H Wisselkoersen. In 't Binnenland» Vlaamsche Vrienden. Huis Consey-Vandrorrme EINDE SEIZOEN Hoooedraad ALBERT DENYS, Mille uerpsotaemancker NIEUW JAAR KAARTJES Sterfgevallen. LIEFOOGHE HENRI Extra goed Zaailijnzaad IN DE PUPPEN. AIMÉ GRUWEZ, RAADSELPRIJSKAHHr RAADSELPRIJSKAMP Antwoorden en Vragen, Het hoekje van den Christen werkn-an. HOPPE. Vermakelijkheden. December, v^n 7 tot 8 uur. MEUBELPAPIER Geene VERSTOPPING meer PURGOPTIM H. NOTREDAME, BERICHT AAN BE LANDBOUWERS. ffled.rd Vermeulen Snuif HOPPEDRAAD Gevraagd. Priesterstraat, nen met de aanbeveling van de oude bekende spreuk Legt uwe eieren niet allen in den zelfden korf». Veel geldbezitters, zeer velen zelfs denken waarlijk te verdeelen als zij altijd het zelfde doen. Hoevelen zijn er niet waarvan hun fortuin vertegenwoordigd is door Kasbons, Gemeentekrediet, kasbons Stad Gent Schat kistbons, Verwoeste Gewesten enz... in een woord plaatsingen die aanbevolen en aan te bevelen zijn zij leveren eenen voordeeligen intrest op en bevinden zich rechtstreeks of onrechtstreeks onder de waarborg van den Staat. De terugbetaling zal aan pari of zelfs rneteene premie geschieden zoodus, zeker zonder verlies. (Men vergeet nochtans dat de terugbetaling ook in bankbriefjes zal ge daan worden, bankbriefjes die op dat oogen blik eene groote minder of meerderwaarde kunnen hebben). Zijn hunne eiers al in den zelfden korf niet Jawel, de naam, intresten en termijn verschillen, maar de eiers zijn in verschillende kleine korfen in een en zelfden grooten bevat. Den val van den grooten veroorzaakt den val van al de kleine en de vernietiging van gansch den inhoud. Daarmede willen wij toch de Staatsfond sen niet afkeuren die wij ook in eene zekere maat aanbevelen, maar, het is zeker niet omdat de hop dit jaar veel geld opgebracht heeft dat den voorzichtiger landbouwer zich alleenlijk aan de hopteelt zal toeleggen. Zeg toch nooitJa, als de hemel valt zijn wij er allen onder. De ondervinding die wij sedert den oorlog en nog alle dagen hebben bewijst ons genoeg dat vele Staten gevallen zijn zonder den val van den hemel, nog van andere Staten te veroorzaken. Waar zijn in Duitschland, in Rusland, in Oostenrijk, in Hongarien, in Polen enz. de meeste slachtoffers te vinden Bij de kleine spaar ders, burgers die ook, zooals er hier velen zijn, den Staat als den hemel aanzagen. Liniere Tournaisienne, Den oorsprong van deze firma is van 1832. Het is in deze instelling dat de vlas spinneri. eerst begonnen is. Men weet dat Engeland den uitvoer van spingetouwen verboden had. De eerste bestuurders dezer zaak waren HH. Simon en Jules Boucher en H. Rose- Poecher. Van 1832 tot 1856 is de spinnerij werkzaam geweest onder de naam Filature Boucher Frères en van 1856 tot 1881 onder de naam Rose-Boucher et Fils In 1881 H. Lefebvre- Rose alleen aan het hoofd dezer instelling veranderde deze in Naam. Maatsch. met naam Liniere Tournaisien ne De winsten van deze maatschappij zijn regelmatig en belangrijk geweest. Van 1910 af het grootste deel der winsten is gebezigd geweest voor hunne instelling te vermeede- ren en het materiaal op de hoogte te houden van den vooruitgang. Het kapitaal die thans (1881) 1.300.000 fr. bedroeg is in 1913 op I.000.000 teruggebracht geweest. Het kapi taal is in Februari 1923 vermeerdert geweest en bedraagt nu 4 000 bevoorrechte aandeelen van 500 fr. 2 000 gewone aandeelen van 500 fr. en 3 000 dividend actiën. De verdeeiing der winsten geschiedt als volgt 5 wettelijk reservefonds eerst winstaandeel van 6 aan de bevoorrechte aandeelen eerst 6 aan de gewone actiën. Van het saldo 10% aan den Beheerraad Gelijke verdeeling van het saldo aan al de actiën. Niettegenstaande het'boekjaar in loop alleenlijk 10 maanden bedraagt men mag bevredigende winsten voorzien alhoewel ernstige aflossingen altijd gedaan zijn door de gekende voorzichtige politiek van Li niere TournaisienneDe voorbrengst waarvan de verkoop voor verscheidene maanden verzekerd is, bedraagt tegenwoor dig 60.000 pakken per jaar met 12.000 brochen. De vermeerdering van getouwen zal de voorbrengst brengen op 70.0GÜ pakken. Het onbeweegbaar ingeboekt voor 2.000.000 waarvan 500.000 fr. gebouwen en 1 500.000 meubels en materiaal mag gere kend worden als den helft der werkelijke waarde. Eene schatting heeft als waarde van materiaal 3 000.000 gesteld. Men ziet dat de 12.000 brochen vertegenwoordigende een kapitaal van 3.000 000 en 280.000 fr. obli gatien in de boeken maar voor 2.000.000 ingeschreven zijn. In vergelijking met andere zelfde nijverheidswaarden moet men beslui ten dat de beurs de titels Liniere Tournai sienne aan hare waarde niet schat. (Echo de la Bourse). Beheerraad E. Goblet, Advokaat Door- nyk V. Lefebvre, Nijveraar, Doornyk J. Piens, Nijveraar, GentF. Standaert, Ban kier, Burgemeester, Calmpthout A. Tolle- naere, Nijveraar, Gent. Kommissarissen J. Van Loqueren, Eigenaar, Grez-Doiceau O. Van den Bossche, Bankier, Gent. Waarden Amsterdam Berlin Buc&rest Christania Keulen (milliard Copenbague Geuèv» Italië Londres (Londen) Madrid Montréal New-York New-York cèbtes Paris Parijs Prague Stockholm Wisselkoers der Week Maan. Dinsd. Woen. Dond. 827.75,823.— 324.12 323 oon.— noo, 386 62 385 379 87 377. 94 25 94.85 284.25 21.30 21 81 21.82 116 02 63.50 573.75 94 94 281 21 21 21 115. 63, 570. 826.50 327.- 000— 387. 379.50 94.50 94 47 283.50 21.20 21.71 2171 115 85 64.— 571.50 833.50 326.50 000.— 388.- 380.25 94 62 95.75 284.50 21.26 21.91 21.95 15 60 64.50 573.- Vrijd. 000.— 000.- 0.0- 000.— 000.- 00. 00.— 000— 00 00.00 00 000.00 00.— 000— Voor verdere inlichtingen wende men zich tof een der A eentschanprn van dp Bank TRANS1NTEP stadsnieuw». Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. 't Is uwe eigene schuldI indien gij aan hoofdpijn of rheumatiek lijden wilt want iedereen weet nu dat de Monopoeders deze pijnen onmiddelijk stillen en altijd genezen. Te koop bij H. NotrBdams, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Woensdag avond aanstaande, om 8 ure gewone veertiendaagsche vergadering inden Katholieken Kring. Onderwerp Sterrenkunde, we reldbeschrijving. (Vervolg). Wilt gij eene goede lantaarn voor velo of moto, aan genadigen prijs, koopen; wendt u tot Maurice Devos, Yperstraat, 9, Pop. Katholieke Kring. 't Was een uitge lezen Concert dat Zondag laatst gegeven werd. Het muziek gaat waarlijk met reuzen stappen vooruit. Ont stukken als Werther met zulke kunst uit te voeren is er heel wat vaardigheid noodig. Waarlijk de roem van M. Neirinckxstijgt nog gedurig. De vreemde kunstenaars waren effenaf van eerste gehalte, 't Is ook niet te verwon deren dat dezaal meer dan proppensvol was. Het waardeeren van puik muziek zit in ons volk. Maandag had de prachtige prijsbolling plaats. Er waren 700 bolders en 67 prijzen. Algemeen werd gezegd dat nog nooit zulke prijzen verbold werden prijzen van 235, van 200, 120, 80 frank enz. tot de laatste toe waren niet van waarde ontbloot. De eerste prijs werd gewonnen door Jufv. Hernaert en de tweede door Jufv. Frimout. Daarmee waren de schoone S. Ceciliada- gen weeral voor een jaar vervlogen. Huis C. Uzeel-Moncarey, Watoustraat, 7, Poperinghe. Heropening van den Kruidenierswinkel, wijnen, likeuren, sterke dranken door Jerome Suffis-Top. Handel in granen, zaden, vetten, koeken, bloem voor rekening van O. Uzeel. A la Poupée Groote Markt, Poperinghe. GROOTEN AFSLAG op de Wintermantels Roben Blousen. De roode pillen uit samengetrokken plantensappen, die het bloed en de maag zuiveren, de ingewanden ontsmetten, zullen goede resultaten opleveren, aan degenen die ze gebruiken. De doos: 2f.56 en 1 f.50 bij H. Notreriame, Groote Markt Poperinghe. Gemeenteraad. We kunnen geen verslag uitbrengen over de geheime zitti van Zaterdag laatst maar laat ons hopen dat deze zitting meer klaarheid heeft aange bracht en dat wij nu een grooten stap nader zijn tot verwezenlijking van de electrificatie van stad en van den buiten. Pectoral Dupuis. De griep, die be gint met rillingen is.eea.algemeen ongemak Zij wijkt voor de weldoende uitwerking van den Pectoral Dupuis. De doos: 3 fr bij H. Notredame Groote Markt Poneringhe. Volkshuis. Heden woiden in het Volkshuis het pakkend drama Booze Drif ten opgevoerd, gevolgd van een paar blij spelen. De toegang is vrij voor iedereen en er zijn nog enkele ingangskaarten te bekomen. De vertooning begint om 5 uur en zal door muziek opgeluisterd worden. Wekelijksche aankomst van een wagon orangenen appels, van alle soorten. Winkeliers, Voortverkoopers voor uwe orangen en appels wendt u tot het huis Cyrille Theeten, Noordstraat, 12, Poperinghe, recht over de Stadsschaal. Gi. zult ter trouwe en aan goedkoope prijzen dediend worden. Samenwerkende Melkerij St-Bertinus Wij vernemen dat verschillende leden hun lidmaatboekje verloren hebben en daar om ten onrechte meenen dat zij hunne aan deelen niet meer kunnen terugtrekken. Zi; mogen nog ten alle tijde komen. Verders nog ondervinden wij dat, op weinige uitzonderingen na, er maar meest dezen afkomen die uitgescheid zijn van het landbouwbedrijf ofwel buiten de streek gaan wonen zijn, voor wie dus de melkeri. niet meer kan te pas komen, en dat het meeste gedeelte der landbouwers oud-leden van voor den oorlog -die n„g op hun hof wonen en tot hiertoe nog twijfelachtig waren en nog geen melk geleverd hebben, er aan houden van lid aandeelhouder te blijven met het gedacht, met de aanstaande lente melk te leveren, gezien zij nu van den bijval der melkerij overtuigd zijn. Niettegenstaande moeielijkheden I van verzenden en hooge inkom-1 rechten, kunnen wij onze klanten mededeelen dat wij dit jaar. zoo- alsvroeger, den echten j zullen krijgen. I Poperinghe. - Telefoon 61 B. V. O S. (Bond Vlaamsche oud-sol daten) Heden Zondag algemeene verga dering na de Hoogmis ter herberg In de Nieuwe Lente Veurnestraat (We Dehuysser). Een vreemde spreker komt. Alle oud-sol daten van na den oorlog van herte welkom. Dit bericht dient als uitnoodiging. Het Bestuur. In de welgelukte vergadering tot uit eenzetting der voordeelen der Electriciteit in het Landbouwbedrijf heeft Ingenienr Van- neste aangetoond dat de electrische meter van I. P. K. slechts 0,8 Kilowatt per uur verbruikt. Als de Kilowatt aan 1,50 fr. gerekend wordt dan kost een uur werk met electrische ontroomer Melotte juist 0,20 fr. vermits de motor slechts 1/5 P. K. sterkte heeft. Electrische ontroomers Melotte kunnen immer in werking gezien worden bij Albert Denys, Peerdemarkt, Poperinghe. Doodelijk verbrand. Dinsdag morgen stond het 6 jarig dochtertje van J. Six-De- wancker, Watoustraat, dicht bij de brandende stoof. Plotselings stond zijn hemdje in laaie vlam en het kind werd deerlijk verbrand. Het werd naar het gasthuis overgebracht en zijn leven is nog altijd niet buiten gevaar. Een onderzoek is door de politie inge steld over een gevecht dat Zondag nacht in de Doornestraat plaats greep en waarbij zeker D... aan het gezicht werd gewond. Poging tot diefstal. Zeker Aimé L werd Vrijdag in den valavond op heeterdaad van diefstal betrapt toen hij bij Maurice Timperman, zwijnslachter, een stuk vleesch wilde wegnemen. Doodgebeten. Drie schapen toebe hoorende aan den beenhouwer AndréSohier, waren 's nachts uit de weide verdwenen. Twee werden gevangen in de stad. Hetderde vond men in den dijk langs de weide, dood gebeten door honden. Muilplaag is uitgebarsten op eene hof stede, Spanje-hoek. Bericht aan alle belang hebbende dat op 1 kim. geen hoornvee, geiten of zwijnen mogen voorbij trekken. Waarom kostbare uren verliezen met naar bed te gaan, omdat eene hevige hoofd pijn- uwe moed weg neemt. Gijzultonfeilbaar uwe pijn genezen met een enkel Algao poe der. Uitgevonden door den welbekenden Apotheker Libotte van Yper. Te Verkrijgen alleen bij Apotheker Vande- plas, Poperinghe. laat weten dat zijn winkel over gebracht is naar DE PUPPEN 7, Vlamingstraat, 7, Poperinghe dicht bij de Groote Markt Bij hem zijn te verkrijgen, als vroeger Versche en droge gist Ellegoederen, Gebreide goederen, Kruidenierswaren. Koorden, enz. Proces werd opgemaakt tegen perso nen die met twee koeien rond 't Couthof in den verboden rayon gingen, waar muilplaag heerschtte. Moto-ongeval. Emile Decrock, huur houder deed Zaterdag met zijn moto een erge val tegen stad, langs de Yper kalsiede en moest, nog al erg gekwetst, per auto huiswaarts gebracht worden. Voor spoedige bediening van uwe wend u tot V. SANSEN-VANNESTE, Gast huisstraat, 15, Poperinghe, Liggende Pers. Julien Verhaeghe, «li de Coöperatieve achter de statie, laat weten dat er van heden af bij hem een liggende pers is voor alle liefhebbers. Vlamertinghe. Op 4 en 9 Decem ber gaf het muziek De Viaamsche Vr-en- den prachtige avondfeesten vo or 't vieren van St Cecilia, en dit met de medewerking van een groep Barbaristen uit Poperinghe. Iedereen die het feest bijwoonde, weet ge heel goed dat er geen misplaatste persoon- lijkheden gezegd werden. Veel volk, schoon deftig gezang, en mooie stukken, uitgevoerd door het jonge muziek. Alle aanwezigen waren tevreden over het avondfeest, waar er zoo hartelijk gelachen werd. Na het feest gezellige bijeenkomst. Bij het afschti 1 r arn de heer voorzitter M. Van- denbuike het woord en bedankte de vrienden van Poperinghe voor hunne kostbare mede hulp, ook vergat hij den heer Wenes niet geluk tewenschen met de prachtigeuitslagen als bestuurder der maatschappij. Nog een woord van dank aan de ieverige commissie leden, beschermende en eereleden, dan met warme handdruk en tot wederziens, werd de vroulijke vergadering gesloten. Een van 't bestuur. Yper. Ste Barbarafeest. Ter gele genheidvan Ste Barbarafeest toog het mu iek Ypiiana Zondag laatst gevolgd door de leden van 't Brandweerkorps stoetsgewijze naar de St-Maartenskerk. waarom 11 ure, eene plechtige mis, ter eere van Ste Barbara opgedragen werd. Na de Mis werd door het Stadsbestuur op deGroote Markt plechtiglijk het Burgerkiuis van le klas aan den Heer Maurits Vergracht Bevelhebber van 't Brandweerkorps over handigd en aan de Heeren Bailleul August, Coutrez August, Kruis van 2e klas Pincket Valere. Pinteion Felix, Kerrinkx Isidoor en Landerwijn Isidoor, Medalie van le klas Tancré Henri, Beckaert Isidoor, Degrou Emiel, Desmedt Charles en Pyncket Char les, Medalie van 2e klas waarna 'i feest sloot met een lekker maaltijd en een gezellig samenzijn en een prachtig concert door de harmonie Ypriana Tooneelnieuws. Het boeiend stuk De doodelijke kus ter bestrijding der vreeselijke geslachtsziekten ging Maandag laatst door voor eene opgepropte zaal nieuwsgierigen. Meer dan 200 personen moesten bij gebrek aan plaats terugkeeren. Op aanvraag van vele belangstellenden, wordt dit leerzaam stuk opnieuw opgevoerd op Maandag 17e December, om 8 ure zeer stipt in de Yper-Palace Davidsfonds. Voor de talrijke leden van 't Davidsfonds, Dinsdag avond in de zaal van den jongelingskring, Langemeersch- straat vergaderd, hield Eerw. Pater Calle- waert, de welgekende vo'ksredenaar, een leerrijke en boeiende voordracht over Ka tholieke Fierheid welke met veel belang stelling aanhoord werd. Om zijne schitterende rede werd de gevier de spreker luidruchtig toegejuicht. Doodelijke val. Zondag avond had in onze stad een vreeselijk ongeluk plaats De genaamde F. Mertens metser, viel hf zijne thuiskomst, door de duisternis misleid van de trappen zijner woning staande in de Boterstraat en kwam met het hoofd op de steenen terecht. De ongelukkige werd met gekloven sche del opgenomen en gaf weldra den geest. De begraving had Woensdag p'agts onder grooten volkstoeloop. Puinentroost. Onze berichtgever was mis toen hij als tooneelopvoering De Wildstrooper vermeldde voor de maand Januari. Op 20 en 21 Januari a. s. wordt door Puinentroost opgevoerd Willy's Vrouwlustige familiegeschiedenis in 3 bed en Het Rouwkleed drama. Westvleteran. Boerenbond. Vandaag Zondag 16e December te 5 u. 's avondsbelangrijke en laatste vergadering, in 't lokaal der Boerengilde om het Beeten- syndikaat voor goed te stichten. Dagorde inschrijving en opneming voor 't Syndikaat aankoop van meststoffen en veevoeders, enz, Daar het de laatste vergadering is, worden alle beetenkweekers van Westvleteren en omliggende zonder fout verwacht. Boesinghe. Boerenbond Men vergete de belangrijke vergadering niet van heden Zondag om 3 uur zeer stipt. Er moet heden bes'ist worden over Aankoop of niet van een Dorschmachien. Onbewaakte overwegen. Weer twee ongevallen te betreuren ten gevolge van de onbewaakte baan. Donderdag bleef een wagen met beeten steken juist op de baan aan den weg naar Langemarck. De kalsijde is daar zoo effen en goed dat zulks iedereen zal verwonderen. De landbouwer Mergaert ging hulp gaan halen en toen hij terug kwam was zijn wagen stuk gereden en de beeten overal rond ver strooid. En nu loopt de man nog gevaar zelf een proces te krijgen Woensdag op den weg naar Brielen kwam Guillaume Degraeve van Boesinghe met zijn kamion met bier. De trein botste tegen het achterdeel van den kamion. 't Was gelukkig nog niet erg peerd en man werden licht gekwetst. Poelcapelle. Nieuwe kerk. Op Donderdag 27 December heeft de aanbeste ding plaats voor onze nieuwe kerk. Het bestek waarde 1914 beloopt tot 142.018frank 74 cent. Dranouter. Tooneelfeest. Op Zondag 23e December aanstaande en op Dinsdag 25e, zijnde Kerstdag, geeft deToo- neelafdeeling van V. O. S. van Dranouter haar achtste avondfeest, ten voo'deele eener gedenkzuil, op te richten in 1924, aan de gesneuvelde krijgers en Burgerlijke oorlogs slachtoffers der gemeente. Er zal opgevoerd worden 1. Onthouders tegen wil en dank 1 kluch tige tweezang. 2. De Pauselijke Zouaaf melodrama in twee bedrijven. 3. Origineel kluchtlied met spraak. 4, Dromnen is maar bedrog kluchtspel met zang in één bedrijf. 5. Lena van den Watermolen, kluchtspel met zang in één bedrijf. 6. Snip, snap, sno- rium, kluchtige driezang met spraak, t Programma is dus wel vervuld, 't zal ook prachtig zijn, en aan volk zal het, zoo als naar gewoonte, niet ontbreken De groote zaal, versierd met een luisterlijk too- ueel, zal op beide avonden bomvol zijn I Langemarck. Boerenbond. Zaterdag laatst hadden wij hier eene verga dering van de leden van den boerenbond. Nog nooit sedert den oorlog was er meer volk opgekomen Vooreerst een voordracht over het stichten van een beetensyndicaat de welsprekend heid van M' Deboodt en de aangehaalde cijfers hebben de meest achteruitstrevenden ten volle overtuigd. Verder werd er gesproken over de aan- koopafdeeling die zeker ook zeer belangrijk zal worden. Een voorstel waarbij voor elke levering, de Langemarcknaars, onder gelijke voorwaarden, de voorkeur moeten hebben, werd algemeen toegejuigd. De toestand der kas is goed geen schul den en haver in den bak. Verschillige nieuwe leden lieten zich rischrijven en mochten deel nemen aan de algeheele vernieuwing van 't bestier. De stemming heeft uren geduurd en de uitslag is dat er veel nieuwe leden gekozen werden, die zeker niet trachten stokken in de wielen te steken maar uit al bunne krach ten zullen meêwerken om den boerenbond van Langemarck de bloeienste gilde te ma ken van gansch Vlaanderen, gelijk dit reeds het geval is met onze spaar- en leengilde. St Jan-ter-Biezen, Tooneelfeest Wanneer ik het programma overliep van het avondfeest dat verleden Zaterdag en Zondag werd gegeven, was mijn eerste ge voelen een zekere vertwijfeling het stuk scheen me wel wat gewaagd een overvloe dig spelwijzer een afwisseling van koor zang, alleenspraak, kluchtige tweezang en bij dit alles tot kern het drama over onze Het is dus maar recht dat wij onze beste ge- lukwenschen toesturen aan hen die met zoo veel geduld en zaakkennis de voorbereiding en de opleiding hebben gemaakt engegeven, ook aan de speelsters en zangsters die op meer dan voldoende wijze, ja, waarlijk een heerlijke uitvoering hebben verzekerd. Aan wie van beiden die gelukwenschen op groo- tere schaal moeten toegestuurd worden, weet ik nietik meen aan allen evenzeer... en even hertelijk en welgemeend. Een prachtige inzet voor St Jan ter Bie zen En wanneer krijgen we nogmaals zulke luimige, goeddoende en gezonde kost voor hert en geest Een aanwezige. Proven. Soloslim. Zondag avond werd door Georges Derycke, in Het Bol- dershofeen soloslim gepeeld. Medespelers S. Derycke, M. Rommens, H. Luyssen. Waermaerde. Moto-ongeval. De 47 jarige handelaar Vandenavem e J. reed hier Zaterdag per motorfiets langs de Groote baan, toen hij uitgleed en op de straatsteenen geslingerd werd. Hij werd buiten bezinring opgsnomen. Meti vreest eene schedelbreuk. Bisseghem. Omvergereden. Voorbijgangers troffen den genaamde E. d'Arthat aan langs de baan waar hij bewus teloos lag bloedend aan eene hoofdwonde. De man had door een woeste wielrijder om vergereden geweest. Deze had de plant gepoetst. De geneesheer moest dringend tusschenkomen. BERICHTEN. Voor de plaats van huisbewaarder indeStaats middelbare jongenschool onzer stad, welke be diening thans voorloopig door den heer Prosper Vandommele vervuld is, zal er eerstdaags eene bepaalde benoeming plaats hebben. Degene die begeeren zich tot de benoeming voor te stellen worden verzocht hunne schrifte lijke aanvraag te laten geworden ten bureele van den Sekretaris der stad;vóór4 Januari aanstaande De voorkeur, ingevolge de wet van 3 Oogst 1919, zal aan de verminkte en oud-strijders van den oorlog gegeven worden. De ontvanger der Belastingen brengt ter kennis dat vanaf 1 Januari a. s. den dienst der Tollen en accijnzen bepaaldelijk van zijn kantoor zal a gescheiden worden. Uit dien hoofde zal het bureel nog slechts toegankelijk zijn van 9 tot 13 u Er dient opgemerkt te worden dat op 2 Dinsdag van elke maand het kantoor gesloten Is, wegens de zitting die in de gemeente Reninghelst gehou den wordt. Het Stadsbestuur zal eene gedenkplaat laten vervaardigen ter eere der Burgerlijke Slachtof fers van den oorlog. Deze plaat zal de namen be vatten der Poperingscfte Burgers die in den oorlog vielen zij zal aangebracht worden in de nabijheid van het Oorlogsgedenkteeken. Wij hebben reeds een oproep gericht tot de bevolking om de namen der oorlogslachtoffers te komen aangeven op het Stadhuis. Wij zijn thans verplicht dezen oproep te hernieuwen met het dringend verzoek dat al de burgerlijke oorlog slachtoffers die nog niet aangegeven werden, het zouden zijn deze week nog door de zorgen hui> ner naastbestaanden. De Dienst der Verwoeste Gewesten heeft te Ieperen aan de Kazerne, een zekere hoe veelheid steengruis briquaillonliggen herkomstigvan depuinen der stad. De dienst zal het niet meer-noodig hebben voor het voltooien der werken, waarmede hij belast is Dit materiaal kan zeer goed tot verschei dene doeleinden gebruikt worden, bij voor beeld tot het aanleggen, herstellen of verbe teren van landwegen. O n de inwoners der streek in s'aat te stellen zooveel mogelijk hunne inrichtingen te verbeteren, heb ik be sloten hun dit materiaal gratis aan te bieden De belanghebbenden kunnende begeerde hoeveelheid steengruis bekomen door zich te wenden tot de diensten van het Koninklijk Hoogcommissariaat te leperen. Zij zullen het materiaal kosteloos verkrijgen, maar zelf hoeven te zorgen voor het laden en het ver voeren. f De Familie COENE meldt met diepe droef heid het pijnlijk afsterven van Jufvrouw Marie COENE overleden in den ouderdom van 62 jaar. De plechtige lijkdienst, waartoe vrienden en ket nissen uitgenoodigd zijn, zal plaats hebben op Dinsdag 18 December aanstaande, in St Ber tensketk, om 9 li2 uur. VergaderingNoordstraat, 7. Ronwbericht. De KINDERS MERLEVEDE laten weten aan vrienden en kennfbsen dat op Maandag 17 December om 9 uur, in St-Janskerk, eene Plechtige Mis zal gezongen worden tot lafenis der ziel hunner overledene Ouders Auguste Merlevede Eudoxie Dehaudt. Watoustraat, 10, Poperinghe laat weten dat hij nu verkooper is van het bier CHATEAU D'OR en van het Bier van M. Nevejan, Crombeke, in plaats van M. Nestor Verschaeve. Bij hem is ook te verkrijgen merk RIGA en alle andere Zaaigra nen van het oud gekend huis Masselis van Rousselaere. - H F» O II x FOOTBALL CLUB. Uitslagen van Zondag IV' Afd Heule 2 Poperinghe 0. III' Afd. Yper 2— Poperinghe I. Heden Zondag. Afd. Poperinghe Moeskroe om 2 ure. Afd. Kortrljk - Poperinghe. OFFICIEELE BERICHTEN. Rechtbanken voor Oorlogschalie. - Bij Koninklijk besluit van 30 November 1923 Aan den heer Gilli- oen, Is op zijn verzoek, ontslag verleend uit zijn ambt van toegevoegd griffier btj de rechtbank voor oorlogs schade te Ieperen. Ik heb de eer mijne achtbare klienten te laten weten, dat ik mijne magazijnen uit Poperinghe, overgebracht heb naar Yper, Boterstraat, 2 4. Ik neem de gele genheid te baat om mijne talrijke klienten te bedanken voor het vertrouwen welke zij in mij hebben gesteld, en bedank op voor- orauia over orize 71. 7' duurbare martelares van Vlaanderen, de H. I !ian^ ^eze m|J. 'n het toekomende zooals Godelievevan Gbistel. Daarbij dient gevoegd 10 verleden, met hetzelfde vertrouwen zullen gelieven te vereeren. dat heel het feest een proefstuk was. Ja, de onderneming kwam gewaagd vóór. En toch heeft men ze aangedurfd 1 en de uitslag? Eenvoudig weg eene verrassing 1 Hettooneel in zijn nieuw en fiiseh pak, een groote toe loop van nieuwsgierigen en eene uitvoering van zang en rollen om ter best, heel het feest, met een woord, heeft allen ten zeerste voldaan, en verre boven de verwachting. Intusschen bid ik hun, mijne beleefde groeten te aan veerden. IN DE PUPPEN Boterstraat, 2-4, YPER. VAN ZONDAG II NOVEMBER 1923. OPLOSSING. 1. Welke schuld is onbetaalbaar Antwoord. De Onschuld. 2. Wij zijn met drieën en maken maar een En Zonder mij moet den hemel scheen Antwoord. De letter m. 3. Welke is de zaak die gebruikt wordt cm 't noenmaal te nemen en die al beide kanten gelijk is Antwoord. Lepel. 4. Wie reist door alle landen Zonder voeten en zonder handen Antwoord. De wind. 5. 'k Stijg opwaarts en verlicht ben nuttig maar te vreezen Ontneemt mij 't hoofd, ik word een dier zeer zacht van wezen Nu nog mijn staart verbrand mij zingt de muziekant Antwoord. vlam. Voor n' 2 werden verscheidene oplossingen aangegeven. Wij hebben zeallen als goed aanzien. 168 oplossingen werden opgestuurd daarvan 29 slechte en onvolledige en 139 goede. Onder de goede oplossers werden de prijzen verlot en gewonnen door 1'Prijs: 10 frank M. Cyrille Cambie, Moe- naerdstraat, 1, Rousbrugge. T Prijs De Leeuw van Vlaanderen Mej. Alice Dequecker, Hoekje, Langemarck. 3' Prijs Filips van Artevelde. M, De Witte, Veldwachter, Westoutre. 4' Prijs De Vlaamsche Boschkerel. M. Jozef Carton, Reninghelst. 5' Prijs Het Kraaiennest. Juf. Nestorine Van- devoorde, Yperstraat, Poperinghe. van Zondag 16 December 1923. I' Strikvraag: Als ge van zekere vogels den kop afsnijdt, dan vindt ge weer acht heele vogels. Welke vogels zijn dat 2* Woordraadsel Mijn eerste groeit in 't woud 't Wordt meer dan honderd jaren oud, Mijn tweede rond den groenselhof In mijn geheel is, 't Hollandsch hof •T Strikvraag: Waarom regent het nooit twee dagen achtereen 4' CijferraadselTwee duivemelkers staan samen le klappen. Hoeveel hebt gij er nu zit ten vraagt den een aan den ander. Dat gij mij uwen rosten gaf, ik had er zooveel als gij maar moest gij mijn blauwe hebben 'k en, had er maar half zooveel als gij Hoeveel duiven heb ben ze elk 5' Woordraadsel Mijn eerste is tweemaal in papa, Mijn tweede is in de pap, Noem mij die groote stad, en ja Ik zeggij zijt wel rap. De oplossingen worden verwacht tegen den 30 December a. s. Aan dezen Prijskamp zijn 5 schoone prijzen toegezegd. Teiken jare met Sint Elooisdag is de vlotte er- koop van hop bij de boeren voorbijdit jaar blijven er maar eenige duizenden pond nog te koop incul'uur,zoodat de hopboeren niet veel be lang meer stellen in de hopbeurs. Sedert twee, drie weken schommelen de prijzen voor Poperingsche hop (1923) tussrhen 620 en 640 trank, doch in den handel worden er bijna gten zaken gedaan. Al dc belangstelling gaat om de afleveringen volgens contracten op einde November. Voor Aalstersche hop kunnen sommige verkoo- pers hun contract niet voldoen zoo hebben de anderen de prijzen gedurig opgedreven tot aan 800 fr. Volgen-, de briefwisselaars van Lc Petit journal da Braeseur werden er veel onvoldane contracten opgezegd en vereffend aan 775 frank. Intusschen koopen de Beleische brouwers wei nig hop van het laatste gewas, terwijl handelaars veel overjarige hop van Aalst en Poperinghe trachten aan den man te brensen mits 400-450 fr volgens kwaliteit, evenals Amerikaansche hop (1922) aan 400 tot 600 frank. Zondag F) December Tentoonstelling der Duiven Van Maurits Priem in Westvlaanderen. Van Julien Verhaeghe in den Casino. Van Emile Liefooghe bij René Devos. Herbergkermissen. In den Wegwijzer bij Achille Schmidt (van den Haan) Reninghelst steenweg. In den Keizelaar bij René Gintois, Crombeke steenweg. «In Spanje bij Honoré Druant, West vleteren steenweg Maandag, kan lee! In de Kruisstraat bij M Verdonck, Reninghelst steenweg. Kalkoen teverbollen. «In de Vlaamsche Duif bij Camille Merlevede, Rekhofsiraat. Door dan uil te verboten. Konijn. A la ville de Nice bij Pietr Beere 'S Meessenstraatgegeven door Cam Bra- bandts en Mauri e Samyrc van 5 tot 9 uu Konijn van 5 K. In de Steenrots bij Ach Gaucquie gegeven door Lucien Car ys 'ele (d Reuze). Engelsche Haan. In de Barriere bij O. Lerr r, Rening helst steenweg gegeven door Oscar Mas- schelein van 4 tot 8 uur. Kalkosn. In den Sportvriend bij H. Lysy, Wa toustraat van 5 tot 9 uur gegev n door Petrole. Kalkoen van 5 K. In 't Zwaantje bij Jules; Lenoir, velo- maker, Casselstraat gegeven door Camille Vandevoorde begin om 6 uur. Dickebuscb. Grciote Duivenschieting. In 't Nieuw Hollebast bij René Ver- cruysse. Inschrijving om 1 uur. Inleg 10 fr' Prijzen 70-65 50 40-35-30-20 15-10 5 De 2 eerste ronden worden de dtiivon gerekend aan 3 frank. Vlamertinghe. Haan te verloten en Hen te versmijten. In de Vette Weide bij Carn. Rabau. Westvleteren. Monter te versmijten. In 't Kapelhof bij Camille Rouseré gegeven door Maurice Lacante. Vlamertinghe. Herbergkermis. Konijn te verhollen. In de [G ilgestraat bij Jules Debeer. Konijn gegeven door Camille Loncke. Abeele. Herbisrgkermis. Au Chasseur bij Justin Saelen, been houwer. STAD POPERINGHE. Kampioenschap der Trabolders. In de Wandeling bij René Capoen. ZONDAG 23 en DINSDAG 25 DECEMBER. Ieder peloton moet ingeschreven worden tegen Donderdag 20 dezer. Zondag 23 December. Opening der Wildschieting op de nieuwe liggende pers, bij J Verhaeghe, achter de Statie. Oppervogel 50 fr. en 1 haas. - Zijvo gels 25 fr. en 1 wild konijn. - Kallen 15 fr. en 1 fl. champagne. - 10 gepr. vogels 8 fr. en 1 wild konijn - 2 gepr. vogels 8 fr. en 1 kilo paling. 'inleg 11 fr. Terug 8 fr. Inschrijving om. 1 uur Dinsdag 2a December JaarlijkscNe Prijsvlucht uit Arras. A l'Union bij Jules Delannoy, Cassel straat. 500 fr. vooruit. Leervlucht uit Nieuwkerke op Zondag 23 In den laatsten zittijd van den gemeenteraad werd door M. Vandooren, scht pen van onderwijs, tijdens de bespreking over het Fonds der Meestbegaafden, de uitslagen medegedeeld over de uitgangsproef waaraan eenige onzer scholen hadden deel genomen De liberalen, die heel nauwkeurig ons verslag van den gemeenteraad gelezen hebben, vragen waarom we dien uitslag niet mededeelden, en of onze verslag gever mogelijk in slaap gevallen was. Neen Mijnheeren al die cijfers werden door ons opgenomen maar we gaven ze niet omdat een heer, heel bevoegd in onderwijszaken en opvoedkunde, ons aanraadde het niet te doen. Moest ge niet verstaan waarom, heel geerne zullen wij mondeling u den noodigen uitleg geven of u het adres bezorgen van dien heer. Uw verslaggever was ook op de zitting tegen woordig. Waarom stond die uitslag in zijn verslag niet Hij drukt hem 8 dagen later, maar mogen we hem doen opmerken dat hij vergeten heeft de Knechten- school van St-Jan-ter-Biezen te vermelden Die uitslag werd nochtans opgegeven aangezien ik hem heb aan- geteekend. Misschien sliep hij op dat oogenblik De liberalen drukken dat sommige gemeenteraads leden daarin geholpen door De Poperinghenaar vinden dat er hier Ie veel geld besteed wordt aan feesten. Wanneer heeft t>r Bftrfoa?rt dat gezegd Wanneer hebben wij dat gedrukt Zoo ge daar niet kunt op antwoorden, aanzien we u als bedriegers en dat is noch eerlijk noch heerlijk. M. Brutsaert het ft gezegd datals er geld is voor feesten en dat beknibbel ik r.iet, moet er ook, en nog wel eer, zijn voor die toelaag van 2«0 frank die aangevraagd wordt door den Ziekentroost. Volgens de liberalen zijn de Zusters van Sint-jan-ter Biezen geen inwoners van Sint Jan ter Biezen Wjj wisten dat de liberalen heel slimme kerels waren, maar zoo slim dachten wij ze niet. En waarom zijn ze zoo fier met dien brief omdat hij geschreven werd door de Eerweerde Zuster Overste bij Sansen-Vanneste, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Burgerstand van POPERINGHE, van 8 tot 15 Decemb. 1923. Geboorten.287. Suffys Omer, z. v. Joseph en Ivonne Truwant. 288. Bodard Simonne, d. v. Jean en Carmen Nevejans. 289. D'Alleine Julien, z. v. MauriCi en Maria Lams. 290. Quaghebeur Frans, z. v. Henri en Rachel Noppe. 291. Ceuleers Margueriie, d. v. Nestor en Maria Beernaert. 292 Vanhee Ernest, z. v. Camille en Flora Hauspie.293. Vanden Berghe Marguerite, d. v. Maurice en Uoddieve Desae ver.294. Denys Gabriël, z, v. Emile en Maria Deraeve. 295. Adriaen Anna, d. v. Jerome en Maria Rouseré. 296. Coevoet Maria, d. v. Auguste en Martha De Baene. 297. Lebbe Valère, z. v. Maurice en Bertha Vandorpe. overlijdens.—215. Defrancq Gerard, 3 1/2 j z. v. Camille en Madeleine Vandevoorde, Seklie C. 216 Papegaey Maurice, 5 m. z. v. Richard en Maria Lebbe, Sektie G. 217. Boerhaeve Sidonie, 61 j. z. b. ongeh Meessenstr. 218. Fittillioen Louise, 63 j huishoudster, eebtg. v. René Vanhee, Rottestr. Huwelijk,139. Hoedt Camille, 34 j. bakker v. Woesten en Rapj elet Felicie, 34 j. z. b. v. Poperinghe. Beloften 203. Loncke Maurice, autogelei der v. WestvkLreu en Swaenepoel Martha, Kantwerkster, vroeger te Poperinghe. 204. Aüaeys Remi, werktuigkundige en Van Becelaere Julia, rentenierster, wed. v. Francois Billiaert, 0. v. Poperinghe. YPER, maand November 1923. Geboorten. De Clercq Lucienne, Statiestr. Carton Paul, Zonnebekesteenw. Buyse Pierre, Oude Kortrijkstr. Breyne Valentine, Meenensteenw. Malfait Irène, Hoornwerk. Pluym Roger, Kalfvaart (van Woesten). Bol- laert Mari-i, Korte Thouroutstr. Bollaert Emi- lienne, Korre Thouroutstr. Busschaert Maurice, Boterstr Vandenbilcke Frangois, Kalfvaart. Claeys Roland, Poperinghesteenw. Mertens Marie, Rijsselsteenw. Corneillie Denise, Kalfvaart rvan Locre) Gesquiere Blanche, Kalfvaait (van lsegln m). Lotelle Joseph, Bo terstr. Ronse Leou, Kalfvaait Leuridan Lucien, Minneplein. Vierstraete Simonne, RtjsseLtr. Van Cauie'r Simonne, Veemarkt.— Pynket PaUlette, Hoornwerk. Cherchié Fran cois, LixmuJesteenw. Vansteenkiste Noël, Rijsselsteenw. Deboosere Anna, Kalfvaart (van Zdlebrke) Jacobs André, Dickebuschstw. De Cock Colette, Korte Thouroutstr. Be- carren Raymond, Dickebuschsteenw. overlijdens. Lion buzanne, 6 j. Pope ringhesteenw. Coffyn Arthur, 56 j. metser, wed v. Deweerdt Marie, Paddepoelstr. Bar tier Jeanne, 30 j. huishoudster, wed. v. Cleppe Maurice, Blinde Liedenstr. Vermeulen Daniël, I j. Basculestr. Van Damme Valère, 35 j kleermaker, wed. v. Leroy Julie, Dickebuschstw. Florquin Adèle, 46 j. z. b. echtg. v. Polder man Leon, Zonnebekeateenw. Morel Sylvie, 75 j. z b wed. v. Muys Louis, Rijsselsteenw.— Vermote Achille, 48 j messagier der Burgerlijke Godshuizen, echtg. v. Leye Irma, Kalfvaart. Beun Odile, 23 j. timmerman, ongeh. Kalfvaart. Spriet Mari 62 j. I uiaho-d ter, wed. v. Scheyre Augustin, Kalfvaart. Bouten Alois, 64 j. z. b echtg. Vancoillie Julia, Pilckemstr. Huwelijken. Demuynck Joris, smid en Barbery Martha, z, b. te Yper. Fracard Louis, bieënkweeker te Savigné (Vienne) en Dethoor Rachel, z. b. te Yper. Luyten Raymond, tim merman en Grouset Irma, dienstmeid te Yper. Boeye Frans, smid en Elen Anna, z. b te Yper üekiere E/ariste. koopman en Verstraete Marthe, naaister, te Yper. Depuydt Gerard, hakker en Beun Valentine, z. b. te Yper. Desmet Pieter, wachtmeester v. Gendarmerie te paard te Gent en Bostyn Flavie, z. b te Yper. WATOU, maa-d November 1923. Geboorten. Derhille Germaine, d. v. Emile e-' Felicie Odent D'Arras Daniel, z. v. Jerome en Madeleine Veniere. Pladys Gerardus z. v. Jerome en Zoë Acket. Dezitter Agnes, d. v. jerome en Irma Demey. üverlijdens Billiau Leonie, 54 j. ongeh. Derhille Ge maine, 7 d. Feryn Georgine, 66 j echtg. v. Henri Caulier. Leroy Cyrille, 52 j. echtg v. Elisa Decae. Huwelijken. Ollivier Emile, werkman te Carvin (P d C.) en Waeghemaeker Rachel, we'kster te Watou Gryson Elie, landbouwer en Deprez Gabrielle, landhouwster, h. te Watou Declerck Henri, timmerman te Proven en Bout- tekein Marguerite, z b te Watou. Windels Leon, landbouwer te Boeschepe en Heyman Irma, landbouwster te Watou. Steverlinck Abel, Hndgehruiker te Poperinghe en Declerck Evelii e, landbouwster te Watou. VLAMERTINGHE, maand November 1923. Geboorten. Vanrobaeys Michel, z. v. René en Maria Leiieur. Vermeeisch Ivona, d. v. Camiel en Magdalena Bouve. Bryon Adelina, d. v. Remi err Val titina Vandemaele. Cailliau Anna, d v. Maurits en Maria Pareyn. Veys Raymond, z. v Georges en Marie Verté. De puydt Maria, d v Camiel en Emma Casier. Verslype Gaston, z v. Jerome en Maria Parrein. Overlijden Rabaut André, 2 j. z. v. Her man en Helena Rommens. Huwelijken. Theophiel Walgraeve, metser te Yper en Helena Desmedt, werkster te Vlamer tinghe. Raymond Minne, timmerman en Alida Baert, werkster, b. te Vlamertinghe. Valere Leuwers, metser en Magdalena Verbeke, werk ster, beiden te Vlamertinghe. ONTLASTING VOOR IEDER Kinderen, volwassenen en allen die aan verstopping lijden door de lekkere PASTILLEN aan 1.00-- 1.50 - 2.00 fr. Depooitris voor Poperinghe Omliggende APOTHEKER GROOTE MARKT,POPERINGHE Verleden week had ik geen plaats genoeg om te spreken over den leerrijken avond van over veertien dagen, toen de heer Simoens, landbouwkundige, voor de leden van den landenaarsbond eene voordrachthiela over hoenderkweek en beenderziekten. Ik ben blij dat ik nu eene occasie heb om daarop terug te keeren. Vooreerst moet ge weten dat het er in zulke bijeenkomst gezellig toegaat, en dat onze hennekweekers daar maar toe vragen en talen, en malkander bescheid ge ven over hunne proefnemingen dat is de goede geest makkers één voor allen, allen voor één. Nu, alzoo kwam het dat een onzer grootste hennekweekers de vraag stelde Maar wat zouden mijne hennen wel hebben voor ziekte Dit en dat gebeurt er mee, en 'k heb er alle dagen een tiental te delven Na eenegedachtenwisseling werd er, opraad van den heer Simoens, besloten eene van die doode hennen op te sturen naar de veeartse nijschool te Cureghem, om ze daar te doen onderzoeken Zoogezeid zoogedaan. Een paar dagen geleden is het antwoord van Cu reghem toegekomen De hen is dood van Cholera en tegen de Cholera bestaan geene geneesmiddelen. Doch er bestaan wel voor behoedmiddelen, dit zijn middelen om de ziekte buiten te houden, te beletten. Maar eens de hen aangetast, moet ze er van weg. Die voorbehoedmiddelen nu, zijn veelvoudig. Ziehier de bijzondersteIs de ziekte onder uwe hennen, scheidt sejfens de aangetaste af van de andere sterven er, verbrandt ze effenaan, of begraaft ze een meier diep met wat kalk er op ontsmet het kot met eene oplossing van 50 gr. vitriool per liter wa ter Houdt uw hennekot zoo net mogelijk en zou droog mogelijk strooit er zand of asch op den grondspoelt de elenbakken alle da gen met kokend waterdoet vijf grammen ijzer sulfat per liter in hun drinkwater; ziedaar de bijzonderste middelen. 't Antwoord op zijn geheel, berust bij 't be stuur in 't Volkshuiswie wil, kan het gaan inzien Heden Zondag, te 5 uur dus, Concert. Nog eenige kaarten zijn te koop. Haast U. Zondag aanstaande vanaf 3 uur, begint de koning- of prfnsebolling. Eene laatste herinnering voor degenen die zich nog moeten laten inschrijven voor den kerstboom't is vandaag de laatste dag, hoort! De leden van 't Syndikaat worden ver zocht zich ten spoedigste mogelijk in regel te stellen met hunne bijdragen, want er zijn wijzigingen van 't reglement op handen. Maandag 17e en Dinsdag I8e December, is de winkel gesloten niet vergeten, hé! Wat er niet gesloten is, dat is de ingang- deure van den Ziekentroost, makkers. Die staat open voor Uweest verstandige werklieden, en gaat er binnen. Een woordje getikt tegen een lid van 't bestuur, en uwe zaak komt klaar, 't Is voor Uw welzijn, ver staat ge Maandag, herhaalt de zanggilde ie 8 uur te acht uur, hé? Miel. Regelmatige aankomst bij Watoustr., Poperinghe van Inlandscbe Jaarlingen »n vnllo Vrarzer- BESTE ENGELSCHE Pepermint voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Zenuwveizwakking enz. enz. Te verkrijgen enktl in de beste vsinkeis Vraagt wel hrt loo'je met het «HAANTjE». Ik maak mijne achtbare klanten kenbaar dat ik altijd voorzien ben van allerbesten altijd gewaarborgd zooals vroeger. Hilaire OSSTYN - CAMBIE, Duinkerkstraat, 21, Poperinghe. Te koop. Twee aaneenhoudende barakken, deels uit hout en steen, met platen bedekt16 m. op 5 m; stallingen. Zich wenden Pennestraat, 35, bij H. Declercq, Yper. Vrouwvelo,zoo goed als nieuw bijLammey, Cas selstraat, Poperinghe. Zware machien, dienstig voor schoen- of gareel maker, in zeer goeden staat, bij Joseph Lam- mey, St Juliaan (Langemarck). Schoenmakers naaimachien, zoo goed als nieuw bij Deraeve, Papeline, Watou. RItotocyclette, beste merk, in geheel goeden 1(1 staat, met mise en marche en snelheidsrege ling, bij Marie Defever, Duinkerkstraat, Pope ringhe (In de Kloef). Uiteenneembare tent bij Joseph Weuten, West- Nieuwkerke. Woonhuis bewoond door Amand Pin(on, gele gen te Watou, plaats. Inl. bij Jer. Beke, Casselstraat, 45, Poperinghe. Huis, tegenwoordig bakkerij en winkel, midden het dorp onmiddelijke in genottreding. Int. bij Van Kerckhove, 14, Bergenstraat, Rousbuigge. Twee duizend kalkzakjes, zoo goed als nieuw, aan zeer voordeelige prijzen bij Gebr. Denec- ker, Abeele-statie. TJioleur Lister 12 H. P., nieuw sedert etndï lil Oogst 1921, twee seizoenen gedorscben, zichtbaar in werking bij Cyrille Lanszweett, wa genmaker, Oosvleteren. Puike Wilgen en canadaplantsoenen met worte len, bij Julien Vandenbroucke-Deganck, land bouwer, Wielsbeke bij Kortrijk. Toog, tafels, stoelen, alles in goeden staat bij Maur. Dehaene aan de Melkerij, Poperinghe. Goede fagooten aan 45 fr. 't honderd en busschen aan 30 fr.te verkrijgen bij Leopold Deraeve (Matthys), in De Papeline Watou. Bekwame autogeleider ter brouwerij Feys-Calle- waert, Rousbrugge. Bekwame reiziger voor de grensstreek, kennis hebbend van Koloniale waren. Zich wenden; In de Ster Vandenpeereboomplaats, Yper. Tweede Bakkersgasl, kost en inwoon bij Louis Valenduc, 73, r. de I'Epinette,Marquette-Lil- Bakkrrsgast om den stiel te leeren, 16-17 jaar, seffens goed loon. Zich wenden tot Cyrillf Doise, Dranoutre. Ernstige reiziger woidt gevraagd voor den ver koop van dagelijks verbruik bij de landbou wers goed loon. Zich wenden tot J Burgho' Vierstraete, Yper. Deftige beenhouwerscast op hoogte van den stiel kost, inwoon en goed loon bij Camiel Nuyttens, statiestraat, Yper. ¥ras»g:t plaats. Chauffeur, fransch en vlaamsch kennend, 12 jaar praktijk. Armand Depottere, Crombekestraa' 74, Stavele. Bekwame Velowerker, voor Poperinghe of om liggende. Adres ten bureele. Jufvruow, rekenplichtige, f ansch, vlaamsch, be zittende schrijfmachien zou werk verrichten t'huis, voor notarissen, aannemers, advokatem Te pachten er berg «Au Nouveau Passage Statiepleim J Poperinghe. Int bij M. Rommens-Delfoss brouwer, Groote /Markt, Pop. Herberg In den ouden Pompier Honds^J Poperinghe. Zich wenden tot W" Em. uw

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1923 | | pagina 2