iiis&üii iiidrai pilrseii. SKindies. Tptr. Ier WEL PEEBE UE OSSTVIi Albert Denys hoppe moto "ongeluk. In 1t Binnenland Vlaamsche Vrienden. DDITSCHP HOPPEDRAA Voor oude en jonge menschen. Specialiteit voorMOND= enTANDZIEKTEN Gebitten en Misgroeïde tanden. Erg ongeluk te Watou. Hei luieHje t'an dan cwisn werRraan. COMPAGNIE ANGLAIS E, Autobotsing te Giieiuvelt. In 't Buitenland Heer CharlesLudovicus BOTTEZ eesl en verspreidt "De Poperinglienaar,, Gevraagd. Burgerstand van LEDERTOUWERIJ Willy Gombert Verloren. Te Pachten. V ermakelijkheden Eerste Tap in 't Vlaamsch Huis ■iTTviUvi Gegalvaniseerden DRAAD GEWAARBORGD - Duinkerkstraat bij de Melkerij Hoe het raadsel opgelost Heel eenvoudig, oordei len we. Laa ons hierin navolgen wat onze gebeu ren dr en. Als in de baan een putje is wordj het gevuld, zinken de kasseieen, die worden opgesteken daartoe kan het noodige zand ot gravier langs de baan opzij bij de werken blijven liggén. En door wie zou dit werk gedaan worden Niem, nd kan dit beter dan n ze kanton- niers. Men zegge niet dal ze het werk zullen weigeren of euvel opnemen dat hun nieuwe last wordt b gel/gd. Neen, de gewetensvolle kantoaiers houden zich nu reeds onledig niet de ba en naar hun vermogen te herstellen en goed te houden, met b. v. de graskat ten zoo te schikken dat liet water goed weg kan. Daarvan kan men dikwijls ooggetuige zijn op de baan Yper-Dixmude, langs Boesinghè. Daarbij, waarom niet daarvan gebruik ge- maak om de wedde der kantonniers te ver- hoogen. De staat en provincie zouden er nog voorop bij hebben want nu moeten ze immers veel meer uitgeven terwij! het lot dier menschen zou verbeteren en onze banen altijd goed blijven. Medegedeeld door Hoofdagent van het Belgie. Heer 1 ORREST Gemeentekrediet Stad Antwerpen. De Stad werpen gaat over tot de uitgave van bene leening van 150.000.000 fr. in kasbons van 500 f brengende een interest op van 6 vrij van alle huidige en toekomende la-ten. Deze titels zijn uitgegeven aan 97 (485 fr. per titel)'en terugbetaalbaar aan pari den 1 November 1930 jaai), gezien de premie de zuivere opbrengst viezer titels is van 6,75 Deze uitgave is gedaan door het Ge meentekrediet van Belgie en de titels zijn te bekomen bij het Hoofcagcntschap Yiper, Poperinghe vn bij de locale Agenten. Grondkredietvan Belgie.— Dm inte/eSt der grorjdpandelijke oöligatien is gebraóht pp 6 vnj van alle huidige en Stadsnieuws Zoridagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. VAN DEP LAS. Woensdag avond aanstaande, om 8 u. 15 gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. Onderwerp Économische ontwikkeling van Engeland.(slot) Een goede raad Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat lot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar- 'zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. H. Notredame, Groote Markt, L. van Donderdag was het de inwijding van de prachtkerk van de E. P. Discalsen. Dat die het voile vertrouwen en de genegenheid hebben van 't volk hoeft wel niet gezegd te worden. Op dien dag was het opnieuw blijkbaar. Zaterdag hebben wij de opening van ons Volkshuis. (10 Ok(ober)om6u. 'savonds zal de tooneelafdeeling van den christen Volksbond het feest openen en Heer Senator Bo.suyt de feestrede houden. Dat zal nu, Iaat het ons hopen, het begin zijn voor den goeden strijd. Te lang heeft men geslapen, 't Is tijd dat men ontwake, wil mén niet alles verliezen. Den 25 dezer zal dezelfde too- neelgilde optreden met het Volksdrama De wraak der twee broeders en het overbe kende blijspel Je crisse de Vondeling Wij verlangen om de vrienden aan het werk te zien. Het tweede gedeelte van onzen vaart, t. t. z. van 't Sas tot aan Steenstraete zal den 19 Oktober aanbesteed zijn. Traag maar zeker komen wij er toch. De nationale bank is om zeggens op gedaan. Men heeft een gedenkplaat opge hangen om te zeggen dat het geboiiw opge trokken werd volgens den trant der huizen Colaert, Spilleboudt en Merghelynck en dat de bouwmeester z kere Rozenboom is. ün- nootig te zeggen dat alles in de langue de chez nous is. Zondag 11 en Maandag 12 Oktober zal de tooneelafdeeling «Puinentroosl lelkens om 8 ure in de nieuwe zaal van hei Volks huis ingang St Jacobs- en Hondstraat een avondfeest geven. Men zal opvoeren «Tante toekomende lasten. De obligatien zijn uitge- belangrijke vergadering. Te koop bijI en A. Kesfehn, Gasthuisstraat, Poperinghe, I Jutta Ult Ca.cutla» blijspel in 3 besrijven, do doos 3,50 fr. en de 1/2 doos 2 fr. 1 vVie onze tooneelspelers kent, zal niet nala- 0, i ten daar tegenwoordig te zim. Sterke ws-ks.oenen, winterslalfers, i famaizieschoenen eï,z. bij J. 1NGELAERE, I Onderscheiding. - De Heer Robeit 24, Watoustraai, Popeiinghe. - Lijfrentkas De nieuwe pensioenwet treedt in voege met 1 Januari 1926. Die wet brengt een ommekeer te weeg bij de storting onzer leden. Heden Zondag vergaderen onze leden ie 4 uur in de 'Gemeenteschool en vernemen daar wat er hun in de toekomst te doen staat. Ai de leden worden uitgenoodigd tot deze geven aan pari en terugbetaalbaar aan pari na 5 of tien jaar volgens keus van den inschrijver. De gröote zekerheid van deze titels en de voordelige voorwaarden maken deze belangwekkend voor de geldbezitters die verlangen hunne kapitalen ongeschonden te behouden en er de juiste interesten van te ontvangen op vastgestelde datums. Inlich tingen en titels zijn te bekomen in mijne kantoren en bij de locale Agentschappen. Béton Katanga. - Inschrijving van den 23 September tot den 22 Oktober. Een voorkeurrecht is voorbehouden aan de dragers van aandeelen Ciments Kalanga. j Gemeentekrediet vsrs Belgie-i Een groot aantal bons aan een jaar van het Gemeentekrediet van Belgie vervallen met den eersten van ieder maand. Om alle intereslverlies te vermijden raden wij aan de dragers de bons veertien dagen voor den vervaldag neder te leggen tot vernieuwing of terugbetaling volgens keus. Men weet dat den interest van deze buitengewoon ge waarborgde geldplaatsing aan geheel kori termijn is van 5,50 "/o vrij van iast en onkos ten. De titels mogen nedergelegd worden bij het bbofdagentschap Yper, Poperinghe en bij de locale Agentschappen van het Ge meentekrediet van Belgie. AF TE KNIPPEN KOEPONS Grande Bacnure 102,00 Compagnie Elec. Anvers. cap 31,45 jouis 27,20 Sé Beige TPsage 25,50 F.tabl. Paul Ronsse cap 55,00 fond 50,00 Papeteris Delcroix 256,00 De Schatbewaarder Dc Voorzitter Em. De Keesgieter. Hector Lebbe. Waarom kostbare uren verliezen met naar bed te gaan omdat een hevigeho fdpijn u den moed wegneemt V Gij zult onfeilbaar van uw pijn genezen worden met een enkele Algaopoeder, uitgevonden door den welbe- ken.de Apothijke Libotte.y ,n Yper. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. li .ÜAÏiÖ^Ü Nl"'e van de Heelkundige Faculteit te Ryssel en de school voor Tandmeesters te Brussel 57, Oixmudestraat, YPE7? RAADPLEGING- N Aiie dagen van 12 u. en van 2 tot 6 u. 's Zondags van 9 tot 12 uur. tot Al 1 POPERBWGHE envprkoopor Merk HOPFEKDRAHT 10IN<;i; i MAHKK Londen, 6 October. Omtrent al de hop, die buiten de samenwerkende vennootschap bleef, is reeds verkocht. Intusschen heeft de Bank van Engeland aan al de bondsleden een voorschot van 5 pond sterling 540 fr.) betaald. Om reden van de aanhoudende vraag naar nieuwe hop, heeft het Bondsbestuur heden een tniddenprijs voor de verschillende soorten van hop vastge steld Tolhurst, gewone hop, 7 1/2 pond (810 fr.) Fuggles, 91/2 pond (1025 frgewone VERBOND Goldings, 9 3/4 pond (1055 fr.) echte Goldings, 10 3/4 pond tl 160 fr.). Brussel, 7 October.Op alle vreemde markten zijn de handelszaken meer beperkt nochtans komt er geen groote afslag doordien men zeld- j zamer groene hopsoorten vindt, hier en elders. De Woensdagbeurs was daardoor ook zeer kalm. Neurenberg, 8 October. Ter oorzake van het beperkt kiediet of geldmangel worden de verhan delingen alhier beperkt, met tamelijke onveran derde prijzen van 460 tot 560 mark volgens soort en kwaliteit. Te Saaz blijft de markt ook kalm. EXAMENS Kath. Hoogeschool te Leuven. Kandi daat in de rechten M. J. Soete, Gheluwe. 1 zijn indrukken mededcelen. Notariaat, derde proëfM. J. Debaene, Poperinghe. Kandidaat in Geneeskunde M. J. Bockstai, (vroeger te Poperinghe) met onderscheiding. Ejfttiejxaam als advokaatM. Emiel De- vo^^jhjPoperinghe, met onderscheiding. Het Volkshuis zal de menschen helpen voor de toepassing van de nieuwe pensioen wet. Al de menschen die wij meenen recht te hebben op hun pensioen aan 65 jaar zul len beschreven worden door ons; de oude om verandering en verbetering en nieuwe aanvragen. De jonge om hen te zeggen hoe veel dat ze zullen moeten storten. ü«üi beetje geduld dus, menschen en elk krijgt zijn beurt. Het voorloopig bestuur vnn de Pens oenkas van Poperinghe. 3 ,;»iitliïou\v«M*s DEN ECHTEN MERK is thans alleenlijk te verkrijgen bij de «iebr. ISOFFIAE^' Yperstraat, 118-120 Tel 88. POPERINGHE Tel. &8 j Pla'teau, Onderwijzer aan de S'.adsjongens- j school komt met veel vrucht het examen van De Voorzienigheid. Bibliothecaris af te leggen. Beste geluk- 11 i. wenschen. Onze Muziekschool. Dat onze mu ziekschool den top van den hoogsten bloei bereikt heeft, bewijst de heeilijke uitslagen en het groot aantal leerlingen, die zich lieten inschrijven, om er de zoo nuttige leergangen te volgen. Tot beden beliep het aantal inschrijvingen 212, waaronder tal van leerlingen van Pope ringhe en van 't omliggende van Yper. Gbyverinchove. P-'feg aijacht. Op Zaterdag 3 October, doolde een prachtige groene papegaai zeker ergens uit zijne kooi ontsnapt van boom tot boom in de hofweide van den heer Jules Vermeerscb. Het beest werd opgemerkt door den hoeveknecht Camille Dedrie, die jachf- verlof bezittende, er jacht op miek en neêr- schoot. Schoon beestje om op te vullen. Jammer dat 't niet levend kon gevangen worden. "'larnertinghe. Ho/bouwtenloon- sfelling - Op Kermis-Zondag en Maandag had er in 't lokaal der H. Familie de jaarlijk- sche tentoonstelling plaats van groensel en fru tteelt onder ee leden der Hotbouwmaat- schappj van Vlamertinghe. M. Ferdinand Dethoor van Yper, die be reidwillig de taak van jury aanveerd had, beeft de volgende punten toegekend Aan Petrus Bouton, 20 p. met gelukwen- schen; Theophiel Coene, 19 p. Louis Rou serez en Honor Ho lack, elk 18 p. Remi Dtrlou, 15 p. Theophiel Quastier, 14 p. Atidré Thevelin en Emma Mouton.elk 10 p. Catniel Deryeke, 9 p. Achiel Ghesquiere, 8 p. lienri Thevelin, 7 p. Cyriel Theve lin, 6 p. Gustaaf Bouton, 5 p. jules Delie en bmëric Giliioen, elk 3 p. Bocsanghe. Eerlijke vinder. Zaterdag avond vond Aimé Vandamme van Lnngemajrck langs de Ypersche kalsijde nabij de statie van Boesinghe eenen gela beugel met verscliillïge bankbriefjes erin DadeUjk oracht hij dit gevonden voorwerp naar de pastorij, opdat de Eerw. Heer pas tor door het afkondigen in de missen den eigenaar zou terugvinden. i'egen 's middags was de geldbeugel in de hand van den eigenaar terug die voor Van damme een b.looning liet. Mochten al deze die iets vinden zoo eerlijk zijn. Wevaighsm. Degeldsmokkenj-- De gendarmerie van Wevelghem heeft een onderzoek ingesteld nopens geldsmokkelrij gepleegd langs de kanten van het Holland- sche en waarvoor te Brugge reeds personen aangehouden werden. Te Wevelghen werden vader en zoon L. wonende in de Statiestraat ook aangehouden en naar de gevangenis van Brugge overgebracht. Het onderzoek wordt voortgezet. ïToessalaere. De onverzoenlijke geb iren. Men zal zich herinneren dat er verleden week langs ce Statiedreef, gehucht t< Barnum een twist ontstaan wastusschen degeburen V. en R. en waarbij de zoon V. eene kwetsuur aan bet hoofd had bekomen. Zondag namiddag rond 3 uur, ontstond nogmaals tusschen deze geburen een hevige twist voor hunne woning. De vrouw R., bij genaamd Katje, bekwam een messteek in de linkerborst en verloor veel bloed. Een ge neesheer stelde vast dat een der longen ge raakt was. De vermoedelijke dader werd door de politie aangehouden en in het gevang opgesloten. Coxyde. Ontploffing. De 13-ja- rige zoon van M. L., te Coxyde, had een koperen buisje gevonden en buiten de wete van zijne ouders trok hij er mede naar den kelder. Daar vermaakte hij zich met het buisje te verwarmen door middel van zwa velstokjes die hij aanstak. Plots deed zich eene ontploffing voor en men vond den roe- keloozen knaap in zulken bedenkelijken toe stand dat iiij dadelijk naareene kliniek moest worden overgebracht. PloegstaartWanhopig meisje. Dc 17-jarige IvonnaVan Damme, van Ploeg steert, werd Zaterdag in hare kamer verstikt gevonden. De bijgeroepen geneesheer paste een uur iang de kunstmatige ademhaling toe, doch alle pogingen bleven vruchteloos. Het wanhopig meisje had de bekken van het gas- vuur opengezet en alle deuren dichtgemaakt. Men kent tot dusver de oorzaak dezer wan hopigheid niet. Hafewyn. (Fr. VI.) Lijk ontdekt. Vrijdag werd op een 500tal meters van de statie, achter den Vert Gazon op de spoorlijn het lijk gevonden van een persoon. Het hoofd was van de romp gescheiden. De verongelu- te werd herkend als zijnde de ge naamde Lucien Vanheule, wever, 25 jaar, wonende bij zijne moeder in de Turbigo- straat. Zijn vader, in leven gemeenteraadslid, is insgelijks bij ongeluk aan zijn einde geko men. Kortrijk. Instorting. Op den keer der Vlamingstraat is men bezig met twee oude huizen af te breken. Dinsdag namid dag, rond 5u., stond de werkman Hendrik Vanden Wijngaerd, 40 jaar oud, van Kortrijk op den zolder, toen opeens een muur om sloegen het buis instortte. Vanden Wyngaerd werd onder de puinen bedolven. Hij werd zeer erg over gansch het lichaam gekwetst en moest naar het gasthuis der Budastraat overgebracht worden. West-Nieuwkerke. Voordrach - Heden Zondag, om 4 ure, in de feest zaal der vrije scholen, zeer aantrekkelijke en belangrijke voordracht door Heer Senator Bossuyt over de nieuwe pensioenwet, alsook Mnagver,sterkend. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, genezen de meeste maagziekten, die voortkomen van de ver stopping en van het te lang verblijf van het vóeasel in de niaag. De doos 3,50 Ir., de halve doos 2,50 fr. bij-HNotredame, OrooteMarkt, Poperinghe. Bijna overreden. Zondag namiddag kwam een auto van de Casselstraat naa-de markt gereden. Een velorijder kwam uit de Watoustraat en kon onmogelijk op tijds stil houden. Hij kon nog van ziin velo springen, maar het rijwiel gerocht onder den auto en werd geheel verbrijzeld. De autovoerder, een heer van Brugge, ontbood de politie om de bestatiging te doen. Pectoral Dupuis. Al die om zijne gezondheid bekommerd is, gebruidt ze om met goed gevolg te bestrijden Hoest, val ling, ontsteking der luchtpijptakken, griep, influenza, asthma, benauwdheid, heesch- heid, keelpijn. De doos 3 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. DER CHRISTENE VROUWEN. Voordracht met lichtbeelden over Rome. Op Zondag 25 October zullen wij onze i Leden vergasten met het eerste Winterfeest Niemand heeft vergeten welke mooie voor dracht-verleden jaar hier gegeven werd door Eerw. Heer Bonte, pastor van St Pieters te Yper. Het was over Rome en 't was zoo aan genaam, zoo leerzaam en de lichtbeelden warenzooprachtig enden spreker zoo luimig dat iedereen met spijt het einde vernam. Maar op Zondag 25 October komt dien zelfden Heer Pastor Bonte zijn voordracht voortzetten en het zal nog schooner zijn dan verleden jaar, want die Heer is nog eens de Eeuwige Stad gaan bezoeken en hij zal al Al onze leden zijn dus veiwacht op Zon dag 25 October om 3 uren stipt in de zaal van het Volkshuis. Het icestje zal opgelui sterd worden dooi zang en muziek. ingang vrij en kosteloos voor al de Leden voorzien van hunne lidkaart die men zal moeten toonen bii 't ingaan der zaal. Men aanveerdt nieuwe leden van af 16 j. Elk zegge het voort IIetBestuur. Kantwerk. We vernemen dat de Kantschool der Zusters Benedictinen onzer stad op de Tentoonstelling van Decoratieve kunsten te Parijs eene eeremedalie met diploma heeft behaald. Onze beste gelukwenschen aan de school. Een ei kost 0,85 fr. 't Poeier N 4200 van Apotheker Vermandere kost 3,75 fr. den halven en 7,50 fr. den geheelen pak. Tegen afgang, cholera, gezwollen kop, etterende oogen. Rekent wat er voorJeeligst is, uwe hennen genezen of te laten sterven. Eischt het gebreveteerd Merk den Hanekop wit op rood. Te bekomen bij Apotheker Notredame en in alle apotheken. Statielaan, YPER Yper. Zondagnamiddag hadden wij de plechtige inhuldiging van het wonderbeeld van O. L. V. van den Krezenberg, dat na moeizame opzoekingen wedergevonden werd. En volk dat er was. De Ypeilingen hebben nog hunne gcede Moeder niet vergeten en zonder vrees mogen wij zeggen dat de bede vaartplaatse lijk vroeger de heveiingswande- lingzijn zal binst het zomergetijde. Zondag morgen washeerProsperCra^e zich aan 't oefenen op het sportplein van deover onderlingen bijstand. De ingang is vrij. Augustijnenstraat, toen hij uitschoof en vieL Diploma. Om bijzondere redens, kon met oiigeluaKig gevo g dat zijn schouder ge- je vrije aangenomen school Slechts éénen broken was. leerling aan den wedstrijd voor lager onder- Maandag avond hadden wij in het pa-j wijs laten deelnemen. Eindelijk werd deze tronaat van St Maartens een Franriscus'week de uitslag officieel medegedeeld. De avond. Veel volk, schoon gezang en en nog jonge jozef Roussel heeft prachtig ge- heerlijke voordracht door E. P. Sebasfiaan. slaagd, en bekomt zijn diploma van den 3« graad met meer dan de 8/10 van de punten benevens eene bijzondere melding met on derscheiding in de fransche taal. Hertelijk proficiat aan den vlijfigen leer ling, aan zijne gelukkige ouders en de ievérvoile meesters. Moorslede. De Tentoonstelling der Beroepsschool genoot Zondag en Maandag veel bijval. De bezoekers waren zeer talrijk en iedeieen drukte zijn bewondering uit over de scboone werken der leerlingen. Deze immers hebben waarlijk hun best gedaan, en indien ze voort zóó neerst'g en zóó vlijtig werken, zullen ze na korten tijd' flinke en bekwame ambachtslieden worden die later de hoogste en beste loonen zullen verdienen. De eer die den leerlingen toekomt, komt ook den Mees'ers toe, en daarom wenschen wij aan de Heeren Vandamme en Reuse een hertelijken proficiat Wij wakkeren Ouders en Bazen aan opdat zij zooveel mogelijk die lessen zouden doen volgen door hun zonen en knechten. De inschrijvingen worden opgenomen bij E. H. Depooter, onderpastor en bestuurder der Beroepsschool.7 xA Stavals. Inhuldiging De inhul diging van den nieuwen Pastoor der parochie, Et*weerden Heer Joye, die om bijzondei e redens moest uitgesteld zijn, is vastgesteld op Zondag 18 October, om 3 ure namiddag, ledereen zal den Herder weten te verwelkomen den dag zijner aanstelling. Op voorhand sturen de Stavelnaars Hem hunne eerbiedigste heilwenschen toe. Examens. Dees jaar. niet min dan de vorige jaren, waren de schoolkinders der gemeente een beetje daar. Elf leerlingen, zeven knechten en vier meisjes, boden zich aïn vct^r het jjindeX&men vanlagere studiën. Allen hebben'met vee! vracht geslaagd cn hun diploma bekomen. Vannobel Raphaël, leerling der knechtenschool legde zijne proef af voor het tweede voorbereidende studiejaar ter Normaalschool van Thourout en gelukte best. Daarbij slaagde hij ten volle in zijn examen voot het Fonds der meest Begaaf den. Beste geiukwenschen van wegens de gansche bevolking aan Meesters, Zusters en Leerlingen. Elverdinghe. Sterfgeval. Zon dag namiddag is alhier godvruchtig in den Heer ontslapen de Weledele Vrouw Maria d'Ennetières, Gravin d'Hust en van het heilig Romeinsche Keizerrijk, Dame van 't gestemd kruis, Wed. van .Weledele Heer Alfred Moucbet de Battefort Graaf de Lau- bespin De Weledele Gravin werd Donderdag met grootsche plechtigheid, christene ingetogen heid en groote volksdeelneming begraven in den grafkelder van de Kasteelkapel. De Heer schenke Haar de eeuwige rust. On e Klok. Over een eeuw, dit is in 't jaar 1825 werd de groote klok in den toren gehangen. Die klok weegt 4221 ponden. Tijdens den oorlog, door de zorg van E. H. Storme erf de helpende hand eeniger soldaten, werd ze uit den toren nedergelaten en stond jaren lang als bannelinge in eene weide niet ver der kerk van Crombeke. Ze kwam naar Elverdinghe terug den 1 Februa ri 1920 en luidde er de eerste maal op 2 Februari, dag der aanstelling van E, H. Storme als Pastor, luidde voor al de godde lijke dienstengedaan in de twee barakkerken en werd opnieuw in den heropgebouwden toren gehangen den 18 Mei 1923. Die schoo- ne klok is nu Maandag laatst op haar eeuw feest aan een ongeluk gekomen. Zij is ge borsten op een lengte van 15 centimeters. Reninghe. Botsing. Dinsdag namiddag kwam een auto van Loo gevoerd door Julien Battheu zoon van M. Cam. Bat- theu van Poperinghe, hij botste aan den hoek der markt op een auto komend uit de richting van Noordschote én foebehoorend aan M. Vandamme, garagist te Veurne. De boising was nogal hevig en beide voer tuigen waren ontredderd gelukkig waren geen ongelukken aan personen te betreureh. .Provan. Kermis. Ter gelegenheid onzer kermis geeft het muziek den Zondag en den Maandag, een concert, telkens van 6 tot 7 uur, op de kiosk. ZuydscSiooia. Gouden bruiloft. Woensdag laatst vierden de echtgenooten Knockaeri Henri en Deweerdt Leonie in vollen eenvoud alhier hun jubilé van vijftig jaar huwelijk. Geen officieele plechtigheid had plaats ter eere der voorbeeldige Jubila rissen. Niemand meer dan die voorbeeldige ouderlingen nochtans verdienden gehuldigd te worden. Zeer wel bewaard ondanks zijne tachtig jaar bezorgt Henri nog met evenveel moed als over twintig jaar het stuksken land dat hun het noodige verschaft om te leven en beiden, blijven aan de gansche gemeente het voorbeeld géven van deugd en werkzaamheid. Veel geluk en nog lange jaren. Langemarck. Geitenprijskamp. Begunstigd met een echt kennisweder waren de gettjes talrijk opgekomen, 't Was de eerste prijskamp sedert den oorlog en ieder een was verwonderd zulke schoone dieren te zieri. Dankzij de vrijgevigheid van den heer Burgemeester konden er 300 fr. prijzen toegekend worden. Voor inlandsch ras werden de le prijzen behaald door Cyr. Meny voor de volscho ten; door G. Verscheurt voor de 4 tanders en door Cam. Deboosere voor de 2 tanders; voor de lammeren door P: Hoorelbeke. Bij de vreemde rassen behaalde L. Boudry de le prijs. Al de deelnemers wierden aangemoedigd en ieder was welgezind om de groote be langstelling. Mochten er nog velen bijtreden in den Geitenbond er zou nog beter kunnen gedaan worden tot heropbloei van den kleinen stand. Gedenkteeken. De herdenkingsdag aan onze gesneuvelden begon met een Algemeene Communie 's morgens in de Mis van 6 uur. Zeer veel mannen hielden er aan in een diep kristen gebaar de hand aan hunne overledene dapperen toe te reiken. Na de hoogmis trok men in diepe stilte biddend naar die heilige rustplaats. Ontroerd en ingetogen Volgde iedereen die treffende plechtigheid. Aangezet door het goed weder waren er velen naar den optocht gëkomen. 's Namiddags te 2 Va uur: Fiere ruiters te peerde, talrijke V.O.S.sen, flinke muziekan ten vormden den stoet. De eereplaats was voorbehouden aan de familieleden der ge sneuvelden. Aan de gedenkzuil gekomen dankte Mr Grilletallen die bijgedragen had den aan de oprichting van de gedenkzuil en die opgekomen waren naar het feest. Na hem kwam Dr Jer. Leuridan aan het woord. Aangrijpend rees het beeld van den oorlog en van het sombere Yzerveld voor de oogen en weerklonk zijn treurzang over de dooden over de stille menigte Met voldoening ziet iedereen de gedachte aan onze helden daar nu verlevendigd en - vereeuwigd. Woesten. Liefdadigheidsfeest. Heden en volgende Zondag biedt onze Kath. Vlaamsche Meisjesbond eenen mooien too- neelavond aan. Ais programma krijgen we: l)Magdaof de wraak der Mahometaansche vrouw, als dratna. 2) De straf van gierige Nelle en 3) 't Oordeel van St Pieter als kluchten. Tus- schenin zullen kluchtige en Vlaamsche liederen gezongen worden. Gordijn om 5 uur. Kaarten te bekomen bij :de meespeelsters alsook aan den ingang der zaal. Niemand zal dien avond willen kon stilgehouden worden aan de Lange Smisse». Westouter. Ruzie. Een pachter die met 30 Sept. zijn huis moest verlaten, was op dien dag nog niet volkomen verhuisd. De eigenaar ging er naartoe en daar de be woner niet wilde openen, stampte hij de deur in. Proces-Verbaal werd opgemaakt ten laste van den eigenaar. Lauwe. Een meisje vald od in een dans aai. Ter gelegenheid der kermis weid er te Lui we in vele herbergen gedanst. Zekere Alice Naerts, 23 jaar, wonende Keer- straat, was aan den dans in de herberg Van Hespel, wonende gehucht «Opstael». Het meisje verloor eensklaps het bewustzijn en zakte ten gronde. Men snelde haar ter hulp, doch het was te laat, enkele minuten nadien blies zij den laatsten adem uit. Harelbeke. Een kindje door een auto gedood. Woensdag namiddag liep de driejarige Jacqueline Van Overbeke over de straat al spelend met andere kinderen. Opeens werd zij omgeworpen door een auto, waarvan de eigenaar Brussel bewoont. Het kind bloedde vreeselijk uit neus en mond. Het werd aanstonds naar de ouderlijke so iling gebracht, doch een half uur nadien was het dood. Men begrijpt de smart der arme moeder, die weduwe is. Gheluwe. B and. - Dinsdag mor- gend, rond 11 ure, brak eensklaps een ge weldige biand uit in de hofstede der Wed. Deleu-Lietaert en Kinders. De vrouw, die lam is, bevond zich in de woning en de zoons waren op het land aan den arbeid. Toen een der zoons de rook zag opstijgen, kwam hij aanstonds toegeloopen. Paard- en koeistallen stonden reeds in laaie vlam. Ge lukkig waren de koeien in de weide en de paarden op het veld. De pompiers van Gheluwe waren weldra met hun brandalaain ter plaats en gelukten er in de woning, als ook de strooischelven die in de nabijheid stonden, te vrijwaren. Van de stallingen en de schuur blijven slechts een puinhoop over. Eene groote hoeveelheid hooi en strooi, alsook 5000 kilos mest werden vernield. Het is dank aan het moedig optreden der pom piers en toegesnelde personen dat hier alles de prooi niet werd der vlammen. Vlamertirsghe. Feestavond. - Gezien den buitgengewonen bijval, die de speelsters van den Christen Vrouwenbond en den puiken kluchtzanger M. Ottevaere te beurt viel, heeft het bestuur besloon eene tweede en laatste opvoering te geven van liet roerend drama Weergekeerd en eer gevonden nogmaals met medewerking van M. Ottevaeie en andere kunstliefhebbers. Het moet en zal nog schooner zijn. Kaarten van 2 en 3 frank te bekomen bij de leden van het bestuur. Zaal open om 4 uur. Begin om 4vi u. zeer stipt. Rousbrugge. Crombekeslraa' Reeds een tijdje is men volop bezig aan lie: herstel der kalsijde naar cro.-nbeke; een goed werk voorwaar, want deze kalsijde was in een erbarmelijken staat en zeker is het een drukbereden weg. Dinsdag laatst was een vrachtauto op uie baan in aen dijk terecht gekomen, geluk- kiglijk zonder andere ongelukken dan de ruzie en de rooi van hem er uit te halen. Langemarck. Inhuldiging van het Engelsch Gedenkteeken. Woensdag u ercl een Gedenkteeken ingehuldigd, opgerici t aan de nagedachtenis der Gesneuvelden van de 34e Engelsche Legeraffteeling. Het staat langs de ham Langemarck-Poel- ca elle en bestaat uit een vierkante /uil van graniet waarin de namen gebeiteld staan der Gesneuvelden. Buiten de Engelsche Militaire Overlieden waren aanwezig M. Verwi! ben, Hoog- Kommissaris M. Clinckemaillie, Arromlis- sement-Kommissaris M. Cotteau, Burge meester van Langemarck. Deze week waren ze aan 't desschen met de machien bij den landbouwer Gaston Thorrez, bij Den Pauw Dinsdag morgen werkte den binder op een oogenblik niet goed, en om geen tijd te verliezen wilde de landbouwer de koord erin schuiven zonder stil te leggen. Hij werd dooreen klauwer bij het hoofd gegrepen en op zijn hulpgeroep kon men stilleggen en hem \erlossen De naald was hem onder het kaakbeen in het hoofd gedrongen en stak langs het oog uit. De bijzijnden komen ze uittrekken De man was daarbij nog de twee kaakbeenderen en een arm op iwee plaatsen gebroken. Xaeen eerste verzorging v/erd hij naar de kliniek van Yper gevoerd en zijn toestand eerst erg, is gelukkig nu beter. missen. i Watou. Paard op hol. Maandag kwam J. Marrez 'met paard en rijtuig over de markt gereden. Het paard verschoot voor jden paardemolen, sloeg op hol en kwam i terecht tegen de vensters van het huis van Jules Lebbe. Het rijtuig keerde om en den geleider werd uitgeslingerd hij was ge kneusd aan handen en aangezicht. Het paard Ea i onberispelijks snede. Goed wolgeweefsel, smaakvolle kleu zijn de aanbevelingen van het schoone kleed Jat komt uit de Groote Magazijnen der de Brouckereplaals, Brussel. Winter bovenjassen, gansch gévtfer 1 m t wol beatrix, op maat, 2lo fr. K istuim ver ton. nieuwigheid, 250 fr. KoShi. Smoking, 350 fr. Broek (habillé) 95 fr. Kostuim of mantel tailleur voor Dame, op maat. 350 fr. Robe tailleur 210 fr. EEN DOODE. Dinsdag reeds M. Nestor DeschihJer, 41 jaar oud, handelaar, wonende in Café de la Tête d'argent met zijn motucycle naar Steenwerk. Gekomen aan de statie werd een stootkar onvoorzichtig naar de s.raat gekeerd, toen hij juist voorbij kwam M. Deschilder botste met volle geweld op de traam die hem in den buik drong. Vree selijk gekwetst werd hij met alle mogelijke voorzichtigheid, per auto, naar huis gevoerd. Na vreeselijk geleden te hebben is het arm slachtofier's nachts om 2 uur ovededen. De begraving heeft heden Zalerdag te 9 1/2 uur plaats te Westniewkerke. Vrijdagmorgen rond 9ure,aan het gehucht Kruiseecke botsten twee autos met ge weid op elkaar de eene was de geladen vrachtauto der brouwerij Madeion van Meenen, de andere was bezet door den been houwer Aloise Vollebotit van Hooglede, die naar Wervik inarkt ïeed. De stoffelijke scha de is grootde vrouw van den beenhouwer, die nevens deze zat, werd door glasscherven gekwetst, gelukkiglijk niet erg. Over de Japanschegebieden van Tokio, Yokohama en Yokosuka heeft Woensdag een vreeselijk onweder gewoed. Uien lang plaste er over deze streken een echte zondvloed neder, terwijl de bliksem allerwege brand stichtte en de orkaanwind talrijke gebouwen ombeukte. Te Yokohama en Yokosuka wer den 20 personen gedood. Te Tokio werden 42.000 huizen door het water o.errompeld. De stoffelijke schade is onberekenbaar. In de static der Fransche gemeente Agde, op de lijn I le/.daye- Avignon, was des avonds een koop wa rein rein aan 't manceu- vreeren, toen de sneltrein van Avignon aan- gestoomd kwain. De machinist van het koopwarenkonvooi dacht nog bij tijds een garagespoor te kunnen bereiken, doch de express verrastte hem en botste met vreese lijk geweld op den achtersten wagon. Een tiental reizigers werden gekwetst. De stofIe- lijke schade is aanzienlijk. Een 20-tal personen, woonachtig te Marseille, hadden een pieziertochijegemaakt op zee. Bij den terugkeer, toen zij op onge veer 200 meter van de kust waren, klonk hun bootje om en zonk. Van de 20 opvaren den, verdwenen er drie in de golven. Twee drenkelingen die opgepikt werden, bezwe ken aan een beroerte. De vijftien anderen konden behouden aan wal gebracht worden. Maandag avond, toen de reizigerstrein uit Metnersdorff de groote statie van Chem- mits binnen reed, is een der wagons door eene verkeerde wisseltrekking omgevallen. Hij zat stampvol reizigers. Drie dezer wer den op den slag gedood twaalf anderen hebben min of meer erge verwondingen be komen. Uit vertrouwbare bron wordt gemeld dat een klein leger van drie honderd goed gewapend revolutieonnairen, komende uit het gebergte nabij Rivera, den Staat Rio- Grande-do-Sul zijn binnen gevallen. Zij heb ben zich meester gemaakt van Porto-Rin- has, en hebben de verbindingen met Smta- Anna-do-Livramento afgesneden. Onzip /.icliljt's. Zondag aanstaande geven wij de prach tige nieuwe kerk van Nieuwcapelle. Itouu iH'i'irhl <-ii Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd de Jaarmis te willen-bijwonen op Woensdag 14 October om 9 uur, in O. L. Vrouw Ke'k tot lafenis der ziel van Van wegens de Familie Bottez-Cronibez. Vrienden en Kennissen worden beleefd uitge noodigd de LIJKDIENST te willen bijwonen op Maandag 12 October te 9 uur ,in St Bertenskerk voor EMERENCE DELEU Echtgenoote HFNRI LENOIR. Van wege de Familie. Heden Zondag, 11 October, te 3 uur na middag, vergadering voor het bestuur van het Textielsyndikaat. Te 5 uur, dezen namiddag, kostelooze prijskamp in de boltra, op den biljart en met liet kaartspel. Alwie lid is van 't Volkshuis, dus alwie deel uitmaakt van het Christen Werkersveibond, en in regel is met zijne bijdragen, mag deelnemen aan een dier prijs kampen. Vanaf 4 uur kan men inschrijven. Heden ook van 4 tot 5 uur is de Spaarkas open in 't Volkshuis. De gestorte gelden brengen intrest op aan 4 f voor loopende rekening 4'/2 voor een halfjaar en 5 voor een jaar. Werklieden, vraagt nadere inlichtingen over deze nieuwe inrichting, en gij zult uwe spaarpenningen wijselijk 'aan uwe e;gene organisatie toevertrouwen. Morgen, Maandag 12 October, te 8 uur, herhaling voor de zanggilde. Dringende oproep aan de leden, om regelmatig bijwo nen der herhalingen. Dinsdag 13 October, te 6 uur, vergadering voor het bestuur van den Ziekentroost. Viijdag 16 October, van 8 tot 10 uur, zit dag van onzen Son: tor in 't Volkshuis van 9 tot 10 uur is de Spaarkas open. Zondag 18 October, te 11 u. voormiddag, vergadering voor het bestuur van den Gei tenbond. Te 3K u. algemeene vergadering Voor de leden van het Christen Syndikaat der werklieden en bedienden van Y.P.T.T.Z. Zeer belangrijke dagorde, waarin toespraak door een gekenden spreker, en prachtige tombola voor al de leden van dit Christen Syndikaat. Onmiddelijk na deze vergadering, dus te 5 uur, gezellig avondfeest voor de leden Y.P.T.T.Z. en hunne familie zang en toont el. Tot dezen feestavond worden ook uitgenoodigd n et hunne familie, al de leden van het Clir. Werkersverbond. De zaal moet te klein zijn dezen avond, makkers. Voor de tombola van Eeiw. Patei Rutlen zijn nog loten te verkrijgen in 't Volkshuis 1 fr. per lot. Wie er nog geene heefi, haaste zich. Miel. Alle vragen om inlichtingen moeten vergezeld worden van een postzegel van 30 c™. Anders wordt er niet opgeantwoord. Te Stoo]>. Lote.ri ten voordeele van Sanatorium Elisabeth voor de Teringlijders, te verkrijgen bij V. Sahsen-Vanneste, Gasthuisstraat, en in de bij zonderste winkels van stad en dorp. Rfloto Sarolea 4 P.K. goeden staat. Adres !ll ten bureele. Zesduizend schoone gewortelde pop. planten 12 a 18 cm. dik, leverbaar Nov. Dec. Zich wenden bij Dr Cadet, Denterghem of bij J Knocknert, Westoutre, Meerschstr. F'ken garniture bestaande uit Buffet, spiegel, tafel en 6 stoelen, zoo goed als nieuw door plaatsgebrek te koopen In de vier Seizoenen Casselstraat, 7, Poperinghe. Locomobile Compond 25 P. K. in goeden staat voor 5000 fr. bij Leon Hotlack, mecani cien, Poperinghe. QMofocycle, zoo goed als nieuw, per occasie te koop. Adres ten bureele. ÊJÊachten om chicoreien te snijden, in goeden staat; ook een gegalvaniseerde oven vcor zes brooden bij Remi Parasote, Abeele-Statie. Z ven vaten terre aan 50 cent. de Kilo per vat genomen, bij H. Verbrigghe-Delfortrie, Isen- Derghe, Tel. 5. W'nkeltoogonlangs nieuw, met vier schoven; lengte I m. 70 breedte 70 cm. Zich bevragen hij P. Decock, Smissestraat, Nieuwcapelle. Toog, Buffet en drie eiken Ta iels, zoo goed als nieuw, te koop bij uilscheiding van bedrijf, - in de Nieuwe Hage bij Arthur Carton, Pop. Moto F. M 2 1/2 P.K. goeden staat, 2000 fr. Ifl ter drukkerij dezer. jyio/o Douglas in goeden slaat bij Remi Tail- iFl Jieu, Reninglielst. Auto in goeden staat, gansch gesckikt om in caiiiionette verand/rd te worden bij Maurice Berghof, Quintens Loskaai, loperinghe.. enneringen bij SANSEN-VANNESTE, Gast huisstraat, 15, Poperinghe. Jonge witte Wymd tten, hennen en haantjes en witte konijnen van Dendermonde bij Wille- myn, Hovenier Couthof Proven. |y|otncycle B. S. A. met side-car. Adres ten ITI bureele. nccasie-hitjurd. zoo goed alS nieuw, uit oorzaak van vertiek te koop bij M. Julien Castelein, Z lal Valentino te Alveringhem. II ieuwe stoof,, merk Favorite dienstig voor Tl herbergen winkel, bij Mauiice Devos, Yper- s'raat, Poperinghe. Tent, dubbel in hout, 3 plaatsen beneden, met pannen bedekt, aanhoudehde hungaar, recht over de Melkerij te Poperinghe mag er blijven s aan. Inl. bij den bewoner Henri Tuyten. Dizend oude pannen bij Ach. Leeuwerck, Gasthuisstraat. proof brdkooi, een zitbad, een brandkoffer merk 13 Roche gansch nieuw, twee stoven en eene hoeveelheid flesschen van alle slag adres ten bureele. jyien vraagt in eerlijk gezin, kind om op te i"J voeden. Adres ten bureele. Goede meid van 20 jaar, reeds gediend hebbend, bij M. Macke, landbouwer, Morbecque bij Hnzebrouck. matige en eerlijke meid van 18-40. jaar voor gesloten huis met 2 personen te Kortrijk. Goed loon. Zich aanbieden Statiestraat, 5. Kor trijk of bij M. Devos-Liebaert, Dixmudestraat, Yper. indermeid die wat Fransch kent bij M. Devos Liebaert, Dixmudestraat, Yper. f oede meid, in het Vlaamsch Huis, bij Willy *3 Devos, Groote Markt, Poperinghe. Suikerbakkersgast van stad, minstens 14 jaar, Casselstraat, 89, Pop. De uthouder op Rousbrugge en Oostvleteren voor den verkoop van naphte en Amerikaan- sche Petrole. Schrijft naar Henri Reubens, 7, Steerkaai, Brugge. Werkzame nette meidboog loon. Schrijven R. Vandcvoorde,3lFaubourg des Postes, Lille. Meisje van 14-18 jaar te Croix in Frankrijk, om in huishouden te helpen. Zich aanbieden bij Em. Slembrouck, bakker, St Jan, Yper. GO"de meid voor 't huishouden en herberg A la Vilie de Gand rue de I'Alma, 44, Roubaix, bij de Statie. Geen waschte zeer hoog loon minstens 19 jaar oud. Zich aanbieden; reis terug betaald. f' oede meid voor Brussel bij Poperinghenaren 3 klein gezin. Adres ten bureele. Dienstmeisje van 16 jaar voor Yper. Adres ten bureele. Goede meid in Café Jan bij Jan Roeykens, Priesterstraat, Poperinghe. Meisje 20-25 jaar gevraagd om in huishouden te helpen in gesloten huis, Meerschstraat, 6, St-Amandsberg bij Gent, n eftige en bekwame Keukenmeid, bij M. Van- 1' Alleynes-Masschelein, 53, Steurstraat, Yper. lyicrrf kunnende wat handwerk, voor gesloten III huis. Goed loon, geen keuken.Adres ten bur. Meid reeds gedien 1 hebbend voor klein gezin 'tl in stad. Adres ten bureele. POPERINGHE, v. 2 tot 9 Octob-r 1625. Geboorten. 232. Cleenewerck Simon- ne, d. v. Maurice en Maria erslype. 233. Masschelein Anna, d. v. Oscar en Elodie Lenoir. - 234. Storme Julienne, d. v. .Marcel en Rachel' Papegaey. O ver lui) kns. 183. Delcu Kmerence, 63 j., herbergierster, echtg. \an Henri Lenoir, Sektieü. Huwelijken. -72. Pittiliioen D ui iel, 22 j.metsersgast en De Uraeie Anna, 23 j., naaister, b. v. Poperinghe73 lllanckaert Hector, 21 j., metsersgast en Glabau Alice, 21 j., werkster b. v. Poperinghe. 74. Baillie Cyrille, 22 j., werkman, van Water vliet en Boutton Maria, 29 j we- kster, van Poperinghe. 75. Phlypo Jeróme, 36 j., werkman De lieer Madeleine, 32 j werkster, b. v. Poperinghe. 76 Deryeke Maurice, 29 j., landbouwer en Ruyssen Martha, 24 j.. landbouwster, b. v. Pope ringhe. - 77. Deryeke Omer, 27 j., land bouwer cn Ruyssen Anna, 23 j., landbouw ster, b. v. Poperinghe. Beloften 125. Pinceel Albert, sui kerbakkeren De Jaegher Alice, werkster, b. v. Poperinghe. 126. Devos Maurice, landbouwer en Lazoore Adriana, landbouw ster, b. v. Popeiinghe. 127. Ferrand Remi, beenhouwer, van Poperinghe en Blondeau Germaine, z b., van Beveren. Zie vervolg der Burgerstanden op hei Bijvoegsel. Huidleder ongezaagd en met schors gelooid. - Tuigleder, wit leder Chrome of weister, witte flanken FABRIEK van Getten en Tigen per seriën en op maat. Kleuren en modellen naar keus AlleLEDEREN en TOEBEHOORDEN voor schoen- en gareelmakers. Koeihaar van de beste hoedanigheid Machieneriemen in leder en balata. VRAAGT PRIJZEN EN STALEN BIJ Noordstraat, 29-31, Poperinghe Telefoon 46 Aankoop van alle ruwe vellen, roet en afval aan de hoogste prijzen. aagt Iklaal s. eid, 20 jaar, kunnende koken, vraagt plaats te Poperinghe. Adres ten bureele. reistcr met machien vraagt werk voor winkels Adres ten bureele. Veertig 'rank. Dinsdag morgen van aan de Bank van Poperinghe tot achter de Sc Union. Tegen belooning ten bureele terug brengen. Schoon en gerieflijk burgershuis met hof, ook welgelegen voor winkel,te West-Nieuwkerke, Marktplaats. Voor inlichtingen zich wenden tot Mad. Cyr. Vandelanotte, winkelierster, West- Nieuwkerke Plaats. Welgelegen gerievige herberg met ingangpoort. Adres ten bureele. Welgelegen gerievige herberg De Voerman Dickebusch-PIaats. Zich wenden Ypersfraat, 94, Poperinghe. Huis dienstig voor handel of voor renteniers, met sclioonen hof, 100 lands grond volgens beliefte gelegen te Becelaere. Adres ten bureele Zondag 11 October. bij Willy Devos, Groote .Markt. Herbergkermis. In den Hertog van Brabant bij Ed. DeweerdtWestoutersteenweg Konijn te verhollen. In de Vischmarkt bij Alois Deraedt, Bertenplaats, van 5 tot 9 uur gegeven door Kugeen Degryse. Konijn fe verhollen door den uil. Oafé Rubens bij Camille Verstraete, Hondstraat, van 6 tot 10 uur; gegeven door Oscar Keigmiert. Vlamertinghe. Eerste tap. In de Galgebosschen bij Fideel De- houck. Twee V H.LAFRDS te verhollen. Crombeke. Eerste lao. In de Leeuwerk Eene GANS te ver smijten op den vogelpikgegeven door Georges Deuancker. Vlamertinghe. Brandhoek. KERMIS n groote VELO KOERS voor de Parochianen en groote RINGSTEKING voor alle liefhebbers. St-Jan-ter-3iezen. Herbergkermis. In den lLi/.ebilck bij Maurice Maerten. Westvleteren. Herbergkermis. «In 't Vliegende Peerd» bij Pieter Pacco. Maandag: KANDEEL. Locre. Herbergkermis. A la Belle Vue bij Entile Zijde. Te 6 uur Prijssmijting van 25 fr. op den Vogel- pik; inleg I fr. voor 5 pijlen. Zondag 13 October. Vlamertinghe. Herbergkermis. In den Steenput bij Robert Cleene werck (Leute). Zondag 11 October. Tentoonstelling der duiven van Maurice Bonduelle bij O. Merle- vede, Rekhofstraat, van 9 tot 4 uur. Zondag 18 October zelfde tentoonstelling bij M. Devos, van 9 tot 4 uur. Zondag 25 October algeheele verkooping van gansch het duivenkot, bij M. Bonduelle, Yperstraat, Poperinghe. SPECIAAL GEMAAKT voor HOPPE EERSTE KWALITEIT 14^9 MM 94>l 94^9 94fr-9 94»9 94fr-9 Door mij sedert 28 jaar verkocht. 94»9 94>9 94»9 94M 94*9 94*9 ï*of>erin£»lie

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1925 | | pagina 2