Zitting van den Gemeenteraad In t Binnenland FORTE BRUNE Landbouwers en Neringdoeners, i-25-i5o fr. Groote keus van Pardessus Ragians, een echte occasie. In de Vier SeizoenenCasselstraat, 7, Poperinghe. Verbond der Christene Vrouwen. u.,;».tt „„1 jzoo diep gevoelend en overtuigend, iedereen W U.X v AA vA v 1 II m wil O v_z v^/ i. 1V- vJ - V. i. Vi V_> Ai 1 1 - 1 T Twee personen die in wangedrag "Lorraine" "Chasse,, De moord op Hector De Zutter leverd. RAo®rse@le.Wat gedaan, mijne hennen staan te treuren, etter steekt in htmne oogen en slijmen belemme ren hunne neus en keel. Poeier N° Trekking dér Tentoonstelling van 1930 DE BROUWERIJ MAS8CHELMN, HET GEMEENTEKREDIET VAN BELGIE laat weten dat de Heer Forrest geen agent meer is dezer instelling. De inwoners van Poperinghe en om liggende kunnen zich wenden voor kostelooze inteekeningen en vernieu wing van kasbons alsook voor alle in lichtingen tot M. A. CROUSEL, Wisselagent, 14, SCHAALSTRAAT eenige agent voor Poperinghe van het Gemeentekrediet van Belgie. STAD POPERINGHE. op baandag 31 Dec. te 6 I 2 u. 's avonds. DAGORDE. ie Punt. Driemaandelijksch na zicht der Gemeentekas. 2e Punt. Nazicht van de kas der Commissie van Openbaren Onder stand. 3e Punt. Begrooting voor 1929 der Commissie van Openbaren On derstand. 4e Punt. Verkoop van bouw grond te Poperinghe (Abeele) door de Commissie van Openbaren Onder stand. 5e Punt. Regrooting voer 1929 der Kantwerkschool van de Zusters Penitenten. 6C Punt Aanvraag voor toelage door het Komiieit van het Kruis van Heldenhulde te Dixmude. 7C Punt Grond vergunning ophet stedel 'k Kerkhof. 8e Punt. Vernieuwing van een viifde der Leden van het Bureel der Hoppekeurders. 9e Punt. Mededeelingen. STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag- heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Dinsdag, Nieuwjaardag, M. VAN- DEPLAS. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, razende tandpijn of rheumatiek aan getast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aarzelen de MONO-POEDER en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Popreinglie, de doos 6 fr. Dikke Wintermanleis aan PENSIOENEN. De personen geboren in de maand December moeten heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Yperstraat, van af 9 tot 10 uur, komen met hunne pensioenkaart of om hunne storting doen. De Roode Pillen van Tv. Dupuis, Jumet, purgeerend, bloedzuiverend, slijmafwerend, galafdnivend, zijn de beste herstellers van het bloed De doos4,50 fr.de halve doos 3.50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Huis Ern. LEEWERCK, 38, Gast huisstraat (nevens Fotowinkel) PO PERINGHE. Fabrikant van Ju- weelen in Goud, Platina, Zilver en Diamant. Goede Uurwerken met 5 jaar waarborg Schoone keus van Brillen. Alle herstellingen. Vooraleer dat gij uw aankoop of verandering doet van Juweelen, wend u rechtstreeks tot den fabrikant J. DEPUYDT-SCHMIDT. 6, Gast huisstraat, POPERINGHE (rechtover het Gasthuis). Wijze raad. Een moeder van 5 kleine kinderen, waarvan het oudste, een meisje, zes jaar, en het kleinste, een knechtje, tien maanden, verzeker de ons dat zij al haar kinderen gevoed heeft met het Kindermeel FOR- TIOR Zij heeft in 't begin van alles geprobeerd met goedkoopere pro- dukten kwamen haar kinderen niet aan en met duurdere produkten be kwam zij geen hetere uitslag dan met de FORTIOR Sedertdien bedient zij zich uitsluitelijk van het Kinder meel «FORTIOR» en zij dankt het aan de FORTIOR dat haar kinderen nu alle vijf zoo gezond en kloek zijn. Voor de groote gezinnen beveelt zij bijzonderlijk de FORTIOR aan omdat het zonder twijfel het beste produkt is aan de minste prijs. Het Kindermeel FORTIOR is te ver krijgen bij alle apothekers, vele vroed vrouwen en de beste kruidenierswin kels aan 5,75 fr. de doos. Pectoral Dupuis. De besmet tende kiemen van de griep die soms erge verwikkelingen veroorzaken, kunnen niet leven noch zich ontwik kelen in de bederfwerende balsems van deze voortreffelijke remedie. De doos4,50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe Volksvertegenwoordiger Dr Brut- saert gekwetst. Zaterdag begaf Dr Brutsaert, volgens wekelijkse! e ge woonte, hem naar het Sanatorium van Houthem, in auto. Bij het terug- keeren, te Leysele, wilde de chauffeur afsteken voor een ander auto. Maar juist op dit oogenblik brak het stuur en de auto vloog met voile geweld tegen een boom. Dr Brutsaert was gansch bebloed. Met een ander auto werd Dr Brutsaert naar Beveren en vandaar met den trein naar Poperin ghe overgevoerd, waar men zag, dat zijn toestand gelukkig niet al te erg was. Xa eenige dagen rust zal Dr Brutgaert zijn bezigheden kunnen hernem°n. l)e auto-geleider bekwam zoo goed als geen letsel. Vlaamsch Kruis. Donderdag aanstaande 3 Januari, om 6 uur 's avonds in de Kath. Kring, zeer be langrijke voordracht met lichtbeelden door Heer Apotheker Depoorter over Woninghygiène en Arbeids hyeièae Toegang vrij en kosteloos. Inschrij ving van nieuwe leden. Werkongeval. In de fabriek Vandesmet te Abeele, werd de i5 ja rige Marcel Hennin aan de rechter hand een vinger verpletterd en twee erg gekwetst. Aan al onze Leden wenschen wij een gelukkig Nieuwjaar met den bes ten zegen van God over het Verbond en al de huisgezinnen die er deel van maken. Den vlaarn chen dichter G. Gezelle zegde het kort en goed Een heilig einde, een goed begin dat seve U God, jaar uit, jaar in, 'k Wil zeggen in een woord gezeid Zoo nu, zoo altijd Zaligheid Wij hebben het genoegen onze Leden kenbaar te maken dat wij zoo als vorige jaren, hun zullen vergasten met een mooi tooneelfeest op Zondag 3 en Maandag 4 Februari, Zondag aanstaande alle inlichtin gen nopens de feest; 't afhalen der kaarten en 't betalen van 't jaargeld. Het Bestuur. De gebreveteerde Trench-Coat met de uitneembare Mondial en de ondoor dringbare Regenmantel Belgica zijn enkel te verkrijgen IN DEN NE GER bij F. BLANCKAERT-VER- LEENE, Meester-kleermaker. BERICHT Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik van heden af tot einde April koo- per ben, aan de hoogste prijzen van alle slag van vellen: Mollen Fischou- wen, Fouinen, Otters. Ik ben geen fourrurenmaker, maar ben in betrek king met de grootste huizen uit Hol land, Frankrijk en Belgie. Oud gekend huisLIETAERT LIE- TAERT, Poperinghe, Meessenstraat, 52; bij de herberg Den Travers Onmogelijke Concurentie Schielijk overlijden. Heer René Debaene-Quaghebeur, was Zondag laatst per velo naar de Hoogmis gekomen in O. I. Vrouwkerk. Binst het sermoen werd hij onpasselijk en buiten gedregen. Bij de aankomst in het huis zijner Zuster, rechtover de kerk, gaf hij den geest. Wij bieden aan de Geachte Familie onze innigste gevoe^ns van deelneming bij de zen on verwachten slag. De menschen klagen van dit en dat en men zou zeggen dat ze genoe gen er in vinden. Doch het is zoo nut teloos te klagen over zware hoofdpijn of zenuwkoorts. ALGAOPOEDER zal u aanstonds genezen. Onschadelijk voor de maag! De halve doos3,25 fr., groote doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. In Yper bij Hautekier en Van Robaeys. Kerstfeesten. Bij de Invalieden en in het Volkshuis werden prachtige kerstboomen geplukt en aan Kinders en Ouders een innig gelukkige na middag verschaft. Waar verkoopt men alle schoone juweelen, enkel in plantine, goud, 18 karaat, en zilver met zuivere dia- mantsteenen van le kwaliteit? In het oud gekend huis bij J. DEPUYDT- SCHMIDT, fabrikant - goudsmid, 6, Gasthuisstraat, (rechtover het Gast huis), POPERINGHE. Kerst- en Kinderfeest van het Da- vidsjeest. Dit feest gaf ons Dinsdag avond een bomvolle zaal, veel gezond genot en veel dankbaarheid aan hen die zich tallooze weken hadden inge spannen om dit feestje op touw te zetten en met ongeëvenaard geduld zooveel schoons aan onze kleintjes aan te leeren. Zij ontvangen hiermede eene welverdiende hulde en van het Bestuur en van al onze leden. De kleinere nummertjes werden gebi- seerd dat het een pleizier was het fijne tooneelstukje «Haar Popje» van Willem Putman werd prachtig vertolkt, vooral omdat de kinderlijke toon van het geheel zooveel tot haar recht kwam, en het laatste tafereel Kerstwonder was een prachtig slot aan dien zoo aangenamen avond. YPER. Van heden af Groote Re- klaam, Solde en Einde Seizoen verkoop, Sayette Wijveken, Confeciien, Nieuwig heden17, Groote Markt, YPER. zie aankondiging 4' blad. Yper. Boesinghe sluis. Vrij dag in den ochtend vergaderde het komiteit der schatkist in het ministe rie van Financien en keurde onder meer het oprichten goed eener sluis te Boesinghe. (Over de vaart van Yper naar den Yzer). BaldadigaardsNogmaals heb ben Zaterdag in den nacht, jonge schavuiten hunne kwade streken uit gehaald, bij de Majestic, Rysselstraat. Een onnoozel boompje stond hen in den weg Zij hebben het neergehaald. We weten heel goed, dat op school der kinderen herhaaldelijk gewezen wordt op de leelijkheid dier wilde mansstreken, maar beter, veel beter ware het kon de politie eens de han den op die kereltjes leggen, ze zouden het eens voor goed kunnen mede geven. Autobus gekanteld. De autobus van Boesinghe kwam Zaterdagavond lijk naar gewoonte met de werklieden van Komen naar huis. Rond 8 ure toen ze juist aan St Eloy waren, schoot de Bus van de kalsijde en kwam in eene diepe voor te recht. Door de gewicht verplaatsing kan telde de auto met het ongelukkig ge volg dat vele der inzittende lichtjes gekwetst waren. Een echter had het erg te verduren en werd raar het tweestemmig evenzoo de kerstliederen hospitaal Overgebracht. Men hoopt enm die w. zè gingen de plechtigheden van I r 5 V den dag door. In tiite Mis veel volk, enja, tis üem te reouen. zooals de Herder zegde Kerstieestis voor Met Kerstnacht hadden wij in Boesinghe iets bijzonders komt alsdan niet 1 w;, eenieder zich met Cxod verzoenen. Vandaar sommige kerken de nachtmis en wij ^et overgroot getal Communies, 's Namid- moeten het zeggen, nog nooit grooter daes in Vespers en Lof. veel volk. was er de toeloop. Ook het getal H. De plechtigheid zoo schoon en 7.00 aan- Communies welke uitgedeeld werden doenlijk de overweging van onzen herder as buitengewoon groot. Heel den hong aan zijne lippen,'t verveelde nkt Men dag door werden de kerken goed be- voelde zich met den eerweerden predikant zocht. Ons volk bl ft dwaarsdoor zoo di-ht bij Jesusin dc krib. chlisteliik. 1 TWEEDE KERSTDAG... Kinderfeest - De Kerstboom. Dit beschrijven gaat niet wel, Maandag avond in het Belfort men moet dit zien.'t Krioeld alsdan van de vergaderden de studiekringers om kinders, eerst in de kerk. 't komt immers al het jaaripsch verslag te vernemen. Verscheidene punten van inwendig daarna naar de zaal. Daar prijkt hij groot en orde werden behandeld en met alge- zwaar geladen. Niets ontbreekt, tot koeken meen handgeklap werden de leden toe kan men er aan plukken. Is t geestig nu... van rUnrairl in hunne nlaatc: vehanrl- en kindervreugd h n de Ouders deelen in die van den raad ia nunne plaats geftancl- vreugdi want men bespeurd zelfs buiten hun haafd. enige mededeelingen werden wete een zoet geluk op hun wezen Ja, 't is nog verstrekt en wezen op den aan- waar, in Boesin.;he viert men Kerstfeest op houdenden bloei van onsgenootschap.zijn beste. En allejare van langs om beter rr j 1 ir De Priesters mogen blijde zijn, want zij moe- Met Kerstdag gaven de V.U.b. ten ook wel zien dat hun posjen riet vruchte- in de feestzaal van het Vlaamsch'loos is maar beloond wordt, en't volk hier Huis een Kerstboom te plukken aanf njede wil. Aangenaamzeker en deugddoende, de Kinderen van hunne makkers. De,0Ch de zaal was meer dan vol. üp het tooneel 4280, merk de Manekop, toedie-We zijn dan ook blij hier de geleven nen volgens gebruikwnze op iedere heidte kunnen te baat nemen om bier doos. Dit is het eenige afdoende opentlijk, eerst dank aan H. Dobbels, middel. Ahulde te brengen aan den onvermoeibaren Te bekomen bij de Apothekers: leider van't syndikaat, schepen Ai Ver- Notredame en Kestelyn te Poperinghe waren de prijzen tentoongesteld en Davidsfonds. De Leden van de oude Kerstman zat te midden, het verloopen jaar die voor Nieuw- -*■*-worden als voor 1929 opgestuurd naar het Hoofdbestuur. Dees datum geldt ook voor de nieu we die nog geen lid waren. De bijdrage, 't zij i5 fr., moet in de eerste dagen van Januari betaald wor den. DRINKT en Feys-Callewaert's GULDENBIER EN EXTRA met goedheidsvolle oogen neerziende Jaar. niet. verwittigen, w op zon lievelingen. Het muziek speel- opnieuw ingeschrevenjid de. De voorzitter dankte en de groote loting begon. Daar waren prachtige prijzen bij en de kindertjes jubelden het uit. Ook de ouden waren hoogst voldaan, want benevens de schoone belooningen kregen de kleuters nog eene heilzame vermaning van den zoeten vader. Korfom een welgelukte feest. De inrichters halen er eere af. Woensdag avond had den wij in het Vlaams Huis de jaarlyksche ver gadering van den V.T.B. Veel volk. Als inzet een keurig pianostuk. Heer Buckinx kwam. dan aan het woord en na den Heer Speybrouck herinnerd en bedankt te hebben om het goede zaad welke hij hier gestrooid had, sprak hij verder over de vele voordee- len welke het V.T.B. er meer en meer geven zal en wakkerde allen aan lid te worden van dat steeds groeiend ge nootschap. Deugddoenae vergade ring. Donderdag morgen om 10y» ure droeg E. H. Notebaert, leeraar aan het College te Oostende, in Stja- cobskerkzijn eeremis op. Eene inge- togene menigte van vrienden en ken nissen woonde het H Misoffer bij. E. H. Pastoor van Zillebeke, deed een prachtig gelegenheidssermoenen deschola van de Mariaschool voerde de mis uit van Perosi-Ragfijn Wij wenschen de achtbare familie van harte geluk om de groote eer welke haar te beurt valt, en den nieuwen Priester alle heil. Eene nieuwe grondinzakking komt zich voor te doen in de Boter- straat. Tot nu kan men niet gissen welke de oorzaak er van zijn zou. M. Verwilghen, onze koninklijke hoogcommissaris, zal met nieuwjaar onze stad verlaten, daar de dienst overgebracht is naar Brussel. Hier ter plaats, zal hij de beste gedachtenis achterlaten, want voor iedereen was hij uiterst minzaam en voorkomend, en vele groote werken werden door zijn toedoen in de beste voorwaarden uitgevoerd. Laat ons hopen dat hij van ginder uit (Brussel) ons zal hel pen waar het mogelijk is. Zaterdag 29 December te 6 uur is er vergadering voor de Gemeen teraad. Beste geldpfaafsitigen worden gedaan bij Mp Dsqueker, Bix- schote en Snoeck, Van Robaeys en Weckes- ser te Yper en in alle Apotheken. Eizendamme. Doodelijk onge val. Zondag avond i6n dezer met den laatsten tram werd de genaamde Marcel Ghesquiere, rond de 60 jaar, overreden aan de Linde te Eizen damme. Hij werd opgenomen en bin nengedragen bij de Weduwe Alf. De- croos. Hij was erg gekwetst aan het ho< fi en kloegvan inwenoige pijnen. Naar het hospitaal van Yper overge bracht is hij Dinsdag overleden en aldaar begraven. Voor het OPVULLEN van VOGELS en alle andere Dieren wendt U bij RICHARD DUVERLIE, Poperinghestraat, WATOU Maenen. Doodelijk ongeluk. Victor Van Huysse was op weg naar huis. Met de linkerhand stak hij zijnen velo en aan de rechter zijde ging zijne verloofde. Beiden stapten op den veloweg. Eensklaps werd Van Huys-; se langs achter ge^at door een moto-] caigne en onze voormannen van 't bestuur. We gaan er nog lang van spreken, hé, werkbroeders. Ka rtrijie. Erg ongeval. Eerw. Heer Achille Vander Heyde, geboor tig van Poperinghe, en bestuurder te Kortrijk, las Donderdag laatst de H. Mis in het klcoster van O L. Vrouw Bijstand. Onpasselijk wordende vul hij van de Lappen van het altaar en werd met eene schedelbre uk opgeno men. Men vreest fcet ergste. i j Ten gevolge eener gasontshap- ping werden te Elsene drie personen in hun woning dood ge .onden. 1 Te Vorst heeft men cp de spoor baan het ijseliik verminkt lijk gevon den van G. Schelstraete, gehuisvest 1 te St Gillis. Te Lier heeft een die<-stmdsje uit liefdeverdriet vergif ingeno men zij is in het gasthuis overleden. j Te Mechelen werd een voerman' 'geplet tusschen een muur en den boom dien hij vervoerde. Zijn rëcL terbeen werd gebroken. - Te Willebrouck werd een werk- rijder, die zonder licht in volle snel heid uit de richting van Meénen kwam afgebold, een tiental meters medege- slcurd en dan op de straatsteenen geslingerd. Nevens hem lag de on voorzichtige metorijder, genaamd Odile Verschaeve, geboren te Lede-j" ghem, den 10 April 1898, metser, wol - Zondag namiddag, rond 4 ure3o, nendete Rumbeke, gehuwd met Ma- tb.fn. aan. de Harmonie, op den deleine Dervo en vader van drie man, in de Fabriek De Nayer, zoo erg aan het hoofd verbrand dat hij in doodsgevaar verkeert. Een schilder is te Seilles van een hooge stelling gevallen en den schedel gebroken. Hij b'eef op den slag dood. Dickebusch. Soloslim. Met Hoogdag van Kerstdag werd er een soloslim gespeeld door Art. Durij met de 7 hoogste koekens en 6 pijkens, een derde van het aas en 8-7-5. Medespe lers Timperman Jules, Depuydt Ju les en Durand Achille in de herberg «Den Hert bij de kinders Van Elst- lande. Bixschote. De vergadering der Boerengilde wordt heden, laatsten Zondag van het stervende jaar, in de gemeenteschool, te 11 uur gehouden, in plaats van den eersten Zondag van het verwachte nieuwjaar, grooten luk- kedag, waarop velen zouden belet ziin De dagorde dezer vergadering meldt: 1. Jaarverslag 2. Nieuwe provinciale schikkingen nopens veekweek3. Jaar- verslag van het veesyndikaat4. Me dedeelingen Uitreiking der lidkaar- ten, der diploma's en eereteekens van Hoeveprijskampen 5. Prijslijst. Voor de naaste vergadering der Boerengilde, zal de heer Senator MULLIE ons met zijn bezoek, voor dracht en raadgevingen vereeren. Die vergadering is gesteld op den tweeden Zondag van Februari 1929, Iedereen houde, van nu af, dien Zondag vrij van alle belet. Boesinghe. Kerstfeesten. Die schoone dagen zij n nog 'nen kee r voorbij 't Was dees jaar voor de tiende maal sedert den oorlog dat wij hier in Boesinghe het Kerstfeest vierden en wij mogen gerust zeggen dat in weinig steden en dorpen de plechtigheid zoo schoon is als bij onsIeder een is nog onder den indruk van die schoone vrede en vreugde dagen. Men hoort nog het klokkengeluid, muziek en zang, de kansel reden, enz. De pracht en eerbiedige deftig heid der Goddelijke Dienstenhaugt nog een ieder vóór de oogen. Kerstavond reeds was de inzet. Vergade ring van het DA VIDSEONDS. Zoo zouden velen de uurtjes van den avond in deftig en leerzaam verzet kunnen doorbrengen, 't Was dan ook niet te verwonderen dat zooveel leden aanwezig waren. Op tijd gedaan de smaak werd in 't pateel gelaten kon elkeen zich voorbereiden voor de KERSTMIS van middernacht- Op slag van 1/1 vóór 12 ure, be gon de plechtigheid. De kerk zat vol- Men droomde schier... Het Goddelijk kind lag in de G oriepracht te wachten midden 't hoog koor engeltjes droegen onder 't kerstge- zarg 't wichtje naar de Kribbe, en nu... de uit eene strafkolonie. Hij werd aan jubelzang Juicht. Volken, juicht... weekst fransche gendarmerie overge Oostende. Sloep gezonken. EenOostendsche sloep werd Woens dag door een onbeuend gebleven duitschen stoomer in den grond ge- loopen. Twee belgische visschers zijn verdronken. Een lokale voetbalderby had reeds sedert enkele dagen de aanhan gers van twee verschillende clubs meer dan ooit vijandig tegenover el kaar gesteld. Bij 't verlaten vaneen bal in een inrichting op de Van Ise- ghemlaan zijn supporters en spelers van de twee c.lubs handgemeen ge worden. Een veertigtal personen wa ren bij het gevecht betrokken. Twee spelers bleven erg gekwetst ten gron de liggen. De politie doet een onder zoek. Maldeghem. Moordpoging. Zaterdag avond heeft F. Vanden Abeele, 25 jaar, na herhaalde twisten, gepoogd zijne vrouw, Irma Baert, te verwurven. De vrouw kon hem ont springen en Vanden Abeele gaf zich gevangen in de gendarmerie. Woereghem. Zaterdag avond zag een voorbijganger aan eenen wa terput een paar kioeffen staan. Pei lingen werden gedaan en het lijk van de genaamde Maria Dejaeghere, 40 jaar oud, wonende wijk Droogen- boom, werd opgehaald. Allerlei ge ruchten zijn daaiover in omloop en een onderzoek is ingesteld. Oyghsm. Een handelaar uit Desselghem kwam van Wielsbeke per rijtuig des avonds huiswaarts ge reden, toen het peerd, een halfbloed koerspaard van groote waarde, op eens op hol sloeg en op zeker oogen blik eene zijdelingsche aardestraat insloeg en zoo aan de Leie terecht kwam. Beide inzittenden een ongeluk voorziende, wipten nog tijdig uit het gespan zonder zich erg te bezeeren. Het hollend paard kwam in de Leie waters terecht en verdronk er. Een uur later kon het doode dier.met het gespan aan wal gebracht worden. Ge lukkig dat het paard verzekerd is. Kemmel. Soloslim. In de herberg Den Pompier werd er eene soloslim gespeeld door Maurice Bou- dry met de 9 hoogste van klavers en een 4den van pijkens. Medespelers Marcel Vandermar- liere, Omer Batteu en Daniel Vander- marliere. Ni@uwcapelle. Heerlijken bid dag schoone sermoenen van Eerw. Vader Gulberlus uit het klooster van Thieit. Aangenaam wcêre, grooten toeloop, roerende Kerstliederen, stichtende godsvrucht. Twee avondtooneelen van ons dap pere spelersgilde, met het treurspel Onschuld zegeviert zoo prachtig, zoo treffend verbeeld, en dat menigen traan uit d'oogen deed leken van al die aandachtige menschen, toege stroomd uit ons kunstminnend dorp hier, en uit den omtrek van Nieuw- cappelle. De twee Kluchtspelen wierden even knap te berde gebracht, en alleman was uiterst tevreden. Voor den opsluit 2 schakels van de Vlaamsche Leeuw die krachtige volkszang, van ons vaderstreke. Eerw. Heer Pastor bedankte de behendige spelers, en vooral hunnen bekwamen en onvermoeibaren too- neelmeester Mr Leopold Verthé daar bij zijn dankwoord nog voor de muzi kanten van Loo, voor de vrienden van elders, en ook van Dixmuide. Om te eindigen met de welgemeende woor den gericht tot spelers en toehoor ders Tot wederziens Tot weder- ziens Vrije Vlaming. Gheluwe. Aanhouding. Za terdag avond bemerkte de veldwach ter Lompaert een manspersoon die zeer vermoeid scheen en zonde.ling aangedaan was. Ondervraagd verklaarde hij geen papieren te bezitten, gaf op als naam Mouton Marcel, geboren te Hannap- pes (Ardennen) 9-10 1901. Hij was zonder middelen en was ontvlucht minderjarige kinderen. Beiden gaven geen teeken van leven meer. Ver schaeve had eene diepe wonde aan het hoofd bekomen, was ook ge kwetst aan de borst en bloedde uit neus, mond en ooren. Van Huysse was gekwetst aan den rug en aan het hoofd. Aanstonds werden de slacht offers, die het bewustzijn verloren hadden, door den Eerw derpastoor Coucke de geestelijke zorgen toegediendEen geneesheer diende hen eenige zorgen toe en deed beiden naar het heelkundig gesticht St-Joris overbrengen. Zondag mor gen, om 11 ure, is Verschaeve over leden en men vreest voor van Huysse eenen noodlottigen afloop. Komen. WerkongevalToen de werklieden van de fabriek van Komen Zaterdag per autobus naar huis reden, is de auto, ongeveer om 8 uur, op het gehucht St-Eloy van de kalsijde afgeschoten en in een diepe voor gereden. Het voertuig kantelde Mechelschensteenweg, te Antwerpen, het verkeer zoo druk is, veroorzaakte een doodrijder met zijn auto, een erg ongeluk, dat drie personen erg kwet ste. Een werkman te Bornhem was aan 't herstellen van een dorschma- chien, die ingang gebracht door de electriciteit, plots aan 't draaien ging. De ongelukkige werd het hoofd ver- Heer On-.brijzeld. Twee motorijders botsten te Schaerbeek op een autocamion. Bei den werden erg gekwetst naar het gasthuis overgebracht. De waker eener fabriek te Cruy- beke werd 's morgens verwurgd op den koer gevonden. Te Burght werd een ouderling door den tram aangereden en gedood. Twee vrouwen werden op de groote baan nabij Nijvel, door een auto, die het gaanpad opreed, dood- gepletterd. om met het ongelukkig gevolg dat j leefden, hebben hen gezelfmoord op verscheidene inzittenden gekwetst hun woonkamer te Luik. waren. Een hunner had het erg te; DE BIEREN verduren en werd bij zijn aankomst ter stede naar het hospitaal overge bracht. Men hoopt hem te redden. Kloosterzusters gehuldigd. Tij dens eene stil-ingetogen plechtigheid die naar den wénsch dér belangheb benden ontdaan was van allen luister en officieel vertoon, werden de vol gende eereteekens uitgereikt het burgerkruis van le klas aan Eerw. Zusters Melanie en Philomenade medalie ie klas aan Eerw. Moeder- Overste Julie en Eerw. Zuster Philo mena van het Klooster van O. L. Vrouw, op de parochie Ten Brielen. Aan de twee eerste werd het eeretee- ken verleend wegens 35 jaar trouwen dienst in het Lager Onderwijs, beide laatstgenoemde wegens25jaar dienst. Namens het stadsbestuur bood de heer Berghe, Burgemeester, aan de gedekoreerden de welverdiende ge- lukwenschen en huldeblijken aan. Zantvsords. Kerstfeest. Op Kerstdag is een prachtig feestje ineen gezet geweest door de leden van 't Chris-1 genoeg ten Werkersverbond. zijn de beste. iiHiNHmiiimmiiunni TE BEERNEM. blij... want uw Verlosser leeft. Wie voelde niet zijn harte trillen Is het dan te verwon deren dat men reeds van andere gemeenten komt naar de Kerstmis van Boesinghe 1 't Sloee 12 ure, de Heilige Mis. Al even schoon. Dees jaar werd alles gezongen door 't zangkoor van de Congregatie. De Mis, Om 4 uur was de zaal bomvol, 't was wel in geen feestzaal, maar ja, we doen voor 't oogenblik voort met hetgeen dat we krijgen, 't Baasken van De Raap had zijn herberg veranderd in feestzaal, en op een theatre de fortune was op gesteld Kerstboom en Kribbe. Alles eenvoudig, toch schoon verlicht, 't Was tooverrchtig. Na een woord van welkom, las de Voorzitter van 't Syndi kaat het programma van het feest af. Op- volgentlijk kregen we de uitvoering van twee kindertooneeltjes, uithet leven der Kruistochtersen opge voerd door de 5 kinders van H. Dobbels, baas van De Raap Proficiat, Kinders, een hertelijken "pro ficiat, de toeschouwers hebben echter, door hunne herhaalde toejuichingen ge toond dat ze uw pogingen weten te war- deeren. Daarna de kerstboom werd te plukken gegeven voor de 54 kinders der leden appelcienen en kerstkoeken. Onmiddelijk volgden alleenspraken af gewisseld door onbetaalbare kluchtliede ren en verloting van Kerstgeschenken voor de jongere leden. Na de rustpoos kregen we nog gezangen en tot slot van rekening kwam de tombola, een 20 tal prijzen, menagiegoed en surprisen en of er gelachen werd. Het feest eindigde met een woord van dank door den E. H. Proost, gericht tot de werkersklas, en hij spoorde de leden aan, elk in zijn midden voort te werken voor den bloei van 't christen syndikaat, de leden verzekerende van zijne hardnek kige medewerking, en reeds van nu een tweede feest aankondigende voor vasten avond. Schepens en Hoste worden voor het Assi senhof verzonden en onmiddellijk aan- aangehouden. Devos buiten ce zaak gesteld. Vrijdag dus moest de Kamer van inbeschuldigingstelling bij het Be roepshof van Gent uitspraak doen over de al- of nietvervolging der drie betichten van den moord op Hector De Zutter, van Beernem, twee jaar geleden gepleegd. Om 11 u. 3o trok de Kamer zich te rug om te beraadslagen. Eerst om 12 u. 45 keerde zij terug met een lang- gemotiveerde uitspraak tegen Hoste ineen I en Schepens werden de feiten zwaar genoeg bevonden om hunne verzen- ding vóór het Assisenhof te verrecht vaardigen. Tegen Devos werd een bevel tot niet-vervolging uitgevaar digd hierbij steunde men zich op de bekentenis van Hoste, die had ver klaard dat in elk geval Devos het moordtooneel niet had bijgewoond I welk de verdwijning van De Zutter was voorafgegaan. De burgerlijke partij wordt ver wezen tot een 5oedeel der proceduur- kosten. De onmiddelijke aanhouding van Hoste en Schepens werd uitgespro ken. Deze twee betichten werden dan ook met het eelrijtuig naar de gevangenis gevoerd. Daarenboven gaat de heer substi tuut De Bie bij het Verbrekingshof een verzoek indienen tot rechtmatige wraking tegen het Assisenhof van Brugge en vragen dat de zaak vóór het Assisenhof Oost-Vlaanderen zou verzonden worden. Donderdagmorgen had, ter trouw zaal van het stadhuis, de 2e trekking plaats van de officieele tombola der tentoonstellingen van ig3o. Hierna de eerst winnende nummers: De nr 451730 - 9 wint 200 000 fr. De nrs 274986 - 5, 464551 - 7, 4o5i2i -10, 375931 - 3 winnen 5o.oco fr. De nrs 205238 - 4, 321336 - 1, 402940 - I, 456781 - 1, 124486 - 5, 344040 - 8, 300842 - 9 8g5i6 - 5,298890 - 5, 48684 - 9, 147066 - 1, 328ic5 - 4. 258163 - 4, 118868 - 9, 299 - 6. 131996- 7, 402351 - 9, 65g85 - 2, 34343 -3, 79742 - 1, win nen 10.000 frank. Yperstraat, 87, Poperinghe, brengt U ter kennis d it zij van heden af een allerbeste bruin bier kan leveren aan 65 c@nt. d@ Iltesr, SO fr. «Se ton van 140 liters. 45 fr. d® faaSv® ton van 70 liters. Hetzslfde bruin bier kan in de stad te huis besteld worden aan 8 fr. d®n bak van 12 flesschen. Bemint dus uw profijt en proaft eens.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 2