Jules De Puydt-Schmidt Drlakl CYTER CHAMPAGNE Doktet* W. Vanden Bctssehe In 't Buitenland Politiek Overzicht. In 't Binnenland Landbouwers en Neringdoeners, Henpi IV e ik It BEVEREN-Yzer. Msrk D. G. C. Stadsnieuws. V.Ö.®. Poperinghe Boekerij Davidsfonds. Yper. Bezoek. Op Maandag LEDE, GOUDSMID, Boter straat, 6, Yper. Diamant van eerste keus en Goud 18 Karaat. RijsseMraat, WKg RAADPLEGING Alle dagen 8-1D en 2-3 Ook Dinsdag, Donderdag 6-8. Vlamertinghe. Autobotsing. Verleden week Vrijdag reed de vrachtauto van de brouwerij Decaes- teoker van Woesten de Groenestraat uit, te wege naar de Bellestraat en werd aan dit kruispunt aangereden door een auto van een kiekenkoopman welke van Poperinghemarkt kwam. Rousbrugge. Tentoonstelling. Op Zondag 2 en Maandag 3 Sep tember in de Muziekzaal bii Gery Delplace, Groote Tentoonstelling van 1000 schoone Dahlias, gehouden door Maurice Lesap, Bloemist, Wes- touterstraat, Poperinghe. Vrije ingang. Reninghe. Inhuldiging. Don derdag 6 September Inhuldigirg van het Gedenkteeken der Oorlogsslacht offers van de parochie. Te 9 uur Plechtige Dienst, waarna prijsloting voor de Oud-Strijders. Matrassen voor kostscholen te bekomen bij Kamlel Brey ne, Groo te Markt, 19, Yper. Kemmel. Jachtmisdrijf. Zon- dap morgen heeft den jachtwaker J. Hooghe proces-verbaal opgemaakt tegen twee personen, vader en zoon, wonende aan de Vierstraete, wegens het neerschieten van twee patriizen. Woesten. Vandaag om 5 ure, vergadering der boerenpilde bij Be- noit Notredame In de Zwaan Langemarck. Ongeval. De genaamde Hon. Desmyter, van Poel capelle, was alhier werkzaam, toen door een onvoorzichtige beweging, de middenvinger van de rechterhand in de machienen gegrepen werd, met het noodlottig nevolg dat die afge sneden werd. Het slachtoffer werd naai het Gasthuis overgebracht. Waf OU. Auto. Over enkele dagen is bij Het Rozendael bij de hoeve van Gaston Vandromme een auto in brand gerocht. Hollebeke. Kermis 192S. Op Zondag S' September Duivenprijskmj uit Clermont. B.jzondere prijzen voor de eerstkomende duiven der Gemeen te. Inkorving bij Th. Forrest. On 2 1/2 ure namiddag Groote schietin$ aan de Pers Inschrijving in De Kroone bij C. Verfaillie. Om 5 Concert gegeven door de mm iekmaat- sch ippii van Wytschaete. Poelcapelle. Kermis. Zon dag 9 September begint onze jaarlijk sche kermis. Te 11 en te 3 uur Concert dcor het muziek Hooger op Te 2 u. Schieting aan de pers te 4 u. Velokoers. Woumen. Boerenbond. He den Zondag 2 September, vergade ring om 5 uur. Voordracht over De Veldprijskampen met betrek op de cultuur der graangewassen door den Heer Simoens, Staatslandbouw- kundige. Meenen. Ongeval. Twee personen van Meenen werden erg gekwetst langs de baan opgenomen- Beiden kwamen per moto gereden en werden door bandbreuk op de stra itsteenen geslingers. DE BROUWERIJ MASSCKELFIN, Yparstrast, 87, Poperinghe, brengt U ter kennL d it zij van heden af een allerbeste bruin bier kan leveren aan CS cent. de liter, ©3 fr. do ton van U0 liters. 45 fr. de h£«v© ton van 70 liters. Hetzïlfde bruin bier kan in ds stad te huis besteld worden aan S fr. den isak van 12 fiesschen. Bemint dus uw profijt en proeft eens. M. Fautou, hoofakantonnier te Rosier-Degletons, werd aangereden en omgeworpen door den auto van Mad. de Rossi, van Barcelona. M. Fautou bleef op den slag dood. De oageluükige laat vier kinderen na, waaraan het oudste tien jaar telt. Nab.j Nogent-le-Rotrou is een automobiel in volle vaart omgeslagen. De voerder, M. Maur. Cambon, op steller ia het mid lenbestuur der koopvaardijvloot te Parijs, werd op den slag gelood. De personen die hem vergezelden hebben ..lecatslichte kwetsuren bekomen. Te Fayrfieid, in Californie, is een Caineesch arbeider, die plotse ling zinneloos gnvorden was, langs de straten gerend, voort jurend een revolver afvurend. Tien pe sonen, waarvan vijf eener zelfde familie, werden door kogels getroffen en ge dood. De Chinees kon de vlucht nemen met een gestolen automobiel Uit Arezzo, I alie, wordt gemeld dat een erg ongeluk is gebeurd te Passo del Mandrioli Een auto, waar van de voerder een boom wilde mijden, is in een tachtig meters d'e- pen afgrond gestort. Erzi ndrie doo- den ea een erg gekwetste. Te Saarbuttel inHols^ein, waren twee k-nleren voor het onweder gaan schuilen onder een perenboom. De bliksem viel op den boom en trof de twee kinderen, waarvan een op den slag gedood werd. Het ander kind bekwam lichte brandwonden. Tusschen Nishanganen Shiwan, in de Perzische provincie Chorasm, heeft er eene hevige aardbeving plaats gehad. Tien personen werden onder het neerstortend puin bedolven en gedood. Vele huizen zijn deerlijk gehavend. Te Bolsward is de 20-jarige De V.. die in een hok aan de Wit- marsumervaart een schuilplaats had gezocht voor den regen, door den bliksem gedood. Een geweldige brand heeft Vrij dag namiddag in het dorp Romeno (Tyrol), 28 huizen in asch gelegd. Twee vrouwen verloren het leven door verstikking. In den omtrek van Salé, heeft men "het lijk eener onthoofde Moor- sche vrouw gevonden. De ongelukkige zou door haren zoon, geholpen door zijne vriendin, vermoord zijn. De da der is aangehouden. Een brand heeft Vrijdag namid dag het grootste deel van het gehucht Sauzet,gemeente Monétier-les-Bains, ia het Fransche departement der Opper-Alpen, gedeeltelijkin asch ge legd. Zeventien huizei zijn de prooi der vlammen geworden. De schade overtreft de twee mi'joen Fransche frank. Aan boord van den stoomer Steel-Inventorvond men bij de aankomst in een Zuid-Amerikaansche haven, zeven personen verstikt. Ver scheidene anüeren moesten naar het gasthuis gevoerd worden. Al'en wa ren in het gehei n aan boord geko men. Het schip hid tijdens de reis aangelegd in eenige havens, waar de geel koorts woedde. De verscholen passagiers zijn de slachtoffers gewor den van de giftgassen, gebruikt om het vaartuig te ontsmetten Nabij Bankou, in Rusland liep eene kudde buffels op de spoorbaan, juist toen een trein in aantocht was De trein botste 00 de dieren en sprong uit de sporen. Vijfden reizi gers werden gekwetst. Twee Duitsche bankiers van Dusseldo f zijn aangehouden onder de beschuldiging van omregelmatig- heden in de revalorisatie der oorlogs- leeningen. Beide aangehoudenen zou den zeer bezwarende verklaringen voor Hugo Stinnes zoon hebben afge legd. Voor alle afmetingen en opmrken var PLANS wend U tot Gezworen Landmeter De Sociale week te Leuven. De sociale week, te Leuven van 22 tot 26 September 1908 gehouden, was de eerste die gehouden werd. Dit is nu twintig jaar geleden. Dan leerde Eerw. Pater Rutten dat liet overdreven meesterschap der on dernemers op redelijke wijze moest beperkt worden. Dan was het praktisch besluit dat de arbeiders, door de kracht hunner organisatie meespraak moesten krij gen in het regelen van het arbeids- kontrakt. Dat was en blijft nog een der hoofd doeleinden van de christelijke vak organisatie. Vroeger was het de patroon die naar willekeur of onder den indruk der mededinging, bijna geheel alleen de loons- en arbeidersvoorwaarden bepaalde. Dan waren het lange ar beidsdagen, onredelijke arbeidstoe standen en lage loonen. Wij weten het wel. alles is nog niet ten volle veran derd. Nog zijn er patronen die zich Katholiek noemen doch die, misschien zonder dat zij het zelf weten, zoo danig van de Liberale economische grondbeginselen doordrongen zijn, dat zij zich moeilijk aan de christene op vatting der loonskwestie kunnen aan passen. Rome en Parijs zijn niet op één dag gebouwd. Dat zal ook wel veranderen. In vele plaatsen hebben de werkge vers het meespreken der georgani seerde arbeiders ïhóèten erkennen. Het kan niet geloochend zijn dat het grootelijks dank is aan de christene sociale werking, die meestal de vrucht was der sociale weken van Leuven, dat de loons- en arbeidstoestanden op vele plaatsen merkelijk verbeterd zijn. Nu zal men meer en meer de ar- beidskontracten trachten algemeen te maken, breeder uit te werken en meer vastheid te geven aan de afgesloten overeenkomsten. Met reden zal de sociale week te Leuven dit jaar jubelen, 0111 den uit slag in deze twintig jaar dank aan hare werking verkregen. Roode hutsepot. De socialisten zijn kwaad omdat het in de Kamer naar hunnen zin niet draait. De bespreking der militaire wet gaat traag voort. De socialisten beulen zich af in ellenlange redevoe- ringen om niets te zeggen en om el- f kander tegen te spreken dat het een plezier is. Socialist M. Ficher heeft zich erg dul gemaakt omdat er nooit niemand antwoordt op hetgeen de socialisten uiteendoen. Hij heeft gedreigd dat de socialisten de diskoersen zullen uit geven die door de socialisten uitge sproken werden. Als dat werkelijk moet gebeuren dan zullen wij er een plezierig uurtje aan beleven. Vooreerst, het zal de moeite weerd zijn want reeds 140 sprekers namen tijdens de bespreking der legerwet het woord. Op enkele naar zijn het al socialisten. Daarbij, als ze werkelijk al de aan spraken zullen geven, dan eerst zullen wij kunnen zien welk een hutsepot de socialisten in de Kamer opgediend hebben. Nu kan daar niemand wijs uit geraken. Alhoewel wij niet gelooven dat M. Ficher woord zal houden, zien wij met verlangen de uitgave te gemoet waar mede hij dreigt. Ongezonde toestanden. Over een jaar had het Ministerie het inzicht eene wet te doen stemmen om den verplichten groet te doen ^en aan de driekleur en vooral aan de Brabanqonne, het nationaal lied der Belgen. Sommige heethoofden beelden zich waarlijk in dat die wet, waarvan men op tijd de belachelijkheid ingezien heeft en die nooit voorgelegd geweest is, gestemd werd en dat zij van kracht is. Meer nog hoe patriotardischer die schreeuwers aangelegd zijn, hoe meer zij gelooven dat hun rol bestaat zelf eene wet te doen toepassen die aleens niet bestaat. Fn dan gedragen zij zich als echte bullebakken en meenen het vaderland met hunne onbeschofthe den te redden. Het ligt in het karakter der Vlamin gen niet van door schuifelen of roe pen protest aan te teekenen tegen de Brabahyohne. Alleen tegen het mis bruik ervan willen zij ingaan. Zelfs wat te Poperinghe gebeurd is, bij de onthulling van het standbeeld, was niet gericht tegen de Brabanqonne, maar wel tegen het weren der Oud- Strijders en het optreden van den Generaal in hunne plaats. De Vlamingen zijn ook zoo klein geestig niet van maar te eischen dat elkeen de Vlaamsche Leeuwbe groet. Niemand denkt er aan zijn ge- huur zoo maar de hersenpan in te beu ken omdat hij roerloos staat of blijft zitten. Maar het zijn de Franskiljons zelf die uitzinnig tieren en brie- schen wanneer de Vlaamsche Leeuw waaraan Koning Albert wel eer het eeresaluut bracht, in hunne ooren klinkt. Ziedaar het mooie evenwicht der Belgische balans. Eenerzijds de Vla ming die de vrijheid van geweten en opinie eerbiedigt, en alleen maar vraagt vrij en vrank in eigen land zijn lied, door de Yzer-tragedie geheiligd, te zingen, en zijn vlag te ontplooien in de zon welke voor alle menschen van goeden wil schijnt. Anderzijds, de Belgische franskiljon, de Belgische patriotard, de Belgische zeepbaron en speculateur, de Belgische facist die de vuisten halt omdat ge niet dadelijk, gelijk een mekanieke poesjenel, bij het af deunen van zijn Brabancon- 11e zijt rechtgesprongen met eerbiedig ontdekten schedel. Doodzwijgen. De katholieke bladen hebben er met reden op gewezen hoe de anti-katho lieke pers de gruwelen welke in Mexi co bedreven worden doodzwijgt. Dat bladen als de «I.ibre Belgique» dezelfde methode toepassen als het geldt den grooten Yzer-bedevaart der 100 duizend Vlamingen, dat verwon dert ons geen zier. Dat blad kennen wij reeds maar al te wel. Maar dat Vlaamsche Katholieke bla den als de Gazet van Antwerpen aan het zwijgconcert mededoet dat valt te betreuren. Dit blad heeft altijd sterk aangedrongen om eendracht en HUIS VAN VERTROUWEN GESTICHT 1890 FABRIKANT-GOUDSMID 6, Gasthuisstraat, 6, recht over het Gasthuis POPERINGHE. Allergrootste keus van JUWEELEN in BRILLANT, DIAMANT, PLA- TINE, GOUD 18 karaat, en ZILVER. Mans-ketens, Vrouw-ketens, Barretten, Oorringen, Armbanden, Plas- tronspellen, Ringen, Man-monters en Vrouw-monters, met en zon der armbanden. Groote keus van Tafelgerief en GESCHENKEN in ZILVER voor DOOP, EERE-COMMUNIE en HUWELIJKSFEESTEN. Depothouder van de echte monters Roskopf-patent en van de Re gulateurs en Wekkers merk De Ster de beste der wereld. Schoone keus van Barometers, Brillen en Neusnijpers met gewone en speciale glazen. INKOOP van alle oude juweelen aan de hoogste waarde. Alle juweelen zijn in het huis gemaakt, aan de genadigste prijzen en zijn verkocht direkt van den fabrikant aan den Kalant. VERMAKING en HERSTELLING van alle oude juweelen. ken zooveel volk, 't is gelijk voor wat, samen te trommelen. De Liberale Meusiete Luik maakt uitzondering. Die geeft het schoonste verslag over Diksmuide, maar het is afgeschreven uit een blad van Parijs L'tEuvre De Nation Beige slaat het record met de langste fantasie over de Yzer- bedevaart. Idet was een betooging van hoeren en dweepers, zoo schrijft de hooggeboren Charles d'Ydewalle, de Leliaart. Spijts dat doodzwijgen is en blijft de luedevaart naar Diksmuides Yzer- veld, zonder officieelen steun, zonder Prinsen noch Mininsters noch Poli tieke Voormannen, onder de plooien der Leeuwenvlag de machtige betoo ging van den Vlaamschen Volkswil, waar spijts alles rekening zal mede moeten gehouden worden. Kapitalisme. Het bijvoegsel van 't Staatsblad van 19 Oogst kondigt de statuten af van eene groote maatschappij die drie Congoleesche maatschappijen zal ver eenigen. Het maatschappelijk kapi taal, dat 5 millioen bedraagt, wordt verdeeld in tien duizend kapitaal-aan- deelen van 500 fr. en elf duizend stich- tersaandeelen. De Socialistische maatschappij, de Ruzizi, krijgt 3910 kapitaal-aandeelen. Verder krijgen M. Anseele en andere gekende Socialisten elk hun aandeel. In den beheerraad zitten Socialisten naast mannen met adellijke namen. Het doel der maatschappij is de winning, het oogsten, stapelen, koo- pen, vervormen en verkoopen van ka toen, kapok en andere vezelplanten, alsmede de veekweek en alle land bouwondernemingen die verhonden zijn aan bovenstaande doeleinden. De Socialisten van het Ypersche zijn toch maar een betje simpel als zij werkelijk gelooven dat de Belgische Socialisten tegen het Kapitaal zijn. Weten zij dan werkelijk niet dat hunne Gentsche geestesbroeclers dat zoo erg niet oppakken en ver zijn van 't Kapitaal te verachten. Die stichten daar Banken, Weverijen en Maat schappijen om in den Congo gekl te winnen. Wat moeten de Gentsche So cialisten toch medelijden hebben met hunne Ypersche broeders. Ministerie van het Leger. Frankrijk is van zin de benaming Ministerie van Oorlog te vervan gen door Ministerie van het Leger Bij ons was men daarin voor. Wij kre gen het Ministerie van Landsverde diging in plaats van het Ministerie van OorlogBij ons heeft dat in werkelijkheid niets veranderd. In Frankrijk zal het ook alzoo gaan. Wat baat het een ander etiket op de flesch te plakken. Als de inhoud der flesch vergift is, zal hij na de over- plakking vergift blijven en hoe zach ter de aanduiding is, hoe gevaarlijker het gebruik van den giftigen inhoud der flesch zal wezen.. M. Buyl en de Socialisten. M. Buyl, Liberaal Kamerlid van Oostende, Burgemeester van Klseiie en die bestuurder geworden is van L'Etoile Beigeheeft maar een slechte week gehad. Hij heeft de Socialisten tegen hunne karre gereden bij het voorval M. Huysmans te Oostende. Het relaas dat M. Buyl aan de Libre Belgique gegeven heeft over hetgeen in de Kurszaal gebeurd is, was maar half juist, dat moest hij zelf bekennen in de Kamers. Later werd in de Kamer M. Buyl zijn haar gekamd, hij heeft er echter niet veel meer, door den Socialist Hubin in betrek met inlichtingen die zouden gegeven geweest zijn door M. Buyl aan den schrijver van «De Nieuwe Gazet over een incident met M. Vander Vyvere. M. Buyl heeft ter Kamer verklaard dat hij met den ge- meenen schrijver uit de De Nieuwe Gazet niets te zien had. M. Buyl werd verweten den slippe- drager te zijn van M. Marquet. Uit eenheid in de Katholieke Partij. Enwraak vertelt M. Buyl nu overal dat als nu iets gebeurt dat in het teeken hij in 't bezit is van brieven die M. staat van eendracht onder alle Vla- Marquet ontvangen heeft van geken- mingen, dat is wel de Yzer-bedevaart. de Socialisten en waarin deze laat sten Onder de Socialistische bladen is er M. Marquet bedanken om de geschen- de Volksgazet die iets ken die ze van hem ontvangen hebben. Als M. Buyl niet kan, niet mag of niet durft deze brieven openbaar maken, dan had hij er ook beter over gezwe- maar een w bemerkt heeft van den optocht der duizenden Vlamingen. Hoe kleingees tig toch na het geweld dat de socia listen rond de Amnestie in de Ka- gen- mer gemaakt hebben. 1 Het gelijkt er veel aan of M. Buyl Sommige Liberale bladen, zoo zij r.a\ nog van zijne laatste pluimen laten den Tocht naar den Yzer niet dood- m dit rood-blauw geschil. zwijgen, vinden er behagen in te vit ten op het getal 100 duizend. Het tel len laten wij echter .gerust voor hunne rekening, overtuigd als wij zijn dat de Liberalen er nooit zullen in geluk- GUIDO. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Daar zijn er nog die, aan hoofdpijn Migraine, Rhumatiek en aan Griep willen lijden. Wii hebben hun noch tans genoeg de MONO POEDERS aan bevolen. Te koop bij H. Notredame, Gr. Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Pope ringhe, de doos 6 fr. PENSIOENEN. De personen geboren in de maand Oogst moeten heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Yperstraat, van af 9 tot 11 uur, komen met hunne pensioenkaart of om hunne storting te doen. Pectoral Dupuis. 't Is de beste remedie bij het begin van een kwaad aardige valling of griep zij doet spoedig den brand in de ademhalings organen verdwiinen. De doos 4,5o fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Zondag aanstaande neemt onze Bond deel aan den Gouwdag te Hoog- staede- Voor de fietsers vertrek uit Petit Paris te 1 uur. V. T. B. De Vlaamsche Toe ristenbond bereidt e;n plezierreisje naar de eenig mooie streek van Thie- ghem en den K uisberg, op Zondag 9 September a.s. De reis gaat door in auto-carPrijs 25 fr. De deelnemers gelieven hun naam ten spoedigste aan te geven in 't Vlaamsch Huis. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jamet, verwijderen uit ons gestel de nverbliifsels van de voeding en ont- 1-sten het bloed van de schadelijke bestanddeelen. De doos 4,5o fr. de halve doos 3,5o fr. bij H. Notredame, Gr. Markt. Poperinghe. Brand. Woensdag morgen te 6 uur klepte de alarmklok. Er was brand ontstaan aan het dak van de onachienkamer der Brouwerij Pyck, Dank aan de spoedige hulp van gebu- ren en van de pompiers werd het begin van brand spoedig gedoofd. Eene waarheid is het, dat er maar een middel is om uw hoofdpijn ol zenuwkoorts te genezen. Neemt de Al ge opoeders der vorige apotheek Libottevan Yper. Het zijn de beste De halve doos 3,25 fr., gr. doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vande- plas, Apotheker. In Yper bij Hautekier en Van Robaeys. Dringend bericht alle boeken te rug te brengen vandaag van 11 tot 12 uur in de voorkamer van 'c Volks huis. Het is noodzakelijk om de boe kerij in orde te brengen. Deze zal weer open gaan voor het publiek op Zondag 9 September. Onder een auto. Zondag avond rond 7 uur, kwam Cyrille Leurelle, 53 jaar, geboren te Dranouter, wo nend te Belle, de Proven kalsiede afgereden per velo, toen een auto gevoerd door M. Arthur Dumortier van Dickebusch, hem wilde vorenste ken, maar te naar reed en hem ten gronde stuikte. Gelukkig kon de auto seffens stoppen, anders reed hij over Leurelle. De velo zat onder het wiel en is totaal vernield de man bekwam geen letsel. 10 September, krijgt onze stad het bezoek van eene cfficieele afvaardi ging Britsche verminkten, die al de verminkten van het Britisch leger zullen vertegenwoordigen. Hier onder het programma Om 1 o Va uur aankomst te Yper-statie per bijzon deren trein. Welkomstgroet door den voorzitter van het N. V. I. van Yper en den voorzitter der afdeeling van het Britisch Legion en door de har monie Ypriana. Om 11 ure cfficieele ontvangst op het stadhuis. Om ny* uur bezoek aan de Belgische en Brit sche gedenkteekens, nederlegging van kronen, redevoeringen. Om 12% uur, officieele lunch, gedurende de lunch c meert. Om 14% uur vertrek per autocar naar het Belgisch front, langs de bijzonderste kerkhoven en monu menten, Tyne-Cot, Poelcapelle om langs het bosch van Houthulst, Dix- mude te bereiken en te Couckelaere het groot kanon van den Leugenboom te gaan bezichtigen. Koopt uw Diamant en Goud bij VAN GEWEZEN INTERN DER GENTSCHE HOSPITALEN. XsT RALEN Zondag hadden wij vuurvoge'- schieting te mi f den der puinen van onze haden. Groot was het getal mededi gers, en de prijzen werden er fel betwist. Eene zeldzaamheid, 'tis dat M. Vanwontergem van Harel- beke, die 66 jaren oui, den eersten en vijfden prijs schoot. Die moet nog niet beven, hé Voor den tweeden en derden prijs, heeft Jeroom Bertier van Yper gezorgd. Alia, mannen pro ficiat weie Tot toekomende jaar. De processie van StNiklaaisgaat Zondag 2 Sept. uit om 4 ure. De om megang is nu daaromtrent deze geworden van vóór den oorlog. Langs de Tempel- Statie- Doorgang en Stuersstraat, de Malou- en Foch- laan, de Capron- Elverdinghe- Beluik en de Stuersstraat. 't Schijnt dat er nogmaals wat nieuws zal zijn. Te beter. Op 18 Sept. 's avonds begint de Negendaagsche plechtigheid ter eere van O. L. V. van Salette. Alle avon den om 7 ure groot sermoen. In de wekedagen de H. Mis te 6, 7 en om 8 ure de Hoogmis. Lijk op andere jaren zal de toeloop even groot zijn. ZOMERTRAAN is onmisbaar voor binders en jonge lieden om te verkloe ken en sterk uit te groeien. In de apotheek Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Opgeletde naam Zomertraan staat op de flesch ge drukt. Gelukkig was de schok niet groot en enkel lichte beschadigingen hebben beide autos ondergaan. Tooneelfeest. Op Zondag 9 Sep tember 1928, om 7 ure 's avonds in 't lokaal De H. Familie voeren de Vlamertingsche studenten de wonder bare historie op van Smedje Smee die zijne ziel aan den duivel verkocht spel van heiligen, menschen en dui vels, in zes tafereelen door Flos. De opbrengst is ten voordecle der Missiën. Kaaïten zullen ten huize aangeboden worden voorbehouden plaats 5 fr Eerste plaats, 4 fr Twee de plaats, 3 fr. Kinderen worden toegelaten op de algemeene herhaling op Vridag 7 September, om 5 ure stipt, mits beta ling van o,5o fr. 's Namiddags te 4 1/2 uur Optocht der maatschappijen, schoolkinderen en de muziekeu van Oostvleteren en Merckem. Inhuldiging, aanspraken, concerten. Te 8 uur verlichting en te 9 uur groot vuurwerk. Dagorde Allerhande mededeelin- gen, bestelling van plantaardappels Poolsche Industrie veevoeders en meststoffen, betaling. Het Bestuur. Aanhouding. Een bedronkec persoon die zijn vrouw afgetroefd had werd door de gendarmen aangehou den en opgesloten. Maandag IQe SeptemberOm 10ure: Plechtig jaargetijde. Om 4 ure namid- dap Ringsteking per velo 725 Jr. prijzen bij de herberren van Achille Odent, velomaker, en Ed. Pieters. Dinsdag I September om 2 ure na middag Groote schieting aan de Pen. Om 5 ure hondenloop j5 jr. prijzen aan de herberg van Désiré Maiten, Woensdag I2C September om 7 ure na middag Prijskaarting in den Entre pór JO jr. prijzen. Donderdag 13° September om 3 ure namiddag Ringsteking Per kruiwagen 100 jr. prijzen in de Yperstraat van aan de he. berg bewoond dooi Emiel Gryson tot deze bewoond door Paul Dierynck. Daarna op dezelfde plaats Veld rijden om ter traagst loojr prijzen. 'n Zalige en leutige kermis Schuttersnieuws. Zondag 9 Sep tember, Kermis-Zondag, geeft de Handboogmaatschappij De Ver- eenigde Vrienden haar jaarlijksche schieting. Inleg 12 fr., terug 10 fr., priizen io5o fr Vrienden Schutters, we verwach ten u in groot getal. Jaarlijksche Bedevaart naar 0. L. Vrouw van Hollebeke. Zondag, 9 September en volgende dagen be- e int de toevlucht tot O. L. Vrouw van Hollebeke. Van in den goeden ouden tijd is die bedevaart gekend en honderden pel grims gingen in één bedevaart naar de drie Ónze Vrouwen van Linzeele- Hollebeke-Dadizeele. Sinds de wonderbare gebeurtenis tenjare i553 is Hollebeke geworden een toevluchtsoord van kristenen, die er vurig komen bidden <"m hun kruis jes te zien verlichten of hun levens- roep te kennen KTstenen. O. L. Vrouw van Holle beke verwacht U Maandag Trrbilling en te 5 u. Ringsteking met velos. Dinsdag te 8 u. Dienst voor de Ge sneuvelden en 's namiddags Volksver maken op de Schabalie Woensdag Duivenprijskamp uit Arras ioco fr. Prijzen. Donderdag te 4 u. Koningschisting en te 8 u. Cinemavertooning in open lucht. Zondag 16 Sept. te 3 u. Optocht van den grootschen Reuzenstoet aan de Statie. Van 5 tot 7 uur Stoet, Wandelconcert en Volksvermaken. Maandag 17 Sept. Uitgang der pijpengilde en 's namiddags velokoers voor de parochianen en volksspelen- Op g-ic-11 September Tentoonstel ling door den Missiekrans, en Groote Tombola. Boerenjeugd van Woumen, daar is uw plaats Doodrijder. Een persoon van Moorseele reed in volle geweld door een groep spelende kinderen. Een meisje van 8 jaar werd erg gewond opgenomenmen vreest voor een schedelbreuk.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 2