arinht "FORTE BH s Tandmeester Palace - Theater TE VEEL VROUWEN Chr. Middenstandsbond is! lioeiie üi uen nisii mn. Schrikkelijk spoorongeluk in Amerika Trein omgeworpen door een wervelstorm Dertig personen verkoold Spanje wil Marokko verlaten Bloedig gevecht te Calcutta Om het korte haar Treinbotsing te Chicago Belangrijk Bericht Hoptentoonstellingen Turn-Avondfeest Katli. TurngildeVLUG en VROOM Nieuws over de Hop. In 't Binnenland Vakschool der Zusters Benedictinen XOO 1\T E E I. itEitiEirr Iedereen zegt KERKBOEKEN M FEYS-CALLEWAERT, Rousbrugge. Iteiiin^iie a/Y'zer STADSCHAAL-POPERINGHE Gemeente BIXSCHOTE BOND DER KROOSTRIJKE GEZINNEN Priesterlijke Benoemingen. Ouderdomspensioenen (Poperinghe) CINEMASPECTAKELS Strijden en Overwinnen Een gemisten Jongen DE TANTE VAN CHARLEY KUNSTEMAKER V ermakelijkheden vi<: M AititT e m §tei'fgevallen Heer Petrus Debandt Vrouw Eugenie Demuys Burgerstand van Vrije Vakschool van Poperinghe. T© Koop. Gevraagd. Over le nemen. Te Pncliten. W Mme VANDENDRIESSCHE St Jozefs Vrije Berocpsschool te Yper St Jozefs Vrije Beroepsschool te Yper De Poperinghenaar van heden af tot Nieuwjaar 4 ff. 50 W huis besteld met de post, Bij de ontsporing van een reizigers trein, gaande van Salt Lake City naar Denver, werden 15 personen gedood er zijn 25 zwaar- en 25 lichtgekwetsten. De lokoinotief, de bagagewagen, twee gewo ne rijtuigen en een slaapwagen vielen in de Arkansas-rivier. Maandag morgen heett te Hamamatsu een wervelstorm een van Tokio naai Nagoya loopende trein omgeworpen 50 personen werden gedood of gekwetst. Tot in den verren omtrek van Tokio heeft de wervelstorm zeer groote schade aange richt en vele slachtoffers gemaakt. in de Iersche stad Dromcullogher is er in een kinema, tijdens de vertooning brand uitgebroken. Dertig personen, waarbij verscheidene kinderen .zijn in den brand om het leven gekomen. Naar uit Tanger gemeld wordt, maken de Spaansche troepen zich gereed om de Marokkaansche gewesten te verlaten welk zij tot hiertoe bezet houden. Hoewel er een strenge censuur uitgeoefend wordt wordt openlijk gezegd dat de Spaansche troepen een duchtige neerlaag ondergaan hebben nabij Chechaouan. De correspondent van de «Daily News te Calcutta seint, dat er op 5 September in een straat van de dokkeewijk te Cal cutta, een gevecht onder Mahomedanen geleverd is. De politie moest ruim een uur strijden, om de orde te herstellen 135 personen werden gedood of gewond 150 anderen gevangen genomen. Een 50-jarige invalide te St-Denis-bij Parijs, heeft zelfmoord gepleegd, omdat zijn dochters heur haar kort hebben laten knippen. Een tijdje geleden, toen zij haar vader haar plan aankondigden, had hij gezegd zich het leven te zullen benemen als zij het ten uitvoer brachten, en toen zij het inderdaad geuaan hadden, heeft hij zich met een revolverschot in bet hart van bet leven beroofd. Maandagavond zijn in de statie van Chicago twee treinen op elkaar geloopen 8 doouen en meer dan 100 gekwetsten Vernieuwen van piantzaad voor den aardappelteelt is onwederlegbaar een beste zaak en zelfs eene noodzakelijkheid om de opbrengst te bevoordeeligen. Om zeker te zijn dat het eene vernieuw de soort is, meet men zich kunnen met vertrouwen wenden tot een handelaar die eraan houdt zijne klienten met bezorgd heid en zakenkennis te bedienen. Wij vernemen met genoegen dat de heer Nestor Lietaert, handelaar te Poperinghe, Yperstraat, N°96 van Polen teruggekeerd is alwaar hij eene omreis gedaan heeft in de aardappelstreek, voor het aankoopen van Poolsche planters (echte Industrie Origine Madrowa). Bij hem kan men dus echte Poolsche plantaardappelen aankoopen welke recht streeks van de poolsche velden zullen afgezonden worden. Deze vernieuwing van piantzaad kan veel bijbrengen tot het vei meerderen van de opbrengst en het verbeteren der hoedanigheid, dit tot wel zijn van de landbouwers en deverbruikers- Men kan bij hem ook alle soorten van Hollandscne Easterlingen be komen uit de gekeurde velden van Fries land. Voor uwe aankoopen, wend U tot zijne agenten of rechtstreeks tot hem. Hij verhoopt met uwe aankoopen ver eerd te worden. N. Lietaert, Yperstraat, Poperinghe. over de Het Hopverbond van het Land van Pope- rinehe zal een PLAATSELIJKE TENTOON STELLING van hop inrichten den Zondag 19 September, in de gemeenten Crombeke, Proven, Rousbrugge, Reninghelst, Vlamer tinghe, Watou en Westoutre. Den Vrijdag 24 September en den Zondag 26 September is er GEWESTELIJKE TEN TOONSTELLING van geprimeerde hop te Poperinghe, in het lokaal der Vakschool Rekhofstraat. Al de leden der hopbonden die begeeren deel te nemen aan de tentoonstelling, moeten voor Zondag 12 September, hun naam aange ven aan den secretaris van den hopbond hun ner gemeente. De afgeveerdigden zullen bij die ingeschrevene leden, die hun naam aange ven,de stalen komen nemen den 13 September of volgende dagen. Meer dan ooit is het noodig dat de hop kort en zorgvuldig geplukt is, en ook wel gedroogd. Verleden jaar hoorde men veel klachten over het onvoldoende drogen bij verscheidene hopboeren van de streek ook kloegen hande- delaars en brouwers over het slecht plukken, zelfs met kleine scheeranken, vooral te Elver- dinghe, Woesten, Westvleteren, Rousbrugge en elders nog. Dat zal dit jaar het geval niet meer zijn te Rousbrugge-Haringhe, zoo hoopt de hopbond die aldaar tot stand kwam. De hoppeplukkers zullen nu voorzeker hun beste doen om kortte plukken, en de boeren zullen hun hop goed drogenboer en koopman zullen dan beste Poperingsche hop kunnen in de handel brengen. door de Wie zou ooit gedacht hebben hier zooveel volk te zien dit hoorde ik Zondag avond tij dens het turnfeest van Vlug en Vroom menigmaal zeggen en herhalen en inderdaad in de laatste tijden werden hier en elders zoo veel soortgelijkefeestengegeven dat men alras zou twijfelen of de belangstelling van het pu bliek daarvoor altijd even groot blijven zou. Was het nu om te genieten van eene frlssche zomeravondlucht of was het omdat Vlug en Vroom zulk een prachtig programma had vooruitgezet, of om allebei misschien, een dingen is zeker, de opkomst der toeschouwers was overgroot en ging de beste verwachtlnger te boven. Dat de belangstelling in de turnerij wel de hoofdreden dezer talrijke aanwezigheid was, zal wel blijken uit het feit dat deze me nigte gedurende ruim twee en half ure al de oefeningen met de grootste aandacht en de meeste belangstelling heeft gevolgd, en dat op het einde van het teest bijna nog evenveel aanwezigen waren dan bij den aanvang. Omstreeks 8 1/2 uur met, door d'avondwind bewogen vlagge aan den kop, onder schette rend trompettengeschal, en begeleid door een paar reeksen laaiende fakkels, kwam de blanke turnersstoet ter markt aan. In een oogwenk was de tribune in een gloed van electrisch licht herschapen en de vlugge vrome reien wemelden en slingerden en kroc keiden door elkaar bij het zingen van hun krachtig turnlied. Het gaat er hier niet om oefening na oefe ning te recenseeren, dit ware van de gastvrij heid in De Poperinghenaarmisbruik maken en ten anderen de toeschouwers zelf hebben dit werkje terstond verricht, want naargelang der oefening hoorde men hoe lief die klein tjes, hoe zwierig die middelbare, hoe stout die akrobaten, hoe lepig die volwassenen, hoe kloek dten dikken, hoe stipt en gezamentlijk alles De beide balletten verdienen nochtans eene eervolle vermelding. Iemand die van turuen iets of wat afweet moet bekennen dat het aan leeren van een ballet, al is het nu ook een die tot zijn eenvoudigsten vorm is herleid, onein dig veel methode en geduld vanwege leeraar als oplettendheid, stiptheid en geheugen van wege leerlingen vergt, en als dat bekend is dan zullen de toeschouwers van Zondag avond de waarde van het ingewikkeld Vreugde Ballet», en het moeilijk en lastig «Willem Teilballet, die nochtans met zooveel rhyth mus en juistheid werden uitgevoerd, hebben kunnen schatten, en de flinkheid van geleider en uitvoerders waardeeren. Heerlijk trompettenmuziek brachi een aan gename afwisseling tusschen de menige nummers in. Mastenhoog, met de nationale vlag in top, met leeuwenvlaggen en Pauzen's kleuren om kranst, verhief statig in de lucht die gewaagde slotpyramiede, terwijl een forsche Groet aan de Vlag schalde, waarvan de echo's in de kalme, stille stilte van dien rustigen zomer avond verre weg, over onze bloeiende hom meihoven heendeinden. Na zulk een feest Vlug en Vroom klinkt uw turnlied veel krachtiger en het refrein er van veel mooier. Zingt steeds vol gulheid en levenslust Waar onze vlag ontvouwen Naar deugd en eere tracht Daar houden onze scharen Steeds Vlug en Vroom de wacht steenweg op en werd rond de rnelkerij aangereden door een velo. Eenige stappen verder botste hij op den auto van A. Bollengier en werd eenige met ts ver geslingerd. Hij werd naar het gasthuis overgebracht. Hij was gekwetst aan het been en is reeds zoo goed als genezen. ENGELAND. Worcester, Hereford, Hants en Surrey zullen evenveel en even schoone hop leveren als verleden jaar. Kent (dat omtrent 2/2 van de hopcultur van Engeland bedraagt; lijdt veel aan rooden meeldauw en zal minstens 3o per 100 minder hoeveelheid leveren dan verleden jaar. De totale opbrengst zou 25o.ooo tot 260 000 centena ren bedragen. BELGIE. In de streek van Poperinghe zal de opbrengst 5/6 van verleden jaarbedragen er is veel verschil van kwaliteit in de voortgebrachte hop de kooplieden stellen met recht veel verschil in den prijs 1200 tot 1600 frank In het Land van Aalst bekomt men 3/4 van ver leden jaar: doch schoon goed, in het algemeen. BOHEMEN. In veel hoptuinen verscheen de roode ziekte sinds eenige dagen; veel schoone, groene hop is, maar ook veel bonte, roodkleurige. De markt is zeer vast gestemd, om reden van den aankoop der DuitschersIe kwaliteit 4600 fr en soms meer2e kwaliteit 2800 tot 35oo fr VELLEN voor Bedden en Wiegen, gele, zwarte, bruine, beste hoedanigheid, bij SANSEN-VANNESTE. Poperinghe Stadsnieuws Zondagrast. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. KESTELIJN. Een góede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, ra zende tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmid del u ervan heeft kunnen ontslagen,neemt zonder aarzelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Gr. Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperin ghe, de doos 4,50 Ir. De avondschool alsook de lesssen in snijden van den namiddag zullen herbe ginnen met Oktober. De inschrijvingen moeten geschieden voor 25 September. Elk zegge het voort want 't is een der nuttigste werken voor iedereen. Waarom moet gij de Roode Pillen, van L. Dupuis, Jumet, nemen? Omdat zij le zacht en zonder buikpijn purgeeren, 2e de gal en de slijmen verdrijven, 3e het bloed zuiveren en vernieuwen. De doos: 4,50fr., de halve doos 3,50 fr. bij H. Notredame, Gr. Markt, Poperinghe. Zondag 12 September, te 7 uur in het Volkshuls, ten voordeele van de missie van E Pater Paul Van Merris, Opvoering van het bekroond missiedrama Padre- cito Zondag 26 September, in 't Vlaamsch Huis, (dagvertooning) opvoering van Piaskedoor den Melsjesbond van Kortrijk, ten profijte van de Amnestiebe weging. Genummerde kaarten aan 5 en 3 fr. op voorhand te bekomen in 't Vlaamsch Huis. Zondag 26 en Maandag 27 September, in den Jongelingskring, opvoering van Gebroken Levendrama in 3 bedrij ven Vlug verdiend blijspel en Jo- chem Pezel klucht. Wil uwe gezondheid niet schaden Indien gij aan hoofdpijn lijdt, neem In volle tronw de Algao poeder, der Apoth. Llbotte, zonder de minste Invloed op de maag. Beproef hare weldoende bewer king, daarom voorzie U vandaag van eene doos. In Poperinghe te bekomen bij Vande- plas, Apotheker. Hoppeplukkers. De socialisten kunnen maar niet verkroppen dat di prijsregeling tot elks genoegen vereffend werd. Zondag laatst kwamen ze in groep naar de markt: Volksvertegenwoordiger, propagandisten, muziekanten en zangers. Ze verkochten en leerden aan het volk het lied van de ontevreden hoppeplukkers en hitsten het volk tot misnoegdheid en wantrouwen op. Ze hadden de toelating van 't Stadsbe stuur maar moest dat nu juist gedurende den lijd van de Hoogmis, derwijze dat deze herhaaldemalen door dat aanhou dend trompetgeschal gestoord werd. Pectoral Dupuis. Al die om zijne gezondheid bekommerd Is, gebruikt ze om met goed gevolg te bestrijden Hoest, valling, ontsteking der luchtpijptakkei griep, influenza,, asthma, benauwdheid, hefschheld, leeipijn. De doos 4 50 tr. hij H. Nolred ime, G- •u-tfi, Poperinghe Overreden. Een zatlap vreem- aan de streek, zekere Landuyt van We- velghern tr«-k Maandag avond de Proven- Deze die de gesneden kunstbellen van de huizen stelen of hun laf ver maak vinden in ze te breken,zijn verzocht hun handen wat korter te houden, andeis zullen ze, met foto, naam en toenaam, in verschillige gazetten gedrukt staan. B. V. O. S. Op Zondag 19n dezer te 2 uur 's nam. trekt de B. V. O. S. in groep naar Den Engel bij makker A. Pareyn, om van daar te gaan naar De Papegaal bij makker J. Vermeulen. Hoe meer volk hoe meer leute I Er zal 25 fr. te verloten zijn. Verder zullen heel Interessante mededeelingen gedaan wor den over het aanstaande Winterseizoen Tot bij acht dage. Het Bestuur. Het parket kwam verleden Vrijdag naar hier om onderzoek in te stellen no pens de diefte van geld uit de offerblok ken van St Bertens kerk. Het onderzoek bracht geen licht In de zaak en de twee aangehouden betichten werden losgelaten. De stadsteekenschool deed Zondag een studiereisje naar Loo, Dlxmude en Veurne. Yper. Het justitiepaleis. De wer- Ken tot heropbouw van het Justtiepaleis welke pas enkele maanden geleden waren aangevangen doch goed vooruitgingen zouden thans, om bezuinigingsredenen stilgelegd worden. Ook andere heropbouwingswerken zooals de St Niklaas- en de St Maartens- kei ken, zouden om dezelfde redenen stopgezet worden. Voor uwe aankoopen in diamant, goud en zilver, wendt u in volle vertrouwen tot het huis Vanlede, 6, Boierstraat, Yper Altijd de schoonste keus aan de genadig ste prijzen. üemeentekiezing8431 Yperlin- gen, waaronder 3900 mannen en 4531 vrouwen zijn ingeschreven om op Zondag 10 Oktober aan de Gemeenteklezing deel e nemen. Bloemententoonstelling. Zondag 26 September aanstaande zal, In de loka len der Staatsmiddelbare School eene al gemeene tentoonstelllnggehouden worden van al de bloempotten door de leerlingen der verschillige jongensscholen aange bracht. Niet genoeg kan het geacht publiek aangewakkerd worder deze mooie ten toonstelling te bezoeken. Klasheropening. Woensdag aan staande, 15 September, herbeginnen de klassen van al de lagere jongens- en meisjesscholen onzer stad en op Donder dag 16 September deze van de Staatsmid del ba re School. Zondag ging de processie van Sint Nlkolaas, haren gewonen ommegang Het weder was heerlijk I Dees jaar was het eene smeekprocessie ter gelegenheid van het jubeljaar en om toch eindelijk een goeden uitslag te bekomen tot het drin gend hernemen van den heropbouw der parochiale kerk. Laat ons hopen dat de gebeden het gewensebte doel zullen be reikt hebben. Berger-Club Yprois Zondag laatst 5 dezer had dus plaats, te Yper, door een prachtig weder begunstigd, het Kampioenschap in ring betwist onder alle politie honden der aangesloten clubs van het Verbond (afdeeling Westviaanderen). De africhtingsoefenlngen door de 9 deel nemende honden uitgevoerd genoten een welverdienden bijval. De beker der afdeeling behouden door de Club van Meenen werd ditmaaf ge wonnen door de Club du Chlen Prati que» van Kortrijk met de honden Goliath aan Ad. Vaulain, (le) 2 Ka- tali aan M. Malfait (3e). De B. C. Y. behaalde de 5C prijs, met de honden Max aan M, Sabben, en Mijlord aan M. Platteau. Dit is reeds een bevredigende uitslag, daar het de eerste maal Is dat die honden der B.C.Y., slechts sedert eenige maan den afgericht, aan een Kampioenschap deelnemen, waar er onder een strenge Jury, te kampen valt tegenover veteranen en beginnelingen die reeds herhaalde ma len aan wedstrijden hebben deelgenomen. Met wat volherding en goeden wil mag de hoop uitgedrukt worden dat in 't korte de B.C.Y. de bestgekende afgerichte hon den zal bezitten. GEEF MIJ MAAR Miss Blanche VICTORIA 50 centiemen het pakje van 10 stuks. Vlamertinghe. Hofbezoek. Uitslag van het hofbezoek ingericht door het Werk van den kleinen AkkerHof- lack Hector, Rouserez Louis, Ferhalle Marie, Bouton Gustaaf, Duflou Remy en Mouton Emma, elk 12 punten Bouton Pieter, Thevelin Henri en E. H. Pastoor Frambcut, elk 11 punten Glllioen Emeric, Aernout Alfons, Cout- tenye Sanctiel, Quartier Henri, Thevelin Cyriel, Thevelin André, Vandenbulcke Marcel, Thevelin August en Duflou Ca- miel, elk 10 punten E. H. Lambaere August, LanssensOdl- le en de weduwe Alois Coene, elk 9 pun ten Acke Alois, Crombez Emiei, Declercq AKons, Vancayzeele Cyriel en Feys Emi lie, elk 8 punten Ghesqulere Achiel en Verstraete Cle ment, elk 7 punten Delie Jules, Haezebrouck August, en Vereecke Charles, elk 6 punten Bouton Alfons, Ghesquiere Remy en Quartier Camiel, elk 5 punten Debruyne Hilaire, 3 punten. De zaak der kindermoord van den Brandhoek zal eerlang voor het Assicen- hof opgeroepen worden. Ongeval. De soldaat Jullen Bou ton, kwam Zaterdag, bij 't vallen van den avond huiswaarts, in gezelschap van een gebuur welke insgelijks In verlof was. Gekomen omtrent de Witte Molen werd hij gevat door een auto, ten gronde geworpen en erg gekwetst aan het been. 3e geleider van den auto, welke zonder licht reed, is niet gekend. Tentoonstelling. De hofbouw- maatschappij van Vlamertinghe heeft in zijne laatste vergadering besloten op Ba- miskermls hare gewone tentoonstelling van groenten en fruit te houden. Watou. De Studentenkring van Watou, die verleden jaar met zooveel bijval in een Tooneelspel het beroemd drama De Priester uitvoerde, zal op Zondag 12 September nogmaals een avondfeest geven, waarop hij het roerend drama De Dolk en het zeer aangenaam blijspel Een paard op Zolder zal voor het voetlicht brengen, te6 uur 's avonds. Kaarten van 5 en 3 fr. zijn op voorhand te nemen bij den E. H. De Visscher, onderpastor. Reninghelst. Tooneel. De Kath. VI. Studenten van Reninghelst geven op Zondag 12 en Maandag 13 Sep tember, een luisterrijk Avondfeest ten vonrdeele van de Missies. Worden opgevoerd Padrecito be kroond missiedrama in 4 bedrijven, en 'k Ben ze kwijtgroote klucht. Dat alle Retiinghelstnaren die het goed meenen met Viaa ideren en de Missies daar tegenwoordig zijn Vlaamscha en Fransche bij SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. Zuidschoote. Kermis Ja- loerschheld en afgunst hebben getracht nze kermisfeesten te vernietigen. Dank zij de welwillende medewerking van ons gemeente bestuur en van enkele welden kende herbergiers geven we volgende feeslen. Heden Zondag schieting om 1 uur bij A. Alleln voor de jonge gasten. Om 5 uur Velokoers. Maandag Groote Schieting. Dinsdag Ringsteking voor mannen en vrouwen. - Combatbolling Woensdag Groote prijskaarting en Zon dag 19" voor 't sluiten allen naar de groo te prijsbolling in 't Vosje. Kermist goed, doch vergeet niet zulks op een krlstelijke en stichtende wijze te doen. Daarom, neemt allen, zoo talrijk mogelijk, deel aan de goddelijke diensten die tijdens de kermisweek plaats hebben. Dan zal het niet alleen kermis zijn naar lichaam maar ook keimls naar ziel. Een die het goed meent. De leden der Boerengitde worden vriendelijk verzocht zich voortaan niet meer tot den schrijver te wenden voor inlichtingen enz., daar hij aan het Hoofd bestuur te Leuven zijne afschaffing uit de gilde aangevraagd en bekomen heeft, V.O.S. Heden Zondag i2 Sep tember om 8 uur algemeene vergadering voor V. O. S. en B. V. O. S. bij is. Van Eecke. Poelcapelle. Heden Zondag is 't onze gemeente Kermis. De groote schie ting aan de pers zal plaats hebben op den eersten Zondag om 2 ure en op Donder dag namiddag de Koningschleting. Den Dinsdag op de Schaap-Balie en koeke- zondag op de statie, zullen er volksfeesten plaats hebben. Volgens het schijnt zou het nieuw mu ziek zich ook laten hoor-en. Proficiat I Nieucapelle. De Kermis Is met een heerlijk weder begunstigt geweest. Er was machtig veel volk. De muziekmaat schappij vau Loo onder de leiding van Heer P. Verthë, speelde een uur lang van zijne schoonste aria's, op de kiosk te dier gelegenheid opgetimmerd. De snelheid- koers viel ook zeer In den smaak van het publiek. Ziehier den uitslag le C. Verweirder, 2e Ch. Verweirder, 3e K. Delancker, 4e H. Lemahieu, 5e M. Clauw, 6e M. Boone, 7e L. Morent. Uitslag van den geitenprijskamp. Geiten van een jaar oud. L prijs. Alois Mortier. 2e prijs. S. Claeys. Geiten van twee jaar oud. le prijs J. Delancker. 2" prijs. C. De- meyer. Geiten van drie jaar oud. le prijs. C. Ampoorter. 2e prijs. H. Am- poorter. Geiten van vier jaar en meer. 1* prijs. M. Vandenberghe. 2" prijs E. Bailleul. If Elverdlnghe. Camiel Wijffels, oud 39 jaar, getrouwd en vader van 3 kinderen, was Zondag bezig zijne zaag te zetten, toen in eens de vijl uitschoot en wel zoo ongelukkig dat verscheidene pe zen van den pols overgesneden waren. Hi werd in allerhaast na een eerste verband naar het hospitaal te Yper overgebracht Nieuwpoort. Erge brand. De houtfirma Declerck-Messen te Nieu wpooit werd zoo juist door eene erge brandramp geteisterd. Deze ontstond rond 1 uur 's nachts en werd eerst opgemerkt door den nachtwaker van een fabriek vau che mische produkten. De heer Declerck ge waarschuwd, was spoedig ter plaats en slaagde erin door middel van bluschbussen het vuur tot tweemaal toe te dempen. Het flakkerde echter weer op en nam eene spoedigeuitbrefding. Brandweer en polieie verwittigd snelden ter plaats doch aan magazijn en werf viel niet te blusscben alles was in lichte laaie en ging in de vlammen op. Dank zij de krachtdadige pogingen der brandweer konden de be dreigde woningen gevrijwaard worden. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk en slechts gedeeltelijk verzekerd. De oor zaak van de ramp is onbekend. De Panne. Moedige daad. Eene groep knapen en meisjes waren ah hier op het 6trand aau het spelen en waag. den zich in zee. Twee meisjes gingen te ver en verloren grond. Zij werden door de golven gegrepen en gingen onvermijdelijk verdrinken, toen de 15 jarige Gaston Delbarre, van Elsene, de drenkelingen ter hulp zwom en belden op hét strand kon brengen. De dappere knaap werd om zijne zelfopoffering levendig geluk ge- wenscht. Hollebeke. Jaar lijksche Bede vaart tot O. L. Vrouw. Zondag 12 September, Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag aanstaande, beginnen de dagen der groote bedevaart tot O. L. Vrouw van Hollebeke. Duizenden bedevaarders komen er de Heilige Maagd begroeten, haar smeeken om vele gunsten en troost zoeken. Hoe is dan toch O. L. Vrouw van Hol lebeke zoo beroemd geraakt?Beste Lezer, luister wat daarover de Legende zegt 't Was ten jare 1553 dat het beeld van O. L. Vr uw van Hollebeke marikuleus werd. Een brave, krlstenevrouwe had het leven geschonken aan een kindje. Maar, och arme, het kindje stierf, zonder het H. Doopsel. De moeder, uitzinnig van droefheid en wanhoop, vloog naar de kerk. Daar wierp ze zich op de knieën voor het beeld van O. L. Vrouw, stak de armen omhoog en terwijl tranen van moederliefde het heiligdom besproeiden bad ze vurig O, Heilige Maagd, schenk mijn kind het leven terug I Ik bid u, verhoor me, was het maar voor een oogenblik om het te doopen I Nog bad ze vurig, die brave moeder, voelde ineens als het ware een zenuw schok en bewust dat er iets gebeurde, liep naar huis, en.... O wonder. O mira kel Daar lag het kindje levend in zijn wiegsken te spartelen Maria had haar verhoord 1 De moeder, uitzinnig van geluk, drukte het kindje aan haar borst, hief het dan kend ten Hemel en seffens werd het gedoopt. Enkele stonden na het Doopsel <wam een heilige glimlach op zijn roze lipjes en het sloot voor eeuwig de oogen dicht. O. L. Vrouw van Hollebeke had haar werk voltrokken en riep een engeltje meer rond haren troon. Sindsdien is Hollebeke geworden een toevluchtsoord van kristenen die er zóó vu»lg komen bidden, missen laten doen en kaarsen offeren, om geneztng te beko men hunner kwalen. Honderden vonden Hollebeke den weg der deugd, den levensroep, door O. L. Vrouw hun aan gewezen Beste Lezer, kom en aanroep die machtige voorspreekster i Kermis. Vandaag en volgende dagen is het hier kermis. Alle dagen aller hande vermakelijkheden en verzet. Maan- Groote Velokoersen. Handboog. Vandaag, ter gelegen heid der Kermis, inhuldiging der nieuwe Pers en groote schieting 250 fr. prijzen 100 50-50-25-25 frank. 8 hoekvogels aan 17 fr. Alle 6 schutters een primé van 15 frank. Een tweede oppervogei van 50 fr. I ïleg 13,50 fr., terug 10 fr. Inschrijving De Kraan begin te 2 uur. Bixschote. Uitslagen der Veld- prijskampen. Wij komen er af met eerste prijzen, en 2 twee tweede een ekend bewijs van den noesten vlijt en de kunde van onze landbouwers. Hertelijk (iclat aan allen. Hier nu de liist der prijswinnenden EERSTE PRIJZEN. TarweBeeuw- rt Albert, Crombez Jules, Crombez al dag in Henri RoggeBeeuwsaert Albert, Tom- melein David, Van Eecke HenriHaver Beeuwsaert Henri, Crombez Henri, Crombez Jules, Noyelle J. TWEEDE PRIJZEN. - Aardappels: Noyelle Jules, Van Eecke Henri. Abeele. Ter schieting van Steen voorde, Zondag laatst, werd door Louis Jansen, Maurice Lebbe, en Abel Moriez den Oppervogei en de 2 zijvogels afge schoten. Hartelijk proficiat aan die flinke schutters. Loo. l eest. Zondag 12 Septem ber geven de studenten van Loo een prachtige tooneelavonl 't Drama Lief deoffer en Een uur advokaat De twee Piottekens twee kluchtspelen. Kaarten te bekomen in de Patronage vanaf 4 30 uur. Dranoutro. Op Zondag 19 dezer jaarljjksche bedevaart naar het vermaard Kruis van den Zwarten Molen. Vertrek uit de kerk ten 3 uur, om aan het kruis toe te komen rond 3 y, uu. Na uitvoering van eenige godsdienstige gezangen (met begeleiding van het plaatselijk muziek), vlaamsch en fransch sermoen door eenen E.H. Cipuclen. Daarna vereering der relequie van het H. Kruis, Zooals vroe gere jaren, durven vrij verhopen dat er vele menschen zullen aanhouden om den beevaart te vergezellen en den zegen af te smeeken van den Gekruisten God. Baveren-aan.Yzer. Benoe mingen. Meester Germain Neudt is benoemd tot hoofdonderwijzer In vervan ging van Meester Depreeuw die als dus danig zijn ontslag geeft Meester Jozef Catteeu, in dienst in het Onze Lieve Vrouw College te Oostende is hulponderwijzer benoemd. Hartelijk proficiat. Brleien. Eere-Kruis. We ver nemen met genoegen dat M. Louis Ameel pastelbakker te Brielen het EERE-KRUIS gewonnen heeft, in den wedstrijd te Brus sel van 8 Augustus laatstleden over het maken van Brugsche Achten en Rochers Hartelijk proficiat. Harlnghe. Inhuldiging. Zon dag aanstaande 19 September, heeft hier 's namiddags de inhuldiging plaats van den nieuwen Heer Pastor en 't beloolt prachtig te zijn muziek,groepen, wagens enz. De parochianen zullen hunnen nieu wen herder plechtlglijk en welgemeend onthalen. Gheluvelt. Een jongeling dood gereden. Zondag was Louis Lahousse, 19 jaar oud, wonende op de Kalfvaart, te Yper, te Gheluvelt langs den weg aan het wandelen, toen hij zoo ongelukkig aange reden werd door een auto dat hij met ge broken schedel opgenomen werd. Dadelijk overgebracht naar O. L. Vrouwhospltaal van Yper, overleed hij eene uur later. Tot nu is de auto onbekend. Het parket is ter plaats geweest. Boesinghe. Hitte. De schrik- iijke hitte die sedert eenige dagen heerschte, heeft hier een slachtoffer ge maakt. De kleine Marcellina Ampe is ten gevolge der groote warmte aan buikloop overleden. Onplichtig. De paardengeleider van Leon Grimonprez wiens aanhouding wij gemeld hebben, is terug in vrijheid gesteld daar zijne onschuld bewezen is aangaande de diefte bij zijn meester, School van Pikkem. Met 1 Octo ber begint op Pilckem de bewaarschool. De ouders die kinders hebben om die klas te volgen (3 tot 6 jaar) moeten deze aan geven vóór 15 September in het klooster men vergete het trouwboekje niet. Naklank der Prijsdeeling. Hier geven wij de namen der leerlingen die de eerste plaatsen bekomèn hebben gedu rende 't jaar 1926. Eerekommunikanten Knechtjes 1. J. Ampe, 2. G. Knockaert, 3. A. Suppli Meisjes 1. J. Lemahieu, 2. J. Devrieze, 3. A. Maes. Hoogste Klas Knechtjes 1' afdeeling: 1. J. Ampe, 2e afdeeling 1. A. Desmedt Meisjesle afdeeling 1. M. Vandepitte, 2" afdeeling 1. A. Thieuw, 3e afdeeling 1. A. Maes. Middelbare Klas Knechtjes le afdee ling L. Goes, 2e afdeeling A. Tieuw Meisjesle afdeeling E. Lemahieu. Laagste Klas Knechtjes le afdeeling M. Bollengier, 2C afdeelingR. Wille- moonsMeisjes: lc afdeeling M. La- houtte, 2' afdeeling M. Maddelein. Bewaarschool 1" afdeeling A. Ampe en M. Devrieze, 2" afdeeling A. Vancay zeele en A. Grimmonprez. Bedevaarten. Woensdag gingen 25 onzer Ingezetenen naar O. L. Vrouw van Dadizeele en Donderdag 30, meestal boerinnetjes, naar het H. Bloed te Brugge en den West-Vlaamschen Boerlnnedag. Dat brengt heli, zegen, geluk en welstand op de Gemeente. Landbouwschool. Heel waar- schijnlijkzaldeStaatslandbouwhuisschool eenen tweeden leergang beginnen met October. Nog eenige nieuwe leerlingen echter ontbreken reeds een tiental gaven hun aan, er zijn er vijftien vereischt. Allo, jonge dochters, begrijpt nen keer goed 't groot voordeel dat u gegeven wordt, nu ge de school ter plaats hebt. Vaders en Moeders, helpt mede en stuurt uwe doch ters er henen. Boerengitde. Heden Zondag om 4V, uur, in de feestzaal, algemeene ver gadering voor de leden. DAGORDE 1. Voordracht door den heer Meersseman, landbouwkundige. 2. Bespreking der aan gifte en belasting der inkomsten van 1925. Dus zeer belangrijk. Het Bestuur. Westende. Tragische baden. Twee gezusters van Engelschen oorsprong wederkeerig 18 en 23 jaar en die pas enkele dagen te Westende-Baden aange komen waren, namen Donderdag een bad in de zee en verdronken jammerlijk. LangemarckVertrek van een Langemarcknaar naar den vreemde. Eerw. Pater Servatius (P. Pattyn) der Paters Karmelieten, vertrekt binnen kort naar de missiën in Indië. Hij gaat er zijn eugdige krachten wijden aan de bekeering der heidenen. Zijn talenten, zijn gezond heid en goederen ga nsch en geheel opof feren ten bate van een volk dat hem vreemd en onbekend is, maar om er zielen te winnen voor Christus. Zondag komt hij in de missen een afscheidsgroet brengen aan zijneoude vriendenen dorps- genooten. Op den volgenden Zondag, zijnde 19 September spelen eenige studenten het beroemd tooneelspel Padrecito en E. P. Servatius zal eene voordracht geven met lichtbeelden over de missiën. Iedereen zal er aan houden dien koenen geloofsprediker ginder aan zijn zielenar beid te helpen en eene schoone almoes te schenken voor zijn edelen arbeid. Altaarwijding. Maandag laatst werden in onze kerk twee nieuwe altaren gewijd. Een ter eere van O. L. Vrouw en een ter eere van het H. Hert. De plechtig heid werd voltrokken door Z. E. H. Kan. Deschrevel, Vicaris van Z. D. H. den Bisschop van Brugge. Zoo wordt onze kerk stilaan opgedaan langs binnen en langs buiten zal men zich weldra ook niet meer erkennen. Die onzlende barak is verdwenen, de putten zijn gevuld, men is druk bezig met aarde aan te voeren en zoo kriigt het oude kerk hof een beter uitzicht. Menigeen zal met voldoening zien dat de plaats waar zijne ouders en voorouders begraven liggen zoo in eere gehouden wordt Nu nog eene sierlijke beplanting en dan (zoo iedereen meewl))een heerlijk aandenken aan onze afgestorvenen en ons kerk- en marktplein zal er een van de schoonste zijn. Proven. De keuring van stieren en de prijskamp voor stieren en koeier, benevens den prijskamp voor bewarlngp- premiën der stieren voor de 12e omschrij ving bevattende de gemeenten Crombeke, Poperinghe, Proven, Rous brugge, Haringhe, Stavele, Watou, Westvleteren en het gedeelte der gemeente Beveren, liggende Westwaarts den steen weg van Stavele naar den Eikhoek, zullen plaats hebben te Proven, op Dinsdag 14 September 1926, om 11 ure. Mogen alléén deelnemen aan den prijskamp voor melk koeien, de koeien welker melkopbrengst ernstig gecontroleerd werd door een vee- kweeksyndlkaat of door eenen veebond en zulks gedurende een tijdperk van ten minsten 300 dagen, Deze controol moet bevestigd worden door een getuigschrift afgeleverd door den Voorzitter van het Provinciaal verbond der Veekweeksyndi- katen of door den Voorzitter van den Veebond. De inschrijving voor de keuring en prijskamp geschiedt op het secretariaat van Proven van 9 tot 10 uur voormiddag, op overleg van eene verklaring van den houder van het uier, opgevende de dag- teei.enlng der geboorte, (maand en jaar) het signalement (haar, kleur, bijzondere teekens), het ras. alsook de premie of accessiet in den prijskamp van 1925 be haald het handteeken van den verklaar der moet door den Burgemeester zijner gemeente echt verklaard worden. Oorlog scheldt met geweld een man van zijn vrouw, een zoon van zijn moeder, een vader van zijn kinderen. Maar alcohol ontneemt evenveel man nen en zonen en vaders aan I un gezin alp de oorlog met hen te vroeg te doen ster ven, met hen naar de ziekenhuizen, krankzinnigengestichten, of gevangenis- een te drijven... En dan nog duurt een oorlog maar enkele jaren, alcoholisme blijft voortduren Verleden Dinsdag wierd alhier plechtig ingehuldigd, na den jaardienst der oor logsslachtoffers, het nieuw gedenkteeken opgericht tot hulde en gedachtenis van eenen kunstschilder, kind der gemeente, MATTHYS DE VISCH. Na eene Cantate door de schoolkindersuitgevoerd, wlerderi drie redevoeringen uitgesproken, waarin in een verheven en gloedvolle taal de hooge verdiensten werden geroeid en den lof uitgesproken van den verdienste lijken kunstschilder. De aanspraken werden gehouden door heer Notaris Victor Pieters, burgemeester, Heer Floris Vanacker en Heer Henri Slabbinck van Brugge. De openlr g der Hopsehaal voor het inhalen van Stadshop is vastgesteld op Zateidig 25 September 1926. Het Bestuur. De plaais van schoolhoofd aan de la gere gemeenteschool staat open. Weuige wedde, woning en bof. Aanvragen te uoen bij het gemeentebestuur, vóór den 20 September 1926. voor Poperinghe en Omliggende De Lidkaarten mogen afgehaald worden in ons lokaal De Katholieke Kring heden Zondag 12" en Zondag aanstaande 19", van 11 tot 12 uur. Nieuwe Inschrijvingen worden dan ook opgenomen. Mgr. de Bisschop heeft benoemd tot Pastor te Haringhe, E. H. D'Hooge, onder pastor te Hulste, in vervanging van E. H. Tyberghein, die zijn ontslag geeft. Pastoor bij de Vlaamsche boeren. Zoo pas werd de Eerw. Heer M. Dejonghe, onderpas toor te Gbistel benoemd tot pastoor der Vlaamsche boeren in het departement der Eure, Frankrijk. Dezen goeden werker zullen de overgroots meerderheid der Ghistelnaars met tegenzin zien verirekken, wijl zij in hem een diep rechtzinnigenenootmoedigenpriester hadden de Vlaamsche boeren krijgen een flinken, onvermoeibaren bestuurder voor het Eure-département. De pensioenen der ouderlingen zullen uitbetaald worden Maandag 20September voor de letters A tot en met K en Bins dag 21 September voor de letters L en tot 2, telkens van 1 tot 4 uur op 't STAD HUIS te Poperinghe ten kantore van den Ontvanger der Belastingen. Familievertooningen en voor Kinderen. Zaterdag 11 September om 8 uur en Zondag 12 Septembrr om 4 en 8 uur. Jack Dempsey de beroemde wereldkampioen in (Vervolg) prachtige comedie in 5 deelen met Doro thy Oevore en Herbert Rawlinson. groote succesfilm in 6 deelen met Chariot's even beroemde broeder SYD CHAPLIN De Tante van Charley is iets dat men moet zien. Het is iets dat alle kluchtfilms overtreft. Maandag 13 September om 8 uur. 2 buitengewone films. Een lang verwachte productie van HERBERT BREN0N (Saltimbanque) groot dramatisch tooneelspel in 7 deelen Een aandoenlijke film de keerzijde van het leven Als tweede film. De nieuwste superfilm van REGINALD DENNY Een goed gehumeurde film in 8 deelen Een aaneenschakeling van meeslepend- luimige scènes. Zondag 12 September. Combat met de buitenbol. In den Hertog van Brabant bij Ed. Deweerdt, Brabant. Gaaioboling. In den Transvaal bij Julien Lermyte. 120 fr. prijzenVoorwaarden als gewoonte. Begin te 2 uur stipt. St Jan ter Biezen. Gans of 25! fr. te verboden door den uil. In de Smis bij Leon Verhilie gege ven door Felix Casteieyn (Burgemeester). Donderdag 16 September. Oostvleteren. Prachtige Velokoers. Voor alle beginnelingen. Omdoop 40 Km. goede baan. 350 fr prijzen en pre mier!. Inschrijving van 3 tot 4 uur. Zondag 19 September. Grnute Velokoersen. Ter gelegenheid der Cast elstraatkermls. Gaaiholling. In den Vetten Os bij Emiei Creus. 125 fr. prijzen. Gewone woorwaarden. Begin om 2 uur. voor POPERINGHE en OMLIGGENDE Fiscale Dienst. Inlichtingen te bekomen in den Katholieken Kring te Poperinghe Donderdag a. s., van 7 tot 9 uur 's avonds Vrijdag a. s., van 12 tot I uur 's middags Bij besluit van den lieer Opziener-Veearts mogen de viggenmarkten hernemen. De heer Gouverneur laat weten dat de ingestelde stierenkeuring en omschrij- vingsprijskamp voor sneren en koelen, benevens de prijskamp voor de bewarlngs- premien der stieren, voor de 12» om schrijving zullen plaats hebben te Proven, op Dinsdag 14 Septmnbe aanstaande, te 11 uur voormiddag. De E. H. Dedeurwaerder, oud aalmoe zenier, onderpastoor te Anseirhem, i-s te üent overleden in den ouderdom van 46 jaar. (touwbtüi'iclil «-li De Familie DEBANDT bi-dankt Vrien den en Kenissen om nun blijk van ge t- gtnheid betoond door hunne aanwezig hi ld in de Le 'raving .an H.er ALOIS DERAEDT, Kindere tn Familie, bedanken hiermeue Vrienden en Kennissen om den blijk v.m deelneming betoond door hunne aanwezigheid bij de begraving hunner ove.leden Echtgenoote, Vloederen Familielid P0 ERINGHE, v. 3 tot 10 Septem. 1926. Geboorten. 205. Defrancq Gerard; z. v. Camille en Madeleine Vaiidevocrde. 206. Carpentier Pieter, z. v. Omer en Francisca Calus. 207. Davis Georges, z. v. Georges en Louise Matten. 2U8. Deckmijn Denise d. v. Frans en Leontine Lietaert. 209. Hei man Denise, d. v. Germain en Maria Hubrecht Overlljdens. 179. Goemaere Marie, 12 d., Bruggestraat. 180. Demuys Eugenie, 43 j herbergierster, echtg. van Aloise Deraedt Bertenplaats. 181. Boutin Eugenie, 60 j., huishoudster, echtg. van ANse Techcl, Gast huisstraat. 182. Vanhee Augvsta, 18 m Yperstraat. Huwelijk. VerhaegheSylvain,25 j losser en Boutez Allee, 21 j., werkster, b. v. Pop Beloften. 96. Vanspranghe Camille, velomaker en Lietaert Valentine, z. b., b. v Poperinghe. 97. Vanspranghe Hilaire, ui kerbakkersgasl en Beun Jeanne, z. b., b. v. Poperinghe. - 98. Bossaert Camille, koopman en Brabandts Zenona, z. b., b. v. operinghe. 99. Pcrdieu Louis, fabriekwerker van Boeschepe en Devachr JuMen- e, labriekwerk- ster van Poperinghe 100. Debyser Julien, wagenmaker ven Poperinghe en Hellemans Marie, winkeljuffer van Thourout. YPER, van 3tol 9 September 1926. Gebooiter. Mus Joseph, Boomgaard straat. Mvuleman Raymond, Statiestraat, 31. Catry Guy, Pennestraat, 67. Prince Joan, Veurnesteenweg, 88. Baete Jacques, Statieplaats, 11. Timmerman Francine, Frenchlaan. Sterfgevallen. Slosse Emma, 52 j., huis houdster, echtg. van Bartier Florentin, Yper- leestraat. Botermm Ca olus, 55 j., metser, echtg. van Ballicu Pharaïlde, L. Thouront straat, (van Voormezevle). Lahousse Louis, 16 j., fabriekwerker, L. Thuuroutstraat. Huwelijken. Demeul natie Odiel, hout zager te K'ousselare en Voet Bertha, dienst meid te Yper. Vai denhoven Antonin, notarisklerk en Mesure Joanna, onderwijzeres beiden te Yper. VLAMERTINGHE, maand Oogst 1926. Geboorten. Ollevier Maria, d. v. Oscar en Margareta Timper man. Bruneel Valeer, z. v. Maurice en Ma. dnera Debruyne. Vanrobaeys André, z. v. Her ri en Louise Can- naert. Hof Michel, z. v. Albert en Honorina Rommens. Guillemont Gerard, z. v. Frt uerik en Martha Hollebeke. - Notebaeii Georgette, d. v. Robrecht en Clementina Do smedt. Messelier Marcel, z. v. Pieter en Martha Verslype. Deraedt André, z. Cyrille en Mathilde Demaiey. Overlljdens. RL.uiere Ludov ca, 65 j., landgebruikster, echtg. van Jules Coache. Berlamont Louisa, 59 j., winkelierster, echtg van Santille Couttenye. Huwelijken. Maurice Delva, landbouwer te Reningae en Martba Clareb. ut, landbouw ster te V lamer inghe. Gaston Decommer, voerman te Passchendaele en Adriana Henne- bel, fabriekwerkster te Vlamertinghe. Marinus Vandermarliere, molenaar en land bouwer le Reninghelst en Margaretha Van cayzeele, landbouwster le Vlameitioghe. Cyriel Lemaire, landwerker te Dickebusch en Godelieve Vanhaste, werks.er te Vlamertinche. Clemens Oscar, staatsbeambte en Robertina Delplace, z. b.,b. te Vlamertinghe. PROVEN, m. Juni, Juli en Oogst 1926. Geboorten. Looten Joseph, z. v. Achiel en Dehaeck Camilla. Moenedaey Maria, d. v. Hector en Laleman Alice. Vermeersch André, z. v. Cyrille en Deraeve Louise. Verniere Yvonne, d. v. Cyrille en Pelgrims Celina. Vandenbroucke Julia, d. v. Henn en Verhilie Maria. Verbale Simonne, d. v. Georges en Saesen Lydie Kinget Gilbert, z. v. Geryen Bekaert Herminie. Dequeker Alice, d. v. Alexander en Aileweireidt Julien ne. Struye Jacques,z. v. Roger en Rappelet Maria. Deschrevel Michel, z. v. Seraphin en Thoré Elisa. Saesen Abel, z. v. Theo- phile en Cnapelynck Bertha. Sterfgevallen. Looten Joseph, 1 d., z. v. Achiel en Dehaeck Camilla. Debergh Julienne, 46 j., echtg. van Elslander Cyriel. Rommens Roger, 3 m., z. v. Felix en Temper- ville Irma. Verlynde Karei, 9Uj wed. van Costenobel Scphie. Persyn Maiie, 8U j., wed. van Vandecasteele Jan. Cornette Philomene, 65 j., echtg. vau Deroo Benoit. Desiere Melanie, 82 j., wed. van Heughebaert Louis. Huwelijken. Devos Acbille van Proven en Dumon Gabrielle van Poperinghe. Van- doolaeghe Henri, wed. van Rigole Hermanie, van Proven en Oorreel Bertha van Steynocker- zeele. Lemaire Romain van Proven cn Moerman Ida van Yper. Wullems Maurice van Proven en Blanckaert Irma van Poperinghe. POLLiNCHOVE, v. I Juli t. 4 Sept. 1926. Geboorten. Tonman Madeleine, d. v. Philimond en Camerlynck Julia. cornette Willy, z. v. Joseph en Mannens Maria. Morlion.Maria, d. v. Heli en Butaye Jeanne. Niville Charles, z. v. Flor ent en 1 rooster Elisa. Frennault Magdalena, d. v. Firmin en Parret Maria. Dieryck Joseph, z. v. Maurice en Torrelle Maria. Sterfgevallen. Beun Henri, 55 j.t wed. van Foor Marie-Louise. Huwelijken. Vandevoorde Floreht, land bouwer, met Becuwe Maria, winkelierster. Tlteuninck Maurice, werktuigkundige te Beveren a/Y. met Desmadryl Maria, z. b. BECEL.AERE, v. 31 Juli t. 31 Oogst 1926. Geboorten. Bintein Agnes, d. v. Cyriel en Ameye Angele. Debrabandete Ludwige, d. v. Joseph en Anna Nuytten. Samyn Anna, d. v. Cy.iel en Verstraete Martha. Adam Marie, d. v. Jules en Verstraete Lia. Stergevallen.Mylle Zoë, 28 j., echtg. van Nuitten Jeröme. Claiisse Roger, 5 m., z. v. Odiel en Waignein Maria. Maveaux Eivlre, 37 j., echtg. van Lammens Victor. Huwelijk. Gobijn Hubert, 22 j.met Denys Gerardine, 22 j., b. v. Becelaere. WATOU, maand Augustus 1926. Geboorten. De Baene Maria, d. v. Remi en Rachel Merlevede. Vanhee Paul, z. v. Georges en Lazarie Waeles. Sterfgevallen. Fieu Désiré, 85 j., wed. van Eugenie Lestavel. Vannieuwenhuise Suzanna, d. v. Jules en Lucie Matton. Deniere Martha, d. v. Ernest en Julia De- haeye. Antheunes Emma, 65 jongeh. Roetynck Camille, 30 jongeh. Spilleboudt Henri, 77 j,, wed. van Eudoxie Dezitter. Huwelijk. Gaelhals Raymond te Genten Vanoost Germaine te Watou. Heden Zondag 12 September, te 8 uut in St Bertei skak m s voor ons overleden bestuurslid Jtroom Suffls. Te 10 V» uur vergadering voor 'i syn- dlkaat vari Hout en Bouw. Te 11 uur vergadering voor 't besfuur van den Oeitenbond.Te 1 uur vergadering in 't Volkshuls voor deze welk de rtis meemaken naar Zonnebeke, nog ei kele plaatsen zjjn beschikbaar. Van 4 tjt 5 uur is de Spaarkas open. Maandag 13 September te 7 uur vergadering voor 't bestuur der bolders- gilde. Dinsdag 14 September, te 7 uur verga dering voor 't bestuur van den Ziekentroost. Woensdag 15 Seplember te 7 uur vergaderingvoor't bestuurder coöperatief. Vrijdag 17 September, van 8 tot 10 uur zitdag van de Senator. Van 9 tot 10 uur is le Spaarkas open. Zondag 20 September, te 5 uur verga dering voor 't bestuur van den Lande- naatsbond. De propagandist is gedurende den hoppepluk alle dage sprekelijk van 8 tot 9 uur 's morg ns, en van 6 tol 8 uur 's avonds. M1EL. Geitsnbond. Degenen die willen mededoen aan den prijskamp voor Geiten en B ikken te Yper, op 22 S; piember a s. moeten hen aangeven in het Volkshuis. Het Bestuur. In den huldigen tijd Is er vraag naar bekwa- me geschoolde stielmannende vakschool van Poperinghe Is ten volle gereed en in staat om de jongens van Poperinghe en ook die der omliggende gemeenten in hun stiel te be kwamen. In de vakschool (leerwe-khuis), die gehou den wo-dt van 8 uur 's morgens tot 5 uur namiddag, wordt een practische opleiding ge geven aan timmerlieden, schrijnwerkers, meu belmakers en houtdraaiers. Van af het tweede jaar worden de teerlingen betaald voor 't geleverd werk. In de avondleergangen (nijverheidsschool) worden volgens het Staatsprogramma vier op eenvolgende studiejaren gegeven van reken en met tv unde,meetkundig teekenen,machicn- leekenen, bouwkunde, bedrijfsleer, werktuig kunde, tot vakopleiding van houtbewerkers, meubelmakers, steenhouwers, metsers, werk tuigmakers, enz. De avondleergangen beginnen den 1 Octo ber. Voor inlichtingen en inschrijvingen wende men zich den Vrijdag voormiddag (10 tot 12 uur) tot den E.H. Bestuurder der Vakschool, Rekhofslrsat 5 Poperinghe Mnfar Otto Deutsch 6 P. K. in goeden If! staat, bij Julien Gouwy, Vlamingstraat, Poperinghe. Hennenringen hij Sansen-Var neste, Gasthuis straat, 15, Poperinghe. Twee occasie-motors, een van 12 P. K. met wagen en een van 8 P. K. in goeden staat. Adres ten bureele. M^tor Lister 10 H P zoo goed els nieuw bij Jules Cha-les, In do Valk Veurne- straat, Poperinghe. Jonge hennen van 1 jaar oud bij Julien Ver- poot-Goemaere, Reninghelst steenweg, Poperinghe. Auto* Ford' 1926,dienstig torpedo encamio- nette, draagvermogen 1200 K. Taks van 1926 is betaald alle toebehoorten erbij. Zich wenden Henri Van de Capelle, wagenmaker, Voormezeele St Eloi. Honderd veertig vierk. meters zink n' 12, gansch nieuw, per occasie te koop. Zich wenden Rose, K-mmel-Berg. Goede meld wat keuken kennend, bij familie van 3 personen te Rijsselzeer hoog loon. Adres ten bureele. Meid voor alle werk bij Nestor Bentin-Van- hoenacker, Bruggestraat, Poperinghe. IUI ,-/z/17-19 jaar schrijven of zich aanbieden ITI bij Bariseau. boucher, rue Louis Blanc, I, Hellemmes, Lille. Kamermeid, fransch en vlaamsch, goed kun nende naaien, zeer ernstige plaats Zich wenden Villa des Vagues De Panne. Tir trouwe meid, terstond gevraagd in Stal- melkerij hij Patijs, bij Belgen. Zeer goed loon en profijten. Adres ten bureele. Ernstige dienstmeid van 20-30 jaar te Rijssel. Schrijven M. Notté, 11, rue L. Holback, Lille. midsgast, b - Henri Adam, Vlamertinghe. Deftige en bekwame meid, bij Maes-Rom- mens, Yperstr., Poperinghe. Men vraagt een leetjongen van slad, minstens 14 jaar. Goede keukenmeid, bij katholiek huisgezin te Brussel. Zich wenden 166, avenue Louise, Brussel. Mlaaldersgast, die goed zijn ambacht kent, ITI bij de Weduwe Deconinck, wijk Span broekmolen, Wytschaete. Deftige meid in 't Vlaamsch Huis, bij Willy Devos, Poperinghe. Meid. 20-25 jaar, voor keuken en huiswerk ITI te Poperinghe, goed loon. Adres ten bur. Vróuw om stopwerk ten huize te aanveerden. Adres ten bureele. Rédacteur gevraagd voor handelsblad. Ontleden, weerleggen, kritiek, vertalen in gestoeid vlaamsch van duitsche, fransche, en- grl-che technische artikelen, handelweten- schappen, boekhouden lastig werk veel fietsen Zondag niet vrij. Jaarwedde 9 12.000 fr. - SCHRIJVEN met photo t bureele. erkhuls van mekaniek Ijzerwerk, met het loopende werk. Boomgaardstr., 9, Yper. Nieuwgebouwde herberg met stallingen en 4 gemeten land achter het huis in een blok. Adres ten bureele. Huls dienstig voor herberg en winkel, vrij van bier, te Boesinghe, Statiestraat. Zich wenden tot C. Blomme-Desmet, Boesinghe. Groot huis met inrijpoort, wel geschikt, met 6 kamers boven en zolder, 5 plaatsen be neden, in zeer goeden staataanstonds Ie pachten, tegen de markt te Rousbrugge. Zich wenden tot Henri Huyghe, 14, statiestraat, Rousbrugge. Voor herberg1«'t Vijverhuls Paarden- markt, Poperinghe 2. Au Chapeau Rouge Kasteelstraat, Watou. Zich wenden tot M. Rommens Delfosse, Brouwer, Groote Markt, Poperinghe. Gemeubelde herberg De Melkerij bij den Chicoreiast te Dickebusch. Zich wenden Hector Debaene, Dickebusch. 57, Dlxmudestraat. YPER Volledig pijnloos uittrekken. Volmaakte en gewaarborgde gebitten, Herstelling van alle stukken. OUDERS, wier kinderen thans de school verlaten om een ambacht te leeren, op U doen wij een warmen oproep zendt uwe kinderen naar de Bcroepsschool, want vakonderwijs is zoo noodig als brood. Alleen de bekwame vakmannen worden nog gezocht, terwijl de onge schoolde werklieden, bij de minste werk- vermindering het eerst kunnen gemist worden en van baas tot baas mogen trek ken om nergens lang aan 't werk te blij- v n. Geeft daarom aan uwe kinderen gelegenheid de lessen te volgen in de Theoretische en praktische opleiding van schrijnwerkers, meubelmakers, pas werkers, mecaniciens, enz. Leergang van snijden en naaien (Coupe- en Confectieleer). Het onderwijs is gansch kosteloos en wordt gegeven 1. Voor hout-en metaal bewerken, alle werkedagen van 8 tot 18 uur, gedurende drie jaar. 2. Voor kleermaken, den Zondag voor middag, van af 8 uur, gedurende 2 jaar. De dagschool heropent op Maandag, 13 September te 8 u.de Zondagschool, met October. Voor verdere Inlichtingen, wende men zich tot den heer Directeur der Beroeps- school, 5, St Jacobsstraat, te Yper, bij voorkeur 's Zaterdags en 's.Zondags, van 9 Vi uur tot 's middags. Abonneert u op

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1926 | | pagina 2