F C JACOBS H. Verdonck-Minne Zonen Arm Armenië! De Jacht op Bandieten Vrouwenhoekje Voor Pater Lievens Heldenhulde ifiS DE STRAFSTE GEBRUIKT ER MIN Belastingen TOONEELFFESTEN BREUKEN en MïSGROEIINGEN Wytschssta. Die/te. De ge naamde n C... en M. V... die hier op familiebezoek waren, lieten hunnen auto, die voorzien was van twee wis- selpneus op de dorpplaats staar.Toen zij nu zoaden vertrekken, stelden zij ■vast dat beide banden van den auto waren en verdwenen. De veldwach ter gelukte erin nog denzelfdrn dag de j langs den weg de negen tienden van gestolen rubberbanden terug te vin-j hun getal verloren en die weldra ge- den en de dieven te ontdekken. Beide j leken aan een troep waggelende ge- kerels ontkenden de ten laste gelegde raamten met bebloede voeten, pijn- Drama der Ellende te Berlijn Werkrechtersraad van Westvlaanderen. Leuvansche Hoogeschcol. - Lentewear in Parijs. Te Parijs eh in midden Frankrijk schijnt 't lenteweer voor goed ingetreden. Sinds een drietal dagen krijgt men ginder een milde temperatuur tot 6 en 7 boven o. In hel overstroomde gebied. In de Kamers. M. Poncelet< katholiek, werd tot ondervoorzitter gekozen in vervanging van M. Pffmez overleden. Tentoonstelling der Duiven Finantiemannen aangehouden Hendrik Serruysiaan, 7, GOSTENOE, Oostende, alle dagen van 8 tot Guur, niet op Zondag.Brugge, alle dagen van 8 tot 6 uur, Zuidzandstraat, 25. Gent, alle Dinsdagen van 2 tot 5 uu* Munckaert, 55 - Brussel, alle Woensdagen van 9 tot 5 uur, rue St-Lazare, G9 - Kortrijk, alle Maandagen van 2 tot 5 uur, Hotel du Parillon Fran?ais, Statieplaats. Yper, alle 2» en 4n Zaterdag I van 9 tot 12 uur, Korte Tnouroutstraat, 16. Veurne, alle eerste Zon-1 dagen van 9 tot 12 uur, Hotel de Fraace, Statieplaats. algeheele zelfopoffering onzer Missie zusters, ook door milde offers, te huldigen, enwel, dan, willen ze er ALLEN bij zijn. Wat een zuiver christelijk katholiek gevoel hij ons Vlaatnsch volk, dat, zoo de E. Pater Joachim zegde, meest van al, missio narissen en missiezusters aan de hei denen geeft, en ook de mildste aal moezen. Zoo kwamen eens in ons land, dat nog wild was, de boden van 't geloof met de elders geschooide aalmoezen; zoo gaan nu de onzen nnat de nog onbeschaafde volkeren Mocht d e Missiegedachte nog ver der en dieper overal doordringen De verlieten de Feestzaal voldaan en tevreden De Eerw. Pater, die de voordracht gaf, vertrok welgezine; en de kinderkens, die overal rondgegaan waren met kaarten, werden herte'ijk beloond en hun oogskens straalden van vreugde bieren"Lorraine" "Chasse,, zijn die beste. Woumen, Pensirengilde Sint AndriesOp Zondag 27 dezer om 3 uur zal de Heer Karei Goetghebeur, provinciaal raadslid te Oostende een voordracht houden over de nieuwe pensioenwet in 't lokaal «'t Hof van Commerce». Daarna groote algemee- ne prij sloting onder de aanwezige leden. Bovsren-Leys. Erge botsing.— Op de groote oaan van Kortrijk, is een voermans wagen, waarop stonden Gaytan en zoon in botsing gekomen met een auto gevoerd door een heer uit Gent. Gay tan en zoon werden met geweld ten gronde geslingerd en deer lijk gekwetst. Ook hun paard werd erg verwond. De auto was gansch inge drukt. In de mist misleid botste de mailbo:t Flamand uit Duiakerke, te Tilburg op een pier en sn-ed deze in twee, er a5o 000 fr. schade aan brengend. De boot kreeg geen averij. In eene oliefabriek teZwijndrecht (Holland) waren drie werklieden aan 't herstellen van een carbure toestel toen dit ontplofte. Twee werden op den slag gedoodde andere bleef ongedeerd. Vijftig kinderen waren aan 't schaatsen te Leigh in Engeland toen het ijs bezweek 5 kinderen ver dronken. In den loop van 1928 werden in de Vereenigde Staten 4 millioen drie honderd vier en tachentig autos ge fabrikeerd. Met betrekking tot den missiedag die in St Jans-kerk gehouden wordt op Zondag 3 Februari, ten voordee- levandeHH. Plaatsen en van Ar menië, ontleenen we het volgende aan een schrijven van P. Joannes Balian, Armenischen Minderbroeder en Missionaris, wiens ouders vermoord werden Laat weten aan al onze weldoe ners dat wij nooit hunne weldaden zullen vergeten. De Armeniërs zijn dankbaar le midden van hun ontbe ringen: als christenen hebben zij schrikkelijk geleden, en nog steeds is hun leven hard... Indien gij gezien hadt wat wij gezien hebben, gij zoudt zeggen dat wij de zaken verbloemen... De huizen geplunderd en daarna ver brand gansche dorpen verwoest waarvan slechts hier en daar een zwartgebrande muur overbli ftde mannen als honden neergeschoten; de vrouwen en jonge meisjes ver kocht, ontvoerd, God weet waarheen ofwel brutaal beleedigd in volle straat en dan gewurgd, in stukken gehakt of levend verbrand; de kinderen bij hoopen in groote kuilen geworpen en levend begraven.En dan de ontvoe ringen, die ellendige karavanen die VLAMERTINGHE. GEMEEN TEKREDIET VAN BELGIE, de ze kerste plaatsingen vrij van taksen. Rechtstreeksche agentJ. DEHAECK Fransch-Belgisch akkoord betreffende de grensarbeiders ZEER BELANGRIJK BERICHT. feiten, doch eindigden zij met beken tenissen af te leggen. Vooraleer dat gij uw aankoop of verandering doet van Juweelen, wend u rechtstreeks tot den fabrikant J. DEPUYDT-SCHMIDT, 6, Gast huisstraat, POPERINGHE (rechtover het Gasthuis). Loce. Gestraft De Doua nier J. Rateau die brutaal weg op den auto van Covemaecker had gescholen werd te Yner veroordeeld tot 80 fr. boete of 25 dagen. Covemaecker en zijn gezellen wien hij nog een proces had aangedaan voor smaad werden vrijgesproken. ëheluwa - Omgekanteld. - Ten ge volge van den mist reed de autobus Woensdag morgen, de gracht in. De De inzittenden werden door de glas scherven gekwetst en de auto was erg ontredderd. Diejte.— Uit de Coöperatief St Ge rard werden twee balm vlas gestolen met een waarde van 8.400 fr. St JuMaan. Benoeming. Zij ne D. H. Mgr. de Bisschop komt E. H. J. Debaene tot onzen pastoor te benoem -n. Zoo beloont Monseigneur de verdiensten van hem dien wij op voorhand reeds als onzen beminden pastoor aanzagen Dit blijde nieuws werd met vreugde ontvangen. De plechtige inhuldiging zal plaats heb ben op Zondag 3 Februari. Woestsn. Boekerij. G'zien 't reglement der boekerijziet 't be stuur dezer zich verplicht, door de nalatigheden in 't terug brengen der uitgeleende werken te herinneren dat de boeken binnen de veertien dagen moeten terug gebracht worden. Dl Bibliothecaris. Een vader die zijn dochter ver bood kennis te maken, schoot den minnaar rakelings dood neer te Parijs In Spanje reed een autobus tegen staande 1 lijk tegen elkander aanleunend en Istruikkelend bij iederen stap...» En P. Balian gaat voort met deze schrik beelden uiteen te zetten als iemand die spreekt in een droom en met het oog hr el de reeks van verschrikkelijke tafereelen volgt «...En zeggen dat de bondgenooten ons de schitterendste beloften had den gedaan Maar toen was hun doel ons te doen meestrijden aan hunne zijde. En onze jongen lieten zich in lijven in het Oostersch legioen en vochten als leeuwen naast de Frat- schen en Engelschen en Italianen Het was om ons geliefd Armenië te verlossen, dat reeds een christen land was toen de Franken nog heide nen waren en dat later met de Kruis vaarders meevocht. En na den wapensti'stand kwam de belof en- schennis en kwamen onze bittere ontgoochelingen. Thans zijn de over geblevene Armeniërs gebannen, en hier en daar verstrooid. Er bleven 5o 000 weezen over. Hier zijn we met 3o.oco vluchtelingen (rondom Alep po) Oh, gij zoudt onze arme barak ken moeten zien rondom Alleppo Beproeft het te wonen onder tenten wanneer de ijskoude wind als een storm woedt t n de regen bij s'roomen va1f... Wanneer de Pater bij hen komt aanzien zij hem als een redder, zij vooral, de40co gevluchte katholieken uit Mar ach, Aintab en omliggende dorpen waar de Franciscanen hunne herders waren. Zij weten dat de zo nen van S -Franciscus veile liefdadi ge vrienden tellen in Belgie. Ze lui steren naar zijn opbeurende en hoop gevende woorden maarzij zien ook naar zijn handen waaruit nu voer hen de verwachte hulp valt Om in dien dringenden nood te voorzien en om de arme weezen te helpen ondersteunen, wordt de aan- liefdadigheidsdag gegeven, te Brussel. De pfficie van B ussel is verschei dene dagen in de weer om een paar echte bandieten aan te houden. Ver scheidene botsingen en bewogen ach tervolgingen, waarbij met vuurwa pens werd gehandeld, hadden plaats. De agent Blockman werd erg ge kwetst zijn beenen zijn met volledige en bestendige verlamming geslagen. Daarenboven werden nog twee in specteurs van policie gekwetst. De twee bandieten konden eindelijk •och aangehouden worden eenervan Demoor is doadebjk gewond. In de Berlrjnsche voorstad Friede- nau speelde zich in den voorlaatsten nacht een gruwelijk drama der ellen de af. Een man die het leven beu was heeft zijn vrouw doodgeschoten en zich dan gizelfmoord. Vooraf hadden ze hun beide kinderen vergif tigd. Blijkens brieven die werden gevon den, werd dit drama langdurig voor bereid en warén de echtgenooten van zin met hun kinderen al te samen zich vafi 't leven te brengen. BBBBBBBEBBBBBBEBBBBBBBBBBBBBBI KIEZING VAN 20 JANUARI. Eene overeenkomst tusschen Frankrijk en België komt gesloten te worden, waarbij de pleegvormen vastgesteld zijn waaraan de xdgische werklieden, die in Frankrijk hunne bezigheid hebben, onderworpen zijn. Deze nieuwe schikkingen zijn toepasselijk aan allen die in Frankrijk aan den arbeid zijn, 't is gelijk ten welken titel, uitgenomen aan de seizoenarbeiders voor dewelke een toekomstig akkoord zal getroffen worden. 1 De belanghebbende personen zullen moeten voorzien zijn van eene werkkaart voor den 1 MAART 1929. Deze kaart zal visa moeten dragen van het bevoegde officieel plaatsings- 1 bureel. Deze kaart zal opgesteld worden door het gemeentebetuur op bet zicht eener verklaring door den werkgever afgeleverd, de boedanig heid van grensarbeider vaststellende. Eene vragenlijst zal door de zorgen der plaatselijke politie afgeleverd worden aan allen deze die in Frankrijk in 't werk zijn. Ieder belanghebbende zal deze vragenlijst met de meeste zorgvuldigheid invullen en ze aan de Politie terug geven vergezeld van twee zelfde NIEUWE photos van 5 centi meters boog op 3 centimeters breed. Zij mag voor den belanghebbende gevraagd worden door een familielid of daartoe gelaste per soon. De vragenlijst en de twee photos moeten, voor ieder persoon afzonderlijk, onder ge sloten omslag geplaatst worden. Het dient gezegd dat al wie zich in regel niet stelt voor 1 MAART 1929, zijn werk kan verliezen. Bedienden en werklieden, ongelet Waakt over uwe bijtijds in regel. belangen en stelt u een boom 2 dooden eu 8gekwetsten, 'en wij zijn zeker dat de St-Jans-paro- Te Brussel hotste een auto inchie, zooals detwee andere parochiën voile geweld tegen een boom. Vier verleden jaar, mild_zullen bijdragen personen werden erg gekwetst. Na een ongeregeld samenwonen heeft E. Matthes zijne bijzit met 4 re volverschoten neergelegd, te Bussel. tot dit christen liefdewerk. IBBI Een vierde sGchtofï r Brussel der ka- is deze chelontploffiag te week overleden. In het droog dok te Antwerpen viel een werkman van 7 meters hoog en bleef op den slag dood. KOOP UWE SPEELKAARTEN bij Sansen-Vanneste. HIER EN DAAR. Da verhoogircg der Spoor wegtarieven. Een nieuwe v r- (hoogingvan de spoorwegtarieven en B,jna geheel Europa door kmagt i wej me^. Wordt Qp dit oogen- men erg van de griep. 'blik door de Nationale Spoorweg- Te Londen is een geheele straat maatschappij ernst'g in overweging door gasontploffi g opengesehuurd. De koudegolf is nog bijna overal even hevig. De expr sstrti i van Long Island heeft een auto versf linterd. De vijf inzittenden werden gedood. Te Hamburg is een vrouw tij dens den slaap,door eene gasontsnap- ping verstikt. De huiskat had den darm van ee a gastoestel doorgebeten. Te Schooten is een bergplaats en veertien autos door brand vernield Een Pool, bij een twist te Bau- dour, schoot een werkraakker dood en kwetste een andere zeer erg. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBIBBBBBBBBBB Schielijk sterfgeval te Yper. Heer Verhulst, oud 73 jaren en wonende in de Wenninckstfaat, was Donderdag rond den middag bezig zijne gazet te lezen, toen hij opeens zich onpasselijk gevoelde, 't E11 duurde geen tijd, de man verslechte en stierf eenige'oogenblikken daarna, nadat hij van den E. H. Pastoor van St Pieters het H. Oliesel ontvangen had. gekomen. De rector der Hoogeschool van Leu ven heeft aan alle studenten verbod gegeven, aan optochten, van welken aard ook, nog deel te nemen. Deze maatregel blijft behouden tot latere intrekking. De werken gaan thans goed voor-j u't en de dijkbreuken zoo goed moge-1 lijk aangevuld. Hoog is nog steeds den nood in geheel de streek. Bii eenparighrid van stemmen werd de parlementaire onschendbaar heid opgeheven teeenover M. Van Dooren, liberaal, die te verantwoor den heeft voor aanslag op de syndica le vrijheid. BERGEPSRAAD. Zijn verkozen Christene werklieden Gewone leden Wittevrogel Antoon, Voorzit ter der centrale der Kleedingnijver- heid, Thielt, en Van Poucke Jozef, Centrale propagandist van Hout en Bouw, B.ugge, en een socialist. Plaatsvervangende leden Callens, Jul propagandist der Christene Tex tielbewerkers, Rouss lare; Duquesne Achiel vlasbewerker, Wevelghem en een socialist. Christene bedienden Gewone ledenCoussens Jules, vakbondse cretaris, KortrrkDe Meester Gas' ton, Mutuahteitssecretaris, Rousse' lare, en Ester Willem, notarisklerk, Brugge. Plaatsvervangende lederDe Pauw Arthur, orde-klerk bij de Nat. Maat schappij van Spoorwegen, Oostende; Hauspie Marcel, hoofdwachter bij de Nat. Maatschappü van Spoorwegen, Poperinehe, en Billiet J., handeLbe diende, Hooglede. BflBBBBBBBBBBBBBBEBBBflSBBBBBBBB erni akelifk Iïcm len ZONDAG 27 JANUARI 1929. HERBERGKERMISSEN. In de Valk, Dij Jules Chaerle, Veurne- straat. In den Nieuwen Pelikaan, bij Henri Verhaeghe, Meesenstraat. Café Rubens, bij Camille Verstraete, Hondstraat. In de Vink, bij Germain Dewachter, Casselstraat. In den Landbouw, bij Hector Timper- ville, Werf. In St Arnold, bij Julien Dewachter, Casselstraat. A la Ville de Dunkerque, bij Julien Debyser, Watoustraat. A la longue Allee, bij Wed. Omer Bat- theu, Statie. Watou. Hof van Commerce, bij Ca mille Goussey. Vlamertinghe. In Canada, bij Cyriel Luys. Dickebusch. Zaal Pelikaan, bij Marcel Saelen. Allerhande spelen en vermaken, alsook een schoone Tom bola-Gratis. DOOR DEN UIL TE VERBOLLEN. Engelsche baan van. 4 k. Café des Sports, bij Julien Hosdey Gegeven door Julien Petillionbe gin te 5 uur tot 9 uur. Schoon raskonijn, ïn de Paardernarkt, bij Wed. A. De- van 4 tot 10 uur. Gege- Maurice 'fechel. Goede Colonnestoof. Au Café Royal, bij Maurice Vanacker Watoustraat. Gegeven door Emile Liebert (Beun). Raskonijn. Au Faubourg, bij René Deman, Doorn straat. Gegeven door Maurice en Camille Clabau. o Au Casino, bij Gustave Silvert Duiven van Camille Dervnck In Westvlaanderen, bij Omer Melis Duiven van de Gebr. Deraedt en Leon Maerten. A !a Cour du Roi, bij Maurice Devos Duiven van René Devos en Hilaire Handpoorter. ROUWBERICHTEN Vrouw Wed. Arthur Or eel, Kinders en Familie bedanken Vrienden en Kennissen om hun blijk van deelne ming, betoond door hun aanwezigheid in de missen vanwege de Bolders tot lafenis der ziel van Heer ARTHUR O R E E L. De Kinders Dumon en Familie be danken de talrijke Vrienden en Ken nissen om hun aanwezigheid bij de begraving hunner Moeder en Fami lielid Vrouw MARIE VU Y BERT Weduwe van DUMON. uit tot de Mijnheer RENÉ Zij noodigen tevens ste Zeswekenmis op staande, 29 Januari, St Bertens. Eer- aan- te 9 V2 uur in Dinsdag Vriendelijk verzoek aan Kennissen en Vrienden de Mis te willen bijwonen, Zondag 27 Januari, te 8 uur, in St Ber- tenskerk voor PHILOMENE DELPORTE. Van wege Marie Beun. o Het Bestuur der Roeysche Barbaris- ten verzoekt al zijne leden dringend in de Mis tegenwoordig te zijn. Maandag 28 dezer, om 9 uur 's morgens in de Kerk van St Bertinus, tot lafenis der ziel van hunnen overleden Medebroe der Heer DELAVA RENÉ overleden en begraven te Brugge. o Vrienden en Kennissen worden be leefd uitgenoodigd tot de Lijkdienst en Begraving op Maandag 28 Januari, te 9 uur. in St Bcrtenskerk. van Vrouw SIDONIE DUCORNEZ Weduwe van Heer CHARLES DEVOS. s peghel, ven door -«o»- Mevrouw Wed. A. Rouseré en Fa milie noodigen beleefd Vrienden en Kennissen uit tot het Plechtig Jaarge tijde op Woensdag 30 Januari, te 10 u. in O. L. Vrouwkerk voor Mijnheer ACHILLE ROUSERÉ Echtgenoot van Mevrouw CLEMENCE SOHIER. Och! laat ons toch barmhartig zijn, Voor hen die missen en die dolen, Z j houd;n soms, onder tuchtigen schij a Zooveel ellende verscholen Met herten, breed gelijk de zee, Zoo moeten wij allen beminnen. De goeden, ja vast, maar de andere mèe En liefde zal 't eindelijk winnen! O Jesu laat geen ziel vergaa", Hoe deerlijk verdoold, hoe bedorven Z kwamen U aden zoo duur te staan, Gij zijt tocb voor allen gestorven In Noorwegen moet iedere bruid bij het burgerlijk huwelijk een getuig schrift meebrengen dat ze kan koken! Om den ouderdom van eieren te be palen Men lost 120 gram keuken zout in een liter water op. Het ei op den dag zeiven gelegd zal in deze oplossing tot den bodem zakken. Is het ei den vorigen dag gelegd, dan komt het niet geheel op den boden van den pot, is het ei drie dagen oud dan zwemt het midden in het vocht, is het ouders dan driift het boven op, en hoe ouder het is, hoe meer zal het vocht rijzen. Dit middel kan zeer goede diensten bewijzen niet alleen voor het huishou den, maar ook voor de eieren, die men wil doen uitbroeien, want men weet dat deze zoo versch mogelijk moeten zijn. Opgelet! Spaart alle oude pen nen, postzegels, zilverpapier, oude boeken en dagbladen, capsulen, enz., alles kan verkocht worden ten voor- deele van Missiën. Dat is wat anders.Och, zegt de vrouw, ik ben dood moe genaaid van daag, ik rroet wat rusten. Naaien is geen werken, zegt de man, het is voor de vrouwen wat fluiten voor de mannen is. Als het zco is, zegt de vrouw, fluit gii die drie lappen op uw broek. Wij herinneren onze inschrijvings lijst tot het oprichten van het Stand' beeld ter eere van den verdienstelij ken Vlaamschen Apostel Eerw. Pater Lievens, te Moorslede op te richten. Vorige lijst85o.— «De Poperinghenaar» 100. Wij openen heden eene ioschrij ving ten voordeele van het Gedenk- teeken, dat te Dixmude opgericht wordt, ter eere onzer Gesneuvelde Vlaamsche Soldaten. Wij hopen hiermede de icoo fr. toelaag te kum nen vergoeden door de liberale meer derhtid van den Gemeenteraad van Poperirghe geweigerd. «De Poperingbenaar» 5o. Een Öud-St ij der 5o. Ook een steen 5.— Als aandenken aan mijn wapen- b oeder 2.j Voor Heldenhulde 3. 3 .SUfKERIJ Suikerijfabriek F. C. JACOBS Tempelhof, 7, GENT T. 510 Depo itaris M. O. CAMERLY^CK, a ROUSBRUGGE. 't Hoekje van den Christen Werkirai Op heden Zondag 27 Januari te 3 uur vergadering voor 't bestuur van 't syndikaat van Hout en Bouw, te 5 uur algemeene vergadering voor 't Wer- kersverbond. De Senator is wekelijks sprekelijk den Vrijdag van 8 tot 10 uux in 't Volkshuis. De Spaarkas is open 's Zondags van 4 tot 5 en 's Vrijdags van 9 tot 10 uur. De tooneeiwedstrijd ingericht door de plaatselijke tooneelafdecling der K. A. J otters op Zondag laatst, mag als buitengewoon goed gelukt aan schouwd worden. Uit alle hoeken van 't arrondissement waren de K. A. J.ottejs talrijk opgekomen, zoodat de groote feestzaal van 't Volkshms tot nokkens toe gevuld was menig K. A. J.otters- en strijdlied kregen we te hooren, door de geestdriftige wer- kersjeugd uit volle boi st gezongen. De verschillige afdeelingen welk aan den wedstrijd deel namen verdie nen allen om ter meest lof voor 'tpuike spel, en 't aangenaam verzet dat ze ons aanboden. De jury samengesteld uit de E. E. H. H. Van Rie, profes sor De Bevere, Onderpastor en Meester Emiel Dekeirsgieter heeft tot voldoening van allen de bekers volgender wijze toegekend De Beker van 't Gewestelijk ver bond der K. A. J.otters aan de afdee- ling Yperde Beker van 't arrondisse ment Christen Werkersverbond aan de afdeeling Becelaere de Beker van Z. E. H. Deken van Poperinghe aan afdeeling Gheluwe de beker van 't plaatselijk Werkersveibond aan af deeling Werviek, en de Beker van Senator Depontieu aan afdeeling Zon- nebeke. De aanspraak van E. H. Ver haeghe ging rechtdoor tot de ziel onzer K. A. J.otters, en bij het ein digen zijner aanspraak viel den achtbaren spreker een ware ovatie ten deel. Het was rond 8 uur toen dit heuge lijk K. A. J.ot'ers feest besloten werd met den Vlaamschen Leeuw en 't K. A J.otterslied. Miel. SANSEN B A L A T U - VANNESTE. M Poperinghe. IBI De eigenaars van honden, gewone voertuigen en motorvoertuigen wor den verzocht de jaarlijksche taks ten POPERINGHE. MAANDAG 4 en DINSDAG 5 FEBRUARI in «Palace Hotel», door de Langhoirs Victorinen, opvoering van spoedigste te willen vereffenen tenM?TT{FiE^rama 111 6 r i -j-. en t Is Beet», kluchtspel met zang in 1 bear. Vrienden en Kennissen worden be leefd uitgenoodigd naar de Jaarmis, op Zaterdag 2 Februari, te 9 uur, in O. L. Vrouwkerk voor RENÉ QUESTROY en overleden Ouders. ZONDAG 17 FEBRUARI 1929. Rousbrugge. Groote Hanekamp bij Désiré Gunst, Rousbrugge, op Zondag" 17 Februari 1929. Er zal oj) franschen grond gespeeld worden. - begin om 1 uur 's namiddags. Tel. 22 7.500 fr. Prijzen, verdeeld als volgt: 3 prijzen van 1000 fr. 3 prijzen van Heer en Vrouw René Billiau-Ver- cruysse noodigen beleefd Kennissen en Vrienden uit tot de Plechtige Mis die zal gedaan worden op 2 Februari (zijnde O. L. V. Lichtmis) om 9 uur in St Janskerk, voor hunne OVERLEDEN OUDERS. o Zondag 3 Februari, te 7 uur, m St Jans kerk. Gezongene Mis voor AUGUST WORM. Beleefde uitnoodiging aan Kennis sen en Vrienden van wege de Echtge noote en Kinders. o De Familie Lebbe-Vandewynckel, noodigt Vrienden en Kennissen uit tot de Lijkdienst en Begraving op Dins dag 29 Januari, te 9 uur in St Ber- tenskerk van hun overleden Moeder Vrouw MATHILDE LEBBE Weduwe van Heer HENRI VANDEWYNCKEL. o -- Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen, tot de Plechtige Jaarmis j op Zondag 3 Februari, om 7 R» ure in de parochiale kerk van Westvleteren voor HENRI CATTEEUW Echtgenoot van I. EON IE DERYCKE. Van wege Echtgenoote en Kinders. kantore van den ontvanger der Be lastingen, Groote Markt, (Stadhuis). De Ontvanger, J. C. Gesquiere. BSBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBI De genaamde Dresse en Zoonnch1- ten over 3 maanden in de Antoine Dansaertstraat een wisselbureH in; veel geweld en prachtvele brave dutsen werden hun centen afgedaan; de twee bankiers leefden afs de vis- schen in 't water maar geli kregen de klanten niet terug. Klacht werd inge diend de bankiers aangehouden en ie bezatten niets meer. In Berlijn giugen twee bankiers op dr vluchteenige miljoenen te kort. In Parijs sprong een bank 20 mil joen te kort. Wie gf ld heeft, zorge er goed voor. Tracht het aan fatsoenlijken intrest te plaatsen en houdt U daarmede te vr >den. Wie gemakkelijk aan schoone woorden gel aof hecht en te veel winst verlangt, geraakt nu wel rap zijn geld kwijt. Begin te 5 K uur. Plaatsen aan 6-5-3 fr. op voorhand te komen bij M. Benoot, Noordstraat en Vandecasteele, Yperstraat. be- ROUSBRUGGE. V. O. S. en B. V. O. S. Tooneelzaal «De Sportwereld», op ZON DAG 27 JAN. en ZONDAG 3 FEBR.. om 6 ure, opvoering van DOOR 't NOODLOT VERVOLGDdrama in 4 bedrijven em Tamboer Janssensblijspel met zang ia bedrijven. Kaarten bij Th. Vitse. KEMMEL. ZONDAG 3 FEBRUARI, te 5 uur, door S. Daurentsgilde, opvoering van GODEVAERT of de Ridders van Bloe- mendaele, drama en Het laatste Oordeel of Shilders in huis, blijspel. WATOU. Groot Tooneelfeest op ZON DAGEN 3 en 10 FEBRUARI gegeven door de Meisjes der Partonage in de zaal der Zusterschool. Opvoering van bet drama «HET OFFER DER MISSIEZUSTER» en van het blijspel «Het Testament». Kaarten zijn op voorband te bekomen aan 5,50 en 3.50 fr. bij de Eerweerde Zusters van St Joseph. MERCKEM. Op ZONDAGEN 3 en 10 FEBRUARI geelt de Boerinnegilde haar jaarlijksch tooneelfeest in de Gildezaal. Dit jaar speelt ze het drama: «HEDWIG» en liet kluchtspelMie Schelvisch Gordijn 0111 3 l/z u. zeer stipt. STERFGEVALLEN. Men kondigt het afsterven aan, in haar 92 jaar, te Brussel, van Mad. JAN-L3 LOUTON, 700 fr. -6 prijzen van 400 fr. Inleg geboren 2.50 fr. 24 Maatschapjrijen zullen er aan deelnemen. Men kan zich van nu al laten inschrijven bij een lid van 't Bestuur. De Commissie: Mare. Devrecker, Beveren Désiré Gunst, Rousbrugge Remi Vandevyvere, Rousbrugge. ISABELLA LODEWYCK. De begraven is heeft plaats gehad in famine. Bovenstaande bericht rouwbrief. Oostvleteren, Schaezenstraat, 62. vervangt de BREUKBANDEN zonder staal en zonder astiek welke nun dag en nacht draagt zonder het minste ongemak, deze b zon- dere breukbanden zijn niet te vergeliiken aan deze die aan o verdrevene prijzen vetkocht worden door kwakzalvers die u spreken van g nezing zonder operatie (al beirog). Breuklijders past goed op vooraleer IJ bii zoo een charlatan te begeven, wendt U eerst tot Uwen genees- f e?r. Bijzondere buikba-den op maat als jook maagbanden die gewasrborgd de maag op hare plaats houdt. Wij rechten op zeer korten tijd alle ruggraatmisgroe ingen, l romme fceenen en j stompvoeten, alles onder toezicht vaa Uwen genessheer, is sprekelijk in zijn volgende Bijhuizen 5 uitvindings breretten ei officieel aangenomen leverancier van het Nationaal Werk der Oor'ofisinvalieden.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 3