LEEST HEDEN IEIIBBIMPER EEN TRIOMFDAG In t Buitenland Uitslagen Duivenvluchten. Landbouwers en Neringdoeners, HoHabeke. Toeristen. Zater dag, 2i Juli, kwamen 70 Oost-Vlaam sche Onderwijzers en Onderwijzeres sen per Autobussen, hier aangehold. Onder leiding van Heer Inspecteur Cassiman, bewonderden zij ons prachtig kerkje, brachten daarna een bezoek aan de School en trokken dan naar de doode maar wild-woeste vaart. Wynckei St Elol. Gij die alles beproefd hebt en er niet in geslagen zijt uwe zieke kiekens te genezen, red ze met het Poeier N° 4200, merk de Hanekop twee eetlepels 's mor gens en twee 's noens. Dit is de hoe veelheid te gebruiken per honderd hennen. Reninphelst. Kermisdagen Alles is stil en deftig geweest. Dinsdag was er buitengewoon veel volk in den dienst voor de oorlogsslachtoffers, dit strekt tot troost voor de familie leden. Naden dienst werden bloemen neergelegd aan het gedenkteeken en eene welgepaste reden uitgesproken door Heer Em. Thevelin. voor het Vlaamsche Land te HASSELT. G ROOT EP RIJ S K A M P voor bokken en geiten, inlandsch ras Gasthuisstraat. 15, Popertnge Poperinghe. Maatschappij aDe Verbroedering Rouwfoerfchten. WiELRUDEN. DE BROUWERIJ MASSCHELÏ IN, Bemint dus uw profijt en proeft eens. Prijsdeeling-College. E. H. Kan. Lescauhier zat de priisdeeling voor. Het eeremerk geschonken aan den laureaat der Rhetorika werd dit jaar toegekend aan M. Antoon Breyne en aan M. Mar. Dieryck beide van Yper. In de wedstrijd tusschen de Bis schoppelijke Colleges behaalden in de 4° latijnsche klas voor Latijnsche ver taling de H. H. Roger Bryon den 4 naprijs, Jos. Boone den 7, Dan. De- In Grieksche vertaling: H.H. Roger Bryon den 8 naprijs, Em. Mahieu den 9 en Dan. Desclirijver den 10. Prach tige uitslag welke luid genoeg zegt schrijver den 8 en Em. Mahieu den 10. hoe degelijk het onderwijs daar gege ven wordt. Eere aan E. H. Principaal en E. PI. H. Leeraren. Beste geluk- .wenschingen aan ouders en leerlingen. Vooraleer uwe aankoopen te doen in Diamant en Goudwerk, vraagt prijs en inlichtingen bij VANLEDE, Goud smid, Boterstraat6, YPER. Veran deringen en verwisselingen. Alles in goud 18 caraat. Maandag avond te 6 uur is er Openbare Zitting van den Gemeente raad. Wij zijn dus met 150 om naar Hasselt te gaan, allen vrienden van het H. Hart. We trekken des morgens om 4,05 ure en komen ter plaatse toe omstreeks 9 ure. Daar blijven wij zooveel mogelijk te samen. Indien alles regelmatig van stapel loopt ko men wij thuis om 11 ure. BOESINGHE. Kermisdagen. Oef... de dagen van rust, die voor sommige veel lastiger zijn dan de ge wone werkdagen en n'en mensch veel meer afmat en vermoeit zijn voorbij. .Dit wil niet zeggen dat de boog nooit mag ontspannen zijn, maar alleenlijk maar om te toonen dat het nog nooit beter gaat dan op de gewone dagen. Toch hebben de menschen ervan ge bruik gemaakt en hun hertje opge haald. Velen hebben de familie, die gevraagd was voor de inhuldiging van 't gedenkteeken, nu ontvangen en met deze, eenige aangename uren of dagen doorgebracht. Voor de kinders was het naar wensch, peerdjes, rennen, schietkot en sneukei- of speelgoed voor de grooten een goed glaasje en... voor dwazen, danspartijtjes, die doen zweeten en met verkoudheid op een tering brengen. De koersen hadden toch ook wel volk, spijts de groote toeloop naar Langemarck's H. Hertefeesten. Hiervan heeft Boesinghe eveneens medegedeeld, want menigeen is langs hier afgezakt en natuurlijk wat blij ven haperen. In den dienst der pa rochianen was de kerk proppensvol. Eindelijk Donderdag avond stroomde 't volk naar de plaatse om de krakers- en buischers te zien en te hooren. 't Was over 't algemeen eene zalige Kermis. Naar Hasselt. Heden trekt onze Eerw. Heer Kapelaan met 40 man, leden "tan den bond van het H. Hert. naar de groote feesten van het Katholiek Limburg gevierd te Has selt, t. w. de toewijding der provincie aan het H. Hert zöoals in onze provincie, twee jaar geleden. Na de Godsdienstige plechtigheden, gaan ze een oogje werpen op de koolmijnen der streek. Natuurlijk zullen ze moe ten den tijd stelen ge kunt nagaan. Ze zijn vertrokken als Boesinghe nog sliep en ze komen maar terug dezen nacht in de kleine uurtjes. Ongeval. Zondag na de Ploog- tnis, terwijl het volk te luisteren stond naar 't muziek kwam een jonge moto rijder van Elverdinghe voorbij.Recht over het huis van den dokter werd een meisje, ook van Elverdinghe, omver gereden en den schouder gebroken. De motorijder bekwam wat kneuzin gen.. Beiden werden aanstonds door den geneesheer verzorgd. Gouden Bruiloft. Dinsdag laatst werd hier de gouden Bruiloft gevierd der echtgenooten Cnockaert- Delefortrie. In de jubelmis van 9 uur was veel volk aanwezig; de feestelin gen met bloemen overladen werden in auto aangebracht. Al de huizen van het dorp waren bevlagd. DICKEBUSCH. Op heden Zon dag zal heel de gemeente in haar prachtigste feestgewaad getooid staan, om op een waardige, luister- lijke manier haar nieuwen Herder, den E. H. Nicaise te ontvangen. Jong en oud, arm en rijk, allen zijn in ijve rige spanning, rusteloos aan het werk geweest. Gevels, heele huizen ver dwijnen onder groen en bloemen. Praalbogen rijzen allentheven, vlag gen wapperen in veelkleurige stem ming, alles wuift en juicht. Om 1 uur namiddag zullen rijk ver sierde wagens, fijn uitgedoste ruiters op kloeke rossen, alle bonden en maatschappijen een stevig aaneenge schakelde stoet vormen op den Belle steenweg, tusschen den Congo en 't Zweerd. Vandaar uit, dwars door de dorpplaats, gaat deze den verwach ten Herder te gemoet tot het Hemel rijk, aan wiens poorten den Priester Gods zal verwelkomd worden en ge leid naar den tempel des Heeren door een zee van bloemen en wimpels. De plechtigheid in de Kerk zal om streeks u. een aanvang nemen. Volgt hier de orde van den stoet. Ruiters, Velogroep, Beenhouwers- groep, De Lustige Melkboer, Vlas wagen, Duivenwagen, St Sebastiaans- wagen, Boerenwagen, Leopoldist, Oud - Strijderswagen, Hemelwagen, Knechtenschool, Muziek, Geestelij kenstoet, Geestelijke en Burgerlijke Overheden. Huldebetoon. Heden Zondag wordt Heer Charles Louwagie, plech tig met muziek ter hoogmis geleid. Na de mis ontvangst ten Gemeente huize en overhandiging der herinne ringsmedaille van Leopold I, als oud soldaat van 1870-1871. V.O.S. Al de leden worden verzocht de Hoogmis te willen bij wonen, gezongen voor Heer Charles Louwagie. Al wie niet weerhouden is bij an dere maatschappijen wordt vriende lijk verzocht onzen wagen te vervoe gen te 1 uur, aan Den Hert om te zamen deel te nemen aan den Inhul digingsstoet van onzen nieuwen Pas tor. MERCKEM. Prachtige feesten in 't verschiet. Uit zekere bron worden ons de volgende berichten ge zonden aangaande de H. Hartefeesten en inhuldiging van het monument der oud soldaten op 16 September aan staande. Het monument is ontworpen door bouwmeester Janssens van Gent: die zoo prachtig de kerk van Merckem wist te herstellen. Een voetstuk van omtrent 3x/2 hoog, in graniet, zal de namen bevatten van alle gesneuvelde soldaten en burgers. Daarboven zal een beeld van het H. Hart oprijzen van 3 m. hoog. Dit beeld is gemaakt door den zoo gunstig gekenden kunstenaar De Beule, de zelfde die reeds voor den oorlog de beelden ontwierp die den ingang ver sierden van de Sint Maertenskerk te Yper. De feesten van 16 September zullen waardig zijn van die van voor den oorlog. Om 11 ure onthulling en wijding van het monument. Toewijding der gemeente aan het H. Hart. Om 2Y/2 optocht der deelnemende maatschappijen. Om 4l/2 historische stoet. Deze stoet zal drie deelen bevatten: Een eerste deel zal een herdenken zijn aan onze afgestorveneneen tweede deel zal enkele perioden wedergeven uit de geschiedenis der gemeenteeen derde deel is de verheerlijking van het H. Hart door de wereld. 's Avonds Concert. Van nu af reeds wordt een groote menigte verwacht. De geestelijke stoet zal prachtig zijn en ale verwach tingen beantwoorden. Ons Muziek. Het muziek van Mercken is Zondag laatstleden voor de eerste maal op de straat gekomen en wel te Langemarck. Hoewel de herhalingen enkel sinds Juni aan den gang hebben de luisteraars kunnen hooren dat het muziek van Merckem voor geen andere moet wijken. Aan de muzikanten, goeden moed. Aan den bestuurder, H. A. Devriendt, een wel gemeend proficiat. SYSSEELE. Botsing. Een auto bót§te Zondag op twee mötorijders van Turnhout. Beiden werden wegge slingerd en de eene bekwam een sche delbreuk en de andere werd de borst kas ingedrukt. Dinsdag is een dei- slachtoffers overleden. GENT. Hevige brand. Een schrikkelijke brand heeft Woensdag het zinnenloozengesticht Guislin ge deeltelijk vernield. Het gesticht is bestuurd door de Broeders van Liefde en heeft ruim 550 geesteskranken te verzorgen. Een slaapzaal, een reftor, de kapel, de boekerij, de speelzaal enz. over een oppervlakte van 2.500 meters zijn uitgebrand. De schade beloopt \l/2 millioen. Er zijn geen ongevallen van personen. PoelcapeHa. Zondag laatst hebben een ruim honderdtal Poelca- pellenaars, nie tegenstaande het lastig - weder eraan gehouden de machtige H. Hartefeesten van Langemarck, te gaan opluisteren. Met ons muziek aan den kop, vulden onze mannen onder het nr 37 de rangen. Westvleteren. Diefstal. In den nacht van Dinsdag op Woensdag' hebben denkelijk 2 stoutmoedige die-I ven rond middernacht getracht in te breken bij Emerence Pillaeit op de dorpsplaats, doch werden er verjaagd door de bewoonster. Daarna hebben zij een twee honderd meters verder al het dak ingebroken bij de winkelier ster Heiera Peperstraete en hebben er hemden, winkelwaar en een ronde som geld gestolen. De gendarmen hebben een degelijk onderzoek ingesteld en laat ons ver hepen dat zij de daders zullen ont dekken. Sixschote. Vereeremerkt. Ter gelegenheid der Nationale Fees ten, werd de landbouw-decoratie van tweede klas toegekend aan Benjamin Becarren, die, sedert meer dan 25 jaar, landt ouw-werkman is in 't klooster. Wij bieden hem, ter dier gelegenheid, onzen vurigsten proficiat aan alsme de de welgemeenste wenschen van nog lange jaren zoo voorbeeldigen trouwen dienst, in kloeke gezondheid, geluk en voorspoed. Vlamertïn^faa. Oproep. Naar Diksmude op Zondag ign Oogst Het koraiteit der VI. Bedevaarten naar den Yzcr hoopt dit jaar ioo.ooo Vlamingen te DLsmude te vereenigen. Er zullen er méér zijn, veel méér En Vlamertinghe Daar zullen hon- derde Viamertinshenaars zijn. Specials trams worden ingericht en 50°/o prijsvermindering wordt toe gestaan. De prijs voor de reis Brielen- Diksmude en terug is slechts 5.5o fr. Elverdinghe-Diksmude 5 fr. Vertrek, 's morgens uit Brielen te 9 uur. Wie mee gaat moet zoohaast mogelijk zjnen naam opgeven aan den heer Rafael Séx of in Het Paviljoen Leve Vlaandomn, Leve Diksmude. Leve de Vlaamsche Bedevaarten naar den Yzer. ons nieuw mengelwerk van A. HANS. Gansch voldaan over hun frontbe- zoek, met zijn vertellende schilder achtigheid, vertrokken ze onder groe ten en wuiven naar den Kemmelberg en brachten daarna een bezoek aan Yper Te bekomen bij de apothekers No- tredame en Kesteiyn te Poperinghe, en Snoeck, Van Robaeys en Weckosser te Yper, en in alle Apotheken. Vlamertinghe. Verhangen. Een 20 ja ige jongeling, wonende op den Brandhoek, heeft zich Dinsdag morgend aldaar verhangen in 't kool kot. Deze jongeling was sinds langen tijd ziekelijk. Heden Zondag overhandiging en wijding van het vaandel van den Oud- strijdersbond. Veel volk wordt ver wacht. Het programma vastgesteld door het Bestuur zal stipt gevolgd worden. Huwelijk. Woensdag 11. werd het huwelijk ingezegend van den zoon van den Heer Burgemeester Deco- r inck met de dochter van een gemeen teraadslid Heer Delporte. De huwe lijkszegen werd gegeven door Eerw. H. Lamerant, oom van den bruide gom. Beste gelukwenschen. Da Panne. Plechtige Inhuldi- gingvjdE. H. Veranneman als pastoor der parochie. Zondag laatst, begun stigd door een heerlijken zomerdag, vierden de inwoners van De Panne de plechtige inhuldiging van denE.H. Verannenaan, alspastoorder parochie. Te 3 ure werd de nieuwe herder van aan den Oosthoek, stoetsgewijze met muziek aan 't hoofd en omringd door kerkelijke en wereldlijke over heden ter kerk geleid, waar verder de gewone plechtigheden plaats grepen. Aan de eenvoudige, doch genegene inhuldiging waaraan al de parochianen meegeholpen hadden zal de E. H. Veranneman gezien hebben, dat hii als Godsgezant, zal geëerd en bemind worden, en dat zijne gansche kcd le bun nieuwen Herder uit volle borst toeroepen Ad muitos annos Dranouter. Feest. Op Zon dag 5 Oogst komt de gunstig geiende muziekmaatschappij van Gits hulde brengen aan haren gewezen proost, de Z. E. H. Al. Coussemant, pastor te Draoouter. Om XI 1/2 urehuldebetoog aan den Z. E. H. Pastor daarna ge zellige ontvangst in de pastorij, waar een vijftigtal werkende en eereleden in de vrienschappelijkste gulhartig heid hunnen gewezen proost zullen vieren. Dan om 3 ure zal Dranouter Fan fare de muziekmaatschappij van Gits verwelkomen en inhalen, waarna deze seffens een prachtig concert zal geven op de kiosk I. Marche des Cadets, marche [J. Vercouter. 2. Kulma, overture H. Deleihevafière. 3. Frisson de valse, valse J. Volant. 4. La vie champètre, fantaisieZ. Buzus. 5. Le Logicien, marche G. Gadenne. Na het concert vertrekt het muziek van Gits naar Reninghelst, alwaar het een bezoek zal brengen aan Mr Alb. Colpaert, insgelijks een ge wezen eerelid der maatschappij. Dranouternaars Toont dat gij het muziek, en in het muziek uwen ge- achten Herder, genegen zijt Een knaap van 7 jaar werd te Ronse, door een auto doodgereden. Te S. Lambrechts-Wóluwe zijn twee trams op malkaar gehotst; er waren een twintigtal gekwetsten. Te Seraing had een familietwist plaats. Een 20 jarige zoon schoot zijn vader neer met vijf kogels. De toe stand van het slachtoffer is hopeloos. Nabij de statie van Halle werd op de spoorbaan het verminkt lijk ge vonden van Jan Vick, hotelhouder te Buisinsren. Het algemeen Congres der Bonden van het H. Hirt uit het Vlaamsche land, waar over wij menigmaal reeds gesproken heb ben, en dat plaats grijpt op Zondag 29 Juli is tot een ware triomf gegroeid voor de Bon den van het H. Hart. Van 's morgens af stappen de bondsleden in uit de meeste hoeken van het land Oos tende, Brugge, Ghistel, Thourout, Roese- laere, Iseghem, Poperinghe, Yper, Dixmude, Avclghem, Moescroen, Kortrijk, Meulebcke, Geeraerdsbergen, Halle, Boschvoorde, Ove- rijssche, St Niklaes, Esschen, Baerle Hertog, Turnhout, Brussel, Antwerpen, Mechelen, enz. enz. Negentien speciale treinen zullen vóór 9 uur 's morgens ieder een kleine duizendtal Bondsleden naar Hasselt brengen. De Mis in open lucht op het Wapenplein zal indrukwekkend zijn en na een smakelijke naar de mijnstreek zullen ae de bohdsbroe- ders uit de andere provinciën verbroederen met een 30.000 Limburgers eerst in een machtigen stoet en daarna in een onverge telijke slotvergadering waar Volksvertegen woordiger Mampaey en Monseigneur, de Bischop van Luik het woord zullen voeren. Eindelijk zal de toewijding van Limburg, de toekomstprovincie van ons land plaats grijpen. Blijde vooruitzichten! Heerlijke werke lijkheid! Wij mogen getuigen dat de ont wikkeling der Bonden van iiet H. Hart, hun krachtig leven, hun stijgende groei één der heerlijkste bladzijden vult der geschiedenis van het katholiek leven in ons land. Ze hebben reeds zeer veel uitgewerktde tienduizend mannen en jongelingen die, bui ten alle politiek of economische drijfveer om, enkel om een godsdienstig doel, in een heid van denken en voelen, samenkomen, samen bidden, samen communiceeren. Ze zetten hun persoonlijk leven in het teeken van de eenige hoogste werkelijkheidde goddelijke genade, bron van zelfvolmaking, durven op de straat te komen. Ze zijn be zield met een aggressieven geest die langs om sterker wordtdie begonnen is met elk menschelijk opzicht met de voeten te treden en daarna hun publiek, katholiek recht op te eischen tegenover wie ook. Het is voor 't Vlaamsche land een reden tot rechtmatige fierheidhet eerst te staan in de rij der Bonden van het H. Hart. Ner gens vond de wekroep een sterkeren weer klank dan in Vlaanderen. Oorzaken daarvan waren de geest van geloof die trots alles onaantastbaar waren gebleven in vele lagen der massade versterking van de katholieke gedachte door de langsom grootere indie- ping en uitbreiding van de stelselmatige ge- loofcleer in boeken, tijdschriften, studie kringen enz.Vlaanders trouw aan Rome (denkt aan de Zouaven!): de waardeering der ziel van het kind hooger opgedreven na den strijd om het katholiek onderwijsde groeiende gedachte van apostolaat door kernvorming, gevoed aan de eenig-leven- brengende bron der xL Eucharistiede ont wikkeling van het christen sociaal leven en het beter inzien van de noodzakelijkheid van de bovennatuurlijke basis en van het gena deleven Vlaanders verleden van geloof en zedelijke sterkte. Welaan dan, Bonden van het H. Hart, gij die voor het oogenblik in het Vlaamsche land rond de 170.000 leden omvat goed heil Zondag is een triomfdag voor U, een dag van blijde hoop voor het katholiek Vlaan deren. Laat niet meer tornen aan uw macht, doordring U meer van den apostolaatsge.est, de hij uitstek katholieke gedachte en voert met U uw volk terug naar Christus uwe Koning. Gewestelijk Verbond der Geitenkweeksyn- dikaten van het Arrondissement Yper. te YPER, Koeien ar kt op Dinsdag 7 Augustus 1923 om 9 1/2 ure stipt. 78 prijzen. 1200 fr. Uitreiking der Bewaringspremiën. i Ia eene groote poeierf.briek in Polen heeft eene geweldige ontploffi ag plaats gehad, door de schuld van een onvoorzichtigen rooker. Vier perso nen werden gedood en verscheidene andere erg gekwetst. De 14 jarige Maurice Gueugnon, van Cüavannes-de-Monceau, beging de onvoorzichtigheid op een elektriek- paal te klauteren en er een hoogspan ningsdraad vast te grijpen. Hij werd neergebliksemd en ondanks de beste zo-gen, die hem spoedig werden toe gediend overleed hij kort nadien. Men heeft Zaterdag morgen ten g ure 19 een lichte aardschok te Rome waargenomen. Een Spiansca krijgsvliegtuig, van het Vierwindenplein, is van eene groote hoogte neergestuikt in het vliegkamp van Getafs. De loods, een Peruviaansch officier, en de de waar nemer, een Spanjaard, werden dood aangetroffen in het wrak van het toestel. Te New-York is een tram ont spoord, terwijl hij zich in een tunnel bevond. De eerste wagen boorde zich m den cementen muur van den tunnel. Onder de passagiers ontstond een pa niek. Vier-en-twintig personen, meest vrouwen en kinderen, werden ge wond. .- -4 Een hageltempeest van een on- pemern geweld, heeft in de streek van Constance (Canada) meer dan 1.000 schapen en verscheidene paarden ge dood. In de meubelfabriek vau Rosen- dahl en Bachrach te Essen, heeft een lelie brand gewoed, die de werk plaatsen en het ketelhuis geheel in asch legde. De schade is aanzienhik. Bij het blusschingswerk werden drie brandweerlieden licht en een andere zwaar gewond. Op den overweg van Metaponte, lijn Tarente-Napels, werd een auto- kamion door een trein aangebotst. Vier inzittenden van den kamion wer den gedood en drie anderen gekwetst. Een reusachtige brand heeft ge woed in het havenarsenaal van Lissa bon. Ondanks spoedige en krachtda dige hulp, werd h T arsenaal ten gron de vernield. De schade beloopt 5 1/2 miljoen frank. Op eenige kilometer van Beau- vais is een auto, gevoerd door den eigenaar die vergezeld was door vier vrienden, in volle vaart omgeklonken zonder dat men de oorzaak ervan kan gissen. De vijf xeizigers werden ge dood. Een revolutionnaire beweging die Vr.jdag avond te Lissabon ontke-^ te-d werd, was Zaterdag morgen reeds heelemaal beteugeld. Het leger, de policie en de republikeinscbe wacht handhaven de orde. De rege - ricg is dentoestand volkomen meester en in het binnenland is al'es kalm. Nabij de statie van Grojeck, ge meente gelegen in de nabijheid van Warschau, is een reizigerstrein met ontzettend geweld op een koopwaren trein gereden. Vier wagons werden stuk geslagen. Tien reizigers werden gedood en een groot aantal erg ge kwetst. Bij het baden in den Rijn, op het eedeelte van Coblenz tot den Neder- Rijn, zijn in een tijdverloop van zes dagen zestig personen verdronken In het stadgebied Keulen alleen eischte de stroom dertig slachtoffers. Te Malo-les-Bains, bij Duin- kerke, werd 't Hotel de l'Ocean een der voornaamste van de bad plaats, door brand geheel vernield. Geen persoonlijke ongelukken. De aanzienlijke schade wordt door ver zekering gedekt. bij 3$*j<!U&e98T3»V»ffinASts Clermont, op Zondag 15 Juli. Jonge duiven. 353 Duiven los om 7 u. 21. le Duif om 9 u. 35 m. 13 s., snelheid 1229 m. 80; laatste prijs om 9 u. 50 in. 22 s., snelheid 1090 m. 10. 90 Prijzen. De 25 eerste: 1. Derynck Cam.; 2. Sansen Em.3. Ames Art.4. Decoker Maur.5. Ghythiel Val.6. Descamps Ach.7. Bourgeois E.8 Devos René 9. Hannebouw M.10 Devos René; 11. Clabau Henri; 12. Prinsie Aug.: 13. Hannebouw M.14. Depreeuw J.; 15. Clabau H.16. Huys Jer.17. Cou- dron H.; 18. Lahave Nest.; 19.; Bat- heu Remi; 20. Creus André21. Huy- ghe Ant.22. Silvert G.Staelens Ach.; 24. Vandevoorde Cam.; 25. Maerten Leon. Clermont, op Zondag 15 Juli. Oude duiven. 209 Duiven los om 7 u. 21. le Duif 0111 9 u. 35 m. 5 s., snelheid 1234 m. 59; laatste prijs om 9 u. 44 m. 8 s., snel heid 1153 m. 73. 53 Prijzen. De 25 eerste: 1. Dehaene Th.: 2. Debyser Maur.; 3. Vermeesch Art.; 4. Dehaene Th.5. Labaere Maur. 7. D'Amour Cam.7. Dupont G.8. Decoker Jer.; 9. Desender Jer.; 10. Theeten Jul.; 11. Staelens Ach.: 12. Denut Germ.-13. Vanbrabant Mod. 14. Lamond Jul.; 15. Debyser Maur.; 16. Vermeesch Art.; 17. Vermeulen Jer.; 18. Clabau Omer; 19. Decoker Maur.; 20. Degroote Ch.21. Samyn Alberic; 22. Schaballie M.23. Ver meesch Art.24. Degroote Ch.25. Decoker Jer. Dourdan, op Zondag 22 Juli 1928. Jonge duiven. 90 Duiven los om 5 u. 37. 1" Duif om 9 u. 27 m. 43 s., snelheid 1137 m. 85; laatste prijs om 9 u. 49 m. 30 s., snelheid 1040 m. 43. 24 Prijzen. Uitslag: 1. Vermeesch Cam.; 2. Huys Jer.; 3. Decoker Maur.; 4. Lozie Omer; 5. Thee ten Jul.; 6. Vandevoorde C.7. Prinsie Aug.; 8. Batheu Remi9. Dallequin Ach.10. De sender J.11. Lebbe Albert; I2. idem.: 13. Lahave Nestor14. Lebbe Albert15. Cou- dron H.16. Durieux Al.; 17. Clabau H 18. Batheu Remi19. Huys Jer\^-26:VatC devoorde C.21. Decoker Lerrt""22. Hanne bouw M.23. VermeescjvCam.24. Huys J. Arras, op Zondag 22/}uli 1928. 1060 Duiven los om u. 30. 1" Duif om 8 u. 9 m. 52 s., snelheid 1595 m. 30, laatste prijs 0111 8 u. 14 m. 7 s., snelheid 1456 m. 203 Prijzen. De 50 eerste: 1. Verschaeve Nestor: 2. Devvancker Jer.; 3. Boutez Ger.4. Van- houcke Art.5. Legrand Cam.6. Gillioen Eug.7. Lenoir Jules; 8. Vermeulen Jer.; 9. Staelens Ach.; 10. Theeten Cam.; 11. Scha ballie Maur.; 12. Legrand Cam.; 13. Van devoorde Cam.14. Legrand Cam.15. De haene Th.; 16. Clabau Marcel; 17. Blondeel Ach.; 18. Pinceel Maur.; 19. Lamond Jul.; 20. Legie Leop.21 Vercruyse Omer; 22. Dehaene Th.23. Onraedt Cyr.24. Ghiethiel Val.; 25. Vanbrabant Mod.; 26. Dewancker Jer.; 27. Dewickere Remi; 28. Devos René; 29. Verschaeve N.30 Devos Remi31 De haene Th.; 32. Tlieirssen Cam.; 33. Blondeel Ach.34. Lava Adr.35. Clabau Henri36. Desender Jer.; 37. Gerber Louis; 38.. Le grand C.39. Durieux AL; 40. Vanbruwaene G.41 Lamond Jul.; 42. Gadeyne L.43. Vermeesch Art.; 44. Labaere Maur.; 45. Le- quien Juk; 46. Bourgeois Em.47. Vanbru waene G.48. Verschaeve N.49. Desender Jer.; 50. Legrand Cam. Dourdan, op Zondag 22 Juli 1928. Oude duiven. 114 Duiven los om 5 u. 37. 1" Duif om 9 u. 18 111. 54 s., snelheid 1183 m. 33; laatste prijs om 9 u 40 m. 42 s., snelheid 1180 m. 40. 31 Prijzen. Uitslag; 1. Devos Adrien 2. Derynck C. 3. Fache Michel; 4. Decoker Jer.; 5. Du rieux Al.; 6. idem.; 7. Lenoir Jules; 8. Ver meesch Art.; 9. Theeten Juk; 10. Derynck Cam.; 11. Vermeesch A.12. Degroote Ch.; 13. Thorez Edm.14. Decoker Jer.; 15. Ver meesch Art.; 16. Moncarey Et.; 17. Vander- marliere Maur.; 18. Degroote Ch.19. Ver meesch Art.; 20. Derynck Cam.; 21. Thee- ten Juk; 22. Vermeesch Art.; 23. Blondeel Ach.24. Degroote Ch.25. Vermeesch Art. 26. Thorez Edm.; 27. Derynck Cam.; 28. De- caesteker J.; 29. Vandermarliere Maur.; 30. Degroote Ch.31. Denut Germ. Zondag 13 Oogst. Groote I'rijs- vlucht uit DOURDAN. Oude en jonge duiven afzonderlijk. Neem uwe bons op tijd. Mijnheer en Mevrouw Gheyselinck, Kinders en Familie, bedanken harte lijk, om den blijk van deelneming, al de personen die aanwezig waren in den Lijkdienst van Juffrouw Rosette GHEYSELINCK. Zij kondigen tevens de laatste Zes- wekenmissen aan die zullen gedaan worden in St JANSKERK; de Eerste op Dinsdag 31 Juli, te 10 uur; de volgende 's morgens te 7 uur. MAANDAG 30 Juli 0111 7 uren zal eene solenmeele mis gezongen wor den tot zielelavenis van Mej. Rosette GHEYSELINCK van wegens het Verbond der Chris ten Vrouwen. Auguste Vandevoorde, Kinders en Familie bedanken de vrienden en ken nissen, 0111 hun blijk van genegenheid, betoond door hun aanwezigheid bij de Begraving van Vrouw Elisa PEUTEVINCK echtgenoote Aug. Vandevoorde. Vrouw W° R. Durnon en Kinderen noodigen hiermede vrienden en ken nissen uit naar het Jaargetijde dat zal gezongen worden op Maandag 30 Juli om 9J/2 in St Bertinuskerk tot zielelavenis van Heer René DUMON. Beleefde uitnoodiging aan Kennis sen en Vrienden, op Woensdag 1 Oogst, te 9y2 uur, in St Bertenskerk, de Laatste Zeswekenmis te willen bijwonen voor Heer Bruno CORNETE. Van wege de Kinders. DRINGEND BERICHT. Verontrustende verdwijning te Poelcapelle. Zondag 22 Juli gedurende de H. Hartefeesten te Langemarck in den namiddag is de zoon van René Alle man, landbouwer te Poelcapelle, ver doold geraakt. De jongeling, 18 jaren oud, heet Michel, hij kan moeilijk spreken. Hij is in 't bleek gekleed, met hooge zwarte schoenen. Tamelijk dik wezen en een weinig zware lippen, zwart haren. Hij had geen eenzelvig- heidskaart op zak. Verzoek dringend inlichtingen te verschaffen bij 't gemeentebestuur te Poelcapelle. Beenhouwerspapier ter drukk. dezer. Koüdlijm, het beste om meubclpapier te plakken, in pakken van 1 en 1/2 Kilo bi; Sanseei-Vanneste, Poperinghe. MOTO-CLUB POPERINGHE. Zondag 2 Juli laatstleden richtte de pas gestichte moto-club der stad den eersten moto-koers in. 1.100 ingangen werden er afgele verd terwijl nog wel een duizendtal personen zich langs den openbaren weg Jrfedden geplaats. De koers verliep met enkele lichte ongevallen zonder erg. Uitslag16 renners namen het ver trek. Reeks 350 CC.: le Bille Jules; 2® Compernolle. Reeks 500 CC.: le de Vinck Yves; 2e Verhaeghe Hector. Reeks 350 CC.: le de Yinck Noel; 2e Parnasse Eric. Reeks 500 CC.: le Lenoir Maurice; 2e Masschelein Albert. SCHAAL SIGARETTEN BELGA. Deze baankoers werd Zondag door 31 juniors betwist, onder overprach- tig weder en overgroote belangstel ling. De eerste 110 km. verliepen zon der g eschiedenis. Bij den laatsten doortocht te Poperinghe, trok Wael- kens er alleen van onder. Uitslag: 1. GEORGES WAELKENS, op rijwiel Novy, de 130 km. in 4 u. 38; 2. Duyve- jonck, op 2 min. 30; 3. Baert, op 1 1.4. Hendrickx, op 1 1.5. Exaequo Penseel, Decroix F.; 7. Dumarey; 8. Lefever; 9. Coppens10. Gowy; 11. Courtequisse Covemaecker. allen wiel in wiel; 13. Noé, op 1 min.; 14. Lammev15. D'hondt A. Schoone koers van Lammey die plat viel in de laatste ronde en niet meer kon inloopen. BRIELEN. Uitslag der koers in 3 ritten van Zondag 15 Juli, 21 ver trekkers: 1. Moerman J., Woesten, in 1,27 11.; 2. Desramault A., Yper, in 1,2710 u.; 3. Buseyne A., Yper, in 1.2710 u.4. David G., Elverdinghe, in 1,2730 u.; 5. Vanhecke M., Brielen, in 1.2730 u.6. Tramon A., Woesten, in 1,29 u.; 7. Penninck J., Brielen, in 1,2930 u.8. Gallant P., Yper, in 1,34 u. Schoone koers der 2 eersten, heiden op rijwiel Daring. Maurice Vanhecke op rijwiel «Kampioen» wordt als kampioen van Brielen uitgeroepen voor 1928, daar Honoré De Baene na den 2"rit opge geven heeft daar hij te veel achterstel telde. Yperstraat, 87, Popsringhe, brengt IJ ter kennis d rt zij van heden af een allerbeste bruin bier kan leveren aan 65 c@rit« de Hier, ©O fr. da ton van 140 liters 45 fr. Sl8 halve ton van 70 liters. Hefaïlfde brain bier kan in de stad te huis besteld worden aan 8 fr. deil IJa te van 12 fl esschen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 3