ITU©!EEL Jules De Puydt-Schmidt DEÜTÜGÈiE FORTE PRUNE HANGAR/ D0TEN k/ERKMUlZOl HAEREN BL 2. 10-11-1929. N 45- De militaire slokop. Burgerlijke pensioenen. De vclkspetite in Duitschland. DE POPERINGHENAAR 2 fr. voor België £&0aKaKBBaBK9L!gHiSBg9a8KlS3B!aeS££& 11 NOVEMBER EN HET IJZERMONUMENT Het IJzermonument is dus verre van voltooid! En waar vooral nadruk moet op gelegd worden is, dat er nog 500.000 fr. noodig zijn wil men de werken kun nen voleinden. Het Komiteit. Groote en kleine SCHEURKALENDERS Vlaamsch en Fransch bij Sansen-Vanneste, Poperinghe. 'SftES3iRBaHBBS9SKa&HB«!iaaa£3IR$& ZITDAGEN De Regenmantel BELGICA en de Trench-Coat met zijne uitneem- bare, ondoordringbare gedeposeerde voering MONDIAL zijn enkel ver krijgbaar «IN DEN NEGER» bij Fel. Blanckaert - Verleene, meester kleermaker, Gasthuisstraat, 39, Pop. VERBOND DER CHRISTENE VROUWEN Voskenslaan, 148. Tel. 14707. GHELUVELT. De N. V. FOND- SENBANK is alhier vertegenwoordigd door Mijnheer ALOIS BEYLS, Ge meente-Secretaris, die zich kosteloos ter beschikking houdt der belangheb benden. WATOU. De bank CREDIT ANVERSOIS, kapitaal 150 millioen, is alhier vertegenwoordigd in het Ge meentehuis, den Zaterdag namiddag van 2 tot uur. ABEELE. De bank CREDIT ANVERSOIS, kapitaal 150 millioen, is alhier vertegenwoordigd «In de Barriere», bij M. Henri DUPONT, den Vrijdag en Zaterdag van 12 ]/2 u. tot 1 y2 u. ZONNEBEKE. De N. V. FOND. SENBANK is alhier vertegenwoordigd door Mijnheer LUCIEN DEBAL, Ge meente-Secretaris, die alle verhande lingen doet aan de voordeeligste voor waarden, volstrekte zekerheid en groptste geheimhouding. CROMBEKE. Mijnheer CYRIEL DECAE, Gemeente-Ontvanger, Agent der FONDSENBANK, gelast zich met alle plaatsingen van gelden aan de voordeeligste voorwaarden. Eerst zou de H. Vader het konings paar alleen ontvangen en daarna de kinderen en het gevolg des konings. Terstond na de audiëntie bij den Paus zullen de Koning en zijn gevolg zich naar St Pieter begeven om daar op het graf van den Prins der Aposte len te bidden, gelijk dit na Pauselijke bezoeken van Katholieke vorsten steeds het gebruik geweest is. Nachtelijke aanvaL Na de algemeene vergadering van de Générale des Etudiants Catholi- ques werd door katholieke studenten van Leuven en St Louis de glazen deur vair den Standaard-Boekhan del s> ingeslagen. Het geroep en ge tier van A bas les Boches en «A bas la Calotte» begeleidde deze helden daad. Ken roemrijke dag voor de Pransche cultuur maar beschamende daad voor katholieke jongelingen. Aan den slag. Zondag namiddag zijn te Brussel wat Italiaansche fascisten aan den slag geweest met een groep Socialistische Jonge Wachteii. Het ging er nogal geweldig aan toe en van weerskanten waren er eenige gekwetsten. In Brussel vreest men erg de ru moerigheid der Italianen, zoo fascis ten als koningsgezinde!). ïn Frankrijk: Ministerie Tardieu. M. Daladier heeft beproefd in Frankrijk een nieuw ministerie sa men te stellen. Ten gevolge van een stemming van wantrouwen bij de So cialisten. is hij daar niet in gelukt. Na M. Daladier, die getracht had een cartel te vormen met socialisti sche deelneming heeft M. Clementel gepoogd eene regeering samen te stel len zonder socialisten in bet cabinet, doch steunend op hun stemmen. M. Clementel heeft het spoedig moeten opgeven daar de radicaal-socialisten onmogelijke eischen stelden. Spoediger dan verwacht mocht worden, is het uur van Tardieu gesla- gen. Voorzitter Doumergue kon zich niet meer richten naar links en zoo werd M. Tardieu aangesproken. M. Tardieu heeft eerst en vooral gehoord of hij op M. Briand rekenen mocht en deze heeft aan hem, even als aan M. Daladier en aan M. Clementel, zijne volle medewerking toegezegd. M. Briand vindt dat hij het recht niet heeft te deserteeren op een tijd stip waarop internationale overeen komsten van het grootste belang zijn voor den vrede en voor Frankrijk. M. Tardieu heeft door zijn optreden tegen de Communisten reeds getoond dal hij haar op de tanden heeft. M. Tardieu is er in gelukt een nieuw ministerie samen te stellen. Lloe het met zijne meerderheid zal gaan zullen latere gebeurtenissen moeten uitwij zen. De begrooting voor Landsverdedi ging voor 1930 bedraagt in totaal 1.188.996.850 frank, dat is meer dan I milliard die in ons land aan soldaatje spelen geofferd wordt. Dat is ook 315 mil Hoe n frank meer voor 1930 dan voor 1929. We leven ongelukkiglijk nog altijd in een land waar de militairen de eer ste viool spelen en zoolang dit niet veranderd is mogen wij ons afwachten aan eene immer groeiende v raatzucht van den militairen slokop. Het leger telt op dit oogenblik 4.010 officieren met eene bezoldiging van 1+8.587 niillioen frank en 62.526 onder officieren en manschappen. Kr wordt 19 millioen betaald aan 705 officieren die in 1925 het leger verla ten hebben omdat men er dan te veel had. De uitgaven voor de burgerlijke pensioenen beloopen 327.296 millioen tegen 280.61)4 millioen in 1927. Die ver meerdering spruit 'voort onder meer uit den aangroei in aantal en in bedrag van dc pensioenen. Een som van 30 millioen is voorzien voor de gebeurlijke verhooging der pensioenen. M. Herbette overleden. M. Herbette, Fransch gezant te Brussel, is er deze week plotseling overleden. Sinds 1922 was hij tot gezant van Frankrijk te Brussel benoemd. M. Hymans heeft, namens de Re geering, aan de Fransche Regeering zijn gevoelens van leedwezen uitge drukt. De Vlamingen zullen geen al te beste gedachtenis bewaren van M Herbette, daar deze zich meer dan eens bemoeid heeft met de aangele genheden welke de Vlamingen alleen aangingen. M Hugenberg, leider der Nationa listen, heeft eene gansche beroering teweeggebracht in Duitschland. Hij stelt zich geheel tegen het aanvaarden van het Young-pi an. Volgens een recht dat de wet hem schonk, heeft hij eene volkspetitie uitgeschreven tegen het Young-ptan en meteen tegen al dezen die dit plan zouden goedkeuren Het goedkeuren ervan werd niet min dan inet verraad tegenover het land be stempeld. Kr waren 41.019.181 stemgerechtig den. Op de lijsten der volkspetitie kwamen 4.136.384 handteekens, dat is 10.08 t. li. Daar de vereischte 10 t. h. bekomen werden is de volkspetitie aangeno men. Nu zal een wetsontwerp tegen het Young-plan voor den Rijksdag moeten komen. Deze zal het zeker verwerpen. Dan zat hij geheime stemming het volk rechtstreeks moeten worden geraad pleegd. Om te worden aangenomen zal het wetsontwerp de volstrekte meer derheid moeten verwerven' der stem men van al de ingeschrevene kiezers, ongeveer 21 millioen. Deze uitslag" kan POPERINGHENAAR van nu reeds als onmogelijk worden beschouwd. Het nadeel reeds aan den Staat en aan de nationale welvaart berokkend door het gedoe van de Nationalisten zal thans nog ontzaggelijk grooter worden. Ook kan een langdurige op- hitscampagne vanwege de Nationalis ten thans niet uitblijven. Men gelooft niet dat de algemeene volksstemming vóór Januari zal kun nen plaats hebben. GUIDO. gBBMSmaHESBSSEBMBSSfflSHHaSSiS&ïï?. ontvangt men regelmatig van nu tot einde 1929, mits opzenden van De toren staat onder dak Dag- en weekbladen gaven er omstandig ver slag en fotoS over. Maar wat de mees ten niet zeggen, dat is, dat de werken steeds voortgaan aan den voet, waar men de reusachtige ondertrappen en kelderingen bouwt, en bet binnenwerk begonnen is. Men vergete niet dat er nu nog een zware klok moet worden aangebracht ook een ophaalbak (lift) en dat die uitgaven niet voorzien werden! Staat de toren van hoogte dan is dit nog maar den helft van 't werk. Want een huis onder dak is geen afge werkt huis... Daarom dringt het Komiteit aan bij alle Vlamingen, Maatschappijen, Krin gen, enz. en vooral de V.Q.Ssen opdat zij ter gelegenheid van 11 November of gelijk welke Winterfeesten, overal waar 't maar eenigszins mogelijk is, het IJzermonument zouden gedenken of doen gedenken. Waar het Komiteit van Heldenhul- de een reuzenwerk dierf op de schou ders nemen -taak waar heel Vlaan deren met fierheid op wijst moet ook Vlaanderen konsekwent zijn en steenen aanbrengen! met volle grepen duizenden en nog duizenden wil men bij de XIe Bedevaart de bronzen stemme van Nele, het hart van Vlaan deren, hooren galmen over de wijde doodenvlakte van den Ijzer. Men zegge niet, anderen zullen het wel doen... neemt zelf de zaak in han den... wacht niet onze Vlaamsche dooden rekenen op Li Van nu voortaan zal Hü. Lefebvre, Pro vincieraadslid, zitdagen houden per maand om zich ten dienste te stellen van de bevol king van rond Poperinghe. Die zitdagen zullen gehouden worden 1. - Te RENINGHELST, van 8 y2 u. tot 10 u. 's morgens, eiken 2* Zondag van de maand te beginnen met den 13 dezer, In de herberg Rozendaal(nevens de Kerk). 2. - Te PROVEN, van 9 tot 10)4 u. 's mor gens, eiken 4" Zondag van de maand té be ginnen van den 27 dezer, in het Gemeente huis. PURGATINE in 't Binnenland STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rhumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de MONOPOEDERS en gij zult spoe dig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos6 fr. Landenaarsbon d. Heden Zon dag te 8 uur, in 't Volkshuis, Ypers raat, Vergadering en Voordracht de groen- tenleveraars voor Houthulst worden ook verwacht. Na de vergadering korte les voor de Hoenderkweekers. Ingang vrij voor iedereen. Botermarkt. Donderdag op de markt, werd Maria Boussy van Locre, geknipt omdat de boter het vereifcht ge wicht niet haalde. Men verdocht ons te melden dat de boter door Maria Boussy te koop gesteld, toebehoorde aan de landbouwsterD ..van Locre. Wacht niet tot morgen! Van heden af moet gij eene flesch THEOBROMA bij uwen Apotheker gaan halen. Na enkele dagen zult gij u voelen herlevenbetere adem, nieuwe gezondheid, oprecht vaardig voor allerhande arbeid. Te Poperinghe bij alle Apothekers. Kerkhofbezoek. Begunstigd door een prachtig weder waren de kerkhof wandelaars heel talrijk met de Allerzielen dagen. Bloemen en huTde aan de dooden zijn heel mooi als ze gepaard gaan met een deugddoend gebed tot lafenis der Zielen. Zaterdag na den Rouwdienst in de kerk brachten de V. O. Sfeen een geza- mentlijk bezoek aan het Kerkhof, brach ten hulde en stortten een gebed voor nun gevallen makkers. Autobus. Den autobusdienst is ingericht tusschen Rousbrugge, Poperin ghe, Yper sedert 8 dagen werd hij inge zet en tamelijk wel reeds wordt er gebru k van g£ maakt. Vanaf 18 November wordt de uurroos er verbeterd en gevolgd zooals hij verder in ons blad te vinden is. Katholieke Kring. Zondag 17 dezer en volgende dagen worden de Sinte Ceciliafecsten gevierd alles naar ge woonte Hoogmis, Wandeling, Feest maal Maandag enDinsa;g: Wandeling voor 't muziek en 's avonds Tooneelfeest. Zondag 24 prachtige prijsboliing voor de Vrouwen. Zondag 1 December Groot Kunstconceit Voor Feestmaal en Boiling kunnen de Eereleden en Leden hen aangeven in den Katholieken Kring. van Veearts DEVLOO, bloedzuiverend en maagzuiverend behoedmiddel voor paarden. Voorkomt balgpijn, oprijzing, bewaaienheid, en vele andere kwalen der paarden veroor zaakt door verandering van kost- en jaarge tijden, door vermoeidheid van reizen, door langdurigen zwaren arbeid en sterke voede ring. Vermeerdert den eetlust en verge makkelijkt de spijsverteering door het vrij houden van Maag en Darmen. Gebruikswijze Een soeplepel driemaal daags in het graan of in het drinken. HET PAK 7.50 FRANKEN. Te bekomen bij Veearts Devloo, Rekhof- straat en H. Notredame, Apotheker, Groote Markt, 18, Poperinghe. Fakksltoeht. Ter gelegenheid van het Vredesfeest vari 11 November, richten d V. O. S sen Maandag avond te 6 y» uur, een prachtige fakkeltocht in. Met muziek, spandoeken,lantaarns zullen zij de straten der stad doortrekken en we verhopen dat de vredes' reuzin den stoet te zien opvolgen. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, verwijderen uit ons gestel de overbljifsels van de voeding en ontlasten het bloed van de schadelijke bestanddeelen. De doos: 6 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. A Utobotsing. Zaterdag morgen botste een auto op etn autocamionette in de Gasthuisstraat. De auto was bescha digd doch kon nog voorthollen. Voor onze moeders. Het is nojj zoo danig lang niet geleden dat alles hier Op* de Streek van Amerika moest komenAfnèri- kaansch spek, Amerikaansche bloem, tot zelfs Amerikaansch kindermeel. Aan de prijs van 35 fr. voor een dollar kwam dit wat duur zoodanig dat tegenwoordig de meeste moe ders hunne kinderen voeden met het Kin dermeel FORTIOR. Zij bekomen er allemaal de beste uitslagen mede en hunne kinderen zijn frische en gezond zooals met geen enkele andere voeding het geval is. Plet Kindermeel FORTIOR is te verkrijgen bij alle goede apothekers, vele vroedvrouwen en de beste kruidenierswinkels aan 6,75 de doos. Door getieesheeren, specialisten en door vele vroedvrouwen is de Fortior warm aanbe volen. Handed en Nijverheid. De moei lijkheden, verwekt bij den opbouw van het nieuw Bankgebouw op de Groote Markt, zijn thans bijgelegd en de werken zullen binnen kort voortgezet worden. Eene waarheid is het, dat er maar een middel is om uw hoofdpijn of zenuwkoorts te genezen. Neemt de ALGAOPOEDERS der vorige apotheek Libotte van Yper. Het zijn de beste De halve doos3,25 fr.groote doos6 fr. In POPERINGHE te bekomen bij Vande- plas, apotheker. In YPER bij Hautekier en Van Robaeys. A utohrand. Zondag avond, op de Groote Markt, schoot den naphtebak in vuur van den auto toebehoorend aan Mi Persoone van Watou. Na veel moeite kon men de vlammen uitdooven en kon de beschadigde auto zijn reis voortzetten. Grondaankoop. De bouwgrond der voormalige Teekenschool en Vrede gerecht in de Vlamingstraat, 8 aren groot, werd deze week openbaar verkocht aan den prijs van 90.000 frank aan een con sortium van enkele Heeren uit stad Men spreekt van 't oprichten van een Hotel met Feestzaal, Cinema, enz. Inzakking. Vrijdag avond is een deel van een achtergebouw der woning Vanhoenacker op de Groote Markt, in gezakt. Dit gebouw, geschonden tijdens den oorlog, is thars in de vaart gestort. Het gerucht van den plens verwekte eerst het gedacht dat iemand in de vaart geval len was en navorschingen werden zelfs gedaan. Pectoral Dupuis. Van af de eerste dosis gevoelt de zieke verlichtingde hard nekkige hoest bedaartde brand in de keel verdwijntde fluimen komen los en worden gemakkelijk uitgespuwd. De doos6 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. OUDERDOMSPENSIOEN De uitbetaling der ouderdomspensioe nen zal plaats hebben op Woensdag a. s. 18 dezer, tusschen 2 en 4 ure namid dag in het gewoon lokaal. Vandaag om 4 1/2 ura sstijïf in de groota zaal van 't Volkshuis, feest voor onze Leden Aanstelling van den nieuwen Proost, Voordracht met lichtbeelden, Muziek. Ingang vrij voor onze Leden voorzien van hunne lidkaart. Men aanveerdt nieuwe Leden HET BESTUUR. Tombola voor 't Y'zergedenkteeken. 250.000 frank Priizen. Loten te ver krijgen in al de V. O S -hureelen van het land.11 November-vierders, weest ook hen indachtig, cie niet het geluk hebben het wapenstilstandsfeest te kunnen meê vieren, en gunt een penning voor het Kruis dat ginds in d verlaten Yzervlak- tenwaakt over hunne verstrooide graven Voor nachtgerucht werd Zondag nacht tegen 5 jongt lingen, procts opge maakt. B. VO. S. Het Bestuur noodigt dringend al de leden uit tot deelname aan de feestelijkheden van Maandag 11 No vember. Vergadering in Petit Paris te 6 uur 's avonds Verhuring van Kostumen Stijl - Fantaisie - Modern Vakkundige bediening - Billige prijzen Henri Wensma Oenl Kasbons op 3 en 6 maand, op 1 jaar. Spaarkas 5% bruto. Obiigatiën op 5 jaar 6% netto. BANK BEURS UITWISSELING van Fransch Geld. De WAARBORG eener PELS vindt ge niet alleen in de goede faam eener firma maar voor al in de vakkennis der verkoopers, en de doelmatige mo derne inrichting hunner werkhuizen. FL. VANDEVOORDE Boterstraat, Yper. (Lid van 't Belg. Synd. der Pelsfabrikanten) Expert - - Fourreur Voert rechtstreeks de uitheemsche vellen in. Bewerkt ze in eigen werk huizen; levert de grootste waarborg. Ypsr. B. A. vischkoopman, door zijne vrouw verlaten, ontmoette deze Donderdag namiddag in de Dixmude- straat en ging haar dadelijk te keer Daar hij gendarmen zag opkomen sprong hij op zijn velo en vluchtte ijlings weg. Wat later werd hij geknipt door politieagen ten en naar den amigo geleid waar hij de nacht mocht overbrengen. Proces verbaal werd tegen hein opgemaakt. Zaterdag namiddag waren eenige. bedronken jongelingen van Zonnebeke eene herberg op het oud oeteningsplein der soldaten binnengegaan en eischten drank. Daar ze het gevraagde geweigerd werden, begonnen ze twist te zoeken en dreigden heel de herberg kort en klein te slaan. De eigenaars, te recht bevreesd, telefoneerden naar het politiebureel, van waar de mannen al dadelijk toesnelden en juist bijtijds om verdere dwaasheden te voorkomen. Twee der jongelingen werden naar een amigo geleid en kregen 's anderendaags nog een proces-verbaal mee. Georges Huyghebaert, voetballief- "ïebber, oud 23 jaren, wonende in de Pennestraat was Zondag namiddag met zijn club naar Bisseghem vertrokken om er een match te spelen. Onder het spel, kreeg hij van een mededinger en nog on bedacht een stoot met de elleboog in de linkerzijde en gevoelde zich onggemakke- lijk. Met omzichtigheid werd hij naar het gasthuis van Yper overgevoerd waar hij om zes uur toekwam. Na onderzoek werd er bestatigd dat de linkernier gescheurd was en dat eene heelkundige bewerking zich bij hoogdringendheid opdrong Zij werd dan ook met welgebakken gedaan. De toestand van de ongelukkige is zeer voldoende. Zekere Dobbelaere, Franschman, tegen wien een uitdrijvingsbevel uitge vaardigd werd, was eene herberg op de groote markt binnengegaan. Door bin nenkomendepolitieagenten erkend, werd hij aangehouden en in 't droog gebracht om 's anderendaags aan de rijkswacht van zijn land overgeleverd te worden. Verschillige missietentoonstellingen hebben wij hier reeds gehad, doch 't mag gezegd, tot nog toe kregen wij niet eene zoo schoon en groot als deze welke met Allerheiligen geopend werd in St Vincen- tius-coilege. E. P. Viaene, der Witte Paters, had er voor gezorgd en hij mocht inderdaad met welgevallen op zijn werk neder zien. Jammer dat het getal bezoe kers niet beantwoord heeft aan onze rechtmatige verwachtingen. Meer toe schouwers lokte de eerste Katholieke Missiefilm ui't welke in het Volkhuis afge rold werd. Het ging er over de streek van Congo, het volk en dezes gebruiken en geplogendheden. Ook het echte bescha vingswerk der zendelingen, Broeders, Zusters en missionarissen werd er won derschoon voorgesteld en het boeiend woord van E. P. Viaene kwam hier alles nog verduidelijken. Het volk was uiterst voldaan en 't zendelingen werk werd er door gebaat. Op Maandag n November te 7 u. 's avonds zal er in 't Christen Volkshuis eene feestvergadering gehouden worden voor het plaatselijk verbond der Kroost rijke gezinnen. Na de voordracht en het spelen van een tooDeelstuk zal er eene tombola gegeven worden waar niet min dan 750 fr. prijzen zullen verlot worden. Denzelfden avond zullen de liJkaarten voor 1930 betaaldóvorden. Van Dinsdag 19 tot Zondag 24 No vember viert de Ypersche Karmel de Gelukzaligverklaring van hunne Zuster Theresia Margareta vanJesus Hart. Oudheidkundige vondst. Na den val van Napoleon en om aan de zegepraal der bondgenooten te herinneren werden twee gedenksteer.en ingemetseld, waar van een boven aan de Meenenpoort, la Belgique militaire door Vereecke Zij droegen voor opschrift Subverso Napoleante, enz., om aan de inwoners van Yperen en omliggende konde te doen dat zij thans onder het wijs bestuur van Willem, Koning der Nederlanden in peis en vrede zouden leven. Bij het afbreken dezer stadspoorten werd etn dier steenen weggehaald door het toedoen van den Heer A de Codt eigenaar van de mölen te Ileninghelst en al onder aan aan de waterpomp aangebracht. De tweede steen werd overgevoerd naar de Westkoer der Lakenhalle, waar de Yperlingen hem wisten liggen. Na den wereldoorlog van 1914, was hij zoek geraakt en op aan vraag van den Heer G Lernould, onze bouwkundige naar gezocht, doch vruch teloos. Nu bij toeval komt de Heer Da niel Declerck, veearts, onze stadgenoot, bovengemelden steen weder te vinden in den gang van St-Maartensklooster, welke men nu aan het herstellen is De steen zal eerstdaags overgebracht worden naar het stedelijk museum alwaar hij onze nieuwe begonnen verzameling zal komen ver rijken. VLAMERTINGHE. Gemeente krediet van Belgie. Alle verrichtin gen. Zekerste geldplaatsingen. Recht- streeksche agentJer. Dehaeck. El w®r dlrrgfï».E e*lijke vindster Op Allerheiligen, bij het naar huis keeren der kerk, vond Oestlandt Alice, dochter van Camiel. een geldbeurs bevat tende meer dan 4000 frank. Fen kwartier nadien, nog voor ze het verlies bemerkt had, was de eigenaarster reeds terug in het berit van haar eeld. Deze mooie daad strekt de jeugdige dochter en haar familie tot eer. G35S. 11 November-feest. 't Is op Maandag aanstaande dat door de plaatselijke V. O. S en B. V. O- S. bond liet Vredesfeest zal gevierd worden. Om HUIS V/'T VERTROUWEN GESTICHT IN 189Ü FABRIKANT-GOUDSMID f, Gasthuisstraat, 8, recht over het Gasthuis POPERINGH Allergrootste keus van JUWEELEN in BRILLANT, DIAMANT. PLA- TINE, GOUD 18 karaat, en ZILVER. Mans-ketens, Vrouw-ketens, Barretters, Oorringen, Armbanden, Pita. tronspellen, Ringen, Man-monters en Vrouw-monters, met en zon der armbanden. Groote keus van Tafelgerief en GESCHENKEN in ZILVER voor DOOP, EERE-COMMUNIE en HUWELIJKSFEESTEN. Depothouder van de echte monters Roskopf-patent en van de Re gulateurs en Wekkers merk De Ster de beste der wereld. Schoone keus van Barometers, Brillen en Neusnijpers met gewone es speciale glazen. INKOOP van alle oude juweelen aan de hoogste waarde. Alle juweelen zijn in het huis gemaakt, aan de genadigste prijzen ets zijn verkocht direkt van den fabrikant aan deri Kalant. VERMAKING en HERSTELLING van alle oude juweelen. 9 ure zal een dienst plaats hebben voor onze gesneuvelden, met gelegenheidsser moen Na de mis optocht naar het ged.-nk- teeken met neerlegging van bloemenkrans door het Gemeentebestuur en aanspraak. ITsuo sfpijrü HOUDT OP, EN GENEEST DOOR De flesch frank in alle Apotheken. Bank en beursbewerkingen. Uit wisseling van vreemde munten. La&sgemarsk. Familie Zieken- gilde Vooruitzicht Zondag 10 No vember algemeene vergadering voor de ziekengilde. Voordracht door den heer G. Slosse. Meer dan ooit is het voor verstandige vooruitziende familiehoofden een plicht hun inkomsten hun welstand en bestaan te verzekeren tegen ziekte, operatie en de hooge onkosten die er u.t voortspruiten. Is men gezond 't is een kleintje de bij drage weg te leggen, is er iemand ziek in huis dan is eene schoone vergoeding zoo welkom. Men verzekert zijn huis, zijn die ren, zijn werk. Waarom zijn gezondheid en 't b-ood van vrouw en kinderen niet verzekerd? Komt dan allen luisteren naar den voordrachtgever die de voordeden en verplichtingen van het lidmaatschap zal uiteenzetten. Davidsfonds. Op Zondag 24 No vember, om 4 uur 's avonds puike voor dracht met lichtbeelden over Rome gegeven door F Ramon uit Aertrijcke. Wie maakt er 't reisje mee op 't witte doek alle Davidsfonders, mannen en vrouwen, worden er verwacht, niet ledtn zijn er welkom, 't Lokaal der Clercken-i straat zal bomvol loopen, om al 't schoo ne 't aanschouwen dat we over de Heili ge Stad zullen te zien krijgen Onthoud van nu af reeds dien datum :24 November! Wöordscfoofe.Boerengilde. Gelijk andere jaren wordt de vernieuwing gedaan der lidkaarten voor de Belgische Boerenbond, Arrondissemenfbond en de plaatselijke gilde, voor de leden, alsook voor nieuwe leden, die begeeren in te sch rijven. Het Bestuur der Boerengilde heeft be slist de inschrijving te openen vanaf 8 tot 24 November 1929. na dien datum wor den geene aanvaardingen meer gedaan. DSckebusch, Vredefeest. Ter gelegenheid van den 11 November, zijner vandaag, Zondag 10 November, allerhande feesten en volksvermaken en muziek in de zaal De Pelikaan bij Marcel Saelen, gevierd door V. O S.. voor iedereen welkom. Zaai open om 2 ure namiddag. Bank en beursbewerkingen. Uit wisseling van vreemde munten. Kasbons op 3 en 6 maand, op 1 jaar. Spaarkas 5% bruto. Obiigatiën op 5 jaar 6% netto. BANK BEURS UITWISSELING van Fransch Geld. Pi oven. V. O. S. Het be stuur ncodigt iedereen uit om ter gelegen heid van het Vredefeest, Maandag zijn huis te widen bevlaggen en den Dienst voor onze gesneuvelden bij te wonen. Alle Oud-Strijders gelieven ook aan het feestmaal deel te nemen bij F Goet- gheluck aan 25 frank. Bijtreding tegtn Zondag middag. Vergadering der V. O. S te 8 1 2uur, bij C. Bustraen. Geen pe-sootlijke uit- noodigingen worden gezonden. Speciale Breuk- ea Buikbanden. - Toe stellen tegen alle Misgroeiïngen van rug of kromme bee- nen. - Geperfection- neerde Kunstarmen en Beenen. - Etas- tieke kousen voor Aderspatting, onzichtbaar en waschbaar. CH. 1NGHELS (Zoon) - Begijnengracht,76, (tram 1 of 3) GENT. - Let wel op adres. Op aanvraag begeeft men zich ten huize. Wy$sclba*ste. Dood en herden king. Op den Hoogdag van Allerheili gen werden onze duurbare gesneuvelde!, zoowel soldaten als burgers, hulde ge bracht. Een stoet vormde zich, na de Hoogmis met de muziekmaatschappij, de Vossen en de ziekengilde met hunne vaan dels, de Burgerlijke Overheid, de school kinderen. Aan den voet van het standbeeld werd door onze pries+ers De Profundis gebeden en daarna de I.ibera gezongen. Daarna legden de Voorzitters van de maatschap pijen tw<- e schoone kronen n er, order het spelen van de Brabaconoe Vandaar werd naar het Engelsch kerkhof gegaan wsar dezelfde ceremonie plaats greep. Fene groote massa volk was hierbij aanwezig. Dat was dus een echte godsdienstige herdenking en onze gesneuvelden zijn het best gediend met onze gebeden. Kasbons op 3 en 6 maand, op 1 jaar. Spaarkas 5% bruto. Obiigatiën op 5 jaar 6% netto. BANK BEURS UITWISSELING van Fransch Geld -SSB»aSSS!9CHBBBB£IB!BBBBEQa5MRI TAXI. Bij Gaston Vanbruwaene, Groote Markt, Poperinghe, is steeds een Tasi te huren voor iedefeen en voor alle reizen. (Nieuwe luxe-voiture Re nault6 plaatsen). Telefoon 73. DRINKT «as Feys-Callewaert'e OULDENBIER EN EXTRA GANSCH (N STAAL VERPLAATSBAAR. ONVERGAMKELy f*trrsen en tt/mne# J<OS££Uog&^ flnoaunuunnBmBSflnuraBammHwnuinraKBrannnHnranHNnHBBBHg Voor uwe Geldplaatsingen wendt U in ▼olie vertrouwen tot de Fondsenbank BijbankYPER, Grocte Markt, 9. Tel. 304-334. Filiaal der Groep: Handelsbank Fondsenbank Noordstar. Kapitaal-Concentraties: 300 MILLIOEN. -co»- Rrussel, Gent, Antwerpen, Kortrijk, Brugge, Oostende, Thielt, Iseghem, Lichtervelde, Poperinghe, Wervik, Komen, Yper. Agentschappen in al de bijzonderste Gemeenten van West-Vlaanderen Voorwaarden voor de Zicht- en Termijnrekeningen! Zicht: alle dagen beschikbaar 3 Veertiendaagsche Rekening: 4.75% Spaarkas Zicht 5 Kasbons aan toonder op 3 maanden (vooraf betaalb.) 4 netto 0 maanden 4.50 nelta 1 jaar 5 netto OBLIGATIEN op 5 JAAR aan drager 6 NETTO. Renta betaalbaar met zesmaandelijksch® Koepens. BEURS BANK WISSEL.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 2