FONDSLNBANKflV Dringend Bericht ALLEN, OP Kinderboeken FORTE «RUNE Wie helpt er Politiek Overzicht. Zilveren Muntstukken \f A SLf X R RIF R M- KESTELOOT-BOUCHARD, 25 JAAR. - N 49. Notarieel-, Annoncen- en Nieuwsblad voor Poperinghe en Omstreken. lus AMiinsnisn in FrauhriiK mnmniHiiniinniiBHii MEESSEN De Nieuwe Kerk. Voor al uwe Plaatsingen, Geld- en Beursverrichtingen, wendt U in volle vertrouwen tot de ZONDAG 2 DECEMBER 1928. 30 CENTIEMEN. Abonnementsprijs per Jaar In Stad: 14 fr. In 't Land: IS fr. (per post) Frankrijk: 28 fr. Congo: 28 fr. Andere landen 34 fr. TARIEF: Kleine Berichten: 1 fr. per reek; minimumprijs per iniassching; 3 fr. nFEBDTCBEWB Postabonnenten in Belgie die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hun bedient, en niet aan ons. Telefoon Nr 9. Uitgever: SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. Postcheck Nr 15.570. Wie inlichtingen begeert over aankondi gingen, wordt verzocht een postzegel voor antwoord bij zijn schrijven te voegen. Alle annoncen zijn vooraf te betalen en moeten tegen den Donderdag noen ingezonden worden Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. TARIEF: Notarieele Verkoopingen: 90 cent. per gewone regel. Annoncen: Prijzen op aanvraag. Wij maken onze abonneuten op merkzaam cTat het postbeheer binnen enkele dagen een Kwijtschrift zal aan bieden van 16 frank voor het abonne ment 1929 op De Poperinglienaar De postbode komt maar een enkele maal. Gelief dus het geld gereed te leggen en uw huisgenooten te verwit tigen. Bij afwezigheid gelief naderhand te betalen in de post of aan den postbode. die begeeren ons blad voort te ont vangen in 1929, worden vriendelijk verzocht ons het bedrag vóór Nieuw jaar op te sturen, 't zij per interna tionaal postmandaat, 't zij in een fransch briefje van 20 fr. Bij inzen ding duidelijk adres aangeven au. b. Nog 'n goeie maand en 1928 is voor bij. «In den loop der tijden duurt het leven slechts een wenk wat dan gezegd van één jaar, één armzalig jaartje Nu moeten we allen doen gelijk de boer die zijn land omploegt en die, wanneer hij een nieuwe voor aanzet, eerst achterom ziet of de vorige recht geploegd ligt en dan met zijn ander oog even het veld overschouwt om juist te weten waar de nieuwe voor dient getrokken. Ook dat moeten wij doen en nu gaan we eens speciaal ééne zaak in het oog houdenof we niet in het komend jaar beter op iets te letten, meer voor iets te werken hebben. Ik bedoel, beste lezers, uw ondersteunen van, uw pro- pageeren voor de katholieke pers. Het is een open deur inloopen. den invloed, de macht, de grootmacht van de pers te willen bewijzen. Hiervan is iedereen overtuigd dat voor hon derd- en honderdduizenden, in ons land alleen, het dagblad om zoo te zeggen het eenige geestesvoedsel is dat ze ontvangen. De knaap leest, het meisje leest, de vrouw, de man. Geen huis of er komt een dagblad binnenin de schoonste heeren woning van den boulevard, op de schamelste mansarde van onze kleinste stegen. Regelmatig komt de krant er aankloppen en vraagt om bin nengelaten te wordenhurkt neer en begint te praten over alles en nog wat: over godsdienst, politiek, maat schappelijke toestanden, misdaden en ongelukkenhuizen te huren en hui zen te koop; plaatsen die worden aan geboden, plaatsen die worden ge vraagd. En dat alles rust, als een houw, op het fundament van 'n feuil leton... Op een paar minuten heeft uw nieuwsblad u meegenomen van Noord naar Zuid, van Oost naar West, snel ler clan 'n film het vermag. En wan neer alles uitgepraat is, vraag dan aan wie geluisterd heeft naar de spraak van den krant, en vooral naar de uit spraak, de meening van den krant, dan knikken ze ja óf schuddebollen neen, alnaar de gazet ja-knikte of néén-schuddebolde. Dat zijn feiten... En wie zei daar dan weer, dat de le zing van een dagblad hem onverschil lig liet, dat hij tóch z'n opinie had en dat daaraan niks, geen iota te veran deren viel ZelfbedrogDe waarheid is, dat meer dan 90% denken gelijk hun dagblad. Welk is nu de eerste plicht der ka tholieken? Dat ze allen, zonder eenige uitzondering, 'n katholiek blad lezen, er op geabonneerd zijn, opdat het hun regelmatig ofwel door de post, ofwel door den bode worde thuis bezorgd. Het stemt niet zeer feestelijk te zien hoe licht vele geloovigen met deze verplichting omspringen. Ze schijnen absoluut vergeten te hebben dat ze, als geloovigen, ook te dezer de voor schriften van de Kerk over lectuur te volgen hebben. Enkel zij, die om eene of andere gegronde reden, andere kranten moeten lezen zijn van die voorschriften ontslagen. Deze toela ting dient echter aangevraagd. De Hollandsche bisschoppen hebben, een paar jaar geleden, in een gezamen- lijken herderlijken brief, daarop ge wezen en we meenen te weten, dat we, van dien kant uit, bij onze Noorderbu ren. als katholieken heel wat te leeren hebben. De prachtige katholieke pers, waarover zij beschikken, en die de vergelijking met de allergrootste bla den schitterend kan doorstaan, heeft hoofdzakelijk hare macht hieraan te danken, dat alle katholieken van Ne derland hun bladen lezen. Wat staan we hier in ons land nog ver daarvan af. Tweede plicht der katholieken is hun kranten officieel te ondersteunen, ook door aankondigingen. Daar zullen Wel weinig menschen zijn die zich geen rekenschap geven van de enorme kosten, die het drukken en uitgeven van een blad meebrengt, doch zeer velen zijn er die niet weten dat het beloopt tot fabelachtige sommen De ruggegraat van 'n krant is de an nonce of de aankondiging. Deze voor al is de groote fitiancieele reserve zij vult den put. Daarom is het hoogst noodzakelijk dat de katholieken ook hierin hun plicht verstaan. Indien we onze katholieke bladen willen opvoe ren tot de beste alleszins, dus ook als inlichtingsfactor, enz. dan moe ten we langs om meer, dien weg op. Dat -er voor deze werking nog een groot te-kort door ons aan te vullen blijft, strekt ons nu juist niet tot eer. Derde plichtpropageeren, voor het katholieke blad, er voor ijveren, dat het birmendrmge overal, opdat het daar het goede zaad kunne strooien. Zaai een gedachte en ge oogst 'n daadis, in waren zin, van het dagblad waar. Waar eiken dag geha merd wordt op denzelfden nagel, wordt hij ten langen laatste door het hardste en meest weerbarstige hout gedreven. Doch vele katholieken slapen of durven niet. Ze vergeten de parabel van het Evangelie, waarin we lezen dat de vijand onkruid zaaide onder de tarwe terwijl de andere sliepen Neen, de oogen moeten openDe han den uit de mouwen opdat tegen het einde van het jaar, nu de abonnemen ten gaan vernieuwd worden, over de algeheele lijn een gezamenlijk front worde getrokken, waarover de aanval kan loskomen. En propageeren, waar? Overal, waar ge eeuigszins kunt Bij wie Dat weet u zelf beter dan wie ook en indien ge wilt, maar werkelijk wilt, vindt ge daartoe dagelijks tien tallen gelegenheden. Dat zal de vruchtbaarste toepassing zijn voor den kreet: Leve hoog, onze katholieke pers DE KEMPE. Onder de voorwerpen welke aan on ze kinderen zoo kleine als groorq, als geschenk zullen aangeboden, nemen de boeken alvast een ruime plaats in. Daar lectuur en evenzeer het pren- tjeskijken een zoo grooten invloed uit oefenen op onze kleinen, is het van het allergrootste belang al de hockey wel ke wij wenschen in hun handen te ge ven met de meeste zorg te kiezen. Kinderen zijn van natuur nieuws gierig en de meesten ook zeer op merkzaam. Ze zien allesHoe dik wijls hooren wij niet deze opmerking maken. Ze willen daarenboven alles weten. Is er dus een prentje dat aan hun kinderverstand wat duister toe schijnt dan pluizen zij 't uit tot 't laat ste en hun gevraag houdt eerst op als ze zooveel weten als wij en dan nog! Het komt er dus op aan alleen onder de oogen van onze kleinsten die pren tenboeken te laten komen die werke lijk voor hen bestemd zijn. Er zijn zoo'n mooie boekjes met kleurige, smaakvolle teekeningen die een lust zijn voor de oogen en tevens een les, zal ik maar zeggen, in zich bevatten. Uit zulke boeken kan het kind al spe lende leeren. Zoo zijn er prenten boeken waarmee wij hun opleiden tot christene menschen kunnen beginnen. Zij leeren hoe ze moeten bidden, hoe ze te biechten gaan, te communie, enz. En de kleuters houden doorgaans van zoo'n boeken meer dan van welke an dere ook. Buiten deze stichtende prentenboe ken kunnen wij nog als onschuldig en door het kleine volkje zeer gewilde waar aanstippenal die welke dieren afbeelden ot een dierenhistorietje il- lustreeren. Kinderen houden van die ren en de geschiedenis van een muisje, van een mol of van een olifant, kan hen boeien als geen. Deze boekjes ma ken hen daarenboven vertrouwd met het rijk der dieren. Voor onze grootere kinderen is de keuze der hoeken misschien van nog grooter belang. Het is moeilijk de lijn te trekkenhier al wat goed is. daar al wat slecht is. Ik bedoel niet tus- schen de goede en de slechte boeken. Want deze laatste komen hier heele- maal niet aanmerking maar in de toe gestane lectuur zelf, kunnen wij dunkt me nog verdeelingen maken. Veel hangt af van het karakter, den aard onzer jongens en meisjes. Deze avon- turenvertelling die wel door dezen jongen mag gelezen zal niet voor den anderen geschikt zijn. tiet meisjes- hoek dat wel voor dit meisje bestemd is, is niet aan te raden voor een ander. Zoovele van onze groote kinderen hebben een bij zonderen aanleg voor naaperij of zijn zoo onder den invloed van wat ze lezen dat ze als het ware meeleven met de personages en aan hen willen gelijk worden. Ze zijn da gen lang onder den indruk vau wat ze lazen en vaak weefde hun fantasie soortgelijke gebeurtenissen om hun eigen persoontje. Van welk onschatbaar belang is het dus dat wij elk hoek met zorg kiezen. Geven wij onze groote kinderen alleen goede boeken in handen dan zal ook de invloed welke er van uitgaat goed zijn. DRINKT en Feys-Callewaert's GULDENBIER EN EXTRA LAATSTE OPROEP! Uit een brief deze week ontvangen: Mijnheer, Wilt zoo goed zijn van voor iets te zorgen voor St Niklaas: we hebben zeven kinders waarvan de oudste 11 jaar oud is en het minste 2 maandenhet is ons onmogelijk iets te koopeh daar alles om te leven zoo duur is. Een andere moeder schrijft ons: «Ik schrijf om u te smeeken iets voor mijn kinders te willen doen daar het leven van langs om dierder is en we hebben 8 kindjes waarvan het oudste 11 jaar is en het jongste 11 dagen en daar het winter en koud is en altijd regent kan mijn man niet veel verdie nen en nu St Niklaas en Kerstdag nadert zoodat ons kinders daarvan ook begeerig klappen zonder dat ze weten dat er daarvoor geld noodig is en wij het niet kunnen koopen kunnen zij niet verstaan... Ouders en al die helpen kunnen leest de bede dier moeders in noodnog an der brieven kwamen ons toe. We kregen wel maar nog niet ge noeg om aan alle gegronde vragen te voldoen. Dit 'is onze laatsten oproepDon derdag is het St NiklaasfeestZendt ons al wat ge wilt, zelfs gebruikte kleedingstukken en oude speeldingen maar zendt het ons tegen Maandag avond. Dinsdag verdeelen we alles en zenden we alles te huis. Zorg dat eenige arme kinders door uw toedoen een gelukkigen St Ni- klaasdag hebben en 't zal U zegen medebrengen. Zevende Congres van het A. C. W. Het zevende Congres van het Alge meen Christen Werkersverbond werd Zatedag en Zondag gehouden. Het werd talrijk bijgewoond. Minister Heyman hield er eene rede waarin hij zegde dat in de regeering geheel zijn gedacht gaat aan het verijdelen der Socialistische doenwijze en aan het verwezenlijkeriXyan het Katholiek sociaal programma. •Met de cijfers aan de hand beweq§ hij hoe kenschetsend de vooruitgang was teweeggebracht sinds het begin dezer regeering. De regeering voert een gezonde sociale politiek, een door en door democratische politiek en dat nog zonder de Socialisten. De Eerw. Heer Dr Colens, geeste lijken-raadgever van het Algemeen Christen Werknfsverbond van Belgie, bracht verslag uit over de werkzaam heden. Daarbij werd een overschouw gegeven van de geheele christen arbei derskracht. Jammer dat de plaats ons ontbreekt om de belangrijke gegevens over de verschillige takken van het A. C. W. hier mede te deelen. Daarna werd eene rede gehouden door Volksvertegenwoordiger Rub- bens over de houding van het A C. W. tegenover het Communisme en tegen over de Vlaamsch-Nationalistische or ganisaties. Het zal misschien niet ten onnutte zijn hier mede te deelen welke klare lijn het Algemeen Christen Werkers- verbond getrokken heeft tegenover de Vlaamsch-Nationalistische organisa ties. Het zevende Congres van het A. C. W. besluit 1. De Vlaamsch-Nationalistische be weging sticht in de meeste arrondisse menten politieke en ook svndikale or ganisaties. Die organisaties trachten de kaders der Christen arbeidersor ganisaties leeg te trekken of te noyau- teeren. 2. Dit is voor onze christene sociale arbeiders-beweging een groot gevaar, dat moet bestreden worden. 3. De Vlaamsche arbeiders die tot de nationalistische organisaties toe treden verraden hunne standsbelangen zonder hunne stambelangen te dienen. 4. De plaats der christene arbeiders is uitsluitelijk in den schoot van het Algemeen Christen Werkersverbond en van onze groote nationale sociale en svndikale organisaties. Naar het einde? Inde Kamer heeft men weeral eene week lang geknaagd aan het Amne stie-beentje. Nu dat er groote interna tionale vraagstukken aan het orde van den dag staan, nu dat eene nieuwe le vensduurte intreedt, nu dat de belang rijke ontwerpen als de Pachtwet wachten, nu besteden onze Parlemen tairen hunnen tijd aan prullen die sinds jaren reeds uit de voeten hadden moeten zijn. En waarom al dat gekijf, al dat ge weld? Om iets meer dan niets. Over de hoofdkwestie is met het eens. Er zal geen collectief vergeten worden toegestaan, maar wel een al gemeen vergeven. De eenige activist clie nog .gevangen zit, I)r Borms, zou loskomen. Alle activistische processen zouden geschorst worden en al de bij verstek veroordeelde activisten, die zich in Holland bevinden, zouden in Belgie kunnen terugkeeren. Dit alles wordt door geheel het Parlement, de Liberalen inbegrepen, aangenomen. Het verschil der twee strijdende op vattingen bestaat alleen hierin het al of niet terugschenken van het kies recht aan de veroordeelden tot 10 jaar. Bemerk wel: van het kiesrecht niet van de verkiesbaarheid. Ongelooflijk, £n toch waar Eenige kleine veroordeelden hebben van de rechtbanken geene berooving van politieke rechten gekregen. Ande ren zijn hunne politieke rechten kwijt voor 5 jaar. Allen zijn echter nu reeds kiesbaar. Maat zij zijn geen kiezer. En dat is nu die fameuze struikelblok waarhij onze Kamerheeren zitten te subbedutten. Het laatste nieuws is dat er toch eene, overeenkomst op handen is. Het in eerè herstellen van de 104 personen die tot min dan 10 jaar gestraft wer den zo'u geschieden door een Eereraad die voor opdracht zou hebben breed te handelen. De vraag tot eerherstel zou mogen gedaan worden door den ge strafte zelf, door zijne vrienden en door de Minister van justitie. De Eereraad zou binnen de drie maand moeten uitspraak doen. Naar Nederlandsch Indië. Op 22 November laatst zijn Prins Leopold en Astried vertrokken op reis naar Nederlandsch Indië. Het ver trek was incognitoZij zijn met den trein vertokken langs Marseille en hebben daar plaats genomen in de Nederlandsche boot «Insulinde». Deze is op 23 November om 12 uur 20 uit Marseille vertrokken. De geheele reis van ons Prinselijk Paar, dat den naam van Graaf en Gravin van Rethy» aangenomen heeft, zal ongeveer vijl njaanden duren. Ge- durènde dien tijd zal de kleine Prinses Josephine - Charlotte verblijven in Zweden bij de Ouders van Prinses Astrid. Mistevreden. De Liberalen zijn mistevreden Ze zijn nog met 23 op 187 in de Kamer en met 22 op 150 in den Senaat. In niet een Provincieraad zijn ze nog de sterkste groep, verre van de meerder heid. De Liberalen zitten thans in de Re geering met de Katholieken die in de Kamer 78 man sterk zijn. Nu zijn de Liberalen erg misdaan. Er werden drie benoemingen gedaan. De^ Liberalen kregen er twee van en de "Katholieken eigenlijk niemendal. De nieuwe Gouverneur van Brabant is wel Katholiek, doch nooit bekleedde hij eenige plaats in de Katholieke Par- tij. De Liberalen hegeeren alles. Ze eischen alles en moest er dan van dat alles nog iets overschieten, zij zouden het ook nog verlangen. De Liberale gulzigheid kent noch paal noch perk. Omdat het gouver neurschap van Brabant aan de Libe ralen niet toegekend werd heeft men Zondag op de kiesvergadering der Li berale Federatie van Brussel gedreigd met een blaamvoor de Liberale Ministers, omdat zij deze benoeming van de Katholieken niet hebben kun nen afdwingen. Men beweert dat er in de Kamer eene meerderheid is voor Amnestie. Als die meerderheid tot haar recht niet komt, dan is het de schuld der Liberale twisthaantjes die de Liberale Ministers doen schrikken voor het nemen van gematigde en afdoende maatregelen. Als de verwaandheid der Liberalen hen maar tegen het hoofd niet springt. Ook verdeeld. In de laatste besprekingen over de Amnestie gaven de Socialisten den in druk dat zij akkoord gingen over de voorstellen der Bijzondere Commis sie. In de vergadering van Donderdag heeft M. Mathieu, socialist van Nij- vel, aangetoond dat het niet gemeend was en dat alles maar een middel was om de regeering te doen uiteen vallen. Al. Mathieu zal voor niets stemmen. Hij ontwikkelde zijne opvatting in zeer scherpe woorden en oogstte veel bijval hij de Liberalen en zekere Waalsche Socialisten. De Vlaamsche Socialisten waren verontweerdigd, ja zelfs razend kwaad. Socialist Eekeiers riep hem toe dat hij er mocht uittrek ken, maar Mathieu scheen hem uit te lachen. Zoo werd het plan der Socialisten neergesnakt. De verdeeldheid, die al dus tot uiting was gekomen, zal wel licht de oplossing verhaasten, 't Wordt tijd. Het index-cijfer. In de laatste maand is het index cijfer nog met 11 punten gerezen Nu staat het op 845. Dit is 36 punten meer dan verleden jaar op dit tijdstip. Of ze gelijk hebben dezen die vinden dat het tijd wordt de perequatie, die op 700 punten genomen werd, eens te herzien. Generaal Baron Jacques overleden. Generaal baron Jacques de Dixmude is overleden in den ouderdom van 70 jaar. Alen weet dat de Koning hem den ba- rontitel verleende wegens zijn bevel hebberschap over de legers en zijn heldhaftig gedrag gedurende den oor log 1914-1918. Generaal Jacques was een goede Katholiek. Hij was Voorzitter der Kerkfabriek van Ter Kameren, zijne gemeente. Vandaag geven wij de foto van de kerk van Meessen, voor zoo verre zij opgebouwd is. 't Is de westkant van de kerk, de ingang. Geheel de kerk is in bergsteen, dat voortkomt van de oude kerkhet zandsteen komt insge lijks voort van de oude kerk. De kerk is de oude abdijkerk, gelijk zij gebouwd geweest is in 1060: de later bijgevoegde «parochiekerk», op 1 m. afstand van de choor der kerk, is weg gelaten. De toren zal deze zijn van voor den oorlog. Zij zal in haar geheel beschouwd, zeer merkwaardig zijn zij bevat nog eene merkweerdigheid, te weten, de onderaardsche kerk, of crypte onder den choor, met een ingang al buiten en een tweede al bin nen. Later zal een foto den oost kant van de kerk laten zien, die even merkwaardig iseenige bijzonderhe den over kruiskerk, kapellen en doop- vonte zullen er hij te vinden zijn. De architect is AL Patris van Brus selde aannemers zijn de heeren Par- mentier van Voormezeele en Vande- lanoitte van Yper. De werken, sedert een jaar ongeveer begonnen, gaan goed vooruit, onder de directie van een zeer bekwamen man, AL Eggermont, van Gent. 't Is dank aan Al. Verwil- ghen, van Yper, dat Meessen zijn schoone kerk zal hebben. Het Algemeen Christen Vakverbond. De vooruitgang in ledental hij het A. C. V. is algemeen. Die vooruitgang moet men hestatigen over 't gansche land en in alle vakken, zoowel in de Waalsche drukke nijverheidsmiddens als in Vlaamsch-Belgie, ook in al de diensten van de Openbare Besturen. Verleden jaar bedroeg de vooruit gang van het A. C. V. 10 duizend leden en dit jaar zal het er wel 12 duizend bij winnen. Op het einde van dit jaar zullen er hij het A. C. V. 170 duizend werklie den en bedienden aangesloten zijn. Het A. C. V. wint ook aan invloed. Dank aan de Christen Democraten in de Regeering is de alleenheerschappij der Socialisten gebroken en beschik ken de Christene Werklieden nu in alle kommissies en raden over eene rechtmatige vertegenwoordiging. Ook wint het A. C. V. eiken dag meer en meer het vertrouwen der werklieden. Dit verklaart ten volle de verdachtmaking en de scheldlitanieën welke Socialisten en en andere tegen strevers over de werking der Christe ne arbeiders uitstorten. Maar de werklieden die den naam van Christen nog durven dragen zien ook in dat het sociale vraagstuk als onafscheidbaar is van de zedeleer en den godsdienst, zoodat de Kerk er de richting moet in geven. Dat brengt mede dat ze de christelijke vakver- eenigingen niet alleenlijk toetreden, maar er hij hun nog onverschillige kameraden ook fel voor ijveren. GUI DO GEWELDIGE BRAND. Tien huizen vernield. In het Duitsche dorpje Schweiger heeft een geweldige brand gewoed, die tien huizen en acht schuren in puin legde. Twee en twintig gezinnen zijn dakloos. Het vee is kunnen gered wor den. Er bestaan redens om te gelooven dat de brand te wijten is aan kwaad willigheid. GRUWELIJKE GIFTMENGSTER IN AMERIKA. 21 personen vergiftigd. Te Union, in den Amerikaanschen Staat Missouri, is Dinsdag het proces begonnen ten laste van eene boerin, die beschuldigd is een en twintig per sonen vergiftigd te hebben. EEN AUTOBUS IN DE DIEPTE. Te Glasgow (Engeland) is, Maan dag, een autobus vol reizigers op een wagen, met paarden hespannen, ge hotst. De autovoerder zwenkte om het ongeval te voorkomen en zijn log voertuig viel van den dertig meters hoogen baandam. Dertig reizigers werden erg gekwetst en moesten naar het gasthuis overgebracht worden Ik ben kooper van van Frankrijk en andere landen aan de volgende prijzen: 5,00 fr. stuk 13,00 fr. 2,00 fr. 4,50 fr. DRINKT 1,00 fr. 2,20 fr. 0.50 fr. 1,05 fr. f'4 J*\ Wissel, rechtover de Statie, KOMEN. Hoofdzetel: GENT, Kalanderberg Maat.Zetel: BRUSSEL,84,Wetstr. Bijbanken Kortrijk, 4, Lange Steenstraat YPER, Groote Alarkt, 9, tel. 304 en 334. (Verhuring van Brandkoffers) Antwerpen, St Martensstraat, 2. Bijkantoren: Brugge, Iseghem, Komen, POPERINGHE, Yperstraat, 5, tel. 62. (Verhuring van Brandkoffers), Thielt, Waa«- ten, Wervik, Westnieuwkerke. Hulpkantoren in al de bijzonderste gemeenten van West-Vlaanderen AlveringhemG. Vandeweghe, Gem. Sekr. Beveren a/Yzer: O. Desmytter, Gem. Bed. BoesingheEug. Coulier, Handelaar. BixschoteC. Hondeghem, Plaats BrielenJ. David, Gemeente Sekretaris CrombekeC. Decae, Gemeente Ontvanger Dickebusch Mevr. G. Deconinck. Dranoutre Hubert Thibaut, Gemeente-Sekr. ElverdingheJ. Bultheel, Meetkundige GheluveltA. Beyls, Gemeente Sekretaris GhyverinchoveL. Stekelorum, Gem.-Sekr. HollebekeA. Breyne, Gem. Sekretaris KemmelRené Joye, Handelaar MoorsledeJos. Vancoillie, Handelaar NoordschooteMichel Butaye, Plaats Passchendaele Mevr. Noliet. Ploegsteert: L. Lemaire, Westnieuwkerke PollinchoveH. Anseeuw, Gem. Bediende Proven E. Delava, Rentenier ReningheA. Wullepit, Gem. Ontvanger ReninghelstFl. Camerlynck, Gem. Sekr. Rousbrugge Claeysoone Aimé, Gem.-Ont. StaveleMevr. P. Franchoo. WaestenP. Parmentier, Yperstraat Westoutre-- A Declercq, Plaats WestvleterenM. Vanlierde, Beheerder LocreHub. Thibaut, Gem.-Sekr., Dranoutre WulverghemL. Heughebaert, Gem. Sekr. I,ooV. Camerlynck, Gemeente Ontvanger WulveringheniJul. Ceulenaere, Gem. Onti Meessen L. Lemaire, Westnieuwkerke WytschaeteG. Alleman. MerckemOd. Robbe, Kouterstraat. I Zonnebeke Lucien Debal, Gem. SekretariB MoeresMarcel Melis, Gemeentesekretaris Zichtrekeningen 3% bruto. 15 daagsche rekeningen 4,50% Spaarboekjes 5% bruto Zicht. Kasbons rente op voorhand betaalbaar. Op naam of aan drager 3 maand 4,00% vrij van lasten. 6 4,50% 1 jaar 5,00% Obligatien op 5 jaar op naam of aan drager 6% vrij van lasten. Rente betaalbaar bij zesmaandelijksche koepons. Wissels - Beursorders - Uitbetaling van alle Belgische en Vreemde Kca pons - Vernieuwing en Terugbetaling van alle Obligatien - Titels, enz. Alle Beurs- en Bankverrichtingen aan de voordeeligste voorwaarden. ZEKERHEID. VOLSTREKTE GEHEIMHOUDING.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 1