ALAVÏLLE DE PARIS V anlaetem-Gerber Gemeentekrediet van Belgie. Cigarette* Klas 1926. Belangrijk Bericht. Priesterlijke Beneeniingen Geweldige onweders De Helsche Rots De Hedendaagsche Vrouwen De Waarschuwing Aanbieding van bijzoudere lessen Me u be /papier FEYS-CALLEWAERT, ROUSBRUGGE EINDE VAN SEIZOEN De goede Vrouw. Tentoonstelling van Kunstnijverheid BIJ ONS TE VERKRIJGEN LOTEN der groote Tombola uitgegeven door E. P. RUTTEN gezongen mis opdragen in St Pieters Kerk, volgens den Rtitheenschen ritus. Galliciërs welke tegenwoordig zich te Beau plateau bevinden zullen het koor houden. Heel eigenaardig Een tentoonstelling van vrouwelijke handwerk door de meisjes van St Jozefs- school afgemaakt, zal plaats hebben in de bovengemelde school. De tentoonstelling zal geopend worden op Vrijdag 21 dezer en zal open blijven voor het publiek tot den Woens dag daaropvslgend. Dagelijks zal er vrijen toegang zijn, des morgens van 8 uur tot 's middags, en 'i namiddags van 1 uur tot 5 1/2. Een bezoek overwaardig. —Prijsuitdeelingen.Da plechtige prijs- deeling aan de leerlingen der St Jansstraat zal plaats hebben in de zaal Oud-Yper, Dins dag 18 Oogst, om 2 ure. Voor de leerlingen van St Aloysius-, St Michiels-, St Josephsscholen en de school der Zusters Lamoten op Vrijdag namiddag, 21 Oogst, om 2 ure. Eindelijk voor de jongensstadsschool, Maandag 24 Oogst, om 2 ure, in de feestzaal Oud-Yper, en voor de stadsmeisjesschool, Dinsdag 25 Oegst, om 2 ure, ook in de feestzaal Oud-Yper. Examen. Onze stadsgenoot, Heer André Douchy komt aan de Hoogeschool van Leuven, zijn laatste examen af te leggen voor dokter in geneeskunde. Beste geluk- wenschen. Wytschaete. Gouden Bruiloft. Op Zondag aanstaande 16 dezer, wordt hier de gouden bruiloft gevierd der echtelingen Leo Caignié-Marie-Théièse Bauwen. Deze familie bestaat uit 15 kinderen, (waarvan 3 jong gestorven), tegenwoordig allen gehuwd, 36 kleinkinderen en 1 achter kleinkind. 1 zoon stierf voor Belgie tij dens den oorlog (3 kinderen achterlatende) en 1 zoon gekwetst. De Muziekmaatschappij van Wytschaete zal de Jubilarissen gevolgd door hunne familieleden om 9 op het Staenijzer afha len om ze stoetsgewijze ter kerke te geleiden waar de Hoogmis ter hunner eer zal gecele breerd worden. HeuIe. Botsing. Op het gehucht Watermolen, te Heule, had Zaterdag raiddag eene botsing plaats tusschen het rijtuig van M. Baekelandten het gespan van Chaerhout. De vijf inzittende personen van het eerste rijtuig stuikten ten gronde en Baekelandt werd aan het hoofd gewond. Gits. Tragisch wedrennenongeval. De renner-beginneling Decaestecker, uit Staden, deed te Gits, tijdens een fietswed- ren, zulk een ergen val, dat hij met eene schedelbreuk roerloos bleef liggen. De ongelukkige vrerd in bedenkelijken toestand naar huis gebracht en een noodlottige afloop is steeds te verwachten. Moeskroen. Brand. Bij den onderwijzer G. Lamote, te Moeskroen, ontstond Zaterdag brand in de autogarage tengevolge van naphte die vuur had gevat, namen de vlammen eene groote uitbreiding. Dank zij de spoedig» en krachtdadige tus- schenkomst, kon het vuur gedoofd worden. De prachtauto was reeds ernstig aangetast geworden. Neer-Waesten. Kerkheropbouw. Ten overstaan van den heer hoog-kom- missaris zal hier den 9 September de aanbe steding der nieuwe dorpskerk plaatshebben. De waarde 1914 bedraagt 101,427.23 fr. Zandvoorde. Twee jongelingen geëlectrocuteerd. Een verschrikkelijk on geluk is Donderdag voorgevallen in een wal der steenbakkerij van M. 't Kindt, te Zand voorde, bij Brugge. In den wal staat slechts 20 centimeter water. Voorbijgangers zagen twee menschen jongelieden van 17 tot 18 jaar in den wal liggen. Zij gaven geen teeken van leven m»er. Men haalde ze sef fens uit den put, doch een bijgeroepen geneesheer kort slechts den dood van beide ongelukkigen vaststellen. Zij konden niet verdronken zijn, gezien de kleine diepte van den wal, doch bij een nauwkeurig onderzoek stelde men vast dat een electrische kabel gebroken lag in het water, en het is waar schijnlijk door de aanraking van den kabel, dat de arme joagens gedood werden. Het parket van Brugge werd gewaar schuwd. IN DIT nat weder, binst den zomer, gebruikt Apotheker VERMANDERE'S poeier Nr 4200 om alle ziekten bij uwe kiekens te voorkomen of te genezen.' Bij aipotheker Notredame en in alle apotheken. Westvleleren. Groote Schieting. Daar wij onze schieting uit oorzaak van het slecht weder hebben moeten uitstellen, zoo noodigen wij nu alle Heeren Liefhebbers uit tot de Groote Schieting op Zaterdag 15 Oogst van 2 tot 7 Vk u. De Sebastiaansgilde. V. O. S. Het bestuur doet eenen dringenden oproep tot allen, om te willen deelnemen aan den Bedevaart naar de Gra ven van den Ijzer op Zondag 30 Augusti. Vertrek om 9,30 ure per auto. Zich aanbieden voor 29 Augusti bij den schrijver of in 't lokaal. Het Bestuur. Abeele. Onze schieting.311 schut ters hebben deel genomen aan onze schieting welke met een prachtig wed»r begunstigd is geweest. De oppervogel werd met eene flinke scheut neergehaald door onzen jeugdigen Abeelenaar Odiel Bucquoye. Hartelijk proficiat Langemarck. Allerhande Nieuws. De Koning- en Prijsschieting is opperbest afgeloopen. De Koningvogel,een echt pronk stuk van groote weerde, geschonken door onzen Voorzitter M. Cotteau de Patin en wilde maar niet afkomen. Viermaal geraakt door M. Brnest Bryon, bleef hij toch staan. Hij was zeker te schoon om op den grond te vallen de naaste keer moet hij er t«ch af, koppig of niet. De kalsijde naar Bixsohote.is vermaakt alhoewel de hennen nog maar beloofd heb ben te leggen. Allons Bixschotenaars een beetje bravo voor Langemarck. Ons standbeeld is bijna gereed en zal op Koekezondag 4 October ingehuldigd wor den. Brave Heeren van de Commissie: willen is kunnen. Dixmude. Heropening Het Sint Niklaas Gesticht alhier, dat gedurende den oorlog heelemaal vernield werd, is eindelijk in de mogelijkheid zijn pensionaat te herope nen voor jonge jufvrouwen. Het schooljaar zal ingaan met het einde van aanstaande Septembermaand. Vooralle inlichtingen, gelieve men zich te wenden tot Mme Marie Eustelle, Prieure van 't Gesticht der Damen van Sint Niklaas, Beerststraat, Dixmude. Beveren. Brand. Tijdens het on- weder van Maandag is de bliksem gevallen op de hofstede van Camille Devloo het huis met gansch den inboedel en de stallingen zijn plat gebraad de schuur bleef gespaard. Al de dieren konden gered worden. Er zijn geen ingevallen van personen en de schade is door verzekering gedekt. Oostvleteren. Zondag, 9 Oogst, hield de Boerinnengjlde eene buitengewone vergadering. De leden waren goed opge komen. E. H. Colpaert handelde over D» medewerking der vrouw in het Boerenbe drijf. Hooger op 1 De boerin moet nevens den boer staan om door aanhouden de samenwerking de boerenorganisatie te volledigen. Op aanvraag van E. H. Devos van West- vleteren, eindigde de Eerweerde spreker met andermaal uiteen te zetten het doel eener Boerinnengilde op geestelijk, zedelijk en stoffelijk gebied. Vele dergelijke bonden dienen gesticht te worden tot heil en wel vaart van den boerenstand en steuning van Kerk en Staat Deze voordracht werd door e«n daverend handgeklap begroet I De E. H. Pastoor wist den Redenaar en de aanwezigen een welge past dankwoord en tot wederziens toe te sturen en de Viaarasch» Leeuw dreunde Nieuwe Agentschappen. Bulscamp E. Butave, Gemeente-Sekretaris Dadizeele P. Hoet, Gemeente-Sekretaris Dickebusch J. Decaesteker, Gem.-Sekr. Hollebeke A. Breyne, Gemeente-Sekretaris Ledeghem G. Delannoo, Gemeente-Sekr. Locre L. Dousy, Gemeente-Sekretaris Meenen A. Degeeter, Kortrijkstraat 2 Moeres Melis, Gemeente-Sekretaris Pollinchove A. Anseeuw, Gem. Bediende Rolleghem-Kapelle A. Vandeputte, G.-S. Voormezeele L. Deceuninck. Gem.-Sekr. Zandvoorde E. Vandermarliere, Gem.-Sekr. Medegedeeld door Heer FORREST L. Hoofdagent van het Gemeentekrediet van Belgie. AF TE KNIPPEN KOEPONS Agric et Hyp Argentine cap. 40,00 jouis. 97,85 Ougrëe 51,00 Cristal Val St Lambert 63,75 Electricité du Borinage priv. 29,75 ord. 29,75 fond. 25,50 Etablis St Sauveur priv. 15,30 ord. 10,20 fond. 68,00 Stalle priv. 27,62 ord. 55,25 Nord-Milan priv. lires 8,50 Ch. Fer Prague Dux priv. cour 12,00 priv. 8,00 Vraagt premiecatalogus VaartHtranl. 5Ê4U ÏIi'mumaoI. —ii lm —ma Naar Dixmude. De reis naar de Vlaamsche Bedevaart wordt ingericht met autocamions. Men gelieve zoo spoedig mo gelijk zijn naam aan te geven en het bedrag te betalen 5 frank, heen en weer. De namen aangeven vóór 23 Oogst in Petit Paris, of aan Marius Ainpen, Emiel Devos of Albert Baert. Bericht aan de Vossen, B.vossen, Vlaam sche Vrienden, Studenten en aan al wie medewil. De inilitieplichtigen der lichting 1926, die onbepaald uitstel, uitstel voor 1 jaar of ver vroegde oproeping wenschen te verkrijgen, moeten hunne aanvraag daartoe indienen in de maand Augustus, in het stadssekretariaat. Onbepaald uitstel; in de familien, die minstens zes kinderen tellen en wier inkortten een bepaald bedrag niet overtreft, mag een zoon aanspraak maken op onbepaald uitstel (d. w. z. geen dienst doen in vredestijd). Uitstel Voor een jaar wordt om velerlei redenen (studiebelang, enz.) verleend. Vervroegde oproepingaan de jongelingen, geboren in 1907 en 1908, kan, indien zij zulks vragen, toegestaan worden hun dienst- termijn te doen met de klas 1926. Wij herhalen dus nog eens dat het op morgen Zondag 16 Oogst is, dat wij onze jaailijksche Bedevaart doen naar O.L.Vrouw van Lourdes bij de Paters van St Sixtus. Bijeenkomst voor het klooster v. voor 4 u. Eenieder mag zich bij de Bedevaart ver voegen. Concert. Er was veel volk Zondag avond voor het Concert op de Groote Markt gegeven door het Katholiek Muziek. Aan toejuichingen ontbrak het niet, en welver- di»nd ook. Er werd met vastheid en zeker heid gespeeld, met veel gevoel en nuancee mig. Deverdienstelijke Muziekoversfe haalt ten volle eer van deze flinke uitvoering. Een bijzonder woordje van lof voor den solist-tuba M. Devos, die, zijn speeltuig ten volle meester, heerlijk en prachtig spel leverde. De onweders van Zondag nacht en Maan dag zijn in veel plaatsen schrikkelijk ge weest, doch het meest in Holland. Heele Dorpen verwoest. Negen dooden Honderden gekwetsten. Schepen gestrand Miljoenen schade. In Gelderland heeft een schrikkelijke windhoos gewoed. Het middenpunt van dit orkaan was de gemeente Borculo-Neede en van daar uit loeide de windhoos over Didam, Doetinghem, Oldenzaal, Hengelo en omstreken. Borculo, eene gemeente van 5.000 zielen ligt heelemaal in puin. Geen enkel huis is er gespaard gebleven en 2000 personen zijn zonder woonst. Talrijke gebouwen zijn er als kaartenhuizen ingestort. Honderden lie den werden onder de puinen bedolven en zeer erg gekwetst. Bij de eerste reddings werken vond men 4 lijken. Men vreest dat er nog andere onder het puin liggen. De op- ruimingswerken worden ieverig voortgezet. Nadere inlichtingen kunnen moeilijk verkre gen worden, daar alle telefonische en tele grafische verbindingen met de streek onder broken zijn. Het leger is ter plaats gestuurd om de reddingswerken in handen te nemen. Te Hengelo blijft er van heel de gemeente ook maar weinig recht. Honderden huizen werden ten gronde geworpen en talrijke lieden werden onder het puin verpletterd. Vijf personen bleven er dood onder. Van vele gekwetsten is de toestand zeer erg. Op zee is het orkaan ook verschikkelijk geweest. Op de Nederlandsche kust, bij het vuurschip van Hooks, zijn twee steamers en een zeiler gestrand. Al de kustposten van draadlooze telegrafie zijn vernield. De stoffelijke schade wordt op meer dan 35 miljoen frank geraamd. BESTE ENGELSCHE Pepermint Pec oral Dupuis. 't Is de beste re medie bij het begin van eene kwaardaardige valling of griep zij doet spoedig den brand in de ademhalingsorganen verdwijnen. De doos 3 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Processie. Heden Zaterdag. O. L. Vrouw Hemelvaart gaat de processie uit van O. L. Vrouwkerk te 10 uur en doet den gewonen omgang rond de stad. Concert. Op heden O. L. Vrouw Hemelvaart te 8 uur is er Concert in den Katholieken Kring gegeven door het Muziek met de medehulp van M. Maurice Beresole, van het Opera van Antwerpen. De eereleden van den Katholieken Kring en de leden van Willem-Teil worden, met hunne familie, uitgenoodigd. Waarom kostbare uren verliepen met naar bed te gaan omdat een hevige lioofdrijn u den moed wegneemt Gij zult onfeilbaar van uw pijn genezen worden met een enkele Algaopoeder, uitgevonden door den welbe kenden Apotheker Libotte van Yper. In Poperinghe te bekomen bij Vai'.deplas, Apotheker. Aan de Statie. Dinsdag bij het over laden van vlas kreeg Gadeyne van Westou- ter bij ongeval een steek van de vork op het neusbeen, heel dicht van zijn oog. H., ook van Westouter werd zijn ondervest met por tefeuille, gestolen van den wagen. Op den zelfden tijd werd een kind omvergereden en botsten twee velorijders op malkaar. Onvoorzichtig. Woensdag avond reed de 15 jarige Valère Ryckewaert de stad uit in de Watoustraat. Onoplettend had hij een auto niet zien afkomen en reed er bots op. De autovoerder, die niet te rap reed, deed het onmogelijke om te stoppen op kor ten afstand. Geiukkiglijk, anders was de jongen te pletter gereden. Nu werd hij enkel door den slijkweerder gevat en ten gronde geworpen. Het slachtoffer werd door D' Van Walleghein verzorgd en zal er nog niet enkele kneuzingen van af komen. Van de auto werd een lantaarn vervrongen. Te verkrijgen enkel in de beste winkels. Vraagt wel het doosje met het "HAANTJE,, Zaterdag 15(O.L.V. Hemelv.)om 4 1/2 u. Groot avonturen drama met Luciano Albertine Het is een der prachtigste filmen onder oZicht van offering en stoutmoedigheid. en Zondag lfi Oogst, om 4Vi en 8 uur. (Le demi-Vierges) Groot hedendaagsch liefdedrama in 9deelen naar het werk van den beroemden schrij ver Marcel Prévost,derfransche academie, grootlint van het eerelegioen. Bewerking en tooneelsehikking van onzen betreurden landgenoot Armand du Plessy. Volgens de voorrede door den schrijver zelf geschreven is er in dat werk geen spraak van publieke vrouwen maar van die meis jes die ten onzen dage zoo een armeloos leven leiden en aan niets dan vermaak denken. Het is een strijd die den schrijver aangaat tegen de te groote lichtzinnigheid. In Frankrijk is in veel streken de oogst totaal vernieldhonderden boomen werden uitgeruktduizenden en duizenden ruiten werden door de hagelsteenen vernield. Maandag 17 Oogst, om 8 uur. naar de beroemde roman van Gaston Roudès met de gekende France Dhélia in de rol van «Misère» bijgestaan door Henriette Delannoy, Maggy Delval, M. Maëtella, Léonce Cargue en Georges Lannes in de rol van Xavier Lecceur. Deze prachtfilm spet It zich af op de boor den van het Lemanmeer, aan den voet van onmetelijke afgronden, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk verzocht de plechtige jaarmis te willen bij wonen die zal gezongen wordenop Za'erdag 15 Oogst, O. E. Vrouw Hemelvaart, ten 8 u. 's morgens in de kerk van St Jon tot lavenis der zielen van GUSTAAF DESEGHER en Zoon JULIEN Van wegens zijn Eehtgenoote en Zoon. Groot handelshuis in hoppe vraagt een goeden facteur voor de gemeenten Watou, Proven, Crombeke, enz... voorkeur aan deze in Poperir.ghe woont. Zich laten kennen in 't bureel van't blad. In Belgie ook was de storm ongemeen hevig. Rond Mechelen viel een echte zond vloed. Te Merxem werd een man langs de straat, doodgebliksemd. In Westvlaanderen ook was het een echt noodweer. Te Herseeuw werd een huis in brand gestoken en plat gelegd. Te Meenen sloeg de bliksm op eene ach terkeuken der herberg St-Pieter, Oude- Kaaistraat. Hij verbrijzelde wat pannen, liep op den ijzeren waschdraad tot aan de tele foonpaal en sloeg de draden af. Ook maakte hij een groot gat in den muur. De autobus die slechts sedert eenige dagen dienst doet tusschen Meenen-Statie en het gehucht Barakken, tot aan de grens, werd door den bliksem verschitlige meters ver geslagen. De inzittenden werden ondereen geworpen, doch kwamen er gelukkig met den schrik van af. Te Jonckershove viel de bliksem op het huis van Theophiel Despierre; de vrouw die aan tafel zat werd omver geslegen, en de meubelen overeind gezet. De bliksem trok van daar de aanpalende woning binnen van Cyrille Deraedt en zette er alles overhoop zonder nogthans brand te stichten. Vrouw Despierre is gansch lam geslegen en ver keert in bedenkelijken toestand; vrouw Deraedt die door den schrik de spraak ver loren had, is aan de beterhand. Aimabfe Zyde, BRANOUTER, laat weten dat hij zich komt te stellen als voer man voor Poperinghe en Yper. Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot de Plechtige Jaarmis die zal gezongen worden op Ma mdag 17 Oogst om 9% uur in St J nskerk, tot lafenis van RENÉ DESMYTTER Van wege WL René Desmytter-Van Cayzeele. Nederlandsch --- Engelsch Duitsch - Fransch Boomgaardstraat 25 POPERINGHE bij Sartsen-Vanneste, Poperinghe Yper. Zondag voormiddag kwam het befaamde muziek van Wevelghem om in den namiddag een concert te geven. En 't mag gezegd worden, dat die muziekmaatschappij, een der beste, zoo niet de beste is, van al deze welke wij hier te hooren kregen. Voor geene moetzij onderdoen. Met SchepenSobry die ze bedankte zeggen wij tot wederziens en hoe eer hoe beter. De Hondenloop en de wedstrijd voor de verschilligeoefeningen uitgeschreven door den Bergerclub hebben als naar gewoonte veel volk uitgelokt. Bijzonderlijk aantrekke lijk was de prijskamp voor het springen. Camiel Boogs, eigenaar van den paar- denmolen verloor door een ongeluk zijn rechter been. Eenige medelijdende burgers hadden het op hen genomen Zondag van 7 tot 9 uur een gala feest te geven voor den verongelukte. En 't mag gezeid, 't sloeg wel mee. Eere aan de inrichters. Zaterdag(Feest van O.L.V.Hemeivaarl) hebben wij om 2 ure de groote Prijskamp voor 't lijnvisschen aan de Kaai. Wij hebben vernomen dat veel franschmans afkomen om mede te dingen. De schoonste keus gouden monters en ketens vindt gij bij VAN LEDE, 8o er- straat, nevens De Puppen YPER, aan de matigste prijzen. Eric Wildemeersch, oud 20 jaren, werkt in de houtzagerij van den Heer Schmidt, op den Veurnschen steenweg. Woensdag terwijl hij werkende was met de lintzaag wïerd den rechtschen wijsvinger gedeeltelijkafgedraaid. Dadelijk overgebracht naar het gasthuis heelt men het gekwetste lid moeten afzetten Woensdag eerstkomende om 9 «re, zal E. P. Deweerdt, zendeling in Galliciën eene De Familie De Puydt-Sansen, be dankt hartelijk Vrienden en Kennissen om de blijken van deelneming door hunne aan wezigheid bij de begraving van Mevro1 w Wed. DE PUYDT-SANSEN. S»:*, Hlaf ieMrante VIMilt. Robert, Mantels, Kosturnen, Blousen, alle Bonneterieën, Wollen. VERKOOP AAN 30 o(o BENEDEN VERKOOPPRIJS. Er zijn dingen waaraan een goode vrouw- moet gelijken, en toch niet mag gelijken. 1Zij moet gelijk zijn aan een schelpslekke, die altijd in haar huis blijft, maar zij mag niet gelijk deze slek, alles op haren rug dragen wat zij bezit. 2. Zij moet gelijk zijn aan den weergalm die nooit spreekttenzij men hem ondervraagt, maar zij mag niet gelijk de weergalm altijd zoeken het laatste woord te hebben. 3. Zij moet gelijk het uurwerk of de klok van den toren, altijd juist en nauwkeurig zijn, maar zij mag niet, gelijk die klok zoo veel gerucht maken, dat zij van elkeen ge hoord wordt Zoekt en vindt mij zulke vrouw. M AL It UTPIt I«8 Wi E DIXMUDE. 10 Oogst. Boter den Mlo. 16.00-17.50 Eieren het «tuk, 0.60-0,00 Aardappelen de 100 kilo», 45-00; Tarwe, 120-000; Rogge, 110- 000 Haver, 104-0 Strooi de 1.000 kilo», 160 Hooi de 1.000 kilo», 300. KORTR1JK. —10 Oogst. - Witte Tarwe. 125- 135 Rogge, 097-100 Haver, 110-112; paardeboonen, 112-000Hooi, 25-28; Strooi, 17-18 Aardappelen 35-00; Boter, 18.00-19.00 Eieren het stuk, 0.65- 0.68; Koolzaadolie, 481-000; Lifnzaadolle, 430-000 Ltynzaadgranen, 180-000 koolzaadkoeken, 72 L((n- zaadkoeken, 121 Sodanitraat, 120-00 ammonlak- sullaat, 118.00; Chlcorelboonen, 94.00, nieuwe 96-00. Veemarkt. Te koop gestelde dieren i Koeten 176 Vaarzen, 0 68; Stieren, 55; Oteen, 28; Totaal: 327 etuka. ROESSELAERE. U Oogst. Tarwe, 120- 000; Rogge, 103-000; Boekweit, 125-000; Haver, 110-000; Qeret, 110-000; Erwten, 115-000 Boonen; 110-000 LJnzaden, 178-000; Koolzaden, 000-000; Ll|mneel, 126-000 Vlas, 100-0Voederbeeten, 0.00 Aardappelen, 40-00; Klaverzaad, 900; Strooi, 20; Hooi, 23 Chlcorelboonen, 94Tabak, den kilo, 7.50 Koolzaadolie, 485.00 L«nzaado!le, 427.50 Nitraten, 120.00; Ammoniak, 119.00; cyanamldt, 00-00 Vlggens, den kilo, 10.00 ;Botsr, 17.00Eieren, het «tuk 0.70. VEURNE. 12 Oogst. Eieren, bet etuk. 0.72-0.74 Boter, den kilo, 19,00-20.00 Aardappe len, 40-50Tarwe, 000-000 Haver, 100-108 Oeret, 000>-000 Paardeboonen, 000-000 i Hooi de 1000 k., 300-330; Strooi, RL, 180-230. Heden Zondag te 20 1/2 u. heeft in het Stadhuis te Rousselare de opening plaats van detentoonstelling van toegepaste kunst nijverheid, ingericht door de Provinciale Commissie voor Handel en Nijverheid. Z. Exc. Minister Vande Vyvere zal de opening met zijne tegenwoordigheid vereeren. De tentoonstelling zal open zijn, vanaf 16 Augustus, den Zondag en Dinsdag van iedere week, en vanai 30 Augustus tot 6 September (Kermisweek) alle dagen. Daar zal men vereenigd vindende schoon ste werken van onze beste kunstambachts- lieden Koperwerk, Kanten, Borduurwerk, Tapijten, Schrijnwerkeiij, ijzerwerk, Druk werk, Glasschilderij, enz. Een bezoek aan deze tentoonstelling belooft dan ook ten zeerste belangwekkend te zullen zijn. Zonder operatie zonderuw werk te verlaten zonder band met rug- of been- veer. 1 Prijs Een huis van 45.000 frank. 2 Prijs Een huis van 32.000 frank. Prijzen ter waarde van 175.000 frank. Prijs v Ti het b ekje met 5 bilietten 5 frank Omslag kosteloos deelnemende aan bij zondere trekking.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1925 | | pagina 2