Pianos s 11A Si K' YAW ie8fl!IS Halfmaandelijksche Rekeningen uerbond der cnrisiene uroumien voor a OiiflfffdamspensiDentn. Bericm aan de DuiueniieineDögrs D(#ét fobie brune FAKKELNOOD l! ABDIJSIROOP N B' POPERINGHE- OOSTEND! Yper - Poperinghe - De Panm - Burgerstand van - Wenselijke Ontploffing Wisselkoersen. yi 'i Binnenland Gedcnkteeken der NIEUW-ZEELANOERS te Graventafel (Ingehuldigd op 2 8-24 j V. O S. Poperinghe V. VAWDEN WrGHF Gemeente Reninghe BANKNÏEUWS EXAMENS. R O U W B E R I C H T V ermakeli jkheden ZONDAG 40 Oogst. VRIJDAG 15 Oogst (O.L.V. Heoielv.) ZONDAG 47 Oogst. OOOÜOOOOOOoooo Mare-Xhraler Fey«-Oall»waert, Rousbrugge. Plechtige wijding der Ni uwe Parochiekerk van BÜESiHGHE. Hei hoekje uan den Christen mi De Eed van den Tegenstander VOOR DE MENSCHHEID Mededeeling Wmmim Te Paclupii. S BIJZONDERE TRAMS A i Filiaal der Société Générale de Belgique. - Kapitaal Ir. 350.000.000 Tijdperk van 10 tot 25 Augustus spreken. Hetgeen ik dikwijls uitgesproken heb verbeeldt nochtans goed den toestand als de politiek goed is de zaken volgen Voor hetgeen de Duitsche Koncurrentie is en zal zijn, deze is bevoordeeligd door de mindere prijs der kolen en ook van den arbeid, maar daar ook na een tijd van groo- ten bloei zal het evenwicht hersteld worden door het verhoogen der loonen en ter zelfder tijde der produkten. Het is dat voorbijgaande tijdstip dat de krisis is en dat wij moeten doorhouden. TE POPEftlNGHE. Een doode Tw*n ero gekwsts'e. Wanneer toch zal nu eens die eindelooze reeks van rampen door ontploffingen in onze streek een einde nemen. Niettegenstaande de Ministers in de Kamers verklaren dat alles opgeruimd is, we ten de bewoners der frontstreek het best hoe er j nog t' allen kante, hier min en daar meer, aller hande springtuigen langs wegen en dijken en velden te rapen liggen. Indien er evenveel zorg besteed werde aan het opruimen der ontploffings- Wij moeten nochtans de tijden met geentuigen evenals er besteed wordt aan het opleggen wanhoop aanschouwen voor de nijverheid,en nazien van taksen en aan het ontdekken van de vroegere tijden hebben ons andere geval- alkoolische dranken bij de herbergiérs, dan ware len laten zien. Toen Frankrijk de handelsbe- seherming in voege gebracht heeft, hebben wij ondervonden dat wij er goed uitgekomen zijn alhoewel dit land voor ons eenen groo- ten uitweg was. De Duitscjie sociale wetten van Bismark gingen ons ook erg ten schade vallen en toen ook heeft ons land vooruitgang gedaan in nijverheid. Wij mogen in de toekomst der Belgische nijverheid betrouwen houden. Het leven van de nijverheid rust op de vrijheid der ekonomische en sociale wetten en het is voor ons van het meeste belang de vrijheid op dat gebied terug te bekomen, zonder welke alle vooruitgang onmogelijk is. Een aandeelhouder die de verklaringen van den Heer Traesenter veroorzaakte ein digde de besprekingen door het beknibbelen van onze regeering Men zend naar Londen Diplomaten en Bankiers die geheel goed op de hoogte kunnen zijn van financieele zaken maar onwetende van nijverheid. Het was noodzakelijk de belgische nijveraars te on dervragen vooraleer afgevaardiging te vor men die de intresten van ons land handel en nijverheid moet verdedigen. De redenen van Heer Traesenster die groo- te waarheden bevatten bewijzen dat hij als positieve man enkelijk steunt op werkelijk heid.op ondervinding.Het is ook het eenigste middel om goede en duurzame uitslagen te bekomen en om den vooruitgang van ons land te bevoordeeligen. I N L I C H T I Tramways du Caire. N G E N Het winstaandeel zou zijn van 100 brutto per genotsaandeel. Glacss de Moustier. De winsten zijn vol gens schijnt boven de 40 millioen en men spreekt van eene verdeeling van 3.000 fr. brutto. Ateliers de Willebroeck. Eene vermeerde ring van kapitaal zal binnen kort plaats hebben. Chemins de feret Fntreprises. De beheer raad zou als winstaandeelen voorstellen 40 fr. brutto aan de kapitaal aclie en 27,50 fr. aan de dividend actie. Belgische Schuld 3% 4° Reeks. De beta ling der koepons vervallende op 5 dezer is gesteld geweest op volgende koersen Koe pons van L 151395 fr. 7/10697,50 koepons van 1/10139,50 koepons van 0/10 27,90. Cociêté Frangaise de Banque et de Depots De vermeerdering van het kapitaal zal voor gesteld zijn bij de naaste vergadering van den 5 September. Bank Transin*er. De buitengewone verga dering van 29 Juli heeft de vermeerdering van het kapitaal goedgekeurd. De inschrij ving en de betaling van de nieuwe titels heeft onmiddelijk plaats gehad in tegenwoor digheid van Heer Vad der Donck, Notaris te Gent. Door de kapitaalsvermeerdering in spraak is het kapitaal van 3 op 5 millioen ge bracht en de reserve op het kapitaal be draagt tegenwoordig 2,5 millioen. Af te knippen Koepon*. sinds lang onze streek gezuiverd. Vijf jaar moeten toch' voldoende zijn voor eene volledige op ruiming. Zondag in den vooravond is hier langs den Boeschepe steenweg een schrikkelijk ongeluk ge beurd op de hofstede Omer Kesteman-Quaghe- beur. Dezes kinderen in 't naarhuiskomen van de Vespers vonden een obuskop en droegen hem mede naar de hofstede. Zij speelden er herhaalde lijk mede toen al met eens een vreeselijke knal weerklonk. De landbouwer kwam toegeloopen en vond 3 zijner kinderen die hem gansch bebloed tegen strompelden een vierde, Roger, was blij ven liggen met verhakkeld been en arm. In aller haast werd om den geneesheer geloopen en bij hoogdringendheid werden drie kinderen naar het Gasthuis te Yper gevoerd. Rond middernacht is het zoontje Roger, 12 jaar oud, na met een engel achtige godvruchtigheid de laatste HH. Sacramen ten ontvangen te hebben, aldaar overleden. Michel 11 jaar en Lucien 8 jaar alhoewel heel erg gekwetst zullen denkelijk hunne wonden te boven komen en weldra naar hunne woning kun nen overgebracht worden. Het vierde kind is min erg gekwetst en wordt ten huize verzorgd. De Begraving van het slachtoffer heeft Donder dag in O. L. Vrouwkerk te Poperinghe plaats ge had onder een grooten toeloop van volk. De studiemakkers van het knaapje waren, niettegen staande het verlof, zoo talrijkmogelijkopgekomen. De lijkdienst werd gezongen door de studenten van 't College onder de leiding van den E. Heer Principaal. Bij die treurige begrafenis was de aandoening en het medelijden der toeschouwers algemeen Op het Kerkhof werd door een student Jozef Laconte een roerend vaarwel den medemakker gestuurd en een troostend woord tot de dieptreu- rende familieleden De droefheid der ouders en familieleden is on beschrijfelijk. Electricité du Borinage priv. 25,50 ord. 25,50 fond. 12,75 Outils St Léonard 34,00 Ougrée 85,00 Anderlues 195,50 Val St Lambert 63,75 Carrière Mouplon 15,30 Ciments Europe Orientate cap. 12,00 Etablissemets Sauveur priv. 15,30 ord. 10,20 fond. 68,20 Agricole Hypoth. Argentine cap. 35,00 jouis. 65,20 Immobilière Egypte priv. 13,55 remb priv. 125,00 Nord-Milan 8,50 Waarden Wisselkoers der Week Ma&n. Dinsd. Woen. Dond. (Vrijd 811 25 792 50 756 50 771 50 289 00 284 25 268 00 277.00 341.50 334 00 312 00 323.75 393 25 384 75 368 75 378 00 92 75 89 47 85 25 88 50 93 90 92 02 87 40 88 90 283 75 275 25 259 '.2 268 00 21 15 23 30 19 30 19 80 21 07 20 47 19 52 19 97 21 12 20 50 19 50 19 98 111.85 110 80 107 37 108 60 63 50 66 62 56 75 59 50 565 50 544 50 516 50 534 00 Amsterdam Berlin Bncerest Chrietnnia Keulen (ntlllard) Copenhagen Genève Italië Londres (Londen) Madrid Montréal New-York New-York cables Ptrij (Parijs) Prague Stockholm Voor verdere inlichtingen wende men zich lol een der Agentschappen van de Bank TRANSINTER Rede van den li. Burgemeester van Passchendaele. In naam der gemeente Passchendaele, aanvaard ik dankbaar op den grond van Graventafel, waar de Britsche wapens zoo veel eer verworven, het in eer houden van het gedenkteeken dat nu eeuwig aan onze bevol king, aan den voorbijganger, en later aan het nageslacht, zal veropenbaren met welke verheffing van ziel en hart de soldaten van Koning Georges den Vijfden hier hebben gestreden. Passchendaele's Graventafel. Twee namen onbekend vóór 1914. Vier jaren reuzengevechten op dit westelijkste punt der i van Westvleteren en jaarlijks moet boog leperen hebben die namen dan ook met bloedletteren en tevens met stralen van loutere eer doen inschrijven door de Britsche legioenen, die zich hier hebben overtroffen. Zoo is nu de naam onzer kleine gemeente rond de wereld bekend en nog lange jaren zal zij in 't Britsche rijk worden uitgespro ken, als zijnde deze waar uit al zijne groote landen en Dominions fiere, krachtige en brave strijders kwamen kampen voor de vrijheid der wereld. Passchendaele zal de hier gesneuvelde helden eeuwig indachtig wezen, en op den grond van 's Graventafel zich herinneren dat daar een der langste en tevens grootste daden der Britsche legers werd gepleegd. Eer en hulde aan uwe zonen die hier den heldendood stierven. Stadiiinieii«M. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Vrijdag 15 Oogst M. VANDE PLAS. Een goede raad. In dien gij van hoofd- schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt in A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, en doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Uitstap. 't Was een prachtig reisje dat onze Turners van Vlug en Vroom Zondag laatst gedaan hebben. Gulhartig werden ze te Veurne ontvangen door dui zende toeschouwers werden ze om hun prachtige oefeningen geestdriftig toegejuicht en ide flinke Gilde mocht een zegedag te meer op haar actief neerschrijven. Vlaamsch Huis. Mijnheer Ver- schaeve heeft zijn groot Koffiehuis op de Markt gelegen, overgelaten aan M. Nestor Suffis. Het uithangbord wordt veranderd in VLAAMSCH HUIS De heropening heeft deze week plaats op Vrijdag, zijnde O. L. Vr. Hemelvaart. Vrijdag 15 Oogst, O. L. V. Hemelvaart doet den V. O. S. zijn jaarlijksch uitstapje met vlag en muziek. Dit jaar gaan we eenige Confraters bezoeken achter de statie, langs de Meessenstraat en Reninghelststeenweg alwaar prijsbolling voor de leden. We verga deren in ons lokaal, waar vanaf 3 uur, de inschrijving voor de bolling plaats heeft. Vertrek te 3 1/2 uur zeer stipt. Het feestje wordt gesloten met eene loting in de feestzaal van het Vlaamsch Huis op de Groote Markt. Etectriciteit. Alvorens uwe inrich tingen te doen aannemen, wendt u tot André Cossey Groote Markt, Poperinghe, die u zonder de minste verplichting, prijs en bestek zal geven. 1 AAR LI IK 3OH C BEDEVAART naar de Grot van O.L.V. van Lourdes le Westvleteren Schikkingen voor Zondag 17 OogstOm 2 1/2 uren stipt vergadering van al de bede vaarders voor het Klooster der Eerw. Pa ters Trappisten. Men zette zich in rijen van vier. Daar zingt men den lofzang O wees gegroet daarna optocht naar de grot onder 't bidden van den rozenkrans en 't zingen van het Refrein O wees gegroetAan de grot gekomen zal de wasofferande gedaan wor den en daarna gezang van Het lied der Christen Vrouwen Sermoen door Eerw. Pater Prior. Ave Maris-Stella. Daarna aanbevelingen en mededeelingen. Terugkeer naar't klooster ai bidden. Lof in de kerk van het k'ooster en om te sluiten het pelgrimslied van 't H. Hert. Iedereen is verzocht zijn boekje of blaadje met gezangen mede te nemen. De koorzangsters van den Vrouwenbond zijn vriendelijk verzocht Donderdag avond om 7 u. te willen samenkomen in het Volks huis om gedurende een half uurtje do gezan gen te herhalen. Er moet veel volk zijn voor den bedevaar* 't zijn immers de leden van het Verbond der Christen Vrouwen die het eerst in bedevaart gingen naar de grot het ge- BESTE EN TER TROUWE MERKEN gediplomeerd B Gentstraat, 16, KORTRIJK B Reeks Feestelijkheden. Heden Zon lag jlOn Oogst, om 4 ure, groot concert op de Vandepeereboomplaats door de Harmonie van Perenchies. Om 9 ure 's avonds Vuurwerk en Nacht feest op 't Middeneiland en 't water der Majoorgracht. Groot Kunstconcert. Hetgezillig kunstconcert gegeven door de maatschappij Ypriana is Dinsdag laatst opperbest gehikt. Al de plaatsen der mooie zaal Oud- Yper» waren door een uitgelezen publi 1;, onder wien veel plaatselijke overhed. ingenomen. De Feestmarsch Ypriana (woorden van ef Vandendriessche) bevattende Hulde van Vorsten, Landen en Volkeren Yper uit de puinen, Herleving en heropbouw Toekomst van Yper; Handel en Nijverheid door het Gemengd Koor met begeleiding d symphonie uitgevoerd, bekwam een welver dienden bijval. Ons Justitiepaleis. Voor het herop richten van het Justitiepaleis in Yper werd door de provinciale raad in zitting van 24 uli 11. eene toelage van 200.000 fr. gestemd. Laffe kerel. Zondag namiddag, ter wijl het volk op de markt stond te zien naar at de merkwaardigheden van de foor, was t r op eens een rondventerdie een kindje van vier jaar oud, aan zijne moeder ontstool en er mede op den loop ging. Gelukkig hadden de omstaanders het gezien, liepen den deug niet achterna en ranselden hem terdege af. De gendarmen kwamen er tusschen, anders had de kerel een aardig kwartje beleefd. Koninklijk bezoek. Woensdag avond rond 6,30 ure kreeg onze Stad op 't onver wacht het hoog bezoek van H. M. Koningin Elisabeth. Vergezeld van Gravin D'Oultre- mont, Heer Inglebeeck en Z. E. H. Detaere Deken der Stad bezichtigde Zij de puinen der Hallen en den heropbouw der St Maar tenskerk. Op de kramen der Marktplaats kocht zij voor verscheidene duizende franken speel goed en lekkernijen welke zij met behulp van den Heer Schepen Vandermersch en Heer Gustaf Delahaye aan de lallooze kinde ren uitdeelde. Het was meer dan 9 ure, toen al die klei nen besteld waren. Dan vertrokken de Hooge bezoekers naar Oostende onder het gejubel der menigte en het aanhoudend geroep van: Leve onze Koningin Voorzeker lang zal de Ypersche bevolking het bezoek onzer goedhartige Koningin gedenken. Onderscheiding. Het huis Lobelle- Dauchy, pasteibakker, Boterstraat,44, Yper, komt zich nogmaals te onderscheiden in de wereldtentoonstelling van pasteibakkerij te s Hertogenbosch (Holland) waar het een Eere-diploma en Gouden eeremetaal behaalt. Vraagt overal het lekker Bier van 't Patersvatje. Proven. Het Gemeentebestuur van Proven laat weten dat eene plaats van on derwijzer open is ter gemeenteschool wedde volgens wet van 14 Oogst 1920. De belanghebbenden moeten hunne aanvraag zenden aan bovengemeld gemeentebestuur vóór 1 September 1924. Elverriingho. Ons gemeentehuis ligt in de panne, alles is er stil,en de vooruit gang is bitter klein, 't schijnt dat zulks ook zijn oorzaken heeft, nu eens is 't de geldmo- len die niet draaitdan eens de schaliefabriek die stil ligt, en intusschentijd wordt dat schoon gebouw jammerlijk blootgesteld aan wind en neemt dagelijks een duchtig regen- bad de vooruitzichten zijn goed,waarschijn lijk zal het van dezen zomer nog (zonder buitengewoone tegenslagen) ten minste in 't droge geraken. Zuidschoote Wijding. Op Vrijdag aanstaande 15" Augustus zijnde O. L. Vrouw Hemelvaart zal de grot gewijd worden na het lof. De Eerw. Moeder Overste van 't klooster heeft een goed gedacht opgevat alhier bi; haar klooster eene schoone grot te doen op richten, waar alle geloovigen kunnen komen om onze goede Hemelmoeder te vereeren en hare machtige hulp en bijstand af te smee- ken. Geen schooner dag in 't jaar past beter dan de feestdag van Onze Lieve Vrouw om deze plechtigheid te doen. Zij zal gedaan worden door den Eerw. Pater Dominikus van 't klooster der Karmelieten te Yper. Een warme oproep wordt gedaan tot alle brave menschen van Zuidschoote en omlig gende gemeenten te willen tegenwoordig zijn in deze aandoenlijke plechtigheid, onze machtige Beschermster en voorspreekster ter eere I Zesbruggs-H.irwich-Londres Drijmaal per week, Snelle en goedkoope weg. Prijsvermindering met 0 V. Hemel vaart op 12 en 14 Augustus. Vertrek Brussel 20,15 Gent 21,44 Brugge 22,31 Zeebrug. ge 23,05 aank. Londen 8 u. 's morgens- London and North Eastern Railway. Brussel 41 Ad. Maxlaan. Hulpkantoor Brugge St Kathelijne straat, 90. Vlamertlnghe. - Ongeval. Verle den week Vrijdag rond 4 1/2 ure in den ach ternoen kwam Bertha Corny n van Dickebusch per rijwiel van Poperinghe gereden. Nabij de herberg 't Brandertje wierd zij gevat door een auto welke uit de richting der dorpplaats kwam en gevoerd was door M. Vanpoelvoorde, vlashandelaar te Wevel- ghem. De wielrijdster bekwam eenige wonden aan de beenen en het rijwiel was gansch ontredderd. Zij werd aanstonds ten huize van Dr Criem gevoerd die haar de noodige zorgen gaf. Wytschaeta. Herleving. Ons dorp begint stilletjes aan te verrijzen. De menschen krijgen hun steenen huizen weer De openbare gebouwen komen nu ook aan de beurt. De aangenomen jongensschool is nu ook in orde. Een flink gebouw, met ruime, ge zonde klassen en een goede speelplaats. Nu is het onderwijs in de beste voorwaarden gesteld, om de meeste vruchten af fe werpen De ouders zullen heel zeker willen medehei pen, met hun kinders zeer regelmatig naar school te zenden. Want zóó moet het gaan de ouders helpen de meesters. De gemeenteschool voor meisjes is einde lijk in aanbesteding gekomen. Naar het plan zal het een prachtige school wezen. Onze kerk komt er ook. Maar het heeft moeite gekost aan onze overheid, om een schoone, groote kerk te krijgen. De. Minister heeft nu eindelijk zijne toestemming gege ven, om het voorgeschreven plan der kerk uit te voeren. Dus, binnenkort komt ze in aanbesteding. Voor het hospice zijn de plans ter goed keuring onderworpen, aan de gezondheids commissie. Het gemeentehuis is aanveerd door de commissie van Bouwkunde en aan den Bouw meester is er bevel gegeven de uitbreidings plans op te maken. De weg naar de Vierstraete komt in aan- tal aangroeien Iedereen mag zich vervoegen bij den bedevaart. Bemint uwe gezondheid en drinkt Popsbronnen, Wate- Limo-ade door, alle geneesheeren voorgehouden en geprezen.besteding op 20 Oogst. Yper. Bezoek van Lord French en de\ Wij mogen dus in enkele maanden, be Ypres-League. - Ter gelegenheid der bede- langr'Jke verbeteringen verwachten vaart der Ypres-League geleid door LordAan, hem'°"ze" burgermeester, die alles French, Graaf van Yper, had onze stad geschikt heeft dre alles met onver- Maandag laatsteen feestelijk uitzicht en was P°0f .n 'iver beloopen heeft, den dank alk. dan ook luisterlijk bevlagd/ Wytschaetenaren. Om 11.30 ure kwam de bijzondere trein' Watou.Verdronken.Zaterdag met de hooge bezoekers aan. Op het Statie- Oogst, begingen twee jongelingen de on plein waren de afgevaardigden der oudstrij- dersbonden met hun vlag, en honderden Engelschen en nieuwsgierigen vetdrongen zich om de hooge bezoekers toe te juichen. Onmiddelijk zette de stoet zich in beweging naar de Marktplaats, waar op het Stadhuis de gebruikelijke ontvangst plaatshad. Ver volgens togen de Engelsehen naarde vernielde hallen. Na een woord van hulde door Lord French aan de 25.0( 0 Engelsche gesneuvel- voorzichtigheid seffens na het noenmaal te zwemmen in den wal der hofstede van de kinders Antheunes te Watou-Abeele, alwaat zij werkzaam waren. Een van hen, Achille Demey van Watou, oud 23 jaren, ziende dat zijn gezel naar de diepte ging, schoot hem achterna en verdronk, terwijl de eerste gevaar zijnde kon gered worden bij middel van een pers die men hem toereikte. Aanbesteding. Uitslag der aanbeste ding der nieuwe gemeenteknechtenschool. 334.700,00 den, die vielen ter verdediging voor Yper, werd een prachtige kroon op de puinen der Soetc Jules, Yper 1 hallen gelegd. Du plechtigheid sloot met de Defour Emi'le, Meulebeke en God save the King en met een concert Maerten Camiel, Pop. door de Ypriana op de Statiepiaats Vermeulen Henri, Proven Warlop Constant, Kortrijk 343.670,00 354.356,00 411.802,90 Zondag 10 Oogst 1924 j PLECHTIG BEZOEK van zijne Excellentie i MGR. MICARA, Pauzelijke Nuntius van Belgie, en van zijne Excellentie MINISTER VANDEVY- VERE. Om 6 UUR Plechtige Ontvangst op 't Stadhuis. Feestelijke stoet met gezang, opgelui sterd door 't muziek van Pollinchove. Maandag 11 Oogst 1924 Om 9 UUR in de Kerk: WIJDING van de twee ZIJALTAREN en van 't nieuw ORGEL, waarna PONTIFICALE HOOGMIS. Om 12 1/2 uur Banket. Om 4 UUR in de Kerk: MUZIKALE AUDITIE op het nieuw Orgel door M. LOUIS VANHOUTTE, bekroond van het .emmensgesticht, gevolgd van het PONTIF1- KAAL LOF. Indien het weder gunstig is, beloofd de ont vangst van Mgr. Micara prachtig te zijn. De -edrijvigheid is groot: iedereen is in volle werkzaamheid voor het versieren der huizen en streeke men plant sparren, men richt poorten op, men wil waarlijk, gelijk het betaamt, met olie eere ontvangen den plaatsvervager van Z. H. den Paus,, nieuw bewijs dat de Reninghnaren beste Christe'nerKzljn, getrouw aan kerk en Paus. Decoratie. Zeer Eerweerde Moeder Laurence en Eerweerde Zuster Alina komen beide eene schoone onderscheiding te bekomen van wege Z. M. den Koning, als belooning van ingdurige en beste diensten bewezen aan het onderwijs en de opvoeding der jeugd. De eerste ontvangt de burgerlijke medalie van 1° klas; de tweede het burgerlijk kruis van 1' klas. Aan beide hertelijk proficiat in name van hunne ilrijke oud leerlingen die er zicb om verheugen Dat moet gevierd worden 1 Rousbrugga. Missieavond. Dit jaar op Kennis-Zondag 7 en Kermis-Maan- dag 8 September zullen we iets nieuws en schoons te genieten krijgen eene heerlijke missieavondfeeste. De zanggilde St Cecilia houdt eraan éóne harer beste leden, die naar een klooster voor de missiën vertrokken is, als blijk van genegenheid en waardeering geldelijk te ondersteunen. Daarom heeft de gilde voor die 2 Kermis dagen iets buitengewoons op touw gezet een E. Pater van Scheut, die nog maar sedert enkele maanden uit China terug is, zal een leerrijke voordracht met prachtige lichtbeel den over dit onmetelijk land en het werk der zendelingen daar geven. Die voordracht zal afgewisseld worden door een mooi driestemmig koor (45 uitvoer ders), kunstige liederen en declamatie. Waarlijk die2 feestavonden zullen waardig zijn van gezien en gehoord te worden, en bijzonderlijk het is daarbij enkel en alleen een goed werk, het hoogste goed werk voor de missiën, voor het uitbreiden van Gods rijk, de H. Kerk hier op aarde. Gansch de opbrengst van het feest zal gaan naar de missiën eerst en vooral naar het lid van de zanggilde, dan ook nog naar dochter en broeder (klooster zuster en pater zendeling) van 2 der meest vooraanstaande ingezetenen der parochie. Passchendaele. Laffe aanval.— Maandag avond keerde een inwoner van Passchendaele rustig naar huis. Op den wijk 's Graventafel werd hij door een kennis aan gesproken. Al met eens kreeg de wandelaar een geweldigen slag midden zijn voorhoofd waardoor hij bewustloos nederviel. Toen hij na twintig minuten bij zijn zeiven kwam baadde hij in zijn bloed"dat uit vele won den aan het hoofd toegebracht vloeide. Hij sukkelde nog tot aan zijn huis, waar de eerste zorgen werden toegediend. De gen darmerie, op de hoogte van het feit gesteld ging aanstonds den aanvaller Alois Volckaert gevangen nemen. De toestand van het slacht offer is nog niet gevaarlijk. Plaats van Hulponderwijzer open te Passchendaele-gemeenteschool. Wettelijke wedde, aanvraag doen voor 20 Oogst 1924 West-Nieuwkerka. Inhuldiging Op Zondag 17 Oogst, plechtige dienst (met uitdeeling van gedachtenissen) voor de gesneuvelde soldaten en burgerlijke slacht offers van West-Nieuwkerke. Onmiddelijk daarna wijdirtg en huldiging van het gedenk teeken door den V. O. S. opgericht. Proven. Ongeval. De genaamde Alph. Vandoolaeghe is bij ongeluk van eene ladder gevallen, dat hij den arm in twee plaatsen gebroken is. Z111 eba ke, Zomer. Binst de warme zomermaanden is de Camenbert extra-fin van den Brandhoek bij Vlamertinghe, zeer gezocht om zijn frischheid en goede smaak. Wostoutre. Festival. Heden Zondagneemt onze muziekmaatschappij deel van het groot festival te Godewaertsvelde. Bixschoote Luisterlijke Huldeaan de Gesneuvelden De groote reis, waarover wij het Zondag laatst hadden, liep naar ver wachting ten einde. Ai de gesneuvelden kwamen dus terug bij ons en Dinsdag had de plechtige ter aardbestelling plaats. Hoe aandoenlijk de lange stoet, die langzaam, ingetogen, eerbiedig ter kerke toog I Hoe aangrijpelijk die reeks doodkisten, gehuld in schitterende vlaggen met bloemenkransen versierd hoog, hoog gedragen op nederige buigende schouders van dappere oud-strij ders En in de kerk heel de lengte der midden- beuk ingenomen door de lijkbaren ten allen kante, flikkerend licht van ontelbare keersen; en, bijzonderlijk, die schoone lijkdienst zoo aandachtig gevolgd door een overgroote menigte volk. Men mag-zeggen, en dit ter hunner eere, dat al de familiën der gemeente, zonder uit zondering, erin vertegenwoordigd waren. Na den dienst, 't sloeg reeds 12 uur, en de zon, die tot nu toe, in rouwe verschenen was, sloeg nu hare hulsels weg en wierp kwistig hare zegevierende stralen..., had de ter aard bestelling plaats in de wijde graf kelders op het kerkhof voorbereid. Omer Crombez, in naam der oud-strijders; en Schepen Lesage, in naam der gemeente, brachten een laatste diepe hulde aan de groote dooden 1 Mocht die verheerlijking hunner kinderen den balsemden troost zijn voor de bedroefde ouders I En gij, duurbare gesneuvelden, rust nu eindelijk zacht, na zooveel reizen langs den armen lijdensweg van dit ons menschen- leven I Ja, zachter zult gij rusten in den moedergrond, in de schaduw van onzen nieuwen kerktoren, bij ons, bij de uwen. Wij, wij zijn zoo blij, zoo fier, dat gij weer bij ons zijt I -- Koninklijke edelmoedigheid. Woens dag namiddag, werd, per telegram, op een late, het bezoek aangekondigd van Hare Ma jesteit de Koningin I Zij moest de schoolkin deren zien, en ook hoe wij het hier stelden Edoch, toen hare Majesteit uit haar auto stapte, vroeg zij eerst waar men gisteren de gesneuvelden begraven had Denk eens, zij wist dat al. Uit het auto werd dan een prachtige bloentuil van witte rozen gebracht waartusschenin een lange rouwband wee moedig speelde zij legde hem eerbiedig buigend op de grafsteden der gesneuvelden neder, en vroeg naar het plan van het ge denkteeken. Daarna, deed zij haar bezoek aan de scholen. Dat heetrnen Koninklijke edelmoedigheid Niet vergeten de belangrijke voor dracht voor de Boerengilde, Zondag HP Oogst, te 11 uur, in de Gemeemtescliool. Wie spreekt erHeer Staatslandbouwkun- dige Simoens I Wie zal er te kort zijn Abeele. Autobotsing. De auto van M. De Groote werd bij Hazebrouck, aan het gehucht Den Hazewind aange reden door een anderen auto. Belde tuigen waren ontredderd en erg gehavend. M. De Groote kwam er ongedeerd vanaf, de andere chauffeur was licht gekwetst. Maansverduistering, Op 14 Augustus a. s. zal er een volledige maans verduistering zijn, die kort na den maans- opgang begint en tot na middernacht duurt. Wij vernemen uit goede bron dat de CA1SSE COMMERCIALE DE ROULERS voorheen BANK G. DELAERE <S C°, te Rousselaere, op het punt is eene overeenkomst te sluiten met de BANK VAN POPERINGHE. Dit nieuws zal ongetwijfeld goed onthaald wor den op onze streek daar de BANK DELAERE eene der oudste banken is der Provincie en daarbij aangesloten is bij de BANQUE DE BRUXELLES. Ten titel van inlichting zeggen wij terloops dat de CAISSE COMMERCIALE DE ROULERS een kapitaal heeft van TIEN millioen en de BANQUE DE BRUXELLES een kapitaal van TWEE HON DERD miljoen en een reservefonds van VIJF EN VIJFTIG MILLIOEN ZES HONDERD VIJF TIG DUIZEND Frank. Van HEDEN AF tot den 15 AUGUSTUS /Or n p A JU 17 aanveerden wij inschrijvingen tegen 4ÖJ rtiAlllV op de kasbons van 500 frank op 5 jaar der STAD ANTWERPEN Intrest 6 p. h vrij van all'" belasting, uitbetaalbaarl den 20 Augustus 1929 Festival Godewaersvelck Op 10 Oogst wordt een bijzondere trein inge richt aan de volgende uren. Godewaersvelde 22 u. 28 Abeele 22 u. 40 Poperinghe 22 u. 50 De ouderdomspensioenen van het 3e kwartaal zullen uitbetaald worden ten Kantore der Belas tingen als volgt op Maandag 18° Oogst voor de belanghebbenden wier naam begint met een der letters A tot D inbegrepen op Dinsdag 19" voor dezen wier naam begint met een der letters E tot S inbegrepen en op Woensdag 20" voor de overigen. De betalingen zullen telkens plaats hebben van 1 tot 3 uren. De Ontvanger, E. LAMBRIX. M. P. Thomas van Poperinghe heeft zijn examen (28 Studiejaar) afgelegd met onder scheiding indeRijksmiddelbaresch. te Gent. Gustaaf CLABAU-VANSPRANGHE, noo- digt hiermede Vrienden en Kennissen uit, de Gezongene Mis te willen bijwonen op Maandag 11 Oogst, om 9 uur, in O. L. Vrouwkerk, voor hunnen overleden zoon LUCIEN CLASAU. t Vrienden en Kennissen worden uitgenoodigd de Gezongene Mis te willen bijwonen op Vrijdag a. s. (O. L. Vr. Hemelvaart) om 9 uur, in St Bertenskerk, tot lafenis der ziel van DANIEL BEVERN AGE, Van wege Marquerite WATTEYNE, Vrouw VANACKER. a voordeelige prijzen, te verkrijgen ii Gazgesticht, Doornstraat. Poperinghe. Watou. Herbergkermis. bij René Camerlynck. Watou. Groot Baanhol-pel Gehucht de Warande 385 fr. prijzen 100-80-60-40-30-20-15-10-10. Te verloten 20 fr. EERSTEN TAP in hot VLAAMSCH HUIS - bij Nestor Suffis, Groote Markl. Te acht uur 's avonds instel van hel eere glas, dat zal verkocht worden bij opbod overslag te 9 1/2 uur. Groote Baanbol i ei. Op den Grooten-Onzen-Heerhork: 180 fr. prijzen; 50-40-30-20-15-10.Te verloten l'-fr. Inschrijving van 3 tot 4 uur bij Gaston De- clerck. Abeele (Watoust.) Groote Baanbollirg. 200 fr. prijzen 50-40-30-20-15-12-8-5. Te verloten 20 fr. Inschrijving van 3 fot 4 uur Inden Nederdaal bij Camiel Metsu. De Maatschappij RECHT EN VREDE bij C. MERLEVEDE, Poperinghe, laat weten dat van heden af alle vluchten vrij zijn voor alle eerlijke liefhebbers van den gewonen Omtrek. POPERINGHE, van 27 iuli tot 3 Gonst 1924 Geboorten. 199 Temperville Leopold, z v. Prosper en Victorine De Bruyne. 200. Ver straete Leopold, z. v. Henri en Irma Debeir. 201. Mahieu Jules, z. v. Jerome en Alice Busey- ne. 202. Staessen Jean, z. v. Etienne en Jenny Vanhaverbeke. 203. Catteeuw Raymonde, d. v. Remi en Bertha Bruynaert. Beloften. 100. Jengember Jeremie, werk man en Bailleul Antoinette, werkster, b. v. Pop. 101. Temperville René, timmerman, wed. van Clabau Marie en Ingelaere Rachel, wed. v. Engel De Decker, b. v. Poperinghe. Huwelijken. 67. Thoor Germain, 26 j greffier aan den Rechtbank van Oorlogsschade en Souter Doris, 21 j.,z. b., beiden v. Poperinghe 68. Ghekiere Camille, 34 j. en Couwet Marie 23 j., b. v. Poperinghe. Overlijdens. 153. Gesquiere Gerard, 1 m. z. v. Daniel en wijlen Marie Comeyne, Sectie L. LOCRE, van I April tot I Oogst 1924. Geboorten. Delalleau Maria, d. v. Jerome en Saint-Germain Laura. Arnout Gilbert, z. v Marcel en Van Elstlande Bertha. Overlijden. Bulckaert Mathilde, echtg. v Vanmerris Isidore. Huwelijken. Douchy Marcel v. Dranouter met Delfly Louise v. Locre. Doise Achille v Locre met Denys Febronie, wed. Doise Emile, v Locre. Deweerdt Joseph v. Locre met Carrein Antoinette-Marie v. Locre. POL- INCHQVE, rraand Juli 1924. Geboorten. Vermote Roger, z. v. Kamiel en Palmyre Dequidt. Notredame Michel, z. v Jeröme en Felicie Polley. Decroos Monica, v. Jules en Elodia Delanghe. Overlijden. Nollct Pierre, z. v. Gaston en Alida Morlion. Huwelijk. Dequcker Camille met Peene Julia b. te Pollinchove. Belofte. Vuylsteke André, pasteibakker te Pollinchove met Boury Maria, z. b. te Dixmude f De zoo lang gewenschte dag voor Boesinghe eindelijk aangebroken. Maandag laatst was hel een Hoogdag, een dag van herleven. Van op het einde de week kon men waarnemen dat er Iets op handen was In onze gem ente. Sparreboomtjes werden geplant in de straten, eene poort opgericht bij de Bruggestraat de laatste voltoolngswerken aan de kerk gedaan. Zondag avond rond 7 ure zonden de schoone klok ken in nieuw akkoord hunne blijde toonen over de gemeente. De vlaggen wapperden op den toren en aan de hulzen het volk stond bijeen aan de Biuggestraat de kinderen trappelden van verlangen met hun belgl sche en leeuwen vlaggen in de hand. Men wachtte naar Mgr. Eindelijk kwam de auto aan. Eene machtige Braban<;onne weergalmde door de straten, het muziek speelde. Op hunne beurt zongen dj kinders ook hun liedje voor den Bisschop, terwijl Z. D. H. door de Geesh lijke en Wereldlijke overheid ontvangen werd. Stoetsgewijze trok men dan verder op naarde pastorij. Hier bleef men slaan en Mgr. las het jaarschrift Hoc duce chrestlanl mores revlvls cunt (Onder deze leidsman herleven de cbrlstene zeden). Binnen werd de eerewijn geschonken en het feest van den Zondag was geëindigd. Maandag 4 Oogst was de groote dag. Op slag van 8 ure ving de plechtigheid aan in het Klooster waar de reliqulen der HH. Martelaren ter vereering waren uitgesteld. Stoetsgewijze kwam Mgr bijgestaan door Z E. H Grootvicaris Vanden Berghe en Z. E H. Kan. Vanden Heeren en tal van priesters en seminaristen naar de nieuwe kerk. Eerst de cere moniën buiten de kerk en dan binnen, docli met ge sloten deuren. Om 10 uren lieten de klokken ons hooren dat de rellqulestoet plaats had, en de menigte de kerk binnen mocht. Nu hadden wij Iets schoons, Iets treffends voor de oogen De zalving van het prachtig altaar, gemaa uit marmer en brons met mozaiken, e" de twaall kruisen Enkel om 11 1*2 u. kon de Hoogmis begin nen. Deze w rd opgedragen door E. H V nneste onzen jeugdigen Herder, bijgestaan door E H Hon deghem en Pecceu, twee priesters van Boesinghe. In het koor had Mgr. plaats genomen, nevens hem zijne assistenten en Z. E. H. Kan. Delaere, Pastoor-Deken van Yper Links en rechts In de zljksoren zagen wij de genoo- dlgden, priesters en leeken, fatnille, vrienden en ken nissen van den E. 11. Pastoor De zang werd uitgevoerd door eenige heeren setni naristen en vier koorknaapkens weezekens van Yper - Het orgel bespeeld door Mr L. Van Houtte. Pracb tig, schoon. Op het einde der Hoogmis gaf Mgr met mijter en staf zijnnen bisschoplijken zegen en werden de allafen afgelezen en daarna bracht men Z. D. H. stoetsgewijze naar de pastorij. Om 1 uur werd een feestmaal opgediend aan een 50 tal genoodigden in de zaal van den jongelingskring 't Was een echt bloemhof in feestgetool. Hier ook hingen twee Jaarschriften God schenke U, volksgeliefde Bisschop, z(jn voll vaderzegen. Doorluchtige Kerkvorst, gansch de parochie Boe slnghe huldigt U. De spijskaart was, zooals het overige, keurig uiige zocht doch tevens eigenaardig opgesteld, zooals de titel het oordeelen laat Eerst God bedankt... en daarna gaan ME NU snia keüjk eten. Midden het banket kwamen de schoolklnders hunne hulde en dank brengen waarop hij, echt vaderlijk ant woordde. De belldrank werd geschonken en door onze E. H. Pastoor voorgesteld op de gezondheid van Z. D H. de Bisschop en Z. Exc. Minister Vande- vyvere. De weledele Heer Burgemeester sprak op zijne beurt, op welke beide reden Mgr. antwoordde en be- dankte ook zijnen dank voegende bij deze voorgaan fe voor Z. Exc. Minister Vandevyvere en dezes aigeveer- digde Mr Verwilghem. Soa •avergetelljken dag vaar Boaalngb*. Yporsirkat, «►OYKRIftJiCï.É' Heden Zondag, 10 Oogst, is er betaling voor de leden van 't Syndicaat van Hom en bouw. Morgen, Maandag 11 Oogst, te 8 uur slipt herhaling voor de zanggilde der mannen. Woensdag13 Oogst, te 8 uur, Studie, bond. Vrijdag aanstaande, Hoogdag van O.L.V. Hemelvaart, is er geen zitling 's voormii dags in 't Volkshuis. De Christene werkiit den gaan in zoo groot getal mogelijk met ie processie mede en vergezellen het Alleiheil ligste, mei flambeeuwen. Weet gij, makkers; dat er voor 't oogenblik verscheidene omer leden in het verre Lourdes zijn op bedevaart Ook van onze makkers en vrienden die ziek zijn en de H. Maagd in haar verre ge. hadeoord gaan te voet vallen om genezing zoo 't hun zalig is. Ware 't niet een schoon gebaar, als wij, Christene Werklieden, ons nu eens in gebed vcreenigden met onzt vrienden die ginder verre bidden Zij bidden heel zeker voor ons en voor 't weizijn en 'i bloeien onzer organisatie. Laten wij I ook een kort gebed gunnen, en overwegende intusschen de mogelijkheid om ook zelf eens naar Lourdes te kunnen meereizen met Vlaanderens bedevaartverscheidene omer leden zijn er geweest. Zondag 17 Oogst is er algemeene verga dering voor de leden van den Volkswin. kei, Dagorde uitbetaling van ristourneen prachtige p ~ijs!oting te 41j2 uur na middag. Miel. Cl NEM ASPECT A K ELS Familievt rtooningen en voor kin PracbtiQ» Succcsfiimen. Zaterdag 9 Oogst 1924, om 8 uur, Zondag 10 Oogst, om 11\2, 41\2 en 8 :ren uur Aventuren-drama van den Far-West in 4 deelen. Met Charles Jones in de hoofdrol. Succ s! Succes! Dramatische Super-film in 7 deelen. Met de beroemde Amerikaansche artisle Paggy Shaw, in de liefelijke rol van Rosie. Dezen band Is een der prachtigste produkties bekend voor zijn soberheid, en eenvoud. Alle tooneelen wor den uitgevoerd zoo natuurlijk en zoo echt, dat men denkt met gesproken dramatische kunst te doen heb ben. Het is dan ook in dezen film dat de liefelijke PEGGY SHAW hare beroemdheid verwierf. Maandag 11 en Dinsdag 12 Oogst, om 8 u. WILLIAM STOWELL en DOROTHY PHILIPS li (Pour l'Humanlté) Universal-Film buiten serie in 9 deelen. Roman van den grooten oorlog. Bij de talrijke opvoeringen, welke dezen band In Tussel ten deel viel, schreef de Nation Belg hei volgende Het is het drama van liefde en opoffering In de groote tragedie van haat en dood. Het Is de weder-tot-standbrenglng van bloed -tule bladeren vol tranen en weemoed de verheerlijking der helden,... de apothéose der heldinnen I... Het is een dokument. eene heropbouwing var, h oorlogstijdperk, dat men NOOIT VERGEET. OOOOOOOGOOOODO .fiksl eis versprJdt "Do Poperiogbenaa*. Vertrek naar Congo. Den 2 Septem ber vertrekt de E. P. A. Lefebvre om 8 uur s morgens uit Antwerpen aan boord van het ElisabethvilleZondag aanstaande preekt de Missionaris in St Bertens hei afscheidsermoen. Mocht eenieder, die zijn bijdrage tot nog toe niet indiende van deze gelegenheid gebruik tnaken. Schoolgerief en prenten zijn hem ten huize|uiterst welkom. Wanneer Uw leven dag en nacht vergald wordt door benauwdheid op de borat en bij de ademhaling, maak dan dc taaie «lijm los met de beproefde Akker'e Abdijairoop. Gy zult dan spoedig bcvryd zijn van die angstige benauwdheid. Ook beroemd bij bronchiet, kink hoest, slijmhoest, griep, influenza. AKKER's Alle Apotheken Per Reach i 230gr fr 7,50; 550 gr. f, 12,— 1000 gr. fr. 20.- Eischt onze harrjfeckrr.int; L. I. AKKER. Hoofddepót België: R. de Beul, Antwerpen». BESTE ENGELSCHE Pepermlnt voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Zenuwvetzwakking enz. enz. Te verkrijgen enkel in d? beste Vraagt wel tiitdon je met het «HAANT|E> Te Koop. Schoone nieuwe voituur met 4 zitplaatsen, wielen met caoutchouc, te verkoopenter oorzaak vu aankoop van auto. Adres ten bureele. Henneringen, beste kwaliteit, te verkrijgen ij Sansen-Vanneste, Poperinghe. Kloeke, groote Jachtstoof, aan voordeelige prijs bij Wed. Vandelanotte, Marktplaats, West Nieuwkerke. Stoommachien, merk Sabbe, Roesselaere u een binder in goeden staat bij Longuépée, Reninghe. ieuwe kloeke wagen, 3500 K. draagvermogen, bij René Quaghebeur, smid, Veurnestraai, Huiswagen bij Emile Six, Oude Poperinghe- straat, Watou. Jachthond, twee jaar oud, goed geleerd1 Vienne, Elsendame bij Oostvleteren. ilet voor wagens en landbouwmachienen a 2 fr. 25 de kilo doozen van 5-10-15 kilos tij Prosper Wullepit, 175, Casselstraat Poperinghe; verzending op aanvraag. Gevraagd. MEN VRAAGT vooreen magazijn van Nien- wigheden in eene stad van West-Viaanderen, eene Juffer of Weduwe, van zeer goed gedrag, Vlaamsch en Franseh sprekende, op de hoogte van den Handel, voor personeel te geleidenenli kalanten te ontvangen. VASTE BETREKKItK. Schrijven onder de letters A. B. C. Bureel'va dit Blad. Meid van 30 tot 60 jaar voor klein huishoud» bij renteniers te Hondschoote goed looi, Adres ten bureele. Goede meld, bij M. Vanaileynnes, Stuersstraat, Yper. ekwame smidsgast bij Henri Adam-Leter« Vlamertinghe. Goede meid in stad voor gezin zonder kinders. Adres ten bureele. Goede meid van 25 jaar, bij Pr. Croo-H Komen goed loon. Int. bij Jules Hauspie, Yperstraat, Poperinghe. Goede meid goed loon, geen waschte hij 1. Lo'oelle-Dauchy, Suikerbakker, Boterstraat, 40, Yper. Twee meisjes om te naaien en een leerjonge» In den Franschen SoldaatYperstr., f childersgast, bij RemiCappoen, Hondstraat, 18 Poperinghe. Goede meid voor Brussel, bij zeer deftige lieden, zeer groot loon. Inl. bij Wed. Gerber, Schaalstraat, 15. Pop. Vraagt ongeting, als chauffeur of mécanicien, Adres ten bureele. midsgast, 1 1/2 jaar op stiel geweestMaufiJ Huyghe, Merckem (Luchem.) HerbergSt-Miehiel, St Michielstraat, Poperin ghe. Zich wenden tot Mad. Masschelein. (ïevondeii. p ouden broche, Zondag laatst, langs den ste '1 weg Yper-Veurne. Terug halen bij JanV lynde, Woesten. Over Ie nemen i 'rrr/s, adres ten bureele. Vaar w 'm fcm til JftUJ J» OOCïS'S' 1921. PRIJZEN Heen en terug 1e Klas 2e Klas Poperinghe Vertrek 6.40 10.30 7.90 Ostende Poperinghe Markt 6.50 10.30 7.90 Dixmude Crombeke Dorp 7.10 8.90 6.90 Dixmude Westvleteren 7.24 8.60 6.60 Woumen Oostvleteren 7.30 8.20 6.40 Merckem Reningh» 7.45 7.40 5.70 Noordschoote Noordschoote 7.48 7.00 5.50 Reninghe Merckem 7.58 6.30 4.90 Oostvleteren Woumen 8.12 5.30 4.20 Westvleteren Dixmude Aankomst 8 27 4.60 3.60 Crombeke Vertrek lt' tt 2(0 21.1 Ti/ ui 21 21.S ii Dixmude Oostende Vertrek 8.35 Aankomst 9.40 Poperinghe Markt Aankomst Poperinghe Statie r-RJJZEN Yper Statie Brielen Elverdinghe Woesten Oostvleteren Oostvleteren Pollinchove Loo Forthem Forthem Keen or, Terug Ie Xlas Vertrek 6.50 6.42 6.30 6.00 5.50 5.20 4.10 6.48 6.54 Aankomst 7.04 Vertrek 7.05 Aansluit!' g 7.20 3.60 7.25 3.60 Aankomst 7.33 3.30 Vertrek 7.38 Aansluiting WHiST 2e Klas 5.10 4.70 4.30 4.00 3.30 II, De Panne Veurne Bulscamp Presende Alveringhem VertrekJ 1ST Alveringhem Wulveringh.-Vinckem Veurne De Panne 7.42 7.52 8 12 Aankomst 8.30 3.10 2.30 1.20 Forthem Forthem in Poperinghe 6.S0 2.90 Loo 2.90 Pollinchove 2.60 Oostvleteren Oostvleteren voor Poperinghe. 2.50 Woesten 1.80 Elverdinghe 1.00 Yper Aankomsi Vertrek Aankomst Vertrek t i- Geen stilstand aan de staties die hierboven niet vermeld zijn. Kaarten worden op y afgeleverd in de staties te Yper, Poperinghe, Dixmude, Oostvletmen en Veurne. dorpen kan men ze bij het personeel der treinen aanvragen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1924 | | pagina 2