Jules De Puydt-Sehmidt In 't Binnenland voet Onthulling van het Grafmonument kunstschilder en verder nog taUangt(, voor E. H. DENYS. Yper. - Bij Koninklijk besluit van 0 April 1929. Werd Z. E. H. Kaconnik ving van titels, aan drager, der aan- Delaere,benoemd tot officier in de kroon- staande leening 6 mogen van heden orde. Franciscaansche DsrdeOrde, Alle juweelen zijn in het huis gemaakt, aan de genadigste prijzen eo zijn verkocht direkt van den fabrikant aan den Kalant. VERMAKING en HERSTELLING van alle oude juweelen. deed eene aanspraak waarin hij wees op de groote taak van den Christen Onderwijzer. De godsdienst moet den grondslag liggen van geheel het on derwijs. Hij sprak de hoop uit dat de Christene Onderwijzers in de toekomst met meer iever nog hun werk van ver- christelijking van de volksziel zullen voortzetten. De heeren Minister Carnoy en Hey- yntin kwamen ook aan het woord. Beide sprekers legden de groote betee- kenis bloot van het feit dat thans de Christene Onderwijzers zich aan den God van Liefde hebben toegewijd. Bei den dankten de Christene Onderwij zers namens de Regeering om hetgene zij doen ten voordeele van de zielen der kinderen van ons land. Eindelijk nam Z. Km. Kardinaal Van Roev het woord. Hij sprak over de schoolvrede. Hij wees er onder meer op dat er, gezien de aanwezigheid van officieele onderwijzers,, geen- principi- eele oppositie bestaat tusschen het officieele en het vrije onderwijs. De dag van Zondag" was een dag van daad, de schoonste dag in de geschie denis der Christene Onderwijzers van ons land. De veiligheid op den Arbeid. Er gebeuren in ons land elk jaar 175 duizend werkongevallen. Daarvan zijn er 600 met doodelijken afloop. Deze vreeswekkende cijfers hebben bij onze Ka jotters het gedacht opgevat eens flink de handen uit de mouwen te steken en in de maten hunner krachten mede te helpen om de veilig heid op den Arbeid te bevorderen. Reeds vijf tentoonstellingen betref fende de veiligheid op het werk wer den in de Walenstreek gehouden. Nu komt Vlaanderen aan de beurt. De Katholieke Arbeidersjeugd (K. A. J.) van Oost-1 aanderen heeft te (lent eene tentoonstelling belegd. Deze week zijn duizenden personen er naar- tegenover Belgie in vele gevallen meer kwaad dan goed zullen doen. De stad Rousselare bereidt echter iets dat blijvend zal zijn en dat meer dan woorden zal inhouden. Het is weerd als voorbeeld gesteld te worden- Als blijvend, aandenken van het eeuwfeest zal één groep van zeven werkmanswoningen worden opge richt. waarvan de prijs per huis onge veer 45 duizend frank zal bedragen. Deze huizen zullen gezamenlijk wor den gebouwd en het uitzicht ervan zal een kunstig geheel vormen. Deze zeven huizen zullen bij loling toegekend worden aan de zeven be langwekkende kroostrijke gezinnen, die op 1 Januari 1929 in de stad Rous selare wonen en ten minste vijf kin deren ten laste hebben op 1 Jan. 1930. Het middelste huis zal gratis aan het eerste uitgeloot kroostrijk gezin worden geschonken. Voor de twee'volgende huizen wordt een premie verleend aan elk van 25 duizend frank. Op de daaropvolgende twee elk 25 duizend en eindelijk op de laatste twee een premie van 20 duizend frank. Onder den vorm van huizen worden dus onder die kroostrijke ge zinnen voor 205 duizend frank premies verloot. Deze som wordt gestort door de Stad, de bouwmaatschappijen, de Bond der Kroostrijke Gezinnen met pre'miën van Staat en Provincie. De uitloting van de gezinnen, aan wie een huis zal te beurt vallen, wordt natuurlijk met plechtigheid gedaan. Rondom deze feestelijkheid kennen nog tentoonstellingen van huisraad, een wedstrijd voor hovekes, een dag der moeder en dergelijke vieringen plaats hebben. Al die feesten zullen een volks- en sociaal-opvoedend ka rakter dragen. GEMEENTEKREDIET van BELGIE Agentschap van BERNARD DEHÖLLANDER EeregCmeentesekr. te Ghyverinchove. Leening aan 6 t. h. Prijs van uitgifte 99 t. h. De stortingen bestemd tot inschrij WATOU. RICHARD DUVERLIE, Kiekenkweeker, Poperinghestraat, laat weten dat er bij hem jonge kiekjes te verkrijgen zijn vanaf 15 April tot 15 Juli. tehjken en vooraanstaande personen af gedaan worden, ten burble van den Zondag namiddag was de footbal- agent, op zijne postchechiek. At 1655. maatschappij van Moescroen een bezoek Alle in loop zijnde Kasbons mo- komen brengen aan hunne makkers hier gen ook tegen titels uitgewisseld wor- ter stede. Nauwelijks was het spel aan den. den gang of een der mannen van Moes- Verdere inlichtingen worden gege- croen, door een slecht berekenden sprong ven op aanvraag. brak zijn been onder de knie en kwetsfë nHBIBBHBBBIBHIHBHBBBEBHBBSzjch deerlijk aan de koppeling van den STADSNIEUWS. Zondagavond was. onze groote markt als in eene nieuwe arena herschapen. De Zondagrust. Alle Apothekenwildemans, die de danskoten verlaten open tot den middag- herten 7ondag hadden waren handgemeen gekomen en namiddag alleen M. NOTREDAME.%t stoof er lelijk, zoodat er drie van in ge- B. V. O. S. Heden Zondagrekend werden. En dit speltje zal Zon- 14 April, om 8 uur stipt in het lokaal dag herbeginnen. Zoo verliest onze stad Vlaamsch Huis» groote kostelooze haren goeden naam en faam door die Prijskaarting voor deleden en eeieleden. vreemde snotters. t Is hoog fijd dat het De V O. S. wordt ook uitgenoodigd. gemeentebestuur eens ingrijpt en maat- regelen neemt om die wildemannen te tem- Een goede raad. Indien gij vanjmen- Alle eerlijke burger zal dergelijke hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, razende tandpijn of rheumatiek aan getast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aarzelen de MONÓ-POEDER en gij' zult spoedig en volkomen genezen zijn Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos 6 fr. hier geeft ook op audère plaatsen, al weze het op mindere schaal, nagevolgd toe gaan zien en stonden verbaasd over worden. Dan ten minste zou men door hetgeen de Kajotters daar toonden. iets blijvend te zien stichten een 1 'ijde Bij de opening der tentoonstelling aandenken bewaren van de eeuwfees- heben onder meer Z. H. Mgr. Coppie- ten van 19.30. fers, Bisschop van Gent en Minister', Heyman het woord genomen om de de Liberalen willen. jonge christene arbeiders in hun po- f De Liberale Jonge Wachten hebben ging te steunen. hun jaarlijksch congres gehouden te De openbare meening moet opge- Ronse. roepen worden tot medewerking. Het Uit de dagorden, welke op het Con- is de plicht van de Staat de bestaande gres aangenomen werden stippen we wetten op de werkongevallen te ver- aan dat aangedrongen wordt op de on- heteren en aan te vullen. Dit beloofde middellijke afschaffing van den ver- Minister Heyman reeds. Hij verhoopte plichten godsdienstigen eed, op de zelfs de medewerking van allen te gewetensvrijheid der soldaten en op de verkrijgen bij het stemmen der wet- invoering van de lijkenverbranding, ten om de arbeidersongevallen te voor- j Voorts werd nog de wensch uitge komen en de gevolgen ervan te len-i- drukt, dat de liberale partij get- ouW gen. 'zou blijven aan haar schoolprogram- Yoor de eerste maal is in de begroo- ma: openhaar onzijdig en kosteloos ting van Sociale Voorzorg een krediet Rekenonderwijs, bestuurd en bekos- ingeschreven van 25 duizend frank om tigddoor den Staat en dat de Staat de den strijd tegen de werkongevallen te provinciën en de gemeenten alleen aan Pater Lieverts-avond. Zondag 14 April, te 6 uur 's avonds, in het Chr. Volkshuis, Yperstraat VOORDRACHT MET LICHTBEELDEN door E. Heer Mocht het voorbeeld dat Kousselaie Dewitte. In de tusschenpoos uitvoe- steunen. Er gebeuren veel. werkongevallen die hadden kunnen vermeden worden hetzij door grooteré Voorzichtigheid, hetzij door beter toezichCop het ma teriaal of door verstandige leiding der werken. Elke poging:, die in dien zin -gedaan wordt, moet aangemoedigd worden en daarom ook verdienen de Gent se.he Kajotters allen lof 0111 hun heerlijk pogen dat zekerlijk de beste uitslagen moet opleveren. Gezichtsbedrog. Uit kieshelang wordt er door de par tijen die niet medesturen aan den Bel gischen Staatswagen, allerlei kwaad verteld over onze Regeering. Volgens de Socialisten is ohs werk volk het meest uitgebuite van de ge- lieele wereld en als de Socialisten de volstrekte meerderheid niet verkrijgen op 26 Mei aanstaande en zoo het roer niet kunnen draaien naar hunnen zin, dan zal het er van langs om ellendiger gaan uitzien met de lieden die moeten zweeten voor hunnen dagelijkschen boterham. De Vlaamsche Nationalisten verge noegen zich niet daaarin met de Socia listen aceoord te gaan, maar zij hou den vol dat ook de andere standen in Vlaanderen eene verdrukking onder gaan, die hen tot een soort verworpe lingen maakt van de samenleving. Is al die overdrijving niet een beetje belachelijk? Als er een volk bestaat dat er geerne bij is en het aan zijn hart niet laat komen, het is zeker toch wel de in slavernij verkeerende Vla ming Hij kermist gaarne, hij lacht gul eu het groot getal drankhuizen, theaters; cinemas, gasthoven, luxe winkels, sportbijeenkoinsten en kunst uitingen die hier voorkomen, zijn niet van aard 0111 te doen gelooven dat de Vlaming zuchtend van leed door het leven komt. Heeft het echt zoo hard te verdere 11, 't moet een soort leed zijn dat zijn vroolijkheid in het geheel niet hindert. Wij hebben nooit zoo gereisd, zoo ge spaard en toch zooveel uitgegeven als den dag" van vandaag, nimmer zoo ar geloos door den dag gestapt dien God geschapen heeft. Overigens, de vreem delingen die ons land bezoeken, be merken zoomin als wij zelve, de treur nis die het Belgisch gemoed, naar sommigen beweren, overlast. Maar 't is waar, de verkiezingen; na deren en dan zien sommigen alles door een rooden. blauwen of gelen bril en zij meenen dat de wereld verkeerd draait, 't Is echter allemaal maar ge zichtsbedrog. De klaarziende man ver volgt stilletjes zijn gang en laat de zwartkijkers maar begaan. Wie volgt dit voorbeeld? Het is zoo goed als zeker dat in 1930 elke stad, elk dorp zelfs op zijne ma nier het eeuwfeest van Belgie zal vie ren. Het spreekt ook klaar dat de Belgen, en niet het minst de Vlamingen, veel zullen te verduren hebben van luid- dit onderwijs geldelijken steun zouden verleenen. De Katholieken weten nu waaraan zich houden. Vooral dezen uit de pro vincie, waar de Liberalen zich door gaans voor uiterst verdraagzaam uit geven. Wie daar voor de liberale lijst Stemt, steunt gansch de liberale partij welke, zooals uit wat voorafgaat ge noeg blijkt, naar den dag zit te, verlan gen waarop zij haar anticlericaal pro gramma zal kunnen uitvoeren, De wet op het handelsregister. Het Staatsblad heeft de wet afge kondigd waardoor wijzigingen ge bracht worden aan de wet op het han delsregister. Het is goed eraan te herinneren, dat krachtens die wet de koopman ertoe vèrplicht wordt op de griffie van de rechtbank van Koophandel of van bur- erlijke rechtbank, die in handelszaken recht spreekt, zijn verzoek tot in schrijving in het handelsregister neer tè leggen binnen twee maanden na de opening van de handelszaak. Binnen denzelfden termijn moet de China is terug vervallen tot een ge- eérste verklaring niededeelen. Zoo de koopman het niet doet, wor den tegen hem sancties getroffen. Zoo zal hij bijv, geen énkel rechtsgeding in handelszaken kunnen inspannen.' Eveneens kunnen zijn handelsboeken niet geviseerd worden, en ten slotte wordt hij veroordeeld tot eene boete, welke het viervoudige van het inschrij- vingsrecht bedraagt. Warboel in China. Dagelijks koilien berichten toe, met duivels rare naniên. die spreken van verwoede gevechten in China. De rust heeft er niet lang nu gen duren. De nationalistische regeeUng van Nanking moet eens te mee'" om haar leven vechten. Hoe hoog waren de verwachtingen niet gesphnnen in September en Octo ber van het vorigè jadr, toen naar alle windstreken China's eindelijke eenheid werd verkondigd. Machtige heeren. die elkander altijd gewantrouwd hadden, werden eensklaps- broeders. Vredesduiven klapwiekten boven het Rijk van het Midden. Men ging ont wapenen, eerlijk"zijh én ophouwen Nog geen half jaar heèft die sehoone droom geduurd. De belangen van het land moeten voor de zooveelste maal wijken voor groeps- en persoonlijke belangen. De communisten zullen wel zorgen dat het geharrewar volledig worde. De illusie, daf China, na zeventien jaren van zoo goed als onafgebroken burgeroorlog, een stevige regeering verkregen had, is aan het verzwinden. Het ware te Schoon geweest. Een China opgestaan uit den warboel en zich opwerkende dót een geordenden Staat. China is teruug. vervallen tot een ge- neraalsoorlog. .Principen, partijbelan gen, de grootheid -van het rijk tellen niet. De Tchangfs vechten om het meesterschap en de arme bevolking, ruchtige, klankvolle, geestdriftige re- j anders reeds gèlioeg geteisterd door devoeringen, die niets om het lijf zul- hongersnood en'baridieterij, betaalt de len hebben en die hunne gevoelens rekening. Arm China'! GUI DG. tusschenkomst weten te waardeeren. j Maandag hadden wij in de Maria school (Lamotten) den E. K. Studiedag voor de jeugdleiders van 't Ypersche. Meer dan honderd priesters, onderwijzers en ondewijzeressen hadden den oproep beantwoord. E. H. Delanote zette den dag in en al dadelijk kwam Heer Delbaere ondewijzer van Watou aan het woord. Ilij had het over het bijwonen der H. mis voor de E. K. Zijn voordracht was klaar en overtuigenb en droeg aller goedkeuring mede. E. TI. Callewaert, onderpastoor, volgde hem op. Hij had voor onderwerp gekozen Hoe leid ik mijn E. K. groep? En da velen die gretig naar zijn woord luisterden zullen er zonder twijfel groote- lijks nut en voordeel uitgetrokken hebben. Om te sluitea sprak Z. E. H. Kanonnik Lamiroy Pastoor-Deken verheugd te zien en te bestatigen hoe de werking meer en meer uitgebreid wordt en hoe de vruchten van zaligheid rijker en rijker worden moe ten. Met den zegen van het allerheiligste ging iedereen henen, met zich dragende den nieuwen moïd om meer en meer te werken tot breeder uitzetting van dit zoo schoon en noodzakelijke werk. Dinsdag avond in het lokaal van de Middenstand (Manestraat) had de plech tige uitreiking plaats der diploma's aan de Heeren en Juffrouwen die dit jaar hun examen voor boekhouden doorgemaal t hadden. Na de aanspraak van den H. De- lahaye voorzitter, die al het belang der bbekhouding te kennen gaf, nam de Heer stuursleden van den Katholieken Kring burgemeester het woord om den Bestuur- en de Muziekanten dringend uitgenoo raad van den Middenstand geluk te wen ring van liederen uit den studententijd van Pater Lievens. Ingang 2 fr. ten voordeele van het Standbeeld van Pater Lievens. Willem Tellin feestHeden Zondag viert de bloeiende handboogmaat schappij Willem Teil haren nieuwen Hoofdman heer Alfons Verfaillie, be noemd in vervanging van wijlen den be treurden Heer René Devos. De heer Veifaillie was steeesde ziel van Willem Tell we wenschen hem dit nog lang als Hoofdman te blijven. De Katholieke Kring V> neemt deze gelegenheid te baat om den Heer Veifail lie, Bestuurlid van den Katholieken Kring, geluk te wenschen met zijne eer volle benoeming tot Ridder der Leopold- orde, welke we reeds mededeelden. Het Katholiek Muziek neemt dus deel aan het feest en bij deze worden de Be- E. H. DENYS Pastor der Franschmans. Onder den blijden-jongen lach der verschillende gewesten en streken van de lande. Bij de Offerande werd mooie gedacht nissen uitgedeeld met het portret \an ds« Eerwaarden Overledene. Na den kerkdienst trok men in stoet,4 studentenvlaggen en de vlag der «maatjes# voorop, naar het kerkhof, waar de onthul, lingsplechtigheid zou plaats vinden. Nadat de Eerw. Heer Spriet, onderpas. tor, het De Profundis had voorgebedeni nam de voorzitter van het Huldecomiteit,: heer Senator-Schepen Van Coillie R woord. Hij sprak over den grooten.Rous. selaarnaar den stambewusten Vlaming den edelen priester en rustloozen werker van den zichzelfvergetenden missionaris en zegde Op dat graf hebben wij een nederigen gedenksteen gewild als bewijs en eeuwig aandenken van onze diepgevoelde hulde, van onze genegene hartelijke bewondering In naam van de stad Rousselaerena® de heer Burgemeester-Senator J. Malden. Liebaert daarop het grafmonument :n ont- vangst en bedankte het Huldecomiteiten de vrienden van Pastoorke Denys, voor de hulde aan dezen stadsgenoot gebracht. Door de Scholvan Sint-Michielskerk werd Onze-Lieve-Vrouw van Vlaande- digd in den Katholieken Kring te willen zijn heden Zondag om 2 uur stipt. De gebreveteerde Trench-Coat met de uitneembare Mondial en de ondoor dringbare Regenmantel Belgïca zijn enkel te verkrijgen IN DEN NE GER bij F. B LANCKAERT-VER- LEENE, Meester-kleermaker. Fondlcoper. Een jonge kerel, zich valschelijk uitgevend voor doofdstom en die hier in stad op den bedel, was, werd door de politie aangehouden. KOOPT GEEN JUWEELEN vooraleer de uitstallingen bezichtigd te hebben In den Gouden Ring bij M. Vandermarliere-Depuydt, 24, Mee- nenstraat, Yper, waar Gij altijd de schoonste keus zult vt en, de laatste nieuwigheden en aan de goedkoopste prijzen. Alles gewaarborgd. De Roode Pillen van L. Dupuis, Juniet, dank aan zijne zachte maar voortgezette werking, veroorzaken de regelmatigheid van den dagelijkschen stoelgang. De doos4,50 fr.de halve doos 3.50 fr. bij H. Notredame» Groote Markt, Poperinghe. Wacht niet tot morgeit! Van he den af moet, gij eene tlescii THEÓBRO MA bij uwefi Apotheker gaan halen. Na enkele dagen zult gij u voelen herleven betere adem, nieuwe gezondheid, oprecht vaardig voor allerhanden arbeid. Te Poperinghe bij alle Apothekers. Pectoral Dupuis. Van af de eerste dosis gevoelt de zieke verlich ting; de hardnekkige hoest bedaart; de brand in de keel verdwiint; de flui men komen los en worden gemakke lijk uitgespuwd. De doos: 4,50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe BERICHT. Aan mijne achtbare Vrienden en Kennis sen heb ik de eer hen te laten Weten, dat ik wederom mijn ambacht als SCHOENMA KER kom uit te oefenen voor eigen taak. Mijne vroeger goede klienten zullen zich nog wel herinneren dat zij bij mij altijd goed be diend zijn geweest ACHILLE DELANGHE, Crombekestraat, 192, Nieuwe reke. De menschen klagen van dit en dat en men zou zeggen dat ze genoe gen er in vinden. Doch het is zoo nut teloos te klagen over zware hoofdpijn of zenuwkoorts. ALGAOPOEDER zal u aanstonds genezen Onschadelijk voor de maag De halve doos3,25 fr., groote doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker In Ype' bij Hautekier en Van Robaey#. schen om het zoo degelijke werk welke zij jaar uit jaar in tot stand brengen, in/on der om dit, waardoor de hande aars en nijveraars meer en meer bekwaam worden gemaakt om naar behooren hun ambt en vak te beoefenen, door het in orde bren gen van hunne boeken. De meester Jos. Vandendriesche, die zijn leerlingen zoo een goeden uitslag bezorgde,werd inzon- der geluk gewenscht en deze gelegenheid nam hij te baat om de diplomahouders aan te zetten hun begonnen werk voort te be oefenen tot meerdere bate van hun ambt of handel. Hier de namen der gediplomeerden Heer Vanparys Juffr. Clem Bollen- gier; Juffr. Maria Delahaye; Juffr. Simone Jonckheere H. Depoortere Juffr Van- raes Juffr. Lemahieu Juffr. De Caese- maker H. Quick Juffr. Delahaye H. Wackenier H. Ameel Dus 12 op 18 kwamen er door. Wij wenschen die Juffr. en jonge Heeren van harte proficiat De barakken van het hoog Commis sariaat vielen deze week twee maal onder den hamer, en van den verkooper en van de mannen die ze afbreken moesten. Wel licht zal het de laatste verhuizing zijn welke wij van dien dienst zullen bijwonen Het hoog Commissariaat is de Cazerne in getrokken. Ware er geen middel van het pleintje dat op het einde van deSt. Jacobs Rijke Klare straat ligt eens voor goed te zuiver en voor al de machienen die daar sedert meer dan een jaar wachten om wegge voerd te zijn. Of wanneer zal de doorbraak gedaan worden van de nieuwe baan AUGUSTE BONTE, Goudsmederij, Steurstraat, 25, Yper. Juweelen en Diamant naar de laat ste nieuwigheden, alles in goud 18 k. Uurwerken en Kettingen sehoone keus van Paternosters, voordeelige prijzen. Kom ziet onze Uitstallingen. Voor groote menschen en kleine kinderen. Het is zelden als men nog menschen hoort klagen dat hunne kin deren lijden aan 't zuur, aan de maag of een andere .slechte spijsvertering hebben. De talrijke moeders die hunne kinderen voeden met het Kindermeel FORTIOR hebben daar in alle ge val geen last mede. Met het Kinder meel FORTIOR komen de kinde ren steeds goed aan, zij slapen gerust en zijn frisch en gezond. Het Kinder meel FORTIORzal U door alle Capucijnenkerk, Yper. Zondag 14.April, te 9 uur, plechtige zielmis voor de overleden Derde-Ordelin- ge M. Wed. Casier Herman. Na de zielmisDerde-Ordevergadering voor de mannen en Generale absolutie. NAAR OOSTACKER. Op Maandag, 2n Sinxendag, 20 Mei, gaat de Franciscaansche Derde Oorde in bedevaart naar Oostacker. Zuid West- vlaanderen zal per autobus gaan, die overal de bedevaarders zal opladen. Nie mand wordt uitgesloten. Men moet voor eersten Mei inschrijven bij P. Constanti- nus, Capucijnenklooster, te Yper en aan duiden waar men wil opstappen Aan wie na dien datum inschrijft, kan niets verzekerd worden. André THEVELIN-VANDROMME, (rechtover de kerk) VLAMERTINGHE Sehoone keus vanJuweelen in Platina, Goud, Zilver, Diamant, Beste Uurwer- apoth.qkers, vele vroedvrouwen' en de ken, Regulateurs en Wekkers, merk beste kruideniefswmlfels gan 5,iT5 fr. De Ster Spoedige hérstellingen. Paaschzonne werd Maandag op het kerk- jren gezongen, waarna de heer Filip Dei hof te Rousselaere, in aanwez;gheid van Pillecyn aan het woord kwam. een groote schare vrienden en kennissfen j Spreker herinnert nogmaals aan het van liet betreurde Pasterke der Fransch- sehoone apostelwerk dat door dezen nede rigen priester werd gedaan. Een bloemtuil werd door de Vlaamsche mans zijn grafmonument onthuld. Ten 10 uur woonden ruim duizend men schen van alle standen en rang, waaron-Meisjes op den grafzerk gelegd en Uorde der een schoon aantal studenten, den Schola wordt tot slot dezer plechtig Dlechtigen kerkdienst bij. Z. E. Heer De- heid, de Psalm van Albreci Roden- ken Desaegher officieerde, bijgestaan door bach gezongen. de EE. HH. Pastoors van Oost-Nieuw- De aanwezigen defileerden voorbij het cerke en Clercken. eenvoudige grafmonument, door ingénieur Onder de aanwezigen in den kerkdienst bouwmeester Alfons Van Coillie, voórzit- stippen we onder meer aan Heer Senator- ter van het Huldecomiteit ontworpen. Schepen Alfons Van Coillie, voorzitter In een soberen toon gehouden, is dit van het Huldecomiteit; E. H. Spriet, Se- grafmonument een treffende hulde aanden cretaris heer Achiel Denys, schatbewaer- apostel onzer Vlaamsche uitwijkkelingen. der, en de anderen leden van het Comiteit; 's Middags vereenigden de vooraan- verder heeren Ward Vermeulen, Styn staande aanwezigen zich in het gasthof Streuvels Z. E. II. Prof. Kanunnik Boon, Java waar een vriendenmaal werd op- algemeen secretaris van het Davidsfonds gediend en waar de voorzitter van het heer Burgemeester-Senator JMahieu-Lie- Huldecomiteit van de gelegenheid gebruik baertheer R D. De Man, stadssecreta ris heer Jos. Van den Berghe, lid der be stendige afvaardiging heer Filip De Pil lecyn E. H. Blondeel, de huidige Pas ter der Franschmaus heeren Alfons Vloortgat, toondichter Prof. Bosteels, maakte, om het Comiteit, de vrieheenvan pastoorke Denys, heer De Pillecyn, en in het hijzonder heeren Achiel Denys. en E H. Spriet, respectievelijk schatbewaarder en secretaris van het Huldecomiteit te bedanken. KSfc.- dé', (loos afgeleverd De plechtigheid op het kerkhof, bij het Grafzerk van E. H. Denys. WEST-NIEUWKERKE. Het is dus morgen, Zondag 14 April, om 4 R2 ure namiddag zeer stipt, dat de gewes telijke Bond der Kroostrijke Gezinnen West-Nieuwkerke - Dranoutre - Wul- verghem, eene algemeene Vergadering houdt in de Feestzaal van het Kloos ter. Deze vergadering zal hoogst belang rijk en gewichtig zijn. Mosre. A ischuwel xjke inecf d Op de baan van Ghistel, grondgebied Moere wonen de gebroeders en gezusters Dhamers, die een zekeren Achiile De- clerq, 20 jaar oud ha- den opgenomen in hdn woonst. Zondagmorgen had hij 't oogenbhk afgewacht waarop allen naar de Hoogmis waren en de pachteres alleen thuis om binnen te dringen en zijn slacht offer neer te schieten waarna hi' alles af- Na het openingswoord van den zocht. Voorzitter, komt de Heer Advokaat Lomniez, Voorzitter van den Arron- dissenientsbond aan het woord, om nogeens de voerdeelen van de ver- eeniging uiteen te zetten, en te wijzen op hetgene, door de werking van den Bond, reeds hekomen werd, en nog betracht wordt ten bate van de Groote De vrouw was 43 jaar oud. De moordenaar is den Zondag gezien zich begevende naar Oostende waar de gendarmerie alle logisthuizen deed afzoe ken. Het parket van Brugge stapte ter plaatse Moere af. Ploegsteert. Ontploffing- Dinsdag namiddag omstreeks 1 uur was Gezinnen. Dan volgt eene groote, zakelijke, Emeric Pladys, ongehuwd, oud 44 jaar, aantrekkelijke voordracht, door den en wonende te Meesen, alhier aan't ver- Eerw. Heer Moulaert, onderpastoor te handelen van eene granaat. Het kwade Ruysselede, ieverige voorstaander en oogenblik bleef niet lang achter en de ont- propagandist van den Bond: ploffing volgde en gruwelijk. De ongeluk- Daarna, mededeelingen, vragen en kige werd de rechterhand heelemaal ver- itflichtingen vereffening van de jaar- morzeld. Na een eerste verband werd de hjksche bijdrage. gekwetste overgevoerd naar Yper om er Om te sluiten, het dankwoord van eene heelkutdige bewerking te onder den Voorzitter, en... Tombola onder s'aan. de aanwezige leden. Het programma laat dus vermoeden dat deze" bijeenkomst hoogst aangè- ïiaam, en meteen allerleerrijkst en zeer belangwekkend zal zijn voor de leden, alsook voor de andere hoofden van Groote Gezinnen, en voor de jonge va ders en moeders. Alwie eenig belang heeft of stelt in de werking en den bloei van den Bond der K. G. wordt hierbij dringend uit genoodigd, en zal er aan houden van deze kans te profiteeren. Rumbeke. Velodief. Laplace Philemon, 19 jaar, geboren te Yper, wonend te Brugge, werd hier aangehou den toen hij weggevlucht was met een velo. Elverdireghe. Missiejeest, Op Maandag 8 April was er in onze pa rochie een grootsch en indrukwekkend missiefeest voor de kindtrs, leden \an het werk der H. Kindsheid, 's Morgens te 7 uur vulden een 200 kinders de midden- beuk der kerk zij begonnen den dag met HUIS V' T VERTROUWEN GESTICHT IN 1890 FABRIKANT-GOUDSMID Gasthuisstraat, 6, recht over het Gasthuis POPERINGH Groote keus van Regenschermen. Allergrootste keus van JUWEELEN in BRILLANT, DIAMANT, PLA- TINE, GOUD 18 karaat, en ZILVER. Mans-ketens, Vrouw-ketens, Barretten, Oorringen, Armbanden, Plas- tronspellen, Ringen, Man-monters en Vrouw-monters, met en zon der armbanden. Groote keus van Tafelgerief en GESCHENKEN in ZILVER voor DOOP, EERE-COMMUNIE en HUWELIJKSFEESTEN. Depothouder van dc echte monters Roskopf-patent en van de Ra* gulateurs en Wekkers merk De Ster de beste der wereld. Sehoone keus vatl Barometers, Brillen en Neusnijpers met gewone e» speciale glazen. INKOOP van alle oude juweelen aan de hoogste w^aarde.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 2