EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD HET NOTARIEEL en Omstreken Nieuwsblad, voor 15 Centiemen GEDACHTEN In Stad fr. 6.50 In Belgi« £ft 8.50 Buitenland 13 00 VERlèlJPilSES, PRIJS Aboiisassefsfprljs: per Jaar Sena inlassching o.6o ct:1 per regel. 2 en 3 inl. o.5o et" vei*iss£s, i So fr. per regel. BÖUWBEBISHTE8, 5 fr. voor io reg. Herhaalde Annoncen prijisu op liori-atü Een aantal menschen zorgen ervoor, hun heele leven in de buurt van een souffleurshok te blijven. Als eenmaal het scherm is gevallen -voor het le- venstooneel, kan de at teut niet meci danken tour het applaus. Bij liet levensdrama zit meestal een vrouw in het souffleurshokje. In het werkelijk leven staan de hoofdpersonen veelal niet op het tooneel, maar tusschen de coulissen. Uitsrever Saases-TiïEP/dstö Drukkerij, Papierhandel, 15,0tsthuw3lmt, PÖPERitötJHE Telefoon nr B. IK KAN HET NIET' Dat is het lied Van luien en van tragen Doch u, mijn vrind, Die d'arbeid mint, U dnrf ik even vragen, Te WILLEN slechts met moed Dan gaat het altijd goed Alle annünckn zijn vooraf te betalen sn moeten voorden Vrijdag ingezonden worden. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Po«tcli»o!tr«ienia£ Rr J5570. SCHITTERENDE UITSLAGEN OP DE WEDSTRIJDEN van onze Katholieke Turnoiloe VLUG VROOM leeraar Mijnheer Van Rttymbekeen bezield met manhaftigen moed en taaie wilskracht had het aangedurfd in de EERSTE CA TEGORIE. nevens de oudste turnmaat- schappijen zijne 5 kampen uit te werken. De uitslag is schitterend geweest. Vlug en Vroom behaalde, op 100 pun ten voor iedere reeks toegekend 1) Opgelegde oefeningen Volwassen: 96 1/2 punten met de tweede eereprijs de eerste eereprijs ging over naar Brug ge met 98 punten. 2) Opgelegde oefeningen Middelbare 93 punten (Het hoogste getal dat be haald werd) lste eereprijs. 3) Vrije oefeningen Volwassen (stokken) 94 punten (Hoogste getal dat behaald werd) lste eereprijs. 4) Vrije oefeningen Volwassen (Boxe) 95 1/2 punten (Hoogste getal dat be haald werd) ls,c eereprijs. 5) Vrije oefeningen Middelbare (Zweedsche Gymnastiek) 97 1/2 punten (Hoogste getal dat be haald werd) l3t,! eereprijs. Dus Vlug en Vroom behaalt vier eer ste en een tweede eereprijs waarvoor vijl' bekers, in eigendom, als bekroning toege kend werden. Bovendien werd aan Vlug en Vroom nog de eerste prijs voor het grootste getal en de derde prijs voor zijn muziek in geld waarden, toegekend. De terugtocht was een echte vreugdetocht, en de tehuiskomst was eene echte welge meende vreugdeontvangst. En nu beste Turners vooruit op uw zegebaan. Bereidt U vlijtig voor den komenden wed strijd te Gent in Oogst aanstaande wijl gij intusschen Watou op 27 Juli aanstaande en Veurne op 3; Oogst aanstaande op uw Turnkunst zult vergasten. Leve Vlug en Vroom Het was rond 9 1/2 ure dat de karavaan vrachtauto's met Vlug en Vroom te Thourout aankwam. Als huldeblijk aan de gesneuvelde Thou- routnaren werd door het kleinste turnertje een bioemengerf aan hun gedenkteeken neergelegd. Daarna begaf de Maatschapp j zich met den stoet naar het rijk versierd en overvloe dig met vlaggen getooid St Pietersplein om de mis in open lucht bij te wonen. Aangrijpend schouwspel en sublieme ston de was die consecratietijd, wijl over het uit gestrekte plein een zoet golvende muziek deinde, de kleurenrijke vlaggen bogen, en die duizenden turners in strenge houding de hand tot groeten in de lucht geheven, hul de brachten aan den God van Hemel en van Aarde. Welke machtige geloofsbelijdenis der Ka tholieke Jeugd van West-Vlaanderen en welken overweldigen indruk moet dat gela ten hebben op die menschenzee die de plechtigheid bijwoonde. Na de mis vingen aanstonds op vijf open bare plaatsen van Thourout de wedstrijden aan, onder toezicht van vreemde juryleden. Het reglement door het gouwbestuur op gemaakt bepaalde als volgt: 90 tot 100 punten bekomen, geeft melding op een eereprijs. 80 tot 90 punten bekomen, geeft melding op een prijs van uitmuntendheid. 70 tot 80 punten bekomen, geeft melding op een eerste prijs. 60 tot 70 punten bekomen, geeft melding van een tweede prijs. 50 tot 60 punten bekomen, geeft melding op een derde prijs. Ieder maatschappij,en er waren er 33 voor de prijskamp ingeschreven, mocht aan vijf verscheidene kampen 't zij in eerste of twee de categorie deel nemen. Vlug en Vroom enkel gesticht in 1921, maar gedrild door den zeer bekwamen turn- Een deel van den hof zal ingenomen worden voor het verbreeden der St-Janskruisstraat. Door de goede zorgen van een Heer uit de stad zal de omgeving der kerk verfraaid worden,groen aangelegd en eene omheining geplaatst. Nu de mooie kerk buiten en binnen hersteld is, zal ze door deze milde tusschenkomst, in een passend kader geplaatst worden. Algemeen goedgekeurd. ff Punt. Goedkeuring van den prijs van een dag onderhoud in het Moederhuis. De prijzen voor een dag onderhoud en vastge steld op 10, 15 en 20 fr. worden goedgekeurd. ff Punt. Wijziging aan de lijnrichting der Gasthuisstraat. Alwie veranderingen wil toebrengen aan den voorgevel van zijne woning moet een plan doen opmaken en eene aanvraag richten tot het stads bestuur. Wordt een gunstig advies gegeven door de stad dan zal in bijna algemeene regel, de toe lating verleend worden door den Toeziener der Staatswegen. 7' Punt. Wijziging aan het reglement der hop. De in voege zijnde taksen op het keuren der hoppe en deze op het wegen der dieren worden verdubbeld. 8' Punt. Vernieuwing van twee vijfden der leden van het Keuringsbureel der hop. M. Devos doet opmerken dat bij deze benoe mingen in voorkomend geval altijd de voorkeur wordt gegeven aan leden van den Dischraad of van het Bureel der Burgerlijke Godshuizen dat zulks tot op heden aanzien werd als algemeene regel hij wijst nog op het bezwaar dat de aange- stelden geen te nauwe bloedverwanten mogen zijn van een hophandelaar, In vervanging van M. Citteiren, overleden, stellen de Hoppekeurders M. Theophile Sohier voorhet Schepencollege stelt M. Jules Lebbe voor. M. Jules Lebbe wordt gekozen met 7 stemmen tegen 5 voor M. Sohier Theophile. in vervanging van M. Dochy stelt de Keurraad evenals het Schepencollege M. Maurice Vancay- seele voor. Mengelwerk van «De Poperinqhenaar» 21 ROMAN Ik woon er tusschen en ik heb nog nooit iets van die rare dingen gezien of gehoord, verzekerde van Waveren. Dus het zullen maar zeldzame voorvallen zijn. Maar ge weet toch, waarom dat kapel letje gebouwd is, mijnheer Frans. Bij ons kasteel. Ja... Ge hebt daarvan heel zeker nog hooren spreken. O, er is daar een legende aan verbon den, geloof ik. Ik ben dat vergeten. Gelooven, gelooven, mijnheer, dat is waarheid, hetgeen de menschen er over vertellen. Wat dan Dat daar een jong koppel dood gevon den werd, vijftig of honderd jaar geleden, dat weet ik niet juist. Ze mochten niet trou wen en ze zagen elkaar toch gaarne. De ouders van den jonkman waren er tegen en die van het meisje ook. De families hadden altijd in ruzie geleefd, rijke families toch... Maar ja dat gebeurt daar ook. Dan was het nu een goede gelegenheid geweest, om zich met elkaar te verzoenen, wat zegt gij, mijnheer van Herteloo vroeg van Waveren, schertsend. Door het huwelijk der kinderen Ja, een bruiloft zou alle veeten hebben kunnen* «itwisschen,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1924 | | pagina 1