Dokten W. Vanden Bussehe Twea kranige ouderlingen Prijskamp Tentoonstelling In 't Binnenland Kennisgeving Landbouwers en Neringdoeners, BBBBBBSISlBBBBBSlESaSSSiaBBBBIH GROOTE van gegeven den Plaatselijk De Kunstkanarie,, Zaterdag I Zondag 2 Deeemb. VOOR OE BEZOEKERS (iedereen) DAVIDSFONDS - Afdeeling Poperinge Gewestelijke Vergadering. "Lorraine" "Chasse Yper. Het is dus eene afgedane zaak. Toekomende jaar krijgen wij de toewijding van de stad aan het H. Hart van Jesus. In de vergade- ring van het Komiteit waar Weledele Heer G. Tack Voorzitter van is, werd er ook beslist (dit nogthans niet met algemeenheid van stemmen) dat het H. Hartebeeld, geschonken door de Ypersche bevolking, zal opgesteld zijn op het hoogaltaar van St Maar tenskerk, en dat een gedenkplaat, aan digrootsche gebeurtenis herinne rende, aan het Belfort zal aange bracht zijn. Voorzien is de maand van Oogst voor die openbare toewij ding. Rijsselstraat, RAADPLEGING Oickebusch. Vijverzonen. Maandag j.l. vierde de bloeiende mu ziekgilde «De Vijverzonenhaar jaarlijksch Ceciliafeest en haar drie jarig bestaan. Alle dagen 8-10 en 2-3 Ook Dinsdag, Donderdag 6»8. Vlamertingfre. Bericht. Om zekere valsche geruchten te logen straffen, laat ik het publiek weten dat mijn loonprijs onveranderd blijft, evenals vroeger. VAN BELG IE worden vriendek k aanzocht zich daartoe te wenden tot Emilo Buttfiaz, Gemeenteontvan ger te Watou, Agent van 't Gemeente krediet van Belgie. Wesi-Roosebake. Tooneel. Zodelghem. Instorting Al hier is een hangaar ingestort van de fabriek Claeys. De werkman August Van Hauwaert, die onder de puinen bedolven was, werd er met erge won den van onder uitgehaald. Het slacht offer is ter verzorging naar het gast huis van Brugge overgebracht. Zuidschoole. Pensioen gilde. Heden Zondag zitdag in 't gemeente huis van 8 1/2 u. tot 9 1/2 u. Woesten. Boerenbond. Van daag om 5 1 2 ure voordracht met lichtbeelden oor deleden der boeren- en boerinnegilde, met hunne gezinnen in de tooneelzasl, over De reis naar Rome Kommel. Storm. Wij kregen hier ruimschoots ons deel aan water en wind, hagel en sneeuw, donder en bliksem. Bijna geene huizen bleven onbeschadigd; aan sommige gebcu wen is er groote schade van afge rukte pannen en schouwen. Tijdens het onweder van Dinsdag avond viel de bliksen op den kerktoren, doch gelukkig zonder ongevallen. Bixschoto. De bond der Kroost, rijke Gezinnen, gevestigd te Yper, was- voornemens, een dezer dagen, naar hier te kernen, om er eene afdeeling te stichten. Onvoorziens, is hij belet zijn voornemen, nu seffens, ten uit voer te brengen. i Bossinghe. Davidsfonds. Maandag laatst hadden wij in onze plaatselijke afdeeling, de tweede voordracht van het huidige winter seizoen. De Heer Dr Brutsaert, volksvertegenwoordiger van on§ ar rondissement, kwam ons zijne indruk ken weer geven van zijne reis naar de Congo. Hij had het vooral over den landbouw en het Roode Kruis, 't geen juist voer onze landsche bevolking van groot belang is. Zijne lichtbeel den die het tweede deel uitmaken van zijn voordracht, hadden heel vee! biival. De Eerw. Heër Voorzitter, wist dan ook Dr Bru'saert van harte te bedanken oor zijne groote dienst- veerdigheid en prachtige rede. Rsninghelst. Reningha a/Yzer. Z. M de Zant voorde. Christen Wer- DE BROUWERIJ MASSCHELFIN, Yperstraat, 87, Poperinghe, brengt U ter kennis dit zij van heden af een allerbeste bruin bier kan leveren aan 65 csnt. do lifor, 90 fr. do ton van 140 liters. 45 fr. do halve ton van 70 liters. Hetzelfde bruin bier kan in de stad te huis besteld worden aan S fr. den bak van 12 flesschen. Bomint dus uw profijt en proeft eens. KAREL HALSPIE. Woont in dn Bujkedr^ef te Pope- ringhe oud 87 jaar. Werd cp 27 November l!. vereerd met het £ere- teekei met Gouden Palm der Kroo orde als oudgediende van LeopoM I. KAREL BEDDELEEM. Verblijft in het Ouderlingengesticht te Poperinghe 81 jaar oud. Werd op 27 November 11. vere rd met de Herlnnerirtgsmedalie van 1670-71, als oudgediende van Leopold I en Leo pold II. door Bond met medehulp v. het Stadsbestuur. op bij Camille Brsba dts, Yperstraat, Cafe des A Ui és Verscheidene Kanarievogels, voortko mende uit onze beste Kveekerijen, zijn te winnen in het Tesrln^warpen. ■HHaMHBBHBaBBaanBBMflHEBI STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. VANDKPI.AS. Daar zijn er nog die aan Hoofd pijn Migraine, Rumathiek en aan Griep willen lijden. Wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POE DERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Popreinghe, de doos 6 fr. Vooraleer dat gij uw aankoop of verandering doet van Juweelen, wend u rechtstreeks tot den fabrikant J. DEPUYDT-SCHMIDT, 6, Gast huisstraat, POPERINGHE (rechtover liet Gasthuis). Belangrijk Bericht. Eene ver mindering der steilte onder de kleine kinderen is ongetwijfeld te danken aan het feit dat meest alle zorgvuldi ge moeders nu hunne kinderen voe den met Kindermeel FORTIOR. Waarom dus uw geld nutteloos ver kwisten aan te dure produkten, als wanneer gij het Kindermeel FOR- TSOR kunt verkrijgen aan 5fr. y5 de doos?Te Poperinghe en Om'iggende is de Fortior te verkrijgen in de beste kruidenierswinkels cn alle apotheken De tweede wintergadering heeft plaats Dinsdag 4 December, te 6 uur in de Katholieke Kring. Als spreker treedt op E. H. P. Sobry, leeraar aan het KI in Seminarie te Roese- laere met een uiterst merkwaardig onderwerp, die alle leden van ons Davidsfonds zal interesseeren Welsprekendheid. Pectoral Dupuis. 't Is de beste remedie Hij het begin van een kwaad aardige valling of griep; zij doet spoe dig den brand in de ademhalingsor ganen verd\yljnen, De doos: 4,50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe Huis Ern. LEEWERCK, 38, Gast huisstraat (nevens Fotowinkel) PO PERINGHE. Fabrikant van Ju weelen in Goud, Platina, Zilver en Diamant. Goede Uurwerken met 5 jaar waarborg Schoone keus van Brillen. Alle herstellingen. Dikke Wintermantels aan I25-i5o fr. Groote keus van Pardessus Raglans, een echte occasie. In de Vier Seizoenen», Casselstraat, 7, Poperinghe. Katholieke Kring. De Prijs- bolling van Zondag laatst, niettegen staande het flikkerend licht, verliep in de meeste orde en gulste gezellig heid. Tot slot der heerlijke Ste Cecilia- feesten van dit jaar wordt heden Zondag avond te 6v% uur stipt, door het muziek, een prachtig Concert ge geven met de medewerking eeuer vreemde Kunstzangeres. Een waarheid is het, dat er maar een middel is om uw hoofdpijn of ze nuwkoorts te genezen. Neemt de AL GAOPOEDERS der vorige Apotheek Libotte van Yper. Het zijn de beste! De halve doos3,25 fr., groote doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. In Yper bij Hautekier en Van Robaeys. Winter. We zijn volop in de korte winters che dag< n. Binst den dag is het meestal nog maar hall klaar en 's avonds met de herhaalde stoornissen der electriciteit zijn we soms volop in de duisternis. Nu, we kunnen ons nog vertroos ten met beter en klaarder weder af te wachten. Na regen zonneschijn en na de korte dagen krijgen wij de lange. Chr. Middenstand. De naaste algemeene vergadering is gesteld op g December (en niet op 2n zooals eerst werd gemeld). Persoonlijke uit- noodigirgskaarten zullen gezonden worden. Verstopplngwerend. De Roode illen van L. Dupuis, Jumet, genezen de ergste verstopping en herstellen de regelmatige werking der darmen. De doos 4,50 fr.de halve doos 3.50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Waar verkoopt men alle schoone juweelen, enkel in plantine. goud, 18 karaat, en zilver met zuivere dia- diamantsteenen van 1® kwaliteit? In het oud gekend huis bij J. DEPUYDT- SCHMIDT, fabrikant - goudsmid, 6, Gasthuisstraat, (rechtover het Gast huis), POPERINGHE. V.O-S- tPopesrïaa&lie Heden Zondag te 11 uur voormid dagen «Petit Paris», Noordstraat 2, Poperinghe, zal de Algemeene Be stuurder van den Landsbond V. O. S. een zeer belangrijke voordracht hou den. Alle Vlaamsche Oud Strijders van Poperinghe en Omliggende worden vriendelijk doch dringend uitgenoo- digd. 's Namiddags: pri'skaarting en 's avonds haring souper. Gevecht. Maandag avond ont stond een vechtpartij in een herberg der Pottestraat't waren gewone liefhebbers die aan den slag waren. Alles verliep echter zonder veel erg. Proces is door de gendarmerie opge maakt. De gebreveteerde Trench-Coat met de uitneembare Mondial en de ondoor dringbare Regenmantel Belgica zijn enkel te verkrijgen IN DEN NE GER bij F. BLANCKAERT-VER- LEENE, Meester-kleermaker. Ambachtsgilde Ste Caiharina Op Maandag 3 December feest dag. Mis voor de overleden kleerma- cers om 9 ure. Daarna algemrene vergadering. Gr af'schenner s. Van de graf steden van den Heer Benoit Bouc- quey en van den Heer Piet?r Vanden- eerghe-Houwen werden bronzen stukken gestolen. De Elec'riciteii heeft met dit ewaad weder, in Stad deze week ook eelijkvan zijn peitïn gespeeld. Door de stormwind werd veel schade be rokkend aan de leiding tusschen Rovsselare en Yper en heel dikwijls werd de courant onderbroken. Dit was weer het geval Vrijdag morgen en nanoen, endit maakt dat wij daardoor met het gereed maken van ons blad eenige verachtering onder gingen. BERICHT Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik van heden af tot einde April koo- per ben, aan de hoogste prijzen van alle slag van vellen: Mollen Fischou- wen, Fouinen, Otters. Ik ben geen fourrurenmaker, maar ben in betrek king met de grootste huizen uit Hol land, Frankrijk en Belgie. Oud gekend huis LIETAERT LIE- TAERT, Poperinghe, Meessenstraat, 52; bij de herberg «Den Travers». Onmogelijke Concurentie DE BIEREN zijn de beste. HET GEMEENTECREDIET van BELGIE laat kennen dat den Heer Leopold Forrest, geen agent meer is dezer in stelling. De inwoners van Proven en Omlig gende die begeeren hunne kasbons te vernieuwen of plaatsingen te doen hebben, worden aanzocht hun ten deze einde aan te bieden bi j Jonas Kino te Crombeke of bij Aimé Claeysoone te Rousbrugge. Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag mogen waarlijk de storm dagen genoemd worden. De men- schen zullen die niet zoo gauw ver geten, want de aangebrachte schade is minstens zoo groot geweest als verledene week. Nog mogen wij ons verblijden wanneer wij hooren hoe het er elders op toe gegaan is. Zondag laatst vierde de Vlaam sche Harmonie hare patrones, S nte Cecilia en naar voorvaderlijk gebruik begon men met het feest in de kerk. dagen is het weder doorslecht. Ge weldige wind en overvloedige regen vlagen, welke somtijds gepaard zijn met bliksem en donder of hagel en sneeuw Menig dak werd beschadigd en 't water begint reeds in de grachten en 't Was in St Niklaaiskerk dat de mis°P landerijen te blijven staan. opgedragen werd. De koorafdeeling Vlameriingko. - Op Woensdag' van den Studiekring zong de mis van 12 December, om 6 uur ,s avor.ds, in Alberto Rosso, Minderbroeder, en zij'c tokaal van de H. Kami ie, Groote deed het haar behooren. Na de nvs 1 IndUche Film-avond, aangeboden door E P. Dumolin, jesuïit, Missionaris uit Indie, ten bate van de Catechisten en de dorpscholen in de Indische-1 Missies. Program: 1. Politiek en Godsdienst uitstapje bij de vri- nden en om 1 V% u. feestmaal in 't Zweerdvoor de spelende leden en de vrienden. Velen hadden er aan gehouden mede te feesten en heel den dag door verging in de beste stemming. Met de vele stormdagen die wij in dezen laatsten tijd gekregen heb ben, heeft den electriek leelijk van ziin perten gespeeld, 't En is niet alleen schrikkelijk ongemakkelijk voor de winkeliers, maar ook zeer schadelijk voor alwie er mede werken moet. Wie kan dat verbeteren GEWEZEN INTERN DER GENTSCHE HOSPITALEN. ASTRALEN Water, water, immer water, en nog water. Alleenlijk de REGENMAN TELS in Zijde, Daim, Matamacks, Kasha, Trench-coat van het huis het Waar Sayette Wijveken, 17, Groo te Markt, YPFR, kunnen u bevrijden tegen het ongeregeld weder van het 7 - 0 't - seizoen. De regenmantel kost min dan een valling. Naar de aankoopen welke korte lings gedaan werden in den omtrek der statie, evenals naar de werken welke door de werklieden van den buurtspoorweg uitgevoerd werden, meenen wij te mogen besluiten dat ér eindelijk een begin zal gemaakt wor den met het uitvoeren van het alge meen plan onzer nieuwe statie voor reizigers, 't En is waailjk niet te vroeg, want in vele omstandigheden reeds hebben wij kunnen zien en be- statigen dat die verandering zich meer en meer opdringt. Op heden Z ndag 2 December, te 3 ure in het Belfortheeft de jaarlijksche algemeene verplichtende vergadering plaats voor de V. O. S. en B. V. O. S. Herkiezing van de helft van het Bestuur. Verkeerdelijk werd er gezegd dat de vergadering voor het Davids fonds zou plaats hebben op Donder dag 5 Dec. om 61/4 uur in de feest zaal van het College. Zoo is het niet. 't Is om 7 1/4 uur dat de rolprent Naar de Noordkaap zal afgedraaid worden. Vóór den oorlog werd de octaaf van de H. Barbara met groote plech tigheid gevierd in St Maartenskerk. Sedert den ooi log was zulks ver waarloosd. Nu echter begint op 2 December de oktaaf. De sermoenen zullen gepredikt worden door de E. P. Urbanus, Capucyn. 't Is dus op Zoadag 2 en Maan dag 3 December, telkens om 8 uur, dat in de nieuwe feestzaal van het Vlaamsch Huis het bekende drama Heideboeren zal opgevoerd wor den. De zaal zal gereed ziin voor dien tijd, goed verwarmd en het too- neel prachtig geschikt. Op Zondag 9 December geeft de harmonie haar eerste Winterfeest in de feestzaal van het Vlaamsch huis. Op 7 December zal de aanbeste ding plaats hebben voor de te leveren waren voor de burgerlijke godshui zen. Maandag 3 December, te 6 uur 's avonds, is er openbare zitting van den Gemeenteraad. De Biekorf, handelshuis gelegen aan den hoek der P«teelstraat, is ver kocht aan een heer van Brussel, die er een fabriekje zal oprichten van geldbeugels en handtaschjes. Alle be ginsels zijn klein, doch in het gebuur te is nog een en ander te koopen, is 't dat de zaken draaien. De beambten J. Tegethof en Aimé Lapierre, sedert jaren werk zaam voor den Openbaren Onder stand zijn vereeremerkt geworden voor vele jaren trouwen dienst. Onze welgemeende gelukwenschen. inlndié;2. Geslaakte Boeien cf de Catechist vanKil-Arni; 3. Katholiek leven in Chota-Nagpore; 4. Plechtige inhulding van Mgr. Van Hoeck, eer sten Bisschop van Ranchi. Prijzen der plaatsen: ie Plaats 5 fr. 2e Plaats 4 fr. 3e Plaats 3 fr. Kaartenziinte bekomen bij Meester Joseph Van Elslande, in de knechten- i school, en Woensdag avond 12 De cember, aan den ingang der zaal. j Hollebeke. Kiekendieven. Maandag avond, rond -io uur, zijn *n nachtridders op ronde geweest in de Neerwaastenstraat. Zij snuffelden rond bij Jules Spinnewyn en bij Remi Gouwy. "Vandaar kwamen ze naar de hoeve van Jules Dumortier. Zij stolen er 2 hanen en eenige hennen. Jef, de zoon, hoorde gerucht, sprong op en gaf ze voor kwitantie zes harde ge- we2rpillen, in of nevens hun broek. In alle geval, ze kregen hazepooten Een onderzoek is ingesteld. De blijde dag werd ingezet met een plechtige mis om 9 ure, voor afg s'orvene en levence leden. Na de mis toog de stoet op bezoek bij de vrienden-muziekanten. Om 1 ure waren ruim ico leden vergaderd in de mooie feestzaal bij H. H. Vancauwenberghe. En 't ging er gezellig toe De welverzorgde op diening van een flink ineengezette spijskaart beviel de moeilijksten. Al heel gauw was hetkermisduivelije op den dril, en het zingen, lachen, kake len, springen en roepen vierden hoogtijWat een pret ig samenzijn Zulk feest geeft het zekerste bewijs dat onze gilde op vasten grond staat en de belangstelling en genegenheid wegdraagt van het beste deel der bevolking. Telefoon 404. ZOMERTRAAN is onmisbaar voor kinders en jonge lieden om te verkloe ken en sterk uit te groeien. In de apotheek Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Opgelet: de naam Zomertraan staat op de flesch ge drukt. ANTCON HOFLACK, Schilder, Vlamertinghe. Auto-ongeval. Verleden week Donderdag avond kwam M. Huyghe, van den Abeele, per auto van Yper, aan 't huis van Livien Verwaerdeliep de auto in den kassei gracht. Geene persoor.bjke ongelukken zijn te be treuren. Enkel was de auto wat be schadigd. Sm te Ceciliafeest. Sinte Cecilia werd Maandag gevierd door 't mu ziek «De Vlaamsche Vrienden». Naar christen gebruik begon deze viering met het bij wonen eener plechtige mis. 's Noens lekker noenmaal in 't Hceksken en 's avonds een tooneel-, zang- en muziekfeest. Voor deze plechtige mis werd het nieuw orgel ingewijd door den Eerw. Heer Paster Frambout. Sint Elooifeest Sint Elooi wordt Zaterdag i December gevierd j door de landbouwers, smeden en wa- j genmakers, ook heeft er eene plechti ge Mis plaats enjterzelfder tijd wordt De inwoners van Watou en omlig gende die begeeren hunne kasbons te vernieuwen of plaatsingen te doen bil het GEMEENTEKREDIET West-Nleuwksrko Feest. Het aangekondigd avondfeest, te ge ven door de Meisjes van de Patrona- gie, is dus Zondag avond gegeven geweest voor eene tamelijk gevulde zaal. De belangstelling kon wat groo ter zijn. Weliswaar het stormweder heeft er eenige schuld aan en... het was de eerste maal dat onze Meisjes in het publiek gingen optreden. De verschillende nummers van het afwisselend programma volgden rap op elkander de taal was verzorgd, het spel ongemaakt, natuurlijk en in nig gevoeld de speelsters, allen zon der uitzondering, van klein tot groot, hebben hunne rol beter opgevoerd dan men wel van eerstelingen had kun nen en mogen verwachten. De kluch ten, zoowel als het drama, waren def tig, zelfs stichtend en opbeurend voor de toehoorders. Het drama, hoe tref fend door hare ineenzetting, hare insceneering, hare kostumen, haar levend spel En de Reus, dan In één woord, deze opvoering is eene ware veropenbaiing geweest voor allen die het geluk gehad hebben deze te kunnen genieten ook wordt er met allen lof over gesproken. Alia Van herte proficiat en... tot eenen naasten keer Een toeschouwer. Wou men. Xaverianendag. Op Zondag 25 November h® eft Wou men luisterrijk gejubeld 12 jubila rissen werden er gevierd. Het feest werd den Zondag morgen ingezet door de Communie waaraan i5o leden deelnamen. In den namiddag trokken al onze leden met het muziek van Merckem en het vaandel voorop, naar het huis van den Voorzitter van het Xaveria- nengcnootschap, den Heer Eduard Decoer.e. Daar werd hij gedecoreerd met het Eerekruis Pro Ecclesia et Pontificeals belooning voor zijn jarenlange toewijding aan de gods dienstige, katholieke en sociale wer ken van Woumen. Daarna trok de stoet de dorpplaats op naar de wo ningen van twee jubilarissen die door den ouderdom weerhouden waren de vergadering bij te wonen, om hen het eereteeken en het diploma te over handigen. In het lokaal teruggekeerd nam E. H. Pastoor het woord en in naam van Ziin Doorluchtige Hoog waardigheid de Bisschop, spelde hij op de borst van alle jubilarissen het Eerekruis dat voor 5o jaar trouw lid maatschap van het Xaverianenge- nootschap werd toegekend. Iseghem. Ongeval. Zondag avond, rond 7V» ure, kwam de ge naamde C. Daene-Rigole, herbergier, wonende Nederweg, met zijn vrouw van een bezoek huiswaarts. Aan de Paterskerk en gaande op het voetpad, de vlag van den Boerenbond gewijd. jWerd hij door een automobiel gevat, Stormweder. Sedert eenige.ten gronde geworpen en een eind medegesleurd, alwaar hij bleef liggen. De autovoerder nam de vlucht zen der zich om zijn slachtdier te bekom meren. Men denkt dat de auto door den hevigen wind uit zijne richting werd geslagen en alzoo dicht het voetpad terecht kwam. Het slacht offer had een been op twee plaatsen gebroken en inwendige kneuzingen bekomen. Brand. Maandag avond, rond 7 1/2 ure,werd de stad in rep en roer gesteld door het alarmblazen der pompiers. Brand was uitgebroken bij Jos. Verlinde, wonende gehucht Men- tenhoek. De tweewoonst, met strooi gedekt, stond in laaiende vlam. De pompiers stelden zich moedig aan het werk en dank lun wakker optreden werden de naburige huizen gevrij waard. Nog eens heeft de moedige tooneel- afdeehng van den VI. K. Studiekring een aangenamen avond verschaft, met het zoo boeiend drama De Bravo van Venriië en het lustige blijspel Jo- chem Pezel Een bomvolle zaal uit alle standen bewijst genoeg, hoezeer tooneel hier gegeerd wordt. Ook heb ben de talrijke spelers zich eervol van hun lastige taak gekweten, tot voldoe ning der moeilijksten. Het onver wacht succes, spijts het ongunstig weder en elecktriek licht, heeft de knappe leiders vergoed voor al hun moeite en tegenslagen. Ceciliafeest. Maandag heeft de muziekmaatschappij plechtig haar H. Patrones geviei d. Óm 9 ure werd te harer eer en om haren zegen over de gilde af te smeeken, een plechtige Mis opgedragen, waarin veel leden aanwezig waren. Daarna trok het muziekkorps, gevolgd door talrijke eereleden, spelend door het dorp, bij de leden-herbergiers, 's Middags in 't lokaal een lekker vriendenmaal, en tot den avond een gezellig samenzijn aan kaart en spel. Boerengilde. Heden Zondag, algemeene vergadering om 5 1/2 u. in ons lokaal. Dagorde 1) Verslag 2) Bijdragen voor gildevlag 3) Bespre king van gildefeest4) Inschrijving voor 't feestmaal 5) Mededeelingen 6) Aankoopen. Na de voordracht zullen deleden, welke nog hunne bijdrage voor 1929 niet vereffend hebben, dit kunnen doen. Het Bestuur. Boerenfeest. Al de leden van den Boerenbond en ook van den Boerinnenbond, met hunne huisge- nooten, worden uitgenoodigd om deel te nemen aan den Uitstaj> naar Suikerfabriek en Grotten van Han Zij betalen daarvoor de totale som van één frank Niet-leden betalen drie frank. 't Is te doen dezen Zondag namid dag om 3 u. stipt. Op morgen Maan dag de gewone St Eloyfeest. Ziekenbond. Wanneer gaan de menschen toch hun verstand gebrui ken Wii hebben nu 3-4 gevallen van ziekte. Hadden die huisgezinnen aan gesloten geweest, 't ware eene groote hulp. Maar ja, wat wilt ge Ons Tooneeljeest. De tooneel voerd en al de spelers zonder onder- scheid, verdienep eer en lof. De toe- juichingen werden 1 iet gespaard, niet te vei wonderen dat iedereen reeds vraagt naar het tweede avond feest. Een toeschouwer. In afwachting dat-de vergadering, later kunne vastgesteld wordgn, ver zoekt de Heer lommeZ, "advokaat te Yper, Maloulaan, al de belangheb benden, hun inschrijving bij hem ten huize te willen aanvragen, waar zij ook zullen ingelicht worden over alle voorwaarden en voordeelen. Heden Zondag, na de Hoogmis, in de Knechtenschool, maandelijkéche vergadering voor de leden der Boe rengilde. Voordracht Nuttige in lichtingen over Belastingen Mede deelingen Prijslijst. Er heerschte eene gemoedelijke stemming in de zaal onder de le^en. Zii voelden z:ch allen in familie. Tus- schenin en na de aanspraak, kregen wii eenige kluchtzangen en pianospel. Het getal toehoorders, de zeteltjes waren meestal bezet toonde 'nen keer te meer dat het Davidsfonds van Boesinghe ond^r zijne leden juist die inwoners telt die geern die leerrijke en aangename avonden door onze afdeeling gegeven, bijwonen. Reeds kunnen wij vermoeden dat na nieuwjaar nog vele nieuwe leden zullen bijkomen, wsnt iedereen voelt eenoegzaam dat het een spotprijs is, waarvoor men verschillige kostelijke boeken en zes avondfeesten (voor heel het gezin) krijgt. Onze Vaart. Na er genoeg van gesproken te hebben, zal het er toch van komen. Eene goeie zaak die op nieuw vele onzer dorpsgenooten werk zal geven. Sa, mannen houd een oogske in 't zeil. De aanbesteding voor de werken uit te voeren aan de vaart tusschen Sas van Boesinghe en de Wegbrug, om zoo de Yservaartte verbeteren en tot de scheepvaart toe gankelijk te maken, had volgende uitslag Casteleyn, Ghistel Byttebier Gebr., Yper Beun D., Yper Hanssens F., Brugge Dejonghe Ch., Heyst Muylle J., Oostende In den estaminet-avor.d van Donder dag laatst, werd een soloslim ge speeld door Alois Catteeu, met g her- fens van den haas, haas en heer van koekens en haas en heer van pikens. MedespelersBruno Doom, Remi Vandelarmotte en Maurice Vanloot. Omhaling. Tijdens het Too- neelfeest gegeven door de Vlazmsche Vrienden, werd eene omhaling gedaan ten voordeele van Heldenhulde ts Dixmude. Ze bracht i5ofr. op. Besten dank aan al die hunnen pen ning jonden. Koning komt bij Koninklijk Besluit van 27 Nov. 11. de Gulden Palmen der Kroonorde te verkenen aan M. Arthur Wullepit, Gemeenteontvanger alhier, 't Is eene hooge en welverdiende on derscheiding. Hartelijkste proficiat aan die ware volksvriend. kersverbond. Zondag 2n December, i.io8.6o3,68fr. 1 848.021,27 fr. 2x94.221,64 fr, 2.172.298,64 fr. 2.280.882,45 fr. 2 8i47o5)88fr. Bosseboom. maatschappij der Kemmelsche mu-jom 11 ure, buitengewone vergadering ziekmaatschappij St Laurentius in ons lokaal bij vriend Gaston Des- gaf Zondag en Maandag haar eerstecamps. Het Christen Werkersverbond winterfeest. Niettegenstaande het richt jaarlijks twee al emeene verga- ongur.stig weder was de ruime zaalderingen in. Zondag 2" December gaat telkenmale bomvol. Het beroemd de eerste vergadering door. Benevens drama De tw e Broeders en bet het vorenhouden van zakelijke gege- duchtspel «Mijnheer vraagt eenivens, onder meer het vraagstuk der enecht» werden meesterlijk opge- ziekenbonden, zullen als redenaars in

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 2