Snuif De Wilde Ruiter Vrouwenhoekje isn A.csJra N HETMANNEKE Groote keus van Geschenken Beurs van Parijs. - Eenige hoogste en laagste koeisen van IQ28 vergeleken met de koersen op i3 Maart ig2g. kin£- Een zedeleer beteekent niets zoo zij niet godsdienstig is. Scherer. Wijsheid vindt men in de boeken, Wijs zijn zal men verder zoeken. Een man die niets durft te wagen brengt het niet ver. Zingt bet hardste als de vooruitzich ten het slechtste schijnen te zijn. Vreugden vergaan, Deugden bestaan. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■Hl AGENTEN voor Aankoop van aardappelen in Poperinghe en Omstreken zijn seffens gevraagd. Adres vragen ten onzen bureele, BHE1HCBSSB9SMBSBBBBBBHBBHI UIT DE MAAN Zooals het Manneken had voorspeld Zoo is het ook geschied... April die zong met droef geweld Een droevig winterlied. Ja, ja... de sneeuw is gekomen en Marenta heeft mijn wollen onderbroek weer uit de kast gehaald. We zullen dus maar stillekens wachten op 't Zo merweer en nog een schupken kolen in de stoof doen. VAN KOLEN GE SPROKEN Ge kunt er van zeggen wat ge wilt, maar 't is triestig geweest de leste weken voor de koolmiiners: eerst in Limburg die ontploffing, waardoor er zoo op een wip zes en twintig naar de eeuwigheid gingen en enkele dagen later in Henegouwen acht... JEE EN BERTHA zaten stille kens te vrijen ze hadden den eersten roep gehad en zouden gaan trouwen. Och Jef, zei Bertha, ik zou zoo graag uw zorgen deelen. Maar Bertha, ant woordde Jef, ik heb geen zorgen. Wacht maar, zei Bertha, tot dat we getrouwd zijn, dan zullen de zorgen Wel komen. Ja, ja, zegt Marenta. dat de jonkheid wist wat trouwen is, ze zouden 't met zoo 'n licht gedacht niet doen. Daarin heeft Marenta groot ge lijk. WIE GEEN gelijk hebben, dat zijn de autorijders die de velokoersen volgen. Te Gelrode is er weer een groot ongeluk gebeurd. Daar was een velokoers en in een auto reden er een tiental jongens de koersmannen ach terna. Maar ja, op zulke dagen-werden er veel pintjes gepakt en als ge met een oto op de baan zijt, dan zijt ge met uw meester op de baan. Ge kunt niet voorzichtig genoeg zijn. Almeteens sloeg de oto in een draai omver en wie er in zat tuimelde hals over kop de gracht in. Dat was nog zoo erg niet, maar twee waren op den slag dood. Opgepast en niet gelachen Als gij met een oto rijdt Want zoovelen op die reize Komen uit in de eeuwigheid. ALS GE BIJ SINT PIETEB terecht komt, moet ge daar aankomen met een zieltje zoo proper als een hemdeken dat versch gewasschen is. Maar een spreekwoord zegteen gezonde ziel in een gezond lichaam. Om het lichaam gezond te houden moet ge uw lichaam wasschen. Daarvoor neemt ge een bad. Daar zijn menschen die van gansch huider leven geen bad genomen heb ben. Proper is anders, zegt Marenta. In Polen nu, daar heeft de regeering besloten dat bij ieder nieuw huis dat gebouwd wordt, een badkamer moet zijn. Ten tweedeiedere inwoner van dat land is verplicht eens per maand een bad te nemen. De kinderen bene den de tien jaar en de ouderlingen bo ven de 60 en de zieke menschen zijn daarvan ontslagen. AlleePolen dat tot nog toe precies niet voor de pro- preteit bekend stond, zal nu het pro perste land gaan worden van de we reld. DUITSCHLAND ligt niet ver van Polen en daar wordt gezeid dat Mengelwerk v. "De Poperinghenaar,, 37 ROMAN door A. HANS. De kist werd uitgedragen en op een wagen geplaatst. De oude priester las met zijn beve rige stem eenige gebeden en men zag tranen op zijn wangen. Robert was zeer onder den indruk. Een vriend van zijn jeugd. En sterk dacht hij ook aan Raouls zuster, Geral- dine van Heilbeke, die naar Raoul hem eens medegedeeld had, bij familieleden in Duitschland vertoefde. Zou ze nog ooit naar Vlaanderen terug keeren? Ze moest nu een sta tige jonkvrouw zijn, doch zeer arm. Ik zou ze willen helpen, dacht Ro bert. Ik moet toch trachten uit te vin den waar ze woont. Robert naderde even den bezembin der. 't Is gelukkig dat Magda vrij is, fluisterde hij. O, ja, jonker... van Maere staarde in het grof ge laat. Hoe kon die ruwe man de vader zijn van zulk een fijn, beschaafd meisje als Magda. Haar beeld stond Robert zoo scherp voor den geest. Magda moet nu toch voorzichtig prinses Juliana van Holland zal gaan trouwen met een Duitschen prins en die prins heet Leopold van Saxen-Co- burg. Marenta vraagt of dat familie is van onze Keuning? Niet weten, mijn schaap. SCHAAP RIJMT met aap. En dees is in Brussel gebeurd. Madame Hilario del Neva, een spaausche schoo- ne, die in een prachtig huis woont, was voor meer dan honderdduizend frank juweelen kwijt geraakt. Die madame had een kamermeid en ze dacht dat die kamermeid lange vingers had en ze deed een beklag bij de politie Het arme meisken werd onderhoord, maar wist van niets. Ten slotte kwam de zaak aan 't licht. In 't gebuurte woon de een andere madame en die fiad een aap of metteko en die metteko was ne keer een wandelingske gaan maken en was alzoo langs de muren opgeklom men tot aan de slaapkamer, had daar juweelen op tafel zien liggen van ma dame Hilario en was er mêe van door gegaan; niet met madame Hilario maar met de juweelen. Gelukkig is alles nog te rechte gekomen -maar de zedeles is, dat als er apen in uw ge- buurte wonen, ge voorzichtig mo t zijn. Manneken, zegt Marenta, Dit weet ik voor mijn deel, I11 't Vlaamsche land daar zijn er Nog apen veel te veel. Ik kijk Marenta aan met een koppel oogen zoo groot als een vijffrankstuk en Marenta gaat voort: Versta wat ik wil zeggen Begrijpen doet ge 't dra... In 't Vlaamsche land veel menschen Die apen alles na. De franskiljonsche juffers Die spreken fransch, och ja, En apen zoo de juffers Daarginds in Brussel na. Maar 't is me vaak een franschken Zoo dwaas, zoo lomp en dom, En wie goed fransch kan spreken Lacht zich waarachtig krom. Maar gelukkig mogen we onze le zers de verzekering geven dat de Al- derliefste Lezeressen van De Pope ringhenaar niet tot die categorie behooren. De Lezereskens van De Poperinghenaar zijn vlaamschgezin- de meiskens die Fransch, Duitsch, En- gelsch, misschien wel Latijn en Grieksch leeren, maar die hun moeder taal vrij en vrank durven spreken. Ja, ja, die verzekering geven wij aan vrienden lezers. VAN VERZEKE RING gesproken: een zekere Abula kocht een kastje fijne Havana sigaren en betaalde daarvoor 1200 fr.dus 12 per stuk. Toen hij die kast had ging hij naar een assurantie of verzekering en liet die sigaren tegen den brand verzekeren voor 2000 fr. Ge zult zeg gen de verzekering deed dat niet. Toch wel. Mijnheer Abula betaalde de premie en ging naar huis. Hij rookte zijn sigaren op en bewaarde zorgvul dig de tipkens en de asschen. En toen zijn 100 sigaren opgerookt waren ging hij terug naar de verzekeringsmaat schappij en vroeg 2.000 frank schade vergoeding. Nu peist ge misschien dat men hem daar buiten smeet? Toch niet. Hij kreeg 2000 fr. Maar enkele dagen later had hij een proces op den nek. Inderdaad. Iemand die iets ver zekert mag er niet vrijwillig het vuur aan steken. Dat had mijnheer Abula gedaan. En nu werd hij op zijn beurt veroordeeld om als schadevergoeding drie duizend frank te betalen. Dus, op slot van rekening peperduure sigaren. OUDE SCHILDERIJEN zijn soms ook zeer duur. De genaamde Vaxeleer ging verhuizen en met een verhuizing wordt alles uit den hoek gehaald. Op zolder lag een oud tabloken of schil- derijkje. Een kenner zag het. Daar werd een ekspert bijgeroepen en het bleek dat die schilderij door Rembrant werd geschilderd rond de jaren 1650 en nu meer dan 3 miljoen frank waard is. 'Als Marenta dat gehoord heeft is ze dadelijk den zolder-opgeloopen. We hebben daar ook nog een partij oude schilderijen liggen. Maar helaas ze zijn nog geen drie frank waard. Spij tig genoeg. MINA HAD spijtig ge noeg weer ruzie met de madame waar dat ze diende. Maar Mina, vroeg ma dame, waarom maakt ge toch zooveel ia wijd in de keuken Ja, madame, gij hebt gemakkelijk spreken... probeer gij eens twaalf tellooren te breken zonder dat ge 't hoort. GE HOORT TEGENWOORDIG geen klachten zijn, sprak Posteels. De notaris loerde daarstraks bij onze hut. Hij zou willen weten waar ze is... om haar weer aan de Franschen over te leveren. Hoe gemeen Ja, jonker... Mijnheer Campens is een deugniet Ge zult dat wel niet gelooven. Ja, ja... Ha, dan weet ge ook al meer van hem... Maar hun gesprek eindigde, want de wagen zette zich in beweging. De Wilde Ruiter stapte er onmiddellijk achter, het hoofd gebogen als in diepe smart. De priester stelde zich dan naast hem en strompelde moeizaam voort. Hij was liclramelijk versleten van ouderdom, maar ook van 't vele tjolen in den beloken tijd, van al die tochten in den nacht, in mist en sneeuw, in regen en guren wind, van 't slapen in kleine, benauwde kamertjes en schu ren vol trekgaten. Hij had zijn ge zondheid geofferd in den dienst van God en van zijn volk. De stoet verliet het kasteel en volg de den verlaten weg naar het dorp. Menschen kwamen aan de deur van hun armzalige woonst en knielden neer en baden. Op het dorp waren veel nieuwsgie rigen. Een jonge man stond er te roepen en geweldige gebaren te maken. Dat is Pier Huige, fluisterde Pos teels tot van Maere... meer van onze duitsche broeders uit Eupen en Malmedy die bij den troep zijn. En weet ge waarom die duitsche broeders niet meer klagen? Omdat ze zoo vriendelijk worden behandeld en omdat ze in 't Duitsch worden gecom mandeerd en onderricht. Met de Vla mingen is 't zoo rap niet gegaan. Die hebben honderd jaar moeten wachten voordat ze hun taal bij 't leger hadden, i En nu nog wordt de taal van den Vla-1 ming daar voor koejongenstaal uitge scholden. Met recht en reden zegt Ma renta Allemaal dingên die gebeurden. Maar die verbet'ren zoetjes aan Omdat de franskiljons nu voelen Dat hier de zaken anders gaan. De schrik is het begin van de wijs- Leid staat er in de H. Schrift en Brus sel begint schrik te krijgen voor Vlaanderen. Weet ge dat er in Brussel gazetten zijn die niet zouden kunnen bestaan als ze niet gesteund werden met centen uit Frankrijk? Dat een vlaamsche gazet moest bestaan met geld uit den vreemde, ge zoudt een spektakel hooren. WIE NIET 11OOEEN wil moet voelen; is een vlaamsche spreuk. En daar madamke van Tricht niet naar haar man wou hooren, die haar verbood op zwier tè gaan gaf hij haar een ferine toefeling. Maar madame riep uit:'zoo zijn niet getrouwd en nam een revolver. Pief! Poef! Paf! Op een, twee, drie, De kerel kreeg Een kogel in de knie. Daar is natuurlijk tribunaal van ge komen. Op 't tribunaal zei de Ziuze ge hebt uw vrouw vroeger altijd ge- heeten mijn kindDe gebeuren kun nen dat getuigen: 't was altijd: ja, mijn kind! neen, mijn kind! Waarom dan uw vrouw gaan aftroeven. Waar om zei mijnheer van Tricht: omdat er geschreven staatwie de roede spaart, haat zijn kind. IN ALLE GE VAL in veel huisgezinnen is 't miserie omdat de vrouwen te veel aan twalet en modedingen besteden. Ik heb een vriend en als die zijn maandgeld naar huis brengt, dan zal zijn madame daar vooraf een paar honderd frank beste den voorparfum of reukwater, poei er, zalfkens en polijsel voor de nagels en wat weet ik nog al meer. Alleewie met zoo iets op zijn kot zit, mag ook zeggen dat hij den prijs uit de loterij heeft getrokken. IK HEB EEN spaarzame vrouw, zei Judocus: ze heeft uit een oud kleed een kravat voor mij gemaakt. Dat is nog niemendalle, antwoordde Tiste, de mijne heeft van een van mijn oude kravatten een kleed voor haar gemaakt. THEDOOR VALLAIS maakte zijn valies klaar en liep, liep als een haas de straat op om een tram te pakken die hem naar de statie zou brengen. Maar hij liep zoo hard dat hij geen auto zag aaq- komen. Hinkeldepink, op een wip was 't gedaan. Er onder en dood. En Ma- tente zegt Die liep, Met haast en spoed De dood Te gemoet. EN BERTEN VANHECK liep ook met haast en spoed naar de plaatse waar de keuning te voet naar toe gaat. Maar 't metselwerk was niet bijzonder straf en Berten zakte er door. Toen men hem ophaalde was hij versmacht, 't Gebeurde te Werversdonck in Hol land en nog wel op een trouwfeest, EN TE LAEKEN zijn de echtgenooten Dutoit-Demoor 75 jaar getrouwd. Manneken, zegt Marenta, tot daar zouden wij ook moeten komen, 'k Zal mijn best doen, Marenta. Die echtge nooten Dutoit-Demoor zijn beiden 92 jaar oud. Als ge 't uitrekent waren ze er verdorie vlug bij om te trouwen. Een schoone ouderdom92 jaar, zegt Marenta en ze voegt er bijals mijn nonkel Zander had blijven leven dan was hij nu 137 jaar geweest. En hier nog zoo een paar dingen: Janus de smid hield een gloeiend ijzer vast en Sooiken van den barbier kwam daar voorbij. Als ge mij een frank geeft, zei Sooiken, lik ik er aan. Dat wil ik zien, zei de smid en hij stak het ijzer voor uit. Eerst het franksken; zei Sooiken, Janus gaf het franksken... en Sooike likte er aan. Ja maar, riep de smid uit... Ja maar, zei Sooiken... ik heb toch niets anders beloofd. En hier het liedje van 't soldaatje dat beloofd had met Roosje te trouwen: Ha, van Boesinge. De broer van de moordenares en zelf een nietwaard. Ja, ik ken hem wel... Hij komt spel maken. Die gast durft alles. Robert ging uit den stoet. En vlug nam hij Pier Huige bij den arm en trok hem een huisje binnen. Wat komt gij hier doen? vroeg van Maere aan den kinkel, die zeer onthutst scheen door dit snel en bard- handig optreden. Ze begraven den jonker die mijn zuster bedroog... zei Pier. Natuurlijk begraven we hem. Uw zuster heeft hem vermoord. E11 ze begraven hem met kasteel- eere... Dat mag niet zijn, brabbelde Pier. Robert rook een dranklucht. De notaris zegt dat ook, hernam Huige. Heeft de notaris u dan gezonden? vroeg Robert. .Hij heeft me fel getrakteerd in zijn huis. Wat heb ik er gedronken? En dan zond de notaris me naar de be grafenis. Om de orde te verstoren? van Heilbeke heeft Mela bedro gen. Toe, toe, ge weet dat uw zuster hem ook lokte. Maar ik zal straks ver der spreken. j van Maere fluisterde even met den j bewoner van het huis die een achter- I kamertje opende en van Maere hielp MOOI ROOSJE. Mooi Roosje stond voor 't venster En tuurde naar de baan.., Ze zag een flink soldaatje Al zwaaiend henengaan. 't Soldaatje trok ten strijde Want 't land was in gevaar En Roosje... Roosje weende!... Ze was pas twintig jaar. 't Werd oorlog en de Duitschers Ze trokken door het land Hun henden hebben steden En dorpen plat gebrand. Bij 't dreunen der kanonnen De hommen vielen neer... En Roosje... Roosje weende: Ik zie hem nimmer weer. 't Soldaatje stond te vechten 't Soldaatje deed zijn plicht, En wijl de kogels floten Dacht hij aan 't lieve wicht. Maar 't lieve wichtje treurde Het kreeg geen tijding meer... En Roosje... Roosje zuchtte lk zie hem nimmer wéér. Als bloempjes zonder zonne Verslensen en vergaan Is Roosje door haar liefde Toen langzaam dood gegaan. En als het flink soldaatje Zich weer naar huis begaf En vroeg naar 't lieve Roosje Wees men hem... Roosjes' graf. Toen heeft liet klein soldaatje Als liefde onderpand Op 't graf van 't lieve Roosje Veel bloemekens geplant. En als nu 't windje fluistert Dan zingt 't een liefdelied Mijn klein en dierbaar Roosje Slaap zacht: 'k vergeet u niet! 't Manneken uit de Maan. te verkrijgen bij V. SANSEN-VANNESTE Gasthuisstraat, i5Poperinghe ALBUMS voor Timbers, Portretten, Postkaarten en Werk-Albums. Woordenboeken - Teekendoozen Verfdoozen - Werkdoozen Pennedoozen Vulpennen (alle merken) Boek- en flfluziekfess hen met en zonder hengsels Lotos - Dominos - Damborden enz. Bureel- Beurs agenda's van alle grootten Alta. Inschrijving gesloten den 30 April j 1929, 3 nieuwe aandeelen voor 5 coupons nr 10 der oude aandeelen, tegen 280 fr. BEURSWAARDEN. Nuttige inlichtingen. BETAALBARE COUPONS. Den 3 April 1929: Axminster, kap. 102.25 fr. netto, cp 28.— idem js, 164 fr. netto, cp 28. Crédit Colonial et Commercial, kap. 5.46 fr. netto, cp 10, idem div. 4.68 fr. netto, cp 9. Brasserie Labor, 58.50 fr. netto, cp 2 Ligure Toscane, 20 liren, cp 22 (6% be lasting). Den 4 April 1929: Umafo, kap. 100 fr. netto, cp 5.-- idem op- richlersaandeel 7 fr. netto, cp 5 Pieux Franki, prefer. 42.90 fr. netto, cp 18. idem div. 58.50 fr. netto, cp 18. Canadian Pacific, pond sterling 0-13-13 1" kwartaal 1929 (6% bel.) Den 5 April 1929: Electricité de I'Escaut, kap. 17.94 fr. netto, cp 23.-- div. 168.48 fr. netto, cp 23.-10° div. I 16.84 fr. netto, cp 3. Den 8 April 1929: Outillage Pneumatique, 46.80 fr. netto, cp 9. Lujar Minas Sierra, 4 pesetas, cp 44 (6 yi belasting). Charbonnages du Bonnier, 171.60 fr. netto, cp 19. Den 9 April 1929: i Auxiliaire Internationale, 50 fr. netto, fp 10. «6» Eenige hoogste koersen van 1928 vergeleken bij de huidige koersen op den 9 April 1929. BEURS VAN BRUSSEL. hoogste koers Laatste koers in 1928 Cominière 987.50 470 Auxilacs, opr.-aand. 20.500 10.125 Commerce Congo 22.425 12.000 ex recht Geomines 27.500 15.350 Comfïna 1.160 785 Kasai 1.349 760 Katanga pref. 193.500 139.500 Katanga, gew. 178.500 112.500 Lowa, oud aand. 615 370 Simkat, div. 5.850 4.400 Simkat, kap. 785 350 Surongo 1.725 880 Synkin 4.510 2.450 Union Minière, pref. 9.405 8.200 Banque de Paris des Pays-Bas 8.000 6.460 Barcelona 3.000 2.000 Brazilian 2.770 2.150 Buenos-Ayres, kap. 1.185 725,50 Buenos-Ayres, div. 1,100 707,50 Industries Chimiques 1.165 920 Nitrate Rails 1.637,50 1.400 Securities 3.105 1.220 Sidro, gew. 3.320 2.710 Tanganyika 657 550 Tubize 2.985 1.340 AVONDLIEDEKEN. f 't I§ goed in 't eigen hart te kijken Nog even vóór het slapengaan. Of ik van dageraad tot avond Geen enkel hart liebt zeer gedaan. Of ik geen oogen heb doen schreien, Geen vermoed op een wezen lei Of ik aan liefdelooze menschen j Een woordeken van liefde zei. En vind ik in het huis mijns harten Dat ik een droefenis genas Dat ik mijn armen lieb gewonden Rondom een hoofd dat eenzaam was. Dan voel ik op mijn jonge lippen i Die goedheid lijk een avondzoen. j 't Is goed in 't eigen hart te kijken j En zóó zijn oogen goed te doen. J, Melksaus om vleesch of vischrestjes op te stoven. Een goed stuk boter of margarine met een lepel tarwebloem verwerken. Op 't vuur brengen, peper, zout, kruinoot aan toevoegen, aanlen gen met melk laten koken, van 't vuur nemen, het sap eener halve citroen in roeren en een eierdooier. In die saus de overschotjes opwarmen en met een stuk brood of in pasteitjes op- dienen. Doe hetgeen gij oordeelt goed te zijn, ook al treft U de verachting om hetgeen U deed. De leuze voor oogen: Doe wel en zie niet om 'H Verwijt. Suske Snobs is ge trouwd; hij komt daags na ziin hu welijk van zijn bureel te huis en zegt: Hewel, vrouwken lief, wat hebt gij te eten? Och, Suske! zegt zijn vrouw, van gisteren pas getrouwd en vandaag, denkt ge reeds aan eten Spaart voor de Missiën: Papier, tim-t bers, parels, loodpapier, zantjes, pren tjes, paternosters, oude pennen, lood jes, alles kan verkocht worden ten voordeele der werken van de Missio narissen. Moeders zendt uwe dochters naar de Naai- en Snij school, naar de huiskun- de lessen, 't is het nuttigste werk voor de vrouwen. INSCHRIJVINGEN. Compagnie de la Ruzizi. Bevoorrechte inschrijving, 1 groep van 1 aandeel z.n.w. en 1 oprichtersaandeel voor 4 oude aandee len, tegen 510 frank per groep (210 fr. bij in schrijving en 300 fr. bij te storten op een datum, vast de stellen door den raad van be heer), van den 10 tot den 15 April 1929. Grandes Brasseries de Koekelberg-lez-Bru- xelles. Inschrijving met voorkeursrecht, 1 nieuw aandeel voor 2 oude, tegen 1.065 fr. te betalen als volgt365 fr. bij inschrijving, 350 fr. den 15 Juni 1929, 350 fr. den 16 Sept. 1929. Ook vrije inschrijving, tegen 1.065 fr. 100 fr. hij inschrijving, 265 fr. den 29 April 1929, 350 fr. den 15 Juni 1929, 350 fr. den 16 Sept. 1929. De inschrijving loopt van den 8 tot den 18 April 1929. Fabrique Nationale de Lampes Electriques. Bevoorrechte inschrijving, 3 nieuwe voor 2 oude, tegen 290 frank per nieuw aandeel, van den 2 tot den 22 April 1929. (S. I. P. E. F.) Soc. Intern, de Plantations et de Finance. Inschrijving met voorkeurs- I recht, 1 nieuw aandeel voor 1 oud aandeel, tegen 135 frank, van de 15 tot den 24 April 1929. Lille Bonnières Colombes. Inschrijving gesloten den 17 April 1929, 1 nieuw aandeel voor 4 oude, tegen 1.100 fr. Plantation des Terres Rouges. Inschrij ving gesloten den 20 April 1929, 1 nieuw aan deel voor 5 coupons nr 16 der oude aandeelen, tegen 315 fr.14 nieuwe aandeelen voor I 59 coupons nr 16 der oude aandeelen, tegen 315 fr. Comptoir d'Escompte de Mulhouse. -In- j schrijving gesloten den 20 April 1929, 1 nieuw aandeel voor 2 coupons nr 6 der oude aandee len, tegen 650 fr. Banque de L'Afrique Occidentale. In schrijving gesloten den 20 April 1929, 2 nieu we aandeelen voor 1 oud aandeel, tegen 500 fr. Etablissement Georget Fils. Inschrijving gesloten den 20 April 1929, 4 nieuwe aandee len voor 25 coupons nr 5 der oude aandeelen, tegen 325 fr. Hotel et Casino de Deauville. Inschrij ving gesloten den 30 April 1929, 1 nieuw aan deel voor 1 coupon nr 16 der oude aandeelen, tegen 600 fr. KOERS v. 13 3/29 Banque de l'Indochine Banque de Paris et des Pays-Bas Banque de l'Union Parisienne Comptoir Lyon-Allemand Comptoir National d'Escompte de Paris Crédit Foncier de France Sté Foncière du Nord de ia France Société Générale act. Parisienne Electrique part C° Générale d'Electricité Electricité de la Seine. Electricité et Gaz du Nord j Littoral Méditerranéen Forces Motrices de la Vienne act. part act. part Centrale pour l'Industrie Electrique Eclairage, Chauffage et Force Motrice act. Electricité de Paris Lvonnaise des Eaux part cap. Jee «■BI Péchiney Usines Rhone Poulenc Saint-Gobain act. Peugeot j part Hotchkiss Forges et Aciéries du Nord et de l'Est Société Francaise de Tubize Bon Marché ord. Printemps prjv act. Galeries Lafayette part 15.200 5.55o 3.870 1.735 2.785 5.ÖOO 1.175 2.200 680 6.25o 4 200 1.180 1570 24.400 1.400 q5o 26.350 3.760 685 3 ySo 21.700 3.725 3.225 4.240 4.045 8.800 i165 13.000 2.445 1.690 1.400 1.290 99° 85o 23O 268.900 7.003 2.295 1.388 910 1.515 3.060 880 1.181 45o 3.ii5 2.200 470 575 12.700 83o 740 14 600 2.400 4,8 2.6O5 9.290 1.980 1.680 2.010 i.55o 5.i5o 545 5 75o 1.775 494 env. - 900 95o 555 425 i75 162.000 14.350 5.o5o ïy 2.6o3 i.3q5 2.700 5.940 1 .o35 1.910 73o 4.700 3.865 111 5 1.285 18 800 1.450 115o 38.800 2.990 726 4 3oo 18.400 4.200 3.940 3.5oo 3.770 8.480 8óo 9.800 2.343 2.000' 900 env. 1.29 5 85o 63o 220 242.50a er Huige binnen te duwen. Ze gren delden dan de deur en Pier zat gevan gen. Houdt hem tot ik terug keer, zei Robert. En uit eerbied voor den jonker van het kasteel stemde de man toe. van Maere haalde de stoet weer in. De kist werd in de kerk gedragen, die weer open was tot vreugde der bevol- De lijkdienst begon. Veel dorpelin gen stroomden toe, want 't was nu toch in hun hart voor een gestorvene te bidden. De Wilde Ruiter zat vooraan en steunde lit hoofd in de handen. Hij droeg geen masker meer... Robert zag dat de geheimzinnige onbekende zoo weende, dat zijn lichaam schokte. Hij moet Raoul toch zeer lief ge had hebben, dacht van Maere. 't Kan niet alleen de tragiek van dit vreeselijk drama zijn, die hem zoo diep treft. Roberts gedachten dreven telkens op naar Magda Posteels. Zij ook had dikwijls voor Raoul gepleit. Wat was er dan tusschen haar en Raoul geweest en wat bestond er nog tusschen het vreemde meisje en den Wilden Ruiter. Voor de kist hing liet nieuw geschil derd wapenschild van het geslacht van Heilbeke. Magda had het vervaardigd en 't leek een kunststuk. Wat al gaven en welk gevoel bij een meisje in een hut geboren en opge groeid en dat met bezems leurde Ill MagdaRobert wilde haar beeld verdrijven, maar het gelukte hem niet. Waar zou Magda nu schuilen voor haar vervolgersEn haar felste bela ger bleek dus notaris Campens te zijn, die zich thans zoo laag aangesteld had een Pier Huige dronken te maken en op de begrafenis af te zenden. Robert ging in de lange rij ten offer. Het was of de Wilde Ruiter hier de fa milie vertegenwoordigde maar hij keek niet op. Hij drukte nu een witten zakdoek voor het gelaat. De uitvaart dienst moest hem wel geweldig aan grijpen. De kerk zag er schamel uit. Ze had veel geleden in den beloken tijd. Ro bert besloot uit eigen middelen de schade te herstellen. De betere tijden naderden nu. Weer zouden landbouw en handel herleven en de weefgetouwen klikklakken op de hoeven. Rust en vrede... ieder snakte er naar... Er lagen voor van Maere nog gronden te ontginnen. Kalm mogen leven op het ouderlijk slot. En met een geliefde vrouw aan zijn zijde. Magda... Laat ik toch niet zoo onnoozel doen bromde hij bij zich zelf. Ik heb nu een goede les gehad. Waar zouden de Eamoens thans zwerven. (Vervolgt aanstaande week, zoo het de Heer Schrijver zal believen ons op tijds copy te zenden?) GROOTE KEUS VAN Koperen Spreuken Dagbladrekkens - Pêles-Mêle* PI JPENREKKENS en alle grootten van Portretkaders. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■Hl BEDEVAART der Dekenij Poperinghe naar O. L. VROUW VAN OOSTACKER op Dinsdag 30 April a. s. met bijzondere trein. E. H. Onderpastoor, St Janskruis straat, Poperinghe Heer Fr. Vandeplas, Apotheker, Bertenplaats, Poperinghe E. H. Derycke, Pastoor op St Jan, Poperinghe. Beste Engelsche PEPERMINT v. Neusverstopp. Hoofdpijn Kortademing Zenuwverzwakk. enz. enz. Te verkrijgen enkel in de Beste Winkels Vraagt het doosje met het haantje.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 5