 13 m. 29 dag d. v. Medard en Adronie Swaels Gregoor Debruyne, 80 j. z. b. wed. v. Etnili.' Hemerycke. Camille Syoen, z. b. 75 j. echtg. v. Sidonie Depuydt - Marcella Machelberg, 4 m d. v. Leon en Julia De- raedt. Eugenia Debruyne, 57 J. hulshoudster, echtg. rtbwEL'fjKiEN.-nenrt vergote, wea v. byivie Ver- tneersch, peerdengeleider met Amelia Beghein, wed. v. Simoeii Laliaye en Florimond Debergh, z. b. beide te Woumen Richard Desplerre,werkman v. Woumen met Julia Verslype, kantwerkster te Clercken—Cyriel Serryn, landwerker met Alida Denecker, landbouw ster, b. te Woumen. Henri Lerminez, hulpmetser en Augusta Desodt. kantwerkster, b. te Woumen. LüO, maand September 1922 Geboorten. Hoevenaeghel Genoveva, d. v. Ca mille en Waroquier Maria. Roose Godelieva, d. v. Remi en Bulcke Magdalena. Boudenoodt Camilla, d. v. Etnile en Dehondt Ambrolse. Overlijdens. Devos Karei, z. b. 83 j. wed. v. Amelie Dumortier. Deschr(jver Clementia, z. b. 78 j. wed. v. Engelbertus Herrewyn.—Grossey Aline, 7 m. d. v. Camille en Delestrée Angèle. Huwelijken. - Scherler Georges, strooldekker en Verstraete Rosalia, huishoudster, b. te Loo. Van- decasteele Florenttnus, timmerman en Deman Elisa, naaister, b. te Loo. Noterdaeme Camillus, land bouwer en Loones Zulma, z- b. belden te Loo. Derycke Marcellius, landbouwer te Westvleteren en Dewilde Elodia, z. b. te Loo. Myngheer Henricus, brievendrager en Flahou Godelieve, z. b. beid. te Loo. YPER, maand September 1922 Geboorten. Delmotte Agnès, Zille- bekestr. Pattyn Roger, Meenensteenw. Compernolle Clement, v. Langemarck. Verschoore Albert, Zonnebekesteenw.Van Becelaere Madeleine, Poperinghesteenw. Pertry Ivonne, Slachthuisstr. Malfait René, Hoornwerk.Burgho Jacques, Groole Markt. Riquiere Marcelina, Brugge- steenw. Maertens Albert, Bruggesteenw, Deleye André, Zonnebekesteenw. De Muyt Omer, Eigen Heerdstr.Stals Raoul, Rijsselstr. Eeckhoudt Blanche, Brugge steenw. Lewyllie Jacques, Zonnebeke steenw. Ryckelycnk Roger, Kalfvaart. Gillebert Alphonse, Minneplein. Dom- brecht Camille, Klaverstr.De Smet Aline, v. Reninghelst. Cattrysse Odette, Dicke- buschsteenw. De Cock Therese, Carton str. Mahieu Léon, Meenensteenw. Roose Gabrielle, Zonnebekesteenw. For- rez Anna, Meenensteenw. Debruyne Marie, Waterkasteelstr. Truwant Agnes, Dixmudesteenw. Lauwers Georges, van Hondschoote. Overlijdens. Whitlock Georges, 9 d. v. Preston Lancashire (England). Ravaut Marie, 65 j. z. b. echtg. v. Flamand Hector, Kalfvaart. Hoornaert Gustave, 51 j. kas seilegger, ongeh. Dixmudesteenw.Duthoo Léon, 61 j. landbouwer, wed. Bouton Marie, Ziliebekevoetw. Rommens Mauriee, 26 j. landbouwer, ongeh. Veurnesteenw. Mon- prez Euphemie, 86 j. kloosterlinge, Rijssel str.—Riquiere Gabrielle, 27 j. huishoudster echtg. Dethoor Robert, Bruggesteenw. Baekeland Cyrille, 37 j. werkman, ongeh. v. Brielen. Devlaeminck Rosalie, 66 j. z. b. wed. Verbeke Henri, v. Ingelmunster. Godderis Romanie, 71 j. z, b. wed. Vinte- vogel Henri en Lapere Henri, Rijsselstr. Huwelijken. Salesses Pierre, postbe diende te Parijs en Geeraets Marie, z. b. te Yper. Verschoot Mauriee, metser en Ver- kouter Marie, naaister, b. te Yper. Van- derbeken Louis, schilder te St-Michiels en Beun Louise, z. b. te Yper. Pype Oscar, werkman aan den ijzerweg en Lepla Made leine, z. b. te Yper. Vercruysse Jules, handelaar en Aebischer Maria, z. b. te Yper. Werrebrouck Emiie, bediende en Verhae- ghe Bertha, handelsbediende te Yper. Billiau Camille, werkman aan den ijzerweg en Moerman Marie, z. b. te Yper. Van- gheluwe Henri, landbouwer en Dewilde Virginie, z. b. te Yper.—jonckheere Gaston, aardewerker en Coene Maria, kantwerkster te Yper. Verhee Leon, daglooner en Dau- chy Philomena, z. b. te Yper Sauvage Robert, ijzerdraaier te Ploegsteert en De- cheiver Martha, z. b. te Yper. Lebleu Jan, bediende en Monkerhey Jeanne, z. b. te Yper. De E. H. Pattyn, pastoor aldaar overleden den 5 dezer, in van 66 jaar en negen maanden. t VROUW, KINDERS en FAMILIELEDEN van wijlen Heer HENRI WEMMEEUW, bedanken al de personen die den dienst bijgewoond hebben te Haringhe, voor hun dierbaren afgestorvene. Zij bieden hunne verontschuldiging aan vrien den en kennissen die bij vergetenheid geen rouwbrief zouden ontvangen hebben. t De Familie CARTON-GARMYN, heeft de eer vrienden en kennissen uit te noodigen tot het SOLEMNEEL JAARGETIJDE dat Maandag, 16 October aanstaande, in St-Jans-kerk zal gezongen worden, om 10 ure. tot zielelafenis van Mijnheer en Mevrouw Benoit CARTON-GARMYN. Poperinghe Voetbal Club. Zondag laatst onderging onze 1° ploeg te Meenen eene onverwachte nederlaag met 3-2. Wel is waar, onze mannen waren gehandikapeerd door het feit dat de vreemde arbitre niet aange komen was en dat den match geleid werd door een arbitre van Meenen. En toch zijn wij van wege de onzen aan beter spel gewoon. De 2 goals van Poperinghe werden heel kundig ge maakt, Meenen miek den l"goal op misstap van onzen keeper die opperbest speelde; de 2" op penalty en de derde mocht niet geldig ver klaard worden, eender forwards had den bal met de hand geraakt. Onze jonge ploeg had te Poperinghe meer ge luk. Hier wonnen zij inderdaad tegen St-Rochus van Kortrijk met 4-0. Onze elf spelers verdienen algemeenen lof. Aan allen wenschen wij zooveel oefening of entrainement mogelijk. Heden speelt onze 1" ploeg alhier om 3 uur tegen Kortrijk SportRekening houdende van hetgeen onze mannen gewoonlijk doen op eigen terrein durven wij verhopen op een goeden uitslag. Onze 2" ploeg gaat naar Wevelghem zijn 1 Kampioenschap match spelen, aldaar eene overwinning. Wij voorzien Aun^ekftiiicii l>ij Watoustraat, Poperinghe, 20 Inlandsche Jaarlingen en volle Veerzen. Eerste tap en Kalkoen te verhollen. «In de landing» bij Alidor Gunst, Proven steenweg. Bij Theophile Samyn, bij de statie. 137, «ln de Spreeuw» bij Jozef spegel, Casselstraat. Eerste tap Prootstraatje Eerste tap. Everaert-De bij Herbergkermis. Gargon Room. Bra- «ln de Sperre» banthoek. Konijn van 5 K. en 5 fr. te versmijten «In de drie koningen» Yperstraat; van 6 tot 9 1/2 ure. 25 fr. te versmijten. «In de Bruggestraat» bij Emiel Tetaert (Brugge) van 6 tot 9 ure. Geit te verhollen. «In den nieuwen keizei» bij Désiré Claeys. Gegeven door August Ryckebusch. Westvleteren. Eerste Tap. «In de nieuwe Herberg» bij Petrus Noliet, Herbergkermis en geit te verhollen door aen uil. In de Rustplaats (De Muis) bij Omer Alleweireldt. De geit is gegeven door Henri Gombeir. Herbergkermis. In de Nachtegaalbij René Pyck, Paterhoek. St-Jan-ter-Biezen. Herbergkermis. In den Hazebilck bij Maur. Maerten. Vlamertinghe (Brandhoek-Kermis). Groot Dansfeest. Bij De Gouden Brander in tent met schoone orgel van Henri Goeman (deWitte) Maandag prijsdansing. Abeele. Herbergkermis en20fr. te versmijten. «Au Pontde Pierre bij Wed. Declercq- Caneele. Jachtstoof te verhollen. «In de Lelie» bij H.Benoot, Veurnestraat. ZORGEN VOOR MORGEN... maar.. SPAREN BAART ZORGEN... Wilt gij zon der de minste bezorgdheid nopens uwe spaarpenningen leven, wendt U in volle vertrouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en koste loos, alle inlichtingen zuilen geven. Verzekerde uitzettingen op a) Spaarboekjes op zicht aan 3.60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0") c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobllgaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars.Alles Vrij van taksen. in Check-Rekeningen op zicht. Leeningen op Vaste Goederen, alleen eersten rang van Hypotheek, g) Uitwisselingvanvreemde munten en koe pons, koop en verkoop van Fondsen, inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voor deeligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij Kapitaal VIJF MILJOEN FRANK. ZetelXH Maandenstraat. Nr 13, ANTWERPEN Gesticht in 1909.- Postcheck-Rekening 019 Telefoon 3081. N. B. -- Waar de Maatschappij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe J. Vanbruvaene, Noordstraat, 16. Assebrouck - Brugge. «arx.i'a tamBtimrmuwMWMmmmmMmMiMMmHmcKmMm Onze echte zijn toegekomen Broeks, Vestons, Coltins, Hussord, Ballons Ceinturen en groene Schrijnwerkerschorten. IN DEN FRANSCHEN SOLDAAT Yperstraat, POPERINGHE. KOPEREN STEMPELS MET DATUM EN FIRMA (37 fr. 50) in 8 dagen gele verd door Sansen-Vanneste, Gasthuisstraat, "-?sr.urjsuwe-"*- ■*- D Deutz, 8 H. P.bijW' Allaeys, Friesterstr.Pop. Allerbeste groote harmonium. Zich wenden Groote Markt, 7, Poperinghe. Occasie vrouwenvelo, B.S.A. 3 fusils; genadige prijs bij Jozef Lammey, Casselstr. 4, Pop. rie koppel smalle wielen in goeden staat bij Leon Rosselle, Crombeke en twee triballen in goeden staat bij Camille Lantsweer, Stavele. Goede spiegel van lm 10 X Om 75. Adres ten bureele. ijzonder goede occasie motocyclette Herstal 3H.P. Vraag 900 fr. Adres ten bureele. Groote ijdele kisten bij Et. Moncarey-Sansen, Poperinghe. uis in de Veurnestraat met 2 a. 60 ca. grond. Zich wenden naar René Vandewynckel, zelfde straat B. 83. ude gazetten aan 0 fr. 80 de K. ter drukkerij dezer. reimachien in zeer goeden staat, met toebe- hoorten. Adres ten bureele. Oude pannen, en hout voortkomende van afbraak van dak. Adres A, 33, Briekedreef. Goede halve kleermakersgasten en meisjes, kun nende broeks makenVerzekerd werk het jaar door. In den Fransche SoldaatPoperinghe. oede meid, van zekeren ouderdom, wat keuken kennend, voor Poperinghe. Adres ten bureele. oede en brave meld, van 25 tot 35 jaar, moet de keuken kennen. Goed loonAdres ten bureele. Dekwqme meesterknecht, goed op de hoogte, om leiding te nemen over mekanteke schrijnwer kerij. Goede getuigschriften vereischt. Goed loon. Zich te wenden bij Hector Schmidt, Bruggestr. Pop. ekwame smidsknecht bij Medard Degrauwe, Vierstraete, Kemmel. Qnidsknecht, bij Désiré Deberdt, Dickebusch. Goede meld van 18-35 jaar, op d'hoogtevan alle werk, fransch sprekend goed loon. Zich wenden Hondstraat, 7. Zeer deftige meid, voor huiswerk, 21 tot 22 jaar oud, goede getuigschriften vereischt; zeer groot loon. M. Lecat, 44, rue de l'Alma, Roubaix. (Bij Vlaamsch sprekende Belgen.) Goede meid voor alle werk; goed op d'hoogte; hoog loon. Adres fen bureele. Qo/ri'g meisje van 15-20 jaar. Adres ten bureele. Meid voor alleenwonende dame die vlaamich kent, om seffens in dienst te treden voor den duur van drie maanden te Ryssel (Frankrijk). Goed loon. Adres ten bureele. Helpsters voor keuken en huiswerk, bij een doktoor voor operafiengesticht. (Geen be smettelijke ziekten). Adres ten bureele. Qoede dienstmeid voor De drie koningen» Pop. Goede schrijnwerkers, standvastig werk, bij de gebroeders Maerten, Bruggestraat, 18, Pop. lyjeWbij Alfons Rouserez, Gasthuisstraat, Pop. ufvrouw, Dactylo kenn..Vlaamsch en Fransch. Adres ten bureele. Wagenmakersgast, reeds 3 jaren op stiel, voor Poperinghe of omliggende. Adres ten bureele. Bekwame boerewerkman, voor Poperinghe of omstreken. Adres ten bureele. Omidsknecht meer dan drie jaar op stiel. Adres O ten bureele. Velo (Citroen) op de gioote baan Yper-Elver- dinghe, tegen goede belooning terugbrengen bij Henri Verbrugghe-Delefortrie, Isenberghe. Tie.-:», ï-JtA'J*. >:nV>VW;.*.wimlwwwwi Dienst der Verwoeste Gewesten. alsook in de Gemeentemagazijnen te Zich te begeven bij den bestuurder POPERINGHE13 October. Tarwe, 64-00; Rogge, 64.00 Haver, 67.00 Aardappelen, 09,00: Boter, 15.50 Eieren de 25, 17.00 Hoppe, 1922 120.00. KORTRIJK. 9 October. - Witte tarwe, 53-58; rogge, 47-50; haver, 55-60; paardeboonen, 75,77; hooi, 30-40 strooi, 12-15; aardappelen, 09-10; boter, 14-15; eieren 0.62-0.70; koolzaadolie, 240-000; lijn olie, 210.50-219.00koolzaad, 100.00; HJnzaad, 1(H) 000 koolzaadkoeken, 50 lijnkoeken, 76 sodanl- traat, 75-50; ammoriiaksulfaat, 106; dulvenboonen, 052; nieuwe oogst, 48. Vee te koop en verkocht: koelen, 85; vaarzen, 125; stieren, 77 ossen, 90. ROESSELAERE. 10 October. - Tarwe, 58.00 masteluln, 54.00; rogge, 58 00; boekweit, 79-83; haver, 58 62; gerst, 58.00; erwten, 80.00 boonefl, 69.70; witte boonen, 120.00 Hjnzaad, 097.00: kool zaad, 165.00; strooi, 8-11; hooi, 32,00; lijnmeel, 77.00 voederbeeten, 03.50; aardappelen, 10,00ruw vlas, 50,00; tabak, 3.75 boter, 14,50; eieren, 0.70; kooldaadolie, 255.00; lijnzaadolie, 225; chlcorel, oude en nieuwe, 48klaverzaad, 375nitraten, 72 00 ammoniak, 102; cyanamide, 59.00; viggen», den kilo. 9.00. Beurs van Brussel. Wisselkoers op 6 Oct. Amsterdam 552.50 -562.50 Londen 62 50-63.00 Keulen 0,30 0.80 N.-York 14 00; 14.50 Genève 264.00 -268,00 I Parijs 10# 00-108.50

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2