Snuif De Wilde Huiler PRACHTIGE TOMBOLA WAARHEID DADIZEELE OSVSI^EGAMG. Bijzondere Trams. Zondag 9, Maandag 18, Dinsdag II, Woensdag 12, Donderdag 13 en Zondag 16 September 1928. Calvarieberg van denYzerteDixmude Van den ouden tijd. Ruim prijzen Ter waarde van *^S>.000 fr. ö:t?UMhgfs GEPAC H IT is nr Wanneer een vriend u vleit of u met lof belaadt, Wil hem niet ver betrouwen Maar zoo 't een ander is, die wil u zeker kwaad Vlucht hem of 't zalu rouwen, Want zij, die vleien met den mond, Zijn dikwijls vijand in den grond. Hij, die de rijkdommen bemint, zal er geene vrucht uit trekken. Waar 't hart van vol is, loopt de mond van over. Het grootste vraagstuk, dat de we reld bezig houdt is hoe den vrede te bewaren. De gewone mensch acht de op'ossing van dit probleem als zeer eenvoudig. Is het niet voldoende de naties te ontwapenen Ongetwijfeld zou door de ontwapening oorlog voe ren moeilijker worden maar kunnen wapenen, wanneer ze eenmaal zijn neergelegd, niet meer worden opge nomen. HET MANNEKE UIT DE MAAN Al weer is er een week voorbij, En stillekens aan nu, vliegen wij Reeds door September henen... SeptemberEn de herfst komt aan De menschen zegenstillenkens aan De zomer is verdwenen. Ja, ja, daar is nu eenmaal niets aan te doen. Den tijd kunt ge niet vastleg gen en daarom zeggen we Terwijl gij meugt Besteedt in deugd Uw tijd en jeugd Want deugt Verheugt En Marenta voegt er bij Met tijd en vlijt, Geraakt men wijd. En 't Manneken uit de Maan zegt: De tijd heeft vleugels Maar toom noch teugels. Alleedat zijn van die spreekwoor den die 't goed is ne keer te meditee- ren. DEN ACHTSTEN September vieren we den feestdag van Maria's geboorte. Daar zijn maar drie geboor ten die in den dienst van de H. Kerk het voorwerp van een kerkelijke feestviering uitmaken; dat zijn: de geboorte van Maria, de geboorte van Sint Jan den Dooper en de geboorte van Christus, 't Is altijd goed, zoo 't een en 't ander over den godsdienst en de gebruiken daarvan te lezen, want als ge 't goed nagaat, komt ge tot de conkluzie dat er veel menschen van den godsdienst maar bitter weinig afweten. En daarom, 't mag hier wel gezeid, Beleven wij zoo 'n droeven tijd. UM TE BEGINNEN, zie maar ne keer in Mexico. Dat blijft daar duren met de kerkvervolging. Maar de Kerk heeft hardere nootjes te kraken gehad en hier Zal ook het Kruis, Hoedat ze razen, tieren, Op tijd en stond Weer zegevieren. Nu wil die fameuze president Calles per force de kerkelijke huwelijken verbieden. Dat zal hem natuurlijk niet lukken, want de katholieke menschen zullen altijd wel ergens een priesters ontdekken die het huwelijk in 't ge heim zal inzegenen. Mengelwerk v."De Poperinghenaar,, 6 ROMAN F door A. HANS. Goddank,'t gaat. Ik maak en ver koop bezems, ik heb wat land, twee geiten en hennen en konijnen. Mijn vrouw en mijn dochter helpen me goed mee. En we zijn tevreden. Aan den wand hingen fraaie teeke- ningen. Robert keek er verwonderd naar. Zoo iets kwam wel zelden op een'hoefje voor. Posteels zag dat de teekeningen den jonker belang inboezenden. Die heeft mijn dochter gemaakt, zei hij. van Maere blikte verrast naar Magda. -Dan zijt gij een kunstenares, hernam hij. Het is schoon werk. Wie heeft u dat geleerd Niemand, antwoordde het meisje blozend. Dus aanleg? Ik doe het uit plezier. Schildert ge ook - Neen jonker. Nooit geprobeerd? - Neen. p- Dan moet ge eens beproeven. .Wie weet, hoe ver ge het brengt! O, ik heb er niet veel tijd voor. 't HUWELIJK van Severmuis en zijn Doka was over jaren reeds inge zegend, maar 't was er precies altijd geen schoon weerwat meer gebeurt. Nu was Severmuis ne keer naar huis gekomen en hij vond het eten niet naar zijn goesting. Toen zegde Doka: Wel Severmuis, als 't u niet aanstaat, kook dan zelf. Ge moet niet denken dat ge met een keukenmeid zijt ge trouwd. Severmuis zweeg. Maar als ze nu 's nachts in hun bedde lagen hoorde Doka al met eens gerucht Severmuis, zei ze, ga ne keer zien op den zolder.'k Geloof dat er dieven zijn. Merci, antwoordde Severmuis, als ge goesting hebt, ga dan zelf kijken... Ge zijt met geenen sjampetter getrouwd. Ja, ja, menschen, weet het wel: 'Trouwen is geen kinderspel. PERTANG, 't WORDT zoo lichte- kens aangegaan dat zevende sacra- mentje. Maar de statistieken bewijzen het ooknooit waren er zooveel echt scheidingen. Daarvoor staat Amerika aan den kop. Ook voor bandieterij. In Chicago zien we de politieagenten door de stad rijden in gepantserde automobielen met mitraljeuzen en schietgeweren. De bandieten maken daar de menschen zoo maar op klaar lichten dag een manneken min om te stelen. Ja, ja, 't is hier in Chicago, met zijn hooge huizen en rijkdom, precies geen aardsch paradijs. IN NEW- YORIv gaan ze nu het hoogste huis van Amerika bouwen. Astemblief 64 stagien of verdiepingen, 't Moet ple zant zijn als ge daarboven een kamer hebt en als voor die kamer staat en dan bemerkt dat ge uwen sleutel be neden hebt laten liggen. OchManne ken zegt Marenta, gij hebt ook bet poejer niet uitgevonden. Ge weet toch wel dat ze in die huizen met een op- haalbak of assaanseur naar boven gaan... Ge hebt gelijk, Marenta, maar een mensch kan toch aan alles niet denken. DAARMEE DENK IK aan Siska Langvingers. Siska stond voor mener de Zjuzepee, want ze had 't een en 't ander meêgepakt, dat niet te zwaar of te warm was. Hebt ge nog met het gerecht te doen gehad vroeg meneer de Zjuzepee. Ja 'k, meneer, zei Siska, ik heb ne keer met nen sampetter en ne keer met nen san- darm gevrijd. De sampetters en sandarmen in den omtrek van Mil- ledgville, ook in Amerika hebben de handen vol werk gehad. Daar is daar een groot zottenhüis en nu was er overstrooming en zoo was het zotten- huis van alles afgesloten.Dat duurde dagen en daar was geen eten meer. Toen werden die zotten die daar za ten, meer dan duizend, dubbel zot en wild. Ze beg innen elkander te ver moorden en als er een doode was aten ze hem op... 't Moet daar iets schrik kelijks zijn geweest. Ja, ja, zegt Ma renta, laten we algauw het groote water oversteken en gaan zien wat er in Europa zooal is gebeurd. Och't is hier lijk overal Nu eens lachen, dan eens weenen, Want al gaat het nog zoo goed Eens trapt men u, op de teenen. BIJ SUSSE SLABAK ging het ook niet al te goed. Susse dronk nog al gaarne en dan wist hij van geen op houden en dronk hij zich een stuk in zijn kraag". Waarom drinkt gij toch zooveel? vroeg de Zjuze. Omdat ik ongelukkig ben, meneer de Zjuze. En waarom zijt ge ongelukkig? Omdat mijn vrouw van mij niet meer houdt. En waarom houdt uw vrouw niet meer van ir? Omdat ik zooveel drink, meneer de Zjuze. Maar waarom drinkt ge dan Omdat ik ongelukkig ben. WIE NIET ongelukkig is, dat is Edward Sute van Londen.De man is drie jaar getrouwd. Eerst kocht zijn vrouw een tweeling, toen een drieling en nu heeft ze beuren Edward vijf dochterkens met ne keer geschonken. De bedienden die met Edward Sute in de Bank werken hebben een inschrij ving geopend en het Bestuur van de Bank heeft gegeven en veel kalanten van de Bank hebben gegeven en zoo heeft Edward voor zijn dochterkens meer dan 50 pond sterveling, dat is zoo iets van rond de 78 duizend frank meê naar huis gebracht. Marenta, zeg ik met een lach, Het was voorwaar te hopen, Dat onder zoo 'n condisies, gij, Een vijfling ook mocht koopen. KOOPEN RIJMT MET LOOPEN en 't Maantje loopt boven de wolken al rap naar Holland. Daar werd hier een ballon opgelaten. Toen de lucht vaarder uitriep: Alles los, lieten de mannen de touwen los, maar een was niet rap genoeg weg en een anker haakte in zijn broek en de kerel, een zekere Jan Vos vloog meê de lucht in. Daar hing hij tusschen hemel en Ook tusschen aard te zweven... En aan een draadje hing voorwaar Jan Vos zijn leven. Gelukkig was zijn broek van goeie stof en gelukte het den luchtvaarder Jan Vos in de mand te krijgen. Ple zierig is anders, zei de boer en hij viel met zijn achterwerk in een schotel pap. Alleezoo 'n avontuur is toch om er grijs haar van te krijgen, zegt Ma renta. IN DUITSCHEAND zeggen ze dat de typhus rond Berlijn zooveel slachtoffers maakt. Wij biddenvan ziekte, oorlog en hongersnood, verlos ons Heer. VIJL ZONEN schenken aan den dienst des Heeren gebeurt gewis niet alle dagen. Mevrouw Klein, uit Trier, is door de Heilige Vader in bijzonder gehoor ontvangen. Die bra ve vrouw heeft acht jongens en 5 er van zijn priesters geworden. Proficiat moederken Klein uit Trier, Ik zeg het met plezier Zoo'n moederkens mogen er zijn! KAREL EN MARIEKEN mochten er ook zijn't was een flink koppel. Op zekeren dag vroeg Karei aan Ma- rieken Zoudt ge met mij willen trou wen? Zeker, Karei, antwoordde Ma- rieken. Toen was er een lange stilte. Waarom zegt ge niets meer? vroeg Marieken. 'k Peis da 'k al te veel ge zegd heb, zei Karei. WE DRIJVEN nu over Weenen. Daar is hier een nieuwe mode voor 't vrouwvolk. De vrouwen die van huider man zijn ge scheiden, dragen nu een armband rond den linker pols met een gebroken hart. Och armeDaar door willen ze dus besluitenik ben weer opnieuw te be lieven. IN GRIEKENLAND heeft Ve- nizelos den kiesstrijd gewonnen. En kele jaren geleden moest de man uit zijn land vluchten, nu is hij er meester en daarmee is 't koningdom ginder voor goed naar de knoppen. Ja, ja, alles is mogelijk, zegt Marenta en ze eet waarachtig haring met konfituur. Ik zeg tot Marenta dat ze ne keer haring moet gereed maken zooals ze dat in Poperinghe onder den vasten doen. Halowie van de lieve lezeressen 1 Vandaag of morgen Wil aan het Manneken uit de Maan i Die preparasie eens bezorgen. Op voorhand bedankt en wie weet, zendt het Manneken u clan geen boeksken kado, als soevenier. Maren ta zal er niet jaloersch om zijn. IN ROME ZIJN ER VERSCHILLENDE geleerde bollen bijeen gekomen om den almanak ne keer op z'n pooten te stellen. Ze willen Paschen altijd op den zelfden datum laten vallen en daarmee heel den santerboetiek om- keeren. Allee! als 't huider goed is, mij ook. Een zekere Giovani, leeuwen temmer van beroep, had er plezier in zijn kop in den muil van den leeuw Nero te steken. Dat spelleken ging al veel jaren goed,maar nu heeft de leeuw zijn muil een beetje te rap toe gedaan en Giovani is er zonder kop uitgekomen. En ge kunt er zeker van zijn: zoo zonder kop op de wereld zijn, dat is maar aardig. En nu zijn we op een wipken in Frankrijk. Ze hebben hier een stuk papier onderteekend en als ik zeg: ZE, dan bedoel ik veel groote mannen en Jannen uit verschillende landen en op dat stuk papier staat op dat het nu voor eeuwig en toejoer gedaan is met den oorlogin andere woorden nooit geen oorlog meer. Maar intusschen zitten ze in Engeland te bestudeeren hoedat ze Londen moeten beschermen tegen de vliegmachines van vreemde landen. Komkom we gaan algauw een kijkje nemen in LourdeS, de stad van O. L. Vrouw. En we zien dat Ons Lieve Vrouwken nog altijd mirakelen doet. Zekere Maria Heusschen van Maestricht, die zestien jaar aan een ongeneesbare kwaal leed is hier plot seling genezen. Meer dan tien dokto ren van verschillende landen hebben haar onderzocht en die genezing be vestigd. Hewel! vrijdenkers, papen- wreters en godsdiensthaters, daar staat ge weer ne keer met bulder 7 W^PtVOOtPTl VAN HIER ZIJN we op een wipken de grenzen over en komen we in ons landeken terecht. Menschen, men- schnen, wat wordt er hier gebouwd en getrouwd. Voor den oorlog waren er in Belgie een miljoen en zeven honderd duizend huizen. Door den oorlog werden er zeventig duizend vernield. Sedert den oorlog werden er meer dan twee hon derd duizend opgebouwd. En nog zijn er huizen te kort.. MAAR WAT ER NIET TE KORT IS, dat is geld. Ge zoudt het toch zeggen als ge de twa- letten ziet en de feesten die overal gegeven worden. We gaan nu brief- kens krijgen van 1000 Belga's dat is van 5000 frank. Hier peis ik op 't spreekwoord: hebben is hebben... maar krijgen is de kunst. De kunst van menschen te foppen En alzoo oorden te kloppen, bestaat ook in 't land. Te Sjarlerwa in de Walen zijn er amstenblief niet minder dan 120 wijven die met kaart- leggen huider brood verdienen. Wat zijn er toch nog onnoozelaars die zich alzoo laten vangen en pluimenzegt Marenta met recht en reden. DE PASTER VAN Kukkelooreghem had voor 't feest van Kerstmis een schoon stalleken gemaakt in de kerk met os en ezel Maar de koster die een be moeial was, wist weer 't een en 't ander te zeggen: het kribbeken was te groot, Sint Jozel te jong, de os te dik en de ezel niet groot genoeg. He- !wel, zei de paster, ga gij in plaats van den ezel staan. EN DE sterrekijkers in 't Observatorium te Ukkel hebben ontdekt dat er in 't hemelgewelf een hol is gekomen zoo groot dat de aarde daar gemakelijk in kan rondhollen als een patat in een koeiketel. Men schen houdt ulder vast, zulle, want daar gaan wreede dingen gebeuren. Maar sterrekijkers zijn ook profeten die brood eten. DE MENSCHEN ETEN tegen woordig veel bedorven spijzen. Ge hoort schier alle weken van vergifti ging. Vooral veel bedorven vleesch wordt er verkocht. Op den tram van Haelen naar Brussel stond er een mand en daarop het adres van nen zekeren meneer Kurven. Maar de po litie heeft er rap haar neus in gesto ken niet in dien meneer Kurven maar in de mand en jawel, allegaar bedor ven kalf vleesch. EN ZOO WORDT ER gedurig bedrog gepleegd om dat geld! Ochmenschen lief wat een geweld Om 't geldom 't geldom 't geld Triestig als ge met de geldkoorts zijt geplaagd. Gelukkig zij die kontent zijn met het noodige. Ik hoop, beste lezer, alderliefste lezeres dat gij tot die verstandigen behoort die beseffen dat het geld niet het grootste geluk uitmaakt. In deze hoop wensch ik u Lijn YPER-GHELUVELT-GHELUWE-DADIZEELE en terug. Dadizeele St. V. 9 19 12.06 l5 2.5 18.08 Gheluwe A. 9.39 12.24 *5 45 18.28 V. 10.18 i3.o3 i5 55 18.54 Nachtegaal 10.3i i3.i6 16.08 16.07 Becelaere 10 42 13.27 16.19 19-18 Gheluvelt 10.53 13.38 16 3o 19.29 Zillebeke 11.14 i3.5g 16 5l 19 5o Yper-Bascule 11.21 14.06 16.58 19.57 Yper-Statie A. 11.29 14.14 Yper Statie V. 8.24 11.35 14.40 Yper-Bascule 8.32 11.53 14.48 Zillebeke 8.39 12.00 14.55 Gheluvelt 9.00 12.21 i5.i6 Becelaere 9.11 12.32 i5.27 Nachtegaal 9.22 12.43 i5.38 Gheluwe A. 9.35 13.56 i5.5i V. 9.42 i3.oo 16.00 Dadizeele St. A. 9 58 13.20 16.20 INHULDIGING EN WIJDING van den door Z. D. H. Mgr. Waffelaert, Bisschop van Brugge, op Zondag 23 September 1928. De plechtigheid zal vereerd worden door de tegenwoordigheid van HH. KK. HH. de Hertog en Hertogin van Brabanten HH. DD. HH. de Bisschoppen van Belgie. Om 10,45 uur Wijding van het Godsdienstig gedenkteektn. Om 11 uur H. Mis voor de gesneu velde soldaten opgedragen aan den voet van het Kruis door Z. E. H. Ka nunnik Dugardin, Hoofdaalmoeze nier van het Belgisch leger. Na de Mis, kanselrede (in de twee talen), door Z. E. Pater Albert, Overste van de Abdij te Orval (Genie Kapitein, Karei Vander Cruyssen). De Profundis-Libéra. Een bijzondere oproep is gedaan tot de Moeders, Weduwen, Weezen, Familiën van onze duurbare dooden, aan de Verminkten, Oud-Striiders en leden van het Vaderlandsch Verbond der gewezen politieke gevangenen, iom aan deze Christelnke en Vader- jiandsehe plechtigheid in groot getal tegenwoordig te zijn. Het is een plicht onze helden nooit te vergeten. Het programma van de plechtig heid zal later kenbaar gemaakt worden. Er zal misschien veel meer mee te verdienen zij dan met bezems te maken. Er moeten te Yper wel men schen zijn die teekeningen en schilde rijen koopen. Maar de mijne niet, jonker.' O, er zit kunst in de uwe. van Maere bezichtigde de land schappen. Maar er waren ook portret ten. En de jonker verzekerde nog maals dat het fijn. werk was. Robert stond op. Hij moest nog naar den notaris. Posteels, als ik iets voor u doen kange weet nu waar ik woon,sprak hij Dank u, jonker We zien elkaar wel terug. van Maere vertrok. En toen hij weer in 't zadel zat, zei hij bij zich zelf Een schoone meid, die bezembin ders dochterEn beschaafd. Wie zou dat zoeken in zoo 'n hut, want veel meer is het hoefje niet... Maar Magda weet meer van den Wilden Ruiter, dan ze los laat. Waarom moest ze anders zoo blozen! 't Zou me toch spijten, als ze zich slecht of lichtzinnig gedroeg... Ik zal eens nader naar haar informee- ren. van Maere reed nu naar het dorp om er notaris Campens te bezoeken. Rustig lag het dorpje daar met en kele steenen huizen tusschen veel armoedige leemen hutten. De eenige straat was ongeplaveid. Havelooze kinderen speelden in 't zand. Hennen en zelfs varkens liepen rond. Enkele menschen keken nieuwsgie rig naar den ruiter en de mannen na men als instinctmatig de muts af. Waar woont notaris Campens 1 vroeg Robert aan een der dorpelingen. -'t Groote huis ginder met de boe- men. I Dank 11, vriendschap. Eenige kinderen stoven naast het paard en bedelden 0111 geld. Robert wierp hun eenige muntstukjes toe en vechtend trachtten ze die op te grab belen. van Maere steeg voor het groot blanke huis uit. Hij bond 'zijn paard aan een stijl van het hek en ging door het voorhofje. Reeds werd de deur geopend. Een lange, magere man met grijs haar en bakkebaarden, stond dadelijk te bui gen. Ik heb zeker de eer jonker van Maere voor mij te zien, sprak hij. Ja, ik ben Robert van Maere. En gij zijt notaris Campens? Om u te dienenPlartelijk wel kom in 't vaderland en op den Maer- burg, jonker! Treed als 't u belieft I linnen Hoe gaat het uIk herinner me II nog vaag van vroeger, maar hoorde mijn ouders dikwijls over u spreken. Ik ben waarlijk bedroefd, dat de baron en de barones in ballingschap zijn gestorven en al is het laat, toch betuig ik u nog mijn oprechte deel neming. De notaris leidde Robert in de def Een Zondag, naar oud-vlaamsch ge- In eer en deugd... [bruik, Met vlaamsche pret, en vlaamsch lach, En vlaamsche vreugd. Het Manneken uit de Maan. tig bemeubelde salonkamer en noo- digde hem bijna plechtig uit plaats te nemen. Eindelijk dan toch is een van Maere terug op ons dorp, hernam hij. En een betere tijd is aangebroken. Laat ons hopen, dat Napoleon de door God gezonden wreker is van veel on recht, en dat hij met één slag al de bederfelijke nieuwigheden vernietigt. De oude tijd moet herleven. Niet heelemaal, meende Robert. De oude tijd had veel kwaads. Maar de Fransche Republikei nen. jonkerO, ik zal er u lange ver halen over doen... Vrijheid, gelijk heid, broederschapAlsof er gelijk heid kan bestaan op de wereldEn vrijheid voor 't klein volk leidt tot ongebondenheid... Maar ik zal mijn vrouw en dochter eens zeggen, dat gij hier zijt, vervolgde de notaris. Ze zullen gelukkig zijn u hun hulde te jbrengen. Verschooning, jonker, dat ik u even alleen laat O, ga uw gang, notaris Robert glimlachte. Dat is hier nog volop de oude tijd, sprak hij bij zich zelf. Zoo de man, zoo huis, zoo zijn opvattingen. De goede Campens heeft niet veel geleerd. De notaris kwam spoedig terug. -Dadelijk zullen mijn vrouw en dochter hier zijn, jonker, zei hij. Ge zijt dus veilig in Vlaanderen aange komen? Ik was zoo blijde de Maer- burg voor u te mogen koopen, het was een gelukkige dag na veel leed en Wij lezen in Getrovwe Maldeghem» Op de vergaderingen van den Vlaamschen Landsbond te Gen5: werd tegen M. Van Cauwelaert, den ge- vierden burgemeester van Antwerpen en als Volksvertegenwoordiger, hoofd van den VlaamscTen kamergroep, hard geroepen amnestie vergezeld van gefluit 't Is waar, in alle andere landen is er reeds amnestie, of uitwassching van straf voor alles wat er binst den oorlog gedaan werd. Maar het is toch Mr Van Cauwe- laerts schuld niet dat dit nog niet aan de Vlamingen gegeven werd, want hij is de opsteller van het amnestie voorstel. Wij weten het goed wat hij daar voor gedaan heeft en eens, op zijn buitenverblijf te Schilde, zagen wii zijn schoon hoefd, oververmoeid ne- derzügen. Dat ik nu maar twee uurtjes had- de,om den gepasten eindregel te krij gen. We kunnen ze toch niet allen geb:k stellen... Toch wel zei ik stil. GeL'k wij, kr igsgevangenen in Duitschland... Wij hadden ook allemaal evenveel misdaan of niets misdaan. Politiek valt niet onder gewoon strafrecht en ge moe'c nu niet meer vreezen er een oorlogswoekeraar of verklikker bij te voegen, want er loopen er al van die soort genoeg los en er zijn er nog veel meer die nooit verontrust werden. Maar de grootste bekommernis van Mr Van Cauwelaert was hoe dat in de Kamers gestemd te krijgen, door de... onverbiddeliiken die daar zete- en, zoowel uit Vlaanderen als uit Walenland... We moeten veel water in den wijn doen... Dat is 't En 't is dat water in den wijn ook in het te stemmen legerontwerp, dat hem nu zoo hard verweten wordt. Maar is het juist Is het kristelijk Is hetdeugdelyk voorde Heilige zaak van Vlaanderen Is het verstandig We denken te veel aan wat ons van malkander scheidt. We moeten meer denken aan wat ons vereenigt. Wie bezorgt aan Vlaanderen een vredesgezant V. D. L. Christene Sociale Werken. Volkshuis Poperinghe. Prijs van een boekje van 5 loten 5 fr. Omslag kosteloos tot deelname aan een BIJZONDERE TREKKING, Prijs voor één biljet1 fr, PRIJSLIJST: 1. Een eiken hou'en Eetplaats. 2. Een Naaimachien. 3. Een gouden Zakuurwerk (Heer). 4. Een gouden Armuurwerk (Dame). 5. Een Mansvelo, 6 Een Mansvelo. 7. Een Vrouwvelo. 8. Een Vrouwvelo. 9. Een Kindervelo. 10. Een Keukenstoof. 11. Een Jachtstoof. 12. Een K»ukenstel Potten en Pannen. 13. Een Waschkeern. 14. Zes eiken Stoelen. 15. Een amerikaansche Sch:ijltafel. 16. Zes Keukenstoelen. 17. Een Zetel. 18 Een Zetel. 19 tot 23. Bon voor een paar luxe Mansbottinen. 24 tot 28. Bon voor een paar luxe Vrouwbottinen 29. Een Kapstok met Spiegel. 30 tot 33. Schouwearnituur. 34 Een Koffieservice. 35. Een Kruisbeeld onder globe. 36. Et 11 koperen Marmiet. 37. Een zilveren Zakhorloge. 38 tot 41. Zakuurwerk (Roskopffj. 42. Een Regulateur. 43 tot 47. Wollen Sa'ge. 48 Een Kindervoituur. 49 tot 52 Regenscherm. 53. Een Tafelservice voor 12 personen. 54. Een az. Tafelmessen. 55. E-n dz, Verken. 56 Een dz. Lepels. 57. Een II. Herte beeld. 58 en 59. Waschkuip 60 en 61. Waschmani. 62 en 63- Spiegel. 64. Een Buffet. 65 Een Ronde Tafel. 66 Een Keukentafel. 77 tot 69. Tafelkleed. 70 en 71. Bedsprei. 72 tot 74 Bedtapiit. Verders Brieventesschen, Fijpenrtkkens, Handzar jes, Kaders, Bloemvazen enz. Loten overal te verkrijgen. De trekking zal plaats hebben op 17a Sept. 1928 en de prijswinnende nummers zullen verschijnen inDe Volksmacht De Poperinghenaar en in al de bij zonderste bladen der provincie. droefheid. Ik heb slechts weinig meu belen voor u aangeschaft, meenend dat gij liever zelf zoudt kiezen. O, ik ben zeer tevreden over uw handelingen, notaris en ik dank er u hartelijk voor. Ik hoop nog meer van uw diensten te mogen genieten.'k Zou gaarne landerijen koopen. Wel, ge kunt altijd over mij be schikken, jonker. Is er kans land te krijgen? O, ja... Maar 't gaat nog al een hoogen prijs, 't Is een zeker bezit in tijden als nu. Wel dat is geen bezwaar. Maar, jonker, gij zijt nog niet alleen op uw kasteel, hernam de no taris. Ik heb alle mogelijke moeite gedaan 0111 dien mijnheer Lamoens te doen verhuizen. Hij weigerde onder voorwendsel niet anders te kunnen vinden. Is er woongelegenheid voor hem Hier niet... Maar te leper staan genoeg deftige huizen leeg. Mijnheer Lamoens verkiest bui ten te blijven. Goed en wel, maar hij heeft geen recht daarom over een anders eigen dom te beschikken. De huur is van over een maand uit. De Maerburg is groot en ik ben alleen... En mijnheer Lamoens ziet er me een braven, kalmen man uit. Ik ken hem weinig en zal geen kwaad van hem zeggen. Maar recht is recht en 't kasteel behoort 11 toe. Dat betwist mijnheer Lamoens Beste ENGELSCHE Pepermint v. Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Zenuwverzwakking enz. enz. Te verkrijgen enkel inde besfe winkels Vraagt het doosje methet HAANTJE niet. Hij heeft mij zijn verontschul digingen aangeboden en ik gaf hem tijd rustig naar een andere woning uit te zien. Met uw verlof, dat is niet ver standig. Hij is mogelijk een dier men schen, welke de geheele hand nemen, als men ze een vinger toesteekt. Mijnheer Lamoens maakt dien indruk niet. Hij en zijn dochter lijken me zeer bescheiden. Och, eerlijk gezegd, hebben we geen omgang met hem gezocht. We zijn ook aan adel verwant en mijnheer Lamoens lijkt me een rijk geworden landman. Als steunpilaar van den ouden tijd, ben ik voor 't gescheiden houden der standen. De notaris heeft niets geleerd, dacht van Maere weer. -Mijnheer Lamoens deed wel moeite om bij ons binnen te dringen, vertelde de heer Campens. Maar ik heb hem moeten laten voelen, dat zulks niet zou lukken. Toch woonde hij op een kasteel, merkte Robert lachend op. Ja, jonker, maar hadt gij moeten zien, wat er in den beroerden tijd, al op kasteelen nesteldeO, ik heb me zoo geergerdNu breken andere da gen aan. En daarom te meer had ik mijnheer Lamoens gaarne doen ver huizen voor uw terugkeer. Hij be hoort op geen kasteel, al neemt zijn dochter de allure's van een jonkvrouw aan. Ze rijdt te paard... stel u voor... vroeger zal ze de koeien gemolken hebben. Ik zeg, stand bij stand. ('t Vervolgt.)

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 5