Snuif De Wilde Ruiler Stevans-Pattou Driakt CYTER CHAMPAGNE ROMAN door A. HANS. palmyre met korte haren. YPER POPER6N0HE burgerstand van pepermint GEDACHTEW Sluit uw borst voor den haat evenals uw deur voor den nacht. (Tenger). Is troosteloos gezegd'k heb dit of [dat gehad! Wat baat ons nu de wijn, die gisteren [was in 't vat; Zwijg liever van den stroom wanneer ff verloopen tij is De moelens malen niet met wind die [al voorbij is. (I. de Kegt). t k Het is altijd een verrijking van ons leven met iemand in aanraking te ko men die iemand is. (Jan Ligthart. O, dat gij ons wist den weg te wij zen naar 't gestadig blijde zijn. (Guido Gezelle). ■HHHBHHSBBUBMSBBBUHRBI Januari verliest zijn kleur Februari staat voor de deur De tijd gaat spoed kennen En van het jaar Is het niet waar, Is 't twaalfde deeltje reeds verdwenen. En hier volgen eenige spreuken uit ons boerenalmanaksken, dat we nog bewaard hebben uit grootmoeders tijd: Als de Lichtmiskeersen door den sneeuw gaan, dan gaan de koeikens vroeg naar de wei. Lichtmis donker Maakt den boer een jonker. Dat wil zeggenmaakt den boer rijk. Marenta zegt dat de boeren alge lijk rijk worden, want dat het nooit zoo een goeden tijd is geweest als nu. Misschien heeft Marenta gelijk, maar 'k heb met veel boeren gesproken, die hard klagen. Maar alleewie klaagt er niet. Lichtmis klaar Maakt den boer een bedelaar Dat is in alle geval gelogen. Als te Lichtmis de hagen likken Dan zullen de koornharren kwikken. 't Is te zeggenmet Lichtmis regen veel graan in den oogsttijd. Den 24 Februari dan is 't Sint Ma thijs. Er staat in dat almanaksken ge schreven Sint Mathijs Breekt het ijs. Dat is niet waar, weet Marenta we derom te zeggen. Me dunkt dat Ma renta vandaag heuren snater fameus roert en ze zegt alzoo Met Sint Mathijs Was er geen sneeuw of ijs En met half Meert Reed men over 't Scheld te peerd. Dees maand hebben we Karnaval dan worden er weer veel zotte toeren uitgericht. De menschen loopen ver kleed en met maskers op hun gezicht. Daar zijn er miljoenen, zegt Marenta weer. die met een masker loopen, dag in, dag uit: een masker dat ge niet ziethet masker der valschheid. Dat is ne keer wijs gesproken van Ma renta. JANNEKEN SPRAK OOK WIJS. Janneken had van zijn moeder een pandoering gekregen die tellen kon en Janneken had een half uur zit ten janken. Eindelijk hield Janneken op. Hebt ge nu genoeg geweend? vroeg moeder. Neen, zei Janneken, 'k rust een beetje. Rust is noodig Voor lichaam en geest Wie het niet doet Leeft slechter als een beest. Als een beest moe is, zal het van zelfs rusten. Voor de menschen is de Zondag, de rustdag. Maar eilacie Hoe dat de Zondag onderhouden wordt dat kunt ge best zien. als ge 's Maandags BBBBBBBBBBBRBBBRBBBBRBBBBRBBRI Mengelwerk v. "De Poperinghenaar,, 27 Hij liet John Blom me los... Maar duidelijk had van Maere gezien dat Lamoens den zieke een kussen op den mond drukte. Wat gebeurd er hier! riep Robert uit. Blomme kreeg een vlaag van woede en wilde ons te lijf! stamelde Lamoens. Ik moest hem bedwingen. Door een kussen op zijn mond te ■drukken Plots flitste er Robert een gedachte •door 't hoofd. Er was reeds een poging gedaan om Blomme te vergeven En Jacqueline moest de schuldige zijn Jacqueline snelde op haar verloofde toe. Ze wilde hem de armen om den hals slaan. O, Robert, het was zoo erg! snikte ze. Maar van Maere stootte haar af. Hij voelde plots afkeer van een furie. Hij las het gehuichel op haar gelaat. - Wat heeft Blomme u misdaan, dat gij hem wilt vermoorden! donder de Robert Lamoens toe. Wat durft ge nu zeggen. van Maere slingerde liet kussen weg •en bemoeide zich met den zieke Hij trok de kleeding om den hals open in de vroegte een werkmanstrein neemt, 'k Ben alzoo met Marenta ge passeerde week op reis moeten gaan naar de begrafenisse van een tante van ons Marenta. Hewelals ge die jonge jongens daar in den trein zaagt zitten en iiggen, dan kost ge goed zien hoe ze den Zondag hadden doorge bracht. En ik zei alzoo tegen een jon gen werkman: maar vriend... hoe komt het toch dat ge nu zoo moe zijt? Hewel, zei hij alzoo: 's Maandags dat is de slechtste dag van de week om naar 't werk te gaan, want 's Zondags geraken we 's avonds nooit in ons bed of 't is diep in de nacht. Dat is triestig, zulle menschen. EONSKEN WAS OOK TRIESTIG. Eonsken was te biechten geweest en kwam met een lange neuze naar huis. Moeder zag het en moeder vroeg aan Eonsken wat er schortte. Wel, zei Eonsken, mijnheer de paster heeft gezegd dat ik vijf onze vaders moest lezen voor mijn peniten tie en ik ken er maar eene. Zonder biecht of sacrament Verhuizen naar de eeuwigheid... Dat is voor vrouw, voor kind of vent Géwis een triestigheid. En zie ne keer dat leelijk malheur te Brussel in dat voddenpakhuis waar een meisken de stoof opkoterde Al met eens sprong die stoofbuis in hon derdduizend stukken. Daar zaten acht meiskens: drie er van zijn levend ver brand... de vijf anderen zwaar ge- kwest. En 's morgens zijn die meis kens levenslustig en welgemoed van huis gegaan. Ze dachten er niet aan Dat de dood Gereed zou staan. ALICE THIENPONT van Braine- le-comte stond gereed om naar den trein te gaan. Ze ging buiten en gleed uit over een schil van een oranjeappel of appelsein. Ze viel zoo ongelukkig met haar koppeken op den boord van den trotwaar dat haar koppeken dat niet verdragen kon en dat ze mors dood was. Dat een ongeluk Op een klein plaatsken licht Leest ge weer eens In dit gedicht! 't Is me nogal een gedichtspot Marenta. Doe het beter, antwoordt het Manneken uit de Maan. MAREN TA heeft ook een farce beleefd met oranjeappels. Ze ging oranjeappels halen bij de gezusters Bloks, maar deze waren vol zwarte plekken, niet de gezusters Bloks maar de oranje appels. We hebben ze teruggebracht en ja wel, wat zagen wehonderden oranjeappels waren alzoo ontstoken, 't Schijnt dat er zoo een heel schip is binnengesmokkelddus als ge oran jeappels koopt uit de oogen zien ONS JANNEKEN ziet ook klaar uit zijn oogen; 't bewijs is het volgende ge dichteken DE KOSTER. Onze koster kent zeer vele dingen Hij kan latijn orgelspelen en zingen Hijmoet- doen wat hem zegt mijnheer [pastoor Want hij is betaald daarvoor. De koster moet 's morgens de parochie [wakker klippen. Hij moet in zijn slippen Vroeg uit zijn bedde wippen. De kosters krijgen sotns drinkgeld in In de sacristij [hun tesch Drinken zij Nog al dikwijls het onderste uit de flesch De kosters zijn in 't algemeen slecht [betaald Eu al hun reclameeren heeft maar [weinig uitgehaald. Een koster die van zijn tractement [moet leven Zal aan zijn kinders geen biefstuk geven En daarom uil ik hier herhalen Ze moesten de kosters veel heter be- [betalen. Allee [anneken, dat is niet slecht. WAT WEE SLECHT IS dat is dat sommige melkboeren het doopsel toe dienen, daar waar het niet noodig is. Jef Pietersen van Aartvelm reed zoo met gedoopte melk naar de stad. Maar hij werd gepakt en aangezien het voor de derde maal was dat hij geknipt werd krijgt hij 6000 frank boete. Die zal zich nog wel verzinnen Aleer dat spelken te herbeginnen. BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBI en diende Blomme de beste zorgen toe. Jacqueline was schreiend op een stoel gezonken. O, Robert, van wat beschuldigt ge ons nu kreet ze. Maar van Maere antwoordde niet. Lamoens barstte in woede uit. Wat laat ge u door die ellendige meid wijs maken! vroeg hij. Eerst moet Blomme geholpen worden... Tk had me zeker door hem moe ten laten vermoorden van Maere zag dat de gewonde her ademde. Jacqueline, we zullen ons terug trekken, zei Lamoens. We kunnen morgen praten. Robert, hebt ge me dan niet meer lief! snikte het meisje. Neenklonk het hard en streng. O, vader, hoort ge dat Kom meebeval Lamoens Ik begrijp jonker van Maere niet... Mor gen zal hij kalmer zijn. Vader en dochter verlieten de ka mer. Robert goot Blomme eenige drup pels van een sterken drank in de keel. Hij waakte hij Blomme. En na een tijd*keerde deze tot ff be wustzijn terug. Angstig keek hij van Maere aan. Wees niet bang vriend, zei deze. Ge hebt niets te vreezen. Ik zorg voor u... - Lamoens... Ik hen Lamoens niet... Hij was hier... LANGE MOF FEL was ook gekon- daneerd geweest en hij had in den bak gezeten. Toen hij gedaan had met zit ten, zei de gevangenisbewaarderal lee, ge zijt vrij... haast n maar wat... uw vrouw wacht u aan de deur! Wat- te, zei Lange... en dat noemt gij iemand de vrijheid teruggeven. DE VRÓUW van Nestor Tegels van Has selt was naar het land der eeuwigheid vertrokken. Mijnheer Nestor liet de volgende annonce plaatsenHeden Zondag 13 Februari is overleden mijn duurbare echtgenoote, Stephanie Wit- blom, in den ouderdom van 42 jaar. De begrafenis zal plaats hebben Woensdaglfi Januari, om 10 ure. Men vergadert ten sterfhuize, Langestraat, Nr 16, waar aan verminderde prijzen alle soorten van kleergoed te krijgen zijn en een goede huishoudster wordt gevraagd, die onmiddellijk in dienst kan treden. Marenta zegtdat is op zijn Amerikaansch. Ja, Marenta, zoo leeren we nog alle dagen hij. MARIE- KEN leerde piano maar 't ging niet goed. Mariekens' vader ging naar de uffra die Marieken les gaf en hij zei: 'k geloof dat ons Marieken maar slecht vooruit gaat op de piano. Ja, meneer, zei de uffra: ff- kind heeft maar weinig oor voor muziek. Watte riep de man uit: weinig oor? Dan hebt ge haar ooren zeker niet goed gezien. Ze zijn zoo groot als savooiblaren. NU IK VAN SAVOOIBLAREN spreek peis ik meteen op de legumen. Ze zijn te Brussel niet meer koopelijk. Een bussel porei 13 frank; een kilo spruiten 12 frank. Wie kan dat nog geven Om te leven. ZATTEKUELEKEN had een agent zotte namen gegeven. Hij had alzoo tot een agent gezeidge zijt een var ken. Hij werd daarom veroordeeld tot 40 fr. boete. Da's nogal veel, meneer de zjuze, zei Zattekulleken... Voor den oorlog heb ik da nog ne keer gezeid tegen nen agent en toens kreeg ik maar 5 fr. boete. Ge weet zeker niet, zei meneer de «zjuze, dat het varken- vleesch sedert den oorlog fel is opge slagen. Ja, ja, 't is geen lachen 't Vleesch van ff zwijn Zal weldra mijn vrienden Niet meer kóoplijk zijn. Nu toch alles opslaat wil ik u eenige schotels leeren klaarmaken, die goed koop zijn en toch lekker als ge geen lekkerbek zijt. Alzoo: eksteroogen in azijn ge weekt is een lekkernij die in Sjina veel wordt gesmaakt. Jonge muizen, gebraden in boter en gedoopt in honing is iets van lek mijn lip. Ptiitenbillekens ook gebraden in de boter. Maar daarvoor moet ge wach ten tot in de Lente, want de puiten zijn zeer verstandige heesten, die van gen nu hun uiltje. Van uilen gesproken: jonge uilen gekookt in vet en met een ajtiinsaus geprepareerd, 't Schijnt dat ge daar van force krijgt als een trekos. \3- -fr pqjfc Af/ Ge kunt dat eens probeeren Die schotels prepareeren Maar ge moet mij En Marenta er hij Niet inviteeren. POELEKEN WAS GEÏNVITEERD op 't trouwfeest van zijn broer. Polle ken was hij den troep en Polleken vroeg congé. Waarvoor? vroeg de ta- pikein. Mijn broer trouwt. Met wie? Met een meisken. Natuurlijk, zei de tapikein... hebt ge al ooit gehoord dat iemand met een jongen trouwt? Ze ker, zei Polleken... mijn zuster. ZUS TER MICHELDUS in 't klooster van deKart huizeressen heeft 80 jaren in 't klooster doorgebracht en is in den ouderdom van 98 jaren te Nijmegem overleden. Tachentig jaren in den dienst des Heeren! Dat kan nogal tel len. Die zal zeker een schoon kroontje krijgen in den hemel. DE TWEjE KINDJES van de echtgenooten Van Drongen, zijn ook naar den hemel. Terwijl vader naar zijn werk was ge gaan was de moeder even in de gebu- ren naar den winkel geloopen. Maar gelijk door vrouwen Dikwijls wordt gedaan Blijf zij voor een praatje Daar een poosje staan. Tntusschen hadden de kinderen met solferstokken gespeeld en 't bedde- goed in brand gestoken. Toen de moe- ■BBBIBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBI Ja. maar hij zal u geen kwaad meer doen. Hij wilde me vermoorden... Er is geen gevaar meer. Ik ben de heer van dit kasteel en waak over u... Heb geen minste vrees. Robert oordeelde het te gewaagd nu Blomme verder te ondervragen De zieke scheen afgemat. Rust, zei hij vriendelijk. En mor gen zult ge me alles vertellen. O, waar hen ik... Op 't kasteel Maerburg, tegen leper... Ik hen er de meester... Maar Lamoens... Die vertrekt morgen. Hij is zoo slecht. Ge zult het me vertellen, als ge goed geslapen hebt. Ja... Blomme sloot de oogen. van Maere zette zich in een zetel. Hij verkeerde in een zonderlinge stemming. Was dit nu waarheid of een akelige droom Hij kon bijna niet denken. Zijn hoofd bonsde. Hij nam een teug van een opwek- kenden drank. Dan hoorde hij gerucht in de keu ken. Zou Ida er nog zijn Hij riep haar hij den naam. Bleek trad het meisje binnen. Zet u daar, zei Robert. En vertel me hoe gij op 't gedacht kwaamt naar heneden te gaan Ge weet wat ik u van dezen na middag vertelde, jonker. En ik was er zeker van, dat mijnheer en de juf vrouw dien armen zieke kwaad wilden doen. Ik kon er niet van slapen. Waar der thuis kwam vond ze 't huis vol rook. Ze liep haastig naar hoven en daar vond ze heur twee kinderkens versmacht, ff Gebeurde te Bergen. Triestig zegt Marenta, 't is om er grijs haar van te krijgen. En voor 't slot, hier weer een liedje. Misschien zullen de meiskens wel kwaad zijn maar wat er in 't liedje staat is nu eenmaal de waarheid. De muziek is te verkrijgen bij Bas. Billiet, te Herne hij Edingen. 1. Ik heb zeven jaar gevreên, 't Waren jaren van plezier En nooit zal ik haar vergeten 't Zoete liefje, mijn Palmyre. O, ze had zoo 'n schoone lokken, Blond, als 't golvend gouden graan, Dat wij in de zomer maanden, Zien in de landdouwe nstaan. Refrein. (Hij neemt een kies haar uit zijn zak). O, Palmyre, Palmyre, Palmyre, 'k Kreeg als laatste souvenir, Dat ik eeuwig zal bewaren Deze schoone blonde haren 0 Palmyre, Palmyre, Palmyre Dit is ff laatste souvenir. 2. Ja, om: die verdraaide mode Achhoe dwaas toch en hoe laf, Sneed zij op een zek'ren morgen Al die schoone haren af. Neen, ik zal het nooit vergeten Hoe zij op die morgenstond Als een nonneken geschoren Thuis voor haren spegel stond. 3. 'k Kon mijn oogen niet gelooven; En in woede zegde ik ras Dat zij nu precies, verdorie Een mislukte jongen was. Dat scheen haar niet te bevallen Kwaad heeft zij zich omgekeerd En zij wierp mij, vóór de voeten Heuren afgesneden steert. 4. "t Is omtrent een jaar geleden Dat dit drama is geschied, Mager ben 'k er van geworden Want mijn hart heeft zoo 'n verdriet 'k Kan geen meiskes meer beminnen Om de liefde geef ik geen zier; Altijd zie ik in mijn droomèn ff Vroeger beeld van mijn Palmyre. 5. Na den oorlog, menig meisje Raakte toen heur haren kwijt Omdat zij hier met den duitscher Al te vriendelijk had gewijd Korte haren, ff werd als schande ff Werd als straf toen aangezien Maar vandaag, met korte haren Loopen negen op de tien. 6. De doktoors, zoo staat geschreven, Hebben meer dan eens verklaard Dafé'ën' "vrótrw THWitortfcharen Eenmaal krijgt «moustache en haard» En dan moeten alle meisjes Dus ook gij, O, mijn Palmyre Zich als ff mansvolk laten scheren 's Zaterdags hij den harbier. 7. (Bis couplet.) Volgt niet meisjes lief de grillen Van zoo menig modepop En zegt stout, ik houd mijn haren Kost wat kost op mijnen kop Want zoo velen zuchten heden Had ik het maar niet gedaan Als 'lijk een mislukte jongen Zij dan voor hun spiegel staan. Manneken! zegt Marenta... Ge komt met uwen raad Zeven jaar te laat! ff Manneken uit de Maan. BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBI Te Kfliop OCCASIE MACHIENEN 1 Pikbindmachien. 2 Pikmachienen 2 Zaaimachienen. 1 Chicoreisnijder. 1 Havercylinder met boonbreker 1 Boterkeern. 1 Hcoirakel. 1 Maaimachien. 1 Ontroomer. Alles gewaarborgd bij BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBI om wilde de mijnheer Lamoens waken en bleef de jufvrouw hij hem. Ik had zoo 'n benauwd gevoel en ik moest gaan zien... Ik stond op... En beneden hoorde ik den zieke zoo schoon spre ken voor zijn leven. Ik keek door een spleet van de deur. En ik zag dat mijn heer den zieke een kussen op den mond duwde. De jufvrouw hielp mee. Zij ook... Ja, ja... Ik heb het goed gezien. En toen wilde ik u roepen. Ik kwam u tegen. Ge hebt goed opgelet, Ida. Maar waarom zouden ze dat ge daan hebben, jonker? Ik weet het niet. ff Is allemaal vreemd. Is de zieke gered? Ja, dank aan u. O, ik hen blijde... God zij ge loofd - Waar zijn mijnheer en de juf vrouw heen gegaan Naar hovenIk hoorde mijnheer vloeken. En de jufvrouw zei. dat alles mislukt was. ff Is wreed, zoo te handelen Robert liet Ida in de kamer blijven. Hij had behoefte aan gezelschap in zijn groote ontroering. Neen, ff was geen droom, maar waarheid. Hij had een moord verhin derd. En de misdadigers waren La moens en zijn dochter. Ook Jacqueline had op het kussen gedrukt om Blom me te smachten. En vroeger diende ze vergif toe. Blomme moest hun geheim kennen. Iets eerloos en verachtelijks, ff Waren RENINGHELST, m. Nov. en Decemb. 1928. Geboorten. Vandelanotte Godelieve, d. v. Emiel en Vandelanotte Bertha. Decae- stecker Roger, z. v. Camiel en Vannoote Julia. Taillieu Marcella, d. v. Achiel en Lamerant Madeleine. Verhaeghe Joseph, z. v. Elie en Delannoy Noëmie. Schouteten Michel, z. v. Remi en Rake Maria. Van- devivere Simonne, d. v. Georges en Malbran- cke Maria. Rassalle Jeanne, d. v. Maurice en Vanspranghe Julienne. Rosseel Paul, z. v. Maurice en Depuydt Maria. Fieu Raphael, z. v. Marcel en Verhaeghe Made leine. Overlijdens. Legrand Roger, 2 j. Car- ron Achiel, 37 j. (overl. te Poperinghe). Verwarde Romauie, 53 j. (overl. te Poperin ghe). Delve Florimond, 54 j.„ wed. v. Brouxault Marie. Huwelijk. Steverlynck Maurice en Louchaert Irma. Beweging 1928. Geboorten56. Over lijdens 23. Huwelijken 17. WATOU, maand December 1928. Geboorten. Ruyssen Lucien, z. v. Fir- min en Nestorine Dequidt. Dervcke Ro ger, z. v. Julien en Irma Boone. Beschilder Paula, d. v. Michel en Louise Boury. Vin- tevogel Noël, z. v. Gaston en Maria Ruyssen. France Paula, d. v. Cyrille en Magorita Lanoo. Overlijdens. Castryck Hélène, 64 j., echtg. v. Arthur Corteel. Deroo Maria, 2 m., d. v. Camiel en Emma Balduyck. Schacht Henri, 72 j., ongeh. Verhaeghe Emm, 55 j., echtg. v. Jules Teniere. Bel- lynck Ivona, 8 m., d. v. Julien en Zoé Vaes- ken. Couttenier Stephanie, 83 j., wed. v. Edouard Verhaeghe. Beweging 1928. Geboorten 61. Over lijdens 46. Huwelijken28. VLAMERTINGHE, maand December 1928. Geboorten. Goeman Maria, d. v. Cyriel en Ida Bonton. Bostyn Frida, d. v. Hen drik en Adriana Dutoit. Decadt André, z. v. Gabriel en Maria Bylo. Debreuck Gerard, z. v. Honoré en Felicitas Hoflack. Hennebel Robert, z. v. Leo en Bertha Van- kemmel. Verslype Jinnette, d. v. Aloise en Pharailde Bryon. Noyelle Suzanna, d. v. Mauritius en Maria Deprey. Overlijden. Aernout Alfons, 50 j., kleer maker, echtg. v. Emerence Debergh. Huwelijken. Remigius Louf, bakkers- gast en Martha Haêzebrouck, dienstmeid. Maurits Lamond, timmermansgast en Julia Pyck, dienstmeid. PROVEN, v. 1 Octob. 1928 tot 1 Januari 1929 Geboorten. Coutigny Therese, d. v. Ca- mille en Coene Irma. Alleweireldt Alice, d. v. Lucien en Rousseeuw Julia. De Bruycker Prosper, z. v. Camille en Elslander Maria. Bossaert Germain, z. v. Maurice en Cools Marguerite. Delmaere André, z. v. Georges en Vandaele Madeleine. Devos Gilbert, z. v. Jerome en Vermeulen Maria. Dewippe Gilbert, z. v. Henri en Vermeulen Magdalena. Huyghe Valère, z. v. Maurice en Fossaert Julienne. Deraeve Marcel, z. v. René en Thores Julienne. Meersse- man Marcel, z.v. Jules en Decaesteker Maria. Sterfgevallen. Demaerel Maria-There- sia, 84 j., ong. Vandenbussche Lievin, 54 j., echtg. Gryson Marie. Houcke Justine, 87 j., wed. Ganne August. Lootvoet Celina, 76 j., wed. Verfaillie Karei. Meersseman Marcel, 1 d., z.v. Jules en Decaesteker Maria. Huwelijken. Flou Henri v. Vlamertin- ghe en-Porte Margaretha v. Proven. Fou- treyn Camille en Beudaert Magdalena. Vermeulen Marcel en Desomer Maria. Carpentier v. Proven en Lieooghe Bertha v. Rousbrugge. Maerten Camille, v. Ans, vroeger te Proven en Fabry Marguerite v. Ans. Decuyper Georges v. Proven en Gry- seels Sophie v. Sint-Marten-Lennick. Els lander Albert v. Proven en Verlet Blanche v. Rousbrugge. -Vandroemme Henri v. Watou en Decaesteker Marguerite v. Proven. Beweging burgerstand en bevolking in 1928. Geboorten 36. Sterfgevallen 33. Hu welijken 19. Intredingen: 76. Uittredingen: 87. Blijft verlies: 11 personen. STAVELE, 4'' Trimester 1928, Geboorten. Boussemaere André, z. v. Leopold en Regheere Zoé. üever Roger, z. v. Faustin en Vandamme Flavie. De- byser Michel, z, v, Carolus en Defever Julia. Coene Godelieve, d. v, Alexis en Fieu Elisa. Butave Blanche, d. v. Remi en Ver- doncke Silvie. Overlijdens. Claereboudt Louise. 61 j., ongeh. Recour Désiré, 82 j., echtg. v. Broucksou Marie-Thérèse. Huwelijken. Mahieu Jules v. Crombeke met Lucas Rachel v. Stavele. Derycke Julien met Vanhoutte Maria. Verbeke Joris v, Poelcappelle met Bamelis Martha v. Stavele. Deheegher Albert v. Poperin ghe met Coevoet Martha v. Stavele. PASSCHENDAELE, maand Decemb. 1928 Geboorten. Player Anna, d. v. Albert en Crawford Mary. Vandenbussche Gas ton, z. v. Camiel en Vandewoestijne Aiber- tina. Vandaele Julien, z. v. Honoré en Hustekant Marie. Versavel René, z. v. Jules en Van Eeckhout Marie-Louise. Vandelanoote Irène, d. v. Camille en Van- decandelaere Elza. Soen Jozef, z. v. Ri chard en Vanlerberghe Margriet. Noliet Theresia, d. v. Maurits en Cambron Norber- tina. Noliet Clara, d. v. Omer en Kuyle Marie-Louise. Sterfgevallen. Clinckemaillie Florence, 57 j., echtg. v. Deforche Arseen, Leroy Joël, 1 in. Dochy Victorine, 63 j., wed. v. Vandenweghe Arseen. nniimiiiiiiiiHiiiiiiiiiii zulke vreemde tijden. Jacqueline had de dienstbode willen verwijderen, omdat ze haar wan trouwde. Mijn verloofde, dacht Robert. Aan wie had ik me dan verbonden? Een furie in zulk een gestalte. Hij verlangde naar den morgen. Blomme sliep nu rustig. Jonker, ze komen de trap af, fluisterde Ida. van Maere grendelde de deur Nu wilde hij niet met Lamoens spreken. Deze of Jacqueline mocht hier niet binnentreden. Bij de man, naar wiens leven ze hadden gestaan. Maar ze deden er geen poging toe. Ik geloof dat ze ff kasteel verla ten, hernam Ida. ff Ware de beste oplossing. De politie waarschuwen? Hij kon het pas morgen doen en liever had hij de aanhouding dier twee schuldigen buiten zijn kasteel. Na een wijle ging Robert toch naar de voordeur zien. Deze stond op een kier. Jacqueline en Lamoens .waren buiten. Maar de groote poort was gesloten. Ze konden in het bootje over den wal gevlucht zijn. Dat ze gaan mompelde Robert. Hij sloot de voordeur en keerde bij Ida en den zieke terug. Zoo was zijn verloving bruusk ge ëindigd. Hij zond dan toch Ida naar bed En zelf sluimerde hij wat in den zetel bij den haard. WOUMEN, m. Novemb. en Decemb. 1928. Geboorten. Rysson Simonne, d. v. Cy riel en Zenobie Decap. Willem Andreas, z. v. Camiel en Adronie Schollier. Van- toortelboom Magdalena, d. v. foseph en Flavie Bucquoye. Neyrinck Magdalena, <1. v. Hector en Leontine Wittevrongel. Beuckelaere Simonna, d. v. Achiel en Made leine Riviese. Sterfgevallen. Deboeuf Camiel, 4 d„ z. v. Léon en Léonie Ariekx. Missiaen Joanna, 6 m., d. v. Oscar en Augusta Vantoortelboom. Maertens Machtildis, 1 m., d. v. Georges en Godelieve Depoorter. Vanacker Me- lanie, 61 j. Maes Achiel, 67 j., echtg. v. Eudoxie Pype, rustend onderwijzer en koster. Huwelijken. Jerome Goeman v. Vla- mertinghe en Sylvie Demeulenaëre. Je rome Vandekerckhove v. Hooglede en Maria Callewaert. BIXSCHOTE, m. Novem. en Decemb. 1928. Geboorten. Poissonnier Jacqueline, d. v. Emiel en Mahieu Emma. Buseyne Jeanet- te, d. v. Gaspard en Vandenberghe Josephine. Cloet Jules, z. v. Stanislas en Vantonune Julia. Overlijden. Degryse Franciscus, 72 j., z. b„ echtg. v. Dewulf Maria. Huwelijk. Deman Georges, landwerker en Debergh Martha, winkelierster, wed. v. Pauwels Camille. Beweging 1928. Geboorten 16. Over lijdens 10. Huwelijken 10. ZILLEBEKE, v. 1 Oct. tot. 31 Dec. 1928 Geboorten. Menu Marie, d. v. Jules en Delen Irma. Lannoote Norbert, z. v. Jo seph en Alleman Madeleine. -Pyck Remi, z. v. Jerome en Provoost Bertha. Titeca Astrid, d. v. Cyrille en Platteeuw Pharailde. Grymonprez Jeanne, d. v. Celestin en Gryson Margareta. Deboosere Noëlla, d. v. Jules en Verhaege Maria. Deconynck Emile, z. v. Maurice en Decroix Magdalena. Overlijdens. de Vinck Marie-Claire, 1 m., d. v. Baron Yves de Vinck en Cardon de Lichtbuer Ghislaine. Garreyn Marie, 44 j., echtg. v. Van exem Cyrille. - Vandeweghe Hippolyte, 81 j., ongeh. Desmyttere An dré, 7 j., z. v. Camille en Boudin Martha. Keys Adrienne, 4 j., d. v. Henri en Forret Marie. Huwelijken. Gouwv Marcel, fabriek werker en Masschelein Margareta, z. b. Malfait Victor, autogeleider en Devolder Ivonne, z. h. Beweging 1928. Geboorten: 39. Over lijdens 19. Huwelijken 16. Aankomsten97. Vertrokken128. Overmaat der uittredingen op de aankoms ten 11. Wettelijke bevolking op 31 December 1928: 1.679. MERCKEM, jaar 1928. Geboorten: 68. Overlijdens: 31. Hu welijken: 17. Personen vertrokken uit de gemeente: 118, waarvan 20 personen, vormende vijf familien, bepaald naar Frankrijk zijn vertrokken. Ingekomen98 personen. Vermeerdering der bevolking18 personen. Getal inwoners op 1 Januari 1929: 3.033. In dit getal zijn niet begrepen de familien die iti Frankrijk zijn en die voor militie enz. toch nog tot de wettelijke bevolking der ge meente behooren (omtrent 500). POLLINCHOVE, v. 1 Oct. tot 31 Dec. 1928. Geboorten. - Reybrouck Maria, d. v. Cy riel en Vanlerberghe Adriana. Vanden- broucke Godelieve, d. v. Jean-Baptiste en Eugenie Depoorter. Huwelijk. Vanstechelman Léon, werk man en Versavel Irma, naaister. Overlijden. Houvenaghel Rosalie, 74 j., rentenierster, ongeh. NIEUCAPPELLE, v. 1 Oct. tot 31 Dec. 1928. Geboorte. Georges Verghote, z. v. Jules en Louise Lamaire. Sterfgeval. Louis Deman, 80 j., echtg. v. Verhille Juliana. Huwelijk. Emile Blancke v. Nieucappel- le, wed. v. Silvie Provoost met Victoria Mat ten, v. Merckem. OUDECAPPELLE, v. 1 Oct. tot 31 Dec. 1928 Sterfgeval. Amelia Seryn, 72 j., echtg. v. Henri Mahieu. Huwelijk. Jules Zoete, landbouwer te Oudecappelle met Josephine Behaeghel, dienstmeid, te Nie'ucappellc. "X Beste Engelsche - hss;"" STE*f'« Kortademing Ér Zenuwverzwakk. N" 4.1 enz enz- Te verkrijgen w enkel in de p pjr Beste keI* Merk D. G. C. iiiHiiiiiiiiiiiiimiiiiiiin De Morgen. Eindelijk brak de nieuwe dag aan. Robert had er naar gehaakt, ff Was zoo 'n vreeselijke nacht geweest. Zoodra het licht werd zond hij Ida om den dokter. Blomme sliep nog rustig door Eene gezonde slaap, dacht van Maere, zal de jongen straks het ge heim opklaren Wat is er hier gebeurd en waarom is het gebeurd? Hij had er al die uren zijn geest mee zitten martelen. Maar vooral de laatste vraag bleef er een zonder antwoord. Ida keerde terug met de boodschap dat de dokter spoedig zou volgen. Ze had hem echter niets van het drama meegedeeld. De meid zorgde nu voor het ontbijt. Robert verliet de kamer. Hij was loom en huiverig. Hij ging naar boven en bezocht de kamers van Lamoens en zijn dochter. Het bleek hem dadelijk dat ze vertrokken waren om niet meer terug te keeren. Ze hadden hun klee- ren meegenomen. Lag er nergens een briefje? Robert vond niets, ff Was een vlucht zonder het minste afscheid. En gisteren nog noemde hij Jacqueline zijn verloofde... (ff Vervolert IIIIIIIIIIIIIIIIHIIHIIIIIIII Bij ons te verkrijgen STADHU1SRATTEN Roman door E. Vermeulen. Prijs 15 fr.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 5