Inhuldiging te Wuiveringhem In t Binnenland De H. Hartefeesten te Langemarck. Het Schooljaar EJiGEliSCflE BEDEVAIRT EEEETEEMEK S Voor daden van moed en zelfopoffering: H@t prachtig H. Hertebesld cp de Markt. i LEERWERKHUIS. Vierde Laiijnsche Klas. Thema 233 Huis Ern. LEEUWERCK, 38, Boekerij vaa hwt Davidsfonds. Volkshuis. Poperinghe. BELANGRIJK BERECHT. Bedevaart. Verbond der Christene Vrouwen. GROENTENTEELT Grooter Antwerpen. De Minister van Binnelandsche Za ken heeft een wetsontwerp ingediend voor vergrooting der stad Antwerpen door de inlijving bij haar grondgebied van de gemeenten Austruweel, Wil- marsdonck en Oorderen, alsmede van een gedeelte der gemeenten Eecke- ren, Merxem, Hoevenen en Lillo. Deze gronden hebben eene opper vlakte van 4,400 Ha. en hadden op 31 December 1920 eene bevolking van 4.375 zielen. Katholieke Internationale. Te Keulen voltrok zich deze week een feit van hooge beteekenis, name lijk de stichting eener Katholieke In ternationale van de Arbeiders. Verschillige landen, waaronder Ne derland, Belgie, Duitschland, Frank rijk, Oostenrijk, Engeland, Zwitser land, Luxemburg enz... waren verte genwoordigd. De Internationale der Katholieke Arbeiderbeweging zal haar zetel heb ben te Utrecht in Nederland. Zij heeft voor doel door samenwerking en steunend op de pauselijke sociale En cyclieken, mede te werken aan een christelijke hervorming der moderne maatschappij. Zij zal trachten den ar beidersstand te bevestigen in den vre de, die de vrucht is van rechtvaardig heid en liefde. Z. H. Paus Leo XIII. Te Rome werd de vijf-en-twintig jarige herdenking gevierd van het zalig afsterven van Z. H. Paus Leo XIII, die steeds als een der grootste figuren onder de Pausen zal worden beschouwd. Thans meer dan ooit, 25 jaar na zijn overlijden, op 20 Juli 1903, worden zijn werken herdacht en bemerkt men opnieuw hoe zijn geest is blijven voortleven en ons hedendaagsch tijd perk, niet het minst op sociaal ge bied, blijft beheerschen. Groote bui- tenlandsche bladen hebben dan ook te dier gelegenheid een bijzondere hulde gebracht aan den grooten Paus om zijn kerkelijke vredepolitiek, zijn werkzaamheid op sociaal-economisch gebied, zijn wetenschappelijke be zorgdheid, zijn werk op zuiver gods dienstig gebied en zijn groot talent als diplomaat. Wij, Belgen, herdenken nog met gewettigde fierheid dat Paus Leo XIII van 1843 tot 1845, toen Mgr Pecci, Nuntius geweest is te Brussel en dat Hij herhaaldelijk gezegd en be tuigd heeft welke groote genegenheid Hij in zijn hart droeg voor Belgie en voor de Belgen. Het Kellogg-verdrag. Gelijdelijk komen de antwoorden binnen van de verschillige landen aan wie het ontwerp van anti-oorlogsver drag toegezonden werd. Alle zijn be reid het Kellogg-verdrag te ondertee kenen. Ook Belgie zond reeds zijne toetreding. Men verwacht dat de plechtige onderteekening te Parijs in October zal plaats hebben. De Amerikaansche Minister Kel logg heeft zijn oorspronkelijk ont werp gehandhaafd, maar hij heeft het doen voorafgaan door een inleiding waarin werd tegemoet gekomen aan de bezwaren welke voornamelijk van Fransche zijde geuit worden. In deze inleiding wordt het recht op zelfverdediging erkend, wordt na drukkelijk vastgesteld, dat schending van het anti-oorlogsverdrag door een der onderteekenaars automatiek de andere onderteekenaars van hun ver plichtingen ontheft, Avordt verzekerd, dat de verplichtingen, voortvloeiend uit het pact van den Volksbond en de verdragen van Locarno allerminst met het anti-oorlogsverdrag in strijd zijn. In dien zin zullen de landen dit ver maarde verdrag, waarbij de oorlog als werktuig der nationale politiek, on derteekenen. De beteekenis hiervan mogen we niet onderschatten. De practische be teekenis zal echter wel in de eerste plaats' deze zijn, dat de Vereenigde Staten door dit verdrag nauwer zullen betrokken zijn bij de Europeesche po litiek en zoo op den duur wellicht ook tot een andere verhouding met den Volkenbond zullen moeten komen. GUIDO. Medaille vanie k'as Bourgeois Ju- lien, garenmaker te Comen. Medaille van 2e klasDescamps Michel, treinwachter te Comen Goe- maere Cyriel, veldwachter te Comen Vande driest che Jules, brievenbe steller te Meenen. Eervolle Vermelding: Dewitte Re ne, brigadier-veldwachter te Bisse- ghem. Nijverheidseereteekens van 2' klas, voor 25 jaar trouwe diensten M.M. La- baere Gustaeve, Peekei Auguste, Joos Hector en Deruytter Amand van Yper H mdpeorter Georges, Van Uxem Emile en Druant Jules van PO' peringheLefever Aloys van Elver dinghe en Ghesquière Camille van Meess ïn. Allen zijn tegenwoordig werkzaam bij de Gasfabriek van Yper. De Heer Senator Mullie, komt be noemd te worden als Ridder van het Eere legioen. Aan allen onze beste gelukwen- schen. De E. H. Van Walleghem, doet zijne blijde intrede, opgeleid door de Z. E. H. Deken van Veurne. Maandag 1.1. was het dorp in feest stemming ter gelegenheid van de plechtige aanstelling van den nieuwen parochieherder, E.H. Van Walleghem. Te 9 uur voormiddag vormde zich aan het gemeentehuis een puike stoet be helzende verscheidene groepen en praalwagens die den nieuwen herder aan het gehucht Het Zwaantje te gemoet gingen en hem door de sier lijk bevlagde straten ter dorpskerk brachten, waar de Z. E. H. Deken Ostyn overging met het gebruikelijk ceremonieel tot de liturgische aan stelling. Heel het feest werd opgeluis-i terd door het muziek van Dickebusch, van waar de nieuwe herder komt. Aanstaande week geven we de op schriften. Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden- razende tandpijn of rheumatiek aan, getast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aarzelen de fêONO POEDERS en ge zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Gr. Markt en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Pope, ringhe, de doos 6 fr. Concerten. Zaterdag avond door het Liberaal muziek en Zondag avond door het Katholiek muziek werd telkens een prachiig Concert gespeeld dat, door de talrijke toe hoorders, dapper werd toegejuicht. Vooraleer dat gij uw aankoop of verandering doet van Juweelen, wend u rechtstreeks tot den fabrikantJ, DEPUYDT-SCHMIDT 6, Gast huisstraat, POPERINGHE (recht over het Gasthuis). De knielende menigte op de overbloemde Groote Markt, tijdens den zegen met het H. Sacrament. rensweerdig was de bloemenkroon LANGEMARCK. H. Hartefees ten. Lange march's groote markt met het keurig versierde H. Hartmo- nument in een bloemenhalle van 70.000 rozen bood een verrukkend schouwspel. Alle huizen schenen met bloementapijten behangen. Maanden lang had de gansche bevolking zich voorbereid om zich op weerdige Avijze aan 't H. Hart toe te wijden en deze poging Averd met een heerlijk weder begunstigd. Alle bezoekers stonden A'erbluft over zoo een ongeziene alge- meene feestviering. Lang nog zal dit eenig feest in 't geheugen der Lange- mareknaren geprent blijven. Met bijzondere zorg werden onze H. Hartfeesten maanden op voorhand reeds besproken en geregeld. Opge wekt door het gloedvol woord van E. P. J. Joos, Redemptorist, was de kerk van af 16 Juli iederen avond proppensvol.DenDinsdag kwamen alle schoolkinderen, knechtjes en meisjes in 't Avit, hun bloemenruiker nederleg- gen aan de voeten van het H. Hart. Woensdag greep onder een grooten volkstoeloop de Avijding van het schoone beeld plaats, 's Morgens na derden Abelen ter H. Tafel en onder den dag Averkten de jonkheden met staken en draad om een luchtigen kleurentempel op te trekken boven het H. Hart. Geen opofferingen wer den gespaard, grooten en kleinen Avedijverden om in Avare broederlijk heid hunnen Vredevorst te huldigen. Een kunstig kantrverk van 3X0,50 m. versierde het autaar in de openlucht- tuin. Reeds den Zaterdag avond Ava- ren vele vrienden en familieleden aan gekomen. 's Zondags morgens A\ras iedereen vroeg in de weer. BeAvonde- aan t Gemeentehuiseen kunststuk van 5 m. breed in wit en roode bloe men eveneens de poort in koorn bij den heer Burgemeester, de poorten aan de statie, aan 't Hoekske, de Nieuwplaats, enz. Onder de opschriften vond er een veel bijval; 't was bij den Voorzitter der K. G. Heer Jezus kom eens naar ons kinde- [ren zien, Er zijn er tien. Tien mondjes kunnen vele vragen Veel is er noodig alle dagen Geef ons, ons brood, o Heer Doch geef dat ze vooral Opgroeien in deugd en eer Als afge.veerdigde van Mgr den Bischop kvAram Z. E. H. Vic. De Schre- vel. Onder de Hoogmis in open lucht heerschte eerbiedige en stille ingeto genheid. 's Namiddags verliep alles in de grootste orde. Acht muziekkorpsen en 42 bonden namen deel aan den op tocht, waarna aanspraak, toewijding der gemeente en zegen met het Aller heiligste. Te 5 u. kwam de geestelijke stoet uit. Gansch de jeugd nam er deel aan en dank zij de flinke Commis sarissen werd de orde in niets ge stoord. Tot slot kwam gansch de stoet zich scharen voor 't H. Hartbeeld en zongen allen het liedLangemarck uit puin verrezen. Een schoone dag was het, die ons allen nader tot het H. Hart gebracht heeft. Het schooljaar raakt ziin einde en vele ouders vragen zich afWat gaan we aanvangen met onzen jongen, met ons meisje. Vaders, die ambachtslieden zijt, spreekt geen kwaad van uwen stiel, bijzonderlijk in 't bijzijn uwer kinde ren. Daar zijn geen beroepen of am bachten die volmaakt zijn en hun' moeilijkheden niet meè en brengen. Ontraadt, zoo zij er niet ongeschikt toe zijn, uw ambacht aan uw zoon ni ff Onderwijzers er komen er te veèlschrijvers en bedienden, 't is min vaste en soms min winstgevend dan een ambachtMaakt van uw zoon een GOEDEN ambachtsman, die zijn geleerdheid volledigt in de vakschool en daar ook werken leert om later aan uwe zijde tot knappen werkman of baas cp te groeien Voor de meisjes geldt in ruime mate dezelfde bemerking. Nochtans daar is een beroep waarop wij de aandacht van vele ouders trekken, een weg die breed open ligt, tot nu toe weinig betreden wordt en in de toekomst eene schoone levensbane zal worden: de zending want eene zending is1 het van ziekenverpleegster of j vroedvrouw-bezoekster. Wie daar over inlichtingen inwinnen wil, schrij ve, voor het eerste vak naar de School voor Ziekenverpleegsters Brugge, voor het tweede naar het Provinciaal Bestuur in dezelfde stad. BEROÉPSSCHOOL der Zusters Benedictijnen. Uitslag van het examen van snijden en confectie Lcuisa Van Houcke van Poperin- ghe, groote onderscheidingMade leine Clays van Poperinghe, onder scheiding Paula Van Den Brouck van Rousbrugge, onderscheiding. De menschen klagen van dit en dat en men zou zeggen dat ze genoe gen er in vinden. Doch het is zoo nutteloos te klagen over zware hoofd pijn of zenuwkoorts. Algaopoader zal u aanstonds genezen. Onschadelijk voor de maag De halve doos 3,25 fr., gr. doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vando- plas, Apotheker. In Yper bij Ha«t8kier en Van Robaoys. CollegeDonderdag had de plechtige prijsdeeling plaats in 't Col lege. Wij geven de namen der Laureaten. le Studiejaar, 321.Jer. Vansevenant. 2e 271.R. Vanbruwaene. 3e 201.Henri Melis. 4e 211.Pierre Roex. 5e 371.Albert Staessen. 6e 371.Albert George. 7e klas A, 3o 1.Henri Depoorter. B, 43 1. Frans Beernaert en Marcel Vierstraete. 6e Klas, 24 1.Maurice Dequeker. 5e 81.: Germain Frère. 4e 31.: André Battheu. 6e Latijn, 25 1.André Vandooren. 5e 17 1.Paul Bourgeois en André Carrein. 4e i5 1. Charles Thorez. 3e i5 1. Roger Creus. 2e 111.Joseph Verschave. Rhetorica Ollevier Gaston. De eeremedaille gejond door de stad Poperinghe, is toegekend aan Mijnheer Gaston Ollevier van Elver- dinghe. Bij den diocesanen prijskamp bekwam het college een schitterenden uitslag. mededingers) le PRIJS André Qua- ghebeur. Versie (232 mededingers)2eNaprijs: André Quaghebeur. Grieksche Vertaling (226 mededin gers) ie Naprijs André Quaghebeur 4e Hector Peene 5e Adrien Ha meeuw 7e Georges Vermeulen. Met dien uitslag is de heer Qua ghebeur de eerste onder al de leerlin gen der Bisschoppelijke Colleges. Eere aan hem en aan zijne Meesters Gasthuisstraat (nevens FotOAvinkel) POPERINGHE. Fabricant van Juweelen in Goud, Platina, Zilver en Diamanten. Goede Uurwerken met 5 jaar waarborg. Schoonste keus van Brillen. Alle herstellingen. 1. Het uitleenen van de boeken wordt geschorst vanaf Donderdag g Oogst tot en met Donderdag 3o Oogst. 2. Alle uitgeleende boeken moeten ter boekerij terugbezorgd worden ten laatste Donderdag 16 Oogst. De Boekerij is daartoe openop Zondag 12 Oogstgewone uurop Maandag i3, Dinsdag 14, Donderdag 16telkens van 9 tot 12 uur en 2 tot 4 uur. Bemerk10 of i5 ctm. boete voor ieder dag achterstel. De Bibliothecaris. Aanbesteding. Uitslag der openbare aanbesteding van Vrijdag 20 Juli, voor herstellingswerken aan de Crombekestraat en Rekhofstraat. Hebben aangeboden M.M. Henri Mahieu, Yper 40.900Abdon Maer- tens, Yper 46.375; Oscar Bataille, Poperinghe 39.990,65 Victor Titeca, Yper 43.205,40Daniel Beun, Yper 40.430,80 fr. Pectoral Dupuis. 't Is de beste remedie bij het begin van een kwaad aardige valling of griepzij doet spaedig den brand in de ademhalings organen verdwijnen. De doos 4,5o fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. STAD POPERINGHE. ingericht door het British Legon op Maandag 6, Dinsdag 7 en Woensdag 8 Oogstl928. GEACHTE MEDEBURGEjS, Op bovengemelde dagen heef het British Legion eenen Bedevaat in gericht naar de Slagvelden en Cerk- hoven van 1914-1918 aan het En'elsch Front. Meer dan 11.000 Engelschen r aan deel nemende, zullen alsdan de treek komen bezoeken alwaar hun nastbe- staanden streden voor het goed< recht en A'ielen voor zijne verdedigig. Er zullen 380 dezer bedevarders gedurende drie dagen bij de injoners geherbergd worden. HET GEMEENTEBESTUTR acht het zich een heilige plict aan deze herdenking hare bijtredhg te A'erleenen, om alzoo een blijk an ge negenheid te toonen aan de vejtegen- AA'oordigers eener bevriende naie, die machtig veel bijdroeg tot veiossing van ons Vaderland en het aehoud onzer haardsteden. Zich steunende op de goede betrek kingen welke tusschen de pitische Troepen en zijne geliefde bfolking gedurende de oorlogsjaren betonden, is het Stadsbestuur ten voll over tuigd dat de inwoners van loperin- ghe, door hunne deftige homing ge durende deze dagen van injfetogen- heid, hunne minzaamheid jegens de bedevaarders en de dienstAAjlligheicl ten hunnen opzichte aan de geëerde Bezoekers eene zoete heipnering zullen nalaten, die hun onojjioudend zal bijblijven in het toekomqde. Een bijzonder Avoord van qnk aan onze stadsgenooten die het cjerlastig werk Aran het British Legiot hebben vergemakkelijkt met hun tj willen bemoeien met kost en slaing van 380 bedevaarders voor Popejmghe. HET GEMEENTEBESTUUR Avillende aan zijne achtingsolle be zoekers gedurend de uren ^elke zij in stad vertoeven eenige gezellige stonden uitspanning ve schaffen, heeft besloten tot de volgenje feeste lijkheden PROGRAMMA: Maandag 6 Oogst Om 1 u. 30 aan de statiekankomst van den trein met de Bectvaarders. Ontvangst door het plaatselijk Comi- teit. Om 7 u. 30 's avonds op de Groote Markt bij het Stadhuis: Vjrgadering der Afgevaardigen der plaatselijke maatschappijen met vaandft, ten ein de met de leden van den Semeente- raacl aamvezig te zijn bij dj nederleg- ging, door de groep-belevaarders, van bloemen op het gelenkteeken onzer oorlogsslachtoffers. Om 8 u. 30 op de Kiosk der Groote Markt: CONCERT door let Muziek der «KONINKLIJKE PHtHARMO- NIE onder leiding van M. E. Van Elslande, Ridder van hei Orde van Leopold II, Officier d'Acajemie. UIT TE VOEREN STIKKEN 1. Alaska, marche, Meeus 2. Ouverture de Maritana, Walace 3. Spa Aubade, JJ. Strauwen 4. Mascarade, suite d'orcjestre Lacóme 5. Dalaware, valse de conért J. Gung NATIONALE LIEliïREN. Samenzang door de ledevaarders en andere aanwezigen. Om 9 u. 30 Elektriele verlichting van het Gedenkteeken der Gesneu velden en Burgerlijke Sachtoffers. Dinsdag 7 Oo|st Om 8 u. 30 's avonds, &a den terug keer der Bedevaarders, fit Beaucourt (Fr.) CONCERT op hit Kiosk der Groote Markt door het Muziek van den KATHOLIEKEN IR ING. UIT TE VOEREN STUKKEN Ï.The Herous return, Peldbauw 2. La Fiüte Enchanteé, Mozart 3. Sur un marché Persai Ketelbey 4. Le Baron Tziganne, Straus 5.Dolores, Wals, Waldtufel 6. Voyage en Chine, Bazin 7. Samson et Dalilah, S. Saëns NATIONALE LÉDEREN. Samenzang door dd Bedevaarders en andere aanAvezigen. Woensdag 8 Oogst Groote Plechtigheden te Yper Avel- ke met de aamvezighëd van Prins of Wales zal vereerd warden. Donderdag 9 Oogst Om 8 u. 38 's morgéisVertrek der Bedevaarders per trfein voor Vimy van Avaar zij Engelani zullen vervoe gen langs Zeebrugge. De inA\roners worden vriendelijk verzocht binst die dajen hunne huizen te bevlaggen. Buiten bovengemelde Concerten Avordt muziek en dans streng verbo den op 6-7-8 Oogst paastkomende in de herbergen, strateji en op openbare plaatsen. Aldus A'astgesteldi in vergadering van het Schepencollege op Woensdag 25 Juli. De Burgmeester, De Secretaris, N. LAHAYE. M. Couttenier. Kerkhorloge van O. L. Vrouw. We vernemen dat nu toch dit kerk horloge zal hersteld worden. De wer ken zijn toevertrouwd aan M. Henri Gesquière, horlogemaker te Rous brugge. Droevig geval. Het kindje Joël Pattyn, i5 maanden, zoontje van Remi en Maria Uzeel, landbouwers, langs de Westoutersteenweg, is Za terdag in de melkkuip gevallen met het aangezicht voorop en jammerlijk versmoord de ouders waren op het veld en de meid alleen te huis. Ongeval. André Rosseel, land bouwer, had helpen een schelf opma ken bij ziin schoonbroeder Jerome Huyghe. De greep liet hij naar bene den vallen en wilde hem zelf naar beneden laten zakken. Ongelukkiglijk Avas de greep blijven rechtopstaan en de tanden drongen hem in de bil. De wonden, bijzonderlijk een, zijn nog al diep doch zonder gevaar. Gala/drijvend. De Roode Pil len van L. Dupuis, Jumet, verjagen de gal opgehoopt in de maag, die zij reinigen en weer gezond maken. De doos 4,5o fr. de halve doos t 3,5o fr. bij H. Notredame, Gr. Markt. Poperinghe. Op Zondag 12 Augustus zal den g ooten jaarlijkschen bedevaartplaats hebben naar O. L. V. van Lourdes bij de Paters Trappisten van Sint Sixtus. Het is den feestdag van de H. Maagd dat we zullen gaan vieren en Haar smeeken om steun en bescher ming voor onze huisgezinnen, voor stad en streek. Iedereen mag zich aan den bede vaart vervoegen, het veeze den groo ten Poperingschen bedevaart. Zondag toekomende zullen alls schikkingen kenbaar gemaakt worden. Iedereen verwittige Vrienden en Kennissen. Het Bestuur. Naar Hasselt. Uit onze stad gaan 223 personen naar de H. Harte- betoogingte Hasselt; van St Bartens- parochie 160 man. Ze vertrekken te 2 u. 40 m. en hopen terug te zijn in Poperinghe te 11 u. 58 m. Naar Lourdes. Maandag ver trekken de Bedevaarders uit Vlaan deren naar 't verre Lourdes. Zieken uit Poperinghe vergezellen de vrome tocht waaraan verscheidene stadsge nooten deelnemen, Aan allen de voorspoedige reis en Gods zegen Cirk. Woensdag en Donderdag avond gaf de groote Cirk De Jonghe cp de Groote Markt een vertooning die A'eel bijval verwierf en veel volk lokte. Waar verkoopt men alle schoone juweelen, enkel in plantine, goud, 18 karaat, en zilver met zuivere dia- mantsteenen van eerste kwaliteit In het oud gekend huis bij J. DE- PUYDT-SCHMIDT, fabrikant-goud smid, 6, Gasthuisstraat, (rechtover het Gasthuis), POPERINGHE. Wie in 1929 begeert erwten te kwee ken moet dit aangeven, samen met de oppervlakte, in de vergadering van 3e Zondag van Oogst. In deze vergadering zal de behandeling der erwten, bij groei en pluk, uiteengezet worden. Een staal erwten zal ver toond worden, voortkomende van Langemarck, alwaar 7.5oo kgr. ge trokken werden op 1 gemet (44 aren) en geleverd aan i,5o fr. de kgr. De leden van den Landenaarsbond die begeeren vernieuwde aardappels te koopen, moeten dit aangeven in 't Volkshuis, heden Zondag tusschen 9 en 10 uur. Inlichtingen en prijzen worden verschaft. De Landenaarsbond. Gevecht. Zaterdag avond der verledene week werden twee land lieden in 't naar huis gaan in de Wa- toustraat nog al hevig afgetroefd door zekere B... van bij de Melkerij. Klacht is ingediend. Diefstal. Bij Maurice Ruyssen, landbouwer bij 't Hooghe, werden einde verleden week eenige kiekens gestolen. Vermoedens wegen op een bekend persoon. YPER. Tijdens den brand die Donderdag laatst zoo ongelukkig onze meubelfabriek en diamantslij perij in laaien gloed deed opgaan, zijn de dieven niet werkeloos gebleven. Zij stolen er twee velos, een toebe- hoorende aan de rijkswacht, de an dere aan D. H. van de Boomgaard straat. Dat was er nog te kort. Zondag heeft de Cercle St Alexandra van Robaais in St Pieters kerk hoogmis komen zingen. Eenige Aveken geleden kregen Avij ze te hoo- ren in St Jacobs en 't mag gezegd, dezen keer met het zingen der Davi- dica van Perosi hebben zij het pluimp je afgeschoten. Ter gelegenheid van het feest van Z. E. H. Deken gaven de meisjes van het patronaat Woensdag een feestje dat onder alle opzichten zeer gelukt heeten mag. Pianospel en zang AA-aren voortreffelijk, doch A\-at het zeerste trof, 't Avas het goed ineen gestoken stukje Langs Avissehve- gen een stukje dat op onze dagen meer en meer verdient gespeeld te Avorden. Onder de speelsters wareri daar echte artisten voor handen en de uitspraak en de mimiek Avaren uiterst verzorgd. Na het dankAvoord richtte Z. E. H. Deken het Avoord tot de ouders en vroeg hun mede te wer ken tot de ontwikkeling van dit zoo schoon werk. De jufvrouAAren die er zich mede bezig houden verdienen allen lof. - - - J

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 2