Dokier HflDflE DOCHT Qrinh! "FiïE BRUIT Botter DAIIIEL PEEK Tandmeester Albert DEHYS MAS-CAR bier HOPPEKWEEKERS De Daitsehe Hoppedraad MAS-CAR bier Ons Kruiswoordraadsel Oogmeester Cartonstraat, 12, YPER. GR00TECARNAV4LST0E ELECTRIFICATIE BERGSTREEK Vlaamsch Huis S. V. Poperinghe Zitting van den Gemeenteraad Abel Vallaeys-Butin In t Binnenland 1» EIV Hit) E E ."V V.O.S. Poperinghe DAV1DSF0NDS Afd. Poperinghe. VAM-LED E Zitd agen. Leening der Verwoeste Qewesten beste Alleen verkooper HOND- eo TANDZIEKTEN Hois J. MELIS-OERBEK KLEERMAAKSTERS MODISTES Gh. Van Driessche- YPER Alle AAN DE FRANSCH-BEL6ISCHE GRENS ONTPLOFFING TE BIXSCliOTE Gabr. ROFFIAEN Yperstraat, 118-120, P0PERÏN8HE- Tel. 88 EISCHhet loerf met nevenstaande merk at.n elk» rot. Chr. Middenstandsbond Militie. Lichting 1931. Telling. Hei noekje van nen Christen werkman. BENOEMING YAN BURGEMEESTERS Itóuvvl5ei*icliteii AUGIJ8TE TOP Vronw L0UISE-H0RTENT1A MARQUIS Mijnheer JOSEPH VANCAYSEELE Marthii CAMItli; Echtgenoote MAURICE BILLIAU llilnire OWNTYN, Landbuuwavjidschool te Wouioei Herichlen. Burgerstand van Beelden H Theresia van Lisieux bij Sansen-Vannaste Bank voor Handel Nijverheid Vrouw en kinderen verkoold Eene vrouw en hare drie kinderen zijn omgekomen In den brand, die hun woonst te York (Ierland) Vrijdag morgend In asch her ft gelegd. De verkoolde lijken werden uit den puinhoop gehaald. Aarbeving in Skandinavië Een nogal sterke aardschok werd waar genomen rond 9 ure 25 's avonds ten Noorden der statie van Kurlna, op de spoorlijn van Luleaa naar de Noorweeg- sche grens. Vijf personen verstikt la eene autoboot, op spelevaart op den Rijn, is er niet ver van Wiesbaden een schrlkkelijkongelukgebeurd. Ten gevolge van ontsnapping der motorgassen In de kabien, zijn er vijf reizigers, waarbij drie kinderen, verstik:. Zevenandere personei werden ln hopenloszen toestand naar het gasthuis overgebracht. Alleen de loods, die bulten de kabien gebleven was, is on gedeerd. Ontploffing in Calabrië Te Reggio In Calabrië (Italië) Is eer depot van magnesium In de lucht gevlo gen Gansch bet gebouw werd vernield Na de ontploffing brak een geweldige brand uit. Vijf personen liepen zulke erge kwetsuren op, dat er gevaar was voor hun leven. Staking in Engelsch-lndië De arbeiders der spoorwegwerkhulzer van Kharagpour In Engelsch-Indlë, zijl ten getalle van 10.000 ln staking gegaan omdat hun eisch voor loonsopslag niet Ingewilligd werd. De staking zal zich tot andere werkhuizen uitbreiden. De over held heeft alle samenscholllngen of bijeen komsten van stakers verboden. Te Vlmy zijn twee frontzoekers erg gekwetst ten gevolge eener ontplofII g van oorlogstuig. Een landbouwer te Levens is In der laaienden haard gevallen en verbrand de man leed aan draalnissen in 't hoofd. In Schotland botsten twee autobus sen op malkaar en schoten in brand. Ei zijn een doode en vijf erg gekwetsten. In Californle heerschten groot sneeuwstormen. Een twintigtal personet kwamen om. Geweldige wolkbreuken hebber Amerika geteisterd 24 personen omge komen te Los Angelas, honderden pach ters op de vlucht, spoorbanen en brugger vernield. Een kerel van 12 jaar schoot te New York een winkelier neer, die welgerdi hem den Inhoud zijner kas te overban digen. Een knaapje van 6 jaar klom op eer. tram te Amsterdam, viel af en werd doodgereden. Een kunstenmaker heeft een einde aan zijn leven gebracht door hem te later vallen van het tweede verdiep van den Eiffeltoren. Te Ennemaln, Sommedepartement werd een reuzenpopulier geveld de on gewone boom had een stam van 20 mete hoogte, gerekend van de basis tot d» eerste takkenkroon. Zijn grootste omtrcl bedroeg 4 20 m. De populier mat 21 kubiek meters en woog 20.000 kilos. Nabij de Zwarte Zee is een vuurberg aan 't spuwen gegaan. Talrijke personen werden gedood en honderden huizen ver nleld. Te Londen wilde eene meld het gaz vuur ontsteken. Eeoe ontploffing ont stond gansch bet huis werd vernield. De meid werd erg gekwetst. Tegen de Amerlkaansche regeering Is «p de FIHppijnsche Eilanden eene revo lutie uitgebroken. Eene bom neergelegd in het ge rechtshof te Warschau, vernielde omtrent het gansch gebouw. ln het Kruiswoordraadsel dat we verle den week gaven, missen eenlge inlichtin gen die onze geachte lezers hier zullen vinden HORIZONTAAL: de gegeven uitleg is volledig. VERTIKAAL: (volgende Is bij te voe gen, aan te vullen of te wijzigen)3. Hol, spelonk 30. Hertogin van Brabant 42. (en niet 41.) Groeit onder den neus 47. Lengtemaat. De oplossingen die ons reeds toekwa men en die 3 Vertikaal niet gaven, teeke nen we aan als goed. We vragen onze Kruiswoordraadsel- Vrienden verschooning en zullen per naasten zien allen noodlgen uitleg var "ersten af te geven. ST'D YPER OP ZONDAG 27 FEBRUARI 1927 met de welwillende medehulp van het stadsbestuur, het komltelt tot bevordering van vreemdelingen verkeer en de verschil lende maatschappijen der stad. Vertrek van de statieplaats om 2 uur der Zaterdag 5n Maart 1927, om 10'/» u.in het «Hótel Continental» bij de statie te Yper, vergadering voor al wie In de zaak belang stelt. Dr BRUTSAERT. Mme VANDENDRIESSCHE 57, Dlxmudestraat. YPER Volledig pijnloos uittrekken. Volmaakte en gewaarborgde gebitten Herstelling van alle stukken. De Beheerraad roept al de aandeel houders bijeen op de gewone algemeene Vergadering op Zondag, 6 Maart 1927, om 3 uur nam., in 't Vlaamsch Huis. Groote Markt, Poperlnghe. DAGORDE Verslag van den raad van beheer en toezicht. 2. Goedkeuring der balans en der reke ning winst en verlies. 3. Ontlasting aan de beheerder en toe- zichters. De Beheerraad. STAD POPERINGHE op Zaterdag 26 Febrüari, om 5 uur. DAGORDE 1' Punt. Eedaflegging van den heei Dokter Brutsaert, als herkozen gemeente raadslid. 2C Punt. Gemeentelijke opcentiemen te stemmen voor 1927. 3C Punt. Goedkeuring der aanbe steding van het jaarlijksch herstel der be steende gemeentewegen, 4e Punt. Opbouwen van een school Huls voor de tusschengemeentelijke school te Abeele. 5e Punt. Begroottng der stad voor 1927. 6' Punt. Beplanting der gemeente wegen. 7e Punt. Aanstelling der Commissiën In den schoot van den gemeenteraad. 8* Punt. Toelating tot het maker van muziek zonder dansen ln de herber gen en openbare gelagzalen. 9® Punt. Mededeelingen Groenten en Bloemzaden BLOEMIST Poperinghe, Koeistraat I Stadsnieuws Zondagrusl. Alle Apotheken open tot den middag beden Zondag namiddag alleen M. VANDEPLAS. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, ra zende tandpijn of rheumatlek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmid del u ervan heeft kunnen ontslagen,neemt zonder aarzelen de Monopoeders en gi;' zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Gr. Markt en A. Kostelyn, Gasthuisstraat, Poperin ghe, db dboe $.60 fr. Vlaamsche Vrienden Woensdag avond aanstaande om 8 u.15 gewone veertiendaagsche vergade ring in den Katholieke Kring. Onderwerp: De invloed der romei sche beschaving in Belgie. Heden Zondag van 9 tot 11 uur worden de Pensloenkaaiten en de bijdragen ont vangen in het Volkshuls, voor de perso nen die verjaren In de maan FEBRUARI OPGELET! Het baste tabak mul (met waarborg) kunt U verkrijgt bij J. SUFFYS-10P, Duinkerkstraat, 38. Poperinghe. Benoeming. Bij Koninklijk Be sluit werd Mijnheer Nestor Lahaye, her- henoemd ais Burgemeester der stad Poperinghe. De Roode Pillen van L. Dupuls, umet, dank aan hunne zachte maai voortgezette werking, veroorzaken de re gelmatigheid van den dagelijkschen stoel- gang. De doos: 4,T0fr.de halve doos 3,50 fr. bij H. Notredame, Gr. Markt, Poperinghe. Katholieke Kring. Met de Carna- valdagen wordt aan de leden en hun hulsgezin een Groot Tooneelkundlg Avondfeest aangeboden, 't Begint te 6% uur 's avonds. Kaarten mogen hedeu Zondag nog aangevraagd worden In den Katholieken Kring van 10 tot 12 uur. Uitslag der Aanbesteding voor het jaarlijksch herstel der gekalsijde gemeen tewegen. Er waren diie aanbiedingen A'nery Jemom, Dlxmuide, 25 000 fr. Mahleu Henrl-Honoié, Yper, 27.000 fr. Batallle Oscar, Poperlnt he, 22.770 fr. De heer Batallle werd bijgevolg aanne mer verklaard. De nog niet betaalde lldkaarten voor 1927 zulhn een dezer dagen ten huize tangeboden worden door de knape van ien bond of door den brievenbesteller. De belanghebbenden gelleven dus hunne lul-genooteq hiervan te verwittigen. Dc reeds betaalde lldkaarten liggen al tijd ter beschikking ln ons lokaal. Zitten uwe hennen met een harden op die niet schuiven wil??? Dan 's avonds laten slapen zonder eten, 's mor gens twee tinnen lepels en 's middags nog eens twee tinnen lepels Poeier n' 4200 in hun eten mengen; dit voor honderd hen nen. Etscht wel het meik de HANEKOP op Iedere doos. Tebekomen bijde Apothekers: Notreda me te Poperinghe en Snoeck en Van Robays te Yper, en in alle Apotheken. Op Maandag 7n Maart zal onze afdee- ling de hotderste verjaardag vieren van onzen grooten Vlaamschen Romanschrij ver August Snieders. Te 6 uur zal In de Katholieke Kring een voordracht ge houden worden over August Snieders door E. H. Van Rle, leeraar aan hel Bisschoppelijk College ie Poperinghe. De leden hebben deze week het eerste boek ontvangen «Opgang» door E. Van Hemeldonck, en zullen bemerkt hebben dat het boek aan 10 fr, te verkrijgen Is in den handel; zij hebben dus hun jaargeld reeds terug, en mogen nog drie prachtige leesboeken zooals dit verwachten. Het Davldsfonds groeit en bloeit. Wie begeert lid te worden zende zijn naam en adres ofwel aan E. H Dejonghe, College Poperinghe of naar Mr Em. De Keirs- gieter, Bruggestraat, Poperinghe. Ambachtsgilde S1' Catharind». De kooperatlef is open sedert drie weken. Niets ontbreekt. Ongelooflijke prijzen Zondag 6 Maart, zeer belangrijke ver gadering voor alle kleermakers zonder onderscheid. Het Bestuur. Opvoering van Paljas Maan lag en Dinsdag, telkens voor volle zaal gaf de Rederijkersmaatschappij Lan gholrs-VIctorinen twee flinke ver.'oonin- gen. Het van ouds gekende volksdrama Paljaswerd door de aanschouwers heeiemaal medegeleefd. De liefde van den Paljas voor zijne vrouw en kinderen de strijd der moeder voor het behoud van baar ziek dochtertje ontroerden alle aan wezigen. De Jubilaris-Speler was heeie maal in zijn rol en stak er alle noodige ■gevoelen lnzijne vrouw hielp er veel bij om deze gevoelsrollen ten beste te doen uitkomen. Atle andere rollen werden tot eenieders voldoening opgevoerd, Meirozeken deed ons een geestig uurtje beleven. De oude Majoor gaf be wijs dat hij nog immer de goede speler is en de andere rollen gaven alle voldoening Het waren twee prachtige tooneelavon den, waarop de Spelers en Bestuur fier mogen zijn. de statie, niet zonder moeite, een wagon opgengebroken en al medegenomen te hebben wat ze maar konden. Het zijn de genaamden M. H en Dool van hier. PEYS-CALLEWAERT Rcutbrugge Diefstal. Maandag nacht werd de schuur van H. Daniel Demarey, aan de statie, opengebroken en een spade gestolen. Ongeval. Dinsdag bij het verdra gen van een watersteen in een huis der Huls van vertrouwen Horlogemaker-Go dsmid Boterslraai.'ö, YPER. Kristen Middenstand. Op Dins- a s. 1 Maart, om 7 uur 's avonds, in hei Kristen Volkshuis, St Jacobsstraat, zal een aangename en kostelooze feest avond aangeboden worden aan al deleden van den Kr Middenstand, aan de aange sloten gilden van smeden, werklieden, schoenmakers en kleermakers en hun huisgezinnen. Het nuttige bij het aangename, ernst en leute, gemoedelijkheid, gezelligheid, verstandhouding, gevoel van groeiende macht e immer toenemende uitbreiding, wat wil men meer Allen op post, Dins dag aanstaande. Reeds een twintigtal nieuwe aanvragen om den tweeden kursus in boekhouden te mogen volgen zijn in het secretariaat van den Kr. Middenstand toegekomen daar het getal plaatsen beperkt is gelieve men In tijds zijn naam op te geven zoo er nog liefhebbers zijn vóór 15 Maart a. s. Houthulst. Woudgalm geelt een feestWraak en verzoening, prachtdrama uit den heldentijd der Kruistochten Kllts-Klets, allerleutlgst kluchtspel. Op Zondagen 20 en 27 Februari te 4 uur. Wie Woudgalm kent, zegt't Zal schoon zijn. Wie het niet kent, komt zien. Woesten. Feest. Vandaag heeft de Plechtige Inhuldiging plaats van M FirminNoppe als burgemeester der gemeente. Te 2 uur wordt een prachtige stoel ge vormd met muzieken, ruiters, praalwa gens, overheden. Te 5 uur Banket en 'f avonds algemeene verlichting. V.O.S. en B.V.O.S. Heden Zon dag om 1 ure stipt, vergadering in het lokaal bij lullen Rossecuw om te zamen naar de Wuppe te vertrekken en onze plaats te nemen in den stoet ter huldigiag vaD onzen nieuwen Burgemeester Heer Flrmln Noppe. Rousbrugge. Karal Profóte Coppln, Moden, Rousbrugge, hebben de eer kenbaar te maken dat zij, van woonst veranderende, hunne modear tikelen zullen voort uitoefenen In het huls Marcel Vercruysse-Delva, Pope- rlnghestraat, 55, alsook den krui deniers- en drankwinkel. Zij verhopen, evenals vroeger, elks vertrouwen le mogen genieten. Wytschaete. Weerom de moord tuigen. Zaterdag morgen is alhier opnieuw een doodelijk ongeval gebeurd De genaamde Mlstlaen Gentil, geboren ln 1909, en wonende In de gemeente bi, Meessen, wlerd om 8 ure, bij de hoeve van Heer Jules D'Hoine, In stukken ge slagen, terwijl hij. naar alle waarschijn lijkbeid, bezig was met een obuskop af draalen. Sommige ooggetuigen van het ongeluk beweren dat sommige deelen van zijn lichaam een 10 tal meters hoog ge slingerd wlerden. Zal dit nog geene voldoende les zijn voor zijne talrijke navolgers in de front streek Diefstal In den nacht tusschen 19° en 20" dezer wlerd bij A Vandenbilcke ijzerkoopman, een 6000 fr. oud kope gestolen. Zondag morgen reeds wlerd door de bestolene een klacht trgedlend hij de gendarmerie te Waesten Niettegen staande de ijverigste opzoekingen, blijft de dader tot heden nog onbekend. H. Zending. De H. Zending, be gonnen op ln" dezer, wlerd plechtig ge sloten op Dinsdag laatst. Hoeveel gratie zal God op onze parochie gestort hebben gedurende deze H. dagen De misslonnarlssen, E E. P P. Minne en Tits hebben, door woord en daad geene moeite gespaard om ons volk god vruchtlger te maken, jazifs sommigen tot God terug te brengen. De Missie mag welgelukt genoemd worden. lederen avond was onze prachtige heropgebouwde gothieke Kerk bijra te klein om al de toehoorders plaats te laten nemen. Jammer dat het slechte weder van Zon perstraat dat men aan't herstellen is.jdag ons niet tcelie: het Missiekruh struikelde Jolyt Felicien. De zware steen processlewijze in het dorp rond te dragen, verplette den man zijn; vingers van beide lmtTer8 deze plechtigheid had zeker bi. handen en door den val werd de werkman gunstig weder eeae ongekende massa volk nog gekwetst aan het hoofd. Hij zal lang werkeloos blijven Dr Brutsaert, Kamerlid, is sprekelijk voor iedereen Te Poperinghe. in zijn huis, 's morgens, den Maandag en Vrijdag. Te Yper, den 1" en 3" Zaterdag der maand, van9y, tot 12 uur, in den Ka tholieken Kring. Te Werviok.den 2"Zaterdagder maand, van 9% tot 12 uur, in Het Kapitel Te Langemarck, den 4" Zaterdag, der maand. 5 o/o 1923. Trekking van Zaterdag 18 Februari. Reeks 348.444 N. 2 wint 100 000 fr. Reeks 396 173 N. 3 wint 100.000 fr. Reeks 352.186 N. 3 wint 50 000 U. Reeks 387 503 N. 3 wint 50 000 fr. r. R eks 393.886 N 5 wint 50 000 fr. I> Wlnren 10 000fr.de volgende lofen d' Reeks 315.77 N. 3 R e'<; 122 860 N Reeks 157 986 N 1 ,11, Reeks 189 301 N 5 !JR eks 265.284 N. 2 R eks 360 609 N. 3 Reeks 373 658 N 3. •el De andere nummers der uitgekomen reeksen zijn uitbetaalbaar aan 550 fr. 4 Reeks 182.290 N 5 Reeks 238 052 N. 1 Reeks 324 667 N 4 Reeks 260.891 N. 1 'a Paardenmarkt, POPERINGHE. St /anskerk Maandig laatst was men ln de St Janskerk ter steue be'ig nu' het uitbreken en vernieuwen van een deel van den vloer. Op de keerzijde van eene afgesleten en gebroken grafplaat ontdekte men het graf- schr.ft van den 6den bisschop van Brugge, Mgr Dionysius Christophorl De zerk lag eertijds voor het hoogaltaar der St Donaaskerk te Brugge en moet bij de afbraak van voorzelde kerk, in 't begin der verleden eeuw, naar Poperinghe ge bracht zijn. In veel onzer steden hee-sclit griep deze is gelukklglijk niet erg. Het begird gewoonlijk met e ne zware hoofdpijn, dr t men aanstonds geneest met een enkel Algaopoeder der oud apotheek Li- botte. De halve doos 3,25fr., grootetloo3 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vande- plai, Apotheker. Gebitton A misgroeide tanden Statiestraat, 15, YPER Te POPERINGHE, leder Vrijdag in 't lokaal van vroeger Dr Feys Annexe Hêtel Skindies, Pottestraat. Bericht. Zondag 27 dezer zal er In den voormiddag geen electrieke stroom zijn, tot middag. Bericht. Ter gelegenheid van den Carnavalstoet van Yper zal Cyrille Hos- dey, Yperstraat, autoreizen doen naar Yper, heen en weervertrek alle half uur. Eerste vertrek te 12 y, uur. Prijs 3 fr. per persoon. Pectoral-Dupuis. 't Is de beste remedie bij het begin van eene kwaadaar dige valling of griep; zij doet spoedig den brand In de ademhalingsorganen verdwijnen. De doos 4.50 fr. bij H. Mctradame Gr Markt, Poperinghe. Gasthuisstraat N1 27, Poperinghe Coiffeering voor Dames en Heeren Spéciale Salon, met nieuwe in richting voor het coiffeeren der Dames. Zeer verzorgd werk In al de verschllllgecoupen van het haar. Water ondulatie alsook met het Ijzer. Ondulatie Marcel. Verzorgd werk. Groote keus van alle reukwerken in alle merken Doet NU uwe aankoopen MODE ALBUMS LENTE- en ZOMERSEIZOEN Overgrocte keus voorhanden. DRUKKERIJ-BOEKHANDEL Boter straat^10 Bossaert Klas- en Bureelbenoodigheden 1Groote) keus VLAAMSCHE LEESBOEKEN. Drinkt Yper. Zondag en Maandag laatst gaf de tooneelafdeeling van den werk manskring haar winterfeest. En 't moet gezegd, nog nooit sedert den oorlog kregen wij van Kunst Adelt zoo een feest. De leider H. Romaan Defreyn heeft zijn mannen onder handen genomen en ze zoo ver welen te brengen dat tusschen hier en twee jaien zij onder de beste toonee'groepen zullen mogen gerekend worden. Vooruit mannen, gij zijt den goe den weg opgeslagen en nu naar de hoogten. Daar kunt ge, daar moet gij komen I Willen dus. Woensdag avond kregen we van wege het Davldsfonds eene voordracht door E. H. Buysschaert over Noord- en Zuidpoolstreken. We mochten wei wat wachten voor er kon begonnen worden (en 't schijnt dat het hier altijd zoo zijn moet), doch wij werden om ons geduld ruimschoots beloond. Want hetgeen we te hooren kregen was oprecht wel. We mieken kennis met belde Polen en volg den de ontdekkers op hunne gevaarlijke reizen. En dat alles was zoo schoon voor gedragen en nu en dan door pittige zetten doorspekt, dat de voordrachtgever tevens het nuttige en het aangename wist te paren. De werken aan St Nlklaaskerk zijn hernomen. Toekomende week komt een grootere ploeg de eerste mannen helpen en alles laat toe te hopen dat we met Junimaand in de kerk zullen geraken, 't Is meer dan tijd, want de noodkerk is veel te klein. Later wanneer er geld in 't schoteltje Is zullen de altaren en de beelden, besteld worden. Zondag aanstaande In het Volkshuls voordracht door H Pattlstover Zeeuwscb- Vlaanderen, van wege de studiekring. Begin te 8 ure. Zondag hebben wij de groote Cavalcade. Naar het schijnt zouden er 35 groepen zijn. Mocht het weder maar mê- willen. In 't korte komen vijf nieuwe heivor- ming-kabienen voor den electrlek. Zondagnacht kwamendegendarmen twee mannen tegen, zwaar beladen met pakken. Na lang dubben bekenden zij ln aangetrokken RousbruggeIk laat weten aan de Heeren Landbouwers en Kiekenkwee kers, dat Ik dit jaar, evenals vroeger vanaf 13 Maart tot 15 Juli, goede en gezonde Kiekens (2 dagen oud) zal hebben van vernieuwde legrassen Doe op tijd uwe bestelling om op tijd bediend te worden Gilbert Vitse. Brielen. Tooneelfeest. Dat er onder ons volk grocte liefhebberij is van tooneel, daar hadden wij Zondag laatst nogmaals een slaande bewijs van. De zaal was eivol. De spelers van drama en kluchtspelen hehben zich goed onder scheiden en onder hen zijn knappe man nen die allerbest aanleggen voor de t j komst. Heden Zondag, tweede opvoering |om 5y, u. Men verwacht nogmaals veel volk. Bevaren aYzer. Tconeel. Heden Zondag, 27" Februari, om 6 wordt de laatste opvoering gegeven van het nieuw modern spelKrlstus' Passie onder ons Volk We zullen het groot genoegen hebben de schrijver van dit passiespelde Eerw Vuylsteke, in ons midden te mogen be groeten. Het stuk zal dan ook door hem ingeleid worden. Boeslnghe. Electric. Seder! eenlge weken Is de electrlclteit geplaatst bil Camiel Vandenberghe, ..landbouwer alhier. Die inrichting is in orde en wie ze ziet, komt het water ln den mond. Onge looflijk het gemak en de voordeelen die dit oplevert. Licht bulten en binnen, boven en beneden, in stallingen, kelders en zolders. Wat kan er beter gewenscht Boerinnegilde. Op Vastenavond, t. w. Dinsdag 1 Maart, viert oize Boe rinnegilde met haar 182 leden haar jaar- lijkschcn feestdag Dagorde 's Morgens om 7 ure Hoogn is met algemeene Communie voor de leden d: arna gezan enilijk ontbijt in t klooster, 's N middags om 2 ure alge meene vergadeilog In defeestzaat— voor dracht met üchtbee 1 ten over L"urdes en wat leute. Blxachote. Qodsdlenstige week. D: drie eerste dagen dezer week, zal de Eerw Pater Debit, van 't klooster der Eerw. P. Jezuïeten te Gent, aihler het Trlduum preken ter eere van den H. Aloyslüs van Gonzaga, Ier gelegenheid vandentweehonderdsten ver j rardag zijner Heillgverklaiing. Deze sermoenen zullen, tevens, de beste voorbereiding zijn tot onzen schoo- nen aanblddag op Donderdag 3" Maait. Zonder twijtel, zal iedereen eraan hou den, het verhaal van het edel leven van den grooten heilige, den bijzonderen be schermer der Jeugd, te komen aanhooren. Alzöo, dus, nu eens eene godsdienstige week. Zij is welkom want de zulke loo- pen niet zeer dikke Er zijn meer andere Staden. Zondag laatst had de 2" vertooning plaats van Zielengloed doorSjrroen; ditmaal opgevoerd voor den "uiy van het provinciaal toonee festival Niettegenstaande het echt winterweder regen- en sneeuwvlagen eikander aiwis selden, was de groote St Janszaal vul met liefhebbers en kenners van edel en kunstig tooneel, die gevoelden en m(ê speelden. Gedurende de uitvoering heerschte de grootste oplettendheid, een muisje zou men hooren loopen hebben In de zaal, dat bewijst dat zeker het publiek het stuk begreep en de grootste vcldoe nlng smaakte. Vriendenkring gij hebt naar ons be scheiden oordeel meesterlijk geepeeld V.eemde liefhebbers roesten getuigen, dat ge zelf voor veel steden niet moet onderdoen In zake tooneel. Ge telt ver- schllllge bekwame spelers onder uw leden. De decors waren verzorgd en gepast, u* verlichting, die den vallenden avond, den wordenden dag en de duisternis tijden den Kruisdood moest weergeven Is ten vollen gelukt De tijpeering was onver beter lijk. In een woord ge zijt ges'aagd In uw opvoering, en alles laat voorzien dat ci; In den uitslag van het festival een zee' voldoende plaats zult bekomen. Eer aan den Vriendenkring Een toeschouwer Becelaare. Val C. Malfait, van de Kortekeer heeft op zijn werk een ongelukkige val gedaan en moet allen arbeid staken. Dickebusch. Ongeval Op ziin werk aan de Zegeboog te Yper, we 0 Pieter Cloet de helft van z^jn wijsvinger der linker hand, afgedraaid. Ravarsyde. Moord Het meisje van Oostende dat hier verleden week op het strand werd gevonden, Is wel vermoord geweest. Het drema zou te wijten zijn ajn slecht gedrag. De dader is nog onbekend. Zonnabeke. Hoenderteelt en Hoenderbond Zondag laa'st werd er. in de vergadering der Boerengitde, door M Depnydt van Aertrycke, eene zeer belangrijk.' voordracht gegeven over hoenderteelt. Hij wees vooral op de faktoren die In 't oog dienen gehouden te worden opdat de hen winstgevender zon zijn dan ze tot heden was men zorge voor vroege kiekens die gedurende den winter zullen leggen, t.t z. wanneer de eiers het dnurst verkocht worden na 2 lespe rioden znllen de hoenders weggemaakt wor den men verschafte de hennen een warme, droge goed verlacht en wel verlichte halsvc s- ting, alsook eene doelmatige voeding waarin veel eiwit te vinden is hetgene in enze granen ontbreekt M. Öepuydt deed vervolgers hel gevaar uitschijnen dat de uitvoer binnen enkelen tijd zou kunnen stoppen: De Belgische eiers zijn niet zeer gezocht in den vreemde om reden ze in 't algemeen te Idein, niet net genoeg en soms niet versch meer zijn. Die wa e ramp welke ons land bedreigt, moet dus voorl-omen worden. Daarom is bet hoogst noodigdat er overal Hoenderbonden gesticht worden om door samenwerking de ooizaken van stopzet ting in den uitvoer weg te nemen. De heer voordrachtgever boeide de aandacht der 110 toehoorders gedurende een uur en half en drukte den wensch uit, heden een Hoenderbond te zien inrichten. De inschrijving werd na de vergadering geopend en een groot getal der aanwezigen werden reeds leden Llefdadtgheldsgenoctschap H. Vincentius. Zondag namiddag hield oe Genootschap van den H. Vincentius zijne Algemeene Ver gadering. M. Vandenberghe, Schepen uit Roe selaere deed in een prachtige aarspraak uli- schljnen dat dit zoo verdienstelijk werk bij velen als een oudeiwetsche inrichting aanzien Wordt en diensvolgens geen reden van bes a-n meer heeft. Neen, zegt hij, alles wat godsdien stig is, blijft ouderwetsch en is tevens jeugdig, want de Kerk zal eeuwig blijven wat zij is en hare principen staan rotsvast. Hij toonde aan dat dit liefdewerk voor doel hebben moet stoffelijke en zedelijke hulp (e verschaffen aan de noodlijdenden en door die liefdedaad zelf beter te worden immeis de liefdadigheid is een bloem die in den tuin van het godsdienstig gevoelen wast. Het woord van zulke overtuigde christere mannen als M. Vandenberghe doet waarlijk deugd en versterkt de liefdegevoelens tot den lijdenden evenmensch. Wastniouwkerka. - Voordracht. 'i 1? uus tegen Zon ag vond, om5vt ure, dat de voordracht met lichtbeelden over Het Leven van de kleine H Theresla van het Ktnd JesusIn de feestzaal van het Klooster, zal gehouden worden. In vervanging van Pater Joacnim, die belet Is, 't Is Put;r Hubertus, de Prior, die deze zal geven. De aangekon dlgde voordracht, zooals te voorzien was, lokt de talrijke bewonderaars van hei Klein Ti-zeken uit: vele toegangs kaarten zijn reeds genomen, en de bekende welsprekendheid van Pater Prior zal niel weinig bijdragen om hunne liefde tot de lieve Heilige nog te doen opvlammen Geestelijke liederen ter eere van de kleine H Theresla zullen met het woord van Pater Prior afwisselen. Naklank van het Avondfeest van den Studiekring. Jongelingen, leden van den Studiekring, proficiat I Alhoewel dc opgevoerde stukken De Koopman van Venette Op jacht naar 'nen hoed en niet bet minst Het spel van Jrctje Klaas voor Insceneêrlng en uitvoering, eene ware bevoegdheid op tooneelgebled vergden, toch hebt gij aan de moeilijkste toehoordeis alle voldoening gegeven de Stavale. Benoeming. Zondag laatst meldden de dagbladen de benoeming van Heer Jerome Pil, als Burgemeester der gemeente. Met ongeduld verwachtte men deze benoeming ook zijn alle Stavelnaren het eens om uit te roeptn Leve de nieuwe Burgemeester Alle inge zetenen van Stavele wenschen Hem lang en heilvol bestuur, in eendracht, rust en vrede voor de gansche gemeente I Loo. Tooneel. Op Zondag 27 Februari, om 4 uur, in de zaal de Patro nage, opvoering van het alom vermaard tooneelstuk HOOG ER OP door de St Jansgllde van Langemarck, die het reecs meermalen met ongehoorden bijval heeft opgevoerd en begeleid door een vol ledige Symphonle uit Rousselaere. Prijzen der plaatsen 5-4-3-2,50 fr. f laarten zijn op voorhand te bekomen den Eerw. Heer Kapelaan, en ln de zaal uur vóór de opvoering. Komt zien en gij zult over voldaan zijn. Solosllm werd Zondag laatst ge speeld door Vrouw Devos In Den gou den Leeuw met de 4 hoogste klavers en negen plekens. Medespelers Emlel Peel, Adrien Plerar en Vrouw Plerar. Sint-Jan-blj-Yper. Brand. Maandag 21 dezer had men bij Camillt Dochy, landbouwer en schepen, alhier gedorschen met de machlen. Daar be: werk niet afgedaan was bleef de dorscb- machlen 's avonds bij de oogstmijters Btaan. Rond 10% uur zag een gebuui eene groote klaarte en buitengaande zag hij dat er brand ontstaan was. Hij ver wittlgde seifens de bewoners der hoeve die ter rust waren. Met moeite kon de dorscb machlen, licht beschadigd, wegge trokken worden. Eene havermijt ter waai de van ongeveer 7500 fr. Is de prooi de. vlammen geworden. De brand wordt aar kwaadwilligheid toegeschreven. Het mag een geluk heeten dat hei vuur vroeg is opgemerkt geweest, wan', er kon hier een veel grooter onheil gebeu ren door de nabijheid van andere mijter en der gebouwen. Poelcapelle. Zondag laatst war de sluiting van de retraite gepredikt door Eerw. Pater Joachim, 's Morgens ln dt mis van 7 ure algemeene communie 't was aandoenlijk zooveel jongelingen te zien ter H. Tafel naderen menige ouder6 die daar tegenwoordig waren konder hunne tranen niet weerhouden van aan doening. Waarlijk 't was prachtig om zien. ge sluiting en Of er leute was worden. Die plaatsing deed de boer voor eigen talrijke rollen wierden, zonder uitzonde rekening, doch velen vragen zich af war,- r|njji 0p voortreffelijke wijze vertolkt, en neer de Oemeente Boeslnghe die groote niemand zal vermoed hebben dat vele leiding krijgen zal om ledereen toe te laten Speiers voor de eerste maal op het tooneel verschenen. Proficiat I Gij hebt, door dit er van mt te deelen. Onze kerkwegeltjes. Voor den oorlog, waren de uiterste boeken van Boeslnghe met de parochiale kerk verbon den, door een heel net kerkwegeltjes. Dit gaf de verrewonende alle gemak om 's Zondags naar de Mis te komen en meteen de plaatsenaars bunnen penning te jeu- nen. Sedert den oorlog zijn eenige van die wegeltjes opnieuw in gebruik en begang- baar, andere bestaan doch zijn ongebruik- baar en ander" nog zijn tot heden in den doodboek gebleven. 't Ware een schoon werk dat er ergens In ons bestuur een goe ziele te vinden ware, die er zich mede bezig houdt. 's Namiddags plechl daarna Vlaamsche leute, vraag het maar aan degene die er tegen woordlg waren. De blijspelen hadden een waar succes Hebt gij beste vrienden in het laatste too neelfeest geen bloemtje ontvangen. Ewel dit maal zult ge niet vergeten zijn. Hartelijk proficiat I en nog vele zulke niet waar? Harelbeke. Gruwelijke moord Een gruwelijke kindermoord werd ge pleegd door |ulla Devyider. afkomstig van Wulvetlnghem, echtgenoote van Gentiel Malfayt. De vrouw beeft bet kindje dat nog ln de wieg lag met een hamer op het achter hoofd een vreeselijken slag toegebracht en Jaar het vervaarlijk begon te schreeuwen heeft zij het vervolgens de keel toegenc pen. Toen de man om 5 ure van zijn werk te buis kwam, vroeg bij wat er gaande *'as, daar bij het kind niet meer hoorde De hartelooze moeder antwoordde hem kortweg Zie In de wieg De ongeluk klge man liep de poiicie en de gendarmen halen die weldra ter plaatse waren. Di ontaarde moeder werd aangehouden, voor den onderzoeksrechter van Kortrijk ge bracht, en na ondervraging, ln de gevan <enis opgesloten. Ingelmunster. Een millioen. vergeten. Een bankbediende van Kort fijk bij het overstappen van den trein liet in de statie een pakje liggen met vooi een millioen titels. Het pakje bleef eer paar uren op een bank liggen en were dan aan den statieoverste overhandigd Twee dagen daarna, toen de bestuurde derTbankbedlende óVerzrjn pak navroeg] herinnerde de man zijne vergetenheid Gelukkiglijk dat het kostbaar pakje niet werd medegenomen. Een welstellend herbergier en zijn vrouw, nabij Luik werden in hunne wo ning dood gevonden, belden met bijls s gen afgemaakt. Te Remicourt werd eene 50 jarige vrouw door een jonge stier tegen een muur dood gebeukt. Te Gouwy werd een douanier ge wurgd door het nedervallen van een schuifraam die hem tn den nek klemde. Door 't vallen van een draad de eiectrlscbe leiding werd te Dison eene vrouw doodgebliksemd. Een meisje van Aiveringhem, in dienst bij een geneesheer te Lier, werd aldaar anngehouded voor dit fstalaftrog gelarij, vervalscht geschrift gepleegd ten nadeele van haren meester. Te Harelbeke werd het lijk opge vlcht van een onbekend manspersoon van rond de 50 jaar. Men vond noch pa pieren noch geld op zak. Een douanier en een smokkelaar gekwetst Twee Fransche douaniers, die te Steen voorde aan de Fransch-Belglsche grens op post waren, hadden drie smokkelaars zien aankomen uit Belgie en zich op hin derlaag gelegd. Toen de drie mannen voldoende genaderd waren maanden de tolbeambten hen aan zich over te geven maar twee der kerels konden nog ont vluchten. De derde, Georges Baron, van Watou, werd door den douanier Laforce gevat. Opeens trok de aangehoudene een mes, sneed de koorden door van de zware kist die vol tabak stak en welke hij op den rug droeg en kwetste den douanier aan de hand. Laforce die zich in staat van wettige zelfverdediging achtte loste twee revolverschoten op den smokkelaar, die zich heel brutaal en dreigend aanstelde Baron, die in de twee beenen werd getrof fen, werd naar het gasthuis van Steen voorde gebracht. Een doode Vrijdag morgen rond 7 uur, bij 't Sos werd Camiel Pauwels, in een abri dood geslegen, ten gevolge der ontploffing van een obus. Het ongeluk gebeurde op grondgebied B esinghe het slachtoffer was 's mor welgelukt feeet, bewijs gegeven van uw kupatoaypeL van u*e i fterveerdlgheld en gens reeds naar Blxschote overgebracht van uwe wilskracht en, den boom naar j Hij was gehuwd met Maitha Debergh en en laat dus zijne vrouw en twee kindjes na. Hoeveel rampen reeds door die ont ploffingen. de vruchten beoordeelend, elk rech'ge aarde bu'ger zal het nut en het voordeel van uwe Instelling ingezien hebben, steeds bereid zijn om zijnen onverdeelden stei n aan uwe werking te verleenen, en wen schen en maken dat nog vele jonkbedeu zich bij uwen studiekring komen aan sluiten. Een liefhebber. Drinkt Om alle vergissingen te vermijden weze nog maals herhaald dat den oud bekenden Mark NEPTUNE» vroeger verkocht door den heer Jer. Debelr (opvolger M. A. Denys) thans ALLEENLIJK t« varkrljgen Is bij da i Ons Vlerds elftal. M B» O T VOETBAL. HEDEN ZONDAG; IV6 Afdeelintf De uitgestelde match van Zon dag laatst te Lauwe gaat op heden door. Velen hadden reeds, en terecht, op '11 vrienden match gehoopt voor morgen Zondag. Dit idee hebben we moeten van kant laten om 'n drietal redenen, zoodat eerst op 6 Maa t onze kampioen» n hun heroptreden doen, hoogstwaarschijnlijk tegen H" Speciaal van Sportking Roeselare. Waar III* Atdeeling 't seizoen achter de rug heeft, staat onze IV* nog in de bres. Verleden Zondag ging de tocht naar Lauwe, met voor alle bekoring de twee puntjes en de. finaal van 't kam pioenschap. 't Weer was griezclig-koud. Kwart vóór drie werd gestart op 'n bolvlakkige, tamelijk gladdige grond, onder '11 zwaar giijze lucht, met als verfrissching 'n adem-utsnijdend vrieswindje. Geen 20 menschen hielden 't vol op 't plein t Verergerde nog wanneer 'n bijtende ijzel regen meende onmisbaar te zijn. Spijts dit alles vlotte 't spel en maakten de keikoppen twee nette ialtjes tegen één voor Lauwe. Zoo werd gekeerd. Na 'n kwartier, wanneer de stand 2-2 was, werd de match geschors en met reden. Graag zullen we onze spelers terug zien op 'n behoorlijk-droge grond. Dan zal er trouwens meer furia in/.iften Nu was dit alleen '1 geval, vóór de match, bij de stoof Verdere uitleg overbodig). Zondag moeten ze misschien terug naar Li uwe. Spelen lijk Zondag ('n tikje rapper «ls plein goed ligt) en '11 klein beetje min spreften tijdens 't spel, Dan zul 't perfekt zijn. Onnoodig er bij te voegen dat 99 kansen hebt op 100 van te winnen. N«.g iets; UW F.ti ^ZEL VlüHFJDSKAART MOET GE VOLSTREKT BIJ HEBBEN Onze kapitein is in rouw door 't afsterven van z'n ader Aan hem en z'n familie de oprechte deelneming van de geheele club. 't Ziet er maar magertjes uit deze week. Voor toekomende Zaterdag hebben we heel zeker meer nieuws Dan zal er weldra sprake zijn van 'n mondje eten en van 'n paar matchen. In atwach. ttng hopen we dat onze voetballiefhebbers zich niet te veel vervelen zullen. KEIKOP. SUPPORTERS-CLUB. Heden Zondag om 2 Vs uur entrainement voor de spelenden ploeg der Supporters. Niemand ontbreke. «oor POPERINGHE en OMLIGGENDE Flskale dienst. Inlichtingen te bekomen in den Katholieken Kring te Poperinghe, Oonderdag a. s. van 7 tot 8 uur. Vrijdag a. van 12 tot I uur 't middags - Rechtskundige dienst. Zit ting eiken Vrijdag morgen. Boekhouden. Een flink getal leerlingen wonen de wekelijksche les bij, eiken Donderdag te 6% uur 's avonds Wie nog wil inschrijven haaste z ch. Jeugdbeweging. Heden Zon dag provinciaal congres te Brugge. Ver gaderingen te 10% en te 15 uur In 't Mid denstandslokaal, Gareomarkt, 17. Met het oog op hunne inschrijving in de wervingsreserve, worden de jongelin gen, geboren in het jaar 1911, verzocht, vóór 31 Maart aanstaande, naar het stad huis te komen, of iemand bunner hulsge- nooten te zenden, met het trouwboekje bunner ouders. Op vandaag 27 Februari van 9 tot 11 unr zitdag voor de leden der penslcen- kas welk geboren zijn in de maand Fe bruari. Te 3 uur algemeene vergadering voor t syndlkaat Y.P.T.T.Z. Te 5 uur vergadering voor 't bestuur van 't Werk van den Akker. Donderdag 3 Maart te 7uur verga dering voor 't bestuur der Coöperatief. Vrijdag 4 Maart van 8 tot 10 uur zitdag van de Senator. Zondag 6 Maart te 10% uur vergade ring voor 't syndlkaat van Hout en Bouw. Te 3 uur vergadering voor 't bestuur van Textielsyndikaat. Te 5% uur groet tooneelkundlg avondfeest aangeboden door de K A J ters aan al de leden van 'r Volkshuis met hunne familie, er zal opgevoerd worden Naar den Afgrond» drama In vier bedrijven en een tafereel en 't blijspel St Antonlus met zijn zwijntje» We verwachten een bomvolle zaal om onze jeugdige tooneelspelers aan te moe digen en te steunen. Al de leden van den Werkliedenbond welk een eerekommunlt kant hebben mo gen zich op vandaag 27 Februari ol ten langste Zondag toekomende 6 Maart tus schen 9 en 11 uur komen aangeven in 't Volkshuls. De Spaarkas Is lederen Zondag oren van 4 tot 5 en 's Vrijdags van 9 tot 10 n. De propagandist Is alle dage sprekelijk van 8 tot 9 uur. Miel. Gegalvaniseerden Werden benoemd PoperingheM. Lihaye Isenberghe M. MaelsiafSta vele M. PilWevelghemM. Van Acke- reAiveringhem M. Opsomer. Vrouw Weduwe BENOOT-T1LL1E en Kinders beuanken hierdoor de talrijke Virenden en Kennissen om de blijken van ueelneming en 't bijwonen der begraving van H.:er 011KKt BENOOT JULES DESCHUYTTER bedankt Vrienden en kennissen die zoo talrijk de Begraving hebben bijgewoond van zijn overledene huisvrouw Vrouw EUGENIE VANHOUWE Woensdag aanstaande, zal in St Jans kerk, te 7 uur eene Mis gezongen worden tot hare ziellafenis. De Kinders TOP noodigen Vrienden en Kennissen uit de Plechtige Mis te willen bijwonen op Maandag 28 Februari, te 8 uur in O. L. Vrouwkerk, voor hun overleden Vader Vrienden en Kennissen worden vrien delijk uftgenoodlgd het Plechtig Jaargetijde bij te wonen op Maandag 28 Februari, te 9% uur, ln St Janskerk, tot lafenis der ziel van wijlen Mijnheer en Mevrouw VITAL LONCKE-BOSSAERT Heer JULIEN DEVACHT, meldt bij deze, aan Vrienden en Kennissen, het droevig afsterven van zijne echtgenoote De Lijkdienst gevolgd van de Begraving zal plaats hebben, Maandag 28 Februari, te 9% uur in O. L. Vrouwkerk. Er zullen geen rouwbrieven gezonden worden. Vrienden en Kennissen, gelieven dit bericht als dusdanig te willen aanzien. Mijnheer en Mevrouw Jerome VAN- CAYSEELE-KESTEMAN, Kinders en Familie, noodigen beleefd Vrienden en Kennissen uit, bet Solemneel Jaargetijde te willen bijwonen. Maandag 28 Feoruarl te 10 uur, in St Bertenskerk, voor wijlen Vriendelijke ultnoodlglngaan Kennissen en Vrienden, te willen aanwezig zijn op Dinsdag 1 Maart, In de Solemneele Mis, te 9 uur, in St Bertenskerk, voor RENÉ VANDENBUNDER, Vrouw en Kinderen noodigen Vrienden en Kennis sen uit, op Woensdag 2 Maart, te S uur, in O L. Vrouwkerk, de plechtige Jaarmis te willen bijwonen, die zal gezongen wor den voor hunne overleden dochter en zuster MADELEINE VANDENBUNDER speciaal gemaakt voor Hoppevelden, Eerst* Kwaliteit GEWAARBORGD door mij sederf 29 jaar verkocht DUINKERKSTRAAT, bij de Meikerij, - Tel-f-xm 150 - POPERINGHE. De lang verwachte dag is eindelijk aangebroken, de prijsuitreiking aan de bekroonde leerlingen van de landbouwav ndschool, eerste leerjaar, tijdens hetwelk gehandeld werd over Plantenkunde. Op Zondag 20 Februari was van 3 uur de zaal in t klooster vol van boerenjongens. Een hartelijke welkomgroet werd door den E. H. Proost aan ouders en zonen toegestuurd, tia het strijdlied van den Belgischen Boerenbond, ge zongen door de le rlingen der landbouwavond- school, kwan Heer Simoens, Staatslandbouwkun- dige, aan het wcord. In klare bewoording hield bij de ouders het bijzonder nut van het landbouw- onderricht voor, en steunde vooral op de fierheid en de durfkracht onzer boerenjongens Met spijt vernamen we dat de Heer Volksvertegenwoordiger Brusselmans onze prijsuitdeeling niet kon bijwo nen. Hit gezellig leest werd door het muziek vin Eessen opgeluisterd, dat onder de leiding vu hunnen flinken bestuurder allen lof verdiende. Vooraleer tot de uitreiking der prijzen over te gaan, werd door het studielid. Marcel Decoeo^ Fierheid van A. Rodenbach voorgedragen, alsook een studiewerk van Gerard Decuyper over Solidariteit of Samenhoorigheid Om het nuttige bij het aangename af te wisselen voerden twee leerlingen der landbouwavondschool de prettige klucht met zang op Kobus en Wannes». Nu de uitdeeling der belooningen. De landbouw- lesgever M. Uleyn ?af da rover verslag. 3o leer lingen lieten zich inschrijven, waarvan 28 deelnamen aan de wedstrijden. Op 124 punten behaalden Decuyper Gerard 120 en Dupon Hilaire 118 pu ten. Die twee bekwarten de grootste onderscheiding. Aan die tlinke kerels een hartelijk proficiat Al de jonge s waren ten zeerste voldaan. Als slot dier luisterlijke prijsuitdeeling werd het Lied der Wcumensche Boerenzoon fier ge zongen, waarna de E. H. Proost allen bedank». In het bijzonder wees hij op de buitengewone toewijding van onzen onderwijzer-landbouwlesge- ver M. Uleyn. Na nog wat gemoedelijk gepraat, en een dreu nenden Vlaamschen Leeuw gezongen, giageii onze jongens in de beste stemming uiteen. Westroosabek*. Ongeluk. Desender Auguste z v Emlel, oud 18 jaar, broedpr van een oud-ijzerVoopman was verleden week aan 't marbels zoeken In de puinen rechtover zijn broers woning toen al met eens Iets ontp'ofte dat den jongen erg kwetste aan aangezicht en handen. Wanneer nu toch eens het laatste onge val. Moorsaele. Wreede daad. Woensdag nacht drong vrouw Georges Overbrouck, wonende Roesselaerstraat, terwijl haar man sliep stil ln de slaapka- i mer, goot een pot kokend water op zijn aangezicht en nam de vlucht De man is vragen ver genoemde bedieningen die 1 ijselijk verbrand en huilde van de pijn. Op nen schriftelijk aan h°t Gemeentebestuur zijn hulpgeroep kwamen geburentoege- gedaan te worden vóór den 7 Maart a s, isneld. Een geneesheer, verwittigd,kwam 1 Wettelijke aanvangswedden. aanstonds ter plaats, diende '-cm eenige zorgen toe en gezien zijn erge brandwon- den deed hij hem naar het gasthuis over- I brengen. Men vreest dat hij het gezicht zal verliezen. Gemaante Hollebeke. De bediening van Gemeente Ontvan ger en van Ontvanger der Commissie van Openbaren onderstand is epen Al'e aar- Vierde blad. POPERINGHE, van 18 tot 25 Feb. 1927. Geboorten. 53. Frimont Gery, z.v. Osdt en Julia Lebbe. 54. Cambron Sylvère, z. Albert en Godelieve Ruyssen. 55. Carpen- tier Paul, z. v. Gerard en Blanche Verdoene. 56 Lippinois Rolande, d. v. Jerome en Allee Lahousse. Overlijdens. 42. Lesy Jerome, 6 m.. Bertenplaats. 43. Vanhouwe Eulalie, 51 j.. huishoudster, echtg. van Jules Deschuytter, Gasthuisstraat. 44. Papegaey Auguse, 68 j., werkman, echlg. van Emma Matton, Cassel- straat. 45. Slmoen Charles, 65 j.schoen maker, echtg. van Julie Lava, Pottestraat. 46. Soenen Yvonne. 13 d Bruggestraat 47- Marquis Louise, 78j.,z. b., echtg. van Julie" Devacht, O. 1 V. Kruisstraat. 48. Amez Joseph, 16 d., Yperstraat. Hawelijken. —8 Flament Camllle, 22 j-. werkman van Watou en Huyghe Madeleine. 22 j., werkster van Poperinghe. YPER, van 18 tot 24 Februari. Geboorten. Masschelein Jacqueline. Hond- straat. Wouts Jacqueline, Surmont de Vols- berghestrant. - Delaere Jeanne, Biuggest. - Nuyttens Maurice, Lange Tnourouistraat. -• Hoornaert Suzanne, Grimminckstraat Vel- ghe Norbert, Blindeliedenstraat. Sterfgevallen. Verbiugghe Gustaaf, 5t aardewerker, echtg. Bossaert Sylvia, Lang" Thouroutstr. Delvoye Leonie, 85 j., wed Vandenberghe Honore, Meenenstr. Lefieu* Huberta, 5l j. Zonnebekes'eenweg. Ar dries Ludovlcus, 70 j echt. Fertinel Cellna. L. Thouroutstraat. Bonckeljoen Julia, 7d j., wed. Lin Charles, Kaai-Wesl. BulcW Camiel, 46 j., echtg. Smagghe Eveline, L- Thouroutstr. Degrave Sylvie, 82 j., echt. Jonckheere August, Rijsselstraat. Huwelijken. Vandelannoote Arthur, paar denkoopman en Hoornaert Marle, z. b. -" Gryson Gaston, werkman aan den ijzerweg e" Dervaux Elisa, z. b. Baelen Camllle, land bouwer, te Moorslede en Debaene Sophia, landbouwster, te Yper. Zie vervolg der Burgerstanden op oit5 Watou. Voor geldplaatsirgec, beurszaken, uitbrtalen van coupons, aankoop en verkoop van vreemde munten, wendt U tot de Filiaal van den VOLKSBANK VAN LEUVEN Hulpkantoor te Watou Groote M^.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1927 | | pagina 2