Z. E. Heer Kanunnik DELflERE, Deken van Yper. Benoeming van den fiieamen Deken van Yper. ^WIJNHANDEL* FORTE BRÜNE Burgerstand van; DPMI CYTER CHAMPAGNE In 't Binnenland Het Gedenkteeken aan de Gesneuvelden en Merckem aan het H. Hart Guldenbisr en Extra - STATIEKERMIS 1928. - Zondag 30 September, Huis Ern. LEEUWERCK, 38, Zeer Eerweerde Heer Kanunnik Lamiroy. Priesterlijke Benoemingen POPERINGHE, vai 14 tot20 Sept 1928. Leening der Verwoeste Gewesten 5 f. h. 1923. Stadsnieuws. Yp®r. De beelden van de Stich ters van Belle's Godshuis zijn Woens dag opgesteld geweest in de nissen welke in de Kapellegevel voorhanden zijn. Zij komen uit den werkwinkel van De Be ule, beeldhouwer te Gsnt. Jammer dat zij niet wat meer het mid den houden. Ook de primitieve kos- tumen werden niet bewaard. De reden is dat de Regeering nog niet gereed was. Dinsdag laatst nu hebben allerhande besprekingen plaats gehad tusschen den Koning, M. Van Cauwelaert, M. Jaspar en M. Van de Vyvere. Ook zouden Woensdag voor middag nog vergaderingen gehouden worden door de Katholieke en de Li berale groepen. Dit al bewijst dat de Amnestiekwes tie rij]) is maar dat ze toch rrifiar moei lijk binnen geraakt. Het is niet moge lijk om raden welke de uitslag zou zijn van al die besprekingen. Het is echter zeker dat de Regeering van zin was een ontwerp in te dienen waarbij ver jaring voorzien zou zijn voor alle mis daden beneden 10 jaren en de kamer van inbeschuldigingsstelling uitspraak zou doen over de gevallen van deze die bij verstek veroordeeld waren of die eene straf kregen welke hooger is dan 10 jaren. Wij verwachten van de Kamer en van de Regeering een breed gebaar, gevende ruime Amnestie. De ontruiming van Rijnland. De kwestie van de vervroegde ont ruiming van Rijnland is geheel en al aan de orde van den dag. In Duitschland droomt men er van en men moet bekennen dat het weg trekken van de bezettingstroepen uit de tweede zone zoo goed als op komst is. Wat de ontruiming van de derde zone betreft, M. Briand schijnt van oordeel te zijn dat de besprekingen over de ontruimingen ervan moeten gevoerd worden van Kabinet tot Ka binet langs diplomatischen weg. Deze week werden te Genève drie besprekingen gehouden waaraan de vertegenwoordigers van Duitschland, Belgie, Frankrijk, Engeland, 'Italië en Japan deelgenomen hebben. Zij hébben in het vriendelijke de voorwaarden vastgesteld over de ope ning eener financieels onderhandeling over de vraag die door de Rijkskanse lier is gesteld, betreffende de bevroeg- de ontruiming van Rijnland. Zij erkenden de noodzakelijkheid dat een volledige en bepaalde regeling worde opgemaakt over de herstellin gen en dat, om dat doel te bereiken, eene commissie van financieele des kundigen worde gesticht, aan te dui den door de zes regeeringen. Ook nog zal eene commissie van vaststelling en verzoening opgericht worden Ze praten goed. De Socialisten beweren nogal ge makkelijk dat Belgie het meest mili taristisch land der wereld is. Dit is niet waar, alhoewel wij het graag heel wat minder militaristisch zouden willen zien. Maar het is juist aan de Socialisten niet van zulks te verwijten. W anneer het huidig gestemde le- J geröntwerp 44 duizend man jaarlijks oproept, dan stellen de Socialisten den eiseh van alleman soldaat, tot den laatsten man toe. Zij vragen 64 dui- zend man. Dit is 20 duizend meer dan' Ie Regeering en die 20 duizend zouden :och ook wapens en kazernen moeten ïebben. Neen het zijn de Socialisten liet die met hunnen algemeenen lienst de legerlasten zouden vermin derd hebben. GUI DO. Na eene loopbaan vol toewijding en zielenijver, na een werkzaam en rus teloos tijdperk van onvermoeid zwoe gen neemt de Z. E. H. Deken Delaere eene welverdiende rust. Al de kerken en scholen der dekenij Yper zijn heropgebouwd, het herstel der prachtige St Maartenskerk vor dert snel en geknakt in zijn gezond heid ten gevolge der oorlogsvermoei- nis en het overmatig naoorlogsch werk gaat onzen diepgenegen Zielen herder en Menschenvriend rust nemen bij zijn geliefde weesjes te St Andries. Toen den oorlog uitbrak was Z.E.H. Delaere pastoor van St Pietrs in onze stad en alwie hem dan an het werk gezien heeft, 't zij bij den brand van St Pietrskerk war hij blusschen hielp, 't zij bij de reddingswerken in zoo me nige gevallen, waar hij zijn leven blootstelde om dat van zijnen even naaste te redden, zal geenszins ver wonderd zijn dat de gezondheid van den voorbeeldigen priester geknakt is. De burgers weten het te vertelle en de nakomelingen zullen het dankbaar herhalen hoe dikwijls de goede man tusschen bommen en schroot onze moederstad kwam binnengesloopen zoo wel bij dage als bij nachte om dit of dat nog te kunnen onttrekken aan de vernieling die steeds verder en ver der dreigde. Ja, indien de kunstschat ten van St Maertens-* en St Pieters kerk, indien de kostbare meubels van St Jans Godshuis' en van zooveel an dere instellingen zijn kunnen gered worden, dan is het te danken aan Foto Asakrt, Yper. Dezen die op een zienlijke wijze door God gespaard, zich immer ten beste gaf voor zijn volk. Er waren boekdeelen te schrijven over de tragische gevallen waarin de heldenmoed van E. H. Delaere het le ven redde aan ouderlingen en verlaten kinderen te midden het wreedè en bange oorlogsgevaar. Hij was gedu rende den oorlog, de redder en be schermer van weezen, kranken en hulpbehoevenden van gansch de streek. Zijne Majesteit de Koning wist zijn werken te beloonen met hem Ridder van Leopold te slaan en Z. D. H. de Bisschop van Bruge miek hem Eere- Kanonnik. Na den oorlog was hij als het ware de geestelijke bestuurder van geheel de geteisterde streek en alwie met hem in betrekking kwam moest er zijne werkzaamheid en zijne over- groote goedheid bewonderen. Ook bij zijn henengaan zullen me nige Yperlingen .met wien hij in die deernisvolle dagen zooveel leed ge dragen heeft hun hart voelen verwee- ken en als van zelfs zullen van hunne lippen de woorden ontvallen: Nog een, nog een en wel de beste die henengaat. Mocht de Heer hem nog vele gelukvolle jaren schenken daar bij zijne vele diepbeminde weesjes van St Andries die reeds door de haag1 Bruggewaarts staan te zien om te we ten of Vader niet komt. Dit weze de wensch van zijn bedroefde parochia nen en der dankbare Yperlingen. Waar verkoopt men alle schoone juweelen, enkel in plantine, goud, 18 karaat, en zilyer met zuivere dia- mantsteenen van eerste kwaliteit In het oud gekend huis bij J. QE- PUYDT-SCHMIDT, fabrikant-goud- smid, 6, Gasthuisstraat, (rechtover het Gasthuis), POPERINGHE. NIEUWS OVER DE HOP. STRAASBURG, (Elzas) 18 Sept. - Te lande werd reeds een vijfde van het gewas verkocht: de prijzen schomme len van 800 tot 1100 fransche franks, volgens kwaliteit, doch er wordt meest verhandeld in middelbare waar aan 800 tot 900 fr. Evenwel zijn de planters op hun weerhouden om aan die prijzen te verkoopen. SAAZ, (Bohemen) 18 Sept. De markt verloopt kalmer dan verleden week: prima 2350 tot 2400 kronen; goede middelbare waar 2250 tot 2300 kronen; middelbare waar 2150 tot 2250 kronen. In Dauba, goede middelbare kwali teit 1400 tot 1600 kronen. NOVISAD (Joego-Slavië). De Leste hop wordt hier door vreemde handelaars, waarschijnlijk voor Beie ren ne Elzas, aangekocht mits 525 kr. 575 belgische franks). NURNBERG, 19 Sept. Markt kalm met weinig prijsverandering se dert verleden week. Markthop 140- 180 markBerghop 185-200 mark Tettnaug 250 mark; Ilallertau (met zegel) 260-275 markpHallertau (zon der zegel) 210-230 mark; Wiertem- berg 215-250 mark. BRUSSEL, 19 Sept. Geheel loom gaat de handelonbeduidende vraag voor het buiteland, en te groote ver- kooplust vanwege dé hopplanters. De brouwerij schijnt wat belang te stel len in 't nieuw gewas. Mark D. G. C. DR5NKT en FEYS-CALLEWAERT'S PRIJSVLUCHT uit AR RAS Grootï MASTKLEMMING om 4 u- nam. prachtige prijzen. Om 7 1/2 u. 's avonds SCHOON CONCERT, door de Kon. Muziekmaatsch. De Philharmonie Maandag 1 October, om 9 1/2 u. in St Janskerk, JAARGETIJDE voor de overledene parochianen, om 4 u. namiddag, Groote VELOKOERS, -tOO fr. prijzen O O kim. Het Bestuur. Zondag laatstleden is, onder eenen grooten toeloop" van volk het monu ment ingehuldigd geweest aan de ge sneuvelden der gemeente Merckem en het H. Hart. De feesten van Zondag werden voorafgegaan door een week voorbe reiding. Donderdag werd om 10 ure een plechtige lijkdienst gedaan voor de gesneuvelde soldaten. De gemeen telijke overheid, aan het hoofd: den Heer Senator Baron de Coninck de Merckem, had plaats genomen in het koor. De Heer Arrondissementskoni- missaris M. Maes was insgelijks aan wezig. Omtrent 1100 menschen gingen ter offerandesprekend bewijs dat ook de overledenen niet vergeten werden. Zondag om 10 ure werd de hoogmis opgedragen door de E. H. Deken van Dixmuide. Na de hoogmis werd aan den voet van het monument de toe wijding gedaan der gemeente aan het H. Hart door den Heer Burgemeester. Onmiddelijk daarna werden, midden de. diepste ontroering, de gesneuvel- j den herdacht eerst door den Heer Ge- meentesekretaris G. Bouciqué, spre-t kende namens de oud-soldatendaar na'door den Heer Burgemeester na mens den .gemeenteraad en de gansche gemeente. Vele maatschappijen waren opgeko men din deel te nemen aan den stoet, die, zich verzamelde op de markt plaats w'aar twee gloedvolle redevoe ringen gehouden werden, de eene door den E. P. Joos, de andere door A, Be- celaere van Thourout, die het offer herdacht van de gesneuvelden der ge meente. Maar wat gezegd van de geestelijke en historische stoet die onmiddelijk volgde: met het vaandel der oud-strij ders in top en een twintigtal oud-strij ders in soldaten kleederen te paard, zette de stoet zich om 4)4 in bewe ging. Prachtig gelukt waren de drie wagensde wagen van O.L.V. van den Yzer, de wagen van O. L. V. van Lan- géwaede, de wagen van Christus Ko ning. Prachtig gelukt insgelijks: de eer ste historische groepde Heer van Merckem te paard en de Bisschop, Jan van Waesten, de groep van O. L. V. van Melaenen, de groep bedevaarders van O. L. V. van Langewaede, de ver eering aan het H. Hart door de we reld, cle verschillende natiën van Euro pa in nationale kleederdracht, de groep engelen en ten slotte de groep zangsters. De talrijke vreemdelingen konden niet genoeg hun bewondering uitdruk ken. Dit prachtig feest eindigde met een puik concert gegeven door de katholieke fanfare van Dixmuide. Een woord dank, aan allen die me- degeholpen hebben om dit feest zoo wel te doen lukken. Weze dit voor de geestelijke Overheid der parochie, die geen moeite heeft ontzien, het klaar ste bewijsdat Merckem verkleefd blijft aan het Ff. Hart. Het Bestuur der Samenwet kende Melkerij St Bertinus te Poperinghe Hteeft de eer hierdoor aan al hare oud leden van voor den oorlog, die r.iet meer in staat zijn melk te leveren, te herinneren dat zij verplich! zijn hunne aandeelen terug te trekken. Daartoe moeten zij zich aanbieden in het bureel der meikcrij den Maan dag, Dinsdag en Woensdag van iedere week. Verschillige van die leden die nog op de streek wonen, hebben, niette genstaande het bericht hun steeds ge zonden met de post, tot hiertoe verwaarloosd hun aandeelen terug te trekken en het stamboek af te teeke nen, niettegenstaande het groot be lang zoowel voor deze personen zelf als voor de maatschappij dat de we- derzijdsche verpl chtingen vroeger aangedaan bij hunne inschrijving nu opgezegd worden in regelmatigen vorm- Wij zullen al deze oud-leden, alsook de erfgenamen er van, in geval van overli,den, alle gemak geven vcor het opmaken cerncodige stukken en de kosten van zegels zelf betalen indien zij voor i5 October aanstaande zich daartoe aanbieden. Deze die voor dien datum aan ons verzoek niet voldaan hebben zullen van ambtswege uitgesloten vordei en alle kosten die zij ons door bunre nala tigheid zullen verplichten te doen, zullen van hun tegced afgetrokken worden. De Roede Pillen van L. Dupuis; Jumet, dank aan hunne zachte maar voortgezette werking, veroorzaken de regelmatigheid van den dagelijkschen stoelgarg. De doos 4,5o fr. de halve doos 3,5o fr. bij H. Notredame, Gr. Markt. Poperinghe. Gevaarlijk. In de Casselstraat zijn de stadswerklieden aan 't herstel len der voetpaden en 't plaatsen van nieuwe kantsteenen. Woensdag avond waren eenige van de borduursteenen o]) straat blijven liggen, en bij 't krui sen, botste een auto erop. Alles verliep gelukkiglijk zonder erg. Gasthuisstraat (nevens Fotowinkel) POPERINGHE. Fabricant van Juweelen in Goud, Platina, Zilver en Diamanten. Goede Uurwerken met 5 jaar waarborg. Schoonste keus van Brillen. Alle herstellingen. BISDOM'BRUGGE. Zijn benoemd: tot Principaal :aan het St A-mandskollege te Kortrijk E. H. Brys, bewaker aan de Nor maalschool te Thouroutaau liet Kollege te Veurne E. H. Roose, ekonoom aan het Kol lege te Thielttot onderpastoorte Meule- bekeE. H. Vande Walle, leeraar aan het S. Ueogesticht te Brugge; te Zillebeke E.H. Yanhaecke, leeraar te Dixmudete Pas- schendaele E. H. Lepla, leeraar te Roesse- laerete NieuwpoortE. H. Hassebroucq, leeraar te Roesselaerete Kortrijk, O. L. Vr. parochie: E. H. Jonckheere, S. T. D., onder pastoor te Wevelghem te Brugge Ste Wal- burgaE. II. Lebbe, leeraar aan St Leoge- stichtte Moeskrocn E. H. Desmet, bewa ker te Brugge; te Wevelghem: E. H. Borre, leeraar te Bfügge en E. H. Verhaeghe, lee raar te Kortrijk; te Brugge, O. L. Vrouw: E. H. Vandenbroucke, landbouwingenieur, onderpastoor te Nieuwpoort; op Molendorp: E. H. Mathys, leeraar te Iseghem; te Pope ringhe, O. L. Vrouw: E. H. Verbouwe, lee raar te Meenen. Tot bestuurder: te Heule E. H. Seynaeve, leeraar aan het Kollege te Moeskroenin de Ste Gödelieve-vakschool voor meisjes E. H. Maertens, bestuurder der Broeders Xaverianen; bij de Broeders Xaverianen te Bruge: E. H. Dusautoir, Ph. Bac., kandidaat in natuurlijke wetenschappen, leeraar te Bruggetot leeraar aan liet Groot Semina rie E. H. Hodiim, doctor in wijsbegeerte en letteren, student aan de hoogeschool te Leu ven aan het St Lodewijkskollege te Brug ge E- H. Maes, kandidaat in natuurlijke we tenschappen, student te Leuven aan het St Leogesticht te Brugge: E. 44. Gheysen, stu dent te LeuvenH. J. Moreel, vroeger leeraar te MeenenE. H. Vanstaen, vroeger in St Lodewijksgestichtaan het St Amandskollege te KortrijkE. H. Lommez, S. T. D., student te Leuven; E. H. Lernoat, diakenE. H. Ghyssaert, diakenaan het St Jozefskollege te Thielt E. H. Demeester, coadjutor te Vinckem; aan de Normaal school te ThorhoittE. H. Nolf, vroeger lee raar te Roesselaereaan liet O. L. Vrouw Kollege te Oostende: E. H. Vandenberghe, S. T. D., student te LeuvenE. H. Notebaert, diakenaan het St Aloysiuskollege te Mee nen E. H. Naert, diakenaan het Kollege te Moeskroen: E. H. O. Vrielinck, diaken; aan liet Klein Seminarie te RoesselaereE. IL Oeceuninck, vroeger leeraar te Thielt; E. Remaut, diakenE. H. Deneweth, coadju tor te Wynendaeleaan het St Betnards- kollege te NieuwpoortE. H. Lerberghe, kandidaat in wijsbegeerte en letteren, stu dent te Leuvenaan het Kollege te Dik- smudeE. H. Suyckers, diaken. Eerw. Heer Dondeyne, prof. aan 't Groot Seminarie, wordt leeraar al- I daar in de dogmatieke Godgeleerd heid, in vervanging van Zeer Eerw. Heer Dr Lamiroy, Deken van Yper. Geboorten. 266. Clabau Roger, z. v. Leon e a Bertha Heuvenaghel. 267. Don- nay Joseph, z.v.A exander en Bertha Swert- vagher. 268. Verhaeghe Cyrille, z. v. Cam. en Madeleine Beernatrt. 269. Vanthour- noudt Jeanne, d. v. Odiel en Octavi» B.ieck 270 Schaballie Denise, d v. Sadien Ma- thiide Deboutte. 271. Vallaeys Lea, d. v. Abel en Laura Butin. Overlrdens. 169 Msxy Charles, 87 j., z b., weduwnaar van Rosalie Van Exem, Boeschepestraat. 170. Veryser Akï.e, 80 jlandbouws r, weduwnaar van Lucie Ber- naert, Sektie G. 171. Cossey Camille. £7 j., landbou wer, echtgenoot van Lucie De- weerdt, Gasthuisstraat. 172. Quaghebeur Alice, 2 m d. v. Arthur en Irirta Pattyn, Bruggestraat. Huwelijken. 64 De Ca'uwe, Fernand, 18 j., bediende van Brugge en Leeuwtrck Augusta, 28 j., z b. van Poperinghe Belcften. Metsu Cyrille, landbouwer v. Poperinghe en Wyffels Mana, z. b., van Westvleteren. 93. Dccrock Maurice, werl- man van Poperinghe en Decminok Maria, werkster van Westvleteren. - 98. Fleurtaey Maurice landbouwer van Pcperirghe en Dewulf Helena, z b, van St-Jan. 97. Cu- velier Henri, smidsgast van Retiingbelst en Desodt Emelio, dienstmeid van Poperinghe. 98 L°ys Marcel, landbouwe en Dele- pierre Julia, landbouws er. beider van Pope ringhe. 99. Adams Nestor, handwerker en Huyghe Anna, werkster, beiden van Pope ringhe. 100. Deraedt Maurice, brouwers gast en Meersseman Felicie, z. b., beiden vaEPoperinghe. YPEP, van 14 tot 20 September 1928. Geboorten. Err ile Dewilde, Dicke- i buscbstw. Paula Derutter. Poperinghe steenw. Paul Decoene, Rijsselstw, Jacqueline Walgraeve, Yperleestr. De Cock Jean, ThouroutsTaat. j O verlijders. Wenes Maria-Ludovica, 75 j ongeh., Rrsse'str., 38. Swijngedauw i Maiia-Theresia, 75 j wed. Lottengier Leopold, Zonnebekestw. Lebbe Franqois, 80 j.. z. b. echtg. Poot Rosalie, St Jacobs kerkhof Clarebout Alix, 47 j., huishoud ster, echtg Schmidt Achiel, Poperinghestw. (van Poperinghe). Huwelijken. Vanvxem Emilius, fabriek werker tn Hcornaert Maigareta, z. b., h. v. Yper Vandeweghe Eugeen, bediende te Gent en Maitein Gabriel le, z- b., v. Yper. Beenhouwerspapier ter drukk. dezer. Trekking van 20 September. Reeks 371.690 nr 3 uitkeerbaar met 5oo oco fr. R. 128.720 nr 2 uitkeerb. m. 100.000fr. IL 104.175 nr 4 5o.ooo fr. R. 134 9^2 nr 5 5o.coofr. R. 213.614 nr 1 5o.ooo fr- De overige nu rmers van bovenver melde reeksen zijn uitkeerbaar met 55o frank. H. Cuveller Fils Haubourdin Noord-Frankrijk Vertegenwoordiger voor Poperinghe Omstreken Albert Baert, Noordstraat, 13. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden- razende tandpijn of rheumatiek aan getast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aarzelen de MONO POEDERS en ge zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Gr. Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Pope ringhe, de doos 6 fr PENSIOENEN. De personen geboren in de maand Septemb. moeten heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Yperstraat, van af 9 tot 11 uur, komen met hunne pensioenkaart of om hunne storting te doen. Herfst. We zijn de verleden week den herfst ingetreden. Het zo merweder dat wij sedert 3 maanden schier onafgebroken beleven, schijnt ér niets van te merken en blijft maar goed volhouden. De waschvrouwen klagen echter van het nijpend water gebrek. Vooraleer dat gij uw aankoop of verandering doet van iuweelen, wend u rechtstreeks tot den fabrikantJ. DEPUYDT-SCHMIDT 6, Gast huisstraat, POPERINGHE (recht over het Gasthuis). Brand. Donderdag avond rond 7»/j uur ontstond een begin van brand in de houtzagerij der Gebr. Beheyt. De geburen hadden het be merkt en gaven het alarm. De brand was ontstaan in de machienkamer en kon gelukkig spoedig gebluseht wor den door de eerste hulpbiedenden en de toegesnelde pompiers. Zoo kon r.og tijdig eene echte ramp vermeden worden. Pectoral Dupuis. Van af de eerste dosis gevoelt de zieke verlich ting de hardnekkige hoest bedaart de brand in de keel verdwijntde fluimen komen los en worden gemak kelijk uitgespuwd. De doos 4,5o fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Brand ontstond Maandag avond in het huis van den landwerker Camil le Loncke, in de Galgebosschen, door het ontploffen van een petroleumvuur. De vrouw, die lam is en binnen zat niet haar 9 jarig ook lam doch tertje, kon toch zich buiten slepen en om hulp roepen. De man, bezig buiten, kwam toegeloopen en kon met eenige emmers water de vlammen uitdooven: stoors en gordijnen waren reeds op gebrand en de zoldering begon ook vuur te vatten. Eene waarheid is het, dat er maar een middel is om uw hoefdpim of zenuwkoorts te genezen. Neemt de A Igaopoeders der vorige apotheek Libotte van Yper. Het zijn de beste De halve doos 3,25 ir., gr. doos 6 Ir. In Poperinghe te bekomen bij Vande- plas, Apotheker. In Yper bij Hautekier en Van Robaevs. Een dronken vrouw, Augusta Haeck, van Gent, werd Woensdag avond, tot ontnuchtering opgesloten. ZOMERTRAAN geeft eetlust, is aangenaam van smaak en verteerbaar voor de teerste magen. In de apotheek Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Opgelet: de naam Zomertraan staat op de flesch ge drukt. De Muziekschool zal hare leer gangen herbeginnen op Dinsdag 2 October e.k. De inschrijvingen sullen in gezegde school, Hondstraat, plaats hebben op Donderdag 27, V>ijd. g 28 en Zaterdag 29 Sept., van 18 tot 19 u. Het inschrijvingsrecht, onmiddel lijk betaalbaar, is bepaald als volgt Notenleer 10 fr. Blaasinstrumenten i5fr. Zanglessen 20 lr. Snaarinstrumenten en klavier 25 fr. De nieuwe leerlingen dienen door hun ouders vergezeld. De andere leerlingen moeten zich opnieuw laten inschrijven. Tijdelijke huishoudschool. - He den Zondag 23 September, zaier in 't Christen Volkshuis om 4 ure eer e Vcordracht gehouden woiden door Mevrouw Van Gastel, bestuurster der provinciale tijdelijke landbouw huis houdscholen. Voor onze toekomstige huishoudsters zal het een goed nieuws zon te vernemen dat met den komen den wirter, hier ter stede, een tijde lijke huishoudschool zal ingericht worden. Al de voordeelen, voorwaar den en schikkingen zullen dan mede gedeeld worden. Wij verhopen dan ook dat dezen oproep goed zal beant woord worden en dat onze dochters het mogelijke zullen doen om die deugddoende lessen te kunnen vol gen. Zij zuIDn er leeren koken en bra den, wasschen en. strijken, boter en

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 2