Jules De Puydt-Schmidt In 't Binnenland Kennisgeving FORTE SRUNE Landbouwers en Neringdoeners, JL>e Munstkanarie DAVIDSFONDS - Afdeeling Poperinge Reninghelsi. De nieuwe Mis siepost van Eerw. Pater Boudewyn afdoende ingericht. 6, Gasthuisstraat, 6, recht over het Gasthuis POPERINGHE. YPER. Van heden af Groote Re- klaam, Solde en Einde Seizoen verkoop, Sayette IA ijveken, Confeclien, Nieuwig heden, 17, Groote Markt, YPER. Yper. Het plaatselijk verbond der Kroostrijke Gezinnen, hield Vrij dag laatst een algsmeene vergade ring. H Adv. Lommez verwelkomde de leden en miek kenbaar dat de uit- genoodigde spreker onvoorziens be let was. Nadat het verslag afgelezen werd deed hij eene uitzetting van het woning- leen- en studiefonds die be nevens den afslag op den ijzerweg het familieloon en de voordeeien van de militaire wet, zooveel verbeteringen daarstellen voor de Kroostrijke Ge zinnen. Na op den groei en den bloei van het verbond gewezen te hebben, miek hij kenbaar dat een nieuw offering zou ingezet worden in omlig gende gemeenten, om de macht groo- Woumen. Vernieuwing der H. Zending. In aller geheugen Krast nog dewelgeslagene Missie van Octo ber 1926. Iedereen gedenkt neg den ledigen ijver van ae beide Paters Redemptoristen. Iedereen spreekt nog met lof over de talrijke opkom sten, waarmede hunnen oproep tel kens werd bekroond. Brielen. Op Zondag 23" dezer, om 4 1/2 uur, wordt ten voordeele der Kerk, in de gew one concertzaal, een biizondere schoone voordracht met lichtbeelden gehouden over «Amerika». Overal heeft die voor dracht veel bijval genoten. Tusschen in, aangename afwisseling van ge zang, enz. Zantvoorde. Kerstfeest. Op den hooedag van Kerstdag om 4 ure in De Raap bij vriend Henii Dob- bels, Kerstlei st voor de leden van 't Cnristen Syndikaat. Het feest wordt voorafgegaan door een kinderspel, kerststukje, waarna al de kinderen onzer leden den kerstboom te plukken krijgen. E. H. Proost heeft er in voor zien om de kinderen een kerstge schenk te kunnen aanbieden. West-Rooseb?ke. Ongeluk ken. J. D. kwam Maandag per velo van zijn werk te Rousselare, toen hij aangereden werd door een auto. H'j had verscheidene wonden aan het hoofd, waaruit bij veel bloed verloor. De velo was deerlijk gesteld en de au tovoerder had zich onbekend uit de voeten gemaakt. Ploegsteerf. Bij Koninklijk besluit van 5 Dt cember 1928 is aan de gemeente Ploegsteert een tiende toe lage van 80.000 fr. verleend om haar ds uitgaven te helpen bestrijden we gens de werken tot herbouw der brug van Houplines. Rousselara, Marktdagen. Dranouter. Maatschappij Dranouter Fanfare Het gewoon Hollefaeke. Naar wijd en zijd. Naar Congoland Zóó vertrok het statig zeekasteel Elisabethvil e op Dinsdag iSn dezer, te Antwerpen, naar onze Kolonie. Wervick. Branden. Men denkt, veroorzaakt door kwaadwillig heid, maar Zondag rond middernacht hadden drie br anden te samen plaa's over een afstand van 5oo meters eene st ooimijt ter waarde van 5-6ooo fr. een groote stapel tabakstaken, waar de 12-1400 fr. een groote vlasmijt ter waarde van 40.000 fr. Kortrijk. Brand. Een groote brand heeft Maandag de timmerwin- kel Destrebeque vernield. De woning kon gevrij waard worden Al het alaam der werklieden bleef in den brand. Meenen. Overreden. Een ouderling an 82 jaar van Gheluwe werd overreden en erg gekwetst door den auto van L. Devis van Yper. Sneliegkem. Groote brand. Zondag nacht heeft een geweldige brand het kasteel van baron Gilles de Pelichyten gronde vernield. Niets kon gered worden de schade is beraamd op 3 miljoen. De brand zou veroor zaakt geweest zijn door de centrale verwarming. Nieuwcappelle.—Baldadigaard Ons rustig gemeentje in het Veurne- Ambachtsche, is in den nacht van i5 op i6e dezer, in rep en roer gesteld ge weest door een genaamde V. leurder, een persoon die zich alhier over een viertal weken gevestigd heeft in de Lepelstraat. Rond elf ure's avonds wierden in gezegde straat verscheide ne vuurschoten gelost en men zag de vrouw V. de vlucht nemen. Des ande rendaags liep het gerucht rond dat zij gekwetst g°weestwas maar gelukkig zij was ongedeerd. Niettegenstaande is het parket van Veurne in de ge meente afgestapt om een onderzoek te doen. V. wi<=rd aangehouden en voorloopig te Veurne in het gevang opgesloten. Westvlet?ren. Kerstdag. In de H. Kerstmis te 6 uur en 's na middags in het Lof worden er mooie veelstemmige gezangen uitgeveerd, het Goddelijke Kerstekindje ter eere. Elverdinghe. Gevallen. De vrouw R wonende op 't gehucht Wippe is bij 't rijden per velo langs de Elzendamstraat, opeens uit gegleden en zoo noodlottig gevallen dat zij met gebroken been opgenomen werd. i Dlckebusch. Soloslim. Ver leden week werd een soloslim ge speeld in de herberg Den Hertbij j de Kinders Vanelslande, door Haele- wijn Benjamin met een zesden van herten aas en een zevenden van koe ken aas. Medespelers Bou^ry Leon, 1 Stamper Camille en Lozie Jerome. Zuidschoote. Boerengilde. Op 26" December vieren we ons jaar feest. Om 9 u. sol. gez. mis. Om 10 1 2 uur feestmaal Boesinghe. Nieuwe Brug. Zooals verleden week werd medege deeld, ligt er ter studie, eene nieuwe brug te maken in de brugstraat. Dit vraagstuk schijntniet zoo gemakkelijk om op te lossen als vele wel denken immers komt er hier evenals te Steen straat en Drie Grachten, niet een draai- maar vaste brug. Van eenen an deren kant is het ook niet mogelijk eene zoo hooge brug te maken a!s op die twee andere plaatsen, hetgeen de gemeente zou ontsieren en vooral hoogst nadeelig ziin voor de erbij- staande woningen. Wat dan? - Alle Bureelmsubalen DE BROUWERIJ MASSGHELFift, Yperstraat, 87, Poperinghe, brengt U ter kennis d it zij van hedan af een allerbeste bruin bier kan leveren aan £5 cent. de Slier, TO fr. d® ion van 140 liters 45 fr. sla halve loin van 70 liters. Hetzslfds bruin bier kan in ds stad te huis besteld worden aan 8 fr. don bak van 12 flesschen. Bemint dus uw profijt an proef? eens. HET GEMEENTEKREDIET VAN BELGIE laat weten dat de Heer Forrest geen agent meer is dezer instelling. De inwoners van Poperinghe en om liggende kunnen zich wenden voor kostelooze inteekeningen en vernieu wing van kasbons alsook voor alle in lichtingen tot M. A. CROUSEL, Wisselagent, 14, SCHAALSTRAAT eenige agent voor Poperinghe van het Gemeentekrediet van Belgie. Dat onzen Plaatselijken Bond DeKunstkanari belooft, bewijst het volgende Op 340 vogels ingeschreven d. Rr°vinciale wedstrijd van 16 December 1928, te Ivortrijk, wer den drie der onzen bekroond met vol gende prijzen Eerepri's met 86 p. Joz. Dumon. Eerste priis m. 84 p. id. Achtste prijs m. 77 p. Joz. Vander- marliere. Onze beste eelukwmscben. ■IHIIIIIIHIHlIHlIllimiIll Voor het OPVULLEN van VOGELS en alle andere Dieren wendt U bij RICHARD DUVERLIE, Poperinghestraat, WATOU STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag: heden Zondag namiddag alleen M. VANDEPI.AS. Dinsdag, KERSTDAG, M. Kestelyn. -Daar zijn er nog die aan Hoofd pijn Migraine, Rumathiek en aan Griep willen lijden. Wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POE DERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Popreinghe, de doos 6 fr. PENSIOENEN. De personen geboren in de maand December moeten heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Yperstraat, van af 9 tot 11 uur, komen met hunne pensioenkaart of om hunne storting te doen. Dikke Wintermantels aan I25-i5o fr. Groote keus van Pardessus Raglans, een echte occasie. In de Vier SeizoenenCasselstraat, 7, Poperinghe. Op Dinsdag 25 December, Kerst dag, Groot Kinderfeest in de Katholieke Kring. Het begint te 4 uur. Wij ver wachten de kinderen van alle onze leden. Het Bestuur Een waarheid is het, dat er maar een middel is om uw hoofdpijn of ze nuwkoorts te genezen. Neemt de AL- GAOPOEDERS der vorige Apotheek Libotte van Yper. Het zijn de beste! De halve doos3,25 fr., groote doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. In Yper bij Hautekier en Van Robaeys. Smartelijk ongeluk. Wij heb ben verleden week in 't korte het nieuws gemeld van het ongeluk, te Toerkonje ove komen aan een stads genootJozef Dcbruyne, 28 jaar, wo nende Babbelaarstraat, gehuwd en vader van 2 kinders. Donderdag na middag was hij aan den arbeid op een stelling in eene fabriek te Toerkonje. Op zeker oogenblik verloor hij het evenwicht en viel van eene hoogte van zeven meter ten gronde. Gezien de toestand van Debruyne zeer zorg wekkend was werd hij per ambulan- ciewagen naar het gasthuis gebracht. Naar 't schijnt is znn toestand zoo bevredigend mogelijk. Hij is tot het bewustzijn gekomen en zal, zonder verder verwikkelingen, het ongeval te boven komen. Hij kon tot heden nog niet overgebracht worden. Kerstdag. In St Janskerk te 5 uur in de Kerstmis en te 10 uur in de Hoogmis zal het gemengd Koor de tweestemmige mis Kind Jesu» van Schweitzer uitvoeren. verplicht zijn te voet naar Abeele te gaan, gezien het bijna evenver is naar de Statie van Poperinghe. Kon er nu een treinstiistand beko men worden aan de Leene, zooals destijds aan de Statie Remy, voor de Engelschen werd toegestaan, dan ware het opperbest. Wij verhopen dat Dr Brutsaert binnen kort deze verbetering zal we ten te bemacht'gen. Pectoral Dupuis. Van af de eerste dosis gevoelt de zieke verlich ting; de hardnekkige hoest bedaart de brand in de keel verdwiint; de Hui men komen los en wol den gemakke lijk uitgespuwd. De doos4,50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe B. VO. S. De maatschappij beleefde drie gezellige aangename leestavonden die getuigen van den bloei van den bond en van de meest vriendschappelijke kameraadschap bij de leden. Op het zang- en tooneel- leest van Maandag werd i5o fr. om' gehaald en opgestuurd voor het Ge- denkteeken van Heldenhulde te Dixmude. Filmavond. Op Maandag 14 Januari 1929 in de zaal der Benedic tinen, te 6 uur zeer stipt Groote In dische Filmavond aangeboden door E. P. Dumoulin, Jezuiet-Mis- sionaris uit Indie. Programma volgt. Van nu af aan mogen we verzekeren dat deze cinema-avond ditmaal ieder een ten zeerste zal voldoen. De mis sie filmen hebben dit voor dat ze in de missielanden zelf genomen werden en dus samen met het missiewerk ons 1 ook de streek en volksgewoonten zeer nauwkeurig weergeven. De opbrengst van den missieavond komt ten goede aan den Missiekrans der stad. Kaarten zullen ten huize aangeboden worden. Hebben uwe hennen het Snot, geneest ze met Apotheker Verman- dere's MARVOL, merk de Hane- kop. Te bekomen bij de Apothekers: Notredame en Kestelyn te Poperinghe en Snoeck, Van Robaeys en Weckes- ser te Yper en in alle Apotheken. Boter dieven. Toen de voer man Marcel Houwen, Vrijdag mor gen op Poperinghe markt toekwam, bestatigde hij dat twee manden met Loter uit de «civiere» verdwenen •warenin de eene mand was er 5 kilos boter van Degraeve Saturna, in de ander 27 kilos behoorend aan Behae- ghel Remi. De manden moeten ge stolen geweest ziin tusschen den Ouderdom en stad. Wie zal er ons kindeken douwen, En doet het zijn moederke niet? Zoo doet Hullebroeck ons zingen, maar hij kende dan voorzeker nog het Kindermeel FORTIOR niet Want de kinders die met FORTIOR ge voed worden zijn steeds frisch en ge zond en moeten niet gedouwd worden. Moeders gebruik de FORTIOR voor de voeding uwer kinderen, gij zult er U beide goed mede bevinden. Het Kindermeel FORTIOR is te verkrijgen bij de apothekers, vroed vrouwen en vele kruideniersrvinkels aan 5,75 fr. de doos. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, verwijderen uit ons gestel de overblijfsels van de voeding en ont lasten het bloed van de schadeh'jke be- standdeelen. De doos 4,50 fr.de halve doos 3.50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Kerstboomen. Op Kerstdag te 2 uur in den Stadsschouwburg voor den Onpa-tijdigen Invaliedenbond en op Tweede Kerstdag te 2 uur, in 't Volkshuis voor het Werkersver- bond, zullen voor de kinders der Le den prachtige Kerstboomen geplukt worden. Trein naar Abeele. Alle veran dering is niet voor iedereen verbete ring. De Fabriekwerkers van Abeele wonende aan 't .Zwtjnland, Leene, enz., klagen nu dat ze omzeggens De gebreveteerde Trench-Coat met de uitneembare Mondial en de ondoor dringbare Regenmantel Belgica zijn enkel te verkrijgen IN DEN NE GERbij F. BLANCKAERT-VER- LEENE, Meester-kleermaker. Meer licht. Het stadsuurwerk op het Stadhuis, is sedert Donderdag avond electrisch verlicht. Geen slecht gedacht! B:j de waterplaatsen bij 'r Standbeeld, aan St Bertenskerk komt ook een electrisch licht, 't Was er noodig En wanneer de over welfde vaart en overdekte markt Of zal men ander steden laten voren gaan en de landbouwsters van hier laten wegtrekken Kankerbestrijding.In den loop van Februarimaand zal er in de zaal Stadsschouwburg» een voordracht met lichtbeelden gegeven worden over kankerbestrijding. Toegang vrij voor iedereen. BERICHT Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik van heden af tot einde April koo- per ben, aan de hoogste prijzen van alle slag van vellen: Mollen Fischou- wen, Fouinen, Otters. Ik ben geen fourrurenmaker, maar ben in betrek king met de grootste huizen uit Hol land, Frankrijk en Belgie. Oud gekend huisLIETAERT LIE- TAERT, Poperinghe, Meessenstraat, 52; bij de herberg Den Travers Onmogelijke Concurentie Vlamertinghe. Kerstfeestje. Het Kerstfeestje door V. O. S. op touw gezet zooals de vorige jaren, belooft nogmaals groot sukses te hebben, dank aan de onvermoeibai e werking van het bestuur, en niet het minst, aan de groote en waarlijk lof waardige edelmoedigheid der bevol king. Het feestje voor de oorlogsweesjes en de kleintjes der Vos.sen, zal nog maals veel kinderhartjes vol vreugde brengen. Het bestuur V. O. S. noodigt dus dringend alle Vos.sen gezinnen uit, evenals alle weldoener?, die met veel genoegen in onsmidde nzullenbegroet worden, tot het Kerstfeestje, dat zal plaats grijpen op Kerstdag te 4 1/2 u. Na de prijsloting zullen Vlaamsche liedjes gezongen worden. Het Bestuur. terengrorter te doen worden en meer voordeeien nog te bekomen. Zaterdag morgen kwam M. Vilein, een uur iroeger van het stadhuis terug om eenige boeken te halen. Toen hij zijn huis binnentrad vond hij in de eetzaal znn vrouw uit gestrekt ten gronde liggen. Het mensrh had een bloe iopdrang gekre gen. Priester en dokter werden b'gp- haald. Zij or.t\ ing nog de laatste HH. Gerechten en een uur later overleed zij. i Zaterdag morgen deed zich een groote grondinzakking vcor in de statiestraat, ten gevolge van het springen eener waterbuis. Zij was buitengewoon groot en de stroom van het water was zoo geweldig dat' de gasbuizen afgerukt werden en eene greote hoeveelheidgaz verloren ging. Maandag opnieuw eene inzakking en juist nevens de eerste. Dertig karre- bakken aarde waren er noodig om den put te vullen. Het mag een won der heeten dat er zich geen ongeluk-' ken voordeden. I Met genoegen brengt onze Mission- naris aan zijne gewezene medebur gers de goede mare dat de parochie tot wier stichting z ij in 't begin van 't jaar zoo edelmoedig het hunne hebben biigedregen thans voor goed ingericht is, en, van hetnoodige voorz'en om daar 't bekeeiingswerk vooruit te helpsn. Ik hcud eraan, zoo schrijft hij, mij nen warmsten dank te betuigen aan 1 deze die hebben medegeholpen om den verbazenden uitslag te benomen, die zelfs de stoutste verwachtingen overtroffen heeft. Het doet ons zend lingen zooveel deugd van te voelen dat wij niet alléén staan bij onze lastige taak. Van de Chineezen zelve hebb n wii zoo wei nig genot, die menschen weten niet wat genegenheid en goedheid is, daar die dingen voor hen enkel be staan, voor zooveel zij er hunnen baat uittrekken. Zonder twijfel zal HUIS V* VERTROUWEN GESTICHT IN 189Ó" FABRIKANT-GOUDSMID God de weldoeners van dezen nieu- Zondag namiddag hadden wij wen missiepost rijkelijk beloonen. in de feestzaal van het Vlaamsch Clytte (Reninghekst) - Bolo-Slim. Huis de gewestdag voor de Katho- In Fontein b:i M. Fiey, werd laamsche Meisjes-De zaal was er Maandag-avond solo-slim gespeeld stampvol. Alles w at wij te hooren enI door Camille Beun. met de 9 hoogste te zien kregen hee Ic tén hoogste Vol-( hertens, en een derde van koekenaas daan. Poperinghe met znn tooneel- en tien. Medespelers: Maurice Ras ziekte moet een bloempje krijgen. ZIE AANKONDIGING 4' BLAD. want zij speelden, die meisjes, won dergoed. De reidansjes van groove en kleine waren verrukkeLk. De spreker H. Devleeschouwer had het over de macht der vrouw en menig een voelde zich opgebeurd en meer aewust om den strijd voor hun duur bare zaak sterker aan te bieden. Me vrouw S moens kwam nog aan het woord en vroeg hulp en bijstand voor de schamele kleine der overgestroom de gewesten. Haar woord ging niet verloren en dadeliik gingen moeder tjes hun naam aangegeven cm die dndertjes een onderkomen te ver schaffen, terwijl andere door geld en goed de ongeluk! igen zouden bijstand verleenen. Ons volk is nog zoo goed. Zondag avond in de danszaal der BienVenu was er twist ontstaan. Men kan denken waarom. De genaamde Bemaert, voddenkoopman wonende in de slachthuisstraat werd erg toe- getakkeld en kreeg verscheidene mes steken in het hoofd. Zijn toestand is bedenkelijk. Dedaderisvan Wervick. E. H. J. Notebaert, onze stads genoot, thans leeraar aan het College van Oostende zal op 22 dezer in de loofdkerk van Brugge tot priester Gods gewijd worden. Daaropvolgen de Donderdag 27, zal hij in St J acobs- ierk om 10 y» uur zijn eeremis op dragen. Op Kerstdag om 3 ure zullen de de V.O.S. en B.V.O.S aan de menig vuldige kindertjes hunne medebroe ders een pracht igen Kerstboom te plukken geven. Daarom doen ze een oproep aan hunne vele vrienden op dat zij lijk verleden jaar hunne milde gunstzouden willen toezenden. Speel goed, lekkernijen, geld, alles is wei- co m. Met Kerstmis zal er in de kerk der PP. Discalsen als naar gewoonte een middernachtmis opgedragen wor den. Een klein inkomgeld wordt er gevraagd ten voordeele van de Car- melitaansche zendingen. Bij tijds caarten aanvragen. Op 24 December te 8 uur in het Belfort, zal de algemeene jaarlijksche vergadering plaats hebben van den studiekring, op de dagorde staan verschillige belangrijke punten. On der meer aanvulling en herkiezing van het bestuur. Eerlang krijgen wij eene nieuwe regeling van het geluid in St Pieters- cerk. De Angelus zal gebeiaard wor den en met den electriek zal het droe vig en blijde geluid kunnen weergege ven zijn. 't Is eenefirmavan Ouareg- non die het werk doet. Donderdag avond in de feest zaal van het Vlaamsch Huis kwam Beer De Vleeschauwer een voor dracht houden over Niklaais Zanne- cir. Vele toehoorders kenden heel weinig van de geschiedenis van den beroemden held en gelukkig waren ze nu een dieperen kijk te slaan in dit duistere doch heldhaftige leven, dank zij de aanhoudende opzoeking en lare voorstelling van den Heer De Vleeschauwer die dan ook ter dege uidruchtig en welgemeend toege- juichd wierd. Verledene week was het de ver nieuwïng dier H. Zending salie. Emile Ba'theu. Pauwels, en Auguste De inwoners van WatOU en omlig gende die begeeren hunne kasbons te vernieuwen of plaatsingen te doen bii het GEMEENTEKREDIET VAN BELG?E„ worden vriendelijk aanzocht zich daartoe te wenden tot Emile Buithez, Gemeenteontvan ger te Watou, Agent van 't Gemeente krediet van Belgie. De kaarten aan 5 fr. voor eerste plaats, 2 fr. voor tweede plaats, zul len aan den ingang der zaal verkocht worden. Verders door de leden van 't syndi kaat vorengesteld, zullen wij kunnen aanhooren alleenspraken, lu mige liederen, kerstliederen, tooneelspel, enz. In de rustpozen zullen kerstge schenken in loting aan de leden ge geven worden, en de surprisen bliiven voor 't laatste. Al de leden van 't syndikaat zijn verwacht, alsmede geheel het huisge zin. De kaart niet vergeten, elk zegt het voort. Nu de plechtigheid en feestelijk heden der klokkenwijding goed van stapel geloopen zijn, neemt het feest- komiteit de vrijheid langs dezen weg de bevolking te bedanken, voor hunne milde giften, medewerkingen bevlag- ging hunner huizen die cmtrent alge meen was. Namens h it Feestkomiteit, De Schrijver. DRINKT en Feys-Callewaert's GULDENBIER EN EXTRA Tijdens de gladdigheid van ver leden wreek, w ilde A. V. op zijn hof een kar vertrekken. Op eens gleed hij uit en brak zich het knoezelbeen. Da delijk werd hij ter verzorging gevoerd naar de kliniek te Rousselare. Gezien Kerstdag en Nieuwjaar val- Met niet) len opeen Dinsdag en dewekelijksche min heldhaltigen ijver legden zich de markt op dees dagen niet zal kunnen E.E. P.P. Meulenberghs en De NolT plaats hebben heeft het schepencolle- (redemptoristen) toe tot het welgeluk- ge besloten dat de wekelijksche markt- kender H. Vernieuwing, en men mag waarlijk zeggen dat hunnen apostoli- schen zielenijver bloeiende vruchten draagt, ja de H. Vernieuwing is vol komen gelukt lederen avond stroom de de kerk vol geloovigen, die er de begeesterde en boeiende sermoenen dag te Rousselare zal plaats hebben op Woensdag 26 December 1928 in plaa's van d^n Dinsdag 25 December 1928, en op Woensdag 2 Januari 1929 in plaats van 1 Januari 1929. kwamen bijwonen. Eiken morgen ra- 'jaarlijksch avondfeest, met muziek derden gansche drommen tot de H. j en zang, zal plaats hebben op ic en I af el. j 2e Kerstdag aanstaande, om 4 1/2 ure 't Is dus nogmaals een doorslaande 's avonds. Het feest beloofd prachtig bewijs, dat Woumen steeds de een-te zullen zijn. Liefhebbers, komt op drachtige, katholieke parochie is entijd, want 't zal er als gewoonte weer blijft en terecht als een toonbeeld mag j spannen. beschouwd worden eene gemeente, I ZILLEBEKE. Auto in de gracht, die den onrcep harer herders als;Maandag avond reed de autobus plicht beschouwd en nooit zijne hulp. van M. Masschelein den dijk in, tegen weigert tot welzün der maatschappij ;'de plaats. Een groot deel der inzitten- een dorp dat zoo bloeiend vooruitgaat de fabriekgasten waren reeds afge- onder de geestelijke leiding van zijnen' stapt: die er nog in waren bekwamen nieuwen Pastoor en zijnenonvermoei-geen leed. De voerder werd licht ge baren Onderpastoor. 1 kwetst door glasscherven. Allergrootste keus van JUWEELEN in BRILEANT, DIAMANT, Pi TINE, GOUD 18 karaat, en ZILVER. Mans-ketens, Vrouw-ketens, Barretten, Oorringen, Armbanden, Plas- tronspellen, Ringen, Man-monters en Vrouw-monters, met en zon der armbanden. Groote keus van Tafelgerief en GESCHENKEN in ZILVER voor DOOP, EERE-COMMUNIE en HUWELIJKSFEESTEN. Depothouder van de echte monters Roskopf-patent en van de Re gulateurs en Wekkers merk De Ster de beste der wereld. Schoone keus van Barometers, Brillen en Neusnijpers met gewone en speciale glazen. INKOOP van alle oude juweelen aan de hoogste waarde. Alle juweelen zijn in het huis gemaakt, aan de genadigste prijzen en zijn verkocht direkt van den fabrikant aan den Kalant. VERMAKING en HERSTELLING van alle oude juweelen. HET GEMEENTECREDIET van BELGIE laat kennen dat den Heer Leopold Forrest, geen agent meer is dezer in stelling. De inwoners van Proven en Omlig gende die begeeren hunne kasbons te vernieuwen of plaatsingen te doen hebben, worden aanzocht hun ten deze einde aan te bieden bij Jonas Kino te Crombeke of bij Aimé Claeysoone te Rousbrugge. Om zijne koeien te kennen: De Ontroomer MÉLOTTE met ver laagden melkbak kan voorzien worden van een toestel voor het ontleden der melk die den landbouwer in staat stelt, zonder moeite het vetgehalte gjj en de waarde stellen. van iedere k Onze parochianen, Heer en Ma dame Florent Ca;ton-De G.yse, verificateur der douanen waren aan boord Ze wuifden tot in de verdwij nende vei te naar Vader, Moederen Familie, naar 't lieve VDandren, waar eens hun wiege stond Vóór drie jaar dan kwam de lust naar verre reis hun jeugdig hert bedriegen en zs wenschten wel 'n meeuw te zijn, om heen te mogen vliegen Die vlucht kwam Drie jaar kolo nisatiewerk hebben ze bachten den rug. Hun tweeden term dus vangen ze aan en hopen aan wal te stappen te Bonn Moed, jeugdige kolonialen God helpe op uw reis Heil en zegen op uw wegen en Ia 't nieuwe jare Het wel u vare I GliO. Boerengilde. Woensdag 26" de zer, zijnde 2e Kerstdag, buitengewone en heel belangrijke vergadering te 5 uur namiddag in het gewoon lokaal. Onder meer, stich ing van een spaar- en leenkas in den schoot onzer boerengilde. Zeker een goede zaak voor alle leden, die er dan ook zullen aan houden van den eersten keer op de hoogte te geraken. Ook niet-leden ziin welkom, die met het nieuw jaar de beste gelegen heid hebben om ia de bloeiende gilde te treden. Iets bijzonders dit jaar. Er wordt getracht cm gansch den dap door, muziek en zang te hebben, 't Belooft een aangenamen dag te zijn. Niet één lid mag ontbreken in de mis en op de feestvergadering. Wie neg begeert deel te nemen aan maaltijd, 't is hoog tijd zich aan te geven bij den schrijver. Beste geldplaatsingen worden gedaan bij Mr Dequeker, Bix- schote. Reeds zal het veel bijbrengen om de brug lager 1e maken dat men de vaart drie meters zal verdiepen, 't geen ma ken zal dat het water nooit hooger staan zal dan nu. Blijft dan nog de moeilijkheid van de plaats zelf. Deze plaatsen waar ze nu is, is bijna onmo gelijk, immers hoe wil men deze rog ophoogen, hoe weinig ook, en dan toe laten seffens den draai te maken langs voor M. D'Haeyere's weg op de kal- sijde naar Langemarck. en omgekeerd zou de helling te kort zijn. Daarrm is er een voorste], de brug schuiis over de vaart te leggen rechtover de knechtenschool't veld in, en zoo uit komen over de vaart bij Is. Samyn. Dit zal eveneens nog veel studie vra gen. Wat eveneens onontbeerlijk is, 't is, terwijl de werken aan den gang zijn, er eene voorloopige brug blijven moet om zoo onze gemeente niet vcor jaren te splitsen. Davidsfonds. De leden worden uitgenoodigd op Maandag 24 dezer, zijnde Kerstavond, naar de liederen- avond 3e wintervergadering van 't jaar 1928-29in de feestzaal van den jongelingskring Zooals laatst, zal strenge kontrool uitgeoefend worden en daarom mogen enkel de leden en hun huisgezin kosteloos k«men. Eveneens zal men Maandag de nieu we lidkaart afgeven, mits betaling van het lidgeld. Nieuwe leden en hun huis gezin worden kosteloos toegelaten. Die geen lid wil worden betaalt 2 fr. Bond der kroostrijke gezinnen. Heden Zondag, 23 December om 5 u. namiddag, komt heer Advokaat Lom mez uit Yper eene afdeeling stichten te Boesinghe. Daartoe werden al de huisgezinnen met ten minste vier kin ders en deze die er zooveel gehad heb ben, tot deze vergadering uitgenoo digd. Daar zal Boesinghe nen keer te meer laten zien dat het niet uitsterft, integendeel. Dit jaar vooral hoordden 'wij Kn minste elke week de klokken 's middags luiden, om aan te kondigen dat er opnieuw een burger meer werd gedoopt. Bravo, Boesinghe, daarmee ten minste staat gij aan den top, en het strekt u ter eere. LINOLEUM - BALATUM TOILE-CIREE - BEDDEVELLEN MEUBELPAPIER oroote keus ter trouwe bij SANSEN-VANNESTE gasthuisstraat, 15, POPERINGHE

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 2