TANDMEESTER FORTE BRUIIE" PALHI6ED, Shindies, Yper. Snuif D J E HET NATIONAAL VAANDEL In t Binnenland Weer een spoorongcluk in Frankrijk Qgarettes Aan de Heeren Schutters Liefhebbers In den Franschen Soldaat C. BATTKEU-GHESQUIÈRE GROOTE SOLDE Mevrouw Augusta Lobeau Beroepshof van Gent. Officieele Berichten. Burgerstand van HOPPE Vermakelijkheden M F lil' H S feys-callewaert, rousbrugge Wij lezen in Het Laatste Nieuws Het nationaal vaandel diende door ieder een geëerbiedigd te worden,omdat liet 't sym bool is van ons bestaart en van onze onaf hankelijkheid. Dit beieekent dat de nationale kleuren niet zouden mogen misbruikt wor den door de eene of andere partij, door de eene of andere groep, out hun bijzondere betrat htingen des te gemakkelijker inga eg te doen vinden bij de menigte. Doch wal hebben wij gcvien inds den wapeiiriilsEtoiiV De fianskiljond hebben Ons nationaal vaan del misbruikt als een zinnebeeld hunner bekrianpen partijpolitiek. Wij hebben dit vaandel zien misbruiken in stoeten, gehou den tegen de vervlaamsching der Gentsche Universiteit en in vergaderingen ingericht door fascisten. Anti-Vlaamsche kiesinanifes- ten waren versierd met rood-geel-zwarte randen. Hoe wil men dal de eerbied voor de nationale kleuren niet verzwakt, als ze ver eenzelvigd worden me! een politiek, die door de overgroote meerdetheid van de Vlaarnsclte bevolking afgekeurd wordt Stadsnieuws Zondngru t. Aiie Apotheker: open 'tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. VANDEPLAS Vlaamsche Vrienden. Woensdag avond aanstaande, om 8 tt. 15 gewone er rtiendaagsche vergade r g in den Katholieken Kring. Ondei Werp öv&r Ei ili«ir tli jK r/f giift/i' lihhl - indien gq van trOotd sciieietloOtdpijn, Zeriiiwl.ideil, i.rzetr- de tandpijn of rlKTimatiek aangetast j! en dal tot hiertoe niet een geneesmiddel n ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kesteiyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos 3,50 fr. en de 1/2 doos 2 fr. 4 Dooden, 26 Gekwetsten. Zondag tusschen Sens en Etigny is de trein, die om 20 u. 5 uit Parijs naar Aix-les- Bains en Chamonix veiirekt, geloopen op' den trein, die om 10 u. 55 uit Parijs naar i Cette was vertrokken. De schok was vreeseiijk de aanrijdende trein verbrijzelde letterlijk de laatste wagons van den express. Men teit 4 dooden en 26 waarvan verscheidene heel erg. L Vraagt premiecatalogus Vtuir n •rlHli'aat. «4, ;ek weisten, NIEUWE POSÏTARIEVEN Van 1 October af zal de taks der brieven van 25 centiem per 20 gram gebracht worden op 30 centiem per 50 gram. Voor drukwerk zal het minimum dat 3 centiem per 25 gram was, op 5 centiem per 50 gram gebracht wor den. Irr internationalen dienst zal de brie- ventaks van 75 centiem op 1 lrank komen te staan, en voorde postkaarten zal het 60 centiem zijn in plaats van 45. Zakenpapie ren, stalen, enz. zullen 20 centiem per 50 grain betalen in plaats van 15. HEVIGE BRAND TE HAZEBROIICK De Postgebouwen vernield. I Millioen frank schade. Zondag, om4' uur, zijn (wee groote.ba- rakkementen, in gebruik door de versetiiiiige postdiensten, door brand vernield. Het vuur nam in korte stonden groote uit breiding ett weldra vormden de twee over groote houten gebouwen een vuurpoel. Om 7'A uur was men den brand meester. Al de waarden, geld, uitgaafsiukken, mandaten, zijn gered geworden. De koerier van Zaterdagmorgen is in den brand gebleven, alsook de post-ielegraminen in den nacht aangekomen. Van de gebouwen blijven nog slechts een hoop puinen overbureclen, telefoontoestel len, telefoon- en telegraafdraden, kabels, ertz., alles vertegenwoordigende eene waar de van een inillioen, werd vernield. We lezen in het Schuttersblad De Handboog Stad Poperinghe Groot nieuws I levers in eer. verdoken plaatsje, te Pope- ringhe, woont onze Jan, en tegenwoordig is daaruit den grond in zijnen hof, eert prach tige staande overdekte pers gerezen. En zeggen dat Jan schoone patatten ge plant had en dat er in de plaats eene pers opkomt. Dit nieuws zal voorzeker bijzonder wel in den smaak vallen van de zoo talrijke kudde schutters, van Poperinghe en omstre ken. Ook zal onze Jan voorzeker alle moeite inspannen, om zooveel mogelijk de schutters aangenaam te zijn. Er zullen alle Zondagen schietingen zijn. Begin om 1 uur. Er zul leti zooveel vogels te schieten zijn als inge schreven schutters, in een woord, al wie Jan kent, weet dat hij vlug ert rap eene zaak kan op iottw zetten, en dat het op wieltjes van slapel loopt. Ook is er alle gemak om komen en gaan met trein en tram, en we zullen voorzeker eens de Oostersche schutters verwachten, daar jan en zijn aanhang daar ook nog al gekend zijn. Er is ook bij Jan te krijgen een goede pot Geuze Lambik. Kr eken Lambik, Stout, Pale- Ale (Engelselie), Lorrainenbier, Tripie bier, Goede Bock, Dubbel bruin bier, van 't Paters vatje. Ook nog Water en Limonade voor de Kriesschers. Üt-Zoodus de liefhebbers van schoon sport en van een goeden pot, allen naar Jan is de man. Alwie te Poperinghe eens voorbij komt, late niet na dit reuzenwerk eens te komen zien, bij Jan in de Priesterstraat. Boekerij. De Boekerij van 't Davids- fónds, in 't Volkshuis, blijft heden Zondag gesloten. Purgeerend. De Roode Pilien van L. Dupuis, Jnnu't purgeeren zacht m.i.ü zeker, zonder vermoeienis ongesteldheid buikkiamp te veroorzaken. De doos 3,30 fr., de halve doos 2,56 ir. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Vreugdevuur. Zaterdag avond 5 September,'zullen de Franschen óp de bergen van Vlaanderen vreugdevuren ont steken.Dit is als voorbereiding totde Feesten van de Onthulling van het Gedenkteekeu die den Zondag te Belle zullen plaats hebben. Pectoral Dupuis. Al die om zijne gezondheid bekommerd is, gebruikt ze om met goed gevolg te bestrijden Hoest, val ling, ontsteking der luchtpijptakken, heesch- heid, keelpijn. De doos 3 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Wie, ais Werkman kent de echte werkkleederen niet van het tiuis Adolphe Lafcnt, Lyon - Eenrge verkooper in de streek Ypersiraaï - 19 - Poperinghe. Van heden ai g.inscii nieuw en volledige keus. II. V. O. S. Op 20 September aan slaande zal onze bloeiende kring de prach tige reeks zijner Winterfeesten inzetten niet eerien echt Vlaair.schen en grootschen kunst avond. De heer Achiel Denys, de vermaarde lie'- heblier kunst- ert kluchtzanger, de w.jdbe- roenuie humorist van Roeselaere, zal er optreden n et al het schoonste uit zijn repertorium. Ook zal Advokaat Dr Jeroom Leuridan er evite korte loespraak houden. De toegang zai ganseh kosteloos ziji; voor aüe leden van B. V. O. S. en V. O. S. met hunne familie, HET HUIS -•■ssbs. Yperstraat, 13=15, Poperinglie heaftde eer zijne geachte ktien- teei kenbaar te maken dat er van den In tot 15n September, zai nahouden worden van alios, wat MERCERSE, BONNETERIE. ELLEGOEDEREN, COMFECTÏES, HOEDEN en KLAKKEN, Fantai- sie HEMDEN, PLASTRONS, enz, betreft. Alles zal verkocht wor den aan ongelooflijke lage prij zen. GAAT ZEEN NAAR DE UITSTALLINGEN plechtigheid met het vaderlandsch lied Vervolgens werden de koorzangen De Bovscouts en Vrede waarlijk kunstig en meesterlijk uitgevoerd en behaalden dan ook een geesldriftigen bijval. Ziehier de uitslagen voor 't schooljaa ll»24-ly25. is de P inde 1® klas Dehouck Oscar 2 klas Turck Albert; 3 klas Litière Florent 4 klas Verschoore Flori mond 5' kias Bonte Joris 6® klas Ver- Eist Cli. vierde graad Provoost Leopold De prijsuitreiking sloot met een woot van Igiitelijken dank dour den Heer Sobry Schepen, aan het personeel en de leerlinge der school. Het gemeentebestuur komt officieel ve wittigd te worden dat op 18 Septembe aanstaaude de openbare aanbesteding zal plaats hebben voor de uitvoering der werken aan de beneden vaart van Yper naar den Yzer. Dat nieuws is zeer verheugend, maar wij kunnen toch niet laten te zeggen dat het jammer is geweest dat de vaart zoo lang uit bleef, omdat verscheidene fabrieken wegble ven, bij gemis aan water en goedkoop ver voer. Nu, beier laat dan nooit Horlogen, juweelen, sehouwgarnituren goud en zilverwerk.diamant, enz. isverkrijg baar bij VAN LEDE, Bolersiraat, nevens De Puppen YPER. Tentoonstelling van groenten. Door de zorgen van de koninklijke hofbouwgilde onurstad, zai op Vrijdag 11 September eene tentoonstelling van hofbouwprodtikte plaatsgrijpen, in de lokalen van het Hotel des Brassettrs op de Statieplaats. 200 fr. prijzen zullen toegekend worden aan de leden dezer zoo bloeiende maatschap pij, voor hun schoonste en uitgelezen tuin produkten. De tentoonstellingen van de handwer ken opgemaakt door de leerlingt n van Joseph sen Maria's school hebben de stoutste verwachtingen overtroffen. De ouders kirtders en de vele bezoekers hebben gelijkheid van de werken bewonderd. Eere aan de kindersen de meesteressen. Het Lamezarde kapelleke aan het Pauwkenshoekje is weder opgebouwd. Zoo komen stilaan al de oude kennissen weder de ue Naar Dixmude. De autos vertrekken van de Groote Markt, aan 't Vlaamsch Huis, te 8 u. 45 m. Wil uwen moed niet verliezen, omdat gij aan hoofdpijn lijdt. Neem in volle trouw een Algaopoeder bare weldoende bewerking heeft geen invloed op de maag. Gij zult aan stonds genezen zijn, en onzen raad versprei den. Eisch Algaopoeder der Oude Ap theek Libot'e. Iti Poperinghe te bekomen bij Vandepias, Apotheker. Nu de Henneplaag overal heerscht, geeft dagelijks een weinig Nr4200 merk den Hannekop om de ziekten bi; uwe kiekens te voorkomen of te genezen. Bij Apoth. Notredame en in alle apotheken Foto van de Overdekte Staande Pers, in opbouw bij H. Jan Roeykens, in de Priester straat te Poperinghe. Dit prachtig grootsch werk wordt uitge-- ingediend worden binnen de 3 dagen voerd door M.Louis Georges van Péronnes-„0 A„ ,„„Q„ Door uitscheiding van het bijhuis der Noordstraat, UITVERKOOP van al de artikelen zooals: Roben, Mantels en Kostumen beneden in koopprijs: Saa ulcHolisasas' Yperstraat, 22, POPERINGHE. Bij de Zusters Benedictinen hebben 4 leerlingen het diploma bekomen voor den graad, 17 voor den 3 gtaad en 8 in de Vakschool. Besie gelukwenschen aan Leerlingen en Onderwijzeressen. Gemeenteraad. Donderdag a.s. is er zitting van den Gemeenteraad. Onder andere punten staat op de dagorde de Benoeming der leden van de Commissie van Onderstand in vervanging van de Leden van het Buree! der Burgerlijke Godshuizen en van liet Weldadigheidsbureel. Ongeval. Zaterdag namiddag is eene houten loods,dienende als bergplaats voor hout, op de stapelplaats van het huis Loveite, achter de statie, omgekanteld ter wijl drie werklieden boven op het dak bezig waten met afbreken. Ze kwamen er gelukkig met heei lichte kneuzingen van af. De lijsten der vreemde hoppeplukkers moeten door de landbouwers ten politiebu- .ez-Binche De Inhuldiging en eerste plaats hebben op 17 October. na de aankomst der vreemdelingen op het hof. j Verleden jaar werden menige landbouwers gestraft om hunne lijsten te laat ingediend schieting zal hebben. j Die geen moeilijkheden willen hebben stellen zich dus in orde. Yper.Prijsuitreiking. Maa dag j laatst was een heerlijke dag voor de onder- w ijzers en leerlingen der sladsjongenschool, welke, onder leiding van haren Bestuurder Kc'' V«l iMleiulrït'SscheHeer Tiebergbien, meer en en meer groeiend van de Heelkundige Faculteit te kyssel en bloeiend is. en de schooi voor Tandmeesters te Brussel ,mo5),'e, '^estzaal Ouc.0 per was boinvoi. Ouders en familieleden waren talrijk opgekomen, om de kinderen toe te 57, Dkmudsstraat, YPER RAADPLEGINGEN: Alle dagen van 8 tot juichen. 12 u. en ven 2 tot 6 u. Heer Sobry, Scheper 's Zondags ran 9 tot 12 uur. voor, omringd van de gemeenteraadslede!. len eenige ander voorname personen. De 's Avonds Algemeene Verlichting fakkel- door t tocht en Volksbai. Donderdag namiddag werd den eersten steen gelegd van de Kapel van den Frezen berg, Deze zal nu staan aanhoudende aan den bouw van de F. Z. 'l'herezianen bij het Exercitieplein, liet wonderbeeld van O.L.V van de muizenval, welke onder den oorlog zoek was geraakt is wedergevonden gewee te Woesten, door den Heer Vermeersch rustend onderwijzer wonende op de Kruis straat. De familie Dumélie hee't het bereid willig aan de overste afgestaan en op den laatste» Zondag van September of den eersten Zondag van October zal het plechtig ingehuldigd worden. De vele Maria-vereer ders zullen er waarlijk dankbaar om zijn. Voor ons gerechtshof is alles gereed De plans zijn nog eens naar Brussel verzon den. God weet wanneer ze van daar weder keeren. Ja, 't zal eens eene aanbesteding zijn voor toekomende jaar. Van den zw emkom en hooren wij niets. De eene aanbesteding is gedaan geweest na de andere. En 't blijft er bij. Wie kan het verhelpen. Dixmude. Heropening Het Sint Niklaas Gesticht alhier, dat gedurende den oorlog heeiemaal vernield werd, is eindelijk in de mogelijkheid zijn pensionaat te herope nen voor jonge jufvrouwen. Het schooljaa zal ingaan niet itel einde van aanstaande Septembermaand. Vooralle inlichtingen, gelieve men zich te wenden tot Mme Marie Eustelle, Prieure van 't Gestichl der Damen van Sint Niklaas Beerststraat, Dixmude. Westvleteren. Examen. Dit jaar heeft onze school een prachtigen uitslag bekomen in 't examen alle zeven de meis jes en alle zes de knechten die zich aanbo den, hebben hun diploma verworven, in de school van St Sixt zijn ze ook bijzoijderder gelukt sléchts één enkel had eene kleinig heid punten te kort, en 't is niet te verwon deren ook, ais men weet dat ze door verge telheid van 't Besinur te laat verwittigd weiden en i ;.t ze dan tusschen de uren en aelite: den tijd hun examens moesten vol einden, daar ze den eersten dag enkel tegen den middag toekwamen. Eeie en iot aan alle meesters en meeste ressen die zich zoo liefdevol aari 't onderwijs en de opvoeding der jeugd toewijden I in St Sixtusschool. Donderdag laatst had in de school van St Sixtus de gewone prijsuitdeeling plaats, voorgezeten door den Zeer Eerw. Vader Abt en de geestelijke en wereldlijke overheid der parochie. Eenige tooiiét-lsiukjes werden door de knechten en andere door de meisjes opgevoerd, voor eene bomvolle zaal en allen verwierven evenveel bijval. Vooral werden wij getrof ien door Se Godelieve zoo heerlijk ver tolkt door de meisjes. Dat belooft voor later en 't bewijst dat de Zusiers geen moeite ontzien. Boasinghe. - Onze school op Pilckem. Nu dat er een nieuw schooljaar op z'en einde loopt, vragen vele Piickentnaars of hunne school er nog ooit komen zal. We meenen te mogen verzekeren dat ze er toe komende jaar zal staan, want op zijne ronde op Pilckem, heeft E. H. Pastoor verzekerd dat men druk bezig is aan de plans en men met het uitkomen zou bouwen. Dit nieuws zai plezier doen aan vel ouders. De Plaats. De heropbouw op de plaats is bijna gedaan en nu is men bezig aan de voltooiing. De borduren der zijlanden zijn pas geplaatst en reeds verandert heel het zicht. Men kan er zicli reeds een gedacht van maken, wat het zijn zal als alles zal ge daan zijn. Het katsspel zai nog meest ver anderen met in den achtergrond ons nieuw gemeentehuis, weerdig van in een siad te staan. De kerkmuur is ook bijna gedaan en geeft een schoon kader aari de kerk, die in haar eigen en zelfs alleen reeds een ju weeltje is. Komende van uit de schoolstraat zal men een schóón zichtje hebben zijds gemeen tehuis en kerk. voor pastorij met de schoone tuingebouwen en zoo voortgaande statiewaarts, de mooie huizen van Notaris Van l ecke ett het jeugdige groen van het j park van 't kasteel... 't Herlevend Boesinghe. --- Boerengilde. Op Zondag 6 Septem ber, um3 uur, algemeene vergadering in de feestzaal. Spreker M. Dequeker van Bixsfchote, overHet Belastingstelseltweede voor dracht. Westouiar. Boosdoeners. Zon dag nacht werden door baldadigaards de hekkens opengezet van de weiden van Gustave Joyeen de dieren waren op wandel gegaan bij Pau, Heyman werden eenige schoven tarwe uit den schelf getrokken ett rond verspreid. Maandag nacht toen de veldwachter op dienst was, moest hij tweemaal gebruik ma ken van zijn revolver tegen personen die hem niet wilden antwoorden, hen verdoken, en dan daardoor op de vlucht sloegen. Haringhe. Examen. - Dertien leerlingen hebben zieh aangeboden voor liet examen en allen hebben hun diploma be komen, 12 voor den derden en een voor den vierden graad Eene welverdiende hulde wordt gebracht aan de Meesteressen en hunne leerlingen. Proven. Inhuldiging. —Op Zondag 30 Oogst, Inhuldiging van de kiosk der muziekmaatschappij De Volksvreugd, met de welwillende medewerking der muziek maatschappijen van Oostvieteren, Rous- stoet groot Muziek-en Turnfeest gegeven worden, meêgedeeld hebben, de drie gebroeders Na een Concert gegeven door het Katho- Lampo gekwetst werden. De oudste, die niet liek Muziek van Poperinghe, zal de Turn- erg getroffen was, kon naar huis keeren. De gilde «Vlug en Vroom» van Poperinghe twee anderen, Marcel cn Albert, 14 en 9 eene reeks prachtige oefeningen uitvoeren. Stadori. Kermis. Zondag 6 Sept. Groote Velokoers voor aiie beginnelingen 150 fr. Prijzen. Maandag Groote Paarden- loopstrijden 2000 fr. prijzen. Dinsdag Prijskamp voor Geiten. Woensdag Groote Velokoers voor alle beginnelingen 200 'r. prijzen. Zondag 13 September, Gebote Velo koers 2l»u ir. prijzen. Watou. Pee i. Op Zondag 6 Sep tember om 6 u. 's avonds zullen de studenten jaar oud, werden naar het gasthuis der ge meente overgebracht, waar zij nu aan de gevolgen der opgeloopen verwondingen ge storven zijn. De twee jonge slachtoffers zijn de zoon tjes van M. Arnold Lampo-liostre, slachter en beenhouwer in de Eedestraat. De diepbe- proefde ouders zijn ontroostbaar. Het Par ket van Gent is te Maldeghem geweest voor de voortzetting van het onderzoek Opening van de Jacht. De van Watou een groot Tooneel'eest geven in nistervan Landbouw heeft besloten dit jaar de zaal van de Oude Katholieke Knechten- de jacht te openen op 5 September a. s. voor sCh00l patrijzen en op 12 September voorde Dit feest wordt gegeven ten voordeel.: vartdazen. 'e licchfmbeid brugge en Watou. Vorming van den st «èmeertferaadsieden aan ;ie tramstatie om 2 1/2 u. (zomeruur) ZICHTKAARTLN T£N nrnrri r bt- iii;r.!.r. Heer Colaert, Burgemeester, was 1,'i'ni'iez; De fii ikeii beiet 'net feest bij te wonen. ik gedrilde kin ferschaar opende de KuiRRKil. Feest - 10 :i. :e Ut gelegenheid der Zondag nan- Kerniis zal een de Watouschc Priesters werkende in de Missielanden. Eenige studenten zullen zich ten huize der inwoners van Watou begeven om kaarten te verkoopen. De prijzen der plaatsen zijn Persoonlijke kaarten F pijiats 5 fr. 2" plaats 3 l'r. Familiekaarten 1®' plaats 10 fr. (3 pers.); 2® plaats 5 fr. (3 pers.) Het drama De Priester belooft prach tig te zijn, en het blijspel zal hartelijk doen lachen. West-Ni au wiierke. Missiedag. üp Zondag 13 September wordt er te West-Nieuwkerke een groote Missiedag ge houden. 's Morgens in de twee missen Ser moen door Eerw. Pater Flameygh, zendeling der Congregatie van de Onbevlekte Ontvan genis (Scheut), 's Avonds, in het lokaal oer kath. schooi, missievoordracht, met lie t- beelden, over Kongo door den Eerw. Pm r De Kath. VI. Studentenhond zal dart n kort missiespel spelen De Zwarte Don - lingen geschreven door den Eerw. Voor- d rachtgever. Het is te verhopen dat deze dag goed zal lukken door de belangstelling welke de be volking vati West-Nieuwkerke aan de M.-s- sien toedraagt. Het woord van den uitmun tenden redenaar over zijn talent zult ,ij kunnen oordeelen zal zeker ingang vinden in alle harten en een goeden invloed rtala:. u op de inwoners. Ons volk is bij uitzondei in g een missievolk, want de Vlamingen heb! in verhouding tot de andere volkeren all I het grootste getal missiehelden geleverd. Het Katholieke Vlaanderen zal zijne ed<;:e zonen niet vergeten, maar wel steunen Het programma zal later volgen. Bixschote. We liggen aan de U-r- mis Voor vandaag. Zwmiagfifeelarigrijke velokoers. De Omloop van Bixschot. voor aiie beginnelingen en waarbij 250 f'. prijzen te verdienen zijn. In verdere dagen, duivenprijsvlucht, po katnp voor geiten, prijskamp voor hoornvee, enz., waarbij elk met zijn keurigste beestjes zal opkomen. En... (wat niet alle dagen voorenvalt) op Dinsdag viert Bixschote het gouden jubilee van een paar oudjes, die over ruim 50 jaar het bpótjen instapten. Eindelijk hebben we kinderfeesten en volksvermaken allerlei. Dus, veel aangenaam verzet en deftige leute op handen Gfialuwe. Messen teek. Zondag nacht werd de geriaam t Van.iecasteele Achiel, landbouwerszoon, wonende op het gehucht de Molenhoek, door jongelingen van zijnen ouderdom tot aan zijn woning ichiervolgd. Bij de deur gekomen werd hij gestoken in den buik. Naar wij vernemen zou de jongeling ge vaarlijk gewond zijn. Een onderzoek is inge steld en de daders zijn gekend. Waarom messen op zak hebben den Zondag avond Er zijn dan geen patatten te schillen. Vlamertinghe. Bliksem. Ver leden Zaterdag namiddag is ,de bliksem gevallen opden donderscherm boven 't hom melmagazijn van M. Vevs pok op een boom in 't park van 't kasteel en insgelijks op de hofstede 't Legergoed, maar gelukkig- lijk zonder erge gevolgen. Langemarck.— Koningscheting. - Zondag laatst is den prachtigen oppervogel neergetuimeld, afgeschoten door een jonge liefhebber, Mr Alfons Decaiuwé. De man was er zienlijk van gepakt, toen Ilij plechtig naar de (ent geleid werd, waar voor eik een grooten demi dubbel Bruin werd ge schonken en geestdriftig geledigd op de gezondheid van onzen eersten Koning. Het Standbeeld. Zaterdag laatst is onze soldaat toegekomen, 't Is een prachtig stuk 't is ook niet te verwonderen ais we weten dat hij uit de Handen komt van Mr W. Van Asten van Brussel, ee^ eerste prijs van Rome. 't Is nu de piiclit van alle ware Lange- mareknaars het hunne bij te dragen om de inhuldiging op 4 October 1925 zoo luisterlijk mogelijk te maken. Iseghem. Kind levend verbrand. De weduwe Bresius, wonende Meenen- straat te Iseghem, was Maandag namiddag bezig met den wasch te slaan. Zij beging de onvoorzichtigheid een kuip op den grond te zetten en goot er kokend water in. Een kind van 20 maand oud, dat zij voedde en wiens ouders te Roeselare wonen speelde in de waschplaats, gleed uit en viel in het kokend vocht. Het wichtje werd zoodanig verbrand dat het ten gevolge der bekomen brandwonden overleden is. De droefheid der ouders is onbeschrijfelijk. Rousselaere. Kindje Verdronken. Woensdag namiddag, rond *4 uur, speel den de kinderen van de echtgenooten Huv- gebart-Dujardin, wonende Statiedreef 84, te Rousselaere, voor de deur hunner woning, terwijl de moeder met het jongste kind Maria, 14 maanden oud, zich in de keu ken bevond. De moeder ging eenige oogen- blikken hare kinderen buiten gade slaan. ben zij teiug in de keuken ging zag zij haar kind niet. De achterdeur open zien es ging zij naar de koer en bemerkte dat het kindje in eene kuip met water lag. Het was verdronken en had reeds opgehouden te leven. Rousbrugge. De Jongelingskring wil ook de kermis vieren in zijn lokaal en wel op een waardige wijze, üp den Woens dag (9 Sept.) der kermisweek te 7 "t uur (nieuw uur) 's avonds Een fijn drarnatje (één akte) als inzet en dan het flink blijspel an Justus van Matirik Toonpelstudiën Aiie jonkheden van boven de 16 jaar zijn welkom. Zanggilde. 't Schijnt dat de leden der zanggilde St Cecilia niet willen onder doen voor den jongelingskring eu ook de ermis zullen vieren ondereen. Beveren-aan-Yzer. Jongelings kring. Zondag 6 September^.7 uur, In de maandelijkschc vergaderingen, tooneel- opvoeringen door een vreemden groep, on der meer op 't programma: Tooneelstudiën, blijspel in één bedrijf. Een Pantomien. De Zak der misdaad, tooneelspel in één bedrijf. Mannen en jonkheden, ook van elders, welkom. Toegang kosteloos. Zanggilde. Na de vespers denzelf den dag, zal voor de zangsters tooneel opgevoerd worden. Andere vrouwen en meisjes ook toegelaten. Houthem-Yper. Heldenherden king. Onder voorzitterschap van een af gevaardigde des Konings zal hier Zondag a.s. de onthulling plaats hebben van het oorlogsgedenkteeken. Teil u. wijding van het gedenkteeken. 's Namiddags optocht var, de oudstrijdersbonden en andere maat schappijen. Daarna onthulling van het ge denkteeken en redevoeringen. Te 6,30 uur, muziekfeest, gevolgd door de premietrek king. 's Avonds algemeene verlichting. Maldeghem -- Auto-ongeval.—- Men Op te merken valt, dat er ditmaal slechts een week verstrijkt tusschen de twee ope ningsdata, terwijl er vroeger een tijdsruimte van veertien dagen bestond. De jacht wordt dit jaar later dan gewoon lijk geopend; die vertraging vindt haar oor zaak in dit feit, dat in sommige gedeelten van het land de oogst later rijpt en binnen gehaald kan worden en dat de openingsdata moeten kunnen gelden voor geheel het land. Einde der staking in de Me taalnijverheid. Werkliedenen bazen zijn tot eene overeenkomst gekomen en Maandag hernemen 50.000 metaalbewerkers den arbeid. vallen tJe E. H. Siinoens, pastoor te Hoogstaede, is schielijk overleden te Brugge, zijne geboortestad, den 24 Augustus, in den ouderdom van 75 jaar. ItnuwlKM'ieliten Mijnheer Raymond PATTOU-LOBEAIJ, Kind, Ouders en Familie laten met diepe droefheid aan Kennissen 'en Vrienden liet pijnlijk afsterven weten van De begraving zal plaats hebben Maandag 31 Oogst te 93 i uur in St Bertenskerk. De Vrienden en Kennissen die bij verge- tenheid geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, gelieven dit bericht als dusdanig te willen aanzien. Zondag 30 Oogst, te 8 uur in St Bertens kerk, Gezongene mis voor LEOPOLD VERHAEGHE,overleden Huisvrouw Zoon en Dochter. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen van wege Augusta en Felix Ver haeghe. Henri VANDEVOORDE en Kinders noodi- gen Vrienden en Kennissen uit tot de plech tige Jaarmis die zal gezongen worden op Maandag 31 Augustus, om 9 uitr in St Eer tinus kerk, tot lafenis der ziel van hunne overledene echtgenoote en Moeder ROMANiE PITTELLIOEN Moordpoging te Alveringhem. De echt genoote Augusta De Caesteeker pleegde moordpoging op haren man, Rerni Banden, te Alveringhem en werd verwezen door de rechtbank van Veurne tot 3 maand gevang en 78 fr. boef. Remi Banden voor bedreig! g kreeg 4 maand en 156 ir. boet, voor slagen en kwetsuren 3 maand en 250 fr. en voor dronkenschap 45 fr. boet. Het hof heeft de straf opgelegd aan de vrouw behouden en deze van den man ve - minderd voor slagen en kwetsuren op 24 da gen gevang en andere uitgesproken straifen behouden. m/KmcsxmsmaaamummÊMKt* wwitamw iw n Is tot pleitbezorger bij de rechtbank v;,n eetsten aanleg te ieperett benoemd, de lieer Lomniez A., advokaat te leperen, ter vervan ging van den heer Nolf, die als zoo ianig a - t reedt. Zijn benoemd tot Ontvanger der Regi stratie en Domeinen Te Beveren (Waes), M. Van Torntne P., thans ontvanger der registratie eu domeinen, onderscheidenlijk te Rousbrugge, Haringhe en Herzele te Dixrnuiden, M. Loubty A. te Meenen, M. Uten R. 15 B5Ifc05r)r E E 3* 15 De Stad Rousselaere heeft enkele Her- denkingsrtieialen uitgereikt aan de personen die hun verdienstelijkst hebben aangesteld tijdens de Heropbouw:eesten, op gebied var Kunst, van Inrichting en Medehulp. Mijnheer Neirinckx.nuiziekoverste, werd door den Heer Burgemeester plechtig het Bronzen Eeremetaal overhandigd. Onze beste gelukwenschen. POPERINGHE, van 23 lot 30 Oogst 1925. Geboorten. 207. Fiey Maria, d. v. Florent en Irma Vandoolaeglie. 208. Creytens Marie, d.v. Jules en Julia Lams. 209. Oelein Jenny, d. v. Arthur en Maria Miiylaert. Overlijden*. 155. Briche Charles, 75 j., wed. v. Clemence Vandewynckel, Gasthuisstr. 156. Dumelie Marie, 5 m., d. v. Theopqile en Agnes Botlez. 157. Clarys Josephine,61 j., St Michiei- str. 158. Benoot Joseph, 12 d., Veurnestr. Belofte. itondeyne Nestor en Fopeliere Flora, h. v. Pop. Huwelijken. - F'eys Gaston, 27 j., handelaar en Billiau Alice, 28 jbijzondere, b. v. Pop. Dewitte Jerome, 30 j., landbouwer en Butaye Madeleine, 29 jz. b. beiden v., Pop. Couwet Maurice, 23 j., metsérgast en Titeca Maria, 23 j., dienstmeid, b. v. Pop. ^JYPER, van den 7 tot den 20 Oogst 1925. Geboorten. Kerrinckx Theresia, Rijsselstr., Catry Lticien, Minnestr. Callandt Marie, Veurnesteenweg. Minnekeer Julius, Zonnebe- kesteeuweg. Mus Octave, Booingaardstr. Moerman Louis, Dixmudest. Chercheye Aliil- le, Doorgangstr. Vanhoorne Jacqueline, Bas- culestr. Wollaert Marguerite, Hondstr. tvan Rousbrugge). - Vanoverstraeten Jacqueline, Vee markt. Simpelaere Anna, Aardestr. Defever Sirnonne, Pennestr. Varidesande Gilbert, Eigenheerdstr. Moerman Agnes, Bruggesteen- weg. Coffyn Henri, Minneplein. Truwant Marcel, Hondstr. (van Vlamertinglie). Overlijdens. Lesage Arthur, 59 j., klompen maker, echtg. v. Ghys Lucie, Klaverstr. Ver- haeghe Camille, 58 j., bakker, echtg. v. Dubois Irma, Diekebuschsteenweg. Clays Maria, 82 j., z. b., wed. v. Ludovicus, Boomgaardstr., (van Poperinghe). Wyckaert l.eon, 5 m., Minne- plein, Vandenbussche Elodie, 47 jhuishotK - ster, eclitg. v. Biebauw Hendrik, Diclfébusclv steenweg. Vangheiuwe Oscar, 32 jmekaniel - werker, eclitg. v. Coffyn Germaine, Paddepoi lstr. Vanwynsberghe Charles, 84 jwed. v. Van- heuie Emma, Korte-Thouroutstr. Van Blan- ckenberghe Mathieu, 13 rn., Waterkasteelstr. - Deiekx llenri, 65 j., herbergier, wed. v. Camer- Hei noeHle «au oen cnrijien wtraan. Heden Zondag geen zitting voor het ontvangen der bijdragen. Morgen, Maandag 31 Oogst, te 8 uur, herhaling voorde ZANGGIl.DE. Vrijdag, 4 September, van 8 tot 10 uur, zitting van Onzen Senator in 'f Volkshuis om de klachten te aanhooren v:.n alwie maar komen wil. Op Zondag aanstaande, 6 September, vieren wij onzen leestdag, den FEESTDAG van 't Volks huis. En wij zullen hem zoo luisterrijk mogelijk vieren, en vooral algemeen vieren 't is te zeg gen, dat AL. onze leden er deel zullen aan nemen. Te 9 1/2 uur, bijeenkomst van al de leden der verscheidene takken in ons lokaalen vandaar trekken we in groep, met onze Gag, naar de Hoogmis in St Bertenskerk. Te 5 1/2 uur namid dag, feest vergadering in 't Volkshuis, negeer, s voor AL de leden. Wij rekenen dus stellig op teders medeviering, eu hopen dat niemand zal ten achter blijven. Om te eindigen, een woord over de TENTOON STELLING die op 12 en 13 September plaats heeft voor den Hoeuderbond en Het Werk van den Akker. Wie begeert deel er aan te nemen, moet, voor de Hoender.x andaag E n allerlaatste inschrijven voor de tuinvruchten, bloemen en groensels is er nog tijd tot Zondag aanstaande. De tentoonstelling zal reeds allerrijkst voor zien zijn met de inschrijvingen die tot heden toe kwamen. De goede uitslag is dus "reeds verze kerd. Maar hoe vollediger en schooner, hoe beter. Liefhebbers haast U, M1EL. EXAMENS Mejuffer Julia Morlion van Woesten heeft met onderscheiding haar examen afge legd van Vroedvrouw in het Moederhuis te Brugge. Onze beste gelukwenschen. 5* ïfc O 86 rr VOETBAL. YPER. Voor de Voetballiefhebbers. Zondag 6 September begint het voetbalseizoen, iri liet Hotel des Brasseurs Statieplaats te Yper zullen alle Zondag avond otn 6 ure al de bijzonderste uitstagen van Bélgie en van West- Vlaanderen gekend zijn. Al de liefhebbers die buiten Yper wonen kun nen die uitslagen bekomen mits voorafgaandelijke overeenkomst met hoogerverineld lokaal. Er zal geen gevolg gegeven zijn aan aanvragen van onbekende personen, daarom verwittigen wij de vrienden en idienten dat zij hunne voorzorgen moeten nemen indien zij willen ingelicht worden. WIELRIJDEN. Bixschote. Heden Zondag Groote Velokoers voor alle beginnelingen, te 4 uur 170 frank Prijzen. ROESELARE Ter bevordering van het gebruik der Electriciteit op den buiten. Zooals gemeld zal de opening der ten- (oonsteliing van toepassingen der electrici teit op den buiten, ingericht te Roeselare door de Provinciale Commissie ter Verfraai ing van het landelijk leven, plaats hebben Zondag a.s. 30 Augustus tot 8 September en zai voor de landbouwers een bezoek overwaard zijn. Neurenberg, 26 Aug. Voor al de Duitsche hopstreken vall de hopoogst geschat op 130.0O0 tot 135.000 centenaren, tegen 158.000 centenaren verleden jaar. Daardoor zijn de prijzen merkelijk gestegen voor het nieuw gewas van Tetfnang en Hallertau dat op de markt komt 400 tot 450 mark volgens kwaliteit (2.000 tot 2.250 Belgische franks). Saaz,25 Aug. - Verleden jaar was de hopoogst 194.000 centenaren nu schat men het gewas op 120 tot 125.000 centenaren, de handel is zeer vast gestemd verleden week gold de beschikbare waar 2.500 iot 2.600 kronen, thans 3.200 tot 3.500 kronen (2.080 tot 2.275 fr). Londen, 25 Aug. Het plukken der vroege hop is begonnen de opbrengst zal vermoedelijk maar 280.000 tot 300.000 centenaren bedragen tegen 420.000 centenaren verleden jaar. Brussel, ZI Aug. Heden is de beurs kalrn lynckSylvie, Lange Thouroutstr. (v. Reninghelst. Staelens Sidonie, 47 jhuishoudster, echtg v. Horumez Jules, Lange-Thonroutstr. (v. Locre.) Huwelijken. - Deprez Eugene, bediende te Beveiüri a/Yzer en Van El lande Renilda, z. b. te Yper, VVerrebrouck Oscar, bediende en Fan nekoucke Esther, z. b. RENINGHE, van I Januari tot 30 Juni 1925 Geboorten. Segers Ivonna, d. v. Gaston en Proot Raima. Ilaez. brouck Georges, z. Henri en Caeyzeele Irma - Degryze Joseph, z. v Pieter en Vermote Elvire. Verhille André, z René en Vanlerbeghe Elvire. - Vercrusse Geor gette. d. v. Jeroom en Vandamme Maria. Bil liet Marie-Louise, d. v. Sylvère en Dejonckhecre Raima. Uyttenhove Agnes, d. v. Joseph en Glorie Germaine.Sticker Irma, d. v. Gaston en Dekien Martha. Vanhee Antonius, z. ACHiei en Hauspie Maria. Vandenbroucke Maria, d. v. Aiphönse en Busstraen Raima. Deteu Lucien, z. v. Camille en Derney Judith. Vandamme Irma, d. v. Jerome en Elisa Dewilde Clarysse Henri, z. v. Emile en Debrttyne Augusta. - Basyn Martha, d. v. Charles en De leu Augusta, Cleve Paula, d, v. Jules en Goe maere Emma. - Vsnnestu Michel, d. y. Remi en Vandeiaunoote Maria. Mackelberg Gerard, z.v Leopold cn Brouckaurt Maria Overlijdens. Derycke Clemence, 77 j,t echtg, v. Charles Vanneste. - Wulleman Camille, 49 j ongeh. Dooghe Desiré, 77 j., wed. v. Horten cia Gauquie. Herma Emile, 66 j.. ongeh. Florisoone Amandus, 82 j., wed v. Cesarlnn De prince. Dubois August, 74 j., ongeh. Noppe Margareta, 4 rn., d v. Jeroom en Irma Decastec- ker. - Cvphout Siivie, 13 j. Plilypo Euinlia 45 j., echtg. v. Jules Mouton. Mouton Cyrille, m., z. v. Gustave en Julia Jacob. Feryn Juliana, 65 j., wed. v. Francisius Bulcke. Hoo relbeke Marcel, 28 j., ongeh. Descamps Euphrasia, 59 j, wed. v. Vandenberghe Henri. Sticker Maurice, 3 m,, z.. v. Emile en Rachel Leeman. Bonte Julia, 45 j., echtg. v. Gaston Dooghe. Deconjnck Petrus, wed. v. Goemaere Leonie. - i.oonjs Benjamin, 66 j., Gemeente' Secretaris, echtg. v, Graefschepe Leonie. Bae len Amandus, 76 j., wed. v. Maria lloorelbeki Alexander Livinus, 82 j., wed. v. Rammelaere Virginle. Vanvvonterghem Henri, 75 j., ongeh Dehexter Amandus, 75 j,ongeh,Decroos Virginia 59 j.. wed. v. Petrus Vicnne, Depoor ter Octavie, 72 j., ongeh. Leuridan Charles, 3 i., vcing. v. Lucie Detnolder Huwelijken. Ramaulf Luclaan te Alverin ghem en Hoorelbeke Germaine te Reninghe. Sticker Petrus en Dewachter Raima. Haghe- baert Achiel, veldwachter en Debeir Emma. Gruwier Maurice en Blanckaert Julia. De Meyer René te Brussel en Hagbébaert Maria te Reninghe. VLANIERTINGHE, maand Juli 1925. Geboorten. Verslype ivonne, d. v. Jerome en Martha Parrein. Vandelannoote Alice, d. v. Emile en Emma Logie. Dehc-m Maria, d. v. Camille en Irma Van Poucke. Vankemmei Sirnonne, d. v. Maurits en Helena Haeyaert. Guillemont Sirnonne, d. v. Frederik en Martha Hollebeke. Coene Gerard, z. v. Henri en Ma- eleine Dewulf. Overlijdens. Demarey Augustus, 58 j.,aarde werker, ongehuwd, z. v. Leonard en Octovie Vandooren. Minne Daniel, 7 m., z. v. Ray mond en Alida Baert. WESTVLETEREN, ntaand Juli 1925. Geboorten. Bouve Nestor, z. v. Camiel en Malbranche Margaretha. Debergh Joseph, z. v.' Romain en Plaetevoet Adelina. Overlijden. Deturck Henri, 66 j., eclitg. v Laleeuw Juliana. ALVERINGHEM, v. 15 Juni tot 15 Oogst 1925 Geboorten. Heughebaert Marcel en André, zoons v. Jules en Desaver Elodie. Devos Roger, z. v. Camiel en Decramer Magdalena. Peelers Hendrik, z. v. Gaston en Feryn Gabriella. De Kemel Agnes, d. v. Emiel en Norvé Rachel. Vandenabeele Rachel, d. v. Cyrille en Ver meersch Helena. Overlijdens. Elodie Bulthé, 55 j., strijkster, ongeh. Edouafd Vandoome, 69 j., werker, echtg, v. Ainelie Steeulorum. Maurits Roose, 19j., heenhouwersgast,ongeh. Marcel Heughe baert, 6 d. Bemardus Nysscns, 78 j., kostgan ger, wed. v. Sophie Deleye. Huwelijken. Camille Verhaeghe, loodgieter te Roubaix (Frankrijk) en Rachel Feys, werkster te Alveringhem. Georges Devos, werker en Evelina Dely, werkster. Marcel Looten, doua nier te Leysele en Maria Derudder, z. b. te Alve ringhem. Maurice Louis, landbouwer te Loo en Maria Hosten, z. b. te Alveringhem. Albert D'hondt, schipper te Ghistel en Rachel Gouwy, schipperin te Alveringhem. Remi Porreye, metser en Elisa De Kemel, naaister. Gustaf Vancqille, metser en Bertha Dellobei, z. b. WATOU, maand Juli 1925. Geboorten. Cordenier Andréa, d. v. Maurice en Nestorine Flahaut. France Ivonne, d. v. Cyrille en Marguerita l.anoo. Overlijdens. Verhaeghe Romanie, 66 j., ongeil (v. Houtkerque). Verhaeghe llenri, 75 j., ongeh. Plancke Marie, 69 j., wed. v. Henri Watteeuw. Huwelijken. Doolaeghe Sylver, handelaar en Derycke Alida. Coussemaecker André, handelaar te Hazebrouck en Bakeroot Agnes, z. b. te Watou. Pottié Georges, timmermansgast en j Sohier Martha, dienstmeid. WYTSCHAETE, maand juli 1925. Geboorten. Delaere Robert, z, v. Petrus en Martha Masselis. Sohier Hélène, d. v. Maurice en Anna Denys. Madeleine Cotnyn, d. v. Alidor en Julia Berghe. Vanderhaeghe Marcella, d. v. Marcel en Madeleine Billiau. Llgnel Anna, d.v. Jerome en Clemence Coopman. Bouten Gil bert, z. v. Adhéniar en Hélène Maricau. Overlijdens. - Vanbelleghem Bertha, 3 m., d. v. Achille en Rachel Arnout. Monsy Oscar, 27 j., landwerker, ongeh., gehuisvest te Dicke- busch.Blomme Elie, 37 j., aardewerker, echtg. v. Marie Vanoudendyck, gehuisvest te Yper. Leterme Philomène, 70 j., huishoudster, wed. v. Pierre-Jacques Lermytte, Huwelijken. Vermeersch Michel, molenaar v. Yper met Martha Leignee, z. b. v. Wytschaete. Menu Eugène, handelaar met üoethals Marie, rentenierstqr. REIS NAAR DIXMUDE, Opgelet Ter gelegenheid van de 6 Be devaart naar de Graven van den Ijzer, te Dixmude, op Zondag 30 Augustus, zijn er bijzondere trams ingericht 1) Een tram verttekkende uit Kemmel om 8,30 tt., uit Yper, om 9 ure, en verder langs Eiverdipghe in alle staties stilstaande. Aankomst in Dixmude om 10,25 u, Prijs 6,60 fr. uit Yper, en 9 ir. uit Kemmel, 2) Een tram vertrekkende uit Watou om 8,05 u,, uit Poperinghe om 8,45 u. en ok in alle staties stilhoudend. Aankomst te Dixmude om 10,30 u. Prijs uit Watou 11 fr., int Poperinghe 8,6p fr. 's Avonds, terugkeer om 6 ure, van beide trams. ZONDAG 30 OOGST. Stilhanyende en Vliegende Flesqhschieting. In den Nieuwen keizel bij. ilector Ler- mijtte, Wulfliillestr.it. Eerste Tap. Café Rubens bij Camille Versiraete, Hondstraat. Geit te verhollen door den uil. In den nieuwni Rozendael bij Fran cois Rouseré-Vlaeminck, Veiirnestraat. St Jan ter Biezen. Velu te verhollen. in 't Rood Peerd bij Jean-Baptiste Ryon. Zilleheke. Schoone Velokoers, Opder beginnelingen. 200 tr. Prijzen. In schrijving bij Cyrille Delvu, MAANDAG I OOGST. Combatbolling. in de Concorde bij de Wed. David- Beddeleem, Casseistraat. IV Koop. Henneringen bij SANSEN-VANNESTE, Gast huisstraat, 15, Poperinghe. Traamkar in goeden staat bij Georges Lams, Crombekestraat, 33,Poperinghe. t, uto Matliis 6 P.K. 2 jaar nieuw, met 2 plaat- H sen, bij H. Lysy, Duinkerkestraat, Poperinghe Schoone en goede occasie piano bij C. Quaghe- beur, 32, Yperstraat. Moteur Otto-Deutz, 12-15 PK. Touple en Van- dicht machien. Eugène Schreel, Peenestraat, 59, Yper. Occasiewerkbank met alle gerief voor velomaker- smid, zoo goed als nieuw zich wenden tot Cyrille Weyne, Mondstraat, 11, Café Beige Yper. Nieuwe jaclitstoof, genadige prijs zich wonden- Casseistraat, 4, Poperinghe. Schoonecamionette «FORD', 1200 kgr. en extra goede Limousine ITALIA» 24 HP. carrosse rie d'leteren, Brussel. Ware occasie voor Taxis. Feys-Callewaert, Rousbrugge. Stoomketel en liggend stoommachien, 15 P.K., in goeden slaat. Confisserie Dehaeck, Rous brugge. amionette Dyon-Bouton 8 P.K. aan genadi ge prijsalsook een motor F. E. in goeden staat, 2 vitessen, 1500 fr. met baar en zitplans Vanhouper. Bij A. Depoorter, Velos, Merckem. oto Sarolea 4 P.K. goeden staat. Adres ten bureele. oorkraamwagen 6 m. lang op 2 m. 30 breed aan genadige prijs bij Alfons Lietaert, Potte- straat, Poperinghe. Eiken buffet en plionograaf In de Vier Sei zoenen Casseistraat, 7, Poperinghe. indervolturen in goeden staat, Casseistraat, 51', Poperinghe. eergast van 16-18 jaar, reeds in de bakkerij geweest Seffens aanbieden Zeelaan, 126, De Panne. Dienstmeisje van 16 jaar voor Yper. Adres ten bureele. eftig meisje bij Dame alleen, om in Café te helpen, goed loon, goede behandeling. Café den Arend Tempelstraat, Yper. oede hovenier voor 't Noorden van Frankrijk i fransch kennend. Adres ten bureele. 'oede werklieden bij M. Feys-Callewaert, Rous- I brugge, oede smldsgast bij Julien Plattel, Rexpoede- I bij-Rousbi ugge (Frankrijk). 'oede meid, Bruggestraat, 87, Poperinghe. in den Keizer Statie- c aan 750 - 765 fr., alhoewel er veel vraag is voor den vreemde. Men vermoedt daaromtrent zooveel weet dat bij het automobielongeluk te Mal- te plukken te Aalst en te Poperinghe als verleden deghem, waarvan wij de omstandigheden jaar. BESTE ENGELSCHE Pepermint voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Zenuwverzwakking enz. enz. Te verkrijgen enkel in de beste winkels. Vraagt wel het doosje met het "HAANTJE,, i oede meldgoed loon, straat, 11. Yper. oede meid in Café Jan bij Jan Roeykens, Priesterstraat, Poperinghe. tongeling voor het inpakken van koopwaren; wat geleerdheid vereischtwerk het jaar door. n Confiserie Dehaeck, Rousbrugge. wee Vrouwen om slunsen te klasseeren, reeds op stiel geweest, bij Jerome Vanspranghe, Rijsselstraat, Belle. >oede meid, liefst 30-35 jaar en kunnende koken, 3 voor Frankrijk bij Poperinghenaars; gemak kelijke diensthoog loon/adres ten onzen bureele. eisje 20-25 jaar gevraagd om in huishouden te hulpen in gesloten huis, Meerschstruat, 6, St-Ainandsberg bij Gent, ekwame smidsgast, vrij van dienst. Adres ten bureele. Jongen, 17 jaar, om te leeren smeden.Adres ten bureele. Eerlijke winkeljuffer, Vlaamsch en Fransch. Liefst kost en inwoon. Schrijven bureel van 't blad. Deftig man, alleen, 50 jaar, zoekt inwoon op den buiten bij 1, 2, 3 personen zonder kinderen; zou helpen huishuur betalen. Over dag uit; geen eten. Voorwaarden aan J. Derieuw, Brugstraat, 59, Thielt. Jongeling van 18 jaar om den bakkerstiel te lee ren, liefst te Yper, Poperinghe of omstreken. Adres ten bureele. ongeilng, wagenmakersgast, 2 jaar op stiel. Adres ten bureele. 'IV» I*aclilen. Welgelegen gerievige herberg met ingangpoort. Adres ten bureele. erberg't FirmamentBruggestraaten de Herberg Café des Bouchers Statieplein, voor gesloten huis. Zich wenden bij M. Maur. Rommens-Delfosse, Groote Markt, 27, Poperinghe. choon en gerieflijk woonhuis met remise, stal lingen en grooten hof, gelegen te Boesinghe (Plaats), kunnende dienen voor handel en rente niershuis; te pachten met 1 Oct. a.s. Zich wenden tot Dokter Snick, Loo. Huis met hof, te Yper, meenensteenweg. Voor inlichtingen mondstraat, 30, Yper. Gevonden. ene gouden speld met steentjes. Adres ten bureele.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1925 | | pagina 2