mm n mm BANK VOOR HANDEL EN NIJVERHEID N. V. MEUBELPAPIER ABDIJSIROOP Wisselkoersen, KERSVH8WEEK, I QUAAü oen SCHOEN t" f GIJ ZULT ER ALLE V. O. S. Poperinghe Dokter Gr. FEYS HOPPE. Popsringscfee Samenw. Vennootschap voor OORLOGSSCHADE. Hier en Daar. IILFHMIKLIJISGHE REKEÜI1SEI4.50 p. h.| Zeer voordeelitj en gemakkelijk voor iedereen V ermakelijkheden Zondag Juli 1924 RENINGHE Kra*ebolling Maandag 7 .1 uli 1924. Wnensdatï 9 Juli 1924. Vrijdag 11 Juli 1924. Zondag 13 Juli 1924 Maandag 14 Juli (Pameltje). Hei Hoekje oen den Christen wemman. BERICHTEN. ANTILLO MAXIMILUAKÖ Gel. Zuster Theresia van ï.isienx Asthma Afgeschafte Treinen Filiaal der Société Générale de Beigique. - Kapitaal ir.3SO.OOO.OOO Geldplaatsingen op zicht en op termijn. Opening van loopende rekeningen. Krediet tegen afgifte van Documenten. Voorschotten op goederen. Aankoop »»ii verkoop van nll» vr>-entd« aan <le beate voorwaarden. met de STAD PÖfERINQHE M. Vancayseele M. wordt gekozen stemmen der 12 aanwezige leden. Mededeelinqen. M. de Burgemeester noo-j digt de Gemeenteraadsleden uit om 's anderen- daags aanwezig te zijn bij de overhandiging der i vlaggen aan de Soldatenkringen Invaliden-, bond en Jong Poperinghe Hij deelt nog mede dat er geen plakbrieven, over de kermis uitgehangen werden noch dat er i geen kermisfeesten gegeven worden omdat men verhoopt in 't kort een groot feest te kunnen; geven ter gelegenheid van de inhuldiging van het gedenkteeken aan de Gesneuvelden. M. Vundevoorde wijst op de onvoorzichtigheid die begaan wordt met de brandweermannen niet j te verzekeren tegen gebeurlijke ongevallen. Er wordt beloofd de pompiers te verzekeren tegen de ongevallen. Af. Lefebvre klaagt dat de waterpompen en de steenputten in de Boeschepestraat te wenschen laten. Hij vraagt ook dat het afdak en de schut- tinggmuur aan de sluizen bij den Watermolen in orde zouden gebracht worden. M. de Burgemeester zegt dat, niet tegenstaande zijn belofte, de benoeming van een lid der Bur gerlijke Godshuizen op de dagorde niet gebracht werd, omdat deze week de hervorming der Open bare Besturen op de dagorde der Kamer stond, en dat de benoeming dus voor te korten tijd zou moeten gedaan worden. Af. Brutsaert doet opmerken dat de wet nog niet gestemd is en dat de uitvoering nog maar in eenen verwijderden tijd zal gebeuren.? Men geraakt t' akkoord, indien de wet niet in den huidigen parlementairen zittijd gestemd wordt, dan zal de benoeming op de dagorde der eerstvolgende zitting gebracht worden. Bij goedkeuring van al de leden wordt een 9" punt op de dagorde gebracht. Het ontslag aangeboden door M. Alfons Veran- neman, sedert 30 jaar leermeester aan de Stede lijke Teekensehool wordt aanveerd, en hem wordt een pensioen toegekend.Dit met algemeene stemmen. Daarna wordt de zitting geheven. 8EURSKRONMK Medegedeeld door de Bank TRANSINTER Af te knippen koepons Sierra de Carthagène 300 pes. vare. pes. Ch. de Fer Perse, 100 fr. oblig. var. fr. Grands Lacs Haut et Bas. Flenu. cap. Ateliers Gillain. Eaux d'Alicante. Eaux d'Utrecht. üobertange part. ancienne. Gobertange part. nouv. Industrielle Ruppel Electrititeit Rosario cap. div. La Lys. Cot. Nouveile-Orléans cap. jouis. Produits chimiques Auyelais Oxhydrique Sucreries de Roumanie cap. jouis. ord. Central Aragon cap. pes. ord. Madrid Saragosse. Carrières St Raphael cap. F. F. fond. Constructions Elect, jeumont act. part. Métropolitain act. jouis. Parisienne Electrique act. jouis. FrSmcaise Reports en Dépots (solde). Tr. Paris et Départ. Seine. Ch. des fer Vicinaux francais. Guillaume Luxembourg. ord. jouis. Tr. Trieste Tr. Electr. Damas cap. fond. Minoterieset Elevateurs. Grandes Distilleries Beiges. Tr. Toscans oblig. Electrici-Bassin Charleroi priv. ord. fond. Nord Belgique priv. ord. fond. Norfolk-Western. Crédit Foncier Extréme Orientcap. fond Nouvelle Montagne priv. ord. Senelle Maubeuge. Schwartz et Cie priv. ord. Equatoriale Congo Lulonga. 6,60 4,10 10,00 30,00 12,75 28,80 125,00 46,75 23,37 34,00 19,20 17,28 575,00 74,80 178,50 85,00 18,70 76,80 48,00 144,00 32,69 32,69 22,00 32.50 4,00 19,88 36,94 24,91 19,10 13,41 12.51 22,78 10,13 9,74 11,00 30,00 5,00 12,00 33,60 33,60 60,00 12,00 50,00 42,50 42,50 168,00 42,50 42,50 63,75 20,00 90,00 620,00 10,75 8,50 44,58 172,75 172,75 60,00 Niauwe Leaning. Me schrijft in kosteloos in onze Kantoren Obligatien 6 vrij van alle huidige en toeko mende lasten van de Nationale Vereeniging der Nijveraars en Handelaars voor het Herstel der Oorlogsschade. Onder de waarborg van den Staat die over eene eerste rang hypotheek beschikt en over een eerste voorrecht op al de goederen en vermogens van al de vereenigde nijveraars. INTEREST Januari-Juli. TERUGBETALING aan pari door jaarlijksche lottrekkingen of bij opkoop op 30 jaarvan 1925 tot 1954. INSCHRIJVING aan pari. lires fr. acompte. F. F. Waarden Wisselkoers der Week Maan. |Dinsd. Woen. Dond. (Vrijd ZONDAG om 10 uurQroote PROCESSIE. MAANDAG om 7 uur 's morgens GEITEN- PRIJSKAMP, op de Kleine Markt. Om 9 u. TENTOONSTELLING van HENNEN in het Volkshuis Vrije ing. WOENSDAG van af 9 uur FANCY PAIR en TENTOONSTELLING bij de Zusters Penitenten Vrije Ingang. VRIJDAG om 10 uur In St-Bertenskerk, ROUWDIENST voor de Gesneuvelden. Om 8uur 's avonds in den Katholieken Kring VLAAMSCH FEESTVrije Ingang. ZATERDAG om 4 u. namiddag BEDEVAART PROCESSIE. VRIJDAG, ZATERDAG en ZONDAG TEN TOONSTELLING, op 't Stadhuis, van TEEKEN en SCHILDERWERKEN. DINSDAG 15 JULI Groot REERDENFEEST. B ;n.::. "mand. SliKlNiiieiiwe, 7 Is uwe eigene schuldindien gij aan hoofdpijn of rheumatiek lijden wilt want iedereen weet nu dat de Monopoeders deze pijnen oniniddelijk stillen en altijd genezen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt en A. Kestelyh, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1.75 fr. en van 3.00 fr. WMaMuaGUBHtiM^) sw-TvtuwaiMUj MMMMKi E V0LD0E7ING VA'l HEBBEN Om), Het Bestuur van den Vlaamschen Oud- Strijdersbond heeft de eer zijne leden uit te noodigen tot het Plechiïij JAARGETIJDE voor de gesneuvelde soldaten en de burger lijke oorlogslachtoffers, op Vrijdag, 11 Juli, te 10 uur voormiddag in St Bertenskerk. Onder den rouwdiens zal eene korte aan spraak gehouden worden door een E. H. gewezen krijgsalmoezenier. Benevens eene talrijke opkomst der leden Oud-Strijders, durft het Bestuur vast reke nen opdeaanwezigheid van zooveel mogelijk medeburgers om den duurbaren plicht van dankbaarheid te vervullen jegens de slacht offers van den oorlog. Het Bestuur. - Bemint uwe gezondheid en drinkt Ptpsuronnen, Water <S Limonade loot alle geneesheeren voorgehouden en geprezer Amsterdam Berlin Bucarest Ohristania Keulen (mlllard) Copenhagen Genève Italië Londres( Londen) Madrid Montréal New-York New-York cdblts PariB (Parijs) Prague Stockholm 817 00 826 75 292 75 292 50 352.50 347 386 25 390 93 62 94 93 95, 94 391 62 292 21 48| 21 21 73 22 21 75 22 114 95 114 64 20, 64 577 Otl| 582 832.00 296 75 351 00 393 87 95 15 95 72 291.75 21.81 22 10 22 22 113 60 65 00 587 00 835 50 299.75 352J5 1395.25 95.62 1 96.00 290.25 21.87 22.22 22.23 113 90 65 25 590 25 aan voordeelige prijzen, te verkrijgen in het Gazgesticht, Doornstraat, Poperinghe. Iaat zijne geëerde klienteel weten dat VAN 12 JULI AF tot in BEGIN VAN SEPTEMBER zijn kabinet van tandartsenij in Skindies Hotel zal gesloten worden. Desnoods zich wenden 32. Leopoldlaan, OOSTENDE. Telefoon 842. Pectoral Dupuis. Van af de eerste dosis gevoelt de zieke verlichting de hard nekkige hoest bedaart de brand in de keel verdwijntde fluimen komen los en worden gemakkelijk uitgespuwd. De doos 3 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Mond- en klauwzeer uitgebroken op twee hofsteden bij de Wolfholle gedaan op hofsteden Debergh en Poissonnier, O. H Bosch en Catrycke J. Wolfholle. De Roode Pillen uit samengetrokken plantensappen, zuiveren de maag, door de gal, fluimen en vettige stoffen die de maag bezwaren en de vertering bemoeilijken, te verwijderen daardoor herstellen de ROO DE PILLEN snel de vertering. Dedoos: 2,50fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Voor dronkenschap werd Donderdag eene herbergierster derVeurnestraat door de politie opgesloten. Processie. Heden Zondag gaat onze beroemde processie uit van St Janskerk, om 10 u. om den gewonen omgang te doen. Het gekroond mirakelbeeld van O. L. Vrouw wordt in den stoet gedragen. Vraagt overal het lekker Bier van 't Patersvatje. Wil uwen moed niet verliezen, omdat gij aan hoofdpijn lijdt. Neem in volle trouw een Algaopoder hare weldoende bewerking heeft geen invloed op de maag. Gij zult aan stonds genezen zijn, en onzen raad versprei den. Eisch Algaopoeder der Oude Apotheek Libotte. Bij apotheker Vandeplas, Pop. Katholieke Kring. Maandag 7 Juli, om 6 u. geeft het muziek een prachtig Con cert voor de Eereleden en familie. Eerste deel: Harmonieën tweede deel: Symphonie. llc Juli. Vrijdag 11 Juli wordt over al het Guldensporenfeest herdacht. Om 10 u wordt een Rouwdienst gezongen in St Ber tenskerk voor de Gesneuvelden. Om 18 u. 's avonds in den hof van den Katholieke Kring groot Vlaamsch Feest. De ingang is vrij en kosteloos. Óp dien dag gelieven al de inwoners i hunne woning te bevlaggen. Vertelsels deden de ronde als zouden drie Poperinghenaars L. T., P. Y. en I. J werkzaam in het Euredepartement in Frank rijk, opsloten zitten. We mogen melden dat zulks totaal onwaar is, dat die drie personen neerstig aan 't werk zijn, en we raden dezen I aan die dat vertellen op te letten, zoo ze geen moeilijkheden willen hebben. Vreemde Bezoekers. Maandag laatst kwamen alhier op studiereis, om den West- 1 Vlaamschen Landbouw na te vorschen, een dertigtal hoogstudenten der Landbouwschool ELVERDSNGHE - GOUDTP' JUBELFEEST Beste gelukwenschen aan onze jubilaris sen ELWARD CAPOENen Lf ONSE DEFRANCQ die onder Gods zegen in tevredenheid sinds vijftig jaren varen in 't huwelijksbootje. Een heugelijke feestdag Maandag laatst 't rijtuig van Heer J. Moyart-Becuwe ging de jubilarissen ten huize afhalen en voor hunne aankomst in 't dorp had de genegen heid van brave inenschen, eene net versierde poort opgetimmerd aan de poort verwel komde hen deGemeenteoverheiden wenschte hen geluk, 't Muziek was op post om hen te huldigen en stoetsgewijze ter kerk te leiden waar eene plechtige mis van dankbaarheid 'gezongen werd. Van op 't predikgestoelte stuurde den E. H. Pastor hen een hartelijk woord toe wenschte hen geluk en noemde hen een voorbeeld voor zijne parochianen. Na de mis speelde 't muziek eenige afwisse lende stukjes, en bracht de gelukkige jubi larissen met hunne talrijke familie rond middag aan de kermistafel 't schijnt dat ze hartelijk en smakelijk mee gedaan hebben. We houden te goed wat boven de poort te lezen stond We vieren heden blij, 't gou-' denbruiloftspaar. Goedheil, we vieren weer, bin vijf en twintig jaar. van Groningen (Holland), onder het geleide var; lutn Bestuurder Prof. Vander Molen. M> t de meeste belangstelling bezochten zij de keurkweekertjen van Rood Vlaamsch vee bij M. Opsomer te Alveringhem, en bij de Eerw. Paters Trappisten te Westvleteren, waar M. Jans, Rijksveeteeitconsulent, hunj de werking van de veekweeksyndicaten ver klaarde. In de omstreken van Poperinghe hadden z j als gids den E.H.De Jaegher, die hun de teelt der hop in de beste hommel- hoven, er de bereiding der hop als handels product in een verbeterden droogast en op de stedelijke hoppeschaal van Poperinghe duidelijk maakte. Verder heeft M. Dekeyser, vroeger staatslandbouwkundige te Kortrijk, die voorname bezoekers geleid om den tabakkweek van Kortrijken de vlasnijverheid en den suikerijkweek van het Kortrijkscb te laten kennen. Met bewondering spraken zij over den vooruitgang van den Wcsi Vlaamschen Landbouw. V/aasten. Zomer. Binst de warme zomermaanden is de Camenbert extra-fin van den Brandhoek bij Vlamertinghe, zeer gezocht om zijn frischheid en goede smaak. Yper. Vakschool. De nieuwe vakschool die in opzichte van bouwstijl als van inwendige indeeling heel puik is, is bij na voltooid. Enkele ambachten hebben reeds voorloopig de barakken verlaten en in de nieuwe lokalen hun intrek genomen. Mochl onze nieuwe vakschool bloeien als voorheen Guldensporenfeest. De guldenspo renslag zal dit jaar in onze stad waardig herdacht worden. Vrijdag avond, 11" Juli, om 8 ure, zal ter dezer gelegenheid op de Groote Markt, een groot concert gegeven worden door de har monie Ypriana die haar beste stukken zal laten hooren, en het Gemend Koor, dat tal van vlaamsche liederen zal zingen. Ook in het lokaal der ehristene werklie den is men druk in de weer, om op Vrijdag avond een prachtigen feestavond te geven. Het belooft iets puiks te wezen. Doodelijke ontploffing. Aithur Du- mortier, het slachtoffer der ontploffing van Vrijdag namiddag is 's anderdaags overleden Hij was gehuwd en vader van vier kinde ren en werd Dinsdag onder grooten volks toeloop ter aarde besteld. De lijkkist verdween onder de bloemen waaronder een achttal kronen. De droefheid der arme weduwe met hare vier kleine kinderen is hartverschenrend. Stoutmoedige Diefstal. In den nacht van Zaterdag tot Zondag werden ten nadee Ie van Hendrik Donche juweelier Korte Thouroutstr. voor ongeveer 2000 fr. juwee- len en uurwerken gestolen. De politie spoort de daders op. Brand. Een onbewoonde barak staande niet ver van de Rijseipoort werd Dinsdag morgend om 2 ure de prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend. Radio-club. De wekelijksche verga dering welke plaats grijpt iederen Maandag avond, om 7 ure stipt, in het lokaal De Eendracht Elverdinghestraat 4, lokt steeds nieuwe radioliefhebbers aan. De degelijke lessen en leerrijke voordrach ten vallen zeer in den smaak en worden met aandacht gevolgd. Al wie belangstelt in Radio wachte niet langer zich te laten inschrijven ook de liefhebbers der omliggende gemeenten zijn welkom. Rousbrugge. 11"' Juli. Rous- brugge houdt er aan van ook Vlaanderen's grootste feestdag weerdiglijk te vieren. Vooreerst wordt er 's morgens te 7 1/2 u. voor Vlaanderen's geestelijk en tijdelijk wel zijn een plechtige H. Misse gezongen, opge luisterd door 't gezang der bloeiende St Ceciliagilde. 's Avonds dan te 8 u. op de markt luister- lijk feest. De degelijke harmonie zal hare schoonste muziekstukken laten hooren. De schoolkinderen onder de kundige leiding van hun meester zullen als nachte galen de volgende liederen zingen (solo's en koren) 1. De Trommel slaat. 2. Mijn Vlaanderen. 3. Klokke Roeland. 4. Waar Maas en Schelde vloeien. 5. Wie Vlaming is. 6. De Leeuwen dansen. 7. Goeden dag. 8. Arte- velde lied. 9. Blijheidslied. 10. De Vlaamsche Leeuw. Het belooft waarlijk iets prachtigs te zijn ook zal iedereen, die kan, eraan houden van zijn huis te bevlaggen en van mede te bid den en mede te vieren op dien schoonen dag voor moeder Vlaanderen. Gbeluwe. Brand. Maandag is een geweldige brand uitgebroken in het wagenhuis van den landbouwer Cyriel Ver meersch. De vlammen namen zulke snelle uitbreiding dat zij dreigden de geheele hoeve aan te tasten. De brandweer kwam toege sneld en slaagde er in de brand te omschrij ven, zoodat de overige gebouwen konden gevrijwaard worden. Loo. Feest. Verleden Maandag was de Noordstraat in volle feest met de prijsbolling van 't bakje het was een echte kermisdag. Proficiat aan de bewoners der Noordstraat. Woumen. (Jonckershove). —Omverge reden. De genaamde Maurice Crombez werd Zondag, tijdens de velokoers, te Jon ckershove, omvergereden door een der renners M. Casier (beiden van Woumen). Hij bekwam eene wonde aan het been, waar uit hij veel bloed verloor. Na in de naastbij- zijnde herberg verzorgd te zijn geweest is hij kunnen huiswaarts keeren. Zuldschooto. S'Sebastiaansgilde. Verleden Dinsdag werd ons tweede feest goed gevierd. De gildebroeders waren zeer voldaan over hun prijsschieting. Velokoers. Buitengewoon veel volk bracht de velokoers mede. Louwagie Me- dard behaaldeden leprijs gevolgd van Robyn Valère. In den daarop volgenden loopkoers voor kinderen, kwam Bossaert Gaston den le aan. Merckem. Nieuwe kerk. Zondag laatst hadden de goddelijke diensten voor de eerste maal in de heropgebouwde Kerk plaats. De plechtige wijding zal waarschijnlijk plaats hebben op kermis Maandag, ter welke gelegenheid schoone feesten zullen gegeven worden. Westoutre. Gevecht. Maandag had bij Maurice Castrique, Zwartenberg, eene hevige schermutseling plaats. Vrouw Castrique bekwam verwondingen. Proces verbaal werd ten laste der daders opge maakt. Vfamertingh» Vlaamsche Wacht- I lJc Juli. Het llJe Juiifeest op touw gezet door de Vlaamsche Wacht zal gevierd wor den Zondag 2(E, 's avonds te 6 uur in het lokaal der H. Familie. Te dier gelegenheid groote liederavond door Vlaanderen's grooten zanger Emiel Hullebroeck. Zondag toekomende meer bij zonderheden. De inwoners worden vriendelijk verzocht op Vlaanderen's Nationalen Hoogdag Vrij dag 11' Juli hunne huizen te bevlaggen. Het Bestuur. Overleden. De ongelukkige vrouw die Vrijdag onder den trein uit Yper gerocht is, is 's anderendaags ten gevolge hare won den, bezweken. Woesten. Vergadering.Vandaag om 5 1/2 ure vergadering der Boerengilde in 't Vlaamsch Bierhuis bij Désiré Staelen Dagorde Voordracht, Mededeeling aan de Spaarstorters op termijn Betaling, Bestelling van lijnkoek en meel, alsmede aardnootkoek en meel voor levering in September-Oktober, maïs en veevoeders. Het Bestuur. Oud-Strijdersbelangen en naklank over een brand. De V. O. Ssen die tot nu toe hun spaarboekje ter post niet ingediend hebben om er de intresten van 1923 te doen inschrijven worden verzocht zulks in de eerste dagen te doen. De Voorzitter zal van daag, tusschei de nlssea ter beschikking zijn van de Oud-Strijders om aanvragen op te maken tot het bekomen van de familiever goeding van 300 fr. van de 100 fr. op spaarboekje voor kinderen en voor 't opne men van allerlei klachten. Wij zijn gelukkig te vernemen dat makker Lucien Poissonier bij wie verleden week brand uitgebroken is, reeds binnen de 48 uren na die noodlottige gebeurtenis, ruim schoots de door hem geleden schadevergoe ding bekomen heeft, en dit door tusschen- komst van de N. M. De Kortrijksche Onderlinge Ziedaar 't groot voordeel van bij maatschappijen der streek verzekerd te zijn. Westvleteren Overreden. Zon dagavond kwam Rachel Masson, dienstmeid te Oostvleteren, met eenige andere per velo gereden op het gehucht De Reeke, in de richting van Poperinghe op hetzelfde oogenblik kwam een auto den keizelweg uitgereden die komt van St Sixtusklooster. Om de wielrijders te ontgaan die het eerst in 't zicht waren, zwenkte de auto wat kort af naar links, en alzoo werd zij door den auto vastgepakt, en bekwam erge kneuzingen en wonden. Na de eerst geneeskundige zorgen en H. Oliesel ontvangen te hebben, werd zij ter verpleging naar het hospitaal van Yper overgebracht. Haar toestand is bedenkelijk, maar men geeft toch de hoop niet verloren. Elvardingha. Ongeluk. Zekere L. van Woesten kwam Donderdag morgen met zijn camion om 't schietkot te verhuizen, toen door eene onvoorziene zwenking de camion stootte tegen de bordure met ge volg dat de man van zijn camion viel en onder het wiel geraakte. De man bekwam eenige hoofdwonden de eerste zorgen wer den toegediend door de bewoners van 't schiet kot, daarna werd hij overgebracht tot bij den heer Dokter. Zijn toestand is heel bevre digend. In de gracht. - De heer G. Dedullen van Poperinghe, reed hier donderdag na middag per auto door de gemeente en bij een aangespannen peerd gekomen, sprong het dier vlak voor den auto. Om het dier te mijden gerocht deze de gracht in en werd nog al beschadigd. Bixschoote- Kalender voor Bix schoote en omliggende. Dezen Zondag, ge- heeten Kapellekes-Zondag, gaat, na 't Lof te 3 uur, de groote processie uit, ter eere van O. L. V. van Rust en Vrede. Schoone groepen. Veel volk met schoon weder. Steeds toenemende godvruchtigheid. Dinsdag 8, Bedevaart der parochie naar O. L. V. van Lourdes, te Oostacker-Gent Minstens veertig bedevaarders. Woensdag en 8 dagen, 16 Juligroote Prijsvlucht voor Duiven uit Breteuil. Er is 2000 fr. vooruit gewaarborgden voor den Heeft, is, naar keus, een nieuwe mans- of damesvelo te winnen. lnkorving den 15 Juli, ter herberg 't Ge meentehuis te 10 uur. Donderdag 10 Juli rouwhulde van Bix schoote aan den afgestorven gemeentesecre taris, den Heer Isidoor Lescouwier, schielijk overleden te Oostende den 15 September 1919. Het lijk wordt aldaar ontgraven, naar hier overgebracht, en plechtig ter aarde be steld Donderdag morgen te 9 1 /2 uur. De Heer Lescouwier was een geleerde, die zijne begaafdheden ten dienste stelde van het volk, en altijd gereed was om de kleineren dezer wereld te helpen. Zondag 13 Juli is er vergadering der Boerengilde in plaats van dezen Zondag, om reden der feestelijkheden ter eere van O.L.V van Rust en Vrede. Als naar gewoonte, na de Hoogmis maar, van nu voort, in de schoone nieuwe lokalen der gemeenteschool. Langemarck. De markt. De premiën zijn gewonnen door H. H. of Mevr. Dumoulin Leon van Langemarck, Verfaillie Victor van Bixschote, Vanbecelaere Victor van Merckem, Depoorter W* Henri van Langemarck, Deleu W" van Langemarck, Couvreur Emile van Langemarck, Deroo Wc Henri van Langemarck, Vereecke Omer van Langemarck, Deraedt Jules van Langemarck, Paelinck Isidoor van Langemarck, Derycke Pieter van Langemarck, Syssouw Camille van Langemarck, Vulsteke Camille van LangemarckVansteene David van Merckem en We Phlypo van Langemarck. De premiën zullen eerstdaags uitgereikt worden. Hertelijken proficiat aan de geluk kige winners en duizendmaal dank voor hunne medewerking. BoesingheBoerengilde. Verga ring voor de aankoopafdeeling na de eerste mis bij Bruno Petillion. Aanbesteding voor het bouwen bij de vrije knechtenschool van aanhoorigheden, te weten boekerij, wachtzaal en medisch toezicht en het leggen van de speelplaats. De Boesinghenaars die verlangen meê te doen, moeten zich wenden tot den E. H. Pastoor. Proven. Eene stierenkeuring (zonder prijskamp) zal gehouden worden voor een deel der 12e omschrijving, te Watou (Dorp plaats) op Maandag 7 Juli aanstaande, om 11 uur voormiddag, voor de stieren van Watou, en te Proven (aan de ijzerwegsfatie), op denzelfden dag, om 2 1/2 ure namiddag, voor de stieren van Proven en Crombeke. Missiefeest. Zondag laatst heeft ons missiefeest alhier uitnemend veel bijval gehad, niemand had 2M1 daaraan durven verwachten. Prachtig was de voordracht met lichtbeelden door den Eerw. Pater Mols over Congo, iedereen die ze gehoord en gezien heeft spreekt er nog van en wenscht dat dit de laatste keer niet zou zijn. De Eerw. Pater dankt grootelijks al de Provenaren die door hunne groote mildda digheid zijne missie in Congoland onder steund hebben. Eigenaardig geval. Een werkman reed na zijn werk per velo naar huis, met een steenen pijp in den mond, toen een jongen die leerde per velo rijden op hem reed. De werkman viel ten gronde en de pijp stak hem tot aan den kop in den mond, den steert door het binnengewelf, en veroorzaakte een groot bloedverlies. Een bijgeroepen genees heer verzorgde den gekyeste die het H. Oliesel ontving, maarnu reeds weer tebeenis. Poalcappelie 1F Juli. Vrijdag, verjaardag Slag der Gulden Sporen Viert deze zoo gekende en merkwaardige zegepraal, Vlaanderen's verlossing Is 't niet met klank en zang, Iaat ten minste de vlaggen wapperen, tot huldebetoon en dank aan den moed en het bloed onzer Vaderen Ringsteking. Vandaag, Zondag 6 Juli, om 4 ure namiddag zullen er in de weide van M. C. Witdouck, groote paarde- koersen plaatshebben, in de piste 150 fr. prijzen verdeeld in 3 draven en 1 vlucht. Het inkomgeld is bepaald op 2 en 4 fr. De zoo oude gekende stoet zal heringericht worden, om 2 1/2 ure met p-aarden en rijtui gen, met verloting van premiën. zullen de verkiezingen aanstaande jaar plaats hebben op den vierden Zondag der maand Mei. Een gezegend huisgezin. De echtgenooten Monnier, wonende in de rue des Groussay, te Rambouillet bij Parijs, mogen er zich op roemen dat zij, alhoewel slechis even in de dertig jaar, op gebied van kroost zeer mild gezegend zijn. Zij z jn reeds eenige jaren gehuwd en hadden drie kinderen. Nu Dinsdag heeft de echtgenoote Monnier het leven geschonken aan een vierling, allen meisjes, zeer goed ge vormd en vol leven. Ook de moeder verkeert in de beste voorwaarden. De moord te Emmorln. Dar- tois van Poperinghe heeft eindelijk zijne plichtigheid herkend aan de moord op den chauffeur Lescure. Hij beschuldigt evenwel zijne medeplichtige Elisa Legrand den moord voorbereid te hebben, den chauffeur doodelijk gekwetst te hebben, dien hij dan zou afgemaakt hebben. Erg ongeluk in de fabriek Cousin t« Wurvik (Frank ln de weverij Cousin, op Wervick-Frankrijk, waar niet minder dan 1500 arbeiders worden gebruikt, had een schrikkelijk ongeluk plaats. De vergaarbak, waarin zich 150.000 kubieke meter water bevond en waaronder 150 spoelsters aan 't werk waren, is openge broken en heel het mekaniek is onder water gezet. Twee werksters werden doodelijk ge kwetst en een zestigtal licht gewond. België. Over het algemeen staan de ho'p- tuinen goed bijna overal hebben de planten den top bereikt, en geven zij talrijke scheêranken. In het land van Poperinghe ontwaart men geen bladluizenplaag. Integendeel, volgens enkele be richten, zou er in het Land van Aalst, hier en daar wat venijn te bespeuren zijn, en ook reeds in eenige hoptuinen ziet men witte schimmelziekte in voorgaande jaren was de schimmelziekte om zoo te zeggen onbekend in de streek van Assche en Aalst. Frankrijk. ln het Fransche Noorden, even als in Elzas, staan de hopvelden weelderig en gansch gezond, zonder eenig spoor van ziekten komt er niet kwaad voor in Juli, de opbrengst zou kunnen overvloedig zijn. Bohemen. Volgens het bericht van het Saazen Hopverbond, zien de hoptuinen er zeer voldoende uit, want het gevaar voor vliegen en bladluizen, schijnt afgeweerd. Engeland. Uit het handelsbericht van M Lepay blijkt dat er wel wat bladluizenplaag heerscht in Kent en Worcester, maar dat niemand daarover bevreesd is de plantengroei is zeer gunstig. In de voornaamste hopstreken is het vooruit zicht thans zeer gunstighet valt niet te verwon deren dat de markt zoo niet kalm, ten minste onbestendig is, en ongetwijfeld blijven zal tot half-Augustus.Prijsschommeling zal afhangen van het minder of meerder uitputten van den voorraad hop 1923. Daarop ook steunen zich de specidan ten die hetzij het rijzen hetzij het dalen der prijzen vermoeden. De leden der Samenwerkende Vennootschap voor Oorlogsschade van Poperinghe worden bij deze, gelijkvormig art. 48 der Standregelen uitgenoodigd tot de algemeene gewone vergade ring welke zal plaats hebben op Zondag 20 J uli e. k om 11 ure 's morgens in de bovenzaal van het Stadhuis, met hieronderstaande dagorde 1. Verslag van den Beheerraad. 2. Verslag der Commissarissen. 3. Goedkeuring van het bilan 1923. 4. Herkiezing van twee Beheerders. 5. Herkiezing van éénen Commissaris. 6. Mededeelingen. Het Bestuur. Rouwberichten Maandag, 7 Juli, om 9 uur in St Bertenskerk Plechtige Jaarmis, voor M, CAMIEL VANHOUTTE POLITIEAGENT. Vriendelijke uitnoodiging aan Vrienden en Ken nissen. Van wege Vrouw Vanhoutte. Vrouw Wed. Arthur VANNIEUWENHUYZE en Kinders noodigen Vrienden en Kennissen uit, het Plechtig Jaargetijde te willen bijwonen dat zal gezongen worden in St Janskerk op Kermis- maandag7Juliom 9 1,2 u. tot lafenis der ziel van H. Arthur VANNIEUWENHUYZE Echtgenoot van Vrouw MARIA-LOUISA K ES Tl E R. Pk e» SR T Roide van Frankrijk. Zaterdag 28 Juni4" RitBrest-Les Sables 412 Km. l.Goethals 2, Bellenger; 3. Beeckman 4. Mottiat. Maandag 30 Juni5° RitLes Sables-Bayonne 482 Km. 1. Huysse2. Bottechia 3. Brunero 4, Bellenger. Woensdag 2 Juli6" RitBayonne-Luchon 326 Km. 1. Bottechia; 2. Buysse 3. Mottiat; 4. Frantz. Alg. Rangschikking: 1. Bottechia; 2. Buysse; 3. Frantz 4. Beeckman. Schitterende zegepraal der Rijwielen NOVY bij de velokoers van 30 Km. vooralle beginnelin gen te Elzendamme-Oostvleteren op Donderdag 19 Juni II. gegeven door de kommissie van Elzen damme, met de medehulp der vertegenwoordi gers der velos NOVY Henri Deschilder en Zonen, Oostvleteren. Uitslag: 1. Van Belle Marcel, Bisseghem, op rijwiel Novy 10 premies. 2. Leenaerts A. Kortrijk op rijwielNovy8 te zamen met Desmedt Valère Reninghelst. Koers Poperrghe-Vlanrrtinghe, 7 toeren, 100 kim. 20 Deelnemers. Uitslag 1Bogaert Thourout, 2. Proot Mer ckem, 3. Degryse Thourout, 4. Ameele Thourout, 5. Brussing Oostende, 6. Theirsen Merckem, 7. Vanspranghe Poperinghe, 8. Barbry Merckem, 9. Desmedt Reninghelst, 10. Lenoir Poperinghe, 11Durand Oostende. In de Baankoers van 100 Km. te Poperinghe, is Alfred Proot de 2' aangekomen met 3 premies op zijn getrouw DOLLY dat overal bekend is als het sterkste en zachtloopendste der hedendaag- sche rijwielen. F. C. Les Abeelois Rèunis Donderdag aanstaande zijnde 10s'*" dezer, om 8 uur 's avonds belangrijk vergadering (verplich tende voor de spelers). DAGORDE 1Inlevering der footbal kleederen. 2. Bespreking der kas. Het Bestuur. Dn Opunbara Weldadigheid Donderdag werd in de Kamer de artikelen gestemd van het wetsvoorstel over de herin richting der openbare weldadigheid. In elke gemeente zal een commissie voor openbaren onderstand worden ingericht. De leden zullen niet bezoldigd worden. De uit gaven voor genees- en artsenijkundige dien sten worden door de gemeenten gedragen. Het voorstel voorziet intercommunale ver bonden. De commissies mogen zich ook., bezighouden met vraagstukken van sociale! voorzorg. Provincieraad v»n Westvlaan- deren. De zittijd van den provincieraad van West-Vlaanderenwerd Dinsdaggeopend onder voorzitterschap van M. baron Jans- sens de Bisthoven gouverneur. De raad koos hetzelfde bureel als verleden jaar met dokter Brutsaert als voorzitter. Datum derKamarklazinpen.-j Volgens eene verklaring van den Minister Prijsvlucht van Bsreeiorta m t Cu.-eghem. Op Zondag 29 Juni om 6,30 ure 's mor gens werden in Barcelona (Spanje), gelegen op 1065 kilometers, 2550 belgische duiven gelost in bijwezen va:i den beigischen consul en meer dan 20.000 person- n. Ook uit onze streek werden er naar Brussel 17 duiven verzonden, waarvan 15 van Poperinghe, 1 van Reninghelst en 1 van Oostvleteren. Ziehier nu de aankomsten Heer Camille Vandevoorde, Poperinghe om 2,41 maandag nanoen H. Maurice Hannebouw, id. om 4,52 H. Maurice Schaballie, id, om 5,08 H. Michel Fache, id. om 7,00 H. Georges Deconinck, Reninghelst om 7,30; H. Sadi Schaballie, Poperinghe om 8,35. Er waren den maandag 187 duiven ge kend zoodus is het een prachtig resultaat voor onze stadsgenooten. Den dinsdag avond rond de 290 gekend. Den woensdag avond rond de 370 gekend Den woensdag morgend om 7 ure besta- tigt Pierre Couvreur van Oostvleteren ook zijn duif. De eerste duif kwam toe te Aarlen den maandag morgen rond 7 1/2 ure. Heer, Camille Vandevoorde's duif moet rond de 50= zijn. Filiaal van de Volksbank van Leuven. BETROKKEN BIJ DE ALGEMEENE BANKVEREENIG1NO TE ANTWERPEN Hoofdkantoor KORTRIJK 45 Kantoren verspreid over geheel de Provincie. VERVALDAG den 10 en 25 van iedere maand. De opzeggingen mo5ten den !0 en 25 gedaan worden; de terugtrekkingen geschieden j twee dagen na dn opzeoging. Burg-erstand van1 POPERINGHE. van 29 Juni tot 6 Juli 1924, Geboorten. 169. De Creits Daniël, z. v. j Felix en Maria De Byser,17Ü. Deroo Maurice, i z. v. Jean en Emma Focquenoey. 171. Van- nieuwenhuyze Arthur, z. v. Daniël en Julienne Verhaeghe. 172, De Wachter Daniël, z. v. Michel en Madeleine Lemay. 173. Houpe Yolande, d. v. Julien en Denise Verhoest. Overlijden. 139. Satnyn Mathilde, 64 j., z. b., ongeh., St-Michielstr. Huwelijk. 54. Defour Jules, 24 j., aanne mer v. Meulebeke en Lauwers Jeanne, 20 j., z. b., v. Poperinghe. Belofte. 88. Huyghe Maurice, werkman v. Poperinghe en Fossaert Julienne, dienstmeid, v. Watou. YPER, van 16 tot 30 Juni 1924. Oeboovti'N. De Meyt-r Marie, Hoornwerk. -- v\ottrie Robert, Maloulaan. - Qheerardyn Albert, Eigen Heerdstr. -- Dehaene Cyrille, Diie Zottenstr Cotiln Rend, Elverdlnghestr. - Middels Jeanne. Mln- nepleln. - Coussement Henri, Minneplein - Kesteloot Odette, Cartonstr. - Kesteloot Maria, Cartonstr. - Deberdt Antoinette, Booingaardstraat. - V.eldenian Adolphc, Veemarkt - Hanckaert Roger Neermarkt. - Cocle Jan, Waterkasteelstr. - Tancré Simonne, Dlckebuschsteenw. -M isschel.in Gt-rard, Zomebeke steenw -- Angiitis Robert. Mlnnepletn. - Bossuyt Eric, Dlxinudeste nw. -- Ba>te Raout, Statieplaats. Hintjens Maurice, Posthoornenstr. (van Brugge). Debulgne Odette, Statielaan. - Degrend I Cyrille, Basculestraat. - Deboucq Maurice, Kalfvaart (van Ghrluvelt). Overlijdens. Vermeersch Pieter, 70 j., z. b. ongeh., Minneplein. - Duthoo Marie, 81 klooster linge, ongeh., Meenensteenw. - Gruson Jerom-, 3m., Kalfvaart (v, Reninghelst). - Lozie Leonp, 39 j huis houdster, echtg. Vandenbilcke Isaï, Dickebuschstw. - Haezebrouck Arthur, 57 j., z. b ongeh Dlckebusch- steenweg. - Boucquet Maria, 60 j., z. b., ongeh Groote Markt, Lozie Julia, 1 j Frezenbergstr. Huwelijken Jansen Jacques, timmerman te Ypet en Hlrschfdd Maria, z b., te Vllsstngen. - Boyaert Georges, bankbestuurder en Vanlede Maria, z. b., Ie Yper. -- Segald S3nte. aannemer en Eeckman Lydie, z. b., te Yper. Deman Georg-s, landbouwer en Wjbouw Mari z b., te Yper. - Budo Adrten, tim merman en Charh-s 'rma, z. b., te Yper. Zie vervolg Burgerstanden, 4' blad. bij Sansonn-Vanriesst», Sasïhalstti-ïjt, 15, Popari.igh®. In de Korte Wandeling bij Isidore Merlevede. Jaarlijksche Bolling ln den Brabar.d bij Wed. Quaghe- beur-Riem 75 fr. prijzen. DOOR DrN TUIN TE VFRBOLLEN. 's Morgens. Konijn van 4 K. en Fngelscre Haan. In de Vink bij Germain Dewachter, 132, Casselstraatgegeven door Leopold en Alidor Leiever Vanaf 9 uur. Schoon Konijn. ln den ouden Hazewind bij Elie Muy- laert, Boeschepestraatgegeven door Mar cel Devos. Van 9 tot 12 uur. Zilveren Monter. In de Spreeuw Casselstraatgegeven door Louis Pittelioen. 's Morgens. Konijn. In den Walvisch bij Georges Lefever, Casselstraatgegeven door Cyrille Minot. 's Morgens. Konijn. ln de Voorstad bij René Couwetge geven door Julien Debyser. Omöuur. 30 frank. In den Neerloopbij Jules Sergier, Werfstraat. 's Namiddags. Jaarlijksche Bolling. ln den Hoek van Vredebij Emile Doom, Westoutersteenweg, Poperinghe. 's Namiddags. Jaarljjtfsche Combat met de Trabol. ln den Havermuis bij Gustaaf Bour geois, Bellestraat. Omöuur. Kostel'oze Pnj«bo!ling voor de leden. In den Vetten Os Bertensplaats, bij Emiel Creus. Maatschappij De ware Top- bolders. Jaariijksche Combat met de Trabol. A la ville de Florence bij Georges Quaghebeur, Boeschepestraatbegin om5u. Om 2 uur. Groote Bolling. In den Vetten Os bij Em. Creus, Ber tensplaats. Maatschappij De ware Top- boiders. Vuurvogelschieting. Gegeven door de herbergiers en bijzonde ren der Bruggestraat en Sterhoek. 375 fr. prijzen 100-75-50-40-30-25-20-15-10-10. In schrijving van 2 tot 3 1/2 uur Au Boule vard bij Jules Pattyn. Prijsdeeling Café Dufhoit bij Henri Mahieu. Hedenkermiszondag wordt er niet geze teld in 't Volkshuis't is processie, en we vergezellen het Allerheiligste op zijn door tocht door de straten. Morgen, kermismaandag, te 7 uur 's mor. gens, prijskamp en keuring der geiten, op de Bertenplaats. ledereen, Pöperinghenaar of Vreemdeling, lid of geen lid van detïbond, mag zijne geiten ter keuring en prijskamp aanbrengen. De prijskamp is zonder inleg. De volgende prijzen zijn te winnen 1Bokken twee prijzen, samen 20 fr. 2) Jonge bokken één prijs 10 fr. 3) Oude geiten vijf prijzen samen 45 fr. 4) Drieianders vijf prijzen samen 50 fr. 5) Jonge geiten (le lam) vijf pr. sam. 65 fr. 6) Lammeren vijf prijzen samen 40 Jr. Totaal prijzen 230 fr. De keuring zal geschieden door deskundi gen, te 7 uur 's morgens het uur wordt zoo vroeg gesteld om reden der warmte en der gezondheid van de dieren. Uit de bondskas wordt aan te ik !id van den bond die geen prijs behaalt, eene premie van 1 fr. betaald. Hei betaamt dat onze geitenkweekers we ten dat op aanvraag van onze werkliedenver tegenwoordigers in den gemeenteraad, het stadsbestuur 200 fr. toelage heeft verleend voor dezen geitenprijskamp, waarvoor hier hertelijk dank aan de aanvragers en aan de gevers. Ook morgen, Maandag, te 9 uur voormid dag, wordt de hov ndertontOGrisJel- ling en- IX e it ring geopend in de zaal van 't Volkshuis. Nogeens, iedereen, lid of geen lid van den Hoenderbond, mag aan deze tentoonstelling deelnemen de deelne ming is eveneens kosteloos, en elke mede werking wordt zelf met veel dankbaarheid aanveerd. Voortgaande op de hennekweekers die reeds hunne deelneming toegezegd heb ben, kan men verzekeren dat de tentoonstel ling heel merkweerdig zal zijn. Zij is toegan kelijk voor het publiek vanaf 9 uur 's morgens tot 4 uur 's namiddags. Nog morgen, Maandag, van 1 tot 3 uur zetelt onze Senator in 't Volkshuis, om klach ten te aanhooren van alwie komen wil. Donderdag-te 7 uur, herhaling voor het Vrouwenkoor (laatste herhaling voor de uitvoering van Vrijdag II Juli). Vrijdagavond, te 8 uur, feestavond in den Hof van den Katholieken kringiedereen is uitgenoodigd. Onze zanggilde voert liederen uit. Op uw post dus, hé, zangers Zondag 13 Juli, te 4 uur, luisterrijke prijsbolling voor de leden onzer bolders- gilde daarna prijsloting voor de niet win nende leden. Den Maandag, Dinsdag en Za terdag in de kermisweek is onze Vo'ks- wir k op de Peerdenmarkt, 's namid dags gesloten. Miel. Stad POPERINGHE. i. Het College van Burgemeester en Schepenen der Stad Poperinghe laat weten dat van 1 Juli tot 31 Augustus overgegaan wordt tot het herzien der kiezerslijsten voor de Kamers en voor de Gemeente. Alwie eene inschrijving, schrapping of wijzi ging verlangt aan te vragen, wordt verzocht zich hiervoor naar het Stadssekretariaat te begeven, tusschen 8 en 12 uur 's morgens, VOOR 15 JULI 1924. Voor de Kamers worden als kiezers ingeschre ven al de MANNEN, die de hoedanigheid van Belg bezitten, geboren zijn vóór 1 Mei 1904, en Poperinghe bewonen van vóór 1 Januari 1924. Voor de Gemeente worden als kiezers inge schreven al de MANNEN en VROUWEN die de hoedanigheid van Belg bezitten, geboren zijn vóór 1 Mei 1904, en Poperinghe bewonen van vóór 1 Januari 1924. TENTOONSTELLING. VAN DE WERKEN DER L' ERLINGEN DER STEDELIJKE EE KENSCHOOL. Het stadsbestuur heeft de eer bekend te maken dat op Vrijdag 11 Juli, te 11 uur, in het stadhuis (trouwzaal) de tentoonstelling dezer werken plechtig door den gemeenteraad zal geopend worden. Dit zal geschieden in het bijzijn van den Be stuurraad, het leeraarskorps en van de leerlingen. De tentoonstelling blijft toegankelijk voor het publiek den Vrijdag namiddag van 2 tot 6 uur, en den Zaterdag en Zondag daaropvolgend van 9 tot 12 uur en van 1 tot 6 uur. Er zal van deze gelegenheid gebruik gemaakt worden om eenige schilderwerken van kunste naars dezer streek ten toon te stellen in de wan delgangen van het stadhuisonder andere, werken van Vantours, Cleenewerck, Permeke, Ceriez, Boudry, Rommens. III. DANSEN. De Burgemeester der stad Poperinghe laat weten dat het ter gelegenheid der kermis toege laten is te dansen 1") Op Zaterdag 5 Juli, kermisavond, vanaf 5 u. 's namiddags tot 10 uur's avonds. Te 12 uur (middernacht) moeten de herbergen sluiten. 2°) Op al de dagen der kermis, Pameltjemaan- dag inbegrepen, heel den dag tot 12 uur (midder nacht) de herbergen mogen den ganschen nacht openblijven. IV. Gedurende de gansche week van den Omme gang, van 6" tot 13" Juli, zal het stadskerkhof toegankelijk zijn voor het. publiek tusschen 8 en 12 uur's voormiddags en tusschen i2 en 6Jfuur 's.namiddags. Wilt Gij U eens hartelijk vermaken. Ga dan luisteren naar den troep Gerat* dino, bij Camiel Brabands, AU CAFÉ DES ALLIÉS op de markt. Succes verzekerd. Altijd lachen Elk zegge het voort. Wilt gij gedurende de Kermis eens HARTELIJK LACHEN Gaat luisteren naar den troep In den Ouden Haan bij Alidore Decat Groote Markt, Poperinghe. De onlangs gestichte Zanggilde «De] i Lustige Keikoppen geeft haren eersten j zangwedstrijd voor de leden, in haar lokaal D;t K Ifzak op Kermiswoensdag 9 dezer om 7 uur 's avonds. Alle liefhebbers van zang, zelfs deze vreemd aan de Maatschappij, worden vrien delijk uitgenoodigd. Het Bestuur. Haar leven (ln 't vlaamsch) Fr. 7.00 -s Alle boeken In 't frausch Alle gedenkenissen kaders photos; medaliën ln aluminium, zilver en in goud. BEELDEN IN ALLE GROOTTEN - bij SANSEM-VAWNESTE, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Wanneer Uw leven dag en nacht vergald wordt door benauwdheid op de borst en bij de ademhaling, maak dan de taaie slijm los met de beproefde Akker's Abdijsiroop. Gij zult dan spoedig bevrijd zijn van die angstige benauwdheid. Ook beroemd bij bronchiet, kink hoest, slijmhoest, griep, influenza. AKKER's Alle Apotheken. Per Flesch 230gr. fr. 7,50; 550 gr. fr. 12,— 1000 gr. fr. 20.-. Eiflcht onze handtéekeningL. I. AKKER. Hoofddepót België: R. de Beul, Antwerpcru. Sedert 1" Juli zijn afgeschaft Trein 3695 uit Kortrijk om 21.26 vertrekkend naar Yper. Trein 3674 om 11 u. 20 uit Yper vertrekkend naar Rousselare. Als men uit Poperinghe vertrekt om 10 u. 36 heeft men dus te Yper geen aansluiting meer voor Rousselare. Schoone verbeteringen II Kan de Gemeenteraad en onz« Handelsbond daar niets tegsn E« »nze kewsa Volk»v»ct«e»i>woordie««

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1924 | | pagina 2