STRALEN Dokter* W. Vanden Bussehe inhei Mr sayetieuiijvehen,, Drinkt CYTER CHAMPAGNE In 't Buitenland In 't Binnenland A. KESTELIJN Gewestelijke Landbouwschool - Poperinghe Landbouwers en Neringdoeners, APOTHEEK - DROGERIJ is overgebracht, zelfde straat Gasthuiss'raat, 16, POPERINGHE. DEPUYDT-SCHMIDT 6, Gast Rijsselstraat, V9, YPKU Ouderdomspensioenen. ONPARTIJDIGE INVALIEDENB0ND zal om voor toekomende jaar met het LokaalDuinkerkstraat Poperinghs. j museum klaar te komen. De Liederavond, gegeten op 28 en' Te Kortrijk in de Van Breydel- 29 October, door een puike groep laan waar ve.'e huizen in opbouw ziin, tooneelliefhebbers van stad, bracht wrocht Gerard Vandenberghe, oud 22 2043 op 1 j^ar en alhier wonende op d=: tweede RAADPLEGING Alle dagen 8-10 en 2-3 Ook Dinsdag, Donderdag 6-8. Huis Ern. LEEWERCK, 38, Maurice Deraedt-Meers- seman, Statie, Poperinghe, heeft ds eer het publiek bekend te maken dat bij hem te verkrijgen zijn alle slag van KOLEN. Ook te koop een volledige afbraak van een bakkers oven op kolen, in zeer goeden staat. Verbond der Christene Vrouwen. Vandaag 4 Novemb.. Voordracht met Lichtbeelden voor onze Le den. Opgelet a. u. b.Om 4% uur in de Wat eenieder weten moet Yper. Het feest van Christus Koning is Zondag heel de stad door, J in aide kerken, op ongemeen plechtige' wijze gevierd geworden. Het mag ge- zegd dat bet een g-ootsche uiting is geweest van diep chnsteFik leven.Tel dier gelegenheid hoorden wij voor het eerst het klokken akkoord van St Ni- klaa:skerk. 't Is waarlijk schoon Dranouter. Liederavond. - Daar was veel volk in den Liede- renavond van Zondag laatst. M. Leo Desseyn uit Middelkerke is een prachtzanrer, een ware kunstenaar Hij he< ft ons wintertooneel waarlijk kunstig ingezet. We betrouwden ens op zijne beurt en hij heeft ons in onze verwachtingen niet bedrogen. Hij kent zijne raken als een talentvolle meester hij heefc het publiek gedurig weten te boeien en heeft meteen aan de tooneelliefhebbers eene leerzame les gegeven. Zeker is 't, 't is een knappe zanger, eene fijne voordrager, een echte tooneelartist. Alles juist en welook de twee mooie stukken door 't muziek gespeeld. Het feest is prachtig gelukt tot eenieders voldoe ning en tevredenheid. Watou. Voor de Werklieden Heden Zondag 4 November, zal er eene algemeene vergadering gehou den worden seffens na de hoogmis in de oude katholieke kneehtenschool. Daartoe zi'n uitgencodigd al de christen werklieden der parochie. M Viamortlngha. Vlaamsche Wacht. Prachtige Voordracht met lichtbeelden. Op heden Zondag a November te 6 uur stipt richt de Vlaamsche Wacht een zeer prachtige voordrachtavond met lichtbeelden in over het wonderschoone Norenland Moenen. Autoongeval. Op de baan Meenen-Gheluwe werd een bedronken leurder door een auto om gereden. De man beweerde niet ge kwetst zijn. 's Anderendaags moest hij hem te bed liggen en is na enkele uren overleden. WulveringHem. Op hol. Terwijl de landbouwer Edmond Ver moortel de balie achter hem toetrok, sloeg ziin paard op hol en liep den steenweg op. Gelukliglijk kon het dier door door de tramgasten tegen gehouden worden vooraleer onheil te stichten. Locre. Feest. Zondag 18 No vember komt E. H. Bonte, te 5 uur stipt in 't Klooster, een voordracht houden met uitgelezene lichtprinten. Kortrijk. Moordpoging. Een ongehuwd koppel dit hier in een woonwagen verbleef, kreeg herhaal delijk ruzie. Maandag k.vond heeft de man 3 schoten op zijne bijzit gelost en haar erg gekwetst. De vrouw werd naar 't gasthuis overgebracht en de kerel opgesloten. DE BROUWERIJ MASSCHELFIN, Yperstraat, 87, Poperinghe, brengt U ter kenqis dit zij van heden af een allerbeste bruin bier kan leveren aan 65 cent. rïo fltsr, 90 fr. do ton van 140 liters 45 fr. de halve ton van 70 liters. Hetzslfde bruin bier kan in de stad te huis besteld worden aan S fr. den hak van 12 flesschen. Bemint dus uw profijt en proeft eens. Senaat moeten Katholieken ziin en laamschsprekenden. Zooniet zal de weerslag ervan in het Katholieke Vlaanderen groot zijn De legerkwestïe De fameuze legerkwestïe is van de haan. De Senaat heeft de Kgerwetten gestemd zooals ze uit de Kamer ge komen zijn. De openbare tneening scheen er weinig belang in te stellen. Vele menschen wisten zelfs niet dat de Senaat in buitgenwonen zittijd bij eengekomen was om deze wetten te stemmen. Het manoeuver der Socialisten rond hun zoogezegd voorstel op de 6 maan den is bij de klaarziende openbare meening op een sisser uitgeloopen. De Socialistische Schepen van Gent heeft het ten anderen bekend in I.e Peu- ple Wij zijn er niet ili gelukt het volk in beroering te krijgen voor ons zes 111 aandenvoorstel zoo sprak hij, en 't is maar al te waar. Tn den Senaat geschiedde cle bespre king zeer kalmpjes, 't Was meestal eene herhaling van wat er de Kamer gezegd werd. De Socialisten hadden het in hunne redevoeringen meest ge munt op de Christene Democraten dien zij bitter aanvielen en uitscholden voor woordverbrekers en verraders. Bood M. Poullet in de Kamer op prachtige wijze het hoofd aan de So cialisten. in den Senaat hebben zij in M. Tschoffen een flinkeii tegenstrever gevonden, die hun de zweep zoodanig hard op de rug heeft gelegd, dat zij er onder geschreeuwd hebben van de Pij"-.. Hij verweet de Socialisten dat zij aan het Parlement nooit de bespre king gevraagd hebben van het mili tair wetsvoorstel op de 6 maanden, dat in 1920 door M. Vandervelde werd neergelegd. De Christene Democraten hebben evenals de Socialisten voor waarden gesteld aan de gebeurlijke invoering der zes maanden. Deze ziin: 1) het vormen der noodige kaders van onder-officieren; 2) het verzekeren der dekking; 3) een akkoord met de rechterzijde. Die voorwaarden vinden zij volmaakter en beter verwezenlijkt in het wetsvoorstel der Reeeering dan het Socialistisch voorstel Vande Meu- lebroucke met 1) zijn 65.000 soldaten; 2)zijn verplichte lichamelijke en mili taire voorbereiding; 3) zijn veelvuldi ge wederoproepingen4) zijn gemis aan de maandelijkscbe vergoeding voor de militianen. Door deze wet te stemmen, die op verre na niet volmaakt is en voor ver betering vatbaar is, bijzonderlijk moest de internationale toestand heter worden, hebben de Christene Demo craten van Kamer en Senast ons land willen sparen van de ramp dér bezet ting en daarom en daarom alleen heb ben ze ons leger willen in staat stellen dien plicht te vervullen. Ons volk verstaat die taal en al het Socialistische konkelfoezen zal er niet in gelukken de klaarheid dier taal te vertroebelen. Naar Nederlandsch-Indië Op 23 November zullen Prins Leo pold en Prinses Astrid inschepen om eene reis te doen in Nederlandsch-In- dië.' Nederland is geen nieuweling in zake coloniaal bestuur. Belgie kan, als jonge coloniale mogendheid, veel van zijti Noorderbuur leeren. Nu dat Prins 'Leopold reeds onzen Congo bezocht heeft, zal een bezoek aan Neder- landsch-Indië dubbel nuttig ziin om sommige methoden daar gebruikt in Belgische Congo toe te passen. In Nederland stelt men het bezoek van onzen Kroonprins naar hunne co lonic op lioogeti prijs. Reeds nu mel den de Hollandsche bladen dat de Ne- derlandsch-Indische regeering niet zal nalaten om het Kroonprinselijk paar het verblijf en het reizen in den Ne- derlandschen archipel te vergemakke lijken en dat gewaardeerde bezoek ten volle aan zijn doel te doen beant woorden. De inheemsche bevolking, heeft tot het welslagen van zulke bezoe ken. steeds van harte en met den zin voor feestelijkheden haar eigen hijgedragen. Dit zal zij thans ook doen. Tn Nederlandsch-Tndië zijn er veel Belgen. Onze Prins zal door ziin be zoek er toe bijdragen de handelsbe trekkingen tusschen Belgie en de Hol landsche kolonie nog heter te doen worden. De Katholieken in Congo. Het Katholiek Geloof maakt in Bel gisch Congo merkelijken vooruitgang. Men telt er ongeveer één miljoen Ka thotieken en meer dan 150 000 leerlin gen in de katholieke scholen. F.r zijn 1.531 missionarissen, waarvan 585 Pa ter, 280 Zusters en 468 Broeders. Er zijn daarbij 14 inlandsche priesters, 15 inlandsche zusters en 1 inlandsche broeders. GUIDO ■■I BRAND IN DE KATHEDRAAL VAN DOORNIJK. Donderdag avond rond 7 ure werd plots te Doornijk de stormklok geluid van den beiaard van St Bricetoren. en enkele stonden latér liep met bliksem snelheid onder de bevolkmg dat de kathedraal in brand stond Het vuur dat uitgebroken was in den bij zonder sten gevel van het be roemd gebouw, woedde hij de aan komst der pompiers boven de rozet langs den kant van het Bisdomplein en bereikte het dak hoven den midden- beuk, De vlammen werden fel aange wakkerd door een Wester windze sloegen op en neer gelijk slage-n kron kelden weg en weer, heten in het hout werk en knetterden, gleden omhoog oostwaarts op de kloktorens, uitwen dig sieraad van de aloude kerk, Dank aan de spoedige hulp van pompiers en van het leger kon de brand beperkt en uitgedoofd worden. Het dak is op een lengte van 65 meters afgebrand. Er is merkelijk schade aan het gewelf dat gatisch doorweekt is EEN DUITSCHE BANDIET. Door 100 politieagenten belegerd. Negen slachtoffers. Te Keulen werd jacht gemaakt op de gebroeders Heidger, twee echte bandieten. Een der hoosdoeners werd door de politie doodgeschotende andere sloeg op de vlucht en na een bewogen achtervolging en nadat ver scheidene agenten gekwetst werden sloop hij in een villa en vluchtte op het eertse verdiep. Honderd agenten snelden toe en omsingelden de villa. Door de vensters zond den schelm een echten kogelre gen in 't ronde. De politie gelukte er nochtans in de villa te bereiken en er binnen te dringen. Volgens de jongste berichten zou het aantal slachtoffers negen bedra gen: drie politieagenten werden ge dood: vier burgens en twee agenten werden zwaar gekwetst. De pest heeft verwoestingen aan-1 gericht in verscheidene Chineesche steden der provincie Chnnsi. Men spreekt van 2.000 dooden. De genomen maartregelen 0111 den geesel te bestrij den, zijn ondoeltreffend .gebleken en de toestand zou gedurig erger worden. Een zeer geweldige brand heeft nabij Savone een katoen fabriek in asch gelegd. Er werd voor 3 miljoen lire schade aangericht. Te Bassora werden eenige Per zische ambtenaars, die bezig waren de Araabschc stammen te ontwapenen, door eenige Araben overvallen Zes ambtenaars werden gedood. De troe pen konden nogal spoedig de rust her stellen. Te Weenen hadden Vrijdag twee trambotsingen plaats, waarhij 23 per sonen gewond werden. Een der tram- rijtuigen hotste op een auto, waarin de gezant van Polen en zijne echtgenoote zaten. De auto werd erg beschadigd, doch de inzittenden bleven ongedeerd. Ill STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag: heden 7ondag namiddag alleen M. KESTEEYN. ghe en in Soloslim. Maandag avond werd een soloslim gespeeld, in De Werkman bij Maroel Depuydt, door Alois Catteeuw met klaveren aas, de 4 hoogste hertens, 8 pijkens met de 4 hoogste. Medespelers Br. Doom, Maur. Vandevoorde, Maur, Catteeuw. Kerkdiefstallen. In Poperin- verschillende gemeenten rond Poperinghe en Yper werden in de laatste tijden regelmatig offerblok ken opengebroken en de inhoud ge stolen. Vermoedens wogen op een jonge kerel van stad, die Vrijdag" 26 October, door den Heer Politie- kom- missaris onderhoord en in 't nauwe gebracht, bekentenissen aflegde. Het inbrekers gerief werd op hem gevon den. De zaak is in onderzoek door 't Parket van Yper en de kerel blijft aangehouden. Dronken autovoeder. Eenige weken geleden werd de bakker Canèle van Abeele, met zijn kar. in de Gast huisstraat alhier, aangereden door de auto-camionette van Maurice Male- sys van Ichteghem. Het bleek dat de autovoerder Malesys erg bedron ken was. De rechtbank van Poperinghe ver oordeelde deze week Malesys tot 15 fr. boet voor dronkenschap, 10 fr. voor beschadiging. 10 fr. voor over treding op het politiereglement en daarbóven wordt hij voor 4 maanden beroofd van het recht een auto te ge leiden. De schade aangebracht aan d.e bak kerskar werd reeds betaald Purgeerend. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet. purgeeren zacht maar zeker, zonder vermoeinis, onge steldheid of huikkramp te veroorza ken. De doos4,50 fr.de halve doos 3.50 fr. hij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. ii November. Door de zorgen van den p'aatselijken Vlaamseien Óud-Strijdersbond wor It cp den Vre- dedag van n November, te 5% uur 's avonds een Fakkeltocht ingericht die met muziek aan 't hoofd, de stra ten der stad zal doorkruisen. BERICHT Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik van heden af tot einde April koo- per ben, aan de hoogste prijzen van alle slag van vellen: Mollen Fischou- wen, Fouinen, Otters. Ik ben geen fourrurenmaker, maar hen in betrek king met de grootste huizen uit Hol land, Frankrijk en Belgie. Oud gekend huis: LIETAERT-LIE- TAERT, Poperinghe, Meessenstraat, 52; bij de herberg «Den Travers». Onmogelijke Concurentie Daar zijn er nog die aan Hoofd pijn Migraine. Rumathiek en aan Griep willen lijden. Wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POE DERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, den tot het huis Popreinghe. de doos 6 fr. De eerste bladeren die vallen zijn de voorbode van den Winter, 't is voor U, i Mevrouwen, het oogenblik te denken op uwe kleederen en Mantels. j Over uwe aankoopen zult gij steeds ten volle tevreden zijn met U te wen- 17, Groote Markt, 17 YPFR dat gekend is, voor gelijke hoedanig heid, beterkoop te zijn dan elders. Ambachtsgilde Ste Cathxrina. Op Zondag 4 November om 2 1 2 uur namiddag groo.e vergadering, vrije toetreding voor alle kleermakers. Het Bestuur. Dezer dagen hebben de kerlfa- r brieken de laatste tentoongestelde Vooraleer dat gij uw aankoop of beelden en versieringen, welke aan de verandering doet van juweelen, wend vernielingen ontrokken werden, uit u rechtstreeks tot den fabrikant: J. w „^„„oirooU m„ GEWEZEN INTERN DER GENTSCHE HOSPITALEN. Nogmaals willen wij de ouderlingen herinneren dat, zoo ze geboren zijn in 1864, zij ten minste De mannen 108 fr., de vrouwen 36 fr. moeten storten in twee maal. Dus in 1928, de mannen 72 fr. cfde vrouwen 24 fr. cn in 1959, de mannen 36 fr. cf de vrouwen 12 fr. Persoren geboren in i865en 1866, moeten diezelfde storting doen in dl ie maal te beginnen met ig28, 36 fr. of 12 fr. per jaar. Zondag 4 November zal nogmaals de bijdrage ontvangen worden van I personen geboren in Octobjrmaand het museum weggehaald. Nu voor het 1 t t nnorDritirur u., eerst zullen de r.oodige werken kun- huisstraat POPERINGHE (recht- nen aangevangen* orden en we hopen over het Gasthuis).'vast dat onze ieierige bewaarder, Weledele Daniel Tack, er in gelukken Wij bieden onzen hartelijken dank verdieping, toen hij door het weg- aan het geacht en talrijk publiek, als-1 schuiven van eene plank viel van 10 m. mede aan al dezen die b jgedragen hoog'e en te r chtkwam in den kelder, hebben lot het welgelukken van dit Dr Mattelaer h-eft hem de eerste zor- liefdadigheidsfeest. Het Bestuur. I gen toe euiend en naar de kliniek van uoktor Raeckelmdt doen overdragen Zijn toestand is heel zor*wekkend. Zondag aanstaande, zijnde den vierden Novembtr, zal Heer Jules Cornillie, rustend hoofd der school op aanvraag van het Davidsfonds, een voordracht houden over Yper in 't verleden, 't Bepint om 6 ure in de feestzaal van het College, ingang Bol- lingstraat. Na de voordracht, verkie zing voor een lid van het bestuur in vervanging van den Heer Speybrouck die de stad verlaten heeft. Waar verkoopt men alle schoone juweelen, enkel in plantine, goud, 18 karaat, en zilver met zuivere dia- mantsteenen van eerste kwaliteit In het oud gekend huis bij J. DE PUYDT-SCHMIDT, fabrikant-goud- smid, 6, Gasthuisstraat, (rechtover het Gasthuis), POPERINGHE. Gasthuisstraat (nevens Fotowinkel) POPERINGHE. Fabricant van Juwealen in Goud, Platina, Zilver en Diamanten. Goede Uurwerken met 5 jaar waarborg. Schoonste keus van Brillen. Alle herstellingen. Ste Ceciliafeesfen. Het Katho liek Muziek houdt dit jaar de Ste Ceci- liafeesten op volgende datums Zon dag i8n November, om 10uur, H. Mis in St Bertinuskerk; om 11 1/4 uur. uit voering op de Marktom 5 uur Ban ket. Maandag 19". Dinsdag 20° en Woensdag 2in Tooneelavond. Zondag 25n Bolling voor de Vrou wen. Zondag 2n December Kunst concert. De gebreveteerde Trench-Coat met de uitneembare Mondial en de ondoor dringbare Regenmantel Belgica zijn enkel te verkrijgen IN DEN NE GER bij F. BLANCKAERT-VER- LEEXE. Meester-kleermaker. Pectoral Dupuis. De Griep, die begint met rillingen is en algemeen ongemak. Zij wijkt voor de weldoende uitwerking van den Pectoral Dupüis. De doos: 4,50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe bovenzaal van de Jongelingscongre- gat e, Boeechepestra't Men aar.veerdt nieuwe leden. Het Bestuur. Als men gezond is, is men geluk kig en aan pijnen denkt men niet. Maar toch wees voorzichtig en ver liest uwen moed niet, als de pijn u aantast. Herinnert u dat hoofdpijn en koorts veroozaakt door griep of rheu- matiek, kan verdwijnen met ALGAO- POEDER. De halve doos 3,25 fr., groote doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. I11 Yper bij Hautekier en Van Robaeys. HET GEMEENTECREDIET van BEI.GIE laat kennen dat den Heer Leopold Forrest, geen agent meer is dezer in stelling. De inwoners van Proven en Omlig gende die begeeren hunne kasbons te vernieuwen of plaatsingen te doen hebben, worden aanzocht hun ten deze einde aan te bieden bij Jonas Kino te Crombeke of bij Aimé Claeysoone te Rousbrugge. Indien men oordeelkundig en we tenschappelijk te werk gaat, is de huismelkerij eene bron van groot pro fijt voor de landbouwers. Deze kunnen zich de groote win sten verzekeren door het gebruik van den Onboimer MELOTTE met verlaag den melkbak die in de praktijk als den allerbesten gekend is, omdat hij bet scherpste ontroomt en tot ver schillende gebruiken dient. merk D. G. C. De Klaverbie Gewestelijk Ver bond dir Bieënteelers, Yper. Morgen Zondag, 4 November, om 2 uur namiddag, in 't Christen Volks huis, St-Jacobstraat, 3o, Yper, Alge meene Vergadering, Voordracht ea betaling der bijdragen 1929. Voor uw Diamant, Gaud en Zilver, Horlogen en Schouwgarnitttren. wendt U bit VAN LEDE, Boter stra at, 6, YPER. Alles wordt er verkocht met waarborg en aan de voordeeligste prijzen. Maandag avond miek zeke e Sevnb. het wac te bont in de herberg De Mol Om verdere moeilijkhe den te vermijden wierp men hem bui ten, doch de vent strui elde, viel en brak zijn been. Hij werd naar het gasthuis overgebracht. Donderdag 1 November, om 10 u. 45 werd er op de groote markt een stoet gevormd, waaraan de scho len en de maatschappijen deelnamen. Op den doortocht werden rouwkro- nen neergelegd aan de Iersche en Ypersche gedenkteekenen, onder de Britsche zegepoort en op het stads- kerkhof, op de graven der BeF ische en Fransche gesneuvelden, alsook op deze der slachtoffers van de ramp van Wy schaete. BOES1NGHE. V.O.S. Het be stuur van den V.O.S. kwant onlangs bijeen om allerhande punten te be spreken. Het ontslag van Silv. T erov, als voorzitter, werd medegedeeld en Leon Vandenberghe, gemeenteraads lid. met algemeenheid van stemmen in zijne plaats gekozen. De verjaardag van den Wapenstil stand 11 Nov. kwam te berde. Men was volop t'akkoord dat dit dees jaar goed moest gevierd worden, 't zal immers tien jaar geleden zijn dat de bloedige strijd eindigde. Daar het op een Zondag valt, werd de Maandag uitgesteken -het voor en tegen over wogen en eindelijk aanveerd. E. H. Proost beloofde den jaardienst voor den dag, dus 12 November en 's avonds om 6u. zullen de V.O.Ssen samen feestmalen. De inzet der feesten zal evenwel reeds op 11 November beginnen en daartoe noodigt de V.O.S de bevol king en de maatschappijen van Boe- singhe uit om deel te nemen aan den fakkeltocht en verlichting der huizen. Dees jaar volgt de stoet den veleenden weg: Uitzet aan de herberg «V.O.S door de Plaats naar de Statie, Brug straat en terug langs Plaats, Elver- dinghestraat, Schoolstraat naar 't Ge- denkteeken. Als verleden jaar zullen prijzen ge geven worden. Boerengilde. Heden namiddag, om 4Va u. algemeene vergadering voor de leden der Boerengilde en Geiten- bond in bet lokaal. Dagorde: Voor dracht en betaling van lidgeld. Werkliedengezinnen: komt allen dezen avond otn 6f4 u luisteren naar den Voordracht van E. H. Socquet, Proost der Werkliedenorganisatie van Yper die zal handelen over 1Zie kenkas 2) vergoeding tegen werk loosheid. Christus-Koning-feest werd al hier goed gevierd, 's Morgens in den H. Hertenbond werden talrijke Com muniën uitgedeeld, 's Namiddags be antwoordden de leden min aan den oproep en in 't sermoen van Pater Joachim was er te weinig volk. De voordracht met lichtbeelden, eveneens door den önvermoeibaren pater was overprachtig. Jammer nog eens dat er zoo weinig mannen en jongelingen waren. Zulke zaken zijn te ernstig voor Boesinghe en worden doorgaans beantwoord met onverschilligheid. ABEELE. 11 Novemberfeest. Plechtige wijding" en inhuldiging van het standbeeld ter herdenking der oorlogsslachtoffers 1914-1918. Op Zondag 11 November aanstaan de zal, door de zorgen van den Eransch-Belgischen Oud-Strijders- en Soldatenbond van Abeele, het stand beeld ingehuldigd worden ter eere der Fransche en Belgische Soldaten en Burgers gevallen in den Hitsten oor log. Ziehier de orde der feestelijkheden: lOu.Solemneele dienst (met de me dewerking van het muziek van Abee le) tot lafenis der ziel der Gesneuvel den. (Bezoek aan het kerkhof) 1 u. 30: Ontvangst der Overheden Vorming van den Stoet bij M. R Sa- lomé: Muziekvan Abeele; Vlag der De leergangen der Landbouwschool (2ejaar) herbeginnen DINSDAG 6 NOVEMBER, te 6 uur 's avonds, in het lokaal der Boerengilde. De leerlingen gelieven hunne leerboeken van verledenjaar mede te brengen. Dezen wirter handelen de avondlessen over den Veekwoek, de Land- bouwmacbienen, de Electriciteit, den kweek van de verschillende ge wassen onzer streek en de Plantenziekten. lllBlllRimiHIHEllBHlIIllllllllIIIHIllllllHliaiHlIUr Oud-Strijders; Namen der Gesneuvel den BloemenOverheden Genoodig- dem 2 11.Vespers en gelegenheidsser- moen door E. H. Dunion, Aalmoeze nier. 2 u. 30: Inhuldiging en wijding van het Standbeeld Aanspraken door M. Vierstraete, oorlogsvrijwilliger en M. de Maire van BbeschepeBloemenhul de door kinderenVad'erlandsche lie deren. 5 u.Grootsche fakkeltocht. Sint Maartensfeest met de medewerking der O.-S. en het muziek van Abeele. (Sint Maerten in persoon zal het feest komen opluisteren.) N. B. De Oud-Strijders; worden dringend verzocht hunne eereteekens te dragen. BIXSCHOTE. Dagorde der maandëlijksche Vergadering onzer Boerengilde. op heden Zondag. 4 No vember. te 11 uur, na de Hoogmis, in de gemeenteschool. I. Verslag der vorige vergadering; 2. Aanspraak en voordracht over Win- terveevoexaing3. Betaling der bijdra ge voor 19294. Mededeelingen5. Prijslijst en bestellingen. AI de leden worden hiermede dringend nitgenoodigd'. nieuwe leden v o re tiu it w elge komen. G. Feys van Poneringhe en M. A. Flament van Ghe luwe, zullen er bet woord voeren, ender andere over vkvereenigingen en ziekenbonden Niemand weze te kort, iedereen zal er nuttige mededeelingen vernemen. Die boeiende en merkwaardiee voordracht zal gegeven worden door den heer Jozef Ketele van RoesHare, die een langen tijd in het hooge Noor den verbleven heeft. Voorwaar een prachtige inzet, voor de Vlaamsche Wacht, van het nieuwe winter- seDof n. Vlamingen, en gij vooral mannen, toont eens dat het niet waar is dat ij, Vlamingen, enkel belang stellen in een pinte bier of in een vloerbolle, maar dat wii evengoed als andere volken weetgierig zun en onze oogen kunnen richten naar hooger op, naar wetenswaardigheden, naar schoon heid, naar een ideaal; ja zeker, naar ons ideaal, de opleiding van ons Vlaamsche volk naar de hoogste ont- plooing van beschaving en welstand. De zaal weze dus te klein! Geen kinders alléén, beneden de i5 jaar. A'le schikkingen als naar gewoonte. Het lokaal der H. Familie zal open zijn vanaf 5 1/2 uur. Het Bestuur. V. O. S. Vredefeest. Zondag laatst vergaderde de Vlaamsche-Oud- Strijdersbond in algemeene vergade ring en hield er een drukke bespre king over het vieren van 11e Novem ber. Er werd beslist dat de gansche dag zou gevierd worden. 's Morgens te 9 uur, plechtige H. Mis voor de gesneuvelde Striid- broeders. Niet één V.O.S. mag hier afwezig ?ijn. Bijeenkomst te 8 1/2 u. in het lokaal V.O.S. om in groep naar de H. Mis te gaan. Onmiddtllijk na de H. Mis, alge meene vergadering waarop onze ge liefde Vossenvriend Jeroom Leuridan zijn machtig woord zal voeren. Op deze voordracht wordt iedereen toe gelaten. 's Namiddags gezamentlijk noen maal bii inschrijving bij makker Kamiel Derycke in «'t Hoekske». Tot nu toe zijn er 35 V.O.S.sen ingeschre ven. De prijs voor het noenmaal zal i3 tot i5 fr. zijn. Wie zich nog wil laten inschrijven gelieve het te doen tpgen dezen avond in het lokaal Het P'aviljcen of in 't Hoekske Het Bestuur. Davidsfonds. Met genoegen deelen we U mee dat in o^ze gemeen te eene afdeeling van het Davidsfonds tot stand komt. Reeds telt de afdee ling rond de honderd ingeschreven leden. Het Davidsfonds is eene vereeni- ging die voor doel heeft, door hetr verspreiden van goede katholieke lectuur, en het geven van nuttige voordrachten, de geestesontwikke- ling\an ons Vlaamsche volk te be vorderen. Alle katholieke Vlamingen ziin er van harte welkom, want in het Davidsfonds is alle pol'tiek uit den booze, en er wo-dt naar niets anders gestreefd, in liefde tot Vlaanderen en ons Vlaamsche volk, dan naar kultu- reele ontv ikkeling. De eerste stichtingsvergadering wordt gehouden op Zondag 4 Novem ber, om 5 uur in dé H. Familiekapel. Als spreker zal optreden de Heer SMEESTERS, Voorzitter van Het Davidsfonds te Kortrijk Onderwerp;- Het Davidsfonds in wezen en wer king 5). We durven verhopen dat alle Vla mingen, en leden van alle vereenigin- gen, Boerenbond, Kath. Vrouwen bond, Jonge Wacht, V.O.S., Zang en Tooneelgilde, er zullen aanhouden de eerste stichting'vergadering bii te- wonen en zich als lid van het Davids fonds laten inschrijven. Ket voirloopig Irasttmr. De Bond der Werkgevers, ^ooals Timmermans, Meubelmakers,Metse- naars. Schilders en Zinkwerkers van Vlamertinghe, laten aan het geacht publiek weten dat de dagloonen aan gelijke prijs gebracht worden aan 4fr. per uur voor de bazen. Begin 12 November 1928. Het Bestuur. Kaarten op heden en Zondag a.s. tusschen de 2 missen en na de Hoog mis in 't klooster te bekomen en ten huize van Louis Dousy, Gemeente Secretaris en Germain Hauteceur, bediende. 't Zal in de smaak vallen van man nen als van vrouwen en kinderen en de opbrengst zal tot eenieders vol doening besteed worden tot het op richten van een grootsche Calvarie berg op het kerkhof. Er zal een omhaling gedaan wor den die zeer warm aan de mildadig- heid aanbevolen wordt. Ongeval. Gerard Vande Putte, van Zillebeke, timmerm any werkzaam

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 2