De Wilde Ruiter "MAS-CAR BIER W7 Wat zijn de Begijntjes BONPAPA en BONNEMAMA. bRÏNRT OUDERDOMSPENSIOEN GEDACHTEN Rene vrouw houdt zelden maat, vooral niet in het goede. T- Het gerucht van veel woorden raakt nooit der dingen diepste wezen. De zeemeeuwen beginnen te klagen oyer de belemmering van het verkeer boven den Atlantischen Oceaan Wilt ge hebben dat ze van u spre ken. trouwt of sterft. Stout gesproken is half gevochten, of, 't is beter hard geblazen of den mond verbrand. blief voor meer dan 12 miljoen frank schuld gemaakt en heeft geen duiten om zijn poef te betalen. Die sinjeur reed in nen otomobiel Van tweemaal honderd duizend frank. En had, och arme. een leege Kofferfort in... de bank. Voor uwe NIEUWJAARKAARTJES wendt U ter drukkerij SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. Spoedige bediening. Groote keus van fantasie-kaartjes. arazt HET MANNEKE IV UIT DE MAAN Een Zalig KERSTFEEST aan al de Lezeressen en Lezers van k De Poperinghenaar Hij schreef bovendien nog valsche wissels en deed zoo meer toeren die hem nu in den bak hebben geholpen. Daar kan hij nu treuren En peinzen in elk geval 't Is lijk het spreekwoord zegt De hoogmoed komt voor den val. Marenta vraagt of 't waar is dat die kerel voor een vrouwmensch een hals snoer kocht van een miljoen? 't Zal toch wel niet geweest zijn om er een geit meê vast te maken. THOMAS, de bakker van Donderzeel, was bezig met broodjes te maken in zijnen trog. Maar Thomas was naar de Sinte Ce- ciliatafel geweest en had er nog goec gedronken en nog beter gegeten. Maar bij de warmte Van zijnen oven Kwam 't eten en drinken Onverwachts naar boven. Het is nu ruim een jaar geleden Dat ons Marie met Jan Van Hout De jongen van den burgemeester Van Scheppelaren is getrouwd. Nu hebben wij bet nieuws gekregen Zoo gij het nog niet weten mocht, Dat Mieken gistren rond den avond, Een kloeke tweeling heeft gekocht. Refrein 'k Ben Bonpapa 'k Ben Bonnemama Dat nieuwsleen heeft ons vreugd geschonken. iMet recht en reên Hebben wij getweên Daarop een lekker glas gedronken. 'k Ben Bonpapa 'k Ben Bonnemama Van fioliere-fiola. Ik heb alvast twee rammelaarkens Voor Miekens' kindjes meêgebracht. En lijk het past een bonnemamaatje Heb ik aan tutterkens gedacht. Och wat zal dat een vreugde wezen Te hooren later, voor en na... «Dag boupapa... dag bonnemama». Refrein- n -r Het zal er dan verdraaid gaan stuiven Want morgen worden ze gedoopt... En de sampanje zal dan poefen Dat hoort zoo als ge een tweeling koopt. Daarom heb ik mijn pitteleerken En beste broeksken aangedaan... Daarom ziet gij mij hier zoo deftig Met mijn besten mantel staan. Refreir Daar hebt ge 't reeds, mijn vrienden, Het klinkt langs eiken kant... De griepde griepo menschen Die is weer in het land. De griepzij doet u lijden In kop en buik en keel... En koorts is daarenboven Helaasook nog uw deel. De griep't is zoo ellendig Van alles brengt ze meê... Tot zelfs, bij 't doktoren Een leege portemenee Marenta zit er ook mee... 'k bedoel met de griep en misschien ook wel met nen leege portemenee, want wie mag weten wat ze allegaar aan lap- potekens en pillendraaiers heeft uit gegeven. Ja, ja. Manneken, zegt ze, lach maar... maar ik zeg dat het onge zond is. ziek te zijn. Allo! I Aan de Lezeressen En Lezers van dit blad, Hoop ik dat de griep toch Heeft niet de minste vat. En 't Manneken uit de Maan is zoo I gedienstig- ulder gratis voor niet een goeien raad te geveneet veel citroe nen. Citroenen zuivert het bloed en dat is reeds een troef in de hand om geen griep te krijgen. ONS KEUNINGIN- NE heeft ook een beetje griep gehad. Ze moet dat gehaald hebben bij 't be zoek aan de overstroomde gewesten. Maar 't is toch geen erg heeft heuren doktoor gezeid... met 'n paar dagen achter de stoof te blijven zitten, zal 't Avel over zijn. ONZE KEUNING was lest op voyagie in Limburg en nu gebeurde 't dat zijn oto pan kreeg. Ze stonden daar ver van alle dorpen maar kort bij stond er een hut waar houtkappers aan 't werken waren. De keuning was daar ne keer gaan zien eh hij zag dat een van die houtakkers bezig was met eiers te koken. En onze goeie brave Berten had appeteit en hij vroeg om een koppel eiers te koopen. Zeker, zei de man, die onzen keuning wel had herkend maar deed of hij hem niet kende. De keuning kocht dus twee eiers. En wat kosten ze, vroeg de keu ning. Twintig frank 't stuk' was 't antwoord. Twintig frankherhaalde de keuning, zijn de eiers hier dan zoo raar in de streek Neen, de eiers niet, zei de andere... maar dat er hier ne keuning passeert dat is raar... en daarom... Ge zijt een fijne kerel, lach te de keuning. WIE DAT ER PRE CIES niet lacht dat is Klotz, die vroe gere minister van Frankrijk die nu in den bak zit. Die kadee heeft astem- BBBK&aBaBflBBHBBBBBaSBBEBBBBBBB Mengelwerk v. "De Poperinghenaar,, 22 ROMAN door A. HANS. Allee! ge begrijpt wat er toen 5s ge beurd... 't kwam allegaar in dat deeg j terecht wa'ifrvah bakller Thofhas de broodjes en pistoleekens hakte. Maar geen oog had het gezien en het deeg ging den oven in en 's anderendaags lagen de broodjes schoon voor de vi- trien. Nog een dag later kwam ma- 1 daqitnekcn Tripsaag den winkel in. Ze had van die tKQodjes gekocht. En weetRefrein ge wat ze zegde? Alzoo sprak ze* och^ v c hakker... dat waren nu 11e keer goë'l pistolees met die kleine stukskêhl v'fesch in... Die moest ge alle weken hakkel. Zie, besfê Lezer en alderlief-' ste Lezéres, als ge 't niet gelooft] moogt ge 't aait Marftta vragen of j dat het niet sefjeus' is gebeurd. EN j DIT IS.OOK serjeus gebeurd. Julia'j>efr Sneessens en Jet Hëftiz van Namen' u hadden elkaar trouw gezworen. Zij was 22 jaar oud en hij 20. Maar de ouders wilden van geen trouwen hoo ren. En deed dat koppel, wat zooveel koppels doen in hun kalverliefde ge dwarsboomd worden. Ze besloten te sterven. - .J? Ik doe u veel last aan, zei Jac queline, toen ze huiten de kasteeldreef waren. Last! Laat ik nu maar openhar tig zeggen, dat ik 11 lief heb, Jacque line. Als verlegen wendde ze 't hoofd af. Misschien ben ik te vrijpostig, hernam van Maere. Maar ik heb be hoefte mijn hart te uiten. Mocht ik het zeggen Ze keek hem nu aan en glimlachte. Mocht ik? herhaalde van Maere. Aks het uw gevoel is. Ze fluisterde het bijna. Maar zoudt gij mij liefde kunnen beantwoorden? vroeg Robert. Ik moet ook oprecht zijn. O, ja... Kunt ge mij beminnen? Ja, antwoordde Jacqueline. Ge zijt zoo goed voor ons geweest... En dat maakt dadelijk een diepen indruk op mij. Ge wilt nu wel op den Maerburg blijven... Uw toestemming maakt me gelukkig. Vader zal ook blij zijn... O, als er hem maar niets overkomen is. Wel neen, Jacqueline! Op klaar lichten dag komen de schelmen niet En ze sprongen in 't water In 't water diep en groot... En een weinig later Waren ze allebei dood. 't Gebeurde aan de kanten van Ver- viers, in de Gileppe. En Marenta zegt Rechtuit haar gedacht De liefde heeft veel Hoofden op hol gebracht. Ja de liefdeIn Holland trouwde overlest eeu koppel dat te samen hon derd zestig jaar telde: Jan Van Ham, 80 jaar, met de weduwe Sloot, ook tachtig jaar. Die zullen toch niet kunnen zingen In het oud bekende lied Het verstand, mijn goede Lezers, En komt voor de jaren niet. ZOUDEN ZE NU in Bolivië en Pa raguay ook hun verstand gaan verlie zen. Twee republiekskens in Zuid- Amerika die gaan oorlog voeren, 'k Peisde dat de menschen slimmer waren geworden sedert den lesten oorlog! roept Marenta uit. 't Is waar achtig waar. Marenta. EN DAAR is in Amerika een complot ontdekt tegen dén nieuwen president van de Ver- eenigde Staten. Ge hebt toch reeds van Hoover hooren spreken he? Hoo ver is de man die ons onder den oorlog de boontjes en Amerikaansche bief stukken heeft verkocht, waarvoor we naar 't comiteit liepen. En Marenta bidt Och Heer. ter wille van Die boontjes, dat spek en dien haring Neem Hoover, die brave man In bewaring Of er aflaten aan dat schietgebede ken van Marentaks fabricatie verbon den zijn weet ik niet. MAAR wat ik wel weet, dat is dat we weer ne keer een nieuw liedeken gaan zingen, met Marenta. De muziek er van is te ver krijgen hij Billiet, te Herne. Niet de muziek van Marenta, maar van het liedek'en bedoel ik. Ge moet weten, Marenta en ik, we zijn peter en meter geweest. Alleehier is 't. Ik zing de twee eerste regelsMarenta de twee volgende en 't refrein samen. BBBBBBBBBBBBBflflBBflBBflflflflBBBflfll buiten de bosschen. Ze reden een eind door. Aan een kleine hoeve informeerde Robert. Men had er den vorigen dag een ruiter zien voorbij rijden, die vol gens de beschrijving mijnheer La- moens moest zijn. Jacqueline was nu gerust gesteld. vau Maere stalde de paarden op de hoeve. Hij wilde met Jacqueline een wandeling doen. Het was hier zoo heerlijk rustig. Men werd er niet be spied door kletsende dorpelingen. En Robert had behoefte over zijn liefde te praten. Eerst zwegen ze een poos. Dan nam Robert Jacqueline hij den arm. We zijn nu verloofd, zei hij. Ge blijft ouder mijn hoede... Dat ik zoo mijn geluk op den Maerburg vond En ik ook. Jacqueline werd vrijmoediger. Ze keek Robert verliefd in de oogen. Ze waren hier tusschen de sparren. En plots gaf van Maere zijn geliefde een kus. Dat mag nu, schertste hij... Maar ik krijg er een terug. En dadelijk voldeed Jacqueline aan zijn verzoek. Ze leunde zelfs even met haar hoofd op zijn schouder en prevelde: Ja, nu mag ik het zeggen, dat ik u lief heb. Haastig trok ze zich terug. Er klon ken stemmen. Er naderen menschen, fluisterde Jacqueline. Ik- doe he'11 later paardje rijden Hop! Hop! Hop! Hop! Zoo op mijn kniên Ik rijd ze voort in een voituurken R11 iedereen zal staan te zien. Elkeen zal ons gewis dan vragen Is dat geen tweeling; ik zeg fier: ja; En ik zal dan verheugd herhalen «Hij is bonpapa... ik ben bonnemama 1» "•"life En als de kindjes grootêr worden Dan komen zij, charmant en lief Met Nieuwjaar oils hun wenschen bieden En lezen hunnen nieuwjaarsbrief E11 als wij otlzcn naamfeest vieren Gelijk 't gebruik Is in dë stré'ek Dan brengen ze ons met schoone woorden Ook vast en zeker een besteek Wordt er vandaag één kind géboren Dan hoort ge vaak, met veel verdriet, De menschen dat geval bepraten Als was een ongeluk geschied. Wij hebben andere gedachten Etl herhalen tot besluit De kind'feu zijn des Heeren zegen En daarmee is ons liedjen uit. woonden waren op reis gegaan en hadden al hun zilver en goud in een muurkast gesloten. Het was in die kast dat meneer Vallois terecht was gekomen. Natuurlijk zonder het te weten. In alle geval de sukkelaar heeft water en bloed gezweet, maar alles is toch op zijn effen gekomen. WA TER EN BLOED zoudt ge ook zwee- ten als ge tegenwoordig hij een no taris moet gaan. Die heeren mogen voor hun akten en andere pampieren nog meer rekenen dan ze vroeger re kenden. Dus geloof dat het waar is Gaat ge bij een notaris Voor een akte of betaling Ge wordt gestropt als een paling! EN VOOR 'T SLOT EEN PAAR LAC H E DJN G ENOch! pachteresse van Zwin, zei madame Tops, ge kunt niet denken hoe blij ik was, toen onze Miel in de muziekschool werd be kroond. Ik kan dat goed begrijpen, madammeken, antwoordde de pachte resse... ik heb dat ook gevoeld, toen ons kalf op de landbouwekspositie den eersten prijs kreeg. TISTJE zat aan tafel nmj vader en moeder citU] ,i(tree Jhj tiotikel toon. Moeder aan Tistje gezeid dat dat kinderen aan tafel moeten zW!Jr gen. Maar 1111 achter de soepe, wou Tistje iets zeggen. Zwijgen, zei moe der. Een poosje later wou Tistje weer iets zeggen. Zwijgen, riep moeder nog ne keer. Toen zweeg Tistje. Maar na 't eten zei moeder: hewel, klap nu... 't Is nie meer van doen, zei Tistje... 't is toch al in mijn broeksken. En daarmeê beste vrinden Is 't weer ne keer gedaan PfV gij veel vreugd moogt vinden WeiUC_ht u Ziehier de titel van een boek, 160 bladzij den met 4 prachtige buitentekstplaten. Wie kan over zulk een onderwerp hon derd-zestig bladzijden schrijven Wie kan zulks beter dan E. P. BOEN, een Dominicaan die sedert 30 jaar bestuurder is van het Groot-Begijnhof te St Amandsberg. Het lezen van zulk boek is een verrassing. De Begijntjes! Totnogtoe waren die meest een verlokkende studie van Folkloristen en Archeologen, of ook wel voor sommige schrijvers een onderwerp ten beste geno men vai\ dichterlijk dilettantisme dat hier of daat \vel eens tot lichte alhoewel geen uooze gekscheerderij overslaat, Keu Be gijntje/dat is maar een naief persoontje met een wit kapje op het hoofd en een paternos- WESTVLETEREN, 1 Sept. tot 30 Nov. 1928. Geboorten. Bouve Maria. d. v. Camiel en Malbrancke Marguerite. Lamaire Hen- riette, d. v. Leon en Couttenier Rosalie. Verbrigghe Georges, z. v. Jerome en Lams Margaretlia. Sterfgevallen. Lahaye Eugenie, 62 j., echtg. v. Cornette Henri. Ureel Francies, 74 j„ ongein Cappoen Lucie, 55 j., echtg. v. Verhulst Alois. Verhulst André, 9 m.. z. v. Henri en Laleeuw Magdalena. Plae- tevoet Louise, 65 j., echtg. v. Meeuw Henri. Decrock Camiel, 58 j., echtg. v. Vermote Valentine. Huwwelijken. Schoonaert Raphael, beenhouwer met Lebbe Madeleine, z. b. Dequeker Cyriel, landb. met Pepenetfaete Maria, z. b. Metsu Cyriel; landb. v. Po peringhe rrièf Wyffels Ma'ria, z. b. v. West- -p. vleteren, Noppe Henri, landb. v. Oostvleteren teU!n.de ^nd. Dat is een aangename ver- jrtlël Delplace Lucie, huishoudster, v. West- - schijnmg dit nmldeleeuwschkloosterste-. vleteren. IJsuser André, frituregast v. ?,e, ,e.n met. JJ/H-Tirizri1 'V-V; PoDerinehe met TWnrt *J5rt7 z h v West- Welk toenst zou BORDERER geen gelijk J- iw nglie met Derod z. b„ v. west die zegt<<Het Begijnhof is wel een vleteren. Degryse Cyriel, landb. v. Crom-W waard beke met Mazyreel Bertha, z. b v. West-' Intusschen Jchter blijft als een onbefc'end* Me'eoe">r- ,P metichter de hooge muren van het Begijnhof electriekwerkernmél Ruzeré Maria. z. b. verscholen datgene wat levenskracht geeft Pacco Maurice, landw. met Malbrancke Ra-4??.1! ot^v chel z. b, Devaeht Hilaire, landw. v» P6- f-J f Jd J"s bmnen in het g e- peringhe met Cardon Yvonne, z. E. "Cvest- ',jk'fvfn der,tte .^a-Dochters en weet vleteren. - Ghyselen Mauris, landw. v. heel belangwekkend vertellen hoe de Be- - b v ^intJes hedendaags nog het ware religieuze z' I leven onderhouden zooals de middeleeuwen 1 hetzelve hebben doen ontstaan. Dit leven is VLAMERTINGHE. maand November 1928. er een van gebed en werkzaamheid, van ge- Ihóorzaamheid en versterving; en dit alles Geboorten. Cleenewerck Arthur, z. v. wordt onderhouden met eenvoudigheid naar Robert en Marflia Demarey. Kaockaeft den der oude Vlaamsche vroom''"1'1 Elisabeth, d. v. Camiel en Anna Kuockaert, 1 q'ëlïrhw 'T* Vanhove Henri, z. v. Petrus en Maria Van LiA, behandelt zijn onderwerp ondef Maele Bonden Marguerite, d. y. Liyiniis' Vjlnn va" 1)rieveni hij is alzoo in leven- XT - Denian iü'be samenspraak met een «christene doch- en Nestorine ra, [ter» die het begijntjes-leven verlangt te Huwelijk. Maurice Gesquiere, landb. enkennen tot in zijn minste bijzonderheden. Gemakkelijk, aantrekkelijk en klaar is die schrijf tan t. En wat ik geloof, is; dat menige Het Manneken uit de Maan. Rousbrugge met Devriero Maria, Westvleteren. Refrein Biscouplet Gij roept ons weer tóf otts genoegen En daarom menschen, allegaar... Aanhoort wat wij de jonggetrouwden Nu wenschen voor het naaste jaar. Een kloeke tweeling, lijk ons Mteken Dat is 't begin van een dozijn... Uw vader en uw móeder mogen Lijk wij dan zingen in refrein1: 'k Ben Bonpapa 'k Ben Bonnemarha Dat nieuwsken heeft ons vreugd geschorvk-efr Met recht en reên Hebben wij getwéên Daarop een lekker glas gedronken. 'k Ben Bonpapa 'k Ben Bonnemama Van fioliere-fiola. (Verboden nadruk). Als ge 't zingt hebt ge succes, want de muziek is zeer schoon. WAT MIN DER schoon is, dat is dat als ge een braaf en eerlijk man zijt, door de sjan- darms naar 't prison wordt geleid om dat ge gestolen hebt, zonder dat ge 't wist. Dat gebeurde met meneer Val lois te Luik. Die brave meneer bad een huis gekocht en terwijl hij nu bezig was met zijn tabloos te hangen en daarvoor nagels in den muur sloeg hoorde hij dat die muür een holle klank vertoonde. Hij brak een paar steenen uit, stak zijn hand door de opening en tastte... Eu hij voelde: pottekens en pannekens en taskens en tellooren en lepels en vorketten... En hij haalde dat allegaar door de opening. En hij haalde een zaksken te voorschijn met goudgeld en nog meer kostelijke dingen. Nu moet ge weten dat er vroeger in dat huis een antikair had gewoond en nu dacht meneer Val lois dat die vent dat allegaar daar had weggestopt in 't begin van den oorlog toen de Duitschers in Luik waren ge komen. Kort en goed. Meneer Vallois ekspooseerde die schoone dingen en hij verzocht zijn vrienden er naar te komen zien. En hij gaf een fijn soepee op zijn vondst en 't was volop kermis. Maar eilaas De vreugde zou niet duren... De sjandarmen kwamen... Het soepee verzuren... Ziehier wat er gebeurd was. De menschen die naast meneer Vallois BBHflHSBBSBBBBBBBBBBBBBBBHSBBBI Robert tastte naar zijn wapen; het was hier eenzaam. Jacqueline drong zich tegen hem aan. 't Waren twee meisjes, die om een draai van een laan verschenen. En Robert ontroerde. Hij zag Mag- da Posteels. Maar dan kreeg hij als een schok, want hij herkende 't ander meisje als de gevangene van dien nacht, Fransisca Ameye, zooals ze zich genoemd had. En Magda was nu in zulk gezel schap. De dochter van den bezembinder bloosde. Ze keek echter trots naar den jonker van den Maerburg. Weet gij wie er bij u is? vroeg Robert. Fransisca was wat teruggeweken, als gereed om te vluchten. Een arm, verdoold schepsel, ant woordde Magda. Een van Bakelandts bende. Ze werd er heen getrokken tegen haar zin. We kennen uw praatjes... En hoe komt ge bij haar vroeg Robert. Mijn zaken gaan u niet aan... Vraag ik 11 naar uw gezelschap? E11 Magda keek naar Jacqueline. Ze wenkte het rooversmeisje mee te gaan. Schuw gehoorzaamde Fransisca Ameye. De meisjes verdwenen in een, andere dreef. Ik begrijp niet wat voor een deer ne die bezembindster issprak van Maere. Een gemeen schepsel, oordeelde Jacqueline. SEBBEBBflflBBBBBBBBBflBflBBBBflflflfll BURGERSTAND VAN CROMBEKE, m. October-November 1928. Geboorten. Deblock Paul, z. v. Valere en Lebbe Marguerite. Couchez Georges, z. v. Oscar en Delmotte Clara. Fieu Agnes, d.v. Arthur en Lemahieu Maria. Sterfgeval. Bordeyne Julie, 77 j., wed. van Deraeve Frederic. Huwelijken. Verbrigghe André, schoen maker met Viane Godelieve, z. b. Aller- weireldt Theophiel, landmeter v. Westvle teren met Huyghe Germaine, naaister v. Crombeke. WOESTEN, maand November 1928. Geboorten. Hoedt Maria, d. v. Kamiel en Felicie Rappelet. Debeer Roger, z. v. Francies en Zenobie Barbier. Ovèrlijdens. Mervaillie Daniel, 1 j.T z. v. Arthus en Augusta Verfaillie. Verstraete Sylvie, 58 j., wed. v. Pieter Hoorelbeke en René Bruneel, echtg. v. Richard Vannieuw- kerke. Dupont Florence, 81 j., wed. v. Adolf Vigreux. Huwelijk. Debreuck Gerard v. Elverdin- ghe en Monica Cappoen v. Woesten. PASSCHENDAELE, maand November 1928. Geboorten. Leroy J oël, z. v. Remi en Soete Martha. Vermeulen René, z. v. Michel en Vandepitte Irma. üepoorter Juliana, d. v. Henri en Marexeau Martha, Vandeputte Marix, d. v. Medard en Ver straete Emma. Degryse Godelieve, d. v. Silvère en Haspeslagh Martha. Six Mi chel, z. v. Juliaan en Forrez Renilde. Knock James, z. v. Frederic en Taylor Kathleen. Huwelijken. Deburghgraeve Hector v. Staden met Nuttens Hilda v. Passchendaele. D'Autry Leo en Wyffels Marie-Louise. Vangeenberghe Camiel en Popelier Elza. Oosterlinck Alidor v. Emelghem en Dejon- ghe Maria v. Passchendaele. Heughebaert Paulus v. Wulverghem en Develter Martha v. Passchendaele. ZONNEBEKE, maand November 1928. Geboorten. Remmery Sylveer, z. v. Os car en Duthieuw Laura. Pauwels Antoon, z.v. Jerome en Deweerdt Alida. Vercaigne Georgette, d. v. Sylvere en Blaizot Leonie. De Gieter Alfons, z. v. Henri en Goeminne Julia. Doojaeghe Robert, z. v. Omer en Denorme Magdalena. Van Meenen Jac ques, z. v. Gustave en Jacquinot Jeanne. Landuyt Gerard, z. v. Achille en Maneau Elisa. Dillies Joseph, z. v. Victor en Knockaert Palmyre. Overlijdens. -Bouten Ivonne, 9 in., d. v. Leon en Santy Zoé. Soete Juliana, 80 j., wed. v. Claerebout Henri. Brouck Andréa, 1 m., d. v. Henri en Delcroix Marie-Louise. Huwelijk. Nuitten Emiel, fabriekw. met Deraedt Emma, fabriekw. BIXSCHOTE, m. October-November 1928. Overlijden. Verstraete Maurits, 16 j., z. v. Alois en Decoene Augusta. Huwelijken. Bisschop Jerome, landb. en Covemaeker Bertha, z. b. Deman Georges, landw. en Debergh Martha, winkelierster, wed. van Pauwels Camille. LOO, maand November 1928. Geboorten. Loncke Marcellus, z. v. Al- phonse en Elodie Waetermeulen. Page Daniel, z. v. Jules en Lucie Peperstraete. BBBBBBBBBBBBBBBBBBBflBBBBBBBBBl 't Lijk wel zoo! M'n hemel, zou ze in betrekking staan met Bakelandts bende O, dat zou me niet verwonderen! Jacqueline praatte vinnig over Magda. Robert was plots stiller geworden... Liet smartte hem Magda in zulk ge zelschap gezien te hebben. Maar wat kon het hem toch schelen Hij had zich pas met Jacqueline verloofd en hij toonde nog zulk een belangstelling in de dochter van een bezembinder Laat ons naar de hoeve terug keeren? vroeg Jacqueline. Ik ben hier niet gerust, 't Is zoo eenzaam en 't lijkt me, of er roovers in de buurt zijn. Ze haalden de paarden en stegen op. Robert keek den weg af, als zocht hij Magda nog, maar hij ontwaarde ze niet meer. De verloofden reden naar den Maer burg terug. Jacqueline vond, dat haar vriend nu eheel anders was, erg verstrooid. Zou hij aan de deerne uit die hut den ken? Ontstellende mededeellngen. Loden nam de paarden over. Hij zei, dat de dokter nog bij John Blomme zat. Robert leidde Jacqueline in huis. Hij bracht haar in de woonkamer. Nu niet meer ongerust zijn, hé? vroeg hij. O, neen. Robert kuste haar. Magdalena Robyn, landb. ALVERINGHEM, maand November 1928. Geboorten. Cldrysse Gilbert, z. v. Cyriel Blondeel Blanche. Delanoy Lionel, z. v. Louis en Roelens Gabrielle. Demuys An dré, z. v. Camille en Blomme Pharailde. IRAKI'S hituanna, d. v. Gaston en Feryn Ga brielle. Devos Renti, z. v. Georges en De- ly Elvira. Vanbeveren Gery, z. v. Jerome éi; Broekaert Prudence. Sterfev,Hlen- Hertsoen Stephanie, 72 j., werkster, eUitg. L Vanbleu Henri. Ally Skkr'ie, 78 j„ kloosTéPzusler, Huwelijk. Billiet MfiUfjcê, houthande laar en Bedeiirwaerdêf Maria, z. b. WYTSCHAETE, maand November ,1928. Geboorten. Hossez Paula, d. v. Nestor en Elodie Adam. Spruytte Alberic, z. v. Henri en Antoinette Belpaire. Vanhaele- wijn Fernand, z. v. Richard en Mathe Ver eist. D'hoine Jacqueline, d. v. Entile en Marie-Louise Dumont. Vanderhaeghe Willy, z. v. Gérard en Germaine Verhee. Overlijdens. Deconinck Edward. 60 j., kuiper, wed. v. Marie Raepsaet. Bouwen Marie-Thérèse, 75 j., z. b., echtg. v. Leonard Caignie. Huwelijk. Fonteyne Leopold, handelaar van Kortrij'k met Desmyter Hélène, z. b. van Wytschaete. WESTOUTRE, m. Septemb. en Oct. 1928. Geboorten. Behaeghel Victorine. De- wulf Laura. Descbepper Ferdinand. Keyngnaert Lucienne. Bauw Felix. Overlijdens. Keyngnaert Henri, 63 j., echtg. v. Knockaert Octavie. Knockaert Octavie, 61 wed. van Keyngnaert Henri. Deweerdt Charles, 68 j., echtg. v. David Emma. BECELAERE, maand November 1928. Geboorten, Masschelein Anna, d:. v. Cy riel en Ostyn Magdalena. Gryson Elvire, d. v. .Jerome en Bogaert Sara. Reirsbtlk Georges, z. v. Jules en Coussee Marina. Verstraete Roger, z. v. Camiel en Vancoillie Marfe. Sterfgevallen. Samain Jules, 72 j. Phlypo Febronie, 49 j., echtg. v. Lapere Ri chard. Verstraete Joseph, 37 j. Huwelijken. Popelier Gerard met Muyl- le Martha. Dewulf Valere met Lefevre Maria. -Ameye Gaston met Verieye Su- zanna. Capelle Oscar met Ruyssen Leonie. Boudry Cyriel met Masschelein Martha. Tailliéu Leopold met Stratsaert Anna. godvruchtige dochter die dit alles niet wist, of toch niet juist genoeg wist, zich nu tot die oude Vlaamsche instelling zal getrokken gevoelen en aan de poort van een of ander begijnhof-convent zal gaan aanbellen. Het boek is verkrijgbaar in het Groot- Begijnhof en bij de boekhandelaars voor den prijs van 6 fr. en 0,50 fr. voor de verzen dingskosten. iiiiiiiiiiuiHiiiiiimiiiii) Kerstdag Nieuwjaar Groote keus van Geschenken te verkrijgen bij V. SANSEN-VftNNESTE Gasthuisstraat, i5, Poperinghe ALBUMS voor Timbers, Portretten, Postkaarten en Werk-Albums. Woordenboeken - Teekendoozen Verfdoozen - Werkdoozen Pennedoozen Vulpennen (alle merken) Boek-en Muziektessrhen met en zonder hengsels Lotos - Dominos - Damborden enz. Bureel- Beurs agenda's van alle grööt'ten SIEREN 'tLorraine„&"Chass8„ vijs* de bett». RBIIHBBMINIIIISIII1IIII8HII Onze verlovingsdag, zei hij. Als uw vader terug is, vieren we feest. Maar ik zal notaris Campens niet noo- den. Jacqueline lachte. 't Zal nu gedaan zijn met zijn vriendschap, hernam van Maere. Hij had mij zijn dochter Zela willen op dringen. Ik ben in zijn oogen te eenvoudig. Maar voor mij een schat. Nu moet ik even naar den dokter. Och, ja, die arme gewonde! zei Jacqueline medelijdend. Robert ging heen. In den gang bleef hij even staan. Stom, mompelde hij, dat ik altijd zoo met die Magda bezig ben. Ik hink toch niet op twee gedachten... Jacque line is mijn geliefde. Maar zou Magda waarlijk in betrekking staan met de rooversbende. Hoe komt ze bij die bespiedster? Weet ze alles van de ont vluchting hier. Maar haar vriendschap dan voor den Wilden Ruiter, die de bende zoo fel bevecht Licht zij hem over de bende in? ik begrijp er niets meer van. Wat kan het me eigenlijk- schelen? Jacqueline zou wel dadelijk reden hebben om jaloersch te zijn. van Maere ging in de kamer van den zieke. Hoe is het nu? vroeg hij. De dokter ging voor van Maere staan en vroeg Hebt gij waarlijk dien armen drommel geen ander geneesmiddel ge geven dan de mijne Wel neen? Waarom zou ik dat doen STAD POPERINGHE. Ten einde nuttelooze voetstappen te voorkomen, wordt aan de belang hebbende ouderlingen heiinnerd, dat de aanvragen om het ouderdomspen sioen kunnen ingediend worden ten kantore der belastingen op de daar toe speciaal gehouden zitdagen te weten den tweeden en vierden Woens dag van iedere maand, 's namiddags tusschen 2 en 4 uur, op 't Stadhuis, bu den Ontvanger der Belastingen. De aanvragers moeten alle roodige stukken medebrengen Trouwboekje paspoort (permis de séjour) - eigen- domstitels - spaarboekje, waarden, enz. Zij mogen zich aanbieden in den trimester die den trimester bunrer verja ring voorafgaat. Van heden af dus wor den reeds de aanvragen aangenomen van de personen geboren vóór 1 April 1864. BIJ ONS TE VERKRIJGEN ROMANS VAN A. HANS. De winteravonden zijn daarNa uw werk lees eenige schoone boekenOnder de beste tellen de volksromans van A. Hans, waarvan hier een prijslijst volgt De Witte Hoeve 4,00 fr. Filips Van Artevelde 7,00 De Vlaamsche Boschkerel 8,00 Het Graf aan de Zee 9,00 Het Geheim van het Woud 9,00 De Verstooteling 11,00 Het Geheimzinnig Kasteel 16,00 De Slavinnen van Vlaanderen 17,00 De Heks van Nieuwpoort 16,00 Het Spook van den Wolvenburg 12,00 Lea van den Molen 15,00 Het Geheim van den Toren 9,00 Klara van den Bareelwachter 13,00 Stadsleven 9,00 Het Geheim van den Rechter 17,50 De Roode Hand 19,00 Laura van den Vuurtoren 16,00 De Dochter van den Veroordeelde 12,00 Verborgen Schat 14,00 Het Kruis aan de beek 15,00 De Jonkvrouw van den Eikenhof 16,00 De Dood in Vlaanderen 11,00 Liet gebed eener Moeder 16,00 Het Huwelijk in de Gevangenis 16,00 De Gek van den Molenberg 16,00 De Dochter van den Veerman 14,00 De Dochter van den Smokkelaar 14,00 Martha's Liefde 17,00 Keizer Karei in Vlaanderen 10,00 Het Huis op de Heide 17,00 De Opgeeischten 15,00 Het Zwarte Huis 9,00 De Zingende Toren 3,00 Een Schot in den Nacht 14,50 Bloedgeld «■■■HHSBHaHBWBSBaaSBEBISHRKR De dokter nam een glas van een kast. Op den bodem lagen eenige zaad jes. Toen ik niets meer begreep van d|n loop der ziekte, keek ik eens rond, sprak hij. En ik vond dit glas. Hier is een drank in geweest, getrokken op giftige korrels. Die drank heeft een zure reuk, welke ik aan 't linnen daar van den zieke opsnoof. Die drank is hem toegediend en eenige druppels ge morst op het ondergoed. Een gifthernam Robert. Ja... Ik beweer natuurlijk niet dat het met kwade bedoeling gebruikt is. De domme menschen zijn zoo idioot allerlei kruiden te gebruiken op raad van oude wijven of kwakzalvers. Wat soms voor zekere gevallen goed is, kan in andere doodelijk zijn. Ge rekent mij toch niet tot die domme menschen, dokter? Natuurlijk niet. Maar uw knecht heeft misschien op zijn manier voor dokter willen spelen. We zullen het hem vragen Loden werd geroepen, maar be zwoer, dat hij John Blomme niets in gegeven had. De waarheid zeggen! beval de dokter. Waarom houdt ge me voor een leugenaar Ge hebt gehandeld om goed te doen. Ik mag dood vallen als ik dien sukkelaar wat ingaf. Vraag het juf vrouw Lamoens. Ze heeft ook bij den gewonde gezeten. ('t Vervolgt.),

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 5