TANDMEESTE DE ONTPLOFFINGEN IlSSSiSjuitbet- mct 100000 fr- VOOR DE KINDEREN Apotheek Frans Van de Plas Poperinghe PAR EXPLOIT bouw huissier Albert Besi^s. ALLEENVERKOOPER VAN DUITSCHEN HOPPEDRAAD HOPFENDRflHT Landbouwers, In 't Binnenland l-ts'nyersgeidt "Be PaperingheMar,, LANDBOUWSCHOOL VAN POPERINGHE Ernest Vandermeersch CHARLES DELFOSSE PAUWELS Leening der Verwoeste Gewesten Hier en Daar. SiM3Üf III? "F9RTE lil Vermakelijkheden Burgerstand van Kosteloozen Geneeskundigen Dienst. QÜlSf OU PEES Specialiteit voor MüND= en TANDZIEKTEN Gebitten en Misgroeide tanden. Verloren. Gewestelijke Sociale School Christelijke sociale Vrouwenwerken NIEUWE PENSIOENWET. LikeoFenbandeiaars Koopt uwe Registers ten onzen bureele. LEDERTOÜWERIJ 'Willy Gombert Bertenpiaats, 8, (Kleine Markt) Gegal vaniseerden DRAAD GEWAARBORGD ME OSSTVn i^operiuglie Merk E I NG ETR. M A R K E Glacés de Moustier 2.000,00 Electricité de la Dendre cap. 35,10 ord. 12,05 fond. 10,85 de l'Est de la Belg. priv. 40,37 cap. 40,37 1/10 fond. 107,95 Intercommunale d'Electricité cap. 50,40 fond. 18,41 Electricité de Kowno cap. 50,40 1/5 ord. 23,10 fond. 21,00 del'Ouest delaBelg. priv. 29,75 cap. 29,75 fond. 19,20 Sidro priv. 14,41 ord. 14,40 Filature et Tissage Waesland cap. de 1 a 5000 140,00 Filature et Tissage Waesland cap. de 5001 a 7000 116,85 Filature et Tissage Waes. 1/5 part. 59,55 Fédérated Malay 50,00 Haut-Congo 45,00 Explosifs Favier 22,50 Chemins de Fer de la Basse-Egypte priv. 29,76 div. 12,48 Aciéries de Longwy arg. frangais 45,45 Omnibus etTramw. de Lyon solde 8,63 Exploitations hides Orient. cap. acom'pte brut 22,50 Chemins de Fer de Lodv zlotys 30,00 Oblig. Gaz et Electricité de Lisbonne (escudos) 2,70 Oblig. Brazil 4 Vi 0.3.11 Oblig. Beige de Tramways 4 coupon 37 a 39 Aoüt 1914, Fevrier 1915 AoQt 1915 28,80 Cloutèries Otlet 59,50 Banque Coloniale cap. 5,30 Faiencer.es de Saint-Ghislain 12,75 Nitrates Rails acompte 60,60 DEN ECHTEN M! ER K is thans alleenlijk te verkrijgen bij de Oebr. ROFFXAkEttï Yperstraat, 118-120 Tel. 88. PQPER INGHE Tel 88. Stadsnieuws Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Pectoral Dupuis. 't Is de beste re medie bij het begin van eene kwaadaardige valling of griep zij doet spoedig den brand in de ademhalingsorganen verdwijnen. De doos 3 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Vlaamsche Vrienden. Woensdag avond aanstaande, om 8 u. 15 gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. OnderwerpOver het boek van Spectator Proeve van een Politiek Program veor Ka tholieke Nationalisten in Vlaanderen. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos 3,50 fr. en de 1/2 doos 2 fr. Kiezingsdag. - De kiezingsdag is kalm verloopen. L)e plakkaten oorlog was niet te hevig. In de bureelen liep alles regelmatig af en de dag was in 't algemeen heel rustig. Huldebetoon. Heden Zondag te 11 uur brengt het Katholiek Muziek eene sere nade aan Heer Dr Brutsaert, Eerevoorzitter, ter gelegenheid zijner prachtige verkiezing als Provinciaal Raadslid. Katholieke Kring. Heden avond te 6 uur Groot Toonkundig Avondfeest door het Muziek met de medewerking van vreemde Kunstzangers. Davidsfonds. Morgen, Maandag 16 November, te 6 uur stipt, in den Katholieken Kring, Voordracht met Lichtbeelden, door E. H. Van Rie, over Rome. Hebt gij onzen raad gevolgd? Waarom nutteloos aan hoofd- of tandpijn lijden, als ge weet dat een enkel Algao poeder uwe pijn aanstonds genezen zal. 't Is het beste ge neesmiddel, sedert meer dan 25 jaar gekend en geprezen. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. Stadsschouwburg. De Victorinen stellen het Winterseizoen in, op de Stads schouwburg, Zondag 15, Maandag 16, Dins dag 17 November, met Kranke Zinnen, drama in drie bedrijven en een voorspel door Miel Frantsen, en De Schouwvager en zijn Lieveken, blijspel in een bedrijf, door Jac. Ballings. Twee stukken van eigen Vlaamsche Too- neelschrijvers. Kaarten aan 5 en 3,50 fr. te bekomen bij M. Benoot, Noordstraat. Stadsschouwburg. Zondag 20, Maandag 21, Dinsdag 22 December 1925 voeren de Roeysche Barbaristen op LENA groot beroemd diama in 5tafe- reelen en een voorspel, door D. Delcroix, en als blijspel Klaverenvrouw of de Brus- selsche Tooverheks door Van Peene. Kaarten aan 5 lien 3,50 fr. te bekomen bij de Wed. Albert Denut, Casselstraat, De gebreveteerde remedien van Apothe ker VERMANDERE tegen alle ziekten der kiekens. Zie merk den Hanekop op ons 11 November. Ten gevoige van het doorslecht weuer was de bevlagging maar flauw, 's Avonds was het weder veel beter en zelf uitstekend voor den prachtigen tak- kehocht. Eene macht van volk en kinderen met lichtballons had zich bij den stoet ge voegd en vergezelde de Vredereuzin rondde stad onder de opwekkende toonen van het onvermoeibaar muziek. Invaliedenbond. 11 November, dag van den wapenstilstand, werd dit jaar plechtig gevierd uoorde afdeeling der Inva- lieden. Na bezoek bij den Voorzitter, begaf de groep zich naar liet lokaal alwaar E. H. Denys, gewezen Aalmoezenier, proost van den invaliedenbond, eene gevoelige toe spraak tot de leden hield. Daarna werd een prachtige krans aan het standbeeld der ge sneuvelden nedergelegd, terwijlde lnvalieden in volle ingetogenheid hunne gevallen wa penbroeders herdachten. 's Namiddags vereenigden zich een flink aantal leden aan een lekker maal in het Hotel Skindies. 's Avonds was het de beurt der vrouwen. Ongeveer 80 ingeschrevenen voor de prijs- bolling wedijverden in behendigheid om de talrijke prijzen weg te halen. Om 8 uren was alles afgeloopen en een ieder ging voldaan en tevreden huiswaarts. Overstrooming. Met de aanhoudende regen hadden wij daaromtrent eene over- strooming als op 1 Mei li. Gansch de Wesi- outerstraat stond weer onder water en veel aanpalende weiden en landen. Over Appelen. Verleden week ont stond er ruzie tusschen twee landbouwsters op de markt. Een er van wikte al de sehoone appelen le klas courtpendus, bellefleurs, veurnaars enz. afkoopen a.in Victor Ver hellen. Vrouw Verhellen kon ze eindelijk Tak koord stellen met tezeggendat er aanstaande week nog 15.000 kilos bestr appelen zouden t ekomen. Wendt U voor uwe appelen tot VER HELLEN, Komstraat, 36, POPERINGHE. Prijzen buiten concurrentie. PoisingDinsdag avond rond 6 1/2u werd de bakkersvoiture van Jule- Pinceel in de Watoustraat door den vrachtauto van M. Gruwez, Crombeke, al achter aangereden en onderste boven geworpen. Het peerd werd zonder veel zeer opgericht maar het rijtuig was erg beschadigd. Ver raaiïng. De hoving der Berten- plaats wordt wat opgeknapt door M. Vande Ca Steele Marcel. Zou het gemeentebestuur daar ook 's avonds geen licht kunnen aan steken juist bij drn uitgang van 't college en voor de voorbijgangers zou het er goed te pas komen. Ministerieel bezoek. Donderdag bracht M. Huysma- s, social: stiscii minister, een bezoek aan onze stad om er de inrichting na te gaan der middelbare school. Hij nam het noenmaal bij den Heer Burgemeester. Waarom moet gij de Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, nemen Omdat zij le zacht en zonder buikpijn purgeeren, 2' de gal en de slijmen verdrijven, 3e het bloed zuiveren en vernieuwen. De doos 3,50 fr., de halve doos 2,50 fr. bij H. Notredame, Groote Mar kt, Poperinghe. Laffe dieven. Jules Vandevoorde en vrouw Sedeyn, twee ouderlingen, en de man onbekwaam te werken, wonende in eene tent bij De Keizelaar Crombeke kalseide, waren Zondag namiddag naar stad geko men. Toen ze rond 7 vt u. 's avonds tehuis kwamen, vonden ze het licht aangestoken en alles doorsnuisterd. Een som geld van 11.000 fr. was verdwenen, al hun vermogen. Men oordeele over de wanhoop der twee oude menschen. Het is ook altijd onvoorzich tig zooveel geldonbewaakt in huis te houden. Mme ¥an(lendriessclie van de Heelkundige Facul teit te Ryssel en de school voor Tandmeesters te Brussel 57, Dixmudestraat, YPER RAADPLEGINGEN: Alle dagen van 8 tot 12 u. en van 2 tot 6 u. 's Zondags van 9 tot 12 uur. Yper. De kiezing is stil verloopen. Niet de minste relletjes. Voor het aanplakken is men ook verstandiger geweest, de gevels werden niet geschonden lijk den laatsten keer. 's Avonds hadden wij in het volkshuis de opvoering van De wraak der twee broeders het welbekend drama en van hei lachwekkend blijspel Jocriisse de Vonde ling De spelers hebben buitenmate wel gedaan. Een bloempje voor het klein Logie- tje. Het orkest zou er altijd moeten bij zijn, want die mannen kennen 't ook. Jammer dat het zoo laat gedaan was. Jonge dieven die in eene barak van Voormezeele hunne vingers te lang lieten hangen werden alhier in de statie geknipt. Ter gelegenheid van den verjaardag van den wapenstilstand hadden vele inwo ners er aan gehouden hunhitistebevlaggen. Een veloclub in ons heropgebouwd volkshuis gesticht heeft veel bijval. Die nog meedoen wil mag zich aangeven bij Gustaf Vandeweghe, Volkshuis. Pastoor Aerts, kwam Donderdag avond eene voordracht geven over blijde en akelige dingen. Wel volk en zeer aange name spreker. Ons vleeschhuis is heropgebouwd en schoon. Heer Mahieu, de aannemer, haalt eer van zijn werk. Zou men voorloopig daar de botermarkt niet kunnen houden. Koopers en verkoopers zouden ten minste in 't droog staan. S' Ceciliaf'eesten. De S Cecilia- feesten zullen hier door de Ypriana (Harmo nie en Symphonie) op waardige wijze ge vierd worden. Op Zondag aanstaande, 22 November, om 11,45 uur, plechtige mis in de St Pie terskerk voor de Ypersehe gesneuvelde mu ziekanten, en daarna banket jni de feestzaal Oud Yper. Op Maandag 23 Nov. groot bal gegeven door de harmonie gevolgd van tombola en op Zaterdag 28 Nov. groot galaconcert, telkens om 8 uur 's avonds in de feestzaal Oud Yper. Volkshuis. Ons kristen Volkshuis gaat een nieuw leven te gemoet, met het in richten eener cinema, welke onder alle op zichten goed en deugdelijk zijn zal, en onberispelijk op zedig en eerlijk gebied. Dezen keer zullen de ouders geen vrees moeten hebben hun kinderen er naartoe te sturen en de volle overtuiging mogen op doen, dat zij daar wat deugdelijks en leer- Zaterdag, Zondag, Maandag en Donderdag van elke week, telkens om 7'« uur, te be ginnen met heden Zaterdag 14 November. Tooneelnieuws. In de feestzaal der Coöperatief der Staatsagenten, Elverdinghe- straat is men druk in de weer, om de leden en hun familien een geestigen avond te be zorgen. Ze voeren immers op Zondag 15 Nov. om 7 u. en Maandag 16 Nov. om 8 u. een b ijspel met zang De Statie komt gevolgd door een kluchtspel Negen en negentig beesten en een boer Of er zal gelachen worden. De klokken van St Pieterskerk zijn ingekomen. Het akkoord is mi, re, do. Ze wegen te zamen 5850 Kgr. Binnen kort hangen ze hoog in 't droog en van daar zen den zij het eerste klokkenakkoord over de stad. Woensdag avond is Naert Jerome oud 41 jaar in zijn huis van de trappen gevallen. Hij heeft eene schedelbreuk opgeloopen. Er is weinig hoop hem te redden. IToJSbrugge. De Se Godelievegiide hield Woensdag een welgeslaagde vergade ring talrijke aanwezigheid, flinke voor dracht en veel belangstelling. Waarlijk deze onlangs gestichte gilde is niet enkel leefbaar maar gaat een heerlijke vruchtbare toekomst te gemoet. 11 November. De 7e verjaardag van den wapenstilstand werd hier waarlijk wel gevierd. Een schoon feest was op touw gezetspij tig enkel dat het niet juist in al zijri punten kon uitgevoerd worden. Oudstrijders vooruit op de goede baan dwarsdoor Christen en Vlaamsch. Overstrooming. Het bijzonderste nieuws der week is toch wel de overstroo ming van den Yzer. Sedert lange, lange jaren is het zoo erg niet meer geweest zooals nu 't was een echte zee van water. Van den Maandag avond tot den Dinsdag middag stond het water op de kalsijde tus schen de 2 bruggen en enkel met voertuigen kon men er door. l i de huizen daar stond het water soms wel een 0,50 in. hoog, daardoor heel wat wat schade en ongemakken. Vele kelders in gansch het dorp waren ook verzopen in het water. De menschen, en niet zonder reden voor waar, vragen zich af of daar niets aan te doen is liegt het aan de tijdelijke brug van den ïjzerenweg 9omsniet, want de over- strooniing gebeurt hier te dikwijls en te ge makkelijk. 't Schijnt dat er eenige hooge heeren in auto den Dinsdag komen zien zijn hoopen we dat het bij geen zien zal blijven, tot wel zijn van vele huisgezinnen op Rousbrugge. Inhaling. 't Is heden Zondag na middag dat de luisterlijke inhaling met mu ziek, van M. C. Verpoorte van Wulverin- ghem en M. J. Vasseur van Beveren, als Koning en Kampioen van den Duivenbond De Verbroedering Rousbrugge, alhier plaats heeft. Oostvleteren. 11 November Dce sehoone dag werd hier ook blij en hartelijk gevierd. Uit plicht en broederlijke liefde werd er 's morgens een Plechtige H. Mis opgedragen ter nagedachtenis der ge val eu strijdmakkers. Het overige van den dag was leute en vermaak 's avonds was er tooneel Zulke geestige stukjes en liedjes en zoo koddig uitgevoerd, dat het voor de V. O. Ssen en hun familie een waar plezier was het feest bij te wonen. Een kernachtige rede werd er uitgesproken menig puntje dient nagedacht en nageleefd te worden. Een flink orkest luisterde het feest op, en vuurde zoo de geestige stemming nog aan. Leve de V. O. Ssen van Oostvleteren. Wilt gij weten of het waar is dat Chico- rei Talpe de beste is, proeft ze. ViameHinghe. Nog goude Brui loften. De volgende echtelingen zijn ook sinds vijftig jaar getrouwd Vaiilede Felix, geboren te Brielen, den 7 December 1844 er, Chapelle Hortense, ge- boien te Yper, den 23 April 1855, te samen gehuwd te Brielen, den 14 October 1874 Hauspie Theophiel, geboren te Elverdinghe den 16 Februari 1850 en Vanholme Leonie geboren te Reninghe, den 15 Februari 1850, te samen gehuwd te Elverdinghe, den 5 April 1875. Nieuwcapelie. - Aan de landbou wers. - Ten einde een Landbouwavond- school in te richten voor dezen winter, word de belanghebbenden dringend aange spoord deze avondlessen te willen bijwonen en verzocht, voor Maandag avond, hun naam te willen aangeven aan M. Charles Ghuysse, Brigadier. West-Roosebeke. Hongaarsche kinderen.. Een eerste zending Hongaar sche kinderen in 't Bisdom Brugge bracht er 665 in de dekenijen Kortrijk, Rousselaere en Thielt. West-Roosebeke had er tien ge vraagd, en Vrijdag morgen kwamen ze aan per auto uit Rousselaere. Aan de kerk wier- den ze opgewacht door hun pleegouders en talrijke nieuwsgierigen. Ha 1 daar zijn ze, die schamele meisjes met hunne bleeke wangen, hun armtierige kleedij en een weinigvoorzien reiszakje. Tra nen van medelijden vloeien bij het zien van die ongelukkige kinderen, die door den nood gedwongen, hun Vaderland en familie moe ten verlaten, om bij de goedheitige Vlamin gen een verkwikking te komen vinden, gedurende 6 maanden. Over elf jaar dezen tijd, waren de West- Roosebekenaars ook op de vlucht en ze we'en wat ervan is, bij den vreemde te gaan leven. Die herinnering deed het gemoed ver kroppen en die arme Hongaartjes nog nau wer aan 't herte drukken. Een kaartje op ieders borst, met den eigen naam en dien der pleegouders, voorkwam het vrij uitkiezen en elk vertrok met zijn aan genomen kind Het is waarlijk opvallend, dat die jonge Hongaren (6-12 jaar) zoo opmerkzaam, zoo ontwikkeld en voorkomend zijn. Na één dag waren ze reeds in roere, als kind van den huize. Alle spijs smaakt hun goed en ze be loven veel voldoening te zullen geven. Alle begin is moeilijk, vooral die Ural- Altajische taal, die zoo weinig gemeens heeft met Vlaamsch, Fransch, Engelsch of Duitsch. Doch daarin wordt ruimschoots voorzien, doormiddel van een taalboekje (Hongaarsch- Nederlandsch), met den sleutel der klanken, de meest gebruikte woorden en uitdrukkin gen. Donderdag laatst is reeds een onderwij zeres van 't Hongaarsch uitwijkingskomiteit ter plaatse geweest, om bij de pleegouders alle gewenschfe inlichtingen te verschaffen, te hunnen gerieve en ten bate der lieve klei nen. Later krijgen de andere dekenijen ook wei hun deel. 11 November. Deze nationale feest dag is aan 't opkomen en zal binnen kort algemeen aanschouwd en gevierd worden, als herdenking van den blijden wapenstil stand na den grooten oorlog Na den lijkdienst voor de gesneuvelden, deed het muziek, de leeuwenviagge, gevolgd van een talrijke schare, na den eeregroet aan het ge- denkteeken, een optocht door de bevlagde straten. BeverenaYser. Pensioengilde. Zondag te 2 u. en half, in de zaal van het H. Hart, Openbare vergadering, waar de Heer Opziener Terssens van Veurne zal ko men voorlichting geven over de nieuwe Pen- siotftwet. Daar zooveel menschen er in betrokken zijn, de eenen als verplichte storters, de anderen als vrije storfers, hebben allen er belang bij daar iets over te vernemen. Reninghelst. Tooneel. Zondag 29 en Maandag 30 November, !e5 1/2 uur bij A. Bafcop, groot Tooneelt'eest door De Vlaamsche Vrienden Opvoering van Doo' 't noodlot vervolgd drama in 3 be drijven en "DeVeldwachter\an Zoetenaeye,, sotternije in 3 bedrijven. Benevens eenige Uln.phtl»pdpG't Loo. Op Zondag 15 November om 5 u. in de patronagezaal groote cihemavertooning Het treurspel van Lourdes gevolgd door de klucht Hetbetooverd huis Overal groote bijvalKaarten te bekomen aan den ingang der zaal. T plaats 4 fr. 2de plaats 2fr. Mestien. Ongeval. Zondag was Daniel Lecompte, 15jaarmetdenautokamion van den voerman Desplancke, mede naar Kortrijk gereden. In het terugkeeren, recht over zijne woning, waar de auto stil stond wilde de jongen langs achter afspringen maar haperde aan de ketting en plofte ten gronde. Hij werd met gebroken bil en ge kwetst aan den schouder opgenomen en bin nen zijne woning gedragen, Iseghem. Tweevoudige moordpo ging. Twee baldadigaards die Zondag avond uit eene danszaal werden gedreven sprongen na eenige oogenblikken terug bin nen,elk met een geopend mes in de hand.De baas met eenige verbruikers sprongen tus schen en wilde de baldadigaards tot bedaren brengen, maar deze zwaaiden met hunne messen en de bazin en een verbruiker be kwamen eene messteek in het hoofd. Te mid den het geharrewar dat volgde, klonk een revolverschot en de baas werd getroffen in de bil en stortte ten gronde. De gendarmen snelden toe om orde te brengen en hielden een der woestaards aan Men weet niet wie het revolverschot gelost heeft. De toestand der gekwetsten is geruststel lend. Voormezeele. Diefte. Maan dag namiddag waren twee jongelingen van 16tot 17 laren in eene barak van Voormezeele ingebroken en hadden er geld gestolen. Zij kwamen naar Yper afgereden en na hier en daar wat snoeperijen gekocht te hebben gin gen ze ook binnen in een muziekwinkel v aar ze elk een mondstukje kochten. Opgezocht door de gendarmerie werden ze gevat in de statie toen zij op het punt waren te vei trekken. Sint-Jan-ter-Biszen. Tooneel- feest. Groote feestavond gegeven door de tooneelgilde Deugd en Vreugd op Zon dag 22 en Zondag 29 November telkens om 5 uur 's avonds in de zaal van 't klooster. Kaarten aan 5-4-3 fr. te bekomen bij Zoë Ackaert. Elverdinghe.— Vooroorlogs he id- soidatenbond. Al de leden van den bond worden vriendelijk uitgenoodigd de mis te willen bijwonen voor de overledene leden die zal gedaan worden op Zondag 29 November om 7 uurZelfde dag; om 12 uren Noenmaal bij Alfons Vanfomntv vooral deleden, daarna belangrijke mededeeling. Wijding Zondag kwart voor tien uur zal 't nieuw orgel gewijd worden. Daarna om 10 uur de Sol. Hoogmis voor 't welvaren der parochianen en na de nris uitvoering van orgelstukken dergroote mees ters in kerkmuziek. 't Orgel zal bespeeld worden door den Meesterkunstenaar Dom. Verhaeghe, Bene dictijnerder abdij'van Afflingem. 't Orgel is vervaardigd door 't gekend huis V. Vanioo, Rotselaere. Zondag is 'took Ui siedag De El- verdinghenaren zullen weer eene gelegenheid hebben, om blijk te geven van hunne gene genheid voor dat edel werk en zullen niet ten achter blijven in 't steunen van dit zoo schoon werk door hun gebed en christene mildadigheid. Leysele. Overstroom ing. Door den aanhoudenden regen van Zondag en Maandag stond ons dorp Maandag-middag reeds op verscheidene plaatsen onder water. Zoo spoelde het water de huizen binner van den Geldzak en kon de tram van Veurne op 2 Km. na de statie niet naderen. Ook langs den weg naar Isenberghe stond het wel 500 m. ver 30 cm. hoog. De men schen die er door moesten werden overge- gebracht met paard en wagen, en zelf per kruiwagen. Alhoewel niet geestig werd er toch soms hartelijk gelachen. Wesioutre. Mond en klauwzeer. K. B. van 12-12-1924, verslag van M De Jonckheere, veeartstoeziener der Regee ring te Thorhout, brengt ter kennis van hét publiek dat geheel de gemeente betrokken is in de beschermde streek. Geen enkel herkauwend varken of biggen mag destreek veriaten alleenlijk de dieren die moeten geslacht worden, mits een ge zondheidsgetuigschrift afgeleverd door den aangenomen veearts. Het rondgaan met een bèèr is verboden nochtans mogen de zwijnen ten huize waar er een bèèr gehouden is gevoerd worden. Het rondloopen van honden is streng ver boden. Turnhout. Droevig ongel -k Sedert eenige dagen wordt Turnhout met electriciteit verlicht. Maandag namiddag werd deapotheker Notenbaert, groote markt doodgevonden in zijn kelder bij den tableau der electriciteit. Men veronderstelt dat de ongelukkige er heeft willen aan werken en doodgebliksemd werd. Menzietdatermetelectriciteitoptelettenis. Aanstaande week geven we een Kruiswoordraadse'. Dat zal voor onze lezers een nieuwigheid zijn. Bij dit blad behoort een 16 I .1 VO Een doode te Zonnebeke. Vrijdag gebeurde op de Reutelhoek, tus schen Zonnebeke en Becelaere eene wreede ontploffing. Sedert eenige weken waren eenige kerels van Becelaere en Zonnebeke terug aan het zoeken op het gewezen front. Onder hen be vond zich zekere Olidor Mestdag, 23 jaar oud, gehuisvest te Zonnebeke, en die binnen eenige dagen in het huwelijk ging treden. Vrijdag namiddag vond hij te midden het veld van den Reuttelhoek een grooten obus en viel er met hamer en beitel op om de koperen banden af te rukken. Bij den vierden slag had eene schrikkelijke ontploffing plaats. Mestdag werd inde hoogte geworpen en in stukken en brokken geslagen. Op het gerucht der ontploffing kwamen eenige per sonen toegesneld, maar zij vonden niefs dan eenen grooten kuil en wat verhakkelde stuk ken bebloed vleesch, die langs alle kanten waren gespat. Armen, beenen, hoofd en andere lichaamsdeelen waren aan stukken gereten en in het ronde geslingerd. De gen darmen snelden ter plaats en de bebloede lichaamsdeelen werden verzameld en naar het doodenhuis te Zonnebeke overgebracht. Een gekwetste te Yper. Albert Coppens, de beste velorijder van Yper, oud 19 jaar, wonende op de cité Lygy, was te Zillebeke op zoek naar obussen en koper. Wat hij gedaan heeft weet men niet. In alle geval hoorde men een schrikkelijke knal en de jongen lag op den grond te huilen van de pijn. Zijn linkerhand was deerlijk vermorzeld. In allerhaast werd hij naar het hospitaal vervoerd. Vier werklieden gedood in Frankrijk. In de Noord-Fransche gemeente Hellem- mes-les-Haubourdin, bij Rijssel, is een vreeselijk ongeluk gebeurd, nog een droevig gevolg van den oorlog. Tien werklieden waren er bezig een onderstand te doen springen welke door de Duitschers was ge bouwd in eene lijmfabriek aldaar. Om poe der te hebben wilden zij een houwitser met vleugels losschroeven. Toen ontplofte het tuig met een geweldigen knal. De vier man nen werden vreeselijk verminkt en bleven op den slag dood. Men heeft de lijken naar het doodenhuis gebracht. De lessen zullen begin- en op Maanda: 16 November om 5 Va u;e namiddag. De leerlingen worden aanzociit in tijds in 't lo kaal der Boerengilde bij H. Ostvn, bij O. L. Vrouwkerk, aanwezig te zijn. De inschrijvingsgelden zullen in ontvangst genomen worden. De Staats land bouwkundige U. SIMOENS. ISouwhericliton De Familie Vandermeersch laat aan vrienden en kennissen weten dat op Maandag 16e November om 9 ure in O. L. Vrouwkerk eene MIS zal gezongen worden tot zielelafe nis van en zijne huisvrouw («rrmainr Ih'crrinu1 W*e Devos-Taeyman en Familie laten weten aan vrienden en kennissen dat op Maandag 16e November, te 9 uur, in St Janskerk een JAARMIS zal gezongen worden tot zielelafenis van .ii LI<:M DEVOS en overledene KINDERS. Maandag 16c November, te 10 uur in St Janskerk PLECHTIG JAARGETIJDE tot zielelafenis van mijnheer en mevrouw overleden ZOON en SCHOONZOON Dit bericht dient tot uitnoodiging aan vrienden en kennissen, van wege de Familie. 5 t. h. 1922. Trekking van 10 November. S. 113.921 nr. 17 uitbetaalb. met 250.000 fr. De andere nummers van deze drie series zijn uitbetaalbanr met 300 fr. Opeen hofstedeke in de Kempen lag een knaapje ziek... ernstig ziek. De groote zus ter moest naar de stad om dringende bood schappen... Bertje, wat zal ik voor u meebrengen vroeg ze aan het kranke broertje. Wat wilt ge een koek, chocola de. De jongen richtte zich wat op. Koop mij een nieuw boekje van Hans vroeg het. Als ik wat beter ben, zat ik het lezen Dat is echt gebeurd. Een van de vele bewijzen, hoe verzot de kinderen zijn op de werkjes van A. Hans Kinderbibliotheek. Vraag het ook eens aan veel schoolmeesters en meesteressen. Er zijn bij de honderü nuttige, aangename leerzame boekjes van A. Hans. Ook de grooten lezen ze gaarne 1 Vele vertellen van onze streek. En ieder boekje kost maar 50 centiem. Ouders, brengt ze in uw huis. Geeft ze als geschenk. Deze boekjes, echte gezonde kinderlec tuur, zijn te verkrijgen in de Drukkerij van De Poperinghenaar Kunnen opgezon den worden na ontvangst van 60cenf. 't stuk. Mogen ook aangevraagd worden door tus- schenkomst onzer verkoopers. Tot heden hebben wij een vijftigtal verschillige verhaaltjes. Tien vuils schrijver. M Lcon Daudet, de groote man van de «Action Fran- gaise te Parijs, schijver van eenige romans, die erg aangebrand zijn en bepaald strijdig met de goede zeden, zal in den loop der maand Januari 1926 komen spreken op de G andes Conférences Catholiques 1 Waarom vraagt de XX1'Siècle nu ook niet, evenals voor minister de Monzie. dat Daudet gerust in Parijs zou blijven. Schijvers van weinig aanbevelenswaardige romans liooren niet thuis op desprecktriiiune der Orandes Conférences Catholiques D:SÜMÏÏSÏ'5 (^EOISTER^0 BESTE ENGELSCHE Pepsrmint voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Zenuwverzwakking enz. enz. Te verkrijgen enkel in de beste winkels. Vraagt vvel het doosje met hei "HAANTJE,, FEYS-C/tLLEWAERT, ROUSBRUGGE Zondag 15 November 1925. HERBERGKERMISSEN In den gouden Leeuwbij Maurice Room Cappelaere, Abeele steenweg. In het Boldershof» bij Emiel David, Veurnestraat. «In de Vrede» bij Maurice Dalleine, Cromhekestraat. In den nieuwen Keizeibij Hector Ler mytte, Werfstraat. ParcSt Georges» bij GeorgesMerlevede, Reninghelst steenweg. in 't Hof van Commerce» bij Gaston Dehaudt, Westouter steenweg. Vlamertinghe In den Tetting bij Mau rice Deberdt (Kotten Struye) Brandhoek. St Jan ter Biezen In de Speu e bij René Maerten. Vet Konijn te veroolien gegeven door Jules Ryckebusch. ReninghelstIn 't Wieltje bij R'emi Van- delanotte, Ouderdom. Konijn te veroolien ge geven door Emile Struye. Westvleteren «In de nieuwe Herberg» bij )etrus Noliet, Crombeke steenweg. Koning- bolling. Opening en Eerste tap. ln de Gouden Poort bij Hilaire Ver- cruysse, Boeschepestraat. Groote prijskamp in 't Bieden. In de tramstatie bij Charles Degroote, Groote Markt100 fr. prijzen. Konijn te verhol en In den Gouden Hoorn bij Jules Du- melie, Elverdinghe steenweg gegeven door Maria Blomine. Tentoonstelling der Duiven van Flory Deiys, van 9 tot 12 uur bij Cu. De groote, Groote Markt, Poperinghe. De dui ven zullen verkocht worden op Zondag 29 November. Zondag 22 November. Watou. Jachtgeweer van 16, en afstuiker te verhollen door den uil. In de nieuwe Wereld bij Paul Deraeve (Matthys). Vhmertinghe. Hcrbergkermis. In de i groenen Jager (De Karik) bij A. Vandenbttsscheeen prijs te versm'jten en een te vet kaarten. POPERINGHE, van 5 tot 13 November 1925. Geboorten. 260. Delatire Ivonne, d. v. Julien en Madeleine Veihulle. 261. Van Daele Martha, d. v. Fransen Elisabeth Ver hulst. 262. Duthoit Lucien, z. v. Valère en Anna Goussey. Overlijdens. 201. Platteen.w Madeleine, 6 m Casselstr. 202. Vitse Pharaïlde, 65 j. huish. wed. v. Henri Teite, Sec. K. 203. Verioye René 69 j. werkm. echtg. v. Helene Vanstraeseeie Sec. L. Huwelijken. 86. Cauwera Jonas, 23 j. werkm. en Ryckewaert Irma 22 j. werkster, b. v. Poperinghe. 87. Beernaert Cyrille, 24 j. landb. v. Lendelede en Gavel Martha, 25 j. z. b. v. Poperinghe. YPER, van 30 Oct. tot den 12 Novemb. 1925. Geboorten. Comeyne René, Korte Thnuroutstr. Dessart Paul, Veurnestw. Vercouter Alice, Minneplein. Deruy,- ver Edwina, Surmont de Volsberghestr. Vandecasteele Daniel, Buiggestw. Duha- meeuw Jacques, Tempelstraat. Ollevier Adrierne, Bruggestw. Riguière Rachel, Zonnebekestw. Van Poucke Paula, Post- hoornstr. Beun Daniel, Wallestraat. Vanbolder Simonme, Neerstad. Six Nora, Pennestraat. Overlijdens. Thieuw Oetavia, 85 j., z. b., wed. Opsommer Alphonse, Rysselstr. De Meulemeester Francis, 80 j z. b. ongeh. Oude Veurnestr. Duprez Joseph. 83 jz. b. wed. Descamps Rosalie, Minneplein. Huwelijken. Baute Georges, onderwijz. te Oostvleteren en D'haene Juliana, z b. te Yper. - Garreyn Emile, aardewerk, te Yper en Van Nevel Germana, dienstmeid te Yper. WYTSCHAETE, maand October 1925. Geboorten. Bauden Elisabeth, d. v. Georges en v. Julie Decroix. Dumont Paula, d. v. Jerome en v. Maria Odenf. Vanthorre Roger, z. v. Cyrille en v. Zenobie Leignée. Overlijdens, Dhoine Edmond, herberg, oud 67 j. wed. v. Marie Odent. Garrem Ameiie, z. b. oud 81 j. wed. v. Amand Del- lem. Leroy Henri, landwerk, oud 17 j. ongehuwd van Voormezeele. Huwelijk. Joseph Duriez, landb. en Maria Desbuquoit landb. b. v. Wytschaete. m w®'!* ié) Heden Zondag 15 November te 11 uur, veigadering voor 't bestuur \an de Geiten- bond. Van 4 tot 5 uur is de Spaaikas open. Te3 uur prachtige priisboiiing voor de vrouwspersonen der teilen van 't Volks huis welk in regel zijn nut hunne bijurage, mogen aan de bolling deelnemen al de vrouwspersonen meer dan 14 jaar oud, w elk bij een lid inwonen mits 0,50 fr. le beta len inschrijving van 9 tot 11 uur. Maandag 16 November, geen zanggilde. Dinsdag 17 November, te 7 L uur, verga dering voor 't bestuur van de ziekentroost. Vrijdag 20 November, van 8 tot 10 uur, is de Spaarkas open. Zondag 22 November, te 4 uur, belang rijke vergadering met voordracht door den tuinbouwkundige Depuydt, voor al de iedeii van 't Werk van den akker. De propagandist is alle dagen prekelijk van BT'ot 9 uur in't Volkshuis Moeten zich in 't bijzonder tot hem richten, in geval van 'kl chten of ondersteuning: Te leden van 't Sy tdikaat van Hout en Bouw, va i Tex- tiebyndikaat en van de Ziekentroost. Loien der tombola voor 't oprichten van j een Sanatorium zijn verkrijgbaar in 't Volks- j huis aan 1 fr. per lot. Geduiende gansch de maand November is er iederen Zondag van 9 tot 11 en van 3 tot 4 uuren iederen Maandag en Dinsdag van 6 tot 7 uur zitdag in 't Volkshuis voor deze welk inlichtingen hegeeren over, de nieuwe pensioenwet. Miel. OPENBAREN ONDERSTAND. De personen die meenen recht te hebber, op den kosteloozen geneeskundigen Tituist, voor het jaar 1926, moeten hunne aanvraag komen doen, vóór 1 December, in het Bureel der St Annastraat (Trouwboekje medeb: en- gen). Al de bestaande toela ingen moeten ver nieuwd worden. Het Bureel is open alle werkdagen van 8 tot 9 uur. Voor het ftestu ir, Alb. BAERT. Statielaan, YPER Te lïoop. M otor gas-pauvre, 18 P. K. merk Grosled If! met gazogène en alle toebehoorten in goe den staat. Voor inlichtingen zich wenden tot Louis Dumortier, Wagenmaker, Vlamertinghe. f wee engelsche vierkante waterbakken, in goe- den staat, 250 fr. 't stuk; te koop ter drukke rij dezer. Tent langs Ouderdomsteenweg. Inl. bij Lucien Dauchy, F.dward Fiersstraat, 2, Yper. Allerhande brandhou' te Woeslen. Inl. bij Fran- $4 y'oi.s Parrye, Veurnesteenweg. Loro/nob cl in nieuwen staat. Adres ten bureele. Twee breede voermanswagens en nog ander voerinansgetuig bij We Grimmonprez te Bpesinghe. Zesduizend sehoone gewortelde pop. planten, 12 a 18 cm. dik, leverbaar Nov. Dec. Zich wenden bij D' Cadet, Denterghem of bij J. Knockaert, Westoutre, Meerschstr. Henneringen bij SANSEN-VANNESTE, Gast huisstraat, 15, Poperinghe. Zaagmachien, Verdikmachien, Boormachien, Slijpmachicn, Totipie, al met electriche motors b:j Oscar Ligie.st, Meenenpoort, 10, Yper. Sehoone Barakken, tusschen stijlen gemetst en 610 met>. rs bof, wel gelegen te Yper. Uit oor zaak van veitrek te verkoopen bij Camille Ver waarde, 192. Meenensteenweg, Yper. |yj itacycle B. S. A. met side-ear. Adres ten S?i bureele. Ou akkersvai/ure bij Jerome Hallynck, Boesinghe. Sehoone en gerieflijke winkelt oog Adres ten bureele. Auto-Torpedo Overland 5 plaatsen, 2 jaar nieuw, Ecl. Dem. Electr. nieuwe banden 6 500 fr. Coin S!e Barbe Veemarkt, Yper. into Ford conduite inférieure, 1000 Km. n geloopen. Adres ten bureele. Gevraagd. Meid voor gesloten huis, tweepersonen, groot loon. Adres ten bureele. Depothouder op Rousbrugge en Oostvleteren voor den verkoop van naphte en Amerikaan- sche Petrole. Schrijft naar Henri Reubens, 7, Steenkaai, Brugge. 8akkersgereedschap en winkeltuig, alles in nieu wen staatgenadige prijs. Adres ten bureele. Eet lijk huisgezin van Boesinghe vraagt een kind om optevoeden. Adr. vragen aan E.H. Pastor. orde keukenmeid aanstonds gevraagd kost en inwoon goed loon. Hotel du Coq Hardi, Place de la gare, Roubaix, Nord. oede meid voor alle werk, goed loon Vanden- peereboomlaan, 18, Kortrijk. Jongen van 15-16 jaar bij Ernest Mahieu, Pastei bakker, Neermarkt, 4, Yper. Goede meid voor alle werk, wat keuken kennend, niet wasschen, goed loon. Bij M. Vandela- noite. Notaris, Vlamertinghe. Deftige Winkeldochter voor Poperinghe. Aan vraag, met melding van ouderdom, schrifte lijk onder gesloten omslag, ten bureele van dit biad onder letters G. P. oede meid. 20-30 jaar, keuken kennend, voor Brugge, Predikerskaai, 12. ekwame meid, liefst van 25 tot 30 jaar. Zich aanbieden Apotheek Mullie, Staden. rST«» I^acliteii. rie woonhuizen, te Boesingheeen ten dienste van Herberg met werkwinkel dienende voor alle stielen,vrij van bier; een ten dienste van win kel of renteniereen voor klein huisgezin. Alle drie met bof en dicht bij de kerk. Zich bevragen bij den eigenaar Firmin Plancke. Welgelegen gcrievige herberg met ingangpoort. Adres ten bureele. Welgelegen gerievige herberg De Voerman Dickebusch-Plaats. Zich wenden Yperstraat, 94, Poperinghe. Over nonieii. Pafé-Rcstaurant In den Olifant Dixmude- straat, 46, Yperbij de Groote Maikt. Ge meubeld, 6000 frank. Plaats. Jufvrouw van 19 jaar, voor winkel- of bureel- bediende, goed op de hoogte. Adres ten bur. ^pvoihIPII. on teil knopring, Maandag laatst in de Priester- straat. Terug halen bij M. Honoré Taffin, Watoustraat, 13, Poperinghe. Groote Fourrure, wit en zwart, Donderdag avond te Yper, van de Steenenbrugge tot aan de Eiverdinghestraat. Tegen goede belooning ten bureele terug te brengen. VOOR Maandagen Dinsdag 16-17 November 21-22 December 1- 2 Februari 15-16 Maart BEKNOPT PROGRAMMA I. Opvoedkunde. Psycho'ogische studie der jeugd met opvoedkundige toepassingen. II. Zedenleer. Zuiveihcid en Recht- vaardiggeid. III. Ascetisme. Leven in geest van Geloof. IV. Actueele Vraagstukken. Financieele toestand van Belgie. Levensduurte. V. Esthetica of Schoonheidsleer. -Orra- menistijlen met toepassii g op handweik. Nieuwe richtingen in de Kunst. VI. Het moderne Patronaat. Opleiding Godsdienstige Cuhuieele Sociale; Licha melijke opvoeding. Venna k Spel Lied Tooneel Lezen, voordragen en vertellen Voor programma, inschrijving cn inlich tingen zich te wenden tot Secretariaat der Maatschappelijke Vrouwenwerken, 14, Oudenburgstraat, Brugge. Voor alle inschrijvingen, aanvragen en inlichtingen zetelt er in 't Volkshuis een bestendig bureel, geTuiende geheel de maand November. De Zondag van 9 tot 11 er: van 3 tot 4 u. De Maandag cn Dinsdag avond van 6 tot 7 uur. Iedereen is welgekomen. Registers 152e en 152c nieuwe mo dellen, in voege komend met 1 November, ter onzer drukkerij te bekomen. Huidleder ongezaagd en met schors gelooid. - Tuigleder, wit leder Chrome of weister, witte flanken FABRIEK van Getten en Tigen per s*ri6n en op maat. Kleuran en modellen naar ksus AlleLEDEREN en TOEBEHOORTSN voor schoen- en gareelmakers. Koeihaar van de beste hoedanigheid Machieneriemen in leder en balata. VRAAGT PRIJZEN EN STALEN BIJ Noordstraat, 29-31, Poperinghe Telefoon 46 gij goede diensten bekomen voor Belgie of Frankrijk, wendt U Rys- selstraat, 81YPER. Opvolger van S. VANDF, BERGHE ri Aankoop van alle ruwe vellen, roet en afval aan de hoogste prijzen. ir«H— llWIlim III III Hill 111 II lllll I Poperinghe en date du deux Novembre 1925, I'Etat Beige poursuites et diligences de Monsieur le Minislre des Chemins de Fer, Posies et Télégraphes dont les bureaux sonté'ablisa Bruxelles rue de la loi, pour lequel est constilué et occupera Maitre Juste Courouble avoué i Ypres. A fait assigner 1) Madame Julie-Marie Vandaele ménagcre a Comines assistée et autorisée de son inari M. Prosper Ledoux. 2) le dit M. Prosper Ledoux garde barrière au chemin de fer de I'Etat a Comines, en sa qualité a) de mari de la précédenteb) comme mandataire de M. Achille Vandaele domicilié Comines, inais résidant a Rio de Janeiro, en vertu d'un acte de procuration passé en brevet devant Monsieur Jean- Hubert-AIphonse Verbruggen consul, gérant le consulat de Beigique Rio de Janeiro agissanten sa qualité de notaire c) comme porte fort de Monsieur Arthur Vandaele, ouvrier rubanier domicilié k Comines, mais parti en 1914 pour la France sans laisser d'adresse d) comme tuteur datif de sa niece par alliance Mademoiselle Julie-Léonie Huglart, née k Comines (France), le 13 Jan vier 1906. A comparaitre dans Ie dèlai de la loi et notamment le Mercredi dix-huit No vembre 1900 vingt cinq dix heures du matin devant le Tribunal de première in stance d'Ypres, siègeant au local ordinaire de ses audiences, caserne d'infanterie rue de la Bouche pour Voir déclarer que les formalités prescrites par la loi ont accomplies pour parvenir a ^expropriation dccrétée d'utililé publique de deux ares cinquante centiares de terrain, sis k Comines section C N"s 306k 306e 306h, tel que ce terrain figure au plan d'aménage- ment de la gare de Comines, dressé par l'ad- minist:ation des Chemins de Fer voir procé der au réglement de l'indemnité et voir statuer afin de dópens. Pour extrait L'Huissier, Joseph HANNEBOUW. SPECIAAL GEMAAKT voor HOPPE EERSTE KWALITEIT i4m hm hm h»« h»« i4m Door mij sedert 28 jaar verkocht. *4^0 hm hm h^l h»« h»« i4m Duinkerkstraat bij de Melkerij

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1925 | | pagina 2