Benys, Poperinghe Crédit Populaire HILAIRE mm lilt BAIIEL PEEilE Caisse Commercial© de Roulers HALFMAANDELIJKSCHF REKENINGEN DUITSGHEN HOPPEDRAAD MISSIEACTIE. In t Buitenland Zitting van den Gemeenteraa Vandei r^a^Tl^e doodert en gekwetsten s_ j -ie Amerikaansche stad Esic (Pensyl- i) ontstond er in eene zaal een begin erand teiwijl menaandekinderen kerst- gdZIJIl chenken uitdeelde. Drie kleintjes kwamen •ondern en zeven werden erg gekwetst. In "t Binnenland VERBOND DER CHRISTENE VROUWEN. Vreeselijke Ontploffing te Meessen Levend verbrand Tijdperk van 28Dec. 1925tot II Jan. 1026 13.35 0 0 Chr. Middenstand Poperinghe m sosiijs vao oen enn u/erom Gemeente WULVERGHEM Priesterlijke Benoemingen. OUDERS, BROEDERS en ZUSTERS. JOZEF VERCRUYSSE I. E. Kardinaal Mercier erg ziek Storm en Watersnood. Gegalvaniseerde!! DRAAD p jcialiteit voor MOND- en TANDZIEKTEN Gebitten en Misgroeide tanden. büJ. M. DENECKER popebinche, 8 Januari, Ctfi Daim Mi ALLEENVERKOOPER VAN M ei*li H»" i jkj iiii.L iii mi 1 HOPFENDRAHT E I NG ETR. MARKE tigheden voor elke gebeurtenis van's men- schen leven Moesten de muren van den refter 's mid dags niet verontwaardigd 't leven binnen hunne wanden aanzien op dien dag voor zeker nietDaar stonden tafels feestelijk opgezet met borden en servetten, bloemen en vaantjes de paters gezellig aan 't praten met de genoodigden waaronder de geestelij ken der parochie en verscheidene andere priesters, zaten allemaal broederlijk en ge zellig samen rond den Jubilaris en Hoogeerw Vader Abtliedjes werden gezongen, ge dichtjes en kluchten opgedischt, gelukwen schen afgelezen en uilgesproken maar alles droeg er een stempel van broedelijke intimi teit en godsdienstige vreugde, dat alleen een warme kloostergeest die verwekken kan Om te eindigen kregen de paters nog de zeld zame lekkernij eener kinemavertooning We wenschen Hoogeerw. Vader Abt en de Eerw. Paters Trappisten geluk om de ma nier waarop ze dit feest hebben ineengesto ken boete en ingetogenheid dooden de ware vreugde niet. Aan den achtbaren jubilaris zelf onze beste heilwenschen. De Heer schenke hem de gelegenheid nog lang zijne eeuwige jubel kroon te vergrooten. Op Maandag 25 Januari zal E. P. Vincent Lebbe, lazarist, in onze stad eene allerbe langrijkste voordracht met lichtbeelden hou den, ten voordeele van zijn werk de chinee- sche studenten in Europa. E. P. Lebbe, die familie is met een der meest vooraanstaande families onzer stad, is een gekend figuur als zendeling. Langen tijd heeft hij als inissionnaris in China ge arbeid en sinds jaren werkt hij hier onver poosd voort met op te treden als de apostel ter beschaving der chineesche jeugd die in Europa studeert. Daar E. P. Lebbe de vlaamsche taal niet voldoende machtig is, zal hij zijn voordracht in 't fransch houden, doch wij verhopen dat dit voor niemand een hinderpaal zal zijn om met het werk van dezen onvermoeibaren zendeling kennis te maken. Nadere bijzonderheden zullen later bekend gemaakt, en kaarten zullen ten huize aange boden worden. Wolven in Italië Het Itaüaansche dorp Prestano-Mastenia heeft af te rekenen gehad met een inval van uitgehongerde wolven. Een jager had een der beesten doodgeschoten en men had het kreng in het goederenmagazijn der statie geworpen. Rond den avond zakten een 20-tal wolven op de statie af en zochten in het magazijn te geraken. De statiebedienden bleven den heelen nacht in hun bureelen geblokkeerd. Vrouw levend verbrand te Toerkonje Mad. Libert, 53 jaar, herbergierster, rue de l'Hippodrome, te Toerkonje, wilde het vuur aanwakkeren, toen een vlam opsloeg en haar kleederen in brand scholen. Op een oogwenk geleek de ongelukkige vrouw aan een laaiende toorts. Het slachtoffer bekwam vreeselijke brandwonden over heel het lichaam. Men bracht haar naar het gasthuis over, waar zij eenige uren nadien bezweek. Ontzettende ontploffing te Merlebach Maandag morgend rond 8 ure, toen de kinderen zich naar de school begaven, heeft er een vreeselijke ontploffing plaats gevon den in eene fabriek van vloeibare zuurstof te Merlebach, departement der Moezel. De machienen werden stuk geslagen en het ver nield materiaal werd op grooten afstand weg geslingerd. Verscheidene kinderen, getroffen door steenen en scherven, bekwamen erge kwetsuren. Te Merlebach en te Freyming storten nogal veel huizen in door den gewel digen schok. De fabriek zelf ligt heelemaal in puin en eenige werklieden zouden er onder bedolven zijn, maar het getal slachto- fers kon nog niet opgegeven worden. Overstroomingen in Frankrijk Van alle zijden worden overstroomingen gemeld de meeste rivieren zijn buiten hare oevers getreden. In sommige streken zijn de overstroomingen heel erg. Vooral in de Ardennen, in Tourraine.in het Doubs-,Aine- en Yonne departement is de toestand zeer ernstig. Ook het peil van 't meer van Anecy is buitengewoon hoog gestegen. Boven Parijs begint de stijging van de Seine de oeverbewoners zeer ongerust te maken. In zijne wieg verblind De echtgenooten Rialand, die t>ne barak bewonen in de Fransche gemeente oarayi waren uitgegaan, hun dochtertje van 3iaar' 1. Dy Gevaarlijk Kinderspel In de Nederlandsche gemeente Rijnsburg heeft er een vreeselijk voorval plaats gehad. Een 3-jarig meisje had den stoofhaak geno men, hem in de brandende kachel laten gloeiend worden en dan heeft zij er haar broerken, 1jaar oud, mede in de oogen gestoken. Een der oogen van het ongelukkig wichtje is reddeloos verloren voor het ander wordt eveneens gevreesd. Brand in een mijn In eene koolmijn te Bellaire in den Ameri- kaanschen Staat Ohio ontstond brand en de uitweg werd aan 79 koolputters afgesneden. Er konden zich 71 arbeiders redden de acht anderen vonden den dood. Botsing tusschen Japansche werklieden 100 slachtoffers Tusschen de 1500 arbeiders van twee werkhuizen die elkaar konkurentie aandoen is het te Tsumuri (Japan) tot een ongemeen hardnekkige vechtpartij gekomen waar 110 personen gedood of gekwetst werden. Er waren 500 politieagenten noodig om de orde te herstellen en er werden 500 aanhoudingen gedaan. Dat kan nogal tellen I Overstroomingen en brand te Buenos-Aires Uit New-York wordt aan de bladen ge meld Gedurende het onweer, dat te Buenos- Aires een hevigen brand veroorzaakte, liep de stad onder water. Het verkeer was be lemmerd en er werden een aantal personen gekwetst. De schade wordt op een millioen pond sterling geraamd. Lttudbouwers, DEN ECHTEN M ER K is thans alleenlijk te verkrijgen bij de Ciebr. BOFFIAEl\' YperstraaJ, 118-120 Tel. 88. POPERINGHE Tel 88. dat in haar wiegje sliep, alleen latend, uy,,. eene tot hiertoe ongekende oorzaak bra ^°r brand uit in de barak. Het kind werd le- ■ad verkoold. der stad Poperinghe op Woensdag 30 December, te 5 u. namiddag VERSLAG Negen leden aanwezig afwezig de heeren Desmytter en Vandevoorde, Beheyt en Desomer De heer Secretaris geeft lezing van het verslag der laatste zitting. L Rekening der Kantwerkschool der Zusters Penitenten voor 1925. 2. Begrooting der Kantwerkschool der Zusters Penitenten voor 1926 3. Rekeningen der kerkfabriek van O. L. V voor 1921 22-23-24. 4. Begrootingen der kerkfabriek van O. L. V De vier eerste punten van het dagorde worden goedgekeurd 5. Begrooting der Staatsmiddelbare school voor 1926. Het vijfde punt wordt goedgekeurd door de meerderheid de katholieke raadsleden onthou den zich omdat ze oordeelen dat de onkosten te groot zijn voorstad en omdat juist hetzelfde on derwijs aan al die leerlingen kan gegeven worden met veel min onkosten voor stad. Op eene vraag van Al. Brutsaert hoeveel het deel door de stad te betalen bèdraagt in de be grooting der Middelbare school voor 1926, luidt het antwoord dat deze som bedraagt 48.901 fr. Begrooting van het bestuur der Commissie van openbaren onderstand voor 1926. Goedgekeurd. 7. Wijziging van het poinpiersreglement. Aan de overheden van ons Pompierskorps zal een afschrift van het bestaande reglement, gege ven worden en daarop zullen ze kunnen de ge vraagde wijzigingen aanduiden die dan zullen worden onderzocht. Advies nopens de verkooping van den grond Steeput genaamd. Een smeekschrift bekleed met 50 handfeekens van huisgezetenen rond den Steeput wonend, raagt dezen te behouden omdat hij hun van veel yjnst is voor waschwater, drinkwater voor de M DE Brandrampen in Amerika •en er je Buffalo, inden Staat New-York, slaken Jere kinderen binstdeafwezigheid hunner ouders en het vuur aan den kerstboom. Die arme ir schaapjes werden alzoo levend verbrand. In de zakenwijkvan Wagnesburg (Pensyl- vanië) heeft een hevige brand verscheidene huizen in asch gelegd. Hierbij werden vijf personen gedood en vijferggekwetsf, terwijl er voor 1 miljoen dollar (meer dan 20 mil joen frank) schade aangericht werd. Overstroomingen in Hongarië Meer dan 100 menschen verdronken In Hongarië zijn verscheidene rivieren overstroomd en groote uitgestrektheden land staan onder water. Op verscheidene plaat sen is alle spoorwegverkeer onderbroken. die, n en gemakkelijk te bereiken in geval van Druil- Er w *dt met dit smeekschrift rekening gehou- -j' WT. bezwaar in vindt dat de Steeput ver dit kenbaar*, verzocht aan liet Schepencollege den de kooperJl?ken' Moest deze verkocht wor- put te maken plicht zijn een goeden steen drinkwater te oedfce daar wonenden van goed tl. 9. Mededeelingen. M. Vandooren geeft K, bevoegde overheid geschPl> van brieven naar de teekenen tegen de modderpiJ om. protest aan te zaakt door het leggen der cS?^ in stad veroor- straat, Bruggestraat en üonkergf ln be Proot- staande herhaalde pogingen bekoiiTT Niettegen- voldoening. e s'ab geen De platen die moeten op den muui worden achter het Standbeeld der GesnU?'aa*s* zullen half Januari gereed zijn. Datum derden diging zal zoo rap mogelijk bekend geifSj" worden opdat omliggende gemeenten geen fee op dien dag zouden geven. Op eene vraag van M. Brutsaert wanneer we nu electriciteit krijgen wordt geantwoord met half Februari, ten laatste begin Maart. M. Colaert dringt aan op het kuischen van den vaart, gezien de herhaalde overstroomingen. M. de Burgemeester zegt hevig aangedrongen Stadsnieuws Zondagrast. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Vlaamsche Vrienden. Woensdag avond aanstaande, om 8 u. 15 gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. Onderwerp 60 Vlaamsche Koppen, met lichtbeelden. VRIJE INGANG. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheurnatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestefyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos 3,50 fr. en de 1/2 doos 2 fr. Groote hoeveelheid schoone groene persen zijn toegekomen bij J. en M. Denecker, Abeele-Statie. Kerstboomen. Bij de Invaliden en in het Volkshuis werden twee prachtige kerstboomen geplukt tot genot en vreugde der kleinen en tot voldoening der ouders. Eere en dank aan de inrichters en onder steuners van zulke werken. Kerstfeest. Het feest door 't Davids- fonds en de Vlaamsche Vrienden ingericht heeft veel bijval verworven frissche, aan gename, lieve kindernummertjes en een mooi, wel verzorgd en flink opgevoerd Kerslspel tot slot het immer leuke, koddige, fijne spel de jonge Dragonder dat met veelibrioen kunstig werd opgevoerd. Invaliden. Het avondfeest door de Invaliden ingericht heeft veel bijval verwor ven en lokte een bomvolle zaal. Al de uit voerders wedijverden om best en werden duchtig toegejuicht. Vlaamsch Huis. Het gemengd zan gerskoor van Yper heeft Zondag avond aan de toeschouwers een genoeglijke avond laten doorbrengen. Frissche kooren, lieve stem men, heerlijke opvoering, kunstig muziek.... aan welgemeende en welverdiende toejui chingen heeft het niet ontbroken. Dergelijk kunstgenot is niet alle dage hier te genieten en door al de aanwezigen werd aan de vrienden van Yper een gul tot wederziens toegewenscht. V. T. B. Woensdag avond maakten de leden, in verbeelding, een heerlijk reisje mede naar Zuid-Afrika en leerden er nader kennis maken met dat heerlijke uitgestrekte land, waar een groot deel onzer stambroe ders wonen, die om hunne beschaving, hun nen vooruitgang en hunne wilskracht onzen trots en onze fierheid moeten uitmaken. Katholieke Kring. Heden Zondag avond wordt hetzelfde symfonisch Concert van Nieuwjaaravond, opgevoerd te 6 uur. Wilt gij weten of het waar is dat Chico- rei Talpa de beste is, proeft ze. Diefte. Bij M. Jules Vanbruwaene werd Kerstdag avond een stuk baptiste uit den winkel gestolen, voor een weerde van 600 fr. De dief heeft het stuk opgenomen en isopdevlucht gegaan zender door iemand gezien te worden. Er is 50 fr. belooning uitgeloofd aan dezen die het ontstolene kan doen terug vinden. Onze groote jaarlijksche feest zal plaats hebben op Zondag 31 januari en Maandag 1 Februari. Al de schikkingen zullen Zondag aan staande kenbaar gemaakt worden. Het feest beloofd prachtig te zijn. Het Bestuur. Palace-Theater. Op Maandag 25 en Dinsdag 26 Januari geven de Victorinentwee buitengewone vertooningen. Opvoering van De Orgeldraaister wereldberoemd drama in 10 tafereelen, en 't Is uit liefde blijspel met zang in 1 bedrijf. Kaarten aan 5 en 3fr. op voorhand te be komen bij Maurice Benoot, Noordstraat, 1, en in Palace-Hotel. I doode en I gekwetste. WeeralAan die droevige reeks schijnt maar geen einde te willen konten. Wanneer ioch verzaken die roekelooze kerels aan hun gevaarlijk werk, maar wanneer ook haalt het gouvernement den laatsten obus weg uit de streek 't Was nu de gemeente Meessen die opge schrikt werd door een pijnlijk ongeval van koperzoekers. Zondag namiddag rond 2 uur waren de gebroeders Bouckaart van Vlamer- tinghe, naar hier gekomen om hun gevaar lijk stieltje uit te oefenen. Ze vonden weldra wat ze zochten. Wat gebeuren moest, viel voor. Een schrikkelijke knal, diedegeburen deed samenloopen, had den oudsten, Omer 20jaar,doodgeslagen. Ganschzijn lijfvormde nog een vormelooze massa gehakkeld vleesch. Firmin, 18 jaar oud, was deerlijk gekwetst aan armen en aangezicht. Dadelijk werd hij overgebracht naar het gasthuis van Yper om er verzorgd te worden. Watou. Heldenhulde. De V.O.S op 1.1. bestuur- en algemeene vergadering heeft besloten een zerkje op te richten op het graf van ieder zijner gesneuvelde wapen broeders en burgerlijke oorlogsslachtoffers. Ten dien einde heeft de bond eenen op roep, tot steun en medehulp, gedaan aan de maatschappijen evenals aan al de burgers der gemeente. De V.O.S. is verzekerd dat de edelmoedige gevoelens welke, tijdens den oorlog, aller harten deden kloppen voor deze die alles veil hadden en offerden tot de verlossing van onzen vadergrond, steeds diep in alle geheugen zijn geprent. De V.O.S. twijfelt er niet aan of de herin nering der gruwelen en marteling, door hen doorstaan lot den dood toe, voor ons aller welvaart, zal dienen in onzen geest tot aan wijzing van onzen plicht tegenover hen eerst en vooral, en ook tegenover de samenleving. Zij deden hunnen plicht geheel en al, laat ons ook geheel en al onzen plicht doen, Werken wij ieverig mede tot het voor eeuwig vereeren van hun graf 't Is voor onzen welvaart, dat zij begraven liggen. De Voorzitter van de V.O.S., Albert VAN EECKE. Nieucappelle. Diplomas. De geachte Heer Burgemeester C. Vanhoutte, vergezeld van de H.H. Schepenen A. Snick en A. Durnez en de H. Sekretaris J. Hen- drickx, heeft Dinsdag dediplomas van Lager onderwijs uitgereikt die toegekend waren aan de volgende leerlingen der beide scholen Willy Ameloot, George Nofredame, Urbain Vansteehelman en Maria Matten. Het gemeentebestuur schonk aan de knechten elk een prachtige atlas, en aan het meisje een keukenboek en naaidoos. Proficiat aan de leerlingen alsook aan den onvermoeibaren H. onderwijzer L. Verte en Onderwijzeres. Vlamertinghe. Pensioengilde. Alle werklieden kunnen zich laten inschrij ven in de bestaande pensioengilde, eiken avond in het lokaal der Kooperatief, waar men U alle inlichtingen zal verschaffen. Aan de koopers wordt herinnerd dat zij hun koopbriefjes vanaf 1 Januari in gesloten omslag mogen inbrengen tot het terug beta len der teruggave. Elk gelieve zelf het bedrag samen te tellen voor het werk te bespoedigen en de goede overeenkomst. Elk zegge 't voort. Het Bestuur. Diefte. In den nacht van Zaterdag tot Zondag werden er op de hofstede van Arthur Delaplace-Hennebel, Groote Bran derstraat, verscheidene hennen en twee konijnen gestolen. Boesingha. Avondfeest. Onze meisjes hebben Zondag laatst het succes be- haald welke men ervan verwachtte. Het treurspel Haar Offer een prachtig drama werd vertolkt met smaak en zorg, en niet enkel de hoofdrollen, die door taal en ge baren uitschenen maar zelf de bijrollen werden met kennis voorgedragen. Eiken keer is er vooruitgang zichtbaar en dit be looft meer en meer. Had menig traantje gepereld aan het oog der toeschouwers onder de gevoeligste stom den van het treurspel, des te meer werk hadden de lachspieren naarmate het einde der kluchtspelen naderde. Jo Konijn, Trees Citroen en Fientje Lambic deden om ter best en er werd gelachen tot weenens toe. Tooneelschikking grimeering, effenaf prachtig en buitengewoon, zouden menig groot theater jaloerseh maken en ver moet men gaan om zoo iets nog te kunnen aan schouwen. Bravo Meisjes I Bravo Begraving. Donderdag namiddag had alhier de begraving plaats van M. Jules Bonte, gewezen ontvanger der Staatsdomei nen te Oostende, Ridder der Leopoldsorde Ridder der Kroonorde van Italië, Vereerd met het Burgerskruis van le Klas. Hij werd geboren te Boesinghe den 23 September 1844 en stierf te Oostende den 27 December 11. Hij ruste in Vrede. Missiedag. Zondag 10 Januari komt Pater Verkest, Missionaris van Scheut in Congo gedurende 15 jaren een missiedag houden te Boesinghe. Hij zal prediken in de missen en 's namiddags in de zaal van den jongelingskring een voordracht houden met lichtbeelden over de Congo, zijn Missieveld. Iedereen wordt daartoe uitgenoodigd. Eene omhaling zal gedaan worden onder degoddtlijke diensten en inde zaal ten voor deele zijner zending. West-Nieuwkerke. Eeremis. Woensdag 23 December, te 10 1/2 ure, heeft de Eeiw. Heer Jozef Dewachter, priester gewijd den 19 December en leeraar aan het St Aloisius College van Meenen, plechtig en omringd van zijne familieleden, zijne H. Eeremis opgedragen. Een talrijke schaar geloovigen had er aan gehouden bij deze roerende plechtigheid aanwezig te zijn om een gebed voor zijne priesterlijke loopbaan ten Hemel te sturen. Na de dankmis, hief de Nieuwgtwijde een Te Deuin aan om den Almachtige zijnen dank te betuigen voor de verhevene en bovenmenschelij ke weldaad Mocht het priesterleven van den nieuw- gewijde vervuld zijn met vruehtrijk zielen- werk en innerlijken aposteltroost. Tooneel. Op Zondag 10 Januari, te ure stipt in de groote feestzaal der Vrije scholen, buitengewoon Avondfeest, gegeven door den Studiekring van West-Nieuwkerke. Op spelwijzer Een droeve Kerstavond, 1 bedrijf De gefopte huisknecht, luimige éénakter Kinderbede, Kerstfantazie De Kepi van den Veldwachter, blijspel, 1 be drijf benevens gezangen, piano en viool. n de goed verwarmde zaal zal het feest eindigen omtrent 7 1/2 ure. Voorbehouden plaatsen aan 3 fr. bij Cyriel Boidein en Henri Coppin. Eeiste plaatsen aan 2 fr. en tweede plaatsen aan 1 fr. bij de Kinders Dondeyne. Ook aan den ingang der Uit verscheiden steden is de bevolking ge- te hebben bij den Minister om de spoorlijn Dra- vlucht. Het hoogwater en ae overstroomingen zijn het gevolg van het schielijk smelten van den sneeuw op de Transylvanische Alpen. Het water stroomde met geweld van de bergen de dalen in. Meer dan honderd personen zijn verdronken. De gewezen burgemeester van de Fransche gemeente Meynois, M. Rivasson, 89 jaar oud, woonde alleen in een kasteeltje aldaar. nouter, Locre, Poperinghe te bekomen. Bij liet afscheiden brengt de heer Burgemeester in treffende bewoording hulde aan al de afge storven inwoners van 't verloopen jaar en biedt de beproefde gezinnen zijne rouwdeelnemingaan. Hij dankt alle Gemeenteraadsleden voor hunne toewijding en goede hulp, wenscht hun een voor spoedig jaar, hoopt in vrede met hun voort te werken ten voordeele van alle inwoners en eindigt zijne rede met alle inwoners voor het nieuwe jaar zijn beste wenschen toe te sturen. M. Brutsaert in naam der minderheid voegt zich bij deze woorden, brengt hulde aan den heer Burgemeester voor het gewetens- en tactvol uit- Volkshuis. Zondag 17 Januari 6 uur 's avonds, groote tooneelopvoering De Wraak der twee broeders,drama in 4 be drijven en Jocrisse de Vondeling, blijspel in een bedrijf. Kaarten aan5-4-2fr. alledagentebekomen in het volkshuis. Diefstallen. Bij de Wc Jules Lequien werden Dinsdag nacht 6 kukkelhennetjes gestolen. Hector Hoevenaghel betrapte Donderdag morgen op heeterdaad een 16 jarige eierdiet die reeds sedert eenigen tijd bij hem de eiers kwam rooven. Yper. Middenstandsbond. De bond om de belangen der middenstanders te verdedigen, hier over een drietal weken ingericht, maakt snellen vooruitgang. Reeds telt hij honderd vijt en vijftig ingeschreven leden. Nog heerscht er onverschilligheid Wie zijn belangen op alle gebied wil beher- tigemaarzeït niet lang, zijn naam op te geven aan M. Jules Velain. Katholieke Cirkel. Onze middenstandsbond moet en zal bloeien Tot herstel onzèr Vischmarkt. Deze week had de aanbesteding plaats tot den heropbouw der vischmijn, de ingangspoort en uitstallingen der vischmarkt. Onze stads genoot j. Bollingier, aannemer, gaf het laagste aanbod met 113.832 fr. De hoogste was A. Castelein van Ghistel met 157.800 fr En wanneer de beurt nu aan ons gerechts hof, waarvan de plannen reeds een paar jaar opgemaakt zijn Zondag namiddag gingen de suppor ters van onzen Sportclub eene sérónade geven aan hunnen geachten voorzitter Heer Prosper Craye. 't Was immers de inhuldi ging geweest van hunne nieuwe vlag en onnoodig is het te zeggen dat het bij de mannen van de C.Y.S. volop feest was. 's Avonds hadden wij in het volkshuis een feest ingericht door de E. P. Capucijnen, ten voordeele van hunne zoo bloeiende zen dingen. Tconeelspeelsters uit Roesselaere kwamen op met het zoo pakkend spelDe Onbevlekte En 't mag gezegd worden, die goede jufvrouwen hebben onder alle opzicht, zoo voor diktie als voor spel allen lof verdienta De zang was wonderschoon Gok heeft de stampvolle zaal hare luidruch tige goedkeuring te kennen gegeven door een langgerekt applaus. Eere aan de inrieh ters die noch tijd noch moeite gespaard hebben om alles zoo goed van stapel te doen loopen. Laat ons hopen dat de omhaling ruimschoots hun werk beloond heeft. Woensdag avond was het volop feest in de ruime zaal van ons Yolkshuis, Men zou immers de 50c verjaring van het Davids- fonds vieren, dat tijden gekend heeft van verval maar nu God dank in hoogen bloei opgaat. Nadat de Heer Voorzitter een woord van dank toegezegd had aan de vele tegen woordige, gaf hij het woord aan Heer Verbist van Mechelen die de feestrede uitsprak. ene ontleding geven van die schoone aan bak, hoe kort en bondig ze ook wezen zeoY ware hier onmogelijk. Laat ons echter noeg É*at de daverende toejuichingen ge was. Lftzen dat het publiek overvoldaan den studiS3 Kwam het gemengd koor van is de vooruiJJJ aan de beurt. Verrrassend nog wel op zó? die verwezentlijkt werd en spraak als voor K°rten tijd, zóó voor uit- samenzangwas h'Frheid der stemmen. De Heer Gustaf Desia?.oed- Eere den leider vooruit, wij komen o-.P Vooruit, immer wij moeten zijn op den $en daar *aar Mijnheer J. Varh», 'van den berg 1 ger van den disch is seóC,' "oeger ontvan- het bureel van openbareikn!fbenoemd van i vanging van M. VaidromG fc'tand in ver- 1 OV.ioHpn In de kerken wtar op V leü(-n- lehtmis nnaprirnopi ,1-ril Nerifggst de Woensdag braker brand uit in zijn woonst,«ne besie wem - nachtmis opgedrage, wierd, die gansch inpuingelegd werd. Het verkoold t schen voor alle inwoners bij deze van den beerp'aats te kort. Buitengewoon !S# ™ra! lijk van den ongelukkigen ouderling werd Burgemeester, '°°P geweest, ja totnu onbekend Kh,toe' x>x*x - a - x i j at f I ay /\jv fit rrrvrt Clif tl r> Fi- ,1li. zaal. Wevelghem. Schielijke dood. Donderdag morgend, rond 8 ure, kwam de genaamde Gustaaf Ronse, rond de 60 jaar oud, paardenkoopman, wonende gehucht Wezelhoek, in een herberg der Bruggestraat. Terwijl men hem een glas bestelde zonk hij eennklaps voor den tcog neder. Een genees heeraanstond ter plaats geroepen kon slechts de dood vaststellen. Lophem. Dieften. Sedert eenige dagen worden hier en in het omliggende veel diefstallen gepleegd. Dinsdag nacht zijn kwaaddoeners op veischillige plaatsen inge broken en hebben vele kiekens en konijnen buit gemaakt. De daders zijn onbekend. De gendarmerie werd verwittigd en heeft een onderzoek ingesteld. Oost-Roosebeke. Verdronken Dinsdag kwam een wielrijder langs het kanaal gereden, toen op zeker oogenblik het rijwiel uitgleed en de rijder in het hoog ge wassen water stuikte en verdronk. Het slachtoffer is de genaamde Jules Naert, oud- strijder,40 jaar oud, gehuwd en vader van drie kinderen. Het lijk werd door een schip per opgehaald. Westouter. Burgerstand. Dit jaar waren er 40 geboorten, 20 overlijdens 14 huwelijken tegenwoordig is de bevolking 1473 inwoners. Woesten. Boerengilde. Vandaag 3 Januari, vergadering der boerengilde bij Desiré Devey In de Commerce om 4 y» u. Dagorde Voordracht door M. Dequeker laatste betaling der bijdragen voor 1926 allerhande mededeeljngbestelling van Kalkasch, Sylvyniet, enz. Het Bestuur Vroeger Ikuik van PainwiiijflH' —iVoorheen G. DELAERE&C r~" aatgesloten bij de BANQUE DE BRUXELL&S (Kapitaal 300.000.000 wag Raaerven 5S.6SO CM) Rekeningen 6 maanden 5.75 u/« Rekeningen 1 jaar 6.OO7» Belangrijke Vergadering lieden Zondag Zooals we verleden week aankondigden, houden we heden Zondag namiddag eeri vrije vergadering voor alle werkgevers om hun in te lichten wat ze te doen hebben om hun in regel te stellen met de nieuwe pen sioenwet, die in voege komt nu met het nieuwe jaar. lederen burger, iedertii stieldoener daar omtrent hoeft zich met deze nieuwe toepas sing der wet in orde te stellen, 't zij voor knechten, 't zij voor meiden, 't zij voor winkeldochters. En het is aan te raden van t begin af zich in regel te stellen om dan later geen moeilijkheden te hebben. Geerne ol noode moet men het doen, dus heeft men alk: belang erbij van eersten af door goede inlichtingen op den rechten weg gesteld te worden.(Daarom belegt de Chr. Middenstand deze vergadering. Als spreker zal optieden Mr Lefevere van Kortrijk, propagandist aldaar van den Chr. Middenstandbond en die zich bijzonderlijk met dat vak bezig houdt. De zaak zal klaar uiteengedaan worden, en alwie het begeert zal kunnen bijzondere inlichtingen vragen. Merk wel de vergadering zal stipt om 3 uur beginnen, want we moeten uit de zaal om 5 uur, Dus op tijds komen om niets te verliezen. Ieder Burger of Stieldoener wordt erop toegelaten, van Poperinghe en van al de omliggende gemeenten. De mannen van 't Bouwvak en de Veloverkoopers die zich nog met de fixate Amnestie niet in regel hebben gesteld, mogen nog komen. Dcor Kortrijk werd nog eenige dagen verlang bekamen, zoodat »e nog zitdag houden voor deze stieldoeners op heden Zondag van y» tot 11 ya uur. Het is de laatste gelegenheid die U ge schonken wordt óm voor de onregelmatig- hedender verloopen jaren veel moeilijkheden te versparen. De voorwaarden nu voorgesteld zijn geel, gemakkelijk om uit te voeren en om te beta len. Komt dus heden Zondag morgen naar ons lokaal Den Katholieken Kaing te Poperinghe en zet U in regel. de Aan al de lezers van mijn hoekje wensch ik een gelukkig en zalig nieuwjaar voorspoed in gezondheid en ondernemingen I vrede in de huisgezinnen ontwikkeling en aangroei van het godsdienstig leven bij 1 enkelingen en in het openbaar. Aan de orga nisatie, onze Christene Werkersbeweging, in wier dienst mijn hoekje staat, sttrur ik denzelfden eenvoudige 11, maar beteekenis- vollen wensch toe gelukkig en zalig nieuw jaar dat onze beweging bloeie, en vorde ringen make en steeds machtiger worde; maar dat tevens de ware geest van Christus haar onafscheidbaar bijblijveopdat zij aldus niet enkel aardsch-gelukkigmakend, maar ook zaligend werke op ons werkvolk dit laatsie is de hoofdzaak. Wanneer we nog klein waren en naar school gingen, dan schieven we bij het begin van het schooljaar op onze nieuwe schrijfboeken «Alles tot meerdere eer en glorie Gods». Dat betee- kende dat we het werk dat we dan inzetten, wilden volbrengen tot Gods meerdere eer en glorie. Laten wij rret ingang van het nieuwe jaar, wij vooral leiders en bestuurders, dit opschrift boven onze werking hernieuwen, met duidelijke, vlammende letters, dan z.l heel het jaar zekerlijk gelukkig en zalig voer ons en onze werking zijn 1 Openstaande plaats van veldwachter. Wie de plaats van veldwachter begeert te beko men in de gemeente Wulverghem wordt verzocht zijne aanvraag schriftelijk te laten geworden, vóór 10 Januari 1926, aan den Heer burgemeester der gemeente. Aanvangswedde 2100 fr. 's jaars Beveren-aan-Yzer. Zanggilde Op Zondag 3 Januari in dezaal van 't Hart, vergadering van de vrouwenafdeeling der Zanggilde alle andere vrouwen en meis jes worden ertoe uitgenoodigd. Voordracht met lichtbeelden over Rome Er zullen ook Kerstliederen gezongen worden. Jongelingskring. Heden Zondag te 5 uur, vergadering voor de Jongelings kring. Opvoering van Smidje Smeê kluchtig zangspel in drie bedrijven. Ook niet-leden welkom 1 Woensdag 6 Januari (Dertiendag) jaar Iijksch feest voor den Jongelingskring. Te 7 '/i ure H. Mis gezongen door de leden 's avonds te 6 uur gezellig samenzijn en gezamenlijk eetmaal, opgeluisterd door muziek, klucht en zang. Nationale Tombola voor den strijd tegen de Tering. De lijst der prijswin nende nummers verschijnt 1 Januari zij zal ter inzage liggen in de Zaal van 't H. Hart, Zondag in de vergadering van de Zanggilde en die van den Jongelingskring. Marcke. Doodgereden. Vrijdag avond heeft men op de spoorbaan tusschen Marcke en Lauwe het aan stukken gereden lijk gevonden van een persoon van Marcke. Het lijk werd aldaar overgebracht. Avelghem. - Zeldzaam vogelwild. De Heer Van Holie, eigenaar de Ronse heeft te Avelghem tijdens een jacht opzijn eigendom eene groote valk neergeschoten waarvan de vleugelslag 1 m. 50 cm. meet. Het roofdier dat de schrik der duiven was, is in het duivenlokaal tentoongeste'd. Bisseghem. Diefte. Dieven zijn langs de keldervenster in den kelder gedron gen der woning van Henri Neve, vlaswerker, wonende Kerkstraat. Deze kelder komt wat beneden de straat, die onlangs opgehoopt werd. De ketelssfolener twee aldaar staande velos. Een onderzoek is door de gendarmerie van Kortrijk geopend. Assebroucke. Een gendarm be denkelijk gewond. Twee gendarmen dér brigade van Brugge waren een dezernachten op patroeljeophetgrondgebied der gemeente Assebroucke toen zij twee kerels zagen met gevulde zakken. Op het bevel der gendarmen, te blijven staan, sloegen de twee verdachten op de vlucht. De gendarmen slaagden er in een van beiden aan te houden. Op datzelfde oogenblik keerde de andere vluchteling zich om, en loste een vuurschot dat den23-jarigen gendarm Lecomte doodelijk in den buik trof. De gekwetste werd in bedenkeiijken toe stand naar het krijgsgasthuis overgebracht. De dader kon bij het nachtelijk duister ontsnappen. I ZONDAG 3 Januari, te 9 uur, in St Be> Rousbrugge. Tooneel. Mei tenskerk plechtige Jaarmis vcor Kerstdag heeft de tooneelafdeeling der Har- Ikittelioen monie op haar nieuw tooneel, met veel smaak en kunst, geschikt door dentalent- Vriendelijke u.tnoodiging aan Kennissen vollen Heer Jules Boudry, drie buitengewone Vrienden van wege zijne Echtgenoote vertooningen gegeven. K,naers- SI erlgevalleii. t In het O. L. V. Gasthuis te f'operinehe is deze week overleden en begraven Eerw. Zuster Bernarcline in den ouderdom van 76 jaar. De Eerw. Afgestorvene was in de stad alge meen geacht en geëerbiedigd in en buiten het gasthuis heeft zij hare lieldevolle taak met gene genheid en toewijding vervuld tot op het einde van haar lang kloosterleven. Zij was vereerd met het burgerlijk eereteekeii. De Heer schenke haar het loon barer verhevene deugden. f Eerw. Heer K. Mullie, Dr in Wijsbegeerte en Lie. in Godgeleerdheid, Bestuurder van de Wijsbegeerte in 't Klein Seminarie te Rousselare, overleden den 29 December. itoiiwlyei'icliteii Vrienden en kennnissen worden vriendelijk uitgenoodigd, de mis te willen bijwonen voor Charles WO It .11 in St Bertinus kerk op ZONDAG 3 Januari om 8 uren. Vanwege Vrouw en Kinders. De Kinders Denys en Familie bieden hunne oprechte dankbetuigingen, aan vrien den en kennissen, die hunne blijken van genegenheid getoond t,ebben, wegens hunne dierbare afgestorvene Moeder Vrouw EUGENIE THEETEN Deze die bij vergeienheid geen rouwbe- richt ontvangen hebben, gelieven dit berient als dusdanig te beschouwen. Op Vrijdag 8 januari aanstaande, de ee.ste zeswekenmis in de parochiale kerk van O. L. Vrouw om 9 Vi uren. De vreemdelingen die zouden naar vergadering van 'snamiddags komen, zullen gelegenheid hebben om zich voor of na de ergadering in orde te zetten. De veloverkoopers die nog komen om hunne formuliere in te vullen, moeten vooraf optellen tehuis hoeveel (daaromtrent) velos ze verkocht hebben van November 1921 fot 15 December 1925. Als ze dat weten is hunne zaak seffens klaar. De Lidkaarten der reeds ingeschreven leden mogen afge haald worden in het lokaal, Zondag voor middag, of Zondag namiddag voor de vergadering van 3 u. Nieuwe inschrijvin gen zuilen dan ook aanveerd worden. Voor de omliggende gemeenten De Chr. Middenstandersbond van Pope ringhe heeft eene vergadering bijeengeroepen op heden Zondag om 2 uur stipt, in den Kath. Kring, van eenige offervaardige bur gers der gemeenten van 't omliggende. Op de gemeenten ook moeten de stieldoeners er ingelicht er geholpen worden. Het beste middel daartoe is aan onzen bond aan te sluiten. Door onze aansluiiing aan Kortrijk hebben we nu, met de fiscale amnestie, reeds heel veel vooreeelen bekomen die we alleenstaande, nooit zouden verkregen heb ben. Daarom is het een groot voordeel geweest voor ons aan te slniten aan een machtigen bond en dezelfde voordeelen kun nen bekomen worden voor de gemeenten die ons aansluiten. Die seffens aansluiten hebben nog eenige dagen tijd om hunne leden, mannen van 't bouwvak en velover koopers, in regel te stellen. Zondag zullen alle noodige inlichtingen gegeven worden. Dat niemand der uitge noodigden dus te kort blijve en ze mogen gerust nog een of ander persoon, medebren gen. Om 2 uur stipt, a. u. b. Het Bestuur van den Christen Middenstandbond van l operinghe en omliggende. Pastor te Proven, Eerw. Heer Comeyiie, pastor op Les Ballons (Herseeuw). Pastor op de nieuw opgerichte parochie van' den H. Joannes Vianney Pastor van Ars, op den Mokker (Couckelaere), Eerw. Pater Vereenooghe, Proost aldaar. 1 astor op Les Ballons, Eerw. Heer De Gryse, onder pastor te Ghistel. Etiuik 3 5 Statieplein Sam. Maatsch. ANTWERPEN j itgehaald i T uur wordt du zitting geheven. nog ware godsvruclt in ons volk Aangenaam en afgewisseld muziek. De opvoering van het zoo ingewikkeld drama, menigmaal door toejuichingen van het publiek onderbroken, liep allerbest van stapel, dank aan den durf en de taaie wils-1 kracht der bevoegde tooneelspelers. Het fijne blijspel met veel talent weerge geven viel geheel in den smaak van 't uitge lezen gezelschap en verlustigde eenieder. Vooruit dan jonkheden, voor de kunst De geestdrift van onze kunstminnende be volking is uwe beste aanmoediging. Staden. Naar Congo. Nog twee uitwijkelingen naar Congo. De Onderwijzer] Mandeville-D'Haene, en zijn schoonbroeder H Baute D'Haene, zijn samen ingescheept op de Anversville, Dinsdag 29 December. De twee oudste kinderen der familie Mande lie vergezellen hun ouders naar de kolonie Juffrouw Helene COENE en Familib noodigen vriendelijk de Kennissen en Vrien den uit tot de Plechtige Jaarmis, op MAAN DAG 4 Januari, te 9 uur, in St Bertenskerk voor hun overleden WOENSDAG 6 Januari in O. L. Vrouw- kerk, Jaargetijde voor V iendelijke uitnoodiging aan Kennissen en Vrienden van wege Vrouw J. Vercruysse- Delanoy en Kinders. EXAMENS Juffrouw Blanche Deroo van Poperinghe, leer- H f) Alle Bank- en Beursverhandclingen Spaarkas 4.25 o/o Loopende rekening 3.50 o o STORTINGEN OP TERMIJN I m. 4.75 o/o 6 m. 6.25 o/o 3 m. 5.00 o/o I j. 6 50 o/o 3 tot 5 jaar 6.75 o/o Vrij van belastingen. Bijhuis te ROUSSELAERE Noordsiraat, 56. Hulpbureel te OOSTVLETEREN bij M Julien VERCRUYSSE, Kortekeer Open alle dagen. Verders agentschappen in de bijzonderste gemeenten van het land. Heden Zondag, 3 Januari, van 9 tot 11 u., mag alwie inlichdngen begeert over de nieuwe pensioenwet, zich aanbieden in 't Volkshuis. Van 4 tot 5 uur is de Spaarkas open. Te 11 uur vergadering voor 't Syndi- kaat van hout en bouw. Morgen, Maandag 4 Januari, te 8 uur, herhaling voorde Zanggilde. Vrijdag, 8 Januari, van 8 tot 10 uur, zit dag van onzen Senator in 't Volkshuis. Te 7 uur, vergadering voor het bestuur der Pensioenkas. Zondag 10 Januari, van 9 tot 11 uur, wor den de bijdragen ontvangen van de leden van den Werkliedenbond. Te 3 uur, vergadering voor het bestuur van het Textielsyndikaat. Een laatste oproep voor de Tombola van Pater Rutten de trekking heeft plaats einde Januari. Aan de aandeelhouders der Coöperatief zullen de intresten uitbetaald worden den Zondag 10 Januari, van 9 tot 11 uur in het Volkshuis. Elke aandeelhouder moet per soonlijk komen, daar hij alleen kan teekenen voor kwijting zijner eigene intresten het aandeelbcekje meebrengen, a.u.b. Nog enkele aandeelen kunnen geplaatst worden aan de gewone voorwaarden. Alle dagen van 8 tot 9 uur 's morgens, is onze propagandist sprekelijk in 't Volkshuis. Miel. Z. Em. Kardinaal Mercier heeft Dinsdag morgen in de kliniek van St Jan en Elisabeth in de Aschstraat te Brussel, een heelkundige bewerking onderstaan. Deze heelkundige bewerking is op normale wijze geschied. De toestand van den Doorluchtige Zieke wordt door de behandelde geneesheeren oged ge- heeten. Dinsdadavond, te 10 uur, was de toestand van zijne Eminentie nog heel normaal. Niet de minste verwikkeling was ingetreden. De Doorluchtige Zieke had geen koots en zijn polsslag was heel regelmatig. Over gansch Europa hebben hevige stor men gewoed gepaard met echte stortregens, 't Allen kante meldt men overstroom ingen en groot is overal de stoffelijke schade. Veel rivieren treden uit hunne oevers en \erwek- angst en nood. In gansch Be'gie heerscht groote watersnood. \AA1I K WIiT.I ES Het beheer van Posterijen brengt in herin nering, dat alle in Finnenverkeer onder open omslag of onder band verzonden naamkaar tjes met of zonder briefwisseling, zonder onderscheiding moeien gefrankeerd worden met f5 centiemen. SPECIAAL GEMAAKT voor HOPPE EERSTE KWALITEIT GEWAARBORGD MM l-OM •-«»-« Door mij sedert 28 jaar verkocht. MM »4M »«M MM M»« M»« Duinkerkstraat bij de Melkerij Poperinghe Statielaan, YPER Groote Keus van kopers Ikei*sen Gecreosoteerde KEPERS ABEELE-STATIE Dépöt te Proven, (bij de Statie) Zich wenden bij Marcel Nwaels. BUIKBREUKEN Zakking der MAAG en van de BAAR MOEDER worden stelselmatig wegge nomen d. de Methode NICOLAS. Zonder operatie zonder uw werk te verlaten ;J zonder band met rug- of been- veer. de twee jongste blijven bij hun grootvaders jinge aan het Institut commerial moderne te (Mandeville.) We wenschen beide familien Brussel heeft het Diploma van Steno-Dactylogra- goede reis en een gelukkige termijn van drie phie (100 woorden per minuut) bekomen, alrook jaar in ons tweede Vaderland. het certificaat van EfigelschWiimerci2'j8fit(J:('ll, Vergeet niet dat alle verwaarloosde of slecht opgehoudene breuk door slechte banden met rug- of beenveeren leidt tot de noodlottige verwurging. Wilt gij van uwe kwaal genezen zonder gevaar te loopen eene operatie te moeten doorstaan, waarvan de herhaling altijd te vreezen is indien gij de hindernis wilt vermijden van veerbanden of banden mt beenriemen, gij zuit verplicht zijn zooals zooveel andere slachtoffers, van gebruik te maken van de methode van den beroemden Specialist NICOLAS, gewezen Bestuurder van hot Breuklij dersgesticht te Parijs, die uwe breuk zal doen verdwijnen zonder verwurging. Mijnheer NICOLAS zal ontvangen en kosteloos zijne methrde uiteenzetten te:

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1926 | | pagina 2