tfalfmaandelijksciie Rekeningen S li u if Be Cuyper«s BASK WAS iilfllll Politiek Overzicht. Rond de verzekeringswet. Wisselkoersen. In 't Binnenland. Kath. Turngouwdag te Thouroul schrikkelijk ongeluk t© POLLINCHOVE. BERICHTEN, Hel hoekje m den Christen merkman. f Op HEDEN ZONDAG 13 JULI, van 9 tot 11 uur, is er zitting in 't Volkshuis i voor 't ontvangen der bijdragen van de leden Syndicaat van Hout en Bouw, als- Fondsen der meesiöcoasiüen Burgerstand van EXAMENS. Pop.iingsc&e Samenw. Vennootschap voor OORLOGSSCHADE. Letning der Ve woeste Gewesten TV Koop. IJ' V ormakelijkheden Maandag 14 Juli (Paraeitje), Vuurvogelschieting. Dindag 45 Juli 4924. la de beste winkels /"J"?' Dbimi "FORTE BROKE" Jaarlijksche Baanboiling Gel Zuster Ther- sïa van Lisieux ll/ï eid voor Antwerpen Adres ten Bureele. Goede meid bij Doktor Billiau, Maioulaan, Yper. IJzeren Afsluiting-en °oe<lse^aunrd voor Weiden, Parken Hovingen ast, .jc-nedige prijzen Bruggestraat en Wervfckstraat gfSEKEl. V **rAUKÜfai- >Wu*U.»> n i*"*-dtttaMEQMMOMMttil Filiaal der Société Générale de Belgique. - K pitaal fr. 350.000.000 Tijdperk van io tot 25 juli 1924 fr. 4,50 per honderd In de Kamer is men aan het bespreken der verzekeringswet tegen ouderdom en vroeg tijdig overlijden. De socialisten hebben hun ne beste sprekers vooruitgezet om het ontwerp met hardnekkigheid te bestrijden. Vooral M. Huysmans en M. Wauters heb ben hun best gedaan. Hunne redevoeringen zaten goed ineen en als kiesrede kunnen zij dienst doen. Maar zij hadden zelfs den schijn niet van ernstige bewijsvoering tegen de nieuwe wet. Het wordt eene zaag van belang over dat kosteloos pensioen. Gaf de wet 1900, een kosteloos pensioen Ja, zeggen de socialisten alhoewel zij wel en zeer wel weten dat het zoo niet is. Die wet richtte het stelsel op van toelaag aan persoonlijke stortingen ten einde aan een treffelijk pensioen te geraken. Alleen aan de behoeftige ouderlingen gaf zij 65 frank om dat die menschen te oud waren om nog te storten. Die wet heeft geheel haar doel gemist. Zi steunde te veel op vrijheid. Verder kwam de wet van 1920 die maar voorloopig was en waar het karakter van pensioenwet in het geheel niet in te vinden is. Die wet gaf hulp bij erkenden nood. M. Wauters heeft ten anderen bekend dat die wet ook gefaald heeft. Nu bestrijden de socialisten de nieuwe wet omdat er eene kleine storting moet gedaan worden en het is juist zij die de mijnwerkers willen verplichten voor alles te storten. Hoe daar wijs uit geraakt. De nieuwe wet heeft ook flinke verdedi gers gevonden, en dat vooral bij de verte genwoordigers der Christene Werklieden. M. De Bruyne en M. Heyman hebben getoond dat zij goed op de hoogte van hunne taak waren. De heer Minister Tschoffen heeft eens te meer bewezen dat hij de eerste Minister is die zoozeer het programma der christene werklieden zal vooruit helpen. Uit geheel de bespreking, die niet ten einde is, ziet men klaar en duidelijk wat de socialisten willen wel de kiezingen van het volgend jaar voorbereiden. Zij zullen veel beloven en weinig geven. Zij zullen de bijdragen willen doen verminderen en de pensioenen doen vermeerderen. Maar als het erop zal aankomen de belastingen te stemmen om dat al te betalen, zullen zij tegenstemmen. Niet één mensch kan zulke handelwijze goedkeuren. Wanneer zij in de commissie moesten stemmen over de nieuwe belastingen, die schier uitsluitend drukken op de bezitters van nijverheidsaandeelen dan stemden die fameuze Socialisten: Neen. Zij noemen dat parlementaire tactiek of politiek van de oppositie. Maar gewone menschen zeggen daartegen Boerenbedrog. Senator De Ponthieu. De Senaat hield zich in de laatste dagen voornamelijk bezig met de begrooting van Landsverdediging. Generaal Gilain was als verslaggever aangeduid. Hij hield een ver toog naar hetwelk alle besparingen op de legeruitgaven uit den booze zijn. Ware het in zijne macht de legerdienst zou minstens op 28 maanden moeten worden gebracht. Moet het gezegd worden dat zulke bewe ringen op algemeen spotgelach onthaald werden Minister Forthomme heeft zijne bespa- ringspolitiek flink verdedigd. Hij heeft een scherp en bitter woord gehad voor de bladen als Nation Beige en Etoile Belgë die door hun geschrijf de militaristen uit Duitschland steunen. Onze Senator, M. De Ponthieu gaf uiting aan zijne vredelievende gevoelens. Hij is tegen al dat wapengekletter en zegde als christen democraat de begrooting niet te zullen stemmen om de volgende redenen. Ofschoon wij sinds jaren den kortsten diensttijd mogelijk vragen, wordt dezesteeds verlengd. Wij vragen inkrimping van krijgs lasten, door vermindering van getalsterkte des legers. Wij vragen ook gewestelijke indeeling, met Vlaamsche en Waalsche een heden. Ons programma steunt, in militair opzicht, op de christene naastenliefde en diensvolgens betrachten wij alle middelen om vrede onder alle volkeren door alge- meene ontwapening te doen heerschen. j was de kerk proppensvol. S De Tentoonstelling op 't Stadhuis was heel merkwaardig, maar blijft nog vatbaar voor uitbreiding. In Poperinghe is nog heel wat merkwaardigs te vinden dat bereidwillig voor een paar dagen tot zulk doeleinde zou i uitgeleend worden. De werken der leerlingen uit de Teeken- school zijn ook het nazien waard en getuigen van de bekwaamheid der meesters evenals van den icver der leerlingen. Wil uwe gezondheid niet schaden. In schijn van de Roer-fiasko redden. Het zoekt dien gij aan hoofdpijn lijdt, neem in volle een militaire reden om de bezetting in {rcmw de A|ga0 poeder, der Apoth. Duitschland zoo ver en zoo lange mogelijk zonder de minste invloed op de maag. Be te houden. proef hare weldoende bewerking, daarom Dt' kunst zal echter zijn van dit in over- voorzie U vandaag van eene does, bij Apoth. eenkomst te brengen met de nieuwe expert- yandephs, Poperinghe. OPEndaarom zullen de groeten dor verbon- j 21'Juli/eest. - De Voorzitters van al dene landen met veel tralala opnieuw bijeen-de maatschappijen der stad werden door hc. komen te Londen op 16 Juli. Gtuoo. Nationaal Kantoor voor Roerende Waardin Overeenkomstig de beschikkingen van j 2 van artikel 43 der wet van 24 Juli 1924, gewijzigd bij die van 10 April 1923, heeft het Nationaal Kantoor voor Roerende Waar den onlangs de lijst opgemaakt van de titels waarvoor gedurende de jaren 1920,11921 en 1922 geene daad van eigenaar werd verricht en die, zoo de eigenaars zich vóór 31 Decem ber 1924 niet hebben bekend gemaakt, na 31 December 1925 als vervallen kunnen verklaard worden. Zij die deze lijst wenschen te krijgen, waarvan, met inberip van de berichten tot terechtwijzing, de prijs 15 frank bedraagt, kunnen zich wenden tot het Nationaal Kan toor voor Roerende Waarden, 27, Urselinen- straat te Brussel. Het publiek kan insgelijks inzage nemen van die lijsten op voormeld kantoor, al de werkdagen van 9 tot 11 1/2 uur. Frankrijk-Engeland Ten gevolge van het bezoek van M. Her- riot aan M. Mac Donald schenen de vriend schapsbetrekkingen tusschen Frankrijk en Engeland beter te worden. En er bestond eene groote hoop dat de herstelkwestie thans zou opgelost worden. De oude Polncaré-partij heeft het goed gevonden nogeens de kloof tusschen beide landen te verbreeden. Sommige Franschen vreezen dat Engeland te veel eer zou halen bij de nakende oplos sing en dat de slechte kant der Poincaré-po- litiek te klaar zou uitkomen. Eene formaliteit bij de uitnoodiging ter Conferentie van 16 Juli was de oorzaak dat geheel het Fransche kamp in rep en in roer stond. Thans is alles vereffend doch bij de Franschen zelf is de achterdocht niet ver minderd. De conferentie zal het verslag der experts onderzoeken. Hoogst waarschijnlijk zal de bezetting van de Roer, onder zekere voorwaarden, ver dwijnen. Het valt de Franschen lastig de fiasco van hunne politiek te moeten bekennen. Binst en na den oorlog hebben de Fran schen tot vervelens toe herhaald dat de Boche alles zou betalen. Het bleek echter al spoedig dat dit niet kon en niet zou gebeuren. De Roerbezetting kwam en nu zouden zij het geld halen waar het was. Zoo meenden zij misschien. Maar nogeens moesten de Franschen bestatigen dat de bezetting min opleverde dan het vrije akkoord. Thans ging het Fransch bestuur over tot dwang. Het wilde toonen aan het Fransche volk dat het alle middelen uitputte. Het eenig uitwerksel der dwangmethode was flat de belastingen gestemd gerechten in Frankrijk. Van dien dwang kwam er echter geen geld in huis. En nu komt het verslag der experts. Als verweer daartegen rijst plots de ktvestie op der vr:' rbeid van FritnWi'k. De Fr o schen widen Lost wat Lost den 3EURSKRONUK Medegedeeld door de Bank TRANS'NT ER INSCHRIJVING. BURBACH EICH DUDELANGE. De inschrij ving is open van den 7 tot den 24 Juli. Inschrij vingsprijs 3.100 fr. per titel betaalbaar 1100 bij de inschrijving 1000 fr. den I Februari 1925, 1000 fr. den 1 Augustus 1925. Vier oude maat schappelijke aandeelen geven recht tot een nieu wen titel. De aandeelhouders van Clouteries et Trefi- leries des Flandres zullen recht hebben gedu rende het zelfde termijn (van den 7 Juli tot 24) hunne aandeelen te verwisselen tegen nieuwe maatschappelijke aandeelen van Burbach Eich Dudeiange. CHARBONNAOES FONTAINE - L'EVEQUE. De inschrijving is open van den 16 Juni tot den 16 Juli aan 1.543,50 per nieuwe titel betaalbaar bij de inschrijving. Het voorkeurrecht bestaat titel voor titel. Schepencollege uitgenoodigd tot eene verga - I dering te houden op Pameltje Maandag, te i 11 uur, in het Stadhuis ten einde over tegaan tot bespreking over het vieren van het natio- I naai feest van 21e Juli. DRAAG oen SCHOEN T IS HEI BESTE WERK De Roode Pillen. De echte van L. Dupuis, Jumet, worden verkocht in alle Apotheken, in doozen omwonden met een rood lint vastgemaakt met een waarborg- loodje Iedere pil is gemerkt L. Dupuis, Jumet. De doos: 2,50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Katholieke Kring. 't Was weerom een prachtig Concert dat Maandag avond gegeven werd ook groeit de belangstelling meer en meer en nog nooit waren er zooveel 1 toehoorders aanwezig. Het puikste nummer ATELIERS DETOMBAY. De inschrijving is1 van het programma was de fantaisie op La open van den 10 tot 16 Juli aan 550 fr. per titel. De nieuwe titels zijn voorbehouden aan de oude aandeelhouders in verhouding van een nieuwen voor een ouden. GOBERTANGE. Inschrijving open van den 8 tot 18 Juli aan 550 fr. per titel betaalbaar 300 fr. bij de inschrijving 250 fr. bij oproep door de Beheerraad. Twee oude titels geven recht op een nieuwen. PAPETER1ES DERUYSSCHER. Inschrijving open van den 11 tot 19 Juli aan 700 fr. per nieuw maatschappelijk aandeel. De nieuwe titels zijn voorbehouden aan de oude aandeelhouders in verhouding van een nieuwen voor twee oude. V1EILLE MONTAGNE. Inschrijving open van den 1 tot 26 Juli aan 1550 per titel betaalbaar de vie de Bohème Dat het muziek zulke moeilijkheden zou aangedurfd hebben en snet zooveel kunstzin uitvoeren, dat had niemand durven verwachten. Een woordje van lof en dank aan bereidwillige Juffers die met hun kundig pianospel de weerde van het prachtig con cert hebben verhoogd. Bemint uwe gezondheid en drinkt Pnpsbronnen, Water Limonade door alle genec.sheeren voorgehouden en geprezen Pectoral Dupuis. De besmettende kiemen van den griep, die soms erge verwik kelingen veroorzaken, kunnen niet leven 100 fr. bij de inschrijving en 1450 fr. bij de ver- noch zich ontwikkelen in de bederfwerende rv u...—j balsems van déze voortreffelijke remedie. De doos 3 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. deeling. De oude titels zijn voorbehouden aan de oude aandeelhouders in verhoudig van 1 nieuwen voor 3 oude. Af te knippen koepons. Papeteries Anversoises priv. cap. div. Chem. du Katanga Produits Chimiques de Laeken 51 11,05 18,66 29,40 102 Waarden Amsterdam Barlin Bucarest Christania Keulen (mlllard) Copenhagen Genève Italië Londrea(Londen) Madrid Montreal New-York New-York cdbles Paris (Parijs) Prague Stockholm Wisselkoers der Week Maan. Dinsd. Woen. Dond. jVrijd 843 25 298 80 352.75 398 25 94 87 96 65 293 50 21 75 22 33 22 33 113 25 64 87 590 00 835 00 295 00 350 00 395 75 94.62 96.02 293.75 21 90 22 12 22 16 113 50 64 70 589 00 838 50 294 50 837.00 294 50 353 25 352 00 397 50 401 00 94 50 94 37 96.50 96 12 293.25 293 00 22 02 22 10 22 20 22.14 22 22 22.15 113 05 113.10 65 25 65 25 589.75 589 50 Voor verdere inlichtingen wende men zich tot een der Agentschappen van de Bank TRANS1NTER StndHnieuwN. Een goede raad. Indien gij van hoofd- schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. KERMIS Tot op heden liep de Kermisweek nog al gezapig en stil voorbijeerder wat min volk dan vroegere jaren. Wellicht ter oorzaak van het onafgebroken feesthouden overal en ten allen kante. De Danszalen hebben in 't algemeen niet te veel aftrek, ook loopt alles hpel kalmpjes af. We hoorden met genoegen dat de policie nog niet werd lastig gevallen. ZONDAG. Een ontijdige regenvlaag enkele minuten voor 10 uur, was oorzaak dat slechts een enkele verbeeldende groep in de processie stapte, die verder ongestoord den gewonen omgang kon voortzetten. In Willem-Teil waren 's namiddags 411 schutters ingeschreven voor de groote prijs schieting. MAANDAG. De Geitenprijskamp bracht eene schoone verzameling dieren bijeen. Op merkelijk was het om zien welke vooruit gang en verbetering bekomen was op één jaar tijds bij het kweeken der geiten. Ziehier de prijsverdeeling. Oude geiten. 1. Houvenaeghel Evarist 2. Demolder Lievin, 3. Maton Remi, 4. Van Walleghem Emiel, 5. Vandronime Camiel. Drietanders. 1. Dekiere Leonard 2. D'Hondt Emiel, 3. Dedrie Frans, 4. De- man Henri, 5. Crombez Alois. Jonge Geiten. 1. Demolder Lievin 2. Hennebel Achiel, 3. Bortier Aimé 4. Maes Jules, 5. Dekiere Leonard. Lammeren. 1. Worme August. 2. Hou- venaghel Ed., 3. Jacob Achiel, 4. Demolder Lievin, 5. Carpentier René. Bokken. Raegheboom Pieter. Jonge bokken. I. Carpentier René, Raegheboom Pieter. De Tentoonstelling van Hoenderen genoot veel bijval. Een zeer talrijke menigte bezocht ze met heel veel belangstelling. Dat belooft voor toekomende jaar om nog meer en beter Hierbij de prijsverdeeling. le Prijzen M.M. Beernaert G. (Rood Islanders)Defoor M. (Leghorns)Dese- gher Em. (Goudbrakels)Wareyn Jer. (Zil- verbrakers)Wareyn Jer. (Indische loopers: Eenden)Demolder L-. (Brabanlsch ras). 2C Prijzen M.M. Lancommc (Leghorns); Delbaere M. (Mechelsche Koekoeks)Caes- tecker M. (Sussex Herrninie)Caestecker M. (Wyandotte)Caestecker M. (Witte Leg horns) Valcke J. (Witte Leghorns). 3e Prijs: M. Caroen Ed. (Witte Leghorns) WOENSDAG. Dat dc Fancy-Fair en de Tentoonstelling ten volle gelukt is dat weet iedereen die ze slechts enkele oogen- blikken bezocht heeft. De algemeene veras sing en voldoening van de bezoekers heb ben ongetwijfeld de edelmoedige inrichtsters gevleid. Mocht dit hen aangespoord hebben om hun liefdewerk te herbalen toekomende jaar en vooreen langeren tijd We gelooven dat hun belangloos liefdewerk ten volle gewar- dierd werd, en dat een flinke opbrengst het edel missiewerk ten goede zal komen. De Zangwedstrijd in de Kalkzak heeft een menigte toehoorders gelokt. Ruim 150 personen waren aanwezig. Bravo, Jongens, ge haalt eer van uw werk. 't Was bovenmate wel gelukt. VRIJDAG.— De bevlagging der stad voor het 11 Juli vieren is schier algemeen. Aan Oef Rouwdienst voor de gesneuvelden in St Be:tenskeik,er)het vflder.aiwJschsei moeit, aan voordeelige prijzen, te verkrijgen in het Gazgesticht, Doornstraat, Poperinghe. OP ZONDAG 29 JUNI 1924. 32 Deelnemende Maatschappijen. Hier geven we de officieele uitslag van al de wedstrijden waaraan onze flinke katholie ke Turngilde Vlug en Vroom deelnam. Voor Volwassenen Prijskamp 1. Ongelegde Oefeningen 1' Afdeeling. (16 Turners) Eereprijs 1. Brugge 98 punten op 100 2. POPERINGHE 96 1/2 id. 3. Moeskroen 95 id. 4. Kortrijk 94 1/2 id. 5. Tieghem 94 id. 6. Wervick 91 id. 6. Rousselare 91 id. 7. Wevelgheru 90 1/2 id. 8. Cuerne 90 id. Prijskamp II. Boxe. 1' Afdeeling. (16 Turners) Eereprijs POPERINGHE Dottenys Herseaux Moeskroen 95 1 2 94 1/2 91 1/2 91 1/2 punt. op 100 id. id. id. Prijs van Uitmuntendheid 4. Wervick id. 5. Gheluwe 1. 84 1/2 Eerste prijs 74 1/2 Met Tuigen Eereprijs POPERINGHE 94 Eerste prijs Rousselare 79 1/2 Couckelaere 76 Voor Leerlingun Prijskamp I. Opgelegde Oefeningen. 1' Afdeeling. (16 Turners) Eereprijs id. punten op 100 id. id. POPERINGHE Moeskroen Rousselare Thourout Gheluwe 93 punten op 100 91 1/2 id. 91 id. 90 id. 90 id. Prijs van Uitmuntendheid Wevelghem 89 1/2 punt. op 100 Dottenys 88 1/2 id. Reckem 81 id. Prijskamp II. Vrije Oefeningen. 1' Afdeeling. (16 Turners) Vrije Handen. Eereprijs POPERINGHE 97 1/2 punt, op 100 Reckem 94 1/2 id. Moeskroen 91 1/2 id. Van herte wenschen we onze mannen en hunne flinke leiders nog eens proficiat Vrifctgf overal het lekker Bier van t PatersvatJe. YperClub Sportif Yper. Zondag 13e Juli, wordt de Beker, door onze Voetbal Kampioenen gewonnen, plechtig ingehaald. Om 5 ure namiddag vergadering aan de statie om daarna, met de welwillende mede werking der Flarmonie «Ypriana» stoets gewijze eene wandeling door de stad te maken. Het Feestcomiteit van de C. S. Y. durft verhopen dat ieder ware Sportliefhebber het als plicht zal aanzien onzesportjeugd tijdens haren doo: tocht de hulde te betoonen die haar toekomt. Kermis S' Pieters opDe vermaarde wijkkermis Zondag laatst werd druk bijgc- gewoond en fel gevierd. Het concert door «Ypriana», de verlichting van St Pieters- wijk en het prachtig vuurwerk genoten den meesten bijval. Heden Zondag en Maandag 14 Juli komt de wijk Sterre aan de buurt met loop- en velokoers, wandelconcert, verlichting, fak keltocht, uitstap met de Sterrereuzin enz. Aan volk zal het niet ontbreken. Onthulling van hel lersch Gedenklee- ken. De onthulling greep Maandag plaats. Een Afvaardiging van 250 Ieren onder leiding van Generaal Bryan werd op 't Stadhuis ontvangen en trok vandaarmetde overheden en talrijke nieuwsgierigen naar het Gedenk- teeken. Na 't uitvoeren van 't Belgisch, Engelsch en Fransch volkslied namen Generaal Bryan en daarna een lersch oud-strijder beiden in Engelsch het woord en brachten eene roerende hulde aan de 50.000 gesneuvelde Ieren. Kn* ck« Droevig ongeluk. Door i er bleef een troost den tram werd het 3 jarig meisje van Achiei Duwel, dat de straat overliep, overreden.!' Het bekwam erge wonden en de rechtervoet j moest afgezet worden. Thlelt. Erg ongeval. Vrijdag werd dat wij' TWEE KINDERSVEP^OiZELD Een doode en een doodelijk gekwetste. Een schrikkelijk ongeluk gebeurde hier maandag avond rond 6 ure. Op de tramstatie vonden eenige kinders hun vermaak met ledige wagons te doen heen en weer loopen tot tegen de stuitblok- ken en er open af te springen, toen opeens ijselijk geschreeuw opging. Twee der spelers waren tusschen den buffer van den wagon Libotte, en den stuikblok gegrepen en vielen neder, de beenen vermorzeld tot tegen den buik. Gebuurs kwamen verschrikt toegeloopen en de twee kleine slachtoffers werden in pijn lijken staat opgenomen en dringend naar Yper-gasthuis gevoerd. De twee slachtoffers zijn Pieter Noliet, 14 jarige zoon van den schoolmeester heer Hil. Noliet en Albert Dezeure, 11 jarig zoontje van Victor Dezeure. Niettegenstaande de beste zorgen is de kleine Noliet woensdag morgen overleden. Zijn lijkje werd naar Pollinchove terugge bracht waar het heden zaterdag ter aarde besteld werd. Wij bieden de diepbeproefde familie onze christene deelneming aan in hunne groote droefheid. De toestand van het ander slachtoffer, de kleine Dezeure, laat ook weinig hoop, gezien de erge wonden en het groote bloedverlies. Men oordeele over de verslagenheid die deze ramp in onze zoo stille gemeente te weeggebracht heeft. Woesten. Processie. Vandaag 5de Zondag na Sinksen is het den grooten processiedag van Woesten ter eere van O. L. Vr. van de 7 Weeën, en terzelfder tijd de sluiting van den Triduum. Om 3 ure zal de processie haren plechtigen uitgang doen door het dorp, en nieuwe groepen zullen de processie nog meer luister bijzetten. Dus allen op uw post. Watou Groot Turnfeest, door de maatschappij Vlug en Vroom van Pope ringhe op Zondag 27 Juli 1924. Optocht om 3 1/2 ure, oefeningen om 4 ure op de groote markt waarna concert, gegeven door de maatschappij St Cecilia van Watou. Vlamertinghe. - lp Juli Gul- densporenfeest Viering van Vlaanderen Nationale Hoogdag RROOTF HULLE RROECKAVOND. Op Zondag 20Juli te 6' uur, viert de Vlaamsche Wacht, Vlaande ren's Nationale Hoogdag Het geestdriftig vielVfiAtan de groote ge beurtenis die 't vlaamsche volk redde van de totale vernieling als zelfstandig volk, mag evenwel niet beperkt blijven tot de Vlaam sche Wacht, maar moet integendeel met volle geestdrift meêgevierd worden door geheel onze vlaamsche bevolking. Daarom richt de Vlaamsche Wacht, ter gelegenheid van de herdenking van Vlaanderen's Natio nale Hoogdag, een Groote Liederenavond, door Emiel Hullebroek, in, in het Lokaal der H. Familie. De groote vlaamsche zanger Emiel Hullebroeck, in zijne liederavonden met zooveel geestdrift toegejuicht en gevierd op zijne ontelbare omreizen in Holland Amerika, Zuid-Afrika, zal hier nu ook te Vlamertinghe, het puik zijner vlaamsche liedjes zingen en ons de gelegenheden geven zijne groote kunstenaarsgaven te bewon deren. Daarbij heeft de bloeiende Muziekmaat schappij De Vlaamsche Vrienden onzer gemeente hare hooggeprezeneen welwillende medewerking aan de Vlaamsche Wacht toe gezegd, zoodat we het volk een prachtige Muziekavond kunnen verzekeren. Ongetwijfeld zal die groote liederenavond een machtig sukses zijn voor Vlaanderen'; gevierden zanger en voor hef volk een geest driftige 11 |u!iviering, zonder vóórgaande VLAMINGEN, MANNEN eft VROUWEN viert met ons Vlaanderen's Nationale Hoog dag, en mist de éénige gelegenheid niet Vlaanderen's grootsten zanger, Emiel Hulle broeck, te hooren zingen. Leve Vlaanderen Namens de Vlaamsche Wacht. Het Bestuur. Belangrijke mededeeling.De leden heb ben kosteloozen toegang maar moeten voor zien zijn van hunne lidkaart daarop zal streng toezicht gehouden worden. Prijzen der kaarten le plaats 3 fr. 2e plaats 2 fr. 3e plaats 1,50 fr., te verkrij gen bij M. Jozef Van Elslandetot 's Zondags 20 's middags 's avonds aan 't lokaal. In de le en 2e plaatsen zijn er vóórbehou- dene kaarten te bekomen. Stadon. - Feest. Zondag laatst vierde de Katholieke Boerengilde van S.taden haren Voorzitter als Provinciaal Raads lid. De verdienstvolle Heer René Desmedt is onlangs als werkelijk lid in den Provincialen Raad getreden, door het afsterven van den Heer Désiré Delaey, zaliger gedachtenis. Het katholiek muziek was te dier gelegen heid ook vergaard en bracht haar Eerelid Desmedt, een kunstvolle Serenade. De Gevierde hield vervolgens een korte, maar naar zijn gewoonte een diepdoordachte aanspraak tot de aanwezigen.Hij stuurde het muziek een woord van bedanking toe, en bijzonderlijk verzekerde hij de Stadenaars dat hij in den provincialen raad niet enkel de vertegenwoordiger zal zijn der landbou wers, maar dat hij er ook altijd de belangen van burger en werkman zal weten te verde digen zooveel het in zijn macht is. Een langdurig handgeklap. De gansche vergadering bracht daarna een bezoek aan vier leden muziekanten herbergiers. Hier werd er gedronken op de gezondheid van den Heer Desmedt. Dit klein kort maar hartelijk feest eindigde in de beste stemming en iedereen in zijn hart deed den wensch den ijverigen voorzitter der bloeiende boerengilde van Staden lange jaren aan het werk te zien in den Provincia len Raad van West-Vlaanderen tot het groot welzijn der drie standen uit de Provincie. Dranoutra. - Zomer. - Binst de warme zomermaanden is de Camenbert extra-fin van den Brandhoek bij Vlamertinghe, zeer gezocht om zijn frischheid en goede smaak. Locra, Ongeval. M. Leon Berghe van Komen die per moto door het dorp kwam, reed de vrouw Robeit Pyck omver haar linker arm werd ontwricht. Een onder zoek werd ingesteld om de verantwoorde lijkheid vast te stellen. Baldadigaard. Zekere V. J. vond Zondag avond zijn vermaak met het rond werpen van de ledige kisten onzer kermis krameniers. Na met dezen wat aan 't verwij ten en aan 't vechten geweest te zijn kreeg hij nog een proces-verbaal. Rouabrutjfje. Statiekermis. Op Zondag 20 Juli Groote Velokoers voor Be ginnelingen 50 Kin. 300 fr. Prijzen 80- 60-50-30-25-20-10-5-5-5-5-5. Inschrijving tot 1/2 uur. Roiiingha-aanYzar. Wijding. Zondag namiddag, onder eenen grooten toeloop van volk, werden alhier plechtiglijk gewijd de 4 nieuwe klokken, door Z. E. H. Kanunnik Vervaecke, pastor-deken van Poperinghe. Het gele.'genheidssermoen werd gepredikt door E. H. Edmond Verhamme, leeraar van Rhetorika in 't kollege van Po peringhe. De klokken wegen te zamen vijf duizend kilos, 't Zijn waarlijk prachtige stukken. L^ngamnrck Boerinnenbond. Zsndag laatst hield E. H. Parmentier een alleraangenaamste en nuttigste voordracht over Pluimvee voor de leden van dezen bond. j'tWasmet spijt dat wij heengingen, doch 't is tot weerziens. Op 24 Juli trekt de Bond gezamentlijk in Beevaart naar S' Margaretha en tevens naar den Vlaamschen boerinnendag te Lichter- velde. Wie zich nog niet aangaf moet zich MariéToutee haasten. Men vergete zijne lidkaart niet. het meisje Margriet Coeckaert door een auto IVertrek ,te 7,35 niet den tram en 's avonds te S TA0ENvsn 15 tot 30 JiH 1924. gevat en wee geslingerd - het bekwam aan -0.33 thuis. Geboorten. - Albert Deryckere, z. v. Gust.ive en j0, kg -ingcra, net eicwam aan; i Julia Deceunlnck. - Devulde Marcel, z. v. Camiel »n den arm eene diepe wonde, het gebeente was-— Geltenfoond. Even aantrekkelijkHeiene Breyne. op een lengte van 15 centimetere bloot. ging het dan over het geitje. Veel hebben wij Overlijden. pebus Onra.di, 211., oageii. daar geleerd, 't Is met genoegen 'onzen bond gedurig zien aangroeien. E. H.S voordrachtgever toonde ons daar duidelijk dat men door een goeden bond in te richten en het ras te verbeteren, met 200 geiten jaarlijks aan de geitenboeren een schoone winste van 30.000 fr. zou kunnen doen bekomen. Wie zou daar zijn deel niet van willen? Vraagt dus aan uwe wijkmeesters om inge schreven te worden, de bond verzekert tegen sterfte maar wil vooral de rasverbetering. Om den dag gansch goed te maken waren er daarna nog drie schoone prijzen te verloten. Westoutre. Koeiplaag uitgebroken ter hofstede van Fonteyne Romain alle verkeer van herkauwers verboden, binnen den omtrek van 1300 meters, tenzij voor herkauwers welke moeten dienen om ge slacht te worden, en dit nog mits eene schriftelijke toelating afgeleverd door den Heer Veearts. Zeebrugget- Harwich- Londen, Noord-Engeland en Schotland. Drij over vaarten per week. Vertrek Brussel 20.15, Zeebrugge 23.15. Aankomst Londen 8 ure 's morgens. Snel vervoer van goederen, vooral vruchten. London and North Eastern Railway, Brussel, Adolf Maxlaan, 41. Hulpkantoor Brugge, Ste-Kathelijne- straat, 90. Poolcap«l!e. De paardenloopwed- strijd. Zondag laatst zijn de paardenloop- wedstrijden op zijn beste afgeloopen. Van af 3 ure vormde zich de stoet op de Yperschen steenwei', met het muziek aan 't hoofd, en sameneesteld uit 38 rijtui gen, 9 ruiters te paard en 3 auto's. Zoo trok deze lanite rij traag en ordelijk naar het koersepleln, dat afgi span nen en opgesmukt was naar het laatste model, met volle g<-m,-ik en zicht voor al de toezlchters Meer dan 20 goede raspaarden namen deel aan den loopstrijd en lieten zien hoe hoog zij In bloed atond- n zi-lfsw. s er één die te veel bloed had en die dacht dat de pisle te klein washii stampte 't maar af op weg naar Rousselare gelukkiglijk kon m.-n den pur sang meester worden. Begunstigd door een hemelsch weder, was er e> macht van volk, zoodanig dat den Ingang het niet kori8lokken. Voor den eersten keer. Is alles, uiterst wel gelukt, met de hoop toekomende jaar, als God wil, nogmter luister aan deze kermls-ringsteklng, te kunnen geven. Wij bedanken al de Inwoners, voor de moeite, die zij hun aangedaan hebben, hunne huizen te bevlagge en het feest te doen lukken. Eer en dank aan al leden van de Van de Po lekrlng dl.' zoo eeadrach tig en goed gewerkt hebben, en in 't bijzonder gulhartlgen dank aan M. Cyriel Wllhouck, u ziel v heel deze Inrichting en voor wien nleis te moeilijk viel Tot de naaste jaar Proven. Op hol. Verleden Zater dag ging het peerd, toebehoorende aan Maurice Dehaudt van Crombeke, op hol de karna zich sleepende; door het geweldig loopen stootte de kar tegen eenen boom en werd aan splinters geslegen; eenige stappen verder kon men het peerd tegen houden zonder verder ongeval. Houthulst. - Tramongeval. - Donder dag gebeurde een ongeval aan de kruiskal seide Clercken, Poelcapelle, Jonckershove Houthulst aan de herbergDe rots van Gayta Een brouwersauto van Lichtervel de stak de tramlinie over juist toen de tram ongehoord den steenweg dweerschte. De auto werd een 40 tal meters ver geslingerd De voerder bekwam geen letsel, Holvoet en Desender van Merckem die meereden wer den gekwetst, de eerste nog al licht maar de tweede had den schouder gebroken en kloeg van inwendige pijnen. Rousselaara. Brand. Woens dag nacht is de huistent van Ed. Goelen op Barnum afgebrand. De vrouw moet gevallen zijn met licht en zoo de brand ver oorzaakt. Zij heeft ijselijke brandwonden bekomen en men vreest voor haar leven. Kortrijk Doodelijk ongeluk. Dinsdag avond kwam de groenselier Ach Vercruysse met zijne kar naar de stad gere den. Hij zat zijlings op zijn gespan en werd bij de beenen gevat door een auto en op den grond geslingerd. Hij is Woensdag overleden ten gevolge eener schedelbreuk. Dadizeela- Ongeval. Binst het maneuver werk met den tram werd M. M Vanneste van Gheluwe, wachter bij den tram aangestooten en eene rib ingedrukt. MosskruenEen kind verbrand. Het kindje Pannecoucke, 14 maand oud viel deze week in eene marmiet kokend water die op den grond stond en werd heel gevaarlijk verbrand. Wavblghem.- Doodelijk ongeval Bij een misstap, viel de timmerman Vanaen broecke van een hoogte van 3 meters, vlak op zijn hoofd en werd op den slag gedood Pensioenen, Tegemoetkomingen 8.n Renten ten laste van den Staat Betaling van het 3= trimrstor. Levensbewijzen zullen opgemaakt worden op het 00'c voor '^en Werkliedenbondnieuwe leden nnrr/7/in /TAtut/YAr/f )m -f 1111 r #•/-*/» -r i /v/i «n 1 van stadssekretariaat Te beginnen van den 19", voor de tegemoetko mingen aan verwanten in opgaande lijn, van over ledene of vermiste militairen Te beginnen van den 23", voor de pensioenen aan weduwen en weezen van militairen en voor declievronsrenten Te beginnen van den 26", voor de uitkeeringen aan burgerlijke slachtoffers van den oorlog. Beursaanvragem BERICHT AAN DE BELANGHEBBENDEN De wet van 13 Oktober 1921betreffende de meestbegaafden, heeft ten doel de minvermogen de kinderenin staat te stellen hun studiën voort te zetten. Het Fonds der Meestbegaafden verleent hulp zoowel aan meisjes als aan jongens voor alle studiën na de lagere school: middelbare, normaal-, technische, beroeps-en kunststudiën, met uitslui ting van hoogere studiën. Er dient opgemerkt dat die hulp alleen mag verleend worden aan de bijzonder begaafde leer lingen. De omvang der beurzen wordt, in ieder geval, worden aanvaard. Om 4 uur prachtige prijs- bolling voor de leden van de Bclders- gilde, waarna pr ijslot ing voor de niet winnende leden. WOENSDAG 16 JULI, om 8 u. S'u- dlebond. ZONDAG 20JULI, om 11 u. vergadering van den Warkiiedonbond om 4 uur, vergadering voor 't bestuur van 7Textiel- syndikaatom 5 uur, vergadering voor den Hosndarbond. Maandag laatst was een schoone dag voor onzen Laadenaarsbondvan 's mor gens vroeg zag men reeds onze landlieden de Bertenplaats optrekken, waar ze met een zekere troischheid hunne geilen ter keuring aanboden, en waarlijk 'k denk dat de keur rood met moeite de prijzen heeft kunnen toekennen, daar de tentoongestelde geiten al even schoon en verzorgd waren een bewijs dat onder de leiding van 't bestuur van onzen geiienbond, de geitenkweekers er aan houden 't goede ras in hun stal te hebben, wat een voordeel is voor den geitenkweek en voor hen zelf. Pas was deze keuring afgeloopen of de hoendertentoonstelling werd geopend in de een twintigtal hoen- bepaald door de bevoegde overheid, volgens het bedrag der kosten veroorzaakt door de onderno- zaal van 't Volkshuis men studiën en den geldelijken toestand waarin1 derkweekers hadden er aan gehouden hunne de belanghebbende of de personen, die in zijn schoonste en beste rassen ten icon testellen. onderhoud voorzien, zich bevinden. Deze tentoonstelling, niettegenstaande ieis De aanvragen voor het bekomen van eene beurs nieuws voor onze stad, behaalde de grootste moeten, voor het schooljaar 1924-1925, vóór bijval, honderden bezoekers, liefhebbers van Priesterlijke Benoemingen, Is benoemd tot bestuurder der Zusters van Maria, te Iseghem, de E. H. Van Over schelde, onderpastoor in Sint-Amand, Roesselaere. Rouwberichten. 1 Vrouw W« R. OUMHN-VUYBERT en KINDEREN noodigen hiermede Vrienden en Kennissen uit naar het Jaargetijde dat zal gezongen worden op MAANDAG 14 JULI om 9 1/2 ure in St-Bertinuskerk, tot ziele lafenis van Heer RENÉ DUAflON. t Men wordt vriendelijk uitgenoodigd lot het bijwonen van het PLECHTIG JA£>pGE TI1DE dat zal gezongen worden op MAAN DAG 14 JULI om 10 1/4 uur in St-Ber- tenskerk, tot lafenis der ziel van Heer HENRI CAENEN. Van wege Vrouw Wed. H. CAENEN LELIEUR en Familie. Vrienden en Kennissen worden uitge noodigd tot het b jwonen der PLECHTIGE MIS die zal gezongen worden op MAANDAG 14 JULI, om 9 uur, in St-Bertenskerk, tot lafenis der ziel van ALOIS D'GRUYTER en dochter MARIA. Van wege Vr. We Degruyter en familie. m POPERINGHE. van 6 tot 13 Juli 1924. Geboorten.176. Sergier Maria, d. v. Cyriel en Irma Decae. 177. Mahieu Maurice, z. v. Felix en Marguerite Struye. 178. Gesquiea- Gerard, z. v. Daniel en Marie Comeyne. 179. Schaballie Denise, d. v. Maurice en Alphonsine Vallaeys. Overludens.—140. Decrock Germaine, 3 w., d. v. Abel en Maria Larou, Sectie D. 141 De Wachter Daniel, 6 d., z. v. Michel en Made leine Lemay, Casselstr. Huwelijken.55. Bottez Henri, 73 j., schoen maker, wed. v. Rosalie Delanghe en Petillon Julie, 64 j., dagbladverkoopster, b. v. Poperinghe. 56. Theite Auguste, 22 j., aardewerker van Crombeke en Vandevoorde Antoinette, 22 j., werkster v. Poperinghe. 57. Decrock Emeric, 25 j., werkman en Derek Clara, 20 j., werkster, b. v. Poperinghe. 58. Bollaert Jeróme, 22 j., haarkapper v. Wervick en Deraeve Martha, 22 j. b., v. Poperinghe. 59. Denys René, 38 j., werkman en Degroote Ida, 39 j., huishoudster, v. Poperinghe. 60. Dezegher Victor, 24 j., werkman en Guillebert Bertha, 24 j., z. b., beid. Poperinghe. 61. De Byser Gerard, 26 j werkman en Guillebert Eugenie, 23 jz. b., beid. v. Poperinghe. 62. Loncke Aimé, 30 j., aarde werker v. Vlamertinghe en Dezeure Alice, 24 j., werkster v. Poperinghe. Beloften. 89. Lermyte Cyrille, landbouwer en Turkery Marie, z. b., beid. v. Poperinghe. 90. Rousseau Leopold, Molenaar v. Wytschaetc en Vancalis Madeleine, z. b., beid. v. Poperinghe. WESTÖUTRE, maand Juni 1924. Geboorten. - - Merlevede Yvonne, d. v. Reml en Durock Zoë. Delhaye Emlte, z v. Theophiel en Brutsaert Marie. - Carpentier Robert, z. v. Benolt en Debaene Marie-Louise. Vermeulen André, z. v. Ca mlel en Verkamer Josima. Overlijden. Bauw Marcel, z. v. Jules en Trioen 5 Augustus aanstaande door de ouders van den belanghebbende of de personen die in zijn onder- boud voorzien, gericht worden 1" Tot het gemeentebestuur van de verblijf plaats, zoo de gemeente een gemeentelijk Fonds ingericht heeft ofwel zich bij een intercommunaal Fonds heeft aangesloten 2° Tot de bestendige deputatie van den provin cieraad, zoo de gemeente bij het Proviciaal Fonds aangesloten is. In de aanvraag wordt de aard aangeduid van de studiën waarvoor ze gedaan is, en ook de instel ling waar het kind voornemens is school te gaan. Bij die aanvraag behooren a) Een uittreksel uit de geboorteakte van het kind b) Bewijzen afgeleverd door de hoofden van de onderscheidene onderwijsinstellingen gedurende de drie laatste jaren bezocht. Deze bewijzen ver melden de uitslagen door de betrokkene ter schole bekomen, zijn bijval in de prijskampen, enz.; zij wijzen zoo nauwkenrig mogelijk den verstandelijken aanleg en de zedelijke hoedanig heden aan welke tijdens zijn studiën bij hem werden opgemerkt, de bijzondere begaafdheden waarvan hij bewijs gaf, en zij verstrekken de noodige inlichtingen nopens zijn vlijt en zijn gedrag c) Een afschift van het gezondheidsboekje dat, krachtens het koninklijk besluit van 25 Maart il 921, op het medisch schooltoezicht moet ge houden worden. d) Zoo 't geval zich voordoet, het schoolboek je dat in de bezochte scholen in gebruik was. hoenders kwamen dc tentoongestelde diertjes bezoeken en loofden deze poging van 't be stuur van den hoenderbond tot verbetering van den hoenderkweek. Binnen kort zal er eene gr oenspltën- 5 onsttülLng plaats hebben welke voor zeker op een evengrooten bijval zal mogen rekenen als de twee voorgaande prijskam pen mochten onze landlieden de moeite begrijpen van 't bestuur van onzen lande- naarsbond, en het steunen, door er lid van te worden. r:e Ksiopbriöfjjes der Coöpera tief moeten van heden tot 27 Juli ingediend worden. In Oogst heeft dan de loting plaats. Gecne briefjes mogen dezen keer overgeliou. den worden. Miel. oiraasw- *,-»>— *4..a-ezc2x>MWi,-am*s*tr»r.i lil iiimnin—M De Heer Robert Deeren, van Alveringhem, heeft met vrucht zijn laaiste rxamen voor notarisafgelegd aan de Hoogeschool te Gent. De Heer Joseph Van Boekstal, van St Kwintens-Lenninck heeft te Leuven, zijn tweede examen voor geneesheer afgelegd. Met onderscheiding. Aan dezelfde hoogeschool heeft de Heer Michel Vandermarliere, van Reninghelst.zijn derde examen voor geneesheer afgelegd. Met vrucht. - 8 P O R T - Ronde van Frankrijk. Zondag 6 Juli8" Rit: Perpignan-Toulon 427 Km. I. Mottiat, 2. Brunero, 3. Bottechia, 4. Huysse. 1 Dinsdag 8 Juli9" Rit: Touion-Nizza 281 Km. - De 'eden der Samenwerkende Vennootschap 1. Thys, 2 Aymo, 3. Alavoine 4. Bottechia. voor. Oorlogsschade van Poperinghe», worden Donderdag 10 Juli, 10" Rit: Niza-Briangon bij deze, gelijkvormig art. 48 der Standregelea 275 Km. 1. Brunero, 2. Frantz, 3. Belienger, 4. uitgenoodigd tot de algemeene gewone vergade- Bottechia. A igemeene rangschikking Frantz, 3. Brunero, 4. Aymo. iO Juli 1924 26 Trekking 5 t. h. 1922 Reeks 191.220, Nr 12, wir.t 250.000 frank.- Reeks 130.908, Nr 11, wint 100.000 frank. Reeks 150.318, Nr 19, wint 100.000 frank' De andere nummers der voorgaande reek- sen zijn uitkeerbaar met 300 frank. ringwelke zal plaats hebben op Zondag 20 Juli e.k. 1. Bottechia 2. 0,11 ure 's morgens in de bovenzaal van het Stadhuis, met hieronderstaande dagorde 1. Verslag van den Beheerraad. 2. Verslag der Commissarissen. 3. Goedkeuring van het bilan 1923. 4. Herkiezing van twee Beheerders. 5. Herkiezing van éénen Commissaris. 6. Mededeelingen. Het Bestuur. :rumne* (^EQisteRÉÖ sS»§NLTP,RST> BESTE ENGELSCHE; |T Pspermint Henneringen, beste kwaliteit, te verkrijgen bij Sansen-Vanneste, Poperinghe. ngelsche Kindervoiuur, in goeden staat, adres ten bureele. Moto-Triumph, zoo goed als nieuw. Adres ten bureele. zeren barak, 6 m. lang op 3 1/2 m. breed en 3 1/2 m. hoog. Een koersvelo met 4 tuben bij l H. Slosse, Minneplein, 9295, Yper. T wee koppels molensleenen in zeer goeden staat I bij René Tankeré, Godewaersvelde. j|uto met 5 plaatsen, Limousine, 18 P. K. draag- te Zondag 4-3 Juli 1924. Om 2 uur. Groo-s Bolling. In den Vetten Os bij Em. Creus, Ber- tensplaats. Maatschappij De ware Top- bolders. Gegeven door de herbergiers en bijzonde- ren der Bruggestraat en Sterhoek. 375 fr. prijzen 100-75-50-40-30-25-20-15-10-10. In schrijving van 2 tot 3 1/2 uur Au Boule vard bij Jules Pattyn. Prijsdeeling Café Duthoit bij Henri Mahieu. Korijn te verhollen door den tui i In 't Wit Kruis bij Charles Qestroy, Abeele steenweg gegeven door Denys en Papegay. Van af 4 uur. JaaHijksche Combat. In de Concorde bij de We David-Bed- deleem. voor Neusverstoppin Hoofdpijn Kortademing Zenuwverzwakking enz. enz. vermogen 1500 K. Adres ten bureele. Te verkrijgen enkel rouw te Poperinghe of Yper om kind van twee Vraaet wel het doosiemaanden op te voeden hoog loon. Schrijven •_r'imMTir' Hector Devos-Hensmans, Cité de la Colierie, 89 he1 'HAAN F'L 1 i Premesque (France-Nordj. Goede halve schoenmakersgast bij Lamoot-Du- moulin, 44, Dixmudestraat, Yper. Goede, ernstige en eerlijke meid van 25 tot 50 j, voor gesloten huis te Kortrijk goed loon geen waschte. Zich wenden tot Weduwe Devos, Dixmudestraat, Yper. Bekwame schildersgasten, goed in bet vak, bij Fer jinand Permeke, 36 Boescheepstraat, Pop. Meid van 30 tot 60 jaar voor klein huishouden bij renteniers te Hondschoote goed loon. Adres ten bureele. Bekwame smidsgast van 25 tot 35 jaar om bij de uur te werken, ofwel voor eigen rekening. Schrijven bureel van 't blad. ygagenmakersgast bij Leon Battheu, wagenma- F«ys-Caitow'art, Rousiirugge. STAD POPERINGHE Wijk «ROOD KRUIS» Maandag 14 Juli 1924 (Pameltje) 255 (r. Prijzen 70-5--4 -30-25-20-2.) en verders nog meer merkweerdig prijzen. Inschrijving In 't Wit Peerd om 3 1/2 uur. Inleg 2 fr. per peloton van 4 mannen. Haar laven (in 't vlaamsch) Fr. 7.00 Alle boeken in 't fransch Alle gedenkenissen kaders photos: merialiën In aluminium, zilver en in goud. BEELDEN IN ALLE GROOTTEN bi) SANSEM-VANNESTE, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. ker, Dickebusch. Jonge deftige meid wordt gevraagd in Yper. Adres ten bureele. Goede meid; goed loon, geen waschte bij M. Lobelle-Dauchy, Suikerbakker, Boterstraat, 40, Yper. Meisje van rond de 16 jaar om in de keuken te helpen. Adres ten bureele. Stoof-, Lood- en Zinkwerkersgast alsook een velomaker bij Achiel Quinten, Rousbrugge. Goede meid, bij M. Vanalleynnes, Stuersstraat, Yper. Leerjongen van 16 jaar, vraagt plaats bij meca nicien. Adres ten bureele. Deftige jongman, in winkel of bank. Adres ten bureele. Xe Pachten. Herberg Den ouden Pompier Hondstraat. In!, bij W' Gantois, Priesterstraat. Herberg Au Café de la Gare Perslokaal, Tramstatie, Pakhuis. Om in genot te treden met 15 Juli aanstaande. Zich wenden tot M. Proot- Gobert, Brouwer, Leysele. ieuwgebouwd huis met verdiep en winkel,dien- stig voor allen handel of voor renteniers met 17 a. 70 ca. land, gelegen te BR1ELEN (dorp). Inl. bij Wed. Deforche, Brielen. Veploreitu Gouden fantaisie monter, Maandag laatst tus schen 12 en 1 uur van de Bruggestraat tot de Yperstraat of van daar tot de Markt. Adres ten bureele. Handzakje met neusdoek en paternoster, tus schen Zwijnland en St Janskerk. Tegen beloo ning terug brengen bij Maur. Lermytte, Abeele steenweg. («evoaden. jamesmonter met armband, Zondag avond in U den Peerdenmolen. Terug halen bij Henri Beelprez, landbouwer, Reninghelst (Lindengoed), door den Heropbouw. Dienst Vanaf 3,25. fr d© laopende m®f®r voor opgadeait werk. sj Jaarlijksche plaatsingen, omtrent 30,000 meters. IJZEREN PIKETTEN SRAA3, enz.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1924 | | pagina 2