TENTOONSTELLIKOES Plasiseülks Hopisntoonsieiiing gewestelijke Toiioonsieiiing In 't Binnenland DENT0GÊ1E Jules De Puydt-Sehmicji FORTE BRUNE HANGAR/ D0YEN van Hop te POPERINGHE, bieren"LorrainB,, ti i DE POPERINGHENAAR uitstel bekomen. En zoo de ontslagen eerste opgeroepene niet overleden of gehuwd is, kan een ander lid van het gezin niet ontslagen worden. De belanghebbenden wenden zich tijdig tot het Werfbestuur, departe ment van Landsverdediging, te Brus sel. Het Volkenbondspaleis. Zaterdag 7 September had eindelijk de eerste steenlegging vóór 't nieuwe Volkenbondspaleis op plechtige wijze plaats; Ter gelegenheid hiervan wer den begrijpelijkerwijs redevoeringen gehouden o. a. door Adatsji, als voor zitter van de gebouwencommissie, door den Perzischen voorzitter van den raad, Feroughi, door den secretaris van den Volkenbond, Sir Eric Drum mond en eenige Geneefsche overheids personen. Het belangrijkste van de plechtigheid was het in de fundamen ten inmetselen van een metalen koker, waarin iedere Volkenbondsstaat twee verschillende geldstukken zal werpen en tevens zal in dezen koker worden ingesloten een in alle talen der Volken bondsstaten vertaalde oorkonde. De regeling van het Autobusverkeer. Minister Lippens wijdt reeds een hèelen tijd zijn aandacht aan het vraagstuk van het autobusverkeer. De diensten zijn in handen van bijzonde- ren, die zich naar het heet niet altijd voldoende bezorgd toonen voor de vei ligheid van passagiers en voetgangers. In het ministerie van S.I'.T.T.Z.L. werkt men thans aan de voorbereiding van een wetsontwerp tot regeling van deze kwestie. Het verbranden der Duitsche marken. Wij vernemen dat eerlang zal wor den overgegaan tot het verbranden der waardeloos geworden marken. Een akkoord daarover is met Duitschland tot stand gekomen. Het is nog niet bepaald waar deze ver branding zal plaats hebben en door welke personen het toezicht over deze omvangrijke operatie zal waargeno men worden. Slechte Patriotten. Het ergste verwijt tegen de Vlaainschgezinden is wel dit van slechte patriotten te zijn. Het verwijt heeft al lang geen vat meer op de Vla mingen. Overigens durft de patriotti sche pers daar al minder en minder mee uitpakken en de reden van deze voorzichtigheid is nogal begrijpelijk Als men nog durft beweren, dat fla- j mingantisme antipatrotisme is,, dan zou men tevens moeten erkennen, dat op dit oOgenblik wat meer dan de helft van de Belgen slechte patriotten zijn! In ieder geval heeft dat schermen met het patriotisme honderden Vla mingen ertoe gebracht zich slechte patriotten te voelen en er fier op te zijn. Als gij dagelijks verklaart, dat alle menschen met een groote neus de galg' verdienen, dan zullen in kor ten tijd alle groote neuzen uw gerecht verachten en miskennen. De Katholieke Werkgevers. Het is nu vijf jaar geleden dat de Kath. Werkgevers van het Vlaatn- sche Land een koene katholieke daad hebben gesteld door het oprichten van het Algemeen Christelijk Verbond van Werkgevers (A.C.V.W.) Die daad was dringend noodig en het is wel te verwonderen dat de Ka tholieke Werkgevers, niettegenstaan de het lang herhaald aandringen van Rome, die vroeg dat de Katholieken zich bij voorkeur met Katholieken zouden vereenigen, zoolang geaarzeld hebben te luisteren naar de stem van de H. Kerk. Het A.C.V.W. heeft gelukkig een einde gesteld aan dien vernederenden toestand voor de Katholieke Werkge vers, geen eigen katholieke organisa tie te hebben waar men katholiek voelt en een katholieke taal spreekt. Sommige Katholieke Werkgevers zien met minachting neer op de organi satie <ler Christene Arbeiders en zijn er zelfs soms kleingeestig tegen ge kant. Maar dan vergeten zij dat de Christene Werklieden met zich te or- ganiseeren beantwoord hebben aan den oproep die uitgegaan is van Re- rum Novarum en die gericht was, niet aan de arbeiders alleen, maar wel aan de arbeiders en de werkgevers. Hoe schoon ware het niet moest er in ons land, naast eene stevig inge richte Christene Werkliedenpartij, eene even machtige Katholieke Werk geversinrichting bestaan, beide be antwoordend aan den vurigen wensch van onzen Heiligen Vader den Paus Op 15 September zal geheel de Ka tholieke Werkgeverswereld van het Antwerpsche het vijftig jarig bestaan van het A.C.V.W. vieren. liet moge een spoorslag zijn om op andere plaat sen ook dergelijke afdeelingen te stichten. Fransch-Duitsche vrede. Er Waren in de laatste tijden nog twee kwesties die oorzaak konden zijn van moeilijkheden tusschen Frankrijk en Duitschland. Die waren de beta lingskwestie en de militaire bezetting. Beide kwesties zijn ten beste mogelijk opgelost zoodat binnen korten tijd een vasten vredegeest moet heerschen tusschen deze beide landen. Voortaan zal Duitschland geene geldelijke verplichtingen meer hebben tegenover Frankrijk, daar Duitschland moet betalen aan de kassen van den Internationalen Bank en deze stortin gen zullen een strikt commercieel ka rakter hebben. Dat is dan één reden tot wrijving die verwijderd is. Wat het tweede betreft, die zal, dank zij de grootmoedigheid van Mi nister Briand, die verder gegaan is dan zijn militaire en technische raad gevers hem hebben aanbevolen, ook spoedig verdwijnen. In de eerstkomende wéken zal de tweede zone van het Rijnland worden ontruimd. En wat aangaat de derde zone, deze zal eveneens ontruimd wor den zoodra de regelingen voor het overbrengen van het leger op Eransch gebied voltooid zijn. i Dit zal dan waarlijk de likwidatie zijn van de zedelijke gevolgen van den oorlog en men zal kunnen overgaan tot Europa's herstel op economisch, douane- en monetair gebied. Hulde aan een groot Tooneelkunstenaar. Te Antwerpen is een Dr De Gruy- tergenootschqp in vorming, dat zich ten doel stelt de nagedachtenis van Dr De Gruyter. die zoowat de Vlaam- sche Willem Royaards was, door alle middelen te vereeren, de noodige finan- tieele middelen te verzamelen ten ein de de nabestaanden van overleden too- neelartisten in Vlaanderen te steunen en in de eerste plaats de kinderen van Dr J. O. De Gruyter, de belangen van het Nederlandsch tooneel in Vlaande ren en zijn kultureele verheffing te bevorderen. GUIDO. Ministerie van Landbouw. van HOP ingericht door het Hopverbond van het Land van Poperinghe. Zondag ISSeptsenbsr S29 te Crombeke, Proven, Reninghelst, Rousbrugge, Vlamertinghe, Watou en Westoutre. De Oogst geschoren De Winter geboren! Zorg tijdelijk voor uwe PELS! Kies nu uit de volledige en prachtige keus der Firma FL VANDEVOORDE Boterstraat, Yper. Fijner kwaliteit - Beter waarborg Rijker keus - Keuriger modellen Vindt ge nergens. Van Vrijdag 20 Septambar tot Zondag 22 September in de Vakschool der Rekhofstraat. Brand. Woensdag in den vroe gen morgen is, op de hofstede Vancay- seele, Elverdinghe steenweg, de hoppe- keet met daaromtrent 2000 pond hoppe, totaal afgebrand. Voor onze Moeders. Het is nog zoodanig lang niet geleden dat alles hier op de streek van Amerika moest komenAmerikaansch spek, Amerikaansche bloem, tot zelfs Ame rikaansch kindermeel. Aan de prijs van 35 fr. voor een dollar kwam dit wat duur zoodanig dat tegenwoordig de meeste moeders hunne kinderen voeden met het Kindermeel FOR- TIOR Zij bekomen er allemaal de beste uitslag mede en hunne kinderen zijn frisch en gezond zooals met geen enkele andere voeding het geval is. Het Kindermeel FÖRTIOR is te verkrijgen bij alle apothekers, vele vroedvrouwen en de beste kruide nierswinkels aan 6,75 fr. de doos. Door geneesheeren, specialisten en door vele vroedvrouwen is de «FORTIOR» warm aanbevolen. ZILVEREN MUNTSTUKKEN Ben kooper van fransche en vreemde muntstukken aan volgende prijzen: Stukken van 5, voor 11. Stukken van 2, 1, 0,50, aan het dubbel. Men begeeft zich ten huize. KESTELOOT-BOUCHART N° 9, recht over de Statie, Tel. 1, KOMEN. Yper. Zondag hadden wij hier de laatste koers welke door den Yperschen \eloclub uitgegeven werd. Veel vertrek kers en waren er niet en 't mag gezeid 't was een schoone koers, flink geloopen en hard be wist. Geen achterblijvers. De eerste was Vandevyvere van Wervick. Maandag morgen om 8 ure, kwam Agnes, de dochter van JeromeGoemaere, wonende te Neerwaesten, per velo iangs de Rvsselstraat naar de Nee markt, toen zij aangereden werd door een aansnorren den franschen auto. Het meisjs werd een heel einds weg medegesleept. Voorbijgan gers kwamen toegeloopen, raapten haar op en bevonden dat benevens eene groote wonde aan het hoofd, zij over het gansche lichaam gekwetst werd. De velo lag in drie stukken. Dadelijk weid zij naar het huis van de heeren 1 out' geleid waar Dr Snick haar de noodige zorgen toe diende. Maandag avond om 7 ure kwam een kerel die wat besnoven was de Tempel straat opgereden, toen de politieagent hem eene bemerking miek nopens den verkeerden weg, welke deze opgegaan wan De man nam het kwalijk. Bitsige woorden werden gewisseld en 't gevolg was dat de man mede mocht naar de Thouroutstraat. Vandaag 14 September, zff de En- gelsche gezant Graaf Granville, vergezeld van verschillige hooge personaliteiten een bezoek brengen aan onze stad. Te dier gelegenheid, zal de verzameling zilveren bugles welke door het toedoen van de Engelsche oud-strijders aangekocht wer den, aan de stad geschonken worden. VLIEGENVANGERS te bekomen bij Sansen-Vanneste, Poperinghe. IBBBBBBBBEBBEBBEBBBBBBBBBBBBBB STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag: heden Zondag namiddag alleen M. VANDEPI.AS. Daar zijn er nog die aan Hoora- pijn Migraine, Rumathiek en aan Griep willen lijden. Wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POE DERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Vla rkt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos 6 fr. PENSIOENEN. De personen geboren in de maand September,moeten heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Yperstraat, van af 9 tot II uur, komen met hunne pen- sioenkaart of om hunne storting te doen. Kunsttentoonstelling. De heer BEUN LEOPOLD, kunstschilder, Po peringhenaar, verblijvende te Westende (Baden) zal alhier in de Trouwztal van het Stadhuis zijne schildei werken tentoon stellen. Deze tentoonstelling zal koste loos toegankelijk zijn voor het publiek den 15, 16 en 22 September aanstaande, telkens van 9 tot 12 u. 's morgens, en van 2 tot 5 ure 's namiddags, alsook den 17, 18, 19, 20 en 21 September, telkens van 2 tot 5 u. 's namiddags. Kiekenkweekers. Wilt gij uw hennen vrijwaren van ziekten gedurende den gevaarlijken tijd van 't ruiven (ver pluimen) Wilt gij het eierleggen niet zien verminderen Geeft regelmatig als behoedmiddel Apotheker Vermandere's gekende Poeier N° 4200. merk de HA- NEKOP. Poeier N° 4200 geneest Cho lera, Diphteritis en alle ziekten der inge wanden MARVOL geneest Snot; AR- SYLOL geneest Pokken. Te bekomen bij de Apothekers: Notredame en Kestelyn te Popertnghf en Saoeck, Van Robaeys en Wecke» 3e? te Yper en in alle Apotheken. iDïKlpijll HOUDT OP, EN GENEEST DOOR De flesch frank in alle Apotheken. Hoppet>luk. De hoppepluk is kalm verloopen en omzeggens geheel afgeloopen Van in 't begin der laatste week was het in sommige plaatsen gedaan pen en enkel hier en daar nog bij uitzon dering blijft er nog hop te trekken. De pluktijd telde warme dagen en onafge broken schoon weder. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, verdrijven uit de maag de gal en de slijmen, die de spijsvertering en de goede vereenzelving van de voe dingstoffen belemmeren. Zij brengen de slechtste magen weer in orde De doos: 6 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Droevig. Een jonge hoppepluk- ker uit Rousselare, lijdende aan een hart kwaal, was aan 't werk te Boeschepe. Ziek geworden wilde hij huiswaarts; op den trein verslechtte zijn toestand en hij werd te Poperingge afgelost en naar 't gasthuis overgebracht, 's Anderendaags is hij aldaar overleden. Pectoral Dupuis. De besmet tende kiemen van de griep die soms erge verwikkelingen veroorzaken, kunnen niet leven noch zich ontwik kelen in de bederfwerende balsems van deze voortreffelijke remedie. De doos: 4,50 fr. bi] H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe Koopt uwe Juweelen en Uurwer ken, Diamanten, Brillanten, Goud en Zilverwerk in het Huis M. VANDER- MARLIERE-DEPUYDT, 24, Mee- nenstraat, Yper. Daar vindt ge de schoonste keus aan de voordeeligste prijzen. Goud 18 karaat gewaarborgd. Trouwringen gekontroleerd door den Staat. Werkhuis voor alle herstellingen en veranderingen. Vrijdag laatst, opgeleid door Gener. Majoor Lauring, zijn een 60 Caoadeezen een bezoek komen brengen aan onze stad. 's Zaterdags gingen ze eene prachtige kroon van bonte dhalias nederleggen aan het gedenkteeken der Ypersche gesneu velden en aan dat der Engelsshea aan de Meenenpoort. Zij vertrokken nog den zelfden dag. Ten gevolge van de steeds toene mende levensduurte bevinden zich de haarkappers van Yper in de noodzakelijk heid de prijzen voor het scheren en het haarsnijden te verhoogen. Voortaan het scheren 1 fr. het haarsnijden 2 fr. dit vanaf 16 September aanstaande. Voor de Mariaminnende Yperlingen zij het nogmaals gezeid, dat de negen- daagsche plechtigheid ter eere van O. L. Vrouw van Salette begint den 18 Septem ber 's avonds om 7 ure. De sluiting zal plaatshebben den 27 September, De ser moenen zullen gepredikt worden door een E. P. Minderbroeder. TAXI. Bij Gaston Vanbruwaene, Groote Markt, Poperinghe, is steeds een Taxi te huren voor iedereen en voor alle reizen. (Nieuwe luxe-voiture Re nault; 6 plaatsen). Telefoon 73. Feest. De feestelijkheden ter ge legenheid van het 5o-jarig jubelfeest van M. Eugene Van Elslande, als bestuurder der Koninklijke Philharmonie, werden met een heerlijk weder begunstigd. Te 10 u. 3o werd de jubilaris op 't Stad huis ontvangen eu geluk gewenscht. Het Katholiek Muziek speelde daarna een prachtig Concert op de Groote Markt. 's Namiddags te 3 uur werd een op tocht gehouden der deelnemende maat schappijen, waarna de verscheidene mu- zieken, op de Groote Markt, hunne beste Concertnummers lieten hooren. Te 10 uur Was de feest afgeloopen. A ftroggelarij. In een winkel der Yperstraat, bij E. B., wist Zaterdag eene vreemde vrouw, met looze listen voor een honderd frank gemaakt goed te krijgen, met belofte het seffens te komen betalen. De winkelier hield de vrouw in oog, maar vernam weldra dat ze de Yperkalsiede op was. De politie werd verwittigd en ge lukte er in ze aan te houden tusschen de Yper- en Elverdinghe kalsiede. Ze had het gekochte nog bij. Het is zekere Dostal Emerence, van Lauwe, 32 jaar ginder ook heel slecht geboekt. Voor landlooperij werd ze verwezen tot 4 jaar verblijf te Brugge (St Andries). V. O. S. 's Zondags van 11 tot 12 uur, in «Petit Paris» invullen van aanvragen om vergoeding voor zoekge raakte burgerskleederen. Zondag 22 September, te 2 uur 's na middags, inhuldiging der vossenvlag te Hooglede. Wijze raad. Is men kloek en wel gespierd, dan is men waarlijk mensch. Is men zwak en krachteloos, dan is men op aarde van geenen tel. Krachtelooze, afgematte, ontzenuwde personen, bleeke jonge dochters, beproeft eens den goeden THEOBROMA. Te Poperinghe bij alle Apothekers. V.T.B. en B. F. U. De leden van de V. T. B. die hunne le lidkaart hebben, krijgen 10 fr. af slag op hun lidkaart van de B. F. U. Kaarten van V. T. B. zijn steeds te verkrijgen bij de afgeveerdigden Heer Advokaat Devos en Heer Gaston Peys. Bij dit zeldzaam voorkomend Jubel feest, bieden wij aan den Heer Van Els lande, den uitstekenden muziekleider en kunstenaar, onze beste gelukwenschen L if DANKBETUIGING aan de Bevolking van Poperinghe. Geachte Medeburgers, Het is voor mij een aangename plicht U allen uit ter harte te bedanken voor de blij ken van genegenheid welke gij mij Zondag laatst hebt wilden betoonen ter gelegenheid van mijn Vijftigjarig Jubelfeest als Bestuur der der Koninklijke Philharmonie van Popernghe. Vooreerst dank aan de Heeren Leden van het gemeentebestuur over hun gulhartg ont haal op het Stadhuis. Dank ook aan de Bestuur- Werkende- en Eereleden der talrijke Muziekmaatschappij en en gilden voor hunne kunstige uitvoerin gen gedurende de Concerten en hunne welwillende deelneming aan den Optocht. Eindelijk dank aan mijne geachte Mede burgers die door het bevlaggen hunner huizen en het hijwonen der Kunstconcerten het hunne bijgebracht hebben tot het welge- lukken en opluisteren van het Feest. Nog eens aan allen mijnen uitersten dank en mijne hartelijke groeten. E. VAN ELSLANDE Muziekbestuurder, Poperinghe, den 12 September 1929. De menschen klagen van dit en dat en men zou zeggen dat ze genoe gen er in vinden. Doch het is zoo nut teloos te klagen over zware hoofdpijn of zenuwkoorts. ALGAOPOEDER zal u aanstonds genezen Onschadelijk voor de maag! De halve doos3,25 fr., groote doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vandepias, Apotheker. In Yper bij Hautekier en Van Robaeya. VAN LEDE, Goudsmid, Boter straat, 6. YPER, verkoopt GOUD en DIAMANT aan de genadigste prijzen en altijd met waarborg. HUIS V' T VERTROUWEN GESTICHT IN 1890 FABRIKANT-GOUDSMID I, Gasthuisstraat, 6, rechtoverj^ PQPERINGH Allergrootste keus van JUWEELEN in BRILLANT, DIAMANT, Pt TINE, GOUD 18 karaat, en ZILVER. Mans-ketens, Vrouw-ketens, Barretten, Oorringen, Armbanden, pW tronspellen, Ringen, Man-monters en Vrouw-monters, met en zot.! der armbanden. Groote keus van Tafelgerief en GESCHENKEN in ZILVER vooi! DOOP, EERE-COMMUNIE en HUWELIJKSFEESTEN. Depothouder van de echte monters Roskopf-patent en van de M gulateurs en Wekkers merk De Ster de beste der wereld. I Schoone keus van Barometers, Brillen en Neusnijpers met gewone»! speciale glazen. INKOOP van alle oude juweelen aan de hoogste waarde. Alle juweelen zijn in het huis gemaakt, aan de genadigste prijzen» zijn verkocht direkt van den fabrikant aan den Kalant. VERMAKING en HERSTELLING van alle oude juweelen. POELCAPELLE. Mijnheer JU LES VANDEPUTTE, handelaar, (bij de kerk) Agent der FONDSENBANK, gelast zich met alle plaatsingen van gelden aan de voordeeligste voorwaar den. Kasbons op 3 en 6 maand, op 1 jaar. Spaarkas 5% bruto. Obligatiën op 5 jaar 6% netto. BANK BEURS UITWISSELING van Eransch Geld. Ossstrcosebeke. Doodelijk ongeluk. Vrijdag kwam Marie Tytgat, 6 jaar, per velo huiswaarts gereden. Bij t kruisen van den wagen van landbouwer "oulon, gleed het meisje uit en viel onder den wagen die over haar reed. Het slacht offer was erg gesteld ondanks spoedige zorgen viel zij weldra in doodstrijd en blies den laatsten adem uit zonder tot be zinning te komen. Nog een doodelijk ongeluk. Vlaandagnamiddag, reed de dienstknecht van landbouwer Airné Bogaert, met een wagen, bespannen met twee paarden, naar de statie om cokes te gaan afhalen. In het naar huis rijden, aan het gehucht Kauwberg, waar de baan nogal neder- loopt, draaide hij de remmen toe en moet alzoo waarschijnlijk uitgegleden zijn. Hij rolde onder de wielen van den wagen en werd het hoofd letterlijk verpletterd. De dood was oogenbiikkelijk. Ter gelegenheid van het feest van O. L. V. van Smarten, zal Zondag 15 September e. k. in St Pieterskerk de portiuncula aflaat te verdienen zijn. Dezer dagen lazen we in de nieuws bladen dat de communiebank van Elver dinghe een echt kunststuk in gesmeed ijzer nu heelemaal hersteld, ter plaatse opgezet is, en onwillekeurig ging onze gedachte naar de prachtige af-luiting van St Pieterskerk die sedert jaren waar hier waar daar te slenteren ligt op gevaar af nog te kunnen he stcld worden. Wij ver staan heel goed dat die herstelling in vroegere tijden motilijk kon gedaan wor den, daar de staatskas was slecht voorzien. Doch nu dat wij er beter voorzitten ware het wenschelijk dat er daar eens goed voor gezorgd werd. Waarom bijv. en is het vonnis voor oorlogschade nog niet ge veld, waarom blijft de commissie van schoone kunsten de zaak verwaarloozen of mag dat kunststuk ook verloren gaan, lijk de zoovele andere welke reeds zoek geraakt zijn. Feesten op Montmartre. Heden Zondag, te I uur, Groote Velokoers voor Juniors; 1750 fr. prijzen. Te 5 u. 20, Groot Kunstconcert gegeven door de Koninklijke Harmonie van Wervicq. Al lerhande Volksspelen in de herbergen. Maandag 16 September te 16 u. 30 Groot Kinderfeest400 fr. prijzen. Al lerhande Volksspelen in de herbergen. Te 20 u. 30, Volksconcert door de Harmonie «Ypriana». MERCKEM. De N. V. FOND SENBANK is alhier vertegenwoor digd door Mijnheer ODIEL ROBBE, Kouterstraat, die zich kosteloos ter beschikking houdt der belanghebben den. Kasbons op 3 en 6 maand, op 1 jaar. Spaarkas 5% bruto. Obligatiën op 5 jaar 6% netto. - BANK -— BEURS UITWISSELING van* Eransch Geld. DRINKT en Feys-Callewaert's GULDENBIER EN EXTRA Iseghsm Brand. Een begin van brand is ontstaan bij Elisa Roelens, winkelierster, doch kon dank aan de spoedige tusschenkomst der pompiers, weldra gedoofd worden. Wsercfghsnr. Aangevallen. De landbouwer Van Thuyne werd Zater dag avond, door 3 rekels, aangevallen en erg gestampt en geslagen. Op zijn hulp geroep namen de schelmen eindelijk de vlucht. Csurne. Overreden Vrouw Dedeurwaarder, p3 jaar, werd door een auto aangereden en erg verwond baar toestand is bedenkelijk. Meiiiebeks. Brandschichting. De bliksem viel te Meulebeke op de schuur en de stallingen van de landbouw ster weduwe Victor Vandevyvere en stich- te brand. Beidegebouwen werden vernield, eene groote partij vlas alsook veel hooi zijn de prooi van de vlammen geworden. De pompiers hebben zich moeten bepalen tot het vrijwaren van het woonhuis. Gent. Zeljmoord. Zaterdag morgen heeft de genaamde Micbiel Jan, geboren te Yperen 3i Jan. 1890, en wo nende te Willebroeck, gemeerd met zijn schip Fort Arthur, zich verhangen aan den trap. Men sprong dan toe en kon de koord doorsnijden. Overgebrachtnaarde kliniek van de H. Familie, Houtbriel,overleed hij er Zondag-morgen. Vsurne. Botsing. Marcel Vereecke, kwam per moto van Adinkerke en botste op een auto. Hij werd erg ge kwetst aan arm en been en is bedlegerig. Oeerliik. Tragische brand. Donderdag brak brand uit bij de De beke, handelaarster. De brand gr ote uitbreiding. Tijdens de reddi? werken stortte een muur om en be) twee offervaardige helpers. De smid Opsom'ren zijn dienstknecht afkom;- van Wonterghem De smidsbaas kon gered worden maar is erg verbrand gekwetstde gast kon niet meer bert- worden en werd later gansch verkon terug gevonden. xijn êm «seata. BnsEgtt. St Corneliusdayen. Maandag toekomende, 16n dezer, ft van den II. Gornelius, is alhier de eers:; dag der negendaagsche plechtigbe'd ts; eere van dien grooten Heilige Pause. Martelaar. Van alle kanten geheel streek door, worden er, naar oude er kristene gewoonte vele bedevaarders ver) wacht om den H. Gornelius te komt; vereeren en aanroepen met rrootegoi vruchtigheid en betrouwen. De kristen huisgezinnen zullen in die dagen bijzot derlijk hun toev ucht nemen tot God oe door de tusschenkomst en machtige bt, scherming van den H. Pans en Martek ziinen grooten Vriend en heiligen dienaar, allerhande genaden te bekomen naar ziell en lichaam. Dé H. Cornelius bescherm-; en zegene hen op eene bijzondere manie: in hunne geestelijke en tijdelijke belanger en noodwendigheden. Hij zegene hunne: persoon, hunne huisgezinnen, hunnr bin ders en hunne ondernemingen. Isenherph**. Vereeremerkl.- Dinsdag was er feest en algemeen was de bevlagging. Opgeluisterd door het ma- ziek, had op het Gemeentehuis de plech tige overhandiging plaats door den heer Burgemeester, aan den heer Auguste Rabaey, van twee welverdiende hooge I onderscheidingen. Door den Koning werd verleend de Gouden Palm der Kroonorde als oud-strijder van Leopold I en de Herinneringsmedalievan 1870 71. Omringd van zijne familieleden werd de held van het feest, met muziek voorop, naar zijne wonine begeleid waar hem door Schepen Bailleul, namens de gemeente raad, hartelijk werd geluk gewenscht. Beste gelukwenschen en vele jaren. Poelcapelle. De kermis is ten beste afgeloopen zoo moet bet zijn - Zondag naast is het statie kermis. Op dezen dag alsook op den Maandag zullen allerhande feestelijkheden plaats hebben. Met dit buitengewoon prachtig weder zal er aan volk niet ontbreken. Hoogstaeris. Onderscheiding. Op 5 Augusti heeft Godelieve Dhooge te Veurne het examen afgelegd van den 4en graad en ook eene eervolle melding voor de tweede taal (Fransch). Wij wenschen van herte proficiat aan. het vlijtig meisje en aan hare Achtbare Fa- nrlie en niet min aan de Eerzame School zusters die, dank aan hun ijver en toewij- j ding, regelmatig van hunne scboolkicders tot zulke bekwaamheid weten te brengen, j en de oude goede faam van hun onderwijs ;en school blijven hooghouden. j Komen. Ongeval. Mad. Loui se Vandevelde werd door een autobus omvergereden en erg gekwetst. JL-L. GAMSCH IN 5TAAL VERPLAATSBAAR, ON VERGANK ELY WERKHUtzen HAEREM EN ■pLirrNEN KOSTELOOS fBBBflBBBBBflBBflBBBBiaBfilBBHBHBBB&BBEHBBBflBBBBBBHfiaBBBSBB!lBEBBB| KOOPT UWE Speelkaarten ter drukkerij dezer. Dagbladrekkens - Pêles-Mêles bij Sansen-Vanneste, Poperingh®. OostvEeteren. Tooneel. Het succec, dat de K. V. Studenten van Oost- vlei eren hebben behaald te Rening he en te Oostvleteren met de opvoering van De Duivelschuur en «Per Telefoon is een bewijs dat er leven en geestdrift steekt in het studentendiet te meer dat zij het dit jaar hebben aangedurfd geheel alleen op te treden. De bomvolle zaal getuigt ge noeg dat de bevolking veel verwacht van de Studenten Harop 1 Studenten Hartelijk geluk en tot toekomend jaar Gode ter eere en Vlaanderen ten bate WestvJetersn. V. O. S. Dringende uitnoodiging tot het plechtige jaargetijde voor onze gesneuvelde strijd makkers op Kermisdinsdag, om 9 ure. Om 11 ure prijsbolling in 't lokaal en opname van klachten. Het Bestuur. Voor uwe Geldplaatsingen wendt U in volle vertrouwen tot de Fondsenbank Bijbank: YPER, Grocte Markt, 9. Tel. 304-334. Filiaal der Groep: Handelsbank Fondsenbank Noordstar. Kapitaal-Concentraties300 MILLIOEN. -«o»- Brussel, Gent, Antwerpen, Kortrijk, Brugge, Oostende, Thielt, Iseghem, Lichtervelde, Poperinghe, Wervik, Komen, Yper. Agentschappen in al de bijzonderste Gemeenten van West-Vlaanderen 8 E Voorwaarden voor de Zicht- en Termijnrekeningen: Zicht: alle dagen beschikbaar 3 Veertiendaagsche Rekening4.75 Spaarkas Zicht 5 Kasbons aan toonder op 3 maanden (vooraf betaalb.) 4 netto 6 maanden 4.50 netto 1 jaar 5 netto OBLIGATIËN op 5 JAAR aan drager 6 NETTO. Rente betaalbaar met zesmaandelijksche Koepons. BEURS BANK WISSEL.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 2