Planes BANS va n POPERINGHE ZEIIT QS1 fr. 25 Palace-Thealer Apotheek Frans Van de Plas F m "FORTE IP.UKE" MEDEDEELING. mmmmamammmsmm RAMS Vil ICARVRXIK ALLE BEURSVERRICHTINGEN. va" lasten). Tl n k i p> r- FF.VS Wisselkoersen Wisselkoers der Week Ontploffing bij Yper Eene vrouw van Poperinghe overreden te ftëouveaux. DE OVERSTROOMINGEN. INVALIDEN BOND, Cam. DEZFJJRE-PAUWELS AANGEKOMEN. 5000 XGR. APPELEN Hier en Daar. Bureel van Utnldadlgttald. -S PORT - Ronde van Belgie bij J. Delannoy üi]n TilDS oi da Haas an de scmipat ALS DE WIKTFR KOMT REGIME SSC Do ZAAK van den KOERRIER van LYON DE MILLIOENEN DE GROOTE NUL Rouwbenchter:- Hei nogKje uan den Christen Berkman. R CHEL DEBYSER Burgerstand van VERBOND DER CHRISTENE VROUWEN Christelijke Scciale Vrenwenwerkeo. Koop. Vermakelijkheden Iraagt pianist MARKTPRIJZEN. Naamlooza Maatschappij - Filiaal der Seciélé Générale de Belgique Kapitaal t 350.0C0.C00 5r.. Ollwlfflelinit wit. *w«Bid« mu ten aan de hoofete prijzen, Iiovpsi a.ll« enncurmiile, bijzondere en Inseliehte diensten --tuide gevraagde operallen e;»eedig nit te voeren. bot—i—nmiwi mi '^■■■riïïaanwntriir^wiiawb»irrta>awt»mwmi 2" Den voordeeligen intrest (5,50 vrij Het kabinet der tardartsenij van 3" De waarborg van het Gemeentekrediet x van Belgie (waarvan hierboven uitleg). te Poperinghe, wordt voor goed gesloten. 4" De bestemming der ingeschrevene Desnoods zich te wenden tot nr 32 Leo- sommen die daardoor bij het Gemeentekre- poldlaan, Telefoon 842, Oostende. diet van Belgie zullen bekomen zijn (Electri-) ficatie van Stad). Alle inschrijvingen mogen nedergelegdj -J IX 13 .0>UlXt0Ill8JlO.. worden aan alle winketten en bij alle agentenTusschen eeil goederentrein die van oer BanK KANblN 1 LK. Chicago naar Milwaukee reed, en een tram, 2° Op postchekrekenlng nr 21.008 van (die volgepropt zat met reizigers, had een Hi er Forrest L. Algemeen Bestuurder derj geweldige botsing plaats. Bank TRANSINTER te Poperinghe. Detramwerd letterlijk in twee doorgehakt. 3° Bij den Heer Burgemeester en op het] Tien reizigers werden gedood en vijf-en- Stadssekretariaat. twintig anderen liepen gevaarlijke kwetsu- De Kasbons van het Gemeentekrediet] ren op. waarvan spraak zullen door den Bank] Berichten uit Tokio melden dat een TRANSINTER afgeleverd worden acht da- zware brand is uitgebroken, die oversloeg gen na de KOSTEN. inschrijving en dit ZONDER Oeidbetogplngan bij de Bank Transintar Halfmaandelijkscho rekeningen. Veran derlijke intrest. Tegenwoordig 5 %'s jaars Rekeningen op zicht 3,50 's jaars. Rekeningen met 7 dagen vooropzeg 4 's jaars. Rekeningen met 15 dagen vooropzeg 4,75 's jaars. Reken, drie maanden vast termijn 5 's jaars. Rekeningen met vast termijn op 6 maan den, 1 jaar, 2 of 5 jaar 5,90 's jaars. Met gemak van terugtrekking voor den vervaldag. Plaats Uw geld op één jaar in kasbons 6°/o der Bank TRANSINTER Interest betaald op voorhand. Werkelijke opbrengst 5,35 Af tn knippen Koepons. Div. Lille Calais aiompte 21,25 Chem. fer et Entreprises cap. 34,00 div. 23,37 Ateliers de Trazegnies 100,00 Atelers du Thiriau cap. 51,00 fond 47,22 Laminoirs du Chatelet 68,00 Clouteries Otiet 59,50 Cockerlll 55,25 Jemappes 40,00 Gilly 30,00 H-F de la Louvière 85,00 Amercoeur 306,00 Arbre St Michel 59,50 Lambusart 68,00 Noel-Sart Solde 935,00 Strepy 175.10 Glacés d'Auvelals 2500,00 de Moustier 2550,00 Verreries des Piges 42,50 Nebida 38,40 Electriclté de Ia Dendre cap. 23,40 ord 3,55 fond 3,20 de Kewre cap n° 1 4000 41,28 4001 h 10000 20,64 fond 6,72 ord 7,39 Est Belgique priv 38,25 ord 38,25 fond 96,05 Intercommunale cap 42,50 fond 11,27 Electricité Ouest Belgique priv 29,75 ord 29,75 fond 12,49 Vedrin 102,00 Federated Malay 17,50 Haut-Congo ord 45,00 Etabllssements De Vriendt cap 8,50 fond 42,50 Explosifs Favier 29,50 Tramways de Lyon FF 9,21 Obl. Electricité de Lisbonne esc. 2,70 Obi. Brazil Railways 4 sh. 10 Baume et Marpent cap 127.50 fond 68,70 Faienceries de Saint Ghislain 17,00 Banque Colonlale cap 5.00 Emailleries de Gossellies cap 29,75 C div 25,50 Energie cap 10,20 fond 5,95 Houillères Unies 46,75 Verreries Beiges Jumet cap 10,37 jouls 4,25 Hévéa 8,50 Chiapas 5,95 Nitrates Rails acompte 6 sh. 2/40 op het oud keizerlijk paleis. Zeven honderd noodwoningen voor de slachtoffers der aardbeving van September 1923 werden de j prooi der vlammen. Vijfduizend vluchtelingen zijn dus opnieuw dakloos. Talrijke personen liepen brandwonden op. In eene mijn te Brux, bij Praag, had eert schrikkelijk ongeval plaats. Bij een niet afgesloten mijnschacht kreeg een gezelschap van zes personen een hoe veelheid afgewerkte gloeiende kolen, die uil een machine werden geworpen over zich uitgestort. Zij bekwamen zulke ernstige brandwonden, dat de zes slachtoffers, ra schrikkelijke pijnen, zijn overleden. Electrlcitcit. Alvorens uwe inrich tingen te doen aannemen, wendt u tot Andrè Cossey Groote Markt, Poperinghe, die u zonder de minste verplichting, prijs en bestek zal geven. Een vreeselijke ontploffing had plaats te Martinez (Califoinie) aan boord van de petroleumbootAldez Anderson van de Associated Oil Company. Twaalf personen werden gedood en een 20tal gewond. 454.000 iters benzine en ruwe petroleum gingen ver loren. De schade zou 9.000.000 frank bedragen. Twintig andere personen sprongen in het wateren bereikten al zwemmend de kade. Zij konden door dit feit aan een onvermijde- lijken dood ontsnapoen. Een schrikkelijk arbeidsongeval had plaatste Belle. Eenfabrlekschouw, ongeveer 20 meters hoog, stortte neer. Drie metsers werden onder het puin begraven. Georges Vandrcavez van Ryssel liep een schedel breuk op en en zijn vader brak een been. Devos, uit Roesselaere, werd eveneens ernstig gekwetst. De drie slachtoffers zijn in beden kei ij ken toestand naar het hospitaal gebracht. Tengevolge van den economischen noodtoestand hebben zich Zondag te Berlijn tien personen van het leven beroofd. Maandag is de expresstrein van Liver pool te Lancashire ontspoord. Het aantal gewonden is nog niet juist be kend. De machinist van den trein werd gedood talrijke aanzienlijke zakenmannen van Liverpool, die in de buitenwijken van Blackpool villa's bewonen, zijn gekwetst. Er zouden twaalf dooden zijn en veertig gekwetsten waarvan een tiental levensge vaarlijk. Vraagt overal het lekker Bier van 't Patarsvatjs. Waarden Kun. Dinid. Woon.j Dond. Vrijd 822 25 823.00 826 00 830 50 297.75 298.75 300 00 301 75 360.00 360.50 361 12 363 50 399.80 400 75 401 00 402.50 90 45 90 47 90 62 90 47 94.20 94.30 94 57 93 10 280 00 280 12 280.50 281 75 20 70 20 80 20 82 20 87 20.74 20 77 20 77 20 86 20.75 20 78 20 78 20 86 108.92 108 96 108 82 108 98 61 75 61 15 62 00 62 12 552 75 554 25 554 25 558.00 Amsterdam Berlin Bncarest ChrisUnii Keulen (mlllard) Copenhagen Oenère Italië Losdrss (Londen) Madrid Montréal Wew-Tork New-fork cAble Parii (Part)») Prague Stockholm Voor verdere inlichtingen wende men zich tol een der Agentschappen van de Bank TRANSINTER. BESTE EN TER TROUWE MERKEN V. VANDEN WEGHE gediplomeerd 18 Gentstraat, 16, KORTRIJK H Een Ooode. Woensdag voormiddag op het gehucht Het Wieltje is een koperzoeker weer het slachtoffer geworden van zijne onvoorzichtigheid. Bij het afdraaien der koppen ontplofle een obus en de roekelooze werd aan stukken gehaktzijne vrouw die hem vergezelde bleef ongedeerd. De man, Oscar Brusseels, 27 jaar, afkomstig van Gent, verbleef met zijne vrouw, sedert een paar dagen, in een woonwagen die stond aan het Kanadeesch gedenkteeken te Sint Julyns. Vrouw Lazoore geboren Marie Blondeel, te Poperinghe, den 2 Januari 1870 sedert jaren te Mouveaux wonende werd, samen met een ge- buurvrouw M° Vonck, bij het overstappen der tramlijn Rijssel-Roubaix, Woensdag, door een tram aangereden. Beiden werden vreeselijk ge kwetst weggeslingerd. M" Vonck was op den slag dood. Marie Blondeel was erg gekwetst aan het hoofd en had verscheidene ribben ingedrukt, j Zij werd naar het gasttiuis overgebracht haar' toestand is wanhopend. De overvloedige regens van de laatste dagen hebben zoo wat overal overstroomin gen veroorzaakt. Uit Marokko meldt men dat gansch den oogst vernield is in de streek Boe-Denig verscheidene inlanders zijn verdronken. In Engeland werd ontzaggelijke schade aangericht door de overstroomingen. De Teems is op verscheidene plaatsen uit hare oevers getreden. Te Devonshire werden twee vrouwen medegesleurd door de strooming. In Ouitschland is gansch de Moezelstreek in een meer herschapen. Te Carnimont werd een houthandelaar door den vloed medege- sleept. De stoffelijke schade is aanzienlijk. Over gansch Frankrijk hebben ook erge overstroomingen plaats gehad. Velden, wei den, werkhuizen en werkplaatsen werden fallen kante onder water gezet. De groole stroomen voeren heele boomstammen mede. In Belgie. In 't Walenland was de watersnood groot. Meest al de rivieren stroomen over, veel wegen staan onder water, spoorbanen zijn gedeeltelijk weggespoeld, hier en daar was het verkeer volkomen onderbroken. Rond Seraing en te Dinant was de toestand het meest kritisch. Rond Brussel was het eene ware ramp voor de lage huizen. In veel plaatsen drijven de meubels in de woning rond. Alle hoeven, huizen en fabrieken zijn ondergeloopen, de geheele streek is een grauw meer. Het is eene ramp voor de hoveniers. Verscheidene fabrieken moesten stil liggen. Te Vorst Is een huis Ingestort door zes gezinnen be woond,gelukkig werd niemand erg gekwetst. In Oostvlaanderon liepen al de velden en weiden onder in de Denderstreek en in veel plaatsen kon met moeite het vee gered wor den. In Limburg is de schade ontzaglijk aan velden, vruchten, huizen en vee. In Westvlaanderen. Aan de Kust heeft het nagenoeg 18 uren aan een stuk geregend en de Yzer liep boor devol dringende voorzorgmaatregelen moesten genomen worden. Te Vichte is een inopbouwzijnde tooneel- zaal Ingestort. Te Zarren moest men het vee en de paar den met een boot uit de overstroomde weiden redden. Rond Kortrijk stonden al de meerschen, weiden en velden onder water,en veel schade werd veroorzaakt. Te Bavinchove werd een inopbouwzijnde fabriek ingestort. Te Yper was het en echte wolkbreuk die over de stad neerstortte. Gansch het Zaalhof gerocht onder water en een hevige rukwind veroorzaakte veel schade aan de inopbouw zijnde huizen. Te Stavele en verder op werden met veel moeite de dieren uit de overstroomde weiden gered. Te Rousbruggo moest in allerhaast het magazijn van M.Camerlynck ontruimd wor den voor den dreigenden Yzer. Te Dickebusch stroomden de Vijverbeek en de Vuilebeek over en aan Amerika stond het water 15-20 centimeters op den steenweg wat nogal het verkeer der voet gangers vermoetlijkte. Destortvlagen achterwege gebleven zijnde, begon het water Dinsdag stilaan te zakken. Opvolger van S. VANDE BERGHE, Bertenplaats, 8, (Kleine Markt). POPERINGHE In 't Binnoxiiand, 8(aduiieuwii, Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Kerkhofbezoek. Met Allerzielendagen werd het kerkhof druk bezocht door eene Ingetogene menigte. De graven waren ver sierd, ontelbaar waren de kronen en de bloemen op het kerkhof. De Kerken ook zagen veel volk toestroomen en dit is wel het voornaamste want, is het vereeren der laatste rustplaats onzer dierbaren ven lof waardige daad. een gebed storten voor hunne zielerust is nog wel verhevener en komt de arme zielen meer ten bale. Davidsfonds. Woensdag om 6 u. in den Katholieken Kring, tweede winterver gadering. E. H. Wa'grave Het leven en de werken van Guido Gezelie. 11 November. Ter gelegenheid van het Vredefeest houden de VI. Oudstrijde's een prachtige Fakkeltocht rond de stad, Dinsdag avond te 6 uur. Daarna is er Liederavond voor de Leden, in het lokaal. B. V. O. S. Al de leien worden nog eens ultgenoodlgd om deel te nemen aan den Fakkeltocht en aan al de feestelijkheden door de V. O. S. op touw gezet ter gelegen heden der herdenkingsfeesten van den Vrede. Lijfrentkos De Voorzienigheid. Op vandaag, Zondag 9 November, zullen de leden hunne storting komen doen, welke geboren zijn in de maanden December en Januari. Zij moeten zich begeven ter Gemeente school van af 9 tot 11 uren. Dat niemand ten achteren blijve. Zondag toekoemende is er betaling voor de leden geboren in Februari en Maart. Kiezerslijsten. In den Katholieken Kring ligt eene Kiezerslijst die door ledereen kan nagezien worden worden. Deze die twijfelen of zii erop voorkomen moeten aan stonds gaan zien en hunne reclamatie indie nen. Na den 19 November is het te laat. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn,zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen z.jn. Te koop bij H. Notredame, Groote M-ikt, en A. Kestclyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos 3,50 fr. en de 1/2 doos 2 fr. Diefstal. We meldden verleden week dat een jonge kerel twee diefstallen gepleegd had in huizen langs de Elverdlnghe kalsiede. Rij den landbouwer Arthur Pleters werden door zelfden kerel ook twee koperen douillen gestolen. Erge val. Op aankoop zijnde in stad viel de vrouw A. P. Donderdag namid dag in een winkel van boven den trap raar beneden en bekwam een zeer erge hoofd wonde. Voor de rechtbank van Yper kwam deze week een krakeel tusschen man en vrouw en de herbergier. Alle drie werden gestraft en de bazin werd onder ander gestraft om drank gegeven te hebben aan een dronken persoon. Daar zou men veel strenger kunnen en moeten op zijn. Een groote Nulmoet niet onderdoen voor 't Eindexamen en het feit dat het Yzerbloemtje dit jaar met dat spel naar 't Landjuweel gaat waar het verleden jaar den eersten prijs behaalde zegt genoeg. Men bestelle zijn plaatsen (5, 4 en 3 fr.) van vandaag af in Palace want de zaal zal weer te klein zijn. Zondag 9 November om 8 uren in Sint Bertinus kerk mis voot onzen overleden makker Theophiel Knockaert. Al de leden worden er uitgenoodigd. Om 9 u.inschrijving voor de bolling. Zondag 16 November feestdag van den bond. Vergadering in 't lokaal kwart voor den negen om samen naar de mis te gaan van 9 uren te gaan. 's Avonds ten 6 uren, bolling voor de vrouwen der leden. Het Bestuur. Moorslede- Van Zaterdag, 25 Oktober tot Dinsdag 4 November is dt groote Zending hier gepredikt geweest dooi de E. E. Paters Redemptoristen. lederen avond was de kerk proppensvol. Er werden bij de zeven duizend communiën uitgedeeld geweest. Bij de duizend inan gaf vrijwillig zijn naara op voor den Bond van het H. Hert. En wat gezegd van dien heerlijken stoet der Krulsprocessie waar drie duizend min zonder menschelijk opzicht in baden en zongen. Waarlijk het volk van Moorslede heeft zijn geloof bewaard.. Mocht het nu volherden in zijne goede gevoelens, len bate van Kerk en vaderland JACHSTOVEN LUXE - CALORIFÈREN voor Salons en Herbergen Priesterstraat, 5, Poperinghe Meer dan 100 stoven tn magazijn Feyg?-©allewa®r!,, Rousbrugge. AI de beste soorten, CORPENDUS, BELLES-FLEURS, enz. Alles aan de laagst mogelijke prijzen, bij THEETEN Cy-IUe. Noordstraat, 12, POPERINGHE. Men brengt de appelen thuis. Yper. Allerheiligen. Troostend en stichtend was het, te zien hoe talrijk de ge- loovigen tijdens de dagen van Allerheiligen en Allerzielen de kerken bezochten en hoe ijvervol de godsdienstoefeningen werden gevolgd. Deesjaarwashet kerkhofbezoek zeer druk. Voor de begraafplaats der gesneuvelde he'- den, was het een onafgebroken défilé en hun grafsteden verdwenen onder een weelde van bloemen. Al de maatschappijen der stad met de geestelijke en burgerlijke overheden hebben ook onze gesneuvelde Ypersche Helden benevens de Fransche en de Enge'sche, op 't stedelijk kerkhof rustende, gehuldigd. Taksen op de waterleiding. Binnen kort zullen de volgende taksen in voege komen 1Voor de huizen met één enkel gezin, en maar één kraan hebbend 24 fr. 's jaars voor meer dan één kraan, 't zij in kelder of op 't gelijkvloers 36 fr. voor elke kraan op de verdiepen 5 fr. per stuk meer, met maximum van 100 fr. 2. Huizen bewoond door verscheidene ge- gezinnen 36 fr. voor de watervoorziening op gelijkvloers of kelders, met bijbetaling van 10 fr. per jaar en per bron op de ver scheidene verdiepen van het huis. Bemint uwe gezondheid en drinkt Popsbronnen, Water Limonade door alle geneesheeren voorgehouden en geprezen Westoutre. Dieven. Op Aller heiligen nacht poogden onbekende dieven in het kiekenhok van Th. Baron te dringen. Ze werden verjagen. Eerediplomas. Door E. H. Pastor en den Gemeenteraad werden de diplomas uitgereikt aan de volgende leerlingen der Zusterschool. Meisjes Declercq Laura, Minne Yvonne, Lesschaeve Agnes. Knechten Ballein Henri, Van Eeckhoutte Joseph, Mortaigne Leon, Delhaye Maurice, Goudenhooft Julien. Proficiat aan Leerlingen en Meesteressen. Drinkt overal het smakelijk Lorrai- nen-b!er 0. (S. C. Bixschol®. Is er nu hier in eenen keer niets meer te doen Toch wel 't en ligt nog niet geheel en gansch stiile En 't gaat er zelf, deze week, nog al lumoerig gaan. Immers de Oud-Strijders komen op 11 November bijeen eerst, ingetogen, 's mor gens, voor de mis tot ziellaafnis der gesneu velde makkers en dan nog eens, rond den avond... en rond tafel... waar ze blij te moede, gulhertig, met open maag, klank en zang, de blijde herinnering van den Wapen stilstand zullen vieren. Goed en deftig verzet, kameraden, en smakelijk Maar ja, voor ik het vergete, de Boeren- gilde vergadert dezen Zondag, in plaats van Zondag laatst, 't Is te doen na de Hoogmis, inde Knechtenschool. Op het dag< rde staat er: Wintervoedering, toepassing van vetten, afrekening voor de Stierenvereeniging, vember om 3 ure vergadering van de Boerinnegilde in 't Klooster. Dagorde Voordracht over ziekenverpleging door Juf. Van Hoof. Hopen we dat de leden de raad geving van E. H. Storme laatstmaal gegeven zullen volgen en niet alleen komen maar hunne dochters zullen meebrengen. Die vooral kunnen veel leeren. Wil men dat de gilde bloeit, de jongelieden moeten er voor al het leven bijbrengen. Proven. 11 November. De Vrede- dag zal hier ook herdacht worden. Te 9 ure Mis voor de Gesneuvelden de V. O. Ssen trekken er naar toe, met 't muziek aan 't hoofd. Na de mis optocht naar het Ge denkteeken alwaar een korte aanspraak zal gehouden worden. Poalcapello. Electriek. 't Is al jaren lang dat de menschen kleuteren en peuteren van lucht en licht.En 't en is niet te verwonderen, want z' hadden geheel den oorlog licht en vier gezien op en boven de aarde....enal met ne keer, 't was uit. Hewell we zien met vermaak dat de groote, zware zwarte staken beginnen geplant te worden op de dorpplaats, voor 't leggen van den elektriek, en men zegt (weet wel ten is maar.... men zegt te Capelle dat rond nieuwdag de gemeente door dat schoone licht zal verlicht worden. Zuidschota, V. O. S. Dinsdag 11 November, vergadering om 2 uur in ons lokaal, daarna optochten om 7 uur avond maal bij Is. Van Eecke aan 8 fr. Wie deel neemt aan 't avondmaal doe zich inschrijven vóór Maandag bij Jos. Balduck. Namens 't Bestuur. Elverdirtsjhe, Peerdefeest. De Novemberpaardefeest had bijzonder veel bijval en 't getal kooplieden, en 't getal paarden overtrof zelf destoufste verwachting; er was, niet alleen meer doening dan verle den jaar,maar zelfs meer dan voorden oorlog op de Novemberfeeste. Naar 't zeggen is er nog al veel verkocht en verhandeld geweest, maar hier, gelijk in alles, willen de prijzen immer maar hooger op. Sleden. Foto der kerk zullen we maar aanstaande week kunnen geven. Merckem Tooneel. De leden der Tooneelmaatschappij De Onverwachte Vrienden zijn neerstlg hunne eerste wln- tervertooning aan het voorbereiden. Zij hopen met a. s. Kerstmis het drama «Wroeters» en het kluchtspel «Rap verdiend» te kunnen opvoeren. Gousbr-ugye, Allerheiligen- en Allerzielendag zijn hier oprecht heerlijk en stichten i gevierd geworden de kerk is als overrompeld geweest op die gezegende dagen. Staatshuishoudschool. Bepaald vast komt dus. als 't God belieft, half December de huishoudschool voor jonge dochters naar Rousbrugge. Reeds zijn er genoeg ingeschre venen voor een leergang (3 maanden). Als er voldoende ingeschrevenen bijkomen zou er nog een volgende leergang gegeven wor den heeft de heer bestuurder staatslandbouw- kundige Simoens gezegd. De inschrijving blijft dus voort open voor Rousbrugge en ommeland, bij het bestuur van den boeren bond. "nnlnqha. Ongeval. Verleden Vrijdag gebeurde alhier een ongeval dat nog grootere gevolgen had kunnen hebben. Rond vier ure de school gedaan zijnde kwamen de landbouwers Vandebulcke van de Knncke de Loosteenweg ingereden, toen op den hoek der straat, de knaap "Albert Petit, die dacht met den wagen mede naar huis te reden, op den wagen wilde springen hij viel er onder en kwamgelukkiglijk terecht tusschen de wielen Door den val was zijn handje gebroken en was hij lichtelijk aan de beenen gekwetst. Bverntt-aanYzar. Jongelings kring.— Met den hoogdag van Allerheiligen, hield de onlangs gestichte jongelingskring een welgelukte vergadering. Niettegenstaan de het erbarmelijk slecht weder, waren ze talriik opgekomen. Wat was het er gezellig in die met zeventig taüige jongheden gevulde zaal. Het bestuur werd gekozen en twee Mee- nensche vrienden vergastten ons met een aantal mooie kluchtliederen, waarna de ver gadering uiteenging onder 't zingen van den Vlanmsche Leeuw. f.angamarck, Den 11' November herdacht. Onze oud-soldaten geven dit jaar op dien heugelijke dag een groote toc- neelfeeste in 't lokaal met medehulp der St Jansgilde en plaatselijke harmonie. 't Is de eerste maal dat de V. O. S. van Langemarck op tooneel verschijnt, maar 't en zal daarom niet min wel zijn. Na een openingstuk door onze reeds zoo gunstig gekende harmonie wordt het drama Vrij door W. Hegeling, in een bedrijf, opge voerd. Daarop volgt de groote vermaarde drama Ruwhart de wreede Kasteelheerdrama in 3 bedrijven door L. Leemans. En als klucht krijgen wijHij moest hij eens Burgemeester worden. Tusschen de bedrijven puik muziek door het orkest. Daar er vele zijn, die den Dinsdag niet kunnen opkomen wordt hetzelfde tooneelfeest gegeven den Zondag nadien zijnde 16 No vember 1924. De feeste begint zeer stipt den Dinsdag om 4 1/2 ure, den Zondag om 3 ure. Westvleternn. Brand. Dinsdag avond ontstond er brand in de woning van Alois Barbier, Kaaistraat, en in korte oogenblikken werden huis en stallingen in asch gelegd. Enkel een klein ovenkotje kon door het moedig werden van toegesnelde geburen, van den brand gevrij waard worden, 't zijn brave werkzame menschen mt t zes kleine kinders in leven, waaronder ren tweelingsken van twee jaar oud gelukkig konden ze allen ontsnappen. Ook de dieren, behalve een verke i en eenige hennen, wer den gered. Al 't overige werd de prooi der vlammen en niets is verzekerd. 't Is te hopen dat de parochianen die nu meer dan ooit in welstand leven, heel milde geven zullen aan degene die de omhaling doen ten voordeele van dieongelukkigen die nog nooit van welstand wisten de man heeft vijf jaar oorlog meegedaan, zijne vrouw was alleen met vijf kindertjes en zes hunner kinders hebben zij begraven. Bijzondere giften worden met dank bij de geestelijkheid ontvangen. WugstenKnappe schutters. Ver leden Zondag hebben de schutters van Woesten, voor 't sluiten van 't seizoen, eens hun best gedaan in Zuidschote. De oppervogel werd neergehaald door! Maurice Blanckaert en de zijvogels door Lcon Dedoncker en Jules Lelong. Onze beste gelukwenschen. Boesinghe. Geestelijke Zending. Onze missie is volop aan den gang. De bevolking heeft tot heden prachtig beant woord aan den oproep van hare priesters en woont talrijk de sermoenen bij, van de paters redemptoristen. Zooals beloofd werd zijn het van de beste, die ten hoogsten voldoen en in prettige en aangename bewoording de zoo harde waarheden voordragen. Nu hedan Zondag, zal het voor Boesinphe een godsdienstige triomfdag zijn. 's Namid- inschrijving voor de Boerengilde 1925, enz. Sdags groote Kruisprocessie, daarom zal 't Zal dus weerom eene nuttige en belang-1eenieder tegenwoordig zijn. Ons muziek zal rijke vergadering zijn. jjden zang begeleiden en al wat beenen heeft Clerckan. Klokken. 't Schijntferbii zijn. De overheden geven het voorbeefd dat men aan 't kuischen en polijsten onzer ien z9° za' en HEER eene hulde gebracht klokken is. 't Zal niet lang meer duren eer F? zooais w;j er te Boesinghe nooit, men ze van La Crête des Flandres zal juelecfaen. hooien dreunen. j Boerinnegilde. Op Zondag 16 No- Mieuwe Voorzitter der Ver- eenigde Staten. M. Coolidge werd gekozen met 379 stemmen tegen M. Davis 139 en M. Lafolette 13 stemmen. Assisen van Westvlmandsren. De zaak ten laste van Arabella Delaere, huishoudster te Kortrijk, beticht van kinder moord, is Dinsdag middag afgeloopen. De beschuldigde werd plichtig erkend en door het Hof veroordeeld tot 7 jaar opsluiting. Iterten Vallaoys. Het slachtoffer van den moordaanslag van Colback tijdens het laatste studentencongres met Paschen, Berten Vallaeys, van Rousselaere, is thans bijna geheel hersteld. Hij heeft met groote onderscheiding zijn laatste examen afgelegd voor ingenieur. Onze oprechte gelukwenschen. Ambtelijke Berichten. STAD POPERINGHE. Al de personen die meenen recht te hebben op den KOSTELOOZEN OENEESKUND1QEN DIENST voor het jaar 1925, mogen van nu tot 15 December hunne aanvraag doen. In den loop van het jaar kunnen OEENE NIEUWE AANVRAGEN meeraanveerd worden. De KEUS van geneesheer is vrij. De aanvragers moeten hun trouwboekje of hunne eenzelvigheidskaart mede brengen. Het Bureel, St-Annaslraat, is ALLE WERK DAGEN open, 's morgens, van 8 tot 9 uur. De Secretaris, De Voorzitter, A. BAERT. S. COLAERT. Voetbal. HEEREN SPELERS I Koopt uwe Football- Sehoenen en toebehoorten bij A. Cossey Van Mol, rechtover 't Gasthuis. Gij vindt er de meeste keus aan genadige prijzen. POPERINGHE Football-Club. Uitslagen van Zondag 2 Novemb. lil* Afdeelino Poperinghe 2 Heule 2 Remy Sport 4 Dixmude 5 Thielt 2 Heyst 2 Ghistel 1 Thourout 6 Afde=lino SCHOLIEREN Poperinghe t C. S. Brngge8 Yper 0 Stade Korrrljk 0 Courtral Sport 2 F. C. Brugge 1 HEDEN ZONDAG Om 2 uren (Kouter) F. C. Poperinghe Remy Sport Te Yper, om 10 uren Scholleren C. S. Yper Poperinghe. Football-club Les Abeelois Réunis Uitslag van Zondag laatst. Abeele I 4 Hazebrouck N. D. I 2 Heden Zondag op ons terrein om 21/2 u. Abeele I Cassel I Te Cassel. Cassel II Abeele II. STAD POPERINGHE 5e Vlucht uit NAMEN van ZatS'd.Nov. 192-r 74 duiven tos om 10 uur. Wind Z- IV. A ank. 1' duif om 12,59 u. laatste prijs om 1,14 u. Afs and >57 Km. 1. Dehyser Maur. 5 m., 2. Debyser Jer. 5 m. en 6 p., 3. Creus H. 5 m., 4. Bourgeois Ent. 5 m., 5. Lequien Jul. 3 m.,6. CreusH. 3 m,, 7. Roevkens J. 2 m., 8. Blondeel Acb. 2 m., 9. Verpoot Em. 2 m., 10. Coucke Edg. 2 m., 11. Dewachter G. 3 m., 12. Dobbelaere Jer. 3 m., 13. Wullepit Pr. 2 m., 14. Dewaohter R. 2 m., 15. Desaegher H., 16. Decaesteker Is., 17. Vanoucke J., 18. Hand poorter H., 19. Desaegher H., 20. Degrootte Ch., 21. Hannebouw Maur., 22. Lava Adr., 23. Laheye N., 24. Lava Adr., 25. Handpoorter Hit., 26. De byser Jer., 27. Dobbelaere Jer., 28. Ciabau-Pitte- lioen H., 29. Ciabau-Pittelioen H., 30. Rocykens J., 31. Vanbruaene G., 32. Lequien J., 33. Sohicr L., 34. Onraedt Cyr., 35. Blondeel Acb. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1. Debyser Maur. 195 p., 2. Desaegher H. 195 p., 3. Debyser Jer. 2C8 p., 4. Roeykens J. 209 p., 5. Bourgeois Etn. 217 p., 6. Delannoy j. 226 p. 7. Lava Adr. 239 p., 8. Dewachter G. 242 p. 9. Creus H. 246 p., 10. Lequien Jul. 247 p. ¥pereu"»»t, POPGRI^GHC m CINEMASPËCTAKELS Famiiievertooaingen en voot kinderen Zaterdag 8 November, om 8 uur, en Zondag 9 Novemb. om 1 1/2, 4 1\2 en 8 ure. TOM MIX in Spannend cow-boy film in 5 deelen. Onze vriend Tom Mix met reden de Koning van het Verre Westen geheeten, heeft besloten den Texas te doorkruisen op zoek naar avonturen. Het is een stuk waarin de toeschouwers den uitslag der roekelooze daden van Tom Mix met angst afwachten. Een schitterendeSuperproductieFOX» Treurspel in 9 deelen met overheerlijke tooneelschikking van den regisseur Harry Millarde too ieeischikken van MAMA in de hoofdrollen speelt de talentvolle Percy Marnont Hutchinson, Etigelands beste ro manschrijver heeft met Harry Millarde sa mengewerkt om met de beste tooneelsterren dit kunstgewrocht te vertolken. Het gefilmd wei k heeft den meesten bijval verworven in alle steden. Maandag en Dinsdag om 8 uur. Komiek in 2 deelen. Vervolg en einde van het groot Treurspel naar den beroemden roman van Paul Cartoux, met Roger KARL en Daniel MEUDAILLE in de hoofdrollen. 25 Tijdvak van de flim DE KEIZER DER ARMEN naar het beroemd werk van Félician Champ- som in een gezet en bewerkt in 6 Tijdvak ken door René öeprinca Bijzonderste Vertolkers M. Léon Mathot Mare Apavan M. Henry Krauss Sarrlas Melle Gina Retly Silvette Mcllc Andrie Pascal Clémence M,u Ch. Lamy, Dalleu, Maupain, Lorrain, De Rochefort, Mmcs Jeanne Brindeau, Lily Deslys, Lucy Mareil, Charlotte Barbier enz. Dinsdag 18 November om 8 uur. OPVOERING VAN Beroemd blijspel, opgevoerd door de Kring't Yzerblöempjevan Kortrijk. Het Is ons aangenaam Ued. te mogen mededeelen dat de aandeelhouders der BANK VAN POFERINGHE in algemeene vergadering van 14 October jongst leden de overzetting van de Bank van Poperinghe, aan de CAISSE COM MERCIALE DE ROUEERS, Filiaal der BANQUE DE BRUXELLES, bepaald hebben goedgekeurd. Deze beslissing zal ongetwijfeld door onze klienteri gunstig onthaald worden ook durven wij verhopen dat zij aan de CAISSE COMMERCIALS DE ROULERS voorts het vertrouwen zullen verleenen dat zij ons altijd betoond tiebben. Bovengemeld besluit werd door onze aandeelhouders aangenomen met het eenig doel, meer vastheid bij te zetten aan eene zaak die gedurig meer uitbreiding neemt en belangrijk genoeg geworden is door eer, machtige Bankinrichting overgenomen te worden. De CAISSE COMMEF CIALE DE ROULERS is genoegzaam gekend op de streek opdat het noodig v/eze verder op deze inrichting te steunen. Haar kapitaal is van Tien Miliioen franh. De BANQUE DE BRUXELLES waarvan zij een filiaal is heeft een Keaitaal rn Roserv fonds van Twee honderd vijf-nn-vijftig miliioen, zes honderd vijftig duizend f r-arik tri is een der belangrijkste banken van Belgie. Onder de waarborg dezer inrichtingen zullen de belangen onzer klienten ALLE ZEKERHEID genieten. Do Hoer TACK HedenL Zondag 9_November, te li uur, laat weten dat de jaargetijden voor de zielelafe-j2*14®* nis van Zeer Eerweerden Heer van RENYNGHE de VOXVRIE, en van de familie JOSEPH van RENINGHE de VOXVRIE zullen plaats hebben den Maandag 10 en Dinsdag 11 November, le 9 uur, in St-Bertinus kerk. Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uit genoodigd tot het PLECHTIG JAARGETIJDE dat zal gezongen woiden op Maandag 10 No vember, om 10 uur, in St Janskeik, tot lafenis der ziel van Mijnheer en Mevrouw Ch. DELFGSSE-PAUWE; S. hun overltden ZONEN en S HGONZ ON. Van wege de Familie. Maurice 3AERT-DE^YSER, KINDERS en FAMILIE noodigen beleefd Vrienden en Kennissen uit de PLECHTIGE JAARMIS te willen bijwonen op Maandag 10 November, om 8 1/2 uur, in St- Bertinuskerk, tot lafenis van zijn overleden huisvrouw Dinsdag 11 November, om 10 uur, in St-Jons- kerk, laatste ZESWEKENMIS tot zielelafenis van JULiEN FRIMOUT. Vriendelijke uitnoodiging van wege Ouders en Familie. POPERINGHE, van 2 tot 9 Ncvembsr 1924. Geboorten. 281. Van'.erstraeten Sylvain, z. v. Henri en Irma Keygnaert. 282. Coulier Jerome, z. v. Maurice ea Elza Plaetevoet. 283. Vercaigne Michel, z. v. Jules en Maria Ryckebosch. 284. Veibeke Lucien, z. v. Julien en Gerarda Bonduellc. 285. Gruwaz Marie, d. v. Adrien en Helene Deuwel. 286. Heite Mau rice, z. v. Jules en Leonie Deuturck. 287. De- raeve Daniël, z. v. Jerome en Julia Ulrich. Overlijden. 211. Lermyte Rosalie, 83 j., z. b., wed. v. Charles Ryckewaert, Sektie D. Beloften.145. Vermote J«rome, melkvogr- der, wed. v. Madeleine Van Peperstraete v. Po peringhe en Wullens Emma, wtrkvrouw v. Proven. 146. Rosseel Maurice, landbouwer v. Poperinghe en Degryse Lucie, z. b., v. Renin- ghelst. 147. Struye Leon, metser v. Poperinghe en Deprez Marie, z. b., v. Watou.148. Caulier Omer, werkman v. Poperinghe en Vandamme Julienne, z. b v. W»stoutr«. 149. Bustrasn Marcel, landbouwer v. Rousbrugge en Bustraen Maria, z. b. v. Poperinghe.150. Samyn Alberic, handelaar en Var depitte Berlhe, bijzondere, b. v. Poperinghe. 151. Massckelein Emile, tram- bediende en Delboo Flora,z. b., b. v. Poperinghe. 152. Dehaene Theophile, leurder en Verwaerde Yvonne, leurster, b. v. Poperinghe.153. Room Jules, werkman v. Reninghelst en Sergier Adro- nie, z. b., r. Poperinghe 154. Dumoulin Henri werkman v. Clarcken en Lebon Valentina, werk ster v. Poperinghe. YPER, van 16 tot 31 fictober 1924. Geboorten. Devriendt Abel, slachthuisstr Pauwels Suzanne, Dickebuschsteenw.—Peene André, Dixmudesteenw. Lecomte Henri, Zon- nebekesteenw. Adam André, Zonnebekestw. Arteel Maria, Meenensteenw. Demuinck Julien, Appelstraat. Rootsaert Claire, Korte Thouroutstr. Travers Valerie, Meenensteenw. Behaegels Lydie, Slaehtbuisatr. Lesage Maria, Bruggesteenweg. Walgraeve Denise, Neerstr. Legrand Eveline, Wateringstr. Beens Madeleine, Paddevyverstr. Kerrinckx André, Zonnebekestaenw. Overlijdens. Deknudt Henri, 64 j.bakker, wed. Clarebout Eugenie, Rijsselstr. BeunVir- ginie, 82 j., z. b., wed. Hoornaert Auguste, Rijs selstr. Versavel Ivo, 07 j werkman, ongeh., Doorgangsir. Deeeuninck Maria, 68 j., z. b., wed. Depaepe Jean, Poperinghesteenweg. Soestronck Anna, 3 m., Vaemarkt. Muyll» Julienne, 4 m., Zonnebekesteenw. Deryckere Maria, 74 j., z. b., echtg. Lesage Edmond, Hoornwerk. Demey Charles, 60 j., werkman aan den ijzerweg, wed. Berten Eugenia, Rijssel- steenw. Huwelijken. Lauwaert Thaophile, landhou wer te Calcken en Titeca Maria, z. b., te Yper. Hotaux Louis, marmerwerker en Kestuloot Rachel, dienstmeid, b. te Yper.- Van Kei sbulck Henri, daglooner te Meerendré en Kerrinckx Maria, z. b., te Yper. Horrez Henri, leeraar der staatsmiddelbare school en Synave Martbe, z. b., te Yper. Scharrc René, landwerker te Sint Jan en Matthys Maria, die stmeid te Yper. Vanraes Cyril Ie, daglooner en Priem Sophia, kantwerkster te Yper. Flamand Gerard, be diende en Crock Adrienne, z. b., te Yper. in postzegels en Ge zult van nu tot Nieuw jaar De Poperittghenaar den Zaterdag of Zondag morgei door den postbode TE HUIS GEBRACHT worden. tmlangrljko vergadering voor al du-, feesturen der ver schilden® takken of afdeellngan ven 't Volkshuis Dagordeherinrich ting van den Middenraad. De leden der ver scheidene besturen gelieven alle beletsels op zij te schuiven om op die vergadering aan wezig te zijn. Morgen, Maandag, 10 November, te 7 uur, vergadering voor 't bestuur der Coöpera tief te 8 uur, herhaling voor de zang- gllda. Dinsdag 11 November, onmiddelijk na 't lof, vergadering voor 't bestuur van den Ziekentroost. Ja, van den ziekentroost gesproken, wat zoudt ge peizen dat er méér gebeurteen huis dut afbrandt of een huisvader die wer keloos wordt door ziekte Wel, natuurlijk, een huisvader die ziek wordt, nietwaar. Hewel, er zijn nochthans heel weinig huizen die tegen brand niet verzekerd zijnmaar er zijn veel werklieden, huisvaders, die niet tegen ziekte verzekerd zijn. Hoe legt ge dat uit Ja, hoe legt ge dat uitKortzich tigheid van de menschen Niet verder zien dan hun neus lang is wat zou het anders kunnen zijn Een werkman die nadenkt, die weet wat zijn plicht is, die weet welke ver antwoordelijkheid hij heeft tegenover vrouw en kinderen, zulk een werkman zal zich verzekeren tegen ziekte hij zal lid worden van den Ziekentroost, uit plicht. Makkers, denkt na. Zondag 16 November, vergadering te 11 uur, voor den Middatrtraad of Bestuur van het Werkersverbondte 3 uur namiddag, vergadering voor het bestuur van het Tex- ttelsyndikaat te4 uur algemeene ver gadering van den landen-arsbond. En daarvan sprekende, kan ik mededeelen dat we binnen kort mogen de eerstevoordrachi verwachten over groenselkweek, door M. Depuydt, voordrachtgever in tuinbouwkunde, voor West-Y laander en. De leden der boldorsgilde, die in December begeeren deel te nemen aan het avondmaal, mogen van nu af reeds inschrij ven in 't Volkshuis tusschen 9 en 12 uur 's Zondags. En nu nog een zeer gewichtig puntvan vandaag af, ligt de k>eztsrs'ijst ter inzage van allen die willen komen zien, in 't Volkshuis. Makkers, het is onze plicht, ons te verzekeren of wij op de lijst staan,wij zelf, en moeder de vrouw ook het is onze plicht. Dat elk dus kome zien vandaag of binnen acht dagen na den 20 November is het te laat. Miel. Heden Zo-dag om 3 uur ons eer ste Winterfeest in het Volkshuls, waar ai de leden verwacht worden. De Studiedagen worden g«houden in Ons W«rkstetshuis S" Godelieve 18, Oudenburg straat, Brugge, van 9 1/2 tot 11 3/4 uur en van 2 tot 5 1/2 uur de Maandag en Dinsdag 10-U November22-23 December2-3 Februari23- 24 Maart. Inschrijving 20 fr. inbegrepen toegangskaarten tot de tooneelavonden. Bericht. De ouderdomspensiosnen, van het 4® kwartaal zullen uitbataald worden als volgt Voor de belanghebbende wier naam begint met een der letters A tot D inbegrepen op Maandag 17' dezervoor dezen wier naam begint met een der letters E tot S inbegrepen, op Dinsdag 18" en op Woensdag 19" voor de overige. De beta lingen zullen telkens plaati hebben van 1 tot 3 u. De Ontvanger, E. LAMBRIX. «svi»^«-yL!»juifeniiii., .ui jiiwtii—awmagga Te 12 P. K„ Zondag 9 November. Ferste Tsp. M In den Klemop bij Jules Osstyn Bomine Vanhee) Ciombekestraat. HERBSFGKF.PMISSEN In den Nieuwen Keizei bij Claeys, Werf. Au Pate St Georgesbij G Reninghelsislraat. In 't Hof van Commerce Dthaudt, Brabanthoek. DOOR DEN UIL TE VERBGLIFN. Monter rn Konijn van 4 Kqr. In den Gouden L euw Abeele steen weg, bij Maurice Room-Cappelaere gege ven door Henri Lybeer (Clytteboer) Konijn. In 't Zilveren Hoofd bij Em. Decrock, Statie. Gegeven door Georges Dehouck. Vet Konijn. In de Barriere bij O. Lenoirvan 5 tot 9 u. Gegeven door Oscar Masschelein. Yper. Eerste Tap. Bij Henri Swaenepoel, Zonnebeke steen weg. Reninqhe'st. Horbergkermls. «In de Kruisstraat» bii M. Verdonck, Poperinghe steenweg. KALKOEN te vet bollen. Abeele. Ke-be'gkermis. In St Maerten bij Honoré Vanneste. Zondag 16 November. Volo door den uil te verboden. Au Voyageur bij Theophile Goussey, Veurnestraat. Vlamertinghe. In den Tivoli btj Reninghelst steenweg. Moteur 12 P. K., strooisnijder, graanbreker, dynamos, alles in goeden slaat, bij M. Hau- spie-Lowyck, Brouwer, Middelburg, Poptringhe. Henneringen, beste kwaliteit, te verkrijgen bij Sansen-Vanneste, Poperinghe. Sclioone jonge duitsche schapershond, bij Hyp. Wyckaert, Reninghelststraat, Poperinghe. Occasie zaaimachien Rud Sack bij Sterens-Pat- tou, Poperinghe en Yper. Driewielkar, drie jaar nieuw, draagvermogen 2000 K. bij Jules Notredame, landbouwer, Coppenolle, Poperinghe. lievpnagd, Deftige meid, vóór 18 November, bij Notaris Cassiers, Boeschepestraat, Poperinghe. oede en treffelijke meid, rond de 40 jaar, goed 1 de burgerkeuken kennend,voor Yper bij Dame alleen goed loon. Schrijven Madame Doom, Kaai, Yper. Chauffeurs voor auto-camions gevraagd bij C. Feys-Callewaert, brouwer, Rousbrugge. |U|Wd voor alle werk bij M. Oct. Vanden Berghe. lil Schaalstraat, 3, Poperinghe. oedp meld bij Lobelle-Dauchy, Boterstaat, Yper. 1 Goed loon geen waschte. Smidsknecht, een jaar op stiel geweest, voor Poperinghe of omliggende. Adres ten bureele. Jongeling, 21 jaar, voor chauffeurkan met tracteur werken, alsook smeden. Adres ten Dériré?bureele' \uffer, 19 jaar, als winkeldochter of bureelbe- J diende, reeds 2 1/2 jaar laatstgenoemd beroep rlevede, .uitgeoefend hebbende, kunnende goed VI. en Fr. (de Liefst kost en inwoon. Schr. C. R. bur.van 't blad. bij Gaston C "ddsgast, 2 jaar op stiel geweest, Maurice 0 Vanpeperstraete, Merckem-Luchem. Te Bach* en. "Twee goede herbergen te Rousbrugge: onmid- 1 delijk aanslag. Zich wenden tot M. Feyt- -Cailewaert. N uls dienstig voor allen handel, ook voor her- H berg schoonen hof, weide en een gemet j land, naar beliefte gelegen te Becelaere tegen j de kerk. Adres ten bureele. POPERINQHE. 7 Nov. Tar*-. 120-000; Rogge, 110.00 Haver, 100 00 Aardappelen, 54-00 Boter. 17.50-00.00 Eieren de 25 27.50-00,00 Hoppe 500 fr. KORTRIJK - 3 November. - Witte Tarwe, 98.00- 113.00 Rogge. 108 110: Haver, 94-95 Paardeboon., 000-000; Hooi. 35 36; Strooi, 16-17; Aardappelen, 48-50; Boter. 17-19 Eieren, 0 90 1 01Koolzaadolie, 495-000 L.'lnzaadolle, 400 00 000.00 Knolzaad, 000! Lijnzaad, 200.00 Koolzaadkoeken. 73; Ujnzaadkoe- ken,120 Sodanltraat, I04 Ammonlakiultaat, 128; Chicorelboonen, 95 nieuwe, 95. Vee te koop en verkocht 375 «tuk» ROESSELAERE. 4 Novemb. - Tarwe, 118.00 Masteluln, 00.00 Rogge, 108.00 ;Boekweit, 124 00; Haver, 93.00 Gerst, 112.00; Erwten, 00.00; Boonen, 115.00; Witte Boonen, 000.000 Lijnzaad, 177.50 Koolzaad, 210.00 Strooi, 15.00 Hooi. 25.00l.ljn- mec-l, 125 00 Voederbeeten, 000 00 Aaidappelen, 47.00Ruw Vlas, 80 00 Tabak. 8 50 Boter,17.50 Eieren, 1 05 Koolzaadolie, 500.00 Lflnzaadolle, 397.50 Chlcorel, oude en nieuwe, 95; Klaverzzadi 7JS0 Nitraten, 1134)0 Ammoiilalf, 1»; OrMamtW. 00,00 Viltens den kUo, 5.Ó0. He'bergkermis. Altoflk Deplacie,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1924 | | pagina 2