ie Brei Muil PALinGEli, sidles, Yper 3 I L P Gemeentekrediet van Belgie. VAN AF 15 OOGST 1925 M"e Vaildendriessche Halfrechtstreeksche pleiziertrein tusschen POPERINGHE en OOSTENDE MEETING-TENTOONSTELLING Parket van den Prokurenr des Konings l HGENDERS. GRGENSELS enz. WWV In t Binnenland OUDERDOMSPENSIOENEN BIJ ONS TE VERKRIJGEN LOTEN dergroote TTomfx»!» HOPPE Vlaamsche Vrienden. Tramlijn VEURNE-YPER ONTRIGGELING NABIJ TOURS. Aleu bespier Qgarettes Heer René DUMON Vrouw Maurice HOUWEN. Camiile DUTHöO en Kinders Oaisse Commerciale de Roulers Voorheen G. DELAERE&C'^" HALFMAANDELI.IKSCHE REKENINGEN Tijdperk va» 10 tot 25 Augustus 00 e Vraagt premiecatalogus r 1 G V6*«aisj£ï Si s. fjei lusüjü van dsn CJinssao isursaian. BALATOM V ermakelijkheden Burgerstand van 'Rumne^ Ssisiif in de beste winkels. Klas 1926. Belangrijk Bericht. 43. Boterstraat, YPER Heropening* BIJZONDERE KEUS VAN Fabricatie van alle soorten van BRILGLAZEN Inrichting. Werkplaats tot herstel, Nieuwe Agentschappen. Bulscamp E. Butaye, Qemeente-Sekretaris Dadiéeele P. Hoet, Genieente-Sekretaris Dickebusch J. Decaesieker, Gem.-Sekr. Hollebeke A. Breyne, Gemeente-Sekrctarisza! Ledeghem G. Delannoo, Gemeente-Sekr. L.ocre L. Dousy, Gemeente-Sekretaris Meeneri A. Degeeter, Kortrijkstraat 2 Moeres Melis, Gemeente-Sekretari* Pollinchove A. Anseeuw, Gem. Bediende Rolleghem-Kapelte A. Vandéputte, G.-S. Voormezeele L. Deceuninck. Gem.-Sekr. Zandvoorde E. Vandermarliere, Gem.-Sekr. Tandheal kundige der Fakulteit van Geneeskunde te Ryssel en der School voor Tandmeesters te Brussel een Tandlie Ikundig Cabinet openen 57, Dixmudestraat, te YPER. ARRONDISSEMENT YPER. Biddag. Vandaag Zondag hebben AAN HALVE PRIJS voor heen- en terugkaarten op 15 Oogst 1925. Vanb'fi? Twe^Eerw. Pateï BERICHT. De Prokureur des Konings bij de Recht- op Zondag 13 en Maandag 14 September a.s in de Lokalen der Gemeenteschool. bank van len Aanleg van Yper heeft de eer ter kennis van het publiek te dragen dat de Stadsnieuws genaamde Lemoyne Maurice-Cornelis, be-( Zondagrust. Alle Apotheken open roep werkman, geboren te Rousbrugghe-j 1ot dell middag; heden Zondag namiddag Haringhe, den 20 September 1903, zichkaneen KESTELYN. zeggende van fransche nationaliteit, zoon van Amand-Gustave en van Vandevoorde Hélène, wonende te Poperinghe, vroegere woonplaats Poperinghe, voor hem, den 26 Juli 1925, eene verklaring van keus tot de Belgische nationaliteit gedaan heeft. De Prokureur des Konings doet, overeen komstig met artikel 10 der wet van 15 Mei 1925, een onderzoek over de geschiktheid van den voorgenoemden verklaarder. De personen die opmerkingen, inlichtingen of tegenwerpingen uit te drukken heboen wegens de gemelde vaderlandskeus mogen ie doen gelden door tusschenkomst van dan Heer Politiekommissaris van Poperinghe tot den 15 Augustus 1925. Yper, den 29 Juli 1925 De Prokureur des Koninüs., Rodolphe DE POORTERE De ouderdomspensioenen van het 3C kwar taal zullen uitbetaald worden als volgt (Jp Maandag 3e Oogst voor de belanghebbende wier naam begint met een der letters AtoiD inbegrepen op Dinsdag 4" Oogst voor dezen wier naam begint met een der letters E tot S en op Woensdag 5e voor de overige.. De betalingen zullen plaats hebben van 1 tot 3 uren. De Ontvanger E. Lambrix. uitgegeven door E. P. RUTTEN 1 Prijs Een huis van 45.000 frank. 2 Prijs Een huis van 32.000 frank. Prijzen ter waarde van 175.000 frank Prijs van het beekje met 5 billetten 5 frank Omslag kosteloos deelnemende aan b:; zondere trekking. .BETALING NA GENEZING Het is noodig dat gij deze komt zien welke uitsluitelijk hier gekomen is voor U. Het moet dat gij gebruik maakt van zijne komst in België, om zijne onfeilbare methode toe te passen. Gij moet uw bezoek niet uitstellen, en niet wachten tot U een ongeluk is overgekomen. Het is het oogenblik om U toe te naderen tot die groote praktijker, die M. GLASER is, de beroemde spe cialist van Parijsgij zult U seffens voor eene onvergelijkelijke beroepsbekwaamheid bevinden, en van dan af zult gij begrijpen welke diensten hij bekwaam is U te bezorgen, welke U de genezing verzekert. Met Af. GLASER geene ontgooche ling, geene teleurstelling, en ook geene tegensta gen. De ongemakken door de breuk veroorzaakt verdwijnen oogenblikkelijk, niet binnen 10 jaar, maar op staanden voet. Gij zult genezen zijn zoo als vele anderen. Te meer, de Hoogste Onder scheidingen voor diensten bewezen aan het menschdom, worden hem toegekend, hetgene de ontegensprekelijke proef is. De onfeilbare metho de van Af. GLASER is erkend, als de overtreffe tijkste van al deze tot nu toe uitgevonden, en iedereen is in staat die zich aan te schaffen, dus overweegt geene beurzen. Ook raden wij gretig de mannen, vrouwen en kinderen aan, die lijden aan breuken, ongemakken en afzakkingen in de onderbuik, een bezoek te brengen aan Af. GLASER. Wacht niet tot het te laat is, volgt onze goede raad, en vergeet niet dat hij hier gekomen is om uwe genezing te brengen. Hij zal GRATIS ontvan gen en U raad geven te THOUROUT, 12 Oogst, Hötel des Flandres ROESELARE, 13 Oogst, Hotel du Lion d'Or POPERINGHE, 14 Oogst, Hötel Skindles YPER, 15 Oogst, Hótel Skindies, en in zijn kabinet 19, Broederlijkheidstraat, (rue de la Fraternité), 19, te BRUSSEL (Noordstatie). Belgie. De inlegs staan zeer ongelijk en zullen, op verre na., zooveel niet opbren gen als verleden jaar. Voor de andere hom melhoven zal de opbrengst ook onregelma tig zijnde eene zullen 2000 pond per gemet geven, andere 1200 tot 1500 pond; immers in sommige hommelhoven zullen er veel leugenaars zijn. Verder is de bladluizenplaag bijna verdwenen zoowel in het land van Aalst als in het land van Poperinghe. Engeland. Volgens het bericht van MM. Lemay (28 Juli) heeft de laatste regen veel deugd gedaan aan de hoptuinen die goed verzorgd werden tegen de bladluizen- plaag. In sommige tuinen woekert de blad luizenplaag voort. Duitschland. In Baden en Wurtemberg staande late hopsoorten goed. In Beieren hebben de vroege hopsoorten meer geleden van de bladluizenplaag dan de late soorten. Dezer dagen was de markt veel kalmer voor beste Hallertau 320 marken, en voor gewone markthop 110 marken. Bohemen. Door de slagregens zijn de hoptuinen, die van roetdauw leden, goed gewasschen. Nochtans durft men thans niet meer dan opbrengst verwachten tegen over de groote opbrengst van verleden jaar De markt blijft prijs houden 2400 tot 2600 kronen. mm—lpu—mmw^pi.ijii «bw»— Woensdag avond aanstaande, om 8 u. 15 gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. OnderwerpChina door E. H. Vander- haeghe. Hulde. Zondag avond werd M. Joseph Delbare, laureaai van 't Conservato rium te Brussel, plechtig aan de statie afge haald door het muziek van Ons Huis Op het Stadhuis, omringd van zijne fami lieleden, werd hij door den Heer Burgmeester plechtig gelukgewenscht en een bloementuil aangeboden. In de statiestraat en in de buurt zijner woning waren al ue huizen bevlagd Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen tie taiutpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos 3,50 fr. en de 1/2 doos 2 fr. - Ongeval. Tijdens de velokoers van Zondag laatst werd Cyr. Keyngaert omver gereden door een der koersmannen, bij St Joris speelhof. De man was zoo erg toege- takkeld dat hij aanstonds naar het gasthuis moest overgebracht worden. Gansch zijn gelaat was doorploegd van de voettrede of pedaal en hij kloeg van inwendige pijn. Hij ontving nog denzelfden dag de HH. Sacra menten en gansch den Maandag was zijn toe: tand onrustwekkend. De Dinsdag kwam er wat beternis en thans is hij gelukkiglijk volkomen aan de beterhand. Landbouwers. Te verkrijgen bij Apotheker Vandeplas NEDERLANDSCHË NICOTINE van 500 graden aan 89 fr., dus goed voor een karteel van 500 liters. Knaap overreden. Donderdag mor gen werd bij O. L. Vrouwkerk een knaap omgereden door een motocyclist die in dollq vaart door de straat vloog. De jongen was gekwetst aan het been. Prijsdeeling. Dinsdag aanstaande heeft de jaarlijksche plechtige prijsdeeling plaats in het Bisschoppelijk College der stad. Vakschool. De vakschool der Zus ters Benedictinen werd bekroond te Brugge en 10 leerlingen hebben het diploma der algenteene cursussen bekomen Twee Eerw. Zusters der Benediciinen Agnès Comeyne,Alice Devloo, Anna Larnou, Maria Merlevede, Anna Veranneman van Poperinghe Maria Jonckiere van Proven Anna Reubrecht van West-Nieuwkerke Christine Van Elsiande van Vlamertinghe. Onze beste gelukwenschen voor leerlingen en meesteressen en goed heil aan die zoo nuttige instelling der Vakschool waar onze meisjes en dochters de gelegenheid vinden om alles te leeren wat de vrouw noodig beeft om het huishouden te bestieren, en moedig en werkzaam door de wereld te geraken. V. T. B. Zondag aanstaande 9 Oogst wordt een uitstapje gedaan naar De Panne Iedereen kan mêe. Vertrek uit Poperinghe te 7 u. 52. Die in velo willen gaan vertrekken te 8 u. stipt uit 't Vlaamsch Huis. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet dank aan hunne zachte maar voortgezette werking, veroorzaken de regelmatigheid van den dagelijksehen stoelgang. De doos 3,50 fr., de halve doos 2,50 fr bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe Poperinghe Poperinghe Markt Jagershot Crombeke dorp Westvleteren Oostvleteren Renihghe Noordschote Metckeni Prijzen le Klas V. 6,30 10,30 6,35 10,30 6,45 9,40 6,58 8,90 7,06 8,60 7,12 8,20 7,25 7,40 7,32 7,00 A. 7,45 V. 7,50 6,30 8,00 5,30 A. 8,20 4,60 V. 8,30 9,30 Klas 7,90 7,90 7,30 6,90 6,60 6,40 5,70 5,50 4,90 4,20 3,60 Oostende Dixit) ude Dixmude Woumen Merckem Noordschote Reninghe Oostvleteren Westvleteren Crombeke Jagershof Poperinghe Markt Pogeringhe Capucienen van Iseghem 19,40 en biecht hooren. komen prediken 20,45 20,55 21,07 21,22 21,32 21,35 21,50 21,55 22,03 22,13 22,25 22,30 Woumen Dixmude Dixmude Oostende Geen stilstand aan de staties die hierboven niet vermeld zijn. Kaarten op voorband worden afgeleverd in de staties te Poperinghe, Oostvleteren en Dixmude. In de andere dorpen kan men ze bij het personeel der treinen aanvragen. een misstap viel hij zoo ongelukkig, dat hij eene schedelbreuk opliep. Dadelijk naar het gasthuis overgebracht, stierf hij er korten tijd nadien. Klok gebarsten. De groote klok van St Pieterskerk, te leper, die te Doornijk gegoten werd, is gebarsten, zoodat wij nog eenigen tijd zullen moeten wachten eer wij het nieuwe akkoord zullen te hooren krijgen. Wij hadden gedacht, dat met Tuindag alles zou gereed zijn, maar ja, de mensch wikt... Woensdag had om 9 de wijding plaats van onze prachtige St Jacobskerk. Processiewijs werd het H. Sakrament uit de noodkerk naar de nieuwe gedragen. Op derden Oogst zal er overgegaan worden tot de inhuldiging van het oorlogs- gedenkteeken der 18le Engelsche legerafdee- ling. Het staat aan de Clapham-Junctron, 't is te zeggen aan de kruiskalsijde bij den Zandberg. Eene afvaardiging van een honderdtal mannen der zélfde legerafdeeling zal de plechtigheid bijwonen. Opdenzelden dag zullen de Engelsche officieren en ka- detten van de Junior Division en het Of' i- cier Training Corps, staande onder het bevel van generaal B. Colvin, een bezoek brengen aan onze stad, waar zij verscheidene graf steden zullen gaan groeten en kronen neder- I eggen. Dinsdagavond" gerochten eenige ver bruikers na hevige woordenwisseling aan den slag ter herberg De Visscher». Wel haast waren de politiebedienden ter plaats doch de vechters waren de pijpen uit. Zij zijn gekend. Leopold De Breyer, oud 68 jaren was werkende op eene stelling in de Thourout- straat, toen hij uitgleed en viel. In deerlijken toestand opgenomen werd hij naar huis gedaan. Zondag hebben wij onzen Tuindag. Benevens allerhande feestelijkheden hebben wij zondag het groot feest der Pompiers, 46 maatschappijen zijn ingeschreven. Voor onze Gesneuvelden. Door de zorgen en de welwillende tusschenkomst van den Y'laamschen Oudstrijdersbond (V O. S.lzai Dinsdag aanstaande om 9 ure een plechtiger) Rouwdienst gedaan worden, de nieuwe St Pieterskerk, voor de gesneu velde heiden en burgerlijke slachtoffers van Zie op de derde bladzijde de aankon diging over een belangrijke uitverkooping aan prijs van faktuur. Goed Nieuws. Voor Bruiloften Maatschappijen, Scholen, en voor allen die begeeren een uitstapje te doen aan goed- koope prijs, wende men zich tot Cyrille HOSDEY, Rekhofstraat, 25bis, Tel. POPERINGHE. Nieuwe Auto-Limousine met 20 plaatsen (Besloten Luxevoituur) ten dienste van iedereen. Doe uw aanvraag op voorhand om verze kerd op gestelde dag en uur te kunnen uitrijden. Elk zegge het voort. Ter gelegenheid der Tuindag feesten te Yper, zullen op Zondagen 2" en 9" Oogst 1925 de volgende veranderingen aan de uurtabel gebracht worden Trein Nr 134 wordt afgeschaft en vervan gen door N' 134b'* Yper vertrek 19,30 Veurne aankomst 21,36 (Stilstand in de tusschenstatiën). 12 dooden en een 20 tal gekwetsten. Op het spoorwegnet van Orleans is Woensdag nacht een ontriggeling gebeurd, welke erge gevolgen had. De sneltrein 2689, die Le Mans ten 22 ure 15 verlaat naar Tours en ten 23 ure 49 voorbij Neuille-Pont-Pierre stoomt, is rond middernacht op 17 kilometers van laatstge noemde plaats, te St-Antoine-du-Rocher, nabij Tours, uit de riggels gesprongen. Vijf wagons, waarvan drie waarin zich reizigers bevonden, werden verbrijzeld en er zijn meer dan 30 slachtoffers, waaronder 12 dooden. bij Sansen-Vanneste Gasihi is.-traat, Poperinghe i i - Pectoral Dupuis. De besmettende kiemen van de griep die soms erge verwik kelingen veroorzaken, kunnen niet leven noch zich ontwikkeien in de bederfwerende balsems van deze voortreffelijke remedie. De doos 3 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. - Bedevaart van het Verbond der Chris ten Vrouwen. De bedevaart naar O. L V. van Lourdes bij de Paters van St Sixtus is gelijk vorige jaren vastgesteld op den Zondag na de 15 Oogst. Zondag aanstaande zullen wij al de schik kingen kenbaar maken. Wil uwen moed niet verliezen, omdat gij aan hoofdpijn lijdt. Neem in volle trouw een Algaopoeder hare weldoende bewerking heeft geen invloed op de maag. Gij zult aan stonds genezen zijn, en onzen raad ver spreiden. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. Yper. De V. T. B. afdeeling Yper belegt een uitstapje voor Maandag, 3 Oogst. Leden maar ook niet-Ieden uit Yper, Pope ringhe en omliggende worden vriendelijk tot dit uitstapje uitgenoodigd. De reis is ditmaal kosteloos daar de deelnemers over fiets of auto moeten be schikken. Om 2 ure namiddag, vertrek bij Hil. Verbeke, herberg 't Belfort Rijsel- straat, naar het Grootsch Canadeesch Monument (Maple Avenue) vandaar naar t Polygoneveld, de kerk van Zonnebeke, het Kanadeesch Monument van St Juliaan, om rond 7 ure te Yper terug te zijn. 't Is eene schoone gelegenheid om eenige merkwaardige hoekjes van 't Ypersche te ieeren kennen, iedereen beantwoorde dus onzen oproep en weze met fiets of auto den 3 Oogst op zijn post. (Herkenningsteekens en vlagjes zullen vóór het vertrek te koop geboden worden). Tuindag. Vergeet niet de etalagen te bezien bij VAN LEQE, ftotersiraat, nevens De Puppen Yper. Altijd de meeste keus van uiamant, goud- en zilver werk, aan de genadigste prijzen. Ongeluk. Louis Burggraeve, werk man voor het hoogcommissariaat, oud 45 jaar, was in de late uurtjes naar huis ge sukkeld. Hij wilde naar boven, docii dcoi de Reeks Concerten. Tal van concer ten worden deze week gegeven in onze stad ter gelegenheid van Tuindag. Melden wij enkel deze Zondag 8 ure 's avonds door de Harmonie vanAudruicq en Maandag om ure, telkens op de Statieplaats Dinsdag 4" Oogst, door de Ypriana op de Statie plaats Donderdag 6" Oogst door Ypriana op de Groote Markt en Zondag 9" Oogst, om 4 are, op de Groote Markt door de harmonie van Wevelghem. Onde scheidingen. De Heer Caene- peel Alfred komt met goeden uitslag zijn derde proef van veearts af te leggen Curegfaetn. Proficiat. Bezoek. Deze week krijgen wij onze stad het bezoek van een 20 tal inge nieurs uit Tcheko-Slovakije, benevens 1250 Engelsche officieren en kadetten van Officers Training Corps Ministerieel Bezoek. Zaterdag laatst bracht de nieuwe Minister van Openbare Werken bezoek aan onze stad. Na de ge bruikeüjke ontvangst op het Stadhuis bracht hij een bezoek aan de stad. Mocht zij bezoek heilzame vruchten leveren en nu het herstel van onze vaart verwezenlijkt zien. WestoutreDe plaats van gemeente secretaris is open. Aanvraag aan het col lege van Burgemeester en Schepen vóór 15 Oogst aanstaande. Wettelijke jaar wedde. Westnieuwkerke. -- Alwie inlichtingen be geert in zake oorlogschade, militiekwestien ouderdomspensioenen, huishuurzaken en zoo meer, begeve zich gerust in 't Volkshuis yperstraat, 29, Poperinghe, bij een onzer Senatoren, den Vrijdag van iedere week tusschen 8 en 10 uur. Westoutre. Wetenswaardig. Gedurende den oorlog werden op deze ge meente 236 huizen tot den grond vernield waarvan er reeds 203 heropgebouwd en be woond zijn. 5 Goedkoope woningen werden er geplaatst. 23 Huizen werden geplaatst uit eigen beweging, zonder oorlogsschade. Na den oorlog ontving de gemeente 90 barakken van het K. A. F., op heden zijn er nog 22 bewoond. Poelcapelie. Ga ipers. De nieuwe gaaipers is geplaatst, 'tlseen schoon stuk, wel gemaakt en gemakkelijk om te schieten. Al de liefhebbers hebben er bek op, om de perse in te huldigen en wat gaaien af te kegelen. Eene groote schieting is belegd voor 15 Oogst aanstaande. Liefhebbers van de perse, weest allen broederlijk en eendrachtig. Vossen. Verscheidene Vossen heulen op de hofsteden rond de wijk 't Buitekot Ze doen schade aan landerijen, oogst en bijzonderlijk in de hoenderkoten. Landbouwers, houdt ze maar in d'ooge en trekt ze omver want we kunnen daar zonder. Lauwe. Droevig ongeluk, Het 9-jarig zoontje van Desmet Petrus, was in den koeistal aan 't spelen aan ringen, toen het plots van de hangende ringen losschoot met het ongelukkig gevolg dat het met het hoofd op de harde steenen van den koeistal terecht kwam. Na een uur vreeselijk lijden is het knaapje bezweken. Staden. Feest. Zondag laatst had hier het plechtig Te Deum plaats ter gele genheid van het Nationaal Feest. Na de plechtigheid trok het muziek en de overheid naar het huis van den veldwachter om hem zijn welverdiend eereteeken te overhandigen en hem eene serenade te brengen 's Namiddags moest het muziek naar het feest van Westroosebeke dat door het slecht weder mislukt is We troffen het beter te Ab.^ele en roepen nog van verre; Eere aan de familie Persyn. Dank aan de Abeelenaars om hun goed onthaal. Pollinchove. Heldenhulde. De Oud-Strijders hebben het christen gedacht opgevat een jaargetijde te stichten, binst de Kermisweek, voor de Gesneuvelde Paro- chiaden. Er was veel volk in de Kerk aanwezig. Na den Dienst werd nog eene hulde gebracht rond het Gedenkteeken. De schoolkinderen zongen een gelegenheidslied, waarna de Hoofdonderwijzer, Meester Noliet, eene pakkende, diepgrondige en leerrijke rede voordroeg. Na nog een lied gezongen door de school kinderen werd de plech'tigheid gesloten door het muziek, met een dreunende|« Vlaamsche Leeuw en een klinkende Brabanijonne Elverdinghe. Vergeet niet, kwee kers van geiten, de groote prijskamp voor bokken en geiten die te leper, Koeimarkt, Woensdag 5 dezer, plaats heeft. Trekt er maar naar toe, want uw geitjes zijn de moeite waard om naar een prijskamp te gaan. Ons muziek heeft Dinsdag laatst diep godsienstig en indrukwekkend, de begraving bijgewoond van Emiel Deconinck die er eereiid van was. De zoo talrijke tegenwoor digheid in den lijkdienst, geeft genoegzaam te kennen hoe de afgestorvene algemeen geaeht en bemind werd. Zijne ziel ruste in vrede. Donderdag avond, trok het muziek vergezeld van de eereleden naar de voorloo- pige woonplaats van den Heer Graaf C. De Laubespin, ten einde door eene schoone serenade, de jonge Heer Graaf Antoon te verwelkomen van zijne terugreis uit Ameri ka waar Hij sinds twee of drie jaar werk zaam was in 't consulaat. Woesten. Vandaag om 5 Vi ure vergadering der Boerengilde bij Desiré Devey In de Commerce Dagorde: Voordrachtdoor M. Vermersch; Belangrijke mededeelingenBestelling plant aardappels «Industrie» zaaigranen, land- bouwkalk en veevoeders. Het Bestuur. Langemarck. Koning- en prijs- schieting. Zondag 9 Augustus, van 4 tot 5 ure zeer stipt is er Koningschieting aan de nieuwe pers. Seffens daarna schieting_ voor de prijzen gulhertig geschonken door de leden van 't bestier. Wie nog in de gilde niet is kan dien Zondag nog bijkomen en seffens aanveerd worden. Meenen. Baldadigaard neergescho ten.Zekere O. Verhaeghe, 30 jaar, een echte woestaard, viel gedurig Elza Clays, 24 jaar oud, lastig, drong in huis en mis handelde 't meisje en haar vader. Daarvoor heeft hij reeds een twaalftal processen opge- loopen. Woensdag, dronken zijnde, her nieuwde hij het spel en rnishairdetde vader en dochter. Het meisje ontsnapte en keerde uit de aanpalende kamer terug met een revolver die zij herhaalde malen afvuurde. De barbaar werd getroffen, viel zieltogend neder en was weldra een lijk. Het meisje had eene rib gebroken en was over gansch het lichaam gewond. Het meisje is aangehouden. Merckem. Examen. M. Henri Depover heeft met onderscheiding zijn examen afgelegd als onderwijzer, aan de Normaalschool te Thourout. Zuydschole. Lijfrentgilde Macht door Eendracht Zondag 2e Augustus, vergadering in 't Gemeentehuis tusschen 8 en 10 uur. De leden geboren in Juni, Juli, Augusti en September worden vriendelijk verzocht te komen storten voor 1925. Namens het bestuur. Bixschote. Nieuw slachtoffer der springtuigen. Verleden Zondag, was Achitte Pauwels nabij zijne woning aan t werken toen hij op een verraderlijk tuig botste, dat onmiddclijk ontplofte, met het ongelukkiggevolgdat hij gevaarlijk gekwetst werd. Hij werd, aanstonds door een haastig bijgeroepen doktor, naar 't Gasthuis te Yper gestuurd. De laatste berichten van daar ont vangen, laten toe nog het beste te verhopen. Het schijnt dat men allicht aan de kal- sijde van Langemarck zal beginnen. Zal waar zijn De hennen moeten eerst leg gen 1 Welnu, men zegt dat zij gelegd hebben, aan 't leggen zijn, of ten minste beloofd hebben het te doen, niettegenstaande het einde van het legseizoen nadert, 't Is echter wel te hopen, dat men die vermaarde kalsijde niet zal herleggen met eieren anders we zijn zeker nog een keer gefoptZij en zul len het niet houden, Zonder twijfel Dagorde der Vergadering der Boeren gilde op Zondag 2" Oogst na de Hoogmis. 1. Derde voordracht over de nieuwe wet op de ouderdomspensioenen. 2. Mededeelingen betreffende vrijstelling van militiedienst, oogsten van aardappel plantgoed, het kalken van landerijen, aan staande veeprijskamp en andere. Rousbrugge. Oud-Strijdersbond. Hier houdt men er aan van, zooals overal elders, wel dezen dag te vieren en dit jaar zal het nog beier zijn daar het op een Zon dag valt. Oostvleteren. Boerinnengilde. Op Zondag 9 Oogst, om 2 1/2 u. stipt, alge- meene vergadering in de muziekzaal, voor de Boerinnengilde, met belangrijke voor dracht over De medewerking der vrouw in den vooruitgang van den landbouw door Zeer Eerw. Heer Colpaert, uit Leuven. Al wie belang stelt in den vooruitgang en ontwikkeling van ons volk, weze op die ver gadering tegenwoordig bijzonderen oproep werd gedaan aan alle weldenkende huismoe ders en jonge dochters. Zuidschoote. Boerenbond. He den Zondag, 2 Augustus komt Meester De- queker eene voordracht houden over Belasting in den landbouw. Al de leden worden dringend uitgenoodig de vergadering bij te wonen en deel Ye nemen in de hulde die namens het bestuur zal gebracht worden aan den nederigen en verdienstelijken werker op landbouwkundig gebied ter gelegenheid van de toekenning van het eereteeken van le klas voor landbouwverdiensten. Op deze vergadering bestelling van plantaardappelen Industrie. Nadien zal geen gelegenheid meer zijn. De prachtige uitslagen der twee laatste jaren hebben de deugelijkheid van dit plant goed bewezen. Zuidschoote telt immers enkeleaardappelvelden die iedereens bewon dering afdwingen. Alle leden wezen dus op hunnen post om 3 ure en alle andere landbouwers van Zuid schoote en omligggende worden eveneens uitgenoodigd. Boesinghe. Kermisweek. Woens dag laatst heeft Hector Lie Kemele, voorzitter der maatschappij den oppergaai afgeschoten en is dus voor het jaar 1925 als Koning uitgeroepen geweest De kermis is goed van stapel geloopen, zonder groot geweld inen heeft kunnen bestatigen dat de kleine en groote jongens en meisjes hun wel verzet hebben. Den opsluit had plaats Donderdag avond met een prachtig vuurwerk. Het weder had wel kunnen wat gunstiger zijn, maar zooals de menschen hier zeggen 't was op zijn Boesingh's. De kerkmuur gaat nu goed vooruit en de dam men of trottoirs ook binnen kort zal de Plaats heel en al van aanschijn veranderen. Zoo zal onze gemeente een waar juweeltje worden. Iioii\vl>eri<'h1 «*bi Vrouw We R. Dijmon en Kinderen noo- digen hiermede Vrienden en Kennissen uit naar het Jaargetijde dat zal gezongen worden op Maandag 3 Oogst om 9 1/2 ure in St Bertenskerk tot zielelafenis van Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot het Jaargetijde dat zal ge zongen worden op Dinsdag 4 Oogst, te 9 u in St Bertenskerk tot lafenis der ziel van Van wege de Familie. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen de Plechtige Mis te willen bijwo nen op Zondag 2 Oogst, te 9 uur, in St Ber tenskerk, tot lafenis der ziel van Van wege de familie. Vroeger Itaiili vjtn INtporiii^lu aangesloten bij de BAN QUE DE BRUXELLbS de (Kapitaal200.000.000 Reserven i S5.650 OOOt Rekeningen 6 maanden 5.25% Rekeningen 1 jaar: 5.50 rIV I&oop. Vliegenvangers, bij SANSEN-VANNESTE, Po peringhe. Twee nieuwe motors Lister 8-9 P. K. niet ineer dan twee maanden gewerkt 6 maanden waarborg voordeelige prijs. Cesar Vanmarck, Electricien, Hondstraat, Yper. olor Otto-Deutz 12-15 P. K. Schaafmachien, ifl Lintzaag, Touppie, Van dikte machién Pennestraat, 59, Yper. Nieuwe kamion, 2-3000 K. draagvermogen bij M. Hauspie-Louwyck, Brouwerij Middelburg, Poperinghe. Duizend goede oude groote pannen, aan halve prijs bij Emile Degrou, Aannemer in dakwer ken, Eigenheerdstraat, IYper. Afroomer Mélotte, zoo goed als nieuw, 125 liters ter uur afroomend, voordeelige prijs door uitscheiding te koop. Adres ten bureele. Dubbele poort 2m.50 vierkant,2 poutrellen 18 cm. hoog 3m.l0 lang, voordeelig te koop bij M. Derycke, Schrijfmachienen, Wenrickstraat, 3, Yper. Volledig materiaal voor stoofbenoodigheden-, MoteiiF 8 H.P., draaibanken, slijpmachier, cylinder, marteau-pilon enz. enz. bij YV' H. Van Waetermeulen en K'"5, Plaats, 71, Loo'enhulle, O.-VI. Henneringen bij SANSEN-VANNESTE, Gast huisstraat, 15, Poperinghe. nj'etten voor blazers aan 4 fr. 't honderd, 3,75 fr. bij duizend genomen, t'huis besteld. Verhellen, Komstraat, 36, Poperinghe. Schoone niéuwe toog met marmeren plaat, ver hoog en twee kranen, buffet in geslepen spie gelglas, laatste nieuw model. Adres ten bureele. est hondenjongen (ras Bouviers) echt zwart, bij Camiile Billiau, timmerman, Groeninghe- straat Vlamertinghe. Cchoone en goede occasie piano bij C. Quaghe- beur, 32, Yperstraat. Zwingelmachien met toebehoorlen in goeden staat bij C. Baert, Crombeke, bij 't Jagershcf. y wee jonge geiten van eerste en tweede lam. ge lammerd einde Mei alsook 300 zakken ge spleten stoofhoütaan 6 fr. de-zak. Bij Verhellen, Komstraat, Poperinghe. Twee schoone vensters met glas en lattenstoors, zoo goed als nieuw, aan genadige prijs bij Eug. Bevernage-Bottez, Casselstraat, 62, Pop. rtccasie Tilbury, geheel in 't nieuw gezet, laat- ste model, bij R. Stamper, rijtuigmaker aan 't Rood Kruis, Poperinghe. %niirtNtra;tl. ^4. lïritMMcl. Hooglede. Huldebetoon. Dinsdag laatst zongen de klokken van in den vroegen morgen en wapperden de vaandels aan alle huizen. Nu was dit feestbetoog niet om het huwe lijk van ergens een jong koppel, noch om een coureur die den eersten aankwam, noch om een duSve die prijs vloog, ook niet om het toekennen van een lintje of een bingba- longske nu was het de moeite weerd om de klokken te zwieren en de vaandels te laten wapperen, want hier werd herdacht de vijftigjarige priesterwijding van E. H. Penez, rustend pastoor, die bijna de helft zijner priesterlijke loopbaan als onderpas toor in Hooglede sleet. Vijftig jaar priester Vijftig jaar staan tusschen God en de menschen Vijftig jaar offeraar en zielenherder zijn 1 Gaat dat in en bepeist dat Ook hebben alle Hoogledenaren om dit feest medegejubeldjuist omdat allen de beteek en is er van diep ingingen en meêvoel- den met het eigenlijke volk, dat zijn eerbied en zijn liefde voor den Jubilaris in alle- omstandigheden betoont. Dank aan allen die 't feest hielpen oplui steren en in eerste plaats aan de voortreffe lijke muziekmaatschappij, die den Jubilaris ten huize met de uitvoering der schoonste stukken gittg vereeren. De belangen van den kooper zijn verzekerd bij al de leveringen den magazijnen van dr Zondag, 9 Augustus, doen we een uitstap 4 lolt!) iO Ail^'husc naar Veurne, om deel te nemen aan de feeste- De Brouc'ketreplaats, BRUSSEL. Kostuum- lijkbeden, door de invalieden aldaar op veston, bijzondere s-nede, wolgeweefsel van touw gezet. goede smaak, stad of reis, op maat 250 fr. De makkers hebben alle gemak ernaartoe '"ovenjas seizoen 190 fr. Kostuum smo- te gaan met dentram van 12 ure. We zullen De heer Paul BRUTSAERT, met groote onderscheiding tot dokter in de genees-, heel- en verloskunde gepromoveerd door de Universiteit van Leuven op 23 juli 1924, en die verleden jaar reeds laureaat was van den wedstrijd voor het toekennen van reis beurzen, werd, op Dinsdag laatstleden, en na openbare verdediging van een verhande ling over geneeskundige wetenschappen, uitgeroepen tot laureaat van den Universiiai- ren wedstrijd voor 1923-1925. (Dezen wed strijd geschiedt tusschen aide Hoogescholen va i Belgie). «De Poperinghenaar» biedt aan Mijnheer Paul Brutsaert en tevens aan den Heer Dokter en Mevrouw Brutsaert zijne beste gelukwenschen. We vernemen dat Zuster M. Augusiina (Mejuffer Matton) der Zusters van O. L. V. van Bijstand te Kortrijk, vereerd is gewor den met het eereteeken van tweede klas voor diensten bewezen op mutualistisch gebied. Aan de ijverige sociale werkster, en aan de kloostergemeente waar ze deel van uit maakt, een hartelijken gelukwenseh De heer SM1S-GARMYN, van Westvle teren, komt de medaillie van eersle klas te ontvangen, als bewezen diensten gedurende meer dan 25 jaren als ontvanger-schrijver in de St-Jozefspensioenkas. Proficiat 1 MM. Baes Henri, eeresëkretari^, Baes Leon, onderwijzer en Top Henri, rentenier, de le Voorzitter, de 2C schrijver-schatbe waarder en de 3C zaakvoerder der Bóeren- gilde van Isenberghe, hebben het bijzonder Landbouweereteeken van 2e klas ontvangen voor hunne diensten bewezen in dezes in richting. Proficiat 1 <a»ov oede schildersgast bij A. Delaniane, Dranoutre. akkersgast leerjongen, 14-16 jaar, bij Vlaam sche familie te Roubaix. Inwoon en ge d loon. Adres ten bureele. eergast van 16-18 jaar, reeds in de bakkerij geweest Seffens aanbieden Zeelaan, 126, De Panne. tyi''id van rond de 21) ja#r voorde keuken, in 'vl hotel Skindies, Poperinghe. asteibakker, 17-18 jaar, een weinig den stiel kennend bij C. Claerebout, 57, Statiestraat, Komen. 0 e'tige meid voor Veurne. Adres ten bureele. oede meid voor Poperinghe. Goed loon. Adres ten bureele. oede wagenmakersgast bij Cyrille Joorsen, Oostcapelle bij Rousbrugge (Frankrijk.) f oede meid bij M. Jean Heugel, 34, rue Neuve, G Hazebrouck. Goed loon. Qekwamesmidsgast bij Alidore Demol Renin D helststeenweg Poperinghe. IA Cekwame smidsgast bij Arthur Luyssaert Locre Leergast, 15-16 jaar -voor suiker-bakkerij; Boe singhestraat, 8, Yper. Deftige en eerlijke keukenmeid. Zich aanbieden bij de Gezusters De Coninck, dorpplaats Boesinghe. Goed loon. Goede meid voor alle werk, spoedig gevraagd Goed loon. Alsook kindermeid wat fransch kennend. Dienstmeisje van 16 jaar voor Yper. Adres ten bureele. Bekwame strijtstefs, en halfstrijksters-leermeis jes en waschvronwen, spoedig gevraagd in de Moderne Bleekerij, Dickebuschsteenw. 35, Yper $3areelmakersgastAdres ten bureele. Bekwame auto-chauffeur vraagt plaats Yper of omstreken fransch brevet, (en bureele. Herberg Café des Bouchers Statieplein, Po peringhe. Voorwaarden bij M. Maur. Rotn mens-Delfosse, Groote Markt, 27, Poperinghe. Wieuw huis met ingangpoortje en hof, vier plaat sen beneden en vier plaatsen boven, bij de statie, Vlamertinghe. Zich wenden tot Maurice De Sodt, voerman, Vlamertinghe. 4»<*voiMEon Kleine som geld op den weg Rousbrugge-Pro ven, bij de Kapel Nood zoekt Troost Te Heden Zond g 2 Oogst, wordt de mis van 8 uur in St Bertenskerk gez< ngen voor de zielsrust van Henri Mahieu, die een onzer getrouw ie en voorbeeldigs'e leden was t l de leden die eenigs. ins kunnen, moe en die mis bijwonen. Te 11 uur, dezen voormiddag, vergadering vt or hei Syndikaat van Hout en Bouw. Morgen, Ma ndog 3 Oogst, te 7 1uur 's avonds vergadering voo den MIDDEN- RAAD. Te 8 uur, herhaling voor de ZANG- GILDE. Vrijdag 7 Oogst, is onze Senator spreke- lijk v or iedereen van 8 tot 11) uur in het Vo kshuis. Zondag 9 Oogst te 4' sur, prachtige tombola voor de aandeelhouder der COO- PERA T, EP. De k ers die nog hunne ko pbriejjes n et ingediend hebben, moeien hetonder jaul vandaag doen als ze willen meedoen in de prijsloting van Zondag. De Ch. Werkheden worden allen aangezet om ok deel te nemen aan de groot che tom bola, u tgegeven door het algemeen Sekre a- riaat der Chrisïene Sociale Werken van Belgie. De loten kos en 1 fr. en :ijn te ver krijgen n 't Volkshuis. Het is reeds verscheidene weken geleden dut tp de algemeene vergadering he sti h en der Spaarkas van 't Volkshuis werd aange kondigd, en met veel belangstelt, ng door de aanwezigen vernomen. Sedert werd er niet meer over gesproken. Waarom? Wel de siandregeten waren na r Brussel gezonden om goedkeuring. Nu zijn ze weergekeerd, goedgeke rd en gedrukt in den Moniteur De Spaorka is dus wettelijk erkend en kan hare werking beg nnen. We verwachten deze u eek nog de Spa rbaekjes en 't is te hopen d t ondag aanstaande reeds de berichten zullen uiige lakt zijn in ais l k al. Twee maal per week al de Sp ark' s open zijn om geld te storten of of te tvten den Zon dagnamiddag en den Vrijdagvo rnoen. Wij wakkeren al onze leden aan, om h unne spaar- cen 'en bij hunne eigene spa rkas te beleggen Toekomende week spreken wij daar wat breedvoeriger over. Verse eidene enzer edeleden lillen deze veek het geluk hebben. noar het verre Lour des te rei en. Wij verzoeken hen ginder in het genadeoord Maria's mildert zegen te vragen over onze Chri 'ene Werkersbe- wegng. Miel. TE VERKRIJGEN BIJ SANSEN-VANNESTE, nieuw Belgisch produkt voor vloerbedek king, vervangt linoleum en is goedkooper. Zondag 2 Oogst. voor Adres Voor den Middenjury van het Koninklijk Conservatorium van Brussel, bekwam M. Joseph Delbaere van Poperinghe, de lc Prijs in Solfège, met onderscheiding. Zijne zuster Marie-Jeanne, bekwam een Diploma. Wij bieden aan de bekroonden en aan hun Familieleden onze beste gelukwenschen. Bedanking. Aan al degene, Heeren en Damen, Vrien den en Kennissen die deel genomen hebben aan het onthaal van Jozef Delbaere, en in 't bijzonder aan Mijnheer de Burgemeester en Mevrouw, hertelijken dank. J. DELBAERE. rug halen bij E. H. Kapelaan Rousbrugge. Brillonten halssnoer, Zondagnamiddag,.tusschen. Boesinghe en Yper. Tegen hooge helooning terugbrengen bij den E. II. Pastoor van Boesinghe I» O 1 YPER Groote Baankoers voor Onafhankelijken up Maandag 3 Oogst. POPERINGHE, van 2G Juli tot 2 Oogst 1925 Geboorten. 183. Top Roger, z. v. Maurice en Maria Van Cayseele. 184. Denys Godelie- ve, d. v. Julien en Zoë Devos.185. Pilgrims Jean, z. v. Ernest en Maria Lebbe. Overlijdms. 138. Delbeke Jeanne, 21 j., z. b., ong., Sektie D. 139. Hoorelbeke Camiile, 64 j., werkman, wed. v. Emelie Sedeyn, Doorn straat.140. Vermeulen Charles, 69 j., werk man, echtg. Silvie Verhaeghe, Sectie A. VELLEN voor Bedden en Wiegen, gele, zwarte, bruine, beste hoedanigheid, bij SANSEN-VANNESTE,Poperinghe 140 Kilometers 1000 fr. prijzen king 250 fr, Broek voor stad of strand 95 vergaderen om 1 fr. Kostuun -!ai::o- r voor Dame, z'jdcn Veurne. voering, Feklaampi ijs, 290 Ir. Allen op post 1/2 ure bij de Voorstad te Wegwijzer: VIER MAAL DE RONDE Yper - Keuunel - Clytte - Reninghelst - Poperinghe Vlamertinghe - Yper. Om 11 ure, zelfden dag, wordt aan den Café de l'Yser dicht de statie een hulde gebracht aan den vroegeren kampioen Cyriel Van Hauwaert die dan ook om 12 u. het ver treksein aan de renners zal geven. VERDEELING DER PRIJZEN 350 fr. daarbij Zakuurwerk en Trui Groote Priis van Yper verders nog 200 - 100 - 75 - 50 - 50 - 25 fr. Daarbij talrijke premies in gelden voorwerpen Dertig der beste Onafhankelijken van Belgie zijn ingeschreven, onder ander Team Desmaele, Aalst, met 4 renners Da iag-La France, met 4 renners Peugeot, met 4 renners Van Houwaert, met 7 renners Wonder, niet 4 renners De Poperinghenaar geeft 25 fr. premie. Wie wille navolgen verwittige ons. (pe:oistë«^0, BESTE ENGELSCHE Pepermini voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Zenuw verzwakking enz. enz. Te-verkrijgen enkel Vraagt wel het doosje met liet -'HAANTJE,, In De Warande en 12 fr. Prijzen 50-35-25-15. De Warande van 2 tot 2 1 van slecht weder wordt de dagen verschoven. Au due de Brabant Pierre Beerens-Brabandts. Trabolling. De Pnpegaey Inschrijving in 1uur. In geval bolling acht Eerste Tap. Yperstraat, bij Reninghelst. Groote Ringsteking. In de Vlamertingliestraat125 fr. prijzen: 40-30-20-15-10-5-5 fr. Inschrijving in De Nieuwe Wereld bij Remi Poissonnier. St Jans-Cappel. Groote Bolling. Op den Zwarten Berg 430 fr. Prijzen 120-100-75-55-40-20. Te verloten 20 frank. Inleg 4 fr. per peloton van 4 man. Inschrij ving van 3 tot 5 u. Aux Trois Coins bij Jer. Louchart begin te 5 u. stipt. Abeele. Statiekermis. Zondag 2 Oogst. Luisterlijke Baanbol- fing, 200 fr. prijzen. Loopkoers voor alle beginnelingen 50 fr. prijzen. Maandag 3 Oogst Baaabolling, 50 fr. prijzen. Callicanes. Kermis. Groote vermakelijkheden bij Ach. Beeaert. Zondag 9 Oogst. Locre. Groote Bolling. In de Brykke Bellesteenweg, bij de Wed. Pauwels. Prijzen 50-30-20-15-10 fr. Inleg te verloten onder de verliezers in stuk ken van 5 fr. Inleg 2 fr. per peloton. In schrijving tot 4 u., waarna onmiddelijk de bolling. De militieplichtigen der lichting 1926, die onbepaald uitstel, uitstel voor 1 jaar of ver vroegde oproeping wetlschen te verkrijgen, moeten hunne aanvraag daartoe indienen in de maand Augustus, in hetstadssekretariaat. Onbepaald uitstel: in de familicn, die minstens zes kinderen tellen en wier inkomen een bepaald bedrag niet overtreft, mag een zoon aanspraak maken op onbepaald uitstel (d. w. z. geen dienst doen in vredestijd). Uitstel Voor een jaar wordt om velerlei redenen (studiebelang, enz.) verleend. Vervroegde oproepingaan de jongelingen, geboren in 1907 en 1908, kan, indien zij zulks vragen, toegestaan worden hun dienst- termijn te doen met de klas 1926. BOEKEN. Te verkrijgen in den Boekhandel SANSEN- VANNESTE, Poperinghe. Licht en Liefde voor onze blinden. Een klein, maar leerzaam boekje. Het brengt ons in kennis met het liefdevol werk dat te Brugge in de Snaggaertstraat gesticht is ten voordeele der blinden, de ongeinkkigsten onder de ongelukkigen. Dit werk tracht Vlaamsche boeken in alphabet der blinden (methode Braille) te bezorgen aan onze ongelukkige Vlaamsche blinden. Het wil deze verbeteren door het bezorgen van werk, gerief, betrekkingen enz. Dit boekje is geschikt om de licfdadigsgedachte tegenover de blinden te verspreiden, om zoo op grooter schaal de blinden te kunnen helpen en ontwikkelen en hun het geestelijk licht te brengen. «taauKutgi— JUWEELEN REGULATEURS UURWERKEN GESCHENKEN BRILLEN PINCE-NEZ, enz.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1925 | | pagina 2