f HANDELSBANK I FONDSENBANK 1 - NOORDSTAR - 1 f 300 MILLSOEN s REISBUREAU ERN.CLAES 38 CENTIEMEN. Notarieel-, Annoncen- en Nieuwsblad voor Poperinghe en Omstreken. Telefoon Nr Uitgever SANSEN-VANNESTE, Poperinghe Postcheck Nr 15.576. Hooger op! Mijnheer worden. Het gedrang rond de tafel. Koning op zijn gebied. Rome, Vacantiereizen. Vertrek 3 Augustus, 15 dagen; 17 Augustus, 11 dagen J1 Septemebr, 18 dagen. Lourdes en de Pyreneen. Vertrek 3, Parijs. Vertrek 13 Juli en 10 Augus tus. Zwitserland. Vertrek 20 Juli en 10 Route des Alpes. Vertrek 20 Juli en Luxemburg in autocar. Vertrek 1 en 24 Augustus. De bestendige afgevaardigden. De inval op Curasao. Naar een nieuw programma. De parlementaire vergoeding. De onderhandelingen. De nieuoie Kroonluchter in St Jans' kerk te Poperinghe. Veroordeeld. Voor de Vlaamsche blinden. MAAKT DEEL VAN DE GROEP S ZONDAG 23 JUNI 1929. Abonnementsprijs per Jaar: Ik Slsti* 14 te. Ja 't La»sl* IS fr. (per post) Fi uibrijki Tl Fe. Coage? SS fe. /ï\»sier« lattadffi® 24 fr. TA&ÏEF* SW-ia» B«riclit«S! S fr. per reek; -tnimumprijs per inlassching4 fr. 4mbbmnmbbbbi "ffniiWiiiiiTiMhuii imiiii MimrriTwni WBm&H&mitaM 26' JAAR. N' 25. mwsmsm Postabonnenten in Reïgie die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hun bedient, en niet aan on». Wie inlichtingen begeert over aankondi gingen, wordt verzocht een postzegel voor antwoord bij zijn schrijven te voegen. Alle annoncen adja: vooraf te betalers en moeten tegen dea Donderdag noea ingezonden wordes Kleine berichten tegen den Vrijdag nota, TARIEF* Notarieels cvkoopingKiflj SS cent. per gewone regek Annoncen* Prii?:en op aanvrsR* Een citel... en dan? Evenals alle ouders, droomen en be trachten de buitenlieden een schoone toekomst voor hunne kinderen. Het ligt nu eenmaal in den aard van den mensch, den eigen levensstaat te ge ring te achten voor zijn kroost. .Steeds wil hij dit hoogefop zien gaan. Vooral diegenen, welke over de middelen be schikken om hunne kinderen te laten studeeren, daar waar onverrnogenden ze van af hun veertien jaar aan 't werk moeten zetten om wat meê te verdie nen, zijn immer geneigd, hun zonen in de richting van een der zoogenaamde vrije beroepen te sturen. «Zoogenaamde», inderdaad; want de vrijheid van die beroepen is al even beperkt als die van vele andere, welke niet als vrij betiteld worden. Een doctor zoowel als een kruidenier, een advokaat zoowel als een timmer man, is verplicht te werken om aan den kost te komen. Dat zij het minder op bepaalde uren en volgens vastge stelde regels moeten doen, heeft luttel belang. De wet van den arbeid is toch, in haar groote lijnen, voor allen de zelfde. Mijn zoon moet een Nu weet iedereen, dat een welstel lend, een rijk boer dikwijls maar al te zeer geneigd is, om zijn zoon een an deren weg te doen inslaan, langswaar hij een titel kan bereiken en mijn heer wordt in stede van boer. Alle maal goed en wel. Doch de hoofdbe kommernis van de ouders moet, na het zorgen voor een stevige godsdien stige vorming, voorzeker zijn, hun kinderen in staat te stellen een treffe lijke. zoo mogelijk ruime broodwin ning te verschaffen. En kan het aan de geringen, die tegen den landarbeid mokken en die hun begeerte en hun oogen keeren naar de kleurige leugens van de stad, niet genoeg herhaald, dat ze honderdmaal beter en duizendmaal gelukkiger zullen zijn op den buiten dan in dit duffe, teleurstellende mid den, ook aan de gegoede landbouwers hoeft het met steeds sterkere klem ge zegd Maakt van uw zonen boeren De armoede met handschoenen aan. Want-, laat u niet verblinden door het uiterlijke, door het schoone der oppervlakte, door een koperen deur plaat, een klinkenden titel, een profes sorale kleeding. Géwis, vele doctors, advokaten. ingenieurs en andere gedi plomeerden, winnen groot geld Doch wie zal er ooit te weet komen, hoeveel collega's een maatschappelijke mis lukking opliepen, hoeveel van hen er magertjes, héél magertjes voorzitten, hoeveel er, met hun tien en meer jaar kostelijke studiën aan de hoogeschool en met hun dikwijls glansrijk uit gangsexamen, gedurig moeten wor stelen om hoven water te blijven, en ten laatste blij zijn ergens een plaatsje in nijverheid of administratie te kun nen bemachtigen, om niet te vervallen tot ellende Dat is geen verbeelding, "geen sprookje. Dat is een feit, waarover men zelfs niet urenlang moet naden ken, om de gegrondheid, de echtheid er van te heseffen. In Brussel hebben, in October jongstleden, ruim veertig nieuwe advocaten hun eed afgelegd. Ruim veertig, in Brussel alléén die daar de'groep der honderden andere advocaten kwamen vergrooten, die zich gaan weren om in de balie een rijk bestaan te veroveren, die heel voornaam met baret en toga zullen optreden en elkaar lioofdsch moti cher maitre zullen noemen. Mij goed. Maar of er voor allen plaats genoeg zal zijn aan die reeds zoo dicht bezette rechtsgeleerdentafel, valt erg te betwijfelen. En zijn er stoelen te kort, dan ontstaat er gedrang en blij ven er bij slot van rekening talrijke ontgoochelden, die alles bezet vinden en verplicht zijn ergens anders een plaatsje te gaan zoeken, of, wat maar al te vaak gebeurt, te gaan bedelen. Een volstrekte zekerheid. Zulks,zal nooit het geval zi.in met jongelingen, opgeleid voor het boeren bedrijf. Als er één staat is, die. naar menschel ijke berekening, volstrekte zekerheid voor de toekomst biedt, dan is 't wel deze. En daar toe, hoeft er •niet stilgebleven bij het kleine, bij het gewone, Daartoe hoeft er zelfs niet afgezien van het betrachten eener aanzienlijke fortuin en eener hooge maatschappelijke positie al dient hier terloops aangemerkt, dat die twee factoren geenszins onmisbaar zijn tot het geluk. Want waar er aangeraden wordt Laat uw zoon boèr worden be duidt dit volstrekt niet. dat hij zich zal moeten vergenoegen met den ouden trant van het bedrijf, noch dat hij van grondiger onderricht hoeft verstoken te blijven. Integendeel. Tengevolge van de verbazende uitbreiding der bouwmechaniek, kan het Bebouwen heden beter dan ooit op, groote schaal ondernomen, is het zelfs dit onderne men op groote schaal, welk het mees te winst oplevert. Doch daartoe be- hooren twee kapitaleneen in het hoofd en een op de bank. De landbou wer moet thans, om op de hoogte te zijn en te blijven van al de verbeterin gen, welke de wetenschap en de tech niek hebben toegebracht, en nog ge stadig vinden op landbouwgebied, zoo wel een goed voorzienen geest als een goed voorziene kas bezitten. Dan kan hij oordeelkundig die verbeteringen van wetenschap en techniek onderzoe ken en toepassen. Dan kan hij gröotsch aanvatten, daar waar minder ontwikkelden en minder gefortuneer- j de steeds op het kleine aangewezen blijven. Dan kan hij ook, als bedreven j „zakenman, menig tusschenpersoon uitschakelen, die nu een groot deel "van de winst opstrijkt. Waar de jonge man, uitgerust met zijn wetenschappelijke kennis betref fende de planten, met zijn technische bekwaamheid in zake de mechaniek, met zijn financieele vaardigheid voor den handel, dan nog beschikt over een zeker fortuin, is het buiten kijf, dat hij bij machte zal zijn, om gemakkelijker en zekerder tot een prachtigen maat- schappelijken stand te komen, dan welkdanig uitoefenaar van een dei vrije beroepen ook. Zonder nog tc ge wagen van de vele andere voordee'en, aan het boerenbedrijf verbonden, zoo als het gezonde van de taak. de schoonheid van het midden, het over vloedige van de broodwinning, mag er vooral, ten behoeve van hen die voor hun kinderen een eervol onafhanke lijk bestaan betrachten, nadruk op ge legd. dat er geen onafhankelijker eer vol bestaan is dan dit van hoer, die, waar hij verstandelijk en geldelijk op eigen wieken kan drijven, werkelijk een koning is op zijn gebied. Rijke landbouwers, laat uw zonen studeeren; doch... voor boer! ISIDOOR. Korte Gasthuisstraat, 21, Antwerpen. TEL. 58689. 16 en 31 Juli. Augustus. 3 Augustus. Zaiduüest Frankrijk Bij het koopen, pachten, overnemen van hofsteden kunnen de boeren niet genoeg opletten om niet te veel te be talen. De verkoopprijs is 3000-4000 fr., de pachtprijs 150-200 fr. de hectare vol gens hoedanigheid. Voor wie het doen kan, het profijtigste is, eene hofstede koopen die wat verwaarloosd is maar van natuurswege goed. Ik bestatigde op mijn Paaschronde in de Gers. Karn et Garonne, Lot et Garonne, Dordng- ne, dat, op hofsteden welke mijn Vlaamsche boeren sedert 2. 3 jaar be- boeren, de vruchten zoo schoon staan als in Normandie, waar de grond te genwoordig verkocht wordt aan 10.000 fr. tot 15.000 fr., en verpacht met alle lasten en verzekeringen erbij 1000 fr. de hectare. Ik zag een hofste de van 65 hectaren 15 hectaren bosch, 50 hectaren land en weide, welke een vlaamsche boer in zeer slechten staat kocht voor 50.000 fr. Hij heeft ze met zijn familie gekuischt en bezorgd en nu, het 4" jaar staan zijn vruchten zoo prachtig als in Noord-Frankrijk. Ik ben volstrekt geen agent in hofsteden, ik raad niemand aan of af naar het Zuidwesten te komen, maar geef kos teloos inlichtingen om niet bedrogen te worden, mits bijvoeging van een in ternationalen koepon voor antwoord, in alle postbureelen te bekomen. In het département der Gers zijn er 100 vlaamsche boeren. 40 in de Lot et Garonne en een 20-J5 in de Earn et Garonne, Dordogne, enz. KAREL VAN EECKE, Chateau d'Arcamont par Ste Christie, GERS. EEN GRÓÓT KONIJNENKWEEKER. Dokter Berard, van Bourges (Frankrijk), eigenaar van een der grootste prachtkopij-, nenkweekerijen in Europa, uit als volgt zijn gedacht over het belgisch prodnkt Lapi- nex van Dokter-Veearts Domicent, de ge- kende specialist. Mijnheer, Gelieve mij mijne gewone bestelling Lapi- nex te zenden. Ik ben zeer ongeloovig in der- gelijke zaken, maar iets is onbetwistbaar sinds miin bestuurder twee maal daags uw LAPINEX aan mijne konijnen doet ge ven, heb ik geen enkel jong konijn verloren. Ik heb nochtans op dit oogenblik 400 jonge GASTORREX konijnen, die nochtans moei lijker dan gewone konijnen op te kweeken zijn. Get. Dr. BERARD. BESLUITOm met konijnen geld tc win nen. moet men Lapinex gebruiken. LAPI NEX vermijdt alle verlies. Het kost slechts 5 fr. de doos, 17 fr. de G kilo, 30 fr. de kilo (5 centiemen per week en per konijn). Politiek Overzicht De groote vraag, die thans het poli tieke leven beheerscht, ishoe zullen de bestendige afgevaardigden samen gesteld worden. Rechuit gezegd, daar is tot nu toe niet te veel klaarte over gekomen. De bestendige Deputaties spelen eene voorname rol in het bestuur dér provincies. Zij vormen er om zeggens het dagelijksch beheer van. Het is dus van groot belang hoe zij samengesteld zijn. j Zij kunnen eenzijdig samengesteld zijn. Dit gebeurt in de provincies waar een groep de vólstre'kte meef-dérheid- bekomen heeft. Zoo zullen de besten dige afgevaardigden van West-Vlaan deren, Limburg en Luxemburg katho liek zijn en deze van Henegouwen so cialistisch. Waar geen enkele groep de meer derheid vormt kan er onder twee groepen overeengekomen zijn om eene meerderheid te vormen en de ze- tel> te verdeelen. 'Zoo waren te Luik de Socialisten meester met de hulp van de Commu nisten. Te Namen en in Brabant be stuurden vroeger de Liberalen te za~ men met, de Socialisten. Een derde oplossing kan komen door onderling akkoord van de ver- schillige partijen op grond van even redige verdeeling der zetels volgens de sterkte der partijen. Tot nu toe laat alles vermoeden dat in Brabant een katholiek-liberale Be stendige Deputatie de plaats zal inne men van een liberaal-socialistische. Ook in Namen zal er moeten veran dering komen daar de katholieken juist de helft der zetels in den provin cieraad hebben en er dus zonder hen niet kan bestuurd worden. Over Antwerpen, waar de Liberalen en de Socialisten enkel 41 van de 90 zetels in den Provincieraad bekleeden, is nog niets geweten aangaande de sa menstelling der bestendige afvaardi ging dier provincie. Te Luik zullen nogmaals de Socia listen de hulp der twee Communisten moeten inroepen. Op 86 raadsleden zijn er 42 Socialisten en 2 Communis ten. Oost-Ylaanderen komt ook in een zonderlinge, toestand, daar de Katho lieken er de volstrekte meerderheid kwijt zijn. Er kunnen twee oplossingen gevon den worden. Het samengaan van Ka tholieken en Liberalen of ook het sa mengaan van Katholieken en Nationa listen. Sommige transchschrijvende bladen sturen aan op een akkoord met de Liberalen. Van Democratische zij de is men weer belust op een samen gaan met de Nationalisten. Volgens De Schelde echter is het wensche- lijker dat de Nationalisten in Oost- Vlaanderen gelijk in andere provincies in de tegenpartij zouden blijven. 't Volk van Ronsehet weekblad van Volksvertegenwoordiger 'inde vogel schrijft dat de katholieke meer derheid, Katholieken en Nationalisten, voor nu èn voor de tóekomst kan ge vestigd worden op zeer redelijke voor waarden. De Socialisten van hunnen kant zoe ken ook een oplossing voor Oost- Vlaanderen. Zij vragen er de evenre dige vertegenwoordiging bij het sa menstellen der Bestendige Deputatie. Maar zij willen geen evenredige ver tegenwoordiging voor Luik waar de Socialisten ook de volstrekte meerder heid verloren hebben. En vroeger, noch in Namen noch in Brabant wil den zij van evenredige vertegenwoor diging hooren maar sloten in beide provincies de Katholieken uit de Be stendige afvaardiging, niettegenstaan de de Katholieken er de sterkste groep vormden. De Socialisten zeggen dit maar om het politieke spel wat klucht bij te zetten. In Zuid-Afrika. Er is zeker nog nooit geen verkie zingsjaar gekomen als 1929? Ras hebben wij in Belgie de verkie zingen achter den rug en-zijn deze van Engeland nog warm of men kondigt den uitslag af der verkiezingen in Zuid-Afrika. Over de verkiezingen die aanstaan de zijn in Holland, en waar, terloops gezegd, 34 partijen of groepeermgen in het strijdperk treden, spreken wij later wel eens. Nu een woordje over de verkiezigen van Zuid-Afrika, waar het ging om het lot van de regeering Hertzog. De ze verkiezing kenmerkte zich door de grootste opwinding, die ooit in een verkiezingsstrijd in Zuid-Afrika waar te nemen is geweest. Vóór de verkiezingen had de nact- regëering, bestaande uit de Nationa listen en de Arbeiderspartij en staande onder leiding van Hertzog, eene meer derheid van 27 stemmen. Dan bedroeg het aantal zetels 135. Tengevolge van den aangroei der bevolking werd bij deze verkiezing het aantal volksraads leden op 148 gebracht. Daarvan moes ten er 58 verkozen worden in de Kaap, 55 in Transvaal, 18 in den Oranje Vrij staat en 17 in Natal. De tegenpartij is de Zuid-Afrikaan- sche partij van Smuts die uit de vorige kiezing sterker kwam dan de Nationa listen. Deze konden echter de regee ring vormen, door samen te gaan met de Arbeiderspartij. Door de scheuring die gekomen is in de Arbeiderspartij, verwachtte de Zuid-Afrikaansche par tij, de Sappen, een voorsprong te ne men op de Natten, de Nationalisten, maar dat is mislukt. De uitslag der verkiezingen is thans 78 Nationalisten, 61 Zuid-Afrikaan- ders, 8 Werkliedenpartij en 1 Onaf- hankelijken. Generaal Smuts streefde naar een nieuwe groepeering der partijen door samenwerking van de Nationalisten {3$'"partij" Hertzog) en de Zuid-Afri kaansche partij (van Smuts). Maar Hertzog en andere Nationalisten van zuiver kleur, verzetten zich daar hard nekkig tegen en wilden niets weten van de groote Zuid-Afrikaansche par tij, welke Smuts verlangde te vormen. Nu vooral, dat de Nationalisten eene volstrekte meerderheid bekomen heb ben, zal het plan van Generaal Smuts wel in duigen liggen. Curasao is een eiland dat ligt tus- schen de Amerikaansche Antillen en Venezuela. Het behoort toe aan Hol land. Eene bende Venezuelanen hebben onverwachts Willemstad op Curacao overrompeld, hebben het Ameri- kaansch schip Macaraibo genomen en hebben daarna de gouvernements gebouwen bezet. De Gouverneur en de Commandant van het garnizoen wer den aan boord van het schip gebracht en weggevoerd. 's Anderdaags is de Macaraibo te Willemstad weergekeerd met den Gouverneur en den Commandant Hollandsche oorlogsbooten zijn thans naar Curasao vertrokken. Dit avontuur, dat veel op een ope rette gelijkt, is voor de Hollanders niet smakelijk. Het schijnt dat de overval op Cura sao geen ander doel gehad heeft dan voor de oproerige Venezuelanen zich meester te maken van wapens om die in de binnenlandsche onlusten in Ve nezuela te gebruiken. Een deel der Hollandsche pers be schuldigt de Hollandsche regeering dat zij het noodige niet gedaan heeft om eene gebeurtenis, als het voorge vallene, onmogelijk te maken. Moest dit nog gebeuren dan zouden de Vereenigde Staten wel zeggen dat Holland geen orde kan houden op Cu rasao en dan zouden zij daar de Hol landers wel een handje toesteken. Maar 't is erg als men moet steunen op de hulp der grooten. In dat geval zouden de Hollanders wel een kruisje mogen maken over hunne bezitting. Het eiland Curasao zou voor hen naar de vaantjes zijn. In Juli zullen de Socialisten een con gres houden waarop zij den politieken toestand zullen hespreken. Zij hebben nu reeds heslist op een ander congres te onderzoeken "^velke veranderingen zij zullen brengen aan hun program ma. 't Zal hun in het geheel niet moei lijk vallen. In 1925 hebben zij een pro gramma gemaakt méf een reeks be loften om er bij om te vallen. De ver kiezing van 1925 gaf aan de Socialis ten een voorsprong. Zij kunnen nu 't stelsel hernieuwen. Beloften, altijd maar beloften met de zoete hoop binnen vier jaar al het ver lies te herstellen dat zij in 1929 onder gaan hebben. 't Middel is gemakkelijk om aan wenden en de uitslag is nu reeds ver zekerd... als de kiezers het willen ge- looven. Maar dat en is zoo zekér niet. De nieuwe Kamer- en Senaatheeren zullen vanaf 1 Juni de parlementaire vergoeding ontvangen. De Duitsche afgevaardigde Dr Rit- ter is naar Brussel gekomen om te on derhandelen nopens de marken kwes tie. Van Belgische zijde zullen de hee- ren Gutt en Frère aan de onderhande lingen deelnemen. De besprekingen zullen een strict vertrouwelijk karakter dragen en er zullen geene mededeelingen aan de pers verstrekt worden. Er wordt gezegd dat er bij deze on derhandelingen, die mogelijks we! drie weken zullen duren, niet alleen de kwestie der marken, maar ok die der sekwesters van de Duitsche goederen zal besproken worden. M. Marquet. M. Marquet wil kost wat kosl Wet gever worden. Hij stelde zijne kandi datuur voor den Senaat. Hier weten wij weinig over den kiesstrijd door M. Marquet gevoerd, maar in Veurne-Ambacht, waar hij zich voorstelde, daar is men niet te spreken over de handelwijze der libe rale kiesdravefis. 't Geld dit dom is, maakt recht wat krom is zegt het spreekwoord. Hierboven geven wij eene lichtprent van den prachtigen kroonluchter die verleden week in de St Janskerk te Poperinghe geplaatst werd. Dit pronkstuk uit gesmeed ijzer werd vervaardigd door Jan Theo et ters, kunstsmid te Veurne, naar eene schets van den heer Henry Lacoste, leeraar aan de Koninklijke Akademie voor Schoone Kunsten te,Brussel. De electrische verlichting werd aange bracht door het huis Stevens-RaMou van Poperinghe. De kroonluchter vertoont bovenop den kromstaf, die verbeeld staat in het wapen der stad Poperinghe. Onder eene kleine kroon van bladeren en schelpen hangen drie kransen: een kleinere uit rozen en een grootere uit leliën, symbolen van de Moeder der Schoone Liefde en van de Zuivere Le lie, waarvan een wonderdadig beeld in de St Janskerk sinds eeuwen ver eerd wordt. De onderste en grootste krans uit schelpen door een driedubbe sir ik snoer verbonden, is een zinne- beeld van St Jan den Dooper aan wien de kerk is toegewijd, j Het geheel is waarlijk een kunst stuk van zeer hooge waarde en is zeer sierlijk uitgewrocht. 't Is een leugen volgens M. Marquet, want spijts alles kwam hij 380 stem men te kort om den verlangden Sena- torszetel te bemachtigen. M. Marquet zou wel langs een ach-, terpoortje den Senaat willen binnen gaan, maar 't zal moeilijk gelukken. Als provinciale Senator gaat het niet, daar de Liberalen in West-Vlaander en daar geen recht meer op hebben 't Zou als gecoöpteerde Senator nog kunnen gaan, moest de Liberale partij nan M. Marquet een plaatsje willen gunnen. Maar helaas, deze is niet gesteld óp de intrede van M. Marquet in den Senaat. Een troost blijft M. Marquet nog over. Hij was de eerste plaatsvervan ger op de liberale lijst van de Kamer en M. Buyl werd verkozen. Thans heeft M. Buyl, in een belangloos ge baar» zegt de Etoile ljelge», zijn mandaat ter beschikking gesteld van de Liberale Federatie van Oostende- Veurne-Dik sin u i de Als AL Marquet naar de Kamer zal gaan dan zal het moeten zijn al over het hoofd van dien armen belang'oo- zen heer Buyl! 't Is flauw! Het Gerecht, in West-Vlaande: en, is niet zeer liefelijk voor onze nieuwe Volksvertegenwoordigers. Deze week werden er twee van veroordeeld. De boetstraffelijke rechtbank van Yper veroordeelde de Communist Jac- quemotte tot, 182 frank boet of 8 da gen gevang. Tijdens eene stakersver gadering te Wervick had deze heer de rijksmacht en de overheid beleedigd en bedreigingen geuit zoo door woor den als door bewegingen. De Rechtbank van Brugge veroor deelde Volksvertegenwoordiger Delil- le tot het betalen ten titel van schade loosstelling van duizend frank en tot het inlnsschen van het vonnis in zijn blad. Dit in betrek met de beruchte zaak van Beernem. Een artikeltje, versche nen in het Steunfonds, werd smadelijk bevonden en proces werd ingespannen, tegen AL Delille als uitgever van het weekblad 't Getrouwe Maldeghem Het Algemeen Blindenverbond van Vlaanderen, Rijselsche liaan, 26, Ant- wer pen-West, heeft een brief aan alle Vlaamsche volksvertegenwoordigers gestuurd, waarin het, namens de 15.IXK) blinden Vlamingen, steun vraagt voor de verwezenlijking van de volgende wenschen Verplicht blinden onderwijs van 5- jarigen leeftijd af, voor alle blinden en gedurende ten minste tien jaar; ruime toepassing van de staatshulp van 3.600 fr. voor alle blinden; oprichting van een Vlaamsche blindendrukkeri; te Antwerpen, onder toezicht van de »ll! IIBIIIBnillBaiimiBHIIBHBII FONDSENBANK ren dor grootste Kapitaal -concantrati&s van hst Vlaamsche land en vsrtesenwaordïst ruim m

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 1