4 Zendt ons 11r. 50 Mm DUEL PEEHE TANDMEESTER r hopfemdraht Palace -Theater DE BEDRIEGERS HET KIND -- KONING B Liikeurenhandelaars G' NI Bp G NT Albert Seiays9 Poperinghe ALLEENVERKOOPER VAN DUXTSCHEN HOPPEDRAAD E I NG ETR. M A R K E ELECTRIGITEIT. Provinciale Verkiezingen In 't Binnenland VERBOND DER CHRISTENE VROUWEN. VOOR DE EERSTE KOUDE DAGEN I 2 Burgerstand van Plechtige Inhuldiging Leening Verwoeste Gewesten 5°)s 1926. PICRATT in een dolle klucht DE AANVAL OP ZEEBR'JGGE 'i Priesterlijke Benoemingen. 1926. He! tineme uan den Christen uier». L 'SV Koop. van Poperinghe en Oms'rekeu. Specialiteit voorMOND= cnTANDZIEKTEN Gebitten en Misgroeide tanden. Z M A' H NI' G M IV! V ermakelijkheden W Overdekte Pers te Poperinghe. N A 's Zondags van 9 tot 12 uur, i 4 November om 8 uur. HOPPE 825 fr.; December-Jamiari 875 tak, llei'k Moeres Melis, Gemeente-Sekretaris. Moeskroen Toerkoenjestr., 109. Tel. 179. Noordschoote Bailleul Maur., Gem.-Sekr. Oostvleteren Smis Rich., Gem.-Sekr. Passchendaele De Brock G., Notarisklerk. PloegsteertWoestyn J.,Hoofdonderwijzer. Poelcapelle Dehaene Joris, Gem.-Sekr. Pollinch veH.Anseeuw, Gem.-Bed. Proven Alle Zondagen voormiddag. Reninghe VVullepit A., Gem.-Ontv. ReninghelstCamerlynck Fl.Gem.-Sekr. Rolleghem-Capelte A. Vandeputte, G.-S. Stavele: Franchoo Pr., Hoofdonderwijzer. Vetirne VanhoveG., Gemeentebediende. Vinckem Ceulenaere C., Gem.-Sekr. Vlamertinghe Dehaeck J., Ontv.d. Godsh. Waasten Sibille H., Eere-Nolaris. Voormecevle G. Decern.i.ick, Gem. Sekr. Watou: Bulthez E., Gem.-Ontv. WervicqDe Mazière G., Steenacker, 18. West-Nieuwkerke Lemaire L., Bellestraat. Westouter Declercq A., Plaats. Westvleteren Vanlierde M., Beheerder. WoestenVanhoutteA., Gem.-Sekr. Wulverghem Haghebaert L., Gem.-Sekr. Wulveringhem Ceulenaere C., Gem.-Ontv. Wytschaete Fournier J., Burgemeester. Zantvoorde E. Vandermarliere, Gem.-Sekr. Zillebeke Frimout H., Gem.-Sekr. Zonnebeke Vanwalleghein R., Gem.-Sekr. Zuydskhote H. Costenoble, Gem.-Sekr. NIEUWE AGENTSCHAPPEN Moorslede A. Denecker, Gem.-Sek. Brielen J. David, Gem.- Sek. Herseeuw R. Laverge, 72, Plaats. Luigne H. Vanhoutte, Plaats. Mar.ke Ch. Brasseur, Gem.-Ontvanger. Voor uwe Geld plaatsin gen wendt U in volle vertrouwen bij den AGENT van het Gemeentekrediet van Belgie. De inwoners der negen gemeenten, met en rond Oostvleteren, welke sedert jaren reeds, met zoo veel en zulk lang ongeduld, de eindoplossing van hun eensgezind verlangen en streven verwacht ten, juichen thans van hert toe, aan de beslissing genomen door de Bestendige Deputatie van den Provincialen Raad van We t-Vlaanderen, in zit ting van 16 October 1925. Èen welgemeende dank dan, aan de heeren onzer Bestendige Deputatie Dank ook aan de inrichting van het zoo verdienstelijk Gemeente krediet, dat met ware bereidwilligheid zijn finan- tieelen steun toegezegd heeft, aan onze gemeen ten, ten einde de spoedige verwezentlijking dezer beslissingen te verzekeren. Maar laatst zullen wij nooit veigeten aan wie wij het eerst onzen meesten dank verschuldigd zijn Eerst aan hem die de ziel was van de elec- trificatiegedachte, aan den heer Notaris Victor Pieters, thans Burgmeester van Reninghe, die de ontwerper, de inrichter en Voorzitter der tus- schengemeentelijke vergaringen is. Aan al de heeren Burgmeesters, schepenen, ge meenteraadsleden en gemeentesekretarissen die met evenveel trouwen iever als geestelijke mede werking uwe gedachten hebt laten botsen om er het electrische licht te zien uitspruiten, zij over maat van dank gezegd. Er weze hier ook openlijk dank gezegd aan den heer Dr Brutsaert, Voorzitter van den Provincie raad van West-Vlaanderen, dewelke in de eindbe slissing eene niet te vergeten rol heeft gespeeld. Landbouwers, DEN ECHTEN MOE R K is thans alleenlijk te verkrijgen bij de Ciebr. ROFFIAEM Yperstraat, 118-120 Tel. 88. POPERENGHE Tel 88. ln het Kiesdistrikt Poperinghe, Meessen, Rousbrugge zijn dus 4 lijsten Stadsnieuws Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Vlaamsche Vrienden. Woensdag avond aanstaande, om 8 u. 15 gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. onderwerp Missietentoonstelling te Rome door E. H. Vanderhaeghe. Wil uwen moed niet verliezen, omdat gij aan hoofdpijn lijdt. Neem in volle trouw een Algaopoederhare w eldoende bewerking heeft geen invloed op de maag. Gij zult aan stonds genezen zijn, en onzen raad versprei den., Eischt Algaopoeder der Oude Apotheek Libotte. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. Davids fonds. Ten einde aan de leden van de Christen Vrouwenbond de gelegen heid te geven om na hun vergadering in het Volkshuis, de voordracht over Spiritisme te kunnen bijwonen zal deze laatste maar om 6' uur en half beginnen. Nieuwe leden mogen hen nog aangeven en kunnen al de winterfeesten bijwonen mits betaling van drie frank. Poulen of jonge hennen, gereed om te leggen, inlandsen ras, te verkrijgen bij Jere- mie Waryn, Pottestraat, 62', Poperinghe. Heden Zondag te 4 u.stipt,in 't Volkshuis, voordracht met Lichtbeelden over Rome. Pectoral Dupuis. Van af de eerste dosis gevoelt de zieke verlichting de hard nekkige hoest bedaart de brand in de keel verdwijnt de fluimen komen los en worden gemakkelijk uitgespuwil. üe doos 3 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poptringhe. Onderscheiding. Een diploma met onderscheiding werd bekomen in de Ten- toonstellingte Rousselaere(30 Oogst-8 Sept.) met de Aardappel- en Beetenspuiten van het huis STEVENS-PATTOU, Poperinghe en Yper. Met dezen laat ik weten dat er van heden af goede WINTERAPPELEN te bekomen zijn, van de beste soorten, zooals Courtpendus, Reinetten, Belle-Fleurs, enz. bij <Cvril8e TUISTE:* Noordstraat, POPERINGHE Recht over de Schaal. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, verwijderen uit ons gestel de overblijfsels van de voeding en ontlasten het bloed van de schadelijke vochten die het bederven. De doos 3,50 fr., de halve doos 2,50 fr. bij HNotredame, Groote Markt, Poperinghe. B. V.O.S. Heden ZATERDAG avond te 8 uur, BAL, voor de leden van B.V.O.S., V.O.S. en Lustige Keikoppen. Peerd ophol. Vrijdag morgen stond Jules Delanghe, Keer van den Ommegang, bij zijn woonhuis toen een wegloopend peerd op hem toekwam. Hij sprong tusschen zijn huis en de ijzeren electriciteitpaal denkend daar buiten gevaar te zijn, maar het peerd sprong er ook tusschen en trof hem. Hij klaagt in de zijde. Autobotsing. Bij Palace stonden een paar autos Woensdag noen toen een ervan wilde vertrekken, reed hij eenige me ters achteruit en botste op deze die erachter stondweinig schade. Weest niet bekommerd U te klee- den voor Allerheiligen. Van heden af schoone keus van Par dessus cn Raylans. Volle dig assortiment. Bijzonder toog van stoffen voor werk op maat. Schoone Snede. Laatste mode. in de Fransche Soldaat Yperstraat, 19, Poperinghe. Dr Brutsaert KATHOLIEKEN van Poperinghe, Provincieraad, uittredend Lid Le- poutre, handelaar te Waasten, uit tredend Lid Lefebvre, Gemeente raadslid te Poperinghe. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos 3,50 fr. en de 1/2 doos 2 fr. St Elooi. Boerenfeestdag. Door enkele boeren werd er in de afgeloopene week onderhandeld om op 1 December St Elooi's-dag, een deftig boerenfeest te vieren. Alle boeren en boerenzoons zouden Voorzitter van den hiertoe uitgenoodigd worden. wagen NATIONALISTEN: Leuridan Jerome, advokaat te YperDepuydt Robert, brouwer te Kemmel Demarey Daniel, handelaar te Poperinghe. SOCIALISTEN Bonnet Hector, be diende te Yper Ampen Achille, werk geleider te Poperinghe Vanraes Vic tor, bediende te Ploegsteert. LIBERALEN nemer te Yper; 'i gemeester te Meessen Titeca Arthur, brouwer te Westnieuwkerke. De noodige en bereidvaardige mannen zijn reeds opgetrommeld om den vooruit te stuwen. Er wordt verwacht dat dit feest onder de boeren veel bijval hebben zal en dat iedereen eraan zal meedoen. i Hebben uwe kiekens het SNOT, Apothe ker Vermandere's MARVOL is de eenige remedie. Zijn zij aangedaan van de POKKEN gebruikt Apotheker Vermandere's ARSY- LOL.Het poeier Nr 4200 geneest alle andere ziekten bij de kiekens Eischt wel 't gebreve- teerd Merk den HANEK0P wit op rood op j flesch en pak. Te bekomen bij Apothekers Bataille Oscar, aan- Notredame te Poperinghe, Snoeck te Yper Deieu Fran?ois, Bur- ;en jn alle Apotheken. Yper. Ouderdomspensioenen. De nieuwe pensioenwet gaat in voege met 1 Januari 1926. Voor alle werklieden en ook voor vele kleine bazen en boeren is zij van het allergrootste belang. Iedereen is dan ook benieuwd om te weten wat hij doen moet om de voordeelen ervan te genieten. Daarom voor uwe inschrijving en voor alle verdere inlichtingen wendt u tot het bestuur der Pensioenkas, in de Beroepsschool te Yper Bellewaerdestraat, welke open is 's Zondags van 11 tot 12 ure, en waar de Proosten E. H. Bouteca en Roose, ten dienste zijn van iedereen. Eerlijke daad. August Tegetliof vond Zondag na de hoogmis een gouden damesuurwerk. Hij droeg onmiddellijk het gevondene naar het politiebureel en zoo kwam de eigenares terug in bezit van haar goed. Zulke eerlijke daad dient navolging. Kiesdistrikt YPER. 4 lijsten. KATHOLIEKEN Jan Ver- haeghe, BestendigeAfgeveerdig- digde, uittredend Provinciaal Raads lid, WervikAmand Lommez, advokaat-Pleitbezorger, Maloulaan, Yper; Karei Bostyn, land bouwer en Schepen, Zillebeke Hendrik Sobry, Advokaat- Pleitbezorger Surmontstraat, Yper; Arthur Nevejan, Brouwer en Burgemeester. Poelcapelle. NATIONALISTEN Vandebulcke Marcel,Vlamertinghe; Louage Edgard, Yper Six Raphael, Vlamertinghe Van Brussel Verloo Pierre. LIBERALEN: Decoene George, Yper; Vannieuwenhove YperBonneel, Wervi k Slagmulders, Wervick SOCIALISTEN Mahieu Henri, Wer vick Ueltour Bruno, Komen Bos- saert Maurice, Yper Vanhoorne Emiel. Passchendaele: Fernagut Felix. Naar we uit goede bron vernemen is het ongeluk den kleinen Kerrinckx overge komen niet op de Middelbare school ge beurd, zooals we het bij vergissing in ons blad van 18 October 11. gemeld hebben. liet ongeluk gebeurde te huis. De vergadering der Katholieke Ge meenteraadsleden is goed gelukt. Advok. De Vleeschauwer van Leuven had er het woord en beweerde noodzakelijkheid dier installing. Reeds zijn er 27 leden inge schreven. De vergadering der aannemers in den Continental, waar ze het hadden over oor logsschade, was eene vergadering van ver bitterde menschen. En met reden. Geluk- kiglijk komen wij te vernemen dat ten gevolge der voetstappen aangewend bij den Heer Minister groote verbeteringen in de betalingen zullen komen. Donderdag avond hadden wij een kunstavond in het Volkshuis. De declama- trice Mevrouw Stegers, droeg hare schoonste stukken voor en wij weten niet wien wij het meest moeten prijzen, of de kunstenares of het koor van den studiekring die ons ver gastte op allerschoonste liederen. Een der leiders, M. Desramault. Wij vernemen dat de Studiekring om dezen winter nog schoone avonden zal be zorgen. Vooralsnu zijn reeds aangegeven, Huihrecht Hoste, bouwkundige, D' Jacob, D' Bessemans en vele anderen. Laat ons maar vooruit gaan De Puinentroost tooneelafdeeling van den V.O.S. is reeds aan 't instudeeren van een nieuw stuk De Vrek Er is spraak van twee nieuwe fabrieken in onze stad op te richten. Laat ze maar ko men, hoe meer werk hoe beter. Er zijn vier bisten voor de provinciale kiezingen Katholieken, Fronters, Liberalen, Socialisten. Zondag avond groot befooverend fan tastisch feest in het Volkshuis door profes sor Collefti. Dat is iets bijzonders. Daar moeten wij naar toe. Begin 7 uur. De op brengst zal ten voordeele van den kiesstrijd zijn. De stemming van den gemeenteraad waarbij de plaatsvervangende Leden voor de Commissie van Openbaren Onderstand aangeduid werden, is door de Bestendige Afvaardiging verbroken. Langemarck. Boerinnenbond Snijlessen. In de maand December wor den er hier 6 snijlessen gegeven door het toedoen van den Boerinnenbond van Leuven. Reeds een 40-tal leden zijn ingeschreven. De onkosten beloopen 5 fr. in 't geheel voor de lessen. Al wie nog wil de lessen volgen moet zich aangeven aan een lid van het bestuur. Oostvleteren. De groote tiendaag- sche Zending begint hier Zaterdag avond, 24 October, om 6v, ure. De sermoenen zul len gepredikt worden door twee Paters Re demptoristen E. P. Van Meersehdom en Butaye. Alle Oostvleternaren zullen toonen dat er kristen bloed in hunne aderen loopt, aan den oproep hunner Geestelijken beant woorden en in massa gaan luisteren naar de groote Waarheden van den Heiligen Gods dienst. Westvleteren. Begraving. Ver leden Dinsdag 20 October werd alhier om 9 u. Marie Van Eecke-Matten, die 't slacht offer werd van het vreeselijk autoongeval bij Elsendamme, ter aarde besteld. De kin- ders hadden er aan gehouden hunne lieve moeder te doen overbrengen van Yper, en de inwoners der parochie waren spijts het zeer slechte weder talrijk opgekomen om aan de goede afgestorvene een laatsten liefdedienst tebewijzen, alsook om aan de diep beproefde famiiie een blijk te geven van hunne gene genheid en medelijden. Wie waarlijk kriste- iijk bemint, zal niet nalaten nog dikwijls een gebed te storten. Staden. Prijsdeeling Heden Zondag om 3 ure in de feestzaal Patrii zal de diplomadeeling plaats hebben aan de teerlingen der Gemeenteschool alsook der vier aangenomen scholen. De ouders der bekroonde leerlingen worden in 't bijzonder uitgenoodigd. De achtbare Heer Burge meester samen met den Eerw. Heer Pastor zuilen de diploma's en de prijzen uitdeelen. S< tiekermis. Vandag is het te Siaden Statiekermis. Heden schoone velo- koersen met een rond sommetje prijzen en Maandag groote paardenloopen waar er ook een stuivertje te verdienen valt voor de lief hebbers. nk. We krijgen nu ook nog een bank in de Houthulststraat. Volgens het schijnt komt de Bank van Kortrijk er binnen koit een bijhuis openen. Dat is goed 't Is een bewijs dat handel en nijverheid op de gemeente bloeien Konden wij welhaast den grooten electrie- ken stroom hebben dan komt er ook nog de weefnijverheid in vollen bloei. Dan zullen onze werklieden een getouw in hun huis kunnen begaan en alzooeen schoone daghuur verdienende niet meer verplicht zijn in den vreemde te gaan werken. Dat ware voor Staden een prachtige zaak. Den Haan. Doodelijk ongeluk. Twee kinderen een jongentje, Pierre ge naamd, 5 jaar, en een meisje, Laura, 6 v, jaar oud, waren aan 't spelen in den hof, welke de villa hunner ouders, de echtgenoo- ten Devaux,opde Koninklijke baan, omringt. Op zeker oogenblik knalden twee vuurscho ten, onmiddellijk gevolgd door de smart kreten van de kinderen, die beiden getroffen waren. Een jager, die op jacht was op de gronden rond de villa, had de geweerscho ten gelost. De ouders der kleene slachtoffers Jie op het hulpgeroep verschrikt toegeijld waren, en de jager hebben het meisje onmid dellijk weggebracht. Het knaapje is maar licht gekwetst. Oostende. Door kokende koffie ver brand. - Een knaapje van driejaar en half, de kleine H.. wonende te Oostende, was alleen thuis bij zijne grootouders en beging de onvoorzichtiheid uit de koffiekan te drin ken. Deze was voi kokende koffie en het arme knaapje werd zoo afgrijselijk verbrand dat het drie uren nadien midden de vreese- lijkste pijnen den geest gaf. Deerlijk. Moordpoging. Zondag avond rond 8 uur heeft te Deerlijk de ge naamde Jan Careye zijn schoonbroeder Heve Maurice erg gestoken met een mes in den rug De geneesheer Dr Isebaert haastig bij geroepen deed dadelijk den priester halen daar het slachtoffer zoo erg gesteld was. Proven. Hulde. Zondag laatst werd door den heer Postmeester van Rous brugge, plechtiglijk, het burgerlijk eere- teeken overhandigd aan de H.H. Arthur Camerlynck en Com. Roothaer, om hun bewezen diensten gedurende den oorlog 1914-1918. Onze beste gelukwenschen. Dickebusch. Ooievaa - geschoten. Ooghe Jules, jachtbewaker alhier, schoot Donderdag voornoen een grooten schoonen ooievaar, die nedergedaald was bij de Kem- inelbeek. Hij mat 1 in 40 van kop tot pooten en 2 meters in open vleugelen. Boesinghe. Tooneelfeest. Zon dag toekomende, 25 October, wordt een avondfeesi g geven door de Vlaamsche Meis jesbon I van Boesinghe. Men zal opvoeren het oorspronkelijk familiedrama Om het Kind» in vier bedrijven door P. Adrianus en ee: e klucht De Ontevreden Wasch- vrouw in drie bedrijven Tusschen zuilen muzieknummertjes uitge- Horlogen, wekkers, Schouwgarnituron, j VOerd worden, enz. goud, zilver en diamant, alles is metj [)e prijzen der plaatsen Zetels 3 fr., waarborg verkocht bij VAN LEDE, 6 Bo-\ stoelen 2 fr., en zijn genummerd. terstraat, nevens De Puppen YPER. j Wie zegde er daar dat de Ypersche! 'l';i Weverij niets en ging zijn. Laat die zwart- zieners eens gaan zien. Opnieuw zetten ze Wie van eene fabriek weet welke ie koop tien nieuwe gebouwen en in 't korte komen is.sch rij ve naar Tabak, Bureel Weekblad andere bij. Burgerswelzijn Brugge. Crombeke. St Sebastiaan Za terdag laatst in den namiddag had hier aan de pers, tusschen eenige vrienden liefheb bers, van Crombeke en Rousbrugge, eene combat schieting plaats om een soupé. Crombeke behaalde het grootste getal punten en won den soupé. Alzoo werd het schutters seizoen hier gesloten. Examen. Kamiel Deschrevel heeft met 1 October zijn examen afgelegd, van wagenmaker, met groote onderscheiding, na een leertijd van drie jaar. Leermeester Gerard Vanhove. Beveren en Stavele. Voor al uwe Beurs- en Bankzaken wendt u tot de Bank voor Handel en Nijverheid, N. V. Filiaal van de Volksbank van Leuven Betrokken bij de Algem. Bankvereenigiog, Anlwerpen. 65 kantoren verspreid over gansch de provincie. Het Kantoor Beveren-Stavele is toevertrouwd aan den Heer Eugeen TOP, Beveren, PI. Kantoor BEVEREN lederen dag open, be halve den Dinsdag voormiddag en den Vrijdag namiddag. Kantoor STAVELE: Open den Dinsdag voor middag en den Vrijdag van 1 tot 4 uur bij M. A. Decarne ALLE BANKBEWERK1NGEN, zooals Opening van zicht- en termijnrekening Opening van Fransch tn ander Buitenlandsch geld Aan koop van alle titels, vreemde munten, Bankpapier, enz. Tel. 51 Vlamertinghe. Muil- en Poot- plaag. De muil- en pootplaag heerscht op de hofstede van Camiel Vermeersch, Groote BranderstraatArthur Vandeputte en Theo- phiel Coene, Bellestraat; Henri Adriaen, Voormezeelestraat. Kemmel. Zending. Heden Zater dag begint de groote geestelijke Zending en duurt tot Allerheiligen. Ze wordt gepredikt door twee E. Paters Redemptoristen Van Sevenanten Willaert. Bixschote. Kerkhorlogie en H. Missie. Hoe rijmt men dat tegader Hoe slaat dat akkoord 't is niet al te moeilijk Ziet 't Was nu veertien dagen dat er ge rammeld en gebuischt werd in 't herte van den toren stelling en alles was nu gereed, en de aannemer zou de Kerkhorlogie leveren juist voor de H. Missie. Buiten de Kerk, zouden de menschen de late wetenen, binnen de Kerk, binst de H. Missie, zouden ze allicht ook weten hoe late het voor hen is Buiten de Kerk, zou de ure van de tijd slaan en er binnen zouden de Eerw. Paiers die der eeuwigheid klabetteren. Ja 't zou gepast geweest zijn... maar krijgt me nu iets aan tijden De levering de r kerkhorlogie is uitgesteld tot einde Novem ber. Maar 't heeft toch ééngoe kant en zoo is de Vlaming altijd tevreden voor de weinige keeren dat het gebeurt op deze wereld 't eeuwige gaat voren het uur der eeuwigheid zal eerst siaan, dan later dit van het tijdelijk leven. Er steekt nog een les in 't is iets om te onthouden Westoutre. Vlaamsche oud-strijders en oud-soldaten diedeelnemenaan het vieren van 11 November, gelijk verleden jaar, wor den vriendelijk verzocht hun aan te geven Zondag 1 November, aan den voorzitter Delanghe Jerome of in 't lokaal bij Emiel Croes. Rousbrugge. Regen. Gelukkig dat het weder gebeterd was, anJeis met dei: aanhoudenden regen der eerste dagen der verleden week legde het aan om opnieuw eens averstrooming te worden. Christen Jongelingskring. De aan gekondigde vergadering, om onvoorziene redens is acht dagen uitgesteld dus op Zondag toekomende Hoogdag van Aller heiligen nu. Ook de voordracht is veranderd niet over Lourdes maar over 't Kruis nament- iijk Liefde en Haat jegens 't Kruis door de eeuwen heen Schoon onderwerp en allerprachtigste lichtbeelden. Elverdinghe. Pensioengilde. - Maandag 26 en Dinsdag 27 dezer, zal tel kens van 9 tot 12 uur het stortingsgeld ontvangen worden der leden van de pensi oenmaatschappij De Voorzienigheid Ten einde de boeken te kunnen sluiten worden de leden dringend verzocht op hooger gemelde dagen hun stortingen te doen ten huize van den E. H. Kapelaan Het pensioen is en blijft wat ge door uwe stortingen verkregen hebt en kunt ge verkrijgen aan den ouderdom dien gij zelf hebt uitgekozen, hetzij 50, 55, 60 of 65 jaar Over 't nieuw pensioen dat in voege treedt van af 1925 en de te doene stortingen krijgt Ge later meer nieuws. Brielen. Tooneel. De afdeeling V. O. S. begint haar eerste wintervertooning op Zondagen 15 en 22 November a. s. Er zal opgevoerd worden 1. Broederhaat, drama in 3 bedrijven. 2. A propos van ezels, kluchtspel met zang in 1 bedrijf. 3. Vrij drama in 1 bedrijf. Kaarten zijn op voorhand te bekomen bij de spelers. Wij verhopen ook nog op die dagen den Heer Otievaere te zullen mogen aanhooren met zijn kluchtige liederen. Loo. Solo-slim gespeeld bij Camiel Delergh, gewonnen doer Jantje Werrc- brouck. Medespelers Alois Debergh en vrouw Eliza en Bruno Baeke. Proficiat. Wytschaete. Konijnendiefte. In den nacht tusschen 18 a 19 October 11. werd er ten nadeele van Louis Boadue, landwer- ker alhier drie konijnen ontvreemd. Een onderzoek door de politie ingesteld leidde tot de ontdekking der konijnen, en proces-ver' baal werd opgesteld ten laste van den betichte. □e fakirs van Indië. Men heeft reeds veel gehoord over de wonderbare daden der fakirs. Toekomende week is er nogmaals een met naam Tabra Bey welke zich in eene geslotene doodkist gestoken, zal laten vervoeren van Indië naar Noord-Arne rika. Gedurende verscheidene weken zal hij van alle voedingsmiddelen beroofd zijn met zich neemt hij slechts eënen liter water en twee doosjes snuif. Men weet inderdaad dat de fakirs hun groote wilskracht toeken nen aap het nemen van een engelsche snuif welke men hier ook soms aantreft in nette doosjes en waarop een haantje, hun zinne beeld, geteekend is. POPERINGHE, v. 17 tot 24 October 1925. Geboorten. 238. Frimout Gilbert, z. v. Oscar en Maria Lebbe. 239. Vanpeteghem Ju les, z. v. Norbert en Ida Lebbe. 240. Dezeure Alice, d. v. Hector en Gabrielle Bruynooghe. 241. Suffys Marie, d. v. Joseph en Yvonne Tra want. Overlijdens. 186. Meeuw Julie, 65 j., huish. wed. v. Lievin Deraeve, Sektie A. 187. Sohier Henri, 72 j., rentenier, echtg, v. Leonie Ges- quiere, Casselstraat. Huwelijken. 82. Thibaut Robert, 29 j., dok ter v. Merckem en Billiau Yvonne, 26 j., bijzon dere v. Poperinghe. 83. Devos Maurice, 28 j., landb. en Adrienne Lazoore, 28 jlandb., b. v. Poperinghe. Beloften. 184. Beernaert Cyrille, landb. v. Lendelede en Gavel Martha, z.b., v. Poperinghe. 135. Wullemyns Honoré, z. b., wed. v. Bar- dyn Marie, v. Bixschote en George Louise, z. b. v. Poperinghe. 136. Cauwera Jonas, werkman en Ryckewaert Irma, werkster, b. v. Poperinghe. YPER, van den 16 tot den 22 October 1925. Geboorten. Breyne Amandine, Hoornwerk. Vandenliende Jenny, Boterstraat. Mahieu Ernest, Neennarkt. Vandelannoote Etienne, Veurnesteenw. Turcq André, Meenensteenw. Dewitte paniel, Dickebuschsteenw. De Groe ve Hugo, Hondstr. Sercu Anna, Drie Zottenstr, Sterfgevallen. Cottegnie Godelieve, 30 m. Poperinghesteenw. Debandt Pierre, 78 j. z, b. ongeh. Pllckemstr. Libberecbt Amandus, 82 j. z. h. wed. D'hollander Florentia, Statiestr. Matten Marie, 43 j. huishoudster. Serct» Hec tor, I9d. Zonnebekesteenweg. van Eerw. Heer J. JOYE als Pastor to Stavele op Zondag 18 October 1925. 't Was te voorzien en 't was voorzien en daags te voren 't gaf al op, om de twijfelaars, de optimiste te verzekeren van de oude ge- plogenheid Als Stavele feeste viert 't weer komt er zich tegen verzetten als een kwade hand, die wil beletten, dat de Stavelnaars zouden toonen wat ze willen en wat ze kunnen. 's Morgens smoor die veranderde in smuik in plaats van uit te smuiken, rondden noen voor een poos hem inhield, om in den namid dag dikker en dichter nog te hernemen. 't Was al twee en 't wierd steeds later en 't bleef al dood en koud en nat. Te drie uur moest de Eerw. Pastor, de nieuwe, zoolang verwachte herder toekomen en hij was op zijn uur en ze waren daar ook overheden, groepen, gilden, scholen, muziek. Konde alles zich niet ontplooien volgens den luister der voorbereiding en in de orde der schikkingen ze waren er toch en ze wilden er zijn om hunnen geestelijken vader van wien ze zooveel goeds hadden vernomen te ver- welkommenen ter kerke te leiden. De prach tig versierde paarden en de talrijk opgesmukte velo's waren spijts alles op hunnen post bij de grenzen der gemeente om de eerste eere te bewijzen. De smuik hield maar aan terwijl den her der den staf wierd aangeboden 't muziek zette 't volk in beweging maar wie kon 't hel pen, 't was maareen stoet van regenschermen Maar wat nog sterker is dan dien storm loop van volk, 't is de verrassing bij den doortocht der massa, de straten als bij tover slag volledig vers'erd te vinden, 't Was al overpeinsd, geschikt en voorbereid, (en kon niet anders. Nog nooit was Stavele zoo al- meteens tot volle leven en beweging en feeste veranderd. De smuik gaf riet op, maar 't volk ook nietbuiten dat ze den tijd niet hadden om al die lange, korte, lang-ko'te, kort-Iange, gemoedelijke, ernstige en pittige op- en jaar schriften te lezen 't geen menigeen speet en 't was spijtig ook. Zelfs Mijnheer de Pas tor zou er zijn vokliening in gevonden heb ben. Maar hij heeft loch wel gezien hoe 't volk hem genegen is, hoe elkeen hem kwam toegeloopen, hoe welkom hij was en steeds zal blijven, want de Stavelnaars, en 't zij hun tot eereen fierheid gezeid, houden gelukkiglijk nog veel van hunnne priesters, 't is teeken cat er nog chiisten, onbesmet bloed in ruischt, dat er nog zoovele goede familiën zijn. De plechtigheid in de kerk. die begon met het overhandigen der sleutels had ook veel volk uitgelokt 't kon niet meer. Na de plechtige aanstelling door den E. H. Deken van Poperinghe waarbij de Eerw. Kastor van Reninghe, broeder van den nieu wen Pastor, en Eerw. Pastor van St Jacobs van Brugge ale getuigen dienden, wist de verstandige en gesapige Deken de plichten van herder en schapen, eenvoudig alhoewel diepgrondig, aan de aandachtige schaar voor te houden en het volk aan te manen nu nog meer dan ooit zich aan de zijde van hunnen geestelijken leider te scharen en zijne wegen te volgen. De uitvoering der gelegenheidsliederen door de schoolkinderen moest plaats hebben in de kerk na het afloopen der plechtigheid W e hierover niet tevreden waren, moeten uiterst moeilijk te voldoe.zijn. 't Was nog niet uit en ook niet met smui ken de parapiuistoet met 't muziek aan 'i hoofd stelde zich opnieuw in beweging om de Eerw. H. Deken met den nieuwen Her der, zijn achtbare familie, de overheden der gemeente en andere genoodigde uitgeleide te doen tot aan de zaal in de prachtige nieuwe kloosterschool waar een Lunch werd opge d end. Wat al goeds wij van den nieuwen Pastor van Stavele hoorden durven we hier niet herhale.!vooreerst om hsm in zijne eenvou dige nederigheid niet te kwetsen benevens omdat we bevreesd zijn het niet in de gepaste woorden te kunnen wedergeven. En wie dient nu het meest bewonderd of bedankt hij die zonder veel geruchte alles zoo voldoende en zoo volledig en zoo gepast wiste op touw te zetten of het volk, dat al- meteens den tegenslag door het weder trot seerde en lucht wilde geven aan de gevoelens van eerbied, achting en genegenheid voor Hem die kwam in den naam des Heeren. Mocht den Eerw. H. Joye hier in 's Heeren naam veel goed stichten, 't Is wat hij als priester kan, als geestelijke bestierder mag en met den goeden naam die Hem is voorgel gaan zal. Trekking van Dinsdag 20 October. in postzegels en Ge krijgt wekelijks ons blad TEHUIS BESTELD van nu tot nieuwjaar. Yperstraat, POPERINGHE. CINEMASPECTAKELS Familievertooningen en voor Kinderen. Zaterdag 24 October, om 8 uur en Zondag 25 Oc ober, om 4 en 8 ure. in 2 deelen. groot drama vol eigenaardige avonturen in 5 deelen met Buck Jones. PULCINELLA Het drama van de Foues Bergères Groot drama van Gaston Boudir in 6 deelen met France Dhelia, Constant Remy en Jean Devalde en een tal artisten uit de Folies Bergères van Parys. Maandag 26 October, om 8 ure. (L'ENFANT - R0I) Louis XVI Groote historische film in 8 Tijdvakken naar den wereldber. roman van Pierre Gilles Werk uitgegeven door Le Matin en op het doek gebracht door Jean Kemm. Groote Pathé film. 1' week 9 deelen. Woensdag 28 October, om 8 uur. Groote Engelsche-Belgische Gala at/ond Cinemavertooning van het groot sch en onschatbaar dokument 23 April 1918. In 7 dfielen Voor de Stille Kuns is niets onbereikbaar Een heldenepos uit den wereldoorlog. Geen scenario, geen historietje;, geen ver telling biedt deze band ons aan. Onopge smukt als de werkelijkheid, vereenigt hij een der meest glansvolle gebeurtenissen uit de krijgskunst ter zee. In dit werk is het ons gegeven emoties mee te leven die slechts (gelukkig) weinigen ondervonden. Als een modern heldendicht ma.g di.t werk beschouwd worden, heldendicht dat de na men van Vindictive, Thebes, Interraid, Iphigenia, Fris en Doffoail vereenigd. Voorbehouden plaatsen zijn voor deze Gala avond te bekomen. Reeks 239462 n. 3 wint Reeks 385166 n. 1 wint Reeks 188732 n. 1 wint Reeks 37300 n. 5 wint Reeks 314162 n. 3 wint De reeksen 89300 n. 2 71586 n. 2 278165 n. 4 86300 n. 3 214858 n. 5 37108 n. 1 207517 n. 2 21507 n. 3 366223 n. 4 100.000 frank. 100.000 frank. 50.000 frank. 50.000 frank. 50.000 frank. 266559 n. 233885 n. 179026 n. 70801 n. 83867 n. 7019 n. 4 winnen 10.000 frahk. BISDOM BRUGGETot Godsdienstleeraar aan 's Rijks Atheneum, te Oostende, de E. H. August Lenaers, üodsdienstleeraar aan 's Rijks - middelbaremeisjesschool aldaar, die in deze be diening vervangen wordt door E. H. August La- gae, onderpastoor op Sint-Baafs bij Brugge. EXAMENS Ingenieur in Handelswetenschappen 3" proef M. Elie Thibault, Dranouter, met onderschei ding; M. Roger Caenen, Stavele, met voldoe ning; M. Michel Deroo, Poperinghe, met vol doening. MILITIE. - LICHTING BERICHT. De militianen van Poperinghe, derlicl t.ng 1926 zullen op een der volgende datums voor het Wervingsbuieel te Kortrijk moeten verschijnen Woensdag, 6 Januari 1926. Donderdag, 7 Januari 1926. Rouwlierichteii Eugène D'HONT en Vrouw nooUigen be leefd alle Vrienden en Kennissen uit, de plechtige Jaarmis te willen bijwonen, op Dins:ag 27 October, om 9 uur, i:i O. L. V. Kerk, lot zielelafenis hunner Ouders JUSTIN VERWAEROE en Vrouw LOUISE WULLEMS De Familie BOERAEVE van Westouter bedankt Vrienden en Kennissen die tegen woordig waren op de begraving van Heer FRANQOIS BOERAEVE en verontschuldigt zich bij degenen die bij vergetenheid geen rouwbrief ontvangen hebben. De liederavond van Zondag laatst heeft iedereen aangestaan. Moge het bondsleven en de vereenigingszin bij de mannen van het Syndikaat S. P. T. T. Z. erdoor bevor derd worden, ledereen was tevreden, en de inrichters en uitvoerders moeten hertelijk geluk gewenscht. Heden, Zondag, 25 Oktober, van 4 tot 5 uur, is de spaarkas open in 't Volkshuis. Intresten 4, 4 en 5 volgens den termijn. Te 4 uur dezen namiddag, in 't Volkshuis, vergadering voor het verbond der Christens Vrouwen. Voordracht met lichtbeelden over Rome, door den E. H. Bonle, die hier ver leden winter zooveel bijval behaalde, ea d e nu naar Rome geweest is, en op dezelfde manier zijne reis zal beschrijven. De inanm n worden dringend verzocht... te doen geli k ik, dezen namiddag, namelijk: thuiswacht* n en moeder de-vrouw laten naar 't volkshuis gaan. Morgen, Maandag, 26 Oktober, te 8 uur, herhaling voor de Zanggilde. Vrijdag, 30 Oktober, van 8 tot 10 uur, zetelt onze Senator in 't Volkshuis. En \an 9 tot 10 uur is onze spaarkas 0|en. Wie thuis met een ponke zit, en bang is voor dieven, brenge zijne stuivers bij ons. Daar is ze in zekerheid en ze brengt nog intrest op, op den hoop toe. Ik weet wel dat er niet vele meer zijn, van den ouden stempel, die sparen onder hun hoofdeinde in eene oude kous; maar tot de anderen, die welen wat geldbelegging is, zeg ik: De Spaarkas van 't Volkshuis is Uwe Spaarkas, denktdaaraan. Zondag aanstaande, Allerheiligen, te 11 uur. veigndering voor 't Syndikaat van hout en Bouw. Te 6 uur 's avonds, op Allerheiligen, wordt er eene voordracht cegeven over de nieuwe pensioenwet, door Senator Bossuyt. Vrije ingang voor iedereen, tot deze hoogst belangrijke voordracht. Werklieden, leden van 't Volkshuis of niet, gij hebt er alle belang bij, die voordracht bij te wonen. I olen voor de tombola van Eerw. Paler Rutten zijn nog te verkrijgen in 't Volkshuis, aan 1 fr. Miru. oten ten voordeele van Sanatorium Elisabeth voor de Teringlijders, te verkrijgen bij V. Sansen-Vanneste, Gasthuisstraat, en in de bij zonderste winkels van stad en dorp. Rolzetel voor zieke peroonzich wenden tot Mej. Jeannolte Verriest, Yperstraat, Meessen Voituur voor 4 mannen, zoo goed als nieuw, met achterdeu'' bij P. Vandamme, rijtuigma ker, Yperstraat. Staden. ocomobtel in nieuwen staat. Adres ten bureele. rondhout, drooge houtbundels. Zich wenden Francois Parez, boschwachter, Woesfen. Volledig ijzerwerk voor bakkersoyen op kolen aan genadige prijs bij Jeroom Dehaeck, ge- meentemagaz jn, Vlamertinghe. Twee breede voermanswagens en nog ander voermansgotuig bij We Grimmonprez te Boesinghe. Paard en bakkersvoilure bij Jerome Hallynck, Boesinghe. Schoon en gerievig Woonhuis, in de Crombeke- straat, Inlichtingen bij den bewoner Albert Ilandplaai'» Vrijdag aanstaande, 30 dezer, om 2 uur namid lag stipt groote algemeene vergade ring in 't Vlaarnsch Huis te Poperinghe, voor alle belanghebbende Handelaars. Dagorde: 1. Bespreking over de toepas sing van den overdrachttaks 2. Stichting van eenen gewestelijken Handelsbond 3. Kiezing van een bestuur. Registers 152r:en 152c nieuwe mo dellen, in voege komend met 1 November, ter onzer drukkerij te bekomen. Statielaan, YPER te ber Bet Plai Vandevoorde, Poperinghe Uotocycle, zoo goed als nieuw, per occasie If! koop. Adres ten bureele. Zesduizend schoone gewortelde pop. planten, 12 a 18 cin. dik, leverbaar Nov. Dec. Zich wenden bij Dr Cadet, Denterghem of bij J. Knockaert, Westoutre, Meerschstr. even vaten terre aan 50 cent. de Kilo per vat genomen, bij H. Verbrigghe-Delfortrie, Isen- berghe, Tel. 5. Moto F. N. 2 1/2 P.K. goeden staat, 2000 fr. ter drukkerij dezer. uto in goeden staat, gansch gesckikt om in camionette veranderd te worden bij Maurice Berghof, Quintens Loskaai, I operinghe. enneringen bij SANSEN-VANNESTE, Gast huisstraat, 15, Poperinghe. otocycle B. S. A. met side-car. Adres ten bureele. Nieuwe stoof, merk Favorite dienstig voor herbergen winkel, bij Maurice Devos, Yper straat, Poperinghe. Tent, dubbel in hout, 3 plaatsen beneden, met pannen bedekt, aanhoudende hangaar, recht over de Melkerij te Poperinghe mag er blijven staan. Int. bij den bewoner Henri Tuyten. Gevraagd. oede meid bij M. Nestor Bentin, Bruggestraat, Poperinghe. en vraagt om eene bakkerskar te koopen. Adres teil bureele. luien verlangt uit Ier hand te koopen 5 tot 600 ITI eiken plantsoenen voor speken; ofwel lijste- boomen. Aanbiedingen opsturen ten bureele van 't blad. oede keukenmeid aanstonds gevraagd kost en inwoon; goed loon. Hotel du Coq Hardi, Place de la Gare. Roubaix, Nord. ekwame dejt ge meid bij Me Masschelein, Ypetstraat, Poperinghe. oede meid, ketiken kennend, goed loon. Yper, Statiestraat, 11. JUeid voor alle werk en bovenmeid, voor liuis- Pfl gezin van twee personen te Brussel, bergstraat, 11. Zeer boog loon. eid bij Hilaire Vercruysse Gouden Poort Poperinghe. Depothouder op voor den verkoop van naphte en Amerikaan sche Petrole. Schrijft naar Henri Reubens, 7, Steenkaai, Brugge. eisje 20-25 jaar gevraagd otn in huishouden te helpen ingesloten huis, m;erschstraat, 6, St-Amandsberg bij Gent, Meid kunnende wat handwerk, voor gesloten huis. Goed loon, geen keuken.Adres ten bur. Te PachJeii. Schoon en gerief ijk burgerstiuis met hof, ook welgelegen voor winkel,te West-Nieuwkerke, Marktplaats. Voor inlichtingen zich wenden tot Mad. Cyr. Vandelanotte, winkelierster, West- Nieuwkerke Plaats. Welgelegen gerievige herberg met ingangpoort. Adres ten bureele. elgelegen gerievige herberg De Voerman Dickebusch-1'laats. Zich wen 'en Yperstraat, 94, Poperinghe. Vraagt Plaa^H. eisje voor schrijfster of winkeldochter; liefst te Poperinghe. Adres ten bureele. Gevonden. Borstspeld op Zondag laatst, steenweg Brielen - Vlamertinghe. Terug halen C. Derycke, Brie- len^traat, V amertinghe. Verloren. ctzak met stom geld, vrijdag 9 October achter gelaten op de botermarkt. Tegen belooning ten bureele terug brengen. Belangrijke som geld, Zondag namiddag van 1 1/2 tot 2 uur. tusschen Nedergraaf en den Grooten Ons-Heer. Tegen goede belooning ten bureele terug brengen. chterzadel van motocyclette, Dinsdag-avond, op weg Poperinghe-Abeele. Teru« brengen hij M. Arthur Ostyn, Casselstraat, Poperinghe. Zondag 25 October. EERSTE TAP. In den Zwarten Ridder bij Achille Papegaey, Hondstraat. VLAMERTINGHE bij Eugène Labaere, velomaker. Veel vermakelijkheden. HERBERGKERMISSEN Brabant bij A. Ramout-Riem, bij Remi Rousselle, In den Brabant. ln den Waterweg Veurnestraat- In de drie Linden bij Henri Lermytte, Abeelesteenweg. Groot kaartspel (Bieden) 100 fr. prijzen: 40-30-15-10-5. (Jongman) 100 fr. prijzen 40-30-15-10-5. In den Molenwal bij Jer. Vandermar liere- Deschodt, Westoutersteenweg. ABEELE Au Pont de Pierres bij Wed. Henri Declercq. VLAMERTINGHE In de oude Heide bij Felix D.'plaecie, Brandhoek. St JAN TER BIEZEN In den groenen Spriet bij Camille Wouters. Eerste Tap. WOESTEN In den Leeuw van Vlaande ren bij Leon Coppernolle. Krakebolling van een volaard en een Engelsche Haan te verhollen. Groote Prijskamp op den Biljard. «Inde Nieuwe Stad Veurne bij R. Do- wickere-Lietaert, Veurr.estraat 3. Prijzen 2( 0 fr. Begin om 3 V« u. nuiVEN. Zondag 25 October algeheele verkooping van gansch het duivenkot, bij M. Bonduebe, Yperstraat, Poperinghe. OPGELET Op Zaterdag 31 October, opening van de nieuwe overdekte BoltrS bij JULIEN COUTTEN1ER, Herberg St Gérard Casselstraat, Poperinghe. Iedereen moet komen zien, tra en bollen zijn prachtig, en alles is om ter gerieflijkst ingericht, en, wat ook niet te versmaden is, men zal daar altijd Rousbrugge en Oostvleteren van alle soorten van lekkere biertjes kunnen krijgen aan een civiel prijsje. Dus allen ko- :na Olyf- men zien I Wakolijksche StamlnAe den DINSDAG. «Café Jan», Priesterstraat, 23. Z nd ig 25" October, van 14 1/2 tot 17 1/2 ure, schieting voor 1000 fr. Inleg 11 fr., terug 10 fr. Dinsdag27" Octo' er,schieting van 2500 fr. Inleg 27 fr., terug 25 fr. Gewone voorwaar den. Onmlddelijk na deze, eene tweede schieting waarvan beschrijving aan de pers. Potje schieiing iederen Zaterdag en Maandag. De Inrichter Jan R0EYKENS. M Vantlendriessche van de Heelkundige Faculteit te Ryssel en de school voor Tandmeesters te Brussel 57, Dixmudestraat, YPER De Tooneelopvoeririg ARME CLOWA door het gezelschap Louis De Vriencft .-eri Poldi Sorel welke op Woensc.ag 21 October! laatst niet kon doorgaan door ziekte va n eenij Alle dagen van 8 tot der artisten, zal geschieden, op Woe oadagf en van u" LONDEN, 20 October. Er is meer bewe ging in den handel gekomenveel hop wordt seffens verkocht, na het vaststelling van soort en prijs door de commissie van de Hopcooperaliet. BRUSSEL, 21 October. Sedert twee weken worden veel loten balen afgeleverd, die op leve ring October-November verkocht warenrok worden er op de Woensdagbeurs veel contracten in gelde vereffend, ter oorzake van gebrek in af levering. Daardoor gaan de verhandelingen veel slapper voor een tijd. Diezelfde kredietkwestie drukt op de markten van Saaz en Neurenberg. Thans noteert Poperinghe (stadslood) op Octo ber-November 825 fr., op December-Januarl 860 fr.Aalst 925-950 frank. SAAZ, 22 October. Ondanks de rustige stemming blijven de prijzen behouden voor prima-hop voor middelbare hop, ontwaard men eene prijsvermindering van 300-400 kronen (on geveer 150 tot 200 frank). NEURENBERG, 22 October. De markt gaat steeds kalm, meteen dagelijkschen aanvoer van gemiddeld 100 balen. Markthop le kwal. 510-540 markt; 2" kwal. 450-500 mark.; 3* kwal. 380-400 mark. Door gaans wordt er in cultuur aan lager en prijs gekocht. ANTWERPEN, 22 October Markt kalm. Aalst October-November 900 fr.December- Januari 950 fr.; Poperinghe October-November

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1925 | | pagina 2