THERMOGENE Aan de H.H. Duiueniieine&bers Het Vijf en twintigste Jaar|De^Boerenjeugildag te Leuven. In t Buitenland Zitting van den Gemeenteraad In t Binnenland FORTE BRUNE VELO-CLUB WATOU HOEST, GRIEP, RHEUMATISM STEKENindeZIJDE, LENDENPIJN Aan verkeerd adres Mijnheer René DEVOS 't Hoekje van den Christen Werkm, Romanie PITTELIOEN Georgine Vandermarliere Henri Vandermarliere. Urbanie Vandromme, Het Gure Winterweder. Ch. Frimout-Gillebert. Muziekschool. Yper. "M AS-C All,, III Id II Landbouwers cn Neringdoeners, Wat een heerlijk schouw spel, die Heden beginnen we ons vijf en twin tigste jaar I Wat i "De Poparinghenaar,, ontwikkeld, gegroeid, vermeerderd in, die vele jaren. Hoeveel wel en wee heeft hij in al dien tijd niet dourleeld heerlijke dagen en droevige stonden heeft hij doorworsteld. Zijn bestaan is als vergroeid met de streek en overal bij grooten en kleinen komt men De l'operinghenaar t gen. Zijne lezers bleven hem steeds trouw en Van enkele honderden lezers zag hij het getal vergrooten en steeds aangroeien. Ja, heden wordt ons blad it lehn.itig op 15.000 nummers gedrukt. Wel hutklaarste bewijs dat onze lezers ons tnfuw blijven en met onze gedachten instemmen. Zulks moet ons aansporen om op den ingeslagen weg voort te gaan Steeds te kampen voor (le Katholieke Gedachte, voor het Vlaamsche Recht, voor de Maatschappelijke Vrede en Rechtvaar digheid. Aan al onze Getrouwen den besten dank. Di Poperinshenaar. Trams ontriggeld door de sneeuw. DonJeadag nntriggelde de tram van Watau op de Kaasmarkt te Poperinghe en Vrijdag morgan liep die van Oostvle- teren van het spoor bij 't Molentje 1 Het verkeer is heel versperd. De griep heerscht over gansch Engeland en het meest nog in de stad Londen. Nabij Kales werd eene vermoe delijk hei 1 goede koollaag ontdekt. In Italië heerschtthanseen gansch uitzonderlijke hitte en gaat gepaard met hevige onweders. De plotse dooi van over enkeh dagen heeft hier en daar doen vreez< i voor overstroomingen meest in Ne derland, Engeland en ook in Belgic. Nabij Saint-Lazare werd een auto verrast door een sneltrein, aan een overweg 3 personen werden gedood. Nabij Nantes heeft te midden de hevige koude, een groot onweder gewoed een man werd gedood. TeGlascow werd een groot sta pelhuis door brand vernield vier pompiers zijn vermist en de stoffelijke schade onberekenbaar. Over Spanje woedde een hevig onwederverscheidene provincies werden geteisterd de schade is over groot hier en daar bleven dooden en gekwetsten. STAD POPEKINGHE. op Woensdag 28 December te 6 u. 's avond. VERSLAG: De Zitti Afwezi: <ïc len io tal )e secretaris >rffnanrle zittin )r al de aanwe. begint te 6 u i5m Heeren Gombert, Vaudevoor- Carpentier. orders in de zaal. eft lezing van 't verslag der g, dat goedgekeurd wordt ige raadsleden- toehu I® Punt. Onderzoek der geloofs brieven van den opvolgenden plaats vervanger der lijst, tot dewelke de heer René Devos overleden, toebe hoorde aanstelling van het nieuw gemeenteraadslid en gebeurlijke eed aflegging. De Heer Burgemeester slaat recht, hierin gevolgd door al de aanwezigen Hij brengi hulde aan de nagedachtenis van het diepbe- treurd afgestorven lid van den raad Heer René Devos, het nooit genoeg volprezen en yan iedereen geacht en geeerbiedigd lid He. r Dr Brutsaert, namens de minderheid, sluit liern aan hij deze gepaste en welverdien de hulde en vraagt dat namens den raad een brief van rouwbeklag en deelneming aan de diepbeproefde Familie zou gestuurd worden. Hieraan zal voldaan woeden. Volgens orde 'wordt mijnheer Pierre £)uaghebeur geroepen otn den Heer René ïjpvos 0)i te volgen Mijnheer P. Qnaghebeur heeft eenen brief gestuurd waarin hij zegt af te zien van zijn recht tot zetelen en het man daat van de hand wijst. Waarvan akte In de volgende zitting zal de plaatsvervan gergeroepen worden om den eed af te leggen Miinheer Emiel Desinyter is de gekozen jdaatsvervanger. 2® Punt. Stadsbegrooting voor het dienstjaar 1928. Daar de cijfers die in eene begrooting voor komen de weerde niet hebben van deze eener rekening, ontbonden wij ons van dezer opgave. Bij art i5maakt Dr Brutsaert eene opmer king. Hij vraagt waarom voor verleden jaar de opcentiemen afgeschaft werden. Dan Wa ren ze niet zoo hoog en, hadt inen ze behou den. men zou nu die opcentiemen zooveel niel hebben moeten verhoogen. M dt Burgemeester antwoordt dat het betalen der ouderdomspensioenen, het eischen van opcentiemen noodzakelijk maaktdat nie mand die uitgave bon voorzien en de opcen tiemen maar gelegd werden otn deze en ande re nuttige uitgaven te dekken. Deer Dr Brutsaert herhaalt dat hij dan ook gewezen heeftop het gemis aan vooruitzicht hij het afstemmen der opcentiemen. In 't be stuur kan men moeilijk al de te doen uitgaven voorzien en het is beter de stadskas regelma tig aan te vullen dan later meerdere lasten te moeten stemmen om onvoorziene onkosten te dekken. M. Gombert komt in de zaal. Benevens de verbeteringen en veranderin gen door het Schepencollege aan de begroo- tiiiR toegebracht werden door de Heeren Brutsaert en Lefebvre enkele verhoogingen aangevraagd en toegestaan in de Commissie van Financiën. Door Dr Brutsaert werd gevraagd en beko men dat 5ooo'(f. ingeschreven werd voor ge beurlijke kosfeii als vergoeding voor een gediplomeerde vroedvrouw. Hij bekwam pok een krediet voor 't onderhoud der velo banen. Deer Lefebvre vroeg en bekwam een meer dere toelaag an 25e fr. 't Werk van den Akker eene toelaag voorde erkende Zie- ki'iiiromsten van i5uo fr. een verhoog van v>o fi foor hol Werkloozenfonds een ver hoog van 100 frAoelaagvoordenGeitenbond Dr algemeens totalen der Begrooting be- loopen tot Ontvangsten fr. 2.077.864,76 Uitgaven fr. 2.076 301.48 Overschot fr- 1 473,26 De Begrooting wordt goedgekeurd met 7 stemmen en :i onthoudingen H.H. Dr Brut saert en Lefebvre. 3® Punt. Mededeelirgen. De liter Burgemeester, rechtstaande, bzerrgt een rouwgroet aan al de afgestorven mede burgers, verdwenen binnen hei jaar en biedt zijn innige deelneming aan hunne naastbe- stitanden Hij wenseht dat het toekomende jaar voorspoedig weze en gelukkig voor iedereen voor den gemeenteraad; voor de stilden voor a 1 de in woners, grooten en kleinen. Heer Dr Brutsaert beaamt dez.e wenschen en biedt den Heer Burgemeester zelfde wen schen voor hem persoonlijk en voor gansch zijne Familie. Dr Brulsacrt vraagt wat er waar is over het mogelijks herbouwen van het Vredegerecht M de Burgemeester zegt dat er nog niets be slist is dat de mogelijkheid word ingezienen I onderzocht om, nu t de oorlogsschade, een nieuw gebouw te stellen in de Vlamingstraat; gebouw dat zou dienen beneden als Vrede gerecht en Teèkeaschoot en boven als "'Museum. Dr Brutsaert vraagt of volgende gedachte ;nit4 z.ou kunnen overwogen worden Het \Y egereeht öp 't Stadhuis laten waar het thajisis.de groote zaal van't Stadhuis in ri- lcon voor Museum de grond van de Vlamingstraat verkoopen en met de oorlogs- ■eb de de vaart op de groote markt overwel ven- en alzoo de boter en eiermarkt ver eg! ónten. h; Heer Burgemeester zegt dat het steeds 'jijrijn droom was de vaart te overwelven De i gedachte van den heer Brutsaert zal in het I; schepencollege overwogen en onderzocht ijl worden. I De vergadering eindigt te 7 u. 3o m. j vergadering van 700 jonge Boeren te Leuven op tweeden Kerstdag en vol genden dag Eerst jn de Onze Lieve Vrouwkerk ter Predikheeren te 3 uren namiddag, 0111 den zegen des Heeren naar chris telijke en boerenbondsdie geplogen- heid, af te smeeken. Ik zie ze nog zit ten die talrijke schaar jonge mannen, luisterend naar het klare warme woord van Kanunnik Senator Broeckx ik hoor ze nog, allen gelijk één man her halend de toewijding van de Boeren- jeugd organisatie aan het H. Hart van J csus Wees Koning over ons allenWij willen van'iu af leven volgens uw tien ge iteden Üewaardig, 0 Goddelijk hart van Jesus, de bijeenkomsten van de christelijke ooerenjeugd voor te zitten En dan de zegen van Jesus zelf over die jonge neergebogen koppen, en als sluit van die roerende godsdienstige plechtig heid een dreunendChristus vincit, Christus regnat, Christus imperat Wat een heerlijk schouwspel, die -. an 700 springlevende boerenzonen in de groote zaai van St Pieters-college'! Wanneer de vertegenwoordigers van de Bisschoppen op het verhoog ver- hijnen, is net een gejubel zonder einde /.e zien en ze voelen dat hunne Bisschoppen met hen zijn, ze weten en ze voelen dat ze met hunne Bis schoppen zijn, ze voelen den warmei klop van hun katholiek hart, al Ueeti n zij zich nietRoomsch-Katholiek En van op het verhoog was het een onver getehjk uitzichtal die jonge, sloeri vlaamsche koppen uie kijken, al maar voort kijken, licht en vlam tn de 00- gen, naar nun generaal, hun Monseig neur zij beminnen hem zoo me hun den welkomgroet toespreekt. Mijn beste jongenszoo begint Mgr. Luytgaerens, hij ook hij heelt ze hei en lnj straalt van vreugde 0111 zipi beste jongens, en omdat Hunne Hoog waardigheden de Bisschoppen daai zijn in hun vertegenwoordigers otn de jongens te zegenen en aan te moedigen. De lessen gaan aan den gang De Jonge Boer 111 zijn bedrijl (Mr Haven als 111 de Famuie E. H. Engelen 111 üe Parochie E. H. Borremans in Ue Vereeniging M. Van Beieren j. E11 die Jonge Boeren luisteren aan dachtig, hjk de vinken, uren aan eén stuk, en schrijven aanteekenmgen ne der op het ivitte blad van den gedruk ten inhoud der lessen, en rooaen tus sehenin een pijpke oi een cigaret ol zingen een lied. Zijn dat boerenjoii gens Onwilllekeung komt die spreuk van een boer te binnen was 't niet tijdens de bedevaart naar Rome? De Boerenbond gaat van ons, boe ren, nog heeren maken O ja, wat een heerlijk werk heelt de Boerenbond van Leuven in de laatste dertig jaren hier verricht I Maar nu, wat mag men niet 111 nabije toekomst verwachten van dit opkomend boerengeslacnt, dat vai jongs al gedrild wordt, gekneed en gevormd? Gevormd tot diep-overtuig- ile christenen, tot ontwikkelde land bouwers, dodr vakkunde en knappe vaardigheid allenthenen beslagen in hun bedrijf, door vereeniging en or ganisatie Krachtig en machtig; Wat een zegen voor Kerk en Land üe Boerenjeugdorganisatie staat er goed voor. Op den eersten studie dag in 1926 waren 400 deelnemers dit jaar zijn er 700. Het jaar 1927 zag het ledental aangroeien met een 5ooo In West-VTaanderen zijn 58 jeugd afdeelingpn met 2007 leden in géhee het Vlaamsche land zijn er nu 354 jeugdaldeelingen met l3ooo leden West-Vlaanderen is nog wat verach- terd, maar tegen einde 1928, indien het ledental aangroeit lijk in 1927 komt het aan de spits van de vijl gouwen. God gave 't Er zit leven in deze studiedag be wijst het den overvloede. Wij ve/na men met vreugde dat de Weslvlasin- sche jeugdaldeelingen hierin niet ten achter staan. Een bijzonder bloempje voor Woumen drie bestuurleden met hun proost E.H. Debel, zaten op de eerste rijen in de zaal, een hunner klom op het podium om zijn makkers toe te spreken, en deed net wel; en dan in den vakkundigen prijskam; bekwam Woumen den tweeden prijs met 82 punten op 100. Maar uit het Westland was er wet nig te zien of te vernemen. Tijdens den jeugddag werd een dubbel oproep gedaan, door geheel die schaar jongelingen geestdriftig beantwoord De Heilige Vader roept de jonge boeren naar Rome en rond Augustus-September wordt een wa penschouw gehouden te Antwerpen voor geheel de Vlaamsche Katholieke jeugd. Kan. J. Mahiei Aanhoort den raad van deze die ze gebruiken. Apotheker Vermande re's Remediën tegen alle ziekten dei- kiekens zijn de doeltreffendste en de oordeeligste voor groote en kleine weekers. 1 e bekomen bij de apothekers No redame en Kestelyn te Poperinghe, en Snoeck, Van Rubaeys en Weckesser te Yper, en in alle Apotheken. FOURI Ongel» i' IN DL J^^jCass FOURRUREN en BANDEN Ongelooflijke goedkoope prijzen DE VIER SEIZOENEN Casselstraat, 7, Poperinghe Grooto A ïrtlaijur v iiïs«-is Sluis* Zondag 8 en Maandag 9 Januari a,s. eeft de plaatselijke tooneelkring twee ettooningen. Er wordt opgevoerd 8L0EMEKEN, drama in 3 bedr. van De Tièieentot slotOGARITA, of d Wilde Viouw, blijspel met zang in bedrijf. Kaarten aan 5-3 en 2 fr, kunnen op voorhand bekortten worden in t Vlaamsch Huis. I 'ictorinen. Op Maandag 23 en Dinsdag 24 Januari, voeren de Lan- «hoirs Viciorinen op in de feestzaal "alace het beroemd drama DE HEIDEBOEREN met zang en kooren 11 het blijspel Vader Pluimsteen Kaarten aan 5 en 3 fr. op voorhand te bekomen bij Maur. Benoot, Noord straat, I. Op Zondag i5 Januari geeft de Vlaamsche Meisjesbond Het Hop» aerankje een prachtig feest 111 t Vlaamsch HuisTooneel, Zang, Muziek. Ze zijn dapper aan 't lee- ren en 't belooft wel te zijn. Gemeenteraad. NV ij vernemen at de Heer Camille Vandevoorde, vertegenwoordiger der Christene Werkliedenpartijzijn ontslag gege ven heeft als Gemeenteraadslid. Zijn gebeurlijke opvolger in den raad is Mijnheer Germain Devos, brouwer. Pectoral Dupuis. De griep, die egint met i illingen is een algemeen ongemak. Zij wijkt voor de weldoen- "e uitwerking van den Pectoral Du- puis. De doos 4,5o fr. bij H. Notredame Groote Markt, Poperinghe. WinterweerHet gure weder houdt aan en brengt veel ontredde ring, werkloosheid en het noodzake lijke gevolg, mede. Van Woensdag loopen geen trams meer en is de briefwisseling en het treinverkeer onzeker. Woensdag wa ren we zonder electriek en de kaarsen en petroollampen werden uit hoeken en kanten opnieuw opgerakeld Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen M. VANDEPLAS Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden razende tandpijn ol rheumatiek aan getast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heult kunnen ontslagen.neemt zonder aa.rzelen de MONO POEDERS en ge zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, (Ir. Markt en A. Kestelyn, Gasthuisstra at, Pope ringhe, de doos 4,50 fr Kerstdag. De nachtmissen werden dcor veel christei len bijg woond. Overal klonk eerlijk en prach tig gezang en de ingetogeni menigte getuigde van den diep ingewortelden christen zijn. Kerstfeest. Door Davidslonds en Vlaamsche Vrienden werd een prachtig mooi feestje gegeven dooi en meest voor de kleintjes, 't Is wonder wel gelukt en de verdienstelijke in- richtsters verdienen allen lof. We zijn reeds wel gewoon, maar ditmas 1 was het onove rtrefbaar. Aan allen, inrich ters en kleine uitvoerders, de beste gelukwenschen. OORLOGSINVALIDEN Op Zaterdag 7 Januari, te 7 1/2 uur, wordt in Palace Hotel een ku nst- avond gegeven ten voordeele der In validen door de gunstig gekende maatschappij TOrpheon van F-.ra- zebrouck met de welwillende med e- werking van Juffers en Heeren uit cle stad. Als men gezond is, is men geluk kig en aan pijnen denkt men niet. Maar toch weest voorzichtig en ver liest uwen moed niet, als de pijn u aantast. Herinnert 11 dat hoofdpijn of koorts, veroorzaakt door griep of rheu matiek. kan verdwijnen met Algao- poedeir. De halve doos 3,25 fr., gr. doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vande- plas, Apotheker. In Yper bij Hautekier en Van Robaeys. Katholieke Kring. 1 leden Za terdag te 7 uur, wordt Oudejaars avond gevierd en morgen Zon<:ay, te buur, het nieuw Jaar ingesteld met een mooi Symfonisch Concert, ge paard mi t Kluchtliederen en met de welwillende medewerking van Me juf fer Vander Straeten, Kunstzange-res te Gent \NS I of 350 t'r.l ten wmm PARDESSUS - RAGLANS Winterfrakken in schoone stof Sierlijk gemaakt, van 250 tot 1350 Bezoek: De Vier Seizoenen hbmCasselstraat, 7, Poperinghe Past in tijds op l Anders gijt gij met Kerstmis of Nieuwjaar ziek, te huis genageld met eene zware koude' Samaritaan siroop geneest op enkele dagen de zwaarste borstvallin gen. Op tijd genomen, behoed zij u er tegen Te koop in alle Apotheken. Trouwe bediende. Wij verne men dat de Heer René Camerlynck bediende van den Burgerstand, met J.inuarizijn rust neemt. Hij trad in bediening in 1880en heeft in gansch zijn lange loophaan, steed trouw en spipt, zijne bediening waar genomen. Hij kent iedereen en een ieder kent hem ook, iedereen eerbie d'gt hem als een waardigen burger en een nauwgezet ambtenaar Mocht Hij nog vele jaren hier door brengen en welverdiende rustdagen beleven. De Roode Pillen van L. Dupuis Jumet, verdrijven uit de maag de gal en de slijmrn, die de spijsvertering en de goede vereenzelving van dr voedingstoffen belemmeren. Zij bren gen de slechtste magen Weer in orde De doos 4,5o fr. de halve doos 3,5o fr. bij H. Notredame, Gr. Markt Poperinghe. Landbouwschool. Dr heer m genieur Houtman zal van Dinsdag 10 januari af zijne reeks van 10 lessen over werktuigkunde en electriciteit geven. Dezen winter zal hij handelen over de stoommachienen, de land bouwmotoren, de tractors, de elee trische bellen, telefoon, verlichtingen bliksemafleiders. De landbouwerszonen, die in 1925 26 de landbouwschool volgden, mogen ook deze lessen komen bijwonen, mits tegen den 8 Januari hun aanvraag te doen aan E. H. Dejaegher, bestuur der der landbouwschool. Te naaste winter zal dezelfde inge nieur een tweede reeks lessen geven over dynamos en gebruik van electro- motoren. Alleenlijk de landbouwerszonen, die nu de lessen volgen, zullen te naaste winter de tweede reeks lessen mogen bijwonen. DRINKT en FEYS-CALLEWAERT'S Guldenbier en Extra Uitslag der Kambioenbolling van Zondag 18 December 1.1. in dentrabol bil René Cappoen. Ziehier de uitslagen Peloton. Peloton. Beun Camiel 3 Lazoore Camiel 10 Mahieu Achiel 10 DewlckerRemi Prinsie Auguste 9 Damour Gustave 10 Dervnrk Camiel 10— Vercruysse Emiel Suffis Tosenh 7 Messiaen Medard 10 Derycke Tneoph. 5 Dewancker Jer. 10 Dewancker Gust. 10 Verpoot Emiel 0 Vanrenvngh Silv 10 Depuydt Jules 0 Zondag laatst Kerstdag, had de be korting plaats tusschen de 8 aange bleven pelotons voor het toekennen der 4 eeremetalen en den titel van kampioen van Poperinghe. Pelotons. Pelotons. Damour Gustave 3 Mahieu Achiel 10 Messiaen Medard 10 Dewancker Gust. 0 Dervnck Camiel 10 Vanrenvngh Silv. 0 Lazoore Camiel 10 Dewancker Jer. Bekorting. Dervnck Camiel 1 Lazoore Camiel 10 Mahieu Achiel 10 Messiaen Medard Voor den 3e prijs Derynck Camiel 7 - Messiaen Medard 10 Voor den ic en 2e prijs. Mahieu Achiel 0 - Lazoore Camiel 10 Uitslag en Kampioenen Lazoore Camiel Berat Achiel Berat Hector Deschodt Luclen Hartelijk proficiat. h. Rijsselstruat, 21, YPER. Koopt uw Diamant, Goud en Zilver, ImJ Goudsmidt, Boterstraat, 6 Yper ter trouwe bediening en alles gewaar bor^'d. Elverdinghe. Volksbeweging In 't jaar 1927 op eene bevolking van 1761 zielen, waren er 44 geboor ten, dat is ongeveer 26 per 1000 10 huwelijken en 24 sterfgevallen waar onder 3 van minderjarige kinderen. Kaarten voor vrijen ingang in 1-'; ank rijk in den loop 'an het jaar J92H worden i afgeleverd bij den schrijver Alphonse Sitoor. Rousbruggestraat, Nr 8, aan 1,50 fr. Yper. Vrijdag avond omstreeks ure kwamen tivee zwartgemaakte mannen op Ligijtuinwijk het huis bin- engestormd van de Wed. Seghers. lelukkig kon de verschrikte vrouw de achterdeur bereiken en van daar riep ze op de geburen. Daarop namen de bandieten de vlucht. Een onder zoek is ingesteld. Zondag namiddag om 4 ure was de zaal van 't Christen Volkshuis stampvol geloopen. De V. O. S. en B. V. O. S. gaven een Kerstboom ten geschenke aan de vele kindertjes der 'eden. Daar waren er boven de 3oo lie van den ouden Kerstman een schoon geschenk en ja ook eene goede vermaning ontvingen. Ouders en kin- ders waren overgelukkig. 's Avonds om 7 ure gaf de too- neelaldeeling van de Christene Werk lieden een avondfeest in hun lokaal Ier St J acobsstraat. Men voerde op de Roode Kerstnacht het welbe-, kende drama alsmede het lachwek kende blijspel Gezusters Kwik Veel verbetering valt er te bespeuren. Er was wel volk. Jammer maar dat het weder niet mee en wilde, 't ging nog beter zijn. Zondag nacht waren de gendar men op hunne nachtronde, toen zij op de markt gekomen, iemand met en zak geladen zagen vluchten. Da delijk liepen zij den vluchteling ach terna en konden hem gemakkelijk achterhalen. In den zak had hij kope ren klinken en kranen opgeborgen welke hij hier en daar in opbouw zijn de hui»en had weten al te rukken. Daar hjj geen aanveerdbaren uitleg geven kon werd hij aangehouden en naar 't gevang gevoerd. De kerel en is tan zijn proefstuk niet, —'Zondag 8 Januari te 6u. 's avonds in hi t Christen Volkshuis, St Jacobs straat, voordracht met lichtbeelden over Rubens als katholieke kunste naar, door den welgekenden, oud aalmoezenier, Z. E. H. Nobels, Be stuurder van het Seminarie te St Niklaais. Eessen. Tooneel. -- Zondagen 8 en 15 Januari door de rederijkersgilde Ste Barbarate 2 uur, opvoering van Trimard sociaal drama in 3 bedr. en O dat Trouwen blijspel in 1 bedr Kaarten aan 5-4-3 en 2 1 2 fr. op voor hand te bekomen bij Ch. Lemahieu. Bedienden Werklieden. I Leven is kostelijk. Daarom ver meerdert uwe inkomsten door eene goede bijbediening. Wordt agent van de algemeeneVerzekeringsmaatschap- pij Le Pays cn Le Pays Vie Zetel Poincarrélaan, 72, Brussel. Schrijven E. Vuylsteke. Opziener Brugsche steenweg, 55a, Kortrijk. Heden Zondag avond dus 1 Ja nuari wordt er nog eens gespeeld, en reeds velen beloofden terug te keeren, want het smaakte naar den trog om nog. Op 2® Kerstdag was het de beurt aan de Kinders Na den Priesterlijken zegen in de Kerk, waar een driehonderd kleinen aanwezig waren, greep het feest plaats in de Feestzaal Na eenige stonden was zij bomvol en of er geestdrift heerschtte vooral als de Kerstboom met de prijzen voor de oogen van de kleinen stond te prijken. Elk kind kreeg zijn goeste, want er was keus genoeg. Ja, onze kinderen zijn waarlijk de troetelkinders van den lieven Jesus. Zoo liep het Kerstfeest ten einde, dat voorzeker eenen bijzonderen goeden indruk heeft gelaten en steeds den kristen geest doet aangroeien in lloe- singhe. Dikke Wintermantels met fourrure aan 150 fr. IN DE VIER SEIZOENEN Casselstraat. 7. Poperinghe. Isenberghe. Om reden van het slecht weder is het tooneelfeest van 26 December laatst uttgesteld tot op Zondag 8 Januari 1928 om 6 ure. Opvoering van Getrouwe Knecht en 'i Smidje Smeè De reeds genomen kaarten van Maandag 26 December zijn dus geldig voor Zondag 8 J anuari. Leysele. Tooneel. Op den II", tien i5°er, den i8" December 1.1., heelt de Tooneelmaatschappij V.O.S Nut en Vermaak drie prachtige vertooningen gegeven in hunne gilde- zaal, Beverenstraat, welke veel bijval heeft genoten. Ook niet te verwonde ren met zoo een prachtig treurspel Zusje gevolgd van het blijspel Nonkel Dorus Deze twee prach tige stukken alsook de schoone liedé ten zijn zeer goed voorgedragen ge weest en men moet bestatigen dat deze maatschappij gedurig streelt naar bloei en roem voor het toofieel Ook allen eenen hartehjken profi ciat Oostvieteren. V. O. S en B. V. O S. Op Drie Koningen, Vrijdag 6 Januari 1928, in de Tooneel- zaal, Voordracht met Lichtbeelden «Met ons jongens aar. den Yzer», door den gekenden redenaar Adv. Leuridan. Voorbehouden rang 3 fr., 2' rang 2 fr. Kaarten te bekomen bij Louise Dejonckheere, Scharenstraat. Watou. Voetbalbond a De Een dracht».Een paar maanden geleden werd hier. tot algemeene voldoening onzer sportieve jeugd, een voetbalbond ingericht onder het voorzitterschap van Heer Joseph Se\s. De theorie werd vlug aangeleerd, oefe ningen er op toegepast, en. reeds op 2® Kerst dag kregen wij onzen eersten vriendenmatch Studenten'i versus «Eendracht». Het ter rein, door den aanhoudenden regen, was vet en zwaar Het spel was niet te min schoon en overtrof zelf iedereens verwachting. Niet te verwonderen dat. spijts het slecht weder, liet ruim getal toeschouwers, met spanning, de menigvuldige phasen van den match, tot het einde toe, volgde Deze ging door, om een beker te betwisten in drie ontmoetingen, beker geschonken door Heer Burgemeester G. Deionghe. Scheidsrechter Bollengier L van Poperinghe, die heel puik en gewetens vol den match leidde, stelde om 1 1/.2 ure (le volgende elftallen in lijn Plohg per Studenten W. Depuydt Spanneut, L'. Vereecke Lebbe, D. Deheegher. Prinzie Beddeleem, Corteel, Cossey, Brutsaert, An [nothé. Ploeg der Eendracht Merlevede Codd, Depoens L' Vereecke, H. Deheegher, Besem Depuydt, Lannoo, Vallage, Vanlecke [Maerten- l'time De studenten winnen den toss en spelen met het voordeel van den wind Ze zetten zich maar traag en moeilijk in be weging. De Eendracht maakt er gebruik van en hunne voorlijn bestookt het tegenstreven de kamp. De keeper der studenten redt met brio verscheidene welgeplaatste ballen. Door een verrassene vershot weet Spanneut den lokalen keeper te verschalken 0-1 voor de Studenten. Kort nadien zit den gelijkmaker binnen op algemeenen aanval van de loka len, door toedoen van Vallage t l. Daarop volgt de rust en koffie 2time. De lokalen, nu begunstigd door den wind. geven het de verdedigiging der Studenten hard te verduren Opvolgen tlijkt teekenen Lannoo en Depuydt aan. zoodat de stand 3-1 wordt Moedig hóuden de Studen ten vol, en, na menige pogingen, weet Cos sey, met een prachtig shot, nr 2 te netien 2-3. Op het einde gelukt Lannpo nr 4 binnen te kegelen 4-2j De Eendracht won wel verdiend. Een woord van dank aan de Heeren Be stuurleden voor hunne hartelijke ontvangst, na den match in 't lokaal, waar alle spelers, in volle vriendschap, zich deugd dedeu. Ilarop, mannen, de zon lacht ons tegen En nu, sportieve Watounaren, steunt, door uw eerelidschap, deze schoone samenvatting uwerjeugd. TRILL- - Tooneel. Op Zondag 8 en l5 Januari geeft de Jongelingenbond van Watou een luisterrijk avondfeest. Een prachtig drama staat op het program ma alsook Muziek en blijspelen. Het Concert wordt gegeven in de Oude Katholieke Knechtenschool om 5 u. 's avonds en kaarten zijn op voor hand te nemen bij M. Mac Vanden- berghe, Poperinghestraat en bij Ge rard Vandevelde, groote Markt. Wervick. Brug vernield. De brug over de Leie is huiten gebruik en alle rijtuigverkeer is dus onder broken. Een noodbrug zou seffens gelegd worden om de 4000 werklieden 11 ie dagelijks naar Frankrijk gaan werken toegang te verieenen. Boesinghe, Kerstdag. Het Avondfeest van Kerstdag ons aange boden door den jongelingskring is bijzonder goed gelukt. De groep bezit reeds een schoon getal spelers, zoo voor het ernstige als voor het luimige gedeelte. Het drama heelt menige traantjes doen vloeien en evenzoo de Much® de lachspieren doen loskomen. G. bestrijdt wonderlijk In alle Apotheken 4 fr. en 2 fr. 75 Komen. Brand. Een jonge zenuwlijder, Casier, inwonende bij zijne moeder, had te midden de wo ning een groot houtvuur aangelegd. Dank zij de moedige tusschenkomst van enkele geburen kon het brandge vaar verwijderd worden en den jon gen, die een gewissen dood te gemoet liep, gered worden. Wyngene. Dieven Eenige dieven zijn Tiier op röndettn hebben reeds een aantal dieften, meest met inbraak, gepleegd. Een naarstig on derzoek is geopend. Zuidschoote. hoerengilde. 't Is op 5n Januari dat we ons jaar- lijksch leest vieren. 't Vangt aan met een sol. mis te 9 uur, dan een goed pintje bier, ten einde geen dorst te lijden tijdens de feestvergadeting om 11 uur. Na onze sprekers zuIKn we het groot genoegen hebben heei Opziener Deboodt en E. H. Storme, proost tan onzen arrondissemenls- bond aan het woord te hooren 0111 te sluiten een goed eetmaal. Niemand mag te kort zijn, er moesten er soms nog eenige lust hebben om ook lid te worden, komt dan dien dag af. We Verwachten u talrijk. Pensioengilde. Opgelet Geen gewone vergadering op Zondag I Ja nuari maar we houden een buitenge wonen zitdag den 6n Januari in 't Ge meentehuis van Q tot 12 uur. Ge hebt in üe Poperinghenaar gelezen dat het hoog tijd is u in orde te zetten. We verwachten u dien dag, bijzonder lijk de oudjes van 55 a 65 jaar. Ge zplt er alle inlichtingen bekomen. Reninghelst. Soloslun werd gespeeld bij de Wed. J. Marquis door Leon Goossens met een vijlde van koeken aas, zeven en achteen derde van pijken aas, negen, acht en zeven. Medespelers Mw. Goossens, Alois Vancavzeele en Jozef Verdonck. Dee- ler E. Spenninck. Wilt gij geldplaatsingen, zoodanig dat uw geld. geld blijft en tasten intrest opbrengt Wilt gij toezicht over uwe waarden en inlichtingen ter trouw oier alle andere geldplaatsingen Wend U lot FONDSENBAÏIK, agentschap te Pope- rit ghe, Yperstraat, 5, tel.(12. De bestuur der Jules Fiey-Lelieur begeeft zich op aam raag ten huize om alle gewenschte inlichtingen te geven. de aanbesteding gehouden. Heel Gheluveït ivenscht dat de Heer Minister spoedig deze aanbe- ding goedkeure en dan aan 't werk. J ammer van het winterseizoen maar., na regen komt zonneschijn. West-Nieuwkerke. Het Be heer van de ijzerwegen was van ge dacht het reizigersverkeer af te scafte'n op de lijn Waasten-Nieuwker- l-e, d. i. op het treintje van den Zwij nebak. Die maatregel kon beschouwd voorden a's een eerste stap tot de volledige afschaffing der lijn De bevolking van de gemeente en van het omliggende zal met voldoe ning vernemen dat, dank aan de wer king van onze katholieke Senators en Volksvertegenwoordigers en ook dank aan de tusschenkomst van den B. B. van Leuven, nogmaals het gevaar geweerd werd. Kerstfeest. In de Feestzaal van het Klooster, is op 2n Kerstdag, na den noene, een heerlijk Kerstfeest aangeboden geweest aan de leerlingen der vrije aangenomen scholen, aan hunne ouders en aan de vrienden der scholen. Een prachtige Kerstboom prijkte in eenen hoek van de zaal vóór het tooneel. De leerlingen hadden hun deel op het programma out den geest van het Kerstmisfeest onder de talrij ke aanwezigen op te wekken, en heb ben hunne taak naar wensch vol bracht de kleinen van de bewaar school oogstten nogmaals het meest bijval. Het tweede deel van het programma was overgelaten aan eenen waren en goeden Vriend van het vrij onderwijs en van al wat goed is, den Heer De nys, geheel de provincie zoo .gunstig bekend. Dat hij de moeilijksten bevre digd heeft, bewijzen de luide toe juichingen die zijn «Tot ivederziens bejegend hebben in den huiselijken kring en in gezelschap, zal men nog lang herinneren aan zijne zoo deftige doch kluchtige liederen en aan zijne leutige voordrachten de toehoorders hebben eens goea mogen lachen De bekroning van het leest was de verloting van de prachtige Kerstge schenken onder de jongens en de ingisjes van de scholen. De kinders waren ten uiterste voldaan. Hunne ouders vooral, die de geschenken naar hunne ware weerde konden schatten, gaven uiting van hunne be wondering, van hunne tevredenhei en erkentelijkheid. Welgelukt feest dat tot eere strekt van de leden van het Beschermirgs- komiteit Westcappel. Levend verbrand. Het 2-jarig kindje, J. Van Tafel- ghem, werd ten huize zijner g-oot- moeder levend verbrand. De groot moeder was afwezig en het kindje zai te dicht de kachel genaderd zijn en vuur hebben gevat. Staden. Overlijden. Te Mo- line, Vereeniude-Staten, is overleden vrouiv Alida Van Daele, echtgenoote van Henri Vande Putte. Zij was gebo ren te Staden in 1879 De begrafenis iverd bijgewoond door eene overtal- rijke menigte, waaronder vele Belgen, tldaar gevestigd. Rousselaere. - Droevig ongeval. Donderdag avond, rond 7 ure, be vond zich het kindje van 20 maand, van Omcr Reynaert, handelaar, wo nende Noordstraat, te Rousselaeie, ia den winkel. Terwijl de vrouiv bezig was met een der kalanten te bedienen, ivas het kind tusschen de tentoonge stelde stoven geraakt en door eene kleine beweging kantelde een der stoven om, welke het arm wichtje op hi t h«ofd trof. Het kind viel bewuste loos ten grpnde. Een bijgeroepen ge neesheer stelde vast dat het wichtje den schedel gekloven was. Niettegen staande de beste zorgen is het kind Vrijdag morgen, overleden. Groot is de droefheid der ouders. Woesten. Brand. Zaterd g avond ontstond er brand in een'bouw vallig en onbewoond kuis, staande dicht bij het dorp langsh en de groote haan. Het gebouiv dat binnenkort afgetrokken moest worden voor her opbouw, is ten gronde afgebrand. aanpalende woning die fel bedreigd iverd is kunnen bevrijd worden. M. Leuridan. Doch de heer Missiaen doelt zeker op de benaming van Katholieke Vlamingenik mag hem wel bekennen dat dit een tactische benaming is. Uit (i Het Ypersche van lt) December 1927 in het verslag van de zitting van den Gemeenteraad van Yper, op 5 December Nopens deze verklaring in Het Yper sche gedrukt, en door ons verleden week enkel aangehaald, zendt M. Leuri dan aan ons een Recht op antwoord Als M. Leuridan drie weken tijd noodig heeft om daarover na te denken en enkel dan gewaar wordt dat die lerklaring hem kan kwaad doen of niet juist is, dan moet hij eene terechtwijzing zenden naar het blad dat ze eerst drukte, en niet naar ons. Dli POPKIUNUHENAAK -Rousbrugge. Boerenbond Op Üertiendag, den 6n Januari, om '5 1/2 u. groote vergadering van den Boerenbond in't eewoon lokaal, met bijzonderen spreker. Broeder Gabriel van Houthulst (J. Vandromme van Crombeke). De voordracht zal loopen over beter uitbating van de hofstee en over groenselkweek. Al de leden zijn dringend uitgenoodigd tot die eerste vergadering van 't jaar. De Proost zal den nieuwjaarwensch aan de leden toesturen. Het Bestuur. Een geitenbond zal alhier ge sticht worden op 3n Zondag van Jai.uari, voor de geitenkweekers van Rousbrugge-Haringhe en aanpalende dijken. Brielen. Onze boerenbond vierde op tweeden Kerstdag zijn jaar- lijksch gildeleest. Na de mis om negen ure voor 't welzijn der leden opgedra gen, vvierd een bezoek gebracht bij verscheidene leden herbergiers. Vóór het noenmaal gaf M' Dequeker van Bixschoote, ons eene meesterlijke en zeer nuttige voordracht over de nood zakelijkheid en macht der vereenigin- gen, en namenliik der hoerengilde voor de boeren. Hij deed bijzonder lijk uitschijnen hoe noodzakelijk het is voor den boer van zich meer te ont wikkelen in zijn beroep en gaf daar toe verscheidene praktische middels, die den boer best helpen kunnen en moeten om nog eenen trap hooger op te klimmen in zake vakkennis en ver dere ontwikkeling. Die prachtige rede wierd door allen warm toegejuicht. Een feestmaal, 'ten was geen klein bier, bekroonde het vieren van dezen dag een zeer sma kelijk en allerbeste noenmaal met uit- gelezene gerechten, geheel keurig bereid, dat ook al de leden ten hoog ste voldaan heeft. De plaatselijke gu- dekas kwam voor de helft tusschen in het dekken der onkosten van het feest, maal. 't En heeft er niet slechter om gesmaakt. Er blijft nu nog één wensch over, te weten, af de boerenzonen wel haast eene sterke jeugdafdeeling tot stand te zien brengen. Geve ons dit 1928. Gheluveït. Goed nieuws. Se dert 1880 bestond hier eene gemeente meisjesschool die door kloosterzus ters werd bestuurd. Het gruwelijke oorlogsorkaan ver nielde deze school ten gronde en toch vanaf 1919 waren de moedige kloos terzusters reeds ter plaats terug om zich aan hunne edele taak toe te wij den. Het klooster werd heropgebouwd, doch omwille van zekere moeilijkhe den... werd een heropbouw der schoollokalen niet aangevanhen. Het onderwijs wordt hier nu nog in barakken gegeven die, het spreekt van zelf, met den tijd, armtierig en bouwvallig zijn geworden. Doch hieraan komt ook een einde. Toen het nieuwe gemeentebestuur over enkelen tijd de teugels in handen nam, werden alle hinderpalen nogal spoedig uitden weggeruimd. Plannen tot heropbouw der nieuwe school werden door een bevoegd vakman opgemaakt en in datum van 14 De cember j.l., door cle afdoende bemid del ng der diensten van get Koninklijk Hoog Commissariaat van Yper, werd Mevrouw Weduwe René DEVOS- ROUS^RÉ, Kindeks »-n Familie Miinheer HeCTOK LKTFRM F-DK- VOS, Kinders en Familie, bedan ken hartelijk de talrijke Vrienden en Kennissen, om hun blijk van deeln- nting en genegenheid, betoond (looi hun aanwezigheid bij den Lijkdienst en de Begraving van hun dierbare afgestorvenen en dochter Mevrouw Maria LETERME-DEV0S De Eerste Zeswekenmis voo-' Mijn heel René DEVOS zal gedaan wei den op Maandau 2 Januari, te 10 uur, in O. L. Vrouwkerk. Aan al (1e leden een zalig en kig Nieuwjaar. Dinsdag 3 Januari te 6 uur,br!at rijke vergadering voor den Middy raad. Donderdag 5 Januari te 7 1 2 u vergadering voor 't bestuur K. A. J. otters. Op Zondag 8 Januari (e ut 1 2 5 vergadering voor de leden van 'tsi dikaat van Hout en Bouw te 5 belangrijke vergadering voor ij Werkliedenbond. Op Zondag 8 Januari moeten al K. A. J. otters zich aanbieden ti schen 9 en 11 uur voor 't verniemv van hunne lidkaart. Voortaan zal er voorde K.A.J.ott( gezeteld worden d«-n in en 4» Zond van iedere maand van af g 1/2 11 l/a uur. De Senator is wekelijks spreke) iederen Vrijdag van 8 tot 10 uDr de propagandist bevindt zich lijks in 't Volkshuis van 8 tot 8 l/2 j 's morgens. De Spaarkas is open 's Zondj van 4 tot 5 en 's Vrijdags va» 9 10 uur. Op Kerstdag hadden ive dé t ningbolling. De partij iverd tus® de 2 prinsen fel betwist, en den ti van Koning werd met veel succes j haald door het oudste lid van 't Vol! huis aan Pieter Vermeulen een h telijken proficiat. Het Kerstfeest van 2® Kerstij heeft zooals de voorgaande jaren jo en oud tevreden gesteld 23o kim deren trokken beladen met elk e prijs, welgezind naar huis. Voor Nieuwjaargeschenk kpqiU boekje loten der tombola van 't Vol! huis loten zijn te vcrkiijlieii 't Volkshuis, in de Coöperatieven bij al de Bestuursleden. MlRL Vrienden en Kennissen worden be leefd uitgenoodigd om de Jaarmis te willen bijwonen op Zondag i Januari (Nieuwjaardag! te 7 uur, in O. L. Vrouwkerk, voor Valoiitiiif huisvrouw van Maurice DECREUS en overleden Ouders. Bij dit blad behoort een IB I.I V OS." GHEf Nabij Rumpst iverd V. Verhae- ghe die per fiets over de baan reed, door een vrachtauto verrast en dood gereden. In de statie te Mechelen werd een jong student onder de locomotief getrokken en beide beenen vermor zeld. Te Brussel werd een man die een stootkar voerde door een auto gevat en doodgereden. L. Despeghel viel van de trappen, in zijn woning te Brussel hij stierf na korten tijd. In eene herberg te Beersel ge- rocht er ruzie tuséchen tivee broeders die in onmin leefden. In den twist stak de een den andere dood. In Henegouwen heeftmen enkele wolven ontwaarden gedood. Een spoorwerker werd in de statie van Duffel tusschen twee buffers doodgepletterd. Bij een echtelijke twist te Brus sel heeft de man zijne vrouw gedood met revolverschoten en daarna zelf moord gepleegd. Te Gent werd een man in zijne woning verwurgd gevonden. Zijne minnares, de vermoedelijke daadster, is aangehouden. De Caisse Commerciale de Roulers Agentschap van Poperinghe (vroeger BANK van POPERINGHE.) Vergoed de volgende Interesten Veertiendaagsohe rekening 4 2 5 Rekeningen met 15 dagen opzeg 4 25 Spaarkas (vrij van belastingen) 4 Termijnrekeningen Int. vrij v. bel. Geldplaatsingen aan drager. Uitvoering van Beursorders. Betaling van Koepons. Voetbal. Uitslagen van Zondag. 11 Ie Afdeeling. Poperinghe 2 Kortrijk 8. IIe Afdeeling. Poperinghe 1 Thourout 8. van Poperinghe en Omliggende. De maatschappijRechten Vrede» in tegenstrijd metsommige geruchten, blijft voortbestaan. Op Zondag 8 Januari 1928, is er, in 'tgewoon lokaal «In de Vlaamsche Duif» bij C. Merlevede, Kerkhofstr., eene groote vergadering voor alle lief hebbers. In die vergadering zal eeq vreemde spreker het woord vqeren over het doel van den West-Vlaamschen Vrijen Bond, alsook over de voprdeèlpri welke eraan verbonden zijn. Wij doen dus een warmen oproep tot alle warp liefhebbers en hqpen op, een talrijke opkomst. Ingang vrij voor iedereen. HET BESTUUR. Vriendelijke uitnoodigingaan Vrien den en Kennissen tot de Jaarmis, op Zondag t Januari, te 8 uur, in Sint BertenskPrk voor echtgenoot van Henri VANDEVOORDE Van ivege de Familie. Vriendelijk verzoek aan Vrienden en Kennissen, de Plechtige Mis te wil len bijwonen op Zondag i Januari, te 8 1 2 uur in O. I. Vrou-.i kerk, voor Acliillp GARli: Van wege.de Familie. Vriendelijke uitnoodiging aan Ken nissenen Vrienden, tot de Jaarmis op Zondag i Januari, te 9 uur, in Sint Bertenskerk voor IMttclioer» echtgenoot van Emma DELAVA Van wege de Familie. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen tot de pléchtfge Jaarmis op Maandag 2 Januari, te 9 uur, in St-Janskerk, tot lafenis der ziel van huisvrouw van Arthur VERHAEGHE en haar overleden Vader Van wegens Weduwe en Kinders. Vrouw Weduwe JULIEN SIX-VAN RAES, Kinderen en Familie, noo- digen Vrienden en Kennissen uit tot de Eerste Zeswekenmis, op Maandag 2 Januari, te 9 1 2 uur, in St Ber tenskerk, voor Heer .liilioii NI\ Hamilie en Kennissen worden be leefd uitgenoodigd tot het plechtig Jaargetijde dat zal gezongen worden in <!e parochiale kerk van Westvlete- ren, t< 9 uur, op Donderdag .5 Januari, tot Ziellafenis van Echtgenoote van Camille DEBRUES. Van wegens Echtgenoot en Kinders. Over gansch Europa heerschte streng en noodlottig ivinterwedi aardbevingen, stormen te lande en zee, regen, sneeuw, wind. Te Brussel heeft het duchtig sneeuivd. Te Brugge ligt de suee een meter hoog met moeite kan bevoorrading der bevolking gebeur alle handel ligt stil: t' Allen kanten blijvep de treii steken meerendeels van de tra loopen niet meer. Te Antwerpen geen verkeer tusschen de tiveestati In 't Kortrijksche is de Leie over stroomd. In Duitschland zijn verscheidi treinen ontspoord. In Italië hadden aardschokl plaats. In Engeland echte sneet stormen bij plaatsen ligt de mee vijftien voet hoog. Een hevig tempe heeft gewoed op het Kanaal. Gelukkig ivie in deze nare tijc geen gebrek lijdt, maar gelukkige wie geven kat* en geven ivil. Menschen, helpt uw schamele bi ders HIER EN DAAï Soloslim. Een soloslim» gespeeld op tafel, door A. Cuvel met de 8 hoogste klavers, 3 van koel aas, pij ken aas en herten aas. Me spelers J. Cuveiier, M. Allossery A. Samoye. Verkeer onderbroken.-1 verkeer voor alle voertuigen zal derbroken blijven tot i5-i-ioa8 op staatsbaan Yper-Poperinghe-Ro brugge (grondgebied Poperingl tusschen deafstandspunten 12 kim, en i3 kim. 900, ten einde de Herstel gen van dit baanvak n-ugelijk maken. De alwending der voertuigen. I 11 el naar Watou als naar Rousbrug gebeurt langs zijwegen zijdelings baan Yper-Poperinghe-Rousbruj gelegen. De afwendingsn egen zijn afge kend, bii middel van aanduidings neelen, die's nachts verlicht zijn. Leest en verspreidt "0e Poperingheni Vernuiliplijltliede ZondagH Januari 1928 Beleefde uitnoodiging aan Vrienden HERBERGKERMISSEN. en Kennissen tot de plechtige JaarmisWatou. Kern die zal gezongen worden op Donder- in de Nieuwe Wereld bij Ma dag 5 Januari, te 10 uur, in St-Jans-. Dalleine, Popcringhesteefliveg. kerk tot lafenis der zielen van de overleden Ouders Julien, van en Zoon Maandag 2 Januari 1928, in de zaal Oud Yper te 4 uur, heeft de Prijs- uitdeeling plaats van onze muziek school. Ter dier gelegenheid zal een prachtig Muziekfeest uitgevoerd wor den, waarvan wij hieronder het feestprogramma geven Programma 1. Die Geschópte des Prometheus, Beethoven Openingstuk voor orkest. 2. Romance voor cor. Saint-Saëns door M. E Rychelynck (le. prijs met groote onderscheiding) piano gehquden door Mej Fernande Verhack (2e prijs 1. 3. I'rijsdeeling aan de leerlingen, meisjes en jongens, der lagere afdee- lingen van notenleer. 4. Divertissement, Lucas voor clarinette door M. Roger Neyrinckx (2e prijs met groote ondcrschcidingi piano gehouden door Mej. Irêne Verhack (2e prijs metgroote ond.) 5. a) Aandenken, Mendelssohn bjMeilied, voor gemengd koör (tekst van Jos.Decool.) 6. Prijsdeeling aan de leerlingen meisjes en jofigens ajder middelbare, h) der hoogere (te studiejaar) afdeelin- gen van notenleer 7. a) Andante, b) Allegro, vedels dooi MM. P Coutenler (2e prijs) n> J IVaterbley -2e prijs) piano gehouden dc ,r Mej.M. L. Den Exter (2e pr. met gr. onder) Qe militianen van 1928, welke 8. Vier fuga's, f. S. Bach Poperinghe verblijven cn, op 4 doorden samenh ergangv.blaasinstrumenten 6 Januari a. s., VOOi het Wervinf 9. Prijsdeeling aan de leerlingen aider hoogere afdeeling van notenleer b) der klas van harmonie )(2e studlej,) c) der instrumentklassen, 10. a) Etude én la mineur, Chopin b) Impromptu en do id dièse mineur, door Mej. A. Rosset (le prijs met gr. onder.) 11. Psaume i5o, C. Franck voor koor, orgel en orkest. DOOR OEN UIL TE VERBOLLEH Wit konijn van J In Nazareth bij Julien Dewt ter, Trommelaarstraat. Gegeven dl Jozef Debruyne. Begin te 4 uur, korting te 10 uur. Zuidschoote. Eerstel Bij Hilaire Louagie-Depoorter. Reninghelst. Herbergkermis en vet konijn te verbot In het Molentje bij Constant! teel. Zondag 8 Januari 1928. Herbergkermis In Breda bij Gabriel Desmar Maandag Kandeel. AMBTELIJKE BERICHTE! Aanvullend Ouderdomspensioen Over een paar maanden werd,als nog een ouderdomspensioenhoe bezat, of er nog geen bezat, d' reeds een aanvraag ingediend had' ouderdomspensioen, uitgenoodigd' naar het stadhuis (trouwzaal) te koit ten einde eene aanvraag in te jiief om het aanvullend pensioen, t.t.z.' vermeerdering van hun pensic (N. B. Het ouderdomspensioen nu 1440 lr. bedragen). Verscheidene belanghebbendenb' ben tot nog toe aan dien oproept beantwoord. Deze nalatigen zouden alles* moeten komen in de eerstvolpet Moszkowski dagen, zoo ze niet willen eenigved vervolg voor twee, ondergaan of na de anderen het* 1 worden. Militie. Klas 1928. Drinkt reel van Oostende moeten verSC nen, gelieven, den dag hunner opf' ping. 's morgens te vijl uur, in Pope' ghe-statie te zijn. Werkrechtersraad, Ter uitvoering van art. 13 van K. B. van 25*3-1927, gewijzigd dl' het K. B. van 8-13-1927, wordt er richt dat de kiezer lijst voor den rechtersraad, op heden bepaald sloten, ter inzage van het publiek, tiedergelegd zijn op het sekretar' en het politiekommissariaat van nuari tot 12 Februari 1928, DE BROUWERIJ MASSCHELEl"' Yperstraat, 87, Poperinghe, brengt U ter kennis dat van heden af yen allerbeste bruin bier kan leveren a 65 cent. dé liter, 90 fr. da ton van 140 lit** 45 fr. de halve ton van 70 liters. bruin bier kan in de stad te huis besteld worden 8 fr. don bak ian 12 flesschen. Bemint dus uw profijt en proeft eens,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 2