Ziekten tüi de Paarden ipotheek Frans Van de. Plas Blazen voor lantaarns uiassten Popsringhs AdinHerKe. Gokes - Kolen - finthraeieten B B K G D' K' V. O. S. Poperinghe. Hier en Daar. In 't Binnenland. w t* o i* t cacK, Burgerstand van y Roeselare. De Nachtwacht,, Speelkaarten ten bnreele dezer. VERMAKELIJKHEDEN. October. Zondag 29 HOPPE. Zondag 3 November. Tc Koop. G J J V Gccaoutchouteerde schorten l>ij SaiiHoaf-Vanneslé» Gasthuisstraat. 15, POPERINGHE. BERICHT AAN DE LANDBOUWERS. üfledard Vermeulen |Q M Antwerpen's Bouw- Hypotheekbank Verloren. D MA RK TPBIJZ V !ond 21 ure Zaterdag av.ond, sloegen vlammen uit een huis der straat St-Martin, te Parijs waar zich eene plaats van leder bevindt. Het duurde '.hgof de vlam nam eene zulkdanige id tag dat gevreesd werd voor het i kwartier. 11 21 stoomspuiten ging men den brand :r, en kon hem eindelijk beperken. De e beloopt tot 4 millioen frank. Vrijdag nacht hebben de commiezen j Holland-Duitsche grensplaats Barlo, rersonen aangehouden, die 9 millioen over de Hollandsche grens wilden kelen. Bedoelde som was van de conto Bank» te Essen, gestolen. Bij het spoorwegongeluk nabij de statie fach in den Elzas, zijn elf personen ge- I, onder wie zeven soldaten, die met )f gingen. Twaalf personen werden ge- d, waarvan twee zeer ernstig. Naar de bladen uit Klausenburg ver en zijn twee achter elkaar rijdende trei- met deelnemers aan het Rumeensche lingsfeest, in botsing gekomen. Voor ver reeds geconstateerd kon worden, den bij de ramp 30 personen godood en e veer 50 gewond. - In een der groote blokhuizen van New k ontstond er, Zondag, brand. Veertien ischen werden levend vèrbrand en twintig leren gekwetst. - De policie heeft te Grünewald bij Ber eene kist ontdekt, met groote hoeveel d dynamiet. Naar rnen denkt moesten de ploffingstuigen dienen voor aanslagen, Uit Stockholm wordt gemejd dat de ■eedschestoomboot Oereg'rund Zondag Bjoere tijdens een storm gestrand is en :t gansch de lading op de klippen verbri; d werd. Talrijke reizigers en matrozen rdronken. Drie filmhelden, Mary Pickfort Dou is Fairbanks en Charlie Chaplin huurden n Japaneesche stoomer Persia Mark zullen ermede de reis rond de wereld idernemen. Zij betaalden 250.000 dollar »or huur van het schip. Vandaag, Bureel open van 10 tot 12 ure. De militaire wet. De laatste Dat de leden die k ichten in te dienen of ministerraad heelt liet voorstel Devézegoed- Opvolger van S VANOEN BERGBE, - Is O K K t\ ii li'F,. 'V - Mladtoiicna». Zondagrust. Alle Apotheken open it den middag heden Zondag namiddag Heen M. KESTELYN. Op Allerheiligen M. NOTREDAME. Lijfrentkas «De VoorzienigheidDe eden, geboren in de maanden Juni en Juli jelieven hunne storting (e komen doen op ?ondag29 October, 's voormiddags. Alleen de leden geboren in deze maanden ijn verwittigd, want 't lijfrentboekje en de steekkaart zullen hun overhandigd worden. Later geven wij datum voor dezen geboren n andere maanden.leder lid tracht zoo goed mogelijk den aangeduiden datum zijner storting in acht te nemen, opdat elk in tijds zou kunnen gediend worden. Van af 9 uren zullen wij zetelen tot 111/2 uren in de gemeenteschool. De poort zal open-zijn. Wij herinneren onze leden geboren in December, Januari, Februari, Maart, April en Mei dat hun lijfrentboekje met steekkaart tot hunner beschikking ligt. Een goede raad!— Indien gij van hoofd- schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H Notredame. Groote Markt, en A. Keslelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. De Verloren Zoon. Wie nog geene ingangskaart bezit, zou goed doen hem te haasten. De kaarten trekken snel weg, bij zonderlijk voor de twee avondvertooningen en wie eene goede plaats begeert, zorge op tijd. Met iever worden de herhalingen gevolgd en de opvoering belooft puik te zijn. Aankomst van gegoten stoven,calorifè- res. Foyers merk Godin, alsook groote keus van jachtstoven met en zonder ovens, aan zeer voordeelige prijzen bij EM1LE R0FFIAEN, ijzerwaren, Yperstraat, 118, Poperinghe. De roode pillen uit samengetrokken plantensappen, zijn het beste der pugeer- middels, zij veroorzaken onmiddelijk de vol ledige ontlasting der overblijfselen van uw eetmaal, die, tengevolge der verstopping zich opeenhoopenin de ingewanden, er rotting en gisting veroorzaken, die zeer gevaarlijk zijn voor de gezondheid. De doos 2 frank bij H. Notredame. Groote Markt, Poperinghe. Bericht,— De ontrusping of vernieling van rupsennesten op boomen, struiken, ha gen of kreupelhout wordt door den heer Gouverneur in deze provincie bevolen van 1 November aanstaande tot 15 Februari 1923. De beursen of webben, die rupsennesten uitmaken moeten dadelijk verbrand worden. Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM DUPONT, Rousselare. Let wel on 't merk Erge val. Over eenige dagen, op de hofstede der Wed. Lelieur, hielp de jonge meid aan het veldwerk; ze kwam huiswaarts op de kar gezeten; ongelukkiglijk viel zij er af en een wiel liep haar over het hoofd. Zij is nog al erg gekwetst en wordt in het gast huis verzorgd. Pectoral Dupuis. Van af de eerste doos voelt de zieke verlichting. De luchtpij pen worden vrij; de ademhaling wordt als naar gewoonte. De doos: 2 frank bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Stadsschouwburg. Op Maandag 13 Dinsdag 14 en Woensdag 15 November voeren de Barbaristen op Marie-Anna, beroemd drama in 6 tafereelen en eene Rat in de val, Blijspel. Kaarten zijn op voorhand te bekomen bij de We Albert Denut, Casselstraat. Dief te. Bij Justin Cambie, bij den Kalkzak, werden Zondag nacht uit het bak huis, drie hespen gestolen. Landlooper. Zeker B... van den Brabanthoek, werd in staat van landlooper aangehouden en veroordeeld voor 2 jaar Merxplas. Aangehouden. Een Engelschman doolde sedert eenigen tijd hier in de streek rond en miekzich, bij elke gelegenheid, aan allerhandediefstallen plichtig.Zaterdag werd hij door de gendarmerie te Abeele aange houden. Nog de stoutmoedige inbraak. In verband met de inbraak bij de WL D... Yper kalsijdc waarvan wij verleden week spraken, en waarbij de vrouw laf mishandeld is ge weest werd Zaterdag eene aanhouding ge daan. Stellige bewijzen heeft men niet. Deze erge zaak wordt neerstig onderzocht. inlichtingen te vragen hebben, maar afko men, twee bestuursleden zullen in ons lo- kaal«Au Retit Paris» ten hunnen dienstezijn. Morgen Maandag om 9 1/2 ure in S. Ber- tens kerk plechtige lijkdienst en begraving van onzen afgestorven wapenbroeder Jerome Vancayzeele, zoon van Jules en Rosalie Depoers. .eden op uwen post, en zoo talrijk moge lijk tegenwoordig zijn om een laatste eer te bewijzen aan onzen betreurden makker. Vergadering in ons lokaal om 9 ure. Donderdag aanstaande, Allerzielen, om 10 ure in S. Bertenskerk, plechtige Rouw dienst, van wegc het stadsbestuur, voor al de gesneuvelde soldaten van Poperinghe. Wij rekenen op uwe tegenwoordigheid Het is ons aller plicht onze gesneuvelde wa penbroeders dikwijls te herdenken. Na den dienst, gezamenlijk bezoek aan dc graven onzer makkers op het stedelijk kerk hof, alwaar korte aanspraak, en als blijk van genegenheid een kroon zal neergelegd worden Vergadering in ons lokaal om 9 1/2 u. stipt Aan de Oud-Strijders. Het bestuu der Coöperatief «Spaarzaamheid» van de bedienden der openbare besturen, gevestigd in de Nieuwstraat, achter de statie, maakt de Oud-Srijders kenbaar dat zij ook kun nen deel maken der Coöperatief als bijle den, en dezelfde voorwaarden genieten als de leden De vereischte storting van honderd frank aandeel mag geschieden in 6 maanden b.v. 5 maanden lang elke maand 20 fr.) De som brengt 5 intrest op en wordt bij woonst verandering of ontslag seffens terug be taald. Inschrijvingen worden aanveerd bij den schatbewaarderEmiel Lerniytte, ordeklerk der spoorwegen, Mecsenstraat alsook bij de Bestuurleden. Voorzitter A. Lamaire, hoofdtreinwach- terSchi ijverDecorte Neotaire ondersta tieoverste Beheerder en Kommissarissen Van Moortel, pikeur-statie; Hauspie, hoofd treinwachter Vanderbeke, aangestelde Verhelst, pikeur-tram; Dekeirsgieter, onder wijzerVincart, sectieoverste-accynzen Vangheluwe, poseur-telecraaf Dchapnp Vereenigde Werklieden. Adriaen Seraphien die heden zijn diamanten brui loft viert, maakt ook sedert 50 jaren deel van de gilde van De Kalkzak In deze maatschappij zal hij ook gevierd worder. Om 3 ure zal men hem komen gelukwen- schen en in optocht vergezellen, 's Avonds om 7 ure vriendenmaal bij de gilde voor al de leden die aan den stoet deelnamen. gekeurd, betreffende den militairen dienst tijd8 maanden voor de hulpdiensten, 10 maanden voor het voetvolk, 12 maanden voor de cavalerie en 13 maanden voor de technische diensten. Van de.reserveofficieren zal ook de kennis van het Vlaamsch worden geëischt Onze veesïapal. Volgens de laatste optelling, worden er in Belgie 222.055 paarden in den landbouw gebezigd 'n de plaats van 162.000 in 1919 en 205.000 n 1920. Voor 1921 zijn opgegeven 1.514.923 runddieren, 't zijn 229 duizend meer dan in 1919. v Eert eigenaardige wielerclub. Een nieuw veloclub werd te Brussel ge sticht door mannen die maar een been heb ben. Deze maatschappij die reeds vefe leden telt heeft haren zetel te Brussel. De eerste sneeuw in België. Verleden Donderdag en Vrijdag heeft het gesneeuwd in de streek der Baraque de Fraiture op cje grens van de provincies Luik en Luxemburg. Vrijstelling. Er wordt weer ge meld, dat het in vrijheid stellen van Pater Stracke aanstaande is. 't Zou tijd worden.Want het veroordeelen van dien hoogstaanden man was een echt schandaal. - Zaterdag en Maandag laatst werd in deze stad de nieuwe feestzaal Pair ia, Noordstraat, 32, geopend. Deze zaal mag waarlijk vergeleken wor den aan de schouwburgen van vele grootere steden. Bouwtrant, meubileering, verlichting, aceoustiek,alles is van eerste hoedanigheid. De twee eerste feestavonden lokten dan ook volle zalen volk. Verleenden hunne medewerking: de Koninklijke stadsharmonie, de zangersgilde en detooneelgilde. Geluk en goed heil aan de inrichters: Met 29 October wordt, naar een strooibriefje zegt, de openbare opening ingezet. Er is een prachtig cinema-programma: o. a. Het hart van een kind, drama in 5 deelen nieuwe film. Muziekale uitvoeringen van kwartel zullen de vertooningen opluisteren. Begin te 4 u. nam. ,en 8 u. 's avonds. Op 5 November wordt gegeven «Twee Weezen» groot drama in 8 tafereelen, door «het Nederlandsch Tooneel» van Brussel. Gordijn te3 u. nam. cn 8 u. 's avonds. Kaarten op voorhand bestelbaar in Patria van af Donderdag 2 Nov. van 11 tot 12 ure iederen dag. Ook telefonisch, nr 122. We lezen in het liberaal blad van Pope ringhe, N' 49, Zondag 2 Juli 1922 Het Feest der Turn-Maatschappij De Onvermoeibaren 'l Was een HEERLIJK feest Zondag laatst De Turnersclub De Onvermoeibaren huldigde zijne vlag in en deed zijn eerste betooging in 't publiek. TRE1NLINIE t I* <»n In waar ook. flat: gansch ter trouwe, de schoonste Pel sen fourruren (katten) verkocht worden bij Achiel Denys-Schelpe, «In den Tijger» Ooststraat Nr 60 te Rousselare. De keus is er overgroot en de prijzen zijn buiten alle mededinging. Vlamertinghe. Muziek Het katholiek muziek onder de benaming De Vlaamsche vrienden is ingericht. Dinsdag laatst kregen de leden hunne eerste les. Een veertigtal muziekliefhebbers lieten zich in schrijven. De Bestuuraad bestaat uitVoor zitter, M. Marcel Vandenbulcke, Onder voorzitter, M. H. SteelandtProost. E. H. Vrambout secretaris, M. P. Maes penning meester, M. A. Aernout. leden: D' Criem, V. Provoost, G. Six, C. Terlinck, E. Van- tomme. De twee woordenKatholiek en Vlaamsch, pleiten vooral voor de nieuwe maatschappij. Wij wenschen de jonge inrichting veel ge luk en goed heil. Mocht zij het hare bijdra gen tot nut en vermaak, en tevens tot zede lijk en verstandelijk welzijn van het zoo bloeiende Vlamertinghe. Yper Hospitaal. De AAorning Post deelt mede dat de Prins van Wales patroon van Ypres League zijnen steun toe gestaan heeft aan de Cornflouwer Dayl (korenbloem dag). Het doel ervan is het oprichten van een hospitaal te Yper ter her-1 rinnering van den Yperschen veldslag, De korenbloem dag zal den 31 van deze maand gevierd worden. Allerzielendag, Ter gelegenheid van Allerzielen, zal op le November op het stedelijk kerkhof eene betooging plaats grijpen, ter eere der gesneuvelde helden, en burgerlijke slachtqffers van den oorlog. Een stoet zal op de Groote Markt ge vormd worden, waaraan het muziek Ypriana de burgerlijke overheden en al de maatschappijen, der stad met hunne vlaggen zullen deelnemen. Op het kerkhof zullen wegens de voor naamste maatschappijen verschillige rede voeringen uitgesproken worden. Bij de Vossen. Op Zondag 5dcn Maandag 6den November zullen onze wak kere Vlaamsche Oudstrijders opnieuw een groot drama: «De Wroeters» opvoeren, ge volgd door een flink kluchtspel. Ongetwij feld zullen de Yperlingen eraan houden, dit prachtig feest in groot getal met hunne te genwoordigheid te vereeren. Beveren. Voor alle geidplaatsingen dn bankbewerkingen wendt U tot M. Jo seph Tahon, Secretaris.. Agent der bank Transinter. Meenen. Verpletterd. Cyriel Ma- deric van Gheluvelt, reed' met een wagen cimentde poort .van het magazijn zijns mee sters binnen. De wagen helde en de zakken vielen op den voerder die tegen den muur gepletterd werd. Zijn toestand is hopeloos. Passchendaele, Erg ongeval. Tijdens den velokoers van zondag laatst, botsten twee renners geweldig op malkaar. M. Denys was erg toegetakeld en is den Dinsdag overleden. Wytschaeta. Voor alle geidplaats ingen en_bankbewerkingen wendt U tot M. Fournier, Burgemeester. Agent der bank Transinter. tïosicamp. Akelige vondst. Men heeft hier Zaterdag uit het kanaal het lijk opgetrokken van zekeren Bros Notebooin. De man door de donkernis misleid zal in het water gesukkeld zijn. De Panne. Tramongeval. Mad. Tahon, bij het overgaan der straat, werd door den tram gevat en den voet vermorzeld. Spiere. Verdronken. J, Detrieux reeds langs de vaart, en afgeleid door een steen, tuimelde hij in het water. Men kon slechts het lijk bovenhalen. 's Lands begrooting van Landbouw voor 1923 stelt eene vermindering daar van 2 millioen. Op de begrooting van openbare werken wordt 8 millioen verspaard De begrooting der gendarmerie boekt eene vermindering van omtrent 3000 frank. Te Wevelghem en te Godsênhoven zullen militaire vliegpleinen aangelegd wor den. Het schijnt dat heer Brunet als voorzit ter der kamer zal aanblijven. De socialisten zullen zich er niet tegen verzetten. Eerw. Pastor Hugo Verriest is erg zieken heeft de H. laatste sacramenten ont vangen. Hij is 86 jaar oud. Met schrik in het lijf en natte tranen in d'oogen, heb ik in De Poperinghenaar van zondag laatst gelezen dat de verbinding van het gedeelte Dranouter Zwijnenbak tót Poperinghe niet kan aangelegd worden omdat de kosten 15 millioenen zouden be dragen. z Als de menschen van te lande hooren spreken van millioenen onkosten, zijn ze verschrikthet is alsof een beer in de streke [losgelaten werd. Die goedzakkige men schen nemen zulk voorwendsel gemakkelijk aan en... ze beloven op nieuw hunne beenen drinkgeld, de boertjes smeren hun wagen en haasten hen om één vracht suikerbeeten Ah De mannen van stad zijn gewoon aan den dans van millioenen. Het moeten werken van millioenen onkosten zijn om belangstelling te verwekken en is het, bij toeval, dat er buitengewone groote te ver richten zijn, waarvan de uitgave een groot getal met een langën steert zero's uitmaakt, zoo worden de groote katten, op voorhand gevraagd om de ontwerpen te bezichtigen en de pillen worden verguld om ze gemak kelijker te kunnen doen inslikken. Na den wapenstilstand, was er in dit ver nield gewest overvloed aan billen, rails enz., om die verbinding te kunnen afmaken. Welk een onschatbaar voordeel zou die uitvoering niet tc weeg gebracht hebben voor den herstel der verwoeste streek 1 ATaar rieen, al dat materiaal is weggevoerd geweest uit geest van besparingen naar... raad eens?... naar Limburg! Voor deze spoorlijn te voltrekken wordt slechts gevraagd dat het bedrag van de nuttelooze pracht- en verkunstingswer- ken zou mogen voorbehouden blijven voor de uitvoering van dit nuttig werk. In de veronderstelling dat zulks 15 mil lioenen moet kosten, dat maakt aan 5%750 duizend franks, hetgeen niet overdreven is en gemakkelijk af te nemen ware van de overtollige uitgaven voor prachtwerken, die niets opbrengen en slechts het schoonheids gevoelen strelen. Allo 1 Invloedrijke mannen van de streke, pleit het nut en de noodzakelijkheid dezer verbinding én aan den Heer Minister én aan zijne bureeloversten van den techni- schen dienst. Weest overtuigd dat, van 't eerste jaar af, de lijn reeds meer dan hel dubbel zou op brengen dan die van Poperinghe naar Haze- brouck. (Ingezonden.) lil antwoord op de vraag die wij de verledene week stelden om inlichtingen te bekomen nopens de «Nachtwacht» reeds in werking en de nieuwe aanbevolen Nachtwacht, ontvangen wij volgenden brief dien wij als mededeeling en inlich ting opnemen Mijnheer de Opsteller, Gevolg aan uwe vraag om inlichtingen in uw geëerd blad van Zondag I 1. hel) ik de eer u tv r kennis te brengén, dat de nachtwacht die binnenkort ddorde Nationale lnvaliedenbond zal ingericht worden, uit- sluitelijk zal gedaan zijn door onze leden, en dal de algehecle opbrengst zal besteed worden aan de toestandverbeteiing der invalieden van het arrondis sement. Het verschil tusschen de twee nachtwachten is hei volgende Deze in werking is grootendeels gedaan door vreemde en omtrent de gansche opbrengst ver trekt raar vreemde steden zonder daarom nog ver deeld te word n aan de Invalieden. Alleenlijk 10 0/O der zuivere winsten worden aan onze afdeeling over handigd. maar ik moet erbij voegen dat ons tot nu nog niets gegeven is geweest Wij willen dus dat dit werk gedaan worde door onze invalieden en dat de opbrengst hun toekome: Wij durven verhopen dat een goed omhaal aan de zal voo,?.d«" wan he' Arrondissement den zijn Alsmt:3e"veffiopen' wij 'cfe" steun"?)? HViKjciï der bladen van het arrondissement Aanvaard Heer Opsteller met onzen voorafgaanden dank de verzekering onzer hoogachting. Namens de Kommissie N. V. I. Onder algemeene nieuwsgierigheid en belang stelling kwamen de jonge turners ter üroote Markt, waar zij tot hunne oefeningen overgingen. HEERLIJKE aanblik een lief zonnetje, kleur van vlaggen Ehwol.Boerke Keikop, Baron van Eerlijk- hede, Redactie van 't liberaal blad (oude, nieuwe en tijdelijke met of zonder spraak kunst of woordenboek) enz. enz. allemaal van herte Proficiat We zullen niet trachten den neger wit te wasschen, maar we vragen het in gemo.ede, of die heeren hulpopstellers of medewerkers of zelf maar de haarplukkers, wel hun eigen blad lezen. We twijfelen er grootelijks aan. anders zouden ze geen zulke kemels schie ten, en al dat geweld maken voor een woord dat ze vier maanden te voren zelf gebruikten. Zie, dat is heerlijk Zoodus nog ne keer van herten Proficiat! Ook Ruchtbaarheid Groote Raadselprijskamp. We komen stilaan aan de lange wintera vonden. Zooals vorige jaren zullen wij nu en dan een raadselprijskamp geven. Wij beginnen op Zondag 5 November met eenen grootcn Raadselprijskamp, waarvoor wij Zeven schoöne prijzen ten beste geven 1- Prijs Dertig frank. 2e Prijs Twintig frank. Verders nog vijf schoone boeken. OPGEPAST OPGEPAST I Verandering van Seizoen Nieuwe haver of haver van sléchte hoeda nigheid zijn dikwijls oorzaak van allerhande orn dit te voorkomen gebruikt Purgatine van Veearts Devloo, Te koop in pakken van 5 fr. bij Veearts DEVLOO, Rekhofstraat, Poperinghe en bij NOTREDAME, Groote Markt, Poperinghe. Oproep der nieuwe miiitieklas. Die der infanterie, den 29 November 1922 Die der andere wapens en diensten, den 30 November 1922. De niilitieplichtigen behoorende tot het lste, het 7de" en het 8ste linie, hqt 1ste jagers te paard en het 8ste regiment artillerie zullen den 23sten November binnen geroe pen worden. Dezen die tot het 14de linieregiment, het 4e jagers te voet, het lste carabiniers-wiel- ijders, het 9de regiment artillerie en tot de gepantserde-autos behooren, op 25sten No vember. Die van het lste jagers te voet, op 27sten November. Die van het lste Lansiers en van het 13de regiment artillerie, den 28 sten November. Eerste Tap, De Nachtwacht zetel Kortrijk, van haren kant laat ons weten, dat de dienst te Poperinghe waarge nomen is door een man dezer dagen zal een tweede bijgeroegd worden Tot nu toe zijn er te Poperinghe een hond.-rdtal aangesloten, opbrengst per maand ruim 350 fr en deze som wordt nu reeds aan den enkelen nachtwaker besteed. Deze inrichting wordt heelemaal door verminkten beheerd, die er veel meer werk mede hebben dan we! vermoed wordt Ze vraagt dat de inwoners zich bij haar zouden aansluiten om alzoo werk te verschaffen aan oorlogsverminkten. We sluiten hiermede deze zaak en laten het woord aan ons Gemeentebestuur dat De Nachtwacht van Kortrijk aanveerd heeft en de noodigeen rechte maat regelen moet nemen. Zondag won ons IP elftal hier in kampioen match tegen Kortrijk met 3-1 Te Kortrijk verloor ons F elftal in vriendenmatch met 8-0. Heden Zondag gaat ons 1° elftal naar Yper en ons IF naar Meenen om de matchen voor 't kampioenaat te betwisten. Postcheckrekening Nr 87048 Telefoon Nr 77 Vooraleer uwe aankoopen te doen van Inlandsche, Fransche, Engelsche of Saar kolen, vraagt prijzen en voorwaarden aan de firma A G DE 92-94, Ardoyesteenweg, GROOT Sterfgevallen. E. H. De Pauw, pastor te Beveren-aan-Leie, is aldaar overleden in den ouderdom van 70 jaar. ROUSSELARE. KLEIN. ln de Sportvriend bij Henri Lysy, Watoustraat. «In het Zweerd» bij Marcel Cleenewerck, Crombekesteenweg. Hepbergkermissen. In den Molenwal bij Jerome Vander- marliere, Westouter steenweg. «In den gouden Leeuw» bij Maurice- Room-Cappelaere,.bij 't Rood Kruis. ln den Braband bij Wc Quaghebeur- Riem. Duivent entoon stel ling Op heden Zondag \/nn O tof 11 uro, bij Ch. Degroote, In de Fontein Groote Markt, Poperinghe, der 45 duiven die hij op Zondag 12» No- 2 Vette kiekens te verhollen door den ui I Au Voyageur bij Theophile Gossey, Veurnestraat. Jachtstoof te verhollen door den tuin. «In den Faisantbij Jules Couwet, Noordstraat, van 6 tot 10 ure. Gegeven door R, Couwet en Th. Malesys. De Ware Topbolders. Itt den Vetten Os bij Em. Creus, om 4 ure kostelooze Prijsbolling voor de leden 13 schoone prijzen. St-Jan-ter-Biezen. Herbergkermissen, In den Groenen Sprietbij Camjlle vèinber openbaar te|.Woutters, Wulfhillestraat, «In de strooien Hen bij Theophile Gheskiere. koop biedt. KWIMpawpil Dood van Eerw. Heer Callewaert Pastor van S. Jan-ter-Biezen. ln een deel onzer nummers meldden wij, de verledene week, de dood van E. H. Callewaert, overleden te Brugge in den ouderdom van 47 j. Overal waar deze heilige priester zijne bedie ning had uitgeoefend telde hij niets dan vrienden. In Brugge, Poperinghe, Rousselaere, De Clytte overal was hij geëerd en bemind. Te S. Jan-ter- Biezen waar hij enkel korte maanden heeft door gebracht, had hij reeds eenieders genegenheid verworven. Woensdag laatst had te Brugge de plechtige teraardbestelling plaats onder eenen grooten toeloop van volk. Zijne gedachtenis blijve in zegen en zijne schoone ziel ruste in vrede Maandag 30 October, om 10 ure, zal een Plechtige Dienstgezongen worden in de parochie kerk van St-Jan-ter-Biezen. Plaatsgebrek verplicht ons een artikel over E. H. Callewaert tc verzetten tot aanstaande week. t Gij wordt vriendelijk uitgenoodigd de PLECHTIGE DIENST EN BEGRA VING bij te wonen, Maandag 30 October 1922, om 9 1/2 ure in S. Bertintis kerk van Heer Jerome VANCAYZEELE, zoon van Heer Vrouw Vancayzeele-Depoers, geboren te Poperinghe den 5 Maart 1891 en overleden in het krijgshospitaal te Selzaete op 22 October 1922. Van wege Vancayzeele-Depoers en Kinders. Het statsbestuur van POPERINGHE maakt het geacht publiek kenbaar dat er-op Donderdag 2 November 1922, om 10 ure 's morgens, in de Hoofdkerk van Sint Bertinus eene plechtige mis zal gezongen worden tot zielelavenis onzer af gestorvene medeburgers die in den grooten oorlog hun leven ten besten gaven voor de vrijheid van ons Vaderland. Wij twijfelen er geenzins aan dat alle in woners het als een plicht zullen aanzien in voormelden dienst tegenwoordig te zijn, om alzoo eene plechtige en treffende hulde te bewijzen aan de diepbetreurde afgestorvene en een blijk van erkentelijkheid te geven aan de familie Poperinghe den 25 October 1922. De Burgemeester, Priesterlijke Benoemingen. BISDOM BRÜGGE. Is benoemd tot prin cipaal van het Kollege van Nieuwpoort, de E. H. Vandenabeele, bestuurder van het Kollege, te Oostende. Londen, 23 October. Buiten de Worcester- hop is al de andere Engelsche hop in de waren huizen ondergebracht. Invoer van vreemde hop is stopgezet. Intusschen blijft de hopmarkt onver anderd. Brussel, 25 October, Onze hopmarkt wordt steeds vaster. Poperinghe noteerd 125 tot 140 fr. Aalst integendeel 160 fr.zonder verkoopers uit reden van de schaarsheid van Aalstersche hop, (met zegel.) In cultuur zoeken de handelaars al de groene hop op, mits 130 tot 150 fr. en zelfs meer Intusschen is de mark te Nurenberg steeds aan het rijzen. Zoo is in Elzas ook veel vraag naar groene hop. POPERINGHE, van 22 tot 29 October 1922. Geboorten. 262. Deroo Antoinette, d. v. Julien en Lucie Cardinael. 263. De- houck Raymonde, d. v. Theophile en Alice Onraedt. 264. Quaghebeur Jeanne, d. v,. Pierre en Martha Lebbe. Qverlijdens. 172. De Coninck Elisa, 4} j. herbergierster, wed. v. Legrand Mar cel en echtg. v. Labaere Henri, Garenstraat. Huwelijken. 114. Cleenewerck Marcel, 29 j.herbergier en Persoone Zoë, 27 j. z. b. beiden v. Poperinghe. 115. Dequeker Lmile, 23 j. beenhouwer v. Reninghelst en Derycke Alida, 24 j. bijzondere v. Pop. Beloften. 164. Verhaeghe René, schoenmaker en Cornette Madeleine, z. b beiden v. Poperinghe. 165. Verhaeghe Valere, werkman en Lava Madeleine, kant werkster, b. v. Poperinghe. 166. Bouthez Alidor, werkman v. Poperinghe en Caste- leyn Helena, werkster v. Clercken 167. Rosseeuw René, landbouwer en Maerten Irma, z. b. beiden v. Poperinghe. WAT0U, maand September 1922 Geboorten. Lenoir Gerarda, d. v. Henri en Leontine Deroo.Boidus Lucienne d. v. Jules en Gabrielle Vandaele. Lieven Agnes, d. v. Achiel en Maria Decreus. Braem Maria, d. v. Jules en Romanie Ber- ghe.—Goudeseune Madeleine, d. v. Cyriel en Eudoxie Bossaert. Deroose Clara, d. v. Cyrilie en Zenobie Collez. Vandromme Landbouwers behandelt uwe zaaigraan tegen stinkbrand en lugge. Dees jaar weeral, zagen wij vele partijen tarwe die aangetast waren door stinkbrand of lugge; de opbrengst ervan bleef 20 tot 300 o onder het normale, en bovendien is het voortgebrachte graan ongeschikt voor brood bereiding en is zekere mate, zelfs een vergif voor de dieren. Het is des te jammeriijker dat te moeten bestatigeu alswanneer wij we ten dat het kwaad gemakkelijk en zeker te bekampen is. Ter ontsmetting van het zaaigraan kan men best kopersulfaat (blauwen aluin) ge bruiken. Bij apotheker of drogist koope men 2 Kgr. kopersulfaat en lost die op in.100 1. water (of 1 Kgr. in 50 1. water enz.) In die oplossing brengt men het zaaigraan, in mand of zak, cn laat het er ongeveer 15 minuten inweeken. Bovendrijvedde onzuiverheden (luggegranan enz.) worden verwijderd en verbrand. Daarna wordt het graan op den schuurvloer opgespreid om te drogen en be sproeid met wat stuifkalk of kalkpoeder Ofwel gebruike men eene oplossing van 1/4 Kgr. kopersulfaat in 3 lieter water, voor ieder 100 Kgr. zaaigraan. Daarmede wordt het zaaigraan besprenkeld en ontroerd, opdat alle granen goed zouden bevochtigd zijn. De oplossing van kopersulfaat moet bereid worden in houten vaten, en het omroeren moet gebeuren bij middel van een houten schop. Om het oplossen te bespoedigen kan men warm water gebruiken dat vervolgens ter afkoeling gezet wordt. De Staatslandbouwkundigen verstrekken volgaarne alle verdere inlichtingen, aan eenieder. LangemarckSchoone Accordeon te verbollen ln de Wildeman bij Arthur Van Els- lande van 3 tot 6 ure. ijzondcr goede occasiegaz-motor, sijsteem Otto Deutz, 8 H. P.bijW0 Allaeys, Priesterstr.Pop. ude gazetten aan 0 fr. 80 de K. ter drukkerij dezer. reimachicn in zeer goeden staat, met tosbe- hoorten. Adres ten bureele. uto-camion met sleepwagen, merk Erkadt 35 H.P. draagkracht 5000 K. In zeer goede staat en aan voordeelige prijs. Zich wenden bij A. Lava-Lobeau, Veurnestraat. es te occasie motocyclette, 3 H. P. Herstal, zoo goed als nieuw voor 1200 fr. Adres ten bu reele. Gcrievlg woonhuis met stalling en hof, dienstig voor stieldoener of rentenier te S. Jan ter Biezen op de plaats. Inl. bij den bewoner Jer. Renier-Cappelaere. f wee goedd broemachien, per occasie. Genadige prijs, bij Charles Moeyaert, Loo-bij-Veurne, oede en sterke veto van 250 fr. bij Amand Asseman, Beveren bij Rousbrugge (Op den Eik.) akhtstoof, bij Emile Techel, 33 Komstraat. Toilecirée voortafels en bedden Roger, z. v. Gaston en Renilde Jonckheere ^-Busson Ida, d. v. Leon en Zoë Bopdeyne Overlijdens. Pullemulle, 49 j. ongeh Degraeve David, 73 j. wed. v. Mathilde Blpndez. Beloften.Larnou Camjel, werkmanen Ceenaeme Louise, dienstmeid, b. te Zonne- beke. Cauwelier Camiel, wagenmaker te Watou en Dcvos Alida, dienstmeid te Crom beke. Duhamel Marcel, toeziener v. wer ken te Hazebrouck en Vandenameele Lucie z. b. te Watou. Pinceel Karei, werkman te Watou en Vankemmel Julie, werkster te Poperinghe. Top Alidor, landbouwer te Woesten en Jengember Ida, landbouwster te Watou. Rubrecht Georges, landbou wer te Poperinghe en Verdonck Adrienne landbouwster te Watou.Olivier Maurice werkman en Vandroemme Palmyre, werk ster,-b. te Watou. Vermeulen Amand timmerman te Watou en Luyssen Adrienne werkster te Boeschepe.Delaileau Jerome landbouwer te Poperinghe en Saint-Germain Laura, landbouwster te Watou. Dequidt Jerome, werkman te Watou dn Delacre Marie, werkster te Rijssel. Aangekomen l>ij Watoustraat, Poperinghe, 20 Inlandsche Jaarlingen ongensvelo en meisjesvelo aan genadige prijs bij Jozef Lammey, Casselstraat, 4. ijftien honderd fagoten, houtbundels voor bak kers, bij Camiel Vandamme, Elverdinghe, Genadige prijzen. bevraagd. eisje van 15 tot 20 jaren. Adres ten bureele. Verkoop in 't groot Assebrouck 0. BERLAMONT, Brugge OOST-WEST, 'T HUIS BEST... want... ZOOALS HET KLOKJE 'T HUIS TIKT, TIKT HET NERGENS. Waarom uw geld in vreemde handen en tegen vreemde waarden laten, wanneer gij in uwe streek achtbare en vertrouwbare Vertegenwoordi gers vindt, die gij sinds jaren kent, en U met de meeste bereidwilligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. Vcrzclicrtle liit/rtiiitgen op a) Spaarboekjes op zicht aan 3.60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0") c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 C/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars. Alles Vrij van taksen. Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koe pons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voor- deeligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij Kapitaal VIJF MILJOEN FRANK. ZetelXil Mapndenstraat, 13. ANTWERP! N Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019 Telefoon 3081. N. B. Waar de Maatschappij niet verte genwoordigd is, kunnen alorngeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe J. Yanbruaaeoc, Noordstraat, 16. wee nachtwakers voor Poperinghe; 350 fr. te maande. Schrijvez: Kortrijk, Albertstraat, 21. oede en brave meid, van 25 tot 35 jaar, moet dc keuken kennen. Goed loonAdres ten bureele. ekwame meesterknechtgoed op de hoogte, om leiding te nemen over mekanieke schrijnwer kerij. Goede getuigschriften vereischt. Goed loon. Zich te wenden bij Hector Schmidt, Bruggestr. Pop. Qocde dienstmeid voor De drie koningen» Pop. eukenmeid van 25 tot 40 jaar, reeds in dienst geweest en wat fransch kennend, in huishou den van twee personen. Zich wenden tot M' Leon Olivier, 48, rue Daubenton fe Roubaix. Goed loon. oede aardewerkers voorwerk van langen duur en volgens overeenkomst voor den aannemer J. Willemot. Zich wenden tot Fr. Fronnter fe Merville, bij de Gare Basse-Bolongne, rukkersgast op d'hoogte van stadswerk, in de drukker!! Ficheroulle te Belle. Goed loon, eftige meid 17-19 jaar voor huisweik bij 0, Debruyne, rue Maréchal Mortier, 8, Fives (Lille). Goede getuigschriften. Goede paardengeleider bij landbouwer. Kost en inwoon goed loon. Adres ten bureele. loeke leergast bij Zwijnenslachterwei be taald. Vandevoorde, 27, rue du Faubourg de; Postes, Lille. Zeer goede keukenmeid en kamermeid, zeer ern stigliefst twee zusterszeer groot loon Bij M. Colombier, 29, rue Denis-Papin, Armen tières (Nord.) d Zwarte hond met pluimsteert, wit vlekje op borst. Tegen goede belooning terug brenge bij Jules Gouwy, Woesten. Lanteern van Vrachtauto, Vrijdag morgen o den weg Watou-Poperinghe. Tegen bel. teru brengen Charles Frimout In de Bascule statif Poperinghe. POPERINGHE.— 27 October. Tarwe, 03-0' Rogge, 68.00; Haver, 70.00; Aardappelen, 10.01 Boter, 13.50 Eieren de 25, 18 75 Hoppe, 1622 120.00. KORTRIJK. 23 October Witte tarwe, 62-6 rogge, 51-52; haver, 67 68; paardeboonen, 00 01 hooi, 30 35 strooi, 12-14 aardappelen, 09-00: holt 12-14; eieren 0.72-0.75; koolzaadolie. 26 CC011 olie, 237.50-000.00koolzaad, 100 00; lijnzaad,! 000; koolzaadkoeken, 50; lijnkoeken. 83 sodat Iraat, 82 00; ammonfaksuliaat, 112; duivenhoone 047; nieuwe oogst, 48 Vee te koop en vejkoch koeien, 86 vaarzen, 130; slieten, 54 ossen. 73 ROESSELAERE. 24 Octobi r. - Tarwe, f3 0 masteluin, 58.0''rogge. 54 00; boekweit,-850 haver. 68 00'; girst. 67.00; erwten, 80 00; boon' 70.00; witte boonen. 120.00; lijnzaad. 112.10ko1 zaad, 165.00; strooi, 0.11; hooi, 35 00; Hjnine 78.00 voederbeeten, 03 50aardappelen, 10,00 _tt vlas, 50,00; tabak. 3 75 boter, 13 00; eieren. 0.' lijnzaadolie, 245; clilcot klaverzaad, 375rtiirah cyanamide, 106.0 vigge kooldaadolie, 260.00 oude cn nieuwe, 50 72 00 ammoniak, 104; den kilo. 8 50. Beurs van Brussel. Wisselkoers op 27 0 Amsterdam 6»9 50 619.50 Londen 69 00-70 Keulen 0 25 0 45 N.-Y< rk 15-00-1' Oenève 282.00 283.00 Parlis 107 00 10'

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2