FORTS BRUNE LANDBGUWNIEUWS Jules De Puydt-Schmidt In t Binnenland Landbouwers en Neringdoeners, Verbond der Christene Vrouwen. Franciscaansche Derde-Orde Vlamertinghe. Otters gescho ten. De jachtwachter Juhs Ooghe van Dickebusch heeft verleden Za terdag bij den Dickebusch-vijver twee otters geschoten. vallen zijn te wijten aan oorzaken van persoonlijken aard. Dat beteekent dat ook meer dan de helft kunnen verme den en voorkomen worden. Dat betee kent dat er dringende behoefte is aan een doortastende werking tot voor komen der werkongevallen. Het groote aantal der werkongeval len wijst ook de Arbeiders op hunnen plicht zich aan te sluiten bij den Zie kentroost. om in geval van ziekte en werkonbekwaamheid het hoofd te kunnen bieden aan de beproeving en aan de Bazen zich in regel te stellen met de wet op de werkongevallen, willen zij geene groote moeilijkheden oploopen. De man der Balustrade. kien herinnert zich dat Morren op 16 Juli laatst een gedeelte der Ba lustrade der bibliotheek van de Hoo geschoo! te Leuven vernietigd heeft. Thans komt Morren veroordeeld te zijn tot drie maand gevang, voorwaar delijk. 20 Milliard waard. Professor Baudhuin, van de Leu- vensche Hoogeschool. heeft een schat ting gemaakt van het bedrag, dat ons land aan Congo uitgegeven heeft. Congo, zegt hij, is ontegensprekelijk een der grootste waardeposten op Belgie's actief. De Belgische Congo mag thans op meet dan 20 milliard waarde geschat worden. Voor de geieisterden. In den Ministerraad werden dé maatregelen onderzocht die men dien de te nemen voor wat de overstroo mingen betreft, in de streek van Den- dermonde. Er werd beslist het cijfer van 10 millioen op 15 millioen te brengen als krediet van hulpbetoon aan de slacht offers der overstroomingen. Er zullen verminderingen van belas tingen en vrijstelling van achterstal lige interestbetalingen toegestaan worden ten voordeele der geteister de n. De Antwerpsche Métropole klaagt het feit aan dat Vlaanderen in 1926 mildeüjk heef't bijgedragen tot hulp bij de overstroomingen in het Luikerland. Dan heeft de inteekening ten voordeele der Walen ongeveer 7 millioen opgebracht. Thans doet Vlaanderen nog eens zijn best om hulp en troost te zenden, maar het Waalse lie gedeelte van het land laat zich bij de ooren trekken. Met veel moeite heeft het Rood- Kruis in Walenland eene som van 200 dui zend frank bijeengebracht. Blinden. Op 10 duizend inwoners van Noord- Amerika zijn er 4 blindenin Prui sen 5: in Denemarken 5,6; in Oosten rijk 5,8; in Zweden 9,6; in Frankrijk en Italië 8,2in Engeland 9,6; in Noor wegen 13,7 en in Belgie zij er 6 blinden op tien duizend inwoners. Voor de Brievenbestellers. Het Beheer der Posterijen onder zoekt twee zaken ten voordeele der brievenbestellersAanpassing van de premies voor de stiptheid en 't ver meerderen van 't getal verlofdagen. Deze zouden van een op twee weken gebracht worden. WERKRECHTERSRAAD Rechtsgebied Yper. Verslag der werkzaamheden van den Werkreehtersraad van Yper gedurende het dienstjaar 1928. Katholieke Kring. Zondag aanstaande, 27 Januari, wordt het tweede winter Muziekconceit gege ven voor de Eereleden. Dubbel spel. De Express van Luik schrijft dat de Katholieken valseh spel spelen om dat in de Katholieke rangen alle ge zindheden aanvaard worden, van het oogenblik dat zij naar dezelfde grond beginselen aankleven. In zijn Nieuwjaarwensch zegde de Express Moge in het Belgisch huishouden zoo gauw mogelijk de scheiding van tafel en bed uitgespro ken worden, ziedaar onze oprechte wensch voor 1929». Zouden al de lezers van de Ex press akkoord gaan met dien wensch? Hoe zulk spel dan genoemd? Tegen oorlogsgassen. In Frankrijk heeft een conferentie jdaats gegrepen die voor doel had mid delen op te sporen om de bevolking tegen de oorlogsgassen der toekoms tige oorlogen te vrijwaren. Het besluit eindigde met een beroep te doen op de bevolking aller landen om te zijn tegen den oorlog, want er bestaat geen af doende middel 0111 de burgerlijke be volking tegen den gasoorlog te be schermen. Wil men den aanstaanden oorlog ontgaan, men dient de menigte in te lichten nopens de oorzaken en de ge volgen van den oorlog. Het werkvolk, meer dan welk anderen stand, is bij machte invloed uit te oefen op de re geeringen. Wanneer gaat de bevolking zich hier ook tegen den oorlog wapenen, hem zoo onpopulair mogelijk maken, hem doen haten, door iedereen doen vloe ken voor zijn onmenschelijkheid en onheilen, belachelijk maken om zijn onnut en redeloosheid. Wij moeten aan het groot oorlogs tuig, de Kamer der Volksvertegen woordigers, onze bijzondere aandacht wijden. Zonder oorlogzuchtige Kamer, geen oorlog. Tegen den volkswil zou geen enkel potentaat den oorlog dur ven verklaren. Geen oorlog zonder eredieten en zonder oorlogszuchtige meerderheid geen eredieten. Als tien millioen menschen van ge lijk welk land op dezelfde lijst getee- kend hebben dat ze aan geen oorlog meer willen meedoen, die door hun land werd verklaard, mogen wij den oorlog als geëindigd beschouwen. Dan zou de wereld enkel bestaan uit oor logsvijanden. Wie zal beginnen? GUIDO. DRINKT en Feys-Calle waert's GULDENBIER EN EXTRA KBaSBSSSBBBBBBSSBSSBBBBESBBBBBI KAMER DER WERKLIEDEN. Voor de Kamer der Werklieden wierden er in 1928 48 geschillen op rol gebracht, waarvan er door het verzoe ningsbureel 20 vereffend wierden in der minne; drie klachten wierden in getrokken 6 geschillen vóór de zitting- vereffend 2 klachten waren niet ont vankelijk 4 gevallen door het Ver zoeningsbureel gevonnisd en 13 naar den Raad verzonden. De Raad bekwam nog 4 verzoenin gen3 klachten bleven zonder gevolg; 4 vonnissen van onbevoegdheid wer den geveld en 2 ten gronde afgewezen. KAMER DER BEDIENDEN. In 1928 kwamen er in de Kamer dei- Bedienden 6 geschillen op rol, waarvan er eene verzoening bekomen werd 1 klacht werd ingetrokken en 4 ver zonden naar den Raad, die er nog een geschil verzoende en die drie vonnis sen van onbevoegdheid uitsprak. BBBBBBBBBEBSBBBBBBBBBBBBBBBBBI De laatste uitvinding is Calnitro Ig waarin vereenigd zijn nitrieke, ammo- niakale stikstof en zuiver kalk. Van heden af is deze meststof beschik baar, CALNITRO IG bevat 20 stikstof, waarvan 10 M nitrieke 10 14 amnioniakale daarbij35 kilos zuivere kalk die gratis gegeven wordt. Calnitro Ig, dank zijne samenstelling 1) is eene waarborg voor goede oog sten, en kan op alle gronden zoowel in de Lente als in den Herfst gebruikt worden 2) vermindert grootelijks den last van het uitstrooien der meststoffen. Calnitro Ig is de ideale Meststof ver krijgbaar bij alle meststoffenhande- laars. BBaBBBBBBBBBBBEBBBBBBBBBBBBBir STAD YPER. Voordracht over KanherHet stadsbestuur van Poperinghe maakt het publiek kenbaar dat de Belgische! Maatschappij vo r kankerbestrijding,; ondt-r de hooge bescherming van het Ministeiie van Binnenk ndsche Zaken en Volksgezondheid, een voordracht zal komen geven met lichtbeelden. Donderdag 24 Januari aanstaande, om 6 uur 's ayands, in den STADS SCHOUWBURG, Noordstraat. Gez'ea de belangrijkheid van het Nieuwe Hoofdman. Zondag onderwerp rekenen wij op eene tal- werd Heer Alfons Verfaillie, in de riJ]fe bjtredmg. De gebreveteerde Trench-Coat met de uitneembare Mondial en de ondoor dringbare Regenmantel Belgiea zijn- enkel te verkrijgen IN DEN NE GERbij F. B LANCKAERT-V ER- LEENE, Meester-kleermaker. FABRIKANT-GOUDSMID Gasthuisstraat, 6, recht over het Gasthuis POPERINGHE. GROOTE KARNAVALSTOET OP ZONDAG 10 FEBRUARI 1929 Met de welwillende medehulp van het Stadsbestuur en der Bevolking van de Stad. 6.000 frank premiën worden aan de deelnemende troepen toegekend. Voor alle verdere inlichtingen zich wenden tot het Bestuur: lokaal «Ho tel du Nord», Statiestraat, 63. Yper. IBBBBBBBBBBBBBBEBBBBBBBBIBBBBB Verbond der Coiffeurs en Barbiers Poperinghe. BERICHT. Door het gedurig stijgen der koop waren en der levensmiddelen, is het «Verbond der Coiffeurs en Barbiers van Poperinghe verplicht een mini mum-tarief in te brengen vanaf Maan dag 21 Januari, met prijzen als volgt TARIEF HEEREN: Bij de Coiffeurs: Scheeren 0,75 fr.Haar kappen 1,50 fr. Bij de Barbiers: Scheeren 0,50 fr.Haarkappen 1,00 fr. Zetten van scheerzen vanaf 3 fr. Gilletten 1 fr. TARIEF DAMEN: Haarkappen 3 fr.Ondulatie 3 fr. Tarief Kinderen (tot 14 jaar) Haarkappen 2 fr. De Salons zijn gesloten den Zondag en Maandag om 12 uur. Bij ieder Haarkapper zal een tarief uitgehangen worden. IBS STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag- heden Zondag namiddag alleen M. VANDEPI.A.S. Daar zijn er nog die aan Lloofd- pijn Migraine, Rumathiek en aan Griep willen lijden. Wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POE DERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Popreinghe, de doos 6 fr. PENSIOENEN. De personen geboren in de maand Januari moeten heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Yperstraat, van af 9 tot II uur, komen met hunne pensioenkaart of om hunne storting te doen. Vlaamsch Huis. Twee prach tige opvoeringen van De Dorps- poëet hebben tweemaal eene volle zaal gelokt. De speelsters en spelers dienen allen om ter meest gelukge- wenschtelk was in zijn rol en allen hebben meesterlijk, ja dit woord mo gen we terecht'gebruiken. allen heb ben meesterlijk hunne rol uitgebeeld en volgehouden. Aan allen onze beste gelukwenschen. Een bliispel met heel mooi zang voleinde het feest. Handboogmaatschappij Willem-Teli,1 als Hoofdman aangesteld in vervan ging van wijlen Heer Rei Devos. 1 De nieuwe Hoofdman, sedert vele; jaren de ziel in de spi der maatschap pij, weze gelukgewenschten de maat schappij, kan er enkel voorspoed bij b..-halen, bij de aanstelling van den nieuwen verdienstelijken Hoofdman. Docibarricren. Donderdag] morgen werden de vlaggen op St Bei - tenskerk gehes chen ten teeken dat de dooibarrieren gesloten waren. Pectoral Dupuis. Van af de eerste dosis gevoelt de zieke verlich ting; de hardnekkige hoest bedaart; de brand in de keel verdwijnt; de flui men komen los en worden gemakke lijk uitgespuwd. De doos4,50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe Ingang vrij en kosteloos. Voor uw DIAMANT, GÖUDEWERK, wendt U bij VAWLÜDE Goudsmid, Bote rs raat, 6, YPER De schoonste keus, de genadigste prijzen. Alles gewaarborgd in GOUD 18 KARAAT. BELANGRIJK BERICHT. Vandaag 20 Januari van 9 tot 12 uur, is er zitdag in de voorkamer van 't Volkshuis om het jiargeld te ont- vsngen en ter zdver tijd de kaarten te geven voor de groote tooneelfeest van Februari. Op Zaterdag 2 Febr. fO.L.V. Licht mis) is 't den feestdag van het Ver bond 's morgens om 7 uur in St Ber- tenskerk solemneeie mis voor al de Leden en hun huisgezinnen het is wel is waar een Zaterdag, maar 't is een reden te meer om op dien dag bijzondere gunsten en genaden van O L.V. af te smeeken. Al de Leden zijn vriendelijk ver zocht {'offerande te gaan, en seffens daarna zal de H. Communie uitge deeld worden men is dus vriendelijk verzocht niet 1 óór de m;s ter H. Tafel te naderen, maar gezamentlijk, seffens na de offerande. Den Zondag 3 Febr. om 3 uur, den Maandag 4 Febr. om 6 uur, Groot Tooneelfeest. Men zal opvoeren als blijspelDe trekking yan de Verwoeste Gewestenen een nieuw liturgisch drama, kortfcondig en modern voor gesteld H. Cecilia Vandaag dus allen naar 't Volks TE YPER. 20 JAN. Te 9 u.Zielemis voor J. Si- donie Notebaert, overledene Derde- Ordelinge. 's Nam., te 2,30 ureVergadering der Zusters en toewijding aan het H. Hart. Gen. Abs. 27 JAN. Te 9 u.Jaarlijksche zielen- dienst voor de overledenen van bei de afdeelingen met het uitdeelen van gedachtenissen. 28 JAN. Te 7,30 ure 's av., in het Bis schoppelijk College, Bolling^traat, ethmologische voordracht over het familieleven der Ngbandi, gegeven door Zeer Eerw. Pater Theotimus van Westvleteren, Doktor in de Godheid, oud-leeraar van Wijsbe geerte en Godgeleerdheid, Prof.- Prefekt en Overste der Belgische Capucienen in Ubanghi (Congo). Ingang vrij voor iedereen boven de 16 jaar. Yper. Zaterdag hadden wij in den Continental, het jaarlijksch ban ket voor de biliirrdaires. Dezen keer heeft het al onze vorige feestmalen den loef afgestoken. Waarlijk wij had den ons nooit aan zoo'n pracht dur ven verwachten, 't Was al even fijn. Maar wat gezegd van onzen gesuiker- den biljard Mijnheer Dehaeck haalt er eere af, want dat was me nu een echt pronkstuk en goed, goed cm uw lippen af te lekken. Zondag was het volop feest in het patronaat van St Maartens. De meisjes zouden hunnen bestuurders feestdag vieren. En 't was wel. Ge zang, spel. declamaties, verzorgd tot in de puntjes. De jufvrouwen mogen er preusch mêe zijn. Ook kon E. H. huisom 't jaargeld te betalen deze Huyghe het niet verzwijgen en in wei die in de onmogelijkheid zi n zelf te gaan zullen iemand zenden voorzien van hunne lidkaart. Het Bestuur. Dinsdag aanstaande 22 Januari heeft plaats de begraving van een onzrr gctiouwe leden: Juffr. Alices Hauspie. Wij verzoeken de leden van het Verbond zoo talrijk mogelijk tegen woordig te ziin in den Lijkdienst, om gy, uur in O.L.V. kerk. Vergadering ten sterfhuize. De menschen klagen van dit en dat en men zou zeggen dat ze genoe gen er in vinden. Doch het is zoo nut teloos te klagen over zware hoofdpijn of zenuwkoorts. ALGAOPOEDER zal u aanstonds genezen Onschadelijk voor de maag De halve doos 3,25 fr., groote doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. In Yper bij Hautekier en Van Robaey*. Vlaamsch Kruis. Maandag aanstaande 21 dezer, om 6 u. 's avonds in de Kath. Kring, belangrijke voor dracht met lichtbeelden door Heer Apoth. Depcorter. Ondferwerp De overstrooming in de Dendervallei met betrekking op woninghygiène. Op Donderdag 24 Februari om 8 uur 's avonds, insgelijks in de Kath. Kring, zeer belangrijke voordracht door Dokter De Mayer van Gent over «Tuberculosis», met lichtbeel den. Ingang vrij en kosteloos. Brengt nffuwe leden aan. Binnen enkele weken zal een reeks praktische lessen over verpleegkunde gegeven worden. Voor groote menschen en kleine gepaste woorden sprak hij met zijnen besten dank, ook zijn vaste vertr, u- wen uit dat er meer en meer zou ge- ieverd worden voor deze zoo schoone instell ng. Denzelfden dag gaf de Kooraf- deeling van den Stuciiekrir g door het toedoen van het Davidsfonds een prachtigen liederavond. Wat het meest doorsloeg was den oudgeken- den herderszang van Meeste"- Moer man, die gedurende 58 jaar Orgeiist was in St Maarteqs kerk hier ter stede. Ook met het kerstlied van Car- pan gingen de toehoorders de hoog ten in. Het spel der Blindgeborene droeg onvoorwaardelijk alle bewon dering mee. Wat was het schoon Wanneer nog zoo een feest Maandag in de feestzaal van het College kregen we van E. H. Allos- serij een voordracht over het Prote stantismus in Vlaanderen. De E. H. Spreker, na ons bekend gemaakt te hebben met den dan bestaanden toe stand, toonde ons hoe geschikt de tijdsomstandigheden voor het inbijten dezer ketterij waren. Hij wees op het geweld en de gruweldaden welke met den groei der dwaalleer gepaard gin gen en na den korten b'oei van het protestantismes alhier geschetst te hebben, beschreef hij ons diens die pen val. Neen, Vlaanderen is daar voor nog niet rijp. Nogthans waar schuwde ons de E. P. Constantinus na het bedankingswoord uitgespro ken te hebben, goed uit de oogen te zien, daar die oude werking nog steeds aanhoudt. Eeneprotestantscheschool zal binnen kort geopend worden en om geen reden mogen de kinderen die volgen. Nog eens heeft de bloeiende menschen hoort klagen dat hunne kin deren lijden aan 't zuur, aan de maag of een andere slechte spijsvertering hebben. De talrijke moeders die hunne kinderen voeden met het Kindermeel FORTIOR hebben daas, in alle ge val geen last mede. Met het Kinder meel FORTIOR komen de kinde ren steeds goed aan, zij slapen gerust en zijn frisch en gezond. Het Kinder meel FORTIOR zal U door alle apothekers, vele vroedvrouwen en de beste kruidenierswinkels aan 5,75 fr. de doos afgeleverd worden. Missieavond. Een goed gevul- kinderen. Het is zelden als men nog franciscaansche orde ons een schco ren en leerrijken avond bezorgd. De motorbebouwing is nogmaals verhuisd. Zij betrok immers de hou ten barakken die zich daar bevonden waar we vroeger de bibliotheek had den. Ze is met heel den inboedel nu naar de Kazerne gegaan. Reeds zijn ze met het aftrekken der horten lood sen bezig, want binnen kort zal de publieke hef aangelegd zijn. De menschen die aan het front niet wonen en kunnen zic'i geen ge dacht vormen van den onhebbelijken toestand in denwelken wij ons hier bevinden. Dagelijks immers worden Vriend, zijt gij neurasteniek züt gii moedeloos? geloof toch dat THE0BR0MA u zal genezen en be proef één» enkele flesch. Te Poperinghe bij alle Apothekers. Hebben uwe kiekens 't Snot, gij bijzonderliik liefhebbeis van vecht hanen, maakt gebruik van Apotheker Vermandere's MARVOL, merk de Hanakop. Te bekomen bij de Apothekers: Notredame en Kestelyn te Poperinghe en Snoeck, Van Robaeys en Weckes- ser te Yper en in alle Apotheken. de zaal is het beste bewijs dat heLernog een aantal obussen gevonden, volk van Poperinghe het wertc der!en njet zeldzaam gebeuren er onge- missies genegen blijft-De groo e ]ukken. Om zich eene gedachte te vormen van het ongelooflijk getal obussen die hier op Yper en omlig gende kwamen zal h»t genoeg zijn te zeggen dat verleden jaar in Yper sta tie niet min dan zes millioen hon- missiefilm, Geslaakte Boeien, was; ten zeerste boeiend omdat het missie- werk er zoo treffend tusschenin ge wezen was De Missiekrans hoopt dan met den steun van iedereen veel goed werk te j derd twee en dertig kgr. afval opge_ kunnen leveren en veel kerkgewaad laden werd.'t Kan tellen hè naar de missionarissen te kunnen zen-T den. Er wordt ook nog eens een| - Zondag 20 Januari en Maandag dringende oproep gedaan tot het ver- 21te S m zal de tooneelafdeeling Pui- zamelen van alle oud papier. Tot "ontroost, m de feestzaal van het bekomen van zakken zich wenden A3.?1? Huis opvoeren, het blijspel tot E. H. Lowieop het College of tot Mijnheer de Senator Kaarten te de missieiiveraarsters. bekomen in 't Belfort. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, dank aan zijne zachte maar voortgezette werking, veroorzaken de regelmatigheid van den dagelijkschen stoelgang. De doos4,50 fr.de halve doos 3.50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Op Zondag 27 Januari, herop voering van Piaske, beroemd Amne- stiespel, door de Katholieke Vlaam- sche Meisjes in de feestzaal van het Vlaamsch Huis, te 6 ure stipt. Knar- ten tegen 4 fx en 2 fr. Ten voordeele der geteisterde broeders uit de over stroomde Vlaamsche streke. Allergrootste keus van JUWEELEN in BRILLANT, DIAMANT, PLA- TINE, GOUD 18 karaat, en ZILVER. Mans-ketens, Vrouw-ketens, Barretten, Oorringen, Armbanden, Plas- tronspellen, Ringen, Man-monters en Vrouw-monters, met en zon der armbanden. Gróote keus van Tafelgerief en GESCHENKEN in ZILVER voor DOOP, EERE-COMMUNIE en HUWELIJKSFEESTEN. Depothouder van de echte monters Roskopf-patent en van de Re gulateurs en Wekkers merk De Ster de beste der wereld. Schoone keus van Barometers, Brillen en Neusnijpers met gewone en speciale glazen. INKOOP van alle oude juweelen aan de hoogste waarde. Alle juweelen zijn in het huis gemaakt, aan de genadigste prijzen en zijn verkocht direkt van den fabrikant aan den Kalant. VERMAKING en HERSTELLING van alle oude juweelen. Op Zondag 10 Februari, met de Solo-Slim. Werd gespeeld welwillende medehulp van het stads- door Henri Top met de 5 hoogste bestuur zal alhier een groote Karna- klavers, de 5 hoogste en 3 kleir.e her- valstoet uitgaan. Niet min dan 6000fr. tens. Medespelers: Leon Leuridan, premien. Voor inlichtingen zich wen- George Ncllet en Jules Top" den tot het bestuur, lokaal Hotel du ste Caifr.-Currne. Tn in op Nord Statiestraat. gespan. De melkvoerder Sabbe reed Oktaafvande H.Agnes. Zon- met zijn gespan de spoorbaan over dag aanstaande, zijnde den2oJanu- ofschoon een trein in aantocht was ari, hebben wij 's avonds cm 5 ure in de locomotief botste met volle geweld de kerk van Belle's Godshuis, de tegen het achterdeel van het gespan opening der oktaaf van de H. Agnes. aan dat met man en paard eènige me- Die jeugdige maagd en martelares, ters ver op een akker geslingerd werd gediend tegen keel en hoofdpijn, werd De tramen van het gespan waren ge- hier ter stede door de geloovigen ver- broken en het paard dat zoo Iosge- eerd sedert 1279 en zulks met een raakt was ging op hol en kwam t'huis onverstoorbaar vertrouwen. Ook waar men aldus een ongeluk vermoed- moet die onafgebrokene vereering, de. De geleider erg gekwetsten die gedurende die groote spanne tijds, onder meer een been gebroken was voor ons zeker wel her schoonste werd dadelijk met den trein, die ge- bewijs zijn, dat de H. Agnes hare stopt had naar eene kliniek te Ise- vereerders steeds heeft weten te aan- ghem. overgebracht. hooren en door God heeft doen ver- hooren. Dit jaar, zal de toeloop van volk, even als vroegere tijden, wij rijn er overtuigd van, even groot wezen. Op de wekedagen, de H. mis om yv%. Het lof om 5 ure. Zondag 27 Januari 's avonds onder het lof sermoen, 's Zondags de H. mis om8 ure. Wislsbeke. Brand. In de tweewoonst, betrokken door A'.ouis Duynslagers en Medard Deconinck, beiden vlasbewerkers, brak er 's nachts brand u t. Niets kon gered worden. I De woonst brandde er tot den grend uit. De oorzaak is onbekend. Alles is gedekt door verzekeiing. Donderdag 24 Jar u ri, te 20 uur Voordracht door den Heer J. Van) Dctfonys. l/erkongeva.Za- Overstraeten, ondervoorzitter vanj^erdag namiddag rond 2 ure was ae den V.T.B. over Het groot Hertog- genaamde Voet Remi, werkende in de dom Luxemburg in de feestzaal van samenwerkende brouweni der Statie, het Vlaamsch Huis. De voordrachtwaar hu bezig was met flessclen te wordt opgeluisterd met lichtbeelden. vuder>, door het ontplc tien een dezer, T 1 zoodanig erg gekwetst aan de rechter - Op 27 Janum krijgen wj, ter hand da*t de slagader der pols aige. gelegenheid van de wijding van het sneden werd< G*zièn de ergheid der nieuw orgel van St Niklaais, m de kwetsuur werd de man op bevel van hoogmis van 10 uur de auditie gege- d geneesheer naar de kliniek van yen door meester L. Vanhc utte Lau- K hfter Phili art te Moeskroen naat van het Lemmens gesticht van overgebracht om er eene heelkundige Mechelen" bewerking te onderstaan. Reningheist. Boerettgi de.— Vandang, Zondag, te 3 uur is er ver gadering met. aanspraak door M. Dequecker. Bixschote. Ter herinnering. 't Is te 5 uur. dat heden in de feest- HET GEMEENTEKREDIET van BELGIE De inwoners van Poperinghe en omliggende, die begeeren hunne kas bons te vernieuwen of plaatsingen te doen bij het Gemeentekrediet, worden za&J van >t Klooster de VOOrdracht vriendelijk verzocht zich daartoe te wenden tot, M. A. CROUSEL, Wisselagent, 14, Schaalstraat, POPERINGHE, eenige agent voor Poperinghe van het Gemeentekrediet van Belgie. Deze diertjes hebben den schutter sionarissen een schoon sommetje opgebracht. Davidsfonds. Voor de leden van 't Davidsfonds met hunne huis- genooten boven dezestien jaar wordt op Zondag 20 Januari 1929 om 5 y« ure 's avonds, in 't lokaal «De H. Fami lie eene voordracht met lichtbeelden gegeven over Zwitserland (het Vier- Woudstedenmeer en Willem Teil) door den E. H. Dewitte, onderpas toor te Passchendaele. De leden van 't Davidsfonds wor den beleefd verzocht te zorgen dat het lidgeld voor 1929 (i5 frank) vóór het einde dezer maand betaald worde ten einde vereffening met het Hoofd bestuur te kunnen maken. Geitenbond. Heden Zondag om 3 uur zeer stipt, alg meene jaarlijk sche vergadering van den Geitenbond bij Jules Vanhaste. Dagorde: Betaling lidgeld voor 1929 Aanvaarding nieuwe Jeden Rekeningen 1928. Belangrijke uiteen zetting over de geiten verzekering. Tombola. gegeven wordt over de verheerlijking, de heiligverklaring en de mirakelen der H. Theresia van Lisieux. Schoone lichtbeelden zullen den gepasten uit leg, als in werkelijkheid geven. On- noodigte zeggen d?t iedereen erover volkomen zal tevreden zijn. Eerw, Pa ter Joachim staat daarvoor borge. Het feest wordt gegeven ten voor deele der Missiën der Eerw. Paters Karmelieten, en met genoegen stelkn we vast, dat de kinderen de kleine propagandisten van 't werk der Mis- overal met hunne kaar ten welkom zijn. Aan de ingang zullen er nog kaarten verkriigbaar zijn, als er nog plaats in de zaal is. Dickebusch. Belangrijke vangst. Verleden week Zatfrdag, heeft de jachtwachter Ooghe Jules, op dienst zijnde, twee schoone oiters geschoten langs de K mmtlbeek, sa men wegende 12 kilos en metende ieder 1,10 meter, in lengte van kop tot staart. Hollebeke. I andbouwvoor- dracht. Zondag verleden hadden we inde jongensscnooleen landbouw voordracht. Heer Lesplanques, Land- bouwleeraar, sprak er uitgebreid en met kennis van zaken over De zuur heid van den grond en de doelmatige bemesting om in zulke gronden de beste opbrengsten te bekomen. Deze landbouwers die er waren konden er veel leeren, de anderen hebben veel verloren! Vergeet niet, beste landbouwers, dat het niet genoeg is van den zak te ce moet weten welke chimieke Woumen. Christen Werkers- Teven,» verbond On Zondav 20 Tanuari om meststoffen ge smijten moet aan welke o -jj„.1 planten aan welke gronden! Dan planten aan welke gronden eerst zult ge uw boerderij met ver stand en genoegzame v inst uitbaten 3 uur 's namiddags zal een vergade ring gehouden worden in 't Hof van Commercie bij Louis Vanover-, schelde, voor alle hout- en bouwar-1 beiders van Woumen en omliggende. Alle vrienden werklieden zijn er welkom. Isenbsrghe. Erge val. Re-' Wsstvlet&rmi. Boerenbond. mi Luyssen werkman in de vlasfa- Heel belangriike vergadering van- briek der broeders Moeneclaey,droeg daag Zondag te 5 u. namiddag, in het zakken lijnzaad op den zolder v an het gewoon lokaal bij Alexis Debergh. Beste gsltiplaatsingen worden gedaan bij Mr Dequeker, Bix- schote. hues Moeneclaey langst eenen trap die buiten stond. Toen hij boven kwam met eetien vollen zak, op zijn hoofd, gletsre de trap weg onder zijne voeten en hij viel In den val kon hij zich nog vastklampen aan eene vensterluik, maar hij lijdt 'toch aan inwendige kneuzingen. Heer Cornells, opziener, komt spre ken over de spaar- en leengilde een nuttig onderwerp, ook iedereen is welkom. bieren''Lorraine" "Chasse,, de beste. zijn DE BROy\YERIJ MASSCHEUIN, Yperstraat, 87, Poperinghe, brengt U ter kennis d it zij van heden af een allerbeste bruin bier kan leveren aan 65 G©E*f. d© 5Ster, 9® fr. tis ton van 140 liters 45 fr. dl© foaüv© ten van 70 liters. Hetzelfde bruin bier kan in «ie stad te huis besteld worden aan S fr. dsn van 12 flesschen. Bemint dus uw profijt m proeft gans.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 2