Jules De Puydt-Sehmidt Drinkt CYTER CHAMPAGNE "in hei waar Savette UfilueKen,. In 't Binnenland Landbouwers en Neringdoeners, BHHBBBBBHIBflUBBBMnBEBaBHI Dokter Verbeke, Yperstraat, 94, Poperinghe, laat weten dat hij niet ontvangt op Dinsdag, Woens dag en Donderdag der naaste week, zijnde 13, 14 en 15 November. V.Ö.S. Poperinghe AANKOOP VERKOOP Uitbetaling der Ouderdomspensioenen Yper. Zondag morgen kwam een soldaat met een auto van het leger zoo geweldig zot de Boterstraat op gereden dat hij, eekomen aan het gedenktaeken der Ypersche gesneu velden; onmogelijk de zwenking naar de Vandcnpeereboomplaats naar be- tooren maken kon. Hij liep dan ook iet gaanpad op en wierp een boomD- met zijn ijzeren afsluiting omver, 't Is nu reeds het tweede op die plaats. Vlamertinghe. Vlaamsche Wacht. Een waarlijk welgelukte en prachtige voordrachtavond. Ket voirloopig Instuur. Beveren a Yzer. Voordracht met lichtbeelden. Heden Zondag 11 Nov. om 6 u. ia de zaal van 't H. Hart, wordt er een voordracht gege ven met lichtbeelden over Onze Hollebeke. W and el concert. Zondag laatstleden trok het flink mu ziek van Wytschaete door onze stra ten, Hun marchen, wel verzorgd, kranig en met nuancen uitgevoerd, toonden vrucht na werk aan Direkteur en muziekarffen. Ge haalt eere van uw werk 't Was eenige uren leven in onze stille gemeente. Reninghalst. Boerengilde. Zondag 11 November om 5 ure Voor dracht met Lichtbeelden over Lour- des, gegeven in het lokaal der Boe rengilde bij F. Bafcop. Rousbrugge - Haringhe. Langemarck. Kroostrijke Ge zinnen. Op Zondag i8n November houdt den bond zijne groote Herfst- vergadering te 4 ure stipt in 't lokaal. Heer Depraetere uit Ingelmunster, komt er spreken. In de vergadering heel groote tombola dus de lidkaart medebrengen 't roode nummer in den linkerhoek der kaart telt voor de lo ting. De personen die begeeren een priis ten beste te geven, of eene gift in geld te doen (en alles is welkom) voor de tombola, kunnendiedoen bezorgen bij den Voorzitter R. Vermeersch of bij den Schrijver G. Rogiers. In de vergadering nog uitvoering van liede ren door gewaardeerde zangers. Rousbrugge. Dickebusch.Eervolle Onder scheiding. Onze verdienstvolle •schoolbestuurder, Heer H. Herre- man, komt vereerd te worden met het Burgerlijk Eerekruis van ie Klas, voor meer dan 3o jaren dienst in het onderwijs. Ghsluwa. Vlaamsche Toeris tenbond. Op Zondag 18 November, te 5 1/2 ure, in Sint JozeL aal, Nieu w- straat, Voordracht met lichtbeelden door E. P. Hoornaert, over de Eski- moren. Hooglede. Doodelijk ongeval Bruno Deplaedt, 72 jaar oud, wo nende Dixmudesteenweg n. 69, begaf zich naar de stad Rousselaere. 's Avonds werd hii door een auto aan gereden. Tengevolge van den dikken mist, had Deplaedt de auto niet be merkt, werd gevat en onder de wielen geworpen. Hij bleef op slag dood. DE BROUWERIJ MASSCHELF IN, r de zegevierende weelde van gr-uot- moedigheid niet wil veroorloven nadat alle Europeèsehe landen zijn voorge^ gaan. Het liberale schijn-patriotisme, dat slechts een masker is voor een be hendige belangenpolitiek, lieeft de eendracht in het land al genoeg ge schaad, dan dat men deze nog zou gaan aanvuren met immer herhaalde toegevingen. Eens wordt de grens be reikt. De houding der Regeering is ook onverklaarbaar. Vóór het verlof were de Amnestie voor eene vrije, kwestie verklaard en thans,, na het verlof komt de Regeering op de Commissie druk uitoefenen, haar verslag verwer pen en een maximum stellen dat niet mag overschreden worden. Tot nu toe is de houding der Vlaam- sche Ministers niet stellig gekend. Wij kunnen nooit gelooven dat zij het eens zijn met Minister Janson. Voor de laatste week van het parle mentaife jaar is de toestand zoo ge spannen dat een regeeringscrissis wel mogelijk is. De strijd om het Amnestievraag stuk, die deze week in de Kamer zou moeten een einde nemen, is op verre na niet uitgevochten. Die strijd kan vele verrassingen brengen.De grootste verrassing voor het oogenblik ware te vernemen dat een akkoord bereikt wordt. En zelfs dat blijft niet uitgeslo ten. Communisten. In 1921 telde het Communisme Belgie slechts 5.000 aanhangers in In April 1925 kwamen twee Communis ten. door 22.500 kiezers afgeveerdigd, in de Kamer. Bij de verkiezingen voor de gemeenteraden in October 1926 werden ongeveer 70.000 stemmen op Communistische kandidaten uitge bracht. Dé Socialisten hebben beslist een aanzienlijk deel van hunne verkie zingscampagne, die weldra in volle kracht zal loskomen, tegen de Com munisten te richten. Het is vooral te Brussel, Luik, Charleroi en Gent dat deze strijd buitengewoon vinnig zal zijn. De Socialisten vreezen in deze ar rondissementen enkele zetels te ver liezen. Al hun hoop is gericht op de verdeeldheid die heerscht in het kamp der Communisten (Trotzkyisten en Stalinisten) en die zeker belemmerd zal werken in den strijd die de Com munisten zullen voeren. Anti-teringzegels. Bijzondere postzegels, die gelijk staan met tie frankeeringstaksen die het meest in gebruik zijn en daarbij een lichte bijtaks dragen, zullen wor den, te koop gesteld in al de Post bu reel en vanaf 1 December tot 15 Janua ri, ten voordeele van den strijd tegen de Tering. Aanpassing bij de Socialisten. De Socialisten verwijten de Christe- ne Arbeiders dat zij hunne beginselen verloochend hebben en dat zij zich te veel aanpassen aan de omstandighe den. Wat dit veranderen van programma en vooral het aanpassen betreft, die liggen veeleer aan de zijde der Socia listen. Op politiek terrein wisten de Socia listen zich zoodanig aan te passen dat zij Koninklijke Ministers geleverd hebben en hunnen vooraanstaanden tot Staatsministers hebben laten doo- pen. Samen met de kapitalitische macht van ons land hebben zij een re geering gevormd die als resultaat ons de stabilisatie aan 175 gaf, waarmede de werklieden zoo goed gevaren heb ben. Er was bij de Socialisten werkelijk aanpassingsvermogen genoeg toen zij, nadat de Regeering I'oullet ten val gebracht werd, zich wierpen in de armen van Eranqui Wat de sociale aanpassingsvermo gen betreft, in de laatste jaren hebben de Socialisten een flinke brok van hun ne beginselen prijsgegeven. Wie had er trouwens vóór den oor log, durven denken dat in 1919 reeds de Socialisten de Christelijk-sociale gedachten zouden nabij gekomen zijn, voor wat betreft gelijktallig bedrijfs- commissien en afsluiten van collec tieve arbeidscontracten? Wie had durven verhopen dat een socialistische Minister van Nijverheid en Arbeid de ambtelijke scheids- en verzoeningsraden zou instellen? Of ligt dat alles soms in de lijn van de revolutionaire gedachte der soci aal-democratie Het is niet meer waar dat het socia listische streven gericht is op de dic tatuur van het prolitariaat. Het is veeleer gestuwd in de richting der samenwerking van kapitaal en arbeid. Wij betreuren het niet dat de Socia listen de richting der klassenverzoe ning opgaan, maar dat zij dan toch op houden óns te verwijten dat de Chris tene Democratie hare princiepen heeft prijsgegeven. Vermindering der belasting. De taksen zullen vanaf 1930 met een milliard kunnen worden verlicht Bij 't opmaken van de nu uitge deelde begrooting voor 1929 is men onder de ontvangsten gebleven. Deze onder-schatting bedraagt 800 millioen. Zij zal toelaten aan zekere takken van nijverheid verlichtingen toe te staan. Vanaf Januari zullen de taksen op den uitvoer worden verlaagd. Op de kleine landbouwers, die tot nu toe een mobilaire taks betalen, zal een be roepstaks worden toegepast. Ten bate van de luxe-nijverheid zal de taks van 10worden verlaagd. De overdrachttaks zal verminderd worden. Tegen het einde van dit jaar is men zinnens de taks van 2% te verminderen op Ipé. Binnen een jaar zal ook een veran dering gebracht worden aan de super taks. De afschaffing ervan zou in het Parlement op hevig verzet stuiten. M. Kreglinger overleden. M. Kreglinger. Liberaal Volksver tegenwoordiger voor Antwerpen, is Overleden in den ouderdom van 43 jaar. Hij was een der bijzonderste I.ibe ralgn uit ons land. Finds 1926 zetekle hij in de Kamér. Daar er geen plaats vervanger meer zal zijn zal er een nieuwe kiezing moeten plaats hebben Het Heilig Paterke van Hasselt. Op Zaterdag 17 November zal het 100 jaar zijn dat de dienaar Gods, Pa ter Valentinus Paquay, ter werelc kwam. Gatisch Limburg en velen van daar buiten zullen met vreugde en liefde den blijden dag herdenken, waarop het Heilig Paterke het eerste levens licht zag. Hij heeft duizenden men schen tijdens zijn leven gesticht door zijne deugden, duizenden met God verzoend in den biechtstoel, getroost in hunne ziekte, bijgestaan aan hun sterfbed. Hij ging als een engel van liefde, tusschen zijn volk. Hij was meer dan eene halve eeuw de groote weldoener van zijn volk en het erken telijke Limburg weet zijne weldoeners te vieren. De feesten zullen te Tongeren plaats hebben. GUIDO. STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag', heden Zondag namiddag alleen M. VANDEPI.AS. Een goede raad. -Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, razende tandpijn of rheumatiek aan getast zijl en dat tot hiertoe niet een leesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aarzelen de MONO-POEDER en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Popreinghe, de doos 6 fr. -Aangekomen bii VERHELLEN Komstraat5ooo Kgr. Ajuinen i5,ooo Kgr. Appelsbelle-fleurs, courtpendus, rambours, culmans en pommes de rose. Gunstige prijzen voor voortverkoopers. Fakkeltocht. Ter gelegenheid van het Vredesfeest richten de V.O.S. teden Zondag avond te 5 1/2 uur, een fakkeltocht in die met muziek een op tocht houdt door de straten der stad. BERICHT. Bloedzuiverend. De Roode Pil len van L.Dupuis Jurnet, samengesteld uit plantensappen, ontlasten het bloed van alle onzuiverheden. De doos 4,50 fr.de halve doos 3.50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Zondag 2 December, te xi uur voor middag, in 't lokaal «Au Petit Paris», Noordstraat, 2, Poperinghe, Gewes telijke Vergadering. Spreker Heer Van Nuffel, Alqemeen Bestuurder der V. 0. S. Alle Vlaamsche Oudstrijders van Poperinghe en omliggende gemeen ten, worden dringend uitgenoodigd. Beleefd verzoek aan de bestuurders der naburige V.O.S.senbonden bo venstaande mede te deelen aan hunne leden op de feestvergaderingen van 11 November. BERICHT Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik van heden af tot einde April koo- per ben, aan de hoogste prijzen van alle slag van vellen: Mollen Fischou- wen, Fouinen, Otters. Ik ben geen fourrurenmaker, maar ben in betrek king met de grootste huizen uit Hol land, Frankrijk en Belgie. Oud gekend huis: LIETAERT LIE- TAERT, Poperinghe, Meessenstraat, 52; bij de herberg Den Travers Onmogelijke Concurentie Ste Cecilia. Zondag aanstaan de 18 November, worden dejaarLk- sche Ste Ceciliafeesten ingesteld. Te 11 uur, na de Hoogmis, geeft het Ka tholiek Muziek een Concert op de Groote Markt. Pectoral Dupuis. Al die om zijne gezondheid bekommerd is, ge bruikt ze 0111 met goed gevolg te be strijden: Hoest valling, ontsteking der luchtpijptakken, griep, influenza asth ma, benauwdheid, heeschheid keelpijn. De doos4,50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe van aandeelen LUBILASH Schrijven naar 't bureel van Het Ypersche Volk 105, Zonnebeke- steenweg, te Yper, onder de letters U. R. D. Belangrijk Bericht. Eene ver mindering der sterfte onder de kleine kinderen is ongetwijfeld te danken aan het feit dat meest alle zorgvuldi ge moeders nu hunne kinderen vee den met Kindermeel FORTIOR. Waarom dus uw geld nutteloos ver kwisten aan te dure produkten, als wanneer gij het Kindermeel FOR TIOR kunt verkrijgen aan 5fr. 75 de doos?Te Poperinghe en Omliggende is de Fortior te verkrijgen in de beste kruidenierswinkels en alle apotheken. Een waarheid is het, dat er maar een middel is om uw hoofdpijn of ze nuwkoorts te genezen. Neemt de AL- GAOPOEDERS der vorige Apotheek Libotte van Yper. Het zijn de beste! De halve doos 3.25 fr., groote doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. In Yper bij Hautekier en Van Robaeys. De uitbetalingen van den 4" trimes ter gewone en aanvullende ouder domspensioenen (dus de twee boekjes meebrengen) zullen plaats hebben op Maandag a.s., 12.November,van- Davidsfonds. Met genoegen af 1 uur 's namiddags, in het kaïtoor deelen we U mee d it in onze gemeen- der belastingen ten stadhuize. De te eene afdeeling van het Davidsfonds personen die in den loop dezer veek tot stand komt. Reeds telt de afdee- hun pensioen met de post tehuis be- ling rond de honderd ingeschreven ste ld kregen zullen in den loop der leden. volgende week hun aanvullend pen- Het Davidsfonds is eene vereeni- sioengedeelte insgelijks met de post ging die voor doel heeft, door het ontvangen. De Onivangtr. verspreiden van goede katholieke lectuur, en het geven van nuttige De gebreveteerde Trench-Coat met voordrachten, de geestesontwikke- de uitneembare Mondial en de oncbor- ling an ons Vlaamsche volk te be- dringbare Regenmantel Belgica zijn vorderen. Alle katholieke Vlamingen enkel te verkrijgen «IN DEN ME- zijn er van harte welkom, want in het GER bij F. BLANCKAERT-V2R- Davidsfonds is alle pol tiek uit den LEENE, Meester-kleermaker. booze, en er wo"dt naar niets anders gestreefd, in liefde tot Vlaanderen en BIJ DE VOORUITZIENDE ons Vlaamsche volk, dan naar kultu- POPERINGHENAARS. reele ontw ikkeling. Het jaarlijkscli feest begon Zondag aiond met een voordracht van den Heer van den Broucke, Provinciaal Bestuurder der Haat- schappij over de werking der vereeniging, de plaatsing der kapitalen, de propaganda en de feesten van 1929 0111 het 25e jaar bestaan U'Maandag om 5L uur, was het in 'tjSas1 Davidsfondste Kortrijk Onderwerp; van Gentvolop feest, de bolling voor de Het Davidsfonds in wezen en wer- vrouwen was een echt succes, meer dan1,250 king», dames en juffers betwisten de 40 prachtige 1 prijzen, aangeboden door enkele bestuur- en beschermleden, ook was er een van onzen achtbaren Heer Burgemeester en een van de Maatschappij. Voor het bal, dat om 8]/2 uur begon, was de zaal werkelijk te klein. Bomvol was zej Eenieder was opgebeurd en het gezelschap HUIS FABRIKANT-GOUDSMID 6, Gasthuisstraat, 6, recht over het Gasthuis POPERINGHE. De eerste stichtingsvergadering wordt gehouden op Zondag 11 Novem ber, om 5 uur in de H. Familiekapel Als spreker zal optreden de Heer SMEESTERS, Voorzitter van Het We durven verhopen dat alle Vla mingen, en leden van al'e vereenigin- gen, Boerenbond, Kath. Vrouwen bond, Jonge Wacht, V.O.S.Zang en Tooneelgilde, er zullen aanhouden de eerste stichtingsvergadering bij te deftig. De leden die voor liet eerst naar een wonen en zich als lid van het Davids- fonds laten inschrijven feest van de Belgique Prévoyantekwa men, waren- verbaasd van de schoone soci- teit. Ook, de achtbare Heer Voorzitter was uiterst tevreden en overal aan de spits. Tus schen de dansjes door, werd er nog propa ganda gemaakt voor de reis naar Brussel met Pinksteren 1929. Zeker sloeg het veel te vroeg één uur. Velen waren teleurgesteld malkander reeds te moeten verlaten, maar t geroep «tot het volgende feest in Februari» beurde allen op. De feesten van 4 en 5 November zullen ze ker een prachtige uitslag leveren voor'onze bloeiende maatschapij «De Vooruitziende Poperinghenaarsen voor haar Moeder Maatschappij De Belgique Prévoyante Immers zijn er te Poperinghe, buiten de (ver kleefde bestuurleden, ook nog twee ijverige propagandistende Heeren Orbie H." en Baudrez H. hij wie alle inlichtingen te Ver krijgen zijn. ammer dat het reglement op het gerij niet nageleefd wordt. Naar we uit goede bron verne men, hebben nogmaals eenige Vlaam sche zakenmannen hun hoofd te samen gestoken om eene nieuwe nij verheidsinrichting hier ter stede tot stand te brengen. Volgens het schijnt zou er hier ook voor twee tot drie ïonderd menschen werk voor handen zijn. Zooveel te beter. Kunnen wij nog twee, drie zulke fabrieken krij gen, en dat zal zoo, zal ons werkvolk in eigen stad werk vinden en naar den vreemde niet meer moeten gaan. Dit jaar vieren de V.O.S. het tienjarig herdenken van den wapen- stilsiand. Zaterdag 10 November te 7% u. fakkeltocht met medehulp der Vlaamsche Harmonie. Zondag 11 Movember te 10 uur Zielmis voor de gesneuvelde broeders in de kerk van St Pieiers, na de mis stoet waaraan al de leden verzocht zijn deel te nemen alsook de andere Vlaamsche maat schappijen van stad. Bezoek aan de graven der gesneuvelden op het ste delijk kerkof. Om 11 u. voor dele den van de spaarkas eetmaal in 't Gasthof «Het Zweerd». Te 5 uur in Vlaamsch Huis allerhande prijs- spelingen. De mannenafdeeling van het koor van den s+udiekring zal de Hoogmis zingen, zij zal uitvoeren de vierstem mige mis Veni de Libano van den Jerw. Pater Minderbroeder Roberto Rosso, de Credo uit de driestemmige mis van Auguste Deboeck. DetooneelafdeelingPuinentroost zal voortaan haar vertooningen geven in de nieuwe feestzaal van het «Vlaamsch Huis». Op 18 en 19 No vember 1928eerste vertooning «Hei deboeren» drama in 4 bedrijven. De maatschappij zal vier vertooningen geven. Woensdag avond hadden wij door het toedoen van den studiekring een voordracht gehouden aoor den Javaanschen edeiman-dichter Raden Vlas Noto Socroto zijn thema was iet Javaansch volk en het Rassen vraagstuk in Nederlandsch Irdie. En met eene ware voorliefde wist lij zijn onderwerp te ontwikkelen en zulks met eene buitengewone vaar digheid en diepgaande beschouwin gen. De kijk dien we kregen over dat voor ons onbekende land was een ware openbaring. Maandag 12 November, te 6 uur s avonds is er openbare zitting van den Gemeenteraad. merk D. G. C. De voordracht van heer Jozef Ke- tele was prach'ig. Het bezielende woord van den spreker boeide ons van het begin tot het einde en met vuur stelde hij menigmaal den toe stand van beschaving en ontwikkeling van het noorsche volk tegenover dien van ons volk. En jammerlijk genoeg bleek het dat ons VI. volk de meerdere tiff was, maar ver weg de mindere. Maar wat gezegd van zijn korte toe- Auto-Ongeval. Verleden week Vrijdag rond 4 uur namiddag kwam er een auto aangereden uit Vlamer tinghe op weg naar Yper. Daar het regende moeten de autorijders niet gezien hebben dat de hefboomen aan den grooten traveer neergelaten wa ren en reden maar door. Door den schok gingen de hefboomen gelukkig- lijk wat omhoog en de auto kon enke le stappen verder tot staan gebracht worden. De twee inzittenden werden door glasscherven gekwetst. Nog een auto-ongeval. Zater dag avond, rond 8ys uur, kwam een auto uit Yper gereden en gekomen aan derzelfden grooten traveer reed deze auto wel i5o meters de spoor baan op De auto die vuur gevat had werd gelukkiglijk seffens geblust. Er zullen lanteernen geplaatst wor den om die gevaarlijke plaats te ver lichten. Sinte Maartensavond. Men ver neemt dat StJMaarteu, als gewoonte, een bezoek zal brengen aan Vlamer- tinehe op Zaterdag avond. St-Maarten te peerde vertrekt van 't Hoeksken om 5 i 2 uur stipt en zal tot aan de Landing gaan om dan naar zijn vertrekpunt terug te keeren. Muzikanten zullen de oude liedjes spelen en al de kinders zullen mee zingen!.. St-Maarten zou willen ver gezeld zijn van vele kinders met lan- teerntjesMoedersMen rekent op U om dit schoon en aloud kinderfeest terug in eere te brengen Allergrootste keus van JUWEELEN in BRILLANT, DIAMANT, PI.A- TINE, GOUD 18 karaat, en ZILVER. Mans-ketens, Vrouw-ketens, Barretten, Oorringen, Armbanden, PIa3- tronspellen, Ringen, Man-monters en Vrouw-monters, met en zon der armbanden. Groote keus van Tafelgerief en GESCHENKEN in ZILVER voor DOOP, EERE-COMMUNIE en HUWELIJKSFEESTEN. Depothouder van de echte monters Roskopf-patent en van de Re- gulateurs en Wekkers merk De Ster de beste der wereld. Schoone keus van Barometers, Brillen en Neusnijpers met gewone en speciale glazen. INKOOP van alle oude juweelen aan de hoogste waarde. Alle juweelen zijn in het huis gemaakt, aan de genadigste prijzen en zijn verkocht direkt van den fabrikant aan den Kalant. VERMAKING en HERSTELLING van alle oude juweelen. legd. Zelfs is er spraak dat mogelijks 1 Veel vrienden en geburen hadden binnen kort de kerk electrisch zal er aan gehouden hunne huizen ie be- verlicht worden. j vlaggen en dit gaf ons dorp een fees- Wannetr wordt naar middels ge- telijke stemming, zocht om ook onze landbouwers bui-1 Proficiat Meester, en nog lange ten den kom van het dorj van deze jaren moderne inrichting te laten genieten fJ. November. Ter gelegenheid 11 November. Heden Zondag, Van het Vredefeest, zullen heden al io" verjaardag van den Wapenstil- lerhande feestelpkheden plaats heb- stand, zullen de Ou 1-Strijders hun ben in 't lokaal der V. O. S. Ia den gevallen makkers in de H. Mis god-. Pelikaan bij Marcel Saelen. vruchtig gedenken en dan 's avonds. gezellig bijeenkomen aan een wel opgediende tafel. Het mag niet zijn, dat het offer van onze duurbare ge sneuvelden in vergetelheid gerake Het mag niet zijn dat de broederbond, gesmeed onder het vuur van den ake-i aan het front en« De oede- ligsten der oorlogen gebroken worde! De tijd knaagt, zegt men ja, en ge woonlijk loopt hij eerst met de beste brokken weg. De gesneuvelden heb ben recht op een ononderbroken aan denken, vooral in de gebeden der geloovigen de Oud-Strijders door de dood gespaard, hebben recht op de werkelijke dankbaarheid van allen. Laten ze te zamen.ervoorzorgen dat deze beide rechten, ook door allen eerbiedigd worden. HET GEMEENTECREDIET van BELGIE laat kennen dat den Heer Leopold Forrest, geen agent meer is dezer in stelling. De Inwoners van Proven en Omlig gende die begeeren hunne kasbons te vernieuwen of plaatsingen te doen hebben, worden aanzocht hun ten deze einde aan te bieden bij Jonas Kino te Crombeke of bij Aimé Claeysoone te Rousbrugge. V. O. S. en November)eest. De eerste bladeren die vallen zijn de voorbode van den Winter, 't is voor U, Mevrouwen, het oogenblik te denken op uwe kleederen en Mantels. Over uwe aankoopen zult gij steeds ten volle tevreden zijn met U te wen den tot het huis 17, Groote Markt, 17 YPFR dat gekend is, voor gelijke hoedanig heid, beterkoop te zijn dan elders. Dank en tot weerzien De opbrengst der kaarten en van de omhaling in het lokaal moeten die nen tot steun der missiën. Er wordt veel volk verwacht. Vlaamsche Vrienden. Het Bestuur V.O.S. en B.V.O.S. deelt mede dat de toegang tot den tooneelavond, gegeven op 11 November e. k. in het Lokaal Sportwereld voor ieder lid van de Vlaamsche Vrienden kos teloos is. Wordt opgevoerd, de fijne klucht Schilders in Huis Tegelijkertijd houdt ook de Ver- eenieing Vlaamsche Vrienden eene vergadering. Dagorde Kiezing van een nieuwen Voorzitter. Ieder lid zal het belang van zulke Vergadering inzien en het zich tot plicht rekenen ze bij te wonen. Het Bestuur. Ingang vrij, doch kinderen worden enkel toegelaten als zij vergezeld zijn B. V. O. S. ii" Programma 1. Hoogmis, daarna Libera voor de gesneuvelden, en aigestorven oud strijders en oud-soldaten. (Vergade ring in 't lokaal bij Hub. Haeyaert, om 9 1/2 ure, om samen naar de kern te gaan). 2. Bezoek aan de graven, bloemen hulde. 3. Bezoek aan de gedenkplaat, bloe menhulde en aanspraak. 4. Uitstap tot by de Wed. Veniere en Camiel Verlet. 5. Om 1 uur, gezellig broedermaal. 6. Om 6 1/2 ure, feestavond in de zaal «Sportwereld». Tusschen de aantrekkelijkheden, voordracht door Heer Karei Versteele, advokaat te Veurne. Daarna prijsbolling voor de vrouwtjes. Ingang vrij voor Eere leden en Leden van V. O. S. en B. V. O. S., alsook voor de Vlaam sche Viienden. Zondag 11. werd Meester nu door het muziek De Vijverzonen na de hoogmis van de kerk afgehaald en naar het gemeentehuis geleid, alwaar hij door de overheden werd opge wacht en verwelkomd. Veel volk had zich in den omtrek opgesteld om den gevierde een vriendelijken groet toe te sturen. In de versierde feestzaal waren vereenigd de Heeren Burgeme ster en Schepenen, de E. H. Pastoor, de Heeren van Schoolkomiteit, Kerk raad en Openbaren Onderstand, als ook de familieleden van M. Herre- man. In zijn rede deed de H. Burgemees ter op treffende wijze de verdiensten uitschijnen, waarvan Meester zoo veel bewijzen gegeven heeft geduren- spraak om te sluiten Heel en al be- van vader of moeder of oudere broe- geestering en vuur! Die onstuimige ders of zusters, woorden sloegen diep in op het gemoed I Bixschote. Electrieke verlich- van alle toehoorders wat de levendige ting. Meer en meer vindt alhier de toejuichingen maar al te zeer bewe- electrieke verlichting belangstelling zem 't Was wel. heel wel. bij dedorpsbewonersonzergemeente, Vlaamsche Wacht proficiat Wan- want zi°. met het ingaan van den Win- neer de volgende voordracht ter wordt nog in menig huis aange- vaarten naar de graven De gekende redenaar Willem Maris zal het woord voeren. Het is een eenige gelegenheid en iets nieuws. Nog nooit gezien in de streek. De ingang is voer iedereen. Er zijn kaarten van 4 fr. en 2 fr. aan den ingang. De opbrengst van den avond is voor den toren van Heldenhulde, het hoog in de lucht rijzende kruis v?n Vlaanderen te Diksmude. Tusschenia de voordracht wordt er per opbod een kunstgravure verkocht op koper Kerstnachtvisioen van Jeu English. Niemand blijve dien avond ten ach- jteren. Het is een heilige plicht op dezen 11 November, samen nut V.O.S. en B.V.O.S het vr^defeestte vieren. We verwachten U in groot getal WEST-NIEUWKERKE. Voor de werklieden. Op Zondag 11 No vember, om 3 ure namiddag, zal in de zaal van 't Klooster eene zeer belang rijke en gewichtige vergadering ge houden worden, waartoe alle werklie den. zoowel ambachtslieden als arbei ders en arbeidsters in de fabriek.drin- gend uitgenoodigd worden. Propagan disten van 't Chr. Werkersverbond; dat in het Ypersche meer en meer op bloeit, zullen er het woord voeren, en spreken over vereeninging, steun in werkloosheid en over ziekenboud. Werklieden allen, woont deze ver gadering bijkomt leeren hoe gij het best uwe eigene belangen kunt dienen. ST. JAN-TER-BIEZEN. V. O. S. en B. V. O. S. Ter gelegenheid van 11 November wordt er op Zondag 18 November, om 7j4 ure, een mis gezon gen voor onze gesneuvelden en over leden oud-strijders, in den achter mid dag, om 3 ure, algemeene vergadering in de herberg De Zonmet een prachtige loting, kosteloos voor de le den. De prijzen zijn geschonken door V.O.Ssenvrienden en komen buiten de kas. Nieuwe leden worden ingeschre ven en hebben recht op de loting. Zoo dus, wie een schoonen prijs wil win nen, kome naar de vergadering. ZUIDSCHOOTE. V. O, S. en B. V. O. S. We noodigen al de lede» uit op Zaterdag 10 November, om 5(4 uur, in ons lokaal, om 11 November feest te vieren. Met het geld der kas- wordt een maaltijd de leden aangebo den. Tracht dus allen op post te zijn. Dit dient als uitnoodiging, er worden geen kaarten gezonden. Boerengilde. Zondag laatst hadden we een aangename vergade ring. Een 40 tal toehoorders. Voor de zen die er niet waren en voor nieuwe leden, bede vóór 15 November uw lid geld te betalen of u aan te geven aan den schrijver der gilde, voor al wie lid wil blijven of nieuw lid worden, en die Zondag laatst hun lidgeld voor 1929 niet betaalden. Een zeer interessant onderwerp en de zijne "lange loopbaan, en dankte een goede spreker De zaal zal prop Hem voor den last en de moeite die hij zich getroost voor de goede oplei ding en opvoeding onzer mannelijke jeugd. Na de opvesting van het Eerekruis, namen nog het woord de E. H. Pas toor namens het Schoolkomiteit en de H. J. Pelgrim namens de kommis sie van Openbaren Onderstand, waar van Meester de Voorzitter is. Na een roerend dankwoord van Heer Herreman, werd hii, vergezeld door overheden en familie, door het muziek uitgeleide gedaan tot aan het schoolhuis, waar hem een flinke sere nade werd gebracht. pensvol zijn. Men kome dus op tijd. De geleider, den schok gevoelende, stopte oogenblikkelijk. De gendarme rie, verwittigd en ter plaats geroepen, deed het gebruikelijk orderzoek. Het lijk van het slachtoffer werd naar zijne 5 woning overgebracht. Yperstraat, 87, Poperinghe, brengt U ter kennis d it zij van heden af een allerbeste bruin bier kan leveren aan 65 cant, da liter, 90 fr. da ton van 140 liters 45 fr. de halve ton van 70 liters. Retzzlfde bruin bier kan in de stad te huis besteld worden aan 8 fr. den hak van 12 flesschec. Li -vVX T T;;Y. >4 Re Y A ff'--.VA <1

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 2