De Wilde Ruiter o MS o a c 43 r ra VOOR ONZE WINKELIERS MAAN BI. 5. 30-6-29. N 26. DE POPERINGHENAAR Is 11 heden te lustig dan is uwe toe komst niet rustig. Onze roem ligt niet hierin, dat wij nooit vallen, maar dat wij opstaan tel kens als wij vallen. Confucius. Nieuwsgierige vrouwen slagen gaar ne de oogen neer, om bekeken te wor den. Flesscben, processen en vee' ge- druiseh, brengen den bedelzak in huis. Van Hamel. Laat ons het kleine niet verachten Alle groote dingen worden uit vele kleinen gevormd. Vele droppels water vormen de zee. Vele korrels maken de 'hoogste bergen. «BBBBBBBBBBBHBBBBBBBSSBSBBBBI HET MANNEKE UIT DE Beste Vrienden en Vriendinnen 'k Scherp alweer verstand en zinnen Om 't epistel te beginnen Waarin ik van week tot week Tot mijn goeie Vrienden spreek. Ja, zegt Marenta, en 't is alle weke 't zelfde. Marei, Marenta, ge zijt met het verkeerd been uit 't bed gestapt en nu peist ge mij te kunnen treiteren. Maar ge zijt mis, zulle. Mijn kronijke is gelijk het leven: alle dagen hetzelf de en toch alle dagen anders PRE CIES LIJK MET de algemeene ont wapening. Groote koppen komen bij mekaar en ze zeggen We gaan de middelen bespreken Zoodat er nimmer meer Gevochten wordt met de kanonnen, Met bom, en gas en met geweer. Kortomgeen oorlog meer. En daar zijn slimmekens die dat gelooven, zegt Marenta. En waarom niet? vraag ik. Omdat, zegt Marenta, man en vrou\ nog niet in vrede kunnen leven hoe zouden 't dan de volkeren kunnen Daarmee schiet mij De spreuk te binnen. Vele hoofden Vele zinnen In alle geval in Amerika is er pen nieuwe soort mitraljeus uitgevonden door een zekeren ingenieur Hovwed en die kan 2.000 schoten per minuut lossen. Wie? Die ingenieur? vraagt Marenta. Weineen die mitraljeus. zes ik. Dan moet ge duidelijker schrijven antwoordt dat redelijk schepsel Gods waarvoor ik indertijd de zolen onder mijn schoenen heb uitgeloopen. Vrouwen Trouwen Houwen Drie leelijke woorden, he D lacht Marenta al spottende. Ik zal maar peinzenzwijgen is winter en zomer goed, maar ik weet wat de getrouwde mans peinzen, die mijn kronijke lezen. Wacht maar, treitert Marenta. den eenen of den anderen dag krijgt ge de getrouwde vrouwen, die De Pope- ringhenaar lezen, aan uw garen. Dat zou Marenta piezelier hebben. JEF, DE HOVENIER van meneer de baron had precies niet veel plezier in t ver ken: hij was liever lui dan moe. Zoo zijn er nog! roept Alarenta uit. die vandaag heuren kwebbe niet kan hou den. Jef was dus in den hof, maar de zon scheen zoo fel en Jef ging in 't lommer onder nen hoorn zitten sla pen. Daar vond hem meneer de baron. A kapoene, deukniet! zei de baron, is 't alzoo dat gij werkt? Gij zijt nie weerd da de zon op uw kop schijnt, 't Is daarom dat ik in 't lommer ga zitten, zei Jef. ZON IS GOED, maar regen moet er ook zijn. Een Duitsche ingenieur beeft nu een toestel uitgevonden om 't te Mengelwerk v."De Poperinghenaar,, 47 ROMAN door A. HANS. van Maere was even in tweestrijd. Hij bezat nu een voorname getuige nis over Alagda's onschuld.. Zou hij naar Brugge terug rijden of moest hij nog meer bewijzen verzamelen? Hij besloot door te rijden naar zijn kasteel en daarna zoo spoedig hij kon naar de hoofdplaats weer keeren. Hij nam afscheid van den rechter. Ik ga morgen naar Brugge, zei deze, en zal niet nalaten met 't gerecht over de Jonkvrouw van Heilbcke te spreken. van Maere bedankte hem. Hij be steeg zijn paard, 't Was nu weer rus tig geworden op het gehucht. 't Donkerde reeds toen van Alaere zijn kasteel naderde. Voor een herberg stond een paard. Er zat een vrouw op, geheel in een mantel gehuld. Een man hield het dier bij den teugel en voer hevig tegen den waard uit. Als ik 11 niet kan verstaan, is het mijn schuld niet. Ik ken geen Fransch beweerde de herbergier. var, Maere reed nader. Kan ik misschien van dienst zijn? vroeg hij hoffelijk in 't Fransch, de laten regenen als hij goesting heeft. Als ge dus regen noodig hebt.hoerkens en hoveniers en paraplumarsjangs dan schrijft ge maar naar Wilhelm Kraus, 14 a Bahnhofstane, Leipzig en de ke rel komt af per vliegmasjien. AI ET DE vliegmasjienen gebeuren er fa mens veel ongelukken. Gepasseerde week is er tusschen Engeland en Frankrijk zoo een masjientje in de zee gevallen. Zeven menschen hebben toen zooveel water gedronken dat ze er van zijn doodgegaan. MET DAT treinak- sident tusschen Geeraardsbergen en Viane zijn er ook tien naar de eeuwig heid gegaan. Dat maakt twee spoor wegrampen op twee maanden: eerst te Halle, waar de fransche ekspres zoo vive la force op nen goederentrein vloog en nu hier weer. Ja, als ge reist met tram of trein, At et vliegmasjien of oto wagen Zeg dan: 'k ga daar of daar naartoe, Als 't Gode zal behagen. "f BEHAAGDE meneer Gabon van Sjarlerwa niet dat zijn vrouw naar Brussel was gereisd, 't Mensch was naar Brussel gegaan 0111 daar inkoo- pen te doen in een groot magazijn, waardat er fel afslag was. Zoo zei ze toch... Maar'met al dien afslag werd ze tlmis door haar man op haar beurt ferm afgeslagen en wel zoo fel dat ze de pijp aan Marten gat. Clabon kan nu over zijn force mediteerén God weet hoe lang In 't gevang. De langste dagen van 't jaar zijn weer aan 't korten. lederen avond wordt er weer een stuksken van atge sneden en zonder dat we 't merken, zullen we rap in den Herfst zitten. Astemblief, Manneken, zegt Alarenta, we hebben nog geen Zomer gehad en ge spreekt reeds van Herfst. Laat de menschen eerst genieten Van den lieven Zomertijd, Waarin dat de gouden zonne Deugdelijke warmte spreidt. Ook goed, Marenta. Dus menschen, we zitten in den Zomer en 'k wensch ulder de gouden zonne met de deug delijke warmte, waarvan Marenta zoo dichtelijk spreekt... Alaar 'k wensch ulder geen Zomer zooals ze in Ameri ka hebben. Daar vallen de menschen gewoonweg dood van de hitte. F,en beetje minder is nog. wel, bel Wat niet wel is, dat is rotte eiers voor versche te willen verkoopen. Pachteresse Ho ving heeft dat geprobeerd op de markt te Hasselt. In haar korf lagen meer dan 200 eiers die effen af rot waren. Natuurlijk is 't mensch met een ferm proces-verbaal naar huis teruggegaan Kwaad ei, kwaad broedsel. Kwade spijs, kwaad voedsel, Kwaad koren, kwaad brood, Kwaad leven, kwade dood. Da's effektief de volle waarheid beid zegt Marenta. Hier is nog zoo'n waar Een mensch in goeden staat Fleeft overal veel vrinden, Alaar als 't hem kwalijk gaat Dan zijn er geen te vinden Dat zijn van die berijmde spreuken die ou d zijn en nooit zullen vergaan, omdat ze de waarheid zeggen. Ook het volgend gedichtje zegt de waar heid Lieve Vrouwe, de nood is groot Haat en kwaad, zwoer val en dood, Aan Vlaanderen. Steun ons Aioeder, 't is ons recht, Leid ons zeegrijk uit 't gevecht 't Is voor Vlaanderen! DAAR WAS EEN rijke madame uit Vlaanderen naar Brussel gekomen,een zekere madame Geritsen van de kan ten van Gent. Ze was in een hotel gaan slapen en had heur ringen en oorbeken op heuren lavabo gelegd. Maar als ze 's morgens wakker werd, waren rin gen en oorbellen gaan vliegen Ze bad pertang heur kamerdeur gesloten De politie zoekt, maar zal waarschijnlijk nog lang zoeken. 't Ergste van al is, dat die ringen en oorbellen zoo maar rond de 200 dui zend frank waard zijn. Zou dat alle gaar wel echt zijn? vraagt Marenta. En ze verteltik heb zoo eens een ma dame gekend en die ging ook bij de BBflHBBBBEBBBBBBBBEHBBBBBBBBflfll taal van den ruiter, die een officier bleek te zijn. 1 Mijn paard heeft eeft hoefijzer verloren en nu wil ik, dat deze kinkel me naar den smid leidt van het vol gend dorp, antwoordde de krijgsman. Hij doet of hij me niet verstaat, om van de boodschap af te geraken. Alaar mijnheer, waarom kiest gij 't volgend dorp? Dat achter u is veel dichter bij, merkte Robert op. Terug keeren is tijdverlies. 't Volgend dorp is wel een uur gaans. Ge zult meer tijd kwijt zijn. 't Bevreemde van Alaere, dat de of ficier met een dame op hetzelfde paard reisde. Hij kreeg achterdocht. Was dit een ontvoering? Dan toch met toe stemming van de dame, want zij had anders zijn hulp kunnen inroepen. van Alaere zei aan den waard, wat de officier begeerde. Ja, ja! 'k versta hem wel, Jonker, antwoordde de herbergier.Alaar 'k ge- aaar van krommen haas want ik heb! geen goesting hem door de donkere aosschen naar I.angemarck te verge zellen. 't Zit niet pluis. En ik zou moe- j teu alleen weer keeren. Bij avond blijf! ik thuis nevens .mijn geladen tweeloop en bij mijn hond Rolf, die wel vijf mannen staan. En wat zottigheid om ginder naar den smid te willen, als er! een vlak bij ons is op de eigen ge- j meente. Maar er schuilt wat anders achter. van Maere deelde den officier mee dat de waard geen lust had om na.at j Langemarck te wandelen. politie klagen dat men haar voor meer dan 100 duizend frank juweelen had gestolen. De naam van die madame stond in de gazetten en iedereen sprak er over. Maar de politie onderzocht het zaakje en toen kwam het uit dat die madame nooit geen 100 duizend frank juweelen had bezeten., zelfs niet voor 10 duizend frank. Dus zeg ik .om te stoeffen, OManneke uit de Maan, Wordt er op onze dagen Zooveel, zooveel, gedaan. ALS EEN MENSCH AFZIET van de pijn, wordt er ook veel gedaan om te genezen. Zeepbol had de macht van zijn rechterbeen verloren, want hij hinkte van het llerecijn. Hij wa« naar den doktoor gegaan en deze zei troost u man, dat komt van den ouder dom... Watte! bromde Zeepbol.. van den ouderdom... pardjie... mijn linker been is toch zoo oud als mijn rechter en aan mijn linkerbeen scheelt c nie- mendalle. AAN 'T MASJTEN, waar mee dat ze vroeger jaren de men schen hier in 't land een koppeken kleiner maakten, mankeert ook nie- mendalle. Die gieljotiene staat nog al tijd op een van de zolders van 't Stad huis'te Brussel. OVertest was de 'Siah van Perzië op bezoek en de groote heer.en van Brussel die men hem rond liepen 0111 hem alles te laten zien, brachten hem ook voor dat masjien. Hoe werkt dat vroeg meneer de Siah. Ze legden 't hem uit. Alaar de Sjal wou 1111 absoluut hebben dat er iemand zijn kop ging onder leggen. Ja, maar sire, zegde een van de groote mannen, de doodstraf bestaat in België niet meer. Pak dan maar een van mijn officieren, zei de Siah en hij wees naar eenige van zijn volgelin gen. Ge ziet het he Bij dien Sjah met al zijn geld Is een menschenleven niet geteld. DAAR ZIJN ER DIE zeggen dat een mensch zijn leven verkort met koffie te drinken. Alaar 't schijnt dat het niet waar is. Professor Cheneys! van New-York zegt dat om de scha delijke gevolgen van de koffie te on dervinden ge 150 taskens op een dag zoudt moeten drinken, da's allemaal te zien, zegt Marenta. Van de koffie die ik maak hebt ge met een tasken meer deugd dan met twintig taskens bij tante Suska. In alle geval een goei raad Alet koffie ook: houdt maat. Want altijd schaadt De overdaad. In alle geval dit is zekerals ge veel koffie drikt, wordt ge leelijk als ge dood zijt. TOEN HUN NON KI'.! dood was verdeelden de kozijnen en luch tjes nonkeltjes erfenis. Een van de nichten kreeg van 't meubelier een 'ktrsken. 't Was een oud versleten kak ken. Thuis gekomen wou ze dat kas- ken wat op kuischen. In een van de laden vond ze een schilderijken Het was maar een vuil en leelijk schilde rijken en ze meende 't in een boek te smijten. A'Iaar haar zoon die schilders gast was bekeek het schilderijken en zag dat er Rembrandt stond opge schreven. Die Rembrandt leefde vóór 300 jaar en zijn schilderijen ziin mil joenen weerd. Dat vrouwken heeft voor dat schilderijken ook miljoenen gekregen. Alaar nu komen de andere erfgenamen hun deel reclameeren. Vandaar processen en miserie. En zoo is het altijd iets, zegt Marenta. en ze vindt dat het toch veel is, twee miljoen voor een schilderijken. Zie ne keer Thomas Kiekenpoot zegt ze, die schil- is, bier in 't dorp. Die maakt tabloos zoo groot als een schuurpoort en dat kost nog geen honderd frank. Lest heeft hij voor de jongens van den ioo- neelbond een bosch geschilderd en zoo naturel dat ge er in kost verloren '00 pen. Alarenta nu zijt ge aan 't liegen dat ge 't zelf gelooft. MARENTA AXTWOODT NIET. Ze staat aan de stoof en doet zout in de soep. 't Zout is nat, zegt ze... weet gij geen remedie om 't zout droog te houden Zeker wel... ge legt in uwe routbak enkele korreltjes rijst. Ge kunt het ne keer probeexen. AIOEDER AIOEDER kom nu 11e keer zien, roept ons Eons ken even later. Wat is er vraagt Ma renta. Hewelzie ne keer wat Jefken doet. We loopen zien naar Jefken en SBSBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBK Hij moetschreeuwde de krijgs man. Ik ben een officier. Maar gij zijt niet in dienst nu, merkte Robert op. Hoe weet gij dat Door uw gezelschap... De officier scheen eensklaps beducht voor de bemiddeling van van Maere. Ik zal dan zelf mijn weg zoeken, bromde hij, en vertrok, het paaG mee- leidend. Weet ge wie er op dat paard zit Jonker? vroeg de waard. Ha, neen, want de dame verbergt zich in haar mantel en onder een doek. De dochter van den notaris Jufvrouw Campens? riep van Alaere verbaasd uit. Ja, ja... Toen ik buiten kwam viel er van binnen een plek klaarte mee. En ik zag haar. Ze trok rap haar doek omhoog, maar 'k had ze al her kend. Ze is met dien Franschman op de vlucht. - Alaar zijt ge niet mis? Neen', neen... Verwondert g'j u daarvoor? Natuurlijk Och, ja, ge zijt hier in den kwaad sten tijd niet geweest. Jufvrouw Cam- pens is zoo kwezelachtig niet als van toen er Fransche officieren in het no tarishuis logeerden en haar vader geld verdiende lijk slijk. Alles is nu moge lijk. Een leelijke tijd, Jonker. Alles is dooreen geschokt. O, ik heb nog ande re dingen gezien dan dat. Ik verzeker u, dat jufvrouw Campens op dat paard zit. En daarom wil die sabelsleeper Jefken is bezig met korrelkens rijst te leggen in... zijn broeksken. Alaar jongen, wat doet ge, vraagt Alarenta. Hewelantwoordt Jefekn... ik pro beer of ik mijn broeksken ook niet kan drogen met rijstkorrelkens. En hier hebt ge nog 'n goei remedie. Die is voor de alderliefste Lezeres sen, die altemets eenen boekee van huider lief zouden gekregen hebben. Om die bloemen versch te bewaren moet ge in 't water een beetje zout of suiker doen. Noem mij ne keer zes bloemen vroeg de meester aan Janne- ken in de school en Janneken zei zon der haperen vier rozen en twee rozen. En hier nog zoo ietsJudocus Potle pel wou gaan trouwen en hij had reeds de trouwringen gekocht. Maar twee dagen later stapte hij terug naar den juwelier en vroeg of de man den ring niet wou weerkoopen. Staat hij 11 niet aan? vroeg de juwelier. Jawel, zei Ju docus, maar is sta haar niet aan. De secretaris van Kukkelooreghem kwam Taafken Wip tegen. Taafken, ze; de secretaris, ge hebt het eergisteren weer bont gemaaktge hebt weer ge dronken en ruzie gemaakt. Uw moe der voorspelt dat ge nog in den bak zult komen. Bah! zei Taafken... on de voorspellingen van ons moeder moet ge niet voortgaan. Zoo voorspelde ze dat gij met Kerstmis reeds met ons Louise zoudt getrouwd zijn en we zijn reeds voorbij Sihxen en daar is nog niets van. Daarmee als besluit Amen en uit. 't Manneken uit de Maan. 74 j., wed. v. Lannoy Joannes. Ghesqtiiere Maria, 20 j., d. v. Jules en Lebbe Emma. Degryse Valeer, 13 m., z. v. Oscar en Dcvo- gel Adrienne. Duthieuw Michel, 22 d., z. v. Camille en Masscbelein Martha. Huwelijken. Yansteenkiste Paul, werk man met Baeyens Germana, liuiswerkster. Bouckaert Achille, fabriekwerker met Her man Elodie, fabriekwerkster. Gryson Jo ris, fabriekwerker en Mathys Rachel, fa briekwerkster. Polnèche Simon, schilder en Dewulf Julia, fabriekwerkster. Stever- lynck Marcel, fabriekwerker en Schier Ber tha, dienstmeid. Bulckaen Hector, fabriek werker en Ongenae Maria, dienstmeid. - Decroix Richard, landbouwer en Plouvier Maria, dienstmeid. Lamemrs Henri, fa briekwerker en Vintevogel Emma, fabriek werkster. I Koperen spreuken Pijprekkens Dagbladrekken Pêle-Mêles Alle slag van Kaders Geldbeugels Porte-feuilles Valiezen Boek- Muziektesschen. Alle merken van VOLPENNEN. Bureelgerief. Leesboeken. Groote keus Trouwe bediening bij SANSEN - VANNEST E, Gasthuisstraat, Poperinghe. BURGERSTAND VAN BECELAERE, maand Mei 1929. Geboorten. -Clicque Maria-Magdalena, d. v. Petrus en Flament Lucie. Priem Ro- gcr-Ait'dré. z. v. Jules en Popelier Irma. Wiilaert Walther, z. v. Oscar en Duthoy Ma ria. Grimonprez Jacques-Jean, z. v. René en DHobel Madel. Deceuninck Roger z. v.xRemi en Vancompernolle Alida. Samy» Suzanne, d. v. Odiel en Yervaecke Marie. - Verlerberglie Yvonne, d. v. Camiel en Yan- robaeys Emetie. Overlijdens. Soenen Theophiel-Kamiel, 61 j. Malfait Marie-Louise, 66 j„ wed. Cla- risse Henri. Nuytten Emerence-Florence, 65 j. Huwelijken. Bamelis Kamiel met Waig- 11 ein Anna. Denecker Const.-Henri met Bruggeman Emelie. Syx Juliaan van Ghe- litwe met Yansteenkiste Rachel. Paret Leonard van Dadizeele met Verfaillie Ger mana. Galis Arseel met Deprez Maria LOO, maand Mei 1929. Geboorten. Peperstraete Michel, z v. René en Maria Dequeker. Vulsteke Oscar, z. v. Camille en Leonie Blomme. Louw Maria, d. v. Carolus en Juliana Lowagie. Sterfgevallen. Vanacker Carolus, 71 j., daglooner. wed. van Wullaert Emerence, en echtg. v. Elisa Provoost. Debergh Aloisius, 71 j., daglooner, echtg. v. Elisa Goddéris. ALVERINGHEM, maand Mei 1929 Geboorten. Deschrevel Maria, d. v. Ju- lien en Bulthé Bertha. Sterfgevallen. David Euphrasie, 58 j., landbouwster, wed. v. Laseure Carolus. Huwelijken. Nyssens Juliaan, werker en Lahaye Maria, dienstmeid, b. v. Alveringhem. ZONNEBEKE, maand Mei 1929. Geboorten. Boddin Silvere, z. v. Joseph en Debeuckelaere Irena. Vangheluwe Ge rard, z. v. Joseph en Denorme Celiua. Du thieuw Michel, z. v. Camiel en Masschelein Martha. Claus Frans, z. v. Georges en Hommez Alida. De Clercq Alice, d. v. AI- phpnse en De Neue Julma. Joye Jeanne, d. v. Alois en Leroy Elisa. Soen Michel, z. v. Cyriel en Duthieuw Helena. Bryon Roger, z. v. Guillaume en Pittillion Martha. Overlijdens. Pauwelyn Maria, 23 j., echt. v. Seynhaeve Hector. Declercq Roger, z. v. Declercq Leontine. Buyse Mathilde, 1.000.000 FR. TE WINNEN door het koopen van loten der Verwoeste Gewesten. betaalbaar door kleine stortingen vanaf 9 fr. 50 per maand. Vanaf de eerste storting neemt gij deel aan al de trekkingen. Bij geval van uittrek king van uw lot, zal de gansche premie u toebehooren. Ieder jaar zijn er 32 trekkingen, 233 loten worden uitgetrokken voor een totaal van 21.500.000 FRANKEN De volgende trekkingen zullen plaats heb ben Op 10 JUNI1 lot van 1 millioen. 3 loten van 100.000 fr. Op 20 JUNI1 lot van 1 millioen. 1 lot van 100.000 fr. 3 loten van 50.000 fr. Op 10 JULI 1 lot van 250.000 fr. 2 loten van 100.000 fr. Op 15 JULI 1 lot van 1 millioen. Op 20 JULI 2 loten van 100.000 fr. 3 loten van 50.000 fr. 15 loten van 10.000 fr. Voor alle inlichtingen wendt U tot de UNION CENTRALE de la BOURSE Naaml. Maat., Beursstraat, BRUSSEL. Een vertegenwoordiger is gevraagd voor ieder gemeente. iiiiimiiiiiiiiiuiiimBiiii BEURSWAARDEN. BETAALBARE COUPONS. Den 20 Juni 1929: Bangkok, fr. 79.90 netto, cp 6. Den 24 Juni 1929: Nafta, gew. fr. 8.50 netto, cp 22idem winstbewijs, fr. 106,55 netto, coupon 22. Crédit Foncier de Santa-Fé, 8 pesos, cp 25 (6% belasting). Den 25 Juni 1929: Hadir, fr. 180 netto, cp 9. INSCHRIJVINGEN. PARIJS. Le Nickel. Gesloten den 3 Juli 1929. Be voorrechte inschrijving, 1 nieuw aandeel voor 2 coupons nr 48 der oude aandeelen. te gen 290 fr.ook vrije inschrijving. Be voorrechte inschrijving, 1 nieuw aandeel «P» voor 8 coupons nr 49 der oude aandeelen, te gen 290 fr. Commerciale Fran^aise de l'Indo-Chine Gesloten den 5 Juli 1929. Bevoorrechte in schrijving, 1 nieuw aandeel voor 1 coupon nr 28 der oude aandeden, tegen 565 fr.ook vrije inschrijving. Gaz et Eaux. Gesloten den 5 Juk' 1929. Bevoorrechte inschrijving, 1 nieuw aandeel «A» voor 2 coupons nr 66 der oude aandee- len, tegen 650 fr.ook vrije inschrijving. Bevoorrechte inschrijving, 1 nieuw aandeel «B» voor 2 der oude aandeden «B» tegen 650 fr.ook vrije inschrijving. Etabiiss. Industriel E. C. Alexandre Grammont. Gesloten den 8 Juli 1929. Be voorrechte inschrijving, 1 nieuw aandeel «A» voor 3 coupons nr 20 der oude aandeden tegen 100 fr.ook vrije inschrijving. 1 winstbewijs wordt kosteloos per ingeschre ven nieuw aandeel bij de bevoorrechte in schrijving, toegekend. Rio-Tinto. Gesloten den 8 Juli 1929 Be voorrechte inschrijving, 1 nieuw aandeel voor 8 coupons nr 60 der oude aandeden, tegen 50 L. (Pond Sterling). Société des Grands Travaux en Betons Armés. - Gesloten den 9 Juli 1929. Bevoor rechte inschrijving, 1 nieuw prioriteitsaan deel voor 4 coupons nr 21 der oude aan lee len, tegen 110 fr.ook vrije inschrijving. Cie Delmas Vieljeux. Gesloten den 10 Juli 1929. Bevoorrechte inschrijving. 1 nieuw aandeel «A» voor 8 coupons nr 17 der oude aandeden «A», tegen 600 fr.ook vrije inschrijving. Etabiiss. Jacob Delafon. Gesloten den 10 Juli 1929. Bevoorrechte inschrijving, 2 r.'eu we aandeden «A» voor 11 coupons nr 67 der oude aandeelen, tegen 975 fr.ook vrije in schrijving. Bevoorrechte inschrijving, 2 nieuwe aandeelen «B» voor 11 coupons nr 7 der oude aandeelen «B», tegen 975 fr.ook vrije inschrijving. BRUSSEL. Métallurgique de Boom. Van den 26 Ju ni tot den 5 juli 1929. Bevoorrechte inschrij ving, 5 nieuwe aandeelen z. n. w. voor 7 oude aandeelen, tegen 450 fr. (250 fr. bij de in schrijving en 200 fr. den 25 Juli 1929)ook vrije inschrijving. Soieries de Ninove. Van den 20 Juni tot den 2 Juli 1929. Bevoorrechte inschrijving, 1 groep van 1 preferent aandeel van 1000 fr. en 1 aandeel z. n. w. voor 1 groep van 5 aan deelen Soieries de Strasbourg, tegen 1.150 fr. te betalen als volgt310 fr. bij de inschrij ving, 420 fr. den 31-10-29 en 420 fr. den 31 Ja nuari 1930; ook vrije inschrijving voor ieder een. niet naar den smid van ons dorp, maar j haar Langemarck. Dat de juffer hem tien weg wijst. - Maar dan moet ik den netaris in lichten. Dat moet ge wetenDe notaris had altijd zooveel op anderen te zeg gen, dat ik nu geen deernis met hem kan gevoelen. Hoe heeft hij Magda Posteels niet belasterd, omdat ze net gekleed ging. En ze zeggen, dat Mag da door zijn schuld nu te Brugge zit, Ze zal gauw vrij zijn. Is 't waar, Jonker? Ja. Ik kom van ginder. F,n ge werkt voor haar? -Ja- Dat is wel, Jonker... We weten nu wie de Wilde Ruiter is en de Jonk vrouw verdiend allen eerbied. Er is nog groot nieuws, hernam van Maere en hij vertelde, hoe hij ge zien had, dat Bakelandt gevangen werd genomen. De herbergier wilde alle bijzonder- reden weten en Robert moest bijna iruusk op zijn paard springen om weg te geraken. Hij besloot dadelijk naar den notaris te rijden. Zijn komst wekte daar verrassing. Maar van Maere merkte wel, dat Campens en zijn vrouw onrustig wa ren. Waar aan heb ik de eer van uw bezoek te danken? vroeg de notaris. Wel, we zullen niet lang talmen, antwoordde Robert. Weet ge waar uw dochter is. -Is er een ongeluk met haar ge- beurdO, zeg het danriep Campens uit. O, Jonker, tvat is er! kreet ook mevrouw. Een ongeluk, neen.:. Ge weet niet waar uw dochter is. Ze zou een zieke vriendin bezoe ken. Maar ze bleef zoo lang weg, dat we iemand naar dat huis zonden En Zela is er niet geweest. Dat vinden we natuurlijk vreemd. O, wat weet gij. Jonker van Maere. Uw dochter is op de vlucht met een Fransch officier. Onmogelijkriep de notaris uit. Ja, ja, 'k heb het gevreesd, zei zijn vrouw, die niet aan huichelen dacht. Met luitenant Broun, dien ze te Yper ontmoette. We verboden het haar hem te bezoeken... En nu is ze met hem weg. Weet gij dat zeker, Jonker? vroeg Campens. Ja... Ik heb ze ontmoet 'O, waar Ik kan u vergezellen en ben over tuigd, dat wij ze spoedig inhalen, sprak van Maere. O, laat ons dan onmiddellijk ver trekken Zoodra gij aan mijn voorwaarde voldaan hebt. -- Welke voorwaarde. Ik denk nu aan een onschuldige gevangene...aan Jonkvrouw van Heil- beke, die te Brugge zit. En door inv schuld. Ik hoor daar den naam van den Franschen luitenant Broun Hij is de aanklager van Magda... Dat weet JUNI - ZOMERMAAND. 30 Z H. AdiKa, maagd. JULI - HOOIMAAND. 1 M H. Rumoldus, bis en mart. 2 IJ O. L. V. Bezoeking. H. Otto, bis. 3 W I-'eestd. v. het H. Bleed. H. Hyacinthus. 4 D hl. Üdon. H. Bertha. II. Ulrich. 5 V H. Philomena, maagd en mart. 6 Z H. Godelieve, m. en mart. H. Goar. p. Er verscheen in 1923 een Koninklijk Besluit, waarbij aan de winkeliers werd voorgeschreven de prijzen op hunne te koop gestelde waren, op zichtbare wijze aan te brengen. Ter herinnering, voor diegenen die, uit onwetendheid, dit voorschrift ver waarloosden, laten wij het hier, in groote trekken,volgen Art. 1 Vallen onder dit K. B. 1. - Voedingswaren: Bloem, Meel, Brood, (van alle soort), boter, marga rine, kaas, eieren, koffie, chicorei, sui ker, zout, peper, vleesch, spek, vet, visch, (versche of ingemaakte), azijn, olie, rijst, thé cacao, geleien van inge maakt fruit, alle fruit(appelen, peren, aardappelen tomaten en alle groenten, tafelbier. 2. - Kleeding: stoffen voor kleederen (gemaakte of ongemaakte), hoeden, klakken, cols, cravatten, halsdoeken, bretellen, gordels, corsets, kouseban- den, kousen, zokken (wollen of katoe nen), schoenen, herstellen van schoe nen, handschoenen, knoopen, regen schermen, wollen garen, naaigaren, naalden, spelden, klompen, klompen- Ieders, nestels, blink, zeep in poeder, bruine zeep, Sunlicht, stijf blauwsel voor den wasch. 3. - Verlichting: Petroleumlampen, ntanchons, lampglazen, petroleum, bougie's, lucifers (stekskens), elektri sche lampen. 4. - Verwarming: Stoven, kooksto- ven, petroleum- of gaz-vuren of an dere verwarmingstoestellen, kor.lbak- ken, kolen en gruis, brandhout. 5. - Verscheidene: casserollen, tas sen, gewone tafelglazen, gewone tel- looren, lepels, vorken en gewone tafel messen. Art. 2: Ieder houder van een klein handel, die koopwaren uitstalt of ver koopt, die onder Hit K. B. vallen, is ge houden op goed zichtbare wijze, zooals volgt, de verkoopprijzen van elk dezer waren aan te plakken. Dit K. B. is ins gelijks toepasselijk op de leurders en marktkramers. Art. 3: De prijzen moeten als volgt op de koopwaren worden aangebracht: 1. - op de waren, in de vitrienen, uit gestald 2. - op al de waren, die te koop ge steld worden in den winkel. De prijzen moeten op etiketten, op de waren gevestigd, klaar geschreven zijn. Eén etiket is voldoende voor een groep derzelfde artikelen, bijeenge plaatst zijnde van denzelfden aard, de zelfde kwaliteit, denzelfden vorm of maat. Art. 4: Voor de leurders is het vol doende eene prijslijst, buiten op hunne vervoertuigen, te hangen. Op de markten echter, moet alles, van prij zen voorzien zijn, zooals in art. 3 is gezegd. Art. 5.Voor die verkoopwaren, die per gewicht, of op maat worden ver kocht, zooals brood, vleesch, stoffen, petroleum enz. moeten de prijzen, vóórafgegaan of gevolgd zijn van het gewicht of de maat voor dewelke zij bepaald zijn (b.v.2 fr. de kgr.12.50 fr. de meter of 2 fr. de liter). Op 16 Juni 1924 werd een hijvoegsel van dit K. B. uitgegeven en wel bij zonder over het aanbrengen van prijzen op het Vleesch. 1. - Buiten aan den winkel moet irt vette letters aangeduid worden of het den verkoop van bevroren of van versch vleesch geldt of van beiden sa men. 2. - Die vleeschwaren moeten afzon derlijk uitgestald worden of bewaard' worden, met aanduiding welk het versch en welk het bevroren vleesch is. 3. - Bij verkoop, langs de deuren, moet op de voertuigen aangeplakt staan welke soort of soorten vleesch: versch of bevroren, men-te koop aan biedt. N. B. Neem uwe schaar, en knip uit en leg in uwe toogladedan kunt gij zelf, alle twijfels desaangaande op lossen. ik uit Brugge. En gij hebt bij hem Magda beticht met de roovers in be trekking te staan. Neen, neen... O, goed... Ge zijt onwillig Dan ga ik heen en ge kunt zelf naar uw dochter zoeken. Neen, Jonker, neen dat niet 1 smeekte mevrouw Campens.Hel) deer nis met een moeder. Hebt gij dan deernis met een on schuldige gevangene. Welnu, 't is waar, dat mijn man Magda aangeklaagd heeft bij dien lui tenant! kreunde de notarisvrouw Wat begeert ge Dat uw man een verklaring schrijft, dat deze betichting valsch is! Die voorwaarde stel ik. Wordt ze ver vuld, dan vergezel ik u, en help uw dochter opspooren. Vlug, schrijf ze! drong de dame aij haar echtgenoot aan. Maar Campens weigerde. Ik heb niet valsch gehandeld riep hij uit. Ik kan me vergist hebben, maar dan handelde ik in eik geval ter goeder trouw. Ge teekent niet, vroeg Robert. Neen Dan ga ik heen... Als gij weigert mij te helpen aan de bevrijding van de Jonkvrouw, die ik bemin, kunt ge niet verwachten, dat ik zal meewerken om uw dochter weer hier te bfengen. ('t Vervolgt.! IBBH8H!SaaRff BKSIÏSSfiUSlBB ÏSSBS9BI MEUBELPAPIER bij Sansen-Vanneste.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 5